OSP KSRG Rogoźno

Autor Wątek: OSP KSRG Rogoźno  (Przeczytany 30086 razy)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
  • Jednostka KW: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP KSRG Rogoźno
« Odpowiedź #1020 dnia: 11 Maj 2018, 09:54:45 »
11.05.2018r. / 09:03 / ALARM

Piątkowy, targowy dzień co jak co tydzień paraliżuje w godzinach porannych ruch w Rogoźnie. Spokój codzienności przerywa donośny dźwięk syreny na remizie OSP. W oddali słychać także syrenę alarmową z Gościejewa.. Druhowie pędzą do remizy. Po dotarciu, otwierają bramę, odbierają zgłoszenie i przygotowują się do wyjazdu.

- Oborniki 998 do bazy Rogoźno
- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Ruda, ogródki działkowe przy blokach, mamy pożar drewnianej altany, w środku jest poszkodowana osoba!
- Zrozumiałem, wyjeżdżamy GCBA

09:06 GCBA 6/40 w pełnej obsadzie wyjeżdża do zdarzenia.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 29-29 zgłasza wyjazd, obsada sześć osób
- Zrozumiałem

09:15 Ciężki Man na miejscu. Przed nami dotarł GBA 2,5/16 z OSP Gościejewo.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 29 na miejscu
- Przyjąłem

Kierowca dojeżdżając na miejsce wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, ustawia się za wozem z Gościejewa po czym zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie zajmuje się obsługą autopompy. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie do Dowódcy 23. I Rota w ubranych po drodze aparatach AODO zabiera dwa odcinki W-75 i dołącza je do linii pociągniętej z GBA po czym podaje drugi zwarty prąd wody na palącą się altanę. II Rota zabiera torbę R-1 i razem z naszym kierowcą, który pracuje jako Ratownik Medyczny w Poznaniu biegną do poszkodowanego mężczyzny, którego wyciągnęli świadkowie zdarzenia z palącej się altany. Po wstępnym rozpoznaniu odstąpiono od KPP z uwagi na zwęglone ciało. Z naszego GCBA zostaje pociągnięta linia zasilająca do Mana z Gościejewa.

- Oborniki 998 zgłoś do 529-29
- Zgłaszam się do 29
- Słuchaj, po rozpoznaniu podaje Ci, że odstępujemy od KPP z uwagi na zwęglone ciało odnalezione na miejscu zdarzenia, będę potrzebował na miejsce Policje oraz zakład pogrzebowy, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, prawidłowo

09:20 GBA 2,5/25, GCBA 5/32 i SLRr z JRG Oborniki na miejscu. Dowodzenie działaniami przejmuje "1-02" .. Załoga z Obornik przy pomocy sprzętu burzącego pomaga nam w dogaszeniu pogorzeliska. Ich zadaniem jest wycięcie dwóch spalonych belek pilarką ratowniczą i przerzucenie resztek pogorzeliska po altanie. Nasza I Rota kamerą termowizyjną prowadzi przeszukanie pogorzeliska. Załoga z Obornik rozstawia parawan aby zakryć leżące ciało oddalone od pogorzeliska. Na miejscu zjawia się również Patrol Policji, a za nim kolejne..

09:45 Pożar został ugaszony. Altanka spłonęła doszczętnie. I Rota po przeszukaniu kamerą termowizyjną budynku nie stwierdziła zagrożenia. Całość jest ciągle jednak schładzana. Na miejscu swoje działania rozpoczynają Policyjni technicy. W drodze na miejsce jest również Prokurator.

10:00 Dojechał 520-81 z Dowódcą JRG. Nasza załoga zakończyła działania gaśnicze. Aparaty zostają odłożone do skrytki a puste butle nasz kierowca przekazuje załodze z 21-22 z Obornik do nabicia. Torba R-1 odłożona na swoje miejsce. Kierowca przepompowuje całą wodę do GBA z Gościejewa który całkowicie schładza pogorzelisko i pozostaje przy pełnym zbiorniku. Po wyczerpaniu całego zbiornika wodnego z naszym GCBA, kierowca odłącza odcinek W-75 zwija go po czym przekazuje Dowódcy, że jedzie pod pobliski blok zatankować zbiornik.

