KM PSP Tarnów

Autor Wątek: KM PSP Tarnów  (Przeczytany 13831 razy)

Offline Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
  • Reputacja: 1
  • Strażakiem się jest, a nie bywa...
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: KM PSP Tarnów
« Odpowiedź #360 dnia: 25 Styczeń 2020, 20:37:27 »
Interwencja 0023/2020

O godzinie 3:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o pożarze kosza na śmieci przy ulicy Lwowskiej X przy kościele w Tarnowie.

Do wyjazdu przygotowuje się zastęp drugi Tarnów ulica Lwowska przy kościele!!!-2-10 przyjąłem, będziemy wyjeżdżać.

3:46 - Przygotowanie do wyjazdu, brama 2 unosi się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodzie Kierowca po zajęciu miejsc uruchamia silnik Scanii i uruchamia radiostację samochodową.

3:47 - Dowódca zastępu melduje wyjazd, kierowca uruchamia sygnalizację świetlno-dźwiękową i udaje się na miejsce.
-Tarnów 998 362-27 zgłaszam wyjazd!
-27 przyjąłem, osoba zgłaszająca powiedziała że przy kościele z okolic śmietników wydobywa się bardzo gęsty dym, który zagraża przejeżdżającym samochodom, Straż Miejska jedzie na miejsce.
-Przyjąłem! (w tle słuchać sygnały dźwiękowe)

3:49 - Rota I zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego. Dowódca zakłada kamizelkę Kierującego Działaniem Ratowniczym.

3:54 - Kierowca wyłącza sygnalizację dźwiękową i ustawia wóz na krawędzi jezdni, uruchamia oświetlenie schowków, robocze i światła awaryjne po czym biegnie na tył pojazdu, rozsuwa roletę i uruchamia panel autopompy. Rota I rozsuwa trzecią roletę prawą, odbezpiecza linię szybkiego natarcia i rozwija je po czym zabiera prądownicę Turbo Jet, mocuje ją i udaje się około 10 m do miejsca zadymienia.
-Tarnów 998 tu 362-27 na miejscu, za chwilę więcej informacji.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem.

3:55 - Strażacy dobiegają do miejsca zadymienia i podają prąd wody w natarciu, pomocnik przodownika roty I aby nie doszło do rozgorzenia pożaru uchyla klapę śmietnika tak, by można było bezpiecznie podać prąd wody i zgasić pożar. Rota II rozstawia pachołki drogowe i izoluje teren od osób poszkodowanych. KDR za pomocą kamery termowizyjnej sprawdza inne śmietniki i temperaturę ściany kościoła.

3:57 - Pożar opanowany, strażacy przegrzebują śmieci widłami i zalewają śmietnik do pełna. Patrol Straży Miejskiej na miejscu.

3:58 - KDR podaje sytuację do SKKM.
-Tarnów 998 tu 362-15, pali się śmietnik o wymiarach 1 m x 0,75 m, wypełniony tworzywami sztucznymi, kartonami i papierem. Rota wyposażona w aparaty podaje jeden prąd wody. Pożar zagraża innym śmietnikom stojącym obok, ściana kościoła nie jest nagrzana, panuje silne zadymienie, straż miejska obecna na miejscu, siły i środki wystarczające.
-998 przyjąłem.

4:03 - Śmietnik zalany do pełna, strażacy uzupełniają wodę i zdejmują AOUO, zwijają sprzęt.

4:07 - KDR sporządza dokumentację i przekazuje ją księdzu.

4:15 - Działania zakończone, kierowca wyłącza oświetlenie awaryjne i robocze oraz sygnalizację świetlną i odjeżdża do koszar, dowódca melduje powrót do jednostki.
-Tarnów 998 zgłoś dla 362-27.
-Tarnów 998.
-Śmietnik ugaszony, zalany do pełną wodą, miejsce pisemnie przekazałem księdzu proboszczowi, kończymy działania, wracamy do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje, wracajcie.

4:24 - Zastęp w koszarach, strażacy uzupełniają sprężone powietrze w AOUO.
-Tarnów 998 362-27 w bazie, w gotowości.
-Tarnów przyjąłem.

Przygotowanie do wyjazdu, brama 3 unosi się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodzie Kierowca po zajęciu miejsc uruchamia silnik Man' i uruchamia radiostację samochodową.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0024/2020
Godzina alarmowania: 3:45
Godzina dojazdu: 3:54
Godzina zakończenia działań: 4:15
Godzina powrotu do bazy: 4:24
Osoby poszkodowanych: 0
Stopień, imię i nazwisko KDR: Mł. Piotr S.
Adres zdarzenia: Tarnów (Gmina Tarnów), Ul. Lwowska X, kosciół.
Opis zdarzenia: Pożar śmietnika
Miejsce zdarzenia przekazano: Księdzu proboszczowi
Rodzaj zdarzenia: Pożar/Miejscowe Zagrożenie/Ćwiczenia/Fałszywy Alarm

Siły i środki:
362[K]27 GCBA 5/32 Scania P400 CB/Wawrzaszek ISS - JRG 2 Tarnów - 5 osób
Patrol Straży Miejskiej
"Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia"

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline karo987

• Starszy Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 63
  • Karol tak wystarczy :D
  • Gadu-Gadu: 7760700
« Odpowiedź #361 dnia: 26 Styczeń 2020, 17:24:31 »
Budżet 170 tys

Do opisu
-pozar stogu siana

-zerwana linia energetyczna leży na ulicy

-alarm z monitoringu p.poz. w galerii handlowej
+

Offline Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #362 dnia: 26 Styczeń 2020, 23:34:21 »
Interwencja 0024/2020

O godzinie 22:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o pożarze stogu siana w Brzozówce za posesją XX. Dyżurny alarmuje zastęp drugi z JRG 2 Tarnów oraz alarmuje OSP KSRG Lisia Góra i OSP Zaczarnie.

Do wyjazdu przygotowuje się zastęp drugi Brzozówka XX pożar stogu słomy, nie znana ilość bel stoi w płomieniach!!!
[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10]
-2-10 przyjąłem, wyjeżdżamy.

22:40 - Przygotowanie do wyjazdu, brama 2 unosi się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodzie Kierowca po zajęciu miejsc uruchamia silnik Scanii i uruchamia radiostację samochodową.

22:41 - Kierowca udaje się na miejsce zdarzenia, dowódca melduje wyjazd alarmowy i załącza sygnały świetlno-dźwiękowe.
-Tarnów 998 362-27 zgłaszam wyjazd!
-Tarnów 998 przyjąłem, jedzie Policja na miejsce. Zaalarmowana jest Lisia Góra i Zaczarnie.
-Przyjąłem! (w tle słychać dźwięk sygnałów PA 300).

22:41- Strażak z OSP Lisia Góra odbiera zgłoszenie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Lisiej Góry.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Lisiej Góry, panowie, dostałem zgłoszenie o pożarze stogu siana, nie ma informacji o ilości bel, Brzozówka XX, Brzozówka, proszę wyjeżdżać i zgłaszać ruch pojazdu.
-Przyjąłem, prawidłowo, ruch pojazdu zgłoszę osobno.
-Przyjąłem.

22:42 - OSP Zaczarnie odbiera zgłoszenie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Zaczarnia!!!
-Zgłaszam się dla Zaczarnia, panowie, wyjeżdżajcie Brzozówka XX pożar stogu siana, nie wiadomo ile bel stoi w ogniu, meldujcie ruch pojazdu.
-Przyjąłem, prawidłowo.

22:43 - Wyjazd alarmowy GBA z OSP KSRG Lisia Góra.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Lisiej Góry.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Lisiej Góry.
-Zgłaszam wyjazd GBA do pożaru w Brzozówce.
-Przyjąłem, w drodze macie także policję.

22:45 - Wyjazd alarmowy OSP Zaczarnie.
-Tarnów 998 OSP Zaczarnie zgłaszam wyjazd do zdarzenia.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem.

