Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 KM PSP w ŁODZI

Autor Wątek: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 KM PSP w ŁODZI  (Przeczytany 3901 razy)

Offline bas12

• Aspirant
  • *
  • Reputacja: 3
  • "Strażak to żołnierz armii dobrego dzieła..."
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 KM PSP w ŁODZI
« Odpowiedź #195 dnia: 08 Lipiec 2020, 18:36:10 »
Środa 8 lipca 2020r godz 745
zmiana służby

zmiana zdająca---->zmiana przejmująca
    III.                          I.

ROZKAZ DZIENNY
DOWÓDCY JRG nr 4
Służba na dzień:08/07/2020…. Zmiana służbowa: I, stan zmiany służbowej(służba/etat): 16/26
Zmianą dowodzi: St kpt. Jarosław- Dowódca zmiany
Obsady stałe wozów wyjazdowych:
GBA 21/- 6 ratowników (304-13) dowódca zmiany
GCBA 25/- 4 ratowników (304-16) st kpt. Bartosz
SD/- 1 ratownik
GBA 22/- 3 ratowników  mł asp. Sebastian
SCRT/GCBA 27/GCBM/- 1 ratownik
SCRchem/SCDź/- 1 ratownik

Pozostałe wozy bez stałej obsady. Obsadzane według potrzeby
 SLPgaz, SLKw, SCKn, SLRtBA, GCBA 27 [/center]

Wozy wycofane z podziału/rezerwa :
 SD 52

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #196 dnia: 08 Lipiec 2020, 18:36:43 »
08/07/2020
Temp. +19,0°C

ZDARZENIE NR 87/2020
17:04 Pożar mieszkania w kamienicy.

W środowe popołudnie podczas wykonywania obowiązków służbowych(zajęcia sportowe na JRG) strażacy dostali alarm odnośnie pożaru mieszkania w kamienicy przy ulicy Grabowej 13(rejon JRG 5). Ze względu na awarię autodrabiny w JRG 5 do zdarzenia zadysponowano sekcję z naszej JRG w składzie SD39 oraz GCBA 25.

Po usłyszeniu komunikatu i dzwonków strażacy niezwłocznie udali się do garaży(aktualnie znajdowali się na placu zewnętrznym podczas gry w piłkę nożną) w celu ubrania się w ubrania bojowe oraz zajęcie miejsc w obsadzanych wozach.

!! WYJAZD !!
------------------------------------------------
 [2] [3]
[KOMUNIKAT]UWAGA ZMIANA, WYJAZD ZASTĘPÓW DRUGIEGO I DRABINY, DRUGI I DRABINA ULICA GRABOWA 13 POŻAR MIESZKANIA POMOC JRG 5[KOMUNIKAT]

17: 05 Wyjazd sekcji do zdarzenia [ALARMOWO!!]
*998Łódź, 304-25, 304-51 wyjeżdżamy Grabowa 13, pomoc JRG 5
*98 na odbiorze jedziesz prawidłowo

W trakcie dojazdu zastępów z „czwórki” na miejsce dotarły dwa gaśnicze z JRG 5. Strażacy w pierwszej fazie skupili się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie do palącego się mieszkania z zewnątrz został podany jeden prąd wody. W trakcie gdy rota z GCBA/JRG5 podawała prąd wody z zewnątrz(chodnika) rota 1/GBA JRG5 szykowała się do wejścia i rozwinięcia linii po klatce. Rota 2/GBA JRG5 szykowała się do przeprowadzenia ewentualnej ewakuacji . KDR w tym czasie odłączył przy wejściu do klatki prąd, a przy bramie od ulicy zakręcił zawór gazowy

[czas dojazdu: 5 min.]

17: 10 Zastępy z JRG 4 na miejscu( sytuacja pożarowa nie opanowana)
*998Łódź, 304-25 na miejscu udaje się do KDR
*304-51 na miejscu
*98Łódź, przyjąłem

Po dojeździe zastępów z „czwórki” KDR wyznaczył zastępom z JRG 4 aby w bezpieczny sposób ewakuowali 3 osoby z mieszkań powyżej kondygnacji pierwszej na której wybuchł pożar, oraz podanie drugiego prądu od strony wewnętrznej kamienicy(środka podwórka) do kolejnego pomieszczenia

Działania zastępów z JRG 4 po przybyciu na miejsce polegały na :

