KM PSP Tarnów

Autor Wątek: KM PSP Tarnów  (Przeczytany 8338 razy)

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
  • Reputacja: 1
  • Strażakiem się jest, a nie bywa...
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: KM PSP Tarnów
« Odpowiedź #330 dnia: 05 Styczeń 2020, 00:41:22 »
Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie prosi o włączenie do podziału bojowego:

360[K]92 SLOp Skoda Octavia --> 35 tys.
361[K]Ł2 Ponton Prof Marine + przyczepka transportowa --> 25 tys
362[K]Ł1 Łódź aluminiowa Merkury o mocy 25 KM o napędzie śrubowym + przyczepka transportowa--> 25 tys
"Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia"

Albert Einstein

Strażak --> OSP KSRG Zgłobice
Ratownik PP --> Malta Służba Medyczna

Offline karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 62
  • Karol tak wystarczy :D
  • Gadu-Gadu: 7760700
« Odpowiedź #331 dnia: 05 Styczeń 2020, 12:32:50 »
Budżet 95 tys

Wozy w podziale

Do opisu

Popołudnie przynosi atak zimy na terenie twojego powiatu. Obfite opady mokrego śniegu i silny wiatr przynoszą dużą liczbę wyjazdów :

12:32 karetka utknęła w zaspach śniegu w drodze do pacjenta . Ratownicy medyczni proszą o pomoc w dodtarciu do poszkodowanego i wyciągnięciu karetki

12:59 powalone drzewo

13:19 ciężarówka wpadła w poślizg i staranowała znak uszkadzając zbiornik

13;41 zlamany konar niebezpiecznie zwisa nad chodnikiem

14:01 na jednej z ruchliwych drog dochodzi do kilku kolizji w tym samym momencie .Pojazdy osobowe,dostawcze i ciężarówki wpadały na siebie a niektóre z nich wylądowały na pobaczach i rowach

14:43 PE potrzebuje pomocy ,kilkadziesiąt drzew i konarów spadło na linię energetyczną pozbawiając wieś prądu

14;57 jedna z mieszkanek wsi w której odcięto prąd prosi o pomoc , jej mąż podłączony jest do aparatury podtrzymującej życie w domu , urządzenie działa aktualnie na baterii która może się niedługo wyczerpać

15:32 mężczyzna wywrócił się na śliskiej nawierzchni chodnika i stracił przytomność . ZRM najszybciej za 30min

zasłużony emerytowany

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #332 dnia: 05 Styczeń 2020, 14:39:21 »
Interwencja 0004/2020

Mamy niedzielny poranek, przez Powiat Tarnowski przechodzi srogi atak zimy. Do dyspozytorni sprowadzono z rezerwy dodatkowego dyspozytora. W praktycznie całym powiecie słychać co średnio 10 minut dźwięk syren alarmowych jednostek OSP.

O godzinie 12:34 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie od Pogotowia Ratunkowego z prośbą o pomoc w dotarciu do poszkodowanego i odkopania karetki w miejscowości Lubaszowa. Dyżurny powiadamia Punkt Alarmowy Posterunku Czasowego w Siedliskach, który alarmuje selektywnie OSP Lubaszowa.

Uwaga wyjazd! Uwaga wyjazd! Pomoc ZRM w wydostaniu karetki oraz dotarciu do osoby poszkodowanej Lubaszowa XXX!!!-Siedliska przyjąłem.

12:34 - Przygotowanie do wyjazdu, kierowca otwiera bramę garażową oraz wsiada za kierownicę Mana oraz uruchamia jego silnik i uruchamia radiostację Motorola GM 360. Strażacy wpadają do garażu i zakładają ubrania bojowe oraz zajmują miejsca w pojeździe.

12:35 - Kierowca uruchamia sygnalizację świetlno-dźwiękową i udaje się na miejsce zdarzenia.
-Tarnów 998 2-21 zgłaszam wyjazd Lubaszowa XXX tak?
-Tu Tarnów 998 no prawidłowo, tam ZRM prosi o uwolnienia karetki z zasp śniegu, osoba poszkodowana w wieku około pięćdziesięciu lat ma złamaną nogę oraz objawy wstrząśnienia mózgu, musicie im pomóc się wydostać ze śniegu i dotrzeć do osoby poszkodowanej.
-No przyjąłem.

12:37 - Strażak z OSP Lubaszowa kontaktuje się z SKKM PSP w Tarnowie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Lubaszowej.
-Zgłaszam się dla Lubaszowej, wyjeżdżajcie pomoc ZRM w wydostaniu się z zaspy śniegu oraz dotarciu do osoby poszkodowanej.
-Przyjąłem, czekam na kierowcę i będę wyjeżdżał.
-Przyjąłem, prawidłowo.

12:40 - Wyjazd alarmowy OSP Lubaszowa do zdarzenia.
-Zgłaszam się dla Lubaszowej.
-Zgłaszam wyjazd samochodu do zdarzenia.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, zadysponowane są jeszcze Siedliska.
-Przyjąłem.

12:44 - 362-21 i OSP Lubaszowa na miejscu.
-Tarnów 998 362-21 na miejscu, za chwilę sytuacja.
-Przyjąłem.
-998 zgłoś się dla Lubaszowej.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Zgłaszam przyjazd na miejsce zdarzenia.
-Przyjąłem.

12:45 - Rota I/PCZ rozsuwa pierwszą roletę od strony dowódcy, odpina pasek zabezpieczający i wyciąga Torbę PSP-R1 wraz z szynami Kramera oraz deskę ortopedyczną oraz udaje się we wskazanym przez ratowników kierunku. Rota II/PCZ rozkłada drabinę po której wchodzi na dach zabudowy Mana, otwiera schowek oraz wyciąga dwie łopaty które podaje rocie III z OSP Lubaszowa.

12:47 - Rota III podkopuje koła ambulansu ze śniegu. KDR podaje rozpoznanie.
-Tarnów 998 tu 62-16, odbiór.
-998 na odbiorze.
-Sytuacja następująca, karetka udająca się do osoby poszkodowanej ugrzęzła w zaspach śniegu, osoba poszkodowana to 50-cio letnia kobieta skarżąca się na ból głowy oraz ból prawej nogi, dwójka moich strażaków wraz z ratownikiem medycznym udają się jakiś kilometr do niej, siły i środki mam wystarczające.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo.

12:50 - Rota I/PCZ oraz jeden z ratowników dobiegają do osoby poszkodowanej leżącej na betonie przed wejściem do budynku mieszkalnego, ratownik medyczny zakłada kołnierz ortopedyczny w celu ustabilizowania odcinka szyjnego kręgosłupa, przodownik roty I zbiera informację na temat poszkodowanej od męża kobiety. Pomocnik przodownika roty I sprawdza puls oraz oddech  - czynności życiowe zachowane.

12:51 - Przodownik roty I wykonuje badanie urazowe - wynik: złamanie zamknięte kończyny dolnej - prawej, rozcięta skóra w części potylicznej głowy. Pomocnik przodownika roty I wyciąga szynę o długości 100 cm którą modeluje na swojej zdrowej kończynie i nakłada na złamaną kończynę dolną osoby poszkodowanej oraz usztywnia ją bandażami.

12:53 - Karetka została odkopana. Ratownik - kierowca cofa i wyjeżdża z zaspy śniegu.

12:54 - Rota I wraz z Ratownikiem Medycznym i mężem pacjentki przekłada osobę poszkodowaną  na deskę ortopedyczną metodą maksymalnie wiele rąk, przodownik roty I zakłada na deskę stabilizatory, zakłada koc NRC chroniący przed utratą ciepła oraz zapina pasy zabezpieczające.

12:55 - Strażacy zajmują miejsca w wozach i razem z ambulansem udają się pod wskazany adres.
-Tarnów 998 tu 362-16, odbiór!
-Zgłaszam się dla 2-16.
-Karetka została uwolniona, w tej chwili udajemy się pod wskazany adres do osoby poszkodowanej.
-Przyjąłem.

12:58 - ZRM, PCZ Siedliska i OSP Lubaszowa docierają pod adres będący w karcie zgłoszenia.
-Tarnów 998 tu 2-16 jesteśmy wszyscy na miejscu, osoba w wieku 52-óch lat jest nieprzytomna ale wydolna krążeniowo i oddechowo, zaopatrzona przez Ratownika Medycznego oraz dwójkę moich strażaków, jak możesz poinformuj zarządce drogi aby ją dobrze odśnieżyli i posypali piaskiem bo tutaj jest naprawdę ciężki dojazd jeżeli auto nie posiada napędu terenowego.
-Przyjąłem, już zaraz poinformujemy gminę.

13:00 - Roty I, II, III i ZRM przekłada poszkodowaną na desce ortopedycznej na nosze z karetki.

13:03 - ZRM odjeżdża z osobą poszkodowaną do szpitala. KDR sporządza dokumentację.
-Tarnów 998 tu 362-21, odbiór.
-Tarnów 998 na odbiorze.
-Zgłaszam się dla 61-21.
-Zespół Ratownictwa Medycznego zabiera osobę poszkodowaną do szpitala. Podaj mi numer zdarzenia oraz czas dysponowania OSP Lubaszowa.
-Przyjąłem ... Numer zdarzenia 0004, alarmowanie OSP Lubaszowa 12:34, wyjazd 12:40.
-No przyjąłem, dziękuje.

13:11 - Zakończenie działań, powrót do bazy.
-Tarnów 998 tu 362-21, odbiór.
-Zgłasza się Tarnów.
-Zakończyliśmy działania, wracamy do bazy.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje.

13:17 - Zastęp z OSP Lubaszowa w remizie.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam powrót do bazy, w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje za udział.