22:47 - Kierowca 362-27 odnajduje właściwy adres, widoczne jest spore zadymienie wydobywające się zza budynku gospodarczego konstrukcji drewnianej. Rota I zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego. Zastępca dowódcy zmiany zakłada kamizelkę KDR - poziom interwencyjny. Kierowca wyłącza sygnały dźwiękowe, ustawia wóz na skraju jedni przy wskazanej posesji, dowódca udaje się na rozpoznanie, rota I przygotowuje szybkie natarcie.
-Tarnów 998 2-27 na miejscu, za chwilę sytuacja.
-Tarnów 998 przyjąłem, 27 na miejscu.

22:48 - Rota I podaje prąd wody w natarciu na 30 płonących bel suchego siana składowanego pod gumową plandeką przy drewnianej stodoły do której nie są podpięte gaz oraz prąd. Rota II zdejmuje plandekę. OSP Zaczarnie na miejscu.
-Tarnów 998 OSP Zaczarnie na miejscu, udaje się do dowódcy.
-Przyjąłem, Zaczarnie na miejscu.

22:49 - Rota III/OSP Zaczarnie rozwija linię główną oraz gaśniczą. KDR podaje sytuację.
-Tarnów 998 tu 2-15, odbiór.
-Zgłaszam się dla 2-15.
-Mamy tutaj pożar 30-tu  bel siana składowanych przy ścianie nośnej drewnianej stodoły, nie posiada ona przyłącza gazu ani prądu, podajemy obecnie dwa prądy wody, potrzebował bym zastępy do pomocy w przegrzebywaniu.
-Tarnów 998 przyjąłem, powiedz mi jak tam z wodą będzie.
-Z tego co sprawdzaliśmy to w pobliżu nie ma żadnych zbiorników wodnych ani hydrantów, także potrzebne są większe siły... i środki.
-No przyjąłem, jedzie do Ciebie Lisia Góra średnim, alarmujemy Ci Stare Żukowice do pomocy i OSP Łukowa.
-Przyjąłem, dziękuje.

22:50 - Rota III podaje prąd wody w natarciu, rota II/27 wyciąga widły i rozgrzebuje płonące bele siana. Dojazd OSP KSRG Lisia Góra. Dyżurny alarmuje OSP KSRG Stare Żukowice i OSP KSRG Łukowa.
-Tarnów 998 Lisia Góra na miejscu.
-Przyjąłem, na miejscu.

22:51 - Rota IV/Lisia Góra buduje linię główną oraz dwie gaśnicze, jedną w natarciu na bele, drugą w obronie na budynek gospodarczy - drewniany.

22:52 - Strażak z OSP Stare Żukowice odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Stare Żukowice.
-Zgłasza się Tarnów dla Starych Żukowic, wyjeżdżajcie Starem do Brzozówki, na posesji numer XX pali się 30 bel, na miejscu są trzy zastępy, potrzebna pomoc w dostawie wody oraz rozgrzebywaniu siana.
-Przyjąłem.

22:53 - Odebranie dyspozycji przez OSP Łukowa.
-Tarnów 998 dla OSP Łukowa.
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie do Brzozówki XX pożar 30 bel siana, pomoc trzem zastępom Potrzebna pomoc w rozgrzebywaniu i wsparcie wodne.
-Zgłaszam wyjazd, obsada osiem osób.
-Przyjąłem, ostrożnie mi tam.

22:54 - Wyjazd GBA z OSP Stare Żukowice.
-Tarnów 998 OSP Stare Żukowice zgłaszam wyjazd samochodu Star do zdarzenia.
-Przyjąłem, wyjazd.

22:55 - KDR za pomocą kamery termowizyjnej sprawdza temperaturę ściany nośnej stodoły.

22:56 - Właściciel posesji prosi sąsiada o pożyczenie ciągnika z turem by pomoc w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

22:57 - KDR prosi o wezwanie na miejsce zdarzenia cysterny z OSP KSRG Lisia Góra.
-Tarnów 998 dla 2-15, odbiór.
-Zgłaszam się dla 2-15.
-Jak masz możliwość to zadysponuj mi na miejsce zdarzenia cysternę z Lisiej Góry, z tego co wiem od dowódcy to mają dwójkę ludzi na remizie którzy mają niezbędne uprawnienia.-Przyjąłem, OSP Lisia Góra dla Tarnów 998.
-Zgłasza się Lisia Góra.
-Ty rzeczywiście masz tą obsadę na Jelcza?
-Tak, prawidłowo.
-Przyjąłem, chciałem się upewnić. Lisia Góra baza, Lisia Góra baza dla Tarnów 998.
-Zgłasza się Lisia Góra baza dla Tarnowa.
-Zbierzcie się na GCBM i udajcie się Brzozówka XX pożar bel siana.
-Przyjąłem, zaraz zgłoszę wyjazd.
-Przyjąłem, prawidłowo.

22:58 - Wyjazd alarmowy GCBM 18/16 z OSP KSRG Lisia Góra. Wracając do działań, kierowca ciągnika marki New Holland T7.175 pożyczonego od sąsiada przemieszcza bele widłami zamontowanymi na turze w bezpieczniejsze miejsce, zajęło się już 33 bele.
-Tarnów 998 Lisia Góra GCBM zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem.

23:01 - OSP Łukowa na miejscu. Rota VI/Łukowa buduje zasilanie do 362-27 i OSP Lisia Góra. Rota VII/Łukowa wyciąga widły którymi rozbija bele wyciągnięte przez ciągnik. Rota VIII rozwija linię główną oraz gaśniczą i przelewa rozbite bele siana.

23:02 - KDR melduje sytuację dyspozytorowi.
-Tarnów 998 tu 362-15, odbiór.
-Tarnów 998.
-Obecnie podawane są cztery prądy wody, w tym jeden w obronie na przyległą stodołę, bele są przewożone w bezpieczne miejsce ciągnikiem z ładowaczem czołowym i rozbijane oraz przelewane wodą.
-Przyjąłem.

23:03 - Na miejsce dociera OSP Stare Żukowice. Rota IX buduje zasilanie do OSP Zaczarnie.

23:05 - Dojazd cysterny z OSP Lisia Góra, kierowca buduje zasilanie do wszystkich pojazdów.

23:11 - Sytuacja wstępnie opanowana. Rota X/OSP Stare Żukowice buduje linię gaśniczą i podaje prąd wody od tyłu w obronie na stodołę.

23:24 - Działania polegają na dokładnym przelewaniu belek.

01:49 - Działania po kilku ciężkich godzinach zostają zakończone, KDR sporządza dokumentację i przekazuje ją właścicielowi posesji oraz dowódcą z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych dokumentację udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. KDR telefonicznie łączy się ze Stanowiskiem Kierowania by uzyskać informacje o godzinach alarmowania i wyjazdu poszczególnych jednostek OSP.

2:08 - Zakończenie działań, powrót wszystkich jednostek do baz macierzystych. Trwa uzupełnianie wody.
-Tarnów 998 tu 362-15, odbiór.
-Na odbiorze.
-Pogorzelisko dokładnie sprawdzone i przelane, miejsce pisemnie przekazano właścicielowi posesji, policja odjechała do innego zdarzenia, kończymy działania, wszystkie jednostki wracają do bazy, po drodze uzupełnianie wody.
-Przyjąłem, dziękuje. Zaznaczam wszystkim jednostkom powrót do bazy.

2:24 - 362-27 w bazie.
-Tarnów 998 362-27 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

2:25 - OSP Lisia Góra - GBA i GCBM w remizie.
-Tarnów 998 Lisia Góra GBA i GCBM w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje za udział.

2:27 - OSP Łukowa w remizie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Łukowej.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam powrót do bazy samochodu GBA do bazy, w gotowości.
[color=green-Przyjąłem, dziękuje.[/color]

2:28 - OSP Stare Żukowice w jednostce.
-998 zgłoś się dla Starych Żukowic.
-Tarnów 998.
-GBA w bazie, w gotowości.
-998 Przyjąłem, dzięki.