-Sprawieniu przez kierowcę drabiny mechanicznej, po czym dowódca zastępu 304-25 wsiadł do koszar w AODO i udał się koszem wyniesiony przez operatora pod okno 2 pietra od strony ulicy w celu ewakuacji dwójki osób(kobiety i mężczyzny w wieku około lat 25-30). Po dojechaniu do okien i rozłożeniu drabinki ewakuacyjnej koszar ratownik z „czwórki” pomógł wejść obojgu osoba do kosza i po przekazaniu sygnału droga radiową9radio nasobne motorola) operator zwiózł ich bezpiecznie na dół. Po wypuszczeniu z kosza osób udał się ponownie po kolejną osobę z 3 piętra. Po zwiezieniu wszystkich osób potrzebujących, dowódca zastępu upewnił się czy nikt nie potrzebuje KPP- nie było potrzeby
-W tym samym czasie rota z GCBA 304-25 rozwinęła się przez bramę na wewnętrzny plac kamienicy przy użyciu 2 odcinków W75 zakończonych rozdzielaczem i zbudowali linię gaśniczą składającą się z 2x W52. Po dostaniu sygnały od KDR na wewnętrznym kanale KGR5 rozpoczęli podawanie wody do pomieszczenia mającego okna od wewnętrznej strony(w chwili gaszenia płomień wychodził lekko na zewnątrz).

Od środka z pomieszczenia przedpokoju trwało natarcie dwoma prądami wody od wewnątrz, gdzie również szalały płomienie. Rota GCBA JRG(wcześniej na samym początku gasiła od zewnątrz z ulicy) skupiła się na prawej stronie mieszkania, natomiast rota 1/GBA JRG5 skupiła się na lewej stronie oraz łazience na wprost wejścia. Rota 2/GBA JRG5 po bezpiecznej ewakuacji z dwóch mieszkań z parteru oraz 1 mieszkania z 1 piętra(bezpośrednio obok palącego się mieszkania) rozpoczęła udzielanie KPP oraz udzielanie wsparcia poszkodowanym.
Walka z ogniem trwała, od środka walczyli strażacy z 5 natomiast strażacy z JRG 4 od zewnątrz(na placu wewnętrznym). Po wstępnym przygaszeniu ognia gdy płomienie znikły i ratownicy przeszukali mieszkanie wykluczając obecność osób, KDR zdecydował się wyprowadzić roty ze środka, natomiast z kosza drabiny miało zostać wszystko dokładnie przelane i oddymiane w tym czasie.

-Rota z JRG4/GCBA25 przerwała podawanie prądu od strony placu wewnętrznego i poprowadziła linię po drabinie i z poziomu kosza rozpoczęła przelewanie mieszkania(dwóch pokoi). W tym samym czasie strażacy z 5 ustawili wentylator w celu oddymiania. Pozostali strażacy wstępnie zwijali niepotrzebny sprzęt, KDR zadecydował o pozostawieniu jednej linii na klatce w celu ewentualnego przelania. Po sprawnym przelaniu używając jak najmniejszej ilości wody stosując odpowiednie techniki przez strażaków z JRG 4. Mieszkanie oraz klatka została oddymiona a KDR wraz z przybyłym oficerem operacyjnym weszli do mieszkania w celu oględzin i sprawdzenia kamerą.

Po kilku małych niezbędnych pracach rozbiórkowych takich jak zdjęcie części paneli ze ściany oraz boazerii z sufitu i przelania tego w celu eliminacji zarzewi ognia obyło się bez większego generowania strat. Przybyłe na miejsce ZRM po zbadaniu poszkodowanych( pomiar ciśnienia i osłuchanie) ostatecznie nikogo nie zabrało w celu hospitalizacji. Po przyjeździe pogotowia energetycznego oraz gazowego, zostały przez pracowników poczynione czynności mające na celu ostateczne odłączenie energii w konkretnym mieszkaniu oraz gazu.

Po 1 godzinie i 15 minutach akcji oficer operacyjny miasta zakończył działania zezwolił na zwijanie sprzętu.

