OSP KSRG Rogoźno

Autor Wątek: OSP KSRG Rogoźno  (Przeczytany 31576 razy)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
  • Jednostka KW: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP KSRG Rogoźno
« Odpowiedź #1020 dnia: 11 Maj 2018, 09:54:45 »
11.05.2018r. / 09:03 / ALARM

Piątkowy, targowy dzień co jak co tydzień paraliżuje w godzinach porannych ruch w Rogoźnie. Spokój codzienności przerywa donośny dźwięk syreny na remizie OSP. W oddali słychać także syrenę alarmową z Gościejewa.. Druhowie pędzą do remizy. Po dotarciu, otwierają bramę, odbierają zgłoszenie i przygotowują się do wyjazdu.

- Oborniki 998 do bazy Rogoźno
- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Ruda, ogródki działkowe przy blokach, mamy pożar drewnianej altany, w środku jest poszkodowana osoba!
- Zrozumiałem, wyjeżdżamy GCBA

09:06 GCBA 6/40 w pełnej obsadzie wyjeżdża do zdarzenia.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 29-29 zgłasza wyjazd, obsada sześć osób
- Zrozumiałem

09:15 Ciężki Man na miejscu. Przed nami dotarł GBA 2,5/16 z OSP Gościejewo.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 29 na miejscu
- Przyjąłem

Kierowca dojeżdżając na miejsce wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, ustawia się za wozem z Gościejewa po czym zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie zajmuje się obsługą autopompy. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie do Dowódcy 23. I Rota w ubranych po drodze aparatach AODO zabiera dwa odcinki W-75 i dołącza je do linii pociągniętej z GBA po czym podaje drugi zwarty prąd wody na palącą się altanę. II Rota zabiera torbę R-1 i razem z naszym kierowcą, który pracuje jako Ratownik Medyczny w Poznaniu biegną do poszkodowanego mężczyzny, którego wyciągnęli świadkowie zdarzenia z palącej się altany. Po wstępnym rozpoznaniu odstąpiono od KPP z uwagi na zwęglone ciało. Z naszego GCBA zostaje pociągnięta linia zasilająca do Mana z Gościejewa.

- Oborniki 998 zgłoś do 529-29
- Zgłaszam się do 29
- Słuchaj, po rozpoznaniu podaje Ci, że odstępujemy od KPP z uwagi na zwęglone ciało odnalezione na miejscu zdarzenia, będę potrzebował na miejsce Policje oraz zakład pogrzebowy, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, prawidłowo

09:20 GBA 2,5/25, GCBA 5/32 i SLRr z JRG Oborniki na miejscu. Dowodzenie działaniami przejmuje "1-02" .. Załoga z Obornik przy pomocy sprzętu burzącego pomaga nam w dogaszeniu pogorzeliska. Ich zadaniem jest wycięcie dwóch spalonych belek pilarką ratowniczą i przerzucenie resztek pogorzeliska po altanie. Nasza I Rota kamerą termowizyjną prowadzi przeszukanie pogorzeliska. Załoga z Obornik rozstawia parawan aby zakryć leżące ciało oddalone od pogorzeliska. Na miejscu zjawia się również Patrol Policji, a za nim kolejne..

09:45 Pożar został ugaszony. Altanka spłonęła doszczętnie. I Rota po przeszukaniu kamerą termowizyjną budynku nie stwierdziła zagrożenia. Całość jest ciągle jednak schładzana. Na miejscu swoje działania rozpoczynają Policyjni technicy. W drodze na miejsce jest również Prokurator.

10:00 Dojechał 520-81 z Dowódcą JRG. Nasza załoga zakończyła działania gaśnicze. Aparaty zostają odłożone do skrytki a puste butle nasz kierowca przekazuje załodze z 21-22 z Obornik do nabicia. Torba R-1 odłożona na swoje miejsce. Kierowca przepompowuje całą wodę do GBA z Gościejewa który całkowicie schładza pogorzelisko i pozostaje przy pełnym zbiorniku. Po wyczerpaniu całego zbiornika wodnego z naszym GCBA, kierowca odłącza odcinek W-75 zwija go po czym przekazuje Dowódcy, że jedzie pod pobliski blok zatankować zbiornik.

10:30 GCBA powrócił z tankowania. Nasze działania skupiają się w pełni na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia. Jednakże po zakończeniu dogaszania KDR przekazuje aby 529-23, 529-29 i 521-25 powróciły do koszar. Na miejscu pozostanie GBA z JRG oraz zastępy operacyjne. W związku z czym nasz Dowódca spisał swoje dane i GCBA 6/40 wraca do bazy.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 zakończył działania wracamy do bazy
- Zrozumiałem

11:00 GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 29 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Przyjąłem

Kierowca z załogą porządkuje wóz po czym wypełnia dokumentacje. Dowódca spisuje meldunek i telefonicznie przekazuje dyżurnemu dane. Po ok. 30 minutach Man zaparkowany w garażu a załoga wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Ruda / Ogródki działkowe.
Czas działań: 1,5h
Typ działań: Pożar / Miejscowe zagrożenie
Zgłoszenie: Pożar altany działkowej w wyniku zaprószenia ognia od rozgrzanej smoły. 1 poszkodowany śmiertelny. Mężczyzna 84 lata.
Nr. wyjazdu: 056/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG Oborniki:
- 521[P]22 - GBA 2,5/25 Man TGM 13.290 / Stolarczyk - 4 Strażaków
- 521[P]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 3 Strażaków
- 521[P]90 - SLRr Isuzu D-Max / Szybicki - 2 Strażaków
- 520[P]81 - SLKw Skoda Octavia - 1 Strażak

2. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]29 - GCBA 6/40 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 6 Strażaków
Kierowca - Mateusz K. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Bartłomiej R. Michał P. Krzysztof P. Przemysław G.

3. OSP KSRG Gościejewo:
- 529[P]23 - GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 / Stolarczyk - 4 Strażaków

Policja (4), Pogotowie Ratunkowe (1), Zakład Pogrzebowy (1)
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2018, 14:40:42 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1021 dnia: 14 Maj 2018, 16:50:24 »
14.05.2018r. / 14:45 / ALARM

Poniedziałkowe popołudnie, typowo majowe gdzie piękna pogoda rozpieszcza mieszkańców naszej małej miejscowości. Krótko przed godziną piętnastą spokój codziennych spraw przerywa jednak syrena alarmowa na remizie naszych Strażaków. Słychać jak druhowie mkną ulicami miasta swoimi samochodami do remizy aby już za chwilę wyjechać do zdarzenia. Gdy pierwszy z nich dojeżdża do remizy, otwiera główną bramę, odbiera zgłoszenie i z pozostałymi przygotowuje się do wyjazdu.

- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Pożar lasu, Tarnowo przy numerze 30
- Zrozumiałem, dwa zastępy mają jechać?
- Jak będziesz miał obsadę to udaj się dwoma
- Zrozumiałem

14:48 Wyjazd GCBA 6/40 w pełnej obsadzie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 529-29 wyjazd, obsada sześć osób z Dowódcą
- Przyjąłem

14:50 Wyjazd GBA 2/20 również w pełnej obsadzie.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 zgłasza wyjazd, pożar lasu w Tarnowie
- Zrozumiałem

14:59 GCBA 6/40 dociera na miejsce, krótko przed nim dojeżdża zastęp GBA z Gościejewa.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 na miejscu
- Przyjąłem

Kierowca zjeżdżając z asfaltu wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne. Przejeżdża ok. 200 metrów wgłąb lasu i zatrzymuje się za wozem z Gościejewa. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie uruchamia autopompę i zajmuje się jej obsługą. Dowódca zgłosił dojazd po czym po dojeździe zabiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie do Dowódcy zastępu 529-23.. 
I Rota rozwija odcinek W-75 zasilający GBA z sąsiedniej OSP po czym wraz z II Rotą udaje się do załogi z Gościejewa która dogasza pogorzelisko po pożarze lasu. Dowódcy po porozumieniu ustalają, że będziemy dowozić wodę.

15:06 GBA 2/20 również na miejscu. Podczas dojazdu wyprzedził nas GBA 2,5/25 z JRG...

- Na odbiorze
- 529-22 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca wjeżdża za torami w prawo w las, ustawia się na głównej leśnej drodze za Obornickim Manem, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym po czym oczekuje w wozie. Dowódca podczas dojazdu na miejsce wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne, następnie zgłasza dojazd na miejsce, zabiera radio nasobne i wraz z załogą udaje się wgłąb lasu na miejsce pożaru ok. 100 metrów gdzie działają dwa zastępy. Po rozpoznaniu decyzją KDR-a, nasz GCBA po przetłoczeniu całej wody do GBA z Gościejewa pojedzie się zatankować do Tarnowa pod sklep a w jego miejsce wjedzie nasz GBA 2/20, pożar w chwili obecnej jest ugaszony, trwa dogaszanie pogorzeliska.

15:15 Kierowca GCBA 6/40 wyłączył autopompę, odłączył odcinek W-75 tankujący po czym pozamykał rolety i wraz z Dowódcą i jednym ze Strażaków z paki udaje się "na błyskach" do miejscowości Tarnowo po wodę. Po wyjechaniu z lasu ciężkiego Mana, kierowca drugiego naszego wozu ; Stara, wjeżdża w wąską ścieżkę leśną i ustawia się za GBA z Gościejewa, następnie uruchamia autopompę i przetłacza 2000l. wody do 529-23

15:25 W naszym GBA kończy się woda tak więc kierowca wyłącza autopompę, załoga zamyka rolety i GBA 2/20 również udaje się do Tarnowa na tankowanie. Załoga z Gościejewa cały czas przelewa pogorzelisko i schładza okolice pogorzeliska aby zapobiec ponownemu zapłonowi. Po zatankowaniu się GCBA , na polecenie KDR-a 29 udaje się ponownie zatankować zastęp z Gościejewa aby jeszcze raz to pogorzelisko przelać. GBA zatankuje się po czym zakończy działania.