13:22 - 362-21 w bazie.
-Tarnów 998 362-21 w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0004/2020
Godzina alarmowania: 12:34
Godzina dojazdu: 12:44
Godzina zakończenia działań: 13:11
Godzina powrotu do bazy: 13:17 - OSP Lubaszowa/13:22 - Posterunek Czasowy Siedliska
Osoby poszkodowanych: 1
Adres zdarzenia: Lubaszowa XXX
Opis zdarzenia: Pomoc w ZRM w uwolnieniu z zaspy śniegu oraz dotarciu do osoby poszkodowanej.
Miejsce zdarzenia przekazano:  -
Rodzaj zdarzenia: Pożar/Miejscowe Zagrożenie/Ćwiczenia/Fałszywy Alarm

Siły i środki:
362[K]21 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 2 Tarnów/Posterunek Czasowy Siedliska - 5 osób
3??[K]? GBA ?/? ??/? - OSP Lubaszowa - 4 osoby
K01-037/0011 S011 Mercedes-Benz Sprinter 31 6 DCi/Auto-Form - PSPR Tarnów/Podstacja Tuchów - 4 osoby

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #333 dnia: 06 Styczeń 2020, 12:15:09 »
Interwencja 0005/2020

O godzinie 12:59 po raz kolejny dzisiaj dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie od patrolu policji o powalonym drzewie na ulicy Mroźnej w Tarnowie. Dyżurny ogłasza wyjazd zastępu trzeciego z JRG 1 w Tarnowie.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp trzeci, zastęp trzeci Tarnów ulica Mroźna X powalone drzewo!!!
[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10]

12:59 - Przygotowanie do wyjazdu, brama III otwiera się, strażacy zbiegają do garażu, przebierają się w ubrania bojowe i zajmują miejsca w Manie, kierowca uruchamia silnik Man'a.

13:00 - Dowódca uruchamia sygnalizację świetlno-dźwiękową i melduje ruch pojazdu, kierowca udaje się na miejsce zdarzenia według koordynatów od dyżurnego Stanowiska Kierowania.
-Tarnów 998 361-23 zgłaszam wyjazd Tarnów, ulica Mroźna (w tle słychać dźwięk sygnałów Zury 2120).
-Tarnów 998 przyjąłem, tam policja jest na miejscu bo od nich dostaliśmy zgłoszenie. (w tle słychać dźwięk sygnałów Zury 2120)
-Przyjąłem! (w tle słychać dźwięk sygnałów Zury 2120).

13:07 - Kierowca ustawia wóz w poprzek jezdni, wyłącza sygnalizację dźwiękową, uruchamia światła awaryjne.
-Tarnów 998 361-23 na miejscu, informacja.
-Tarnów 998 przyjąłem.

13:08 - Przodownik roty I/23 zakłada spodnie pilarza z ochroną przed przecięciem oraz wyciąga pilarkę łańcuchową Stihl którą przecina średnio co 0,5 metra leżące na jezdni drzewo.
-Tarnów 998 tu 361-16, odbiór.
-Na odbiorze Tarnów 998.
-Sytuacja następująca, powalone drzewo o średnicy około 30 centymetrów i długości około 12-13 metrów. Drzewo blokuje dwa pasy ruchu w kierunku ulicy Klikowskiej. Policja na miejscu, kiruje ruchem.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje, działajcie.

13:21 - Drzewo zostało porozcinane i strażacy przenoszą fragmenty drzewa na pas zieleni przy Bruk-Becie. Rota I chowa pilarkę do skrytki i zdejmuje spodnie pilarza z ochroną przed przecięciem.

13:24 - Rota I wyciąga miotły z włosiem sztywnym ze schowka na dachu zabudowy Man'a i sprząta jezdnię z małych gałązek, trocin i liści.

13:35 - KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją funkcjonariuszom WRD KMP w Tarnowie. Strażacy chowają sprzęt.

13:44 - Zakończenie działań, odjazd do bazy.
-Tarnów 998 tu 361-23, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Drzewo porozcinane i uprzątnięte na pobocze, miejsce przekazane Policji, kończymy działania, wracamy do bazy.

13:51 - Zastęp w bazie.
-Tarnów 998 1-23 w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 przyjąłem.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0004/2020
Godzina alarmowania: 12:59
Godzina dojazdu: 13:07
Godzina zakończenia działań: 13:44
Godzina powrotu do bazy: 13:51
Osoby poszkodowanych: 0
Adres zdarzenia: Tarnów, ulica Mroźna (przy Bruk-Becie)
Opis zdarzenia: Powalone drzewo blokujące dwa pasy ruchu.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom Policji
Siły i środki:
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osoby
G646 Renault Master III/Gruau - KMP Tarnów/Wydział Ruchu Drogowego - 2 osoby

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #334 dnia: 06 Styczeń 2020, 21:39:17 »
Interwencja 0006/2020

O godzinie 13:59 dyżurny SKKM PSP w Tarnowie odbiera zgłoszenie o ciężarówce, która wpadła w poślizg, staranowała znak co spowodowało uszkodzenie zbiornika z paliwem na DW 977 na wysokości wjazdu do miejscowości Turza od strony Gorlic. Dyżurny powiadamia SKKP w Gorlicach oraz alarmuje OSP KSRG Turza, OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski, a także powiadamia Punkt Alarmowy Filii JRG 2 w Siedliskach.

Do wyjazdu GBARt Man GBARt Man ciężarówka wpadła do rowu i taranując znak uszkodziła zbiornik, jedna osoby poszkodowana DW 977 w kierunku Tarnowa, wjazd do Turzy od strony Gorlic!!![/color]-Posterunek Siedliska przyjąłem!

13:59 - Przygotowanie do wyjazdu, strażacy zbiegają do garaży gdzie zakładają ubrania bojowe i zajmują miejsca w samochodzie, kierowca otwiera garaż, zajmuje miejsce w Manie i uruchamia jego silnik.

14:00 - Dowódca uruchamia sygnalizację świetlno-dźwiękową i melduje ruch pojazdu i kierowca udaje się na miejsce zdarzenia.
-Tarnów 998 362-21 zgłaszam wyjazd, Turza DW 977.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:01 - Strażak z OSP KSRG Turza odbiera zgłoszenie i melduje od razu wyjazd GLBARt.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Turzy.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Turzy, panowie proszę wyjeżdżać Droga Wojewódzka numer 977 ciężarówka wpadła w poślizg, staranowała znak i doszło do uszkodzenia zbiornika z paliwem, jedna osoba poszkodowana.
-Przyjąłem, zgłaszam wyjazd GLBARt do zdarzenia.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:02 - Strażak z OSP Rzepiennik Strzyżewski odbiera zgłoszenie od dyżurnego.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Rzepiennik Strzyżewski!
-Zgłaszam się dla Rzepiennika Strzyżewskiego, proszę wyjeżdżać Droga Wojewódzka numer 977, wjazd do Turzy od strony Gorlic mamy tam ciężarówkę która w wyniku wpadnięcia w poślizg i staranowania znaku ulicznego ma uszkodzony zbiornik z paliwem z którego cieknie paliwo, jedna osoba poszkodowana.
-Przyjąłem, zaraz zgłoszę wyjazd.

14:03 - Wyjazd alarmowy 369[K]24 GBARt Volvo FL 280 z OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Rzepiennik Strzyżewski.
-Zgłaszam się dla Rzepiennika Strzyżewskiego.
-Zgłaszam wyjazd GBARt Volvo do zdarzenia.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:07 - Strażacy z OSP KSRG Turza docierają na miejsce, rota I wyciąga torbę OSP-R1 i udaje się do kierowcy znajdującego się poza rozbitym pojazdem. Rota II zakłada kamizelki odblaskowe i pobiera flary oraz latarki po czym kieruje ruchem.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Turzy.
-GLBARt na miejscu, za chwilę sytuacja.
-Turza przyjąłem.

14:09 - Dowódca podaje rozpoznanie, na miejsce dociera patrol policji.
-Zgłaszam się.
-Tak jak było w zgłoszeniu, ciężarówka wpadła w poślizg uderzyła w znak co spowodowało uszkodzenie zbiornika z paliwem, na szczęście z niego póki co nie kapie bo w baku znajdowało się mało paliwa, kierowca udawał się szybko na stacje benzynową. Ciężarówką podróżowała jedna osoba w wieku 52 lat, przytomny w kontakcie słownym, nie skarży się na jakieś dolegliwości, patrol policji z Gorlic mam na miejscu.  Samochód znajduje się w rowie i leży praktycznie na boku, d
-Przyjąłem.

14:11 - Na miejsce docierają strażacy z OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski. Rota III buduje linię główną, gaśniczą z wytwornicą pianową. Rota IV przystępuje do rozłączenia klemów od akumlatora w pojeździe.
-Tarnów 998 OSP Rzepiennik Strzyżewski na miejscu.
-Przyjąłem.

14:13 - Rota III podaje prąd piany ciężkiej by zabezpieczyć zbiornik z paliwem. Na miejscu zjawia się Zespół Ratownictwa Medycznego z Gorlic.
-Tarnów 998 tu Turza, odbiór.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Turzy.
-ZRM z Gorlic mam na miejscu.
-Przyjąłem.

14:15 - Rota IV stabilizuje pojazd stabilizatorami do pojazdów marki Lukas.

14:17 - Kierowca 362-21 wyłącza sygnalizację dźwiękową i uruchamia oświetlenie awaryjne i ostrzegawcze. Strażacy opuszczają pojazd, dowódca zastępu zakłada kamizelkę KDR-a poziom interwencyjny.
-Tarnów 998 2-21 na miejscu, za chwilę sytuacja.
-Przyjąłem, prawidłowo.

14:19 - Na miejsce dociera Patrol Policji z WRD KMP w Tarnowie. KDR podaje sytuację. ZRM odjeżdża z miejsca zdarzenia.
-Na odbiorze Tarnów 998.
-Sytuacja wygląda następująco, ciężarówka marki Iveco wpadła w poślizg i wjechała do rowu taranując przydrożny znak co spowodowało pęknięcie górnej części zbiornika z paliwa, paliwa zostało około 3 litry tak więc za dużo go nie ma, brak jakichkolwiek wycieków, samochód leży na lewym boku w przydrożnym rowie, pojazdem podróżowała jedna osoba, kierowca, nie skarży się na jakiekolwiek dolegliwości, przybyły na miejsce ZRM po przebadaniu poszkodowanego stwierdził że nie wymaga on hospitalizacji, będziemy potrzebować Mega-City z JRG 1 do wyciągnięcia z rowu tej ciężarówki. Policja z Tarnowa i Gorlic jest na miejscu, ruch odbywa się wahadłowo.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dysponuje Mega City.

