Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 KM PSP w ŁODZI

Autor Wątek: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 KM PSP w ŁODZI  (Przeczytany 3989 razy)

Offline bas12

• Aspirant
  • *
  • Reputacja: 3
  • "Strażak to żołnierz armii dobrego dzieła..."
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 KM PSP w ŁODZI
« Odpowiedź #180 dnia: 26 Czerwiec 2020, 14:56:01 »
Czwartek 26 czerwca 2020r godz 745
zmiana służby

zmiana zdająca---->zmiana przejmująca
    III.                          I.

ROZKAZ DZIENNY
DOWÓDCY JRG nr 4
Służba na dzień:26/06/2020…. Zmiana służbowa: I, stan zmiany służbowej(służba/etat): 16/26
Zmianą dowodzi: St kpt. Jarosław- Dowódca zmiany
Obsady stałe wozów wyjazdowych:
GBA 21/- 6 ratowników (304-13) Dowódca zmiany
GCBA 25/- 4 ratowników (304-15) Mł kpt. Bartosz
SD/- 1 ratownik
GBA 22/- 3 ratowników (304-16) Mł asp. Sebastian
SCRT/GCBA 27/GCBM/- 1 ratownik
SCRchem/SCDź/- 1 ratownik

Pozostałe wozy bez stałej obsady. Obsadzane według potrzeby
 SLPgaz, SLKw, SCKn  [/center]

Wozy wycofane z podziału/rezerwa :
SLRtBA, GCBA 27, SD 52
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2020, 22:35:55 wysłana przez bas12 »

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #181 dnia: 26 Czerwiec 2020, 14:59:31 »
 13:09 pożar lasu

Dziś chwilę po godzinie 13 PA w JRG 4 otrzymał zgłoszenie z SK KM w Łodzi o pożarze lasu przy ulicy Transmisyjnej na łódzkim Olechowie. Do zdarzenia zadysponowano zastęp 304[E]21 z JRG 4 oraz OSP Łódź-Andrzejów oraz OSP Łódź-Mileszki.

Strażacy po usłyszeniu dzwonków oraz komunikatu przerywają wykonywane czynności służbowe i udają się do garaży w celu ubrania „nomexów” i obsadzenia wozu bojowego.

Po pełnej gotowości dowódca zmiany zgłasza wyjazd

13: 09 Wyjazd ALARMOWY! GBARt 304[E]21    [czas dojazdu: 7 minut]

*998Łódź 304-21 wyjeżdżamy transmisyjna pożar lasu
*Przyjąłem jedziesz prawidłowo

W trakcie dojazdu JRG na miejsce dotarł zastęp z OSP Mileszki, który podjął jako pierwszy działania

*998Łódź 327-34 na miejscu pali się sucha trawa oraz jakieś gałęzie na powierzchni około 100-150m2 siły i środki jak dojedzie JRG będą wystarczające przy użyciu szybkiego natarcia przystępujemy do gaszenia
*Przyjąłem

*329-14 OSP Andrzejów zgłoś się do 998Łódź
*Zgłasza się Andrzejów
*Słuchaj z uwagi na wystarczające siły i środki po dojeździe JRG anuluję Twoją dyspozycję, wyłącz sygnały wracaj do bazy
*Zrozumiałem zawracamy
*Prawidłowo

Zastęp z Mileszek rozwinął linię szybkiego natarcia i rota przystąpiła do gaszenia. Strażacy po stłumieniu płomieni przy pomocy wideł rozrzucili gałęzie w celu dokładniejszego przelania

13: 17 Zastęp JRG 4 na miejscu

*998Łódź 304-21 na miejscu za chwile sytuacja
*Przyjąłem

*998łódź zgłoś do 304-13
*Łódź na odbiorze
*Słuchaj faktycznie paliły się gałęzie oraz jakieś śmieci na powierzchni nie więcej jak 100m2 w chwili naszego przybycia sytuacja pożarowa była całkowicie opanowana przez OSP Mileszki, w tej chwili zasilimy ich z naszego GBA w celu dokładnego zlania tego miejsca oraz wokoło i będziemy kończyć działania, potrzebował bym straż miejską ponieważ w promieniu 100m są tutaj jeszcze co najmniej 2-3 porządne kupki gałęzi oraz śmieci i opon niech to straż miejska zabezpieczy jakoś bo za chwilę będziemy wzywaniu tu ponownie
*Przyjąłem, przekaże im dyspozycję, jak by nie przyjechali do czasu kiedy skończysz działania, wołaj na radio
*Przyjąłem

