OSP KSRG Jadowniki

Autor Wątek: OSP KSRG Jadowniki  (Przeczytany 5638 razy)

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 1
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP KSRG Jadowniki
« Odpowiedź #240 dnia: 04 Czerwiec 2019, 12:34:18 »
04.06.2019

O godzinie 01:00 Na budynku remizy OSP KSRG Jadowniki rozlega się dźwięk syreny alarmowej uruchomionej przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku strażacy którzy wrócili po poprzedniej akcji są jeszcze w remizie dla tego  strażak od razu zgłasza się do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku w celu otrzymania dyspozycji co do wyjazdu.

-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Zgłasza się Brzesko 998 dla OSP Jadowniki proszę poderwać GBARt Mercedesa i udać się alarmowo do Brzeska ogródki działkowe na Adama Mickiewicza pożar altanki

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo piątka nas w remizie czekamy tylko na kierowce i będziemy wyjeżdżać

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo zgłoś jak będziecie wyjeżdżać

O godzinie 01:05 Zastęp GBARt 2,5/16 Mercedes 419[K]82 w obsadzie sześcioosobowej wyjeżdża alarmowo do zdarzenia dowódca zgłasza wyjazd dyżurnemu SKKP

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki

-Zgłaszam alarmowy wyjazd GBARt Mercedes Brzesko Adama Mickiewicza pożar

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo

Podczas jazdy dowódca ubiera kamizelkę kierujący działaniami ratowniczymi po pięciu minutach zastęp dojeżdża na ulice Mickiewicza kierowca wjeżdża na teren ogródków działkowych dowódca zgłasza dojazd oraz udaje się na rozpoznanie sytuacji

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo policje masz również zadysponowaną

-Przyjąłem

O godzinie 01:07 Dowódca podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Pożar altanki dość mocno rozwinięty, dwie roty w aparatach wpuszczam do środka budujemy linie i przystępujemy do ugaszenia zgłaszający pożar to właściciel działki oraz altanki nikt nie znajduje się na terenie działki oraz altanka nie posiada instalacji elektrycznej ani gazowej siły i środki wystarczające

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie

O godzinie 01:08 Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych wchodzą do akcji  budują linie zasilającą od pobliskiego hydrantu oraz linie gaśniczą od rozdzielacza

O godzinie 01:09 Patrol policji dojeżdża na miejsce zdarzenia

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki policja na miejscu zdarzenia

O godzinie 01:30 ogień zostaje ugaszony, trwa dogaszanie

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki ogień ugaszony dogaszamy jak ci podawałem przy rozpoznaniu brak osób poszkodowanych, rozbierzemy jeszcze tą altankę.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo.

O godzinie 02:00 Strażacy przy pomocy piły do drzewa i bosaków rozłożyli spaloną altankę, trwa uzupełnianie wody na samochodzie oraz chowanie sprzętu użytego podczas działań kierujący działaniami przekazuje pisemnie miejsce prowadzonych działań obecnemu na miejscu patrolowi policji

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci zakończenie działań przekazuje miejsce prowadzonych działań policji i będę wracał

O godzinie 02:10 Sprzęt na wozie rolety zasunięte zastęp udaje się do remizy dowódca zgłasza meldunek dyżurnemu SKKP w Brzesku

-Miejsce prowadzonych działań przekazane patrolowi policji który pozostaje na miejscu celem dalszych czynności powstanie pożaru to podpalenie znaleziono kanister po benzynie kawałek od działki na której miało miejsce zdarzenie wracamy do remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wracajcie

O godzinie 02:20 Kierowca parkuje wóz w garażu remizy dowódca zgłasza powrót dyżurnemu SKKP w Brzesku

-GBARt Mercedes w remizie w gotowości koniec pracy w sieci radiowej

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dzięki panowie

Statystyka:
6/2019, 04.06.2019, 01:00 - 02:00 Pożar, Brzesko, ul.Mickiewicza, GBARt 2,5/16 Mercedes - 6 osób.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2019, 12:35:40 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #241 dnia: 04 Czerwiec 2019, 13:11:26 »
04.06.2019

O godzinie 04:45 Na budynku remizy OSP KSRG Jadowniki rozlega się dźwięk syreny alarmowej uruchomionej przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

O godzinie 04:47 Do jednostki przybywa pierwszy strażak, otwiera strażnicę i zgłasza się do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku w celu otrzymania dyspozycji co do wyjazdu. W tym samym czasie przybywają kolejni strażacy, którzy przebierają się w ubrania bojowe i przygotowują się do wyjazdu do zdarzenia.

