KM PSP Tarnów

Autor Wątek: KM PSP Tarnów  (Przeczytany 10135 razy)

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
  • Reputacja: 1
  • Strażakiem się jest, a nie bywa...
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: KM PSP Tarnów
« Odpowiedź #405 dnia: 22 Luty 2020, 21:02:01 »
Interwencja 0049/2020

O godzinie 8:32 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Janikowice. Dyżurny załącza alarmowanie dla OSP KSRG Żabno i OSP Otfinów oraz ogłasza wyjazd alarmowy zastępu drugiego.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp numer dwa Janikowice XXXA pożar sadzy w przewodzie kominowym!!!
[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10]

8:32 - Przygotowanie do wyjazdu. Strażacy ześlizgują się do garaży po specjalnych ześlizgach po czym zakładają ubrania specjalne oraz hełmy i zajmują miejsca w samochodach.

8:33 - Kierowca załącza sygnały świetlno-dźwiękowe i udaje się na miejsce zdarzenia. Dowódca melduje wyjazd.
-Tarnów 998 361-25 zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem.

8:34 - Strażak z OSP Żabno odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 dla OSP Żabno.
-Żabno wyjeżdżajcie pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym Janikowice XXXA.
-Przyjąłem, za chwilę wyjazd GCBA.
-Przyjąłem.

8:35 - Strażak z OSP Otfinów odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Otfinów.
-Zgłaszam się dla OSP Otfinów, wyjeżdżaj Janikowice XXXA pożar sadzy w kominie.
-Przyjąłem, prawidłowo.

8:36 - Wyjazd GCBA 5/32 z OSP KSRG Żabno.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam wyjazd samochodu GCBA do pożaru.
-Tarnów 998 przyjąłem.

8:38 - Wyjazd alarmowy OSP Otfinów.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Otfinowa.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Otfinowa.
-Zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem, prawidłowo.

8:42 - Dojazd OSP Otfinów.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Na miejscu, udaje się na rozpoznanie.
-Przyjąłem.

8:43 - Rota 1 zakłada szelki asekuracyjne i wychodzi na dach z workiem piasku jak i sitem kominowym które zakłada na wylot komina. Rota 2 otwiera okna w budynku oraz udaje się wygarnąć materiał palny z pieca.

8:45 - Dowódca podaje rozpoznanie.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Pożar sadzy w kominie, budynek jednopiętrowy, murowany, brak zadymienia w środku budynku, osoby ewakuowały się przed naszym przybyciem, siły i środki po dojeździe zastępu z kamerą termowizyjną będą wystarczające.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem.

8:47 - Dojazd OSP KSRG Żabno.
-Tarnów 998 dla OSP Żabno. Żabno na miejscu, za chwilę sytuacja.
-Tarnów 998 przyjąłem.

8:48 - Rota I/OSP Żabno zakłada maski przeciwpyłowe, wyciąga trzy sztuki gaśnicy proszkowej Ogniochron i podaje prąd proszku w natarciu do wyczystki kominowej. Rota II sprawdza temperaturę komina za pomocą kamery termowizyjnej. Rota 1/OSP Otfinów wsypuje do wylotu komina piasek.

8:50 - Rota 2/OSP Otfinów wyrzuca materiały palne z pieca na zewnątrz w bezpieczne miejsce po czym przelewa je prądem wody z szybkiego natarcia.

8:52 - Dojazd 361-25.
-Tarnów 998 tu 361-25 na miejscu.
-25 przyjąłem.

8:59 - Przewód kominowy został ugaszony. Rota I/25 zakłada szelki asekuracyjne oraz maski ochronne i udaje się na dach celem jego przeczyszczenia zestawem kominiarskim.

9:15 - Rota 1/OSP Żabno zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego, wyciąga detektor wielogazowy oraz kamerę termowizyjną i udaje się do wnętrza budynku celem sprawdzenia temperatury przewodu kominowego oraz czy w powietrzu znajduje się tlenek węgla - czad.

9:23 - Temperatura komina jest o wiele niższa wynosi 25 stopni, stężenie tlenku węgla wynosi 00.00 PPM.

9:29 - Komin został oczyszczony. KDR sporządza dokumentację, wydaje "przekazówkę" obiektu dla właścicielki budynku oraz potwierdzenia udziału w działaniach dowódcą z OSP KSRG Żabno i OSP Otfinów.

9:42 - Miejsce zostało przekazane właścicielowi. Zakończenie działań, powrót do bazy.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 1-25.
-Zgłaszam się.
-Pożar został ugaszony, miejsce przekazano pisemnie właścicielce wraz z zaleceniami, zakazaliśmy użytkowania pieca i przewodu kominowego do czasu sprawdzenia przez kominiarza, na miejscu jest Policja która wypisuje mandat dla właścicielki, kończymy działania, wszystkie jednostki wracają do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo.

9:49 - OSP Otfinów w remizie.
-Zgłaszam się dla Otfinowa.
-Zgłaszam powrót do bazy, w gotowości.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje za udział.

9:55 - Zastęp z OSP KSRG Żabno w bazie.
-Zgłaszam się dla Żabna.
-Żabno GCBA w bazie, w gotowości.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dzięki.

10:04 - 361[K]25 w koszarach.
-Tarnów 998 61-25 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem, dziękuje.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0049/2020
Godzina alarmowania: 8:32
Godzina dojazdu: 8:42 - OSP Otfinów/8:47 - OSP KSRG Żabno/8:52 - JRG 1 Tarnów
Godzina zakończenia działań: 9:42
Godzina powrotu do bazy: 16:50 - 361[K]25, 22, 52, 91/17:20 - 361[K]24
Łączny czas działań: 1 h 32 min.
Liczba osób poszkodowanych: 0
Stopień, imię i nazwisko KDR: St. Kpt. Paweł W.
Adres zdarzenia: Janikowice XXXA
Opis zdarzenia: Pożar sadzy w przewodzie kominowym.
Miejsce zdarzenia przekazano: Właścicielce obiektu.
Rodzaj zdarzenia: Pożar/Miejscowe Zagrożenie/Ćwiczenia/Fałszywy Alarm

Siły i środki:
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/PUH Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 5 osób
369[K]41 GCBARt 5/32 Man TGM 18.340/PUH Stolarczyk - OSP KSRG Żabno - 5 osób
377[K]93 GBA Renault Midliner M210 4x2/Camiva/Gruau - OSP Otfinów - 6 osób
G619 Opel Vectra IV - KMP Tarnów/Posterunek Żabno - 2 osoby
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2020, 23:05:06 wysłana przez Madejson »
"Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia"

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline Sonic X

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 164
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #406 dnia: 23 Luty 2020, 15:57:03 »
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie z okazji 10-lecia gry eSluzba dostarcza do jednostki pojazd z wybrakowania.

GCBA 4/32 Renault Kerax 4x4

Koszt: 0 zł

Dodatkowe koszty:
N/D

Komendant Główny PSP
nadbryg. Sonic X
Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #407 dnia: 23 Luty 2020, 22:37:09 »
Interwencja 0050/2020

O godzinie 13:14 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie budowy w miejscowości Wietrzychowice.
Dyżurny załącza alarmowanie w OSP KSRG Wietrzychowice oraz OSP KSRG Jadowniki Mokre i ogłasza wyjazd zastępu trzeciego.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp trzeci Wietrzychowice XXX na budowie znaleziono niewybuchów, Policja i saperzy powiadomieni!!!

13:14 - Przygotowanie do wyjazdu. Strażacy ześlizgują się do garaży po specjalnym ześlizgu, zakładają ubrania specjalne i hełmy po czym zajmują miejsca w samochodzie. Kierowca uruchamia silnik.

13:15 - Wyjazd alarmowy 361-22 do zdarzenia.
-Tarnów 998 361-22 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem.

13:16 - Strażak z OSP Wietrzychowice i Jadowniki Mokre odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 dla OSP Wietrzychowice.
-Zgłaszam się, mamy zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w Wietrzychowicach XXX na budowie.
-Wietrzychowice przyjąłem.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Jadownik Mokrych.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie do Wietrzychowic tam na budowie na posesji numer XXX znaleziono niewybuch.
-Przyjąłem.

13:17 - Wyjazd OSP Wietrzychowice.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Wietrzychowic.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem.

13:18 - Wyjazd OSP Jadowniki Mokre.
-Tarnów 998 OSP Jadowniki Mokre zgłaszam wyjazd samochodu GBARt w obsadzie pięciu strażaków.
-Tarnów 998 przyjąłem.

13:20 - Zastęp z OSP Wietrzychowice na miejscu. Rota I wygradza teren działań taśmą ostrzegawczą. Rota II ewakuuje osoby z terenu zagrożonego wybuchem.
-Zgłaszam się.
-Na miejscu, za chwilę dalsza sytuacja.
-Przyjąłem, prawidłowo.

13:22 - KDR podaje sytuację, na miejsce dojeżdża OSP Jadowniki Mokre.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Jadownik Mokrych, jesteśmy na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Zgłaszam się.
-Słuchaj, podczas prac budowlanych operator koparki wykopał niewybuch z czasów najprawdopodobniej II Wojny Światowej. Niewybuch znajduje się na łyżce koparki. Czekamy na policję i saperów.
-Przyjąłem.