-Strażacy z JRG 4 rozwijają odcinek W-75 i podłączają oba GBA w celu zasilenia wozu z Mileszek aby dokładnie przelał pogorzelisko

Po około 20 minutach działania zostają zakończone, strażacy zwijają sprzęt. Dowódca z OSP przekazuję kartę udziału KDR z JRG. Na miejscu zjawia się patrol SM, dowódca zmiany przekazuję informację strażnikom aby jakoś to zabezpieczyli w celu uniknięcia ponownego podpalenia. Z uwagi na charakter zdarzenia miejsce zdarzenia nie jest przekazane protokołem.

*998łódź zgłoś do 304-13
*Łódź na odbiorze
*Słuchaj działania zakończone, SM na miejscu, miejsca nie przekazuję protokołem bo tu w zasadzie nie ma czego przekazywać, straż ma tym się jakąś zająć my kończymy i wracamy, mamy pusty zbiornik, tankowanie dopiero na JRG, ale pozostajemy w dyspozycji
*Przyjąłem prawidłowo

14: 10 Zastęp w JRG

-kierowca tankuję wodę, po czym na terminalu wciska "W GOTOWOŚCI"
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec 2020, 00:31:39 wysłana przez bas12 »

Offline karo987

• Starszy Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 63
  • Karol tak wystarczy :D
  • Gadu-Gadu: 7760700
« Odpowiedź #182 dnia: 29 Czerwiec 2020, 20:10:27 »
Budzet 505 tys

Do opisu
02-07-2020
10:00 ćwiczenia powiatowe JRG i OSP KSRG na terenie leśnym
17:11 wywrocona ciezarowka na rondzie

05-07-2020
14:05 paczka z nieznana substancja w urzedzie miasta . sa osoby poszkodowane
+

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #183 dnia: 29 Czerwiec 2020, 22:35:16 »
Czwartek 2 lipca 2020r godz 745
zmiana służby

ROZKAZ DZIENNY
DOWÓDCY JRG nr 4
Służba na dzień:02/07/2020…. Zmiana służbowa: I, stan zmiany służbowej(służba/etat): 16/26
GCBA 25/- 4 ratowników (304-15) Mł kpt. Bartosz
SD/- 1 ratownik
GBA 22/- 3 ratowników (304-16) Mł asp. Sebastian-(obsada delegowana na inne zastępy z powowdu wyjazdu na ćwiczenia w godz. 10:00-15:00)

SLRtBA, GCBA 27, SD 52
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2020, 23:33:20 wysłana przez bas12 »

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #184 dnia: 29 Czerwiec 2020, 22:53:16 »
02/07/2020
Temp. +25,0°C

ZDARZENIE NR 84/2020
10:00 ćwiczenia powiatowe JRG i OSP KSRG na terenie leśnym.(powiat łódzki wschodni)

W dniu 2 lipca 2020 r na terenie kompleksu leśnego rezerwartu „Wiączyń” odbyły się ćwiczenia powiatowe jednostek OSP KSRG oraz JRG powiatu łódzkiego wschodniego. W ćwiczeniach ze względu na bliska odległość udział wzięły siły i środki z terenu KM PSP Łódź, mianowicie cysterna gaśnicza 304[E]39 GCBM 25/21 w sile 2 ratowników
Strażacy delegowani do ćwiczeń wraz z zastępami po zmianie służbowej i przejęciu oraz przygotowaniu sprzętu udali się do miejscowości Wiączyń Dolny na ćwiczenia.

Po otrzymaniu dyspozycji od WSKR dyżurny PA włącza alarm w jednostce

!! ĆWICZENIA !!
-----------------------------------------------------
                       [7]           
------------------------------------------------------
[KOMUNIKAT]---[KOMUNIKAT]

10: 00 [ALARMOWY!] Wyjazd zastępów 304-39 na ćwiczenia

*998Łódź  304-39 wyjeżdżamy alarmowo ćwiczenia Wiączyń Dolny
*Przyjąłem

[czas dojazdu:  20 min ]

OB. I
Na miejscu ćwiczenia rozpoczęły już siły i środki z powiatu łódzkiego wschodniego. Strażacy z JRG Koluszki rozpoczęli sprawianie pompy wysokiej wydajności tuż przy zbiorniku wodnym zlokalizowanym na skraju rezerwatu. Strażacy przystąpili do sprawiania i zabezpieczania linii ssawnych, które zostały połączone z pompą. W czasie gdy strażacy z Koluszek oraz zastęp GBA/Justynów sprawiali pompę, zastęp SW 3000 z JRG Koluszki rozpoczął sprawianie linii głównej magistrali wodnej na odcinku 1000m gdzie powstał przenośny punkt czerpania wody złożony z dwóch zbiorników każdy po 10.000tyś litrów wody.