14:20 - Dyżurny SKKM ogłasza alarm.
Uwaga! Wyjazd SCRd Turza Droga Wojewódzka numer 977 Gorlice-Tarnów, wjazd do Turzy pomóc Siedliską!!!
14:21 - Przygotowanie do wyjazdu. Rezerwowy kierowca oraz dowódca zbiegają do garażu i przebierają się w ubranie bojowe wraz z hełmami, otwierają garaż w którym stoi Renault Kerax SCRd i zajmują w nim miejsca.

14:22 - Kierowca uruchamia silnik i wyjeżdża przed garaż, dowódca zgłasza wyjazd alarmowy i uruchamia sygnalizację świetlno-dźwiękową, kierowca udaje się na miejsce zdarzenia.
-Tarnów 998 tu 1-49, zgłaszam wyjazd do Turzy.
-Tarnów 998 przyjąłem, jedź według kordynatów.
-Przyjąłem, prawidłowo.

14:23 - Rota VI/362-21 zabiera skrzynkę z narzędziami i demontuje zbiornik z paliwem.

14:27 - Rota V/362-21 przelewa zawartość zbiornika z paliwem do plastikowej skrzynki.

14:45 - Rota I, II oraz III wynoszą przewożony przez zestaw towar w postaci drewnianych palet. Funkcjonariusze Policji z Gorlic kierują ruchem.

15:04 - Funkcjonariusze Policji z KMP WRD Tarnów prowadzą swoje czynności.

15:22 - SCRd Renault Kerax na miejscu.
-Tarnów 998 361-49 na miejscu.
-Przyjąłem.

15:57 - Zakończenie czynności przez funkcjonariuszy policji, policjanci z Gorlic zamykają ruch całkowicie. Kierowca SCRd z JRG 1 ustawia pojazd w dogodnej pozycji by wyciągnąć pojazd z rowu.

16:01 - Rota V/21 i V/21 zakłada pasy i łańcuchy do których zapina haki SCRd z JRG 1 Tarnów.

16:13 - Operator Mega-City napręża liny i wyciąga zestaw na jezdnię.

16:43 - Roty I i IV wyciąga miotły którymi zamiata jezdnię z błota i innych pozostałości po wypadku.
-Tarnów 998 tu 362-16, odbiór.
-Zgłaszam się.
-Zestaw został wyciągnięty, będę spisywał dane i będziemy kończyć działania powoli.
-No przyjąłem, prawidłowo.

16:49 - KDR spisuje dokumentację.
-Tarnów 998 dla Siedlisk, odbiór.
-Zgłasza się Tarnów.
-Podaj mi numer zdarzenia, czas alarmowania i wyjazdu OSP Turza i Rzepiennik Strzyżewski.
-Numer zdarzenia 0006, alarmowanie OSP Turza i Rzepiennik Strzyżewski 13:59, wyjazd Turzy 14:01, Rzepiennika Strzyżewskiego 14:03.
-Przyjąłem, dziękuje.

17:03 - Strażacy chowają sprzęt, dowódca przekazuje dokumentację funkcjonariuszom policji.

17:18 - Zakończenie działań, powrót do bazy.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 362-21.
-Zgłaszam się dla 2-21.
-Zestaw został wyciągnięty na jezdnię, droga uprzątnięta z pozostałości po zdarzeniu, miejsce wraz z pojazdem protokołem przekazane funkcjonariuszom policji, wszystkie jednostki kończą działania i wracają do bazy, jak zrozumiałeś?

17:29 - OSP Turza w remizie.
-Tarnów 998 Turza w bazie, w dyspozycji.

17:33 - OSP Rzepiennik Strzyżewski w bazie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Rzepiennika Strzyżewskiego.
-Zgłaszam się.
-Zgłaszam powrót do bazy samochodu GBARt, w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem, dzięki.

17:39 - 362[K]21 w bazie.
-Tarnów 998 362-21 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem.

18:03 - 361[K]49 SCRd w bazie.
-Tarnów 998 361-49 w bazie.
-49 przyjąłem, prawidłowo.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0006/2020
Godzina alarmowania: 13:59
Godzina dojazdu: 14:07 - OSP KSRG Turza/ 14:11 - OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski/14:17 - Filia Siedliska JRG 2 Tarnów
Godzina zakończenia działań: 17:18
Godzina powrotu do bazy: 17:29 - OSP KSRG Turza, 17:33 - OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski/ 18:03 - 361[K]49 SCRd
Adres zdarzenia: Turza (gm. Rzepiennik Strzyżewski), Droga Wojewódzka nr. 977 relacji Tarnów - Gorlice
Opis zdarzenia: Samochód ciężarowy marki Iveco wpadł w poślizg uderzył w przydrożny znak co spowodowało uszkodzenie zbiornika z paliwem i znalazł się w rowie.

Siły i środki:
362[K]21 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 2 Tarnów/Posterunek Czasowy Siedliska - 5 osób
361[K]49 SCRd Renault Kerax 420.34/ISS Wawrzaszek - JRG 1 Tarnów - 2 osoby
369[K]24 GBARt 2,7/16 Volvo FL 280/Bocar PS - OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski - 6 osób
379[K]46 GLBARt 1/8 Mitsubishi Fuso Center/Bocar PS - OSP KSRG Turza - 6 osób
G647 Renault Master II/Gruau - KMP Tarnów/Wydział Ruchu Drogowego - 2 osoby
G881 Renault Master III/AMZ-Kutno - KPP Gorlice/Wydział Ruchu Drogowego - 2 osoby
K02-038 P111 Renault Master III/Auto-Form - Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach/Podstacja Łużna - 2 osoby
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2020, 21:33:19 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #335 dnia: 07 Styczeń 2020, 19:18:50 »
Interwencja 0007/2020

O godzinie 13:41 dyżurny SKKM PSP w Tarnowie odbiera po raz kolejny zgłoszenie o niebezpiecznie zwisającej gałęzi nad chodnikiem która zagraża spadnięciu na jednego z pacjentów. Dyżurny ogłasza wyjazd zastępu drugiego i drabiny.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp drugi i drabina, zastęp drugi i drabina Tarnów ulica Czerwonych Klonów w Mościcach gałąź niebezpiecznie zwisa nad jezdnią i grozi spadnięciem na jednego z przechodniów, policja zadysponowana!!!

13:41 - Przygotowanie do wyjazdu, bramy nr. 2 i 4 unoszą się, strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania  bojowe po czym zajmują miejsca w pojazdach, kierowcy Iveca i Man'a uruchamiają silniki pojazdów.

13:42 - Zastępca dowódcy zmiany II melduje wyjazd alarmowy. Kierowcy uruchamiają sygnały świetlno-dźwiękowe i udają się na miejsce do zdarzenia.
-Tarnów 998 61-25 zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 1-52 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem!.

13:50 - Kierowcy próbują zlokalizować miejsce zdarzenia.
-61-15, 61-15 dla 1-52.
-Zgłasza 1-15.
-Spytaj dyżurnego o lokalizację.
-No przyjąłem, właśnie miałem to robić. Tarnów 998 zgłoś dla 361-25.
-Zgłaszam się, słyszałem korespondencję to jest gdzieś przy parku koło biedronki w okolicy przystanku autobusowego.
-No przyjąłem, prawidłowo, dziękuje.

13:51 - Kierowcy wyłączają sygnalizację dźwiękową oraz uruchamiają oświetlenie awaryjne i ostrzegawcze. Strażacy opuszczają pojazdy i udają się na rozpoznanie razem z KDR-em.
-Tarnów 998 361-25 oraz drabina na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem, policja będzie w ciągu 10-ciu minut będzie u Was na miejscu.
-Przyjąłem, prawidłowo.

13:52 - Rota III/52 odgradzają teren od osób postronnych. Rota II/25 wyciąga pachołki i je rozstawia, po czym zakłada kamizelki do kierowania ruchem i udaje się kierować ruchem na ruchliwej trasie. Kierowca 52 kładzie na ziemi podkłady pod podpory stabilizacyjne. Rota I zakłada spodnie pilarza z ochroną przed przecięciem i przygotowuje dwie sztuki piły łańcuchowej Sthil 341 MS. Dowódca 361[K]25 zakłada kamizelkę KDR-a - poziom interwencyjny i wykonuje dokumentację fotograficzną dla Urzędu Gminy.

13:53 - Kierowca drabiny rozkłada podpory stabilizacyjne i je opuszcza.

13:55 - Operator drabiny zajmuje miejsce przy panelu i rozkłada po czym obniża ramię podnośnika.

13:57 - Rota I/25 zakłada szelki asekuracyjne i zabezpiecza się liną.

13:59 - Rota I wchodzi do kosza drabiny i operator drabiny podnosi ją na wysokość zwisającej gałęzi. KDR podaje rozpoznanie.
-Tarnów 998 dla 61-15.
-Zgłaszam się dla 61-15.
-Gałąź jednego z drzew niebezpiecznie zwisa nad chodnikiem, będziemy ją usuwać bo stwwarza zagrożenie dla przechodniów, w koszu działa dwóch ratowników. Siły i środki są wystarczające, zadysponuj mi zakład oczyszczania miasta.
-Przyjąłem, policja jest na miejscu?
-Policji nie ma na miejscu.
-Przyjąłem.

14:01 - Patrol policji na miejscu, funkcjonariusze zakładają kamizelki odblaskowe i kieruje ruchem.

14:02 - Przodownik roty I ucina zwisającą gałąź, pomocnik przodownika roty I pomaga zrzucić gałąź na chodnik.

14:06 - Operator drabiny opuszcza ramię podnośnika na ziemię.

14:07 - Rota I wychodzi z kosza, odpina linę zabezpieczającą oraz szelki asekuracyjne. Rota II/25 po schowaniu lizaków do kierowania ruchem oraz kamizelek odblaskowych udaje się po miotły na dach 361-25 którymi oczyszcza chodnik z liści oraz trocin, a także samej gałęzi na pas zieleni.

14:10 - Operator drabiny składa ramię.

14:14 - Kierowca drabiny podnosi i składa podpory stabilizujące, a także chowa podkłady do jednej ze skrytek w Iveco. KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją policjantom.
-Tarnów 998 tu 361-25.
-Zgłasza się Tarnów.
-Zagrożenie zostało usunięte, chodnik oczyszczony z liści oraz trocin, miejsce protokołem przekazałem funkcjonariuszom Policji, kończymy działania i oba zastępy wracają do bazy, na miejscu pozostaje Policja.
-No przyjąłem, dziękuje.

