JRG 2 Tarnów

Autor Wątek: JRG 2 Tarnów  (Przeczytany 142 razy)

Offline Piter112

• Strażak
  • *
  • Reputacja: 0
JRG 2 Tarnów
« dnia: 31 Maj 2019, 10:34:14 »
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza numer 2 w Tarnowie

Zdjęcie mojego autorstwa.

[/center]
Zdjęcie mojego autorstwa.

Kierownictwo jednostki:

Dowódca JRG:
Mł. Bryg. Mgr Inż. Piotr W.

Zastępca Dowódcy JRG
Mł. Bryg. Mgr Inż. Paweł P.

Do zadań jednostki należy:

1) organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczo - gaśniczych na przydzielonym obszarze w czasie  pożarów, miejscowych zagrożeń i klęsk żywiołowych oraz wykonywanie specjalistycznych czynności ratowniczych w czasie  klęsk żywiołowych i podczas likwidacji miejscowych zagrożeń przez   inne podmioty ratownicze,
2) wykonywanie podstawowych czynności ratowniczych w obszarze chronionym oraz w ramach odwodów operacyjnych,
3) wykonywanie specjalistycznych czynności ratowniczych na obszarze chronionym oraz w ramach odwodów operacyjnych z zakresu ratownictwa chemiczno - ekologicznego,
4) prowadzenie dokumentacji specjalistycznej grupy ratowniczej w zakresie prowadzonego doskonalenia zawodowego.
5) sporządzanie harmonogramów służb i rozliczanie czasu służby strażaków JRG,
6) rejestracja czasu służby pełnionej w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych  podległych strażaków,
7) dokumentowanie toku pełnienia służby ze szczególnym uwzględnieniem sporządzania informacji z prowadzonych działań ratowniczych,
8 ) przygotowanie własnych sił i  środków do wypełniania zadań ratowniczych na przydzielonym obszarze chronionym, współdziałanie z innymi podmiotami ratowniczymi i służbami funkcjonującymi w rejonie działania Jednostki w zakresie przygotowania i prowadzenia działań ratowniczych,
9) współdziałanie z innymi służbami ratowniczymi na przydzielonym obszarze działania w zakresie doskonalenia likwidacji zdarzeń,
10) wstępne ustalanie przyczyn i okoliczności powstania i rozprzestrzeniania się pożaru oraz miejscowego zagrożenia,
11) ustalanie przypuszczalnej przyczyny powstania pożaru i miejscowego zagrożenia,
12) rozpoznawanie możliwości i warunków prowadzenia działań ratowniczych na obszarze miasta Tarnowa i Powiatu  Tarnowskiego,
13) wykonywanie czynności kontrolno – rozpoznawczych,
14) organizowanie i prowadzenie ćwiczeń, szkolenia  i doskonalenia zawodowego oraz wychowania fizycznego,
15) analizowanie stanu i wnioskowanie potrzeb w zakresie wyszkolenia  zawodowego strażaków oraz wyposażenia sprzętowego JRG,
16) udział w aktualizacji:
a. stanu gotowości operacyjnej,
b. procedur ratowniczych,
c. dokumentacji operacyjnej,
17) udział w przygotowaniu analiz  z działań ratowniczych,
18) wykonywanie bieżących konserwacji i obsług codziennych sprzętu transportowego, silnikowego oraz specjalnego i specjalistycznego,
19) wykonywanie zadań w ramach regulaminu służby, musztry i ceremoniału
pożarniczego.

Na terenie chronionym przez Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą numer 2 podlegają gminy:
-Lisia Góra - Gmina Miejsko - Wiejska
-Zakliczyn - Gmina Miejsko - Wiejska
-Rzepiennik Strzyżewski -  Gmina Miejsko - Wiejska
-Ciężkowice - Gmina Miejsko - Wiejska
-Tuchów - Gmina Miejsko - Wiejska
-Skrzyszów - Gmina Wiejska
-Gromnik - Gmina wiejska
-Gmina Tarnów - Gmina Miejsko - Wiejska

Na obszarze chronionym przez Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą numer 2 znajdują się drogi:
-Autostrada A4
-Droga krajowa numer 94
Z tego też powodu strażacy z tejże jednostki wzywani są przeważnie do zdarzeń drogowych na tych właśnie drogach.
Na terenie chronionym JRG znajduje się:

• tereny mieszkaniowe: 20%
• tereny usług: 10%
• tereny przemysłowo-składowe: 10%
• tereny komunikacyjne: 20%
• tereny rolne: 10%
• tereny leśne: 10%
• zieleń miejska: 5%
• tereny pozostałe: 15%

Posterunek czasowy JRG 2:
Posterunek czasowy zlokalizowany w Siedliskach, gmina Tuchów

Na każdej zmianie służbę pełni 13-tu strażaków.

Szatnia:

- Ubranie koszarowe [szt. 13]
- Ubranie specjalne BALLYCLARE XENON PRO [szt. 5]
- Ubranie bojowe SX-2 [szt. 13]
- Rękawice strażackie GSP [szt. 13]
- Buty strażackie specjalne EWS 9205-1 [szt. 13]
- Hełm strażacki ZS-09 [szt. 13]

Wyposażenie:

Zgoda jest od autora Krystiana Wołosa - klatka z filmu prezentującego jednostkę
362[K]90 SLRr Mitsubishi L200/Marvel --> 185 tys.

Dane techniczne:
(podglad)

Wyposażenie:
(podglad)

362[K]24 GBA 2,5/24 Renault Midlum 300.14 DXi/PS Szczęśniak -->320tys

Dane techniczne:
(podglad)

Wyposażenie:
(podglad)

362[K]27 GCBA 5/32 Scania P380/ISS Wawrzaszek --> 370 tys.

Dane techniczne:
(podglad)

Wyposażenie:
(podglad)

362[K]53 SH-40 Volvo FM12/Bumar Koszalin --> 335 tys.

Dane techniczne:
(podglad)

Wyposażenie:
(podglad)
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2019, 22:02:20 wysłana przez Piter112 »

Offline Piter112

• Strażak
  • *
Odp: JRG 2 Tarnów
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2019, 15:09:56 »
Jednostka jest gotowa do akcepetacji.

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 164
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2019, 22:13:25 »
Witam na zmianie pierwszej, jednostka zaakceptowana.

Moderator: nadbryg. Sonic X

Wozy:
362[K]90 - SLRr Mitsubishi L200   --> 185 tys.  [start]    02.06.2019 r.
362[K]24 - GBA 2,5/24 Renault Midlum 300.14 DXi   --> 320 tys.  [start]    02.06.2019 r.
362[K]27 - GCBA 5/32 Scania P380   --> 370 tys.   [start]    02.06.2019 r.
362[K]53 - SH-40 Volvo FM12   --> 335 tys.   [start]    02.06.2019 r.

Dotacje:

Ostrzeżenia:

Inne:

Budżet: 90 tys.
Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2019, 22:13:38 »
Witam na Zmianie 1! Będę Twoim moderatorem!

Budżet : 280 tys.