Następnym etapem sprawiania linii gaśniczych był dojazd ciężkich zastępów z OSP Justynów GCBA 9,2/42 oraz OSP Bedoń GCBA 5/32 i OSP Lipiny GCBA 5/30. Strażacy z zastępów tych mieli za zadanie utworzyć z przenośnych zbiorników wodnych zasilanie do swoich wozów i kolejno:

-OSP Justynów podanie prądu z działka samochodowego i osiągnąć zasięg rzutu min 60m przez czas 20 minut. – zasilanie z basenu po przez wykorzystanie trokomatu( w tym celu strażacy z Justynowa po podłączeniu linii ssawnej W-110 do nasady automatycznie załączając trokomat rozpoczęli tankowanie wody do swojego pojazdu i rozpoczęli natarcie z działka)
-OSP Bedoń oraz OSP Lipiny budowa zasilania wodnego do pojazdów wykorzystując pompy pływające niagara i podanie po 2 prądy wody każdy z zastępów ( oba zastępy sprawiły do basenu motopompy niagara i przy użyciu każdy po dwa odcinki W-75 utworzyli zasilanie do swoich pojazdów, a następnie budując linie główne po dwie linie gaśnicze składające się każda z 4 W75. Gdy strażacy osiągnęli gotowość woda poszła i musieli utrzymać zamiar taktyczny przez 20 minut)

OB. II

Na odcinku bojowym nr II strażacy z zastępu GCBA 5/40 z JRG Koluszki wraz z zastępami z OSP Skoszewy Stare oraz OSP Wiśniowa Góra ustawili również dwa zbiorniki wodne łącznie o pojemności 15000tyś litrów z których miały zostać podane 4 prądy wody, po dwa z GBA Skoszewy oraz GCBA W-Góra. Zastęp z Koluszek miał zasilić swoje auto i również podać prąd z działka. Całość zasilić miała cysterna JRG 4 łódź, która wjechała od DK 72 około 400 m od miejsca ustawienia zbiorników. Strażacy z JRG 4 zasilanie do cysterny prowadzili bezpośrednio z sieci hydrantowej przy DK 72

W tym celu załoga 304-39 po rozwinięciu linii głównej do zbiorników rozpoczęła podawanie wody, następnie przy użyciu dwóch odcinków W75 zbudowała linię zasilania z hydrantu. Strażacy z Koluszek wykorzystując linię ssawną zasilali samodzielnie swój pojazd z basenu, natomiast pozostałe zastępy również przy użyciu pomp niagara.

Po zgłoszeniu gotowość wszystkie zastępy na odcinkach bojowych I i II podawały wodę przez 20 minut w określone miejsca i kierunki wyznaczone przez wydział operacyjno-szkoleniowy KP

Po osiągnięciu zamierzonego celu czyli podawania ciągłego środka gaśniczego przez 20 min na duzą odległość przedstawiciele KP zakończyli ćwiczenia. Całości przyglądali się przedstawiciele pionu szkoleniowo operacyjnego KW PSP Łódź.

Na zakończenie odbyło się omówienie oraz poczęstunek w postaci grochówy strażackiej oraz kiełbasek z ogniska.
Ćwiczenia zakończyły się o godzinie 14, a KP PSP Koluszki uzyskała pozytywny wynik sprawdzianu przygotowania swoich sił i środków z powiatu, oraz wzorowo zrealizowanego współdziałania z jednostkami z terenu m. Łódź

14: 45 Zastęp 304[E]39 dotarł do koszar

*998Łódź 304-39 zgłaszam powrót z ćwiczeń, jesteśmy w jednostce
*Przyjąłem

« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec 2020, 13:19:23 wysłana przez bas12 »

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #185 dnia: 29 Czerwiec 2020, 22:53:31 »
02/07/2020
Temp. +22,0°C

ZDARZENIE NR 85/2020
17:11 Wywrócona ciężarówka na rondzie.