18: 25 Akcja dobiegła końca zastępy mogły zwijać sprzęt

*998Łódź, tu 300-11 działania zakończone, sprawdzone kamerą po delikatnych rozbiórkach w środku głównie paneli i przelaniu stwierdziliśmy brak zagrożenia, gaz i energia elektryczna odłączona konkretnie w tym mieszkaniu policja na miejscu w celu wyjaśnienia okoliczności, ponieważ w środku nikogo nie było. Ja wracam do komendy na miejscu dowódca zmiany z JRG 5 przekaże policji miejsce w celu dalszego zabezpieczenia, dwa zastępy z „czwórki” również kończą i wracają
*98Łódź, przyjąłem

18: 37 Po zwinięciu sprzętu i pożegnaniu się z kolegami z „piątki” zastępy 304[E]25 i 304[E]51 wróciły do koszar
*998Łódź 304-25, 51 z polecenia KDR zakończyłem działania wracam do koszar
*Przyjąłem

Dalszymi czynnościami było przekazanie przez KDR z JRG 5 miejsca zdarzenia protokołem policji. Po około 20 minutach piątka wróciła do koszar

18: 50 Zastępy z JRG 4 w koszarach
*998Łódź, 304-25 51 w koszarach
*Przyjąłem dla 304-25 51

-Kierowca zatankował zbiornik, a strażacy przygotowali sprzęt do następnej akcji

KARTA WYJAZDU
JRG NR 4 ŁÓDŹ
NUMER ZDARZENIA: 087/2020
DATA: 08-07-2020
GODZINA WYJZ/POWRT: 17: 05/18: 50(1godz. 45min)
ADRES: Łódź, ul. Grabowa 13(rejon JRG nr 5)

RODZAJ ZDARZENIA:
POŻAR
CO SIĘ DOKŁADNIE WYDARZYŁO:
Pożar mieszkania na 1 piętrze

WYJAZD ZASTĘPÓW JRG:
304[E]25 GCBA/4 RATOWNIKÓW
304[E]51 SD39/1 RATOWNIK

ILOŚĆ RATOWNIKÓW JRG/OSP BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI:5/0

PRZEKAZANIE MIEJSCA ZDARZENIA:---
INNE JOP/SŁUŻBY/PODMIOTY: Oficer operacyjny miasta(300-11), ZRM x1, Policja x1, JRG nr 5 x2,
DOWÓDCA:
mł kpt. Bartosz- dowódca zastępu na zmianie I
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec 2020, 19:30:24 wysłana przez bas12 »

Offline Ochotnik OSP

• Starszy Moderator
  • Młodszy Brygadier
  • *
  • Reputacja: 101
  • Słyszysz czujnik bezruchu? Znowu któryś się opierdziela ;D
    • OSP Kiernozia
« Odpowiedź #197 dnia: 08 Lipiec 2020, 23:11:23 »
Dostawa
Dział zakupu pojazdów

GBA 2,5/24 Volvo FL 4XR3/Bocar (II generacja marki Volvo od 2006)
SCRchem Renault Premium/ISS Wawrzaszek

Pojazd/y z wyposażeniem w postaci radiostacja MOTOROLA GM360

Koszt sprzętu:551 tyś
Koszt rejestracji: 10tyś
Koszt razem: 561 tyś
Budżet: 179 tyś

Dziękujemy za zakupy, zapraszamy ponownie!
Zasłużony, były starszy moderator, brygadier Ochotnik OSP

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #198 dnia: 09 Lipiec 2020, 21:29:27 »
Sobota 11 lipca 2020r godz 745
zmiana służby

zmiana zdająca---->zmiana przejmująca
    III.                          I.

ROZKAZ DZIENNY
DOWÓDCY JRG nr 4
Służba na dzień:11/07/2020…. Zmiana służbowa: I, stan zmiany służbowej(służba/etat): 15/26
Zmianą dowodzi:asp sztab. Tomasz- zastępca dowódcy zmiany
Obsady stałe wozów wyjazdowych:
GBA 21/- 6 ratowników (304-14) za-c dowódcy zmiany
GCBA 25/- 4 ratowników (304-16) st asp. Wojciech
SD/- 1 ratownik
GBA 22/- 2 ratowników (304-17) st ogn. Andrzej
SCRT/GCBA 27/GCBM/- 1 ratownik
SCRchem/SCDź/- 1 ratownik

Pozostałe wozy bez stałej obsady. Obsadzane według potrzeby
 SLPgaz, SLKw, SCKn, SLRtBA, GCBA 27 [/center]

Wozy wycofane z podziału/rezerwa :
 SD 52

10: 00 - 12: 00 Doskonalenie zawodowe w formie zajęć sportowych- siatkówka i siłownia
12:30 – 15:30 prace związane z utrzymaniem czystości i porządku w miejscach zakwaterowania oraz terenu JRG.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2020, 22:25:46 wysłana przez bas12 »

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #199 dnia: 09 Lipiec 2020, 21:29:46 »
11/07/2020
Temp. +21,0°C

ZDARZENIE NR 88/2020
10:33 zderzenie busa z osobówka.

