OSP Marianów

Autor Wątek: OSP Marianów  (Przeczytany 592 razy)

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
  • Reputacja: -1
  • Strażakiem się jest, a nie bywa...
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP Marianów
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Maj 2019, 10:38:49 »
[32]

Jest sobota, 27 kwietnia 2019 roku godzina 17:17, strażacy z OSP Marianów sprzątają remizę oraz sprawdzają sprzęt znajdujący się na pojazdach. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego otrzymuje telefon z Urzędu Gminy Marianów z prośbą o podjechanie i sprawdzenie zagrożenia związanego z owadami błonkoskrzydłymi na ulicy Topolowej 97 w Marianowie. Dyżurny wywołuje OSP Marianów.
-OSP Marianów, Marianów dla Juzierowa 998!
-Zgłasza się Marianów dla Juzierowa 998!
-Słuchaj wyjedź lekkim do sprawdzenia zagrożenia związanego z owadami błonkoskrzydłymi ulica Topolowa 97 w Marianowie, to mi gmina zgłosiła.
-No przyjąłem. Za około minutkę zgłoszę wyjazd lekkiego.
-Prawidłowo.

17:18 Strażacy przebierają się w nomexy i wsiadają do wozu. Dowódca melduje:
-Juzierów 998 dla Marianowa.
-Zgłaszam się dla Marianowa.
-Zgłaszam wyjazd SLRt do zdarzenia.
-No przyjąłem. Słuchaj jedź nie alarmowo.
-Przyjąłem!

O godzinie 17:25 zastęp SLRt dojeżdża na miejsce, dowódca idzie zapoznać się z sytuacją, kierowca włącza belkę ostrzegawczą nad tylną roletą, załącza światła awaryjne i uruchamia również sygnalizację świetlną.
-998 Juzierów tu Marianów, odbiór.
-Zgłasza się 998 dla Marianowa...
-Zgłaszam przyjazd na miejsce zdarzenia, udaje się rozpoznać sytuację, jak zrozumiałeś?
-No prawidłowo, czekam.

17:27 - Dowódca po zobaczeniu gniazda, stwierdza że nie ma sensu usuwania gniazda, ponieważ jest ono puste i wyżłobione w drewnie.
-Juzierów 998 tu Marianów, odbiór.
-Jesteśmy na miejscu, gniazdo znajduje się w drzewie, z tego co widzę owadów w środku nie ma, jest to stare gniazdo, także nie będziemy go usuwać i wracamy do bazy, jak zrozumiałeś?
-No prawidłowo, wracajcie!

17:28 - Dowódca wypisuje stosowną dokumentację i zalecenia dla mieszkańców.Po przekazaniu papierów strażacy wsiadają do samochodu i odjeżdżają z miejsca do remizy.
-Juzierów 998 tu Marianów, odbiór.
-Zgłaszam zakończenie działań, pisemne przekazanie miejsca zdarzenia wraz z zaleceniami rodzinie, kończymy działania wracamy do jednostki, jak zrozumiałeś?
-No prawidłowo, dziękuje.

17:36 - Zastęp w remizie.
-Zgłasza się Juzierów dla Marianowa.
-SLRt w bazie, w gotowości. Chciałem zgłosić od razu gotowość bojową jednostki, sprzęt sprawny, samochody sprawne, reszta bez zmian nadał naczelnik.
-Przyjąłem, dziękuje i proszę o kontakt telefoniczny w celu sporządzenia meldunku.
-Przyjąłem, zaraz prze dzwonie.

Meldunek:
Miejsce działań: Ulica Generała Józefa Bema, Marianów.
Czas działań: 17:18 - 17:28
Rodzaj zagrożenia: Miejscowe Zagrożenie
Typ działań: Gospodarczy
Działania: Owady błonkoskrzydłe
Osoby poszkodowane: 0
Odległość od OSP 4,3 km
Numer zdarzenia: 32/2019 r.

Siły i środki:
SLRt Ford Transit/Frank-Cars - OSP Marianów

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Maj 2019, 22:39:31 »
[33]

Jest 3 maj 2019 roku godzina 9:30 rano, od prawie tygodnia bo aż od 6 dni w mieście Marianów był spokój dla ochotników od wyjazdów do zdarzeń. Strażacy wyjechali lekkim i ciężkim zastępem na rynek w Marianowie na Obchody 3 Maja, strażacy na wszelki wypadek biorą ze sobą oprócz mundurów galowych zabierają ze sobą też nomex'u oraz hełmy do samochodów.

