OSP Bory Górne

Autor Wątek: OSP Bory Górne  (Przeczytany 558 razy)

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
  • Reputacja: 4
Odp: OSP Bory Górne
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Marzec 2019, 12:04:12 »
! OSP Bory Górne - Alarm ! - Akcja nr. 4/2019 (Pożar)

Od dzisiejszego porannego wyjazdu do pożaru sadzy w kominie minęło już kilka godzin. Ruch we wsi dość duży bo ludzie z roboty i do roboty, a i dzieci ze szkół wracają. Wraz z piękną pogodą w całym kraju sezon na pożary traw trwa w najlepsze. Jeden z mieszkańców okolic cmentarza zauważa unoszące się kłęby dymu z pól i telefonuje na 998. Dyspozytor SKKP alarmuje naszą jednostkę...

13:15-W naszej miejscowości rozlega się dźwięk syreny alarmowej. Chłopaki dostają sms-y z DSP.
13:17-Do strażnicy przyjeżdża naczelnik, przed jego przybyciem przybiegło dwóch chłopaków. Garaż zostaje otwarty.
13:18-Na alarm zjawiają się kolejni druhowie. Naczelnik odpina Stara od kompresora, odpala go i odbiera zgłoszenie.

- Żywiec998 zgłoś się dla OSP Bory Górne
- Zgłaszam się
- Co masz dla mnie ?
- Bory Górne, pola za cmentarzem, zgłaszający widzi dość duże kłęby dymu
- Zrozumiałem

13:19-Kierowca wyjeżdża Starem przed garaż, na styk dobiegł jeszcze jeden z chłopaków.
13:20-Garaż zostaje zamknięty. GBA alarmowo wyjeżdża do pożaru. Dowódca zgłasza wyjazd.

- Żywiec998 Bory Górne GBA zgłasza wyjazd
- Przyjąłem

13:23-Wjechaliśmy w uliczkę prowadzącą ku cmentarzu, dowódca wyłącza koguty i jedziemy w kierunku cmentarza.
13:25-Dojechaliśmy ku cmentarzu. Rzeczywiście w polach powyżej cmentarza widać kłęby dymu. Kierowca wjeżdża w pola.
13:29-Powoli po polnej drodze, a raczej wertepach dojechaliśmy ku pożarze. Dowódca zgłasza dojazd i rozpoznanie.

- Zgłaszam się
- Jestem na miejscu, mam tu pożar na powierzchni 50 arów, pożar powoli się rozprzestrzenia więc siły i środki wystarczające
- Przyjąłem

13:30-Jeden z chłopaków wchodzi na dach i podaje chłopakom na dole pięć tłumic.
13:31-Chłopaki udają się gasić pożar. Trzech schodzi w doły, a dwóch zaczyna gasić od strony polnej drogi. Kierowca zostaje przy aucie.
13:37-Chłopaki którzy gasili od strony drogi szybko uporali się z ogniem, udają się pomóc chłopakom na dole bo tam już jest trochę gorzej, płomienie są większe i trawa dość wysoka.
13:44-Chłopaki uporali się z pożarem, udają się w kierunku auta, po drodze "doklepują" jeszcze miejsca, w których się dymi.
13:47-Jeden z druhów wchodzi na dach i odbiera tłumice od chłopaków i mocuje je na dachu.
13:49-Druhowie wsiadają do wozu. Dowódca zgłasza zakończenie działań, kierowca odjeżdża Starem z miejsca pożaru.

- Żywiec998 zgłoś się dla Borów Górnych
- Zgłaszam się
- Zakończyłem działania i wracam do bazy
- Przyjąłem

13:59-Wóz pod strażnicą. Chłopaki wyskakują z wozu i otwierają drzwi garażowe. Kierowca ustawia się tyłem do garażu.
14:01-GBA zaparkowane w swoim boksie garażowym. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy, chłopaki rozbierają się z nomexów.

- Żywiec998 tu OSP Bory Górne, jestem w bazie
- Tu Żywiec, przyjąłem, przedzwoń do mnie
- Przyjąłem

Po tym gdy chłopaki rozebrali się z nomexów, naczelnik telefonuje na SKKP i podaje dyżurnemu potrzebne info. Trzech chłopaków udaje się jeszcze na "górę" aby wypić herbatkę i wypisać listę z akcji. Kilkanaście minut później remiza zostaje zamknięta.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Typ zdarzenia: Pożar
Opis działania ratowniczego: Pożar suchej trawy na powierzchni ok. 50 arów
Godzina zaalarmowania jednostki: 13:15
Godzina powrotu do remizy: 14:01
Łączny czas działań: 46 minut
Zadysponowane służby/zastępy:

OSP Bory Górne:
707[S]11 GBA 2,5/16 Star 244/JZS - (6 osób)
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2019, 10:08:33 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Kwiecień 2019, 09:14:18 »
! OSP Bory Górne - Alarm ! - Akcja nr. 5/2019 (Miejscowe Zagrożenie)

Piękna pogoda nadal utrzymuje się nad naszym regionem, jak co roku na wiosnę plaga pożarów traw trwa w najlepsze ale my jak na razie odnotowaliśmy tylko jeden wyjazd do traw. Kilka minut po godzinie 16:30 dyżurny SKKP Żywiec odbiera zgłoszenie o plamie oleju na głównej drodze w naszej miejscowości. Na miejsce dysponuje SLKw z JRG Żywiec oraz selektywnie alarmuje naszą jednostkę.

