KM PSP Tarnów

Autor Wątek: KM PSP Tarnów  (Przeczytany 10138 razy)

Offline karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 63
  • Karol tak wystarczy :D
  • Gadu-Gadu: 7760700
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: KM PSP Tarnów
« Odpowiedź #315 dnia: 25 Grudzień 2019, 18:27:00 »
Opisy ok budżet 193 tys
zasłużony po emeryturze ;) II zmiana

Offline karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #316 dnia: 27 Grudzień 2019, 08:32:11 »
Po świętach wracamy do działania

Do opisu

-pozar w garażu podziemnym pod jednym z bloków mieszkalnych

-otwarcie mieszkania na prośbę policji/zrm

-kolizja drogowa

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
  • Reputacja: 1
  • Strażakiem się jest, a nie bywa...
« Odpowiedź #317 dnia: 27 Grudzień 2019, 15:06:15 »
Interwencja 192/2019

O godzinie 12:34 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymuje formatkę z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o pożarze samochodu osobowego na ulicy Piastowskiej X w Tarnowie w garażu podziemnym pod blokiem mieszkalnym. Dyżurny ogłasza wyjazd dwóch zastępów z JRG 2.

Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy oraz drugi Tarnów ulica Piastowska X pożar samochodu osobowego w garażu podziemnym pod blokiem!
[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10]
-362-10 przyjąłem, wyjeżdżamy!

12:34 - Przygotowanie do wyjazdu, strażacy zbiegają do garażów i przebierają się w ubrania bojowe i zasiadają do samochodów.

12:35 - Wyjazd alarmowy GBARt i GCBARt do zdarzenia.
-Tarnów 998 2-22 zgłaszam wyjazd dwóch zastępów.
-Przyjąłem.

12:37 - Roty I oraz II/22 zakłada aparaty ochrony układu oddechowego.

12:41 - Kierowcy ustawiają wozy przy wjeździe do garażu podziemnego i wyłączają sygnały dźwiękowe, uruchamiają oświetlenie ostrzegawcze i awaryjne po czym strażacy opuszczają pojazdy.
-Tarnów 998 2-22 i 2-27 na miescju, za chwile sytuacja.
-Tarnów 998 przyjąłem, czekam na informację.

12:42 - Rota I/22 rozsuwa roletę oraz otwiera podesty i wyciąga dwie sztuki odcinka W-75 po czym je rozwija i łączy, jedną końcówkę podpina do rozdzielacza, a drugą do nasady tłocznej autopompy. Rota II/22 wyciąga odcinek W-52 i go rozwija po czym jedną końcówkę podpina do nasady rozdzielacza, a drugą do prądownicy.

12:43 - Rota I/22 po rozwinięciu odcinków W-75 rozwija odcinek W-52 podpina go do prądownicy do rozdzielacza, a drugą końcówkę do nasady prądownicy po czym pobiera hooligana oraz kamerę termowizyjną i wchodzą do garażu gdzie widzą płonący pojazd osobowy marki Mercedes-Benz. Rota II podaje prąd wody na płonący pojazd.

12:45 - Rota II otwiera bagażnik i sprawdza czy w pojeździe znajduje się instalacja LPG - brak.

12:47 - KDR podaje sytuacje do SKKM.
-Tarnów 998 zgłoś dla 2-13.
-Zgłaszam się.
-Sytuacja wygląda następująco, pożar komory silnika samochodu osobowego marki Mercedes, samochód nie był zasilany gazem, brak osób poszkodowanych, pożar powstał w podziemnym garażu i się nie rozprzestrzenia, siły i środki wystarczające, policja na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem, działajcie.

12:49 - Rota I/22 sprawdza kamerą termowizyjną wygaszoną przez rotę II/22 komorę silnika samochodu osobowego.

12:51 - Rota II chłodzi. komorę silnika wodę.

12:53 - 362-15 uruchamia oddymianie w garażu podziemnym.  Roty wychodzą z budynku i zdejmują AOUO. Rota III/27 i IV/27 zwijają odcinki, prądownice i rozdzielacz po czym chowają je do skrytek.

12:55 - Kierujący Działaniem Ratowniczym sporządza dokumentację ze zdarzenia po czym przekazuje ją właścicielowi pojazdu oraz policjantom.

13:11 - Zakończenie działań, kierowcy wyłączają sygnalizację świetlną i udają się do koszar.
-Tarnów 998 tu 2-22, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam Ci zakończenie działań, pojazd ugaszony, dokładnie przelany, garaż został oddymiony, na miejscu pozostaje policja my wracamy do bazy, miejsce przekazano pisemnie policji, a pojazd właścicielowi.
-Przyjąłem, dziękuje, wracajcie.

13:19 - Sekcja w koszarach.
-Tarnów 998 tu 2-22 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dzięki.
-Tarnów 998 tu 362-27 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem, dziękuje za udział.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 00192/2019
Godzina alarmowania: 12:34
Godzina dojazdu: 12:41
Godzina zakończenia działań: 13:11
Godzina powrotu do bazy: 13:19
Osoby poszkodowanych: 0
Adres zdarzenia: Tarnów, ulica Piastowska 2
Opis zdarzenia: Pożar samochodu osobowego w garażu podziemnym.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom policji, właścicielowi.
Rodzaj zdarzenia: Pożar/Miejscowe Zagrożenie/Ćwiczenia/Fałszywy Alarm

Siły i środki:
362[K]22 GBARt 2/28 Mercedes-Benz Atego 1530/PS BoCar - JRG 2 Tarnów -  6 osób
362[K]27 GCBARt 5/32 Scania P400/Wawrzaszek ISS - JRG 2 Tarnów -  5 osób
G681 Fiat Ducato - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby
"Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia"

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #318 dnia: 27 Grudzień 2019, 20:31:26 »
Interwencja 193/2019

O godzinie 19:19 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymuje zgłoszenie od PRM z prośbą o siłowe wejście do mieszkania w Rzepienniku Strzyżewskim X. Dyżurny uruchamia syrenę w OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski oraz powiadamia Posterunek Siedliska.

Wyjazd zastępu GBARt Rzepiennik Strzyżewski X pomoc ZRM w wejściu do mieszkania!!!-Siedliska przyjąłem.

19:19 - Przygotowanie do wyjazdu, strażacy zbiegają do garażu i zakładają ubrania bojowe, kierowca otwiera garaż i wsiada za kierownicę Mana i uruchamia jego silnik. Dowódca wsiada do Mana i uruchamia tablet i sprawdza treść zgłoszenia oraz adres.

19:20 - Wyjazd alarmowy.
-Tarnów 998 tu posterunek Siedliska zgłaszam wyjazd.
-Siedliska przyjąłem, jedź według koordynatów, jak dojedziesz do remizy OSP w Rzepienniku Strzyżewskim skręcasz w prawo i jedziesz prosto tam będzie stała karetka.
-Przyjąłem, dziękuje, udajemy się.

19:22 - Strażak z OSP Rzepiennik Strzyżewski odbiera zgłoszenie.
-998 zgłoś się dla Rzepiennika Strzyżewskiego.
-Zgłaszam się, wyjeżdżaj Rzepiennik Strzyżewski X otwarcie mieszkania na prośbę ZRM.
-Przyjąłem, czekam na kierowcę i będę wyjeżdżał.
-Przyjąłem.

19:23 - Wyjazd alarmowy 369[K]24 do zdarzenia.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Rzepiennik Strzyżewski.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam wyjazd do zdarzenia GBA Volvo.
-Przyjąłem.

19:27 - Kierowca wyłącza sygnalizację dźwiękową i ustawia wóz przy wyznaczonej posesji za karetką i uruchamia oświetlenie robocze oraz ostrzegawcze.
-998 tu OSP Rzepiennik Strzyżewski na miejscu, ZRM i policja na miejscu.
-Przyjąłem.