9:35 - Strażacy w trakcie jazdy przygotowują się na ewentualny wyjazd.

9:39 - Zastęp GCBA z OSP Marianów zostaje wywołany i zadysponowany przez SKKM do miejscowości Białogargowo, posesja numer 47 karetka podczas wyjazdu od pacjenta z niewydolnością krążeniowo - oddechową zakopała się w błocie i nie może ruszyć.
-OSP Marianów, Marianów GCBA dla Juzierowa 998!
-Zgłaszam się dla Juzierowa 998 tu GCBA Marianów.
-Słuchaj, udaj się do miejscowości Białogardowo, posesja numer 47, tam karetka z pacjentem z niewydolnością krążeniowo - oddechową zakopała się w błocie i nie może wyjechać, udaj się na miejsce.
-Przyjąłem, udajemy się.

Strażacy w trakcie jazdy przebierają się z mundurów galowych w których mknęli na uroczystości Trzeciego Maja na Marianowski rynek w mundury bojowe.

O godzinie 9:45 zastęp dociera na miejsce, dowódca wie że trzeba się spieszyć i szybko biegnie skontaktować się z lekarzem karetki Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zatrzymują rolnika który udawał się swoim traktorem na pole aby spróbował wyciągnąć karetkę.
-998 dla Marianowa!
-Zgłaszam się.
-Jesteśmy na miejscu, ambulans marki Volskwagen Crafter zakopał się w błocie, tutaj zatrzymaliśmy traktorzystę który pomaga nam wyciągnąć swoją liną karetkę, osoba z NZK jest w stanie ciężkim z przywróconymi funkcjami życiowymi.
-No przyjąłem.

9:48 - Karetka została wyciągnięta i udaje się ona w kodzie 3 (alarmowo) do szpitala.

9:50 - Strażacy dziękują rolnikowi za pomoc w uwolnieniu ambulansu i wracają do bazy. Działania zostają oficjalnie zakończone, zastęp udaje się na rynek na Obchody Trzeciego Maja.
-Zakończyliśmy działania, wracamy na uroczystości..
-Przyjąłem, po powrocie do remizy skontaktuj się ze mną telefonicznie, spiszemy meldunek.
-Słuchaj, prze dzwonie teraz.
-Przyjąłem.

Zastęp w trakcie drogi na uroczystości przebiera się w mundury galowe, dowódca dzwoni do dyżurnego na numer prywatny w celu sporządzenia meldunku ze zdarzenia.

O godzinie 9:58 zastęp dojechał na rynek i zaparkował obok SLRt.

Meldunek:
Miejsce działań: Posesja numer 47, Białogardowo
Czas działań: 9:39 - 9:58
Typ działań: Alarmowy
Działania: Zakopany w błocie ambulans z pacjentem po NZK.
Osoby poszkodowane: 1
Odległość od OSP 5.7 km
Numer zdarzenia: 33/2019 r.

Siły i środki:
OSP Marianów - GCBA
ZRM
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2019, 23:11:00 wysłana przez Madejos112 »

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Maj 2019, 11:13:13 »
[34]

Jest sobota, 24 Maja 2019 roku - dzień strażaka. O godzinie 9:20 strażacy z calej Gminy Marianów udają się na Marianowski rynek na uroczystości Gminne Dnia Strażaka.
-Zgłasza się Juzierów.
-Zgłaszam wyjazd SLRt i GCBA na gminne obchody Dnia Strażaka na rynku w Marianowie.
-No prawidłowo, przyjąłem. Bądźcie na nasłuchu.

Po dojeździe komendanta miejskiego PSP w Juzierowie uroczystość rozpoczęła się, nagle w jednym momencie o godzinie 9:58 dyżurny wywołuje OSP Marianów.
-OSP Marianów dla Juzierowa 998!
-Zgłasza się Marianów dla Juzierowa 998.
-Udajcie się ciężkim, u Was w miejscowości monitoring przeciwpożarowy w sklepie Stokrotka na ulicy Hodowlanej 7, ode mnie jadzie pierwszy i drabina.
-Przyjąłem, prawidłowo, wyjeżdżamy.