13:24 - Dojazd patrolu policji na miejsce zdarzenia. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia.
-Tarnów 998 OSP Wietrzychowice policja na miejscu.
-Przyjąłem.

13:26 - Dojazd 361[K]22. Dowodzenie przejmuje 361-16.
-Tarnów 998 361-22 na miejscu, za chwilę dalsza sytuacja.
-Przyjąłem.

14:04 - Dojazd patrolu saperskiego z Krakowa.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 61-16.
-Zgłaszam się.
-Patrol saperski na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:10 - Saperzy wykonują działania mające na celu przetransportowanie niewybuchu do specjalistycznej naczepy.

14:24 - Odjazd Patrolu Saperskiego. KDR spisuje dokumentację.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 361-16.
-Zgłaszam się.
-Podaj mi numer zdarzenia i czas wyjazdu oraz alarmowania OSP Jadowniki Mokre i OSP Wietrzychowice.
-Już sekundkę... Numer zdarzenia 0050, alarmowanie OSP Jadowniki Mokre i Wietrzychowice 13:14, wyjazd Wietrzychowic 13:17, Jadowniki 13:18.
-Przyjąłem.

14:32 - Zakończenie działań, powrót do bazy, miejsce przekazane pisemnie policji.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 361-22.
-Zgłaszam się.
-Działania zakończone, miejsce pisemnie przekazane Policji, wszystkie jednostki wracają do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem, dzięki.

14:38 - Zastęp z OSP Wietrzychowice w bazie.
-Tarnów 998 OSP Wietrzychowice zgłaszam powrót do bazy, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:42 - OSP Jadowniki Mokre w bazie.
-998 Jadowniki Mokre w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

14:47 - 361-22 w koszarach.
-Tarnów 998 61-22 w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0050/2020
Godzina alarmowania: 13:14
Godzina dojazdu: 13:20 - OSP KSRG Wietrzychowice/13:22 - OSP KSRG Jadowniki Mokre/13:26 - JRG 1 Tarnów 361[K]22
Godzina zakończenia działań: 14:32
Godzina powrotu do bazy: 14:38 - OSP KSRG Wietrzychowice/14:42 - OSP KSRG Jadowniki Mokre/14:47 - 361[K]22 JRG 1 Tarnów
Łączny czas działań: 1 h 33 min.
Stopień, imię i nazwisko KDR: Asp. Łukasz R.
Adres zdarzenia: Wietrzychowice XXX
Opis zdarzenia: Odnalezienie niewybuchu na placu budowy.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom policji z OPI.

Siły i środki:
361[K]22 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/PUH Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osoby
369[K]37 GBA 1,6/8 Steyr 690/Rosenbauer - OSP KSRG Wietrzychowice - 6 osób
379[K]38 GBARt 2,5/24 Renault Midlum 220 dCi/ISS Wawrzaszek - 5 osób
G689 Skoda Yeti - KMP Tarnów/OPI/Posterunek Wojnicz - 2 osoby
G645 Fiat Ducato III/Gruau - KMP Tarnów/OPI/Posterunek Wojnicz - 2 osoby
Patrol Saperski - 6 osób
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2020, 00:05:23 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #408 dnia: 24 Luty 2020, 00:06:20 »
Proszę o włączenie do podziału bojowego JRG 2:

362[K]26 GCBA 4/32 Renault Kerax 4x4/ISS Wawrzaszek

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 63
  • Karol tak wystarczy :D
  • Gadu-Gadu: 7760700
« Odpowiedź #409 dnia: 25 Luty 2020, 19:26:36 »

Budżet 140 tys

Do opisu
-zderzenie czołowe osobówki i pojazdu ciężarowego

-plama ropopochodna na DK na odcinku około 4km

-drzewo zerwalo linie energetyczną i zablokowało jezdnie
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2020, 19:27:56 wysłana przez karo987 »
zasłużony po emeryturze ;) II zmiana

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #410 dnia: 25 Luty 2020, 22:03:06 »
Interwencja 0051/2020

Od godziny 7:30 strażacy z Tarnowskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych realizują czynności zapisane w rozkazie dziennym...

Kilka sekund przed godziną ósmą rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wpływa formatka z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o zderzeniu czołowym samochodu osobowego i ciężarówki na 428 kilometrze Autostrady A4 w kierunku Krakowa. Dyspozytor powiadamia dyżurnego Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania drogą radiową która ma za zadanie zaalarmować Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, a on z kolei swoje zastępy. Dyżurny załącza syrenę alarmową w OSP KSRG Wierzchosławice i ogłasza wyjazd sekcji ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 1 w Tarnowie.

Do wyjazdu pierwszy i trzeci A4 428 kilometr czołówka osobówki z ciężarówką, pas na Kraków, Brzesko poinformowane.

7:59 - Przygotowanie do wyjazdu, bramy 1 i 3 unoszą się. Strażacy ześlizgują się po specjalistycznych ześlizgach do garaży, zakładają ubrania specjalne wraz z hełmami i zajmują miejsca w samochodach. Kierowcy po zajęciu miejsc uruchamiają silniki Mercedesa i Man'a.

8:00 - Kierowcy wyjeżdżają załączając przy tym sygnały świetlno-dźwiękowe, dowódcy zastępów meldują wyjazdy swoich zastępów.
-Tarnów 998 361-24 wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 1-22 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem.
-361-13 zgłoś się dla Tarnów 998.
-No zgłaszam się.
-Ze zgłoszenia wynika iż jest to pas na Kraków 428 kilometr. W osobówce znajdują się osoby zakleszczone. Ruch zablokowany. Także jedźcie sobie w kieurnku Brzeska i na najbliższym PA sobie wjedźcie pod prąd. ZRM z Tarnowa i Brzeska oraz Policja wraz ze służbą autostradową zadysponowane równoregle z Tobą. Miejscowa OSP także jest zadysponowana.
-361-13 przyjąłem, prawidłowo.

08:02 - Strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wierzchosławicach odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Wierzchosławic.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Wierzchosławic, panowie wyjeżdżajcie Autostrada A4 428 kilometr w kierunku Krakowa zderzenie czołowe osobówki z ciężarówką, są osoby zakleszczone.
-Przyjąłem, za chwilę będę meldował ruch pojazdu!

8:04 - Wyjazd alarmowy GBA z OSP KSRG Wierzchosławice.
-Tarnów GBARt Wierzchosławice zgłaszam wyjazd!
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, Wierzchosławice wyjazd.

8:07 - Strażacy w czasie dojazdu zakładają pod rękawice robocze rękawiczki nitrylowe.

8:10 - Dojazd GBARt z OSP Wierzchosławice. Kierowca ustawia wóz w poprzek jezdni blokując dwa pasy ruchu, załącza oświetlenie robocze i awaryjne, opuszcza szoferkę i wystawia maszt oświetleniowy po czym załącza umieszczone na jego końcu najaśnice oraz wysuwa znak " UWAGA  WYPADEK!!! " oraz załącza jego oświetlenie. Dowódca udaje się na rozpoznanie i sprawdza przy tym dostęp do drzwi w samochodzie osobowym. Pomocnik przodownika roty I opuszcza kabinę, otwiera roletę i rozkłada podest i wyciąga PSP-R1 po czym udaje się w kierunku pojazdu osobowego, przodownik roty pierwszej wtem udaje wybija tylną szybę za pomocą zbijaka do szyb i wchodzi przez okno do samochodu, sprawdza przytomność kierowcy oraz pasażera - funkcje życiowe u obu poszkodowanych zachowane, ratownik zakłada osobom poszkodowanym kołnierze ortopedyczne na szyję. Przodownik roty drugiej zajmuje się odłączeniem klem od akumlatorów w obu pojazdach i sprawdzeniem czy pojazd Fiat Seicento jest zasilany gazem - pojazd zasilany benzyną. Pomocnik przodownika roty drugiej rozwija linię szybkiego z nakładką pianową i podaje prąd piany średniej pod samochód by wyciekające z niego płyny przy ewakuacji osób poszkodowanych za pomocą narzędzi hydraulicznych nie dokonały zapłonu.
-Tarnów 998 Wierzchosławice na miejscu, za chwilę sytuacja.
-Tarnów 998 przyjąłem, czekam na informację.