Tuż po godzinie 17 do PA JRG 4 wpłynęło zgłoszenie z SK KM o wywróconej ciężarówce na rondzie „ Żołnierzy Wyklętych” w ciągu ulicy Józefiaka.
Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 4 oraz jeden zastęp z OSP Łódź Andrzejów. Na miejscu działała już policja oraz straż miejska
Strażacy po otrzymaniu zgłoszenia przerwali czynności służbowe po czym ubrali się w garażach i wyjechali do zdarzenia

!! WYJAZD !!
[1]            [5]
[KOMUNIKAT]UWAGA ZMIANA, WYJAZD PIERWSZY PLUS TECHNICZNY PIERWSZY PLUS TECHNICZNY WYWRÓCONA CIĘŻARÓWKA NA RONDZIE ULICA JÓZEFIAKA PRZY WJEŹDZIE NA A1[KOMUNIKAT]

17: 12 [ALARMOWY WYJAZD!!]  zastępów do zdarzenia

*998Łódź 304-21, 304-44 wyjeżdżamy do zdarzenia Józefiaka przy wjeździe na A1
*Przyjąłem, jedziesz prawidłowo, na miejscu policja, do pomocy OSP Andrzejów
*No zrozumiałem

[czas dojazdu: 7 minut]

17: 19 JRG 4 na miejscu

*998Łódź 304-21 na miejscu za chwile sytuacja
*304-44 również na miejscu
*Przyjąłem

*998Łódź zgłoś do 304-13 odbiór?
*Na odbiorze 998
*Słuchaj przewrócona ciężarówka dwie osie przewożąca pustaki, prawdopodobnie na rodzie podbiło koło i leży na boku w wyniku wywrócenia palety z pustakami około 10 sztuk wypadło na jezdnie, wjazd na A1 zablokowany całkowicie oraz przejazd do DW713 w ciągu drogi Józefiaka przez rondo odbywa się wahadłowo sterowane przez policję, kierowca po za pojazdem policja wezwała ZRM, straż miejska zabezpiecza miejsce zdarzenia, ruch wyjeżdżających z A1 odbywa się jednym pasem to wszystko mamy zabezpieczone przez policję, my zabezpieczymy pojazd oraz wyciek ze zbiornika paliwa i czekamy na przedstawiciela firmy, infrastruktura drogowa zniszczona powiadom służby miasta oraz GDDKiA
*Przyjąłem będziesz potrzebować pomocy OSP?
*Tak niech dojadą będą potrzebne osoby do ewentualnej pomocy w uprzątnięciu tego co się rozsypało na jezdnie
*No przyjąłem

Zabezpieczenie terenu akcji zajęła się policja oraz straż miejska

-Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczają pojazd przed przechyleniem przy użyciu podpór MikoRescueTech, spinając oraz stabilizując pojazd za elementy konstrukcyjne karoserii.
-Następnie strażacy podstawiają jedno przęsło Dn w celu odłączenia zasilania w pojeździe. W tym celu jeden ze strażaków wchodzi na Dn i wyłącza główny przełącznik napięcia na akumulatorach oraz dodatkowo po zdjęciu pokrywy akumulatora rozłącza klemy aku połączonych szeregowo. Po wstępnym zabezpieczeniu pojazdu rota 1/GBA oraz kierowca SCRt przystępują do neutralizacji wycieku oleju napędowego. W pierwszej fazie to co już wyciekło jest zabezpieczane sorbentem przez strażaków, następnie podstawiona jest specjalna rynna i wanienka do której spływa paliwo z rozszczelnionego zbiornika, natomiast samo pęknięcie jest uszczelnione prowizorycznie przy użycia gumowego klina, z zestawu znajdującego się na ciężkim techników „czwórki”. Rota 2/GBA upewniła się iż kierowca nie potrzebuje udzielania KPP, i zaopatrzyła lekkie rozcięcie skóry na policzku przy pomocy soli fizjologicznej, oraz plastrów

W między czasie dociera zastęp OSP Andrzejów, który miał utrudniony dojazd do miejsca zdarzenia ze względu na duże korki.

