OSP KSRG Rogoźno

Autor Wątek: OSP KSRG Rogoźno  (Przeczytany 32678 razy)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
  • Jednostka KW: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP KSRG Rogoźno
« Odpowiedź #1050 dnia: 24 Lipiec 2018, 22:17:27 »
19.07.2018r. / 09:40 / ALARM

Blisko do dziesiątej, w czwartkowy poranek remiza pozamykana, każdy zajęty swoimi sprawami. Spokój przerywa dźwięk syreny unoszącej się na naszej remizie i przy okazji z oddali bystre ucho usłyszy także syreny w Gościejewie i Parkowie. Po krótkiej chwili pierwszy z druhów w remizie to nasz Naczelnik, otwiera bramę i odbiera zgłoszenie po czym przygotowuje się do wyjazdu.

- Oborniki do bazy Rogoźno
- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Macie poszukiwania 75 latki, więcej poinformuje Cię Komenda Policji w Rogoźnie, tam macie punkt zbiórki
- Przyjąłem, zgłoszę Ci za chwilkę czym wyjedziemy
- Zrozumiałem

09:44 Wyjazd GLB 02/4 Rt/Rw w pięcioosobowej obsadzie.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-26
- Zgłaszam się
- 529-26 zgłaszam wyjazd na Komisariat Policji, ulica Krzyżaniaka, punkt zbiórki poszukiwań. Obsada pięć osób, dowódca na wozie
- Zrozumiałem, prawidłowo

09:46 529-26 na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-26
- Na odbiorze
- 529-26 na miejscu, udaje się na rozpoznanie
- Przyjąłem

W remizie w tym czasie zebrał się dodatkowo skład na drugi wóz, także w tym samym czasie wyjechały do tego zdarzenia zastępy SLRt z OSP Parkowo, OSP Gościejewo oraz SLRt i SLRr z JRG Oborniki. Załoga pozostała w remizie przygotowuje się do wyjazdu.

- Zgłaszam się
- Słuchaj, mam obsadę na GBA czy mamy się również udać do poszukiwań?
- Tak, jeśli masz obsadę to wyjeżdżaj
- Przyjąłem, prawidłowo, za chwilkę zgłoszę wyjazd 529-21

09:50 Wyjazd GBA 2,5/16 Rt.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-21
- Na odbiorze
- 529-21 zgłasza wyjazd, poszukiwania
- Zrozumiałem

09:51 Star/Man pod Komendą Policji.

- Zgłaszam się
- 529-21 na miejscu, Komenda Policji
- Przyjąłem

Kierowcy obu wozów ustawiają się na światłach błyskowych przodem do wyjazdu z ulicy Krzyżaniaka i następnie wraz z załogami oczekują w wozach na decyzje. Dowódcy obu zastępów po zgłoszeniu dojazdu zabierają radia nasobne i udają się na odprawę. Dojeżdżające na miejsce zastępy również wykonują te czynności co my. Po dojechaniu na miejsce wszystkich wezwanych zastępów, w trakcie odprawy wpłynęła informacja od Powiatowego Stanowiska Kierowania, że znaleziono starszą kobietę w lesie między Jaraczem a Rożnowem. Jest zdezorientowana i skarży się na silny ból głowy. Na miejsce natychmiastowo została wysłana Karetka Pogotowia z Obornik, przedysponowane dwa zastępy z JRG Oborniki oraz zastęp SLRt z OSP Parkowo do zabezpieczenie lądowiska dla LPR. Pozostałe zastępy na polecenie PSK mają wrócić do koszar i pozostać w gotowości do odwołania.

10:35 SLRt i SLRr z JRG Oborniki oraz SLRt z OSP Parkowo alarmowo pędzą do lasu w Jaraczu, razem z nimi udaje się Policja. Nasze dwa zastępy oraz Gościejewo na nasłuchu wracają do swoich Jednostek.

- Oborniki 998 do 529-26
- Zgłaszam się
- Zgodnie z przekazaną informacją, 529-26, 529-21 oraz 529-27 na nasłuchu wracają do Jednostek, pozostajemy w gotowości
- Prawidłowo, 21, 26 i 27

10:40 GLB 02/4 Rt/Rw oraz GBA 2,5/16 Rt w bazie.

- Oborniki 998 do 529-26
- Zgłaszam się
- 529-26 oraz 529-21 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Przyjąłem

Kierowcy parkują Star/Mana i Forda w garażu i wypełniają karty wyjazdowe. Naczelnik sporządza meldunek ale cała załoga do odwołania pozostaje w gotowości. W momencie gdy nasz Naczelnik telefonicznie informuje Dyżurnego o danych z wyjazdu, ten przekazuje mu informacje o odwołaniu stanu gotowości z uwagi na zabranie osoby poszukiwanej przez LPR do szpitala w Poznaniu. Druhowie przebierają się i po kawie wracają do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Krzyżaniaka
Czas działań: 1 h
Typ działań: Miejscowe Zagrożenie
Zgłoszenie: Poszukiwania 75 letniej kobiety. Odnaleziona, przetransportowana w stanie stabilnym do szpitala w Poznaniu.
Nr. wyjazdu: 092/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]26 - GLB 02/4 Rt/Rw Ford Transit / Frank-Cars - 5 Strażaków
Kierowca - Michał P. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Przemysław G. Paweł F. Kajetan S.

- 529[P]21 - GBA 2,5/16 Rt Star 12-157 / Stolarczyk - 3 Strażaków
Kierowca - Marek Z. Dowódca - Michał K.
Rat.: Kacper B.

2. OSP KSRG Gościejewo:
- 527[P]27 - SLRt 02/4 Peugeot Boxer 2.2 / Iuvo Cars - 4 Strażaków

3. OSP KSRG Parkowo:
- 529[P]30 - SLRt 02/4 Ford Transit / Frank-Cars - 5 Strażaków

4. JRG Oborniki:
- 521[P]43 - SLRt Iveco Turbo Daily / Szybicki - 3 Strażaków
- 521[P]90 - SLRr Isuzu D-Max / Szybicki - 1 Strażak

Policja (4), Pogotowie Ratunkowe (1), Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (1)
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec 2018, 16:07:28 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1051 dnia: 25 Lipiec 2018, 18:45:03 »
22.07.2018r. / 16:00 / ALARM

Mamy spokojne, niedzielne popołudnie. Skwar na dworze tak więc druhowie z rodzinami nad jeziorem, na spacerach, lodach itp. Czuć, że w mieście panuje niedziela, jedynie na obrzeżach miasta słychać pędzące kombajny na polach. Wybiła szesnasta i spokój został przerwany. Zaczęła wyć syrena alarmowa na naszej remizie. Druhowie przerywają odpoczynek, pozostawiają rodziny i czym prędzej jadą do remizy. Po dotarciu pierwszych z nich, otwierają bramę, odbierają zgłoszenie i przygotowują się do wyjazdu.

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Miejscowość Karolewo, pożar zboża na pniu, słuchaj jeżeli będziesz miał obsadę to możesz śmiało jechać GCBA i GBA
- Zrozumiałem, zgłosimy się

16:04 Wyjazd GCBA 6/40 w pełnej obsadzie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 529-29 zgłasza wyjazd, Karolewo, obsada sześć osób, Dowódca na wozie
- Przyjąłem

16:06 Załączona zostaje ponownie syrena alarmowa. Wzmógł się wiatr więc silną chmurę dymu widać już nawet z miasta. W remizie pozostali druhowie wskakują do odpalonego GBA, głoszą gotowość i wyjeżdżają..

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 zgłasza wyjazd do pożaru w Karolewie
- Przyjąłem, ile osób?
- Trzy osoby
- Zrozumiałem

16:09 Do remizy dojeżdża trzeci kierowca, z uwagi na to, że jest tylko on i jeden ze Strażaków, który też dopiero dojechał, syrena zostaje załączona trzeci raz.. Kierowca przebrany szykuje do wyjazdu trzeci wóz..

- Zgłaszam się
- Mamy obsadę na 529-21, czy mamy się udawać?
- Tak, jeśli masz obsadę to wyjeżdżaj
- Zrozumiałem, zgłaszam wyjazd 529-21
- Przyjąłem

16:11 Wyjazd GBA 2,5/16 Rt w czteroosobowej obsadzie.