Strażacy po przyjęciu zgłoszenia szybko biegną do Kamaz'a i przebierają się w mundur bojowy z galowego, wsiadają do wozu i o 9:59 dowódca melduje przez radiostację:
-998 dla Marianowa, odbiór.
-998 na odbiorze.
-Zgłaszam wyjazd GCBA do monitoringu przeciwpożarowego w Stokrotce, ulica Hodowlana 7 Marianów.
-No przyjąłem, tak jak mówiłem jedzie na miejsce jeszcze podnośnik i pierwszy wyjazd ode mnie plus zadysponowaną macie także policje.
-Przyjąłem, udajemy się!

W trakcie jazdy strażacy zakładają Aparaty Ochrony Dróg Oddechowych.

O godzinie 10:04 zastęp dociera na miejsce zdarzenia. Strażacy ewakuują klientów i pracowników ze sklepu i rozwijają linię główną plus gaśniczą po czym uruchamiają pobór powietrza w butlach w AODO i załączają sygnalizatory bezruchu. Po odpowiednim zabezpieczeniu dwóch strażaków (ROTA) wchodzi do budynku by sprawdzić czy w budynku nie ma zadymienia oraz ognia.
-Juzierów 998 dla Marianowa!
-Podaje sytuacje, jesteśmy na miejscu, rota w aparatach wchodzi do środka z linią gaśnicza, chłopaki będą sprawdzać czy w sklepie nie ma zadymienia oraz yyy ognia, policja w tym momencie do nas dojechała, siły i środki mam wystarczające.
-No przyjąłem, zastępy z JRG są dosłownie 1,5 kilometra od Was to niech już chłopaki dojadą.
-No przyjąłem!

Rota I wywołuje dowódcę, aby podać mu rozpoznanie po czym wychodzi z budynku.
Dowódca dla Roty I.
-Zgłasza się dowódca dla Roty I.
-No jesteśmy w środku, zadymienia i ognia nie ma, na zapleczu tylko ktoś zostawił żarzącego się papierosa, zgasiliśmy go i będziemy wychodzić, jak zrozumiałeś?
-No przyjąłem, prawidłowo, wychodźcie.

O godzinie 10:11 21 i 51 z JRG 1 Juzierów dociera na miejsce zdarzenia.
-Juzierów 998 1-21 na miejscu, zaraz informacja.
-Przyjąłem, czekam na informacje.
-998 dla 1-51, jestem na miejscu, przechodzę pod dowodzenie trzynastego.
-Przyjąłem.

10:12 - Dowódca zmiany z JRG 1 Juzierów idzie rozpoznać sytuacje, strażacy z Marianowa zwijają odcinki oraz chowają rozdzielacz.
-Juzierów 998 dla 1-13.
-Zgłasza się Juzierów dla 1-13.
-Zawracam Ci drabinę do bazy bo nie będzie mi tutaj potrzebna, jeden z pracowników na zapleczu zostawił żarzącego się papierosa i prawdopodobnie od niego uruchomił się monitoring przeciwpożarowy, wypisze protokół i przekażę miejsce policji, będę wracał do bazy.

Strażacy jeszcze raz sprawdzają jeszcze raz cały obiekt, drabina z JRG 1 wraca do jednostki.
-Juzierów 998 dla 1-51 zakończyłem działania z polecenia dowódcy wracam do jednostki.
-Przyjąłem!

Strażacy jeszcze raz sprawdzili obiekt i nie stwierdzili żadnego zagrożenia, alarm zostaje uznany za fałszywy alarm. Dowódca zmiany spisuje protokół z akcji dla policji, przekazuje go i wszystkie zastępy wracają do bazy.
-Juzierów 998 dla 1-13.
-Zgłasza się Juzierów dla 1-13.
-Sprawdziliśmy jeszcze raz obiekt i nie stwierdziliśmy zagrożenia, jest to fałszywy alarm, miejsce przekazane pisemnie policji i wszystkie zastępy wracają.
-Przyjąłem, wracajcie na nasłuchu.

Zastęp z Marianowa wraca na uroczystości, a 21 wraca do koszar.
-Juzierów 998 1-21 zakończyłem działania, wracam do koszar.
-Przyjąłem!
-998 tu Marianów, zakończyliśmy działania, wracamy na uroczystości.
-Przyjąłem!

