OSP Bory Górne

Autor Wątek: OSP Bory Górne  (Przeczytany 74 razy)

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
  • Reputacja: 4
OSP Bory Górne
« dnia: 24 Listopad 2018, 12:39:10 »
Ochotnicza Straż Pożarna w Borach Górnych

OSP Bory Górne zostało założone w 1913 roku przez mieszkańców wsi Bory Górne. Jednostka ulokowana jest w Beskidzie Żywieckim, w gminie (fikcyjnej) Baranice. W gminie znajduje się sześć sołectw, z czego w pięciu znajduje się OSP. Ukształtowanie terenu jest bardzo zróżnicowane lecz przeważają liczne wzniesienia, wieś znajduje się u podnóży masywu górskiego Baranowa Góra. Miejscowość zamieszkuje ponad 2800 osób, a administracyjna powierzchnia wsi to 375 hektarów z czego ponad 40% to lasy, pola i nieużytki. Przez wieś przebiega droga powiatowa (droga główna) oraz ul. Wiejska, dojazd do wsi Kamieniec. Reszta to poboczne uliczki dojazdowe do posesji domowych oraz pól itp. W miejscowości znajduje się m.in kościół, zespół szkolno-przedszkony, jeden supermarket oraz kilka małych prywatnych sklepików. Jednostka operacyjnie podlega pod KP PSP Żywiec, od której znajdujemy się około sześciu kilometrów, średni czasu dojazdu JRG do naszej miejscowości to 7-8 min 

Stan osobowy OSP Bory Górne:
Członkowie zwyczajni- 22 osoby
Członkowie uprawnieni do wyjazdów- 19 osób
Członkowie MDP- 17 osób
Członkowie Honorowi- 2 osoby
Członkowie wspierający (sponsorzy)- 4 osoby

Razem- 64 osoby

Wyposażenie jednostki:

707[S]12 GBA 2/24 Mercedes 1124

Zdjęcie autorstwa GrzegorzP

Informacje o pojeździe: Auto wyprodukowane w 2001 roku, do naszej jednostki trafiło w 2012 roku zastępując Magirusa Deutza 170, samochód posiada napęd 4x4, sześć miejsc dla załogi oraz zbiornik wodny o pojemności 2000 litrów. Autopompa z maksymalną wydajnością do 2400 l/min. Po przyjściu do naszej jednostki wóz przeszedł gruntowny remont i głównie dzięki temu zawdzięczamy jego bardzo dobry stan.

Wyposażenie wozu:
- Radiotelefon Motorola GM 360 255 kan [szt. 1]
- AODO AUER AirGO PRO MaXX, butla stalowa + sygnalizator bezruchu[szt. 2]
- Motopompa Pływająca Niagara-1 [szt. 1]
- Wąż Tłoczny W-75 [szt. 8]
- Wąż tłoczny W-52 [szt. 10]
- Wąż ssawny WS-110-2500 [szt. 2]
- Przełącznik 110/75 [szt. 1]
- Przełącznik 75/52 [szt. 2]
- Rozdzielacz kulowy B/CBC (75/52-75-52) [szt. 1]
- Smok ssawny 110 prosty [szt. 1]
- Zasysacz liniowy Z-2 z wężykiem [szt. 1]
- Kurtyna wodna 52 [szt. 1]
- Prądownica Wodna PW75 [szt. 1]
- Prądownica Wodna typu Turbo PWT 52 [szt. 1]
- Prądownica Pianowa PP 4 [szt. 1]
- Wytwornica pianowa WP2-75 [szt. 1]
- Stojak hydrantowy 80 [szt. 1]
- Klucz do hydrantów podziemnych [szt. 1]
- Klucz do hydrantów nadziemnych [szt. 1]
- Klucz do łączników [szt. 2]
- Klucze do pokryw studzienek [szt. 1]
- Pływak z zatrzasnikiem [szt. 1]
- Linka asekuracyjna do linii ssawnych [szt. 1]
- Mostek przejazdowy [szt. 2]
- Siodełko wężowe [szt. 1]
- Drabina nasadkowa DN-2,7 [szt. 2]
- Linka strazacka ratownicza [szt. 2]
- Pilarka Łańcuchowa do drewna Stihl MS 341 [szt. 1]
- Piła tarczowa do stali i betonu Stihl TS 400 [szt. 1]
- Topór strażacki [szt. 1]
- Bosak Lekki [szt. 1]
- Bosak Podręczny [szt. 1]
- Hooligan [szt. 1]
- Nożyce do ciecia prętów [szt. 1]
- Siekiera 2 kg [szt. 1]
- Szpadel [szt. 2]
- Łopata [szt. 1]
- Szufla [szt. 1]
- Widły [szt. 1]
- Szczotka z Włośiem sztywnym, szeroka [szt. 1]
- GP-6X [szt. 1]
- Radiotelefon Motorola GP 360 255 kan [szt. 4]
- Kanistry i pojemniki na paliwa i środki smarne do sprzętu silnikowego [ 1 kpl.]