15:35 GBA z JRG wraca do bazy. GCBA podłącza linię zasilającą i tankuje pierwszy zastęp.

15:45 GBA 2/20 powrócił z tankowania do lasu gdzie działania dobiegają końca. Zastęp z Gościejewa kończy przelewanie pogorzeliska, załoga z GBA wsiada, GCBA również zwinął sprzęt i nasze zastępy wracają do bazy.

- Oborniki 998 zgłoś się do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 i 529-22 zakończyły działania, wracamy do bazy, po drodze 29 tankowanie w remizie OSP Gościejewo, jak mnie zrozumiałeś?
- Prawidłowo

16:00 GBA 2/20 w bazie.

- 998 Oborniki zgłoś do 529-22
- Zgłaszam się
- 22 w bazie
- Zrozumiałem

Star/Jelcz zostaje posprzątany i umyty, kierowca wypełnia dokumentacje wyjazdową i po kilkunastu minutach wóz wraca do garażu.

16:15 GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 529-29 w bazie, za chwilkę do Ciebie przedzwonię
- Przyjąłem

Kierowca parkuje GCBA w garażu po czym wypełnia dokumentacje wyjazdową. Dowódca wypełnia meldunek i przekazuje dane wyjazdowe do SK telefonicznie. Po kilkunastu minutach wszyscy wracają do bazy.

Meldunek:
Miejsce działań: Tarnowo 30
Czas działań: 1,5h
Zgłoszenie: Pożar 300m^2 ściółki leśnej. Brak osób poszkodowanych. 
Nr. wyjazdu: 057/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG Oborniki:

2. OSP KSRG Gościejewo:
- 529[P]23 - GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 / Stolarczyk - 6 Strażaków

3. OSP KSRG Rogoźno:
Kierowca - Łukasz G. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Paweł F. Przemysław G. Krzysztof P. Mateusz K.

- 529[P]22 - GBA 2/20 Star 1142 / JZS - 6 Strażaków
Kierowca - Łukasz K. Dowódca - Tomasz R.
Rat.: Michał K. Monika J. Kacper B. Marek R.

Policja (1)
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2018, 13:15:46 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1022 dnia: 24 Maj 2018, 22:35:31 »
14.05.2018r. / 23:54 / ALARM

Zaalarmowana zostaje nasza Jednostka. Po dotarciu pierwszego z Druhów, odbiera ten zgłoszenie i przygotowuje się z resztą załogi do wyjazdu. Po odebraniu zgłoszenia podniesiona zostaje brama od GCBA, kierowca odpala silnik i przygotowuje wóz do wyjazdu.

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Dendro, alarm z czujki przeciwpożarowej, GCBA
- Przyjąłem

23:58 Wyjazd GCBA 6/40..

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 29 zgłaszam wyjazd, sześć osób, Dowódca na wozie
- Zrozumiałem

- 529-29 do Obornik
- Zgłaszam się 29
- Słuchaj, mam informacje o tym, że na miejscu jest technik, który potwierdził błąd czujki p.poż. tak więc podjedźcie to jedynie sprawdzić, spisz przekazanie i to tyle, jak zrozumiałeś?

00:02 GCBA 6/40 na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 na miejscu, rozpoznanie
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdża do bramy wjazdowej na teren zakładu. Wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia oświetlenie błyskowe. Dowódca opuszcza okno, a ochroniarz przekazuje mu informacje w którą część zakładu mamy się udać. Po czym ten unosi bramę, a my "na błyskach" udajemy się w konkretne miejsce. Po dojeździe kierowca zaciąga hamulec ręczny, pozostawia wóz na biegu jałowym i dalej oczekuje w wozie. Dowódca zgłosił dojazd, zabrał radio nasobne oraz detektor wielogazowy, przekazał pierwszej rocie aby wzięła kamerę termowizyjną i wraz z pierwszą i drugą rotą udaje się na rozpoznanie zagrożenia. Po obejściu terenu zakładu i sprawdzeniu go pod kątem kamery i detektora nie stwierdzono zagrożenia. Dowódca przekazał załodze aby odłożyła sprzęt na swoje miejsce.

- Oborniki 998 do 29-29
- Na odbiorze
- Sprawdziliśmy obiekt przy użyciu kamery termowizyjnej i detektora, zagrożenia nie stwierdzam, opinia technika również nakierowuje na błąd czujki p.poż. tak więc zagrożenia nie ma. Powiedz mi czy jedzie od Ciebie jakiś zastęp?
- Nie, jesteście sami więc spisz dane i możecie wracać
- Przyjąłem, prawidłowo

00:25 Dowódca spisał dane, miejsce zdarzenia przekazał technikowi, po czym załoga wróciła do wozu i zastęp może wracać do bazy.

- Oborniki 998 do 29-29
- Zgłaszam
- Zakończyliśmy działania, miejsce w formie pisemnej przekazane technikowi, 29-29 do bazy
- Zrozumiałem

00:35 GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Prawidłowo

Kierowca parkuje Mana w garażu i wypełnia kartę wyjazdową. Dowódca sporządza meldunek po czym telefonicznie przekazuje dane do Dyżurnego Stanowiska Kierowania. Załoga się przebiera i po ok. 30 minutach każdy wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Magazynowa (Ikano Industry)
Czas działań: 1 h
Typ działań: Miejscowe zagrożenie / Alarm fałszywy
Zgłoszenie: Alarm z czujki p.poż. w firmie Ikano Industy. Brak osób poszkodowanych / Brak zagrożenia.
Nr. wyjazdu: 058/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Paweł F. Przemysław G. Tobiasz F. Michał P.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2018, 14:52:22 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1023 dnia: 24 Maj 2018, 22:37:55 »
17.05.2018r. / 18:06 / ALARM

W remizie przebywa kilku druhów, którzy wykonują pracę gospodarcze na terenie remizy, nagle codzienność przerywa głos dyżurnego z Obornik przez radiostacje, który wywołuje naszą Jednostkę..

- Rogoźno do Obornik
- Zgłasza się baza Rogoźno
- Podjedźcie na ulicę Krótką 6/15, macie pomoc ZRM, osoba poszkodowana 89 lat, złamana szyjka kości udowej, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, wyjeżdżamy GBA Rt
- Zrozumiałem

18:07 Wyjazd GBA Rt w pełnej obsadzie.

- Oborniki 998 do 529-21
- Na odbiorze
- 529-21 wyjazd, sześć osób, Dowódca na wozie
- Zrozumiałem

18:10 GBA 2,5/16 Rt na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 na miejscu, przystępujemy do działań
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdżając na miejsce wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne. Wjeżdża na trawnik i podjeżdża pod odpowiednią klatkę. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie oczekuje w wozie. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i notes, załoga zostawiła hełmy w wozie, założyła po drodze rękawiczki lateksowe i udała się na górę. W mieszkaniu dwóch ratowników medycznych przygotowało osobę poszkodowaną do transportu po czym każdy chwyta w odpowiednim miejscu za deskę ortopedyczną i powoli i ostrożnie znosimy poszkodowaną kobietę na dół do karetki. W międzyczasie nasz Dowódca spisuje dane personalne osoby zgłaszającej, w tym wypadku córki oraz osoby poszkodowanej.

18:20 Osoba poszkodowana w karetce. Dowódca spisał dane tak więc działania zakończone. Druhowie wracają do wozu i zastęp wraca do bazy.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 zakończył działania, osoba poszkodowana przetransportowana do karetki, 21 do bazy
- Przyjąłem, 529-21 do bazy

18:30 GBA 2,5/16 Rt w bazie.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 29-21 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Zrozumiałem, dzięki

Kierowca parkuje Star/Mana i potem Forda przed nim w naszym przedłużonym garażu. Wypełnia dokumentacje wyjazdową a potem z załogą udaje się przebrać. Dowódca spisuje meldunek oraz telefonicznie przekazuje dane Dyżurnemu Stanowiska Kierowania.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Krótka 6/15
Czas działań: 30 min
Typ działań: Miejscowe zagrożenie
Zgłoszenie: Pomoc ZRM w zniesieniu osoby poszkodowanej do karetki. 1 osoba poszkodowana.
Nr. wyjazdu: 059/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]21 - GBA 2,5/16 Rt Star 12-157 / Stolarczyk - 6 Strażaków
Rat.: Michał P. Michał K. Łukasz F. Marcin K.

Pogotowie Ratunkowe (1)
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2018, 15:03:58 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1024 dnia: 24 Maj 2018, 22:38:50 »
18.05.2018r. / 06:35 / ALARM

Wczesnym rankiem zaczyna wyć syrena alarmowa na naszej remizie. Druhowie zbudzeni pędzą ile sił do remizy. Po dojeździe pierwszego z nich, unosi główną bramę i biegnie odebrać zgłoszenie, następnie przygotowuje się do wyjazdu z resztą.

- Oborniki do bazy Rogoźno
- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Ulica Leśna 5, uwięziona sarna w lince od prania, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem

06:39 Pięciu przebranych na polecenie Naczelnika wskakuje do Forda i zastęp alarmowo wyjeżdża na ulicę Leśną 5.

- Oborniki 998 do 529-26
- Zgłaszam się
- 529-26 zgłasza wyjazd na ulicę Leśną 5, obsada pięć osób, Dowódca na wozie
- Zrozumiałem, tam na miejscu jest również Policja i Straż Miejska
- Przyjąłem

06:43 GLB 02/4 Rt/Rw na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-26
- Zgłaszam się
- 529-26 na miejscu, rozpoznanie
- Zrozumiałem

Kierowca zatrzymuje wóz pod bramą wjazdową na posesję, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Dowódca zgłasza dojazd po czym zabiera radio nasobne i wraz z Załogą udaje się na podwórko zobaczyć zaistniałą sytuacje. Okazuje się, że linka odgradzająca teren danej posesji zawinęła się w nierozwinięte poroże małego koziołka, który wystraszony próbując się wyrwać zaplątał się jeszcze bardziej. Obecny na miejscu weterynarz poda lek na uspokojenie zwierzaka a naszym zadaniem będzie odcięcie liny i rozplątanie poroża.