O godzinie 10:39 zastęp z Marianowa dociera na rynek, na gminne Uroczystości Dnia Strażaka.

10:46 - zastęp 1-21 wrócił do jednostki.
-998 1-21 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem!

Meldunek:
Miejsce działań: Hodowlana 7, Sklep Stokrotka
Czas działań: 9:58 - 10:46
Rodzaj zagrożenia: Fałszywy alarm
Działania: Monitoring przeciwpożarowy w sklepie Stokrotka.
Osoby poszkodowane: 0
Odległość od OSP 4.2 km
Numer zdarzenia: 34/2019 r.

Siły i środki:
701[K]21, 51 - JRG 1 Juzierów
GCBA - OSP Marianów
Policja
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2019, 11:27:27 wysłana przez Madejos112 »

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Maj 2019, 16:28:06 »
[35]

Jest 24 maja 2019 roku, godzina 11:12, na Marianowskim rynku odbywają się gminne obchody dnia Strażaka rozpoczęte o godzinie 10:00 przez komendanta miejskiego PSP w Juzierowie. O godzinie 11:12 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania otrzymuje formatkę od Pogotowia Ratunkowego o zasłabnięciu starszego mężczyzny na ulicy Garwolińskiej.
-OSP Marianów dla Juzierowa 998.
-Zgłasza się Marianów dla 998.
-Udaj się po raz kolejny samochodem lekkim do miejscowości Olkusz, przy posesji numer 34 tam jest nieprzytomna starsza osoba, nie ma karetek więc udaj się tam.
-Przyjąłem, prawidłowo udaje się!

-OSP Kobylnica Wielka dla Juzierowa 998.
-Zgłasza się Kobylnica dla Juzierowa 998!
-Jak słyszałeś udaj się SLRr-em do tego zdarzenia co Marianów.
-No przyjąłem, zaraz się udamy.

Kilka sekund po przyjęciu zgłoszenia strażacy biegną do samochodów i przebierają się w nomexy i zakładają hełmy po czym wsaidają do samochodów i wyjeżdżają.
-Juzierów 998 dla Kobylnicy.
-Zgłasza się Juzierów 998.
-Zgłaszam wyjazd SLRr i OSP Marianów SLRt do zdarzenia.
-Przyjąłem.

O godzinie 11:18 zastępy przybywają na miejsce zdarzenia, strażacy z Kobylnicy wyciągają torbę medyczną i biegną udzielić poszkodowanemu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Juzierów 998 tu Kobylnica.
-Zgłaszam się dla Kobylnicy.
-Jesteśmy na miejscu wraz z Marianowem, osoba to koło 60 letni mężczyzna, jest przytomny, oparty o ogrodzenie, udzielamy KPP i czekamy na ZRM.
-No przyjąłem, jedzie do Was zespół z Dąbrowy Tarnowskiej z powodu zajęcia wszystkich ZRM-ów w naszym powiecie.
-No przyjąłem.

11:33 ZRM dojeżdża na miejsce zdarzenia, KDR składa słowny raport ratownikom z Dąbrowy Tarnowskiej.
-Juzierów 998 Kobylnica, ZRM na miejscu.
-Zrozumiałem!

11:35 - Ratownicy po przejęciu poszkodowanego przenoszą go na deskę i z pomocą strażaków "pakują" nosze do karetki.

11:37 - ZRM odjeżdża do szpitala w Juzierowie.
-998 dla Kobylnicy Wielkiej, odbiór.
-Zgłasza się 998!
-ZRM odjechał z poszkodowanym w stanie dobrym do szpitala w Juzierowie, my kończymy działania i wracamy na rynek.
-No przyjąłem, dzięki.

11:47 - Zastępy na rynku, strażacy przebierają się w mundury galowe i znów wracają do uczestnictwa w obchodach Dnia Strażaka./font]

Meldunek:
Miejsce działań: Olkusz 34
Czas działań: 11:12 - 11:47
Działania: Zasłabnięcie starszej osoby, udzielenie KPP, brak wolnych karetek w powiecie.
Osoby poszkodowane: 2
Odległość od OSP 6,9 km
Numer zdarzenia: 35/2019 r.

