JRG nr.1 w Tarnowie

Autor Wątek: JRG nr.1 w Tarnowie  (Przeczytany 1092 razy)

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
  • Reputacja: -1
  • Strażakiem się jest, a nie bywa...
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG nr.1 w Tarnowie
« Odpowiedź #120 dnia: 26 Maj 2019, 23:19:31 »
[77]

O godzinie 12:48 operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego numeru 112 w Krakowie odbiera zgłoszenie o zalanych toaletach miejskich na ulicy Krakowskiej przy Świcie w Tarnowie, operator przesyła formatkę dyżurnemu SKKM w Tarnowie który przekazuje informacje dyżurnemu JRG 1.

Uwaga wyjazd! Uwaga wyjazd! Zastępu trzeciego, zastępu trzeciego zalane toalety przy Świcie!
[1][2][3][4][5][6]

12:49 - Po 30 sekundach od ogłoszenia alarmu i komunikatu strażacy zjeżdżają specjalnymi ześlizgami do garaży oraz zbiegają do nich po schodach, ratownicy przebierają się w nomex'y oraz zakładają hełmy po czym wsiadają do wozu, jeden z dyżurnych na SKKM powiadamia policję.
-Tarnów 998 61-23 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem!

Mapa dojazdu:

W trakcie dojazdu dowódca zastępu ubiera kamizelkę "Kierujący Działaniem Ratowniczym". Po trzech minutach zastęp jest na miejscu, dowódca idzie na rozpoznanie sytuacji.
-Tarnów 998 61-23 na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem!

12:54 - Rota I/23 przygotowuje motopompę pływającą Niagara oraz wyciąga odcinki W-75. KDR stwierdza że wody jest około pół metra. Strażacy schodzą do podziemnych toalet miejskich i uruchamiają Niagare wraz z podłączonymi odcinkami W-75. Dojazd patrolu policji na miejsce zdarzenia, kierowca otwiera studzienkę i wpuszcza do niej końcówkę odcinka.
-Tarnów 998 dla 1-16.
-Zgłaszam się dla 1-16.
-No jesteśmy na miejscu wody jest około pół metra, w toaletach miejskich, podziemnych, woda tu przez ulewy spłynęła i powstał taki staw, aktualnie na miejscu mam policję no i będziemy wyciągać tą wodę do studzienek, jak mnie zrozumiałeś?
-No prawidłowo, ale powiedz mi czy będziesz na miejsce czegoś jeszcze potrzebował?
-Jeżeli możesz zadysponuj mi tutaj dodatkowy zastęp z pompą.
-No przyjąłem, to zaraz Ci zaalarmujemy Rzędzin do pomocy, bo tutaj zastępy w JRG są w gotowości na inne interwencje.
-Zrozumiałem, działamy.

O godzinie 12:56 dyżurny SKKM załącza po przez DSP-50 syrenę w OSP KSRG Tarnów - Rzędzin.

O godzinie 12:58 do remizy OSP Tarnów - Rzędzin wbiega strażaczka i to ona przyjmuje zgłoszenie od stanowiska kierowania.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Tarnowa - Rzędzina!
-Zgłasza się Tarnów 998, udaj się lekkim na ulicę Krakowską koło Świtu, zalanie miejskich toalet podziemnych, na miejscu działa 23 z JRG 1.
-Przyjęłam, zaraz zgłoszę wyjazd SLRr.
-Prawidłowo!

12:59 - Strażacy na miejscu zdarzenie (23) sprawdzają czy w środku nie ma żadnych osób.
Strażacy nikogo nie odnajdują.

-Tarnów 998 dla 1-16.
-Zgłaszam się.
-Słuchaj przeszukaliśmy te toalety i nie znaleźliśmy nikogo.
-Przyjąłem, dzięki.

O godzinie 13 z remizy OSP Rzędzin wyjeżdża jeden zastęp w obsadzie pięciu druhów.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Tarnowa - Rzędzina!
-Zgłaszam się!
-Zgłaszam wyjazd SLRr do zdarzenia.
-Prawidłowo, przyjąłem.

13:08 - Zastęp z OSP Tarnów - Rzędzin dojeżdża na miejscu.
-Tarnów 998 Tarnów - Rzędzin zastępem SLRr na miejscu!
-Przyjąłem!

Druhowie z OSP rozwijają odcinki W-75 oraz W-110 i wyciągają dwie pompy "stałe" po czym wrzucają W-110 do wody.

O godzinie 13:25 dowódca decyduje się na zakończenie działań i uszczelnienie wejścia do podziemi workami z piaskiem przywiezionymi przez zastęp z OSP Tarnów - Rzędzin.
-Tarnów 998 dla 1-16.
-Zgłaszam się.
-OSP Tarnów - Rzędzin przywiozło tutaj worki z piaskiem, mają ich cztery to uszczelnimy nimi wejście do toalet, zalana była tylko toaleta męska.
-Przyjąłem, działajcie.

O godzinie 13:37 dowódca zaczyna spisywać stosowne dokumenty dla gminy oraz policjantów.

Po godzinie 13:40 dowódca przekazał dokumenty policji, która zabezpieczała miejsce zdarzenia, zastępy wracają do bazy.
-Tarnów 998 dla 61-23.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Zakończyliśmy działania, miejsce pisemnie przekazane policji, wszystkie jednostki wracają do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje.

O godzinie 13:47 zastęp 23 wrócił do jednostki.
-Tarnów 998 61-23 w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje za działania.

Godzina 13:55 - zastęp SLRr Fiat Ducato z OSP Tarnów - Rzędzin wrócił do remizy. Naczelnik od razu podał gotowość bojową jednostki.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Tarnowa - Rzędzina.
-Zgłaszam się dla Tarnowa - Rzędzina.
-Zgłaszam powrót zastępu SLRr do bazy, w gotowości. Chciałem od razu zgłosić gotowość bojową jednostki, sprzęt sprawny, samochody sprawne, nadał naczelnik Boruch Marek.
-No przyjąłem, prawidłowo, proszę o zostanie w remizie, może coś będę dla Was miał jeżeli OSP Wola Rzędzińska się do mnie odezwie.
-Przyjąłem!

Meldunek:
Miejsce działań: Ulica Krakowska/Toalety publiczne k. Świtu S.A. Tarnów
Czas działań: 12:48 - 13:55
Rodzaj zagrożenia: Miejscowe zagrożenie
Typ działań: Alarmowy.
Działania: Zalane publiczne toalety miejskie.
Osoby poszkodowane: 0
Odległość od JRG: 1,3 km
Numer zdarzenia: 77/2019 r.

Siły i środki:
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów
369[K]52 SLRr Fiat Ducato - OSP KSRG Tarnów - Rzędzin
Patrol policji
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2019, 18:16:52 wysłana przez Madejos112 »

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #121 dnia: 31 Maj 2019, 10:28:54 »
Proszę moderatora głównego jednostki aby określił mi co mam poprawić w opisach zdarzeń ewentualnie co mógłbym dostać. Z góry bardzo dziękuje, ponieważ określenie co robię np. źle pomoże mi błędy eliminować.

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 99
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #122 dnia: 31 Maj 2019, 14:36:58 »
Jasna sprawa od następnej zmiany otrzymasz podsumowanie zdarzenia z błędami włacznie
Na dzisiaj :
2 -3 dowolne zdarzenia ocena następnym razem.
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #123 dnia: 01 Czerwiec 2019, 12:59:15 »
[78]

Jest godzina 7:35 strażacy ze zmiany po przejęciu służby od zmiany pierwszej sprawdzają sprzęt i sprzątają garaże. W tym samym czasie operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego Odbiera telefon:
-Centrum Powiadamiania Ratunkowego numer 8, w czym mogę pomóc?
-Dzień dobry ja chciałem zgłosić zderzenie dwóch osobówek, to jest ulica Adama Mickiewicza na wysokości Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.
-Dobrze, proszę mi powiedzieć czy są jakieś osoby ranne?
-Z tego co wiem kierowca tego drugiego auta ma rozciętą głowę i boli go klatka piesiowa, wygląda na około 30 lat.
-Proszę mi jeszcze powiedzieć czy samochody znajdują się na drodze?
-Jedno z aut zajmuje dwa pasy jezdni.
-Dobrze przyjąłem, dysponuje siły i środki.
-Dzięki, do widzenia!
-Do widzenia.

Po przyjęciu zgłoszenia przez operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego wysyła formatkę ze wszystkimi zebranymi informacjami do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, który wysyła informację do Punktu Alarmowego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr. 1
w Tarnowie, który alarmuje zastęp 24 oraz 23.

Uwaga! Wyjazd zastępu pierwszego i drugiego, ulica Adama Mickiewicza na wysokości PWSZ-tki zderzenie dwóch pojazdów, jedna osoba poszkodowana!
[1][2][3][4][5][6]

7:37 - Strażacy słysząc komunikat i widząc na tablicy podświetlone numerki (1, 3) zbiegają do garaży, zakładają spodnie, zabierają nomex wraz z hełmem i w drodze do samochodu ubierają nomex, strażacy wsiadają do wozów i dowódca zmiany melduje przez radio:
-Tarnów 998 361-24 zgłaszam wyjazd 24 i 23, Mickiewicza koło PWSZ-tki.
-No przyjąłem, tam Policja i ZRM jest w drodze, jedna osoba poszkodowana.
-Przyjąłem. (W tle słychać modulator BOS 200 z trąbami)

-Tarnów 998 1-23 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem!

7:39 - Strażacy w trakcie jazdy ubierają kurtki, zakładają hełmy i pod rękawice robocze zakładają rękawiczki nitylowe. Dowódca określa co mają robić poszczególne osoby z zastępu.

7:40 - Strażacy po przedarciu się wozami przez poranne Tarnowskie korki dojeżdżają na miejsce. Rota I/24 zajmuje się udzieleniem Kwalifikacyjnej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej. Rota II/24 zajmuje się rozłączeniem akumlatorów w pojeździe i sprawdzeniem czy w pojazdach znajduje się instalacja gazowa (LPG). Rota trzecia z z23 zajmuje się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia.
-Tarnów 998 61-24,23 na miejscu, przystępuje do działań, zaraz informacja.
-Przyjąłem, policja i ZRM jest już na miejscu?
-Nie, policji ani ZRM-u nie mamy jeszcze na miejscu.
-Przyjąłem.

7:42 - KDR sprawdza wycieki i podaje rozpoznanie dyżurnemu, dojazd Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia.
-Tarnów 998 dla 361-13.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla 61-13.
-Jesteśmy na miejscu, najechanie pojazdów osobowych, Volkswagen najechał na Mazdę, kierowca Volkswagen z opinii świadków zdarzenia stracił przytomność podczas jazdy. Ma rozcięty łuk brwiowy i skarży się na ból w klatce piersiowej, udzielamy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, natomiast drugiemu kierowcy nic nie jest, na nic się nie skarży. Teraz dojeżdża do mnie Zespół Ratownictwa Medycznego, czekam jeszcze na dojazd policji i siły oraz środki będę miał wystarczające.
-No przyjąłem, słuchaj policja będzie u ciebie za około pięć minut bo jadą aż z Radłowa.
-Dobra, przyjąłem.

17:43 - Ratownicy przejmują poszkodowanego i wykonują mu badania. Rota
II/24 która odpięła akumlatory w pojazdach biorących udział w zdarzeniu zajmuje się zasypaniem nie wielkich wycieków oraz zmieceniem pozostałości po wypadku na pobocze.

O godzinie 7:45 na miejsce dociera patrol policji z posterunku w dzielnicy Tarnów-Mościce.
-Tarnów 998 dla 61-13.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla 1-13.
-Na miejsce dojechała policja, zaraz ZRM będzie zabierać poszkodowanego na badania do szpitala.
-Przyjąłem, czekam na informację!

Policja prowadzi swoje czynności. A o godzinie 7:47 Zespół Ratownictwa Medycznego zabiera poszkodowanego kierowcę Mazdy do szpitala.
-Tarnów 998 dla 361-13.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla 61-13.
-ZRM zabiera poszkodowanego kierowcę Mazdy do szpitala na dalsze badania, ja kończe działania na miejscu zostaje trzeci samochód, wycieki zneutralizowane, pozostałości po zderzeniu zmiecione na pobocze, ja kończę i wracam do bazy.
-No przyjąłem.

7:56 - Dowodzenie nad akcję przejmuje (16) dowódca zastępu trzeciego, zastęp pierwszy wraca do koszar.
-Tarnów 998 tu 61-24 zakończyłem działania, wracam do bazy, na miejscu zostaje policji i 23.
-Przyjąłem.

7:57 - Rota z zastępu 23 zmywa jeszcze pozostałości po olejach na pobocze za pomocą wody pod ciśnieniem z linii szybkiego natarcia.

8:02 - Strażacy zbierają i chowają swoje pachołki, a policja rozstawia swoje, , ratownicy zwijają linię szybkiego natarcia, KDR spisuję protokół ze zdarzenia dla policji ,
strażacy czekają na dowódcę.

8:03 - Zastęp pierwszy wrócił do jednostki.
-Tarnów 998 61-24 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem, dzięki.

8:05 - Po przekazaniu protokołu policjantom przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi zastęp 23 wraca do jednostki.
-Tarnów 998 dla 1-23.
-Zgłaszam się dla 1-23.
-Ruch odbywa się jednym pasem w kierunku Starego Szpitala, miejsce protokołem przekazane policji, wracamy do jednostki.
-Przyjąłem.

8:10 - Zastęp 23 w jednostce.
-Tarnów 998 1-23 w koszarach, w dyspozycji.
-Przyjąłem!

Meldunek:
Miejsce działań: Ulica Adama Mickiewicz, Tarnów
Czas działań: 7:37 - 8:10
Działania: Kolizja dwóch pojazdów
Osoby poszkodowane: 1
Odległość od JRG: 1,9 km
Numer zdarzenia: 78/2019 r.

Siły i środki:
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes Benz Atego 1329/BoCar - JRG 1 Tarnów
Patrol policji - KP Tarnów - Północ
ZRM - PSPR Tarnów
Pomoc drogowa

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #124 dnia: 01 Czerwiec 2019, 18:13:41 »
[Interwencja 79/2019]

Jest godzina 16:02. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego odbiera telefon o zderzeniu dwóch pojazdów na ulicy Zgłobickiej w Zgłobicach.
-Straż Pożarna Tarnów, w czym mogę pomóc?
-Dzień dobry, X X z tej strony, ja chciałem zgłosić wypadek na Zgłobickiej w Zgłobicach.
-Są jakieś osoby poszkodowane?
-Nie, nie ma żadnej osoby poszkodowanej, wszyscy uczestnicy wypadku są na zewnątrz pojazdów.
-Dobrze przyjąłem zgłoszenie, proszę mi powiedzieć jeszcze ile jest pojazdów biorących udział i jakiś charakterystyczny punkt na tej ulicy Zgłobickiej?
-To jest sklep HitPol w Zgłobicach na ulicy Zgłobickiej, pojazdów jest dwa.
-Pojazdy są na drodze czy poza nią?
-Na drodze, blokują jeden pas ruchu.
-Przyjąłem zgłoszenie, dysponujemy zastępu, dziękuje!
-Ja również, do widzenia!
-Do widzenia.
16:03 - Dyżurny SKKM po przyjęciu zgłoszenia powiadamia Policję oraz Punkt Alarmowy JRG 1 w Tarnowie, uruchamia również syrenę w OSP KSRG Zgłobice.

Uwaga! Wyjazd zastępu pierwszego! Zgłobice ulica Zgłobicka sklep HitPol, zderzenie dwóch pojazdów!
[1][2][3][4][5][6]

16:04 - Strażacy ze zmiany II słysząc komunikat zbiegają do garaży i przebierają się w nomex'y, zakładają hełmy i wsiadają do samochodu. Dowódca melduje przez radio
-Tarnów 998 361-24 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem.

O godzinie 16:05 do garażu w którym znajduje się terminal DSP-50 wbiegAa trzech strażaków, jeden się zgłasza a reszta przebiera się w nomexy i przygotowuje wóz do wyjazdu.
-Tarnów 998 dla Zgłobic!
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Zgłobic. Panowie proszę wyjeżdżać, sklep HitPol ulica Zgłobicka w waszej miejscowości, tam mamy zderzenie dwóch samochodów, brak osób poszkodowanych.
-Przyjąłem, zaraz zgłoszę wyjazd.

O godzinie 16:07 zastęp z OSP Zgłobice w obsadzie 6-ciu osób wyjeżdża do zdarzenia.
-Tarnów 998 dla Zgłobic!
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Zgłaszam wyjazd SLRt do zdarzenia.
-Przyjąłem.

Po około pięciu minutach (dokładnie 4 - 16:11) jazdy strażacy ze Zgłobic docierają na miejsce, dowódca idzie na rozpoznanie, kierowca za pomocą pachołków zabezpiecza miejsce zdarzenia, rota I odłącza akumlatory w pojazdach i sprawdzeniem LPG, rota II kieruje ruchem
-Tarnów 998 dla Zgłobic!
-Tarnów 998.
-Na miejscu, kolizja dwóch pojazdów osobowych, siły i środki po dojeździe policji i 24 wystarczające.
-Przyjąłem.

16:13 - Dowódca z OSP Zgłobice podaje sytuację.
-Tarnów 998 dla Zgłobic.
-Zgłasza się Tarnów dla Zgłobic.
-Jesteśmy na miejscu, zderzenie dwóch samochodów osobowych w każdym z nich podróżowało po jednej osobie, nikt nie skarży się na żadne dolegliwości, ruch odbywa się wahadłowo. Siły i środki po dojeździe zastępu od Ciebie oraz patrolu policji będę miał wystarczające.
-Przyjąłem.

16:18 - Dojazd GBARt z JRG 1 Tarnów.
-Tarnów 998 61-24 na miejscu.
-Przyjąłem.

16:19 - KDR podaje rozpoznanie.
-Tarnów 998 dla 361-13.
-Zgłasza się Tarnów.
-Najechanie dwóch pojazdów, w zderzeniu nikt nie ucierpiał są tylko drobne wycieki ale już się nimi zajmujemy, ruch odbywa się wahadłowy kierowany przez ochotników ze Zgłobic, czekam na policje i po ich dojeździe będę miał siły i środki wystarczające, jak mnie zrozumiałeś?
-No przyjąłem, policja jest już w Zgłobicach także lada moment będą na miejscu.
-Przyjąłem, prawidłowo.

16:21 - Dojazd policji na miejsce zdarzenia, strażacy z OSP jak i PSP za pomocą sorbentu i mioteł pozbywają się wycieków paliw powstałych na skutek zderzenia, a także rozbite szkło.
-Tarnów 998 dla 1-13.
-Zgłaszam się!.
-Patrol policji mam na miejscu.
-Przyjąłem!

16:28 - Dowódca spisuje dane do meldunku.
-Tarnów 998 dla 1-13.
-Zgłaszam się!
-Podaj mi numer zdarzenia oraz godzinę alarmowania wraz z wyjazdem zastępu z OSP Zgłobice.
-Poczekaj chwileczkę.
-1-13, 1-13 dla Tarnów 998!
-Zgłasza się 1-13.
-Numer zdarzenia, końcówka 079, alarmowanie jednostki ze Zgłobic - 16:03, wyjazd 16:07.
-Przyjąłem, dzięki.

16:30 - Strażacy kończą działania i chowają sprzęt do skrytek.

16:32 - Dowódca przekazuje protokół policjantom oraz właścicielom pojazdów.
-Tarnów 998 dla 61-24.
-Zgłaszam się!.
-Miejsce wraz z pojazdami przekazane protokołem właścicielom pojazdów oraz policjantom, my kończymy swoje działania i wszystkie zastępy wracają do jednostek, jak mnie zrozumiałeś?
-Przyjąłem!

16:33 - Zastęp 1-24 i ze Zgłobic wracają do bazy.

16:48 - Zastęp ze Zgłobic w miejscu garażowania.
-Tarnów 998 dla Zgłobic.
-Zgłaszam się!
-Zgłobice zastępem SLRt w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem!

16:56 - GBARt w koszarach.
-Tarnów 998 1-24 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem!

Meldunek:
Miejsce działań: Ulica Zgłobicka, Zgłobic
Czas działań: 16:03 -16:56
Działania: Kolizja dwóch pojazdów.
Odległość od JRG: 1 km
Numer zdarzenia: 79/2019 r.

Siły i środki:
379[K]27 SLRt Peugeot Boxer/PS Dudek - OSP KSRG Zgłobice
G647 Kia Cee'D SW II - KP Tarnów - Centrum
Pomoc drogowa

Zdjęcie autorstwa D.C. /Zgoda na wykorzystanie jest.
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2019, 18:16:06 wysłana przez Madejos112 »

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #125 dnia: 02 Czerwiec 2019, 14:14:47 »
[interwencja 80/2019]

O godzinie 22:14 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej odbiera telefon o pożarze opon w Parku Kwiatkowskiego w Tarnowie - Mościcach.
-Straż Pożarna Tarnów, w czym mogę pomóc?
-Dzień dobry ja chciałem zgłosić pożar opon w Parku Kwiatkowskiego w Mościcach.
-Dobrze, jak duży jest ogień?
-No sięga około metr, może dwa w górę.
-Okej, proszę się do tego nie zbliżać, dysponuje zastęp.
-Dziękuje, do widzenia!
-Do widzenia!

22:15 - Dyżurny po przyjęciu zgłoszenia przekazuje formatkę dyżurnemu Straży Miejskiej oraz przekazuje informacje do Punktu Alarmowego JRG 1 Tarnów.

Uwaga! Wyjazd alarmowy zastępu drugiego, pożar opon w Parku Kwiatkowskiego w Mościcach!
[1][2][3][4][5][6]

22:16 - Strażacy wraz z zastępcą dowódcy zmiany II zbiegają i ześlizgują się do garaży, przebierają się w nomex'y oraz hełmy po czym wsiadają do wozu i dowódca składa meldunek przez radiostację:
-Tarnów 998 61-25 zgłaszam wyjazd, Park Kwiatkowskiego Mościce.
-Przyjąłem, tam Straż Miejska jest w drodze.
-Zrozumiałem (w tle słychać Zure 1120)

22:26 - Zastęp dociera na miejsce.
-Tarnów 998 61-25 na miejscu (w tle słychać milknące sygnały ZURA 1120)
-Przyjąłem, czekam na informację!

22:27 - Rota I zakłada Aparaty Ochrony Dróg Oddechowych, maski oraz hełmy, uruchamia pobór powietrza w butlach ze sprężonym powietrzem i rozwija szybkie natarcie z nakładką pianową, a dowódca udaje się na rozpoznanie.

22:28 - Rota I podaje prąd piany średniej na płonące opony. Dojazd patrolu straży miejskiej na miejsce.
-Tarnów 998 dla 1-15.
-Tarnów 998!
-Mamy tutaj pożar pięciu opon samochodowych, ogień się nie rozprzestrzenia, podajemy jeden prąd piany w natarciu, straż miejska dojechała w tej chwili na miejsce, siły i środki na miejscu mam wystarczające.
-Przyjąłem.

22:30 - Po przekazaniu informacji strażnikom miejskim przez Kierującego Działaniem Ratowniczym, strażnicy miejscy zabezpieczają miejsce zdarzenia.

22:48 - Ogień został ugaszony, opony zostały dogaszone, strażacy zwijają szybkie natarcie i ściągają AODO, ponieważ kończy się w butlach sprężone powietrze. Dowódca spisuje protokół dla strażników miejskich.

22:49 - Strażacy za pomocą odcinka W-75 uzupełniają wodę w zbiorniku.

22:55 - KDR przekazuje spisany protokół strażnikom miejskim.

22:57 - Zastęp po zakończonych działaniach wraca do koszar.
-Tarnów 998 dla 1-25.
-Tarnów 998.
-Miejsce przekazane protokołem straży miejskiej, my kończymy działania i wracamy do bazy.
-Przyjąłem, dzięki.

23:08 - Zastęp w jednostce, strażacy uzupełniają środek pianotwórczy.
-Tarnów 998 61-25 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

Meldunek:
Miejsce działań: Park Kwiatkowskiego, ulica Czerwonych Klonów, Tarnów
Czas działań: 22:14 - 23:08
Rodzaj zagrożenia: Pożar.
Działania: Pożar opon samochodowych
Odległość od JRG: 5,3 km
Numer zdarzenia: 80/2019 r.

Siły i środki:
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów
Peugeot Expert - Straż Miejska Tarnów

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 164
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #126 dnia: 05 Czerwiec 2019, 23:40:19 »
Kontrola zdjęć

Kontrola zdjęć w jednostce: Gracz posiada zgody na posiadane zdjęcia poza jednym

Uwagi: Proszę podesłać zgodę na użytkowanie zdjęcia p.Pawła Żukowskiego. Forum eSluzba nie posiada zgody na użytkowanie zdjęć od tego Pana. W przeciwnym razie zostanie nałożona kara.

Zgody na zdjęcia: Posiada/Nie posiada/W trakcie ustalania

Wydział Kontroli
KG PSP Esłużby
nadbryg. Sonic X
Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #127 dnia: 12 Czerwiec 2019, 11:34:23 »
Chociaż bardzo się starałem i bardzo usilnie szukałem błędu ze smutkiem muszę stwierdzić że nie znalazłem nic do czego mógł bym się przyczepić. Co mógłbyś dodać nie wiem naprawdę opisy mi się podobają ale będę sie czepiał błędów jak jakieś znajdę zgodnie z prośbą za akcję:
+33 tys

budżet: 227 tys

Wypadek drogowy samochód dachował po za drogą leży około 30 metrów do drogi, w środku dwie osoby poszkodowane, najprawdopodobniej nieprzytomne , pojazd leży do góry kołami.

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #128 dnia: 12 Czerwiec 2019, 19:23:28 »
Zdarzenie numer 81/2019

O godzinie 12:38 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego odbiera telefon o dachowaniu samochodu osobowego na ulicy Żabińskiej, na wysokości miejscowości Odporyszów.
Straż pożarna Tarnów, w czym mogę pomóc?
-Dzień dobry ja chciałem zgłosić dachowanie osobówki na ulicy Żabińskiej, to jest droga wylotowa z Żabna, na wysokości Odporyszowa i w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej, moje nazwisko Witold Czech.
-Są jakieś osoby w środku pojazdu?
-No auto leży w fosie do góry kołami, są w środku dwie nieprzytomne osoby.
-Dobrze, rozłożył pan trójkąt ostrzegawczy 50 metrów od pojazdu?
-Tak, właśnie to zrobiłem.
-Okej, proszę poczekać na przybycie służb. Ja zgłoszenie przyjąłem, dysponuje siły i środki.
-Dobra, to ja będę czekał na straż.
-Do widzenia.
-Do widzenia, do widzenia.

12:39 - W trakcie przyjmowania zgłoszenia, drugi dyżurny alarmuje OSP KSRG Żabno oraz Punkt Alarmowy JRG 1 w Tarnowie, który wyjeżdża dwoma zastępami, powiadamia on także Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego aby zadysponował zastępy z JRG Dąbrowa Tarnowska. Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego (nr. 1) dysponowana jest policja oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Uwaga wyjazd! Uwaga wyjazd! Zastępu pierwszego i trzeciego, droga z Żabna na Dąbrowe Tarnowską
12:40 - Strażacy po usłyszeniu komunikatu oraz zauważeniu na wyświetlaczu numerów 1 i 3 zbiegają oraz ześlizgują się do garaży, zakładają nomexy wraz z hełmami i wsiadają do wozów. Dowódca zmiany melduje wyjazd sekcji ratownictwa technicznego do zdarzenia.
-Tarnów 998 61-24 zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 1-23 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem. Droga wylotowa z Żabna w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej, na wysokosci Odporyszowa. W środku znajdują się dwie osoby poszkodowane, nieprzytomne.
-1-24 przyjąłem.

O godzinie 12:41 do remizy OSP KSRG Żabno wbiega kilku strażaków.
-Tarnów 998 tu Żabno.
-Zgłaszam się dla Żabna, wyjeżdżaj alarmowo GBA i najlepiej SLRt dachowanie pojazdów na wysokości Odporyszowa, droga wojewódzka w kierunku  Dąbrowy Tarnowskiej.
-Żabno przyjąłem. Zaraz zgłoszę wyjazd.
-Przyjąłem.

12:42 - Dowódca JRG, który był akurat na dostarczeniu elektroniki przeciwożarowej jednemu ze sklepów przy ulicy Klikowskiej w Tarnowie, słysząc informacje na temat zdarzenia, pyta czy ma udać się na miejsce.
-Tarnów 998 61-11.
-Zgłaszam się dla 1-11.
-Mam się udać na miejsce tego wypadku czy zostać tutaj? bo już kończymy.
-No udaj się.
-Przyjąłem, 1-91 zgłaszam przejazd.
-Tarnów 998 przyjąłem.

12:43 - Dwa zastępy z OSP Żabno wyjeżdżają z remizy do zdarzenia.
-Tarnów 998 zgłoś dla OSP Żabno.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Zgłaszam wyjazd GBA i SLRt do zdarzenia.
-Przyjąłem, dwa zastępy, zastępy z JRG Dąbrowa Tarnowska oraz policję i dwa ZRM-y są zadysponowane.
-Przyjąłem.

12:49 - Zastępy z OSP KSRG Żabno na miejscu. Dojazd dwóch zastępów z JRG Dąbrowa Tarnowska.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Żabno.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Żabna.
-Na miejscu, zastępy z PSP Dąbrowa Tarnowska też teraz dojechały.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 tu 431[K]26 i 431[K]21 na miejscu.
-Przyjąłem.

12:50 - Strażacy stabilizują pojazd, zalewają samochód pianą lekką oraz próbują odpiąć akumlatory.

12:51 - Dojazd 361[K]24 i 23 z JRG 1 Tarnów na miejsce zdarzenia.
-Tarnów 998 61-24, 23 na miejscu, zaraz informacja, policja również na miejscu i ZRM z Dąbrowy Tarnowskiej na miejscu.
-Przyjąłem.

12:52 - Strażacy z PSP przygotowują sprzęt do ratownictwa technicznego (agregat oraz nożyce i rozpieracze), strażacy z JRG Dąbrowa Tarnowska za pomocą wybijaka do szyb weszli tylną szybą do pojazdu i udzielają Kwailifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym.
-Tarnów 998 dla 361-13.
-Zgłaszam się dla 1-13.
-Samochód marki Ford Focus leżał na dachu, przewrócili go strażacy z Żabna, w środku znajdują się dwie osoby z zachowanymi słabymi funkcjami życiowymi, zastępy z Dąbrowy Tarnowskiej mam na miejscu, patrol policji z Tarnowa i jeden Zespół Ratownictwa Medycznego, siły i środki mam wystarczające.
-Przyjąłem.

12:53 - Strażacy z Żabna podali ratownikowi z PSP Dąbrowa Tarnowska do środka pojazdu dwa koce, aby okryć poszkodowanych przed szkłem. Strażak z Tarnowa po przykryciu poszkodowanych kocami wybijają boczne i przednie szyby.

12:55 - Rota I/24 wycina drzwi od strony kierowcy, natomiast rota z 26 z JRG Dąbrowa Tarnowska wycina drzwi od strony kierowcy. Na miejsce dociera dowódcy JRG 1 i to on przejmuje dowodzenie nad akcją.
-Tarnów 998 361-91 na miejscu, zaraz informacja.
-Przyjąłem.

12:57 - Strażak znajdujący się w środku przecina pasy bezpieczeństwa, dzięki deskom przygotowanym przez Ratowników Medycznych strażacy przenoszą na deskę poszkodowanych.

12:58 - Dojazd ZRM z PSPR Tarnów
-Tarnów 998 dla 1-11.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla 1-11.
-Drugi ZRM z Tarnowa jest na miejscu, poszkodowani są wyniesieni z pojazdu na deskach wedle procedury, są nieprzytomni. W tej chwili drugi ZRM wraz z pierwszym zajmują się udzieleniem pierwszej pomocy poszkodowanym, prosił bym abyś zadysponował tutaj na miejsce SRt z JRG 2.
-Przyjąłem, już alarmujemy JRG 2.

12:59 - Jeden z dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie przekazują prośbę o zadysponowanie SRt z HDS-em do Punktu Alarmowego JRG 2 w Tarnowie.
JRG 2 tu Tarnów 998. Wyjeżdżaj SRt droga wyjazdowa z Żabna, w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej, na wysokości Odporyszowa doszło do dachowania osobówki, tam dowódca JRG 1 Jest na miejscu, także tylko 44 wyjeżdżaj.
-362-10 przyjąłem.

Uwaga! Wyjazd alarmowy zastępu trzeciego, droga wojewódzka numer 975 od Żabna w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej, na wysokości Odporyszowa doszło do dachowania pojazdu, na miejscu znajduje się 1-11!!!
13:00 - Dwóch strażaków zbiega do garaży, zakłada nomexy, hełmy i wsiada do wozu.
-Tarnów 998 62-44 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem, droga wojewódzka numer 975 na wysokości Odporyszowa od Żabna w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej.
-Przyjąłem 2-44.

13:01 - Strażacy pomagają ratownikom medycznym wraz z policjantami przenieść poszkodowanych na deskach na nosze do karetki.

13:02 - KDR decyduje się zawrócić zastępy z JRG Dąbrowa Tarnowska do bazy.
-Tarnów 998 dla 1-11.
-Zgłaszam się dla 1-11.
-Podaje Ci sytuacje, samochód marki Ford Focus leżał na dachu około 30 metrów od jezdni, dwie osoby poszkodowane uwolnione Holmatro i Lukasem, w tej chwili pod opieką dwóch Zespołów Ratownictwa Medycznego, wycieków nie ma, LPG brak, akumlatory odłączone, karetki zaraz będą zabierały poszkodowanych kierowcę i pasażera do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, mi tutaj zastępy z Dąbrowy potrzebne nie będą, także oni pakują sprzęt
i wracają do bazy, droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana, dwa patrole policji w tym APRD na miejscu, dwa
ZRM-y na miejscu, siły i środki wystarczające po dojeździe SRt.
-No przyjąłem, działajcie.