2:30 - OSP Zaczarnie w remizie.
-Tarnów 998 OSP Zaczarnie w bazie, w gotowości.
-Zaczarnie przyjąłem, dziękuje.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0024/2020
Godzina alarmowania: 22:40
Godzina dojazdu: 22:41 - 362[K]27, 22:43 - GBA z OSP KSRG Lisia Góra, 22:45 - OSP Zaczarnie/22:53 - OSP KSRG Łukowa/22:54 - GBA - OSP KSRG Stare Żukowice/22:58 - GCBM - OSP KSRG Lisia Góra
Godzina zakończenia działań: 2:08
Godzina powrotu do bazy: 2:24 - 362[K]27/ 2:25 - OSP KSRG Lisia Góra - GBA i GCBM/2:27 - OSP KSRG Łukowa/2:28 - OSP KSRG Stare Żukowice/2:30 - OSP Zaczarnie.
Stopień, imię i nazwisko KDR: Mł. Kpt. Piotr S.
Adres zdarzenia: Brzozówka XX (gm. Lisia Góra)
Opis zdarzenia: Pożar stogu siana
Miejsce zdarzenia przekazano: Właścicielowi posesji

Siły i środki:
362[K]27 GCBA 5/32 Scania P400/Wawrzaszek ISS - JRG 2 Tarnów - 5 osób
379[K]39 GBA 2,5/16 Iveco 170D11/Magirus - OSP KSRG Lisia Góra - 6 osób
379[K]42 GCBM 18/16 Jelcz 620/Metal-Chem Kościan - OSP KSRG Lisia Góra - 2 osoby
369[K]65 GBA 2,5/16 Mercedes-Benz Atego 1529/Bonex - OSP KSRG Łukowa - 8 osób
3??[K]?? GBA 2,5/16 Mercedes-Benz 1222/Ziegler - OSP Zaczarnie - 4 osoby
369[K]29 GBA 2,5/8 Star 200/Osiny - OSP KSRG Stare Żukowice - 6 osób
G661 Fiat Ducato/Gruau - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby - zawrócone do innego zdarzenia.

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline Misiek0831

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 100
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #363 dnia: 27 Styczeń 2020, 11:34:59 »
Do jednostki z przekazania trafia pojazd:

GCBA 5/36 Man LE 18.280B/BPS Szczęśniak
-5 tys za rejestracje.
budżet: 165 tys
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #364 dnia: 27 Styczeń 2020, 22:33:02 »
Interwencja 0025/2020

O godzinie 1:48 dyżurny odbiera zgłoszenie o zerwanej linii energetycznej na ulicy Wałowej w Tarnowie, dyżurny alarmuje zastęp pierwszy z JRG 1 Tarnów.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy Tarnów ulica Wałowa XX zerwana linia energetyczna zagraża pojazdom oraz przechodniom, leży na ulicy, Pogotowie Energetyczne będzie wciągu 20-tu minut na miejscu!!!

1:49 - Przygotowanie do wyjazdu, brama 1 unosi się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodzie. Kierowca po zajęciu miejsca uruchamia silnik Mercedes'a i uruchamia radiostację samochodową.

1:50 - Dowódca melduje wyjazd, kierowca uruchamia sygnały świetlno-dźwiękowe i udaje się na miejsce zdarzenia.
-Tarnów 998 361-24 zgłaszam wyjazd Tarnów ulica Wałowa.
-Tarnów 998 przyjąłem, jedziesz prawidłowo.

1:56 - Kierowca natrafia na linię energetyczną, wyłącza sygnały dźwiękowe, ustawia pojazd w poprzek jezdni, uruchamia światła awaryjne i oświetlenie robocze wewnętrzne. Strażacy opuszczają pojazd i udają się razem z dowódcą na rozpoznanie.
-Tarnów 998 361-24 na miejscu.
-1-24 przyjąłem.

1:57 - Rota II wyciąga taśmę ostrzegawczą i wyznacza teren bezpieczny, czym izoluje teren od osó postronnych oraz samochodów. Rota I zakłada rękawice robocze oraz wyciąga detektor napięcia elektrycznego.

1:58 - KDR przekazuje rozpoznanie do SKKM. Straż Miejska dotarła na miejsce zdarzenia.
-Tarnów 998 361-13 jesteśmy na miejscu, rzeczywiście na jezdni leżą jakiejś linki, ruch drogowy jak i pieszych jest całkowicie zablokowany, dokonujemy pomiaru napięcia, siły i środki po dojeździe Pogotowia Energetycznego oraz patrolu Policji bądź Straży Miejskiej będą wystarczające, w tej chwili do mnie właśnie Straż Miejska dojechała.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, Pogotowie Energetyczne będzie na miejscu za około 5 - 10 minut.
-No przyjąłem, to weź ich tam pospiesz.

2:00 - Rota I dokonuje pomiaru napięcia elektrycznego w przewodach leżących na jezdni - napięcie wynosi 60 kV, tak więc jest to linie średniego napięcia.

2:02 - KDR przekazuje informację o napięciu i typie przewodów do SKKM.
-Tarnów 998 361-13.
-Zgłasza się Tarnów.
-Detektor wykazał że napięcie w przewodach wynosi 60 kV, są to przewody średniego napięcia, czekamy na Pogotowie Energetyczne.
-Przyjąłem, prawidłowo.

2:05 - Pogotowie Energetyczne na miejscu.
-998 Tarnów tu 361-13 Pogotowie Energetyczne mam na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

2:08 - KDR sporządza protokół z działań i przekazuje go pracownikom energetyki.

2:10 - Strażacy chowają sprzęt.

2:16 - Zakończenie działań, kierowca wyłącza sygnalizację świetlną, światła awaryjne i światła robocze po czym odjeżdża do bazy.
-Tarnów 998 361-24 miejsce protokołem przekazane Pogotowiu Energetycznemu, kończymy działania, wracamy do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo, dziękuje.

2:24 - Zastęp w koszarach.
-Tarnów 998 361-24 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0025/2020
Godzina alarmowania: 1:48
Godzina dojazdu: 1:56
Godzina zakończenia działań: 2:16
Godzina powrotu do bazy: 2:24
Stopień, imię i nazwisko KDR: St. Kpt. Zenon M.
Adres zdarzenia: Tarnów (Gmina Tarnów), Ul. Wałowa XX
Opis zdarzenia: Wybuch na przystanku autobusowym/pożar samochodu osobowego
Miejsce zdarzenia przekazano: Pracownik PE.

Siły i środki:
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/BoCar PS - JRG 1 Tarnów - 6 osób
Fiat Doblo/Gruau - Straż Miejska Tarnów - 2 osoby
Volkswagen T6 - Zakład Energetyczny Tarnów - 2 osoby

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #365 dnia: 27 Styczeń 2020, 23:21:05 »
Interwencja 0026/2020

O godzinie 6:57 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera notkę o załączonym monitoringu przeciwpożarowym w Galerii Tarnovia na ulicy Krakowskiej. Dyżurny ogłasza wyjazd 361[K]24, 25, 23 i 52.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się pierwszy, drugi, trzeci oraz drabina, Tarnów ulica Krakowska alarm z monitoringu ppoż w Galerii Tarnovia!!!

6:57 - Przygotowanie do wyjazdu, brama 1 unosi się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodach, kierowcy po ich zajęciu uruchamiają silnik pojazdów.

6:58 - Kierowcy uruchamiają sygnały świetlno-dźwiękowe w pojazdach i udają się na miejsce zdarzenia, dowódca zmiana melduje wyjazd.
-Tarnów 998 361-24 zgłaszam wyjazd pierwszy, drugi, trzeci i drabiny do galerii.
-Tarnów 998 przyjąłem, zadysponowane są Policja, Pogotowie Gazowe i Energetyczne na miejsce.
-No przyjąłem, dziękuje.

7:00 - Roty I oraz II zakładają Aparaty Ochrony Układu Oddechowego.

7:08 - Kierowcy wyłączają sygnały dźwiękowe i ustawiają wozy gęsiego przy wejściu do galerii. Roty I oraz II wchodzą do budynku i sprawdzają każdy sklep, pomieszczenie.
-Tarnów 998 361-24 wszystkie zastępy na miejscu, póki co brak zewnętrznych oznak pożaru, za chwilę więcej informacji.
-Tarnów 998 przyjąłem.

7:09 - KDR udaje się razem z ochronę do centralki monitoringu.

7:13 - Obiekt sprawdzony pod kątem oznak pożaru. Dowódca zmiany wyłącza alarm. Roty III/25, IV/25, V/23 i 52 sprawdzają budynek.