14:27 - Oba zastępy w bazie.
-Tarnów 998 1-52 w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem, dzięki.
-Tarnów 998 361-25 w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 przyjąłem, dzięki za udział.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0007/2020
Godzina alarmowania: 13:41
Godzina dojazdu: 13:51
Godzina zakończenia działań: 14:14
Godzina powrotu do bazy: 14:27
Adres zdarzenia: Tarnów - Mościce, ulica Czerwonych Klonów
Opis zdarzenia: Zwisająca gałąź zagrażała przechodniom na chodniku.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom Policji.

Siły i środki:
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/PUH Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 5 osób
361[K]52 SCD-37 Iveco 160E30/Magirus - JRG 1 Tarnów - 3 osoby
G613 Volkswagen T5 - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2020, 21:33:06 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #336 dnia: 07 Styczeń 2020, 21:32:21 »
Interwencja 008/2020

O godzinie 14:01 do SKKM PSP w Tarnowie wpływa zgłoszenie o pięciu kolizji na Alei Jana Pawła II przy skręcie na ulicę Słoneczną. Dyżurny ogłasza wyjazd 362-22, 27 i 90 z dowódcą JRG 2.

-362-10 zgłoś się dla Tarnów 998.
-Zgłasza się 362-10 dla Tarnowa.
-Słuchaj, wyjeżdżaj pierwszym, drugim i 90-tką Aleja Jana Pawła II skręt na Słoneczną mamy trzy kolizje, łącznie siedem pojazdów, dwie osoby poszkodowane. Polica i ZRM zadysponowane.
-2-10 przyjąłem.

Uwaga! Wyjazd alarmowy pierwszy, drugi dowódcy JRG Aleja Jana Pawła II trzy kolizje, łącznie siedem samochodów, dwie osoby poszkodowane, służby zadysponowane!!!.

14:01 - Przygotowanie do wyjazdu. Bramy unoszą się, strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe i zajmują miejsca w wozach, kierowcy uruchamiają silniki pojazdów.

14:02 - Wyjazd alarmowy trzech zastępów.
-Tarnów 998 2-22 i 27 zgłaszam wyjazd.
-Przyjąłem.
-Tarnów 998 2-90 wyjazd.
-2-90 przyjąłem.

14:05 - Kierowcy 2-22,27 i 90 ustawiają się gęsiego i wyłączają sygnalizację dźwiękową oraz uruchamiają oświetlenie awaryjne i ostrzegawcze.
-Tarnów 998 2-12 zastępy na miejscu.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:06 - Roty I/22 oraz II/22 wyjmują torbę PSP-R1 i biegną do osób biorących udział w zdarzeniu.
Roty III/27 zabiera hooligany oraz skrzynki z narzędziami z 22 i 27 po czym udaje się do pojazdów biorących udział w zdarzeniu, otwiera maski i odpina klemy od akumlatorów i sprawdza bagażniki wszystkich pojazdów biorących udział w zdarzeniu - okazuje się że jeden z pojazdów marki Volkswagen Passat TD posiada instalację gazową, zadaniem strażaków jest zakręcenie zaworu głównego butli. Rota VI/27 zakłada kamizelki odblaskowe, zabiera tarcze drogowe i kieruje ruchem.

14:07 - Dwa ZRM oraz patrol policji na miejscu.
-Tarnów 998 tu 2-12, dwa ZRM-y i Policja na miejscu.
-Przyjąłem.

14:08 - Policjanci zakładają kamizelki odblaskowe i kierują ruchem. Ratownicy Medyczni sprawdzają wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu pod kątem obrażeń, KDR podaje sytuację.
-Tarnów 998 dla 2-12.
-Zgłasza się Tarnów 998.
-Doszło do najechania na siebie siedmiu samochodów, trzech osobowych, trzech dostawczych i dwóch ciężarowych. Dwie osobówki znajdują się w przydrożnym rowie, dostawczy i ciężarowy znajdują się na poboczach, a reszta na pasach ruchu. Pojazdami podróżowało łącznie 8 osób, nie skarżą się na jakiekolwiek dolegliwości, są sprawdzane przez dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, w jednej osobówce odnaleźliśmy instalację gazową, butla zakręcona. Ruch całkowicie zablokowany. Policja i dwa ZRM mam na miejscu, siły i środki mam wystarczające.
-No przyjąłem, działajcie.

14:10 - Na miejscu zjawia się Patrol Policji z WRD.

14:24 - Po sprawdzeniu stanu osób ZRM-y odjeżdżają z miejsca zdarzenia i wracają na dyżur. Policjanci wykonują swoje czynności. Dowodzenie na miejscu przejmuje 362-13 (dowódca zmiany), 362-12 do bazy.
-Tarnów 998 tu 362-90 zakończyłem działania, na miejscu pozostaje 362-22 i 362-27, dowodzenie przejmuje 362-13.
-Tarnów 998 przyjąłem.

14:32 - 362[K]90 SLRr Mitsubishi L200 z JRG 2 Tarnów w koszarach.
-Tarnów 998 2-90 w bazie, w gotowości.

15:13 - Policja zakończyła regulaminowe czynności. Roty I oraz II/22 wraz z pomocą policjantów i właścicieli pojazdów przepychają pojazdy biorące udział w zdarzeniu na pobliski parking.

15:29 - Rota IV/27 przygotowuje liny oraz łańcuchy które zapina przy pojazdach będących w rowie. Kierowca pierwszo-wyjazdowego Mercedesa ustawia się w dogodną pozycję by użyć wyciągarki i wyciągnąć pojazdy z rowu.

15:35 - Rota IV/27 podpina hak wyciągarki do łańcuchów oraz pasów. Kierowca napręża linę i uruchamia wciąganie - samochód jest w trakcie wyciągania pojazdu na jezdnię.

15:42 - Drugi pojazd jest w trakcie wyciągania. Roty I oraz II/22 przepychają poprzednio wyciągnięty pojazd na parking oddalony około 30 metrów od miejsca zdarzenia.

15:48 - Drugi pojazd jest także przepychany na pobliski parking dla samochodów, policjanci przejeżdżają ciężarówkami na parking. Rota III/27 wyciąga dwa wiaderka do których wsypuje sorbent do wchłaniania substancji ropopochodnych i rozsypują go po niewielkich wyciekach.

16:07 - Sorbent wchłonął wszystkie wycieki, roty I oraz II/22 za pomocą mioteł zamiatają sorbent i  pozostałości metalu, szkła i inne kawałki karoserii w " kupę ", ładują na szuflę i wsypują do plastikowego worka. KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją policjantom, ruch odbywa się prawidłowo.

16:19 - Zakończenie działań, powrót do bazy.
-Tarnów 998 zgłoś się dla 2-22, .
-Zgłaszam się.
-Pojazdy zepchnięte na pobocze, wycieki zneutralizowane, droga oczyszczona, ruch odbywa się prawidłowo, miejsce wraz z pojazdami przekazane pisemnie Policji, kończymy działania i oba zastępy wracają do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem, prawidłowo.

16:26 - Sekcja Ratownictwa Technicznego w koszarach.
-Tarnów 998 2-22 i  2-27 w bazie, w dyspozycji.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0008/2020
Godzina alarmowania: 14:01
Godzina dojazdu: 14:05
Godzina zakończenia działań: 16:19
Godzina powrotu do bazy: 14:32 - 362[K]90 / 16:26 - 362[K]22 & 27
Adres zdarzenia: Tarnów, Aleja Jana Pawła II
Opis zdarzenia: Trzy kolizje w jednym czasie.
Miejsce zdarzenia przekazano: Funkcjonariuszom Policji.

Siły i środki:
362[K]22 GBARt 2/28 Mercedes-Benz Atego 1530/Bocar PS - JRG 2 Tarnów - 6 osób
362[K]27 GCBARt 5/32 Scania P400/ISS Wawrzaszek - JRG 2 Tarnów - 5 osób
362[K]90 SLRr Mitsubishi L200/Marvel - JRG 2 Tarnów - 2 osoby
G647 Renault Master II/Gruau - KMP Tarnów/WRD - 2 osoby
G663 Kia Cee'D SW II - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby
K01-072/0017 P017 Fiat Ducato II/AMZ-Kutno - PSPR Tarnów/Podstacja JRG 2 Tarnów - 3 osoby
S002 K01-035/002 Fiat Ducato III/Auto-Form - PSPR Tarnów - 4 osoby

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #337 dnia: 07 Styczeń 2020, 22:14:00 »
Interwencja 009/2020

O godzinie 14:43 dyżurny SKKM PSP w Tarnowie odbiera zgłoszenie od Pogotowia Energetycznego o  powalonych drzewach i konarach które zerwały linię energetyczną i odcięły  w miejscowości Biała od posesji XX. Dyżurny ogłasza wyjazd alarmowy zastępu pierwszego z JRG 1 Tarnów iwykonuje telefon do naczelnika OSP Biała by zwołał chłopaków do wyjazdu.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy Biała XX Pogotowie Energetyczne prosi o pomoc w usunięciu  kilku drzew i konarów które zerwały linię energetyczną i zerwały dopływ prądu do wsi!!!.
14:43 - Przygotowanie do wyjazdu. Brama pierwsza unosi się, strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodzie. Kierowca uruchamia silnik.

14:44 - Kierowca udaje się na miejsce zdarzenia i uruchamia sygnały świetlno-dźwiękowe. Dowódca zmiany melduje wyjazd.
-Tarnów 998 361-24 zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem, tam poinformowałem jeszcze naczelnika OSP Biała o zdarzeniu, więc chłopaki będą się zbierać.
-Przyjąłem! (w tle słychać modulator dźwiękowy BOS 200).

14:50 - Wyjazd OSP Biała.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Białej.
-Zgłasza się Tarnów.
-Zgłaszam wyjazd GLM do zdarzenia.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje. W ilu jedziecie?
-W sześciu.
-Przyjąłem, prawidłowo, dziękuje.

14:53 - Kierowcy 378[K]38 i 361[K]24 wyłączają sygnalizację świetlno-dźwiękową i ustawiają wozy za wozem PE. Rota I/24 i III/OSP Biała wyciągają spodnie pilarza z ochroną przed przecięciem.
-Tarnów 998 361-24 na miejscu, za chwilę informacja.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 OSP Biała na miejscu zdarzenia.
-Przyjąłem!