Do opisu:
11:27 Pożar samochodu osobowego
14:32 Pożar mieszkania na 3 piętrze
19:11 Pożar 3 kontenerów na śmieci
Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna

Offline Piter112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2019, 18:03:39 »
[Interwencja 1/2019

11:27 - Operator Centrum Powiadomienia Ratunkowego w Krakowie odbiera telefon od mieszkańca miejscowości Lisia Góra o pożarze samochodu osobowego.
-Centrum Powiadamiania Ratunkowego, operator numer 13, w czym mogę pomóc?-
-Dzień dobry ja chciałem zgłosić pożar samochodu w Lisiej Górze na ulicy Zagumnie przy domu numer 103.
-Proszę mi podać gminę i powiat.
-Gmina Lisia Góra, powiat tarnowski, ogień objął cały samochód, ma LPG.
-Pana godność?
-Michał K.
-Dobrze, pan to widzi z domu, czy ulicy?
-Z domu, to moje auto!
-Okej, proszę zachować spokój, proszę się ewakuować z mieszkańcami domu na ulicę do sąsiada proszę pójść na przykład.
-Dobrze, już wychodzimy.

11:28 - Operator instruuję zgłaszającego jak ma postępować i wysyła formatkę do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, który załącza syrenę w OSP Stare Żukowice oraz OSP Lisia Góra, po czym powiadamia o zdarzeniu Punkt Alarmowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Tarnowie.
-362-10 Wyjeżdżaj drugim, mamy pożar samochodu osobowego na ulicy Zagumnie 103, samochód pali się przy budynku mieszkalnym, brak osób poszkodowanych, zaalarmowaną masz Lisią Górę i Stare Żukowice.
-362-10 przyjąłem, wyjeżdżamy.

Po około 30 sekundach strażacy ześlizgują się oraz zbiegają do garaży, po czym przebierają się z koszarówek w nomex'y oraz hełmy. Wsiadają do wozu i zastępca dowódcy zmiany melduje wyjazd do SKKM.
-Tarnów 998 2-27 zgłaszam wyjazd!
-Tarnów 998 przyjąłem, pożar samochodu osobowego, zagrożony jest budynek mieszkalny, w drodze policja.
-Przyjąłem (w tle słychać modulator PA 300)

11:29 - pięciu strażaków z OSP Lisia Góra przybiega do remizy, jeden wywołuje MSK, a reszta biegnie się przebrać. Po około 30 sekundach również wyjeżdżają do zdarzenia.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Lisiej Góry! (w tle słychać dźwięk syreny alarmowej)
-Zgłaszam się dla Lisiej Góry. Panowie wyjeżdżajcie u Was w miejscowości na posesji numer 103 przy ulicy Zagumnie pali się samochód osobowy, zagrożony jest budynek mieszkalny, proszę wyjeżdżać.
-Przyjąłem! Zgłaszam wyjazd GBA do zdarzenia!
-Przyjąłem!

O godzinie 11:30 do remizy OSP Stare Żukowice wbiega jedna strażaczka oraz siedmiu druhów, strażaczka wywołuje SK.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Starych Żukowic.
-Zgłaszam się dla Starych Żukowice, wyjeżdżajcie Zagumnie 103 Lisia Góra, mamy pożar samochodu osobowego, zagrożony jest budynek mieszkalny, brak osób poszkodowanych.
-Przyjęłam!

11:31 - Zastęp w obsadzie sześciu osób wyjeżdżają do zdarzenia.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Starych Żukowic.
-Zgłasza się Tarnów.
-Zgłaszam wyjazd GBA do pożaru.
-Przyjąłem!

11:33 - Dojazd zastępu z OSP Lisia Góra na miejsce zdarzenia, strażacy ubierają AODO i rozwijają linie główną i gaśniczą.
-Tarnów 998 dla Lisiej Góry. Lisia Góra na miejscu!
-Przyjąłem!

11:34 - Dowódca z OSP Lisia Góra podaje rozpoznanie.
-Tarnów 998 dla Lisiej Góry!
-Zgłaszam się dla Lisiej Góry.
-Pali się samochód osobowy (korespondencja przerywa się co jakiś czas) marki Ford, odłączamy LPG i podajemy prąd piany na samochód, zagrożony jest budynek nie mieszkalny, a gospodarczy, przyda nam się tutaj przynajmniej jeden zastęp.
-No przyjąłem, jedzie do Ciebie policja, Stare Żukowice i JRG 2.
-Zrozumiałem.

11:37 - Dojazd zastępu GCBA z JRG 2 Tarnów oraz GBA z OSP Stare Żukowice.
-Tarnów 998 Stare Żukowice na miejscu.
-Przyjąłem!
-Tarnów 998 2-27 na miejscu, zaraz informacja.
-Przyjąłem!

11:38 - Rota I/27 rozwija szybkie natarcie oraz zakłada AODO i uruchamia pobór sprężonego powietrza w butlach. Dojazd policji na miejsce.
-Tarnów 998 dla 2-15.
-Zgłaszam się dla 2-15.
-Pożar samochodu osobowego marki Ford, ogień objął cały pojazd praktycznie, aktualnie rota z Lisiej Góry przygasiła pojazd na tyle że można odpiąć LPG które zasilało pojazd. Ogień zagrażał budynkowi gospodarczemu, dokładniej stodole, siły i środki mam wystarczające, policja na miejscu.
-Przyjąłem, działajcie.

11:39 - Ogień został opanowany, rota I/27 podaje prąd wody z szybkiego natarcia na pojazd. Rodzinie udzielane jest wsparcie psychiczne przez ratowników medycznych OSP Stare Żukowice.

11:50 - Ogień został ugaszony, rota z Lisiej Góry i 27 ściąga AODO i przelewa pojazd.

12:10 - Działania zostały zakończone, dowódca spisuje protokół ze zdarzenia.
-Tarnów 998 dla 2-15.
-Zgłaszam się dla 2-15.
-Podaj mi numer ewidencyjny zdarzenia, godzinę wyjazdu i alarmowania jednostek OSP.----Numer zdarzenia 01, alarmowanie Lisiej Góry 11:28, Starych Żukowic 11:28. Wyjazd Lisiej Góry - 11:29, Żukowic - 11:31.
-Dzięki, przyjąłem.

12:12 - Strażacy zwijają sprzęt oraz uzupełniają wodę w zbiornikach wodnych z sąsiedniego hydrantu.

12:17 - Dowódca przekazał protokół policjantom.

12:19 - Strażacy ściągają kurtki oraz hełmy, wsiadają do wozów i wszystkie jednostki wracają do bazy.
-Tarnów 998 dla 2-27.
-Zgłaszam się dla 2-27.
-Zakończyliśmy działania, miejsce przekazane protokołem policji, zastępy wracają do jednostek.
-Przyjąłem.

12:24 - Zastęp z OSP Lisia Góra pełni dalszą gotowość bojową w remizie.
-Tarnów 998 dla Lisiej Góry!
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Lisiej Góry.
-Zgłaszam powrót zastępu GBA do remizy, w gotowości.
-Przyjąłem.

12:28 - Zastęp GBA z OSP Stare Żukowice w remizie.
-Tarnów 998 dla Starych Żukowic.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam powrót GBA do remizy, w gotowości, DSP.
-Przyjąłem.

12:28 - GCBA z JRG 2 w koszarach.
-Tarnów 998 62-27 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem!

Raport KDR z prowadzonych działań.

Dokument wykorzystany wg. prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych)

Siły i środki:
362[K]27 GCBA 5/32 Scania P400/ISS Wawrzaszek - JRG 2 Tarnów
369[K]30 - GBA 2,5/24 Renault Midlum 300.14 DXi/ISS Wawrzaszek - OSP KSRG Stare Żukowice
379[K]39 - GBA 2,5/16 Magirus-Deutz/Magirus - OSP KSRG Lisia Góra
Patrol policji.