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki panowie proszę poderwać GCBA Jelcz i udać się alarmowo Sterkowiec koło dworca doszło do pożaru samochodu.

-Zrozumiałem prawidłowo zbieramy się i będziemy wyjeżdżać

O godzinie 04:50 Zastęp GCBA 6/32 Jelcz 419[K]81 wyjeżdża alarmowo z remizy w obsadzie sześcioosobowej dowódca zgłasza wyjazd dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Tu Brzesko 998 dla OSP Jadowniki

-Zgłaszam alarmowy wyjazd GCBCA Jelcz Sterkowiec Pożar.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo policje masz powiadomioną

-Przyjąłem

W czasie jazdy dowódca ubiera kamizelkę z napisem kierujący działaniami ratunkowymi po czterech minutach zastęp dojeżdża na miejsce zdarzenia dowódca zgłasza dojazd oraz udaje się na rozpoznanie sytuacji

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja

O godzinie 04:45 Strażacy ubierają Aparaty do ochrony drug oddechowych, następnie rozwijają linie szybkiego natarcia.

O godzinie 04:46 Strażacy przystępują do akcji gaśniczej a dowódca podaje sytuacje dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki.

-Podaje ci sytuacje mam tu pojazd osobowy marki Renault pali się komora silnika policja w tej chwili dojechała na miejsce zdarzenia  ja tu wpuściłem rotę żeby zagasili, siły i środki ze strony straży mam wystarczające.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie.

O godzinie 04:47 Dowódca udaje się na sprawdzenie czy w aucie nie znajduje się instalacja LPG po sprawdzeniu stwierdzono że się nie znajduje.

O godzinie 04:55 Ogień został ugaszony, trwa dogaszanie.

-Ogień ugaszony dogaszamy będziemy się powoli zwijać.

O godzinie 05:12 Działania gaśnicze zostają zakończone, trwa zwinięcie sprzętu użytego podczas akcji oraz uzupełnienie wody w zbiorniku.

O Godzinie 05:20 Sprzęt użyty podczas akcji na wozie rolety zasunięte zastęp udaje się do remizy dowódca zgłasza meldunek dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Tu Brzesko 998 dla OSP Jadowniki

-Zgłaszam ci zakończenie działań sprzęt zwinięty woda uzupełniona wracamy do remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wracajcie

O godzinie 05:30 Kierowca parkuje wóz w garażu remizy dowódca zgłasza powrót dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-GCBA Jelcz w remizie w gotowości koniec pracy w sieci radiowej.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje panowie.

Statystyka:
7/2019, 04.06.2019, 04:45 - 05:30 Pożar, Sterkowiec, Koło dworca PKP, GCBA 6/32 Jelcz 419[K]81 - 6 osób.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #242 dnia: 06 Czerwiec 2019, 16:01:54 »
06.06.2019

O godzinie 15:25 Na budynku remizy OSP KSRG Jadowniki rozlega się dźwięk syreny alarmowej uruchomionej przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

O godzinie 15:26 Do jednostki przybywa pierwszy strażak, otwiera strażnicę i zgłasza się do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku w celu otrzymania dyspozycji co do wyjazdu. W tym samym czasie przybywają kolejni strażacy, którzy przebierają się w ubrania bojowe i przygotowują się do wyjazdu do zdarzenia.

-Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla Jadownik proszę zebrać obsadę i poderwać GBARt Mercedesa i udać się alarmowo do Brzeska na ulice Ogrodową 13 tam jest podejrzenie stężenia tlenku węgla.

-Jadowniki przyjęły zbieramy się i będziemy wyjeżdżać

O godzinie 15:28 Zastęp GBARt 2,5/16 Mercedes 419[K]82 alarmowo wyjeżdża do zdarzenia w obsadzie sześcioosobowej dowódca zgłasza wyjazd dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Zgłaszam alarmowy wyjazd GBARt Mercedes miejscowe zagrożenie obsada sześć osób

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo policja oraz pogotowie ratunkowe na miejscu

-Przyjąłem

W czasie jazdy dowódca ubiera kamizelkę z napisem kierujący działaniami ratunkowymi a rota I ubiera aparaty do ochrony drug oddechowych po pięciu minutach jazdy alarmowej zastęp dojeżdża na miejsce dowódca zgłasza dojazd dyżurnemu SKKP w Brzesku a Rota w aparatach i z przyrządem do mierzenia tlenku węgla wchodzi do mieszkania.

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu wpuszczam rotę do mieszkania żeby zmierzyli stężenie CO..

O godzinie 15:38 Dowódca podaje sytuacje dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Wpuściłem rotę do mieszkania żeby tam stężenie CO zmierzyli, osoba zamieszkująca jest to Kobieta wiek około pięćdziesiąt lat póki co jest pod opieką ratowników w karetce prawdopodobnie w mieszkaniu nie ma już nikogo ale jeszcze trwa sprawdzanie.

O godzinie 15:41 Rota I przekazuje informacje o stężeniu dowódcy.

-KDR zgłoś się dla roty I

-Zgłaszam się

-Słuchaj no zmierzyliśmy tutaj to stężenie wynosi ono 340 ppm-ów, otwarliśmy okna schodzimy do was na dół.

-Zrozumiałem prawidłowo w środku nie ma nikogo?.

-Nie, nie ma nikogo.

-No zrozumiałem.

Dowódca podaje informacje uzyskane od roty I dyżurnemu SKKP

-Zgłasza się Brzesko 998 dla OSP Jadowniki

-Stężenie wynosi 340 ppm-ów, w środku nie ma nikogo.

-Zrozumiałem prawidłowo.

O godzinie 15:51 Dowódca przekazuje pisemnie miejsce prowadzonych działań patrolowi policji obecnemu na miejscu zdarzenia

O godzinie 16:00 Działania zostają zakończone zastęp udaje się do remizy dowódca zgłasza meldunek dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Zakończyłem działania wracam do remizy, miejsce przekazane funkcjonariuszom policji, zespół ratownictwa medycznego jednak zabiera osobę poszkodowaną do szpitala na obserwacje.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wracajcie.

O godzinie 16:10 Kierowca parkuje wóz w garażu remizy dowódca zgłasza powrót dyżurnemu SKKP w Brzesku a strażacy uzupełniają braki na wozie.

-Zgłaszam ci powrót zastępu GBARt Mercedes do remizy koniec pracy w sieci radiowej.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje za pomoc panowie.

Statystyka:
8/2019, 06.06.2019, 15:25 - 16:10 Miejscowe zagrożenie, Brzesko, ul.Ogrodowa 13, GBARt 2,5/16 Mercedes - 6 osób.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #243 dnia: 06 Czerwiec 2019, 20:41:02 »
06.06.2019

O godzinie 20:00 Na budynku remizy OSP KSRG Jadowniki rozlega się dźwięk syreny alarmowej uruchomionej przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

O 20:21 Do jednostki przybywa pierwszy strażak, otwiera strażnicę i zgłasza się do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku w celu otrzymania dyspozycji co do wyjazdu. W tym samym czasie przybywają kolejni strażacy, którzy przebierają się w ubrania bojowe i przygotowują się do wyjazdu do zdarzenia.

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki panowie proszę zebrać ekipę i poderwać GLBARt Renault Maskot miejscowość Buczę remiza punkt koncentracji siły i środków policja prosi o pomoc w poszukiwaniach tam jedzie od nas zastęp oraz miejscowa OSP Buczę OSP Szczepanów i Mokrzyska

-No zrozumiałem prawidłowo zbieramy się.

O godzinie 20:23 Zastęp GLBARt 1/25  Renault Mascott 419[K]84 nie alarmowo wyjeżdża do zdarzenia w obsadzie sześcioosobowej dowódca zgłasza wyjazd dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Zgłaszam ci wyjazd nie alarmowy zastępu GLBARt Renault Maskot w obsadzie sześcioosobowej miejscowość Buczę pomoc w poszukiwaniach.

O godzinie 20:38 Zastęp dojeżdża na miejsce punktu koncentracji sił i środków czyli pod remizę OSP Buczę dowódca zgłasza dojazd dyżurnemu SKKP następnie ekipa udaje się do kierującego działaniami ratowniczymi na miejscu jest zastęp SLRr Nisan 419[K]90 z JRG Brzesko oraz OSP Buczę, OSP Mokrzyska, OSP KSRG Szczepanów.

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam dojazd pod remizę OSP Buczę udaje się do kierującego działaniami.

O godzinie 20:39 Zaczyna się odprawa przed rozpoczęciem poszukiwań.

O godzinie 20:49 Odprawa się zakończyła kierujący działaniami podaje sytuacje dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Brzesko 998 zgłoś się dla 411-12

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla 12

-Słuchaj osoba zaginiona to mężczyzna wiek pięćdziesiąt lat początkowa faza choroby alzheimer  ubrany w dżinsowe spodnie niebieską koszulę, na miejscu Policja Zespół ratownictwa medycznego OSP Jadowniki, OSP Szczepanów, OSP Buczę, OSP Mokrzyska

O godzinie 20:55  Zastępy są przy lesie, strażacy rozchodzą się na stanowiska (dwóch strażaków w odległości co 20 metrów)

O godzinie 20:56 Strażacy zaczynają przeczesywać teren lasu.

O godzinie 21:10 Na radiu zostaje podany komunikat od dowódcy że mężczyzna się odnalazł.

-Omega Omega podaje komunikat mężczyzna odnaleziony cały i zdrowy znajduje się pod kościołem pod sklepem proszę wszystkie zastępy o udanie się na miejsce.

-Tu Jadowniki zrozumieli ,Szczepanów przyjął, Mokrzyska również.

O godzinie 21:17 Wszystkie zastępy meldują się przy sklepie koło kościoła odnaleziony mężczyzna oczekuje na przybycie zespołu ratownictwa medycznego dowódca wypisuje potwierdzenie o udziale w działaniach.

O godzinie 21:20 Dowódca OSP Jadowniki otrzymał potwierdzenie i polecenie o powrocie do remizy zastęp GLBARt Renault Maskot 419[K]84 udaje się do remizy dowódca zgłasza meldunek dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Zgłasza się Brzesko 998 dla OSP Jadowniki.

-Zgłaszam ci zakończenie działań otrzymałem potwierdzenie z polecenia KDR wracam do remizy.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wracajcie.

21:35 Kierowca parkuje wóz GLBARt 1/25  Renault Mascott 160.65/ISS Wawrzaszek 419[K]84 w garażu remizy dowódca zgłasza powrót dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Zgłaszam powrót zastępu GLBARt Renault Maskot do remizy w gotowości koniec pracy w sieci radiowej.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje za pomoc

Statystyka:
9/2019, 06.06.2019, 20:00 - 21:35 Inne, Buczę Remiza OSP, GLBARt 1/25  Renault Mascott 419[K]84 - 6 osób. , OSP KSRG Szczepanów GLBARt 1/1,2 Iveco 419[K]87 - 6 osób. , OSP Buczę GLM Volkswagen Transporter - 6 Osób , OSP Mokrzyska GLBM Ford Transit/Frank-Cars 4X2 417[K]85 - 4 Osoby.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Prewencji, Fiat Ducato - 7 Funkcjonariuszy

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Kryminalny Kia Ceed - 3 Funkcjonariuszy

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 38
« Odpowiedź #244 dnia: 16 Czerwiec 2019, 20:40:57 »
Witam

Ocena akcji

Akcje jak najbardziej prawidłowo za akcję 59 tys

Za wóz, który zostaje sprzedany 20 tys

Budżet

164 tys

Akcje

Oberwanie chmury w sąsiedniej miejscowości, doszło do zalania budynków, oraz dróg, zatkane są przepusty, na miejsce kierowane są również inne jednostki OSP.

W trakcie działań w sąsiedniej miejscowości, piorun uderza w stodołę w twojej miejscowości co doprowadza do pożaru

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #245 dnia: 19 Czerwiec 2019, 18:11:15 »
16.06.2019

O godzinie 20:40 Z powodu strasznej ulewy jaka przechodzi przez gminę Brzesko naczelnik zarządził zbiórkę w remizie, Do remizy wstawiło się 6 druhów robią sobie kawkę herbate oraz włączają telewizor i oczekują na ewentualne wyjazdy naczelnik zgłasza gotowość dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Mam tutaj sześć osób w remizie w gotowości do wyjazdu jak by zaszła konieczność pomocy.

-No zrozumiałem prawidłowo inne jednostki już działają w razie czego jak by wpłynęło zgłoszenie od razu będę was wywoływał także bądźcie na nasłuchu.

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo na nasłuchu.

O godzinie 21:00 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Brzesku wywołuje na radiu OSP KSRG Jadowniki naczelnik przyjmuje dyspozycje.

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki panowie poderwijcie GBARt Mercedesa i nie alarmowo udajcie się do Jasienia ulica Księdza Mazurkiewicza sto siedemdziesiąt jeden to jest dom dziecka zalana piwnica.

-Zrozumiałem prawidłowo za chwile będziemy wyjeżdżali.

Po Trzydziestu sekundach od przyjęcia zgłoszenia zastęp GBARt 2,5/16 Mercedes-Benz 1222 419[K]82 w obsadzie sześcioosobowej wyjeżdża nie alarmowo do zdarzenia dowódca zgłasza wyjazd dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Tu Brzesko 998 zgłaszam sie dla OSP Jadowniki.

-Zgłaszam nie alarmowy wyjazd zastępu GBARt Mercedes Jasień ulica Księdza Mazurkiewicza miejscowe zagrożenie.

Mapa dojazdu:

Po dwunastu minutach jazdy nie alarmowej zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 dojeżdża na miejsce zdarzenia kierowca parkuje wóz przy posesji domu dziecka włącza oświetlenie awaryjne dowódca zgłasza dojazd dyżurnemu SKKP w Brzesku i udaje się na rozpoznanie.

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu zdarzenia rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo.[/b]

O godzinie 21:13 Dowódca podaje rozpoznanie dyżurnemu SKKP w Brzesku a strażacy przygotowują sprzęt.

-Podaje ci sytuacje zalana piwnica o wymiarach trzy metry na cztery metry prąd do piwnicy odłączony przez konserwatora siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie.[/b]

O godzinie 21:15 Strażacy podłączyli trzy odcinki węża tłocznego w75 i poprowadzili na zewnątrz pompa została położna w piwnicy i odpalona strażacy dodatkowo po otwierali okna i wyszli na zewnątrz.

O godzinie 21:30 Woda została wypompowana strażacy chowają użyty sprzęt na swoje miejsce w skrytkach.

O godzinie 21:40 Dowódca zgłasza zakończenie działań dyżurnemu SKKP.

-Zgłaszam ci zakończenie działań woda została wypompowana co pompa nie zebrała to sobie sami zbiorą masz jakieś dyspozycje dla nas czy mamy wracać.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo panowie nie alarmowo Jasień ulica Sądecka zatkany przepust.

-Zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce zdarzenia.[/b]

Statystyka:
10/2019, 16.06.2019, 21:00 - 21:40 Miejscowe zagrożenie, Jasień, ul.Księdza Mazurkiewicza 171 , GBARt 2,5/16 Mercedes - 6 osób.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #246 dnia: 19 Czerwiec 2019, 19:00:00 »
16.06.2019

O godzinie 21:40 z polecenia Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku udajemy się do kolejnego zdarzenia które ma miejsce w Jasieniu na ulicy Sądeckiej.

Mapa dojazdu:

Po czterech minutach jazdy nie alarmowej zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 dojeżdża na miejsce zdarzenia kierowca zatrzymuje wóz włącza sygnalizacje świetlną dowódca zgłasza dojazd i udaje się na rozpoznanie rota I zabezpiecza miejsce postoju GBARt Mercedes pachołkami.

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

O godzinie 21:42 Dowódca podaje rozpoznanie dyżurnemu SKKP w Brzesku a strażacy przygotowują sprzęt.

-Mam tutaj zatkany przepust drogowy będziemy starali się go udrożnić ponieważ woda zbiera się na placu skupu złomu siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

O godzinie 21:43 rota I ubrana w pasy i ubezpieczona przez rotę II w linkę pobrała sprzęt z wozu i udrożniają przepływ i wybierają zanieczyszczenia przy pomocy łopat.

O godzinie 21:45 Na miejscu pojawia się patrol policji dowódca przekazuje pisemnie miejsce prowadzonych działań jednocześnie monitoruje stan wody zebranej na skupie złomu.

O godzinie 21:55 Przepust został udrożniony strażacy chowają użyty sprzęt na swoje miejsce w skrytkach wozu.