16:13 GCBA 6/40 na miejscu pożaru w Karolewie. Przed nami dojechał zastęp GBA 2,5/16 z OSP KSRG Gościejewo.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się do 29
- Słuchaj, 29 dojeżdża na miejsce, na tą chwilę jesteśmy na dwa zastępy a już teraz mogę Ci zlokalizować, że pożar jest na przestrzeni 20 hektarów z wiatrem się rozprzestrzenia z dużą prędkością, mamy w zagrożeniu dodatkowe 100 hektarów zboża na pniu i las w pobliżu więc proszę o dysponowanie znacznych sił i środków z uwagi na duże niebezpieczeństwo
- Zrozumiałem, na tą chwilę jadą jeszcze dwa zastępy ode mnie, dwa zastępy od Ciebie, ciężki z Prusiec, Parkowo, dwa z Ryczywołu , czy to Ci wystarczy?
- Nie, będę potrzebował więcej sił i środków ponieważ musimy okrążyć pożar a dodatkowo mieć stały punkt dowozu wody
- Zrozumiałem, Sebastian dysponuje Ci Ludomy, Lipę, Skrzetusz oraz OSP Wyszyny i OSP Budzyń czy to Ci wystarczy?
- Do obstawienia pożaru owszem, dodatkowo prosiłbym jednak o zaopatrzenie wodne jeszcze cysternę z Wągrowca i po jednym ciężkim do dowozu wody, prócz tych które wymieniłeś
- Rozumiem, jak więc do tego doślę Ci jeszcze GCBA z Chodzieży i GCBA z Czarnkowa to na tą chwilę jesteś w stanie tyle objąć?
- Tak, na tą chwilę tak, ewentualnie podam Ci za chwilę rozwój sytuacji i będę informował na bieżąco

Kierowca GCBA wjeżdża na pole, uruchamia napędy oraz rusza pędem do miejsca pożaru. Dodatkowo uruchomił zraszacze aby ochronić podwozie przed pogorzeliskiem. Wyłączył sygnały dźwiękowe i pozostawił świetlne. Dowódca zgłosił dojazd i rozpoznanie po czym wyposażył się w radio nasobne i pokierował kierowcę w miejsce z którego będziemy działać. Następnie wydał polecenie pierwszej rocie aby wskoczyła na dach, ustawiła 1600l/min na działku wodno-pianowym i broniła 300 metrowej ściany ognia. II Rota zabiera dwa odcinki W-52 i dołącza się do linii gaśniczej z Gościejewa po czym również walczą z uciekającym żywiołem.

16:15 Na miejscu GCBA 6/32 z OSP KSRG Ryczywół.

- Ryczywół 29-42 do 29-29 Rogoźno
- Zgłasza się 29-42
- Dawaj tutaj od razu do naszych zastępów, kieruj się na prawo od wjazdu i broń kierunku ognia od opuszczonych zabudowań i lasu, jak zrozumiałeś?
- 29-42 zrozumiałem, prawidłowo

16:17 GBA 2/20 z naszej Jednostki na miejscu, tuż za nim dojeżdża również GBA 2,5/16 z OSP KSRG Ryczywół.

- Na odbiorze do 29-22
- 529-22 na miejscu, przystępujemy do działań
- Zrozumiałem, 9-22 na miejscu

Dowódca z naszego GCBA kieruje nasz zastęp i GBA z Ryczywołu do miejsca pożaru i rozstawia ich w dwóch rzutach wody. Dowódca i przodownik roty z naszego GBA rozwijają odcinek W-75 z prądownicą, podłączają ją do nasady, bezpiecznie umiejscawiają się na dachu i po podaniu wody przez kierowcę broni pędzącej ściany pożaru z pomocą załogi GBA z Ryczywołu. Załoga GBA z Gościejewa odłącza linię, w jej miejsce wjeżdża 529-44 a GBA z Gościejewa pędzi do pobliskiego hydrantu się tankować. 

16:20 Na miejscu GBA 2,5/16 Rt z naszej Jednostki.

- Zgłaszam się do 29-21
- 529-21 na miejscu, Karolewo
- Zrozumiałem, 9-21 na miejscu

- Oborniki 998 do 29-29
- Na odbiorze do 29
- Proszę o nadanie kanału roboczego dla Jednostek działających przy pożarze w Karolewie
- Do wszystkich Jednostek zadysponowanych do pożaru w Karolewie, nadaje kanał roboczy nr 50
- 29-29 zrozumiałem

Dyżurny przekazuje również do Jednostek z innych Powiatów informacje o kanale roboczym nr.50 w tym czasie KDR z naszego GCBA 6/40 kieruje nasze techniczne GBA w miejsce działań GBA 2/20 gdzie wymieni go w działaniach w momencie gdy ten pojedzie po wodę. Z GBA 2,5/16 Rt rota wchodzi na dach i wali prąd wody na czoło pożaru w obronie przed lasem. Po wylaniu całego zbiornika w GBA rota schodzi, wąż podłączony zostaje schowany w rolecie i Star/Jelcz alarmowo pędzi po pogorzelisku do pobliskiego hydrantu.

*Nadawane na kanale 50*
- Gościejewo 23 do Rogoźna 22, zgłoście się
- Zgłasza się Gościejewo
- W którym miejscu się tankujesz?
- My jesteśmy we wsi, najbliższy hydrant będziesz miał w kierunku na Tarnowo, gdzie Guza ma zakład, tam się tankujcie
- Zrozumiałem

16:25 Na miejscu GBA 2,5/25, GCBA 5/32 z JRG Oborniki, dodatkowo wrócił z tankowania zastęp GBA 2,5/16 z Gościejewa. Dowodzenie akcją przejmuje "trzynasty" z 521-22, zastępy wymieniają się w punktach natarcia na czoło pożaru. Te z pustymi zbiornikami wyjeżdżają na tankowanie a te z pełnymi wjeżdżają w ich miejsce i walczą dalej z żywiołem. GBA z Ryczywołu i GBA Rt z naszej Jednostki pędzą się tankować. GCBA z JRG Oborniki wjeżdża w miejsce naszego GCBA, który pędzi do Gościejewka się tankować. Po chwili na miejsce dociera również GBA 3,5/25 z OSP KSRG Parkowo, które wjeżdża w miejsce GCBA z Ryczywołu. Na chwilę obecną pożar rozprzestrzenił się na odcinek 50 hektarów i cały czas się rozprzestrzenia. W natarciu ciągłym prądem walczy ok. 5/6 zastępów z wymianą podczas dojazdu po wodę. Z każdą chwilą dojeżdżają kolejne zastępy. Celem działań naszego KDR jest zamknięcie możliwych dróg ucieczki dla ognia i ograniczenie pola działań.

16:30 Na miejsce docierają zastępy GCBA 5/35 z OSP KSRG Budzyń oraz GBA 2,5/16 z OSP KSRG Wyszyny, dodatkowo od drugiej strony docierają zastępy GCBA 5,5/32 z OSP Ludomy i GBA 2,5/20 z OSP KSRG Lipa. Dowódca akcji kieruje zastępy na obrzeża pożaru celem zasilania działających na miejscu zastępów oraz obrony pozostałych części pola. Cały czas trwa wymiana zastępów w związku z dowozem wody na teren pożaru. Na miejscu zjawia się również 521-90, oficer operacyjny z JRG Oborniki, który przejął dowodzenie.

16:40 Na miejsce dojeżdża GBA 2,5/16 z OSP Skrzetusz i GCBA 5/32 z JRG Chodzież. Zastępy zostają skierowane do zamknięcia okrążenia pożaru i wygaszenia pogorzeliska będącego w otoczeniu. Na tą chwilę udaje nam się zamknąć pożar na 80 hektarach. Schłodzone zostają również obrzeża pożaru i zaorane aby oddzielić pogorzelisko od plonu. Na miejscu zjawia się również Patrol Policji. Dowódca działań na kanale roboczym oznajmia, że sytuacje udało się opanować, jak również działania przeobrażają się w dogaszanie pogorzeliska po godzinie od wybuchnięcia pożaru.

17:10 Na miejscu GCBAM 18/8  z JRG Wągrowiec. Dojazd tego zastępu to znaczne ułatwienia dla średnich zastępów będących na akcji. Zastępy GCBA udają się w różne miejsca tankować swoje zbiorniki natomiast zastępy GBA dojeżdżają do cysterny, który tankuje ich zbiorniki. Dodatkowo zbudowano linię zasilającą do cysterny co umożliwia nie przerwane działania.

17:20 Nasze zastępy po "opanowaniu" sytuacji, na spokojnie dowożą wodę na miejsce pożaru i zlewają pogorzelisko. Na miejsce dotarł także GCBA 5/32 z JRG Czarnków aczkolwiek po korespondencji z Dowódcą akcji; 411[P]25 nie podejmuje działań przy pożarze i po chwili wraca do koszar z uwagi na wystarczające siły i środki.

17:35 Okazało się, że w wyniku wysokiej temperatury stopiła się kabina oraz istotne mechanizmy ciągnika rolniczego, który oborał granice pogorzeliska. Dowódca akcji wysłał tam nasz ciężki zastęp oraz ciężki wóz z Ryczywołu.