14:56 - Roty I i III wyciągają pilarki łańcuchowe Stihl MS 341, zdejmują osłony, uruchamiają ich silniki i przecinają kawałki drzewek. Rota II i IV przenoszą wspólnymi siłami konary na pobocze. KDR podaje sytuację. Policja na miejscu.
-Tarnów 998 361-13.
-Zgłaszam się.
-Sytuacja następująca, pięć drzewek zerwało linię energetyczną która doprowadzała prąd do wsi. Droga całkowicie nieprzejezdna, prąd odcięty przez obecną na miejscu energetykę. Policja na miejscu, siły i środki wystarczające.
-Tarnów 998 przyjąłem, działajcie.

15:11 - Rota I i III chowają piły do samochodów i zdejmują spodnie pilarza i także chowają do samochodu z JRG 1 Tarnów.

15:16 - Strażacy usuwają fragmenty drzew na pas zieleni przy drodze.

15:25 - Rota III oraz IV/25 zamiata jezdnię miotłą z włosiem sztywnym z trocin, liści i malutkich gałązek.

15:32 - Jezdnia uprzątnięta. KDR spisuje dokumentację i przekazuję ją pracownikom PE.

15:41 - Zakończenie działań, powrót do bazy.
-Tarnów 998 361-24.
-Zgłaszam się dla 1-24.
-Zakończyliśmy działania, jedna uprzątnięta, miejsce pisemnie przekazano energetyce, wracamy do bazy. Na miejscu pozostaje Pogotowie Energetyczne oraz Policja.
-Przyjąłem, wracajcie.

15:46 - OSP Biała w bazie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Biała.
-Zgłaszam się.
-GLM w bazie, w dyspozycji.

15:54 - Zastęp pierwszy w bazie.
-Tarnów 998 361-24 w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0009/2020
Godzina alarmowania:14:43
Godzina dojazdu: 14:53
Godzina zakończenia działań: 15:41
Godzina powrotu do bazy: 15:46 - OSP Biała/ 15:54 - JRG 1 Tarnów
Adres zdarzenia: Biała XXX
Opis zdarzenia: Kilka drzew i konarów zerwało linię energetyczną i zablokowało ruch drogowy na drodze.
Miejsce zdarzenia przekazano: Pracownikom Pogotowia Energetycznego

Siły i środki:
G643 Fiat Ducato/Gruau - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby
378[K]38 GLMRt Lublin II/FSO - OSP Biała - 6 osób
361[K]24 GBARt 2,5/24 Mercedes-Benz Atego 1329/Bocar PS - JRG 1 Tarnów - 6 osób
Volkswagen T6 - Pogotowie Energetyczne - 2 osoby

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #338 dnia: 07 Styczeń 2020, 23:06:04 »
Interwencja 0010/0011/2020

O godzinie 14:57 dyżurny SKKM PSP w Tarnowie odbiera zgłoszenie od wystraszonej mieszkanki miejscowości Tarnowiec (gm. Tarnów) w której odcięto dopływ prądu do budynku, a jej mąż jest przypięty do aparatury podtrzymującej życie w domu, urządzenie nadal działa lecz bateria na której działa może się niedługo wyczerpać. Dyżurny od razu ogłasza wyjazd alarmowy zastępu trzeciego i alarmuje OSP KSRG Koszyce Małe.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się trzeci samochód Tarnowiec XXX w prawo za kościołem pomoc w zasileniu aparatury podtrzymującej życie!!!

14:57 - Brama trzecia unosi się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodzie, kierowca uruchamia silnik.

14:58 - Wyjazd alarmowy do zdarzenia.
-Tarnów 998 361-23 zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem, tam w tej aparaturze bateria może się niedługo wyczerpać, mieszkanka prosi o pomoc w jej zasileniu.
-Prawidłowo.

15:00 - Strażak z OSP Koszyce Małe odbiera zgłoszenie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Koszyc Małych!
-Zgłaszam się, wyjeżdżajcie pomoc w zasileniu baterii podtrzymującej życie Tarnowiec XXX.
-Przyjąłem, będę wyjeżdżał SLRr.
-Przyjąłem.

15:02 - Wyjazd OSP KSRG Koszyce Małe do zdarzenia.
-Tarnów 998 Koszyce Małe wyjazd.
-Przyjąłem.

15:08 - Strażacy odnajdują adres i wyłączają sygnalizację dźwiękową, kierowcy uruchamiają oświetlenie awaryjne. Strażacy poza kierowcami opuszczają pojazd, rota I/OSP Koszyce Małe wyciąga agregat prądotwórczy oraz kable i biegnie z nimi do budynku.
-Tarnów 998 tu Koszyce Małe i 1-23 na miejscu.
-Przyjąłem, prawidłowo.

15:10 - Strażacy podpinają baterię do agregatu prądotwórczego, rota I uruchamia agregat.

15:12 - 361[K]23 podaje rozpoznanie.
-Tarnów 998 dla 1-16.
-Zgłaszam się.
-Sytuacja następująca, w wyniku braku prądu w całej miejscowości zasilanie do aparatury podtrzymującej życie męża osoby zgłaszającej, aparatura jest obecnie zasilana przez baterięę która była na wyczerpaniu, obecnie uzupełniamy energię w niej, ja myślę że my wrócimy, a na miejscu pozostanie zastęp z OSP, ale jeszcze zostaniemy.
-No przyjąłem, dziękuje.

15:32 - Dyżurny odbiera kolejne zgłoszenie od Pogotowia Ratunkowego, że kilka domów dalej mężczyzna w wieku około 50-ciu lat przewrócił się na chodniku i stracił przytomność. Jako że jest to praktycznie ta sama przecznica dyżurny powiadamia KDR na miejscu o kolejnym zdarzeniu.
-361-16 zgłoś się dla Tarnów 998.
-Zgłaszam się.
-Dostałem teraz zgłoszenie od Pogotowia Ratunkowego o braku wolnych karetek, a dosłownie 200 metrów od Was w stronę kościoła, Tarnowiec XXX, mężczyzna w wieku około 50-ciu lat poślizgnął się na chodniku i stracił przytomność, najbliższy ZRM będzie za 30 minut około.
-Przyjąłem, pakujemy się do auta.
-Przyjąłem, robię nowe zdarzenia dla Waszego zastępu.
-Prawidłowo.

15:33 - Strażacy zajmują miejsca w 361-23 i kierowca udaje się na miejsce zdarzenia według koordynatów.

15:35 - Zastęp na miejscu.
-Tarnów 998 361-23 na miejscu.
-Przyjąłem.

15:36 - Rota I wysiada z pojazdu i wyciąga torbę PSPR-R1 wraz z deską ortopedyczną i AED.

15:37 - Przodownik roty I stabilizuje głowę kolanami, pomocnik przodownika roty I sprawdza przytomność osoby poszkodowanej po przez mocne potrząsanie ramionami i wołanie " Halo?! Słyszysz mnie? Halo?! " - poszkodowany odzyskuje przytomność, próbuje wstać, lecz strażacy mu nie pozwalają, strażacy prowadzą wywiad.
Pozyskanie informacje:
  • Choruje na serce, brak innych chorób w ostatnich miesiącach
  • W trakcie spaceru zrobiło mu się słabo
  • Obecnie kręci mu się w głowie
  • Przyjmuje silne leki na serce
  • Wracał do domu
  • Ma 52 lata

15:38 - Przodownik roty I wykonuje poszkodowanemu badanie urazowe - rozcięta skóra na głowie w części potylicznej. Strażacy wyciągają Codofix i jałowy opatrunek który zakładają na głowę oraz kołnierz ortopedyczny by ustabilizować odcinek szyjny kręgosłupa.

15:39 - Strażacy przekładają poszkodowanego na deskę metodą " maksymalnie wiele rąk, przykrywają kocem NRC aby uchronić go przed utratą ciepła, zapinają pasy bezpieczeństwa i układają stabilizatory głowy.
-Tarnów 998 361-16 mężczyzna lat 52, w trakcie spaceru zasłabł i na skutek rany głowy w części potylicznej stracił przytomność, w kontakcie słownym i wzrokowym. Choruje na serce i przyjmuje na nie silne leki.
-Przyjąłem, tam jedzie do Was ZRM z Tuchowa.
-Przyjąłem.

15:46 - Działania na miejscu poprzedniego zdarzenia dobiegają końca, strażacy wracają do bazy.
-Tarnów 998 tu Koszyce Małe zakończyliśmy działania, prąd został przywrócony, wracamy do bazy.
-Przyjąłem, dziękuje, po powrocie proszę o kontakt telefoniczny.
-Przyjąłem.

15:53 - Strażacy na miejscu drugiego zdarzenia udzielają wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej, dowódca zastępu chowa AED do samochodu.

15:59 - OSP Koszyce Małe w bazie.
-Tarnów 998 Koszyce Małe w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje, proszę o kontakt telefoniczny.
-Przyjąłem, już dzwonie.

16:02 - ZRM na miejscu, ratownicy medyczni przejmują czynności medyczne, strażacy przekazują pozyskane informacje ZRM.
-998 Tarnów 1-16 ZRM na miejscu.
-Przyjąłem.

16:04 - Strażacy pomagają przetransportować mężczyznę na desce ortopedycznej na nosze do karetki.

16:07 - ZRM odjeżdża do Tarnowskiego szpitala. Zakończenie działań, odjazd do  bazy.
-Tarnów 998 tu 361-23.
-Zgłaszam się.
-Zakończyliśmy działania, ZRM zabrał osobę do szpitala.
-Przyjąłem, dziękuje.