Niespełna 30 minut po rozpoczęciu zajęć sportowych(dziś gra w siatkówkę i siłownia) musieliśmy przerwać zajęcia sportowe ponieważ dostaliśmy alarm z stanowiska kierowania KM PSP o wypadku busa z pojazdem osobowym na ulicy Rokicińskiej skrzyżowanie z Wieńcową.
Do zdarzenia wyjechaliśmy w sile sekcji ratownictwa technicznego w składzie GBARt Volvo oraz SCRt Renault. Ze względu na potencjalnie zakładane przez dyżurnego opóźnienie które mogły spowodować dwa przejazdy kolejowe na drodze dojazdu zadecydowano o ściągnięciu wsparcia z pow. łódzkiego wschodniego w sile jednego zastępu z OSP KSRG Andrespol.   

!! WYJAZD !!
[1]      [4]
[KOMUNIKAT]UWAGA ZMIANA, WYJAZD PIERWSZY PLUS TECHNICZNY CIĘŻKI ULICA ROKICIŃSKA/WIEŃCOWA WYPADEK BUSA I OSOBÓWKI[KOMUNIKAT]

10:33 zderzenie busa z osobówka.

10: 34 Sekcja rat. Technicznego [ALARMOWO!!]udaje się do zdarzenia
*998Łódź 304-21 i 304-44 zgłaszam wyjazd do zdarzenia ulica Wieńcowa/Rokicińska
*98Łódź, na odbiorze jedziesz prawidłowo, dodatkowo OSP Andrespol zadysponowane ze względu na bliskość zdarzenia
*No przyjąłem

[czas dojazdu JRG: 10min]

10: 39 Na miejscu zjawia się zastęp OSP Andrespol, 1 minutę później OSP Łódź-Andrzejów
*998Łódź 469-03 na miejscu za chwile sytuacja
*98Łódź przyjąłem
*998Łódź Andrzejów na miejscu 14
*Przyjąłem

W wyniku rozpoznania stwierdzono zderzenie po przez najechanie na tył pojazdu osobowego przez busa w wyniku czego jedna osoba została ranna w skutek uderzenia w tył pojazdu. Z busa wyciekły płyny. Wyjazd z ulicy Wieńcowej na Rokicińską utrudniony, wjazd w Wieńcową całkowicie zablokowany.

*998Łódź zgłoś się do 329-14 odbiór ?
*Na odbiorze
*Słuchaj trzy osoby uczestniczyły w zdarzeniu jedna osoba kierująca pojazdem osobowym na tył którego najechał bus poszkodowana skarży się na ból pleców oraz szyi, po za tym pozostali po za pojazdami bez obrażeń z busa wyciekły płyny, Wieńcowa zablokowana wjazd i wyjazd OSP Andrespol na miejscu
*Zrozumiałem dojedzie czwórka to puśćcie Andrespol do bazy jak tam sytuacja będzie opanowana
*Przyjąłem

Działania przed dojazdem JRG 4 polegały na :
-Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pachołkami oraz taśmą przez druhów z OSP Andrespol
-Przystąpienie do udzielenia KPP osobie poszkodowanej, która była w pojeździe- strażacy założyli jej kołnierz ortopedyczny oraz przeprowadzili wstępne badanie urazowe. OSP Andrespol przystąpił do neutralizacji płynów z busa

10: 44 Na miejsce dojechały dwa zastępy z JRG 4. W trakcie dojazdu dowódca ustalił z ratownikami schemat działania, aby po wyjściu z kabiny od razu przejść do działań.