Offline Piter112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwiec 2019, 21:59:41 »
Interwencja 2/2019

14:32 - Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymuje telefon od mieszkańca bloków dla Pielęgniarek przy Szpitalu Wojewódzkim im. Świętego Łukasza na ulicy Lwowskiej w Tarnowie.
-Straż Pożarna Tarnów, w czym mogę pomóc?
-Dzień dobry ja chciałem zgłosić pożar mieszkania w bloku mieszkalnym dla pielęgniarek, ulica Lwowska 178, od głównej ulicy.
-Dobrze, czy ktoś może się znajdować w środku?
-Myślę że tak, trzy osoby mogą się znajdować.
-Okej, proszę mi jeszcze powiedzieć czy może widzi pan dym czy ogień?
-Widzę dym.
-Dobrze wyślę tam zastępy i policję.
-Dziękuje, do widzenia!
-Do widzenia, również dziękuje.

14:32 - Dyżurny po przyjęciu zgłoszenia informuje policję oraz pogotowie, natomiast drugi dyżurny alarmuje jednostkę OSP Tarnów - Rzędzin oraz powiadamia Punkt Alarmowy JRG 2 i JRG 1 w Tarnowie
-62-10 tu Tarnów 998, wyjeżdżaj pierwszy, drugi, podnośnik i kierownictwo, ulica Lwowska 178, mamy prawdopodobnie pożar mieszkania, w środku mogą znajdować się trzy osoby.
-62-10 przyjąłem.

Uwaga wyjazd zastępu pierwszego, drugiego oraz podnośnika plus SLRr z kierownictwem ulica Lwowska 178 Tarnów pożar mieszkania koło Nowego Szpitala!
[1][2][3][4][5][6]

14:33 - Strażacy zbiegają do garaży oraz ześlizgują się po rurze, zakładają ubrania bojowe oraz hełmy i wsiadają do wozów. Dowódca zmiany melduje:
-Tarnów 998 2-24 zgłaszam wyjazd pierwszy, drugi, podnośnik. Lwowska, Tarnów.
-Przyjąłem, ZRM i policja jest w drodzę.
-Przyjąłem.

14:33 - Strażacy na JRG 1 zbiegają do garaży i przebierają się w ubrania bojowe oraz zakładają hełmy i wsiadają do wozu.
-Tarnów 998 61-25 zgłaszam wyjazd, jak byś mógł podaj mi jeszcze raz adres.
-No przyjąłem, Lwowska 178 koło Nowego Szpitala.
-Przyjąłem, dzięki.
-2-13 dla Tarnowa 998!
-Zgłaszam się.
-To jest ulica Lwowska, Lwowska 178 od drogi głównej koło Nowego Szpitala, ale jedźcie od parkingu szpitala, jak zrozumiałeś?
-Przyjąłem, prawidłowo. Dzięki!

14:34 - Do remizy OSP Tarnów - Rzędzin wbiega czterech druhów, jeden z nich wywołuje stanowisko kierowania. 362-11 wyjeżdża na miejsce zdarzenia.
-Tarnów 998 tu Tarnów - Rzędzin.
-Zgłasza się Tarnów 998. Panowie wyjeżdżajcie mamy prawdopodobieństwo pożaru mieszkania, ulica Lwowska 178 Tarnów koło Nowego Szpitala, jadą tam zastępu z JRG i 2.
-Zrozumiałem, będę miał obsadę na dwa auta.
-Przyjąłem, wyjeżdżaj GBA.
-Zrozumiałem!
-Tarnów 998 dla 2-11, zgłaszam wyjazd do pożaru.
-Przyjąłem!

14:35 - Wyjazd zastępu GBA z OSP Tarnów - Rzędzin.
-Tarnów 998 dla Tarnowa - Rzędzina, odbiór.
-Zgłaszam wyjazd GCBA do pożaru mieszkania.
-Przyjąłem.

14:39 - Zastępy z JRG 2 oraz OSP Tarnów - Rzędzin na miejscu.
-Tarnów 998 62-24 na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem, czekam na informacje.
-Tarnów 998 dla Tarnowa - Rzędzina, odbiór.
-Zgłaszam się dla Rzędzina.
-GBA na miejscu.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 2-27 na miejscu.
-Przyjąłem.
-998 2-53 na miejscu.
-Przyjąłem.

14:40 - Rota I/24 oraz Rota II/27 zakłada aparaty wraz z czujnikami bezruchu. Rota III/24 rozwija linie główną i gaśniczą.

14:41 - Rota II/27 ciągnie linie gaśniczą aż pod same drzwi mieszkania w którym panuje zadymienie. Strażacy z OSP Tarnów - Rzędzin zabierają ze swojego auta wyważarkę hydrauliczną do drzwi, którą na górze otwierają zamknięte mieszkanie. Na miejsce dociera dowódca JRG 2 Tarnów Mł. Bryg. Piotr. W.
-Tarnów 998 2-11 na miejscu.
-Przyjąłem!

14:42 - Dowódca JRG 2 idzie do dowódcy zmiany po informacje. Decyduje się zawrócić zastęp 2-53 i 1-25 do bazy.
-Tarnów 998 dla 2-11.
-Zgłaszam się dla 62-11.
-Słuchaj siły i środki na miejscu są wystarczające podnośnik wraca do bazy razem z Rzędzinem i jak możesz zawróć 1-25 do bazy.
-Przyjąłem, zawracam. 61-25 dla Tarnowa 998.
-Zgłaszam się, słyszałem korespondencje udaje się do bazy.
-Przyjąłem, właśnie to chciałem Ci przekazać.

14:43 - Rota I/25 i Rota II/27 wchodzą do środka, Rzędzin pakuje swój sprzęt. Ratownicy zauważają patelnie spod której wydobywa się dym, strażacy biorą szmatę i namaczają ją w wodzie, otwierają pokrywkę patelni spod której buchają płomienie, nakładają na nią wilgotną szmatkę i ogień gaśnie, rota II otwiera okna aby przewietrzyć mieszkanie. Rota III/24 zabiera wentylator i idzie z nim na górę po czym uruchamia.

14:45 - Rota I/24 schodzi na dół i przekazuje meldunek KDR-owi. 2-53, Rzędzin zawraca do bazy, ZRM udaje się pod sam szpital.
-998 dla Tarnowa - Rzędzina, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Zakończenie działań, z polecenia dowódcy wracam wraz z podnośnikiem do bazy.
-Przyjąłem.
-998 2-53 z polecenia dowódcy wracam do bazy.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 dla 2-11.
-Zgłaszam się dla 2-11.
-Słuchaj, tak jak mi tutaj rota I przekazała, paliła się potrawa pozostawiona na kuchence, mieszkanie jest wietrzone, w środku nikogo nie było, policja na miejscu, zrm odjechał przed chwilą z miejsca zdarzenia, 2-27 i ja wracam do bazy, na miejscu zostaje trzynasty.
-Przyjąłem.

14:47 - Rota II/27 schodzi na dół i ściąga AOOD wraz z czujnikami bezruchu. Strażacy chowają sprzęt i wracają do koszar.
-Tarnów 998 2-90 zakończyłem działania, wracam do jednostki.
-Przyjąłem, prawidłowo.

14:51 - KDR spisuje protokół z miejsca zdarzenia dla policji.
-Tarnów 998 2-27 zakończyłem działania, wracam do koszar.
-Przyjąłem.

14:53 - Zastęp z OSP Tarnów - Rzędzin wrócił już do jednostki.
-Tarnów 998 tu Tarnów - Rzędzin, GBA w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

14:55 - 362[K]90 w jednostce.
-Tarnów 998 2-90 w bazie.
-Przyjąłem.