16:21 - Zastęp w bazie.
-Tarnów 998 361-23 w bazie, w gotowości.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0010/2020
Godzina alarmowania: 15:32
Godzina dojazdu: 15:35
Godzina zakończenia działań: 15:46
Godzina powrotu do bazy: 15:59
Adres zdarzenia: Tarnowiec XXX
Opis zdarzenia: Pomoc mieszkance w zasileniu aparatury podtrzymującej życie.
Miejsce zdarzenia przekazano: -

Siły i środki:
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/PUH Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osoby [PRZEDYSPONOWANO]
379[K]53 SLRr Volskwagen T5 - OSP KSRG Koszyce Małe - 4 osoby

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0011/2020
Godzina alarmowania: 14:57
Godzina dojazdu: 15:08
Godzina zakończenia działań: 16:07
Godzina powrotu do bazy: 16:21
Adres zdarzenia: Tarnowiec XXX
Opis zdarzenia: Udzielenie KPP osobie poszkodowanej z powodu braku ZRM.
Miejsce zdarzenia przekazano: -

Siły i środki:
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/PUH Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osoby K01-037/0011 S011 Mercedes-Benz Sprinter 316 DCi/Auto-Form - PSPR Tarnów/Podstacja Tuchów - 4 osoby

Albert Einstein

Offline karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #339 dnia: 08 Styczeń 2020, 20:10:58 »
Budżet 140tys

Do opisu

-pozar mieszkania

-pozar samochodu osobowego

-dostawczak uderzył w drzewo
zasłużony emerytowany

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #340 dnia: 08 Styczeń 2020, 21:14:59 »
Interwencja 0012/2020

Mamy środek tygodnia (środę), o godzinie 15:42 dyżurny Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze przy ulicy Słonecznej XX w Tarnowie. Dyżurny powiadamia Pogotowie Energetyczne, Gazowe i Policję.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp pierwszy, drugi i podnośnik Tarnów ulica Słoneczna XX pożar mieszkania na parterze!
-362-10 przyjąłem, wyjeżdżamy.

Uwaga! Uwaga! Wyjazd zastępu trzeciego Tarnów ulica Słoneczna XX pożar mieszkania na parterze.[/b]

15:42 - Przygotowanie do wyjazdu, bramy unoszą się, strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe i zajmują miejsca w samochodach. Kierowcy uruchamiają silniki.

15:43 - Wyjazdy alarmowe.
-Tarnów 998 2-22 zgłaszam wyjazd trzech zastępów do zdarzenia.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, to będzie druga klatka.
-No przyjąłem[/color] (w tle słychać dźwięk sygnałów dźwiękowych).
-Tarnów 998 61-23 zgłaszam wyjazd ulica Słoneczna XX, klatka druga.
-Tarnów 998 przyjąłem.

15:45 - Roty I oraz II/22 zakładają Aparaty Ochrony Układu Oddechowego.

15:49 - Kierowcy wozów z JRG 2 wyłączają sygnalizację dźwiękową i ustawiają wozy równolegle do siebie przy wskazanym budynku oraz klatce. 
-Tarnów 998 362-22 zastępy na miejscu.
-Przyjąłem.

15:50 - Rota I oraz II zakłada maski od aparatów powietrznych. Rota III buduje linię główną pod wejście do klatki, rota IV buduje linię gaśniczą. 362-15 udaje się odłączyć media w budynku.

15:51 - Rota I przygotowuje hooligana, rota II przygotowuje wyważarkę hydrauliczną, detektor wielogazowy i kamerę termowizyjną. Strażacy udają się w AOUO pod wskazane mieszkanie. Mieszkańcy ewakuowani przed naszym przybyciem.
-Tarnów 998 zgłoś dla 362-13.
-Zgłaszam się dla 2-13.
-Na klatce schodowej wyczuwalny jest wyraźnie zapach spalenizny, obecnie udajemy się sprawdzić mieszkania, w tym mieszkanie wskazane przez mieszkańców. Mieszkańcy ewakuowani przed naszym przybyciem, łącznie 16 osób, nikt nie wymaga udzielenia pomocy medycznej, siły i środki na ten moment są wystarczające, ale 1-23 może dojechać. Policja na miejscu.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem.

15:52 - Rota I wywarza drzwi hooliganem i wchodzi do mieszkania - zadymienie lekkie. Po wejściu do mieszkania strażacy stwierdzili że spaliła się tylko przyprawa pozostawiona na kuchence, prawdopodobnie właściciel mieszkania wyszedł zapominając o zdjęciu potrawy z kuchni gazowej. Rota I sprawdza czy kurki w kuchence są pozakręcane, rota II otwiera okna w mieszkaniu.

15:53 - Kurki kuchenki pozakręcane. Rota I zalewa spaloną potrawę wraz z garnkiem bieżącą z kranu. KDR prosi o zawrócenie 361-23 oraz odsyła do bazy 362-53.
-Tarnów 998 zgłoś dla 2-13.
-Zgłaszam się.
-Sytuacja wygląda następująco, zadymienie było spowodowane pozostawioną na kuchence gazowej spaloną potrawą, w mieszkaniu panuje lekkie zadymienie, będziemy wietrzyć budynek, 2-53 odsyłam do bazy, pozostałe siły i środki możesz odysponować.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem. 1-23, 1-23 zgłoś się dla Tarnów 998.
-Zgłasza się 1-23 dla Tarnowa 998.
-Słyszałeś korespondencję?
-Tak, słyszałem, zawracam do bazy.
-Przyjąłem, dziękuje.

15:54 - Rota III/27 wyciąga wentylator oddymiający, ustawia go przy wejściu na klatkę schodową oraz uruchamia. 362-53 wraca do bazy.
-Tarnów 998 2-53 zakończyłem działania, z polecenia dowódcy wracam do bazy.
-Tarnów 998 przyjąłem.

15:55 - Roty wychodzą z budynku i zdejmują Aparaty Ochrony Układu Oddechowego.

16:01 - SH-40 i GBARt w bazie.
-Tarnów 998 2-53 w bazie, w gotowości.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-998 1-23 w bazie, w dyspozycji.
-Przyjąłem.

16:13 - Budynek przewietrzony. Rota I zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego, zabiera detektor wielogazowy i wchodzi na klatkę, potem do mieszkania.

16:15 - Rota II wyłącza silnik wentylatora. Rota I wykonuje pomiar stężenia tlenku węgla oraz innych gazów niebezpiecznych w budynku - brak szkodliwych substancji w powietrzu.

16:18 - Strażacy wychodzą z budynku i zdejmują Aparaty OUO, rota II chowa wentylator do skrytki w Scanii.

16:20 - 362-13 & 15 udają się przywrócić media (gaz oraz prąd elektryczny) w budynku.

16:22 - KDR sporządza protokół, po czym przekazuje funkcjonariuszom Policji.

16:25 - Na miejscu zjawia się właściciel mieszkania.

16:31 - Zakończenie działań, kierowcy wyłączają oświetlenie i odjeżdżają w kierunku koszar JRG nr. 2 PSP w Tarnowie.
-Tarnów 998 zgłoś dla 62-22.
-Zgłaszam się dla 62-22.
-Miejsce protokołem przekazano funkcjonariuszom, działania zostały zakończone, wszystkie zastępy wracają do bazy,

16:39 - Oba zastępy w koszarach, strażacy wymieniają butle w Aparatach Ochrony Układu Oddechowego i po sprawdzeniu sprzętu rozchodzą się do swoich zadań, obowiązków.
-Tarnów 998 362-22 w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 362-27 w bazie, w gotowości!
-Przyjąłem, dzięki!

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0012/2020
Godzina alarmowania: 15:42
Godzina dojazdu: 15:49
Godzina zakończenia działań: 16:31
Godzina powrotu do bazy: 16:39 - 362[K]22, 27 / 16:01 - 362[K]53 & 361[K]23
Adres zdarzenia: Słoneczna XX, Tarnów
Opis zdarzenia: Pożar mieszkania
Miejsce zdarzenia przekazano:  Funkcjonariuszom Policji

Siły i środki:
361[K]23 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/PUH Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 4 osoby
362[K]22 GBARt 2/28 Mercedes-Benz Atego 1530/Bocar PS - JRG 2 Tarnów - 6 osób
362[K]27 GCBARt 5/32 Scania P400/Wawrzaszek ISS - JRG 2 Tarnów - 5 osób
362[K]53 SH-40 Volvo FM 12/Bumar - Koszalin - JRG 2 Tarnów - 1 osoba
G624 Fiat Ducato/Gruau - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2020, 18:12:33 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #341 dnia: 09 Styczeń 2020, 19:03:30 »
Interwencja 0013/2019

O godzinie 16:58 dyżurny Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Tarnowie na ulicy Słowackiego. Dyżurny powiadamia dyżurnego Policji oraz alarmuje zastęp drugi z JRG 1 Tarnów.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowuje się zastęp drugi Tarnów ulica Słowackiego obok V Liceum!!!

16:58 - Przygotowanie do wyjazdu, brama II unosi się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe po czym zajmują miejsca w samochodzie, kierowca uruchamia silnik Man'a.

16:59 - Po zajęciu wszystkich miejsc przez strażaków, dowódca melduje ruch pojazdu dyżurnemu, kierowca uruchamia sygnały świetlno-dźwiękowe i udaje się w kierunku miejsca zdarzenia.
-Tarnów 998 61-25 zgłaszam wyjazd, Tarnów ulica Słowackiego koło V liceum pożar samochodu.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, zadysponowana jest także policja.
-Przyjąłem! (w tle słychać dźwięk sygnałów dźwiękowych).

17:03 - Kierowca ustawia wóz na jednym pasie jezdni i wyłącza sygnalizację dźwiękową, uruchamia oświetlenie robocze i ostrzegawcze. Strażacy udają się na rozpoznanie sytuacji.
-Tarnów 998 361-25 na miejscu, za chwilę informacja.
-Przyjąłem.

17:04 - Rota I rozsuwa pierwszą roletę po prawej stronie i zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego. Nie ma potrzeby rozwijania linii głównej oraz gaśniczej, tak więc rota II otwiera czwartą roletę po prawej stronie i rozwija linię szybkiego natarcia. Dowódca podaje rozpoznanie.
-Tarnów 998 zgłoś dla 1-15.
-Zgłaszam się dla 1-15.
-Jesteśmy na miejscu, pożarem objęta jest komora silnika samochodu osobowego marki Fiat.
Pojazdem podróżowała jedna osoba i opuściła ona samochód przed naszym przybyciem, samochód znajduje się na pasie awaryjnym, w tej chwili rozwijamy szybkie natarcie, siły i środki mam na miejscu wystarczające, jeżeli dojedzie policja, z informacji pozyskanych od właściciela auto nie posiada LPG.
-Tarnów 998 przyjąłem, policja za około dwie minuty u Was będzie.