*998Łódź 304-21 44 na miejscu za chwilę sytuacja
*Przyjąłem
Po rozpoznaniu sytuacji i wydaniu nowych poleceń strażacy przystąpili do działań
-przejęcie działań medycznych przy osobie poszkodowanej, wykonanie badania urazowego przez PSP
-zabezpieczenie pojazdów klinami oraz sprawdzenie czy nie ma LPG, i potwierdzenie wyłączenia akumulatorów( w jednym pojeździe strażacy z „czwórki” musieli sami odłączyć)..

a dowódca zmiany zameldował :

*998Łódź zgłoś się do 304-14
*Łódź na odbiorze
*słuchaj dwa pojazdy bus i osobowy najechanie busa na osobówkę , jedna osoba poszkodowana znajduję się w pojeździe nie wymaga użycia hydrauliki aby ja wydobyć nie jest zakleszczona tylko w wyniku szoku pozostaje nadal na miejscu kierowcy w tej chwili udzielana jest jej pomoc KPP uskarża się na ból w odcinku szyjnym i plecach do przybycia ZRM pozostawimy ją w aucie, po sprawdzeniu przez moich ratowników nie ma wżadnym aucie LPG, energia odłączona pojazdy zabezpieczone wycieki zasypane sorbentem łącznie trzy osoby brały udział w dwóch pojazdach sis wystarczające Andrespol odsyłam do bazy
*Przyjąłem

Strażacy z OSP Andrespol po przekazaniu danych odjechali z miejsca zdarzenia. Na miejscu pozostawały zastępy z łodzi. Do czasu przyjazdu ZRM strażacy kontrolowali i udzielali wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej. Trwało również wstępne sprzątanie zneutralizowanych wycieków.

10: 57 Na miejsce dotarło ZRM. Strażacy przekazali poszkodowaną pod opiekę medyków podając kartę udzielonej KPP

*998Łódź tu 304-14 na miejscu ZRM
*Przyjąłem

Lekarz z pogotowia poprosił strażaków aby przełożyć poszkodowaną na deskę. Po wcześniejszym założeniu przez medyków kamizelki KED kobiecie, strażacy bezpiecznie mogli ją przełożyć na nosze typu deska. Jeden ze strażaków wykonał chwyt ratowniczy łapiąc kobietę pod nogami w okolicach ud oraz pod ramionami za tors drugi z nich stabilizował głowę i na sygnał pozostali ratownicy włożyli pod poszkodowana deskę gdy strażak ją uniósł. Po sprawnym przełożeniu powoli kobieta została położona na deskę i po za pojazdem spięta pasami i tak zabezpieczona przetransportowana do karetki. Po spisaniu danych od ZRM karetka odjechała na SOR.

11: 15

*998Łódź tu 4-14 ZRM odjechało z poszkodowaną, na miejscu właśnie zameldowała się policja
*No przyjąłem, dużo masz tam jeszcze roboty ?
*W zasadzie to nie, zorientuje się jak to widzi policja i jak coś  to przekazuje im miejsce i będziemy wracać najwyżej zostawię im OSP
*No prawidłowo.

Po konsultacjach dowódcy z policją padły ustalenia iż straż na miejscu jest nie potrzebna w tak licznych siłach i środkach. Dowódca zmiany przekazał miejsce zdarzenia policji protokołem i pozostawił zastęp OSP na miejscu w celu pomocy przy zepchnięciu pojazdów po skończonych pomiarach.

11: 30

*998Łódź zgłoś się do 304-14
*Łódź na odbiorze
*Słuchaj po ustaleniach z drogówką my nie jesteśmy potrzebni miejsce przekazałem protokołem policji, która dalej prowadzi czynności, na miejscu zostaje OSP Andrzejów jeszcze przez kilkanaście minut celem pomocy przy późniejszym zepchnięciu pojazdów by odblokować wylot Wieńcowej, my wracamy
*Przyjąłem, miejsce przekazałeś policji protokołem, 21 i 44 wraca na miejscu zostaje OSP Andrzejów
*Tak prawidłowo

11: 35 Zastępy JRG 4odjeżdżają z miejsca zdarzenia
*998 Łódź 304-21 44 wracamy do koszar
*Przyjąłem

11: 50 Zastępy w koszarach.
-Kierowca rozpisuję kartę wyjazdu.

KARTA WYJAZDU
JRG NR 4 ŁÓDŹ
NUMER ZDARZENIA: 088/2020
DATA: 11-07-2020
GODZINA WYJZ/POWRT: 10: 34/11: 50(1godz. 16min)
ADRES: Łódź, ul. Wieńcowa/Rokicińska

RODZAJ ZDARZENIA:
MZ-kolizja drogowa
Najechanie na tył pojazdu osobowego przez pojazd typu bus

WYJAZD ZASTĘPÓW JRG:
304[E]21 GBARt 2,5/24 VOVLO/6 RATOWNIKÓW
304[E]44 SCRt RENAULT/1 RATOWNIK

ILOŚĆ RATOWNIKÓW JRG/OSP BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI:7/12

PRZEKAZANIE MIEJSCA ZDARZENIA:Policja WRD KMP
INNE JOP/SŁUŻBY/PODMIOTY: ZRM x1, Policja x1, OSP Andrzejów x1, OSP Andrespol x1
DOWÓDCA:
asp sztab. Tomasz- zastępca dowódcy zmiany I
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2020, 23:18:42 wysłana przez bas12 »

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #200 dnia: 09 Lipiec 2020, 21:29:59 »
11/07/2020
Temp. +21,0°C

ZDARZENIE NR 89/2020
11:58 Mężczyzna został przysypany ziemią w wykopie.

Nie minęło 10 minut od powrotu „jedynki” oraz „technika” z poprzedniej interwencji przy ulicy Rokicińskiej a do PA w JRG weszło zgłoszenie o przysypanym mężczyźnie ziemia w wykopie. W JRG rozległy się dzwonki oraz komunikat. Do zdarzenia ponownie wyjechał ciężki technik wspierany tym razem przez „dwójkę” i „trójkę”
Strażacy po ubraniu „nomexów” zajęli miejsca w pojazdach i udali się alarmowo do zdarzenia

!! WYJAZD !!
 [2]   [4][5]
[KOMUNIKAT]UWAGA ZMIANA, WYJAZD ZASTĘPÓW DRUGI CZWARTY I CIEŻKI TECHNICZNY ULICA Odnowiciela Olechów wypadek na budowie[KOMUNIKAT]

11: 59 Wyjazd [ALARMOWY!!] trzech zastępów do zdarzenia
*998Łódź, 304-25 22 44 wyjeżdżamy wypadek na budowie ulica Kazimierza Odnowiciela 14/12
*98Przyjęłam, jedziesz prawidłowo ZRM masz w drodze straż miejska też
*No przyjąłem

[czas dojazdu: 6 min]

12: 05 Zastępy JRG na miejscu
*998Łódź 304-25 na miejscu za chwilę sytuacja
*98Łódź przyjęłam
*22 44 również na miejscu
*Przyjęłam

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu okazało się iż pracownicy budowy rozpoczęli odkopywanie mężczyzny przysypanego ziemia w wyniku osunięcia się ściany wykopu kanalizacyjnego.

*998Łódź zgłoś się do 304-16
*Zgłasza się 998Łódź ?
*Słuchaj przed naszym przyjazdem rozpoczęto wykopywać tego mężczyznę, ziemia w wykopie kanalizacyjnym się osunęła wykop ma około 2,5-3,0 metrów głębokości w tej chwili trwa odkopywanie i będziemy go wydobywać na powierzchnię siły i środki mam wystarczające tylko potrzebuję ZRM. Wykop nie jest zabezpieczony żadnymi szalunkami
*Przyjęłam, zachowajcie szczególne środki ostrożności
*Tak, prawidłowo przyjąłem

Działania straży polegały na :
-Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wygrodzenia taśma przed osobami postronnymi
-Następnie obsada SCRT oraz GBA 22 rozpoczęła szykowanie uprzęży zabezpieczających  w postaci lin alpinistycznych przymocowanych węzłami do zderzaka technika. Rota z GCBA po wzięciu szpadli i ubraniu szelek asekuracyjnych udała się do wykopu po drabinie sprawionej przez kierowcę GCBA(Dn 2 przęsła) i rozpoczęła również odkopywanie poszkodowanego. Z wykopu wyszli dwaj pracownicy. Po szybkim sprawdzeniu stanu poszkodowanego okazało się iż poszkodowany oddycha lecz jest nie przytomny. Rozpoczęła się walka o jego wydobycie
-Do wykopu włożono nosze typu deska i po całkowitym odkopaniu poszkodowanego przełożono go na deskę, która po odpowiednim zabezpieczeniu linami( lina zamocowana na początku i końcu deski) została w raz z poszkodowanym wyciągnięta przy użyciu drabiny nasadkowej(dołożenie trzeciego przęsła i ułożenie jej w pozycji maksymalnie poziomej do góry). Przy odpowiedniej asekuracji ratowników w wykopie oraz tylnej części deski(naprężając linę) poszkodowany szybko został wydobyty na powierzchnię.

12: 16 W momencie wydobycia nastąpiło NZK. Strażacy natychmiast rozpoczęli RKO przy użyciu sprzętu z R-1
*998Łódź tu 304-16, słuchaj podczas wyciągania po odkopaniu mężczyzna oddychał, tuz po wydobyciu na desce nastąpiło NZK, rozpoczęliśmy RKO, gdzie ten ZRM?
*98Łódź, przyjęłam, ZRM powiadomione, spróbuje ustalić czy zespół został już wysłany
*No przyjąłem

Na miejsce dojechała straż miejska która zabezpieczała teren a tym czasem  :
-Strażacy rozpoczęli RKO, poszkodowanemu założono maskę twarzową i AMBU i rozpoczęto masaż serca w cyklu 30-2. Każdy z ratowników PSP zmieniał się co dwa cykle. Po 5 minutach RKO dotarł ZRM, który włączył się do prowadzenia akcji

12: 21
*998łódź tu 304-16, ZRM na miejscu
*Przyjęłam

-Ratownicy z pogotowia założyli rurkę krtaniową  poszkodowanemu oraz wdrożyli leki i podłączyli do aparatury. Cykl zmienił się było 30 uciśnięć ale wdechy ratownicze przy pomocy AMBU były co 2-3 sekundy. Po około 10 minutach od przybycia ZRM udało się przywrócić poszkodowanemu czynności życiowe. Po szybkim zabezpieczeniu strażacy przetransportowali go do karetki a ta odjechała z miejsca zdarzenia do szpitala

12: 33 ZRM odjechało z poszkodowanym na SOR.

*998Łódź, tu 304-16 ZRM zabrało poszkodowanego do szpitala, osoba ta odzyskała funkcje życiowe, na miejsce potrzebuje patrol policji w celu wyjaśnienia okoliczności
*Przyjęłam

Strażacy rozpoczęli zwijanie sprzętu, gdy wszystko schowali oczekiwali wraz z patrolem SM na policję .

*304-16 zgłoś dla 998łódź
*Na odbiorze 304-16?
*Słuchaj patrol policji będzie za około 20 minut, jeśli zabezpieczyłeś miejsce zdarzenia, przekaż je patrolowi straży miejskiej niech to zabezpieczą do czasu przyjazdu policji, zostaw im jakąś notkę i wracajcie
*Przyjąłem, miejsce jest zabezpieczone taśmą dookoła, na miejscu pozostawię straż spiszę im dane pozyskane od zespołu RM, na miejscu pozostają świadkowie inni pracownicy. Swoje dane im przekażę miejsce przekaże protokołem i wracamy
*Prawidłowo

Po przekazaniu notatki oraz protokołu przekazania miejsca zdarzenia patrolowi straży miejskiej zastępy wróciły do koszar

13: 07 Zastępy wracają do koszar

*998łódź, 304-25 22 44 zakończyliśmy działania wracamy do koszar
*Przyjąłem

13: 29 JRG w koszarach.
-po przygotowaniu sprzętu i odtworzeniu gotowości bojowej strażacy udali się na obiad
KARTA WYJAZDU
JRG NR 4 ŁÓDŹ
NUMER ZDARZENIA: 089/2020
DATA: 11-07-2020
GODZINA WYJZ/POWRT: 11: 59/13: 29(1godz. 30min)
ADRES: Łódź, ul. Kazimierza Odnowiciela 14/12

RODZAJ ZDARZENIA:
MZ-inne/budowlane
Przysypany człowiek w wykopie

WYJAZD ZASTĘPÓW JRG:
304[E]25 GCBA 5/32 SCANIA/4 RATOWNIKÓW
304[E]22 GBA 2,5/24 MERCEDES/2 RATOWNIKÓW
304[E]44 SCRt RENAULT/1 RATOWNIK

ILOŚĆ RATOWNIKÓW JRG/OSP BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI:7/0

PRZEKAZANIE MIEJSCA ZDARZENIA:Patrol Straży miejskiej
INNE JOP/SŁUŻBY/PODMIOTY: ZRM x1, Policja x1, Straż Miejska x1,
DOWÓDCA:
st asp. Wojciech- dowódca zastępu na zmianie I

« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2020, 22:41:48 wysłana przez bas12 »

Offline bas12

• Aspirant
  • *
« Odpowiedź #201 dnia: 09 Lipiec 2020, 22:04:51 »
Proszę o wprowadzenie do podziału GBA 304[E]21 Volvo oraz SCRchem Renault o numerach 304[E]61