14:56 - KDR przekazuje spisany protokół policjantom, strażacy wyłączają wentylator i ściągają AODO.

15:02 - Zastęp 2-27 w jednostce, 24 wraca do koszar.
-Tarnów 998 62-27 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem.

-Tarnów 998 zgłoś dla 2-24.
-Zgłaszam się dla 2-24.
-Zakończyliśmy działania, mieszkanie protokołem przekazane policji, wracam do bazy, jak mnie zrozumiałeś?
-Przyjąłem, prawidłowo, wracajcie.

15:09 - Zastęp w jednostce.
-Tarnów 998 62-24 w bazie, w dyspozycji.

Raport KDR

Dokument wykorzystany wg. prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych)

Siły i środki:
362[K]24 GBA 2,5/24 Renault Midlum 300.14 DXi/PS Szczęśniak - JRG 2 Tarnów
362[K]53 SH-40 Volvo FM12/Bumar Koszalin
362[K]90 SLRr Mitsubishi L200/Marvel - JRG 2 Tarnów
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów
369[K]86 GBARt 2,5/16 Volvo FL280/BoCar - OSP KSRG Tarnów - Rzędzin
Patrol policji
Zespół Ratownictwa Medycznego
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2019, 22:10:47 wysłana przez Piter112 »

Offline Piter112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwiec 2019, 23:13:53 »
Interwencja 3/2019

19:10 - Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymuje telefon od przypadkowego przechodnia koło cmentarza w Woli Rzędzińskiej.
-Witam z tej strony Helena Wojtasik ja chciałam zgłosić pożar kontenerów na śmieci na cmentarzu w Woli Rzędzińskiej.
-Dobrze, ile się tych kontenerów pali?
-Trzy, tak trzy kontenery się palą.
-Proszę się nie zbliżać do nich i proszę nie dopuścić aby się inni nie zbliżali.
-Dobrze, przyjedziecie panowie?
-Tak, kolega właśnie alarmuje jednostkę.
-Dobrze, dziękuje do widzenia.
-Do widzenia.

19:11 - Dyżurni po przyjęciu zgłoszenia alarmują OSP Wola Rzędzińska, policję oraz informują Punkt Alarmowy JRG 2 Tarnów.
-62-10 tu Tarnów 998, wyjeżdżaj pierwszym i drugim mamy pożar kontenerów na śmieci w Woli Rzędzińskiej przy cmentarzu, poinformowana policja i zaalarmowana OSP Wola Rzędzińska.
-62-10 przyjąłem pierwszy, drugi.

Wyjazd zastępu pierwszego drugiego pierwszego drugiego pożar kontenerów na śmieci, cmentarz Wola Rzędzińska!
[1][2][3][4][5][6]

19:11 - Strażacy wraz z dowódcami zastępów zbiegają i ześlizgują się
do garaży, przebierają w nomex'y, zakładają jeszcze hełmy i wsiadają do wozu.

-Tarnów 998 62-24 zgłaszam wyjazd, Wola Rzędzińska.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 2-27 również zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem.

O godzinie 19:13 do remizy OSP Wola Rzędzińska przybiega dwóch druhów, jeden szykuje samochód i leci się przebrać w nomex, a drugi zgłasza się do SKKM.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Wola Rzędzińska! (w tle słychać syrenę)
-Tu Tarnów 998, panowie udajcie się na cmentarz parafialny w waszej miejscowości, palą się trzy kontenery na śmieci w drodze dwa zastępy ode mnie.
-Przyjąłem, czekam na ekipę i wyjeżdżam Mercedes.
-Prawidłowo.

19:15 - Wyjazd GBA z OSP Wola Rzędzińska do zdarzenia.
-Tarnów 998 dla Woli Rzędzińskiej, odbiór.
-Zgłaszam się dla Woli.
-Zgłaszam wyjazd GBARt do pożaru kontenerów na cmentarzu w Woli Rzędzińskiej.
-Przyjąłem.

19:19 - Zastęp GBA z OSP Wola Rzędzińska wraz z 362-24 i 27 docierają na miejsce zdarzenia. Ratownicy zakładają Aparaty Ochrony Dróg Oddechowych wraz z aktywnymi czujnikami bezruchu. Roty budują linie główne oraz gaśnicze.

19:20 - KDR podaje rozpoznanie dyżurnemu.
-Tarnów 998 dla 2-13.
-Zgłaszam się dla 2-13.
-Mamy tu pożar trzech kontenerów na śmieci przy wejściu na cmentarz parafialny w
Woli Rzędzińskiej, kontenery są wypełnione tworzywami sztucznymi także podajemy na nie pianę, pożar jest wstępnie opanowany, siły i środki po dojeździe patrolu policji będę miał wystarczające, jak mnie zrozumiałeś?
-No przyjąłem, patrol masz zadysponowany są przy Domu Ludowym więc za około minutkę będą na miejscu.
-Przyjąłem.

19:21 - Patrol policji na miejscu.
-Tarnów 998 dla 2-13. Patrol policji na miejscu.
-2-13 przyjąłem.

19:25 - Ogień jest opanowany.

19:40 - Ogień został wygaszony, trwa przelewanie śmietników.
-Tarnów 998 dla 62-13.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla 2-13.
-Ogień jest ugaszony, teraz przelewamy.
-Przyjąłem.

19:44 - Strażacy łopatami wygarniają śmieci z kontenerów i przelewają je mieszkanką wody i piany lekkiej. KDR decyduje się na powrót do jednostki i przejęcie dowodzenia przez zastępce dowódcy zmiany.
-Tarnów 998 dla 2-13.
-Zgłaszam się.
-Ja kończę działania na miejscu zdarzenia, na miejscu zostaje policja, OSP Wola Rzędzińska i 2-27, dowodzenie przejmuje 2-15. Ja wracam do koszar.
-Przyjąłem.

19:48 - Strażacy pochowali sprzęt do skrytek, zastęp 2-24 wraca do koszar.
-Tarnów 998 62-24 zakończyłem działania, wracam do bazy.
-Przyjąłem/

19:59 - Zastęp 62-24 w koszarach.
-Przyjąłem.

20:02 - Przelewanie zakończone, dowódca spisuje protokół, strażacy uzupełniają wodę i chowają sprzęt do skrytek.
-Tarnów 998 dla 2-15.
-Zgłaszam się.
-Działania właśnie teraz zakończyliśmy, chowamy sprzęt, uzupełnimy wodę, przekaże miejsce zdarzenia policji i jednostki wracają do baz.
-Przyjąłem.

20:09 - KDR przekazał protokół policji, zastępy wracają do baz.
-Tarnów 998 dla 62-27.
-Zgłaszam się dla 2-27.
-Zakończyliśmy działania, miejsce przekazane policji, wracamy do jednostki.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 dla Woli Rzędzińskiej, zakończyliśmy działania, wracamy do bazy.
-Przyjąłem.

20:17 - Zastęp GBA z OSP Wola Rzędzińska wrócił do remizy.
-Tarnów 998 dla Woli Rzędzińskiej.
-Zgłaszam się dla Woli.
-GBA w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

20:19 - Zastęp 362-27 w koszarach.
-Tarnów 998 2-27 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

Siły i środki:
362[K]24 GBA 2,5/24 Renault Midlum DXi 300.14/PS Szczęśniak - JRG 2 Tarnów
369[K]80 GBA 2,5/24 Mercedes Benz Atego 1329/BoCar - OSP KSRG Wola Rzędzińska
Patrol policji
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2019, 14:54:11 wysłana przez Piter112 »

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwiec 2019, 23:19:36 »
Kontrola zdjęć

Kontrola zdjęć w jednostce: Gracz posiada zgody na posiadane zdjęcia

Uwagi: N/D

Zgody na zdjęcia: Posiada/Nie posiada

Wydział Kontroli
KG PSP Esłużby
nadbryg. Sonic X

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Czerwiec 2019, 22:14:04 »
Akcja I:

+ 6 tyś

Akcja II:

+ 7 tyś

Akcja III:

+ 5 tyś

Za akcje: + 18 tys
Budżet: 298 tys

Do opisu:

9:22 Zwisający konar drzewa zagraża przechodzącym przechodniom
19:38 W lesie znaleziono beczki z nieznaną substancją w środku
4:37 Wybuch butli z gazem w mieszkaniu

Po raz kolejny proszę żebyś nie używał pełnych imion i nazwisk!!!

Offline Piter112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Czerwiec 2019, 00:06:46 »
Interwencja 4/2019

O godzinie 9:22 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego odbiera formatkę od policji o zwisającym konarze na ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie. Po przyjęciu zgłoszenia dyżurny powiadamia o zdarzeniu Punkt Alarmowy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej numer 2 w Tarnowie.
-62-10 tu Tarnów 998, wyjeżdżaj pierwszym i podnośnikiem, mamy zwisający konar drzewa ulica Wojska Polskiego w Tarnowie.
-2-10 przyjąłem, dysponuje.

W jednostce rozbrzmiewa się dźwięk komunikatu oraz na tabliczkach pojawiają się numerki "1 i 4"

UWAGA PIERWSZY I PODNOŚNIK WYJAZD ULICA WOJSKA POLSKIEGO ZWISAJĄCY KONAR DRZEWA!
9:23 - Strażacy zbiegają do garaży, ubierają kurtkę, zakładają buty, biorą ze sobą hełmy i wsiadają do wozów.
-Tarnów 998 62-24 zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 362-53 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem.

9:25 - Gdy zastępy znajdują się i udają się ulicą Nowodąbrowską dyżurny wywołuje 24 i 53.
-62-24 dla Tarnowa 998.
-Zgłasza się 2-24.
-Słuchajcie to jest na wysokości Alei Dębów Katyńskich, policja jest na miejscu.
-2-24 przyjąłem!

O godzinie 9:28 zastępy docierają na miejsce zdarzenia, dowódca idzie na rozpoznanie sytuacji. Miejsce zabezpieczyła policja pachołkami, ruch odbywa się wahadłowo.
-Tarnów 998 dla 2-13.
-Zgłaszam się dla 2-13.
-2-24 wraz z 2-53 na miejscu. Patrol policji na miejscu.
-Przyjąłem, czekam na informacje.

19:30 - Dowódca stwierdza że konar znajduje się na wysokości około pięciu metrów. KDR zarządza aby rota I za pomocą piły zajęła się wycięciem zwisającego zagrożenia, a kierowca podnośnika rozłożeniem go.
-Tarnów 998 dla 2-13.
-Zgłaszam się.
-Drzewo na wysokości około pięciu metrów, rozkładamy podnośnik będziemy neutralizować zagrożenie, ruch drogowy odbywa się wahadłowo, a pieszych jest całkowicie zamknięty. Siły i środki wystarczające, policja na miejscu.
-Przyjąłem, działajcie.

9:38 - Rota II/24 przenosi konar na pas zieleni.

9:39 - Rota I/24 jest na dole, chowa piłę i wyciąga wraz z rotą drugą miotły aby zamieść trociny z chodnika.

9:42 - Dowódca wypisuje protokół ze zdarzenia dla policji.

9:46 - Dowódca przekazał protokół policjantom z WRD KMP w Tarnowie.

9:48 - Zastępy odjeżdżają z miejsca zdarzenia.
-Tarnów 998 dla 2-24.
-Zgłaszam się dla 2-24.
-Miejsce protokołem przekazane policjantom, kończymy działania ja wraz z podnośnikiem wracam do bazy, jak mnie zrozumiałeś?
-No prawidłowo, wracajcie na nasłuchu.

9:56 - Zastępy w koszarach, strażacy przebierają się w ubrania koszarowe i wracają do swoich przerwanych alarmem zajęć.
-Tarnów 998 2-53 w bazie.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 dla 2-24, 2-24 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem!

Raport KDR

Siły i środki:
362[K]24 GBARt 2,5/24 Renault Midlum dXI 300.14/PS Szczęśniak
362[K]53 SH-40 Volvo FM12/Bumar
Patrol policji
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2019, 00:08:02 wysłana przez Piter112 »

Offline Piter112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Czerwiec 2019, 23:10:55 »
Interwencja 5/2019

O godzinie 19:38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Tarnowie dociera zgłoszenie od policji z prośbą o zidentyfikowanie beczek z nieznaną cuchnącą substancją w lasku Lipie w Tarnowie. Dyżurny powiadamia Punkt Alarmowy JRG 1 oraz 2 i alarmuje jednostkę OSP Tarnów - Rzędzin

2-10 tu Tarnów 998. Wyjeżdżaj pierwszym i drugim, jak dasz rade i dowódca niech pojedzie, mamy beczki z nieznaną substancja w lasku Lipie.
-62-10 przyjąłem.

19:39 - Strażacy po usłyszeniu komunikatu zbiegają do garaży i przebierają się w nomex'y. Zabierają hełmy i wsiadają do wozów, dowódca JRG melduje wyjazd sekcji gaśniczej do zdarzenia.
-Tarnów 998 dla 2-11, zgłaszam wyjazd pierwszy, drugi - lasek lipa.
-Tarnów 998 przyjąłem, grupa chemiczna jest w drodze z jedynki, policja na miejscu.
-2-11 przyjąłem.

19:40 - Do remizy OSP Tarnów - Rzędzin wbiega strażaczka która zgłasza się do SKKM.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Tarnowa - Rzędzina.
-Zgłaszam się dla Rzędzina. Wyjeżdżajcie lasek Lipie Tarnów, beczki z nieznaną substancja w środku.
-Przyjęłam!

19:42 - Zastępy z OSP Tarnów - Rzędzin wyjeżdża do zdarzenia.
-Zgłaszam się dla Rzędzina.
-Mam obsadę na dwa wozy, wyjeżdżać dwoma, czy jednym?
-Jak masz obsadę po 4 albo 6 osób na jedno auto to wyjeżdżaj dwoma.
-Przyjęłam, zgłaszam wyjazd GBA i GCBA do zdarzenia.
-Przyjąłem!

19:45 - Zastępy z JRG 2 wraz z 2-11 docierają na miejsce.
-Tarnów 998 2-11 na miejscu, 24 i 27 również na miejscu wraz z policją.
-Przyjąłem!

9:46 - Strażacy rozkładają kurtyny wodne. KDR ubiera kamizelkę i udaje się do policjantów po rozpoznanie na temat zdarzenia.

19:49 - Dojazd zastępów z OSP Tarnów-Rzędzin. Druhowie rozkładają kurtyny wodne.
-Tarnów 998 Tarnów - Rzędzin na miejscu!
-Przyjąłem.

19:50 - Dowódca podaje sytuacje.
-Tarnów 998 dla 2-11.
-Zgłasza się Tarnów dla 2-11.
-Słuchaj, mamy tutaj pięć beczek z nieznaną substancją, na beczkach jest znak substancji wybuchowej i łatwopalnej. Zrobiliśmy zabezpieczenie wodne kurtynami, policje mam na miejscu, potrzebujemy chemików żeby nam określili co to jest dokładniej, strefa została wydzielona przez policjantów na około 700 metrów. Jak mnie zrozumiałeś?
-No prawidłowo, SGRChem plus 60-03 masz w drodze.
-Przyjąłem.

19:52 - Dojazd SGRCHem + 360-03.
-Tarnów 998 360-92, 61-24, 60, 61, 81 i 25 na miejscu.
-Przyjąłem. Czekam na informacje.

19:53 - Rota z 361-24 zakłada zabrane z SCRChem ubrania gazoszczelne.

19:56 - Rota I/24 wchodzi do strefy zagrożonej wybuchem wraz z miernikami do substancji niebezpiecznych.

20:00 - Rota I/24 wywołuje KDR (zastępce komendanta miejskiego psp w Tarnowie) by przekazać informacje.
-60-03 dla Roty I!
-Zgłasza się 03!
-Słuchaj mamy tutaj naklejkę że jest to zwykła benzyna. Także zagrożenie nie ma, żadna z beczek nie jest rozszczelniona, więc zagrożenia katastrofą ekologiczną nie ma.
-Dobra przyjąłem, wyjdźcie i pamiętajcie aby wypić wodę macie w bagażniku Skody.
-Przyjąłem.

20:02 - Po wyjściu roty w ubraniach gazoszczelnych dowódca podaje rozpoznanie, a sami strażacy ściągają ze siebie ważące łącznie 40 kilogramów ubranie i aparaty ODO.
-Tarnów 998 dla 360-03.
-Zgłaszam się dla 60-03.
-Beczki z benzyną samochodową, jest ich pięć, z żadnej z nich nie wycieka substancja, strefa bezpieczna zostaje zniesiona,zlejemy je dokładnie pianą, siły i środki wystarczające.
-Przyjąłem.

20:04 - Na miejsce dociera właściciel wraz z firmą utylizującą odpady.
-Tarnó 998 dla 360-03, odbiór.
-Zgłaszam się dla 03.
-Na miejsce dotarł właściciel wraz z firmą która utylizuje takie odpady, przejmą te beczki, dowodzenie przejmuje 2-11, ja kończe działania i wracam do bazy.
-No przyjąłem.

20:06 - KDR po przekazaniu wszystkich zebranych informacji firmie utylizujących odpady niebezpieczne wraca do bazy.
-Tarnów 998 360-92 zakończyłem działania, wracam do bazy.
-Przyjąłem.

20:10 - Strażacy z JRG 2 pomagają firmie przenieść beczki z benzyną do samochodu. KDR stwierdza że zastępy z JRG 1 oraz OSP Tarnów - Rzędzin nie będą potrzebne na miejscu zdarzenia, tak więc chowają oni sprzęt do skrytek i wracają do jednostek.
-Tarnów 998 dla 362-11.
-Zgłaszam się dla 2-11.
-Zastępy z jedynki nie będą mi tu już potrzebne więc oni wraz z Rzędzinem wracają do bazy, na miejscu zostaje 24, 27 i ja.
-Przyjąłem.

20:14 - Zastępy z OSP Tarnów - Rzędzin wracają do jednostki.
-Zgłaszam się dla Tarnowa - Rzędzina.
-Zakończyliśmy działania, z polecenia KDRa wracamy do remizy, pod remizą tankowanie wody.
-Przyjąłem.

20:15 - Zastępy z JRG 1 wracają do bazy.
-Tarnów 998 dla 61-60.
-Zgłaszam się.
-Zakończyłem działania, wracam do bazy.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 dla 1-61.
-Zgłaszam się dla 1-61.
-Zakończyłem działania, z polecenia dowódcy powrót do bazy.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 tu 361-81 zakończyłem działania, z polecenia dowódcy akcji wracamy do jednostki.
-Przyjąłem.

20:18 - Dowódca spisuje protokół dla policji.

20:22 - Dowódca przekazuje dokumenty policjantom, ratownicy chowają sprzęt.

20:28 - Zastępy wracają do jednostki.
-Tarnów 998 dla 2-90.
-Zgłaszam się dla 2-90.
-Zakończyłem działania, wracam do bazy razem z 2-24 i 2-27.
-Przyjąłem.

20:35 - 2-24, 27 i 90 (11) w koszarach.
-Tarnów 998 2-24, 27 i 90 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

20:39 - OSP Tarnów - Rzędzin w remizie.
-Tarnów 998 tu Tarnów - Rzędzin, odbiór.
-Na odbiorze Tarnów 998.
-GBA i GCBA w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

20:41 - Zastępy z JRG 1 po tankowaniu paliwa w koszarach.
-Tarnów 998 dla 361-81 60 i 61 po tankowaniu paliwa w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem.

Raport KDR

Siły i środki:
362[K]90 SLRr Mitsubishi L200/Marvel - JRG 2 Tarnów
362[K]24 GBA 2,5/24 Renault Midlum DXi 300.14/PS Szczęśniak - JRG 2 Tarnów
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes Benz Atego 1329/BoCar - JRG 1 Tarnów
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/PUH Stolarczyk - JRG 1 Tarnów
361[K]60 SCRChem Iveco Strails 420 He-Street/PUH Stolarczyk - JRG 1 Tarnów
361[K]61 SLRRChem Land Rover Defender 110/Egeria/Frank-Cars - JRG 1 Tarnów
361[K]81 SLKw Peugeot Boxer/Auto-Tech/Pojazdy Specjalne Dudek - JRG 1 Tarnów
360[K]92 SLOp Skoda Octavia - KM PSP Tarnów
369[K]35 GCBA 5/32 Jelcz 442/JZS - OSP KSRG Tarnów - Rzędzin
369[K]86 GBARt 3/16 Volvo FL280/BoCar - OSP KSRG Tarnów - Rzędzin
G622 Fiat Ducato - P Tarnów - ?
G675 Kia Cee'D SW II - KP Tarnów - ?

Offline Piter112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Czerwiec 2019, 22:05:27 »
Interwencja 6/2019

O godzinie 4:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie dzwoni mężczyzna który twierdzi że w jego mieszkaniu wybuchła butla gazowa w kuchence gazowej.
-Straż Pożarna, Tarnów.
-Witam! Chciałem zgłosić że w moim mieszkaniu doszło prawdopodobnie do wybuchu butli z gazem!
-Gdzie pan jest?
-Ulica Rydza Śmigłego, blok numer 4.
-Dobrze, przyjąłem, proszę o podanie tożsamości.
-Kacper Kałuża.
-Widać ogień albo dym?
-Widać dym bo zawaliła się jedna ściana z kuchni do pokoju gościnnego.
-Przyjąłem, zgłoszenie, proszę zejść na dół i czekać na siły i środki.
-Okej, dziękuje. Do widzenia!
-Do widzenia!

4:38 - Dyżurny SKKM powiadamia Punkt Alarmowy JRG 2 w Tarnowie.
-JRG 2 tu Tarnów 998, wyjeżdżają pierwszym, drugim, podnośnikiem. Ulica Rydza Śmigłego Tarnów, wybuch butli z gazem w mieszkaniu.
-62-10 przyjąłem.