10:30 GCBA powrócił z tankowania. Nasze działania skupiają się w pełni na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia. Jednakże po zakończeniu dogaszania KDR przekazuje aby 529-23, 529-29 i 521-25 powróciły do koszar. Na miejscu pozostanie GBA z JRG oraz zastępy operacyjne. W związku z czym nasz Dowódca spisał swoje dane i GCBA 6/40 wraca do bazy.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 zakończył działania wracamy do bazy
- Zrozumiałem

11:00 GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 29 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Przyjąłem

Kierowca z załogą porządkuje wóz po czym wypełnia dokumentacje. Dowódca spisuje meldunek i telefonicznie przekazuje dyżurnemu dane. Po ok. 30 minutach Man zaparkowany w garażu a załoga wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Ruda / Ogródki działkowe.
Czas działań: 1,5h
Typ działań: Pożar / Miejscowe zagrożenie
Zgłoszenie: Pożar altany działkowej w wyniku zaprószenia ognia od rozgrzanej smoły. 1 poszkodowany śmiertelny. Mężczyzna 84 lata.
Nr. wyjazdu: 056/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG Oborniki:
- 521[P]22 - GBA 2,5/25 Man TGM 13.290 / Stolarczyk - 4 Strażaków
- 521[P]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 3 Strażaków
- 521[P]90 - SLRr Isuzu D-Max / Szybicki - 2 Strażaków
- 520[P]81 - SLKw Skoda Octavia - 1 Strażak

2. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]29 - GCBA 6/40 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 6 Strażaków
Kierowca - Mateusz K. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Bartłomiej R. Michał P. Krzysztof P. Przemysław G.

3. OSP KSRG Gościejewo:
- 529[P]23 - GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 / Stolarczyk - 4 Strażaków

Policja (4), Pogotowie Ratunkowe (1), Zakład Pogrzebowy (1)
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2018, 14:40:42 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
  • Jednostka KW: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP KSRG Rogoźno
« Odpowiedź #1021 dnia: 14 Maj 2018, 16:50:24 »
14.05.2018r. / 14:45 / ALARM

Poniedziałkowe popołudnie, typowo majowe gdzie piękna pogoda rozpieszcza mieszkańców naszej małej miejscowości. Krótko przed godziną piętnastą spokój codziennych spraw przerywa jednak syrena alarmowa na remizie naszych Strażaków. Słychać jak druhowie mkną ulicami miasta swoimi samochodami do remizy aby już za chwilę wyjechać do zdarzenia. Gdy pierwszy z nich dojeżdża do remizy, otwiera główną bramę, odbiera zgłoszenie i z pozostałymi przygotowuje się do wyjazdu.

- Oborniki 998 do bazy Rogoźno
- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Pożar lasu, Tarnowo przy numerze 30
- Zrozumiałem, dwa zastępy mają jechać?
- Jak będziesz miał obsadę to udaj się dwoma
- Zrozumiałem

14:48 Wyjazd GCBA 6/40 w pełnej obsadzie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 529-29 wyjazd, obsada sześć osób z Dowódcą
- Przyjąłem

14:50 Wyjazd GBA 2/20 również w pełnej obsadzie.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 zgłasza wyjazd, pożar lasu w Tarnowie
- Zrozumiałem

14:59 GCBA 6/40 dociera na miejsce, krótko przed nim dojeżdża zastęp GBA z Gościejewa.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 na miejscu
- Przyjąłem

Kierowca zjeżdżając z asfaltu wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne. Przejeżdża ok. 200 metrów wgłąb lasu i zatrzymuje się za wozem z Gościejewa. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie uruchamia autopompę i zajmuje się jej obsługą. Dowódca zgłosił dojazd po czym po dojeździe zabiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie do Dowódcy zastępu 529-23.. 
I Rota rozwija odcinek W-75 zasilający GBA z sąsiedniej OSP po czym wraz z II Rotą udaje się do załogi z Gościejewa która dogasza pogorzelisko po pożarze lasu. Dowódcy po porozumieniu ustalają, że będziemy dowozić wodę.

15:06 GBA 2/20 również na miejscu. Podczas dojazdu wyprzedził nas GBA 2,5/25 z JRG...