O godzinie 22:00 Dowódca zgłasza zakończenie działań dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Przepust drogowy przepchany i wstępnie oczyszczony woda która zbierała się na skupie złomu zaczęła opadać na miejscu Policja im przekazałem miejsce prowadzonych działań, dodatkowo przekazałem im żeby poinformowali służby drogowe żeby jeszcze przeczyściły dokładniej ten przepust masz jakieś dyspozycje dla nas czy mamy wracać.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo tak mam kolejne zgłoszenie dla was Jasień ulica Floriańska siedemdziesiąt cztery zalana piwnica w budynku domu jednorodzinnego.

-Zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce zdarzenia.

Statystyka:
11/2019, 16.06.2019, 21:40 - 22:00 Miejscowe zagrożenie, Jasień, ul.Sądecka 20 , GBARt 2,5/16 Mercedes - 6 osób.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku wydział prewencji Fiat Ducato - 2 Osoby.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #247 dnia: 19 Czerwiec 2019, 20:01:01 »
16.06.2019

O godzinie 22:00 z polecenia Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku udajemy się do kolejnego zdarzenia które ma miejsce w Jasieniu na ulicy Floriańskiej siedemdziesiąt cztery.

Mapa dojazdu:

Po dwóch minutach nie alarmowej jazdy zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 na miejscu zdarzenia kierowca parkuje wóz przy wjeździe na posesje dowódca zgłasza dojazd dyżurnemu SKKP w Brzesku i udaje się na rozpoznanie.

O godzinie 22:04 Dowódca podaje sytuacje dyżurnemu SKKP w Brzesku a strażacy przygotowują sprzęt.

-Podaje ci sytuacje zalana piwnica w budynku mieszkalnym o wymiarach 3 metry x 4 metry siły i środki wystarczające przystępujemy do wypompowania wody.

Z samochodu wyjęto Niagarę i połączono ją dwoma odcinkami węża tłocznego w-75 które następnie poprowadzono do studzienki kanalizacyjnej który jest w stanie przyjąć taka ilość wody, prąd w piwnicy odłączył kierowca .Pompę wniesiono do piwnicy i pootwierano okna , strażacy wychodzą z piwnicy a jeden po uruchomieniu pompy wychodzi po nich trwa pompowanie.

O godzinie 22:15 Woda została wypompowana strażacy chowają użyty sprzęt na swoje miejsce w skrytkach wozu.

O godzinie 22:20 Dowódca zgłasza zakończenie działań dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Zgłaszam ci zakończenie działań w Jasieniu na ulicy Floriańskiej woda w piwnicy została wypompowana masz jakieś dyspozycje czy mamy wracać.

-Na razie nie mam nic także proszę wracać ale pozostać na nasłuchu radiowym.

-Zrozumiałem prawidłowo na nasłuchu wracamy.[/b]

O godzinie 22:26 Dyżurny SKKP w Brzesku woła zastęp GBARt Mercedes przez radio.

-OSP Jadowniki dla Brzesko 998.

-Zgłaszają się Jadowniki dla Brzesko 998.

-W którym miejscu jesteście.

-W Brzesku na ulicy Mickiewicza.

-To udaj się alarmowo do Jadownik ulica Małopolska osiem tam doszło do pożaru stodoły.

-Zrozumiałem prawidłowo udaje się alarmowo na miejsce.

Statystyka:
12/2019, 16.06.2019, 22:00 - 22:26 Miejscowe zagrożenie, Jasień, ul.Floriańska 74 , GBARt 2,5/16 Mercedes - 6 osób.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #248 dnia: 19 Czerwiec 2019, 21:12:18 »
16.06.2019

O godzinie 22:26 z polecenia Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku udajemy się alarmowo do kolejnego zdarzenia które ma miejsce w Jadownikach na ulicy Małopolskiej osiem

Mapa dojazdu:

Po czterech minutach jazdy alarmowej zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 dojeżdża na miejsce zdarzenia dowódca zgłasza dojazd dyżurnemu SKKP i udaje się na rozpoznanie strażacy rozwijają dwa odcinki węża tłocznego w75 od nasady wozu i zakańczają go rozdzielaczem kulowym następnie rozwijają dwie linie gaśnicze po dwa odcinki węża tłocznego w52 od nasad bocznych wylotowych rozdzielacza kulowego i zakańczają końcówki prądownicami Turbo Jet i przystępują do gaszenia palącej się stodoły.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo potrzebujesz dodatkowe siły i środki.

-Jeden zastęp do zasilenia wozu bo hydranty są uszkodzone.