Wyposażenie szatni znajdującej się w garażu:
- Ubranie koszarowe [szt. 6]
- Ubranie bojowe SX-2 [szt. 6]
- Rękawice strażackie GSP [szt. 6]
- Buty gumowe STRAŻAK [szt. 6]
- Hełm strażacki ZS-09 [szt. 6]

Statystyki wyjazdowe (2018)
Pożary- 2
Miejscowe Zagrożenia- 2
Alarmy Fałszywe- 0

Razem- 4

Podział bojowy jednostek OSP gminy Baranice:

OSP KSRG Baranice:
709[S]60 GBA 3/16 Iveco Eurocargo 150-280/Szczęśniak
709[S]61 SH-18 Star 200/Bumar-Koszalin

OSP Bory Dolne:
707[S]08 GBA 2,5/16 Magirus Deutz 170D11/Magirus

OSP Kamieniec:
707[S]14 GBA 2,5/16 Star 244/Moto-Truck

OSP Zagórne:
707[S]16 GBA 3/16 Renault Midliner S180/Camiva
707[S]17 SLRr Volkswagen Transporter T4

« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2018, 12:01:38 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 36
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP Bory Górne
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2018, 13:29:07 »
Witam. Twoim moderatorem zostaje 112OSP998

Moderator:mł asp. 112OSP998

Wozy:
707[S]12 GBA 2/24 Mercedes 1124 - 260 tyś (start)

Dotacje:
Brak

Inne:

Budżet: 140 tys.

Akcje na początek

Niedziela 13:25 - Pożar kotłowni
Środa 17:03 - Kolizja dwóch samochodów osobowych
Sobota 09:10 - Pożar poddasza budynku mieszkalnego

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2018, 10:02:11 »
! OSP Bory Górne Alarm 998 ! - Akcja nr. 1/2018

Mamy listopadową niedzielę, na polu kilka stopni na minusie, a więc ludzie "o życie" palą w piecach. Kilka minut przed wpół do drugą dyspozytor SKKP Żywiec odbiega zgłoszenie o pożarze kotłowni w naszej miejscowości. Na miejsce zostaje zaalarmowana nasza jednostka oraz zastęp GBA z JRG.

13:25-We wsi rozlega się dźwięk syreny alarmowej, terminal zaczyna wysyłać SMS-y do chłopaków.
13:27-Do strażnicy przyjeżdża naczelnik, czekało na niego już dwóch druhów. Chłopy otwierają garaż i przebierają się w nomexy.
13:28-Naczelnik odpala Mercedesa i odbiera zgłoszenie. Na alarm przybywa jeszcze kilku druhów.

- Żywiec998 zgłoś się dla OSP Bory Górne
- Zgłasza się Żywiec
- Co masz dla mnie ?
- Bory Górne, ul. Sołecka 9, pożar kotłowni
- Zrozumiałem

13:29-Naczelnik wyjeżdża Mesiem z garażu. Chłopaki zamykają za nim drzwi garażowe.
13:30-GBA alarmowo udaje się do akcji w obsadzie pięciu strażaków. Dowódca zgłasza wyjazd.

- Żywiec998 Bory Górne zgłaszają wyjazd do akcji
- Zrozumiałem

13:33-Kierowca zjechał z głównej drogi w ul. Sołecką, po przejechaniu około stu metrów uliczką, dojeżdżamy na miejsce.
Dowódca zgłasza przyjazd na miejsce, a następnie udaje się do KDR-a z JRG, zastęp z JRG dotarł około minutę przed nami.

- Żywiec998 zgłoś się dla Borów Górnych
- Zgłaszam się
- Jesteśmy na miejscu
- Zrozumiałem

Zastana sytuacja: Doszło do pożaru składowanych koło pieca trocin i sterty kartonów, w wyniku czego doszło do silnego zadymienia parteru budynku mieszkalnego. Strażacy z JRG w AODO podali prąd wody, brak osób poszkodowanych.

13:34-Na polecenie KDR-a dwóch druhów z naszej jednostki zakłada aparaty, jak na razie nie ma potrzeby zasilania wodą wozu JRG.
13:35-Druhowie w AODO wchodzą do kotłowni i pomagają wynosić spalone kartony oraz przy pomocy łopat wyrzucać trociny na pole.
Ponad to zostają otwarte drzwi garażowe (pomieszczenie obok kotłowni) aby przewietrzyć pomieszczenia.
13:47-Trociny oraz kartony wyniesione i przelane, musieliśmy stworzyć zasilanie wodne z naszego GBA do wozu JRG.
13:50-Kolejni druhowie tym razem bez AODO gdyż nie ma już takiej potrzeby wchodzą do kotłowni i rozbierają drewnianą konstrukcję drewutni oraz wyrzucają nadpalone pieńki drzewa na pole.
13:58-Działania zakończone, KDR przekazuje miejsce zdarzenia właścicielowi posesji. Chłopaki zwijają sprzęt.
14:01-Chłopaki wsiadają do Mercedesa. Dowódca zgłasza zakończenie działań. Następnie GBA odjeżdża z miejsca zdarzenia.

- Zgłaszam się
- Zakończyliśmy działania, jedziemy po wodę i do bazy
- Zrozumiałem

14:04-Podjeżdżamy pod wyznaczony przez gminę punkt czerpania wody. Chłopaki rozwijają odcinek W-75.
14:09-Zbiornik wodny pełny, chłopaki zakręcili hydrant, zwinęli 75 na "ósemkę" GBA udaje się w kierunku remizy.
14:13-GBA W remizie, kierowca ustawia się tyłem do drzwi garażowych. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Zgłasza się Żywiec
- Bory Górne w bazie
- Przyjąłem

Następnie kierowca parkuje Mesia w garażu, chłopaki dają mokrego węża do suszenia i zastępują go suchym. Następnie chłopaki uporządkowują nomexy w szatni, po czym zamykają garaż i rozchodzą się do domów.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Typ zdarzenia: Pożar
Opis działania ratowniczego: Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym, brak osób poszkodowanych
Godzina zaalarmowania jednostki: 13:25
Godzina powrotu do remizy: 14:13
Łączny czas działań: 48 minut
Zastęp biorący udział w działaniach: GBA Mercedes
Ilość druhów przybyłych na alarm: 5 osób
Inne zadysponowane służby/zastępy:

701[S]21 GBA 2,7/16 Renault Midlum (6 osób) - JRG Żywiec
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2018, 10:00:45 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopad 2018, 10:36:17 »
! OSP Bory Górne Alarm 998 ! - Akcja nr. 2/2018

I tak oto nadeszła środa, za około pół godziny w naszym kościele zaczyna się wieczorna msza i jak zawsze ruch troszkę większy bo ludzie zjeżdżają się na mszę. Pewna pani wyjeżdżając z parkingu obok kościoła nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej samochodem jadącym z dołu i tak doszło do zderzenia. Na miejsce przyjechała policja i wszystko byłoby dobrze gdyby z jednego z aut nie wylały się oleje. Dyżurny SKKP Żywiec alarmuje naszą jednostkę.

17:03-W Borach Górnych rozlega się dźwięk syreny alarmowej, chłopaki otrzymują SMS-y z DSP.
17:04-Po około minucie pod remizą jest już naczelnik, otwiera on garaż i czeka na przybycie kolejnych druhów oraz ubiera nomexa.
17:05-Na alarm przybywają kolejni druhowie. Naczelnik odbiera zgłoszenie z SKKP oraz odpala Mesia.

- Zgłasza się Żywiec
- Co masz dla nas ?
- Bory Górne obok kościoła, kolizja dwóch osobówek
- Zrozumiałem

17:06-Kierowca wyjeżdża Mercedesem przed strażnice, chłopaki wsiadają do wozu, nie zamykamy garażu bo są chłopaki z MDP.
W ostatniej chwili dobiega jeszcze jeden z druhów, szybko zbiera ze szatni nomexa i ubierze się w aucie.
17:07-GBA alarmowo udaje się do zdarzenia w obsadzie czterech druhów. Dowódca zgłasza wyjazd

- Żywiec998 tu Bory Górne GBA, zgłaszam wyjazd
- Przyjąłem

17:09-Zastęp dociera na miejsce zdarzenia, kierowca parkuje Mesia za radiowozem policji na lewym pasie jezdni. Dowódca zgłasza dojazd.