16:34-Na remizie załącza się syrena, terminal wysyła SMS-y. Druhowie, którzy mają możliwość ruszają na alarm.
16:36-Dopiero po około dwóch minutach pod remizą zjawia się pierwszy z druhów. Otwiera drzwi garażowe i czeka na resztę.
16:37-W remizie jest już trzech chłopaków. Ubierają w nomexy, a jeden z nich odbiera zgłoszenie. Zjawiają się kolejni druhowie.

- Zgłaszam się
- Co masz dla mnie ?
- Bory Górne, ul. Jana Pawła II poniżej granicy z Lipkowicami, plama oleju
- Zrozumiałem

16:38-Kierowca odpina Stara od kompresora i odpala go, a następnie wyjeżdża nim z garażu.
16:39-Chłopaki zamykają drzwi garażowe i pakują się do Stara. GBA alarmowo wyjeżdża w obsadzie pięciu osób.

- Żywiec998 tu OSP Bory Górne, zgłaszam wyjazd GBA
- Przyjąłem

16:42-Podczas dojazdu do zdarzenia wywołuje zastęp SLKw z JRG Żywiec, który był przed nami na miejscu i instruuje nas gdzie mamy dokładnie jechać. Plama jest na prawym pasie jezdni patrząc od strony Lipkowic oraz nie wiadomo jaka jest jej przyczyna.

- Bory Górne dla 701-81
- Zgłaszają się Bory Górne
- Słuchaj, to jest tutaj centralnie przy granicy, plama ma gdzieś ze sto metrów to podjedzcie tu i od góry zaczniemy neutralizować
- Dobra, przyjąłem

16:44-Podjeżdżamy ku dwóm chłopakom z JRG którzy przyjechali na SLKw. Kierowca nawraca Starem w bocznej uliczce i od góry podjeżdża ku plamie. Chłopaki wysiadają z wozu. Dowódca zgłasza przyjazd.

- Żywiec998 tu Bory Górne, jestem na miejscu
- Zrozumiałem

16:45-Chłopaki wyciągają z SLKw wózek do sorbentu i zasypują do sorbetem, panowie z JRG kierują ruchem.
16:46-Jeden z druhów jedzie wózkiem po plamie i zasypuję ją. Natomiast dwóch druhów zabrało miotły ze Stara i rozprowadza dokładnie sorbent po plamie. I takim sposobem chłopaki będą neutralizować plamę w kierunku centrum. Star powoli jedzie za nimi i ich zabezpiecza.
16:52-Plama zasypana, chłopaki miotłami kończą rozprowadzać sorbent po plamie, oddajemy wózek chłopakom z JRG.
16:54-Miotły schowane na Stara, druhowie wsiadają do wozu. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłasza się Żywiec
- Przyjąłem, po powrocie proszę o telefon

16:59-Zjechaliśmy ku strażnicy, kierowca ustawia wóz tyłem do garażu, następnie chłopaki wysiadają z auta i otwierają garaż.
17:01-Kierowca wjechał Starem do garażu, dowódca dzwoni na SKKP. Druhowie rozbierają się z nomexów.

Dowódca na szybko wypisuje sobie meldunek z akcji. Po kilku minutach rozmowy chłopaki zamykają remizę i rozchodzą się.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Typ zdarzenia: Miejscowe Zagrożenie
Opis działania ratowniczego: Plama oleju na jezdni, długość około 100 metrów
Godzina zaalarmowania jednostki: 16:34
Godzina powrotu do remizy: 17:01
Łączny czas działań: 27 minut

JRG Żywiec:
701[S]81 SLKw Volkswagen Transporter T4 - (2 osoby)

OSP Bory Górne:
707[S]11 GBA 2,5/16 Star 244/JZS - (5 osób)

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Kwiecień 2019, 11:37:42 »
! OSP Bory Górne - Alarm ! - Akcja nr. 6/2019 (Pożar)

I tak oto nadeszła sobota 13 kwietnia, wiosna pełną parą. Około godziny dziewiątej członkowie OSP jak i MDP spotykają się w strażnicy aby uprzątnąć samochody, sprzęt i uporządkować teren wokół remizy. Tradycyjnie zapalono grilla aby młodzież głodna nie siedziała, od samego rana coś wisi w powietrzu bo od wczesnych godzin porannych w powiecie i sąsiednich miejscowościach są wyjazdy do traw. Około dziesiątej chłopaki z OSP Leskowice zostają zadysponowani do pożaru suchej trawy w miejscowości Wapiennik od ich strony. Kilkanaście minut później chłopaki są na miejscu i proszą o wsparcie, chłopaki słysząc korespondencję wiedzą że pojedziemy raczej my więc zaczynają ubierać się w nomexy...

10:14-Poszła selektywna i załącza się syrena. Chłopaki mieli już czas aby się ubrać więc na spokojno czekają czy jeszcze ktoś przybiegnie.
10:15-Mamy już skład na Stara więc chłopaki wsiadają do wozu. Naczelnik siada za dowódcę i odbiera zgłoszenie.