*Nadawane na kanale 50*
- KDR do 529-29
- Zgłaszam się do 29-29
- Po rozpoznaniu sytuacji, ciągnik owszem stopił się, zniszczeniu uległa kabina oraz silnik, płyny eksploatacyjne udało się w bezpieczny sposób usunąć z pojazdu, na tą chwilę właściciel we własnym zakresie usuwa ciągnik z pola, my będziemy go jednym zastępem asystować aby uniknąć sytuacji zagrożenia, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, Sebastian czyli wy tam zostaniecie tak?
- Wiesz co, zostanie GCBA z Ryczywołu, z uwagi na pełny zbiornik wody, my zostaliśmy wyrzuceni z dogaszania także, jak dogasimy swój rejon pogorzeliska będziemy udawać się po wodę
- Słuchaj, ja tam zaraz podjadę do was bo chodzi o to, że gdyby doszło do zapłonu ciągnika, ma na miejscu pozostać jeszcze jeden zastęp oprócz GCBA z Ryczywołu
- Zrozumiałem, jest tutaj także GCBA z Chodzieży, więc przekażę informacje Dowódcy tego zastępu
- Dobra, dzięki

18:00 Dowódca akcji przekazuje, że sytuacja jest opanowana. Od kilkunastu minut na miejscu trwa już jedynie dogaszanie, więc odsyła do bazy zastępy z terenu Powiatu Chodzieskiego, cysternę z JRG Wągrowiec oraz pojedyncze zastępy. Nasze 3 są akurat na tankowaniu więc po dojeździe na miejsce wyleją po jeszcze jednym zbiorniku i również będą kończyć działania.

18:35 GCBA 6/40 po wylaniu ostatniego zbiornika wody, wrócił z tankowania i ustawił się przy wjeździe na pole. Załoga odpoczywa, gdy dowódca zastępu z Dowódcą akcji udaje się w pole na oględziny. Ostatnie działania prowadzą zastęp GBA z Obornik i GCBA z Prusiec. Reszta zastępów po tankowaniu melduje powrót do Jednostek. Nasze dwa średnie pojazdy po tankowaniu dojeżdżają jeszcze na miejsce pożaru.

19:10 Działania zakończone. Podsumowując w pożarze utracono 80 hektarów zboża na pniu, straty wyliczono na ok. 450 000zł. Oficer Operacyjny z JRG zebrał od wszystkich Jednostek kartki, z danymi z wyjazdu oraz załogami osobowymi. Po kilku minutach wszystkie pozostałe zastępy na miejscu zdarzenia wracają do swoich Jednostek.

- Oborniki do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29, 529-22 oraz 529-21 po zakończonych działaniach wracają do bazy.
- Zrozumiałem, Rogoźno do bazy

20:00 GBA 2/20/2,5, GCBA 6/40 i GBA 2,5/16 Rt w bazie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 529-29, 529-22 oraz 529-21 w bazie, dane przekazałem dla 21-90
- Zrozumiałem, dzięki chłopaki

Kierowcy w pierwszej kolejności uzupełniają karty wyjazdowe, załoga porządkuje kabiny w pojazdach oraz część zostanie aby pomyć węże i resztę użytego w działaniach sprzętu a część pojedzie z kierowcami na myjnie. Naczelnik sporządza dokumentacje wyjazdową i po ok. 2,5 godzinach każdy może wrócić do swoich rodzin.

Meldunek:
Miejsce działań: Karolewo (Gm. Rogoźno)
Czas działań: 4 h
Typ działań: Pożar
Zgłoszenie: Pożar zboża na pniu powstały w wyniku podpalenia. Brak osób poszkodowanych, czynności w tej sprawie prowadzi Policja.
Nr. wyjazdu: 093/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]29 - GCBA 6/40 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 6 Strażaków
Kierowca - Łukasz G. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Przemysław G. Michał P. Kajetan S. Bartłomiej R.

- 529[P]22 - GBA 2/20/2,5 Star 1142 / JZS - 3 Strażaków
Kierowca - Mateusz K. Dowódca - Roman J.
Rat.: Kacper B.

- 529[P]21 - GBA 2,5/16 Rt Star 12-157 / Stolarczyk - 4 Strażaków
Kierowca - Łukasz K. Dowódca - Łukasz F.
Rat.: Monika J. Krzysztof P.

2. OSP KSRG Gościejewo:
- 529[P]23 - GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 / Stolarczyk - 6 Strażaków

3. OSP KSRG Parkowo:
- 529[P]24 - GBA 3,5/25 Man TGM 13.290 / Stolarczyk - 6 Strażaków

4. OSP KSRG Pruśce:
- 529[P]25 - GCBA 6/32 Jelcz 004 / JZS - 5 Strażaków

5. OSP KSRG Ryczywół:
- 529[P]42 - GCBA 6/32 Jelcz 004 / JZS - 4 Strażaków
- 529[P]44 - GBA 2,5/16 Man TGL 12.240 / Stolarczyk - 6 Strażaków

6. OSP KSRG Lipa:
- 529[P]43 - GBA 2,5/20 Star 266 / Moto-Truck - 6 Strażaków

7. OSP Ludomy:
- 527[P]50 - GCBA 5,5/32 Kamaz 43118 / Zamet - 6 Strażaków

8. OSP Skrzetusz:
- 527[P]54 - GBA 2,5/16 Star 244 / JZS - 5 Strażaków

9. JRG Oborniki:
- 521[P]22 - GBA 2,5/25 Man TGM 13.290 / Stolarczyk - 4 Strażaków
- 521[P]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 3 Strażaków
- 521[P]90 - SLRr Isuzu D-Max / Szybicki - 1 Strażak

Jednostki z Powiatu Chodzieskiego:

10. OSP KSRG Budzyń:
- 409[P]01 - GCBA 5/35 Man TGM 18.290 / Stolarczyk - 6 Strażaków

11. OSP KSRG Wyszyny:
- 409[P]04 - GBA 2,5/16 Star 12-157 / Stolarczyk - 6 Strażaków

12. JRG Chodzież:
- 401[P]25 - GCBA 5/32 Man LE 18.280 / Stolarczyk - 3 Strażaków

Jednostki z Powiatu Wągrowieckiego:

13. JRG Wągrowiec:
- 631[P]39 - GCBAM 18/8 Jelcz 417 / MetalChem Kościan - 2 Strażaków

Jednostki z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianieckiego:

14. JRG Czarnków:
- 411[P]25 - GCBA 5/32 Man LE 18.280 / Stolarczyk - 3 Strażaków

Policja (4)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1052 dnia: 25 Lipiec 2018, 19:48:18 »
23.07.2018r. / 14:11 / ALARM

W remizie porządki po wczorajszym ogromnym pożarze, wszystko posprzątane i lśniące. Druhowie dziś już w pracach, ale ktoś tam zawsze znajdzie czas na kawę w remizie tym bardziej omawiając wczorajsze działania.. Tuż po czternastej, zaalarmowana zostaje nasza Jednostka. Druhowie pędzą do remizy a Ci, którzy akurat w niej byli odbierają zgłoszenie i przygotowują się do wyjazdu.

- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Udaj się dwoma zastępami, kierunek Budziszewko/Potrzanowo tak jakbyś jechał na ogródki działkowe Wiepofama, pożar dwóch stogów, w zagrożeniu pole kukurydzy i las
- Zrozumiałem, będziemy zgłaszać zastępy przy wyjeździe
- Przyjąłem

14:14 Wyjazd GCBA 6/40 w pełnej obsadzie, tuż za nim wyjeżdża GBA 2/20/2,5

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się dla 29
- 29 wyjeżdża, sześć osób, dowódca na wozie
- Zrozumiałem

- Zgłaszam się
- 529-22 również wyjeżdża do pożaru w Budziszewku
- Zrozumiałem, ile masz osób?
- Cztery
- Przyjąłem

14:20 GCBA 6/40 na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się do 29
- Na miejscu, informuje Cie, że pożar ma miejsce ok. 200 metrów za granicą Powiatu Wągrowieckiego, także działamy na ich terenie, za chwilkę przekażę Ci zastaną sytuacje
- Zrozumiałem

Kierowca ustawia Mana za dwoma działającymi już zastępami z OSP, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie uruchamia autopompę i zajmuje się jej obsługą. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie. I Rota rozwinęła linię zasilającą do GBA z OSP KSRG Skoki a II Rota została posłana przez Dowódcę do oddalonego o ok. 200 metrów dalej palącego się stogu w polu kukurydzy, gdzie działa zastęp GCBA z OSP KSRG Skoki. W chwili obecnej załoga z OSP Budziszewko podała dwa prądy wody, jeden w obronie lasu i pobliskiej linii energetycznej a drugi w natarciu na stóg. Załoga z OSP Skoki zasila zastęp z Budziszewka oraz trzecim prądem wody otoczyli płonący stóg z ok. 60 balotami. Zadaniem naszego GCBA będzie zasilanie wodne na tą chwilę do zastępów GBA działających przy większym stogu.

14:24 GBA 2/20/2,5 również dociera na miejsce zdarzenia.

- Zgłaszam się
- 529-22 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca ustawia się przy pierwszym stogu, tym w polu kukurydzy. Dowódca zgłosił dojazd po czym wraz z załogą udali się do załogi z GCBA z OSP Skoki po korespondencje, z której wynika, że ta załoga ma opanowaną sytuacje, stóg został zabezpieczony z każdej strony, obrzeża zostały dokładnie schłodzone i na niskim ciśnieniu trwa gaszenie obrzeży stogu. Tak więc nasz Star/Jelcz podjeżdża 200 metrów do przodu gdzie pali się większy stóg.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- Słuchaj, płoną dwa stogi, jeden 40 balotów, drugi 60, ten mniejszy usytuowany w polu kukurydzy, ten drugi 10 metrów od lasu i 10 metrów od linii energetycznej, w chwili obecnej załoga z Budziszewka oraz zastęp GBA ze Skoków podają trzy prądy wody w obronie lasu i linii oraz w natarciu na stóg, przy mniejszym stogu trwa jedynie zabezpieczenie obrzeży pożaru pod nadzorem drugiego wozu ze Skoków, nasze działania będą polegały na dowożeniu wody, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, pozostań na 43 ale ustaw sobie także jedno radio na kanał Wągrowca, ja mu przekażę, że również dwa wasze zastępy i mój GCBA będą tam działać
- Prawidłowo, dodaj także GBA z OSP Budziszewko, także jest na miejscu
- Tak wiem, dzięki

14:30 Na miejscu GCBA 5/32 i SLRr  z JRG Wągrowiec. Dowodzenie przejmuje Dowódca JRG. Ciężki zastęp z Wągrowca zasila ciężki zastęp ze Skoków i na dwa zastępy spokojnie dogaszają mniejszy stóg. KDR z Wągrowca ustala kanał roboczy po czym przekazuje, że zadaniem GBA 2,5/16 z OSP Skoki jest zbudowanie buforu wodnego, w międzyczasie OSP Skoki organizuje zbiorniki brezentowe na miejsce działań. Z tego zastępu obsługiwane będą dwie linie gaśnicze, którymi będziemy dogaszać płonące resztki słomy w trakcie rozbierania stogu. Organizowana jest także koparko-ładowarka. Ponadto zastępy GCBA 6/40, GBA 2/20/2,5 z naszej Jednostki będą na tą chwilę dowozić wodę na miejsce pożaru większego stogu a zastęp GBA 3/16 z OSP Budziszewko ma za zadanie udać się nad jezioro w Rościnnie i zbudować punkt poboru wody.

14:45 Punkt poboru wody wyznaczony. Udaje się tam GBA 2/20/2,5, natomiast GCBA 6/40 udaje się do Budziszewka pod numer 40 gdzie tankuje się z hydrantu. Na miejscu zjawia się również zastęp GCBA 5/32 z JRG Oborniki, który również ma za zadanie dowozić wodę.

15:30 Przy pierwszym stogu pojawiła się koparko-ładowarka, która rozbiera stóg a dwa ciężki zastępy dokładnie dogaszają pogorzelisko. Tutaj sytuacja jest niemalże zakończona. Przy drugim stogu trwa ciągłe zabezpieczanie obrzeży pożaru. Na miejscu zjawił się SLOp z OSP Skoki, który dowiózł na miejsce trzy zbiorniki brezentowe. Po bardzo sprawnym rozstawieniu tych zbiorników, GBA 2,5/16 ze Skoków zapełnia je po kolei z pomocą GCBA z Obornik a następnie trwa ciągłe dogaszanie i zawadnianie stogu. Po rozstawieniu zbiorników, dowódca akcji dochodzi do refleksji iż bufor wodny jest zapewniony w sile stałej. Po paru minutach informuje, że GCBA 5/32 z JRG Oborniki może wycofać do koszar, tak więc 521-25 wraca do bazy. Na tą chwilę, wodę dowozi GCBA 6/40 i GBA 2/20/2,5 z naszej Jednostki oraz GBA 3/16 z Budziszewka.

16:00 Pożar pierwszego stogu został wygaszony, pogorzelisko dokładnie zalane i przeorane, tak więc GCBA z Wągrowca i GCBA ze Skoków podjeżdżają dwieście metrów dalej do palącego się większego stogu. Decyzją Dowódcy te dwa ciężkie Many również wyrzucą zbiornik i wody po czym udadzą się na tankowanie i jeden z nich będzie dalej dowoził wodę a drugi będzie stał w gotowości. Koparko-ładowarka rozpoczyna rozbiórkę większego stogu.

16:25 Nasz GCBA 6/40 będąc na tankowaniu wody w Budziszewku pod numerem 40, zostaje wywołany przez KDR-a z Wągrowca na kanale roboczym..

- 29 Rogoźno do KDR
- Zgłasza się 29
- Czy Ty jesteś już zatankowany?
- Tak, właśnie wyruszamy na miejsce pożaru
- Poczekaj, skoro jesteś zatankowany, wpisz w nawigacje miejscowość Jabłkowo, to jest niedaleko Skoków w kierunku na Łosiniec, mamy tam otwarcie mieszkania, w drodze jest także podnośnik ode mnie z JRG, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, prawidłowo, udajemy się do Jabłkowa, mogę prosić tylko dokładny adres?
- Jabłkowo 47C/11
- Zrozumiałem

16:27 Nasz GCBA 6/40 zostaje zadysponowany do otwarcia mieszkania w miejscowości Jabłkowo. Tym czasem działania przy pożarze trwają. KDR zadecydował o zadysponowaniu naszego zastępu z uwagi na to, że pozostałe zastępy dowożące wodę na miejsce pożaru były akurat rozstawione w różnych miejscach poboru wody i żaden nie był w pełnej gotowości do wyjazdu.

16:35 Załoga zastępu GCBA podczas dojazdu ustaliła drogę pod wskazany adres, jesteśmy już coraz bliżej wskazanego adresu i gdy dojeżdżamy, Dowódca zgłasza do PSK Wągrowiec, że nasz zastęp jest na miejscu. Przed nami na miejscu była Policja, która wezwała Straż do pomocy.

- 998 Wągrowiec zgłoś się do 529-29 Rogoźno
- Zgłaszam się Wągrowiec dla 29 Rogoźno
- Jestem pod wskazanym adresem, Jabłkowo 47C/11, Policja na miejscu, udaje się na rozpoznanie
- Zrozumiałem, informuje Cie również, że w drodze jest podnośnik ode mnie oraz wyjechał także zastęp z Mieściska
- Przyjąłem, prawidłowo

Kierowca ustawił się pod wskazaną klatką, wyłączył sygnały dźwiękowe i pozostawił świetlne. Zaciągnął hamulec ręczny i pozostawił wóz na biegu jałowym. Następnie oczekuje w wozie. Dowódca zgłosił dojazd, zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie. I Rota na polecenie Dowódcy przygotowała torbę R1 a II Rota podręczny sprzęt burzący. Po rozpoznaniu okazało się jednak, że Policja zdołała samodzielnie wejść do mieszkania. Powodem interwencji była osoba, która chciała popełnić samobójstwo, jednak udało się temu zapobiec. Na miejsce dojedzie Pogotowie Ratunkowe oraz Psycholog. Nasza załoga chowa sprzęt do wozu a Dowódca przekazuje sytuacje do PSK..

- Zgłaszam się dla Rogoźna
- Słuchaj, po rozpoznaniu przekazuje Ci informacje, że Policja samodzielnie zdołała wejść do mieszkania na skutek negocjacji, mamy tutaj osobę w wieku około 30 lat, mężczyzna, który próbował popełnić samobójstwo, poprosimy na miejsce Karetkę Pogotowia, mam informacje z Policji, że Psycholog także jest w drodze, my nie podejmujemy na tą chwilę działań, także spisze dane i będziemy wolni, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, prawidłowo. W takim razie informacja do zastępów 631-53 oraz 639-21, przerywacie jazdę alarmową, oba zastępy do bazy

16:50 Pogotowie Ratunkowe na miejscu. Dowódca spisał dane i przekazał miejsce zdarzenia w formie pisemnej Policji. Po zakończonych działaniach nasz GCBA będzie powracał na miejsce pożaru stogu.

- Na odbiorze dla 29
- Przekazałem miejsce zdarzenia w formie pisemnej Policji, dane przekaże KDR-owi po powrocie na miejsce pożaru stogu, po działaniach 29 wracam na miejsce pożaru, jak zrozumiałeś?

17:10 Tym czasem na miejscu pożaru trwa rozbiórka drugiego, większego stogu. Cały czas napełniane są zbiorniki, które na miejsce dowiozła Jednostka OSP ze Skoków. Działający nasz drugi zastęp GBA 2/20/2,5 nieustannie dowozi wodę z punktu czerpania wody na jeziorze Rościnskim. Po powrocie naszego GCBA 6/40 z działań w Jabłkowie, załoga również zrzuca wodę do zbiorników i kontynuuje dowóz wody. Sytuacja przy pożarze stogu jest opanowana. Rolnicy oborali okolice stogu. Dowódca GCBA przekazał również KDR-owi z Wągrowca dane pisemne ze zdarzenia w Jabłkowie.

- Zgłaszam się dla Rogoźna
- 529-29 powrócił na teren pożaru stogu
- Zrozumiałem

Przy pożarze tego typu przy jakim pracujemy, prowadzone działania są bardzo żmudne tak więc mijają godziny działań prowadzone w ten sam sposób czyli dowóz wody do punktu zrzutu oraz dwie linie, które zalewają pogorzelisko podczas rozbierania stogu przez ładowarko-koparkę. W międzyczasie również ładowarka uległa awarii więc minęło kolejne 40 minut przerwy w działaniach, w których Strażacy mogli sobie odpocząć. Po kilku godzinach działań, nasz Naczelnik telefonicznie z PSK Oborniki oraz Prezesem naszej Jednostki ustalił, że przyślę na miejsce SLOp z żywnością i dostawą picia dla Strażaków.

19:30 Wyjazd 529-40 do miejscowości Potrzanowo.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-40
- Zgłaszam się
- 529-40 zgłasza wyjazd do miejscowości Potrzanowo, tam gdzie pali się stóg

19:45 SLOp na miejscu. Aktualnie dwa nasze zastępy tj. GCBA 6/40 i GBA 2/20/2,5 znajdują się pod adresem Budziszewko 40 gdzie tankują wodę. Druhowie dostają jedzenie oraz zapas wody. KDR z Wągrowca przekazał Dowódcy naszego GCBA, że po zatankowaniu wody możliwe będzie odesłanie GCBA do bazy. W związku z czym gdy zbiornik w naszym Manie jest pełny, kierowca robi miejsce dla naszego Stara, który ma zostać jeszcze przy działaniach. Dowódca GCBA wywołuje KDR-a na kanale roboczym.

- KDR dla 529-29 Rogoźno
- Zgłaszam się
- Czy ciężki z Rogoźna będzie jeszcze potrzebny na terenie działań?
- Nie, Rogoźno ciężkim zastępem może wracać do bazy, prosiłbym jednak żeby wasze średnie auto zostało jeszcze chociaż przez najbliższy czas
- Jasne, przyjąłem. W takim razie 529-29 GCBA wraca do bazy, a GBA po zatankowaniu wróci na miejsce pożaru
- Dokładnie, Rogoźno 29 bardzo dziękuje za współprace
- Również dziękujemy, wracamy do bazy

Po wyruszeniu Mana z punktu czerpania wody, kierowca wyłącza sygnały świetlne, załoga odpoczywa a dowódca przełącza radio na kanał 43 - Oborniki i zgłasza również tutaj powrót zastępu do bazy.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 zakończył działania w miejscowości Potrzanowo, wracam do bazy
- Zrozumiałem, 29 wraca a 22 jeszcze zostaje?
- Tak, 529-22 został jeszcze na miejscu
- Przyjąłem

20:00 GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 zgłoś się do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Przyjąłem, 529-29 w bazie

Kierowca parkuje Mana przed bramą, wypełnia kartę wyjazdową i z załogą porządkuje węże oraz użyty w działaniach sprzęt. Naczelnik sporządza meldunki oraz telefonicznie informuje dyżurnego PSK o danych ze zdarzenia. Po umyciu sprzętu, kierowca konserwator naszego GCBA udaje się jeszcze na myjnie bezdotykową wyszorować wóz.

20:35 Tym czasem w Potrzanowie działania dobiegają końca. Z uwagi na to, że jest to rejon Wągrowca na miejscu pozostaną jeszcze zastępy z OSP Skoki oraz GBA z OSP Budziszewko. KDR przed odjazdem odsyła nasze GBA do bazy więc po wylaniu ostatniego zbiornika wodnego GBA 2/20/2,5 oraz SLOp wracają do bazy.

- 998 Wągrowiec zgłoś się do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 Rogoźno zakończył działania w Potrzanowie, wracamy do bazy
- Zrozumiałem

A Prezes z SLOp-a na kanale 43 melduje powrót obu zastępów..

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-40
- Zgłaszam dla 40
- 529-40 oraz 529-22 zakończyły działania w Potrzanowie, wracamy do bazy
- Zrozumiałem

21:00 GBA 2/20/2,5 oraz SLOp w bazie.

- Zgłaszam się
- 529-22 oraz 529-40 w bazie
- Przyjąłem

Kierowca GBA tankuje zbiornik oraz wypełnia kartę wyjazdową. Załoga porządkuje sprzęt z GBA oraz wymienia na czyste węże. Po uporządkowaniu sprzętu Star również jedzie na myjnię. Po ok. dwóch godzinach wozy, sprzęt oraz załoga gotowa w pełni do kolejnych wyjazdów.

Meldunek:
Miejsce działań: Potrzanowo (P. Wągrowiec / Gm. Skoki)
Czas działań: 8 h
Typ działań: Pożar
Zgłoszenie: Pożar dwóch stogów usytuowanych w nieodpowiednich miejscach. Przyczyny powstania pożaru bada Policja. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 094/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Przemysław G. Michał P. Bartłomiej R. Paweł F.

- 529[P]22 - GBA 2/20/2,5 Star 1142 / JZS - 6 Strażaków
Kierowca - Łukasz K. Dowódca - Monika J.
Rat.: Michał K. Kajetan S. Kacper B. Marcin K.

- 529[P]40 - SLOp Renault Kangoo - 1 Strażak
Kierowca - Roman J. Dowódca -
Rat.:

2. OSP Budziszewko:
- 527[P]30 - GBA 3/16 Star 266 / Moto-Truck - 9 Strażaków

3. JRG Oborniki:
- 521[P]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 3 Strażaków

Jednostki z terenu Powiatu Wągrowieckiego:

1. OSP KSRG Skoki:
- 639[P]31 - GBA 2,5/16 Star 12-157 / Stolarczyk - 6 Strażaków
- 639[P]32 - GCBA 5/35 Man TGM 18.330 / Stolarczyk - 6 Strażaków
- 639[P]34 - SLOp Opel Astra Classic I - 1 Strażak

2. JRG Wągrowiec:
- 631[P]25 - GCBA 5/32 Man LE 18.280 / Stolarczyk - 4 Strażaków
- 631[P]90 - SLRr Mitsubishi L200 / Szybicki - 1 Strażak

Policja (1)

Meldunek:
Miejsce działań: Jabłkowo 47C/11 (P. Wągrowiec / Gm. Skoki)
Czas działań: 1 h
Typ działań: Miejscowe Zagrożenie
Zgłoszenie: Przedysponowanie podczas pożaru stogu do pomocy Policji w otwarciu mieszkania. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 095/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Przemysław G. Michał P. Bartłomiej R. Paweł F.