*998Łódź tu 304-13 mam na miejscu OSP, pojazd zabezpieczony, energia odłączona, wyciek paliwa zasypany sorbentem wstępnie zbiornik uszczelniony, to co kapie spływa po rynience do kuwety podstawionej, czekamy na drugą ciężarówkę oraz firmę która zajmie się przeładunkiem
*98Przyjąłem, potrzebny będzie zastęp chemiczny w celu przepompowania tego paliwa?
*Słuchaj nie będzie potrzebny ponieważ z informacji od kierowcy tego paliwa było niewiele ponad połowa zbiornika czyli jakieś 200l, około 100l się wylało, reszta spływa do kuwety
*No przyjąłem
*Słuchaj ZRM właśnie podjeżdża
*Przyjąłem

Dalsze działania polegały na pomocy strażaków przy przeładunku pustaków oraz ich pozostałości na drugą ciężarówkę oraz nadzorowaniu procesu przeładunku który był realizowany przez firmę zewnętrzną. ZRM nie zabrał poszkodowanego do szpitala. Firma podstawiła również zewnętrzny zbiornik, do którego strażacy zlali paliwo które wyciekło ze zbiornika, dzięki zastosowaniu folii stretch kuwety ani rynny nie trzeba było myć z ON. Po zakończonej pomocy przy uprzątnięciu z jezdni pustaków, strażacy z JRG4 usunęli swoje podpory stabilizacyjne, a do akcji wkroczyła prywatna firma, która postawi na koła ciężarówkę i odholuje ją na serwis.

*998łódź zgłoś do 304-13 odbiór
*Łódź na odbiorze
*Słuchaj proces uprzątania jezdni z pustaków oraz przeładunku dobiegł końca, paliwo przez nas zlane do kuwety przelaliśmy do zbiornika zewnętrznego podstawionego przez firmę, w tej chwili do działań wchodzi holownik z firmy prywatnej w celu stawiania na nogi, ja przekazuję protokołem miejsce zdarzenia policji, która dalej prowadzi działania i zabezpiecza akcję stawiania, po uzgodnieniu z policją i firmą zewnętrzną działania nasze dobiegły końca na miejscu pozostaje OSP w celu ewentualnej pomocy w zabezpieczeniu dalszych działań
*Przyjąłem, przekaż OSP aby meldunek z akcji poszedł na PA do Ciebie
*No przyjąłem

Po wypisaniu protokołu i przekazaniu miejsca zastępy z JRG 4 odjechały z miejsca zdarzenia, na miejscu w celach zabezpieczających pozostał zastęp OSP Andrzejów.

*998Łódź 304-21 44 wracamy do koszar
*Przyjąłem

19: 30 JRG w koszarach
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2020, 18:00:04 wysłana przez bas12 »

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #186 dnia: 29 Czerwiec 2020, 22:57:22 »
ZESTAWIENIE DOBOWE WYJAZDÓW RATOWNICZYCH
służba 02/07/2020

1. 10: 00-   Wiączyń Dolny-   ćwiczenia powiatu łódź-wschód-   304[E]39 GCBM25/21-    14: 45

2.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec 2020, 13:22:52 wysłana przez bas12 »

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #187 dnia: 02 Lipiec 2020, 17:33:27 »
Niedziela 5 lipca 2020r godz 745
zmiana służby

ROZKAZ DZIENNY
DOWÓDCY JRG nr 4
Służba na dzień:02/07/2020…. Zmiana służbowa: I, stan zmiany służbowej(służba/etat): 16/26
GCBA 25/- 4 ratowników (304-15) st ogn. Andrzej
SD/- 1 ratownik
GBA 22/- 3 ratowników (304-16) Mł asp. Sebastian

SLRtBA, GCBA 27, SD 52

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #188 dnia: 02 Lipiec 2020, 17:33:58 »
05/07/2020
Temp. +22,0°C

ZDARZENIE NR 86/2020
14:05 paczka z nieznana substancja w urzędzie miasta, są osoby poszkodowane.