- Zgłaszam się
- Co masz dla mnie ?
- Wapiennik od strony Leskowic, poniżej gimnazjum w pola, pożar trawy
- Przyjąłem, zgłaszam wyjazd GBA
- Zrozumiałem

10:16-Jeszcze syrena nie skończyła wyć, a nasz dziadek alarmowo rusza do zdarzenia w obsadzie sześciu osób.
W remizie pozostają członkowie MDP oraz dwóch seniorów aby nadal robić koło remizy. Gdy dojeżdżamy na ul. Wiejską widać już dymy.
10:22-Widzimy już pożar. Z drogi głównej wjeżdżamy w polną uliczkę. Kierowca wyłącza sygnały dźwiękowe.
10:24-Dojechaliśmy ku pożarze. Kierowca podjechał w miejsce gdzie pożar rozprzestrzenia się w pole. Dowódca zgłasza dojazd.

- Zgłaszam się
- Jesteśmy na miejscu, przystępujemy do działań
- Przyjąłem

Zastana sytuacja: Pożar ma miejsce na powierzchni około 50 arów, ogień podchodził niebezpiecznie blisko ogródków i zabudowań więc chłopaki z Leskowic działają od tamtej strony przy pomocy tłumic i szybkiego natarcia. My pojechaliśmy kawałek dalej w miejsce gdzie pożar idzie w pole (dwie strony). Siły i środki wystarczające.

10:25-Dwóch chłopaków wyciąga spod siedzenia w kabinie hydronetki i zaczynają napełniać je wodą. Reszta chłopaków będzie gasić tłumicami, jeden z nich wychodzi na dach i zrzuca trzy tłumice. Kierowca zostaje przy aucie.
10:27-Chłopaki przystępują do gaszenia pożaru. Ci z hydronetkami będą gasić i przelewać te miejsca gdzie są większe krzaki oraz kretowizny.
10:29-Druhowie z Leskowic ugasili pożar od swojej strony, dwóch chłopaków od nich idzie w naszą stronę gasząc ogień tłumicami.
10:34-I tak w kilka minut pożar zostaje ugaszony. Kierowca podjeżdża naszym Starem ku zabudowaniom gdzie jest wóz i chłopaki z Leskowic. Chłopaki wspólnie odpoczywają i robią przerwę na papieroska, jednocześnie dozorując czy gdzie się coś nie rozpala pod wpływem wiatru.
10:39-Wszystko jest w porządku, chłopaki spakowali sprzęt na Stara. Po pożegnaniu się z chłopaki z Leskowic, wsiadają do wozu.
10:40-Star odjeżdża z miejsca zdarzenia i udaje się w kierunku naszej remizy. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Żywiec998 zgłoś się dla OSP Bory Góne
- Zgłaszam się
- Pożar ugaszony, wracamy do bazy
- Zrozumiałem

10:47-Podjeżdżamy pod remizę, kierowca parkuje Stara tyłem na podjeździe przed garażem.
10:48-Chłopaki wysiadają z wozu i idą do garażu się przebrać. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Tu Żywiec, przyjąłem, proszę o telefon

Naczelnik po rozebraniu się z nomexa dzwoni na SKKP i podaje dyżurnemu wszystkie potrzebne dane. Chłopaki wracają do prac przy remizie...

Opis działania ratowniczego: Pożar suchej trawy na powierzchni ok. 50 arów
Adres/Miejsce zdarzenia: Wapiennik, ul. Kwarcowa
Godzina zaalarmowania jednostki: 10:14
Godzina powrotu do remizy: 10:48
Łączny czas działań: 34 minuty

OSP Leskowice:
707[S]08 GBA 2,5/16 Magirus Deutz 170 - (5 osób)

OSP Bory Górne:

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Kwiecień 2019, 12:19:08 »
! OSP Bory Górne - Alarm ! - Akcja nr. 7/2019 (Pożar)

Około godziny trzynastej prace w remizie zostały zakończone i wszyscy rozeszli się do domów. Od czasu naszego powrotu przy trawach działała już OSP Suklówka oraz OSP Malinowice i OSP Leskowice drugi raz dzisiaj. Na wysokości piekarni i supermarketu z pól widać dość konkretne kłęby dymu. Chłopaki, którzy zauważyli z domów dymy są przygotowani na to że w każdej chwili może zawyć syrena. Około wpół do trzeciej dyżurny SKKP odbiera zgłoszenie o tym właśnie pożarze. Selektywnie alarmuje naszą jednostkę.

14:30-We wsi rozlega się dźwięk syreny, ci którzy byli przygotowani od razu startują do remizy.
14:31-Chłopaki zaczynają się gromadzić pod remizą. Otwierają drzwi garażowe i przebierają się w noemxy.
14:32-Naczelnik drogą radiową odbiera zgłoszenie. Kierowca nie ubiera się więc wsiada do Stara i odpala go.