19:28 - Rota I przygotowuje hooligana, rota II razem z dowódcą zastępu robi oględziny budynku czy nie są otwarte jakiejś okna - brak.

19:30 - Rota I podejmuje próbę otwarcia drewnianych drzwi hooliganem.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Rzepiennik Strzyżewskiego.
-Zgłaszam się.
-Sytuacja wygląda następująco, w mieszkaniu znajduje się 98-mio letnia kobieta z urazem głowy i kręgosłupa, jest przytomna, lecz nie może sama wstać i otworzyć ratownikom, tak więc wchodzimy siłowo, jak mnie zrozumiałeś?
-Przyjąłem. Policja i ZRM na miejscu?
-Tak, prawidłowo.
-Przyjąłem.

19:32 - Drzwi sforsowane, na miejsce dociera 362-21. Strażacy, policjanci i ratownicy medyczni wchodzą do mieszkania.
-Tarnów 998 Posterunek Siedliska na miejscu, za chwilę informacja.
-Tarnów 998 przyjąłem.

19:33 - Ratownicy medyczni udzielają pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Dowódca podaje sytuację.
-Tarnów 998 tu 2-21, odbiór.
-Tarnów 998 na odbiorze.
-Weszliśmy siłowo do mieszkania, kobieta w wieku 98-miu lat, powiadomiła dyspozytora pogotowia ratunkowego o swoim wypadku, lecz nie była w stanie otworzyć drzwi z powodu urazu kręgosłupa szyjnego oraz głowy. W tej chwili weszliśmy do mieszkania, poszkodowaną zajmuje się w tej chwili Zespół Ratownictwa Medycznego.
-Przyjąłem.

19:37 - Strażacy przekładają osobę poszkodowaną na deskę ortopedyczną, przykrywają folią NRC, zapinają pasy, zapinają stabilizatory oraz pasy i transportują do karetki, na miejscu zjawia się syn kobiety. KDR spisuje dokumentację.

19:39 - ZRM zabiera osobę poszkodowaną do szpitala w Tuchowie.
-Tarnów 998 dla 362-21, odbiór.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-ZRM zabrał osobę poszkodowaną do szpitala, kobieta przytomna, na własnym oddechu, z raną ciętą głowy i urazem kręgosłupa szyjnego, przekażę miejsce zdarzenia rodzinie kobiety i w będziemy wracać do bazy, jak mnie zrozumiałeś?
-2-16 przyjąłem.

19:49 - Dokumentacja przekazania rodzinie kobiety, zakończenie działań.
-Tarnów 998 362-21 zakończyliśmy działania, miejsce przekazane pisemnie rodzinie kobiety, wszystkie jednostki wracają do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem.

19:55 - OSP Rzepiennik Strzyżewski w remizie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Rzepiennik Strzyżewski.
-Zgłaszam się dla Rzepiennika.
-Zgłaszam powrót do bazy, w gotowości.

20:04 - 362-21 w koszarach.
-Tarnów 998 362-21 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 00193/2019
Godzina alarmowania: 19:19
Godzina dojazdu: 19:27 - OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski/19:32 - Posterunek Siedliska
Godzina zakończenia działań: 19:49
Godzina powrotu do bazy: 19:55 - OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski/20:04 - Posterunek Siedliska
Osoby poszkodowanych: 1
Adres zdarzenia: Rzepiennik Strzyżewski X
Opis zdarzenia: Otwarcie mieszkania na prośbę Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Miejsce zdarzenia przekazano: Rodzinie osoby poszkodowanej.

Siły i środki:
362[K]21 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 2 Tarnów/Posterunek Siedliska - 5 osób
369[K]24 GBARt 3/16  Volvo FL 280/Bocar - OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski - 5 osób
P012 K01-080/0012 Mercedes Benz Sprinter 319 DCi 4x4/Auto-Form - PSPR Tarnów/Podstacja Gromnik - 3 osoby
G631 Skoda Yeti - KMP Tarnów/Posterunek Ciężkowice - 2 osoby
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień 2019, 17:02:08 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #319 dnia: 28 Grudzień 2019, 19:20:40 »
Interwencja 194/2019

O godzinie 20:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na ulicy Czerwonej w Tarnowie przy wjeździe na parking marketu Biedronka.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy oraz trzeciTarnów ulica Czerwona wjazd na parking Biedronki zderzenie dwóch samochodów osobowych, trzy osoby poszkodowane, policja w drodze!

20:15 - Strażacy zbiegają do garaży gdzie zakładają ubranie bojowe złożone z butów bojowych, spodni, kurtki i hełmu, po czym wsiadają do wozów, kierowcy uruchamiają silniki obu pojazdów.

20:16 - Wyjazd alarmowy. 
-Tarnów 998 361-24 oraz 361-23 zgłaszam wyjazd Tarnów ulica Czerwona.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, jedziesz w kierunku Zgłobic i przy Biedronce na Czerwonej skręcasz w prawo i to jest gdzieś przy wjeździe na parking.
-Przyjąłem.

20:20 - Roty I oraz II/24 zakładają rękawiczki nitrylowe.

20:23 - Kierowcy wyłączają sygnalizację dźwiękową i uruchamiają oświetlenie robocze oraz awaryjne i blokują w całości jeden pas ruchu.
-Tarnów 998 361-24 oraz 23 na miejscu za chwilę informacja.
-Przyjąłem.

20:24 - Na miejscu zjawia się pierwszy ZRM, rota I otwiera roletę Mercedesa, odbezpiecza torbę PSP-R1, zabiera ją i biegnie do osób uczestniczących w zdarzeniu i sprawdza ich stan, rota II biegnie i sprawdza stan osób biorących udział w zdarzeniu. Rota III/23 rozsuwa jedną z rolet Man'a, odbezpiecza skrzynkę z narzędziami i udaje się do osobowego Seata.  Kierowcy Mercedesa oraz Mana wysuwają maszty pneumatyczne oraz uruchamiają ich najaśnice by oświetlić miejsce zdarzenia.  KDR wraz z kierowcą 23 rozkłada pachołki.

20:25 - Rota III/23 otwiera maskę samochodu osobowego marki Seat i z pomocą kluczy ze skrzynki narzędziowej odpina klemy akumlatora, po czym go wyciąga i stawia przy samochodzie. Ratownicy Medyczni przejmują poszkodowanych, wykonują badania.
-Tarnów 998 tu 361-24 jestem na miejscu, zderzenie czołowo-boczne dwóch samochodów osobowych Seata i Volkswagena, Seat wyjeżdżając z parkingu Biedronki uderzył w Volkswagena. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby, dwóch mężczyzn i jednej kobiety, nikt nie skarży się na jakiekolwiek dolegliwości, wszyscy są przytomni, w kontakcie słownym, ruch odbywa się wahadłowo, ZRM mam na miejscu, siły i środki ze straży mam wystarczające.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem.

20:26 - Rota II/24 wyciąga latarki, montuje do nich flary do kierowania ruchem, zakłada kamizelki odblaskowe i udaje się kierować ruchem wahadłowym. Dowódca 23 sprawdza bagażniki pod względem instalacji LPG (gazowej) - brak.

20:27 - Rota III/23 odłączyła już zasilanie w Seacie, teraz pora na Volkswagena, strażacy z pomocą kluczy odpinają klemy od akumlatora, po czym wyjmują go i kładą obok samochodu.

20:28 - Patrol policji dociera na miejsce. Funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego kierują ruchem wahadłowym na ulicy Czerwonej.

20:29 - Rota III chowa skrzynkę z narzędziami do skrytki i zabezpiecza ją pasem oraz wyciąga 25-cio kilogramowy worek sorbentu sypkiego. Dowódca zastępu trzeciego wychodzi na dach zabudowy Man'a, otwiera schowek, wyciąga dwie miotły, rzuca je na ziemie i schodzi po drabince na dół, pobiera jedną z mioteł, drugą opiera o zabudowę.