W niedzielę o chwilę po godzinie 14 do PA w JRG 4 wpłynęło zgłoszenie ze stanowiska kierowania KM o nieznanej substancji w paczce w urzędzie miasta i o osobach poszkodowanych.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 3 PSP oraz SGRchem-eko z JRG nr 4 PSP.
Strażacy z „czwórki” po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast przerwali zajęcia świetlicowe i wyjechali do zdarzenia

!! WYJAZD !!
[1]        [5][6]
[KOMUNIKAT]UWAGA ZMIANA, WYJAZD GRUPA CHEMICZNA PIERWSZY PLUS CHEMICZNY URZĄD MIASTA PIŁSUDSKIEGO A1[KOMUNIKAT]

14: 05 [ALARMOWY!] wyjazd sekcji ratownictwa chemicznego

*998Łódź 304-21, 304-61, 44 wyjeżdżam do zdarzenia w UM przy ulicy Piłsudskiego
*98Łódź, przyjąłem jedziesz prawidłowo na miejsce udaje się JRG 3

[czas dojazdu: 10min]

W trakcie dojazdu zastępów chemicznych na miejsce dotarły zastępy z JRG 3. Dowódca natychmiast podjął decyzję o ewakuacji pracowników ochrony z budynku oraz polecił zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

-strażacy zabezpieczyli miejsce akcji taśmą straż wygradzając część chodnika oraz parkingu przed urzędem
-rota ubrana w AODO ewakuowała pracowników ochrony z parteru budynku na zewnątrz

W wyniku kontaktu ochroniarza z podejrzaną paczką doszło u niego do prawdopodobnego poparzenia/podrażnienia dróg oddechowych, oraz widocznego zaczerwienienia skóry na twarzy.
Podstępowanie strażaków przed przyjazdem ZRM było następujące:
-zabezpieczenie roty w maski FPP3 oraz gogle.
-podanie natychmiastowe tleniu 100% z butli
-przemywanie wodą oraz solą fizjologiczną skóry twarzy

Po 5 minutach na miejscu zjawił się ZRM, który natychmiast przejął pacjentów od strażaków i rozpoczął udzielanie pomocy

*998Łódź, tu 303-13, ZRM na miejscu osoba przekazana pod opiekę ratowników potwierdzone kartą udzielonej KPP
*98Przyjałem

14: 15 Zastępy z JRG 4 dotarły na miejsce.

*998Łódź 304-21, 304-61 ,44 na miejscu udajemy się do KDR
*Przyjąłem

Po krótkim omówieniu sytuacji z KDR(303-13) dowódca zmiany z JRG 4 polecił rocie 1/GBA ubrać się w kombinezony kwaso/ługo odporne typu III A/B oraz założyć pełną ochronę górnych dróg oddechowych(AODO) i wejść na rozpoznanie.

Rota uzbrojona w odczynniki chemiczne oraz aparaturę udała się do środka w celu lokalizacji i weryfikacji substancji:

-strażacy bezpiecznie podeszli do paczki i ją otworzyli
-następnie po otworzeniu ujrzeli białe krystaliczne płatki, z których natychmiast pobrali próbki odczynnikami
-po kilku minutach strażacy otrzymali wyniki pomiarów i na podstawie tabel oraz pH stwierdzili iż jest to „KOH” czyli wodorotlenek potasu potwierdzone na podstawie numeru  (CAS1310-58-3)

W między czasie na miejsce dotarł oficer operacyjny miasta

*304-13 dla 304-16?
*304-13 na odbiorze
*Słuchaj zidentyfikowaliśmy substancję jest to wodorotlenek potasu prawdopodobnie jakiś środek bielący bo jest lekko zanieczyszczony wynika z próbek, niech chłopaki naszykują pojemnik i podadzą nam na dyżurkę zaraz szczelnie to zapakujemy i zamkniemy i będzie do przekazania służbą miejskim do utylizacji. Później przewietrzymy parter i po wszystkim
*Przyjąłem przekazuję KDR niech powiadamia policję oraz MCZK

*998Łódź tu 300-11 grupa chemiczna zidentyfikowała substancję okazał się nią wodorotlenek potasu, trwa neutralizacjia i zabezpieczanie w pojemniku, poinformuj MCZK niech podeślą firmę która przejmie ten odpad
*Przyjąłem dysponuję

Po podaniu pojemnika rota zapakowała zawartość paczki razem z pudełkiem i szczelnie zamknęła. Pojemnik został zabezpieczony specjalną taśmą oraz naklejką przez chemików i oczekiwał na przekazanie odpowiedniej firmie która ma podpisaną umowę z miastem
Dowódca akcji(w chwili obecnej 300-11) przekazał meldunek oraz polecił zadysponować firmę wynajętą przez miasto, która zajmie się utylizacją substancji niebezpiecznej . Poszkodowany pojechał do szpitala, a na miejsce dotarła policja w celu wyjaśniania okoliczności.