-Ja w Koszarach mam braki ściągam sobie właśnie Szczepanów do zabezpieczenia rejonu uruchomię syrenę u was może się zbiorą.

-Po wini się zebrać także włączaj.[/b]

Na budynku remizy OSP KSRG Jadowniki zaczyna wyć syrena alarmowa uruchomiona przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

O godzinie 22:31 Do jednostki przybywa pierwszy strażak, otwiera strażnicę i zgłasza się do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku w celu otrzymania dyspozycji co do wyjazdu. W tym samym czasie przybywają kolejni strażacy, którzy przebierają się w ubrania bojowe i przygotowują się do wyjazdu do zdarzenia.

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki panowie poderwijcie GCBA Jelcza i udajcie się alarmowo Jadowniki ulica Małopolska osiem pożar stodoły tam od was GBARt jest na miejscu potrzebują pomoc do zasilania bo podobno hydrant który się tam znajduje jest uszkodzony.

-Zrozumiałem prawidłowo zbieramy się i wyjeżdżamy.[/b]

O godzinie 22:32 Dowódca podaje sytuacje dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki GBARt

-Zgłasza się Brzesko 998 dla GBA OSP Jadowniki.

-Podaje ci sytuacje pożar stodoły drewniano murowanej o wymiarach dziesięć metrów na siedem przyczyna pożaru to uderzenie pioruna ogień objął całą powierzchnie drewnianą w części drewnianej składowane było siano natomiast w części murowanej nic się nie znajduje budynek również nie posiada podłączonego prądu koło budynku stodoły nie znajdują się inne zabudowania na które ewentualnie mógł by się przenieść ogień siły i środki po przyjeździe GCBA od nas będą wystarczające przystępujemy do działań.

O godzinie 22:33 Zastęp GCBA Jelcz 419[K]81 w obsadzie cztery osoby wyjeżdża alarmowo do zdarzenia strażak zgłasza wyjazd.

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki GCBA Jelcz obsada cztery osoby Jadowniki Małopolska pożar,

O godzinie 22:45 Zastęp GCBA Jelcz 419[K]81 dojeżdża na miejsce zdarzenia kierowca ustawia się za GBARt Mercedes kierujący działaniami zgłasza dojazd zastępu a strażacy z GCBA przystępują do utworzenia Lini zasilającej z 81 do 82 do tego celu posłuży im jeden odcinek węża tłocznego w75 od nasady wozu 81 do nasady zasilającej wozu 82

-Zgłaszam ci dojazd naszego GCBA Jelcz na miejsce zdarzenia.

O godzinie 23:30 Pożar opanowany trwa dogaszanie.

O godzinie 0:00 Pożar został całkowicie ugaszony strażacy z GBARt przystępują do prac rozbiórkowych drewnianej części drewnianej używają to tego bosaków siekier. strażacy z GCBA przerzucają siano widłami i przelewają.

O godzinie 01:00 Strażacy chowają sprzęt użyty podczas akcji na swoje miejsce  skrytkach wozach a dowódca przekazuje pisemnie miejsce prowadzonych działań właścicielom posesji.

O godzinie 01:10 Dowódca zgłasza zakończenie działań dyżurnemu SKKP w Brzesku.

-Zgłaszam ci zakończenie działań pożar ugaszony wykonaliśmy pracę rozbiórkowe części drewnianej oraz przegrzebaliśmy i przelaliśmy staranie pogorzelisko miejsce prowadzonych działań przekazałem pisemnie właścicielowi posesji oba zastępy wracają do remizy.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wracajcie.[/b]

O godzinie 01:30 Zbiorniki wozów są zatankowane wodą do pełna a strażacy wzięli mokre węże do suszenia kierowcy zaparkowali wozy w garażach dowódca zgłasza powrót.

-Zgłaszam powrót zastępu GBARt Mercedes oraz GCBA Jelcz do remizy w gotowości.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje panowie za pomoc.

Statystyka:
13/2019, 16.06.2019, 22:26 - 01:30 Pożar, Jadowniki, ul.Małopolska 8 , GBARt 2,5/16 Mercedes - 6 osób, GCBA 6/32 Jelcz 325/JZS typ 004 419[K]81 - 4 Osoby.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #249 dnia: 01 Lipiec 2019, 00:42:06 »
Poproszę o zawieszenie jednostki poinformuje jak wrócę