7:17 - Zgłoszenie zostaje uznane jako alarm fałszywy, informacje pozyskane od ochrony to min. że trwa konserwacja systemu, lecz nie zostało to nigdzie zgłoszone. KDR odsyła do bazy 361[K]25, 23 i 52. Policja na miejscu.
-Tarnów 998 361-13 słuchaj, brak jakichkolwiek oznak pożaru, budynek został sprawdzony pod tym kątem, alarm spowodowany konserwacją systemu, która niestety nie została nigdzie zgłoszona, także ja Ci wszystkie zastępy odsyłam do bazy, alarm został wyłączony, ja zostaje na miejscu, przekażę miejsce działań policji i będę wracał do bazy.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo.

7:20 - Odjazd 361-25, 23 i 52 do koszar.
-Tarnów 998 tu 361-23 zakończyłem działania, z polecenia 1-13 wracam do bazy.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 tu 1-25 zakończyłem działania, z polecenia dowódcy powrót do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 1-52 powrót do bazy.
-Przyjąłem.

7:28 - Roty zdejmują AOUO i wkładają je za siedzenia w Mercedesie. KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją ochronie.

7:30 - Zastępy w bazie.
-Tarnów 998 361-23, 25 i 52 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje.

7:35 - Zakończenie działań, powrót do bazy.
-Tarnów 998 361-24 zakończyliśmy działania, miejsce pisemnie przekazane ochronie budynku, wracamy do bazy.
-Przyjąłem.

7:43 - Zastęp w koszarach.
-Tarnów 998 przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0026/2020
Godzina alarmowania: 6:57
Godzina dojazdu: 7:08
Godzina zakończenia działań: 7:35
Godzina powrotu do bazy:  7:30 - 361[K]25, 23, 52 - JRG 1 Tarnów / 7:43 - 361[K]24 - JRG 1 Tarnów
Adres zdarzenia: Tarnów (gm. Tarnów), ulica Krakwska XXX, Galeria Tarnovia
Opis zdarzenia: Monitoring ppoż.
Miejsce zdarzenia przekazano: Ochronie obiektu

Siły i środki:
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/Bocar PS - JRG 1 Tarnów - 6 osób
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/PHU Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 5 osób
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/PHU Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osoby
361[K]52 SCD-37 Iveco 160E30/Magirus - JRG 1 Tarnów - 1 osoba
G661 Fiat Ducato/Gruau - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby - zawrócone do innego zdarzenia
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2020, 23:22:38 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #366 dnia: 28 Styczeń 2020, 10:18:17 »
Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w dniu 28.01.2020 prosi o włączenie do podziału bojowego samochód:

362[K]28 GCBA 5/36 Man LE 18.280B/BPS Szczęśniak --> dział przekazania

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline karo987

• Starszy Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #367 dnia: 29 Styczeń 2020, 19:48:59 »
Budżet 185 tys

Wóz w podziale

Do opisu

-wypadek skutera

-pozar w piwnicy

-pozar w sklepie spożywczym w jednej z wsi
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2020, 20:17:16 wysłana przez karo987 »
+

Offline Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #368 dnia: 29 Styczeń 2020, 20:05:09 »
Interwencja 0027/2020

Mamy środę, godziny poranne (godzina 7:42), niecałe 15 minut temu zmiana II rozpoczęła swoją służbę...
Nagle do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wpływa zgłoszenie o zderzeniu skutera z samochodem ciężarowym na Drodze Krajowej nr. 94 w miejscowości Ładna przy hotelu " BAR TAURUS ". Dyżurny uruchamia alarm w OSP Ładna i OSP KSRG Skrzyszów, a także powiadamia drogą radiową Punkt Alarmowy JRG 2 w Tarnowie.

-362-10 zgłoś się dla Tarnów 998.
-Zgłasza się 362-10 dla Tarnowa 998.
-Do wyjazdu pierwszy oraz drugi samochód Ładna Droga Krajowa 94 w kierunku Rzeszowa na wysokości hotelu " BAR TAURUS " to jest w zasadzie wjazd na DK z parkingu owego hotelu, zderzenie ciężarówki ze skuterem, alarmujemy miejscową jednostkę i Skrzyszów do pomocy.
-Przyjąłem, Ładna wypadek drogowy.

Do wyjazdy pierwszy oraz drugi samochód DK 94 w Ładnej wjazd na DK od hotelu " BAR TAURUS " zderzenie skutera z ciężarówką, brak informacji o osobach poszkodowanych!!!

7:42 - Przygotowanie do wyjazdu, bramy 1 oraz 2 unoszą się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodach, kierowcy po ich zajęciu uruchamiają silniki Mercedesa oraz Scanii.

7:43 - Kierowcy uruchamiają sygnalizację świetlno-dźwiękową oraz udają się na miejsce zdarzenia, dowódca zmiany melduje wyjazd i prosi o dyżurnego szczegóły na temat zdarzenia.
-Tarnów 998 tu 362-22 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem, słuchaj, jak miniesz Nowy Szpital jedź cały czas prosto DK 94 i to ma być na wjeździe z parkingu hotelu BAR TAURUS w Ładnej.
- No przyjąłem, prawidłowo.

7:44 - Strażak z OSP Skrzyszów odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Skrzyszowa.
-Zgłasza się Tarnów dla Skrzyszowa, mamy zgłoszenie o zderzeniu ciężarówki ze skuterem Ładna DK 94 wyjazd z parkingu hotelu BAR TAURUS, nie mam informacji o osobach poszkodowanych.
-No przyjąłem, za chwilę będę zgłaszał ruch pojazdu.
-Przyjąłem.

7:46 - Strażak z OSP Ładna odbiera dyspozycję. Wyjazd GCBARt z OSP KSRG Skrzyszów.
-Tarnów 998 dla OSP Ładna.
-Zgłaszam się dla Ładnej, wyjeżdżajcie DK 94 przy hotelu BAR TAURUS mamy zderzenie skutera z ciężarówką.
-Ładna przyjąłem, będę wyjeżdżał w komplecie.
-Tarnów 998 tutaj Skrzyszów zgłaszam wyjazd samochodu GCBARt Man zderzenie skutera z ciężarówką.
-Skrzyszów przyjąłem, wyjazd.

7:47 - Wyjazd alarmowy OSP Ładna do zdarzenia w obsadzie 6 osób.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Ładnej.
-Zgłaszam wyjazd GBA do zdarzenia, tak jak mówiłem komplet.
-Przyjąłem.

7:52 - Zastęp z OSP Skrzyszów dociera na miejsce, kierowca blokuje całkowicie ruch na jezdni. Rota I wyciąga torbę PSP-R1 i udaje się do osób biorących udział w zdarzeniu. Rota II odłącza klemy akumlatorów w ciężarówce i zasypuje wycieki sorbentem.
-Tarnów 998 Skrzyszów na miejscu, za chwilę sytuacja.
-Skrzyszów przyjąłem.

7:53 - Rota II/Skrzyszów stwierdza że głowa kierującego jednośladem została zmiażdżona, strażacy odstępują od czynności życiowych i zapewniają wsparcie psychiczne kierowcy ciężarowego Mercedesa.

7:54 - Kierowcy 362-22 i 27 wyłączają sygnały dźwiękowe i uruchamiają światła awaryjne po czym ustawiają wozy gęsiego za wozem z OSP Skrzyszów.
-Tarnów 998 362-22 i 27 na miejscu.
-Przyjąłem.

7:55 - Rota III/22 wyciąga oraz rozkłada parawan ochronny w celu ochrony psychiki osób postronnych. KDR składa meldunek dyspozytorowi stanowiska kierowania. OSP Ładna na miejscu, blokuje drugi pas ruchu.
-Tarnów 998 tu 362-13, odbiór.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla 2-13.
-Sytuacja następująca, doszło do zderzenia skutera którym podróżowała jedna osoba z samochodem ciężarowym marki Mercedes-Benz - pojazdem także podróżował tylko kierowca. Skuter jest bardzo zniszczony, kierujący jednośladem znajduje się między dwoma kołami ciężarówki, niestety odstąpiliśmy od czynności ratunkowych z powodu zmiażdżonej głowy kołami, ruch całkowicie zablokowany, wezwij mi na miejsce operacyjnego, siły i środki po dojeździe policji będą wystarczające, dojeżdża do mnie Zespół Ratownictwa Medycznego.
-Tarnów 998 przyjąłem, 02 się tam wybiera do Ciebie.
-Tarnów 998 OSP Ładna na miejscu.
-Ładna przyjąłem.

7:56 - Rota IV/22 rozwija linię szybkiego natarcia oraz montuje nakładkę pianową i zabezpiecza wrak skutera pianą średnią. Na miejsce dojeżdża Zespół Ratownictwa Medycznego z lekarzem. 362-13 zakłada kamizelkę KDR - poziom interwencyjny.

7:58 - Wyjazd alarmowy 360[K]92 z KM PSP Tarnów. Lekarz wypisuje akt zgonu i inne dokumenty do przekazania prokuratorowi.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 360-02.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla 02.
-Zgłaszam Ci wyjazd do Ładnej.
-Tarnów 998 przyjąłem.

7:59 - Kierowca 362[K]27 wystawia znak ostrzegawczy " UWAGA WYPADEK "

8:00 - Patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego na miejscu. Policjanci wykonują swoje czynności.
-Tarnów 998 362-13.
-Zgłaszam się.
-Patrol policji z drogówki na miejscu.
-Przyjąłem prawidłowo.

8:08 - Na miejsce dociera 360-02.
-Tarnów 998 60-92 na miejscu.
-92 przyjąłem.

8:14 - Na miejscu zjawia się drugi patrol policji z WRD wraz z prokuratorem, który wykonuje oględziny miejsca zdarzenia.
-Tarnów 998 dla 360-02.
-Zgłasza się Tarnów dla 02.
-Prokurator i drugi patrol WRD jest na miejscu.
-Prawidłowo.

9:03 - Prokurator zakończył swoje czynności. KDR zwołuje wszystkich strażaków w jedno miejsce i pyta który ze strażaków podejmie się wysunięcia ciała mężczyzny oraz wraku skutera. Zakład pogrzebowy na miejscu.

9:06 - Po namyśle ochotniczo zgłosiła się rota II z OSP Skrzyszów, rota IV/22 i Rota V/27.

9:07 - Rota IV/22 wyciąga i przygotowuje zestaw wysokociśnieniowych poduszek pneumatycznych oraz dołączonych do nich butli ze sprężonym powietrzem. Rota II przygotowuje narzędzia. Rota V/27 ustawia drewniane kliny na przednich kołach pojazdu by w trakcie unoszenia go nie ruszył do przodu albo do tyłu.

9:11 - Strażacy układają pod dwie poduszki po obu stronach i odkręcają zawory w butlach.

9:12 - Tył ciężarówki unosi się do góry, roty V oraz II wysuwa ciało mężczyzny, następnie skuter.

9:17 - Strażacy chowają sprzęt. Pracownicy zakładu pogrzebowego układają ciało w plastikowym worku i zanoszą do karawana. Rota III/22 przelewa skuter pianą średnią.

9:24 - Jeden z funkcjonariuszy policji wsiada za kierownicę Mercedesa i przejeżdża na pas wyłączony z ruchu, strażacy przenoszą skuter na pas wyłączony z ruchu. 360-02 kończy działania, na miejscu pozostaje 362-22 i 27 i jednostki OSP, dowodzenie przejmuje 362-13. Rota I zamiata jezdnię.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 360-92.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Zakończyłem działania, wracam do bazy, na miejscu pozostaje 362-22 oraz 27 i jednostki OSP, dowodzenie przejmuje 2-13.
-Przyjąłem.

9:28 - KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją funkcjonariuszom policji.
-Tarnów 998 tu 62-13, odbiór.
-Zgłaszam się dla 2-13.
-Podaj mu numer zdarzenia i czas alarmowania oraz wyjazdu jednostek OSP.
-Numer zdarzenia 0027, alarmowanie Skrzyszowa 7:42, wyjazd 7:46, alarmowanie OSP Ładna 7:42, wyjazd 7;47.
-Przyjąłem, dziękuje.
-No nie ma za co, nie ma za co.

9:39 - 360[K]92 w koszarach. KDR wydaje dowódcą z jednostek OSP potwierdzenia udziału w działaniach.
-998 tu 360-02 zgłaszam powrót do bazy.
-02 przyjąłem.

9:41 - Zakończenie działań, kierowcy wyłączają światła awaryjne oraz sygnały świetlne i odjeżdżają do  swoich jednostek macierzystych.
-998 Tarnów 62-22, odbiór.
-Na odbiorze Tarnów 998.
-Zakończyliśmy działania, miejsce wraz z pojazdami pisemnie przekazano funkcjonariuszom policji, wracamy do bazy.
-Przyjąłem, dziękuje.

9:50 - OSP Ładna w remizie.
-Zgłaszam się dla Ładnej.
-Zgłaszam powrót do bazy, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje.

9:52 - OSP Skrzyszów w remizie.
-Tarnów 998 Skrzyszów w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 przyjąłem.

9:54 - 362[K]22 i 27 w koszarach.
-Tarnów 998 2-22 w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 62-27 w bazie, w gotowości.
-27 przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0027/2020
Godzina alarmowania: 7:42
Godzina dojazdu: 7:52 - OSP KSRG Skrzyszów/7:55 - OSP Ładna/7:54 - JRG 2 Tarnów x2/8:08 - 360[K]92.
Godzina zakończenia działań: 9:41
Godzina powrotu do bazy: 9:50 - OSP Ładna/9:52 - OSP KSRG Skrzyszów/9:54 - 362[K]22, 27/9:39 - 360[K]92
Stopień, imię i nazwisko KDR: Kpt. Dominik S.
Adres zdarzenia: Ładna (gm. Skrzyszów), DK 94
Opis zdarzenia: Zderzenie ciężarówki skrzyniowej ze skuterem.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom policji.

Siły i środki:
G618 Fiat Ducato MAXI/AMZ-Kutno - KMP Tarnów/Wydział Ruchu Drogowego - 2 osoby
G647 Renault Master II/Gruau - KMP Tarnów/Wydział Ruchu Drogowego - 2 osoby
K01-033 S001 Mercedes-Benz Sprinter 519 DCi/Auto-Form - PSPR Tarnów - 4 osoby
360[K]92 SLOp Skoda SuperB - KM PSP Tarnów - 2 osoby
362[K]22 GBARt 2/28 Mercedes-Benz Atego 1530/Bocar PS - JRG 2 Tarnów - 6 osób
362[K]27 GCBARt 5/32 Scania P400/Wawrzaszek ISS - JRG 2 Tarnów - 5 osób
369[K]84 GCBARt 5/32 Man TGM 18.280/PHU Stolarczyk - OSP KSRG Skrzyszów - 6 osób
377[K]75 GBARt ?/? Renault Midliner M210/Camiva - OSP Ładna - 6 osób
Zakład pogrzebowy
Pomoc drogowa
Prokurator
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2020, 22:47:28 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #369 dnia: 29 Styczeń 2020, 23:18:06 »
Interwencja 028/2020

O godzinie 16:54 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym, konstrukcji murowano-drewnianej, dwukondygnacyjnym, trwa ewakuacja mieszkańców w Tarnowie przy ulicy Moraczewskiego XX w Tarnowie. Dyżurny uruchamia alarmowanie w OSP KSRG Zgłobice i 361[K]24 i 25.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy oraz drugi Tarnów ulica Moraczewskiego XX pożar piwnicy w budynku mieszkalnym!!!

16:54 -  Przygotowanie do wyjazdu, bramy 1 oraz 2 unoszą się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodach, kierowcy po ich zajęciu uruchamiają silniki Mercedesa oraz Man'a.

16:55 - Kierowcy uruchamiają sygnały świetlno-dźwiękowe i udają się pod wskazany adres.
-Tarnów 998 361-24 oraz 361-25 zgłaszamy wyjazd Tarnów, ulica Moraczewskiego XX pożar.
-24 i 25 przyjąłem, zadysponowane jest Pogotowie Gazowe i Energetyczne.