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-22
- Na odbiorze
- 529-22 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca wjeżdża za torami w prawo w las, ustawia się na głównej leśnej drodze za Obornickim Manem, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym po czym oczekuje w wozie. Dowódca podczas dojazdu na miejsce wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne, następnie zgłasza dojazd na miejsce, zabiera radio nasobne i wraz z załogą udaje się wgłąb lasu na miejsce pożaru ok. 100 metrów gdzie działają dwa zastępy. Po rozpoznaniu decyzją KDR-a, nasz GCBA po przetłoczeniu całej wody do GBA z Gościejewa pojedzie się zatankować do Tarnowa pod sklep a w jego miejsce wjedzie nasz GBA 2/20, pożar w chwili obecnej jest ugaszony, trwa dogaszanie pogorzeliska.

15:15 Kierowca GCBA 6/40 wyłączył autopompę, odłączył odcinek W-75 tankujący po czym pozamykał rolety i wraz z Dowódcą i jednym ze Strażaków z paki udaje się "na błyskach" do miejscowości Tarnowo po wodę. Po wyjechaniu z lasu ciężkiego Mana, kierowca drugiego naszego wozu ; Stara, wjeżdża w wąską ścieżkę leśną i ustawia się za GBA z Gościejewa, następnie uruchamia autopompę i przetłacza 2000l. wody do 529-23

15:25 W naszym GBA kończy się woda tak więc kierowca wyłącza autopompę, załoga zamyka rolety i GBA 2/20 również udaje się do Tarnowa na tankowanie. Załoga z Gościejewa cały czas przelewa pogorzelisko i schładza okolice pogorzeliska aby zapobiec ponownemu zapłonowi. Po zatankowaniu się GCBA , na polecenie KDR-a 29 udaje się ponownie zatankować zastęp z Gościejewa aby jeszcze raz to pogorzelisko przelać. GBA zatankuje się po czym zakończy działania.

15:35 GBA z JRG wraca do bazy. GCBA podłącza linię zasilającą i tankuje pierwszy zastęp.

15:45 GBA 2/20 powrócił z tankowania do lasu gdzie działania dobiegają końca. Zastęp z Gościejewa kończy przelewanie pogorzeliska, załoga z GBA wsiada, GCBA również zwinął sprzęt i nasze zastępy wracają do bazy.

- Oborniki 998 zgłoś się do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 i 529-22 zakończyły działania, wracamy do bazy, po drodze 29 tankowanie w remizie OSP Gościejewo, jak mnie zrozumiałeś?
- Prawidłowo

16:00 GBA 2/20 w bazie.

- 998 Oborniki zgłoś do 529-22
- Zgłaszam się
- 22 w bazie
- Zrozumiałem

Star/Jelcz zostaje posprzątany i umyty, kierowca wypełnia dokumentacje wyjazdową i po kilkunastu minutach wóz wraca do garażu.

16:15 GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 529-29 w bazie, za chwilkę do Ciebie przedzwonię
- Przyjąłem

Kierowca parkuje GCBA w garażu po czym wypełnia dokumentacje wyjazdową. Dowódca wypełnia meldunek i przekazuje dane wyjazdowe do SK telefonicznie. Po kilkunastu minutach wszyscy wracają do bazy.

Meldunek:
Miejsce działań: Tarnowo 30
Czas działań: 1,5h
Typ działań: Pożar / Miejscowe zagrożenie
Zgłoszenie: Pożar 300m^2 ściółki leśnej. Brak osób poszkodowanych. 
Nr. wyjazdu: 057/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG Oborniki:
- 521[P]22 - GBA 2,5/25 Man TGM 13.290 / Stolarczyk - 4 Strażaków

2. OSP KSRG Gościejewo:
- 529[P]23 - GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 / Stolarczyk - 6 Strażaków

3. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]29 - GCBA 6/40 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 6 Strażaków
Kierowca - Łukasz G. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Paweł F. Przemysław G. Krzysztof P. Mateusz K.

- 529[P]22 - GBA 2/20 Star 1142 / JZS - 6 Strażaków
Kierowca - Łukasz K. Dowódca - Tomasz R.
Rat.: Michał K. Monika J. Kacper B. Marek R.

Policja (1)
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2018, 13:15:46 wysłana przez Michu998 »