17:05 - Przodownik roty I zabiera linię szybkiego natarcia i podaje rozproszony prąd wody z prądownicy w celu schłodzenia rozgrzanego metalu. Pomocnik przodownika roty I wyciąga chuligana którym otwiera bagażnik. Kierowca uruchamia autopompę i nawadnia szybkie natarcie.

17:06 - Patrol policja na miejscu.
-Tarnów 998 tu 1-15 policja na miejscu.
-Przyjąłem.

17:08 - Maska otwarta, trwa tłumienie płomieni po przez podawanie piany średniej.

17:16 - Rota I zdejmuje AOUO i przelewa komorę silnika. KDR sporządza dokumentację.

17:20 - Rota II sprawdza temperaturę komory silnika za pomocą kamery termowizyjnej.

17:28 - Dowódca przekazuje dokumentację funkcjonariuszom policji. Strażacy uzupełniają wodę w zbiorniku.

17:41 - Zakończenie działań, kierowca wyłącza oświetlenie ostrzegawcze i sygnalizację świetlną po czym udaje się w kierunku koszar JRG 1 PSP w Tarnowie.
-Tarnów 998 tu 1-25.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla 1-25.
-Pojazd został ugaszony, miejsce wraz z pojazdem przekazane pisemnie Policji, tak więc kończymy działania, wracamy do bazy.

17:47 - GCBARt w koszarach.
-Tarnów 998 1-25 w bazie, w dyspozycji.
-Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje!

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0013/2020
Godzina alarmowania: 16:58
Godzina dojazdu: 17:03
Godzina zakończenia działań: 17:41
Godzina powrotu do bazy: 1
Adres zdarzenia: Tarnów, ulica Juliusza Słowackiego przy LO nr. V
Opis zdarzenia: Pożar samochodu osobowego marki Fiat na zatoczce.

Siły i środki:
361[K]25 GCBARt 5/40 Man LE 18.280/Stolarczyk - JRG 1 Tarnów - 5 osób
G653 Fiat Ducato/Gruau - KMP Tarnów/Wydział Prewencji - 2 osoby
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2020, 16:47:44 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #342 dnia: 10 Styczeń 2020, 19:28:02 »
Interwencja 0014/2019

O godzinie 3:38 dyżurny Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o samochodzie dostawczym który uderzył w drzewo w Wesołowie przy posesji XXX. Dyżurny alarmuje OSP KSRG Zakliczyn oraz powiadamia PA Filii JRG 2 w Tarnowie.

Uwaga wyjazd! Uwaga wyjazd! Alarmowo Wesołów XXX dostawczak uderzył w drzewo!-Przyjąłem.

3:39 - Przygotowanie do wyjazdu, strażacy zbiegają do garażu gdzie zakładają ubrania bojowe, kierowca wraz z dowódcą otwierają bramę garażową i zajmują miejsca w Manie, kierowca uruchamia silnik, dowódca uruchamia radiostację i sygnały świetlne.

3:40 - Wyjazd alarmowy zastępu 362-21 do zdarzenia.
-Tarnów 998 Posterunek Siedliska zgłaszam wyjazd.
-Tarnów 998 przyjąłem, zadysponowana miejscowa jednostka, ZRM i Policja zadysponowane, jedna osoba poszkodowana poza pojazdem.
-Przyjąłem.

3:42 - Dowódca z OSP Zakliczyn kontaktuje się z SKKM PSP w Tarnowie.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Zakliczyna!
-Zgłasza się Tarnów 998 wyjeżdżajcie Wesołów XXX samochód dostawczy uderzył w drzewo, jedn a osoba poszkodowana poza pojazdem.
-Zakliczyn przyjąłem, zgłaszam wyjazd samochodu GBARt obsada 6-ciu ratowników.
-Przyjąłem.

3:49 - Strażacy z OSP Zakliczyn docierają na miejsce, rota I wyciąga torbę OSP-R1 i udaje się sprawdzić stan kierowcy dostawczaka - przytomny, skarży się na ból brzucha i klatki piersiowej, na własnym oddechu, w lekkim szoku. Rota II odpina klemy akumlatora znajdującego się w szoferce pojazdu po czym wyciąga akumlator z wnętrza i ustawia go obok pojazdu. Kierowca wysuwa maszt oświetleniowy i uruchamia najaśnice. Dowódca wyciąga pachołki i je rozstawia tak by zabezpieczyć w jak największym stopniu działania strażaków.
-Tarnów 998 zgłoś się dla Zakliczyna.
-Zgłaszam się.
-Na miejscu, z chwilę informacja.
-Tarnów 998 przyjąłem.

3:51 - Dowódca podaje rozpoznanie dyżurnemu.
-Tarnów 998 zgłoś się dla OSP Zakliczyn.
-Zgłasza się Tarnów 998 dla Zakliczyna.
-Kierowca samochodu dostawczego marki Citroen stracił panowanie i uderzył w drzewo znajdujące się około 2/3 metry od jezdni. Kierowca to mężczyzna w wieku około 30-tu lat, jest przytomny,
w kontakcie słownym i wzrokowym, skarży się na ból brzucha oraz klatki piersiowej prawdopodobnie przez uderzenie w pasy, wycieków nie ma, zasilanie od pojazdu odpięte, ruch odbywa się wahadłowo, siły i środki po dojeździe, ZRM, Policji i Siedlisk będą wystarczające.

3:52 - Zespół Ratownictwa Medycznego dociera na miejsce, ratownicy zabierają poszkodowanego kierowcę do karetki i wykonują SCM mężczyźnie.
-Zgłaszam się.
-Zespół Ratownictwa Medycznego mam na miejscu.
-Przyjąłem.

3:54 - Rota I zakłada kamizelki odblaskowe, zabiera latarki + nakładki i udaje się kierować ruchem wahadłowym - radiostacje ustawione na kanał gminny (Gmina Zakliczyn).

3:57 - Zastęp z JRG 2 Tarnów oraz patrol policji na miejscu. Kierowca 2-21 uruchamia oświetlenie robocze, falę świetlną i światła awaryjne.
-Tarnów 998 Siedliska na miejscu, patrol Policji także na miejscu.

3:59 - Dowódca zastępu 362-21 zakłada kamizelkę KDR-a - poziom interwencyjny.

4:00 - Zespół Ratownictwa Medycznego odwozi kierowcę na obserwację do szpitala.
-Na odbiorze Tarnów 998.
-ZRM zabiera kierowcę do szpitala na obserwację, jest przytomny.

4:02 - Na miejscu pojawia się patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci zakładają kamizelki odblaskowe i kierują ruchem na drodze.

4:03 - Policjanci wykonują swoje czynności.

4:55 - Zakończenie rutynowych czynności przez policję, zamykaj oni drogę w obu kierunkach.

4:59 - Kierowca 369[K]39 ustawia się w dogodną pozycję by wyciągnąć pojazd na jezdnię. Roty I oraz III zapinają pasy oraz łańcuchy do pojazdu.

5:04 - Po przygotowaniu pojazdu do wyciągnięcia na jezdnię rota II podpina hak wyciągarki do lin.

5:06 - Kierowca GBARt z Zakliczyna uruchamia wyciągarkę elektryczną. Na miejscu zjawia się laweta pomocy drogowej.

5:12 - Pojazd wyciągnięty na jezdnię, strażacy odpinają liny i łańcuchy od samochodów.

5:14 - Strażacy pomagają pracownikowi pomocy drogowej w załadowaniu pojazdu na lawetę.

5:22 - Pojazd zabezpieczony pasami znajduje się na lawecie, która odjeżdża z miejsca zdarzenia. Roty II/OSP Zakliczn i IV/2-21 wyciągają miotły którymi zamiatają jezdnię z błota i ziemi naniesionej w wyniku wyciągania pojazdu na drogę.

5:31 - KDR spisuje dokumentację i przekazuje ją funkcjonariuszom policji. Strażacy chowają sprzęt używany podczas akcji do samochodów. Ruch odbywa się wahadłowo i jest kierowany przez policjantów WRD KMP w Tarnowie.
-Tarnów 998 tu 2-16, odbiór.
-Zgłasza się Tarnów.
-Podaj mi numer zdarzenia i czas dysponowania OSP Zakliczyn.
-Numer zdarzenia 0014, alarmowanie Zakliczyna 3:38, wyjazd 3:42.
-Przyjąłem, prawidłowo, dziękuje.

5:44 - Zakończenie działań, kierowcy udają się w kierunku baz swoich jednostek.
-Tarnów 998 zgłoś dla 62-21.
-Zgłaszam się się dla 21.
-Pojazd zabrany przez pomoc drogową, jezdnia została oczyszczona, na miejscu pozostaje policja, miejsce protokołem przekazano funkcjonariuszom Policji, wszystkie zastępy kończą działania i wracają do bazy.
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, dziękuje za udział.

5:53 - OSP Zakliczyn w bazie.
-Zgłasza się Tarnów dla Zakliczyna.
-GBA w bazie, w gotowości.
-Przyjąłem, dziękuje.

6:06 - 362-21 w bazie.
-Tarnów 998 Posterunek Siedliska w bazie, w gotowości.

Meldunek z akcji:
Numer zdarzenia: 0014/2020
Godzina alarmowania: 3:38
Godzina dojazdu: 3:49 - OSP KSRG Zakliczyn/ 3:57 - 362[K]21
Godzina zakończenia działań: 5:44
Godzina powrotu do bazy: 5:53 - OSP KSRG Zakliczyn/ 6:06 - 362[K]21
Adres zdarzenia: Wesołów XXX
Opis zdarzenia: Samochód dostawczy uderzył w drzewo.

