KM PSP Tarnów

Autor Wątek: KM PSP Tarnów  (Przeczytany 8336 razy)

Offline karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 62
  • Karol tak wystarczy :D
  • Gadu-Gadu: 7760700
  • Jednostka JRG: [klik]
Odp: KM PSP Tarnów
« Odpowiedź #345 dnia: 14 Styczeń 2020, 20:50:41 »
Budżet 165

Do opisu

-pozar na balkonie

-wyciek gazu z instalacji pojazdu osobowego

-zabezpieczenie lądowiska LPR
zasłużony emerytowany

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
  • Reputacja: 1
  • Strażakiem się jest, a nie bywa...
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #346 dnia: 14 Styczeń 2020, 23:11:53 »
Interwencja 0016/2020

Mamy godzinę 9:54, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o dużym zadymieniu na balkonie w budynku w Woli Rzędzińskiej XXX. Dyżurny uruchamia syrenę w OSP Wola Rzędzińska oraz Tarnów-Rzędzin, a także powiadamia Punkt Alarmowy JRG 2.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp drugi oraz podnośnik Wola Rzędzińska XX zadymienie na balkonie budynku jednorodzinnego!
[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10]
-362-10 przyjąłem, Wola Rzędzińska, zadymienie na balkonie.

9:55 - Przygotowanie do wyjazdu, bramy 2 i 3 unoszą się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodach. Kierowcy po zajęciu miejsc uruchamiają silniki Scani i Volva.

9:56 - Strażak z OSP Wola Rzędzińska odbiera zgłoszenie. Wyjazd alarmowy 362-27.
-Tarnów 998 362-27 i 53 wyjazd!
-Tarnów 998 przyjąłem!
-Tarnów 998 tu OSP Wola Rzędzińska, odbiór!
-Zgłasza się Tarnów 998, wyjeżdżajcie Wola Rzędzińska XXX tam sąsiedzi zgłaszają ogromne zadymienie na balkonie w budynku jednorodzinnym.
-Przyjąłem, za chwilę wyjazd GBARt!
-No przyjąłem.

9:57 - Strażak z OSP KSRG Tarnów-Rzędzin odbiera zgłoszenie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Tarnowa-Rzędzina.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie Wola Rzędzińska zadymienie na balkonie Wola Rzędzińska XXX.
-Przyjąłem, prawidłowo. Mam wyjeżdżać Volvem czy Jelczem?
-Wyjeżdżaj Jelczem.
-Prawidłowo!

9:58 - Wyjazd OSP Wola Rzędzińska do zdarzenia w obsadzie 6 osób.
-Tarnów 998 Wola Rzędzińska wyjazd GBARt do zadymienia na balkonie.
-Tarnów 998 przyjąłem.

9:59 - Rota I zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego Auer AirGO PRO MaXX. Wyjazd 369[K]35 z OSP KSRG Tarnów-Rzędzin.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam wyjazd GCBA do zdarzenia w Woli Rzędzińskiej.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, w ilu wyjeżdżacie?
-W czterech.
-Przyjąłem, prawidłowo.

10:01 - Kierowca 369[K]86 z OSP KSRG Wola Rzędzińska ustawia wóz przy wskazanym budynku i wyłącza sygnalizację dźwiękową i uruchamia światła awaryjne. Dowódca udaje się na rozpoznanie Widoczne spore zadymienie na balkonie w budynku jednorodzinnym, konstrukcji murowano-drewnianej, jednokondygnacyjnym, palą się drewniane meble, ogień znakomicie dotleniony.
Rota I zakłada maski oraz hełmy po czym rozwija trzecią roletę po prawej stronie Mercedesa po czym rozwija linię szybkiego natarcia po czym podpina do linii prądownicę wodno-pianową TurboJet.
-Tarnów 998 Wola Rzędzińska na miejscu.
-Przyjąłem.

10:02 - Rota I przystępuje do podania prądu wody na stojące w ogniu meble. KDR odłącza zasilanie (media) w budynku. Rota II wyciąga pachołki drogowe, które rozstawia by zablokować jeden pas jezdni.

10:03 - Kierujący Działaniem Ratowniczym podaje rozpoznanie. 362-53 powrót do bazy.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Woli Rzędzińskiej.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Woli.
-Rozwinięty pożar drewnianych mebli na balkonie na parterze jednokondygnacyjnego budynku, konstrukcji murowano-drewnianej, media od budynku dla bezpieczeństwa odłączone. Jedna osoba ewakuowała się przed naszym przybyciem, panuje spore zadymienie, rota w aparatach podaje jeden prąd wody w natarciu.
-Przyjąłem, jedzie na miejsce Rzędzin i podnośnik z ciężkim z Tarnowa.
No przyjąłem, podnośnik śmiało odsyłaj, jak dojedzie do mnie Rzędzin to siły i środki będą wystarczające.
-No przyjąłem. 2-53 zgłoś się dla Tarnów 998.
-Zgłaszam się, słyszałem korespondencje, zawracam.
-Przyjąłem, prawidłowo, zawracaj.

10:05 - OSP Tarnów - Rzędzin na miejscu zdarzenia.
-Zgłaszam się dla Rzędzina.
-GCBA na miejscu.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem.

10:07 - Ogień opanowany, w powietrzu w większości znajduje się para wodna. Rota I przelewa meble rozproszonym prądem wody i oczekuje na odparowanie. Rota II zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego Auer AirGO PRO MaXX.

10:09 - 362-53 w bazie. 362-27 na miejscu. Rota II wchodzi na balkon i wyrzuca zwęglone meble w bezpieczne miejsce przed budynek, gdzie rota I dokładnie je przelewa. Rota III zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego oraz przygotowuje detektor wielogazowy.
-Tarnów 998 2-53 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dzięki.
-Tarnów 998 tu 362-27 na miejscu.
-27 przyjąłem.

10:10 - Rota I zdejmuje AOUO, rota V/362-27 podejmuje LSN i podaje prąd wody by dokładnie przelać meble. Dowódca zastępu z OSP Tarnów-Rzędzin wyciąga kamerę termowizyjną i sprawdza temperaturę ścian budynku na balkonie.

10:15 - Rota II wychodzi z budynku i pobiera detektor wielogazowy.

10:17 - Rota II wchodzi do wnętrza budynku i sprawdza pomieszczenia czy w powietrzu znajdują się jakiekolwiek substancje toksyczne typu tlenek węgla itp. - detektor nie wykazuje żadnych gazów toksycznych w powietrzu, strażacy otwiera okna oraz drzwi w budynku.

10:22 - Roty V/27 i I zwijają linię szybkiego natarcia.

10:26 - Dowódca spisuje dokumentację i przekazuje ją właścicielce obiektu. Roty zdejmują AOUO.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 362-15.
-Zgłaszam się dla 2-15.
-Prosiłbym o numer ewidencyjny zdarzenia oraz czas dysponowania OSP Wola Rzędzińska i Tarnów-Rzędzin.
-Numer zdarzenia 0016, alarmowanie OSP Wola Rzędzińska i Tarnów-Rzędzin godzina 9:54, wyjazd Rzędzina 9:59, Woli Rzędzińskiej 9:58.
-Przyjąłem, prawidłowo. Dziękuje.

10:35 - Zakończenie działań, strażacy z OSP Wola Rzędzińska uzupełniają wodę. Wszystkie jednostki wracają do swoich baz.
-Tarnów 998 tu 362-27 meble dokładnie przelane, miejsce sprawdzono kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym, lekko osmolona została jedynie elewacja budynku przy balkonie, miejsce protokołem przekazaliśmy właścicielce budynku, wszystkie jednostki kończą działania i wracają do bazy.
-2-15 przyjąłem.