Zastęp pierwszy, drugi, podnośnik i kierownictwo, wyjazd ulica Rydza Śmigłego Tarnów, wybuch butli gazowej w mieszkaniu.
4:39 - Strażacy po usłyszeniu komunikatu ześlizgują się oraz zbiegają do garaży, zakładają spodnie, kurtki oraz buty, dodatkowo zabierają ze sobą do samochodów, wsiadają do pojazdów i dowódca zmiany melduje:
-Tarnów 998 dla 362-24.
-Zgłaszam się dla 2-24.
-Zgłaszam wyjazd 24, 27 oraz podnośnika.
-No przyjąłem, ulica Rydza Śmigłego, blok numer 4, właściciel mieszkania mówił że jest dużo dymu bo od wybuchu najprawdopodobniej zawaliła się ściana.
-Przyjąłem!

4:44 - Zastępy na miejscu, dowódca udaje się do właściciela mieszkania, aby dowiedzieć się coś o zaistniałej sytuacji.
-Tarnów 998 2-24 na miejscu.
-Przyjąłem.
-998 2-27 na miejscu.
-Tarnów 998 tu 362-53, na miejscu.
-2-27 przyjąłem, 2-53 również przyjąłem.

4:45 - Strażacy zakładają Aparaty Ochrony Dróg Oddechowych i zabierają wskaźniki substancji niebezpiecznych.
-Tarnów 998 dla 2-13, odbiór.
-Zgłasza się Tarnów dla 2-13.
-Wybuch butli gazowej podpiętej do kuchenki gazowej, właściciel wchodził do klatki gdy nastąpił wybuch, nie zapaliło się nic, zawalona jest w całości ściana między kuchnią a sypialnią, siły i środki na miejscu, mam wystarczające, czekamy na policję.
-Przyjąłem.

4:47 - Pogotowie energetyczne i policja na miejscu.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 62-13.
-Zgłaszam się dla 62-13.
-Na miejsce w tej chwili dojechał zakład energetyczny i patrol policji, czekamy na pogotowie gazowe jeszcze, jak mnie zrozumiałeś?
-No prawidłowo, masz ich zadysponowanych.

4:48 - Rota I/24 w AODO i z detektorami wchodzi do mieszkania i mierzy stężenie gazu w powietrzu.

4:50 - Badania detektorami nic nie wykazały, strażacy wychodzą z mieszkania, w tym czasie na miejsce dociera pogotowie gazowe wraz z rzeczoznawcą budowlanym.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 2-13.
-Zgłasza się Tarnów.
-Pogotowie gazowe mam na miejscu, dojechał mi jeszcze na miejsce rzeczoznawca budowlany.
-Przyjąłem.

4:53 - Po wejściu do mieszkania rzeczoznawcy bud. stwierdza on że nie można użytkować lokalu z powodu uszkodzenia konstrukcji bloku. KDR zarządza ewakuację budynku, wykonywana jest ona przez strażaków i policjantów.
-Tarnów 998 dla 2-13, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Słuchaj, rzeczoznawca stwierdził że cały blok nie nadaje się do użytku, ponieważ naruszona jest jego konstrukcja, osób poszkodowanych nie ma, proszę Cię abyś poinformował Urząd Gminy o zorganizowanie lokalów zastępczych dla mieszkańców.
-No przyjąłem, już informujemy.

5:13 - Ewakuacja została przeprowadzona, dyżurny powiadamia KDR-a o zdobytych informacjach telefonicznie.
-2-13 tu Tarnów 998.
-Zgłasza się 2-13 dla Tarnowa 998!
-Skontaktuj się pilnie, powtarzam pilnie z nami.
-Zrozumiałem. Już dzwonię.

-No cześć z tej strony KDR z dwójki.
-No cześć, cześć. Słuchaj ustaliśmy z Gminą że za chwilkę podjedzie tam autokar po mieszkańców i zawiezie ich od lokali zastępczych. Także niech sobie wezmą najpotrzebniejsze rzeczy pod waszą opieką.
-Dobra. To ja już organizuje ludzi.
-Okej, dzięki.

5:20 - Strażacy wraz z mieszkańcami bloku numer 4 wynoszą ich rzeczy do przybyłego na miejsce autokaru.

5:43 - Autokar odjeżdża z miejsca zdarzenia.

5:47 - KDR spisuje protokół ze zdarzenia dla policji.

5:54 - Protokół został przekazany policjantom, strażacy chowają sprzęt i zastępy wracają do bazy, wraz z innymi służbami.
-Tarnów 998 dla 2-24.
-Zgłaszam się dla 2-24.
-Miejsce pisemnie przekazane policji, ja kończę działania i wszystkie zastępy wracają do jednostki, jak mnie zrozumiałeś.
-No przyjąłem, a co z mieszkańcami?
-Zostali przewiezieni do lokali zastępczych na ulice Lwowską w Tarnowie.
-Przyjąłem.

-Tarnów 998 2-24, 27 oraz podnośnik, wracamy do bazy.
-Przyjąłem.

6:02 - Zastępy w bazie.
-Tarnów 998 2-27 w koszarach, w gotowości.
-2-24 i 2-27 przyjąłem
-Tarnów 998 2-53 w bazie.
-Przyjąłem.

Raport KDR

[/b]

Siły i środki:
362[K]24 GBARt 2,5/24 Renault Midlum DXi 300.14/PS Szczęśniak - JRG 2 Tarnów
362[K]53 SH-40 Vovlo FM12/Bumar - JRG 2 Tarnów
Pogotowie Gazowe
Pogotowie Energetyczne
Patrol policji
Rzeczoznawcza budowlany

Offline R2-D2

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Czerwiec 2019, 16:27:56 »

DOSTAWA:

- Ubranie specjalne BALLYCLARE XENON PRO [szt. 5]
- Ubranie koszarowe [szt. 3]
- Ubranie bojowe SX-2 [szt. 3]
- Rękawice strażackie GSP [szt. 3]
- Buty strażackie specjalne EWS 9205-1 [szt. 3]
- Hełm strażacki ZS-09 [szt. 3]
- hydrauliczny zestaw do wyważania drzwi i cięcia pedałów Holmatro (wyważarka do drzwi, przecinak do pedałów, wąż hydrauliczny, pompka ręczna) w walizie transportowej  [1 kpl.]
- Zestaw poduszek wysokociśnieniowych Vetter [1 szt.]
- Zestaw poduszek wysokociśnieniowych Vetter [1 szt.]
- AODO AUER AirGO PRO MaXX [szt.3]
- Zestaw PSP R1 + zestaw uzupełniający [szt.2]
- Deska ortopedyczna IronDuck [szt.2]
- Zestaw szyn Kramera [szt.2]
- Zestaw do segregacji TRIAGE [szt.3]
- Zestaw na oparzenia (średni) [szt.2]

Koszt: 75 tys.
Udzielony rabat: 20% (start)
Do zapłaty: 60 tys.
Stan konta: 238 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Czerwiec 2019, 22:20:14 »
Akcja I:

+ 6 tyś

Akcja II:

+ 7 tyś

Akcja III:

+ 7 tyś

Za akcje: + 20 tys
Budżet: 258 tys

Do opisu:

11:55 Wpływa zgłoszenie o pożarze 3 ha traw
19:23 Wpływa zgłoszenie o pożarze torfowiska
23:58 Wpływa zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia na ulicy. ZRM dostępne za 30 min

Ostatni raz powtarzam, żadnych pełnych danych osobowych w jednostce, w opisach akcji ani w raportach. Jeśli nie rozumiesz tego to od przyszłej zmiany akcje będą anulowane, a zdjęcia raportu usuwane. Może wtedy zrozumiesz.