20:30 - Rota III rozsypuje sorbent po wyciekach płynów eksploatacyjnych, dowódca trzeciego samochodu rozprowadza sorbent za pomocą szczotki (miotły).

20:33 - Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdza że żadna z osób nie wymaga dalszej hospitalizacji.
-Tarnów 998 tu 361-24 Ratownicy Medyczni po przebadaniu osób biorących udział w zdarzeniu stwierdza że ich dalsza hospitalacja nie będzie potrzebna w związku z tym osoby pozostają na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

20:35 - Na miejsce zdarzenia dociera patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

20:37 - Rota I/24 chowa torbę PSP-R1 do skrytki w Mercedesie i zabezpiecza torbę pasem. Rota II/24 zdejmuje kamizelki odblaskowe i chowa do kabiny Mercedesa z latarkami i flarami.

20:40 - Funkcjonariusze prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wykonują dochodzenie. KDR decyduje o powrocie zastępu pierwszego do bazy, na miejscu pozostaje 361-23 (361-16) - on przejmuje dowodzenie nad działaniami.

-Tarnów 998 361-24 zakończyłem działania, wracam do bazy, na miejscu pozostaje 361-16.
-Tarnów 998 przyjąłem.

20:43 - Cała czteroosobowa obsada Mana zakłada kamizelki odblaskowe.

20:48 - Zastęp pierwszy w koszarach.
-Tarnów 998 361-24 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje.

21:13 - Policja wykonała już swoje czynności, w związku z tym cała obsada 361[K]23 przystępuje do spuszczenia ręcznych w pojazdach biorących udział w zdarzeniu i zepchnięcia ich na parking przy markecie Biedronka.

21:21 - Rota I zabiera miotły oraz zamiata jezdnię z pozostałości karoserii, szkła i sorbentu który wchłonął substancji ropopochodne, KDR udaje się na dach zabudowy Man'a i pobiera ze schowka tam zamieszczonego szuflę.

21:24 - KDR ładuje szuflą kawałki karoserii oraz szkła i sorbentu do plastikowego worka na śmieci.

21:30 - KDR sporządza dokumentację i przekazuje ją funkcjonariuszom policji, ruch udrożniony, kierowca 23 wyłącza oświetlenie robocze, chowa maszt pneumatyczny i wyłącza najaśnice po czym zjeżdża wozem na parking.

21:43 - Zakończenie działań, zastęp powraca do jednostki, po drodze uzupełnia paliwo na pobliskiej stacji benzynowej.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 361-23.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Pojazdy zostały zepchnięte na parking przy Biedronce, droga została uprzątnięta z pozostałości karoserii oraz szkła, miejsce wraz z pojazdami przekazano funkcjonariuszom policji, kończymy działania, wracamy do bazy, po drodze udamy się na stacje benzynową.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje.

21:57 - Zastęp 361[K]23 w koszarach, kierowca opuszcza bramę trzecią.
-Tarnów 998 tu 361-23 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 00194/2019
Godzina alarmowania: 20:15
Godzina dojazdu: 20:23
Godzina zakończenia działań: 21:43
Godzina powrotu do bazy: 20:48 - 361[K]24, 21:57 - 361[K]23
Adres zdarzenia: Ulica Czerowna/Przy wjeździe na parking marketu Biedronka, Tarnów
Opis zdarzenia: Kolizja dwóch samochodów osobowych.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom policji.

Siły i środki:
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/Bocar PS - JRG1 1 Tarnów - 6 osób
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osoby
G675 Kia Cee'D SW II - KMP Tarnów/Wydział Ruchu Drogowego - 2 osoby
G613 Volkswagen T6 - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby
S002 K01-035/002 Fiat Ducato III/Auto-Form - PSPR Tarnów/Podstacja Mościce - 3 osoby
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2019, 10:01:38 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #320 dnia: 30 Grudzień 2019, 11:21:28 »
1-na miejscu prewencyjnie powinen pojawić się Sh/SD+4

2-chyba lepszym rozwiązaniem była by wyważarka ale ok +4

3-+4

Budzet205 tys

Do opisu

-pozar pralki

-pozar sadzy w kominie

-plama oleju

Offline R2-D2

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
« Odpowiedź #321 dnia: 30 Grudzień 2019, 14:03:59 »

DOSTAWA:

- Ubranie ochronne do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych [szt. 12]
- Środek owadobójczy [szt. 20]
- Rojnica [szt. 6]
- Kombinezon do pracy w wodzie na małych głębokościach [szt. 10]

Koszt: 46 tys.
Udzielony rabat: --
Do zapłaty: 46 tys.
Stan konta: 159 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #322 dnia: 31 Grudzień 2019, 15:57:02 »
Interwencja 195/2019

Mamy przedsylwestrowy poniedziałek, służba rozpoczęła się o godzinie 7:30 rano, rozpoczęto ją od sprawdzenia łączności z zastępów i PA ze Stanowiskiem Kierowania, a także sprawdzeniem sprzętu na wozach. O godzinie 14 w okresie czuwania do SKKM PSP w Tarnowie wpływa zgłoszenie o pożarze pralki w budynku mieszkalnym w Koszycach Małych na ulicy Pracy XXXB. Dyżurny alarmuje OSP KSRG Koszyce Małe, OSP KSRG Zgłobice, OSP Koszyce Wielkie oraz zastęp drugi z JRG 1 Tarnów, a także powiadamia Pogotowie Gazowe i Energetyczne, brak osób poszkodowanych.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp drugi i drabina Koszyce Małe ulica Pracy XXXB pożar pralki w budynku mieszkalnym!!!

14:00 - Bramy nr. 2 i 4 unoszą się do góry, strażacy wbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe, trzech  strażaków zasiada do Iveco, a pięciu do Man'a.

14:01 - Wyjazd alarmowy sekcji do z zdarzenia.
-Tarnów 998 361-25 i drabina zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:02 - Strażak z OSP Koszyce Małe i Zgłobice odbiera zgłoszenie.
-Tarnów 998 tu OSP Zgłobice.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie mamy pożar pralki w budynku mieszkalnym w Koszycach Małych na ulicy Pracy XXXB.
-Przyjąłem, będę za dwie minuty gotowy.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Koszyc Małych.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie mamy pożar pralki w budynku mieszkalnym ulica Pracy XXXB w Koszycach Małych.
-Przyjąłem.

14:03 - Strażak z OSP Koszyce Wielkie odbiera zgłoszenie.
-998 dla Koszyc Wielkich.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie do Koszyc Małych na ulice Pracy XXXB pożar pralki w budynku mieszkalnym.
-Przyjąłem.

14:04 - Wyjazd alarmowy OSP Zgłobice.
-Tarnów 998 OSP Zgłobice zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:05 - OSP Koszyce Małe odmawia wyjazdu z powodu braku kierowcy.
-Tarnów 998 tu Koszyce Małe.
-Zgłaszam się dla Koszyc Małych.
-Nie będę miał kierowcy, nie wyjadę.
-No przyjąłem.

14:07 - OSP Koszyce Wielkie wyjazd do zdarzenia. Rota I/OSP KSRG Zgłobice
-Tarnów 998 tu Koszyce Wielkie zgłaszam wyjazd do zdarzenia.
-Przyjąłem.

14:08 - Strażacy z OSP KSRG Zgłobice docierają na miejsce. Rota I wyciąga dwie gaśnice i udaje się w kierunku pożaru.
-Tarnów 998 OSP Zgłobice na miejscu, pralka nie znajduje się w budynku, lecz mieszkańcy
wynieśli ją przed budynek, będziemy podawać dwa prądy proszku z dwóch gaśnic proszkowych.
-Przyjąłem, w takim razie ja Ci drabinę odsyłam do bazy,  1-52 słyszałeś korespondencje?
-61-52 przyjąłem, zawracam.
-Przyjąłem, działamy.