- Oborniki 998 do 529-26
- Zgłaszam się
- Mamy małego koziołka który porożem zaplątał się w linę odgradzającą teren posesji, weterynarz będący na miejscu poda lek na uspokojenie zwierzaka a my odetniemy linę i rozplączemy poroże, jak zrozumiałeś?

07:10 Gdy udało się wreszcie dostać do rzucającego się zwierzaka, weterynarz wstrzyknął lek a nasza rota odcięła linę i rozplątała poroże. Dowódca przystępuje do spisania danych a koziołkiem dalej zajmie się weterynarz. Dowódca w formie pisemnej przekazuje miejsce zdarzenia Policji i tym samym kończy działania.

07:25 GLB 02/4 Rt/Rw wraca do bazy.

- Oborniki 998 do 529-26
- Zgłaszam się
- Koziołek uwolniony, jest pod opieką weterynarza, miejsce przekazałem Policji, 529-26 wraca do bazy
- Zrozumiałem

07:30 Ford w bazie.

- Oborniki 998 do 29-26
- Na odbiorze
- W bazie, za chwilkę przedzwonię
- Przyjąłem

Kierowca parkuje Forda w garażu i wypełnia dokumentacje wyjazdową. Dowódca sporządza meldunek i telefonicznie informuje SK o danych. Załoga wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Leśna 5
Zgłoszenie: Uwolnienie zaplątanego koziołka w linę. Brak osób poszkodowanych. 
Nr. wyjazdu: 060/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]26 - GLB 02/4 Rt/Rw Ford Transit / Frank-Cars - 5 Strażaków
Kierowca - Tobiasz F. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Łukasz F. Krzysztof P. Przemysław G.

Policja (1), Straż Miejska (1)
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2018, 15:18:56 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1025 dnia: 24 Maj 2018, 22:39:55 »
24.05.2018r. / 19:40 / ALARM

W czwartkowe, późne popołudnie zostaje załączona syrena alarmowa na naszej remizie.  Pierwszy z druhów który dojechał do remizy otwiera bramę główną i biegnie odebrać zgłoszenie a następnie przygotowywać się do wyjazdu.

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Droga krajowa nr.11 skrzyżowanie Wełna/Parkowo, czołowe zderzenie busa z ciężarówką, jeśli będziesz miał obsadę to wyjeżdżaj od razu dwoma wozami
- Zrozumiałem

19:43 Wyjazd GBA 2,5/16 Rt i tuż za nim GLB 02/4 Rt/Rw..

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 zgłasza wyjazd, sześć osób Dowódca na wozie
- Zrozumiałem

- 998 Oborniki do 529-26
- Zgłaszam się
- 529-26 zgłasza wyjazd, DK-11, pięć osób z Dowódcą
- Przyjąłem

19:49 GBA 2,5/16 Rt na miejscu. Równo z nami na miejsce dojeżdża SLRt z OSP KSRG Parkowo.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 29-21 na miejscu, podaje Ci sytuacje, zablokowana cała DK-11, auto ciężarowe na prawym poboczu całym zestawem w rowie, auto dostawcze na środku odcinka, zaraz podam Ci informacje o poszkodowanych
- Zrozumiałem, w drodze są dwie załogi Pogotowia, gdybyś potrzebował więcej to od razu informuj
- Przyjął

Kierowca dojeżdżając już kilkaset metrów przed zdarzeniem zjeżdża na lewy pas, wyłącza sygnały dźwiękowe i dojeżdża na błyskach oraz oświetleniu awaryjnym. Zatrzymuje wóz przy rozbitym busie, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Po wyjściu z wozu od razu uruchamia agregat i przygotowuje hydraulikę do użycia. Dowódca zgłasza dojazd po czym zabiera radio nasobne i biegnie na rozpoznanie. I Rota zabiera torbę R1 i biegnie do rozbitego busa rozpoznać sytuacje z osobą poszkodowaną. II Rota przygotowuje hydraulikę wraz z kierowcą. Załoga z SLRt z Parkowa zabezpiecza teren działań pachołkami drogowymi, chłopaki chcieli odłączyć akumulatory w pojazdach ale w busie cały silnik leży z jakieś 100 metrów dalej na rowie a kierowca ciężarówki sam odłączył akumulatory tak więc pozostaje jedynie sprawdzić dla pewności czy zrobił to prawidłowo. Następnie rozpoznaje przewożony ładunek i stan kierowcy ciężarówki.

19:52 Na miejsce dociera GLB 02/4 Rt/Rw z naszej Jednostki.

- 998 Oborniki do 529-26
- Zgłaszam się
- 26 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdża na miejsce zdarzenia Fordem, ustawia się za pierwszym naszym wozem, wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i z całą załogą udał się do KDR-a. Jak się okazuje po wstępnym rozpoznaniu, kierujący ciężarówką nie doznał żadnych obrażeń, natomiast w rozbitym busie znaleziono zwłoki 57-letniego mężczyzny. Po wstępnej opinii Strażaków Ratowników odstąpiono od czynności reanimacyjnych z racji potężnego rozerwania ciała przez wrak samochodu. Strażacy z GBA Rt zakrywają jedynie ciało folią "życia".

19:55 Na miejsce dojeżdża GBA 3,5/25 z OSP Parkowo.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się do 21
- Przekazuje Ci informacje, kierujący ciężarówką nie odniósł żadnych obrażeń, w zmasakrowanym busie znaleźliśmy rozerwane szczątki ciała także odstępujemy od czynności reanimacyjnych, cały odcinek DK-11 zablokowany tak więc prosiłbym o wsparcie w postaci Policji do wyznaczenia objazdów oraz proszę o wezwanie odpowiednich służb z uwagi na zwłoki
- Zrozumiałem, powiedz mi co przewoziła ciężarówka?
- Kierowca jechał na odstawić zestaw pusty po rozładunku do Poznania, firma została już powiadomiona przez kierowcę
- Przyjąłem

20:00 Na miejsce dojeżdżają dwa ZRM, dwa radiowozy oraz z daleka dojeżdżają już zastępy SLRt i SLRr z JRG Oborniki. Lekarz stwierdza ostatecznie zgon kierującego busem. Załoga z 521-43 zabezpiecza teren parawanem. Oba auta zostały ustabilizowane, nasza załoga może schować hydraulikę, na miejscu działania podejmują Policyjni technicy. Naszym działaniem pozostaje zabezpieczanie miejsca zdarzenia, kierowca GBA Rt rozstawia dodatkowo maszt oświetleniowy. Dowódca akcji w porozumieniu z Policją organizuje objazd przez las na Moksz i dalej przez Parkowo / Jaracz ponownie na DK-11, w poszczególnych miejscach rozstawione zostają dwa radiowozy i zastęp GBA z OSP KSRG Parkowo zostaje zadysponowany na skrzyżowanie 5 km dalej na DK-11 gdzie również przekierowuje wszystkich na objazd.

20:45 Objazd zorganizowany, korek się nieco uszczuplił. Na miejscu Prokurator, działania cały czas prowadzą Policyjni technicy z Prokuratorem. Wezwany został już również zakład pogrzebowy. Dowódca akcji zadecydował o odesłaniu zastępu GLB 02/4 Rt/Rw do bazy z uwagi na brak zapotrzebowania na takie siły i środki. Załoga z GBA Rt pochowała cały sprzęt ponownie na wóz. Kierowca oświetla  jedynie teren akcji.

- 998 Oborniki zgłoś do 529-26
- Zgłaszam się
- 529-26 zakończył działania, wracam do bazy
- Prawidłowo

21:30 GLB 02/4 Rt/Rw w bazie.

- 998 Oborniki zgłoś do 529-26
- Zgłaszam się
- 529-26 w bazie
- Zrozumiałem

W tym czasie na terenie akcji pojawiła się laweta z potężną wyciągarką, która etapami wyciągnie ciężarówkę z pobliskiego rowu i kabinę z lasu. Podczas działań pojawił się również świadek zdarzenia, który posiadał kamerkę w pojeździe i nagrał to zdarzenie. Materiał filmowy zostanie dołączony do materiału dowodowego w sprawie. Zadaniem naszej załogi jest jeszcze sorpcja płynów ropopochodnych powstałych w wyniku zderzenia.

23:00 Laweta zabrała rozbitą ciężarówkę, zastępczy ciągnik siodłowy zabrał naczepę a laweta zabiera w tym momencie pozostałości z busa. Ciało mężczyzny w czarnym worku zostało zabrane przez zakład pogrzebowy. Na miejscu pozostaną jeszcze Policjanci i dwa zastępy z OSP Parkowo. Nasza załoga i zastęp 43 z Obornik zostają odesłane do bazy.

- Oborniki 998 do 529-21
- Na odbiorze
- 529-21 zakończył działania, wracamy do bazy
- Zrozumiałem

23:30 GBA 2,5/16 Rt w bazie.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 29-21 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Przyjął

Kierowca parkuje wóz w garażu i wypełnia dokumentacje, wraz z Druhami porządkują użyty sprzęt podczas działań. Dowódca sporządza meldunek i po ok. godzinie każdy wraca do swojego domu.

Meldunek:
Miejsce działań: DK-11 skrzyżowanie Wełna / Parkowo
Czas działań: 3 h
Typ działań: Miejscowe zagrożenie / Wypadek
Zgłoszenie: Czołowe zderzenie auta dostawczego z autem ciężarowym. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Kierujący ciężarówką został zabrany do szpitala na badania.
Nr. wyjazdu: 061/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG Oborniki:
- 521[P]43 - SLRt Iveco Turbo Daily / Szybicki - 3 Strażaków
- 521[P]90 - SLRr Isuzu D-Max / Szybicki - 2 Strażaków

2. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Paweł W. Tobiasz F. Paweł F. Przemysław G.

Kierowca - Tomasz R. Dowódca - Roman J.
Rat.: Monika J. Michał P. Marcin K.

3. OSP KSRG Parkowo:
- 529[P]30 - SLRt 02/4 Ford Transit / Frank-Cars - 4 Strażaków
- 529[P]24 - GBA 3,5/25 Man TGM 13.290 / Stolarczyk - 2 Strażaków

Policja (5), Pogotowie Ratunkowe (2), Pomoc Drogowa (3)
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2018, 13:31:33 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1026 dnia: 30 Maj 2018, 22:37:46 »
28.05.2018r. / 17:50 / ALARM

W remizie jest większość druhów jak co poniedziałek, z uwagi na cotygodniową zbiórkę. Krótko przed osiemnastą na radiu słychać dysponowane Jednostki do pożaru lasu w Nowołoskońcu, robi się spore zamieszanie ponieważ zgłoszenie jest nieprecyzyjne, zgłoszone są dwa odrębne miejsca, dyżurny wysyła sporo Jednostek na miejsce. Paręnaście minut później słychać informacje o kolejnym pożarze, tym razem pali się stóg w Dąbrówce Ludomskiej w gm. Ryczywół, dyżurny zaalarmował pierwszą Jednostkę z tamtej Gminy i jako drugą załącza naszą Jednostkę..

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Udaj się GCBA, pożar stogu siana w Dąbrówce Ludomskiej
- Przyjąłem, wyjedziemy GCBA

17:54 Wyjazd GCBA 6/40 w pełnej obsadzie. Podczas gdy nasz zastęp jest już w drodze do tego zgłoszenia zaczynają zgłaszać mobilność Jednostki z gm. Ryczywół, w naszej remizie pozostało jeszcze sporo druhów i słysząc zamieszanie zgłaszają gotowość do PSK.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 zgłasza wyjazd, Dąbrówka Ludomska, sześć osób, Dowódca na wozie
- Przyjąłem

- Na odbiorze
- Mamy obsadę na drugi wóz, mamy również wyjeżdżać?
- W żadnym wypadku, Rogoźno w tym momencie zabezpieczacie spory rejon także pozostańcie mobilni do czasu uspokojenia się całej sytuacji, jak zrozumiałeś?
- Przyjąłem, prawidłowo

18:16 GCBA 6/40 na miejscu. Przed nami na miejsce dotarł GBA z OSP KSRG Lipa, GBA z OSP KSRG Ryczywół i równo z nami dotarł GCBA z OSP KSRG Ryczywół.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 29-29 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdża na miejsce, zjeżdżając z głównej drogi wyłącza sygnały dźwiękowe i podjeżdża za Jelczem z Ryczywołu do palącego się stogu. Ustawia się za wozami, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia bieg jałowy. Po wyjściu z wozu zajmuje się obsługą autopompy. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio i udał się na rozpoznanie. I i II Rota udaje się z Dowódcą na rozpoznanie sytuacji. Okazuje się, że dwa średnie zastępy podjęły działania w postaci zagaszenia obrzeży stogu. Dwa średnie zastępy zabezpieczają stóg, KDR z Ryczywołu przekazał informacje o tym, że nie będą podejmować działań gaśniczych wobec stogu, jedynie kontrolować przebieg wypalania pożaru. Z informacji wynika na to, że wyjechać miał również zastęp GCBA z OSP Ludomy aczkolwiek czekają za kierowcą. Wezwana na miejsce została także ładowarko-koparka, która pomoże przy rozłożeniu pozostałości po stogu i przelaniu go przez Jednostki OSP.

- 529-29 do Obornik
- Zgłasza się 29-29
- Słuchaj, mam informacje, że do Dąbrówki dojadą Ludomy, tak więc oni pozostaną na dogaszanie, wy zostanie zawróceni do bazy z uwagi na to, że mam odkrytą sporą część Powiatu i potrzebuje mobilnej Jednostki na zabezpieczenie, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo

18:35 Na miejscu GCBA 5,5/32 z OSP Ludomy. Po ich dojeździe zastęp z Ludom za pomocą działka zlewa pogorzelisko, na miejscu pracuje ładowarko-koparka. Decyzją PSK na miejscu zostaną: zastęp z Ludom, ciężki zastęp z Ryczywołu i średni zastęp z Ludom. GBA z Ryczywołu i nasz GCBA zostają zawrócone do bazy.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- Słuchaj, na miejscu zostawiam dwa ciężkie zastępy i Lipę, my i 29-44 wracamy do bazy
- Przyjąłem

19:00 GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 do 29-29
- Na odbiorze
- Zrozumiałem, dzięki

Kierowca parkuje wóz w garażu, wypełnia dokumentacje wyjazdową i porządkuje w kabinie. Dowódca sporządza meldunek i po ok. 2 godzinach każdy wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Dąbrówka Ludomska, gm. Ryczywół
Zgłoszenie: Pożar stogu siana wywołany podpaleniem. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 062/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Tobiasz F. Przemysław G. Paweł F. Bartłomiej R.

2. OSP KSRG Ryczywół:
- 529[P]42 - GCBA 6/32 Jelcz 004 / JZS - 2 Strażaków
- 529[P]44 - GBA 2,5/16 Man TGL 12.240 / Stolarczyk - 6 Strażaków

3. OSP KSRG Lipa:
- 529[P]43 - GBA 2,5/20 Star 266 / Moto-Truck - 4 Strażaków

4. OSP Ludomy:
- 527[P]50 - GCBA 5,5/32 Kamaz 43118 / Zamet - 3 Strażaków

Policja (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1027 dnia: 30 Maj 2018, 23:10:19 »
29.05.2018r. / 15:16 / ALARM

Spokojne wtorkowe popołudnie, zostaje przerwane załączeniem syreny alarmowej na remizie OSP. W remizie przebywało dwóch druhów, którzy od razu odbierają zgłoszenie i przygotowują się do wyjazdu. Do remizy dojeżdżają kolejni druhowie, którzy przygotowują się do wyjazdu.

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Pożar samochodu ale próbuję ustalić lokalizację
- Przyjął

15:18 Sześć przebranych druhów wsiada do GCBA i wyjeżdża zastępem do pożaru auta dostawczego.

- Baza Rogoźno do 998
- Zgłaszam się
- Udajecie się na ulicę Brzozową, pomiędzy Wójtostwem a Olszyną, pożar auta dostawczego
- Przyjąłem, wyjeżdżamy 529-29, sześć osób, dowódca na wozie
- Zrozumiałem

15:22 Jadąc alarmowo przez las na Olszynę, załoga 529-29 zauważyła płonący pojazd po zachodniej stronie lasu mimo to nie było przejazdu w tamto miejsce. Kierowca zawrócił wozem na środku leśnej drogi i pędząc udaje się z powrotem na Rogozińskie Wójtostwo.

- Oborniki do 29-29
- Zgłaszam się
- Podasz mi dokładniejszą lokalizacje ponieważ nie możemy zlokalizować tego zdarzenia
- Musisz się kierować na aquabellis w lewo i polną drogą na Olszynę, jak zrozumiałeś?

15:26 GCBA na miejscu.

- Oborniki do 29-29
- Na odbiorze
- 29 na miejscu, mamy pożar komory silnika i kabiny w aucie dostawczym marki Citroen, brak osób poszkodowanych, mógłbyś mi podesłać 29-22 do pomocy zapobiegawczo z uwagi na duże zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na las
- Przyjąłem, baza Rogoźno do Obornik
- Udaj się 29-22, Rogoźno ulica Brzozowa, pożar auta dostawczego
- Zrozumiałem, wyjeżdżamy

Kierowca GCBA dojeżdżając na miejsce wyłączył sygnały dźwiękowe, pozostawił świetlne. Ustawił się przy lesie, zaciągnął hamulec ręczny i pozostawił wóz na biegu jałowym. Po wyjściu z kabiny zajął się obsługą autopompy, podał środek pianotwórczy na linię główną. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie sytuacji. I Rota w ubranych po drodze AODO rozwinęła z pomocą drugiej roty linię główną składającą się z odcinka W-75 do rozdzielacza, dalej 2 odcinki W-52 połączone i zakończone prądownicą pianową. I Rota zwartym prądem piany pokrywa cały pojazd. II Rota przy użyciu hooligana otwiera boczne drzwi w pojeździe aby sprawdzić czy paka jest pusta. Następnie rota pierwsza skutecznie gasi pojazd.

15:32 GBA 2/20 na miejscu.

- 998 Oborniki do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdżając na miejsce ustawia się za ciężkim Manem, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, następnie zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Dalej pozostaje będąc w kabinie. Dowódca zgłosił dojazd, zabrał radio nasobne i udał się do Dowódcy pierwszego zastępu. I Rota udaje się do pomocy załodze z GCBA w dogaszaniu pojazdu.

15:40 Auto zostało ugaszone. Z akumulatora nic nie zostało tak więc pozostaje tylko poczekać aż auto odtaje i jeszcze raz pokryć go pianą. Dowódca sporządza notatkę i powiadomił Policję o zdarzeniu, która po paru minutach zjawiła się na miejscu i przejmuje sprawę.

- Oborniki 998 do 29-29
- Na odbiorze
- Pożar ugaszony, okolica uratowana, na miejscu jest Policja, która zajmie się sprawą, sytuacja opanowana
- Zrozumiałem

16:30 Dowódca spisał dane i przekazał miejsce zdarzenia w formie pisemnej Policji. Kierowca GCBA udał się kilkaset metrów dalej zatankować zbiornik i przepłukać autopompę. Działania dobiegły końca. Na miejscu działa Policja.

- Oborniki 998 do 29-29
- Zgłaszam się
- 29-29 i 29-22 zakończyły działania, wracamy do bazy
- Zrozumiałem

17:00 GBA 2/20 i GCBA 6/40 w bazie.

- Zgłaszam się
- 529-29 i 529-22 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Przyjąłem, dzięki

Kierowcy wypełniają dokumentacje wyjazdową i porządkują użyty w działaniach sprzęt. Dowódca spisał meldunek i przekazał telefonicznie informacje do Stanowiska Kierowania. Po ok. 2 godzinach każdy do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Brzozowa
Czas działań: 2 h
Zgłoszenie: Pożar auta dostawczego. Podpalenie. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 063/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Michał K. Michał P. Bartłomiej R. Przemysław G.