- Zgłasza się Żywiec
- Co się dzieje ?
- Słuchaj...mam zgłoszenie o pożarze suchej trawy, to ma być gdzieś powyżej cmentarza na wysokości piekarni w polach
- Dobra, przyjąłem

14:33-Kierowca wyjeżdża dziadkiem z garażu. Chłopaki zamykają drzwi garażowe, następnie wsiadają do wozu.
14:34-GBA alarmowo rusza do interwencji w obsadzie sześciu osób. Dowódca zgłasza wyjazd.

- Żywiec998 tu OSP Bory Górne, zgłaszam wyjazd Starem
- Przyjąłem

14:37-Dojeżdżamy ku supermarkecie i skręcamy w boczną uliczkę i jedziemy w kierunku pól. Z tego co widać pożar objął dość duże zarośla ale jego powierzchnia nie jest jakaś wielka.
14:39-GBA dociera ku miejscu pożaru. Dowódca zgłasza dojazd na miejsce i rozpoznanie, chłopaki wyskakują z wozu.

- Zgłaszam się
- Jestem na miejscu, pożar ma powierzchnię około czterdziestu arów, siły i środki wystarczające
- Przyjąłem

14:40-Decyzją dowódcy chłopaki przystępują do budowania linii gaśniczej składającą się z jednego odcinka W-75, rozdzielacza oraz trzech odcinków W-52 i prądownicy typu Turbo (jedna rota). Jeden z chłopaków wchodzi na dach i ściąga tłumice.
14:42-I rota podaje prąd wody na płonącą trawę. Front pożaru ma około 70 metrów długości oraz są jeszcze małe ogniska, które poszły gdzieś delikatnie w bok. Dwóch chłopaków z tłumicami dogasza te mniejsze ogniska, a wodą jest gaszony front pożaru.
14:44-I rota porusza się wzdłuż frontu pożary sukcesywnie gasząc go, dowódca pomaga im rozciągać linie coraz dalej.
14:47-Front pożaru został ugaszony, mamy jeszcze wodę na aucie więc przodownik prądem rozproszonym przelewa granice spalonego obszaru aby wiatr nie rozpalił ognia z powrotem. Chłopaki z tłumicami kończą dogaszać mniejsze ogniska.
14:50-Pożar całkowicie ugaszony. Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru był dość groźny z racji wiatru oraz bardzo wysokiej trawy.
Chłopaki rozkręcają węże i zaczynają je zwijać na ósemkę i chować do wozu. Następnie wkładają tłumice na dach.
14:56-Sprzęty pozwijane i pochowane. Chłopaki na szybko zapalili po papierosku i wsiadają do wozu.
14:57-Kierowca odjeżdża Starem w kierunku głównej drogi. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłaszam się
- Pożar ugaszony, ogarnęliśmy to na szybko wodą i tłumicami, jadę się tankować
- Dobra, zrozumiałem, zadzwoń po powrocie
- Przyjął

15:00-Docieramy do hydrantu nieopodal remizy, z niego zawsze pobieramy wodę.
15:06-Woda na aucie uzupełniona. Jedziemy w kierunku strażnicy.
15:07-Wóz pod remizą, kierowca tyłem wjeżdża na podjazd przed garażami. Następnie chłopaki otwierają garaż.
15:09-Star zaparkowany w garażu. Chłopaki rozbierają się z nomexów.
15:10-Dowódca telefonuje na SKKP i podaje dyżurnemu wszystkie potrzebne dane.

Chłopaki rozmawiają ze sobą w garażu jeszcze przez kilka minut. Następnie zamykają strażnicę i rozchodzą się do domów.

Opis działania ratowniczego: Pożar suchej trawy na powierzchni ok. 40 arów
Adres/Miejsce zdarzenia: Bory Górne, pola na wysokości piekarni
Godzina zaalarmowania jednostki: 14:30
Godzina powrotu do remizy: 15:10
Łączny czas działań: 40 minut

OSP Bory Górne:
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2019, 12:20:30 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Kwiecień 2019, 11:45:25 »
! OSP Bory Górne - Alarm ! - Akcja nr. 8/2019 (Pożar)

Sobota powoli dobiega końca ale jak od rana się z trawami zaczęło to z wieczorem jest coraz gorzej. Co chwila słychać syreny, raz bliżej, a raz gdzieś daleko. My już mamy za sobą dwa wyjazdy więc chłopaki siedzą w domach jak na szpilkach bo wiedzą że coś może być. Kilka minut po godzinie 21 dyżurny SKKP Żywiec odbiera zgłoszenie o pożarze suchej trawy w naszej miejscowości. Selektywnie alarmuje naszą jednostkę...

21:10-Dziś już po raz trzeci we wsi rozlega się dźwięk naszej syreny. Ci którzy mogą udają się na alarm.
21:12-Druhowie zaczynają przybywać pod strażnicę. Jeden z nich otwiera garaż, wszyscy wpadają do garażu i ubierają się.
21:13-Naczelnik odpala Stara i odbiera zgłoszenie. Następnie wyjeżdża nim przed garaż, dobiegają kolejni chłopcy.

- Zgłaszam się
- Co masz dla mnie ?
- Ul. Wiejska poniżej granicy z Wapiennikiem, pożar suchej trawy przy drodze
- Zrozumiałem

21:14-Niektórzy się jeszcze ubierają, ci co są gotowi ładują się do Stara.
21:15-Garaż zostaje zamknięty. GBA alarmowo wyjeżdża do zdarzenia w obsadzie sześciu osób.

- Żywiec998 tu OSP Bory Górne, zgłaszam wyjazd Starem
- Tu Żywiec, przyjąłem

21:17-Dojeżdżamy na miejsce pożaru. Kierowca staje Starem na drodze, wyłącza sygnalizację dźwiękową i włącza awaryjne.
21:18-Chłopaki wysiadają z wozu i udają się na dach po tłumice. Dowódca zgłasza dojazd i rozpoznanie.

- Zgłaszam się
- Jesteśmy na miejscu, mamy tu pożar około 10 arów trawy wzdłuż drogi, trawa bardzo niska, siły i środki wystarczające
- Zrozumiałem

21:19-Czterech chłopaków tłumicami przystępuje do gaszenia trawy. Pożar nie jest duży więc pójdzie szybko.
21:23-I tak w zaledwie cztery minuty chłopaki "zaklepali" pożar. Kontrolują jeszcze czy coś się nie tli.
21:25-Tłumice zostają schowane na dach. Chłopaki wsiadają do auta. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłasza się Żywiec
- Przyjąłem

21:26-Wóz odjeżdża z miejsca zdarzenia i udaje się w kierunku strażnicy.
21:28-GBA pod remizą. Kierowca ustawia się tyłem do drzwi garażowych i cofa na podjazd.
21:30-Star zaparkowany w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy. Chłopaki rozbierają się z nomexów.

- Zgłaszam się
- Jestem w bazie
- Przyjąłem, proszę o telefon

Naczelnik dzwoni na SKKP i podaje dyżurnemu dane o zdarzeniu. Z tego co słychać na radiu w powiecie nadal młyn.
Po kilkunastu minutach rozmowy i szybkiej kawce, chłopaki zamykają strażnicę i rozchodzą się do domów.

Opis działania ratowniczego: Pożar suchej trawy na powierzchni ok. 10 arów
Adres/Miejsce zdarzenia: Bory Górne, ul. Wiejska
Godzina zaalarmowania jednostki: 21:10
Godzina powrotu do remizy: 21:30
Łączny czas działań: 20 minut

OSP Bory Górne:
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień 2019, 12:09:58 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Kwiecień 2019, 17:11:41 »
Aktualności z życia OSP...

W miesiącu kwiecień odbyło się kilka posiedzeń zarządu OSP oraz zarządu gminnego.
W działalności OSP omawiane były następujące kwestie:
- Rozbudowa boksów na umundurowanie i zakup kolejnych elementów wyposażenia indywidualnego strażaków
- Zakup potrzebnego sprzętu
- Organizacja uroczystości 105-lecia jednostki
- Omawiano plany pozyskania fabrycznie nowego, lekkiego samochodu

Na zebraniu gminnym omawiano:
- Zakup nowego średniego samochodu dla OSP Leskowice
- Pozyskanie środków zewnętrznych na zakup lekkiego samochodu dla OSP Bory Górne
- Organizacja gminnego dnia strażaka połączona z jubileuszem 105-lecia OSP Bory Górne
- Sprawy bieżące, m.in zbliżający się gminny rajd rowerowy, oraz uroczystość 105-lecia OSP Malinowice i 90-lecie OSP Suklówka

Po odbyciu posiedzeń, spotkań ze sponsorami oraz złożeniu potrzebnych wniosków nasza jednostka jest w ostatnim etapie pozyskiwania fabrycznie nowego lekkiego samochodu. Na dniach okaże się czy otrzymamy samochód...

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 38
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Kwiecień 2019, 16:13:44 »
Witam

Ocena Akcji

Akcje opisane prawidłowo bez większych błędów

Za akcje 38 tys

Budżet 112 tys

Akcje

Niedziela

20:21 Zatakany przepust, woda zalała drogę
21:02 Zalana piwnica w budynku mieszkalnym

Poniedziałek

6:16 Zalana piwnica w budynku
10:20 Plama oleju na drodze na odcinku 2km

Środa

18:40 Pożar altanki

Piątek

23:55 Wypadek czołowy dwóch osobówek 4 osoby poszkodowane, 3 są zakleszczone w pojazdach

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Kwiecień 2019, 12:59:16 »
! OSP Bory Górne - Alarm ! - Akcja nr. 9/2019 (Miejscowe Zagrożenie)

Od dwóch tygodni mamy spokój, nawet trawy się uspokoiły ale przynajmniej Wielkanoc spokojnie minęła...nasi druhowie czuwali przy grobie oraz brali udział w rezurekcji. I jak meteorolodzy zapowiadali od wczoraj nadeszły opady deszczu, dziś od rana pada dość intensywnie. Kilka jednostek w powiecie odnotowało już jakieś pojedyncze interwencje. Wkrótce dyżurny odbiera zgłoszenie o zapchanym przepuście w naszej miejscowości, selektywnie alarmuje naszą jednostkę.

20:21-We wsi rozlega się dźwięk syreny alarmowej, terminal wysyła chłopakom SMS-y.
20:22-Już po minucie chłopaki zbierają się pod remizą. Naczelnik otwiera garaż i razem z dwoma druhami ubiera się.
20:24-Naczelnik odpalił Stara i wyjechał nim przed garaż oraz odebrał zgłoszenie.. Na alarm zjawiło się jeszcze dwóch druhów.

- Zgłasza się Żywiec
- Co masz dla nas ?
- Bory Górne, zjazd z głównej drogi w ul. Porzeczkową, zapchany przepust
- Przyjąłem

20:25-Chłopaki przymykają drzwi garażowe, a następnie wsiadają do Stara ale prawie pod remizę dobiega jeszcze jeden z chłopaków.
20:26-Druh który przybiegł ostatni na szybko zabrał z garażu ubranie i ubierze się w aucie. GBA alarmowo udaje się do interwencji.

- Tu Żywiec, przyjąłem

20:28-Docieramy ku wjeździe do podanej uliczki. Kierowca zjeżdża z głównej drogi w uliczkę i parkuje wóz na poboczu.
20:29-Dowódca udaje się na rozpoznanie i zgłasza je do SKKP. Chłopaki w międzyczasie ściągają z dachu wozu Niagarę bo będzie potrzebna.

- Zgłaszam się
- Jestem na miejscu, mamy tu zapchany przepust, w wyniku tego woda z rowu zalała poboczną uliczkę na długości około piętnastu metrów, przystępujemy do działań
- Przyjąłem

20:30-Chłopaki wrzucają Niagarę na powierzchnię wody i odpalają ją, od Niagary są rozwinięte dwa odcinki W-75 i będą odprowadzać wodę do pobliskiego rowu melioracyjnego.
20:32-Jeden z chłopaków zabiera bosak i ostrożnie aby nie wpaść do wody po kolana w rowie stara się rozwalić zator w przepuście pod drogą.
20:35-Działania od zalanej strony nic nie dały, zator jest na tyle mocny że nie da się go rozwalić bosakiem. Chłopaki przechodzą od drugiej strony przepustu i ostrożnie starają się od tej strony ruszyć zator.
20:37-Udało się bosakiem zahaczyć w gałęzie, które między innymi powodowały zator. Jednym mocnym pociągnięciem zator został osłabiony, a naciskająca na niego od drugiej strony woda rozwaliła go.
20:39-Niagara zostaje zgaszona. Wypompowała sporą ilość wody z jezdni. Reszta spokojnie spłynie sobie do rowu.
20:42-Chłopaki schowali Niagarę na dach oraz zwinęli mokre odcinki W-75 na "ósemkę" i schowali je do wozu.
Woda z jezdni już całkowicie spłynęła sobie do rowu, a z rowu przez przepust do studzienki.
20:44-Strażacy wsiadają do wozu, dowódca zgłasza zakończenie działań. Kierowca wycofuje z uliczki na główną drogę.

- Zgłaszam się
- Przepust udrożniony, wracamy do bazy
- Przyjąłem

20:47-Wóz podjeżdża pod strażnicę. Druhowie otwierają drzwi garażowe.
20:49-Star zaparkowany w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy, chłopaki rozbierają się z nomexów.

- Zgłaszam się
- Jestem w bazie
- Zrozumiałem

Po przebraniu się z nomexów i zamknięciu garażu, chłopaki udają się na piętro aby wypić sobie ciepłą herbatkę, wypisać zaległe listy z akcji i pogadać...

Opis działania ratowniczego: Zapchany przepust pod drogą, w wyniku czego zalana została część jezdni
Adres/Miejsce zdarzenia: Bory Górne, ul. Porzeczkowa
Godzina zaalarmowania jednostki: 20:21
Godzina powrotu do remizy: 20:49
Łączny czas działań: 28 minut

OSP Bory Górne:
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2019, 12:27:47 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Maj 2019, 10:51:06 »
! OSP Bory Górne - Alarm ! - Akcja nr. 10/2019 (Miejscowe Zagrożenie)

Niespełna piętnaście minut temu chłopaki wrócili z akcji, siedzą na piętrze popijając kawkę czy niektórzy herbatkę. Dyżurny SKKP Żywiec odbiera zgłoszenie o zalanej piwnicy w jednym z budynków w naszej miejscowości. Po przyjęciu zgłoszenia...selektywnie alarmuje naszą OSP...

21:02-Idzie selektywna, zapala się czerwone światło na DSP i startuje syrena. Chłopaki zbiegają do garażu.
21:03-Drzwi garażowe zostają otwarte, niektórzy przebierają się jeszcze w nomexy. Ci co są gotowi wychodzą przed garaż.
21:04-Kierowca wyjechał Starem z garażu. Naczelnik siada za dowódcę i odbiera zgłoszenie. Drzwi garażowe zostają zamknięte.

- Zgłaszam się
- Co masz dla mnie ?
- Bory Górne, ul. Sołecka 16, zalana piwnica
- Zrozumiałem, zgłaszam wyjazd GBA
- Przyjąłem

21:05-GBA Star alarmowo udaje się do interwencji w obsadzie sześciu druhów.
21:08-Z głównej drogi kierowca zjeżdża w ul. Sołecką i jedzie pod wskazaną posesję.
21:09-Właściciel posesji otworzył nam bramę na podwórko więc kierowca wjeżdża na posesję.
21:10-Dowódca zgłasza dojazd i udaje się na rozpoznanie. Chłopaki idą na dach aby ściągnąć Niagarę.

- Żywiec998 Bory Górne na miejscu, zaraz sytuacja
- Zrozumiałem

21:12-Dowódca zgłasza rozpoznanie do SKKP. Chłopaki rzucają Niagarę na powierzchnię wody i odpalają ją, od Niagary mamy rozwinięte dwa odcinki W-75 i będą one odprowadzać wodę poza ogródek do potoka.

- Zgłasza się Żywiec
- Słuchaj, mam tu zalane trzy pomieszczenia i garaż na poziomie piwnicznym, woda sięga poniżej kolan, siły i środki wystarczające
- Zrozumiałem

21:14-Chłopaki uruchamiają pompę głębinową udostępnioną przez właściciela...zawsze też coś pomoże przy pompowaniu.
21:30-Wody coś ubywa ale większa połowa jeszcze została. Chłopaki co jakiś czas sprawdzają czy nie trzeba dolać paliwa do Niagary.
Mieszkańcy budynku przynoszą chłopakom jakąś kawkę, herbatkę itp. na szczęście jak na razie przestało padać więc nie woda nie powinna już napływać.
21:59-Woda z piwnicy została wypompowana. Chłopaki gaszą Niagarę i wyciągają ją z piwnicy.
22:03-Niagara zostaje włożona na dach wozu. Chłopaki zwijają dwa odcinki 75 na "ósemkę" i chowają je do wozu.
22:05-Strażacy wsiadają do wozu. Kierowca wycofuje z podwórka, dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłaszam się
- Przyjąłem

22:09-Zastęp podjeżdża pod strażnicę, kierowca wcofuje na podjazd przed garażami.
22:11-Wóz zaparkowany w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy, chłopaki zaczynają porządkować sprzęt.

- Tu Żywiec, przyjąłem

Przez kilkanaście minut druhowie uporządkowywali sprzęt po dzisiejszych akcjach...około 22:30 strażnica zostaje zamknięta, a chłopaki rozchodzą się do domów...

Opis działania ratowniczego: Zalana piwnica w budynku mieszkalnym
Adres/Miejsce zdarzenia: Bory Górne, ul. Sołecka
Godzina zaalarmowania jednostki: 21:02
Godzina powrotu do remizy: 22:11
Łączny czas działań: 1 godzina 9 minut

OSP Bory Górne:
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2019, 08:40:48 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Maj 2019, 09:10:19 »
! OSP Bory Górne - Alarm ! - Akcja nr. 11/2019 (Miejscowe Zagrożenie)

Nadszedł poniedziałkowy poranek, w nocy nadeszły kolejne opady deszczu...ludzie budzą się do życia, jak zawsze o tej porze ruch bardzo intensywny bo jedni do pracy, drudzy do szkół itp. Kilka minut po godzinie szóstej dyżurny SKKP Żywiec odbiera zgłoszenie o zalanej piwnicy w miejscowości Suklówka i alarmuje tamtejszą jednostkę lecz z racji braku kierowcy nie wyjeżdżają. Chwilę później dyspozytor alarmuje naszą jednostkę.

06:16-We wsi rozlega się dźwięk syreny alarmowej. Niektórzy wyrwani ze snu, a nie którzy od śniadania czy z domowego zacisza udają się na alarm.
06:18-Jeden z chłopaków przyjechał do strażnicy, ma klucze więc otwiera drzwi garażowe i przebiera się w nomexa.
06:19-Do strażnicy dociera więcej chłopaków. Jeden z nich odpala Stara i przez radio w aucie odbiera zgłoszenie.

- Żywiec998 tu OSP Bory Górne, jakie dyspozycje ?
- Bory Górne, proszę wyjechać do Suklówki, ul. Diaglezjowa 3, zalana piwnica
- Zrozumiałem, zaraz zgłosimy wyjazd
- Przyjąłem

06:21-Kierowca wyjeżdża Starem z garażu, chłopaki od razu zamykają drzwi garażowe.
06:22-GBA alarmowo rusza spod strażnicy w obsadzie czterech osób. Dowódca zgłasza wyjazd.
Na miejsce mamy ponad 1,5 km. Musimy skręcić przy naszym kościele w ul. Wodną i tam po chwili zaczyna się Suklówka.

- Zgłaszam się
- Zgłaszam wyjazd GBA w obsadzie czterech osób
- Zrozumiałem

06:26-Jadąc główną drogą w Suklówce docieramy do ul. Diaglezjowej, kierowca skręca w tą uliczkę i zatrzymuje się przy podanym numerze. Czeka na nas już właściciel. Dowódca zgłasza dojazd.

- Żywiec998 tu OSP Bory Górne, jestem na miejscu, zaraz rozpoznanie
- Zrozumiałem

06:28-Dowódca zgłasza rozpoznanie do SKKP. Chłopaki zdejmują Niagarę z dachu wozu oraz wyciągają jeden odcinek W-75.

- Zgłaszam się
- Mamy tu zalane dwa pomieszczenia piwniczne, woda sięga około metra, siły i środki wystarczające
- Przyjąłem

06:30-Niagara zostaje wrzucona na powierzchnię wody i odpalona. Od Niagary mamy rozwinięty jeden odcinek W-75 który będzie odprowadzać wodę przez okienko na ogródek.
06:40-Nasza Niagarka na spokojnie wypompowuje sobie wodę. W międzyczasie chłopaki pomagają wynosić właścicielowi z piwnicy zalane meble i sprzęty budowlane.
06:53-Woda została wypompowana do najniższego możliwego poziomu, chłopaki gaszą pompę i wyciągają ją z piwnicy.
06:55-Odcinek węża zostaje zwinięty na "ósemkę" i wrzucony do kabiny, a Niagara włożona na dach.
06:56-Chłopaki wsiadają do Stara. Dowódca zgłasza zakończenie działań. Kierowca odjeżdża z miejsca zdarzenia.

- Zgłasza się Żywiec
- Przyjąłem

07:01-Star podjeżdża pod remizę. Chłopaki otwierają drzwi garażowe, kierowca ustawia się tyłem do wjazdu.
07:03-GBA zaparkowane w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Żywiec998 zgłoś się dla Borów Górnych?
- Zgłaszam się
- GBA w bazie
- Przyjąłem

Chłopaki po uporządkowaniu sprzętu i nomexów zamykają remizę i rozchodzą się do domów.

Opis działania ratowniczego: Zalana piwnica w budynku mieszkalnym
Adres/Miejsce zdarzenia: Bory Górne, ul. Diaglezjowa
Godzina zaalarmowania jednostki: 06:16
Godzina powrotu do remizy: 07:03
Łączny czas działań: 47 minut

OSP Bory Górne:
707[S]11 GBA 2,5/16 Star 244/JZS
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec 2019, 09:35:08 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Maj 2019, 08:25:35 »
Proszę o sprzedaż bez wyceny:

GBA 2/24 Mercedes 1124
Sprzedajemy bez wyposażenia

Offline Sonic X

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 164
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Maj 2019, 13:13:14 »
KG PSP dostawa:

GLBARt 0.3/0,4 Renault Master/Bibmot

koszt: 95 tys. + 5 tys. rejestracja

Budżet: 112 tys - 100 tys = 12 tys

Pojazd z podstawowym wyposażeniem GLBA/GLM dla OSP, może brać udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.
Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna

Offline R2-D2

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Maj 2019, 20:13:10 »
Sklep pożarniczy "Fire Factory" nie może zrealizować zamówienia, z uwagi na niewystarczającą ilość środków w budżecie. Na następny raz radzę robić przemyślane zakupy.

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Lipiec 2019, 13:50:08 »
Proszę o sprzedaż:

GBA 2,5/16 Star 244/JZS
SLRr Nissan Navara
GBA 2,5/16 Mercedes-Benz 1224
GLBA-Rt Renault Master

pojazdy sprzedawane bez wyposażenia
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2019, 14:11:39 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Starszy Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Lipiec 2019, 10:15:08 »
! OSP Bory Górne - Alarm ! - Akcja nr. 12/2019 (Miejscowe Zagrożenie)

Minęło około trzy godziny od powrotu z poprzedniego zdarzenia. Około dziesiątej dwadzieścia dyżurny SKKP odebrał zgłoszenie o sporej plamie oleju na jezdni w miejscowości Wapiennik. Jako dwie jednostki zabezpieczające tą miejscowość dyspozytor alarmuje nas oraz OSP Ostrzany.

10:20-W okolicy można usłyszeć jak kolejno włączają się dwie syreny alarmowe. Chłopaki dostają SMS-y.
10:22-Do strażnicy przyjeżdża jeden z chłopaków, ma klucze więc otwiera garaż i czeka na resztę ludzi.
10:23-Na alarm dobiegł jeszcze tylko jeden strażak. Obaj ubierają się w nomexy i na DSP drugi raz włączają syrenę.
10:24-Jeden z nich odpala Stara i wyjeżdża nim przed garaż, dobiega jeszcze dwóch chłopaków. Dowódca odbiera zgłoszenie.

- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Wapiennik, na głównej drodze od strony Ostrzyc, plama oleju
- Zrozumiałem, ale nie mam sorbentu na aucie
- Dobra, podeślę ci 81
- Przyjął

10:25-Chłopaki poprzebierali się w nomexy. Zamykają drzwi garażowe i wsiadają do Stara.
10:26-GBA alarmowo udaje się do interwencji w obsadzie czterech osób. Dowódca zgłasza wyjazd.

- Żywiec przyjął

10:29-Jadąc alarmowo około sto metrów za granicą z naszą miejscowością zauważamy plamę oleju.
Kierowca parkuje Stara przed plamą, dowódca zgłasza dojazd do SKKP.

- Zgłaszam się
- Jesteśmy w Wapienniku na wysokości ul. Wierzbowej, tutaj zaczyna się plama i idzie w górę
- Dobra, tam ci dojedzie SLKw ze sorbentem, chłopaki z Laskowej działają od gimnazjum, tam stoi sprawca zdarzenia
- Przyjąłem

cdn...