13:06 - Odjazd Zespołów Ratownictwa Medycznego do szpitala w Dąbtowie Tarnowskiej.
-Tarnów 998 dla 1-11.
-Zgłaszam się dla 1-11.
-ZRM odjeżdżają z poszkodowanymi, z licznymi obrażeniami ciała do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.
-Przyjąłem.

13:08 - Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia. Policja prowadzi swoje czynności.

13:17 - SRt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej numer 2 w Tarnowie na miejscu.
-Tarnów 998 62-44, na miejscu.
-Przyjąłem.

13:19 - Operator Scanii SRt z JRG 2 w Tarnowie rozkłada podpory, po czym rozkłada HDS. Rota I/24 wraz z Rotą III/23 przywiązuje pasami z 2-44 samochód, aby przenieść go na jezdnię.

13:24 - Pojazd osobowy znajduje się już na jezdni.

13:28 - Strażacy usuwają pasy, operator SRt składa podpory i HDS w Scanii. Dowódca spisuje protokół z działań, oraz papiery do przekazanie pojazdu policji.

13:36 - KDR przekazał papiery jednemu z policjantów. Strażacy zwijają sprzęt.

13:45 - Zastępy wracają do bazy, ruch odbywa się wahadłowo.
-Tarnów 998 dla 61-11.
-Zgłaszam się dla 1-11.
-Miejsce działań wraz z pojazdem pisemnie przekazane policji. Ruch odbywa się wahadłowo, kierowany jest przez policjantów, wszystkie zastępy wracają do bazy. Jak zrozumiałeś?
-No przyjąłem, wracajcie.

13:55 - Zastępy z OSP Żabno w remizie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Żabna.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Żabna.
-Żabno zastępami SLRt i GBARt w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje za uczestnictwo.

14:01 - Zastępy z JRG 1 po drodze uzupełniają paliwo.
-Tarnów 998 61-24, 23 i 91 w drodze powrót do bazy.
-Przyjąłem.

14:13 - Zastęp z JRG 1 w bazie.
-Tarnów 998 61-24 w bazie, w dyspozycji.
-998 1-23 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 1-91 w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje za uczestnictwo.

14:17 - Zastęp SRt z JRG 2 Tarnów dotarł do bazy.
-Tarnów 998 62-44, w bazie.
-Przyjąłem.

Meldunek:
Miejsce działań: Droga Wojewódzka numer 975 w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej
Czas działań: 12:38 - 14:17
Rodzaj zagrożenia: Miejscowe Zagrożenie
Działania: Dachowanie samochodu osobowego
Osoby poszkodowane: 2
Odległość od JRG: 19,5 km
Numer zdarzenia: 81/2019 r.

Siły i środki:
G675 Kia Cee'D SW II - KMP Tarnów - Centrum
G618 Fiat Ducato/AMZ Kutno - KMP WRD Tarnów-Centrum -  ETDiE
361[K]91 SLRr Nissan Pick-up/? - JRG 1 Tarnów --> kierownictwo JRG nr. 1 w Tarnowie
362[K]44 SRt Scania P370/PS Szczęśniak - JRG 2 Tarnów
P09 K01 064 Fiat Ducato MAXI/AMZ Kutno - ZOZ Dąbrowa Tarnowska
S1 Volskwagen Crafter/Auto-Form - PSPR Tarnów
Pomoc drogowa x2
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2019, 19:32:34 wysłana przez Madejos112 »

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #129 dnia: 18 Czerwiec 2019, 14:02:10 »
Na dzisiaj:

Na samochód osobowy przewrócił się słup elektryczny w środku znajduje się 4 nieprzytomne osoby, z samochodu wycieka paliwo, nie napisałeś jak uwolniłeś tych poszkodowanych nie napisałeś jak ustabilizowałeś auto i ile wogóle je ustabilizowełeś,w ogóle akcja nie nie do zaliczenia.

+8 tys

Co do akcji :
Cała akcja ok ale no nie no obracać auto na koła z poszkodowanymi !
Nie nie i jeszcze raz nie obracamy auta w którym kto kolwiek się znajduje , stabilizujemy je na dachu i wydobywamy poszkodowanych ze środka.

Akcja do poprawy:

Wypadek drogowy samochód dachował po za drogą leży około 30 metrów do drogi, w środku dwie osoby poszkodowane, najprawdopodobniej nieprzytomne , pojazd leży do góry kołami.

budżet: 235tys

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Madejos112

• Strażak
  • *
« Odpowiedź #130 dnia: 18 Czerwiec 2019, 14:06:54 »
Proszę o zmienienie nazwy mojej jednostki z JRG nr.1 w Tarnowie na KM PSP Tarnów