2. OSP KSRG Mieścisko:
- 639[P]21 - GBA 2,5/16 Star 12-185 / Stolarczyk - 3 Strażaków

3. JRG Wągrowiec:
- 631[P]53 - SH-24 Volvo FL220 / Bumar Koszalin - 1 Strażak

Policja (2), Pogotowie Ratunkowe (1)
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2018, 14:46:47 wysłana przez Michu998 »

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 36
  • Jednostka JRG: [klik]
« Odpowiedź #1053 dnia: 29 Lipiec 2018, 23:45:23 »
Witam

Ocena Akcji

za 6 Akcji daję 53 tys, akcje prawidłowo

Budżet 333 tys

Akcje na tydzień

Poniedziałek

10:10 Pożar zboża na pniu 3ha
14:22 Kolejny pożar zboża na pniu 5ha

Wtorek

13:20 Owady błonkoskrzydłe
18:40 Owady błonkoskrzydłe

Czwartek

14:50 Pożar ścierniska na pow 8ha, zagrożone zboże na pniu
23:10 Plama ropopochodna na odcinku 500m

Sobota

21:10 Pożar pustostanu
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2018, 22:03:35 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
Odp: OSP KSRG Rudno
« Odpowiedź #1054 dnia: 14 Wrzesień 2018, 17:27:47 »
Mamy OSP KSRG Rudno z aktualnym podziałem bojowym:

- 459[R]21 - GBA 2,5/16 Star 12-157 / Stolarczyk
- 459[R]22 - GBA 2/20 Star 1142 / JZS
- 459[R]26 - SLRt 02/4 Ford Transit / Frank-Cars
- 459[R]29 - GCBA 5/32 Man LE 18.280 / Stolarczyk
- 459[R]40 - SLOp Renault Kangoo
- 459[R]51 - SCD-37 Jelcz 420P / Magirus

Prosiłbym o anulowanie ostatnich działań i możliwie rozdanie nowych bądź na początek dowolne zdarzenia bo we wrześniu ciężko o zboże na pniu  :P

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1055 dnia: 16 Wrzesień 2018, 21:40:13 »
A więc akcje anulowane,

Do Opisu 4 dowolne akcje

Offline Misiek0831

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
« Odpowiedź #1056 dnia: 18 Wrzesień 2018, 08:09:07 »
Dział zakup pojazdów dostarcza:

- GCBA 5/32 Man LE 18.280 / Stolarczyk

koszt: 331 tys

rejstracja: Gratis

budżet :2 tys
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1057 dnia: 19 Wrzesień 2018, 18:07:57 »
Mamy wczesny poranek w naszej mieścinie, dopiero co wybiła godzina szósta. Zmiany w firmach już wykonane, część miasta już na nogach mimo to jeszcze czuć poranny spokój i ciszę, którą zaledwie minutę po szóstej przerywa dźwięk syreny alarmowej na naszej remizie. Druhowie wybudzeni pędzą ile sił do remizy.. Pierwszy z druhów, który dojeżdża do remizy, otwiera główną bramę i biegnie odebrać zgłoszenie po czym przygotowuje się do wyjazdu.

- 998 zgłoś się do bazy OSP Rudno
- Zgłaszam się, Rudno wyjedź na ulicę Krańcową 6, pożar budynku mieszkalnego, jednokondygnacyjnego. Jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, czym mamy się udać?
- Jeżeli będziesz miał obsadę to GBA i GCBA, ode mnie również jadą dwa zastępy
- Przyjąłem

06:05 Pierwsza przebrana i przygotowana do wyjazdu szóstka, zasiada do naszego gaśniczego Stara i wyjeżdża alarmowo do pożaru. Pozostali w remizie przygotowują ciężkiego Mana do wyjazdu.

- 998 Kolbuszowa zgłoś się do 459-22
- Zgłaszam się
- 459-22 zgłaszam wyjazd na ulicę Krańcową 6, obsada sześć osób, Dowódca na wozie
- Przyjąłem, prawidłowo

06:09 GBA 2/20/2,5 na miejscu.

- Zgłaszam się
- 459-22 na miejscu, wstępnie podaje Ci zadymienie widoczne z sieni budynku mieszkalnego, trzy osoby mam przed budynkiem, zaraz dokładniejsza sytuacja
- Zrozumiałem, Policje i Pogotowie masz w drodze

Kierowca GBA podjeżdża pod wskazany adres, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie wyłącza sygnalizacje dźwiękową, pozostawia świetlną. Przed wyjściem z kabiny uruchamia autopompę i po wyjściu, zajmuje się jej obsługą. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie sytuacji. I Rota w ubranych po drodze aparatach OUO zabiera kamerę termowizyjną i udaje się do budynku rozpoznać sytuacje ponieważ zastaliśmy spore zadymienie wychodzące z sieni budynku. II Rota rozwija linie szybkiego natarcia i przygotowuje do użycia dla pierwszej roty po czym przeprowadza z Dowódcą wywiad wśród osób ewakuowanych z budynku czy ktoś jeszcze mógł być w środku. I Rota przejmuje szybkie natarcie i wchodzi do budynku. Przodownik sprawdza kamerą termowizyjną cały budynek a pomocnik roty osłania go w przypadku konieczności użycia wody.

06:10 GCBA 5/32 również wyjeżdża do pożaru na ulicy Krańcowej.

- 998 Kolbuszowa zgłoś się do 459-29
- Zgłaszam się do 9-29
- Zgłaszam wyjazd, ulica Krańcowa 6, pożar budynku mieszkalnego
- Przyjąłem, ile osób?
- Trzy osoby, Dowódca na wozie
- Zrozumiałem

06:12 GCBA 5/32 na miejscu.

- 998 Kolbuszowa zgłoś się do 459-29
- Na odbiorze
- 29 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca Mana podjeżdża do bezpiecznej odległości od pierwszego naszego wozu. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie wyłącza sygnalizacje dźwiękową i pozostawia świetlną. Przed wyjściem z kabiny uruchamia autopompę a po wyjściu zajmuje się jej obsługą. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się z przodownikiem roty po rozkazy od Dowódcy pierwszego wozu. Jak się okazuje załoga dopiero lokalizuje źródło ognia, więc zasilanie z GCBA jest wstrzymane. Załoga pierwszego wozu wykluczyła możliwość aby ktokolwiek przebywał jeszcze w domu, jednak jedna z osób ewakuowanych gorzej się poczuła więc II Rota z GBA zapewnia jej tlenoterapię i wsparcie psychiczne.

- Na odbiorze 9-22
- Mam rotę w środku w aparatach, za pomocą kamery termowizyjnej wykluczyliśmy obecność dodatkowych osób w budynku, lokalizujemy źródło ognia, najprawdopodobniej jest to spowodowane elektryką, odłączone są media w budynku więc za chwilkę podam Ci dokładną sytuacje pożarową, jak zrozumiałeś?
- Słuchaj tutaj jeszcze jedna Pani z ewakuowanych osób poczuła się gorzej, więc proszę o tą karetkę na miejsce, my jej tutaj zapewniliśmy tlen i wsparcie psychiczne
- Tak jak mówiłem, Pogotowie jest w drodze
- Przyjąłem

06:15 Patrol Policji na miejscu. Rota w budynku zlokalizowała miejsce nadmiernego nagrzania, jest to okolica skrzynki prądowej w związku z czym przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego zostaje wybite dojście do stopionych kabli. Gdy potwierdzone jest ostatecznie, że prąd jest odłączony w budynku załoga schładza rozgrzaną ścianę po czym dokonuje sprawdzenia kamerą termowizyjną także poddasza. W tym czasie pozostała załoga przygotowuje wentylator oddymiający z GBA i ustawia go w drzwiach budynku aby usprawnić działania. Kierowca Mana zamyka rolety i wyłącza obroty autopompy.

06:20 Na miejsce dociera karetka Pogotowia Ratunkowego oraz GBA 3,5/27 i SHD-25 z JRG Kolbuszowa. Dowodzenie akcją przejmuje "13" z GBA, po dojeździe od razu przekazuje dyżurnemu informacje, że sytuacja jest opanowana. Załoga z Pogotowia Ratunkowego przejmuje osobę poszkodowaną i po badaniu lekarz stwierdza, że kobieta zostanie zabrana na badania do szpitala.

06:40 Poszkodowana zostaje zabrana do karetki i zespół RM odjeżdża z nią do szpitala w celu dogłębniejszych badań. Tym czasem na miejscu zdarzenia Dowódca zarządza powrót SHD do koszar. Po oddymieniu budynku działania podejmą energetycy, którzy naprawią usterkę i zabezpieczą przed ponownym zapłonem. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców udało się uniknąć poważnego pożaru. Nasza załoga zdejmuje aparaty i zwija sprzęt. Pozostaje w użyciu jedynie wentylator.

07:10 Budynek oddymiony i cały ponownie sprawdzony pod kątem kamery termowizyjnej. Dowódcy ostatecznie nie stwierdził zagrożenia. Zastęp GBA z JRG powraca do koszar, nasza załoga chowa wentylator na swoje miejsce po czym Dowódca spisuje dane i nasze zastępy również będą wracać do bazy.

07:30 Dowódca w formie pisemnej przekazał miejsce zdarzenia Policji. Druhowie powsiadali do wozów, którymi przyjechali i oba zastępy wracają do bazy.

- Kolbuszowa 998 zgłoś się do 459-22
- Zgłaszam się
- Działania zakończone, miejsce zdarzenia w formie pisemnej przekazane Policji, 459-22 oraz 459-29 wracają do bazy
- Zrozumiałem, 22 i 29 do bazy

07:40 GCBA 5/32 i GBA 2/20/2,5 w bazie.

- Kolbuszowa 998 zgłoś się do 459-22
- Na odbiorze
- 459-22 oraz 459-29 w bazie, za chwilkę do Ciebie przedzwonię
- Przyjąłem

Kierowca Mana parkuje wóz w garażu i wypełnia kartę wyjazdową. GBA zostaje dotankowane po czym kierowca również parkuje go w swoim garażu i wypełnia dokumentacje wyjazdową. Dowódca pierwszego zastępu wypełnia meldunek i telefonicznie przekazuje dane do SK. Po ok. godzinie każdy rozjeżdża się do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Rudno, ul. Krańcowa 6
Czas działań: 06:01 - 07:40
Typ działań: POŻAR
Zgłoszenie: Spięcie instalacji elektrycznej spowodowało silne zadymienie w budynku jednorodzinnym. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.
Nr. wyjazdu: 096/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rudno:
- 459[R]22 - GBA 2/20/2,5 Star 1142 / JZS - 6 Strażaków
Kierowca - Kacper B. Dowódca - Maciej U.
Rat.: Michał P. Kajetan S. Bartłomiej R. Krzysztof Z.

- 459[R]29 - GCBA 5/32 Man LE 18.280 / Stolarczyk - 3 Strażaków
Kierowca - Michał K. Dowódca - Kacper W.
Rat.: Filip F.

2. JRG Kolbuszowa:
- 451[R]22 - GBA 3,5/27 Iveco EuroCargo 150E28 / PS Szcześniak - 3 Strażaków
- 451[R]53 - SHD-25 Man TGL 12.240 / Bumar Koszalin - 2 Strażaków

Policja (1), Pogotowie Ratunkowe (1), Pogotowie Energetyczne (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1058 dnia: 23 Wrzesień 2018, 17:26:28 »
Jest Niedziela.. Dzień odpoczynku co się daje odczuć w całej naszej społeczności. Jednak nasi Druhowie dziś nie mają odpoczynku.. Gdzieś tak około za piętnaście trzecia po południu załączona zostaje syrena alarmowa na naszej remizie. Druhowie pozostawiając swoje rodziny i zajęcia pędzą ile sił do remizy. Pierwszy z nich otwiera główną bramę i biegnie odebrać zgłoszenie oraz przygotowuje się do wyjazdu..

- Kolbuszowa 998 zgłoś się do bazy OSP Rudno
- Zgłasza się 998
- Co mamy?
- Udaj się na ulicę Wybudowanie, w kierunku Krosna zderzenie auta osobowego z ciężarowym, to ma być gdzieś w pobliżu skrzyżowania
- Zrozumiałem, odezwę się jak będziemy wyjeżdżać
- Przyjąłem

14:46 Sześcioosobowa załoga przebrana wskakuje do naszego GBA-Rt i wyjeżdża do zdarzenia. Naczelnik przekazuje tym co zostali aby przygotowali się do wyjazdu drugiego zastępu.

- 998 zgłoś się do 459-21
- Zgłaszam się
- 459-21 zgłasza wyjazd, Wybudowanie, wypadek drogowy. Mam sześć osób, Dowódca na wozie
- Przyjąłem, prawidłowo

14:48 GBA-Rt na miejscu.

- 998 Kolbuszowa zgłoś się do 459-21
- Zgłaszam się
- 459-21 na miejscu, wstępnie podaje Ci auto osobowe marki Opel Corsa, które najechało na stojącą na jednym pasie ciężarówkę, zablokowany mamy jeden pas w kierunku Krosna, zaraz dokładniejsza sytuacja
- Przyjąłem

Kierowca zatrzymał się za rozbitymi pojazdami, wyłączył sygnalizacje dźwiękową i pozostawił świetlną po czym dodatkowo włączył oświetlenie awaryjne. Następnie zaciągnął hamulec ręczny i pozostawił wóz na biegu jałowym. Po wyjściu z kabiny wziął skrzynkę z narzędziami i odłączył akumulator w rozbitym pojeździe osobowym. Dowódca zgłosił dojazd na miejsce po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie sytuacji. I Rota po drodze wyposażyła się w rękawiczki lateksowe po czym zabrała torbę R-1 i udała się z Dowódcą na rozpoznanie. II Rota po dojeździe zabezpieczyła miejsce zdarzenia pachołkami drogowymi po czym do przyjazdu Policji wahadłowo kieruje ruchem. Obaj Strażacy wyposażeni są w kamizelki, radiostacje nasobne i lizaki odblaskowe.

- Zgłaszam się
- Podaje Ci sytuacje, tak jak mówiłem wcześniej auto osobowe marki Opel Corsa i pojazd ciężarowy, podczas rozładunku kostki brukowej kierująca pojazdem osobowym nie zachowała szczególnej ostrożności i najechała na ciężarówkę w wyniku czego poszkodowana jest jedna osoba. W chwili obecnej kobieta jest pod opieką naszych ratowników, skarży się na ból głowy, klatki piersiowej, jest w dużym szoku więc proszę Pogotowie Ratunkowe na miejsce, słyszę że Policja już jedzie więc siły i środki mam wystarczające, ruch kierujemy wahadłowo, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, zrozumiałem

14:51 Patrol Policji z KP Rudna na miejscu. Funkcjonariusze Policji przystępuje do swoich czynności. Działania I Roty skutecznie pozwalają na określenie stanu osoby poszkodowanej na stabilny. Kobieta oczekuje na przyjazd karetki Pogotowia i transportu do szpitala celem wykonania badań. Dyżurny SK w Kolbuszowej zadysponował do tego wypadku dwa zastępy GBA z JRG lecz po rozpoznaniu naszego KDR-a oba zostały zawrócone do koszar.

15:00 Karetka Pogotowia Ratunkowego na miejscu. Załoga ZRM przejmuje osobę poszkodowaną i przygotowuje ją do przetransportowania do szpitala. Na miejsce wysłany zostaje również Patrol Policji z WRD z Kolbuszowej.

- Na odbiorze
- Pogotowie na miejscu, przejmuje osobę poszkodowaną w stanie stabilnym, nasze działania pozostają tylko na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia
- Przyjąłem, dziękuje

15:10 ZRM odjeżdża z poszkodowaną do szpitala w Kolbuszowej gdzie zostanie przebadana. II Rota zneutralizowała plamę płynów ropopochodnych oraz usunęła resztki szkła i karoserii z drogi. Dowódca wypisuje pisemne przekazanie miejsca zdarzenia Policji, która pozostanie na miejscu do przyjazdu WRD. Reszta załogi chowa sprzęt do wozu.

15:20 Działania zakończone. Na miejscu pozostaje Patrol Policji z Rudna, który zabezpiecza teren działań. Nasz zastęp wraca do bazy.

- Zgłaszam się
- 459-21 zakończył działania, miejsce zdarzenia w formie pisemnej przekazane Policji, 9-21 wraca do bazy
- Zrozumiałem, 21 do bazy

15:25 GBA-Rt w bazie.

- Na odbiorze
- 21 w bazie za chwilkę do Ciebie przedzwonię
- Przyjąłem

Kierowca parkuje Star/Mana w garażu po czym wypełnia dokumentacje wyjazdową. Dowódca wypełnia meldunek oraz telefonicznie przekazuje dane do SK. Załoga uzupełnia sorbent na wozie oraz porządkuje torbę R1 po czym każdy się przebiera..

Meldunek:
Miejsce działań: Rudno, ul. Wybudowanie 1
Czas działań: 14:43 - 15:25
Typ działań: MIEJSCOWE ZAGROŻENIE
Zgłoszenie: Kolizja drogowa auta osobowego z autem ciężarowym. Jedna osoba poszkodowana.
Nr. wyjazdu: 097/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rudno:
- 459[R]21 - GBA 2,5/16 Star 12-157 / Stolarczyk - 6 Strażaków
Kierowca - Michał K. Dowódca - Maciej U.
Rat.: Kajetan S. Mikołaj K. Michał P. Bartłomiej R.

2. JRG Kolbuszowa: *Oba zastępy odwołane*
- 451[R]21 - GBA 2,5/24 Renault Midlum 300.14 DXi / WISS - 2 Strażaków

Policja (2), Pogotowie Ratunkowe (1)
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2018, 17:32:22 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1059 dnia: 23 Wrzesień 2018, 19:48:07 »
Minęło zaledwie 10 minut od powrotu naszego zastępu GBA z kolizji drogowej. Druhowie jeszcze nie zdążyli się rozebrać, gdy dostaliśmy kolejne zgłoszenie. W remizie rozlega się głos naszego dyżurnego wywołującego bazę naszej OSP, krótko po tym słychać wyraźny dźwięk DSP załączający syrenę jak się okazało w sąsiedniej Jednostce. Kto bliżej radia odbiera zgłoszenie..

- Baza Rudno do 998
- Zgłasza się baza Rudno
- Masz jeszcze obsadę w remizie?
- Tak, mam obsadę na dwa zastępy
- Udaj się w takim razie dwoma technikami w kierunku Boduszewa, wypadek drogowy dwóch aut osobowych, niestety nie mam więcej informacji
- Zrozumiałem, zgłosimy Ci wyjazdy obu zastępów
- Przyjąłem, podajcie mi jeszcze przy wyjeździe załogi

15:35 Po odebraniu zgłoszenia wszyscy druhowie przebrani rzucili się już do GBA-Rt, pozostali w mgnieniu oka wskoczyli w Nomexy i wsiadają do SLRt.. Po chwili oba zastępy wyjeżdżają do zdarzenia.

- Zgłaszam się
- 459-21 zgłasza wyjazd, sześć osób, dowódca na wozie
- Zrozumiałem

15:36 SLRt 02/4 również wyjeżdża.

- 998 Kolbuszowa zgłoś się do 459-26
- Na odbiorze
- 459-26 zgłasza wyjazd, pięć osób, dowódca na wozie
- Przyjąłem

15:40 GBA-Rt dociera na miejsce jako pierwszy.

- Zgłaszam się
- 459-21 na miejscu, zablokowana droga w obu kierunkach, mam rozbite dwa auta osobowe, zaraz dokładniejsza sytuacja
- Przyjąłem

Kierowca dojeżdżając na miejsce wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne i włącza oświetlenie awaryjne. Ustawia wóz w poprzek drogi blokując tym ruch od strony Rudna. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Po wyjściu z kabiny na polecenie Dowódcy przygotowuje zestaw hydrauliczny. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie sytuacji. I Rota zabrała torbę R-1 i udała się z Dowódcą na rozpoznanie i od razu przystąpiła do udzielenia KPP dwóm osobom poszkodowanym. II Rota zabrała skrzynię z narzędziami i odłączyła akumulatory w obu pojazdach oraz potwierdziła brak instalacji LPG. Następnie w jednym z rozbitych aut podłożyła kliny zabezpieczające i z pomocą kierowcy przygotowała hydrauliczne rozpieracze którymi wykonają dojście do jednej z poszkodowanych osób. W zdarzeniu udział brały dwie osoby, obie przytomne.

15:42 SLRt 02/4 z naszej Jednostki na miejscu.

- 998 Kolbuszowa zgłoś się do 459-26
- Zgłaszam się
- 459-26 na miejscu
- Przyjąłem

Kierowca omija Star/Mana i ustawia się na poboczu po lewej stronie drogi. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym po czym wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne oraz włącza oświetlenie pola pracy. Po wyjściu z wozu zabezpiecza teren działań pachołkami drogowymi. Dowódca zgłasza dojazd po czym zabiera radio nasobne i biegnie do Dowódcy pierwszego zastępu po dyspozycje. I Rota udaje się z Dowódcą, przodownik drugiej roty zajmuje się osobą poszkodowaną z drugiego auta, którym jest mężczyzna z drobnymi otarciami i wysokim szokiem. Zapewnia mu tlenoterapię i wsparcie psychiczne.

15:45 Na miejsce dociera zastęp SLRt 02/4 z OSP KSRG Boduszewo. KDR przekazuje ich Dowódcy aby załoga zajęła się oświetleniem terenu akcji. Nasza załoga wykonała dojście za pomocą narzędzi hydraulicznych wycięli zamek w drzwiach i wykonali dostęp do osoby poszkodowanej, która niezwłocznie została usytuowana na desce ortopedycznej a dalej opatrzona. Jeszcze przed wydostaniem z auta usztywniono kręgi szyjne, następnie opatrzono zadrapania i usztywniono złamaną rękę.

- Zgłaszam się
- Powiedz mi mniej więcej w jakim czasie dojedzie do nas Karetka Pogotowia?
- 5/6 minut powinni być na miejscu, powiedz mi a Policja jest u Was na miejscu?
- Tak, jest Patrol Wydziału Ruchu Drogowego
- Przyjąłem

15:50 Patrol Policji z Kolbuszowej, który jechał do wcześniejszego zdarzenia najechał akurat na to zdarzenie i pozostał już tutaj na miejscu. Przy wcześniejszym zdarzeniu cały czas zabezpiecza teren Patrol Policji od nas z Rudna, dodatkowo do pomocy został wysłany Patrol WRD z Krosna. Na miejsce dotarł pierwszy ZRM. Załoga od razu przejmuje osobę poszkodowaną w swoją opiekę i układa ją w karetce po czym przygotowuje do transportu. Działania na miejscu zaczyna prowadzić Policja.

16:00 GBA 3,5/27 i GBA 2,5/24 z JRG Kolbuszowa na miejscu. Dowodzenie przejmuje "13" z pierwszego zastępu. W chwili obecnej działania skupiają się na zabezpieczeniu terenu działań. ZRM przygotowuje się do zabrania poszkodowanej osoby. Mężczyzna, czyli druga osoba biorąca udział w zdarzeniu po badaniu przez lekarza, nie potrzebuje hospitalizacji.

16:10 ZRM odjeżdża z poszkodowanym do szpitala w Kolbuszowie. Na miejscu działają Policjanci. Nasza załoga zwinęła hydraulikę. Kierowca GBA-Rt rozstawia maszt oświetleniowy i oświetla teren działań, z drugiej strony zdarzenia oświetla nam Ford z Boduszewa. Sytuacja została opanowana.

16:20 Decyzją KDR-a zastęp 21 z JRG wraca do koszar. Dowódca z 22 spisuje dane i przekaże miejsce zdarzenia Dowódcy z OSP Boduszewo. Według ustaleń ich zastęp zostanie na zabezpieczenie terenu akcji na czas pracy Policji. Nasz Dowódca spisał dane i przekazał je na kartce Dowódcy z 22 aby nie musieć dzwonić do punktu po powrocie do koszar. Sprzęt został zwinięty. Załoga z 26 zneutralizowała plamę płynów ropopochodnych.

16:30 Decyzją Dowódcy nasze zastępy i zastęp z JRG będą wracać do bazy. Na miejscu pozostanie SLRt z OSP KSRG Boduszewo na czas działań Policji aby zabezpieczyć teren działań. Dane zostały przekazane, sprzęt zwinięty, więc GBA i SLRt wracają do bazy. Powrót zastępów, w tym także naszych zgłasza Dowódca 451-22..

16:50 GBA 2,5/16 i SLRt 02/4 w bazie.

- Zgłaszam się
- 459-21 oraz 459-26 w bazie, dane przekazane Dowódcy z 22
- Zrozumiałem, 21 i 26 w bazie, dane u Dowódcy

Kierowcy parkują oba wozy w swoich garażach po czym wypełniają dokumentacje wyjazdową. Dowódca GBA spisuje meldunek a załoga uzupełnia płyny w agregacie, uzupełnia sorbent i porządkuje resztę użytego w działaniach sprzętu. Po ok. godzinie każdy wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Droga Powiatowa nr.194 (Rudno/Boduszewo)
Czas działań: 15:35 - 16:50
Typ działań: MIEJSCOWE ZAGROŻENIE
Zgłoszenie: Zderzenie czołowo-boczne dwóch aut osobowych. Dwie osoby poszkodowane.
Nr. wyjazdu: 098/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rudno:
- 459[R]21 - GBA 2,5/16 Star 12-157 / Stolarczyk - 6 Strażaków
Kierowca - Michał K. Dowódca - Maciej U.
Rat.: Bartłomiej R. Kajetan S. Mikołaj K. Dominik J.

- 459[R]26 - SLRt 02/4 Ford Transit / Frank-Cars - 5 Strażaków
Kierowca - Kacper W. Dowódca - Michał P.
Rat.: Filip S. Krzysztof Z. Filip F.

2. OSP KSRG Boduszewo:
- 459[R]28 - SLRt 02/4 Ford Transit / Frank-Cars - 5 Strażaków

3. JRG Kolbuszowa:
- 451[R]21 - GBA 2,5/24 Renault Midlum 300.14 DXi / WISS - 2 Strażaków

Policja (1), Pogotowie Ratunkowe (1)

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1060 dnia: 26 Wrzesień 2018, 22:27:44 »
Witam

Ocenię przy wolnej chwili

Akcje na ten tydzień

Niedziela i Poniedziałek

Nad twoim regionem przechodzi nawałnica, jest masa powalonych drzew, pozrywane dachy oraz lini energetyczne. Opisz kilkanaście akcji

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1061 dnia: 14 Październik 2018, 22:47:56 »
Na razie urlop na czas nieokreślony. Tak normalnie nie mam czasu a teraz jadę na dwie roboty więc tym bardziej... W międzyczasie ogarnę zaległości. ;)