Siły i środki:
OSP Marianów - SLRt
OSP KSRG Kobylnica Wielka - SLRr
ZRM Dąbrowa Tarnowska

Offline R2-D2

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Czerwiec 2019, 09:07:04 »

DOSTAWA:

- Kombinezon na osy i szerszenie HORNET - 1 [szt.4]
- Środek owadobójczy BROS [ szt.5]
- AODO AUER AirGO PRO MaXX [szt.2]
- Zestaw PSP R1 + zestaw uzupełniający [szt.2]
- Deska ortopedyczna IronDuck [szt.2]
- Zestaw szyn Kramera [szt.2]
- Zestaw do segregacji TRIAGE [szt.2]
- Zestaw na oparzenia (średni) [szt.2]

Koszt: 35 tys.
Udzielony rabat: --
Do zapłaty: 35 tys.
Stan konta: 11 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Czerwiec 2019, 23:22:14 »
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Marianowie dziękuje za dostarczenie sprzętu do jednostki. Sprzęt został wprowadzony na stan obu pojazdów i mamy nadzieje że będzie służył mieszkańcom Marianowa i okolic.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej
 w Marianowie

Offline SylwekOSP

• Starszy Moderator
  • Starszy Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 77
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Czerwiec 2019, 12:06:23 »
Witam, ocena.

Za akcje 15 tys

Budżet 26 tys

Akcje na najbliższy czas

- pożar samochodu osobowego na drodze  wojewódzkiej
- rozpoznanie zagrożenia - pszczoły
- zalana piwnica w kamienicy
- powalone drzewo
Jeśli pomogłem uracz + :))

Strażakiem  się jest a nie bywa.

Nigdy nie zabieraj człowiekowi wszystkiego co ma , bo wtedy nie będzie miał niczego do stracenia i będzie zdolny do wszystkiego.

Facebook
https://www.facebook.com/pages/Zdj%C4%99cia-NIEWIADOMSKI-ego-pochodzenia/125916597603668

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Czerwiec 2019, 22:47:11 »
[36]

Jest godzina 3:16 02.06.2019 roku. Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Radzionkowie odbiera zgłoszenie od służby autostradowej o płonącym samochodzie osobowym na 45 kilometrze Drogi Wojewódzkiej numer 975. Nagle w Marianowie rozbrzmiewa się dźwięk syreny alarmowej. Dwóch strażaków (w tym naczelnik i prezes) wbiegają do remizy, jeden za pomocą DSP-52 zgłasza się do SKKM, aby przyjąć zgłoszenie.
-Radzionków 998 zgłoś się dla Marianowa.
-Zgłasza się Radzionków 998 dla Marianowa, wyjeżdżajcie Kamazem 45 kilometr Drogi Wojewódzkiej, pas w kierunku Żydowa, mamy pożar samochodu osobowego, dwa zastępy z JRG 1 i jeden z JRG 2 w drodze.
-Przyjąłem, zaraz wyjeżdżam.

3:17 - Zastępy z JRG 1 Radzionków wyjeżdżają do zdarzenia. Strażacy w OSP Marianów przybiegają do remizy i zakładają nomexy, po około minucie zastęp z OSP Marianów jest gotowy do wyjazdu wraz z zastępem z JRG 2 Radzionków.
-Radzionków 998 1-21, 25 zgłaszam wyjazd na Drogę Wojewódzkie.
-No przyjąłem, służba autostradowa jest na miejscu, w drodze policja i ZRM.
-Zrozumiałem!
-Radzionków 998 dla Marianowa.
-Zgłaszam wyjazd GCBA do zdarzenia!
-Przyjąłem!
-998 702-22 zgłaszam wyjazd!
-Przyjąłem, droga wojewódzka numer 975, 45 kilometr, pas w kierunku Żydowa.
-Zrozumiałem. Dzięki.

3:22 - Zastęp z OSP Marianów na miejscu, druhowie zakładają Aparaty Ochrony Dróg Oddechowych, po ich założeniu rozwijają linie szybkiego natarcia z nakładką pianową.
-Radzionków dla Marianowa, odbiór.
-Na odbiorze 998.
-Jesteśmy na miejscu wraz ze Służbą Autostradową. Pali się osobowa Mazda, siły i środki jak dojedzie dwójka będą wystarczające.
-Przyjąłem.