- Zgłaszam się
- Jesteśmy na miejscu, mamy tu kolizję Fiata Seicento oraz Seata Ibizy, siły i środki wystarczające
- Przyjąłem

17:10-Kierowca wyciąga z wozu pachołki i zabezpiecza nimi miejsce zdarzenia. Druhowie wyciągają z wozu sorbent.
17:13-Chłopaki przy pomocy sorbentu zasypują wylane płyny eksploatacyjne. W samochodzie z którego wylały się płyny, odłączamy akumulator.
17:18-Dwóch chłopaków zabiera miotły i zmiatają sorbent na kupkę, a następnie przy pomocy łopaty wsypują go do worka.
Ponad to chłopaki zmiatają z jezdni resztki powypadkowe tj. plastiki, szkła itp.
17:22-Nasze działania zostają zakończone, na miejscu pozostanie policja. Chłopaki zwijają sprzęt do wozu.
17:24-Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia, dowódca zgłasza zakończenie działań i powrót do bazy.

- Zgłaszam się
- Zakończyłem działania i wracam do bazy
- Zrozumiałem, po powrocie proszę o telefon

17:26-Wóz podjeżdża pod strażnicę, kierowca ustawia się tyłem do garażu, a następnie parkuje Mesia w garażu.
17:27-Mercedes zaparkowany, dowódca telefonuje do dyżurnego SKKP i podaje mu dokładne info o zdarzeniu i jednocześnie zgłasza powrót do bazy. Chłopaki rozbierają się z nomexów.

Po chwili chłopaki ogarnęli nomexy itp. kilka minut później strażnica zostaje wyzamykana i chłopaki rozchodzą się do domów.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Typ zdarzenia: Miejscowe Zagrożenie
Opis działania ratowniczego: Kolizja drogowa, zderzenie dwóch samochodów osobowych, brak osób poszkodowanych
Godzina zaalarmowania jednostki: 17:03
Godzina powrotu do remizy: 17:27
Łączny czas działań: 24 minuty
Ilość druhów przybyłych na alarm: 4 osoby

Kia Ceed - KP Baranice
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2018, 10:12:33 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopad 2018, 10:49:52 »
! OSP Bory Górne Alarm 998 ! - Akcja nr. 3/2018

No i mamy sobotę, koło ósmej rano chłopaki oraz członkowie MDP zebrali się w strażnicy żeby posprzątać, a potem zrobić jakieś szkolonko dla MDP. Niestety kilkanaście minut po godzinie dziewiątej dyżurny SKKP Żywiec odbiera zgłoszenie o pożarze poddasza w miejscowości Baranice, w całej gminie załączają się syreny alarmowe.

09:10-Chłopaki od razu wpadają do garażu i przebierają się nomexy, kierowca odpala Mercedesa, który stoi przed garażem.
09:11-I już mamy obsadę sześciu chłopa, wszyscy pakują się do Mercedesa. Naczelnik odbiera zgłoszenie.

- Zgłaszam się
- Co masz dla mnie ?
- Baranice, ul. Habrowa, pożar poddasza
- Przyjąłem, zgłasza wyjazd GBA
- Zrozumiałem

09:12-GBA alarmowo udaje się do interwencji, ci którzy pozostali w strażnicy będą kontynuować sprzątanie.
09:18-Docieramy na miejsce zdarzenia, prawie równo z nami dotarł zastęp z OSP Kamieniec.

- Żywiec998 OSP Bory Górne na miejscu
- Przyjąłem

Zastana sytuacja: Doszło do pożaru wewnętrznego w budynku jednorodzinnym, przed nami na miejsce przybyło OSP Baranice, podali dwa prądy gaśnicze, jeden od wewnątrz, a drugi przez balkon. Pożar został uchwycony, w drodze JRG Żywiec oraz OSP Bory Dolne, niestety OSP Zagórne nie wyjechało do interwencji. Doszło do pożaru w jednym pomieszczeniu, zasilanie odłączone.

09:20-Nasze chłopaki sprawiają "na sucho" zasilanie do Stara z OSP Kamieniec, a ci z kolei zasilają wodą auto z OSP Baranice.
W razie potrzeby podamy wodę, ponad to dwóch chłopaków zakłada AODO. Na miejsce dojechało JRG Żywiec oraz OSP Bory Dolne.
09:21-Razem z chłopakami z OSP Kamieniec nasza I rota wchodzi na poddasze i rozpoczynamy wyrzucanie spalonych mebli i innych elementów wyposażenia domu przez balkon. Na dole chłopaki z OSP Baranice przelewają wyrzucane rzeczy.
09:24-Kierowca puszcza wodę do Stara z OSP Kamieniec. Automatycznie GBA z JRG Żywiec tworzy zasilanie do naszego wozu.
Zastęp SH Star z OSP Baranice odjeżdża do bazy gdyż nie ma potrzeby jego użycia.
09:38-Wszystko co znajdowało się w pomieszczeniu zostało wywalone. Ponad to została zerwana boazeria w celu sprawdzenia czy nie znajdują się pod nią jakieś zarzewia ognia. Poddasze jest oddymiane.
09:44-Zawodowcy z JRG sprawdzają pomieszczenie kamerą termowizyjną. Nie wykryto jakiś ukrytych zarzewi ognia.
09:46-Chłopaki pakują sprzęty na auto. KDR wydaje decyzję o powrocie wszystkich zastępów do baz.
09:48-Niektóre jednostki już odjechały, nasi druhowie wsiadają do Mesia. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłaszam się
- Zakończyliśmy działania, jedziemy po wodę i do bazy
- Zrozumiałem

09:50-Podjechaliśmy pod najbliższy hydrant na terenie Baranowic, stajemy autem na awaryjnych.
Chłopaki wyciągają z auta mokrego w-75 i sprawiają zasilanie wodne z hydrantu.
09:56-GBA z pełnym zbiornikiem udaje się w kierunku naszej strażnicy.
10:03-Wóz dociera pod strażnice, kierowca parkuje auto na podjeździe do garażów. Dowódca zgłasza przyjazd.

- Zgłasza się Żywiec
- Bory Górne GBA w bazie
- Przyjąłem, dziękuje

Po powrocie chłopaki kontynuują swoje poprzednie obowiązki, dają mokre węże do suszenia, czyszczą noemxy oraz zawożą butle do PSP do nabicia. Dwie godzinki później sobota gospodarcza zostaje zakończona i wszyscy rozchodzą się do domów.

Typ zdarzenia: Pożar 
Opis działania ratowniczego: Pożar poddasza
Godzina zaalarmowania jednostki: 09:10
Godzina powrotu do remizy: 10:03
Łączny czas działań: 53 minuty
Ilość druhów przybyłych na alarm: 6 osób 

701[S]21 GBA 2,7/16 Renault Midlum (6 osób) - JRG Żywiec
709[S]60 GBA 3/16 Iveco Eurocargo (5 osób) - OSP KSRG Baranice
709[S]61 SH-18 Star 200/Bumar-Koszalin (2 osoby) - OSP KSRG Baranice
707[S]08 GBA 2,5/16 Magirus Deutz 170D11/Magirus (7 osób) - OSP Bory Dolne
707[S]14 GBA 2,5/16 Star 244/Moto-Truck (5 osób) - OSP Kamieniec

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 36
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Listopad 2018, 23:04:08 »
Witam

Ocena Akcji

A wiec za akcje dam 15 tys

Budżet 155 tys

Akcje

Niedziela 15:20 Otwarcie mieszkania na prośbę Policji (podejrzenie zgonu)

Środa 3:55 Zderzenie samochodu piekarni z sarną, poszkodowany kierowca

Piątek 11:58 Pożar budynku mieszkalnego konstrukcji drewnianej, na wzgórzu w twojej miejscowości. Brak dojazdu pod sam budynek z powodu braku drogi dojazdowej, która kończy się ok 100m przed budynkiem. Po twoim dojeździe pożar w fazie mocno rozwiniętej. W pobliżu brak jakichkolwiek punktów czerpania wody.

Piątek 23:59 Pożar stolarni w sąsiedniej gminie, pożar jest mocno rozwinięty, na miejscu akcji brakuje wody jak i aparatów, panuje tam ogromne zadymienie. Siły i Środki ściągane są również z sąsiedniego powiatu

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudzień 2018, 12:00:20 »
! OSP Bory Górne Alarm ! - Akcja nr. 4/2018

Nastała niedziela i koniec tygodnia, który był dość pracowity bo zaliczyliśmy trzy sztuki. Kilka minut po godzinie piętnastej dyżurny SKKP Żywiec odbiera zgłoszenie od policji o potrzebie otwarcia mieszkania w jednym z domów w naszej miejscowości. Dyżurny selektywnie alarmuje naszą jednostkę.

15:20-We wsi rozlega się dźwięk syreny alarmowej. Terminal wysyła chłopakom sms-y.
15:22-Pod strażnicę przybyło już dwóch druhów, teraz przybywa naczelnik i otwiera on garaż.
15:23-Kolejni druhowie przybywają na alarm. Naczelnik odpala Mercedesa i wyjeżdża nim przed garaż i odbiera zgłoszenie.

- Zgłaszam się
- Co masz dla mnie ?
- Bory Górne, ul. Główna 245, otwarcie mieszkania, policja na miejscu
- Przyjąłem, wyjazd GBA
- Zrozumiałem

15:24-GBA alarmowo udaje się do akcji w obsadzie pięciu druhów. Dowódca zgłasza wyjazd.
Garażu popilnują chłopcy z młodzieżówki, którzy tradycyjnie przybiegli pod strażnicę.
15:27-Zastęp dociera na miejsce zdarzenia, dowódca udaje się na rozpoznanie.
15:29-Dowódca zgasza rozpoznanie do SKKP. Chłopaki zabierają z auta Hooligana i udają się do drzwi wejściowych budynku.
W momencie naszego dojazdu na miejscu znajdował się patrol policji, budynek do którego mamy wejść to typowa "melina".

- Żywiec998 zgłoś się dla Borów Gónych
- Zgłaszam się
- Jestem na miejscu, istnieje podejrzenie zgonu, siły i środki wystarczające
- Przyjąłem

15:31-Zważając na fakt że drzwi nie były jakieś porządne to wystarczyło wbić się hooliganem pomiędzy skrzydło drzwi, a futrynę i mocno zaprzeć. Drzwi puściły, druhowie wraz z policjantami wchodzą do mieszkania. W trakcie wyważania drzwi na miejsce dojechała karetka.
15:32-W budynku odnaleziono leżące na łóżku ciało w początkowej fazie rozkładu. Dowódca powiadamia SKKP.

- Żywiec998 zgłoś się dla OSP Bory Góne
- Zgłasza się Żywiec
- Mieszkanie otwarte, w środku odnaleźliśmy zwłoki, kończymy i wracamy
- Dzięki, przyjąłem

15:54-Druhowie wsiadają do wozu i Mercedes odjeżdża z miejsca zdarzenia.
15:57-Wóz podjeżdża pod strażnicę, kierowca od razu tyłem wjeżdża do garażu.
15:58-Chłopaki wysiadają z wozu i rozbierają się z nomexów. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Zgłaszam się
- Jestem w bazie
- Zrozumiałem

Po uporządkowaniu szatni chłopaki zasiadają w socjalnym na herbatkę, jakiś czas później strażnica zostaje zamknięta i chłopaki rozchodzą się do domów.

Opis działania ratowniczego: Otwarcie mieszkania w związku z podejrzeniem zgonu
Godzina zaalarmowania jednostki: 15:20
Godzina powrotu do remizy: 15:58
Łączny czas działań: 38 minut
Ilość druhów przybyłych na alarm: 5 osób

Opel Corsa - KP Baranice
Ambulans (S) Mercedes-Benz Sprinter - ZZOZ Żywiec

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudzień 2018, 17:39:42 »
! OSP Bory Górne Alarm ! - Akcja nr. 5/2018

Mamy noc z wtorku na środę, większość mieszkańców miejscowości pogrążona we śnie wypoczywa przed następnym dniem, kilka minut przed godziną czwartą dyżurny SKKP Żywiec odbiera zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem sarny w naszej miejscowości, momentalnie alarmuje naszą jednostkę oraz zastęp GCBA z JRG Żywiec

03:55-W Borach Górnych rozlega się dźwięk syreny alarmowej, chłopaki otrzymują SMS-y z DSP.
03:58-Pora nocna więc dopiero na trzeciej syrenie ludzie zaczynają przybywać do remizy. Zostaje otwarty garaż.
03:59-Chłopaki przebierają się w nomexy. Naczelnik odbiera zgłoszenie, następnie kierowca odpala Mercedesa.

- Zgłaszam się
- Co masz dla nas ?
- Zdarzenie drogowe z udziałem sarny, ul. Główna powyżej supermarketu
- Zrozumiałem

04:00-Kierowca wyjeżdża Mercedesem z garażu, a druhowie zamykają drzwi garażowe.
04:01-GBA alarmowo udaje się do interwencji w obsadzie sześciu osób. Dowódca zgłasza wyjazd.

- Żywiec998 tu Bory Górne, zgłaszam wyjazd
- Zrozumiałem

04:05-Wóz dociera na miejsce zdarzenia, kierowca parkuje Mercedesa za stojącą karetką.
Dowódca zgłasza dojazd i udaje się do KDR-a po dalsze dyspozycje. Zastęp JRG dojechał chwilę przed nami.

- Zgłasza się Żywiec
- Jesteśmy na miejscu, rozpoznanie
- Przyjąłem

Zastana sytuacja: Przed samochód z lokalnej piekarni wybiegła sarna, kierującemu nie udało się wyhamować i doszło do zderzenia. Zwierzę padło na miejscu. Kierowca został niegroźnie poszkodowany (rozcięty łuk brwiowy, skręcone kręgi szyjne) i jest pod opieką pogotowia ratunkowego. Samochód zjechał z drogi i wjechał na stromą łąkę, znajduje się około cztery metry od krawędzi jezdni.

04:06-Na polecenie dowódcy akcji chłopaki mają zasypać wylane z auta płyny eksploatacyjne.
04:09-Chłopaki wyciągnęli z wozu sorbent i zasypali płyny, jeden z druhów miotłą dokładnie rozprowadził sorbent po plamie.
Na miejsce zdarzenia przyjeżdża patrol policji, decyzją lekarza z ZRM kierowca może pozostać na miejscu zdarzenia.
04:14-Policjanci porobili swoje zdjęcia, notatki itp. KDR prosi o zadysponowanie służb które wezmą padniętą sarnę.
Kierowca piekarni kontaktuje się z przełożonymi w celu załatwienia lawety, która zabierze rozbite auto.
04:17-Strażacy z JRG zapinają tył rozbitego auta do wyciągarki w swojej Scanii.
04:20-Chłopaki razem z kolegami z JRG wypychają rozbite auto z łąki. Z racji iż nie jest łatwo wspomaga ich wyciągarka, która ciągnie auto do góry.
04:24-Po delikatnych problemach samochód piekarni został wyciągnięty na drogę, teraz czekamy na przybycie lawety, okazuje się że służby które wezmą sarnę zjawią się dopiero po godzinie szóstej, a więc chłopaki ściągają sarnę z drogi i kładą ją około metr za poboczem. Policjanci będą pilnować sarny do czasu aż po nią przyjadą.
04:46-Na miejsce zdarzenia dociera laweta pomocy drogowej. Chłopaki pochowali już sprzęt do wozu.
04:50-Pomagamy wepchać auto na lawetę, następnie chłopaki wsiadają do Mercedesa.
04:51-GBA odjeżdża z miejsca zdarzenia, dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłaszam się
- Działania zakończone, wracam do bazy
- Zrozumiałem

04:55-Wóz pod strażnicą, kierowca cofa na wjazd przed garażami, druhowie otwierają garaż.
04:57-Mesio zaparkowany w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy, następnie wszyscy rozbierają się z nomexów.

- Zgłasza się Żywiec
- Jesteśmy w bazie
- Przyjąłem

Po chwili chłopaki zamykają strażnicę i rozchodzą się do domów, niektórzy na dalszy sen, a niektórzy do pracy...

Opis działania ratowniczego: Zderzenie samochodu piekarni z sarną, zwierze padło na miejscu, kierowca niegroźnie poszkodowany
Godzina zaalarmowania jednostki: 03:55
Godzina powrotu do remizy: 04:57
Łączny czas działań: 1 godzina 2 minuty
Liczba druhów przybyłych na alarm: 6 osób

701[S]25 GCBA 5/32 Scania P400/ISS (4 osoby) - JRG Żywiec
Alfa Romeo 159 - KP Baranice
Ambulans (P) Volkswagen Transporter T5 - ZZOZ Żywiec
Laweta - Pomoc drogowa

« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2018, 08:30:16 wysłana przez Ochotnik998 »