10:43 - OSP Tarnów-Rzędzin w remizie.
-Tarnów 998 tu Tarnów-Rzędzin w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem, dziękuje za udział.

10:46 - OSP Wola Rzędzińska w bazie.
-Zgłaszam się dla Woli Rzędzińskiej.
-Zgłaszam powrót do bazy, w gotowości.
-Przyjąłem, dzięki za udział.

10:47 - 362-27 w koszarach.
-Tarnów 998 362-27 w bazie, w dyspozycji!
-Tarnów 998 przyjąłem!

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0016/2020
Godzina alarmowania: 9:54
Godzina dojazdu: 10:01 - OSP Wola Rzędzińska/10:05 - OSP Tarnów-Rzędzin/ 10:09 - 362[K]27
Godzina zakończenia działań: 10:35
Godzina powrotu do bazy: 10:09 - 362[K]53/10:43 - OSP Tarnów-Rzędzin/10:47 - 362[K]27/10:46 - OSP Wola Rzędzińska
Osoby poszkodowanych: 0
Adres zdarzenia: Wola Rzędzińska XXX
Opis zdarzenia: Pożar mebli na balkonie budynku jednorodzinnego.
Miejsce zdarzenia przekazano: Właścicielowi budynku
Rodzaj zdarzenia: Pożar/Miejscowe Zagrożenie/Ćwiczenia/Fałszywy Alarm

Siły i środki:
362[K]27 GCBARt 5/32 Scania P400/Wawrzaszek ISS - JRG 2 Tarnów - 5 osób
369[K]35 GCBA 5/32 Jelcz 442/JZS - OSP KSRG Tarnów-Rzędzin - 4 osoby
369[K]86 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/Bocar PS - OSP KSRG Wola Rzędzińska - 6 osób
"Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia"

Albert Einstein

Strażak --> OSP KSRG Zgłobice
Ratownik PP --> Malta Służba Medyczna

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #347 dnia: 15 Styczeń 2020, 18:05:53 »
Interwencja 0017/2020

O godzinie 14:34 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o wycieku gazu z pojazdu osobowego na stacji benzynowej BP na ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Dyżurny ogłasza wyjazd alarmowy 361-24 oraz 25.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy oraz drugi Tarnów ulica Krakowska stacja benzynowa BP przy dworcu autobusowym wyciek gazu z instalacji pojazdu osobowego!

14:34 - Przygotowanie do wyjazdu, bramy 1 oraz 2 unoszą się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodach. Kierowcy po zajęciu miejsc uruchamiają silniki Man'a i Mercedesa.

14:35 - Wyjazd alarmowy sekcji gaśniczej do zdarzenia.
-998 tu 361-24 i 25 zgłaszam wyjazd Tarnów ulica Klikowska!
-24 przyjąłem, Straż Miejska i Policja zadysponowane.
-Przyjąłem.

14:37 - Roty I oraz II zakładają Aparaty Ochrony Układu Oddechowego i przygotowują detektor wielogazowy.

14:42 - Kierowcy wyłączają sygnały dźwiękowe i ustawiają wozy gęsiego przy wjeździe na stację benzynową. Strażacy opuszczają pojazdy.
-Tarnów 998 361-24 oraz 361-25 na miejscu, za chwilę informacja. Policja na miejscu.

14:43 - Funkcjonariusze policji izolują teren działań od osób postronnych. Rota III/25 rozwija taśmę by zabezpieczyć miejsce działań. Rota I/24 uruchamia detektor wielogazowy i wygradza strefę bezpieczną. Rota II/24 otwiera bagażnik Seata Ibizy i zakręca zawór butli z gazem.

14:46 - Strefa bezpieczeństwa wygrodzona, rota I sprawdza detektorem wielogazowym okolice butli z płynnym gazem. KDR przekazuje rozpoznanie do SKKM.
-Tarnów 998 tu 361-13.
-Zgłasza się Tarnów.
-Wyciek gazu płynnego z instalacji gazowej samochodu osobowego marki Seat Ibiza, strefa bezpieczna została wydzielona na obszar 20 m2, zakręciliśmy zawór butli w bagażniku i dokonujemy pomiarów, wyciek niewielki, siły i środki na miejscu mam wystarczające.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:48 - Roty I oraz II wychodzą ze strefy niebezpiecznej i zdejmują AOUO. Na miejsce dociera APRD z WRD KMP Tarnów oraz Straż Miejska.

15:00 - Rota III/25 zakłada aparaty OUO, zabiera miernik wielogazowy i dokonuje pomiarów stężenia gazu w powietrzu.

15:03 - Stężenia gazu w powietrzu brak, KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją policjantom WRD.

15:11 - Zakończenie działań, strażacy chowają detektor wielogazowy na miejsce w Mercedesie oraz aparaty OUO chowają na swoje miejsca w samochodach - w Mercedesie za tylnymi fotelami, w Manie w pierwszej skrytce po prawej stronie. Kierowcy wyłączają sygnalizację świetlną i kierują się w kierunku koszar.
-Tarnów 998 361-24 zakończyliśmy działania, miejsce pisemnie przekazano policji, a pojazd właścicielowi, wracamy do bazy.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje.

15:22 - Sekcja gaśnicza w koszarach, strażacy wymieniają butle ze sprężonym powietrzem.
-Tarnów 998 361-24 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dzięki.
-Tarnów 998 tu 361-25 w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0017/2020
Godzina alarmowania: 14:34
Godzina dojazdu: 14:42
Godzina zakończenia działań: 15:11
Godzina powrotu do bazy: 15:22 
Adres zdarzenia: Tarnów (gm. Tarnów), ulica Krakowska, stacja benzynowa BP
Opis zdarzenia: Wyciek gazu płynnego z instalacji LPG samochodu osobowego.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom Policji - WRD.
Rodzaj prowadzonych działań:
(podglad)
Działania prowadzone z użyciem sprzętu:
(podglad)

Siły i środki:
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/Bocar PS - JRG 1 Tarnów - 6 osób
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 5 osób
G628 Fiat Ducato/Gruau - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby
G647 Renault Master III/Gruau - KMP Tarnów/WRD - 2 osoby
Fiat Doblo - Straż Miejska - 2 osoby
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2020, 18:17:27 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #348 dnia: 15 Styczeń 2020, 21:30:28 »
Interwencja 0018/2020

O godzinie 14:48 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera formatkę od Pogotowia Ratunkowego o lądowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Tuchów. Dyżurny powiadamia Punkt Alarmowy JRG 2 Posterunku Czasowego w Siedliskach oraz uruchamia syrenę w OSP KSRG Tuchów.

Uwaga! Wyjazd alarmowy Tuchów przy Sanktuarium lądowanie śmigłowca LPR!!!!-Posterunek Siedliska przyjąłem.

14:48 - Przygotowanie do wyjazdu, strażacy wbiegają do garażu i zakładają ubrania bojowe, dowódca otwiera bramę i odpina rurę do zbierania spalin oraz przyłącze elektryczne, po czym razem ze strażakami zajmuje miejsce w samochodzie, kierowca uruchamia silnik Man'a.

14:49 - Wyjazd alarmowy.
-Tarnów 998 Siedliska zgłaszam wyjazd.
-Siedliska przyjąłem, LPR prosi o zabezpieczenie lądowiska dla Ratownika 10 z Sanoka, to jest parking przy Bazylice od strony ulicy Tarnowskiej w Tuchowie, tam miejscowa jednostka jest zadysponowana.
-No przyjąłem.

14:50 - Strażak z OSP KSRG Tuchów odbiera zgłoszenie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Tuchowa.
-Zgłaszam się dla Tuchowa, proszę wyjeżdżać GBARt do zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR z Sanoka, parking przy Bazylice Mniejszej u Was w Tuchowie od strony ulicy Tarnowskiej.
-Przyjąłem, prawidłowo, wyjeżdżam.

14:52 - Wyjazd alarmowy GBARt 4,7/40 z OSP KSRG Tuchów.
-Tarnów 998 dla OSP Tuchów, odbiór.
-Tarnów 998.
-Zgłaszam wyjazd samochodu GBARt Man,1 sześciu ratowników.
-Tarnów 998 przyjąłem, tam ZRM jest już na miejscu, policja jedzie, jest poinformowana. Jadą także Siedliska do pomocy.
-Przyjąłem.

14:56 - Kierowca GBA z OSP Tuchów ustawia wóz na błyskach i z uruchomionymi światłami awaryjnymi na jezdni blokując na niej całkowicie ruch. Roty zakładają kamizelki odblaskowe.
-Tarnów 998 tu OSP Tuchów GBA na miejscu, rozpoznanie.
-Tuchów przyjąłem.

14:57 - Rota I wyciąga taśmę i odgradza nią plac o wymiarach 25x25 m rota II izoluje teren od osób postronnych na odległość 30 metrów. Na miejsce dociera zastęp z JRG 2 Tarnów.
-Tarnów 998 tu 362-21 na miejscu, za chwilę informacja.

14:58 - Roty II, III, IV sprawdzają teren pod kątem jakichkolwiek zagrożeń, nawierzchnia parkingu jest zbyt sucha (piasek, ziemia) dlatego KDR podejmuje decyzję o zroszeniu ich wodą.

14:59 - Rota IV/21 rozwija LSN i podaje prąd wody by nawierzchnia terenu do lądowania była wilgotna i latające pyły nic nie uszkodziły. Patrol policji na miejscu.
-Tarnów 998 2-21 Patrol Policji na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

15:00 - Dowódca zastępu z OSP Tuchów wyciąga jeden z radiotelefonów Motorola GP 360, uruchamia go i przechodzi na kanał współdziałania z HEMS.

15:03 - Widać nadlatujący śmigłowiec, dowódca podaje potrzebne informacje pilotowi śmigłowca.
-Tarnów 998 tu 362-16, odbiór.
-Na odbiorze.
-Widzimy śmigłowiec, nawierzchnia terenu do lądowania została nawodniona bo była zbyt sucha, osoby postronne przeprowadzono na bezpieczną odległość, policja i ZRM na miejscu.
-Przyjąłem, prawidłowo.

15:04 - Ratownicy Medyczni przygotowują pacjenta do transportu do śmigłowca.

15:06 - Pilot podejmuje próbę lądowania na wyznaczonym terenie.

15:08 - Śmigłowiec wylądował, załoga opuszcza pokład helikoptera.

15:09 - Lekarz LPR pobiera wszystkie potrzebne informacje od lekarza ZRM.

15:12 - Strażacy, policjanci oraz ratownicy pomagają w transporcie pacjenta do śmigłowca.

15:16 - Przygotowanie pacjenta do transportu. Kierownik ZRM wypełnia dokumentację.

15:19 - Śmigłowiec LPR odlatuje do Tarnowskiego Wojewódzkiego Szpitala.

15:22 - Dowódca spisuje dokumentację i przekazuje potwierdzenie udziału w działaniach dowódcy z OSP KSRG Tuchów.
-Tarnów 998 tu 2-16, odbiór.
-Na odbiorze.
-Podaj mi numer zdarzenia i czas alarmowania oraz wyjazdu OSP Tuchów.
-Numer zdarzenia 000018, alarmowanie OSP Tuchów 14:48, wyjazd 14:52.
-Przyjąłem, prawidłowo.

15:27 - Działania zakończone, odjazd do bazy.
-Tarnów 998 tu 62-21, odbiór.
-Zgłaszam się dla 2-21.
-Zgłaszam Ci zakończenie działań, zastępy wracają do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 tu OSP Tuchów, odbiór.
-Zgłaszam się dla Tuchowa.
-Zakończyliśmy działania, wracamy do bazy.
-Przyjąłem, dziękuje.

15:33 - Zastęp z OSP KSRG Tuchów w remizie.
-Tarnów 998 tu Tuchów, GBA w bazie, w dyspozycji.

15:39 - 362-21 w bazie.
-Tarnów 998 362-21 w bazie, w dyspozycji.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dzięki.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0018/2020
Godzina alarmowania: 14:48
Godzina dojazdu: 14:56 - OSP KSRG Tuchów/14:57 - PCZ Siedliska JRG 2 Tarnów
Godzina zakończenia działań: 15:27
Godzina powrotu do bazy: 15:33 - OSP KSRG Tuchów/15:39 - PCZ Siedliska - JRG 2 Tarnów
Osoby poszkodowanych: 1
Adres zdarzenia: Tuchów (gm. Tuchóww), ulica Tarnowska
Opis zdarzenia: Zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Miejsce zdarzenia przekazano: -
(podglad)
(podglad)

Siły i środki:
369[K]76 GBARt 4,7/40 Man TGM 18.290/Stolarczyk - OSP KSRG Tuchów - 6 osób
362[K]21 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 2 Tarnów/PCZ Siedliska - 5 osób
G623 Kia Cee'D SW I - KMP Tarnów/Posterunek Tuchów - 2 osoby
SP-HXU Eurocpoter 135 - Baza HEMS Sanok - 3 osoby
K01-037 S011 Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI/Auto Form - PSPR Tarnów/Podstacja Tuchów - 4 osoby

Albert Einstein

Offline karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #349 dnia: 17 Styczeń 2020, 21:15:22 »
Budżet 1mln
Budżet 180 tys

Macie bardzo podobne opisy z Pioter 998 będę się przyglądal temu

Do opisu

-pozar kontenera PCK

-pozar wagonów kolejowych

-
zasłużony emerytowany

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #350 dnia: 17 Styczeń 2020, 21:42:39 »
W jakim sensie podobne?

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #351 dnia: 17 Styczeń 2020, 22:33:02 »
Interwencja 0019/2020

O godzinie 18:31 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o pożarze kontenera Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie na ulicy Jarzębionowej XX. Dyżurny ogłasza wyjazd zastępu trzeciego.

Do wyjazdu przygotowuje się zastęp trzeci Tarnów ulica Jarzębiowa XX pożar kontenera.

18:31 - Przygotowanie do wyjazdu, strażacy wbiegają do garażu i zakładają ubrania bojowe, dowódca odpina rurę do zbierania spalin oraz przyłącze elektryczne, po czym razem ze strażakami zajmuje miejsce w samochodzie, kierowca uruchamia silnik Man'a.

18:32 - Wyjazd alarmowy.
-Tarnów 998 361-23 zgłaszam wyjazd.
-1-23 przyjąłem, tam Straż Miejska jest zadysponowana, śmietnik jest rzekomo całkowicie objęty pożarem.
-Przyjąłem.

18:35 - Rota I zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego, dowódca wyznacza zadania.

18:38 - Kierowca wyłącza sygnalizację dźwiękową, uruchamia światła awaryjne i oświetlenie robocze oraz ustawia wóz w bezpiecznej odległości. Przodownik roty I otwiera tylną prawą roletę i rozwija linię szybkiego natarcia.
-Tarnów 998 tu 61-23 na miejscu, za chwilę informacje.
-Przyjąłem.

18:39 - Rota I podaje prąd wody by ugasić zarzewia ognia.

18:40 - KDR podaje rozpoznanie, patrol SM na miejscu.
-Tarnów 998 tu 61-16.
-Zgłaszam się.
-Pożar objął w całości typowy kontener na różne ubrania, obecnie podajemy jeden prąd wody w natarciu, Straż Miejska do mnie dojechała, siły i środki wystarczające.

18:44 - Strażacy zalewają kontener po brzegi wodą.

18:59 - Działania zakończone, strażacy zdejmują AOUO, strażacy uzupełniają wodę w zbiorniku i zwijają LSN. KDR spisuje dokumentację którą przekazuje strażnikom miejskim.

19:07 - Zakończenie działań, kierowca wyłącza sygnały świetlne, oświetlenie awaryjne i robocze oraz udaje się w kierunku koszar JRG 1. Dowódca melduje odjazd.
-Tarnów 998 361-23 zakończyliśmy działania, miejsce pisemnie przekazałem strażnikom miejskim, wracamy do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem.

19:18 - Zastęp w bazie.
-Tarnów 998 1-23 w bazie, w gotowości.
-1-23 przyjąłem, dziękuje.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0019/2020
Godzina alarmowania: 18:31
Godzina dojazdu: 18:38
Godzina zakończenia działań: 19:07
Godzina powrotu do bazy: 19:18
Adres zdarzenia: Tarnów, ulica Jarzębinowa XX (gmina Tarnów)
Opis zdarzenia: Pożar kontenera PCK
Miejsce zdarzenia przekazano: strażnikom miejskim
(podglad)
(podglad)

Siły i środki:
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osoby
Straż Miejska

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #352 dnia: 17 Styczeń 2020, 23:31:32 »
Interwencja 0020/2020

O godzinie 22:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o pożarze wagonu kolejowego na ulicy Władysława Orkana w Tarnowie przy przystanku obok zatoczki. Dyżurny alarmuje OSP Tarnów-Rzędzin, OSP Wola Rzędzińska i sekcję gaśniczą z JRG 2 Tarnów.

Uwaga! Do wyjazdu pierwszy oraz drugi Tarnów ulica Orkana w kierunku Woli Rzędzińskiej pożar wagonu kolejowego na torach!!!!
-62-10 przyjąłem.

22:15 - Przygotowanie do wyjazdu, strażacy wbiegają do garażu i zakładają ubrania bojowe, dowódcy odpinają rury do zbierania spalin oraz przyłącza elektryczne, po czym razem ze strażakami zajmują miejsca w samochodach, kierowcy uruchamiają silniki Scanii oraz Mercedesa.

22:16 - Kierowcyy uruchamiają sygnalizację świetlno-dźwiękową i udają się na miejsce.
-Tarnów 998 362-22 i 27 zgłaszam wyjazd.
-2-13 przyjąłem, zadysponowane na miejsce je OSP Wola Rzędzińska i Rzędzin oraz policja.
-Przyjąłem.

22:17 - Strażak z OSP Tarnów-Rzędzin odbiera zgłoszenie.
-998 Tarnów tu Tarnów-Rzędzin zgłoś się, odbiór.
-Zgłaszam się, proszę się udać ciężkim bądź na dwa Tarnów ulica Orakana pożar wagonu na torach przy zatoczce.
-Przyjąłem, zaraz będę wyjeżdżał GCBA.
-Przyjąłem.

22:18 - Wyjazd OSP Wola Rzędzińska.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie, Tarnów ulica Orkana, Tarnów ulica Orkana pożar wagonu kolejowego.
-Przyjąłem, zgłaszam wyjazd GBARt Mercedes do zdarzenia.

22:19 - Wyjazd OSP Tarnów-Rzędzin.
-Zgłaszam się dla Rzędzina.
-Zgłaszam wyjazd GCBA do zdarzenia.
-Przyjąłem.

22:20 - Rota I/OSP Rzędzin zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego.

22:21 - Roty III i IV/22 zakładają Aparaty Ochrony Układu Oddechowego. Dojazd OSP Tarnów-Rzędzin.
-Tarnów 998 tu OSP Tarnów-Rzędzin, jesteśmy na miejscu, palą się, dwa, cztery, cztery wagony kolejowe ustawione gęsiego, z tego co widzę to pracownicy kolei odciągnęli już pozostałe wagony.
-Przyjąłem, w jakiej fazie jest pożar?
-Bardzo mocno rozwnięty, powiadom tam kogo trzeba żeby wyłączyli zasilanie prądu w przewodach, zadysponuj mi na miejsce dodatkowy zastęp.
-Przyjąłem, dysponujemy Ci Zgłobice do pomocy.

22:22 - Rota I buduje linię główną oraz gaśniczą i podaje pierwszy prąd wody na płonące wagony, strażacy podają wodę z uwagą by nie stworzyć zwarcia instalacji gazowej w trakcji elektrycznej nad torowiskiem. Dyżurny alarmuje OSP KSRG Zgłobice.

22:24 - OSP Wola Rz. na miejscu, sekcja z JRG 2 na miejscu.
-Tarnów 998 Wola Rzędzińska na miejscu.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 2-27 i 22 na miejscu.
-Przyjąłem.
1

22:25 - Rota II buduje linę gaśniczą od rozdzielacza z OSP Rzędzin i podaje drugi prąd wody na płonące wagony. Rota III/22 buduje linię główną oraz razem z rotą IV gaśniczą i podawane są kolejne prądy wody na wagony stojące w ogniu. Kierowca wozu z OSP Wola Rz. robi zasilanie do GCBA z Rzędzina. Kierowca 27 robi zasilanie do 22. Dowódca zmiany zakłada kamizelkę KDR - poziom interwencyjny. Rota V/27 wyciąga i rozstawia pachołki oraz dyski świetlne. Strażak z OSP Zgłobice odbiera zgłoszenie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Zgłobice.
-Zgłaszam się dla Zgłobic, wyjeżdżajcie, Tarnów ulica Orkana pożar czterech wagonów kolejowych.
-Przyjąłem, zaraz zgłoszę wyjazd.
-Przyjąłem.

22:26 - Wyjazd OSP Zgłobice. Policja na miejscu.
-Tarnów 998 Zgłobice zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem.

22:27 - KDR podaje rozpoznanie.
-Tarnów 998 362-13.
-Zgłasza się Tarnów.
-Mocno rozwinięty pożar czterech wagonów osobowych - kolejowych, trakcji elektrycznej nie mam jeszcze odłączonej, więc jest wysokie niebezpieczeństwo, obecnie podawane są cztery prądy wody, brak osób poszkodowanych, policja na miejscu, pozostałe pięć wagonów zostały odłączone przez pracowników w kolei w trakcie dojazdu pierwszych zastępów.
-Przyjąłem, tam się do Was wybiera 03 na miejsce.
-Przyjąłem.

22:29 - Rota I wchodzi do jednego z wagonów który jest objęty ogniem w 1/4 i sprawdza czy w wagonie ktoś się znajduje - brak.

22:33 - Rota I podaje prąd wody od wewnątrz wagonu.

22:34 - Rota II wchodzi do kolejnego wagonu w którym pożar objął 1/4 długości wagonu i sprawdza przedziały pod kątem osób poszkodowanych - nikogo nie ma.

22:36 - Dowódca z OSP Zgłobice prosi o dokładną lokalizację. Z racji dużej ilości sił i środków dowódca zmiany zakłada kamizelkę KDR - poziom interwencyjny.
-Tarnów 998 dla Zgłobic.
-Zgłaszam się.
-Podaj mi jeszcze raz adres zdarzenia i powiedz mi jeszcze kto tam dowodzi.
-Tu Tarnów 998 to jest pętla autobusowa w Rzędzinie, jedź sobie Orkana w kierunku Woli Rzędzińskiej, tam 362-13 dowodzi, z nim się kontaktuj.
-Przyjąłem, prawidłowo.

22:38 - Wyjazd alarmowy 362-90 z zastępcą dowódcy JRG 2.
-Tarnów 998 362-90 zgłaszam wyjazd do zdarzenia, Tarnów ulica Orkana.

22:40 - Zastęp z OSP KSRG Zgłobice dociera na miejsce, kierowca robi zasilanie do 362-22, rota VI przygotowuje Aparaty Ochrony Układu Oddechowego.
-Tarnów 998 OSP Zgłobice na miejscu.
-Zgłobice przyjąłem.

22:46 - 362-90 na miejscu, 362-12 przejmuje dowodzenie.
-Tarnów 998 2-12 na miejscu.
-Przyjąłem.

22:48 - Roty wymieniają AOUO, roty V i VI zakładają AOUO i przejmują linię.

23:19 - Ogień został opanowany, trwa odparowywanie wody od pogorzeliska czyli tgz. "odparówka".
-Tarnów 998 tu 2-12, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Sytuację mamy opanowaną, ruch na torach jest cały czas zachowany, z informacji pozyskanych od pracowników kolei jest on zamykany, sprawdziliśmy dwa wagony i nie ma w nich nikogo, ogień mamy całkowicie stłumiony, trwa dokładne przelewanie.
-Przyjąłem, siły i środki masz wystarczające na miejscu, tak?
-Siły i środki mam wystarczające.
-No przyjąłem.

23:27 - Prąd został odłączony na odcinku działań ratowniczo-gaśniczych, czynny jest tylko jeden tor znajdujący się 10/11 metrów od płonących wagonów. 362-13 i 362-15 sprawdzają wagony kamerą termowizyjną.

23:41 - Wagony odparowały na tyle że można wejść do ich wnętrza bez Aparatów Ochrony Układu Oddechowego. Roty III, IV, V sprawdzają wagony pod kątem poszkodowanych.

23:48 - Brak poszkodowanych.

23:51 - 362-12 wraca do bazy, dowodzenie przejmuje 362-13.
-Tarnów 998 62-12, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Na miejscu pozostaje 2-13, ja wracam do bazy.
-Przyjąłem.

23:53 - KDR przekazuje meldunek do MSK. Roty dogaszają i rozbierają drewniane elementy wagonów oraz sprawdzają je kamerami termowizyjnymi.
-Tarnów 998 tu 362-13, odbiór.
-Zgłasza się Tarnów dla 62-13.
-Przeszukaliśmy dokładnie wagony pod kątem osób, nie znaleziono nikogo. W tej chwili rozbieramy drewniane elementy wagonów, sprawdzamy termowizorami i przelewamy.
-Przyjąłem.

00:01 - 362-90 w bazie.
-Tarnów 998 362-90 w bazie, w gotowości.
-2-90 tu Tarnów 998 przyjąłem.

00:11 - 362-22 wraca do bazy i po drodze uzupełnia 2 m3 wody w zbiorniku oraz paliwo. Dowodzenie przejmuje 362-15.
-Tarnów 998 362-22, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Na miejscu pozostaje 2-15, przejmuje dowodzenie, ja wracam do bazy, po drodze uzupełniamy wodę i paliwo.
-Tarnów 998 przyjąłem.

00:23 - 362-22 w koszarach.
-Tarnów 998 362-22 w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje.

01:30 - KDR sporządza notatkę i przekazuje ją przedstawicielom kolei. Strażacy uzupełniają wodę w zbiornikach. Dowódca przekazuje także potwierdzenie udziału w działaniach dowódcą z OSP.
-Tarnów 998 362-15 podaj mi numer meldunku i czas dysponowania OSP Tarnów-Rzędzin, OSP Zgłobice i Woli Rzędzińskiej.
-Numer zdarzenia 0020, alarmowanie OSP Tarnów - Rzędzin i Woli 22:15, alarmowanie Zgłobice 22:22, wyjazd Rzędzina 22:19, Woli 22:18, Zgłobic 22:26.
-Przyjąłem, dziękuje.

01:43 - Zakończenie działań, odjazd do bazy.
-Tarnów 998 tu 362-27 zakończyliśmy działania, wracamy do bazy, miejsce protokołem przekazałem przedstawicielom kolei!
-Przyjąłem, dziękuje.

01:48 - OSP Tarnów-Rzędzin w bazie.
-Tarnów 998 tutaj Tarnów-Rzędzin GCBA w bazie, w gotowości.

01:54 - OSP Wola Rzędzińska w bazie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Wola Rzędzińska.
-Zgłasza się Tarnów.
-GBARt w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem, dzięki za udział.

01:57 - 362-27 w koszarach.
-998 Tarnów 362-27 w bazie, w dyspozycji.
-27 przyjąłem, dzięki.

02:05 - OSP Zgłobice w bazie.
-Tarnów 998 dla Zgłobic, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam powrót do bazy zastępu GCBA, w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0020/2020
Godzina alarmowania: 22:15
Godzina dojazdu: 22:24
Godzina zakończenia działań: 01:43
Godzina powrotu do bazy: 01:57
Adres zdarzenia: Tarnów (gm. Tarnów), ulica Władysława Orkana, pętla autobusowa
Opis zdarzenia: Pożar czterech wagonów kolejowych
Miejsce zdarzenia przekazano: Przedstawicielom kolei
(podglad)
(podglad)

Siły i środki:
362[K]22 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1530/BoCar PS - JRG 2 Tarnów - 6 osób
362[K]27 GCBARt 5/32 Scania P400/Wawrzaszek ISS - JRG 2 Tarnów - 5 osób
369[K]35 GCBA 5/32 Jelcz 442/JZS - OSP KSRG Tarnów-Rzędzin - 4 osoby
369[K]80 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/Bocar PS - OSP KSRG Wola Rzędzińska - 4 osoby
379[K]26 GCBA 6/32 Jelcz 315/Osiny - OSP KSRG Zgłobice - 6 osób
G653 Fiat Ducato - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2020, 15:27:28 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 99
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #353 dnia: 18 Styczeń 2020, 13:38:57 »
Dział zakup pojazdów dostarcza:

SLOp Nissan X-Trail  45 tys

razem: 45tys
budżet:Moderatora prowadzącego proszę o uzupełnienie.
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #354 dnia: 18 Styczeń 2020, 15:28:32 »
Proszę o włączenie do podziału bojowego:
360[K]92 Nissan X-Trail --> 45 tys.

Albert Einstein

Offline karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #355 dnia: 20 Styczeń 2020, 17:39:25 »
Budżet 180-45+10=145 tys

Do opisu

-pozar w kamienicy

-zderzenie dwóch pojazdów ,jedna osoba zakleszczona w pojeździe ,sprawca zbiegł z miejsca
zasłużony emerytowany

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #356 dnia: 20 Styczeń 2020, 18:58:50 »
Interwencja 0020/2020

O godzinie 15:24 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o pożarze w kamienicy, na klatce schodowej panuje bardzo silne zadymienie, mieszkańcy ewakuowani z budynku przez policjantów, zdarzenie ma miejsce na rynku w Ciężkowicach. Dyżurny uruchamia alarmowanie w OSP KSRG Ciężkowice oraz OSP Zborowice oraz PA PCZ Siedliska.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się Man Ciężkowice rynek, pożar w kamienicy, mieszkańcy ewakuowani przez policję, na klatce panuje bardzo silne zadymienie, budynek dwukondygnacyjny.-Posterunek Siedliska przyjąłem, wyjeżdżamy.

15:24 - Przygotowanie do wyjazdy, strażacy zbiegają do garażu, zakładają ubrania specjalne wraz z hełmami, otwierają garaż, odsuwają rurę do spalin i zajmują miejsca w samochodzie, kierowca uruchamia silnik Man'a.

15:25 - Wyjazd alarmowy 362-21.
-Tarnów 998 362-21 Siedliska wyjazd.
-Siedliska przyjąłem, policja jest na miejscu.
-2-21 przyjąłem.

15:26 - Strażak z OSP Ciężkowice odbiera zgłoszenie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Ciężkowice!
-Zgłaszam się dla Ciężkowic, panowie mam zgłoszenie od policji o pożarze w kamienicy na rynku w Ciężkowicach, policja ewakuuje mieszkańców.
-Przyjąłem, będę miał obsadę na dwa samochody.
-Przyjąłem, to na dwa wyjeżdżać proszę.

15:27 - Wyjazd OSP Ciężkowice.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Ciężkowic.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam wyjazd dwóch zastępów w sile 10-ciu osób.
-Tarnów 998 przyjąłem.

15:28 - Strażak z OSP KSRG Zborowice odbiera dyspozycje.
-Tarnów 998 dla Zbrowic.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie na rynek do Ciężkowic, silne zadymienie na klatce schodowej w jednej z kamienic. Policja na miejscu.
-Zborowice przyjąłem, za chwilę zgłoszę ruch pojazdu.
-Przyjąłem.

15:29 - Roty I oraz II zakładają Aparaty Ochrony Układu Oddechowego.

15:30 - GBARt i GBA z OSP Ciężkowice na miejscu. Wyjazd OSP Zborowice.
-Tarnów 998 Zborowice GBA zgłaszam wyjazd.
-Zborowice przyjąłem, wyjazd.
-Tarnów 998 Ciężkowice GBA i GBARt na miejscu, za chwilę informacja, policja jest na miejscu.
-Przyjąłem, czekam na informację.

15:31 - Rota I oraz II rozwija linię główną oraz dwie gaśnicze, dowódca GBA przygotowuje chuligana i kamerę termowizyjną. Rota III odłącza media w budynku.

15:32 - Roty I wchodzi do budynku, widać olbrzymie zadymienie wydobywające się z jednego z mieszkań na parterze, strażacy przystępują do wyważenia drzwi do mieszkania za pomocą chuligana. Na miejscu zjawia się PG.
-Zgłaszam się.
-We wnętrzu zabytkowej kamienicy mieszkalnej mamy bardzo duże zadymienie na parterze, budynek konstrukcji murowanej, dach drewniany, budynek został ewakuowany przez policjantów, którzy dostali zgłoszenie o głośnej muzyce wydobywającej się z mieszkania z którego wydobywa się dym, łącznie ewakuowano 11 osób. W środku znajduje się rota w aparatach, PG mam na miejscu i policję również.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, powiedz mi,

15:33 - Rota II wyciąga dwie nasady drabiny nasadkowej  które ustawia tak by móc wejść przez okno do mieszkania z którego wydobywa się dym, po czym strażacy wybijają szyby chuliganem i wchodzą do mieszkania.

15:34 - Rota I wyważyła drzwi do mieszkania. Rota III przygotowuje torbę OSP-R1, deskę ortopedyczną i zestaw do oparzeń. Strażacy przeszukują mieszkanie pod kątem osób poszkodowanych, muzyka wyłączona z powodu braku dostępu do elektryki (została odłączona).

15:36 - Rota I wchodzi do salonu gdzie na jego środku płoną rozrzucone tkaniny, strażacy podają rozproszony prąd wody by je zgasić, strażacy zauważają że na łóżku nieopodal leży mężczyzna, co gorsze potem okazuje się że mężczyzna jest nagi, a co gorsza skrępowany, strażacy niezwłocznie przecinają liny którymi skrępowany jest mężczyzna, rota II odbiera od roty III deskę ortopedyczną.

15:37 - Strażacy przekładają poszkodowanego na deskę ortopedyczną, zapinają pasami i wynoszą przez okno na zewnątrz, gdzie rota III i inni strażacy pomagają znieść deskę z poszkodowanym na ziemię. Rota I wraca i przelewa dokładnie żarzące się jeszcze kawałki tkanin.

15:40 - GBA z OSP KSRG Zborowice na miejscu, strażacy zabierają ze sobą torbę PSP-R1 i AED po czym biegną do poszkodowanego. Rota III po zniesieniu poszkodowanego rozpina pasy i sprawdza oddech oraz puls, a także przytomność - brak pulsu, brak oddechu, brak kontaktu słowno-wzrokowego, strażacy przystępują do RKO, rota IV/Zborowice goli włosy z klatki piersiowej poszkodowanego za pomocą golarki i przykleja elektrody defibrylatora. KDR podaje informacje do SKKM.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Zborowic.
-Zgłasza się Tarnów.
-Jestem na miejscu.
-Przyjąłem.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Słuchaj dysponuj mi na miejsce jak najszybciej Zespół Ratownictwa Medycznego, w mieszkaniu z którego wydobywa się zadymienie odnaleziono mężczyznę, był skrępowany linami na łóżku i jest nagi, w salonie w którym leżał znajdowały się na środku kawałki tkanin które stały w ogniu, został wyniesiony na zewnątrz, brak funkcji życiowych, mężczyzna w wieku około 40-tu lat.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, już Ci dysponujemy ZRM na miejsce.
-Dziękuje!

15:42 - PE i 362-21 na miejscu, dowódca zastępu zakłada kamizelkę KDR-a - poziom interwencyjny.
-Zgłaszam się.
-PE na miejscu.
-Ciężkowice przyjąłem.
-Tarnów 998 Posterunek Siedliska na miejscu, za chwilę sytuacja.
-Siedliska przyjąłem, prawidłowo.

15:44 - Rota I po wyrzuceniu tkanin na zewnątrz wychodzi z budynku i zdejmuje AOUO.

15:45 - Rota V/21 zakłada maseczki przeciwpyłowe, wyciąga wentylator oddymiający i ustawia go przy wejściu na klatkę po czym uruchamia jego silnik, strażacy wchodzą do mieszkania i otwierają okna.

15:51 - Na miejscu zjawia się Zespół Ratownictwa Medycznego P z Gromnika, ratownicy medyczni przejmują RKO i podpinają pacjenta pod respirator.
-Tarnów 998 tu 2-16, odbiór.
-Tarnów 998.
-Zespół Ratownictwa Medycznego na miejscu.
-Przyjąłem, ZRM na miejscu.

15:53 - Na miejsce dociera drugi ZRM z lekarzem na pokładzie.
-Tarnów 998 tu 362-16 Pogotowie Ratunkowe, specjalistyczna z Tuchowa na miejscu.
-Przyjąłem.

15:57 - Lekarz z ZRM z Tuchowa stwierdza zgon mężczyzny z powodu zaczadzenia.
-Tarnów 998 362-16, odbiór.
-Lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej z powodu zaczadzenia.
-Przyjąłem.

16:11 - Pomieszczenia zostały oddymione. Strażacy wyłączają silnik spalinowy wentylatora. Rota V/21 zakłada AOUO, wyciąga kamerę termowizyjną i miernik wielogazowy po czym wchodzi do budynku i sprawdza temperaturę mieszkania w którym wybuchł pożar, a także sprawdza stężenie gazów niebezpiecznych w powietrzu - detektory nic nie wykazały.

16:17 - Rota V wychodzi z budynku, strażacy zwijają sprzęt oraz uzupełniają wodę.

16:35 - KDR spisuje dokumentację oraz przekazuje ją funkcjonariuszom policji.

16:51 - Zakończenie działań, odjazd do bazy.

16:58 - GBA i GBARt z OSP KSRG Ciężkowice w bazie.
-Tarnów 998 Ciężkowice GBA i GBARt w bazie, w gotowości.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje za udział.

17:03 - OSP KSRG Zborowice w remizie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Zborowic.
-Tarnów 998.
-GBA w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje.

17:14 - 362-21 w bazie.
-Tarnów 998 Siedliska w bazie, w dyspozycji.
-Siedliska przyjąłem, dzięki.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0021/2020
Godzina alarmowania: 15:24
Godzina dojazdu: 15:30 - OSP KSRG Zborowice GBARt i GBA/15:40 - OSP KSRG Zborowice/15:42 - PCZ Siedliska JRG 2 Tarnów
Godzina zakończenia działań: 10:35
Godzina powrotu do bazy: 16:58 - OSP KSRG Ciężkowice GBARt i GBA/17:03 - OSP KSRG Zborowice/17:14 - PCZ Siedliska JRG 2 Tarnów
Stopień, imię i nazwisko KDR: St. Asp. Maciej U.
Adres zdarzenia: Ciężkowice, rynek XXa
Opis zdarzenia: Pożar w kamienicy.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom Policji

Siły i środki:
362[K]21 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 2 Tarnów/PCZ Siedliska - 5 osób
369[K]71 GBA 2,5/20 Star 266/DRAGON- OSP KSRG Ciężkowice - 4 osoby
369[K]73 GBARt 2,5/16 Star 244/JZS - OSP KSRG Ciężkowice - 6 osób
369[K]49 GBA 2,5/24 Renault Midlum 220 dCi/Wawrzaszek - OSP KSRG Zborowice - 4 osoby
G616 Nissan Pathfinder - KMP Tarnów/Komisariat Ciężkowice/Wydział Prewencji - 2 osoby
K01-037 S011 Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI/Auto Form - PSPR Tarnów/Podstacja Tuchów - 4 osoby
K01-080 P012 Mercedes-Benz Sprinter 519 DCi/Auto-Form - PSPR Tarnów/Podstacja Gromnik - 3 osoby
Pogotowie Gazowe
Pogotowie Energetyczne
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2020, 23:14:52 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #357 dnia: 20 Styczeń 2020, 23:57:12 »
Interwencja 0021/2020

O godzinie 19:01 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych, dwie osoby poszkodowane, jedna zakleszczona, koło Sądu Rejonowego w Tarnowie. Dyżurny ogłasza wyjazd alarmowy 361-24, 23 i 91.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy, trzeci i rozpoznawczy koło Sądu Rejonowego mamy zderzenie dwóch osobówek, jedna osoba zakleszczona, dwie poszkodowane!

19:01 - Przygotowanie do wyjazdu, bramy 1, 2 oraz 10 unoszą się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodach. Kierowcy po zajęciu miejsc uruchamiają silniki Man'a, Mercedesa i Nissana.

19:02 - Wyjazd alarmowy 361-24, 23, 91.
-Tarnów 998 361-24 zgłaszam wyjazd dwóch zastępów, Tarnów ulica Dąbrowskiego.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo, ZRM i Policja w drodze.
-Tarnów 998 1-91 zgłaszam wyjazd do zdarzenia.
-Przyjąłem!.

19:14 - Po przedarciu się przez korki strażacy docierają na miejsce, blokowane są od razu pasy na ulicy Dąbrowskiego oraz Konarskiego. Strażacy opuszczają samochody. Rota I/24 wyciąga torbę PSP-R1 oraz deskę ortopedyczną, rota II udaje się chuliganem otworzyć maskę by odłączyć klemy od akumlatorów oraz bagażnik by sprawdzić czy znajduje się instalacja gazowa (LPG) - LPG brak. Rota III/23 wysuwa pompę hydrauliczną, rozwija przewody CORE, które podpina do rozpieracza ramieniowego i nożyc hydraulicznych. Dowódca 361-23 za pomocą narzędzia uniwersalnego wybija tylną szybę i wraz z kocem i kołnierzem ortopedycznym wchodzi do pojazdu. Kierowcy wysuwają maszty oświetleniowe i uruchamiają najaśnice wraz z oświetleniem roboczym.
-998 Tarnów 361-24 zastępy na miejscu, zderzenie czołowo-boczne dwóch osobówek Seata Ibizy i Skody SuperB. Blokujemy drogę.
-Tarnów 998 przyjąłem!

19:15 - Dowódca 361-23 zakrywa poszkodowanego kocem, a wcześniej zakłada mu na szyję kołnierz ortopedyczny, sprawdza puls oraz tętno i przytomność - zachowane. Kierowca i dowódca 361-24 za pomocą klinów schodkowym zabezpieczają pojazd przed przemieszczeniem.

19:16 - Rota I za pomocą wybijaka do szyb wybija szyby w pojeździe oraz narzędziem uniwersalnym wycina przednią szybę. KDR podaje sytuację.
-Tarnów 998 tu 1-12, odbiór.
-Tarnów na odbiorze.
-Zderzenie czołowo boczne dwóch osobówek, w Seacie znajduje się jedna osoba zakleszczona, przytomna z zachowanymi FŻ, sprawdza wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, ruch całkowicie zablokowany na skrzyżowaniu, osoba która spowodowała zdarzenie zbiegła z miejsca zdarzenia, dojeżdża do mnie chyba Policja.
-Przyjąłem.

19:18 - Patrol policji na miejscu, funkcjonariusze zakładają kamizelki odblaskowe i kierują ruchem, rota III/23 przystępuje to wyważenia drzwi od strony kierowcy, a potem do ich wycięcia.

19:20 - Drzwi wycięte, trwa wycinanie słupków A.

19:23 - Słupki A wycięte, strażacy zaginają dach tak by dało się bez problemu wyciągnąć poszkodowanego. Dowódca 361-23 rozcina pasy bezpieczeństwa, rota II/24 podkłada deskę ortopedyczną, osoba jest przekładana na nią i zapinane są pasy zabezpieczające, a wcześniej nałożony zostaje koc NRC i przekładana jest w bezpieczne miejsce.

19:25 - Poszkodowanemu wykonywane jest badanie urazowe - rozcięty łuk brwiowy. strażacy dezynfekują ranę, nakładają gazę jałową i zabezpieczają codofixem. Brak innych obrażeń.
-Tarnów 998 tu 1-12, odbiór.
-Na odbiorze Tarnów 998.
-Kierowca Seata wyciągnięty z pojazdu na desce, ma rozcięty łuk brwiowy i nie skarży się na żadne dolegliwości, ale do czasu przybycia ZRM na miejsce będzie on umieszczony na desce, jest wydolny krążeniowo i oddechowo, w kontakcie słowno-wzrokowym.

19:27 - Zespół Ratownictwa Medycznego na miejscu, przejmuje on osobę poszkodowaną.
-Tarnów 998 tu 1-12 ZRM na miejscu.
-Przyjąłem.

19:29 - Poszkodowany zostaje przetransportowany na desce do karetki na nosze.

19:32 - ZRM odjeżdża z poszkodowanym na obserwację do szpitala. 361-91 wraca do bazy, dowodzenie przejmuje 361-13.
-Tarnów 998 1-12, odbiór.
-Tarnów 998.
-ZRM zabrał osobę poszkodowaną do szpitala na obserwację, ja swoje działania kończę i wracam do bazy, na miejscu pozostaje 361-13 i 361-16, 13 przejmuje dowodzenie.

19:35 - Strażacy z 361-24 chowają sprzęt. Rota III wyciąga sorbent i posypuje nim wszelkie wycieki powstałe w wyniku zdarzenia. Roty I oraz II spychają pojazdy na pobocze.

19:42 - 361-24 do bazy, na miejscu pozostaje 361-23.
-Tarnów 998 361-24.
-Zgłaszam się.
-Działania zakończyłem, wracam do bazy, na miejscu pozostaje 361-16 i to on przejmuje dowodzenie.
-Przyjąłem, dziękuje.

19:45 - 361-91 w koszarach. Policjanci w niedalekiej odległości odnajdują osobę która zbiegła z miejsca zdarzenia gdyż spowodowała zdarzenie.
-Tarnów 998 1-91 w koszarach, w gotowości.
-1-91 przyjąłem, dziękuje za udział.

19:47 - Rota I/23 za pomocą mioteł zamiata jezdnię z pozostałości karoserii oraz sorbentu.

19:53 - 361-24 w bazie.
-Tarnów 998 361-24 w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem.

20:02 - KDR spisuje protokół i przekazuje go policjantom.

20:17 - Zakończenie działań, powrót do bazy.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 361-23.
-Zgłasza się Tarnów.
-Pojazdy zepchnięte na pobocze, jezdnia uprzątnięta, miejsce wraz z pojazdami przekazane pisemnie policji, kończymy działania, wracamy do bazy, co do osoby która spowodowała wypadek to odnalazła się ona, jest pod opieką policjantów.
-Tarnów 998 przyjąłem, dzięki.

20:31 - 361-23 w bazie.
-Tarnów 998 361-23 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0021/2020
Godzina alarmowania: 19:01
Godzina dojazdu: 19:14
Godzina zakończenia działań: 20:17
Godzina powrotu do bazy: 20:31
Adres zdarzenia: Tarnów, Ulica Konarskiego/Dąbrowskiego
Opis zdarzenia: Zderzenie dwóch osobówek.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszowi Policji z WRD.

Siły i środki:
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osoby
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/Bocar PS - JRG 1 Tarnów - 6 osób
361[K]91 SLRr Nissan Pickup - JRG 1 Tarnów - 2 osoby
G675 Kia Cee'D SW II - KMP Tarnów/WRD - 2 osoby
K01-033 S001 Mercedes-Benz Sprinter 519 DCi/Auto-Form - PSPR Tarnów - 4 osoby

Albert Einstein

Offline karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #358 dnia: 23 Styczeń 2020, 17:04:37 »
Budżet 155tys

Do opisu

-plama oleju

-wybuch na przystanku autobusowym

-pozar kosza na śmieci
zasłużony emerytowany

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #359 dnia: 23 Styczeń 2020, 18:27:03 »
Interwencja 0022/2020

O godzinie 15:44 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera telefon od przechodnia o plamie oleju na ulicy Niedomickiej w kierunku Łęgu Tarnowskiego na odcinku około kilometra, dyżurny powiadamia dyżurnego policji, który wysyła od siebie patrol by sprawdził rzeczywiste rozmiary wycieku i czy zagraża ona bezpieczeństwu.

16:03 - Dyżurny SKKM PSP w Tarnowie otrzymuje telefon od dyżurnego policji że plama rzeczywiście znajduje się na ulicy Niedomickiej o szerokości około 20 cm i długości 2 km w kierunku Łęgu Tarnowskiego. Dyżurny uruchamia alarmowanie w OSP KSRG Łęg Tarnowski oraz ogłasza wyjazd alarmowy zastępu trzeciego.
Do wyjazdu przygotowuje się zastęp trzeci Tarnów ulica Niedomicka plama oleju od Bruk-Betu w kierunku Łęgu Tarnowskiego!!!

16:03 - Przygotowanie do wyjazdu, brama 3 unosi się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodzie Kierowca po zajęciu miejsc uruchamia silnik Man' i uruchamia radiostację samochodową.

16:04 - Kierowca udaje się na miejsce i uruchamia sygnały świetlno-dźwiękowe, dowódca melduje wyjazd.
-Tarnów 998 361-23 zgłaszam wyjazd plama oleju, Niedomicka
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, tam policja jest na miejscu.
-No przyjąłem.

16:05 - Strażak z OSP KSRG Łęg Tarnowski odbiera zgłoszenie.
-Tarnów 998 zgłoś dla Łęgu!
-Zgłasza się Tarnów dla Łęgu, panowie mam zgłoszenie o plamie oleju na ulicy Niedomickiej w kierunku Tarnowa.
-Przyjąłem, zaraz będę meldował ruch pojazdu.
-Przyjąłem.

16:06 - Wyjazd alarmowy GBARt z OSP Łęg Tarnowski - obsada  6 osób.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Łęgu.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Zgłaszam wyjazd samochodu GBA Renault, plama oleju ulica Niedomicka.
-Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo, tam jest na miejscu policji i jedzie zastęp z Tarnowa bo to jest granica gminy Tarnów i Żabna.
-Łęg Tarnowski przyjąłem.

16:09 - Zastęp z OSP Łęg Tarnowski na miejscu.
-Tarnów 998 zgłoś dla Łęgu.
-Zgłaszam się.
-Jesteśmy na miejscu, plama o szerokości około 15-20 centymetrów, przystępujemy do działań, policja na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo.

16:10 - Rota I zakłada kamizelkę odblaskową i wyciąga hydronetkę plecakową z Sintanem płynnym.

16:11 - Rota I zrasza całą szerokość i długość wycieku. Dowódca z OSP kontaktuje się z dowódcą PSP.
-Zgłaszam się dla Łęgu.
-Co od Ciebie z JRG się udaje tutaj na miejsce?
-23.
-Przyjąłem. 361-23 zgłoś się dla Łęgu.
-Zgłasza się 361-23 dla Łęgu Tarnowskiego.
-Działajcie tam od strony Tarnowa, my będziemy to lać Sintanem i iść w Waszą stronę.
-No przyjąłem. Ja właśnie dojeżdżam. Tarnów 998 1-23 na miejscu.
-Przyjąłem.

16:12 - Rota III zakłada kamizelki odblaskowe. Przodownik roty II wyciąga miotłę i wciera Sintan rozprowadzany przez rotę I. Przodownik roty II wyciąga hydronetkę plecakową z Sintanem i zrasza wyciek, pomocnik przodownika roty III wyciąga miotłę i wciera Sintan w wyciek.

16:34 - OSP Łęg Tarnowski oraz 361-23 spotykają się, Sintan rozprowadzony.

16:37 - Rota I/OSP i III/23 rozwijają LSN i zmywają Sintan na pobocze.

17:14 - Sintan zmyty. KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją zarządcy DW 973.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 361-16.
-Zgłasza się Tarnów.
-Podaj mi numer zdarzenia oraz czas dysponowania i wyjazdu OSP Łęg Tarnowski.
-Numer zdarzenia 0022, alarmowanie OSP Łęg Tarnowski 16:03, wyjazd 16:06.
-Przyjąłem, dziękuje.
-Nie ma za co.

17:22 - Działania zakończone, powrót zastępów do bazy.
-Tarnów 998 361-23 zakończyliśmy działania, miejsce przekazane protokołem zarządcy drogi, wracamy do bazy.

17:31 - Zastęp z OSP Lęg Tarnowski w bazie.
-Tarnów 998.
-Zgłaszam powrót do bazy, w bazie, w gotowości.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje za udział.

17:35 - 361-23 w koszarach, strażacy uzupełniają Sintan.
-Tarnów 998 1-23 w bazie, w dyspozycji.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0022/2020
Godzina alarmowania: 16:03
Godzina dojazdu: 16:09 - OSP KSRG Łęg Tarnowski, 16:11 - 361[K]23 - JRG 1 Tarnów
Godzina zakończenia działań: 17:22
Godzina powrotu do bazy: 17:31 - OSP KSRG Łęg Tarnowski/17:35 - 361[K]23 - JRG 1 Tarnów
Stopień, imię i nazwisko KDR: Asp. Łukasz R.
Adres zdarzenia: DW 973, ulica Niedomicka, Tarnów (Gm. Tarnów)/Łęg Tarnowski (Gm. Żabno)
Opis zdarzenia: Plama oleju na jezdni.
Miejsce zdarzenia przekazano: Zarządcy drogu

Siły i środki:
369[K]28 GBARt 3/16 Renault Range D16/Szczęśniak PS - OSP KSRG Łęg Tarnowski - 6 osób
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/PHU Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osób
G671 Opel Vectra IV - KMP Tarnów/WRD - 2 osoby

Albert Einstein