3:25 - Druhowie z OSP gaszą ogień, miejsce zabezpieczone przez pracowników Służby Autostradowej. Dojazd policji i 2-22.
-Radzionków 998 dla 702-22, jesteśmy na miejscu, zaraz informacje szczegółowe.
-Zrozumiałem, czekam na informacje.

3:26 - Rota I/22 zakłada AODO i rozwija szybkie natarcie, po czym przystępuje do działań.
-998 dla 2-15.
-Zgłaszam się dla 2-15.
-Pożar osobówki, na pasie awaryjnym, osoby podróżujące, jest ich cztery, zapalił się silnik, pojazd marki Mazda, ruch odbywa się jednym pasem w kierunku Żydowa, ogień jest opanowany przez OSP Marianów, siły i środki wystarczające, JRG 1 możesz zawrócić, patrol policji na miejscu.
-No przyjąłem. 1-21 dla Radzionkowa 998.
-Zgłaszam się. Przyjąłem wraz z 25 zawracam do koszar.
-Prawidłowo.
-2-21 powiedz mi czy są jakieś osoby poszkodowane, czy ZRM mogę zawrócić?
-Zawróć, niema poszkodowanych osób.
-Przyjąłem, dzięki.

3:30 - Strażacy z Marianowa ściągają Aparaty ODO, a rota z PSP dogasza komorę silnika.

3:38 - Działania zostają zakończone.

3:40 - Zawodowcy ściągają AODO i zwijają szybkie natarcie.

3:44 - Dowódca wypisuje protokół dla policjantów.

3:51 - Dowódca przekazuje policjantowi WRD protokół ze zdarzenia.

3:54 - Zastępy odjeżdżają z miejsca zdarzenia.
-Radzionków 998 dla 2-22.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam zakończenie działań, na miejscu pozostaje policja oraz służba autostradowa, ja i OSP Marianów wracamy do bazy.
-No przyjąłem, wracajcie.

4:02 - Zastęp z OSP w Remizie.
-998 dla Marianowa.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam powrót GCBA do bazy, w gotowości.
-Przyjąłem.

Druhowie od nowa rozwijają odcinki, osuszają je i powoli rozchodzą się do domów.

4:07 - Zastęp z PSP w bazie.
-998 dla 22. 22 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem!

Siły i środki:
708[K]21 GCBA 6/32 43118/Zamet - OSP Marianów
702[K]21 GBA 2,5/25 Renault D16/PS Szczęśniak - JRG II Radzionków
701[K]21 GBARt 3/28 Mercedes Benz Atego 1530/PS BoCar - JRG I Radzionków
701[K]25 GCBA 5/50 Scania P450/PS Szczęśniak - JRG I Radzionków
P04 Mercedes Benz Sprinter DCi 519 Bluetec/Auto-Form - PSPR Radzionków
G612 Opel Astra - KMP WRD Radzionków
Służba Autostradowa
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2019, 22:53:17 wysłana przez Madejos112 »

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Czerwiec 2019, 16:11:22 »
Interwencja 37/2019

W poniedziałek 03.06.2019 roku naczelnik OSP Marianów odbiera telefon od dyżurnego SKKM w Radzionkowie. W którym prosi o podjechanie zastępem SLRt na ulicę Marianowicką w Marianowie. Naczelnik przedzwania do dwóch strażaków, którzy w ciągu 15 minut przyjeżdżają do remizy. Strażacy ubierają się w koszarówki, naczelnik wyjeżdża Fordem przed garaż i strażacy wsiadają, po minucie dowódca melduje:
-Zgłasza się Radzionków 998 dla Marianowa.
-Zgłaszam wyjazd SLRt do gniazda szerszeni.
-Zrozumiałem.

16:28 - Zastęp po pięciu minutach jest na miejscu, dowódca zastępu udaje się na rozpoznanie.
-Zgłasza się Radzionków 998.
-Marianów na miejscu, zaraz informacja.
-Przyjąłem!

16:29 Rota zakłada dwa ubrania owadoodporne i przygotowuje środki na owady.
-998 zgłoś dla OSP Marianów.
-Gniazdo pszczół na wysokości około trzech metrów, gniazdo nie nadaje się do jakich kolwiek działań, ponieważ jest ono z ubiegłych wakacji według mieszkańców i gniazdo jest puste, także ja tutaj wypisze stosowną dokumentację i wracamy do remizy.
-Radzionków 998 przyjąłem.