Offline Piter112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Czerwiec 2019, 08:23:23 »
Interwencja 7/2019

O godzinie 11:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Dzwoni mężczyzna który zgłasza pożar traw w lasku Lipie na ulicy Błonie w Tarnowie.
-Witam, z tej strony Patryk K. ja chciałem zgłosić pożar traw w lasku Lipie na Błoniach w Tarnowie.
-Dobrze, ile się tych traw pali?
-Ja wiem? Jakieś 20 arów?
-Zgłoszenie przyjęte, proszę pozostać na miejscu i odbierać telefon, bo w razie potrzeby będziemy dzwonić.
-Okej, do widzenia!
-Do widzenia, dziękuje!

11:56 - Drugi dyżurny ogłasza alarm wyjazdowy na JRG 2 oraz załącza numerek drugi na wyświetlaczu. Dyżurny po przyjęciu zgłoszenia alarmuje na miejsce dodatkowo policję.
Uwaga wyjazd! Zastępu drugiego lasek Lipie ulica Błonie pożar traw obok lasu!!!-62-10 Przyjąłem, jedziemy!
[1][2][3][4][5][6]

11:57 - Strażacy oraz z-ca dowódcy zmiany I zbiegają i ześlizgują się do garaży. Zakładają nomexy oraz hełmy, po czym wsiadają do wozu i dowódca melduje wyjazd zastępu czteroosobowego do zdarzenia.
-Tarnów 998 62-27 zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem, zgłaszający nie mógł określić ile się pali ale powiedział że pali się plus minus 25 arów, policje masz w drodze.
-Przyjąłem. (w tle słychać modulator dźwiękowy PA300)

12:01 - Zastęp na miejscu, strażacy ściągają z dachu tłumice i biegną do płonących traw.
-Tarnów 998 2-27 na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem, czekam na informacje.

12:02 - Strażacy przystępują do ugniatania płonących traw.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 2-27.
-Zgłasza się Tarnów.
-Pożar traw około trzech hektarów, ogień ciągle się rozprzestrzenia, jak byś mógł zadysponuj mi tutaj jeszcze przynajmniej dwa zastępy.
-Przyjąłem, dysponuje.

12:03 - Dyżurny ogłasza wyjazd zastępu drugiego na JRG 1 oraz załącza numerek 2 na tablicy.

Uwaga! Wyjazd zastępu drugiego Lasek Lipie Pożar traw około 3 hektarów!!!
[1][2][3][4][5][6]

12:04 - Na JRG 1 strażacy po usłyszeniu komunikatu wyjazdowego zbiegają do garaży i zakładają nomexy wraz z hełmami. Wtem na JRG 2 ogłaszany jest komunikat o wyjeździe zastępu pierwszego.

Zastęp pierwszy do wyjazdu, pomóc drugiemu zastępowi mamy pożar traw w Lasku Lipie.-362-10 przyjąłem.
-Tarnów 998 61-25 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem.
[1][2][3][4][5][6]

12:05 - Dowódca zmiany wraz z pięcioma strażakami zbiegają do garaży, przebierają się w nomexy i hełmy, po czym wsiadają do wozu i 2-13 zgłasza wyjazd.
-Tarnów 998 62-24 wyjazd!
-Tarnów 998 przyjąłem.

12:07 - Dowódca pierwszego zastępu pyta 2-15 o drogę dojazdową.
-2-15 dla 2-13.
-Zgłasza się 2-15.
-Jak tam do Was dojechać?
-Jak skręcisz z Alei Jana Pawła II w lewo w Las to jedziesz jakieś 300 metrów prosto i tam nas zobaczysz.
-2-13 przyjąłem.

12:09 - Zastęp na miejscu, rota I oraz II rozwija linie główną i dwie gaśnicze.

12:11 - Strażacy po załączeniu wody przez kierowcę zastępu 24 podają dwa prądy wody na płonące trawy, KDR podaje rozpoznanie.
-Tarnów 998 62-13.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Pali się około trzech hektarów traw, ogień podchodzi do lasu, łapiemy ogień tłumicami oraz dwoma prądami wody, zadysponuj mi tu Keraxa z wodą, z jedynki.
-Dobra, przyjąłem, policje masz na miejscu?
-Tak, w tej chwili dotarli na miejsce.
-Prawidłowo.

12:12 - Na JRG 1 ogłaszany jest komunikat o wyjeździe zastępu 29 do pożaru.
Uwaga! Zastęp 29, wyjazd, Lasek Lipie.
12:14 - Strażacy biegną ubrani w hełmy oraz nomex'y do garaży komendy i wsiadają do wozu, dowódca zastępu zgłasza wyjazd.
-Tarnów 998 61-29 zgłaszam wyjazd do zdarzenia.
-Tarnów 998 przyjąłem.

12:18 - Zastęp 25 z JRG 1 dociera na miejsce.
-Tarnów 998 1-25 na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

12:19 - Rota z 25 rozwija linie główną złożoną z odcinka W-75 i rozdzielacza oraz linie gaśniczą złożoną z odcinka W-52 i prądownicy, rota II natomiast z dachu wyciąga dwie tłumice z którymi strażacy biegną gasić płonące trawy. Rota z 2-27 rozwija W-75 w zasilaniu do 2-24.

12:20 - Ogień zostaje opanowany, na miejsce dojeżdża zastęp 29 z JRG 1 który rozwija zasilanie do 2-24 i 2-27 oraz 1-25.
-Tarnów 998 361-29 na miejscu
-Przyjąłem.

12:30 - Ogień został ugaszony, strażacy z 2-27 chowają cały sprzęt użyty w akcji i odpinają zasilanie z 1-29.

12:34 - Kierowca zastępu 2-27 wjeżdża w pogorzelisko z włączonymi natryskami aby przelać spaloną trawę.
-Tarnów 998 dla 2-13.
-Tarnów 998.
-Sytuacja opanowana, dogaszamy natryskami z 2-27, zastępy z JRG 1 wracają do bazy.
-Przyjąłem.

12:35 - Strażacy z JRG 1 zwinęli odcinki i schowali sprzęt do skrytek.
-Tarnów 998 1-25 i 29 zgłaszam powrót do bazy z polecenia KDR-a.
-Przyjąłem.

12:40 - Strażacy z JRG 2 chowają sprzęt, dowódca spisuje protokół ze zdarzenia dla policji.

12:44 - Strażacy z JRG 2 pochowali sprzęt do skrytek, dowódca przekazał protokół policjantom, zastępy odjeżdżają z miejsca akcji.
-Tarnów 998 62-24.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla 2-24.
-Zakończyliśmy działania, miejsce przekazane pisemnie policji, ja wraz z zastępem 27 wracam do jednostki po drodze tankowanie wody oraz paliwa.
-Przyjąłem.

12:50 - Samochody i zastępy w bazie, strażacy suszą odcinki.
-Tarnów 998 62-24 i 2-27 w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 przyjąłem.

Siły i środki:
362[K]24 GBARt 2,5/24 Renault Midlum DXi 300.14/PS Szczęśniak - JRG 2 Tarnów
362[K]27 GCBARt 5/32 Scania P400/ISS Wawrzaszek - JRG 2 Tarnów
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów
361[K]29 GCBA 8/40 Renault Kerax/ISS Wawrzaszek - JRG 1 Tarnów
Patrol policji.

Karta wyjazdowa:
Numer ewidencyjny zdarzenia: 7/2019
Czas działań: 55 minut.
Adres zdarzenia: Lasek Lipie, Tarnów Al. JP II.
Kierujący Działaniem Ratowniczym: Kpt. Paweł W.
Rodzaj działań: Miejscowe zagrożenie.