Siły i środki:
G618 Fiat Ducato/AMZ-Kutno APRD & ETDiE- KMP Tarnów/WRD - 2 osoby
G662 Skoda Yeti - KMP Tarnów/Wydział Prewencji/Posterunek Zakliczyn - 2 osoby
362[K]21 GBARt 2,5/20 Man TGM 13.280/Stolarczyk - JRG 2 Tarnów/Filia Siedliska - 5 osób
369[K]39 GBARt 2,5/16 Mercedes-Benz Atego 1326 AF/Moto Truck - OSP KSRG Zakliczyn - 5 osób
K01-084/0018 P018 Renault Master III/Auto-Form - PSPR Tarnów/Filia Zakliczyn - 6 osób
Pomoc drogowa

Albert Einstein

Offline karo987

• Moderator
  • Starszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #343 dnia: 11 Styczeń 2020, 21:14:28 »
Budżet 155 tys

Do opisu
-duzy pożar hali(około 2000m2) produkcyjno-magazynowej zakładu wytwarzającego tekstylia . Po dojezdzie pierwszych zastępów pożar rozwinięty .
zasłużony emerytowany

Offline Madejson

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #344 dnia: 12 Styczeń 2020, 14:40:43 »
Interwencja 0015/2020

O godzinie 8:09 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbiera zgłoszenie o załączonym monitoringu przeciwpożarowym w hali produkcyjno-magazynowej w Tarnowie na ulicy Szklanej. Dyżurny alarmuje cztery zastępy z JRG 1 Tarnów.

Uwaga! Do wyjazdu przygotowują się zastępy pierwszy, drugi, trzeci i drabina Tarnów ulica Szklana hala produkcyjno-magazynowa Raben monitoring przeciwpożarowy.

8:09 - Przygotowanie do wyjazdu, bramy unoszą się. Strażacy zbiegają do garaży i zakładają ubrania bojowe i zajmują miejsca w samochodach. Kierowcy po zajęciu miejsc uruchamiają silniki pojazdów.

8:10 - Dowódca zmiany zgłasza wyjazd plutonu gaśniczego do zdarzenia, kierowcy uruchamiają sygnalizację świetlno-dźwiękową i udają się na miejsce zdarzenia.
-Tarnów 998 361-24 zgłaszam wyjazd wszystkich zastępów!
-Tu Tarnów 998 przyjąłem, nie możemy się do centrali dodzwoni, dysponujemy na miejsce jeszcze Straż Miejską.
-Przyjąłem (w tle słychać sygnały dźwiękowe).

8:15 - Strażacy w trakcie dojazdu widzą ogromne zadymienie wydobywające się z górnej części hali. Roty z 24 zakładają AOUO.

8:18 - Kierowcy ustawiają wozy gęsiego na parkingu przed halą i wyłączają sygnały dźwiękowe oraz uruchamiają światła awaryjne, dowódca zmiany zakłada kamizelkę KDR - poziom interwencyjny. Strażacy opuszczają wozy, KDR wydaje polecenia.
-Tarnów 998 361-24 wszystkie zastępy są na miejscu, w ogniu mam około 1000 m2 dachu na hali produkcyjno-magazynowej zakładu wytwarzającego różnego rodzaju tekstylia, wzywaj mi tutaj wszystko co masz.
-Przyjąłem!

8:19 - Dyżurny uruchamia alarmowanie w OSP KSRG Łęg Tarnowski, OSP KSRG Zgłobice, OSP KSRG Tarnów-Rzędzin, OSP KSRG Wola Rzędzińska, OSP KSRG Tuchów, a także powiadamia PA JRG 2 Tarnów. Roty I oraz II rozwijają linie główne i gaśnicze. Kierowca 52 wyciąga i rozkłada podkłady pod stabilizatory podnośnikowe które rozkłada. Rota III/25 buduje zasilanie do drabiny oraz zakłada AOUO oraz szelki bezpieczeństwa które zabezpiecza liną. Rota V/23 odłącza media w budynku.
Do wyjazdy przygotowuje się zastęp drugi i podnośnik Tarnów ulica Szklana pożar hali!!!
-2-10 przyjąłem, wyjeżdżamy.

8:20 - KDR podaje rozpoznanie. Wyjazd 362-27 i 53 z JRG 2 Tarnów. Obie roty wchodzą do budynku na kolanach z powodu silnego zadymienia.
-Tarnów 998 361-13 rozwinięty pożar dachu na hali, dach konstrukcji drewnianej, pali się około 1 km2, w tej chwili rozkłada się podnośnik, pracownicy ewakuowali się przed naszym przybyciem, a było ich 128. Nikogo w środku nie ma. Media odłączone, brak osób poszkodowanych. Potrzebuje na miejsce Policję oraz dodatkowe zastępy, będziemy budować zasilanie z pobliskich hydrantów.
-Tarnów 998 przyjąłem.
-Tarnów 998 362-27 zgłaszam wyjazd!
-Przyjąłem.
-998 2-53 wyjazd.
-2-53 przyjąłem.

8:21 - Wyjazd dowódcy JRG 1 do zdarzenia.
-Tarnów 998 1-91 zgłaszam wyjazd do zdarzenia.
-Tarnów 998 przyjąłem.

8:22 - Rota III/25 wchodzi do kosza, operator wzbija ramie podnośnika do góry.

8:24 - Rota III/25 podaje prąd wody z kosza na płonący dach hali.

8:27 - Roty z 24 podają dwa prądy wody od wewnątrz.

8:28 - Na miejsce docierają zastępy z JRG 2 Tarnów, kierowca 53 rozkłada stabilizatory oraz ramię podnośnika.

8:31 - Rota VI/27 wyciąga klucze do hydrantów podziemnych i nadziemnych oraz stojak hydrantowy i udaje się na rekonesans hydrantów. Rota VII/27 robi zasilanie z oddalonego o 10 metrów hydrantów do zastępów podających wodę, w tym do 362-53 (podnośnika).

8:32 - OSP Łęg Tarnowski i OSP Tarnów Rzędzin oraz 361-91 na miejscu. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia. Dowódca JRG 1 zakłada kamizelkę KDR-a - poziom interwencyjny.
-Tarnów 998 361-91 na miejscu, przejmuje dowodzenie.
-1-11 przyjąłem.

8:33 - Rota VIII/OSP Łęg Tarnowski zakłada Aparaty Ochrony Układu Oddechowego oraz szelki asekuracyjne. Rota IX/OSP Tarnów-Rzędzin buduję linię główną oraz gaśniczą, rota I/II wychodzi z budynku.

8:35 - Rota VIII/OSP Łęg Tarnowski zabezpiecza się liną i wchodzi do kosza podnośnika, operator podnośnika unosi ramię wraz z koszem na wysokość około  30-tu metrów.

8:36 - Trwa podawanie wody z działek wodno-pianowych zamontowanych w koszy 361-52 i 362-53.
-Tarnów 998 tu 361-11, odbiór!
-Zgłaszam się.
-Pożar poszycia dachowego na hali , w ogniu jest około 1500 m2 i ogień ciągle nam się rozprzestrzenia. Dysponuj mi na miejsce w dalszym ciągu zastępy z aparatami bo trzeba będzie wymieniać ratowników i aparaty. Pracownicy zakładu ewakuowali się przed naszym przybyciem, brak osób poszkodowanych.
-Przyjąłem.

8:37 - OSP Zgłobice na miejscu. Dyżurny uruchamia alarmowanie w OSP KSRG Koszyce Małe, Skrzyszów i Wojnicz, a także Wierzchosławice.

8:38 - Rota X/Zgłobice buduje zasilanie wodne do zastępów podających wodę do pożaru. OSP Wola Rzędzińska na zabezpieczeniu rejonu w KM PSP Tarnów.

8:39 - Rota XI/Zgłobice zabiera klucze do hydrantów podziemnych i nadziemnych oraz stojak hydrantowy i udaje się na rozpoznanie hydrantów w okolicy.

8:42 - Wyjazd 360-92 z Zastępcą Komendanta Miejskiego i rzecznikiem prasowym na pokładzie.
-998 Tarnów 362-02 zgłaszam wyjazd alarmowy do zdarzenia.
-Przyjąłem, prawidłowo.

8:48 - Po drugiej stronie właściciel firmy którego obiekt stoi w płomieniach zorganizował miejsce schronienia dla pracowników hali.

8:51 - 360[K]92 na miejscu, dowodzenie przejmuje 360-02.
-Tarnów 998 60-02 na miejscu.
-Przyjąłem.

8:53 - OSP KSRG Koszyce Małena zabezpieczeniu rejonu operacyjnego KM PSP Tarnów.

8:55 - Obecnie w płomieniach stoi 2 km2 dachu hali.

8:56 - Drabina z OSP KSRG Tuchów na miejscu, kierowca ustawia podkłady pod stabilizatory. Rota XII/Zgłobice zakłada AOUO oraz szelki asekuracyjne i zabezpiecza się liną. Rota XI/Zgłobice buduje zasilanie do drabiny z Tuchowa i 1-52 ze stojaku hydrantowego.

8:59 - Operator 369[K]26 rozkłada ramię drabiny, rota XII/Zgłobice wchodzi do kosza i ramię drabiny unosi się do góry.

9:01 - Rota XII podaje prąd wody z działka wodno-pianowego z kosza drabiny.

9:02 - Trwa wymiana ratowników z 1-52 i 2-53. Strażacy wymieniają AOUO.

9:03 - OSP Skrzyszów oraz Wierzchosławice na miejscu zdarzenia, strażacy przygotowują AOUO.

9:07 - OSP Wojnicz na miejscu. KDR dzieli działania na odcinki bojowe.
  • Odcinek I - podawanie wody z koszy drabin i podnośników - St. Kpt. Zenon
  • Odcinek II - podawanie wody z powierzchni ziemi - Bryg. Rafa
  • Odcinek III - zasilanie środków gaśniczych - St. Kpt. Paweł
  • Odcinek IV - przyjmowanie sił i środków na miejscu pożaru - Mł. Kpt. Dawid

10:23 - Dach zapada się.

13:11 - Trwa ciągła podmiana ratowników oraz aparatów OUO. Ogień opanowany. Trwa przelewanie, wozy z OSP Zgłobice, Wojnicz i Skrzyszów udają się po wodę na sąsiednie ulice do hydrantów uzupełnić wodę. Urząd Gminy organizuje punkt logistyczny i gastronomiczny dla strażaków.

02:11 - Na miejscu pozostaje 361-11, 02 wraca do bazy. Trwa dokładne przelewanie pogorzeliska.

02:19 - 360[K]92 w bazie.

07:52 - Działania zakończone, wszystkie zastępy wracają do baz.

08:41 - Wszystkie jednostki w bazie.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2020, 16:38:55 wysłana przez Madejson »

Albert Einstein