16:56 - Strażak z OSP KSRG Zgłobice odbiera dyspozycję.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Zgłobice.
-Zgłaszam się dla Zgłobic, panowie mamy zgłoszony pożar piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Moraczewskiego XX w Tarnowie.
-Przyjąłem, prawidłowo, za chwilę będę meldował ruch pojazdu.

16:59 - Wyjazd alarmowy OSP KSRG Zgłobice w obsadzie ośmiu osób.
-Tarnów 998 dla Zgłobic.
-Zgłaszam się dla Zgłobic.
-Zgłaszam wyjazd alarmowy zastępu GCBA do zdarzenia.
-Przyjąłem.

17:00 - Roty I/24 oraz II/24 zakładają Aparaty Ochrony Układu Oddechowego.

17:02 - KDR rozdziela zadania.

17:03 - Kierowcy wyłączają sygnały dźwiękowe i ustawiają wozy gęsiego przy wskazanej posesji oraz załączają światła awaryjne.
-Tarnów 998 361-24 na miejscu.
-Przyjąłem!
-Tarnów 998 1-25 na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

17:04 - Rota I rozwija linię główną oraz dwie gaśnicze, rota II przygotowuje podręczny sprzęt burzący oraz kamerę termowizyjną, rota III zakłada AOUO, zabiera kamerę termowizyjną i wchodzi na wyższe kondygnację budynku i sprawdza czy ogień się rozprzestrzenił. Rota IV/25 odłącza prąd oraz gaz w budynku.

17:05 - Na miejsce dociera Pogotowie Gazowe oraz jednostka OSP Zgłobice.
-Tarnów 998 Zgłobice na miejscu.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 361-24 Pogotowie Gazowe mam na miejscu, odłączyliśmy media.
-Przyjąłem.
17:06 - Roty I oraz II wchodzą do piwnicy chodząc nisko podłogi z powodu silnego  zadymienia. KDR przekazuje rozpoznanie dyżurnemu.
-Tarnów 998 361-13 silne zadymienie w piwnicy budynku mieszkalnego, konstrukcji murowanej z poszyciem dachowym, dwukondygnacyjnym, obecnie dwie roty w aparatach działają wewnątrz budynku, za chwilę szczegółowe informację, siły i środki mam wystarczające.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, będziesz potrzebował na miejsce policję?
-Myślę że nie, miejsce zabezpieczone i tak samo jest podmiot uprawniony do przejęcia miejsca.
-No przyjąłem, w wolnej chwili Zenuś połącz się ze mną telefonicznie.
-Przyjąłem, zara przedzowonie.

17:07 - Kierowcy wozów uruchamiają oświetlenie robocze, kierowca GCBARt z JRG 1 buduje zasilanie do samochodu średniego 24, rota V/Zgłobice zakłada kamizelkę odblaskową, wyciąga latarki + akcesoria do kierowania ruchem i kieruje ruchem samochodów na ulicy, rota VI/Zgłobice wyciąga pachołki drogowe oraz dyski świetlne i je rozstawia.

17:08 - Rota I natrafia na płonące kartony oraz drewno przy piecu centralnego ogrzewania, strażacy podają rozproszony prąd wody. Rota II kontroluje inne pomieszczenia.

17:10 - Rota I wychodzi na zewnątrz i zdejmuje AOUO, rota II wynosi z piwnicy spalone kartony oraz drewno i rota I je przelewa.

17:11 - KDR składa aktualną sytuację do SKKM .
-Tarnów 998 361-13 w piwnicy paliły się kratony oraz drzewo składowane na opał, obecnie materiały palne są wynoszone na zewnątrz i przelewane prądem wody.
-Tarnów 998 przyjąłem!

17:12 - Na miejsce dociera Pogotowie Energetyczne.

17:14 - Rota III/25 po sprawdzeniu górnych kondygnacji udaje się sprawdzić całą piwnicę kamerą termowizyjną pod kątem zarzewi ognia.

17:19 - Brak zarzewi ognia w piwnicy, strażacy wychodzą z budynku i zdejmują AOUO. Rota VII wyciąga wentylator oddymiający, ustawia go przy wejściu do piwnicy i uruchamia silnik spalinowy. Rota I wchodzi do piwnicy i otwiera małe okienka.

17:42 - Piwnica oddymiona, rota I zakłada AOUO i wchodzi do piwnicy z miernikiem wielogazowym by sprawdzić czy w powietrzu znajdują się tosksyczne substancje - brak.

17:48 - Rota I wychodzi z budynku i zdejmuje AOUO i chowa miernik wielogazowy. Strażacy chowają sprzęt. KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją właścicielowi obiektu oraz przekazuje potwierdzenie udziału w działaniach dowódcy z OSP KSRG Zgłobice.
-Tarnów 998 tu 361-13, odbiór.
-Na odbiorze Tarnów 998.
-Piotrek podaj mu numer meldunki i godzinę alarmowania oraz wyjazdu Zgłobic.
-Numer meldunku 0028, godzina alarmowania OSP Zgłobice 16:54, wyjazd 16:59.
-Przyjąłem, dzięki.

18:02 - Zakończenie działań na miejscu, odjazd do bazy.
-Tarnów 998 361-24 pożar ugaszony, miejsce protokołem przekazane policji, wszystkie zastępy kończą działania na miejscu i wracają do bazy.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dzięki.
-Tarnów 998 OSP Zgłobice zakończyłem działania, powrót do  bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem.

18:12 - 361[K]24 i 25 w bazie.
-24 przyjąłem, dziękuje.
-Tarnów 998 tu 1-25 w bazie, w dyspozycji.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje.

18:15 - Zastęp z OSP Zgłobice w remizie.
-Tarnów 998 OSP Zgłobice w bazie, w gotowości.
-Zgłobice przyjąłem, dziękuje.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0028/2020
Godzina alarmowania: 16:54
Godzina dojazdu: 17:03 - JRG 1 Tarnów/17:05 - OSP KSRG Zgłobice
Godzina zakończenia działań: 18:02
Godzina powrotu do bazy: 19:12 - JRG 1 Tarnów/19:15 - OSP KSRG Zgłobice
Adres zdarzenia: Tarnów (Gmina Tarnów), Ul. Moraczewskiego XX.
Opis zdarzenia: Pożar piwnicy w budynku mieszkalnym.
Miejsce zdarzenia przekazano: Właścicielowi obiektu.

Siły i środki:
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/PHU Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 5 osób
379[K]26 GCBA 6/32 Jelcz 315/Osiny - OSP KSRG Zgłobice - 8 osób
Volkswagen T6 - Pogotowie Energetyczne Tarnów - 2 osoby
Ford Transit VI - Pogotowie Gazowe - 2 osoby
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2020, 09:59:19 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #370 dnia: 31 Styczeń 2020, 10:39:29 »
Interwencja 029

O godzinie 16:57 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o pożarze skrzynki elektrycznej w sklepie spożywczym w Zawadzie pod adresem Zawada XX. Dyżurny ogłasza komunikat wyjazdowy dla wozu trzecio-wyjazdowego.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się trzeci wyjazd Zawada XX pożar skrzynki elektrycznej na zapleczu sklepu spożywczego!

16:57 - Strażacy po ogłoszeniu komunikatu ześlizgują się do garaży specjalnym ześlizgiem, zakładają ubrania specjalne oraz hełmy i zajmują miejsca w samochodzie. Kierowca po zajęciu miejsca za kierownicą uruchamia silnik Man'a.

16:58 - Kierowca włącza sygnały świetlno-dźwiękowe i udaje się na miejsce zdarzenia według wrzuconych przez dyżurnego koordynatów GPS. Dowódca melduje ruch pojazdu dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego.
-Tarnów 998 61-23 zgłaszam wyjazd Zawada XX.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, zgłoszenie od Pogotowia Energetycznego, oni także udają się na miejsce.
-Przyjąłem!

17:00 - Rota I zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego, dowódca zastępu rozdziela zadania.

17:14 - Kierowca ustawia wóz przy skraju jezdni po lewej stronie i wejściu do sklepu, uruchamia oświetlenie robocze oraz światła awaryjne. Strażacy opuszczają przedział kabiny. Rota I wyciąga dwie gaśnice proszkowe i udaje się za właścicielem na zaplecze sklepu, kierowca wyciąga pachołki drogowe i je rozstawia.
-Tarnów 998 361-23 na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

17:15 - Pomocnik przodownika roty I otwiera drzwiczki skrzynki i przodownik roty I po odbezpieczeniu gaśnicy podaje prąd proszku gaśniczego.

17:16 - Dowódca podaje rozpoznanie.
-Tarnów 998 tu 1-16, odbiór.
-Tarnów 998.
-Pożar skrzynki elektrycznej, obecnie rota w aparatach podaje prąd proszku z gaśnicy proszkowej, brak osób poszkodowanych, ogień nam się nie rozprzestrzenia na strukturę budynku, w czasie wybuchu pożaru w sklepie znajdował się jeden klient oraz właściciel sklepiku, opuścili oni budynek przed naszym przybyciem i nie skarżą się na jakiekolwiek dolegliwości, siły i środki na miejscu po dojeździe Pogotowia Energetycznego będą wystarczające.
-Przyjąłem, Pogotowie Energetyczne jest obecnie w Tarnowcu.
-Przyjąłem.

17:18 - Jedna gaśnica 6-cio kilogramowa się skończyła, strażacy odbezpieczają drugą gaśnicę i przelewają prądem proszku wnętrze skrzynki elektrycznej.

17:19 - Pogotowie Energetyczne dociera na miejsce, pracownicy energetyki odłączają prąd w pionie.

17:22 - Działania zostają zakończone, rota I wyciąga kamerę termowizyjną i sprawdza temperaturę wnętrza skrzynki - temperatura wynosi 16,56 stopnia.

17:24 - Strażacy zdejmują Aparaty Ochrony Układu Oddechowego i umieszczają je na miejscach w samochodzie. Dowódca spisuje dokumentację i przekazuje protokół z działań pracownikom Pogotowia Energetycznego.

17:32 - Zakończenie działań, strażacy zajmują miejsca w samochodzie, dowódca melduje zakończenie działań i powrót do jednostki, kierowca wyłącza światła awaryjne i sygnały świetlne i udaje się do koszar.
-Tarnów 998 tu 361-23 miejsce protokołem przekazane Pogotowiu Energetycznemu, kończymy działania, wracam do bazy.
-Przyjąłem, dzięki.

17:49 - Zastęp w koszarach, strażacy uzupełniają gaśnice.
-Tarnów 998 1-23 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem, dziękuje za udział.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0029/2020
Godzina alarmowania: 16:57
Godzina dojazdu: 17:14
Godzina zakończenia działań: 17:32
Godzina powrotu do bazy: 17:49
Stopień, imię i nazwisko KDR: Asp. Łukasz R.
Adres zdarzenia: Zawada XX (gm. Tarnów)
Opis zdarzenia: Pożar skrzynki elektrycznej w sklepie spożywczym.
Miejsce zdarzenia przekazano: Właścicielowi obiektu.

Siły i środki:
Isuzu D-Max - Pogotowie Energetyczne Tarnów - 2 osoby

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline karo987

• Starszy Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #371 dnia: 01 Luty 2020, 22:38:03 »
Budżet 200 tys

Do opisu

-oberwane opierzenie na obiekcie użyteczności publicznej

-pojazd ciężarowy uderzył w wiadukt . Odłamki betonu tynku itp. spadły na osobówkę jadącą w przeciwnym kierunku

-pozar transformatora
+

Offline Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #372 dnia: 02 Luty 2020, 01:49:56 »
Interwencja 030/2020

O godzinie 11:30  dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o oberwanym opierzeniu na budynku Szkoły Podstawowej nr. 9 w Tarnowie. Dyżurny alarmuje zastęp pierwszy oraz podnośnik z JRG 2.

Do wyjazdy pierwszy oraz podnośnik Szkoła Podstawowa nr. 9 w Tarnowie oberwane opierzenie na budynku szkoły!!!
-2-10 przyjąłem.

11:30 - Przygotowanie do wyjazdu. Strażacy ześlizgują się do garaży po specjalnym ześlizgu, zakładają ubrania specjalne wraz z hełmami i zajmują miejsca w samochodach, dowódca zmiany melduje wyjazd.

11:31 - Wyjazd alarmowy sekcji do zdarzenia
-Tarnów 998 62-22 i 53 wyjazd.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, zgłoszenie od policji, która jest na miejscu i zabezpiecza miejsce zdarzenia.
-Przyjąłem.

11:35 - Kierowcy wyłączają sygnały dźwiękowe, załączają światła awaryjne. Strażacy opuszczają pojazdy.
-Tarnów 998 362-22 i podnośnik na miejscu, policja na miejscu, rozpoznanie.
-Przyjąłem, prawidłowo.

11:36 - Rota I zakłada szelki ratownicze oraz zabezpiecza się liną. Rota II przygotowuje pilarki spalinowe Stihl. Kierowca podnośnika wyciąga i ustawia podkłady do stabilizatorów po czym rozstawia stabilizatory.

11:38 - Stabilizatory rozstawione, operator zasiada na fotelu i rozkłada ramię podnośnika. KDR podaje sytuację.
-Tarnów 998 tu 62-13, odbiór.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Na wysokości około 15-tu metrów mamy oberwany niewielki fragment opierzenia budynku szkoły podstawowej, obecnie rozkładany jest podnośnik, rota przygotowuje się do działań, ruch odbywa się wahadłowo i jest kierowany przez policję, ruch pieszych całkowicie zablokowany, siły i środki mam na miejscu wystarczające.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje.

11:40 - Rota I wchodzi do kosza zabezpieczona szelkami bezpieczeństwa oraz liną.

11:42 - Rota I odcina oberwany fragment opierzenia budynku pilarkami.

11:46 - Działania zostają zakończone, strażacy zjeżdżają na dół i chowają pilarki do skrytek. Strażacy zdejmują szelki i linę.

11:52 - KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją dyrektorce budynku.

12:00 - Odjazd do bazy.
-Tarnów 998 62-22, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Fragment opierzenia został zerwany, miejsce przekazano pisemnie dyrektorce szkoły,
działania kończymy i oba zastępy wracają do bazy.

-Tarnów 998 przyjąłem.

12:07 - Zastępy w koszarach.
-Tarnów 998 362-22 i 53 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem, dziękuje.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0030/2020
Godzina alarmowania: 11:30
Godzina dojazdu: 11:35
Godzina zakończenia działań: 12:00
Godzina powrotu do bazy: 12:07
Stopień, imię i nazwisko KDR: Kpt. Dominik S.
Adres zdarzenia: Tarnów (Gmina Tarnów), Ul.  Dąbrowska/Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orląt Lwowskich.
Opis zdarzenia: Oberwane opierzenie na obiekcie użyteczności publicznej.
Miejsce zdarzenia przekazano: Zarządcy obiektu.

Siły i środki:
362[K]22 GBARt 2/28 Mercedes-Benz Atego 1530/PS BoCar - JRG 2 Tarnów - 6 osób
362[K]53 SH-40 Volvo FM12/Bumar Koszalin - JRG 2 Tarnów - 2 osoby
G662 Fiat Ducato/Gruau - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna

Offline R2-D2

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
« Odpowiedź #373 dnia: 02 Luty 2020, 11:03:59 »

DOSTAWA:

- Ubranie FHR 008 Max PL/M [5 kpl.]
- Rękawice strażackie FIRE-MAX [5 kpl.]
- Rękawice Techniczne HexArmor EXT 4013 [5 kpl.]
- Ubranie koszarowe  4-częściowe [5 kpl.]
- Buty strażackie specjalne EWS 9205-1 [5 kpl.]
- Hełm strażacki Calisia Vulcan CV102 (czerwony) [szt. 5]