8:12 - Miejsce zostało zabezpieczone, tak więc kierowca wyciąga z jednej z rolet matę sprzętową i rozkłada ją nieopodal pojazdu osobowego tworząc tym pole sprzętowe na którym układa rozpieracz ramieniowy, rozpieracz kolumnowy, nożyce hydrauliczne, nożyce do pedałów, przewody hydrauliczne oraz agregat hydrauliczny. Dowódca podaje koc zwykły przodownikowi roty I który osłania osoby poszkodowane kocem i udziela im wsparcia psychicznego. Pomocnik przodownika roty pierwszej sprawdza stan kierującego samochodem ciężarowym marki Daf. Na miejsce dociera pierwszy patrol policji, funkcjonariusze policji po założeniu kamizelek odblaskowych zabezpieczają miejsce działań. Kierujący Działaniem Ratowniczym podaje sytuację dyżurnemu Stanowiska Kierowania.
-Zgłaszam się dla Wierzchosławic.
-Sytuacja prezentuje się następująco, ciężarówka marki Daf jadąca w kierunku Rzeszowa przerwała dwie barierki energochłonne i zderzyła się z jadącym w kierunku Krakowa Seicento którym podróżowały dwie osoby, znajdują się w pojeździe są przytomne w kontakcie słowno-wzrokowym i są zakleszczone pod opieką mojego ratownika. Z relacji kierowcy ciężarówki wyglądało to tak że próbując wyminąć jeden z samochodów stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, jest także pod opieką mojego ratownika. Ruch w kierunku Krakowa jest całkowicie zablokowany. Na miejscu mam pierwszy patrol policji i słyszę że od strony Brzeska jedzie do Zespół Ratownictwa Medycznego.
-Tarnów 998 przyjąłem, jadą do Ciebie dwa zastępy z Brzeska i z Tarnowa, dodatkowo dwa ZRM-y z Brzeska i Tarnowa oraz służba autostradowa.
-No przyjąłem, prawidłowo.

8:13 - Do powiatu Tarnowskiego wjeżdżają zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzesku.
-Tarnów 998 dla 411-13.
-Zgłaszam się, rozumiem że jesteś w naszym rejonie?
-Tak prawidłowo, 411-22 i 411-45 w Twoim rejonie.
-Przyjąłem.

8:14 - Sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 1 w Tarnowie dociera na miejsce zdarzenia. Dowodzenie przejmuje dowódca zmiany. Rota pierwsza z zastępu 24 przystępuje do rozepchania drzwi od słupka B pojazdu po stronie lewej (od kierowcy). Przodownik roty drugiej z 361-24 robi dziurę w przedniej szybie osobówki, wkłada w nią narzędzie do przecinania szyb hartowanych po czym wycina prostokąt. Pomocnik przodownika roty drugiej z 1-24 przygotowuje deskę ortopedyczną i PSP-R2. Zespół Ratownictwa Medycznego dociera na miejsce zdarzenia, Brzescy ratownicy medyczny zajmują się kierowcą ciężarówki.
-Tarnów 998 361-24 i 22 na miejscu, ZRM także na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo.

8:16 - Dojazd 411[K]22 i 45, a także Zespół Ratownictwa Medycznego z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Rota z 1-22 oczekuje na rozkazy osoby KDR. Rota pierwsza z 1-24 wycięła pierwsze drzwi od strony pasażera, teraz zajmuje się drzwiami od strony kierowcy.
-Tarnów 998 361-13 zastępy z Brzeska na miejscu, ZRM także na miejscu.

8:18 - Dwojga drzwi wycięte, pomocnik przodownika roty pierwszej z 361-24 przenosi drzwi w jedno miejsce kilka metrów od pojazdu. Przodownik roty pierwszej z 1-24 przepina przewody hydrauliczne do nożyc i przecina słupki A i słupki B.

8:21 - Rota druga z 361-24 pomaga przodownikowi roty pierwszej z OSP Wierzchosławice w transporcie kierowcy na deskę ortopedyczną po czym wraz z rotą pierwszą z 361-22 przenosi poszkodowanego na desce ortopedycznej na nosze Zespołu Ratownictwa Medycznego (pasy i stabilizatory zostały zapięte). Dojazd kolejnego Zespołu Ratownictwa Medycznego, ratownicy przejmują kierowcę ciężarówki.

8:23 - Rota z 411-22 oraz rota druga z Wierzchosławice i dowódcą 411-45 pomaga przetransportować pasażera osobówki na deskę ortopedyczną po czym po przetransportowaniu osoby poszkodowanej na deskę zapina pasy i układa stabilizatory po czym przenosi poszkodowanego na desce ortopedycznej na nosze karetki. Dojazd służby autostradowej i drugiego patrolu policji z WRD na miejsce zdarzenia.

8:26 - Zespoły Ratownictwa Medycznego odjeżdżają z osobami poszkodowanymi do szpitali/szpitali.
-Tarnów 998 361-13.
-Zgłaszam się dla 1-13.
-ZRM-y zabierają osoby poszkodowane do szpitali.
-Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo. Jak tam sytuacja wygląda u Ciebie na miejscu?
-Parę minut temu na miejscu zjawiła się Służba Autostradowa, zabezpieczają miejsce zdarzenia oraz przerwane barierki. Policja jest obecna na miejscu dwoma radiowozami z Wydziału Ruchu Drogowego i prowadzi swoje czynności.

8:28 - Policjanci prowadzą swoje czynności. KDR odsyła zastępy z Brzeska do bazy.
-Tarnów 998 361-13 zastępy z Brzeska wracają do siebie, służba autostradowa i policjanci organizują tutaj ruch pasem awaryjnym.

8:31 - Ruch odbywa się pasem awaryjnym, miejsce działań zabezpieczone pachołkami drogowymi.

10:07 - Policja zakończyła swoje czynności. Pomoc drogowa zajmuje się załadowaniem pojazdu osobowego na lawetę, operator holownika zajmuje się załadowaniem ciężarówki na haki.

10:19 - Zastępy 361[K]24 i OSP Wierzchosławice wracają do bazy, dowodzenie przejmuje 361-16. Przodownik roty I z 361-22 zmywa pianę z jezdni na pobocze za pomocą prądu wody z linii szybkiego natarcia. Pomoc drogowa odholowała wraki.
-Tarnów 998 361-24 zakończyłem działania, wracam do bazy razem z OSP Wierzchosławice, dowodzenie przejmuje 361-16.
-Tarnów 998 przyjąłem.

10:26 - Pomocnik przodownika roty wraz z KDR-em za pomocą hydronetki z Sintanem spryskuje wycieki.

10:28 - Zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wierzchosławicach w remizie.
-Tarnów 998 Wierzchosławice w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje.

10:33 - KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją funkcjonariuszom policji. 361[K]24 w koszarach.
-Tarnów 998 361-24 w bazie, w dyspozycji.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dzięki.

10:46 - Zakończenie działań, ruch odbywa się jednym pasem, pracownicy służby autostradowej naprawiają barierki energochłonne.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 361-22.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Działania zostały zakończone, miejsce przekazane pisemnie pracownikom służby autostradowej oraz funkcjonariuszom policji, wracamy do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem.

11:00 - Zastęp trzeci w koszarach.
-Tarnów 998 1-22 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dzięki.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0050/2020
Godzina alarmowania: 7:59
Godzina wyjazdu: 8:00
Godzina dojazdu: 8:13
Godzina zakończenia działań: 10:46
Godzina powrotu do bazy: 11:00
Łączny czas działań: 3 h 1 min.
Liczba osób poszkodowanych: 3
Adres zdarzenia: A4, 428 km, pas na Kraków.
Opis zdarzenia: Zderzenie czołowe samochodu osobowego z ciężarówką.
Rodzaj zdarzenia: Miejscowe Zagrożenie

Siły i środki:
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/PS Bocar - JRG 1 Tarnów - 6 osób
411[K]22 GBAPrRt 3/+250/30 Volvo FL280/Bocar - JRG Brzesko - 4 osoby
411[K]45 SRt Scania P450/PS Szczęśniak - JRG Brzesko - 3 osoby
379[K]45 GBA 2/24 MAN 14.224 LAC/ISS Wawrzaszek - OSP KSRG Wierzchosławice - 6 osób
K02-01 S Mercedes Benz Sprinter 319/AMZ-Kutno - ZOZ Brzesko - 3 Osoby
K01-078 P Puegeot Boxer IV/Auto-Form - PSPR Tarnów/Podstacja JRG 2 Tarnów - 3 osoby
K01-031 P Volkswagen Crafter III/AMZ-Kutno - PSPR Tarnów - 3 osoby
G618 Fiat Ducato III/Gruau - KMP Tarnów/WRD - 2 osoby
G675 Kia Cee'D SW II - KMP Tarnów/WRD - 2 osoby
Służba Autostradowa - 4 osoby
Pomoc drogowa - 2 osoby

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #411 dnia: 26 Luty 2020, 19:18:30 »
Interwencja 0052/2020

O godzinie 12:48 w dniu 25.10.2020 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymuje zgłoszenie od Straży Miejskiej o plamie oleju na Alei Jana Pawła II będącą także Drogą Krajową numer 73, plama ma długość około 0,5 km i szerokość 5/10 cm. Jako iż jest to rejon operacyjny Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 alarmuje zastęp drugi. Na miejsce zostaje zadysponowany 362[K]26 GCBA 4/32 w obsadzie pięciu osób który zastępuje tymczasowo Scanię która udała się do serwisu.

Uwaga! Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp drugi Tarnów Aleja JP II plama oleju na odcinku około pół kilometra w kierunku Szpitala na Lwowskiej, zgłoszenie od Straży Miejskiej.[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10]
-2-10 przyjąłem.

12:48 - Przygotowanie do wyjazdu, brama druga otwiera się. Strażacy ześlizgują się do garaży po specjalnym ześlizgu, zakładają buty, spodnie, kurtkę oraz hełm i zajmują miejsca w samochodzie. Kierowca uruchamia silnik Renaulta.

12:49 - Kierowca załącza sygnały świetlno-dźwiękowe oraz udaje się na miejsce. Zastępca dowódcy zmiany II melduje wyjazd i prosi o szczegóły zdarzenia.
-Tarnów 998 2-26 zgłaszam wyjazd. Powiedz mi gdzie ta plama się zaczyna?
-Przyjąłem, jak przejedziesz rondo koło JRG 2 w kierunku Nowego Szpitala to tam powinieneś widzieć patrol Straży Miejskiej.

-2-26 przyjąłem.

12:51 - Kierowca udaje się w kierunku Nowego Szpitala, plama ma długość około czterech kilometrów. Strażacy odnajdują także samochód który najprawdopodobniej spowodował całe zamieszanie.

12:54 - KDR podaje rozpoznanie. Przy uszkodzonym pojeździe pozostaje właściciel oraz patrol Straży Miejskiej. Zastęp z JRG 2 udaje się na rondo przy swojej jednostce i rozpoczyna działania...
-Tarnów 998 tu 2-27, odbiór.
-Zgłaszam się dla 2-26.
 -Słuchaj, no plama ma długość około czterech kilometrów, od ronda przy JRG 2 pod zakład pogrzebowy przy szpitalu wojewódzkim, przy cmentarzu zatrzymał się kierowca pojazdu z którego wycieka olej napędowy. Plama ma szerokość około dziesięciu centymetrów. Zadysponuj mi dodatkowo dwa zastępy. Będziemy to usuwać sintanem, ponieważ nawierzchnia jezdni jest sucha, udajemy się pod JRG 2 i będziemy to od tamtej strony usuwać. Oprócz zastępów zadysponuj mi na miejsce policję oraz zarządcę drogi.
-Tarnów 998 przyjąłem, jeden zastęp Ci wystarczy? Czy będziesz potrzebował większych sił i środków?
-Przynajmniej dwa zastępy.
-Przyjąłem.

12:55 - Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie załącza syrenę alarmową w OSP KSRG Tarnów-Rzędzin oraz dysponuje zastęp GBARt 2,5/20 z JRG 1 Tarnów.

Do wyjazdu przygotowuje się zastęp trzeci Tarnów ulica Lwowska i Aleja JP II pomoc 362-26 w usuwaniu plamy substancji ropopochodnej!!!

12:55 - Przygotowanie do wyjazdu, brama trzecia otwiera się. Strażacy ześlizgują się do garaży po specjalnych ześlizgach oraz zakładają buty, spodnie, kurtkę i hełm po czym zajmują miejsca w samochodzie. Kierowca włącza silnik Mana.

12:56 - Wyjazd alarmowy 361-22.
-Tarnów 998 61-22 zgłaszam wyjazd, pomoc 2-26 w usuwaniu plamy oleju.
-Przyjąłem!

12:57 - Strażak z OSP KSRG Tarnów-Rzędzin odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 tu OSP Tarnów-Rzędzin, zgłoś się, odbiór!!!
-Tu Tarnów 998 no zgłaszam się, słuchaj, wyjeżdżaj, wyjeżdżaj Tarnów Aleja JP II i Lwowska w kierunku cmentarza pomoc zastępowi JRG 2 przy neutralizacji substancji ropopochodnej.
-Zrozumiałem, za chwilę zgłoszę ruch pojazdu.

12:58 - 362[K]26 na miejscu. Wszyscy ratownicy zakładają kamizelki odblaskowe. Rota pierwsza po założeniu kamizelek odblaskowych, rozsuwa roletę i rozkłada podest po czym wyciąga hydronetkę plecakową i zakłada ją. Rota II kieruje ruchem drogowym na drodze.

13:00 - Wyjazd alarmowy GBA z OSP Tarnów-Rzędzin.
-Tarnów 998 tu OSP Tarnów-Rzędzin, zgłaszam wyjazd samochodu Volvo GBA do zdarzenia.
-Przyjąłem.

13:04 - Dowódcy z OSP Tarnów-Rzędzin i 361-22 odbierają dyspozycję od KDR-a.
-362-26 tu OSP Tarnow-Rzędzin.
-Zgłasza się 2-15 dla Tarnowa-Rzędzina.
-Gdzie mamy zacząć usuwać tą plamę? Sintanem czy sorbentem?
-Od strony cmentarza przy Nowym Szpitalu, tam znajduje się Straż Miejska. Pryskajcie Sintanem i załóżcie sobie od razu kamizelki odblaskowe.
-Przyjąłem.
-2-15 zgłoś się dla 361-22.
-Zgłasza się 2-15 dla 1-22. Usuwajcie tą plamę sintanem od KFC w stronę koszar JRG 2.
-Przyjąłem.

13:05 - Rota I/2-26 spryskuje wyciek, za ratownikami podąża kierowca zabezpieczając ich działania. 361-22 na miejscu. Rota z 22 rozwija roletę oraz rozkłada podest po czym wyciąga i zakłada hydronetkę plecakową wypełnioną sintanem.
-Tarnów 998 1-22 na miejscu, przystępuje do działań.
-Tarnów 998 przyjąłem.

13:06 - Zastęp z OSP Tarnów-Rzędzin na miejscu. Rota I rozwija roletę i rozkłada podest po czym wyciąga i zakłada hydronetkę plecakową oraz kamizelkę odblaskową i spryskuje całą powierzchnię wycieku sintanem.

13:21 - Wyciek w całości spryskany substancją odtłuszczającą. Rota I/2-26 rozwija linię szybkiego natarcia i zmywa sintan na pobocze, czynią to także roty z 1-22 i OSP Tarnów-Rzędzin. Na miejscu zjawia się zarządca drogi i patrol policji.
-998 tu 62-15 zarządca drogi i policja na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

13:43 - Działania zostały zakończone. KDR spisuje protokół i przekazuje go zarządcy drogi, a także przekazuje dowódcą z 1-22 i OSP Tarnów-Rzędzin potwierdzenie udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych.
-Tarnów 998 zgłoś dla 2-15.
-Zgłaszam się dla 2-15.
-Podaj mi numer meldunku oraz czas dysponowania i wyjazdu OSP Tarnów-Rzędzin.
-Numer meldunku końcówka 52, alarmowanie OSP Tarnów-Rzędzin 12:55, wyjazd 13:00.
-Przyjąłem, prawidłowo.

13:51 - Powrót do jednostek wszystkich zastępów.
-Tarnów 998 zgłoś dla 362-15.
-Tarnów 998.
-Plama została zneutralizowana, a miejsce zostało przekazane pisemnie zarządcy drogi, kończymy działania, wszystkie zastępy wracają do swoich jednostek.
-Tarnów 998 przyjąłem.

13:54 - Zastęp 2-26 w bazie.
-Tarnów 998 2-26 w bazie, w dyspozycji.

13:56 - GBARt 2,7/16 z OSP KSRG Tarnów-Rzędzin w remizie.
-Tarnów 998 OSP Tarnów-Rzędzin w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje.

14:00 - 361[K]22 w koszarach.
-Tarnów 998 61-22 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem, prawidłowo.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0052/2020
Godzina alarmowania: 12:48 - 362[K]27, 12:55 - 361[K]22, OSP KSRG Tarnów-Rzędzin
Godzina dojazdu: 12:58 - 362[K]26, 13:05 - 361[K]22, 13:06 - OSP KSRG Tarnów-Rzędzin
Godzina zakończenia działań: 13:43
Godzina powrotu do bazy: 13:54 - 362[K]26, 13:56 - OSP KSRG Tarnów-Rzędzin, 14:00 - 361[K]22
Łączny czas działań: 1 h 6 min.
Stopień, imię i nazwisko KDR: Mł. Kpt. Dawid P.
Adres zdarzenia: Tarnów, ulica Lwowska/Aleja JP II, DK 73
Opis zdarzenia: Plama substancji ropopochodnej.
Miejsce zdarzenia przekazano: Zarządcy drogi.

Siły i środki:
362[K]26 GCBARt 4/32 Renault Kerax 420/ISS Wawrzaszek - JRG 2 Tarnów - 5 osób
369[K]86 GBARt 2,7/16 Volvo FL280/Bocar - OSP KSRG Tarnów-Rzędzin - 4 osoby
G653 Fiat Ducato III/Gruau - KMP Tarnow/OPI - 2 osoby
Fiat Panda - Straż Miejska Tarnów - 2 osoby
Zarządca drogi

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #412 dnia: 27 Luty 2020, 17:10:28 »
Interwencja 0053/2020

W dniu 25 lutego br. o godzinie 16:02 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymuje zgłoszenie o powalonym drzewie które zerwało linię energetyczną tym blokując ruch na ulicy Czarna Droga w Tarnowie. Dyżurny alarmuje zastęp pierwszy oraz powiadamia dyżurnego Policji i dyspozytornie Pogotowia Energetycznego.

Uwaga!!! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy Tarnów Czarna Droga powalone drzewo zerwało linie energetyczne i blokuje ruch na całej ulicy!

16:02 - Przygotowanie do wyjazdu, brama druga otwiera się. Strażacy ześlizgują się do garaży po specjalnym ześlizgu, zakładają buty, spodnie, kurtkę oraz hełm i zajmują miejsca w samochodzie. Kierowca uruchamia silnik Mercedesa.

16:03 - Dowódca z miany melduje wyjazd po czym załącza sygnalizację świetlno-dźwiękową, a kierowca wrzuca biegi i udaje się na miejsce.
-Tarnów 998 361-24 wyjazd Tarnów Czarna Droga drzewo zerwało linki energetyczne.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, słuchaj Pogotowie Energetyczne i Policję masz powiadomioną, także jadą na miejsce. Linie energetyczna zerwana przez drzewo które blokuje dwa pasy ruchu w kierunku Tarnowa i Zbylitowskiej Góry. Jedź sobie normalnie na Zgłobice Krakowska i odbij w prawo.
-Przyjąłem!

16:14 - Kierowca Mercedesa wyłącza sygnalizację dźwiękową i ustawia pojazd w poprzek jezdni załączając przy tym światła ostrzegawcze, falę świetlną i oświetlenie robocze. Dowódca zmiany udaje się na rozpoznanie. Przodownik pierwszej roty rozwija roletę oraz rozkłada podest, wchodzi na niego i wyciąga ze skrytki pachołki drogowe sztuk dziesięć po czym rozstawia pięć po jednej stronie i pięć po drugiej. Pomocnik przodownika roty pierwszej wyciąga ze schowka znajdującego się we wnętrzu kabiny rolkę taśmy ostrzegawczej biało-czerwonej z napisem "STRAŻ" po czym rozwija ją od drzewa/latarni do drzewa/latarni zabezpieczając tym miejsce zdarzenia.
-Tarnów 998 361-24 na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

16:16 - Po przeprowadzeniu rozpoznania przez dowódcę zmiany przekazuje aktualną sytuację drogą radiową po przez gruszkę Motoroli GM 360 znajdującej się na stałe w kabinie Mercedesa.
-Tarnów 998 361-13 sytuacja następująca drzewo zerwało linię energetyczną wysokiego napięcia, średnica drzewa to około 20 centymetrów, drzewo blokuje dwa pasy ruchu. Póki co oczekujemy na Pogotowie Energetyczne i Policję.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, Energetyka będzie na miejscu w ciągu trzydziestu minut, a Policja będzie do pięciu minut.
-Przyjąłem, prawidłowo, oczekujemy ich przybycia.

16:19 - Patrol Policji na miejscu. Policjanci organizują objazd.
-Tarnów 998 361-24 Policja na miejscu.
-Przyjąłem.

16:37 - Na miejsce dociera Pogotowie Energetyczne. Pracownicy energetyki odłączają napięcie oraz przy pomocy drugiej roty przenosi linię energetyczną na pas zieleni.

16:42 - Rota pierwsza wyciąga ze skrytki i zakłada spodnie pilarza z ochroną przed przecięciem. Rota druga rozwija roletę i rozkłada podest po czym odbezpiecza pilarki spalinowe, kładzie je na ziemi, zdejmuje osłonę prowadnicy, załącza ssanie i uruchamia silnik po czym przekazuje je rocie pierwszej.

16:46 - Rota pierwsza przystępuje do rozcięcia drzewa na pięć kawałków po czym rota druga przenosi kawałki drzewa na pas zieleni między jezdnią a chodnikiem.

17:07 - Drzewo zostało pocięte i znajduje się na pasie zieleni. Rota I wyłącza silniki pilarek spalinowych, zakłada osłonę na prowadnicę pilarki i odkłada go do skrytki i zabezpiecza pasami po czym zdejmuje i chowa do samochodu spodnie pilarza z ochroną przed przecięciem. Rota II wyciąga ze skrytki umieszczonej na dachu Mercedesa dwie szczotki długie z włosiem sztywnym po czym zamiata drobne gałązki, trociny i liście z jezdni na pobocze. KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją Pogotowiu Energetycznemu i Policjantom. Kierowca chowa pachołki do samochodu, miejsce zabezpiecza policja.

17:21 - Zakończenie działań, kierowca wyłącza sygnalizacje świetlną, oświetlenie robocze i światła awaryjne po czym udaje się w kierunku koszar.
-Tarnów 998 361-24 zakończyłem działania, droga uprzątnięta, miejsce pisemnie przekazano Policji i Pogotowiu Energetycznemu, kończymy działania, wracamy do jednostki.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo, dziękuje.

17:33 - Zastęp w koszarach.
-Tarnów 998 61-24 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0053/2020
Godzina alarmowania: 16:02
Godzina dojazdu: 16:14
Godzina zakończenia działań: 17:21
Godzina powrotu do bazy: 17:33
Łączny czas działań: 1 h 31 min.
Stopień, imię i nazwisko KDR: St. Kpt. Zenon M.
Adres zdarzenia: Tarnów, ulica Czarna Droga
Opis zdarzenia: Zerwane linie energetyczne przez powalone drzewo blokujące ruch.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom policji, pracownikom Pogotowia Energetycznego.

Siły i środki:
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/Bocar - JRG 1 Tarnów - 6 osób
G677 Opel Astra K Sports Tourer - KMP Tarnów/WRD - 2 osoby
Volskwagen T6 - Pogotowie Energetyczne - 2 osoby
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2020, 18:13:09 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #413 dnia: 28 Luty 2020, 18:40:49 »
Budżet 155 tys

Do opisu

-pozar leśniczówki

-karetka utknęła na błotnistej drodze

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #414 dnia: 29 Luty 2020, 00:14:59 »
Interwencja 0054/2020

Dnia 28.02.2020 godzinie 10:29 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymuje zgłoszenie o pożarze leśniczówki w Dąbrówce Szczepanowskiej przy głównej drodze w kierunku Janowic przy lesie. Dyżurny załącza alarmowanie dla OSP Szczepanowice, Janowice i OSP KSRG Rzuchowa.

Uwaga! Do wyjazdy przygotowuje się zastęp drugi i drabina Dąbrówka Szczepanowska pożar leśniczówki droga przez jak na Janowice!!!

10:29 - Przygotowanie do wyjazdu. Strażacy ześlizgują się do garaży po specjalnych  ześlizgach, zakładają ubrania specjalne i zajmują miejsca w samochodach. Kierowcy zaraz po zajęciu miejsc kładą hełmy na deskach rozdzielczych przy szybach i uruchamiają silniki Mana i Iveca.

10:30 - Zastępca dowódcy zmiany melduje wyjazd alarmowy zastępów do zdarzenia.
-Tarnów 998 61-25 zgłaszam wyjazd dwóch zastępów do Dąbrówki Szczepanowskiej.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo, nie mamy rozmiarów tej leśniczówki i ile osób było i nawet jest wewnątrz budynku, alarmujemy Rzuchową, Janowice i Szczepanowice oraz Pogotowie Energetyczne i Gazowe.
-Przyjąłem, prawidłowo.

10:31 - Naczelnik OSP Rzuchowa odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Rzuchowej.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie Dąbrówka Szczepanowska przy lesie przy drodze w kierunku Janowic pożar leśniczówki, wyjeżdżajcie GCBA.
-Przyjąłem.

10:32 - Wyjazd GCBA z OSP KSRG Rzuchowa w obsadzie sześciu osób. Strażacy z OSP Szczepanowice i OSP Janowice odbierają  dyspozycję.
-Tarnów 998 Rzuchowa wyjazd.
-Rzuchowa przyjąłem.
-Tarnów 998 dla Szczepanowic.
-Zgłaszam się dla Szczepanowic, wyjeżdżajcie droga jak na Janowice przy lesie pożar leśniczówki.
-Przyjąłem, zaraz zgłoszę ruch pojazdu.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Janowice.
-Zgłaszam się dla Janowic, wyjeżdżajcie droga jak na Szczepanowice pożar leśniczówki.
-Przyjąłem, za chwilę zgłosimy wyjazd.

10:34 - Wyjazd GBA z OSP Szczepanowice w sześcioosobowym składzie, rota pierwsza, druga oraz dowódca zakładają Aparaty Ochrony Układu Oddechowego.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Szczepanowice.
-Tarnów 998.
-Zgłaszam wyjazd samochodu GBA do pożaru.
-Przyjąłem.

10:35 - Wyjazd GBA 2,5/16 z OSP Janowice w obsadzie czterech osób.
-Tarnów 998 OSP Janowice zgłaszam wyjazd GBA do pożaru w Dąbrówce Szczepanowskiej.
-Przyjąłem.

10:39 - Kierowca wozu z OSP Szczepanowice wyłącza sygnalizację dźwiękową i ustawia wóz w odległości około 20 metrów od budynku, załącza światła awaryjne po czym opuszcza kabinę z resztą strażaków i udaje się do panelu autopompy. Dowódca opuszcza kabinę i udaje się na rozpoznanie (zapoznaje się z ilością osób ewakuowanych z budynku oraz ich stanem, ocenia rozwinięcie pożaru) oraz zakręca główny zawór gazu i przeciwpożarowy wyłącznik prądu w obiekcie. Przodownik roty pierwszej rozwija roletę oraz rozkłada podest, wyciąga i rozwija dwa odcinki W-75, łączy je ze sobą, jedną z końcówek podłącza do nasady tłocznej autopompy, a drugą końcówkę do nasady rozdzielacza. Pomocnik przodownika roty pierwszej rozwija linię gaśniczą złożoną z dwóch odcinków W-52 oraz prądownicy. Rota druga czyni dokładnie tak samo jak strażacy z roty pierwszej.
-Tu Tarnów 998.
-Na miejscu, za chwilę dalsza sytuacja.
-Przyjąłem.

10:41 - W ciągu około minuty rozwinięta została linia główna i dwie gaśnicze. Media odłączone. Kierowca wozu z OSP Janowice wyłącza sygnały dźwiękowe, wjeżdża w polną dróżkę i ustawia pojazd za wozem z OSP Szczepanowice, załącza światła awaryjne oraz opuszcza szoferkę po czym za pomocą odcinka W-75 robi zasilanie do GBA ze Szczepanowic, dowódca zastępy udaje się do KDR-a ze Szczepanowic po rozkazy. Rota pierwsza rozwija dwa odcinki W-75 od nasad hydrantu do nasad zasilających GBA ze Szczepanowic i Janowic.
-Tarnów 998 Janowice na miejscu.
-Janowice przyjąłem.

10:42 - Kierujący Działaniem Ratowniczym podaje sytuację.
-Tarnów 998.
-Pożar poddasza i drugiej kondygnacji drewnianej leśniczówki która ma dwie kondygnację. Pożar bardzo mocno rozwinięty, z racji silnego zadymienia ratownicy pracują w aparatach. Z budynku przed naszym przybyciem ewakuowało się dwanaście osób, żadna z nich nie ma obrażeń i odmawia wezwania Pogotowia Ratunkowego. Zadysponuj mi drabinę i dodatkowe dwa ciężkie zastępy.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, jedzie do Ciebie ciężki z Rzuchowej oraz ciężki i drabina z Tarnowa. Jedzie też na miejsce Pogotowie Gazowe i Energetyczne.
-Przyjąłem, media mamy odłączone.
-Przyjąłem.

10:44 - Kierowca GCBA z OSP KSRG Rzuchowa wjeżdża na polną drogę do lasu i ustawia wóz za GBA z OSP Janowice po czym wyłącza sygnały dźwiękowe i włącza światła awaryjne, opuszcza pojazd i udaje się do panelu autopompy. Rota pierwsza zakłada AOUO buduje linię główną złożoną z jednego odcinka W-75 i rozdzielacza po czym rozwija linię gaśniczą złożoną z dwóch odcinków W-52 i prądownicy po czym podaje prąd wody na tylną część budynku. Rota druga zakłada AOUO po czym rozwija linię gaśniczą złożoną z dwóch odcinków W-52 i prądownicy po czym podaje prąd wody po prawej stronie budynku.
-Tarnów 998 Rzuchowa na miejscu.
-Przyjąłem, Rzuchowa na miejscu.

10:50 - Kierowca 361-52 wyłącza sygnały dźwiękowe, uruchamia światła awaryjne po czym ustawia pojazd przed budynkiem w odległości około dziesięciu metrów po czym opuszcza kabinę i udaje się do panelu sterowniczego podpór i rozstawia podpory, układając wcześniej  pod nimi drewniane podkłady
Kierowca 361-25 ustawia wóz przy głównej drodze blokując lewy pas jezdni, wyłącza sygnały dźwiękowe i załącza światła awaryjne. Rota pierwsza z 1-25 zakłada AOUO oraz szelki asekuracyjne po czym zabezpiecza się liną i oczekuje na rozłożenie podnośnika. Rota druga wyciąga klucz do hydrantów nadziemnych po czym rozwija trzy odcinki W-75 po czym łączy je i jedną końcówkę podpina do nasady tłocznej hydrantu, a drugą do nasady zasilającej SD-37 z JRG 1 Tarnów po czym przodownik roty drugiej otwiera hydrant kluczem do hydrantów nadziemnych i rozkłada mostki przejazdowe oraz zakłada kamizelki odblaskowe i kieruje ruchem drogowym.
-Tarnów 998 361-25 na miejscu, za chwilę dalsza sytuacja.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 1-52 na miejscu.
-1-52 przyjąłem, na miejscu.

10:52 - Pogotowie Gazowe na miejscu.
-Tarnów 998 tu 1-15 Pogotowie Gazowe na miejscu.
 -Przyjąłem.

10:53 - Podpory zostały rozłożone. Operator podnośnika przystępuje do rozłożenia ramienia i kosza. Rota pierwsza z 361-25 wchodzi do kosza zabezpieczona linką asekuracyjną i szelkami, strażacy zabierają ze sobą bosak podręczny i hooligana, a także kamerę termowizyjną.

10:55 - Ratownicy z roty pierwszej/1-25 przystępują do rozebrania elementów dachu i poddasza po czym zrzucają drewniane elementy na ziemię, gdzie przelewane są przez rotę pierwszą z OSP Szczepanowice.

11:02 - Pogotowie Energetyczne na miejscu.
-Tarnów 998 361-15 Pogotowie Energetyczne na miejscu.
-Przyjąłem.

11:08 - Pożar przygaszony, trwa dogaszanie, strażacy zdejmują AOUO i zakładają maseczki ochronne i podejmują działania. Patrol policji na miejscu.
-Tarnów 998 dla 1-15 policja na miejscu.
-Przyjąłem.

12:46 - Poddasze i dach zostały rozebrane, przelane wodą i dokładnie sprawdzone kamerą termowizyjną.

13:11 - Do budynku wchodzi rota I z Rzuchowej w maskach ochronnych z linią gaśniczą i pomaga w rozbiórce oraz przelewania II kondygnacji.

14:58 - Działania zakończone. Dowódca pobiera dane do meldunku drogą telefoniczną od dyżurnego Stanowiska Kierowania KM PSP w Tarnowie i spisuje
dokumentację i przekazuje ją funkcjonariuszom policji. Mieszkańcy budynku zostali doposażeni przez gminę w tymczasowy lokal mieszkalny. Strażacy zwijają sprzęt i chowają go do samochodów.

15:30 - Działania zakończone, powrót wszystkich zastępów do bazy.
-Tarnów 998 tu 361-25.
-Tarnów 998.
-Działania zakończone, pogorzelisko dokładnie rozebrane, sprawdzone kamerą termowizyjną i przelane, miejsce zdarzenia pisemnie przekazane policji i właścicielowi, wszystkie zastępy wracają do bazy.

15:39 - Zastęp GBA z OSP Szczepanowice w remizie.
-Zgłaszam się.
-GBA w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje.

15:41 - OSP Janowice w remizie.
-Tarnów 998 OSP Janowice w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje za wyjazd.

15:45 - OSP Rzuchowa w bazie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Rzuchowej.
-Zgłaszam się dla Rzuchowej.
-Zgłaszam powrót zastępu GCBA Iveco do bazy, w gotowości.
-Przyjąłem.

15:53 - 361[K]52 i 25 w koszarach.
-Tarnów 998 1-25 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem.
-998 Tarnów 61-52 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0054/2020
Godzina alarmowania: 10:29
Godzina dojazdu: 10:39 - OSP Szczepanowice/10:41 - OSP Janowice/10:44 - OSP KSRG Rzuchowa/10:50 - JRG 1 Tarnów
Godzina zakończenia działań: 15:30
Godzina powrotu do bazy: 15:39 - OSP Szczepanowice/15:41 - OSP Janowice/15:45 - OSP KSRG Rzuchowa/15:53 - JRG 1 Tarnów
Łączny czas działań: 5 h 24 min.
Stopień, imię i nazwisko KDR: St. Kpt. Paweł W.
Adres zdarzenia: Dąbrówka Szczepanowska  XXXA
Opis zdarzenia: Pożar leśniczówki.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom policji, właścicielowi obiektu.

Siły i środki:
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/PUH Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 5 osób
361[K]52 SD-37 Iveco 160E30/Magirus - JRG 1 Tarnów - 3 osoby
369[K]97 GCBA 3,5/16 Iveco Turbotech/? - OSP KSRG Rzuchowa - 6 osób
377[K]91 GBARt 2/18 Steyr/Rosenbauer - OSP Szczepanowice - 6 osób
377[K]35 GBA 2,5/16 Mercedes-Benz 1222/Ziegler - OSP Janowice - 4 osoby
G631 Fiat Ducato III/Gruau - KMP Tarnów/OPI - 2 osoby
Volkswagen T6 - Pogotowie Energetyczne - 2 osoby
Ford Transit VII - Pogotowie Gazowe - 2 osoby
« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2020, 21:21:46 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #415 dnia: 01 Marzec 2020, 15:44:13 »
Interwencja 0055/2020

W dniu 28.02.2020 o godzinie 13:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymuje zgłoszenie od Dyspozytorni Medycznej G602 Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie o karetce, która utknęła na błotnistej drodze w Łęgu Tarnowskim na ulicy Kwiatowej. Dyżurny Stanowiska Kierowania załącza syrenę umieszczoną na remizie OSP KSRG Łęg Tarnowski oraz ogłasza komunikat o wyjeździe GBA 2,5/20 z JRG 1 Tarnów oraz załącza dzwonki.

Uwaga! Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp trzeci Łęg Tarnowski ulica Kwiatowa karetka utknęła na błotnistej drodze!!!

13:45 - Przygotowanie do wyjazdu, brama trzecia otwiera się. Strażacy ześlizgują się po specjalnych ześlizgach po czym zakładają ubrania specjalne oraz zajmują miejsca w samochodzie. Kierowca po zajęciu miejsca uruchamia silnik.

13:46 - Kierowca włącza sygnały świetlno-dźwiękowe po czym udaje się na miejsce zdarzenia, a dowódca zastępu melduje wyjazd alarmowy.
-Tarnów 998 1-22 zgłaszam wyjazd ulica Kwiatowa.
-Przyjąłem.

13:47 - Strażak z OSP Łęg Tarnowski odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 zgłoś dla Łęgu!
-Wyjeżdżaj ulica Kwiatowa u Was w Łęgu kartka utknęła na błotnistej drodze.
-Przyjąłem.

13:49 - Kierowca z OSP Łęg Tarnowski załącza sygnały świetlno-dźwiękowe po czym udaje się na miejsce zdarzenia, a dowódca zastępu melduje wyjazd.
-Tarnów 998 Łęg Tarnowski GBARt wyjazd.
-Łęg przyjąłem, wyjazd.

13:51 - Kierowca z OSP Łęg Tarnowski wyłącza sygnały dźwiękowe i ustawia wóz na prawym pasie jezdni i załącza światła awaryjne.
-Tarnów 998 zgłoś dla Łęgu.
-Zgłaszam się dla Łęgu.
-Jesteśmy na miejscu, rzeczywiście znajduje się tutaj karetka która ugrzęzła w błocie, odkopiemy ich pojazd i ogarniemy jezdnię.
-Tarnów 998 przyjąłem.

13:52 - Rota pierwsza wyciąga szufle, którymi odgarnia błoto, rota przygotowuje zestaw lin i pasów które montuje do haka ambulansu. Dowódca podaje sytuację.
-Zgłaszam się dla Łęgu.
-Ambulans udając się do szpitala z kobietą w wieku 76 lat z podejrzeniem zawału seraca ugrzązł na błotnistej drodze w połowie asfaltowej, a w połowie polnej dróżki. W tej chwili odkopujemy samochód i będziemy go wyciągać przy użyciu naszej wyciągarki zamontowanej na GBA.
-No przyjąłem, jedzie tam jeszcze zastęp z Tarnowa do pomocy.
-Przyjąłem.

13:54 - Strażacy wyciągają ambulans z błota. Kierowca 361-22 wyłącza sygnalizację dźwiękową i ustawia wóz za pojazdem z OSP Łęg Tarnowski.
-Tarnów 998 1-22 na miejscu.
-Przyjąłem.

14:03 - Ambulans wyciągnięty. Rota druga/OSP Łęg Tarnowski chowa liny i pasy do samochodu. Rota pierwsza/1-22 rozwija LSN za pomocą której zmywa błoto na pobocze. KDR prosi o wezwanie służby drogowej.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 361-16.
-Tarnów 998.
-Karetka odjechała z osobą poszkodowaną do szpitala. Zadysponuj mi na miejsce patrol policji i służbę drogową.
-Tarnów 998 przyjąłem, dysponujemy.

14:04 - Dyżurny SKKM PSP w Tarnowie dysponuje na miejsce patrol policji oraz służbę drogową.

14:08 - Patrol policji dociera na miejsce.
-Tarnów 998 tu 61-16 Policja na miejscu.
-Przyjąłem.

14:18 - Droga praktycznie oczyszczona, ale reszta zostaje pozostawiona dla Służby Drogowej która akurat dotarła na miejsce. KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją pracownikom Służby Drogowej.
-Tarnów 998 tu 361-16, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Służba drogowa na miejscu, w związku z tym podaj mi numer meldunku oraz czas dysponowania i wyjazdu OSP Łęg Tarnowski.-Poczekaj chwilę... Numer meldunku 0055, alarmowanie OSP Łęg Tarnowski 13:45, wyjazd 13:49.
-Przyjąłem, dziękuje.

14:29 - Działania zakończone, odjazd do bazy.
-Tarnów 998 tu 361-22, odbiór.
-Tu Tarnów 998, odbiór.
-Jezdnia została uprzątnięta, błoto w części usunięte, miejsce zdarzenia pisemnie przekazane Służbie Drogowej, kończymy działania, wracamy do bazy, jak mnie zrozumiałeś?

14:32 - OSP Łęg Tarnowski zastępem GBARt w remizie.
-Tu Tarnów 998 zgłaszam się.
-GBA w bazie, w gotowości.

14:41 - 361-22 w koszarach.
-Tarnów 998 361-22 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0055/2020
Godzina alarmowania: 13:45
Godzina dojazdu: 13:51 - OSP KSRG Łęg Tarnowski/13:54 - JRG 1 Tarnów
Godzina zakończenia działań: 14:29
Godzina powrotu do bazy: 14:34 - JRG 1 Tarnów/14:41 - OSP KSRG Łęg Tarnowski
Łączny czas działań: 56 min.
Stopień, imię i nazwisko KDR: Asp. Łukasz R.
Adres zdarzenia: Łęg Tarnowski, ulica Kwiatowa XX
Opis zdarzenia: Karetka utknęła na błotnistej drodze.
Miejsce zdarzenia przekazano: Służbie Drogowej.

Siły i środki:
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/PUH Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osoby
379[K]28 GBARt 3,5/16 Renault Range D16/PS Szczęśniak - OSP KSRG Łęg Tarnowski - 6 osób
G622 Fiat Ducato III/Gruau - KMP Tarnów/OPI - 2 osoby
Volkswagen T5 - Służba Drogowa - 4 osoby

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Online karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #416 dnia: 02 Marzec 2020, 17:30:30 »
Budżet 165 tys

Do opisu
-zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem

-pozar altanki na skraju lasu . Pożar przenosi się na suche trawy i krzewy

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #417 dnia: 02 Marzec 2020, 22:36:41 »
-
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2020, 22:07:13 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline R2-D2

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
« Odpowiedź #418 dnia: 03 Marzec 2020, 14:57:29 »

DOSTAWA:

- Zapora przeciwolejowa [szt. 3]

Koszt: 1 tys.
Udzielony rabat: --
Do zapłaty: 1 tys.
Stan konta: 164 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Online Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #419 dnia: 04 Marzec 2020, 22:06:29 »
Interwencja 0056/2020

O godzinie 13:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wpływa formatka z WCPR-u w Krakowie o zderzeniu ciągnika rolniczego z naczepą z pociągiem towarowym w miejscowości Bogumiłowice. Dyżurny alarmuje trzy zastępy z JRG 1 w Tarnowie oraz OSP KSRG Wierzchosławice, Łętowice i OSP Bogumiłowice.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy, trzeci i nissan z dowódcą Bogumiłowice na przejeździe kolejowym przy drodze dojazdowej na teren pól mamy zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem towarowym!!!

13:37 - Przygotowanie do wyjazdu, brama 1, 3 i 10 otwiera się. Strażacy ześlizgują się do garaży po specjalnych ześlizgach, zakładają buty, spodnie, kurtkę oraz hełmy po czym zajmują miejsca w samochodach. Kierowcy uruchamiają silniki pojazdów.

13:38 - Kierowcy załączają sygnały świetlno-dźwiękowe i udają się na miejsce.
-Tarnów 998 361-24 wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 tu 1-91 zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 1-22 wyjazd.
1-22 przyjąłem.

13:39 - Strażak z OSP Wierzchosławice odbiera dyspozycję.
-Zgłaszam się dla Wierzchosławic, proszę wyjeżdżać do Bogumiłowic na torach przy numerze XXX mamy zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem towarowym.
-Przyjąłem, za chwilę wyjazd GBARt.

13:40 - Wyjazd GBARt z OSP KSRG Wierzchosławice. Strażak z OSP Bogumiłowice odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 OSP Wierzchosławice wyjazd.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 zgłoś dla OSP Bogumiłowice.
-Tu Tarnów 998, słuchaj mamy zgłoszenie o zderzeniu ciągnika z pociągiem towarowym. Bogumiłowice XXX.
-Przyjąłem.

13:41 - Naczelnik OSP KSRG Łętowice odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 tu OSP Łętowice.
-Zgłaszam się dla Łętowic, słuchaj udaj się do Bogumiłowic tam przy posesji XXX mamy zderzenie pociągu towarowego z ciągnikiem rolniczym.
-Przyjąłem, zgłaszam wyjazd GBA do zdarzenia.
-Przyjąłem.

13:42 - Wyjazd OSP Bogumiłowice w obsadzie pięciu osób.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Bogumiłowic.
-Tarnów 998.
-Zgłaszam wyjazd zastępu GBA do wypadku drogowego.
-Przyjąłem.

13:43 - Rota pierwsza z OSP Bogumiłowice zakłada rękawiczki nitrylowe.

13:45 - Kierowca z OSP Bogumiłowice wyłącza sygnały dźwiękowe, załącza światła awaryjne i ustawia wóz w poprzek jezdni. Dowódca udaje się na rozpoznanie. Rota pierwsza niezwłocznie wyciąga OSP-R1 i biegnie do traktorzysty, który leży oddalony o 10 metrów od miejsca zderzenie ciągnika z pociągiem. Rota druga zabezpiecza teren działań taśmą ostrzegawczą.
-Tarnów 998 tu OSP Bogumiłowice GBA ma miejscu, za chwilę sytuacja.
-Przyjąłem.

13:46 - Po ostrożnym przewróceniu kierowcy ciągnika przodownik roty pierwszej sprawdza czy osoba reaguje na bodźce (sprawdza przytomność) - brak reakcji, przodownik roty stabilizuje głowę i zakłada kołnierz ortopedyczny, pomocnik przodownika roty pierwszej sprawdza oddech i tętno na tętnicy szyjnej -brak tętna i oddechu, pomocnik przodownika roty pierwszej uciska klatkę piersiową, przodownik roty pierwszej wyciąga z torby worek samorozprężalny z maską dla dorosłych, rozkłada worek i przystępuje do tlenoterapii czynnej.

13:47 - Na miejsce dociera patrol policji. KDR sprawdził stan maszynisty - nie skarży się na jakiekolwiek dolegliwości, jest w szoku spowodowanym zdarzeniem, przytomny, w kontakcie słowno-wzrokowym.

13:48 - KDR podaje sytuację dyżurnemu.
-Tarnów 998 dla OSP Bogumiłowice.
-Tarnów 998.
-Zderzenie pociągu towarowego z ośmioma wagonami, w tym dwie cysterny z tego co widzę na tabliczkach ONZ to przewożą one gaz ziemny płynny, nie są uszkodzone w jakikolwiek sposób, ciągnik znajduje się w dwóch częściach jest on marki Ursus C-330, kierowca to 70-letni mężczyzna, nieprzytomny, bez funkcji życiowych, pod opieką moich ratowników, policja na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem, jedzie do Ciebie ZRM.
-No przyjąłem, pośpiesz ich.

13:49 - Na miejsce dociera OSP Wierzchosławice, kierowca wyłącza sygnały dźwiękowe i ustawia wóz na prawym pasie jezdni. Rota pierwsza z OSP Wierzchosławice zakłada maski ochronne, rozwija linię szybkiego natarcia z prądownicą oraz nakładką do piany średniej po czym podaje prąd piany średniej na traktor. Rota druga pomaga rocie pierwszej z OSP Bogumiłowice w RKO.
-Tarnów 998 Wierzchosławice na miejscu.
-Przyjąłem.

13:50 - Kierowca z OSP Łętowice wyłącza sygnały dźwiękowe i ustawia wóz za pojazdem z OSP Wierzchosławice po czym uruchamia światła awaryjne.
-998 Tarnów OSP Łętowice na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

13:53 - Zespół Ratownictwa Medycznego na miejscu. Ratownicy przejmują RKO.
-Tarnów 998 OSP Wierzchosławice ZRM na miejscu.
-Tu Tarnów 998.
-Zespół Ratownictwa Medycznego na miejscu, poszkodowany dalej nie odzyskał funkcji życiowych.
-Przyjąłem.

13:55 - JRG 1 Tarnów na miejscu, dowodzenie przejmuje 361-11.
-Tarnów 998 61-11 zastępy na miejscu.
-Przyjąłem.

14:08 - Przedstawiciele PKP i SOK na miejscu.
-Tarnów 998 tu 361-11 przedstawicieli PKP mam na miejscu, tak samo Kak Straż Ochrony Kolei.
-Przyjąłem. Co z osobą poszkodowaną?
-Nie przywrócono jej jeszcze funkcji życiowych.
-Przyjąłem.

14:21 - Lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdza zgon kierującego ciągnikiem, strażacy przykrywają ciało kocem (zwykłym), roty z 361-24 wyciągają parawan ochronny i rozkładają go tak by zabezpieczyć ciało przed przyjazdem prokuratora.  Funkcjonariusze policji wzywają za pośrednictwem swojego dyżurnego prokuratora na miejsce.
-Tarnów 998 dla 361-11.
-Zgłasza się Tarnów.
-Lekarz stwierdził zgon traktorzysty.
-Przyjąłem.

14:49 - Na miejsce dociera prokurator, który rozpoczyna oględziny ciała jak i miejsca zdarzenia.
-Tarnów 998 361-11 prokuratora mamy na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

16:13 - Prokurator zakończył oględziny miejsca zdarzenia oraz ciała. KDR zostaje dowódca zmiany, a dowódca JRG wraca do jednostki.
-Tarnów 998 tu 361-91 zakończyłem działania, dowodzenie przejmuje 1-13 ja wracam do bazy.
-Przyjąłem, prawidłowo.

16:24 - Rota pierwsza z 1-24, druga z OSP Wierzchosławice, pierwsza z 1-22 pomaga w załadowaniu wraku ciągnika rolniczego na lawetę pomocy drogowej.

16:28 - Zastęp SLRr w koszarach. Zwłoki zabrane przez Zakład Pogrzebowy do kostnicy.
-Tarnów 998 1-91 w bazie, w gotowości.

16:56 - KDR spisuje dane do meldunku oraz spisuje "przekazówkę" dla policjantów.
-Tarnów 998 tu 361-13, odbiór.
-Tarnów 998.
-Podaj mi numer meldunku i czas alarmowania i wyjazdu poszczególnych OSP.
-Numer meldunku 0056 końcówka to sobie tam w pisz, godzina alarmowania OSP Wierzchosławice 13:37, wyjazd 13:40, alarmowanie OSP Łętowice 13:37, wyjazd 13:41, Bogumiłowice 13:38, wyjazd 13:42.
-Przyjąłem, prawidłowo.

17:12 - Działania zakończone, powrót do bazy.
-Tarnów 998 361-24 miejsce przekazane pisemnie policji i przedstawicielom kolei, kończymy działania, wracamy do bazy.
-Przyjąłem, dzięki.

17:17 - Zastęp z OSP Bogumiłowice w remizie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Bogumiłowic.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam powrót do bazy, w gotowości.

17:21 - GBARt z OSP KSRG Wierzchosławice w remizie.
-Tarnów 998 OSP Wierzchosławice w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dzięki za udział.

17:23 - Zastęp z OSP KSRG Łętowice w bazie.
-Tarnów 998 dla Łętowic, zgłoś się.
-Tarnów 998.
-Zgłaszam powrót do bazy GBA w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje za udział.

17:35 - Sekcja z JRG 1 Tarnów w koszarach.
-Tarnów 998 361-24 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem.
-998 Tarnów 61-22 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0056/2020
Godzina alarmowania: 13:37
Godzina dojazdu: 13:45 - OSP Bogumiłowice/ 13:49 - OSP KSRG Wierzchosławice/13:50 - OSP KSRG Łętowice/13:55 - 361[K]24, 22, 91
Godzina zakończenia działań: 16:13 - 361[K]91, 17:12 - 361[K]24, 22/OSP KSRG Wierzchosławice/OSP KSRG Łętowice
Godzina powrotu do bazy: 16:28 - 361[K]91/ 17:35 - JRG 1 Tarnów (361-24, 22)/ 17:17 - OSP Bogumiłowice/ 17:21 - OSP KSRG Wierzchosławice/ 17:23 - OSP KSRG Łętowice
Łączny czas działań: 2 h 58 min.
Stopień, imię i nazwisko KDR: Bryg. Rafał W./St. Kpt. Zenon M.
Adres zdarzenia: Bogumiłowice
Opis zdarzenia: Zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem towarowym na niestrzeżonym "dzikim" przejeździe kolejowym.
Miejsce zdarzenia przekazano: Przedstawicielom kolei, funkcjonariuszom policji.

Siły i środki:
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/Bocar - JRG 1 Tarnów - 6 osób
361[K]91 SLRr Nissan Pickup 4x4 - JRG 1 Tarnów - 2 osoby
379[K]45 GBARt 2/24 Man 14.224 LAC/ISS Wawrzaszek - OSP KSRG Wierzchosławice - 6 osób
369[K]53 GBA 1/10 Man 8.163/Schmitz - OSP KSRG Łętowice - 6 osób
377[K]66 GBA ?/? Renault Midliner S170/Sides - OSP Bogumiłowice - 5 osób
G675 Kia Cee'D SW II - KMP Tarnów/WRD - 2 osoby
K01-0?? P Mercedes-Benz Sprinter 319/Auto-Form - PSPR Tarnów/podstac. Wojnicz - 3 osoby
Prokurator
Pomoc Drogowa
Isuzu D-Max - Straż Ochrony Kolei - 2 osoby
Przedstawiciele PKP Intercity

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna