OSP Sprzęcice

Autor Wątek: OSP Sprzęcice  (Przeczytany 1168 razy)

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
  • Reputacja: 4
Odp: OSP Sprzęcice
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Październik 2019, 09:56:17 »
Proszę o włączenie do podziału bojowego:

707[S]14 SLRr Tarpan Honker

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 38
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Październik 2019, 01:05:15 »
Witam

Ocena Akcji

Opisy prawidłowe +20 tys

Budżet

37 tys

Akcje

Poniedziałek

10:35 Zgłoszenie o powalonym drzewie
17:50 Powalone drzewo
18:47 Nadłamane konary drzew wiszą nad dojazdem do posesji

Środa

12:00 Podczas prac budowalnych, koparka zerwała gazociąg
17:25 Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego, w sąsiedniej miejscowości

Wóz w podziale można dysponować

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Październik 2019, 20:33:24 »
! OSP Sprzęcice - Alarm ! - Interwencja nr. 21/2019 (MZ)

Mamy poniedziałek, w ubiegły weekend odbyło się 105-lecie naszej jednostki i jednocześnie poświęcenie Tarpana. Niestety jak przewidzieli meteorolodzy od wczorajszego wieczora bardzo mocno wieje, kilkanaście jednostek w powiecie miały jakieś wyjazdy. Dyżurny SKKP odbiera zgłoszenie o powalonym drzewie na poboczną ulicę w miejscowości Wapiennik i selektywnie alarmuje naszą jednostkę.

10:35-Na remizie załącza się syrena alarmowa, terminal wysyła sms-y do naszych strażaków.
10:36-Do remizy przybywa pierwszy z druhów. Otwiera drzwi pierwszego garażu i odbiera zgłoszenie.

- Żywiec998 zgłoś się dla OSP Sprzęcice
- Zgłaszam się
- Co masz dla mnie ?
- Wapiennik, ul. Diamentowa, powalone drzewo na uliczkę
- Zrozumiałem, czekam na obsadę

10:37-Na alarm przybywają kolejni druhowie, jeden ze strażaków otwiera II garaż i odpala Tarpana.
10:39-Chłopaki szybko przerzucili ze Stara na Tarpana, piłę, miotły, siekierę i zbiornik z paliwem i zamykają garaże.
10:40-SLRr alarmowo udaje się do interwencji w obsadzie czterech druhów. Dowódca zgłasza wyjazd.

- Żywiec998 zgłoś się dla Sprzęcic
- Zgłasza się Żywiec
- Zgłaszam ci wyjazd 707-14 SLRr do interwencji
- Żywiec przyjął

10:43-Zastęp dojechał do Wapiennika, kierowca zjeżdża z głównej drogi we wskazaną uliczkę.
10:44-Wóz na miejscu, dowódca zgłasza dojazd i rozpoznanie. Chłopaki od razu wyciągają z wozu piłę.

- Żywiec998 zgłoś się dla Sprzęcic
- Zgłaszam się
- Sprzęcice na miejscu, mamy tu powalonego modrzewia z prywatnej posesji które zniszczyło ogrodzenie i tarasuje uliczkę, siły i środki wystarczające
- Przyjąłem

10:45-Jeden z chłopaków przystępuje do obcinania gałęzi od pnia drzewa. Reszta przenosi je na ogródek właściciela drzewa.
10:51-Gałęzie poobcinane, chłopaki przystępują do przecinania pnia drzewa na mniejsze kawałki, te również są przerzucane na ogródek właściciela drzewa.
11:02-Drzewo zostało usunięte, jeden z chłopaków miotłą oczyszcza asfalt z trocin i resztek drzewa.
11:06-Asfalt wyczyszczony, chłopaki pakują sprzęt na auto. Właściciel przyszedł jeszcze podziękować chłopakom.
11:09-Wóz odjeżdża miejsca zdarzenia. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Żywiec998 zgłoś się dla OSP Sprzęcice
- Zgłaszam się
- Zakończyliśmy działania i wracamy do bazy
- Zrozumiałem, po powrocie przedzwoń do mnie
- Przyjąłem

11:14-Zastęp przy remizie. Chłopaki otwierają drzwi garażu drugiego, a kierowca ustawia się tyłem do wjazdu.
11:16-Wóz zaparkowany w garażu. Chłopaki rozbierają się z nomexów i przenoszą sprzęt z powrotem na Stara.

Następnie dowódca przedzwania na SKKP i podaje dyżurnemu potrzebne dane i jednocześnie zgłasza powrót do bazy. Kilka minut później chłopaki zamykają strażnicę i rozchodzą się.