- 529[P]22 - GBA 2/20 Star 1142 / JZS - 5 Strażaków
Kierowca - Roman J. Dowódca - Tomasz R.
Rat.: Kacper B. Paweł F. Kajetan S.

Policja (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1028 dnia: 05 Czerwiec 2018, 13:23:20 »
30.05.2018r. / 15:59 / ALARM

Załączona zostaje syrena alarmowa a z okolic Rudy widać czarną chmurę dymu, w tle słychać również syrenę alarmową sąsiedniej jednostki OSP w Gościejewie. Po dojeździe pierwszego z druhów do remizy, otwarta zostaje główna brama, druhowie odbierają zgłoszenie i przygotowują się do wyjazdu.

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Pożar samochodu osobowego, DK-11 w miejscowości Ruda
- Przyjąłem, wyjedziemy GCBA

16:03 Wyjazd GCBA 6/40 w pełnej obsadzie..

- Oborniki 998 do 29-29
- Na odbiorze
- 29 wyjazd, obsada sześć osób
- Zrozumiałem

16:10 Ciężki zastęp na miejscu.

- Oborniki 998 do 29-29
- Zgłaszam się
- 29 na miejscu, pożar auta osobowego marki Fiat Panda, auto znajduje się na poboczu drogi, zamykamy ruch na razie w obu kierunkach, przystępujemy do działań
- Zrozumiałem, podaj mi potem stan osób biorących udział w zdarzeniu
- Przyjąłem

Kierowca dojeżdża na miejsce zdarzenia, ustawia się wozem za wysepką na pasie w kierunku Piły. Wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne oraz dodatkowo włącza oświetlenie awaryjne. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie zajmuje się obsługą autopompy. Dowódca zgłosił dojazd, po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie. I Rota w ubranych po drodze aparatach ODO rozwija linię główną składającą się z odcinka W-75 od wozu do rozdzielacza i jednego odcinka W-52 od rozdzielacza zakończonego prądownicą pianową. Po podaniu środka pianotwórczego rota w ODO pokrywa pianą płonący pojazd. II Rota zabezpiecza teren działań pachołkami drogowymi oraz po rozpoznaniu, stwierdza brak obrażeń u kierującej autem osobowym.

16:12 Na miejscu GBA 2,5/16 z OSP KSRG Gościejewo. Chłopaki z Gościejewa również w aparatach ODO rozwija linię zakończoną prądownicą pianową i pomaga nam ugasić wrak pojazdu.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- Po rozpoznaniu, osoba kierująca jest to kobieta w wieku 38 lat, bez obrażeń, na miejscu jest Policja więc zajmie się sprawą, na dwa prądy środka pianotwórczego opanowaliśmy pożar samochodu, trwa dogaszanie, ruch jest nadal całkowicie zamknięty, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, zrozumiałem

16:15 Na miejscu GBA 2,5/25 z JRG Oborniki, dowodzenie akcją przejmuje "1-13".. W chwili obecnej uniesiona została maska, auto spłonęło doszczętnie w związku z tym na miejscu zjawiają się również Policyjni technicy. Cały czas trwa dogaszanie.

16:40 Zastęp z Obornik po spisaniu danych przez Dowódce wraca do bazy. Nasze załogi zwijają swój sprzęt, na miejscu działania podejmuje Policja. Nasz Dowódca wypisuje dokument przekazania pisemnego miejsca zdarzenia Policji. Po zwinięciu sprzętu, nasz kierowca nawraca wozem w kierunku Rogoźna, ruch zostaje puszczony wahadłowe przez Policję.

- Oborniki 998 do 29-29
- Zgłaszam się
- Miejsce zdarzenia w formie pisemnej przekazałem Policji, działania zakończyliśmy, 529-29 i 529-23 wracają do bazy
- Zrozumiałem, 29 i 23 do bazy

17:00 GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- Przyjąłem

Kierowca tankuje zbiornik środka pianotwórczego oraz dotankowuje wodny. Wypełnia dokumentacje wyjazdową i wraz z załogą porządkuje użyty w działaniach sprzęt. Dowódca sporządza meldunek i drogą telefoniczną przekazuje dane do Stanowiska Kierowania. Załoga uporządkowała sprzęt po czym każdy wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: DK-11 Ruda
Zgłoszenie: Pożar auta osobowego. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 064/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Tobiasz F. Michał P. Bartłomiej R. Przemysław G.

2. OSP KSRG Gościejewo:
- 529[P]23 - GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 / Stolarczyk - 5 Strażaków

3. JRG Oborniki:

Policja (2)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1029 dnia: 05 Czerwiec 2018, 13:35:35 »
01.06.2018r. / 14:59 / ALARM

W remizie jest kilku druhów, którzy wykonują prace gospodarcze przy terenie remizy. Nagle rozlega się dźwięk syreny OSP, każdy rzuca się do szatni i przebiera w Nomexy, jeden z nich odbiera zgłoszenie i przygotowuje się do wyjazdu..

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Poszukiwania kajakarzy na rzece Wełna, punkt koncentracji na moście przy Wójtostwie jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, jakie wozy mają jechać?
- Udaj się w pierwszej kolejności GLB Rt/Rw i w gotowości niech zostanie GBA Rt
- Przyjąłem

15:02 Wyjazd GLB 02/4 Rt/Rw w pięcioosobowej obsadzie, pozostali oczekują na ewentualną dyspozycje GBA 2,5/16 Rt ..

- 998 Oborniki do 529-26
- Zgłaszam się
- 529-26 wyjazd, most, Wójtostwo
- Zrozumiałem, ile osób?
- Pięć osób, dowódca na wozie
- Przyjąłem

15:06 Zastęp na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-26
- Na odbiorze
- 529-26 na miejscu, udaje się na rozpoznanie
- Zrozumiałem

15:10 Wpłynęła informacja do Stanowiska Kierowania od Policji, że kajakarze zostali odnalezieni przez funkcjonariuszy WOPR-u. Wszystkie zastępy zostają zawrócone do bazy.

- Oborniki do 529-26
- Zgłaszam się
- Mam informacje od Policji, że kajakarze zostali odnalezieni przez WOPR, nie odnieśli żadnych obrażeń w związku z czym nie podejmujemy działań na miejscu, 529-26 wraca do bazy
- Zrozumiałem, także otrzymałem tą informacje, 521-22 i 521-43 z łódką zawróceni z trasy, wracacie do koszar
- 21-22 zrozumiałem
- 21-43 również, wracam

15:25 GLB 02/4 Rt/Rw w bazie.

- Oborniki 998 do 529-26
- Zgłaszam się
- 529-26 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Zrozumiałem

Kierowca parkuje Forda w garażu i wypełnia dokumentacje wyjazdową. Dowódca sporządza meldunek i drogą telefoniczną przekazuje dane do Stanowiska Kierowania w Obornikach. Załoga przebiera się i wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Czarnkowska (Wójtostwo) / Most na rzece Wełnie.
Typ działań: Miejscowe zagrożenie / Alarm fałszywy
Zgłoszenie: Poszukiwania kajakarzy na rzece Wełnie. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 065/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Kierowca - Tomasz R. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Tobiasz F. Monika J. Przemysław G.

2. JRG Oborniki:
- 521[P]22 - GBA 2,5/25 Man TGM 13.290 / Stolarczyk - 4 Strażaków *Zawrócone z trasy*
- 521[P]43 - SLRt 1/1 Iveco Turbo Daily / Szybicki - 3 Strażaków + 521-Ł1 Ponton motorowy *Zawrócone z trasy*

WOPR (2), Policja (2)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1030 dnia: 05 Czerwiec 2018, 13:53:26 »
02.06.2018r. / 17:02 / ALARM

Załączona zostaje syrena alarmowa na remizie OSP. Po chwili dojeżdżają druhowie, otwierają główną bramę i biegną odebrać zgłoszenie oraz przygotować się do wyjazdu..

- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Rogoźno ulica Polna, owady błonkoskrzydłe
- Przyjąłem, prawidłowo

17:05 Po przygotowaniu dwóch ratowników w kombinezony pszczelarskie zastęp GBA 2,5/16 Rt w pełnej obsadzie wyjeżdża do zdarzenia.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 zgłaszam wyjazd, sześć osób, Dowódca na wozie
- Zrozumiałem

17:10 GBA 2,5/16 Rt na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 29-21 na miejscu, rozpoznanie
- Przyjąłem

Kierowca ustawia się przy wyznaczonej posesji, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, następnie dodatkowo włącza oświetlenie awaryjne. Dowódca zgłasza dojazd po czym zabiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie, I Rota w ubranych kombinezonach przygotowuje się do działań, II Rota zabezpiecza teren działań taśmą ostrzegawczą. Okazuje się, że kokon znajduje się na wysokości, przy krokwi dachowej w związku z czym na miejscu potrzebny będzie pojazd wysokościowy. Dowódca ocenia możliwość rozstawienia pojazdu SCD-37 na miejscu ale z uwagi na wąski wjazd, decyduje się na zadysponowanie pojazdu SH-18.

- Oborniki 998 do 529-21
- Na odbiorze
- Po rozpoznaniu stwierdzam, że kokon znajduje się przy krokwi dachowej na zewnątrz, w związku z czym będę na miejsce potrzebował zastęp SH-18 do pomocy aby usunąć zagrożenie, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, zrozumiałem, baza Rogoźno do Obornik
- Zgłaszam się
- Udaj się zastępem SH-18, ulica Polna 13, owady błonkoskrzydłe
- Przyjąłem

17:20 Wyjazd SH-18, obsada dwie osoby.

- 998 Oborniki do 529-53
- Zgłaszam się
- 529-53 zgłasza wyjazd, Polna 13
- Zrozumiałem

17:26 SH-18 na miejscu.

- 998 Oborniki do 529-53
- Na odbiorze
- 529-53 na miejscu
- Przyjąłem

Kierowca wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne po czym wycofuje w bramę posesji i ustawia naszego Stara w wyznaczonym miejscu, po wyjściu z kabiny rozstawia podpory i przygotowuje SH do użycia. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się do Dowódcy pierwszego zastępu po rozpoznanie.

17:30 Rota w kombinezonach wchodzi do kosza po czym operator unosi ich na odpowiednią wysokość a rota usuwa kokon do worka i pryska pozostałość środkiem owadobójczym. Dowódca GBA Rt wypełnia w tym czasie przekazanie miejsca zdarzenia.

17:50 Działania zakończone. Operator składa SH-18, załoga z GBA utylizuje kokon z osami i teren działań zostaje otwarty. Dowódca przekazuje w formie pisemnej teren działań właścicielowi posesji i działania dobiegają końca.

18:05 GBA 2,5/16 Rt i SH-18 wracają do bazy.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 i 529-53 zakończyły działania, wracamy do bazy
- Zrozumiałem

18:15 Oba zastępy w bazie.

- Oborniki 998 do 529-21
- Na odbiorze
- 529-21, 529-53 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Przyjąłem

Kierowcy parkują oba wozy w garażach i wypełniają dokumentacje wyjazdową. Dowódca sporządza meldunek i przekazuje dane telefonicznie do PSK. Załoga porządkuje użyte w działaniach kombinezony i po ok. 20 minutach każdy wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Polna 13
Czas działań: 1h
Zgłoszenie: Gniazdo os na budynku jednorodzinnym stwarzało zagrożenie do przebywających tam mieszkańców. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 066/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Bartłomiej R. Michał P. Maciej U. Monika J.

- 529[P]53 - SH-18 Star 200 / Bumar Koszalin - 2 Strażaków
Kierowca - Darek K. Dowódca - Tobiasz F.

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1031 dnia: 05 Czerwiec 2018, 14:16:19 »
04.06.2018r. / 07:51 / ALARM

Wczesnym, poniedziałkowym rankiem zostaje zaalarmowana nasza Jednostka. Pierwszy z druhów, który dotarł na miejsce zdarzenia odbiera zgłoszenie i przygotowuje się do wyjazdu.

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Rogoźno, ul. Boguniewska 32, pożar dachu w budynku gospodarczym
- Przyjąłem, czym mamy jechać?
- Jak będziesz miał obsadę ciężki, drabina i GBA
- Przyjąłem

07:56 Wyjazd GCBA 6/40 w pełnej obsadzie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 zgłasza wyjazd, sześć osób, Dowódca na wozie
- Zrozumiałem

07:57 Wyjazd GBA 2/20 w trzyosobowej obsadzie.

- Na odbiorze
- 529-22 zgłasza wyjazd, ulica Boguniewska
- Prawidłowo

07:59 Wyjazd SCD-37..

- 998 Oborniki do 529-51
- Zgłaszam się
- 529-51 zgłasza wyjazd
- Zrozumiałem

08:00 GCBA 6/40 na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 29 na miejscu, wstępnie podaje Ci widoczne niewielkie zadymienie w budynku gospodarczego, zaraz dokładniejsza sytuacja
- Przyjąłem

Kierowca dojeżdża na miejsce zdarzenia, wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie zajmuje się obsługą autopompy. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie. I Rota w ubranych po drodze AODO przygotowuje się do wejścia do budynku, II Rota rozwija linię główną w postaci odcinka W-75 do rozdzielacza, po czym dwa odcinki W-52 zakończone prądownicą, I Rota z linią wchodzi do budynku, lokalizuje źródło zadymienia, jest to dopalająca się resztka papy dachowej w koncie dachu. Przodownik roty zwartym prądem wody zalewa ten niedopałek.

08:02 GBA 2/20 na miejscu.

- 998 Oborniki do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdżając na miejsce wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetne. Ustawia się za GCBA, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Dowódca zgłasza dojazd po czym zabiera radio nasobne i wraz z załogą udaje się do Dowódcy pierwszego zastępu po rozpoznanie.

08:05 SCD-37 na miejscu.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-51
- Zgłaszam się
- 529-51 na miejscu
- Przyjąłem

Kierowca ustawia się za pozostałymi wozami, wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne oraz zgłasza dojazd na miejsce zdarzenia.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- Słuchaj, mamy dopalający się kawałek papy dachowej w wyniku opalania jej przez właściciela, stąd mamy spore zadymienie, brak osób poszkodowanych, w chwili obecnej na jeden prąd wody ugasiliśmy dopalający się kawałek i schładzamy resztę, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem

08:08 Na miejsce dojeżdża GBA 2,5/16 z OSP KSRG Gościejewo. Nasz KDR przekazuje załodze tej OSP aby pozostali w gotowości i nie podejmowali działań z uwagi na opanowanie sytuacji.

08:10 Na miejsce docierają zastępy GBA 2,5/25 i GCBA 5/32 z JRG Oborniki. Dowodzenie akcją przejmuje 1-13, II Rota z naszego GCBA wyjmuje wentylator oddymiający i ustawia go w drzwiach budynku gospodarczego. Dowódca nasz kamerą termowizyjną sprawdza budynek pod kątem dodatkowych zarzewi ognia, czego nie stwierdza po kilkunasto minutowym sprawdzeniu.

08:20 Dowódca z 521-22 decyduje o wycofaniu do bazy zastępów 521-25, GBA z OSP Gościejewo i naszych GBA 2/20 i SCD-37, na miejscu pozostanie przez chwilę nasz GCBA do oddymienia pomieszczeń. Powrót do koszar zgłasza Dowódca 521-22.

08:25 GBA 2/20 i SCD-37 w bazie.

- Zgłaszam się
- 529-22 w bazie
- Zrozumiałem, 529-22 w bazie
- 529-51 również w bazie
- Przyjąłem, 51 również w bazie

Kierowcy parkują oba wozy w swoich garażach i wypełniają karty wyjazdowe. Druhowie wracają do swoich zajęć.

08:40 Budynek został oddymiony, sprzęt z GCBA zwinięty, dowódca spisał dane po czym w formie pisemnej przekazał miejsce zdarzenia Policji i 529-29 oraz 521-22 również wracają do swoich Jednostek.

09:00 GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 529-29 w bazie
- Zrozumiałem

Kierowca parkuje GCBA przed bramą, wypełnia dokumentacje wyjazdową i tankuje zbiornik do pełna, dowódca sporządza meldunek i telefonicznie informuje SK o danych. Po ok. pół godzinie GCBA zatankowany zostaje zaparkowany w garażu, załoga uporządkowała użyty w działaniach sprzęt i każdy wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Boguniewska 32
Typ działań: Miejscowe zagrożenie / Pożar
Zgłoszenie: Podczas opalania papy dachowej doszło do zapłonu pozostałości. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 067/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Przemysław G. Michał P. Bartłomiej R. Paweł W.

- 529[P]22 - GBA 2/20 Star 1142 / JZS - 3 Strażaków
Kierowca - Mateusz K. Dowódca - Tomasz R.
Rat.: Paweł F.

- 529[P]51 - SCD-37 Jelcz 420P / Magirus - 1 Strażak
Kierowca - Roman J. Dowódca - _______
Rat.: ________

2. OSP KSRG Gościejewo:
- 529[P]23 - GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 / Stolarczyk - 4 Strażaków

3. JRG Oborniki:
- 521[P]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 3 Strażaków

Policja (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1032 dnia: 06 Czerwiec 2018, 12:50:36 »
05.06.2018r. / 09:16 / ALARM

Wtorkowy poranek rozpoczyna nam się alarmem w Jednostce, pierwszy z druhów, który był akurat obok remizy w Gminie otwiera główną bramę, biegnie odebrać zgłoszenie i przygotowuje się do wyjazdu.. W międzyczasie dojeżdżają kolejni druhowie..

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Udaj się GBA Rt, DK-11 skrzyżowanie Wełna/Parkowo, zderzenie busa z autem osobowym, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, udaje się

09:19 Wyjazd GBA 2,5/16 Rt w pełnej obsadzie.

- 998 Oborniki do 529-21
- Zgłaszam się
- 29-21 wyjazd, obsada sześć osób, Dowódca na wozie
- Zrozumiałem

09:30 GBA 2,5/16 Rt na miejscu.

- Oborniki 998 do 29-21
- Zgłaszam się
- 21 na miejscu
- Przyjąłem

Kierowca zjeżdża na lewy pas i w efekcie na lewe pobocze, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Dowódca zgłasza dojazd po czym zabiera radio nasobne i udaje się do Dowódcy zastępu SLRt z OSP KSRG Parkowo, który dojechał parę minut przed nami. I Rota zabiera skrzynkę z narzędziami i udaje się odłączyć akumulator w busie, w osobówce robi to właśnie załoga z Parkowa. II Rota udaje się do osób poszkodowanych z torbą R1, gdzie również jest rota z Parkowa. Jak się okazuje, nie ma osób mocno poszkodowanych. Na miejscu zjawia się jednak Pogotowie Ratunkowe z podstacji z Rogoźna oraz S z Obornik.

09:36 Na miejscu GBA 2,5/25 i SLRr z JRG Oborniki. Dowodzenie akcją przejmuje Dowódca JRG. Na chwilę obecną osoby poszkodowane są pod opieką Ratowników Medycznych, naszym zadaniem jest zabezpieczanie terenu akcji, I rota zostaje odesłana do wahadłowego kierowania ruchem. Załoga z JRG neutralizuje plamę płynów ropopochodnych. Oba akumulatory zostały odłączone.

09:41 Na miejscu SLRt 1/1 z JRG Oborniki oraz dwa patrole Policji, jeden z Rogoźna i drugi z Obornik. Ratownicy Medyczni po przeprowadzeniu rozpoznania, nie stwierdzili osób poszkodowanych w związku z czym na badania do szpitala zostaje zabrana tylko jedna osoba, jest to kierowca z busa. Druga karetka zostaje odesłana do bazy.

10:05 Działania na miejscu przejmuje Policja. Decyzją KDR'a, na miejscu zostanie do końca jedynie zastęp SLRt z OSP KSRG Parkowo, pozostałe Jednostki zostają odesłane do bazy z uwagi na to, że oba auta znajdują się na poboczu i 529-30 pozostanie na zabezpieczenie terenu działań na czas pracy Policji.

10:20 GBA 2,5/16 Rt wraca do bazy.

- 998 Oborniki do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 zakończył działania, wracam do bazy
- Przyjąłem

10:35 GBA 2,5/16 Rt w bazie.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-21
- Na odbiorze
- 529-21 w bazie
- Przyjąłem, przedzwoń do mnie

Kierowca parkuje Star/Mana w garażu i wypełnia dokumentacje wyjazdową, dowódca sporządza meldunek i przekazuje telefonicznie dane ze zdarzenia do SK a załoga porządkuje użyty w działaniach sprzęt. Po około godzinie każdy wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: DK-11 (Wełna/Parkowo)
Czas działań: 1,5 h
Typ działań: Miejscowe zagrożenie / Wypadek
Zgłoszenie: Zderzenie auta osobowego z dostawczym. W zdarzeniu udział brało 6 osób, 1 poszkodowana.
Nr. wyjazdu: 068/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Kierowca - Łukasz G. Dowódca - Tomasz R.
Rat.: Michał P. Bartłomiej R. Przemysław G. Monika J.

2. OSP KSRG Parkowo:
- 529[P]30 - SLRt 02/4 Ford Transit / Frank-Cars - 5 Strażaków

3. JRG Oborniki:
- 521[P]90 - SLRr Isuzu D-Max / Szybicki - 1 Strażak
- 521[P]43 - SLRt 1/1 Iveco Turbo Daily / Szybicki - 3 Strażaków

Policja (2), Pogotowie Ratunkowe (2)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1033 dnia: 06 Czerwiec 2018, 13:47:33 »
05.06.2018r. / 16:37 / ALARM

Załączona zostaje syrena alarmowa na naszej remizie, drugi raz już w dniu dzisiejszym (!), gdy pierwsi druhowie dojeżdżają pod remizę, zastają tam samochód operacyjny z KP PSP w Obornikach i komisję w składzie Naczelnik Wydziału, Dowódca Zmiany oraz Komendant Miejsko-Gminny naszej Gminy (czyli nasz Naczelnik), okazuje się, że mamy kontrole gotowości bojowej. Druhowie wbiegają do szatni, przebierają się a jeden z druhów odbiera zgłoszenie..

- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Kontrola Gotowości Bojowej, jakie założenia to się zaraz dowiecie
- Przyjąłem, czym mamy się udać?
- Tyle ile osób tyle wozów
- Prawidłowo

16:41 Wyjazd GCBA 6/40, GLB 02/4 Rt/Rw i GBA 2/20, łącznie mamy 12 ratowników.

- 998 Oborniki do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 zgłasza wyjazd
- Przyjąłem, 29-29 wyjazd

- 998 Oborniki do 529-26
- Na odbiorze
- 529-26 również zgłaszam wyjazd
- Zrozumiałem

- 998 Oborniki do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 wyjeżdża
- Przyjąłem

Kierowcy wszystkich zastępów po wyjechaniu przed bramę wyłączają sygnały dźwiękowe, pozostawiają świetlne. Zaciągają hamulec ręczny i pozostawiają wozy na biegu jałowym. Następnie wszystkie załogi ustawiają się przed wozami i trwa odprawa. Komisja dzieli się na dwie grupy, po czym Naczelnik Wydziału z Komendantem M-G udają się do pokoju socjalnego na kontrolę dokumentacji naszej Jednostki. Trzecia osoba z komisji sprawdza uprawnienia przybyłych kierowców, a następnie sprawdza sprawność sprzętów spalinowych na wystawionych przez nas wozach.

17:40 Po kontroli dokumentacji i sprzętu, z uwagi na odgórne założenia Komendy Głównej, przybyli druhowie wypełniają test z wiedzy pożarniczej. Trzecia osoba z komisji przedstawia nam założenie typowane na pożar pomieszczenia salonu meblowego nad naszą remizą. Dowódcy zastępów wraz z załogami muszą przedstawić osobie z komisji jakie podjęliby działania oraz jakie postawili by początkowe założenia.

18:55 Kontrola powoli dobiega końca, trwa podsumowanie. Mimo to przerywa nam głos dyżurnego PSK w Obornikach na radiu..

- Baza Rogoźno do Obornik
- Zgłaszam się
- Niech Naczelnik do mnie przedzwoni, najprawdopodobniej będę miał coś dla Was
- Już dzwoni

Nasz Naczelnik telefonicznie skontaktował się z dyżurnym Stanowiska Kierowania w Obornikach. Okazało się, że mamy poszukiwania w miejscowości Nienawiszcz I (ogródki działkowe), Naczelnik załącza sam ręcznie syrenę a w tym czasie nasza załoga jest już w gotowości do wyjazdu. W międzyczasie dojeżdżają kolejni druhowie, którzy będą mogli obsadzić kolejne wozy.

19:00 Wyjazd GBA 2,5/16 Rt w pełnej obsadzie.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 zgłasza wyjazd, obsada sześć osób, Dowódca na wozie
- Przyjąłem

19:02 Wyjazd GLB 02/4 Rt/Rw w pełnej obsadzie.

- 998 Oborniki do 529-26
- Na odbiorze
- 529-26 zgłasza wyjazd, pięć osób, Dowódca na wozie
- Zrozumiałem

Podczas jazdy alarmowej w pierwszym wozie wywiązała się dyskusja na temat tego, w którym dokładnie miejscu to może być, tym czasem Dyżurny PSK dysponuje do poszukiwań kolejne Jednostki jakimi są OSP KSRG Parkowo (dwa zastępy) i OSP Budziszewko (jeden zastęp).

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się do 529-21
- Powiedz mi czy masz informacje, czy to są działki Nienawiszcz I czy Nienawiszcz II, od której strony mielibyśmy się tam udać?
- Nie mam pojęcia na tą chwilę, będę dopiero ustalał
- Przyjął

19:17 Po wjechaniu w las, Dowódca 529-21 i 529-26 zabierają radia nasobne i zmieniają na kanał roboczy po czym oba zastępy się rozdzielają i szukamy po wąskich krętych ścieżkach leśnych danego adresu. Po krótkiej chwili 529-26 dociera do miejsca zgłoszenia gdzie stoi już Patrol Policji.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-26
- Zgłaszam się
- 529-26 na miejscu koło Policji
- Przyjąłem

- 29-21 Sebastian do 29-26
- Na odbiorze 21 do 26
- Musisz się kierować na aleję Świętego Wojciecha, to jest miejsce w którym parę lat temu palił się domek letniskowy
- Przyjąłem, za chwilę będziemy na miejscu

19:19 GBA 2,5/16 Rt na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 na miejscu i do wszystkich zastępów jadących tutaj na miejsce przekazuje aby kierowały się na aleje Świętego Wojciecha, jest to miejsce, gdzie parę lat temu palił się domek letniskowy

Kierowcy obu naszych wozów ustawiają się obok siebie, wyłączają sygnały dźwiękowe, pozostawiają świetlne, Dowódcy zgłosili dojazdy oraz zabrali radia nasobne, przodownicy pierwszej i drugiej roty z obu wozów zabierają radia nasobne i oczekujemy na dojazd pozostałych Jednostek. W międzyczasie nasz Dowódca 529-21 telefonicznie informuje Dyżurnego, że w remizie jest jeszcze obsada na trzeci wóz i w przypadku takiej potrzeby może ich wywoływać.

19:25 Jednostki dojechały na miejsce. Jest także 521-43 z JRG Oborniki, Dowódca tego zastępu przejmuje dowodzenie nad działaniami. Dowódcy wszystkich przybyłych na miejsce zastępów udają się na bok na odprawę z Policją. Po kilku minutach zapada decyzja aby zastępy rozjechały się po ścieżkach leśnych i przeszukali okoliczny las. Nasz 529-26 udaje się w kierunku głównej drogi leśnej prowadzącej do Boguniewa a 529-21 udaje się do wsi Nienawiszcz i objedzie jezioro Nienawiskie. Pozostałe zastępy kierowane przez KDR-a udają się w swoje kierunku.

19:34 Podczas gdy dwa nasze zastępy działają przy poszukiwaniach w Nienawiszczu, dyżurny PSK ma dla naszej Jednostki kolejne zgłoszenie..

- Baza Rogoźno do Obornik
- Powiedz mi czy masz obsadę na drabinę lub podnośnik?
- Tak, mam obsadę i kierowcę z uprawnieniami
- Przyjąłem, w takim razie udaj się podnośnikiem miejscowość Wiardunki, mamy zwisające gałęzie nad sklepem, do pomocy dysponuje Ci również zastęp z Ryczywołu
- Przyjąłem, wyjedziemy SH-18

19:40 Wyjazd SH-18 w trzyosobowej obsadzie.

- 998 Oborniki do 529-53
- Zgłaszam się
- 529-53 zgłasza wyjazd alarmowy do miejscowości Wiardunki

20:00 Nasz SH-18 na miejscu.

- 998 Oborniki do 529-53
- Na odbiorze
- 529-53 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdża na miejsce zdarzenia, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne. Po wyjściu z kabiny przystępuje do rozstawienia podpór i przygotowuje SH do użycia. Dowódca zgłasza dojazd po czym przygotowuje pilarkę do użycia. Po rozstawieniu SH do kosza wchodzi Dowódca z naszego SH i jeden ze Strażaków z Ryczywołu. Operator unosi ich na odpowiednią wysokość i załoga przystępuje do wycięcia czterech zwisających gałęzi. Dowódca 529-44 przekazuje obecną sytuacje do PSK.

20:30 Wracając do poszukiwań, Dowódca akcji przekazał Dowódcom zastępów aby o po godzinie wrócili na miejsce zbiórki. Tak więc wpół do dziewiątej i zastępy wracają pod wskazany adres na ogródki działkowe. Pojawił się trop z patrolu Policji z Poznania, iż mężczyzna może przebywać w galerii handlowej Avenida przy Dworcu Głównym PKP w Poznaniu. Cała załoga nasza i załoga Policji oczekuje na informacje potwierdzającą aby móc zakończyć działania.

21:10 Informacja została potwierdzona. Osoba została odnaleziona w Poznaniu. Dowódca akcji dziękuje wszystkim za mobilizacje i zastępy zostają odesłane do bazy. Powroty oraz zakończenie działań zgłasza do Stanowiska Kierowania Dowódca zastępu 521-43..
Tym czasem we Wiardunkach trwa wycinanie kolejnych gałęzi z uwagi na stwarzające zagrożenie. Te odcięte zostają ściągnięte na pobocze przez pozostałych Strażaków

21:45 GLB 02/4 Rt/Rw i GBA 2,5/16 Rt po wizycie na myjni bezdotykowej w Rogoźnie powróciły do bazy.

- Zgłaszam się
- 529-21 i 529-26 w bazie, dane przekazałem Dowódcy 521-43

Kierowcy rozpisują karty wyjazdowe i porządkują wraz z załogami kabiny wozów. Po ok. godzinie Star/Man i Ford zostają zaparkowane w garażu. Dowódca sporządza meldunek i druhowie rozchodzą się do swoich zajęć.

22:30 SH-18 zakończył działania w Wiardunkach. Pilarka została wyczyszczona i uzupełnione zostały płyny. 529-53 i 529-44 wracają do bazy.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-53
- Zgłaszam się
- 529-53 zakończył działania wracamy do bazy
- Przyjąłem

23:00 Podnośnik w bazie.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-53
- Na odbiorze
- 529-53 w bazie
- Zrozumiałem, przedzwoń do mnie
- Zrozumiałem

Kierowca parkuje Stara w garażu i wypełnia dokumentacje wyjazdową. Załoga porządkuje pilarkę oraz kosz i podest w naszym Starze po czym przebierają się, Dowódca zastępu z Naczelnikiem sporządza meldunek oraz telefonicznie przekazuje informacje do PSK o wyjeździe. Po ok. godzinie wszyscy wracają do swoich domów.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Nowa 4
Czas działań: ---
Typ działań: Kontrola Gotowości Bojowej
Zgłoszenie: Inspekcja Gotowości Operacyjnej przez KP PSP Oborniki.
Nr. wyjazdu: ---
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]29 - GCBA 6/40 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 4 Strażaków
Kierowca - Łukasz G. Dowódca - Tobiasz F.
Rat.: Krzysztof P. Paweł F.

- 529[P]26 - GLB 02/4 Rt/Rw Ford Transit / Frank-Cars - 4 Strażaków
Kierowca - Paweł W. Dowódca - Maciej U.
Rat.: Monika J. Kacper B.

- 529[P]22 - GBA 2/20 Star 1142 / JZS - 4 Strażaków
Kierowca - Darek K. Dowódca - Przemysław G.
Rat.: Kajetan S. Michał K.

Meldunek:
Miejsce działań: Nienawiszcz I (Ogródki działkowe)
Czas działań: 3h
Typ działań: Poszukiwania osoby zaginionej.
Zgłoszenie: Poszukiwania zaginionego mężczyzny w wieku 57 lat. Odnaleziony bez obrażeń w Poznaniu.
Nr. wyjazdu: 069/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Kierowca - Darek K. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Michał K. Monika J. Łukasz F. Marcin K.

Kierowca - Łukasz G. Dowódca - Tobiasz F.
Rat.: Maciej U. Krzysztof P. Paweł F.

2. OSP KSRG Parkowo:
- 529[P]24 - GBA 3,5/25 Man TGM 13.290 / Stolarczyk - 6 Strażaków
- 529[P]30 - SLRt 02/4 Ford Transit / Frank-Cars - 5 Strażaków

3. OSP Budziszewko:
- 527[P]30 - GBA 3/16 Star 266 / Moto-Truck - 5 Strażaków

4. JRG Oborniki:
- 521[P]43 - SLRt 1/1 Iveco Turbo Daily / Szybicki - 3 Strażaków

Policja (4)

Meldunek:
Miejsce działań: Droga Gminna / Miejscowość Wiardunki
Czas działań: 3 h
Zgłoszenie: Usunięcie zwisających konarów drzew znad drogi Gminnej. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 070/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]53 - SH-18 Star 200 / Bumar Koszalin - 3 Strażaków
Kierowca - Marek Z. Dowódca - Przemysław G.
Rat.: Kacper B.

2. OSP KSRG Ryczywół:
- 529[P]44 - GBA 2,5/16 Man TGL 12.240 / Stolarczyk - 6 Strażaków

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1034 dnia: 22 Czerwiec 2018, 12:31:04 »
06.06.2018r. / 16:17 / ALARM

W środowe, słoneczne popołudnie zostajemy zaalarmowani przez PSK w Obornikach. Pierwszy z druhów, który odebrał zgłoszenie biegnie się przebrać i przygotować do wyjazdu, w międzyczasie dojeżdżają kolejni druhowie.

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Udaj się zastępem GBA na ulicę Dworcową, mamy plamę oleju na odległości 200 metrów w linii prostej, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, prawidłowo wyjedziemy 529-21
- Przyjąłem

16:20 Wyjazd GBA 2,5/16 Rt

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 zgłaszam wyjazd, ulica Dworcowa, sześć osób, Dowódca na wozie
- Zrozumiałem

16:24 GBA 2,5/16 Rt na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-21
- Na odbiorze
- 29-21 na miejscu, tak jak w zgłoszeniu, plama oleju na odległości około 200 metrów, przystępujemy do działań
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdżając na miejsce ustawia się na pasie w kierunku ulicy Wojska Polskiego, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne a następnie oczekuje w wozie. Dowódca zgłasza dojazd po czym zabiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie. I Rota zabiera wiadro z sorbentem i udaje się zneutralizować plamę, II Rota zabezpiecza teren działań. Działania przebiegają sprawnie z uwagi na wąską plamę.

16:30 Dyżurny PSK w Obornikach odebrał kolejne zgłoszenie dla naszej Jednostki.

- 29-21 do Obornik
- Zgłasza się 29-21
- Dużo wam tej plamy zostało?
- Właśnie kończymy działania
- W takim razie udaj się na ulicę Seminarialną, na przeciwko nowo wybudowanych bloków mamy pożar trawy 
- Zrozumiałem, mam się udawać 21 czy mogę się przesiąść na GCBA?
- Zostajesz przedysponowany jako 529-21
- Prawidłowo

- Zgłaszam się
- Jesteśmy w czterech w remizie, możemy wyjechać GCBA
- Przyjąłem Darku, wyjedźcie, ulica Seminarialna
- Zrozumiałem

16:31 I Rota wrzuciła sorbent do wozu, cała załoga wskoczyła do wozu i Star/Man alarmowo rusza do pożaru na Seminarialną. W tym samym czasie w remizie czteroosobowa załoga wyjeżdża GCBA 6/40 do pożaru na "saharze"

16:37 GBA 2,5/16 Rt na miejscu.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 na miejscu, mamy pożar około 100 metrów kwadratowych traw i nieużytków, brak bezpośredniego zagrożenia do okolicznych budynków, przystępujemy do działań
- Zrozumiałem, Policja i Twój GCBA w drodze
- Przyjąłem

Kierowca ustawia wóz w bezpiecznej odległości od pożaru. Wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, następnie zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Po wyjściu z kabiny zajmuje się obsługą autopompy. Dowódca zgłosił dojazd oraz wstępne rozpoznanie po czym udał się na teren pożaru. I Rota rozwija linię główną składającą się z jednego odcinka W-75 do rozdzielacza i następnie II Rota dokłada odcinek W-52 od rozdzielacza zakończony prądownicą po czym podaje zwarty prąd wody na palące się nieużytki. II Rota za pomocą tłumic dogasza pogorzelisko.

16:39 Na miejscu GCBA 6/40 oraz Patrol Policji.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca ustawia się obok Star/Mana, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie zajmuje się obsługą autopompy. Dowódca zgłosił dojazd po czym udał się do Dowódcy pierwszego zastępu. I Rota rozwinęła odcinek W-75 jako linia zasilająca z GCBA do GBA Rt po czym zabezpiecza teren działań. Policja wkracza do swoich czynności.

17:00 Pożar ugaszony, pogorzelisko zostało dokładnie przelane. Kierowcy tankują do pełna GBA Rt, a GCBA zostanie zatankowany w bazie. Dowódca sporządza notatkę oraz przekazuje miejsce zdarzenia Policji w formie pisemnej. Załogi zwijają węże i resztę sprzętu.

17:15 Działania zakończone, GBA 2,5/16 Rt oraz GCBA 6/40 wracają do Jednostki.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- Działania zakończone, zagrożenie usunięte, miejsce zdarzenia w formie pisemnej przekazałem Policji, 529-29 oraz 529-21 wracają do bazy
- Zrozumiałem, 29 i 21 do bazy

17:20 Oba zastępy w bazie.

- Oborniki 998 do 529-21
- Na odbiorze
- 529-21 i 529-29 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Prawidłowo

Kierowca GCBA parkuje wóz przed garażem, uzupełnia zbiornik wodny do pełna po czym wypełnia dokumentacje wyjazdową. Załoga wymienia jeden odcinek W-75 na czysty. Kierowca GBA Rt parkuje wóz w garażu po czym wypełnia dokumentacje wyjazdową i porządkuje z załogą użyty w działaniach sprzęt. Naczelnik sporządza meldunki z dwóch wyjazdów w dniu dzisiejszym i po ok. godzinie wozy wracają do garaży a druhowie do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Dworcowa
Zgłoszenie: Usunięcie plamy płynów ropopochodnych. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 071/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Tobiasz F. Paweł F. Łukasz F. Przemysław G.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Seminarialna
Typ działań: Pożar
Zgłoszenie: Pożar ok. 100 metrów kwadratowych nieużytków rolnych. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 072/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Tobiasz F. Paweł F. Łukasz F. Przemysław G.

- 529[P]29 - GCBA 6/40 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 4 Strażaków
Kierowca - Darek K. Dowódca - Roman J.
Rat.: Monika J. Maciej U.

Policja (1)