-po wyjściu rota z ”czwórki” została poddana szybkiej dekontaminacji(zostali spryskani odpowiednim środkiem po czym spłukani przy użyciu szybkiego natarcia z 304-21)
-strażacy z JRG 3 rozpoczęli wietrzenie parteru budynku przy użyciu wentylatora ustawionego przed drzwiami.

15: 07 Działania grupy chemicznej „Łódź-4” dobiegły końca, pojemnik został przekazany firmie współpracującej z urzędem miasta, na miejscu przez kolejne 35 minut pracowały jeszcze zastępy z JRG 3 oraz policja

15: 10 Po wypełnieniu odpowiednich dokumentów  SGRchem-eko odjechała z miejsca zdarzenia

*998Łódź, 304-21 304-61 ,44 zakończyliśmy działania wracamy do koszar
*Przyjąłem

15: 32 Zastępy w koszarach, trwa uzupełnianie wody i odtwarzanie gotowości bojowej( w tym dokładne mycie i suszenie kombinezonów, rękawic i kaloszy)

KARTA WYJAZDU
JRG NR 4 ŁÓDŹ
NUMER ZDARZENIA: 086/2020
DATA: 05-07-2020
GODZINA WYJZ/POWRT: 14: 05/15: 32(1godz. 27min)
ADRES: Łódź, ul. Piłsudskiego(UMŁ)

RODZAJ ZDARZENIA:
MZ-chemiczne
CO SIĘ DOKŁADNIE WYDARZYŁO:
Paczka z nieznaną substancją

WYJAZD ZASTĘPÓW JRG:
304[E]21 GBARt/6 RATOWNIKÓW
304[E]61 SCRchem/3 RATOWNIKÓW
304[E]44 SCRt/1 RATOWNIK

ILOŚĆ RATOWNIKÓW JRG/OSP BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI:10/0

PRZEKAZANIE MIEJSCA ZDARZENIA:Substancja(wodorotlenek potasu) przekazana pod nadzór firmy utylizującej
INNE JOP/SŁUŻBY/PODMIOTY: Oficer operacyjny miasta(300-11), ZRM x1, Policja x2, JRG nr 3 x2, przedstawiciele UMŁ
DOWÓDCA:
st kpt. Jarosław- dowódca zmiany I
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2020, 09:58:03 wysłana przez bas12 »

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #189 dnia: 03 Lipiec 2020, 13:19:39 »
JRG 4 wystawia na sprzedaż niżej wymieniony pojazd :

SCRChem MAN TGM 15.240/Schmitz/Germaz- cena jaka nas interesuję to 250 tyś, jeżeli moderator się zgodzi na podaną przez nas kwotę prosimy o natychmiastową sprzedaż. W innym przypadku prosimy o podanie proponowanej ceny

oraz sprzedaż ciągnika siodłowego przystosowanego do ciągnięcia cysterny ze środkiem gaśniczym :

Mercedes Benz Actros 1844/Germaz- rok produkcji 2009
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2020, 13:28:52 wysłana przez bas12 »

Offline karo987

• Starszy Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #190 dnia: 03 Lipiec 2020, 15:52:10 »
Prosze podac daty od kiedy pojazdy sa w podziale oraz cene zakupu
+

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #191 dnia: 03 Lipiec 2020, 18:15:24 »
Prosze podac daty od kiedy pojazdy sa w podziale oraz cene zakupu

Pojazdy od 18 Kwiecień 2020r (strona 7 postu.)

3. GCBM 25/12 Mercedes Benz Actros 1844/Germaz - 392 tyś- chcę sprzedać sam ciągnik(rok produkcji 2009) bez cysterny
4. SCRChem MAN TGM 15.240/Schmitz/Germaz -290 tyś,
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2020, 18:19:06 wysłana przez bas12 »

Offline karo987

• Starszy Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #192 dnia: 03 Lipiec 2020, 19:11:20 »
A wiec tak

Co do cysterny to albo sprzedajemy caly zestaw albo nic . Dlatego za cystern proponuje 320 tys a za SCRCHem 220 tys

Jaka decyzja?
+

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #193 dnia: 04 Lipiec 2020, 00:17:46 »
Chemik idzie, akceptujemy. Cysterna na razie zostaje