16:30 - Dowódca wypisuje przekazanie miejsca zdarzenia wraz z dalszymi zaleceniami.

16:31 - Strażacy ściągają "owadówki" i wraz z preparatami na owady błonkoskrzydłe.

16:37 - Zastęp wraca do jednostki, papiery zostały przekazane mieszkańcom przez dowódcę zastępu. Zastęp wraca do jednostki.
-Radzionków 998 zgłoś się dla Marianowa.
-Zgłasza się Radzionków 998 dla Marianowa.
-Zgłaszam zakończenie działań, miejsce wraz z zaleceniami przekazane właścicielowi posesji, działania kończymy zastępy w obsadzie czterech ratowników wraca do jednostki.
-Przyjąłem, dzięki, wracajcie.

16:44 - Zastęp w jednostce, strażacy sprawdzają sprzęt i po krótkiej chwili rozchodzą się do domu bądź pracy.
-Radzionków 998 tu Marianów, SLRt w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

Siły i środki:
708[K]45 SLRt Ford Transit/Frank-Cars - OSP Marianów

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: 13 Czerwiec 2019, 12:01:33 »
i
Interwencja 38, 39/2019

O godzinie 4:44 w Marianowie rozlega się dźwięk syreny alarmowej. Strażacy zbiegają się do remizy. Naczelnik wywołuje Miejskie Stanowisko Kierowania o podanie informacji na temat załączeniu syreny.
-Radzionków 998 dla OSP Marianów (w tle słychać dźwięk syreny)
-Zgłasza się Radzionków 998. Panowie wyjeżdżajcie mamy zalaną piwnicę w budynku mieszkalnym. Ulica Radomska 99B w Borowie.
-Przyjąłem, zaraz zgłoszę wyjazd.
-No przyjąłem.

4:45 - Do remizy wbiega jeszcze pięciu druhów, przebierają się w nomex'y, a kierowca przygotowuje wóz do wyjazdu.

4:46 - Wyjazd zastępu w obsadzie sześciu osób.
-Radzionków 998 dla OSP Marianów.
-Zgłaszam wyjazd GCBA do zdarzenia.
-Przyjąłem.

4:52 - Zastęp na miejscu, strażacy przygotowują motopompę, a dowódca udaje się na rozpoznanie.
-998 Radzionków OSP Marianów na miejscu.
-Przyjąłem.

4:53 - Dowódca dzwoni do dyżurnego, aby podać sytuację. Rota I i II z GCBA rozwijają odcinki, uruchamiają Niagarę i za pomocą linki zabezpieczającej zabezpieczają ją i wkładają do wody.
-Halo?
-No Halo, dowódca z Marianowa.
-A no witam, co tam się na miejscu dzieje?
-Zalana piwnica, to jest gdzieś tak do połowy łydki, wyciągamy to wszystko z piwnicy, Niagare załączyliśmy i pompujemy, poradzimy sobie tutaj sami.
-Dobra, to działajcie. Ja się rozłączam bo mamy w ciul zgłoszeń.
-To cześć.
-Cześć

5:14 - Działania zostają zakończone, strażacy zwijają odcinki oraz pozostały sprzęt, dowódca zastępu spisuje protokół ze zdarzenia.

5:19 - Protokół przekazany właścicielowi.
-Marianów dla Radzionkowa 998.
-Zgłasza się Marianów.
-Zakończyłeś już tam działania na miejscu?
-Właśnie spisuje dokumenty.
-Dobra, to udajcie się na ulicę Wysocką koło sklepu Żabka w Marianowie, tam jest powalone drzewo na jezdnie.
-Przyjąłem, zaraz przejeżdżamy.

5:20 - Strażacy alarmowo zwijają odcinki, po czym wsiadają do wozu i dowódca zgłasza ruch pojazdu.
-998 Radzionków Marianów zgłasza przejazd do powalonego drzewa Wysocka Marianów koło Żabki.
-Przyjąłem.

5:28 - Zastęp na miejscu, kierowca za pomocą pachołków zabezpiecza miejsce zdarzenia. Rota I wyciąga piłę i tnie leżące na jezdni drzewo.
-998 dla OSP Marianów.
-Zgłaszam się.
-Jesteśmy na miejscu, drzewo leży na jezdni, blokuje ruch. Droga całkowicie zamknięta, brak poszkodowanych, siły i środki po dojeździe patrolu policji będę miał wystarczające, przystępujemy do działań.
-Przyjąłem, prawidłowo.

5:33 - Drzewo pocięte, rota I i II przenosi kawałki drewna na pas zieleni. Dojazd policji na miejsce zdarzenia.
-Radzionków 998 dla OSP Marianów.
-Zgłaszam się.
-Zakończyliśmy działania, miejsce protokołem przekazane policji, kawałki drzewa na pasie zieleni, wracamy do jednostki.
-Przyjąłem.

5:38 - Zastęp w remizie, strażacy sprawdzają sprzęt i o godzinie 6 strażacy rozchodzą się do domów oraz pracy.
-998 Radzionków Marianów GCBA w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje za udział.
-Ja również, spokojnej służby.

W działaniach udział brało:
708[K]21 GCBA 6/32 43118/Zamet - OSP Marianów
G723 Opel Astra IV - KPP Radzionków

Offline SylwekOSP

• Starszy Moderator
  • Starszy Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 77
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Czerwiec 2019, 15:21:31 »
Witam, ocema.

Zdecyduj się proszę pod jaką PSP podlegasz.

akcja 1
W opisie straszny chaos. Słabe rozpoznanie wykonane przez Ciebie jako pierwszego na miejscu zdarzenia, skąd na zwykłej drodze wzięła się służba autostradowa ?  Z SiŚ chyba Cię trochę ponioslo, jak już jedzie PSP do takiego małego zdarzenia to dysponujesz PSP pod którą podlegasz a nie pół miasta. - 4 tys

Akcja 2

Do gniazd też jeździmy alarmowo, bo  nigdy nie wiadomo co jest na miejscu także - pełne alarmowanie, nomexy, wyjazd alarmowy. Nie podoba mi się, że po raz kolejny robisz z tego typu zdarzenia AF. Jak to jest, że wyjeżdżasz we 3 a wracasz we 4? Protokół przekazania miejsca akcji może wystawić tylko OSP KSRG lub PSP. W rozpoznaniu także nie napisałeś gdzie jest to gniazdo, owszem na 3m ale na drzewie w budynku, na budynku czy na balkonie  - akcja do poprawy

akcja 3

Nie " No halo" tylko " Państwowa Straż Pożarna w ... ", dlaczego telefonicznie, a nie drogą radiową. Znowu słabe rozpoznanie, wysokość do łydki, no ok, ale na jakiej powierzchni 1x1m a może 50x50m, gdzie ta piwnica się znajdowała, kamienica, blok, dom jednorodzinny ? Popracuj nad słownictwem, bo " w ciul zgłoszeń" na pewno nie powie dyżurny na telefonie, który jest nagrywany ... Rozumiem, że nie lubisz swoich strażaków i dlatego ich udusiłeś spalinami w tej piwnicy. Jeśli już coś takiego robisz to w AODO, następnie wietrzysz wszystko i sprawdzasz miernikiem wielogazowym. Co z prądem w tej piwnicy jak i budynku, bo wychodzi na to, że oprócz uduszenia doprowadziłeś do porażenia prądem. - Akcja do poprawy

Akcja 4
Opowiedz mi więcej o tym drzewie ... jakie wymiary, średnica, wypadałoby posprzątać po cięciu, żeby nie doszło do jakiegoś zdarzenia drogowego na zabrudzonej nawierzchni, widzę, że malutkie to drzewo było skoro po 10 min zakończone działania były, nie było Ci za ciemno o tej godzinie ? Mogleś oświetlić miejsce akcji, dla większego komfortu pracy. - 3 tys

Budżet + 7 tys = 33 tys

Kolejne akcje :
- Rój pszczół w ogrodzie domu jednorodzinnego, osoba uczulona.
- kolizja 2 samochodów os.
- akcje do poprawy

Ostrzeżenie możliwe do usunięcia za opłatą 80 tys
Jeśli pomogłem uracz + :))

Strażakiem  się jest a nie bywa.

Nigdy nie zabieraj człowiekowi wszystkiego co ma , bo wtedy nie będzie miał niczego do stracenia i będzie zdolny do wszystkiego.

Facebook
https://www.facebook.com/pages/Zdj%C4%99cia-NIEWIADOMSKI-ego-pochodzenia/125916597603668