- Kamizelka KDR - poziom interwencyjny [szt. 1]
- Motorola GP 360 [szt. 3]
- Kamizelka odblaskowa [szt. 4]
- AOUO AUER AirGO PRO MaXX, butla stalowa + sygnalizator bezruchu[szt. 2]
- Kapok [szt. 4]
- Koło ratunkowe [szt. 1]
- Agregat hydrauliczny P 610 OG [szt. 1]
- Narzędzie kombi SC 357 [szt. 1]
- Para węży zasilających 5 m [szt. 1]
- Urządzenie GlasMaster [szt. 1]
- Nożyce do pasów Holmatro [szt. 2]
- Nożyce do pedałów Lukas [szt. 1]
- Deska ortopedyczna [szt. 1]
- AED LifePack 100 [szt. 1]
- Zestaw do oparzeń [szt. 1]
- Szyny Kramera [szt. 1]
- Nakłada na kierownicę AirBag [szt. 1]
- Kamizelka KED [szt. 1]
- Stabilizatory do pojazdów Lukas [szt. 4]
- Wyważarka hydrauliczna Holmatro [szt. 1]

- Sintan, kanister 30 l. [szt. 2]
- Hydronetka plecakowa [szt. 2]
- Hydronetka [szt. 2]
- Sorbent, worek 25 kg. [szt. 2]
- Wózek do rozprowadzania sorbentu [szt. 1]
- Miotła [szt. 2]
- Szelki asekuracyjne [szt. 4]

Koszt: 133 tys.
Udzielony rabat: --
Do zapłaty: 133 tys.
Stan konta: 67 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Offline Piętnasty

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #374 dnia: 03 Luty 2020, 00:38:06 »
Interwencja 031/2020

O godzinie 12:49 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o samochodzie ciężarowym, który uderzył w wiadukt, lecz odłamki tynku spadły na jadący w przeciwnym kierunku samochód osobowym, którym podróżowała jedna osoba na ulicy Tuchowskiej. Dyżurny ogłasza wyjazd alarmowy 361-24 oraz 23.

12:49 - Przygotowanie do wyjazdu. Strażacy ześlizgują się do garaży po specjalnym ześlizgu, zakładają ubrania specjalne wraz z hełmami i zajmują miejsca w samochodach, kierowcy uruchamiają silniki Mana i Mercedesa.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy oraz trzeci wiadukt na Tuchowskiej ciężarówka uderzyła w jego konstrukcję, tynk spadł na osobówkę, służby zadysponowane!!!

12:50 - Kierowcy włączają sygnały świetlno-dźwiękowe i udają się na miejsce zdarzenia. Dowódca zmiany melduje wyjazd.
-Tarnów 998 361-24 zgłaszam wyjazd dwóch zastępów, Tuchowska wiadukt.
-Przyjąłem!

12:57 - Kierowcy ustawiają wozy gęsiego, wyłączają sygnały dźwiękowe oraz uruchamiają światła awaryjne. Rota I wyciąga chuligana oraz skrzynkę z narzędziami i udaje się otworzyć maskę Mercedesa po czym odpina kluczami klemy akumlatora. Rota II wyciąga torbę PSP-R2 i udaje się do kierujących pojazdami i sprawdza ich stan. Rota III zabezpiecza miejsce działań zamykając ruch pachołkami drogowymi.

12:58 - Osoby uczestniczące w zdarzeniu są przytomne, oddychają, mają zachowane tętno i nie skarżą się na jakiekolwiek dolegliwości, są w lekkim szoku po zdarzeniu. KDR podaje sytuację.
-Tarnów 998 361-13 samochód ciężarowy uderzył w wiadukt kolejowy, nie zauważył tabliczki z dopuszczają wysokością pojazdu, tynk z wiaduktu spadł na przejeżdżający w przeciwnym kierunku samochód osobowy, pojazdami podróżowały łącznie dwie osoby, są przytomni, nie skarżą się na jakiekolwiek dolegliwości, ale podeślij mi na miejsce ZRM celem upewnienia się. Konstrukcja obiektu nie jest bardzo naruszona, ale zadysponuj mi na miejsce powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, policja na miejscu, ruch całkowicie zablokowany.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, Pogotowie jest zadysponowane.

13:01 - Rota I odłącza klemy od akumlatora w samochodzie osobowym. Na miejscu pojawia się zadysponowany wcześniej Zespół Ratownictwa Medycznego. Policjanci wykonują swoje czynności. Przedstawiciele kolei na miejscu, wykonują oględziny wiaduktu. Ruch kolejowy zamknięty. Osoby przekazane pod opiekę ZRM.
-Tarnów 998 361-13 ZRM na miejscu.
-Przyjąłem.

13:08 - Na miejsce dociera drugi ZRM.
-Tarnów 998 361-13 drugi ZRM na miejscu.
-Przyjąłem.

13:11 - Oba ZRM zabierają kierowców na obserwację do szpitala.
-Tarnów 998 361-13 Zespoły Ratownictwa Medycznego zabierają kierujących pojazdami do szpitala na obserwację.
-Tarnów 998 przyjąłem.

13:45 - KDR prosi o zadysponowanie na miejsce SCRDrog z JRG 1 Tarnów.
-Tarnów 998 tu 361-13.
-Zgłaszam się.
-Zadysponuj mi na miejsce Mega-City do pomocy w wyciągnięciu ciężarówki spod wiaduktu.
-No przyjąłem, już Ci dysponuje.
-Dzięki, przyjąłem.

13:48 - Wyjazd alarmowy 361-49 do zdarzenia.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 1-49.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam wyjazd na ulicę Tuchowską.
-Przyjąłem.

13:57 - Policjanci zakończyli swoje czynności. Pomoc Drogowa zabiera samochód osobowy z miejsca działań.  361-49 na miejscu. Rota I wyciąga łańcuchy, które mocuje do ciężarówki. Kierowca SCRDrog rozkłada podpory pod które kładzie drewniane podkłady.
-Tarnów 998 1-49 na miejscu.
-Przyjąłem.

14:05 - Strażacy powoli wyciągają ciężarówkę spod wiaduktu.

14:09 - Ciężarówka wyciągnięta. Strażacy odpinają i chowają łańcuchy oraz pasy do samochodów.

14:20 - Konstrukcja wiaduktu nie jest bardzo naruszona. Na miejsce dociera Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który zapoznaje się ze stanem obiektu.

14:22 - 361-49 odjeżdża do bazy. Roty I oraz III za pomocą mioteł zamiatają jezdnię.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 61-49.
-Zgłasza się 998 dla 49.
-Zakończyliśmy działania, z polecenia KDR powrót do bazy.
-Przyjąłem.

14:31 - Zastęp 49 w koszarach. KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją przedstawicielom PKP w Tarnowie.
-Tarnów 998 tu 361-49 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje.

14:43 - Zakończenie działań, odjazd do koszar.
-Tarnów 998 361-24.
-Zgłaszam się.
-Obiekt nie zagraża już przejeżdżającym pojazdom, miejsce pisemnie przekazano przedstawicielom PKP w Tarnowie, kończymy i wracamy do bazy.
-Przyjąłem, dziękuje.

14:52 - Zastępy w koszarach.
-998 Tarnów 361-24 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 1-23 w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0031/2020
Godzina alarmowania: 12:49
Godzina dojazdu: 12:57 - 361[K]24, 23/ 13:45 - 361[K]49
Godzina zakończenia działań: 14:43 - 361[K]24, 23/14:22 - 361[K]49
Godzina powrotu do bazy: 14:31 - 361[K]49/14:52 - 361[K]24, 23
Osoby poszkodowanych: 2
Adres zdarzenia: Tarnów (Gmina Tarnów), Ul. Tuchowski.
Opis zdarzenia: Uderzenie ciężarówki w wiadukt kolejowy.
Miejsce zdarzenia przekazano: Przedstawicielom PKP w Tarnowie

Siły i środki:
361[K]49 SCRDrog Renault Kerax 420.34/Wawrzaszek ISS - JRG 1 Tarnów - 2 osoby
G638 Fiat Ducato III/Gruau - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby
G647 Fiat Ducato III/AMZ-Kutno - KMP Tarnów/WRD - 2 osoby
K01-033 S001 Mercedes-Benz Sprinter 519 DCi/Auto-Form - PSPR Tarnów - 4 osoby
K01-078 P030 Peugeot Boxer III/Auto-Form - PSPR Tarnów/Podstacja JRG 2 - 2 osoby
Pomoc drogowa
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2020, 17:02:28 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

OSP KSRG Zgłobice
Malta Służba Medyczna