14:09 - Rota I podaje dwa prądy proszku, rota II zakłada aparaty OUO i wyciąga dwie gaśnice proszkowe i przygotowuje je dla roty II po czym pobiera detektor wielogazowy i udaje się do łazienki w której z relacji mieszkańców znajdowała się pralki by otworzyć okno i sprawdzić stężenie tlenku węgla w powietrzu.

14:12 - Zastępy na miejscu.
-Tarnów 998 tu Koszyce Wielkie na miejscu.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 61-25 na miejscu.
-Przyjąłem.

14:13 - Detektor wielogazowy stwierdził stężenie tlenku węgla w powietrzu w wysokości 2 PPM, strażacy otwierają okna w całym budynku i wychodzą na zewnątrz gdzie zdejmują AOUO.
maski powietrzne i zamyka pobór powietrza.
-Tarnów 998 dla 361-15.
-Zgłaszam się.
-Sytuacja następująca, pralka automatyczna na skutek nieustannego chodu przepaliła się, mieszkańcy odpieli zasilanie od niej i wynieśli ją przed budynek, w tej chwili pralka jest dogaszana, siły i środki na miejscu mam wystarczające.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:15 - 361[K]52 w koszarach.
-Tarnów 998 1-52 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

14:20 - Pralka dogaszona, rota I ubiera maski powietrzne oraz pobiera detektor wielogazowy i udaje się do budynku by sprawdzić stężenie PPM tlenku węgla - 0 PPM.

14:25 - Rota I wychodzi z budynku i zdejmuje AOUO, KDR sporządza dokumentację.
-Tarnów 998 dla 61-15.
-Zgłaszam się.
-Podaj mi numer zdarzenia i czas dysponowania OSP.
Numer zdarzenia 00195, alarmowanie OSP Koszyce Wielkie i Zgłobice 14:00, wyjazd Koszyc Wielkich 14:07, Zgłobic 14:04.
-Przyjąłem, dzięki.
-Krzysiu powiedz mi ile Wam tam jeszcze zejdzie?
-No w zasadzie działania już zakończyliśmy, przekaże miejsce zdarzenia i jednostki będą wracać do bazy.
-Przyjąłem, dziękuje.

14:38 - Miejsce przekazano pisemnie mieszkańcom. Zakończenie działań.
-Tarnów 998 dla 1-25.
-Zgłaszam się.
-Pralka ugaszona, dokładnie dogaszona i przekazana właścicielowi budynku, w budynku brak stężenia tlenku węgla, kończymy działania i wszystkie jednostki wracają do bazy.
-Przyjąłem.

14:45 - OSP Zgłobice w bazie.
-Tarnów 998 OSP Zgłobice w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

14:49 - OSP Koszyce Wielkie w remizie.
-Tarnów 998 tu Koszyce Wielkie zgłaszam powrót do bazy, GBA w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

14:52 - 361-25 w koszarach.
-Tarnów 998 61-25 w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 00195/2019
Godzina alarmowania: 14:00
Godzina dojazdu: 14:08 - OSP KSRG Zgłobice/14:12 - 361[K]25/14:12 - OSP Koszyce Wielkie
Godzina zakończenia działań: 14:38
Godzina powrotu do bazy: 14:15 - 361[K]52/ 14:45 - OSP KSRG Zgłobice/14:49 - OSP Koszyce Wielkie/14:52 - 361[K]25.
Adres zdarzenia: Ulica Pracy XXXB, Koszyce Małe
Opis zdarzenia: Pożar pralki automatycznej starego typu
Miejsce zdarzenia przekazano: Właścicielowi budynku

Siły i środki:
361[K]25 GCBA 5/40 Man LE 18.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 5 osób
361[K]52 SCD-37 Iveco 160E30/Magirus - JRG 1 Tarnów - 3 osoby
379[K]26 GCBA 6/32 Jelcz 315/Osiny - OSP KSRG Zgłobice - 6 osób
378[K]37 GBA 2,3/16 Ivco Unic/Gruau - OSP Koszyce Wielkie - 3 osoby
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2020, 18:53:17 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #323 dnia: 31 Grudzień 2019, 16:39:28 »
Interwencja 196/2019

Jest poniedziałek, godzina 15:32 dyżurny odbiera zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w Brzozówce na ulicy Tarnowskiej X w budynku mieszkalnym. Dyżurny uruchamia syrenę w OSP KSRG Lisia Góra oraz powiadamia Punkt Alarmowy JRG 2.

Do wyjazdu przygotowuje się zastęp drugi pożar sadzy w przewodzie kominowym Brzozówka ulica Tarnowska X w budynku mieszkalnym!!!
-62-10 przyjąłem.

15:32 - Przygotowanie do wyjazdu, strażacy zbiegają do garaży gdzie zakładają ubranie bojowe złożone z hełmu, spodni, butów specjalnych gumowych i kurtki po czym wsiadają do samochodu. Kierowca uruchamia silnik pojazdu.

15:33 - Wyjazd alarmowy.
-Tarnów 998 tu 362-27 zgłaszam wyjazd!
-Tarnów 998 przyjąłem, tam jeszcze Lisia Góra jest zadysponowana.
-Przyjąłem.

15:35 - Wyjazd OSP KSRG Lisia Góra.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Lisiej Góry.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie GBA do Brzozówki, tam na ulicy Tarnowskiej X w kierunku Zaczarnia pali się sadza w kominie w budynku mieszkalnym.
-Przyjąłem, zgłaszam wyjazd GBA w obsadzie sześciu strażaków.

15:36 - Rota I/27 zakłada aparaty OUO.

15:39 - Kierowca Scanii wyłącza sygnalizację dźwiękową, ustawia wóz przy ogrodzeniu i uruchamia oświetlenie robocze oraz ostrzegawcze - awaryjne.
-Tarnów 998 362-27 na miejscu, za chwilę sytuacja.
-Przyjąłem.

15:40 - Rota I otwiera piec oraz okna w kotłowni po czym za pomocą stalowej łopatki wybiera materiał palny (węgiel brunatny, drewno oraz tworzywa sztuczne) do stalowego wiadra. Rota II zakłada szelki asekuracyjne, zabezpiecza się liną i wychodzi na strych budynku, a potem przez właz wychodzi na dach i zakłada na komin sito kominowe by zmniejszyć ciąg w kominie.

15:41 - Dowódca podaje sytuację.
-Tarnów 998 tu 362-15.
-Zgłaszam się.
-Pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym konstrukcji murowanej, jednokondygnacyjny. Z komina wydobywają się iskry, mieszkańcy opuścili budynek przed naszym przybyciem , wewnątrz brak zadymienia. Siły i środki po dojeździe OSP Lisia Góra będę miał wystarczające.

15:43 - Kierowca wozu z OSP KSRG Lisia Góra ustawia wóz na błyskach za Scanią z JRG 2 Tarnów. Rota II schodzi na dół, rota I szczelnie zamyka piec i wynosi materiały palne na zewnątrz i wyrzuca w bezpiecznym miejscu przy budynku po czym przelewa dwoma wiadrami wody od mieszkańców.
-Tarnów 998 Lisia Góra na miejscu.
-Przyjąłem.

15:44 - Rota III zakłada AOUO, zabiera kamerę termowizyjną oraz detektor wielogazowy i udaje się do budynku by sprawdzić temperaturę komina od wnętrza i otwiera okna w pomieszczeniach i sprawdza miernikiem wielogazowym czy w powietrzu znajduje się tlenek węgla - 0 PPM.

15:45 - Rota IV wychodzi na dach swojego Iveca po drabince, odbezpiecza drabinę słupkową i zdejmuje ją oraz ustawia.

15:47 - Rota I wygasiła materiał palny, pobiera dwie gaśnice proszkowe i udaje się do wyczystki kominowej by wygasić sadzę.

15:48 - Rota IV zakłada kamizelki asekuracyjne i zabezpiecza się liną i wychodzi po drabinie z piaskiem który wsypuje do przewodu kominowego.

15:50 - Rota III wychodzi z budynku i zdejmuje AOUO.

15:58 - Sytuacja opanowana. Sadza wygaszona. Rota III chowa piasek do skrytki w Iveco i wyciąga zestaw kominiarski (szczotka z drutu x3, lina kominiarska żaroodporna, przebijak)

16:00 - Rota IV wychodzi po drabinie na dach zabezpieczona w linię i kamizelką asekuracyjną po czym przystępuje do oczyszczenia komina z zalegającej tam spalonej sadzy. Rota I wychodzi z kotłowni budynku i zdejmuje Aparaty OUO.

16:02 - Rota III zakłada maseczki ochronne, zabiera stalowe wiadro oraz szuflę i udaje się do wyczystki kominowej by opróżnić ją z sadzy po oczyszczeniu przewodu kominowego.

16:14 - Rota II wchodzi do budynku wraz z dowódcą z OSP ubrani w aparaty OUO z kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym.

16:15 - Rota II sprawdza od wewnątrz budynku przewód kominowy i dokonuje pomiaru stężenie tlenku węgla w powietrzu - 0.00 PPM-ów.

16:22 - Rota II i dowódca z OSP wychodzą z budynku i zdejmują Aparaty Ochrony Układu Oddechowego.

16:26 - Wszyscy strażacy opuszczają budynek i chowają sprzęt do pojazdów. Kierujący Działaniem Ratowniczym sporządza stosowną dokumentację i przekazuje ją właścicielowi budynku.
-Tarnów 998 tu 362-15 podaj mi numer zdarzenia i czas dysponowania oraz wyjazdu OSP Lisia Góra.
-Numer zdarzenia 00195, alarmowanie OSP Lisia Góra 15:32, wyjazd 15:35.
-362-15 przyjąłem, dziękuję!

16:37 - Zakończenie działań, powrót do bazy.
-Tarnów 998 tu 362-27, odbiór.
-Zgłaszam się dla 2-27.
-Zgłaszam Ci zakończenie działań, miejsce wraz z zaleceniami nie korzystania z pieca centralnego ogrzewania i przewodu kominowego, wszystkie jednostki kończą działania i wracają do bazy.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje.

16:47 - OSP Lisia Góra w remizie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Lisiej Góry.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam powrót do bazy, w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje za udział.

16:50 - 362-27 w koszarach.
-Tarnów 998 tu 362-27 w bazie, w gotowości!
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje!

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 00196/2019
Godzina alarmowania: 15:32
Godzina dojazdu: 15:39
Godzina zakończenia działań: 16:37
Godzina powrotu do bazy: 16:47 - OSP KSRG Lisia Góra/16:50 - 362[K]27
Adres zdarzenia: Ulica Tarnowska X, Brzozówka
Opis zdarzenia: Pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym.
Miejsce zdarzenia przekazano: Właścicielowi budynku.

Siły i środki:
362[K]27 GCBARt 5/32 Scania P400/ISS Wawrzaszek - JRG 2 Tarnów - 5 osób
379[K]39 GBA 2,5/16 Magirus Deutz 170D11/Magirus - OSP KSRG Lisia Góra - 6 osób
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2020, 20:16:42 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #324 dnia: 01 Styczeń 2020, 20:52:24 »
Interwencja 198/2019

O godzinie 19:26 dyżurny SKKM PSP w Tarnowie odbiera zgłoszenie od patrolu policji o plamie oleju na rondzie przy kościele w Tarnowie na ulicy Klikowskiej. Dyżurny ogłasza wyjazd zastępu trzeciego.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp trzeci Klikowska rondo przy kościele w kierunku Centrum plama oleju, patrol policji na miejscu!

19:26 - Przygotowanie do wyjazdu, brama trzecia unosi się, strażacy zbiegają do garaży i przebierają się w ubranie bojowe (kurtki, gumowce, spodnie, hełm) po czym wsiadają do samochodu. Kierowca uruchamia silnik Man'a.

19:27 - Kierowca uruchamia sygnalizację świetlno-dźwiękową i udaje się na miejsce zdarzenia. Dyżurny zamyka bramę garażową.
-Tarnów 998 61-23 zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem, zgłoszenie od policji, rondo tutaj przy kościele w kierunku Centrum.
-No przyjąłem.

19:29 - Kierowca wyłącza sygnalizację dźwiękową i ustawia pojazd na początku plamy oraz uruchamia oświetlenie robocze i ostrzegawcze.
-Tarnów 998 361-23 na miejscu, plama o długości około stu metrów, szerokości około pięciu, będziemy spryskiwać Sintanem, patrol policji na miejscu.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, działajcie.

19:30 - Wszyscy strażacy poza kierowcą zakładają kamizelki odblaskowe.

19:31 - Rota I wyciąga hydronetki plecakowe wypełnione Sintanem i spryskuje wyciek.

19:44 - Wyciek zneutralizowany. KDR sporządza dokumentacje i przekazuje ją funkcjonariuszom policji. Strażacy chowają sprzęt do skrytek.

19:51 - Zakończenie działań, powrót do bazy.
-Tarnów 998 tu 361-16, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Plama zneutralizowana, był to wyciek ropopochodny, działania zakończone, miejsce przekazano pisemnie funkcjonariuszom policji, wracamy do bazy, po drodze tankowanie paliwa.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje, wracajcie.

20:00 - Zastęp w bazie.
-Tarnów 998 1-23 w bazie, w dyspozycji.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dzięki.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 00198/2019
Godzina alarmowania: 19:26
Godzina dojazdu: 19:29
Godzina zakończenia działań: 19:51
Godzina powrotu do bazy: 20:00
Adres zdarzenia: Ulica Klikowska/Szkotnik, Tarnów
Opis zdarzenia: Plama oleju na jezdni.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom policji.

Siły i środki:
G674 Opel Vectra III - KMP WRD Tarnów - 2 osoby
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osoby

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #325 dnia: 02 Styczeń 2020, 12:51:28 »
Budżet 175 tys

-podczas wycinki drzew nad jednym z jezior doszło do wypadku ,mężczyzna został przygnieciony drzewem dojazd utrudniony

-pozar budynku gospodarczego i składu drewna

-samochod osobowy wpadł do rowu i dachował

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 99
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #326 dnia: 02 Styczeń 2020, 16:04:03 »
Dział zakup pojazów dostarcza:

- SLOp Skoda Octavia - 35 tys.
- Ponton Prof Marine - 25 tys
- Łódź aluminiowa Merkury o mocy 25 KM o napędzie śrubowym - 25 tys
budżet: 80 tys
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #327 dnia: 02 Styczeń 2020, 23:48:18 »
Interwencja 0001/2019

Mamy czwartek, godzinę 10:34. Dyżurny SKKM PSP w Tarnowie otrzymuje formatkę z WCPR czego konsekwencją jest uruchomienie się specyficznego wycia na stanowisku kierowania o wypadku podczas wycinki drzew przy jeziorze Dwudniaki we Wierzchosławicach - drzewo przygniotło mężczyznę. Dyżurny ogłasza wyjazd alarmowy zastępu pierwszego oraz alarmuje OSP KSRG Wierzchosławice.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy Wierzchosławice Jezioro Dwudniaki drzewo podczas wycinki przygniotło mężczyznę!

10:34 - Przygotowanie do wyjazdu. Brama pierwsza unosi się, strażacy zbiegają do garaży gdzie przebierają się w ubranie bojowe i wsiadają do wozu, kierowca zasiada za kierownicę Mercedesa oraz uruchamia jego silnik.

10:35 - Wyjazd alarmowy.
-Tarnów 998 361-24 wyjazd!
-Przyjąłem, Zenek słuchaj, tam jedzie do Ciebie jeszcze Policja i Pogotowie Ratunkowe, zaalarmowana jest miejscowa jednostka, natomiast to jest gdzieś po drodze.
-Przyjąłem!

10:36 - Strażak z OSP KSRG Wierzchosławice odbiera zgłoszenie.
-Tarnów zgłoś się dla Wierzchosławic.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie Dwudniaki to tam gdzieś przy drodze jest, podczas wycinki drzew jedno z nich przygniotło mężczyznę, proszę zgłaszać ruch pojazdu.
-No przyjąłem.

10:38 - Wyjazd OSP Wierzchosławice.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Wierzchosławic.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo.

10:44 - Kierowca wozu z OSP Wierzchosławice wyłącza sygnalizację dźwiękową, uruchamia oświetlenie ostrzegawcze, awaryjne i ustawia pojazd na prawym pasie. Strażacy opuszczają pojazd. Rota I przygotowuje zaplecze medyczne w postaci torby OSP-R1 i szyn Crammera. Rota II rozsuwa roletę i wyciąga dwie piły łańcuchowe i zakłada spodnie pilarza z ochroną przed przecięciem.
-Tarnów 998 Wierzchosławice na miejscu, za chwilę sytuacja.
-Przyjąłem.

10:45 - KDR podaje sytuację. Rota I odstępuje od jakichkolwiek czynności ratunkowych z powodu drastycznie roztrzaskanej głowy mężczyzny, rota II przerywa przygotowania do wycinania drzewa.

10:47 - Dowódca podaje sytuację. Na miejscu zjawia się patrol policji który zabezpiecza ciało, rota I rozkłada parawan do zasłaniania ofiar wypadków z napisem "POLICJA - OGLĘDZINY".
-Tarnów 998 zgłoś się dla Wierzchosławic.
-Zgłaszam się.
-Podczas wycinki drzew w  pobliżu jeziora Dwudniaki na jednego z pilarzy spadło drzewo o średnicy około 50/60 cm, niestety odstąpiliśmy od czynności ratunkowych z powodu praktycznie braku głowy, rozkładamy parawan, policje mam na miejscu.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, tam zastęp z Tarnowa już dojedzie.
-Przyjąłem.

10:49 - Na miejscu zjawia się Zespół Ratownictwa Medycznego i zaraz za karetką ustawia się 361[K]24.
-Tarnów 998 361-24 na miejscu, ZRM na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

10:53 - Lekarz po stwierdzeniu zgonu spisuje akt zgonu.

11:02 - Zespół Ratownictwa Medycznego odjeżdża z miejsca zdarzenia.

11:10 - Prokurator wykonuje swoje czynności.

12:22 - Roty IV/24 i I/OSP Wierzchosławice zakładają spodnie pilarza z ochroną przed przecięciem.

12:25 - Roty I i IV wyciągają piły, zdejmują osłony z pił, uruchamiają je, opuszczają przyłbicę i przecinają drzewo na wysokości ciała mężczyzny.

12:30 - Roty II i III przystępują do uprzątnięcia drzewa. Koronerzy zajmują się ciałem mężczyzny.

12:38 - Dowódca sporządza dokumentację i przekazuje ją funkcjonariuszom policji.
-Tarnów 998 361-13 podaj mi numer zdarzenia i czas dysponowania jednostki OSP.
-Numer zdarzenia 0001, alarmowanie OSP Wierzchosławice 10:34, wyjazd 10:38.
-Przyjąłem.

12:51 - Zakończenie działań, powrót do jednostki.
-Tarnów 998 361-24 zakończyliśmy działania, miejsce oraz ciało przekazano funkcjonariuszom policji, wszystkie jednostki wracają do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem, wracajcie.

12:59 - Zastęp z OSP Wierzchosławice w remizie.
-Tarnów 998 Wierzchosławice w bazie, w gotowości.

13:08 - Zastęp 361-24 w koszarach.
-Tarnów 998 361-24 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem, dzięki.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0001/2020
Godzina alarmowania: 10:34
Godzina dojazdu: 10:44 - OSP KSRG Wierzchosławice/10:49 - 361[K]24.
Godzina zakończenia działań: 12:51
Godzina powrotu do bazy: 12:59 - OSP KSRG Wierzchosławice/ 13:08 - 361[K]24
Adres zdarzenia: Wierzchosławice, jezioro Dwudniaki.
Opis zdarzenia: Drzewo przygniotło mężczyznę.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom policji, prokuratorowi.

Siły i środki:
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/PS BoCar - JRG 1 Tarnów - 6 osób
379[K]45 GBA 2/24 Man LE 14.224 LAC/ISS Wawrzaszek - OSP KSRG Wierzchosławice - 6 osób
G683 Skoda Yeti 4x4 - KMP Tarnów/Posterunek Wojnicz/ Wydział Prewencji - 2 osoby
S002 K01-035/002 Fiat Ducato III/Auto-Form - PSPR Tarnów/Podstacja Mościce - 3 osoby

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #328 dnia: 03 Styczeń 2020, 01:06:19 »
Interwencja 0002/2020

Jest czwartek, godzina 14:27 - dyżurny SKKM PSP w Tarnowie otrzymuje zgłoszenie od SKKP w Brzesku o pożarze budynku gospodarczego oraz składu z drewnem w miejscowości Łopoń (gm. Wojnicz/Powiat Tarnowski). Dyżurny ogłasza wyjazd alarmowy zastępu drugiego i alarmuje OSP KSRG Wojnicz, OSP KSRG Zakrzów i OSP Biadoliny Radłowskie. Z Powiatu Brzeskiego alarmowana jest JRG i OSP KSRG Dębno.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp drugi Łopoń XXXB pożar budynku gospodarczego oraz składu drewna!!!

14:27 - Przygotowanie do wyjazdu, strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe. Kierowca zasiada za kierownicą Man'a i uruchamia jego silnik.

14:28 - Wyjazd alarmowy do zdarzenia.
-Tarnów 998 1-25 zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem, tam są także dysponowane siły i środki z Brzeska dysponowane.
-Przyjąłem.

14:29 - Strażak z OSP KSRG Wojnicz odbiera zgłoszenie i melduje wyjazd GCBA do zdarzenia.
-Tarnów 998 dla Wojnicza.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie Łopoń XXXB przy DK 94 pali się budynek gospodarczy oraz skład drewna.
-Przyjąłem, zgłaszam wyjazd GCBA do zdarzenia.
-Przyjąłem.

14:30 - Strażak z OSP Zakrzów odbiera zgłoszenie i kontaktuje się z SKKM.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Zakrzowa.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie Łopoń XXXB przy DK 94 w kierunku Brzeska pali się budynek gospodarczy i skład drewna.
-Przyjąłem, zgłaszam wyjazd GBA do zdarzenia w obsadzie czterech osób.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:31 - Strażak z OSP Biadoliny Radłowskie odbiera zgłoszenie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Biadolin Radłowskich!
-Zgłaszam się, proszę wyjeżdżać średnim do Łoponia XXXB pali się budynek gospodarczy i przyległy skład drewna.
-Biadoliny przyjąłem, nie będę miał kierowcy najprawdopodobniej.
-Przyjąłem, dziękuje za gotowość.

14:37 - Kierowca GCBA z OSP KSRG Wojnicz wyłącza sygnalizację dźwiękową i wjeżdża na posesję na której się pali. Dowódca biegnie na obchód budynku i rozmawia z mieszkańcami na temat mediów w budynku gospodarczym. Rota I oraz II zakładają AOUO i rozwijają linię główną oraz dwie gaśnicze, jedną w obronie budynku mieszkalnego drugą w natarciu na płonący budynek gospodarczy konstrukcji drewnianej - jednokondygnacyjny.
-Tarnów 998 Wojnicz na miejscu, za chwilę informacja.
-Przyjąłem, powiedz mi jak to wstępnie wygląda.
-Pożarem objęty jest w całości budynek gospodarczy i przyległy do niego skład wypełniony drewnem, zagrożony jest budynek mieszkalny.
-Przyjąłem.

14:39 - Roty podają prądy wody. Kierowca uruchamia autopompę w Jelczu. KDR podaje sytuację do SKKM PSP w Tarnowie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Wojnicza.
-Zgłaszam się.
-Tak jak Ci podawałem wcześniej pożarem objęty jest budynek gospodarczy o wymiarach 7x5 metrów i przyległy mały skład drewna, zagrożony jest budynek mieszkalny, mieszkańcy ewakuowali się przed naszym przybyciem, jest on konstrukcji murowanej, lecz dach jest drewniany, jednokondygnacyjny, podajemy dwa prądy wody jeden w natarciu, drugi w obronie budynku. Brak mediów w budynku gospodarczym, natomiast w mieszkalnym będziemy je odpinać.
-Przyjąłem, powiedz mi co z wodą tam u Ciebie.
-Mamy zasilanie z hydrantu znajdującego się około 30 metrów od posesji.

14:40 - KDR wraz z właścicielem odpinają dopływ gazu i prądu do budynku mieszkalnego.

14:41 - Zastęp z OSP KSRG Zakrzów na miejscu. Rota III rozwija linię główną i gaśniczą po czym podaje prąd wody na płonący budynek gospodarczy i skład drewna. KDR rozwija dwie linie zasilającą do GBA z Zakrzowa i GCBA z Wojnicza.
-Tarnów 998 Zakrzów na miejscu, udaje się do KDR-a.
-Przyjąłem.

14:42 - Do Powiatu Tarnowskiego wjeżdża OSP Dębno oraz 411-26.
-Tarnów 998 tu OSP Dębno GCBA w Twoim rejonie.
-Dębno przyjąłem.
-Tarnów 998 tu 411-26 jesteśmy w Twoim rejonie.
-Przyjąłem.

14:44 - OSP Dębno i JRG Brzesko ustawiają się na drodze na prawym pasie. Rota IV/411-26 rozstawia pachołki, ubiera kamizelki odblaskowe i kieruje ruchem. Rota V/OSP Dębno buduje linię gaśniczą od rozdzielacza GBA z OSP Zakrzów.
-Tarnów 998 411-26 Brzesko i GCBA OSP Dębno na miejscu.
-Przyjąłem.

14:46 - Zastęp z JRG 1 Tarnów na miejsce, dowodzenie przejmuje 361-15.
-Tarnów 998 1-25 na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:47 - Rota VI/361-25 rozwija linię główną i razem z rotą VII/361-25 linię gaśniczą, jedną w obronie budynku mieszkalnego, drugą w natarciu. Patrol policji na miejscu.
-Tarnów 998 361-15 patrol policji na miejscu.

14:49 - Rota VI podaje prąd wody na płonącą konstrukcję, rota VII podaje prąd wody w obronie budynku mieszkalnego.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 361-15.
-Zgłasza się Tarnów.
-Sytuacja taka jak podawał Ci dowódca z OSP Wojnicz, pożar bardzo mocno rozwinięty, podajemy sześć prądów wody, w tym dwa w obronie, siły i środki na tę chwilę są wystarczające, media odłączone, brak osób poszkodowanych.

14:59 - Ogień powoli ustępuje. Roty VI i VII wyciągają piły oraz bosaki by rozebrać drewniane konstrukcje. Roty zdejmują AOUO.

15:05 - W trakcie działań rozbiórkowych strażacy zauważają że w środku pali się samochód osobowy marki Volkswagen, strażacy szybko otwierają bagażnik i przeszukują go w poszukiwaniu butli z gazem - której obecności nie stwierdzono.
-Tarnów 998 zgłoś dla 1-15.
-Zgłaszam się.
-Słuchaj, w trakcie prac rozbiórkowych natrafiliśmy na spalony wrak Volskwagena Passata, nie był on zasilany gazem.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, działajcie.

15:25 - Rota z JRG Brzesko pomaga w przerzucaniu spalonego drewna, rota I przelewa je dokładnie zwartym i rozproszonym prądem wody.

15:32 - Rota II/Wojnicz dokładnie przeszukuje pogorzelisko - brak materiałów wybuchowych. Strażacy przelewają mały skład drewna przyległy do budynku gospodarczego. Rota III/Zakrzów dogasza wrak Volkswagena.

15:45 - Jako że już powoli zaczyna robić się ciemno kierowcy wystawiają maszty pneumatyczne i uruchamiają najaśnice.

16:21 - Strażacy chowają sprzęt, 411-15 sprawdza jeszcze raz dla pewności całe pogorzelisko kamerą termowizyjną i wrak.

16:30 - KDR sporządza dokumentację i przekazuje ją właścicielom budynków. Strażacy z Dębna przywracają prąd i gaz w budynku.

16:51 - Zakończenie działań, uzupełnianie wody.
-Tarnów 998 tu 361-25, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Zakończyliśmy działania, pogorzelisko zostało dokładnie przelane, a budynek rozebrany, miejsce protokołem przekazano właścicielowi, wszystkie jednostki zakończyły działania i wracają do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem.

17:00 - Jednostki z Brzeska opuszczają Powiat Tarnowski.

17:08 - OSP Wojnicz w remizie.
-Tarnów 998 Wojnicz w bazie, w gotowości.

17:10 - OSP Dębno i OSP Zakrzów w bazach.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Zakrzowa.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam powrót do bazy zastępu GBARt, w gotowości.
-Przyjąłem.
-Brzesko 998 tu OSP Dębno w remizie.
-Przyjąłem Brzesko 998.

17:14 - Zastęp z JRG Brzesko w koszarach.
-998 Brzesko tu 411-25 w bazie.
-Brzesko przyjąłem.

17:15 - 361[K]25 w koszarach.
-Tarnów 998 1-25 w bazie, w dyspozycji.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0002/2019
Godzina alarmowania: 14:27
Godzina dojazdu: 14:37 - OSP KSRG Wojnicz/14:41 - OSP KSRG Wojnicz/14:44 - JRG Brzesko & OSP KSRG Dębno/14:46 - JRG 1 Tarnów
Godzina zakończenia działań: 16:51
Godzina powrotu do bazy: 17:08 - OSP KSRG Wojnicz/17:10 - OSP KSRG Dębno & OSP KSRG Zakrzów/17:14 - JRG Brzesko/17:15 - 361[K]25
Adres zdarzenia: Łopoń XXXB
Opis zdarzenia: Pożar budynku gospodarczego i przylegającego do niego składu drewna spowodowany najprawdopodobniej zwarciem instalacji elektrycznej w pojeździe osobowym marki Volkswagen znajdującego się wewnątrz budynku gospodarczego.
Miejsce zdarzenia przekazano: Właścicielowi obiektu.

Siły i środki:
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 5 osób
379[K]30 GBARt 2/24  Man LE 14.280/Wawrzaszek ISS - OSP KSRG Zakrzów - 4 osoby
369[K]27 GCBA 5/32 Jelcz 442 Turbo/JZS - OSP KSRG Wojnicz - 6 osób
411[K]26 GCBARt 5/32 Man LE 18.280/Stolarczyk - JRG Brzesko - 5 osób
419[K]30 GBA 3/29 Volvo FL290/Bocar OSP KSRG Dębno - OSP KSRG Dębno - 4 osoby
G623 Skoda Yeti 4x4 - KMP Tarnów/Posterunek Wojnicz/Wydział Prewencji - 2 osoby

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #329 dnia: 03 Styczeń 2020, 13:09:46 »
Interwencja 0003/2019

Jest czwartek, godzina 19:05. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera telefon od przejeżdżającego Drogą Wojewódzką nr. 977 w Kierunku Nowego Sącza na wysokości miejscowości Bogoniewice samochód osobowy wpadł do rowu i dachował, jedna osoba poszkodowana. Dyżurny uruchamia syrenę w OSP KSRG Ciężkowice i powiadamia Punkt Alarmowy Posterunku Siedliska.

Uwaga Wyjazd Uwaga Wyjazd! Droga Wojewódzka numer 977 w kierunku Nowego Sącza na wysokości miejscowości Bogoniewice, samochód osobowy wpadł do rowu i dachował, jedna osoba poszkodowana!!!-Posterunek Siedliska przyjąłem, już wyjeżdżamy.

19:05 - Przygotowanie do wyjazdu, strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubranie bojowe. Kierowca odpina dopływ prądu do wozu oraz odsuwa rurę do zbierania spalin, zasiada za kierownicę Man'a i uruchamia jego silnik. Dowódca otwiera drzwi.

19:06 - Wyjazd alarmowy.
-Tarnów 998 362-21 zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem, tam jest powiadomione Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
-Przyjąłem.

19:07 - Strażak z OSP Ciężkowice odbiera zgłoszenie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Ciężkowice.
-Zgłaszam się dla Ciężkowic, wyjeżdżajcie DW 977 w kierunku Nowego Sącza, tam samochód osobowy wpadł do rowu i dachował, jedna1 osoba poszkodowana.
-Przyjąłem.

19:09 - Wyjazd alarmowy GLBMRt i GBA z OSP Ciężkowice.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Ciężkowic.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Zgłaszam wyjazd GLBMRt do zdarzenia, mam obsadę na GBA, wyjeżdżać dwoma?
-Tak wyjeżdżaj dwoma jak masz obsadę.
-Przyjąłem, zgłaszam wyjazd GBA i GLBMRt do zdarzenia.
-Przyjąłem, prawidłowo.

19:15 - Kierowcy wyłączają sygnalizację dźwiękową, uruchamiają oświetlenie awaryjne oraz robocze i ustawiają wozy gęsiego na prawym pasie w kierunku Nowego Sącza.
-Tarnów 998 Ciężkowice GBA i GLBMRt na miejscu, zaraz sytuacja.
-Przyjąłem.

19:16 - Rota I/GBA wyciąga dyski świetlne oraz pachołki które ustawia tak aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Rota II/GBA zakłada kamizelki odblaskowe, wyciąga latarki oraz przypina do nich flary i udaje się kierować ruchem wahadłowym. Rota III/GLBMRt wyciąga torbę PSPR-R1 i udaje się do osób biorących udział w zdarzeniu - poszkodowana jest jedna osoba, skarży się na ból głowy, ma rozcięty łuk brwiowy oraz dolną wargę, przytomna - w kontakcie słownym i wzrokowym.
Rota IV/GLBMRt wyciąga i rozstawia stabilizatory by zabezpieczyć pojazd przed przemieszczeniem.

19:18 - Rota I zabiera hooligana i udaje się odpiąć akumlatory i sprawdzić bagażnik pod kątem instalacji gazowej.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Ciężkowic.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Samochód osobowy wjechał do rowu i dwa razy dachował, podróżowała nim jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach, jest w tej chwili pod opieką dwóch moich ratowników, przytomna, w kontakcie słownym i wzrokowym, skarży się na ból głowy, ma rozciętą dolną wargę oraz łuk brwiowy, ruch na drodze odbywa się wahadłowo, będziemy potrzebować na miejsce Patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego by przebadał kierowcę.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, ZRM i Policja jest jak najbardziej zadysponowana, jedzie tam do Was jeszcze zastęp z Siedlisk.
-No przyjąłem, po ich dojeździe siły i środki będą wystarczające.
-Przyjąłem.

19:20 - Na miejsce dociera Patrol policji.
-Tarnów 998 dla Ciężkowic, policja jest na miejscu.
-Przyjąłem.

19:22 - Kierowca 362-21 wyłącza sygnalizację, uruchamia oświetlenie awaryjne oraz robocze i ostrzegawcze po czym ustawia wóz gęsiego za wozami z OSP KSRG Ciężkowice.
-Tarnów 998 2-21 na miejscu, za chwilę informacja.
-Tarnów 998 przyjąłem.

19:25 - Na miejsce dociera Zespół Ratownictwa Medycznego z Podstacji Gromnik. Ratownicy Medyczni przeprowadzają kierowcę osobówki do ambulansu gdzie wykonują swoje czynności medyczne.
-Tarnów 998 tu Posterunek Siedliska Zespół Ratownictwa Medycznego mam na miejscu.
-Przyjąłem, dzięki.

19:31 - Zespół Ratownictwa Medycznego transportuje kierowcę na obserwacja do Tuchowskiego szpitala.
-Tarnów 998 tu 362-16, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Sytuacja wygląda tak jak podawał Ci poprzednio dowódca z OSP Ciężkowice, wycieków nie ma samochód jest dosyć mocno uszkodzony, ruch odbywa się wahadłowo. Kierowca osobówki zostaje zabrany do szpitala na obserwację przez ZRM.
-Tarnów 998 przyjąłem.

19:33 - Kierowcy wozów wysuwają maszty oświetleniowe i uruchamiają najaśnice by oświetlić obszar działań funkcjonariuszy policji, którzy wykonują oględziny miejsca zdarzenia.

20:26 - Policja zakończyła swoje czynności. Roty II i IV oraz V/21 stawiają siłą mięśni pojazd na koła.

20:29 - Pomoc drogowa na miejscu, strażacy pomagają załadować pojazd na lawetę.

20:42 - Rota II/GLBMRt Ciężkowice za pomocą mioteł  zamiata jezdnię z błota.

20:50 - KDR spisuje i przekazuje dokumentację funkcjonariuszom policji.
-Tarnów 998 dla 362-16, odbiór.
-Tarnów 998 na odbiorze.
-Podaj mi numer zdarzenia i czas dysponowania OSP Ciężkowice.
-Numer zdarzenia 003, alarmowanie OSP Ciężkowice 19:05, wyjazd 19:09.
-Przyjąłem, dziękuje.

21:02 - Zakończenie działań, zastępy odjeżdżają do bazy.
-Tarnów 998 62-21, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Pojazd został zabrany przez lawetę, jezdna została uprzątnięta z namuliska powstałego w wyniku wyciągania samochodu z rowu, miejsce zdarzenia wraz z pojazdem przekazane funkcjonariuszom Policji, zastępy kończą działania i wracają do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem, dzięki.

21:12 - Zastępy z OSP Ciężkowice w bazie.
-Tarnów 998 GLBMRt i GBA Ciężkowice na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje za udział.

21:19 - Zastęp GBARt z JRG 2 Tarnów w bazie.
-Tarnów 998 Siedliska w bazie, w gotowości.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0003/2019
Godzina alarmowania: 19:05
Godzina dojazdu: 19:15 - OSP KSRG Ciężkowice/19:22 - Posterunek Siedliska
Godzina zakończenia działań: 21:02
Godzina powrotu do bazy: 21:12 - OSP KSRG Ciężkowice/21:19 - Posterunek Siedliska
Osoby poszkodowanych: 1
Adres zdarzenia: DW 977, Bogoniewice
Opis zdarzenia: Samochód osobowy marki Peugeot wpadł do rowu i dachował.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom policji

Siły i środki:
362[K]21 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 2 Tarnów/Posterunek Czasowy Siedliska - 5 osób
369[K]74 GLBMRt Ford Transit/Frank-Cars - OSP KSRG Ciężkowice -  6 osób
369[K]71 GBA 2,5/16 Star 266/DRAGON - OSP KSRG Ciężkowice - 6 osób
K01-080/012 P012 Mercedes Benz Sprinter 319 DCi/Auto-Form - PSPR Tarnów/Podstacja Gromnik - 3 osoby
G616 Nissan Pathfinder - KMP Tarnów/Posterunek Ciężkowice/Wydział Prewencji - 2 osoby
Pomoc drogowa

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna