JRG-2 Gdynia Chylonia

Autor Wątek: JRG-2 Gdynia Chylonia  (Przeczytany 1126 razy)

Offline charlietango

 • Strażak
 • *
 • Wiadomości: 83
 • Reputacja: 1
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Listopad 2018, 23:56:09 »
23:48 Nocny odpoczynek strażaków, przerywa dzwonek alarmowy i komunikat głoszony przez pełniącego dyżur przy punkcie alarmowym głoszący o wypadku 3 pojazdów na zjeździe z estakady na obwodnicę.

23:49 wyjazd zastępu GBA, SCRt do zdarzenia. Zadysponowane został również zastęp GCBA z JRG-1, 2 ZRM i policja.
23:55 Sekcja na miejscu. Doszło do zderzenia się 2 pojazdów ciężarowych marki Scania z naczepą typu Firana oraz dostawczego Opla Movano z Plandeką. Opel znajduje się wbity w barierki energochłonne, przybyły na miejsce radiowóz zabezpieczył miejsce zdarzenia. Działania zastępów polegają na zabezpieczeniu wyciekających płynów eksploatacyjnych odłączeniu zasilania oraz zabezpieczeniu pojazdu przed przemieszczeniem przed zastosowaniem narzędzi hydraulicznych w celu ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu oraz udzieleniu KPP kierowcy Opla i jednej z pojazdów ciężarowych.

Z informacji uzyskanych od kierowców oraz policji prawdopodobnie doszło do zajechania drogi przez jeden pojazd ciężarowy i gwałtownemu hamowaniu, na skutek czego Opel wpadł w poślizg, a ciężarówki sie zderzyły. Po oświetleniu miejsca zdarzenia stwierdzono uszkodzenie ładunku na jednym z pojazdów oznakowanych ogólną tablicą ADR typu pierwszego sugerujące przewóz materiałów wybuchowych. W związku z tym KDR na miejsce poprosił o zadysponowanie SLRChem z JRG-1 w celu określenia substancji i jej szkodliwości. Policja zadysponowała dodatkowe SIS w tym pirotechników celem zabezpieczenia ładunku. Profilaktycznie zablokowano wjazdy na estakadę i 3 pasy ruchu na obwodnicy w kierunku centrum.

23:59 Na miejscu GCBA z JRG-1 zadanie polega na rozwinięciu 2 linii gaśniczych celem zabezpieczenia p.poż  miejsca prowadzonych działań. Poszkodowany w Oplu uwięziony z urazem obu kończyn dolnych, w momencie podejścia do niego ratowników wykazujący objawy wstrząsu, w toku badania stwierdzono prawdopodobny uraz obu kończyn dolnych, oraz obrazenia jamy brzusznej. Udzielona pomoc polega na zabezpieczeniu odcinka szyjnego kręgosłupa, podaniu tlenu oraz komforcie termicznym do czasu przybycia ZRM i ewakuacji. Pojazd jest stabilizowany z pomoca klocków oraz systemu powershore.

Kierowca Scani skarży się na trudności z oddychaniem w trakcie gwałtownego skrętu w lewo celem uniknięcia kolizji z drugim pojazdem ciężarowym mocno został trącony na podłokietnik czego skutkiem jest prawdopodobnie złamanie żeber. Oddech samodzielny, płytki i przyśpieszony w granicach 25/min, tętno saturacja w normie. KPP polega na założeniu kołnierza ortopedycznego, uspokojeniu poszkodowanego w wygodnej dla niego pozycji (pochylonej w kierunku złamanych żeber) oraz podaniu tlenu 12/min przez maskę z rezeruwarem. Kierowcy 2 pojazdu ciężarowego nic nie jest, nie ma również widocznych obrażeń.

00:03 Na miejscu kolejne radiowozy policji oraz 2 ZRM. Natychmiastowo zajmują sie poszkodowanymi. W tym czasie przygotowany został już, komplet narzędzi i zasypane wycieki sorbentem. Po zbadaniu poszkodowanego przez ZRM przystąpimy do uzyskania dostępu do uwiezionego mężczyzny.

00:05 Na miejscu SLRchem oraz GBA z JRG-1. Chemicy zajma się określeniem zagrożenia oraz dalszych działań wobec przewożonego ładunku. Działania przy Oplu poegac będą na usunięciu drzwi z wykorzystaniem rozpieracza ramieniowego a następnie nacięciu progu przy słupku a i rozepchnięciu z wykorzystaniem rozpieracza ramieniowego i łańcuchów oraz rozpieracza kolumnowego karoserii od strony kierowcy celem uzyskania dostępu do ewakuacji. Wtrakcie działań poszkodowany stracił przytomność i został przez ratowników medycznych udrożniony przyrządowo.

00:15 Udało się poszkodowanego ewakuować na deskę i został natychmiastowo przetransportowywany do karetki, w której będzie oczekiwał na przybycie LPR. Zastep GBA z JRG-1 udaje się na przeciwny pas ruchu celem zabezpieczenia lądowiska dla LPR. Uszkodzony ładunek nie powoduje zagrożenia w obecnych warunkach, jednakże należy go przeładować do innych pojemników. Lądowisko zostanie zabezpieczone poprzez wstrzymanie ruchu na całej obwodnicy , na czas działań załogi zostanie wznowiony w kierunku Chyloni (lądowanie na pasie w kierunku Gdańska).

00:40 Po odlocie Śmigła działania skupiają się na zabezpieczeniu m-ca zdarzenia na czas pracy zespołu policjantów z ruchu Drogowego.

02:15 Na miejscu zdarzenia mamy lawetę, która zabierze uszkodzonego opla (nie przewoził ładunku) oraz stosowne pojemniki do przeładunku materiałów niebezpiecznych. 2 pojazd cieżarowy może już opuścić m-ce zdarzenia. Na miejscu pojawiła się także 2 ciężaówka, która po przeładowaniu wywiezie towar. Na miejsce zdarzenia dociera również holownik, który odholuje pojazd.

03:45 Przeładunek zakończony. Miejsce zdarzenia zostało już uprzątnięte, my wracamy do koszar.

Na miejscu:
430[G]91 SLOp Skoda Octavia
430[G]92 SLOp Suzuki SX4
431[G]21 GBA 2,5/24 Renault Midlum
431[G]25 GCBA 5/24 MAN LE 18.280
431[G]64 SLRCHem MB Sprinter
432[G]21 GBA 2,5/16 MAN TGL
432[G]43 SCRt Scania P370
G0303 - ZRM "S" MB Sprinter
G0302 - ZRM P MB Sprinter
Policja
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2018, 00:31:12 wysłana przez charlietango »

Offline charlietango

 • Strażak
 • *
 • Wiadomości: 83
 • Reputacja: 1
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Listopad 2018, 00:34:15 »
Proszę o wprowadzenie do podziału bojowego i możliwość wykorzystywania w działaniach pojazdów.

432[G]53 SH-61 Volvo FM
432[G]91 SLop Nissan Qashqai
432[G]P1 Agregat Proszkowy 250 kg
432[G]P2 Przyczepa pompowa ZP 680

Offline R2-D2

 • Starszy Moderator
 • Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.386
 • Reputacja: 72
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Listopad 2018, 09:30:37 »
Pojazdy i przyczepy wprowadzone do podziału bojowego.

+ 16 tys.
= 562 tys.

09:29 - wpływa zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na odcinku około kilometra.
12:11 - wpływa zgłoszenie o kolizji drogowej przy jednym z cmentarzy.
17:33 - wpływa zgłoszenie od ZRM z prośbą o wejście siłowe do mieszkania.

Offline charlietango

 • Strażak
 • *
 • Wiadomości: 83
 • Reputacja: 1
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Listopad 2018, 16:40:36 »
09:29 - wpływa zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na odcinku około kilometra.

9:29 W trakcie ćwiczeń ogólnorozwojowych na boisku przy jednostce przyszło zgłoszenie o plamie ropopochodnej na odcinku około 1km ul. Hutniczej.
9:30 Wyjazd sekcji technicznej (GBA, SCRt) do zdarzenia.
9:32 Na miejscu. Zastęp GBA pozostaje na wysokości numeru 13, gdzie przy wyjeździe z parkingu TIR rozpoczyna się plama w kierunku Estakady kwiatkowskiego, Zastęp SCrt jedzie dalej celem zlokalizowania zakończenia tejże plamy.

jeden z ratowników zakłada Opryskiwacz i po napełnieniu dyspergentem spryskuje plame, kierowca zabezpiecza wozem bojowym pracującego strażaka.

9:35 zastęp SCRt znalazł zakończenie plamy na zjeździe z estakady w kierunku ul. Morskiej. Zawraca i w okolicach RADMOR-u i skrzyżowania z ul. Św. Mikołaja rozpocznie spryskiwanie jezdni dyspergentem.

10:00 Działania zakończono. Sytuacja została zgłoszona Policji, która ustali prawdopodobnie sprawcę zanieczyszczenia jezdni.

Na miejscu:
432[G]21 GBA 2,5/16 MAN TGL
432[G]43 SCRt Scania P370

Offline charlietango

 • Strażak
 • *
 • Wiadomości: 83
 • Reputacja: 1
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Listopad 2018, 16:55:00 »
12:11 - wpływa zgłoszenie o kolizji drogowej przy jednym z cmentarzy.

12:11 W trakcie przygotowywania posiłku obiadowego wpłynęło zgłoszenie o kolizji 2 pojazdów na skrzyżowani ul. Działdowskiej i Pelplińskiej, przy cmentarzu na leszczynkach.
12:12 Wyjazd zastepu GBA do zdarzenia.

12:20 Na miejscu. Doszło do kolizji 2 pojazdów osobowych Fiata Uno i Opla Combo. Jedna z pasażerek pojazdu, skarży się na dolegliwości bólowe w okolicach pleców w związku z tym KDR prosi o zadysponowanie na miejsce zdarzenia ZRM. Gdy KDR próbował ustalić co się właściwie stało na miejsce przybył patrol policji. Uszkodzenia pojazdów świadczą o zderzeniu czołowym . Obaj kierowcy są poddenerwowani i nawzajem siebie obarczają winą za spowodowanie kolizji jednakże, tą kwestię pozostawiamy policji. Rota udzielająca KPP Poszkodowanej usadziła ją w pozycji siedzącej i podała tlen gdyż poszkodowana odczuwa duszności, jest spocona a jej skóra jest zimna, w związku z czym założony zostaje pulsoksymetr, który wskazuje wartośći 95% dla saturacji i 60 uderzeń serca. Okryta zostaje kocem wełnianym oraz termicznym, w trakcie zbierania wywiadu potwierdza choroby serca, jednakże ze względów finansowych nie stac jej na wykupywanie leków.

12:25 W obu pojazdach odłączony został akumulator a jeden ze strażaków przejął kontrolę ruchu na skrzyżowaniu, gdyż zaczął się robić niezły bałagan po przyjeździe ZRM.

12:40 Po przekazaniu poszkodowanej ZRM i przetransportowaniu jej do karetki, poproszono nas o pomoc, gdyż poszkodowana doznała NZK. 2 ratowników pomaga w prowadzeniu masażu serca oraz udrożnieniu poszkodowane, w trakcie gdy jeden z medyków ją intubuje a drugi podaje leki i przygotowuje defibrylator do  pracy (poszkodowana miała na sobie 5 warstw ubrań co uniemożliwiało podłączenie aparatu wczesniej). Policja już ustaliła sprawce zdarzenia i jest w trakcie wykonywania swoich czynności.

12:50 Poszkodowana odzyskała funkcje życiowe i została ustabilizowana. Na miejscu zdarzenia pojawił się drugi zespół z lekarzem i ten po przejściu do pierwszej karetki podjął decyzję o transporcie do SOR. Oba pojazdy alarmowo udają isę do szpitala (lekarz został w P a właściwa S go asekuruje)

13:10 Z racji tego, że pojazdy znajduja się na poboczu i nie przeszkadzają w prowadzeniu ruchu a ich uszkodzenia są niewielkie, nasz zastęp kończy działania i wraca do koszar.

na miejscu:
432[G]21 GBA 2,5/16 MAN TGL
G0303 - ZRM "S" MB Sprinter
G0302 - ZRM P MB Sprinter
Policja

Offline charlietango

 • Strażak
 • *
 • Wiadomości: 83
 • Reputacja: 1
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Listopad 2018, 17:04:11 »
17:33 - wpływa zgłoszenie od ZRM z prośbą o wejście siłowe do mieszkania.

17:33 Wpłyneło zgłoszenie od ZRM o pomocy w wejściu do mieszkania.
17:34 Wyjazd zastępu SH i GBA do zdarzenia w rejonie ul. Jastrzębiej.

17:44 NA miejscu. ZRM otrzymał zgłoszenie o kobiecie w wieku 40 lat, która 2 dni temu źle się poczuła i zwolniła się w trakcie pracy do domu. Od tego czasu nie ma z nia kontaktu i koleżanka martwi się, że mogło się jej coś stać, a były umówione na spotkanie ze znajomymi. Na miejscu jest także policja, która zezwala na wejście do budynku. Kobieta mieszka na 3 piętrze w bloku wielorodzinnym. Drzwi od mieszkania są antywłamaniowe i otwierają się w kierunku klatki schodowej co utrudnia ich otwarcie. Poproszono sąsiadów o możliwość zobaczenia mieszkania z balkonu i podjęto decyzję o przejściu jednego z ratowników na balkon celem spojrzenia na mieszkanie. Pomiędzy balkonami ustawiono jedno przęsło drabiny i policjant wraz ze strażakiem zabezpieczeni linkami asekuracyjnymi przeszli na balkon i zauważyli kobietę leząca na łóżku. Pukanie w szybę i nawoływanie nie przynosiło efektu w związk u z czym strazak z wykorzystaniem zbijaka do szyb otworzył drzwi balkonowe i następnie wraz z policjantem weszli do pomieszenia. Policjant sprawdził mieszkania i otworzył drzwi, strażak natomiast po ocenie przytomności i krążenia (oddech obecny, płytki 20/min, tetno 50/min, kobieta nieprzytomna) odsunął meble aby RM mieli lepszy dostęp do poszkodowanej.

18:10 Poszkodowana została przetransportowana na noszach płachtowych przez ratowników będąc pod monitoringiem i udrożniona przyrządowo z wykorzytaniem  rurki nosowo gardłowej przetransporotowana do ZRM, skąd została natychmiast odwieziona na SOR.

18:30 po spisaniu danych, miejsce zdarzenia zostało przekazane policji do zabezpieczenia.

Na miejscu:
432[G]21 GBA 2,5/16 MAN TGL
432[G]53 SH-61 Volvo FM
G0303 - ZRM "S" MB Sprinter
Policja

Offline R2-D2

 • Starszy Moderator
 • Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.386
 • Reputacja: 72
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #51 dnia: 06 Listopad 2018, 22:45:23 »
+ 13 tys.
= 575 tys.

Wszystkie ZRM w rejonie mają dzisiaj przysłowiowy "sajgon". W trzech poniższych zdarzeniach, wolny ZRM może dotrzeć za około 25-30 minut. ;-)

11:12 - izolowane zdarzenie medyczne, rowerzysta stracił przytomność w trakcie jazdy i upadł na chodnik.
13:54 - izolowane zdarzenie medyczne, najprawdopodobniej uraz w obrębie jamy brzusznej.
14:23 - izolowane zdarzenie medyczne, poszkodowany z dusznością.

Offline R2-D2

 • Starszy Moderator
 • Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.386
 • Reputacja: 72
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Listopad 2018, 16:52:53 »


DOSTAWA:

- AODO AUER AirGO PRO MaXX, butla stalowa + sygnalizator bezruchu[szt. 3]
- Linkowy Aparat Ratowniczy [szt. 1]
- Nożyce do cięcia prętów [szt. 1]
- Szpadel [szt. 1]
- Koc gaśniczy [szt. 1]
- Agregat prądotwórczy RS14 Super Silent [szt. 1]
- Przedłużacz elektryczny 230V 40m [szt. 1]
- Latarka SURVIVOR LED EX-ATEX 110 lm [szt. 2]
- Szperacz Vulcan LED [szt. 2]
- Radiotelefon Motorola GP 360 [szt. 2]
- Zestaw PSP R1 [szt. 1]
- Nosze do przymocowania w koszu [szt. 1]
- Narzędzia do regulacji oraz wymiany części zapasowych [kpl. 1]

- Ubranie specjalne FIRE MAX 3 [szt. 20]
- Ubranie koszarowe 4-cz [szt. 18]
- Kamizelka KDR i KDRM [szt. 5]
- Buty Brandbull 006 [szt. 20]
- Rękawice strażackie HARLEY [szt. 20]
- HexArmor 4013 EXT [szt. 18]
- Hełm strażacki Gallet F1 XF [szt. 20]
- Hełm strażacki Gallet F2 X-TREM [szt. 6]
- Kominiarka strażacka 4K [szt. 20]
- Ubranie dowódczo sztabowe [szt. 2]

Koszt: 196 tys.
Udzielony rabat: 8%
Do zapłaty: 180 tys.
Stan konta: 395 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Offline charlietango

 • Strażak
 • *
 • Wiadomości: 83
 • Reputacja: 1
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Listopad 2018, 20:28:55 »
11:12 - izolowane zdarzenie medyczne, rowerzysta stracił przytomność w trakcie jazdy i upadł na chodnik.

UWAGA WYJAZD Zastęp 1 zdarzenie medyczne
11:12 Dyżurny SKKM otrzymał zgłoszenie z dyspozytorni medycznej w Gdańsku o pomoc w działaniach na terenie Gdyni, ze względu na brak wolnych zespołów ratownictwa medycznego w Gdyni i Rumi. Zostajemy zadysponowani na ul. Morską niedaleko Kauflandu, gdzie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty.

11:13 Wyjazd zastępu do zdarzenia.

11:20 Na miejscu. Poszkodowany mężczyzna, ok 25 lat po upadku z roweru, w momencie przybycia zastępu pod opieką policji (najechali na zdarzenie). Poszkodowany nieprzytomny, z urazem głowy, blady i spocony, oddech spłycony i przyśpieszony (ok 25/min) przez świadków zdarzenia ułożony w pozycji bocznej. Kierowca zaparkował pojazd na podjeździe do sklepu kaufland, ratownicy natomiast wraz z dowódca zbierają zestaw R1 i udzielają pomocy poszkodowanemu. Po przejęciu od policji jeden z ratowników dokonuje oceny świadomości wraz z ręczną stabilizacją kręgosłupa szyjnego i po chwili drugi z ratowników przejmuje głowę. Przygotowana już deska zostaje podłożona pod plecy poszkodowanego i zostaje on na nią przełożony, następnie po udrożnieniu dróg oddechowych podany zostaje tlen przez maskę 12l/min i rozpoczęte badanie urazowe. Dowódca w tym czasie zbiera SAMPLE od świadków zdarzenia, z którego wynika, że poszkodowany jadąc na rowerze z niewiadomych przyczyn stracił przytomność i się przewrócił. Nie jest znany nikomu z obecnych na miejscu osób. Policja sprawdzając dokumenty mężczyzny ustaliła jego tożsamość i próbuje się skontaktować z kontaktem ICE na jego telefonie aby zebrać wywiad. W toku badania urazowego stwierdzono uraz głowy na płacie potylicznym (rozcięcie, brak silnego krwawienia), twardy deskowaty brzuch z widocznymi zasinieniami sugerującymi pobicie. W związku z obrażeniami udrożniono przyrządowo drogi oddechowe z wykorzystaniem rurki krtaniowej, poszkodowanego okryto kocem termicznym i wełnianym celem zapewnienia komfortu cieplnego i zabezpieczono do ewakuacji na desce ortopedycznej. Podłączono również pulsoksymetr, wskazujący saturację na poziomie 94% i tętno 120/min.

11:25 Dowódca poprzez MSK przekazał informację o poszkodowanym dla Dyspozytorni medycznej, niestety musimy jeszcze poczekać na przyjazd ZRM. W tym czasie wraz z policją i SM zabezpieczamy m-ce wypadku, gdyż niewiele więcej możemy zrobić. Przed założeniem głowotrzymaczy, opatrzono ranę głowy przemywając ją NaCl i wykonując opatrunek z gazy i codofixa. Co minutę kontrolowany jest stan poszkodowanego.

11:35 ze względu na kończący się zapas tlenu w butli podjęto decyzje o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia SLOp z JRG-2 z dodatkową butlą.

11:40 Slop na miejscu. Jednocześnie dojeżdża do nas ZRM, w związku z czym strażacy pomagają mu wjechać jak najbliżej poszkodowanego sterując ruchem na remontowanym skrzyżowani.  Przekazujemy poszkodowanego i dalszymi działaniami zajmą się już ratownicy medyczni za zamkniętymi drzwiami karetki. Policji nie udało się skontaktować z osobami oznakowanymi jako kontakty ICE.

Na miejscu:
432[G]21 GBA 2,5/16 MAN TGL
432[G]91 SLop Nissan Qashqai
G0314 - ZRM P MB Sprinter
Policja
Patrol Pieszy SM
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2018, 21:05:11 wysłana przez charlietango »

Offline charlietango

 • Strażak
 • *
 • Wiadomości: 83
 • Reputacja: 1
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Listopad 2018, 21:27:02 »
13:54 - izolowane zdarzenie medyczne, najprawdopodobniej uraz w obrębie jamy brzusznej.

UWAGA!! GBA, Wyjazd alarmowo, zdarzenie medyczne.[/co.or][/size]
13:55 Wyjazd zastępu GBA do 2 zdarzenia medycznego w dniu dzisiejszym. Tym razem zastęp udaje sie na ul. Chylońską, gdzie na terenie szkoły mogło dojść do urazu brzucha.

14:04 Niestety zamknięty przejazd kolejowy utrudnił sprawny dojazd do zdarzenia gdyż lokalizacja zdarzenia jest 1,5km od naszych koszar.

Kierowca zabezpiecza pojazd stojący na  wjeździe do szkoły z wykorzystaniem pachołków drogowych. Ratownicy biorą sprzęt i udają sie do poszkodowanego.

Poszkodowana dziewczynka w wieku 9 lat, na lekcji wf grając w piłke ręczną "przyjęła" mocny strzał prosto w brzuch. po 2h ból stał się nie znośny i pielęgniarka szkolna, wyczerpała mozliwości udzielenia pomocy dziecku i zadzwoniła po system. Z racji dużego obciążenia system jest niewydolny i zostaliśmy zadysponowani my. Poszkodowana zastana w pozycji leżącej na boku z podkurczonymi nogami tzw. embrionalna, najbardziej wygodna dla poszkodowanej. Dziewczynka jest przytomna i komunikatywna, płacze z bólu, Ratownik medyczny będący na pokładzie wykonuje miejscowe badanie urazowe, które nie jest w stanie określić przyczyny bólu brzucha. ze względu na brak problemów z oddychaniem i niechęć dziecka do założenia maseczki tlenoterapia zostaje wstrzymana. Po zebraniu dokładnego wywiadu, nie można również ustalić "nieurazowej" przyczyny dolegliwości. Dowódca przekazuje informacje do MSK, które natomiast do dyspozytorni. Ze względu na brak możliwości działania strażacy próbują uspokoić dziecko z wykorzystaniem pluszowego misia strażaka.

14:20 NA miejscu jest ZRM. Dowódca z wypełnioną kartą Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy idzie po ratowników i wdroży ich w temat.

14:25 Poszkodowany przekazany. Czekamy na decyzję i sposobie ewakuacji, gdyż dziecko znajduje się na 3 kondygnacji a w budynku nie ma czynnej windy.

14:40 Kierownik ZRM zdecydował o przetransportowaniu dziewczynki do karetki na krzesełku kardiologicznym, w zwiazku z tym jeden z strażaków (pracujący poza zmianą na tym samym ambulansie) idzie po urządzenie.

14:50 poszkodowana została zabrana na sor w celach badań.

NA miejscu:
432[G]21 GBA 2,5/16 MAN TGL
G0301 - ZRM "S" MB SPrinter

Offline charlietango

 • Strażak
 • *
 • Wiadomości: 83
 • Reputacja: 1
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #55 dnia: 08 Listopad 2018, 21:50:52 »
14:23 - izolowane zdarzenie medyczne, poszkodowany z dusznością.

14:23 Kolejny, 3 raz na tej zmianie zostaliśmy poproszeni o pomoc ZRM w działaniach. tym razem zgłoszenie dotyczy mężczyzny w wieku 74 lat, który ma problemy z oddychaniem. Udajemy się na ul. Kleeberga. Ze względu na działania prowadzone przez GBA do zdarzenia wyjeżdżac SCRT.

14:30 Na miejscu. Strażacy zbierają torbę oraz AED i udają się na 3 piętro bloku , gdzie znajduje się poszkodowany.

Poszkodowany przytomny, z widocznymi trudnościami w oddychaniu, nie zgłasza, żadnych zachorowań przewlekłych ani leków. Duszność zaczęła się, w trakcie sprzątania mieszkania. W trakcie zbierania wywiadu poszkodowany z pozycji leżącej na plecach ,zmienił na siedzącą i podano mu tlen przez maskę w natężeniu 15l/min,po zebraniu pełnego wywiadu, nie jesteśmy w stanie ocenić przyczyny duszności. Na pulsoksymetrze saturacja trzyma się na poziomie 89-93%, tętno 70/min oddechów 20/min. W mieszkaniu zrobiło sie momentalnie gorąco w związku z tym otwieramy okna, co również może wspomóc powrót do normalnego oddechu u os. poszkodowanej. KDR przekazał informacje dotyczące mężczyzny na MSK, stamtąd już lądują w Gdańsku.

14:43 Kierowca przestawia pojazd w miejsce mniej uciążliwe dla ruchu, gdyż teraz blokował wyjazd z osiedla dla 3 bloków.

14:50 Na miejscu jest ZRM. Po przekazaniu poszkodowanego pomagamy na krzesełku kardiologicznym znieśc go do karetki. Wg wykonanego EKG przez ratowników z wykorzystaniem defibrylatora, pacjent przebył zawał serca, ale wszystko zostanie dokładnie ustalone po przetransportowaniu go do oddziału kardiologicznego.

Na miejscu:
432[G]43 SCt Scania P370
G0301 - ZRM "S" MB SPrinter
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2018, 04:57:44 wysłana przez charlietango »

Offline R2-D2

 • Starszy Moderator
 • Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.386
 • Reputacja: 72
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Listopad 2018, 11:09:09 »
+ 14 tys.
= 409 tys.

11:08 - wpływa zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia CO.
18:23 - wpływa zgłoszenie o pożarze mieszkania na trzecim piętrze bloku mieszkalnego.
20:19 - wpływa zgłoszenie o kolizji z udziałem siedmiu samochodów osobowych.

Offline charlietango

 • Strażak
 • *
 • Wiadomości: 83
 • Reputacja: 1
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Listopad 2018, 17:04:55 »
11:08 - wpływa zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia CO.

11:08 Do PA wpłynęło zgłoszenie o możliwym zatruciu czadem w jednym z budynków na Pustkach Cisowskich. Jako, że mamy piątek i dzień gospodarczy na szybko trzeba zwinąć sprzęt na GBA i SCRt i wraz z zastępcą dowódcy jednostki udajemy się alarmowo na ul. Chabrowa.

11:10 wyjazd sekcji do zdarzenia. Zadysponowany został również ZRM.

11:20 Na miejscu. W budynku jednorodzinnym 3 kondygnacyjnym kilka osób uskarża się na złe samopoczucie senności i bóle głowy w związku z czym listonosz będący na miejscu natychmiast wszystkich ewakuował i wezwał pomoc. Budynek jest ogrzewany węglem, w związku z czym mogło dojść do niepełnego spalania i produkcji tlenku węgla. 4 osoby są pod opieką ZRM 2 roty w aparatach wchodzą do budynku z detektorami gazów celem oceny szczelności przewodu kominowego oraz gazowego i otwarciem wszystkich okien celem przewietrzenia. Kierowcy ustawiają pojazdy tak aby na krótkiej osiedlowej drodze możliwy był przejazd.

11:25 Zlokalizowano nieszczelność przewodu kominowego w łazience na środkowej kondygnacji, w tym miejscu stężenie tlenku węgla jest najwyższe. W tym pomieszczeniu stężenie gazu wynosi 300 ppm], podjęto decyzję o zagaszeniu paleniska poprzez wydobycie żaru i ugaszenie na zewnątrz budynku, Otwarcie okien i przewietrzenie z ponowną kontrolą stężenia po 15 minutach. W pozostałych pomieszczeniach stężenie gazu nie przekracza 100 ppm

11:34 2 osoby poszkodowane (w wieku 50 i 55 lat) zostaną zabrane na badania do szpitala. Listonosz przebywał w budynku 5 minut i nie czuje żadnych objawów, córka właścicieli odmawia hospitalizacji podpisała stosowne dokumenty, których dowódca był świadkiem.

11:40 Cały budynek został przewietrzony, Rota w aparatach ponownie wchodzi do budynku celem wykonania pomiarów. Córka właścicieli została poinformowana o zakazie korzystania z przewodu kominowego do czasu jego naprawy i przeglądu kominiarskiego. Dowódca przekazuje protokołem miejsce zdarzenia wraz z adnotacją o zakazie korzystania kobiecie i natym kończą się nasze działania.

Na miejscu:
432[G]21 GBA 2,5/16 MAN TGL
432[G]43 SCRt Scania P370
G0314 - ZRM P MB Sprinter

Offline charlietango

 • Strażak
 • *
 • Wiadomości: 83
 • Reputacja: 1
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Listopad 2018, 12:55:49 »
18:23 - wpływa zgłoszenie o pożarze mieszkania na trzecim piętrze bloku mieszkalnego.

18:23 Działania zmierzające ku przygotowaniu kolacji i wspólnej intergracji w kuchni przerywa dzwonek alarmowy i komentarz strażaka dyżurnego głosi o pożarze mieszkania na 3 piętrze bloku przy ul. Owsianej. Jednocześnie na tablicach wyświetlają się numery 1234 świadczące o wyjeździe całego PB do zdarzenia.

18:24 Wyjazd sekcji do zdarzenia w kolejności GBA, SCRt, SH, GCBA. Jednocześnie otrzymaliśmy informacje o zadysponowaniu na miejsce GCBA z JRG-3 oraz ZRM i Policji i SM.

18:28 Zastępy na miejscu. W trakcie dojazdu zauważono wydobywające się płomienie z okien na 3 piętrze bloku z wielkiej płyty o 5 kondygnacjach mieszkalnych. Policja będąca na miejscu zabezpiecza miejsce zdarzenia, patrol SM rozpoczął ewakuację klatki schodowej. KDR podjął decyzję o wprowadzeniu roty w AODO do mieszkania celem szybkiego przeszukania, gdyż kilka osób wspomniało o niepełnosprawnym mieszkańcu mieszkania, który może się w nim znajdować. W tym samym czasie pozostali strażacy organizują linie główną złożoną z 2 odcinków W-75 zakończonych rozdzielaczem i 2 linii gaśniczych poprowadzonych przez klatkę schodową złożonych z odcinków W-52 zakończonych Prądownicami turbo i wraz z sprzętem wyburzeniowym celem ugaszenia mieszkania. KDR odłącza media w danym pionie rota z SCRt przygotowuje miejsce do udzielenia KPP ewentualnym poszkodowanym.

Zastep GCBA organizuje zasilanie wodne, Kierowca z SH udał się na rozpoznanie z 2 strony bloku celem oceny możliwości rozstawienia SH. Z okien drugiej strony budynku widać jedynie wydobywający się dym z okien.

18:30 Po siłowym wejściu do mieszkania rota szybko ocenia sytuacje w mieszkaniu i przekazuje sytuację ratownikom, którzy tworzą linię gaśniczą na klatce. W sypialni, która nie jest objęta pożarem znaleźli 2 starsze osoby w wieku 70 77 lat, jedna z nich jest nieprzytomna, obie zostaną ewakuowane z mieszkania i sprowadzone na dół do przybyłych na miejsce zdarzenia ZRM. Policja zamknęła dla ruchu 1 z pasów ruchu, na którym stoją wozy bojowe. Nie ma zasadności i możliwości rozstawienia SH z tyłu budynku. Z informacji uzyskanych przez lokatorów, dowiedzieliśmy, się że w trakcie przygotowywania potraw w kuchni, mężczyzna gorzej się poczuł i poprosił, żonę o pomoc na skutek czego nieprzypilnowana potrawa się zapaliła (prawdopodobnie olej) i ogniem zajęła się kuchnia.

18:35 Ewakuowana została cała klatka schodowa ZRMy zabiorą obie osoby poszkodowane do szpitala na leczenie. Na miejsce zdarzenia dojechał zastęp z JRG-3. Działania w tej chwili skupiają się na ugaszeniu kuchni i salonu 2 podane prądy wody zwarte poradzą sobie z płomieniami. Silnie zadymiona klatka schodowa jest w trakcie oddymiania wentylatorem. Jeden z ratowników otworzył wszystkie okna na klatce schodowej aby ułatwić to zadanie.

18:37 Na miejsce dojechał Oficer operacyjny i przejął dowodzenia nad prowadzonymi działaniami.

18:40 Działania gaśnicze zostały zakończone. W tej chwili ratownicy zabezpieczają miejsce pod oknami gdyż zostaną wyrzucone spalone materiały i na dole przelane ponownie. Dodatkowi ratownicy w aparatach wchodzą do mieszkania wspomóc działania rozbiórkowe.

18:50 Ze względu na ograniczenie działań i duże problemy komunikacyjne spowodowane przez pojazdy zajmujące pas ruchu. KDR podjął decyzję o odesłaniu zastepu SH i GCBA z Naszej JRG do koszar. Na miejscu pozostają GBA i SCRt oraz GCBA z JRG-3.

19:12 Mieszkania sprawdzone pod kątem ukrytych zarzewi ognia z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, klatka schodowa sprawdzona pod kątem obecności gazów niebezpiecznych i toksycznych, pomiar wskazał brak zagrożenia w związku z czym mieszkańcy moga powrócić od swoich mieszkań. Czekamy na koniec działań policji na miejscu i w tym czasie pakujemy sprzęt i tankujemy pojazdy z hydrantu aby zachować gotowość do kolejnych działań.

19:30 Działania zakończone powrót do koszar.

Na miejscu:
430[G]91 SLOp Skoda Octavia
432[G]21 GBA 2,5/16 MAN TGL
432[G]25 GCBA 10+4/60 Renault Kerax
432[G]43 SCRt Scania P370
432[G]53 SH-61 Volvo FM
433[G]25 GCBA 5/32 MAN TGM 18.280
G0314 - ZRM P MB Sprinter
G0304 - ZRM P MB Sprinter
Policja x2
SM x 2

Offline charlietango

 • Strażak
 • *
 • Wiadomości: 83
 • Reputacja: 1
Odp: JRG-2 Gdynia Chylonia
« Odpowiedź #59 dnia: 10 Listopad 2018, 13:12:18 »
20:19 - wpływa zgłoszenie o kolizji z udziałem siedmiu samochodów osobowych.

20:19 Strażacy zdążyli zjeść kolację, po czym w trakcie sprzątania i przygotowania do pory nocnej kolejny raz zadzwoniły dzwonki alarmowe dysponujące zastępy GBA i SCRt do kolizji kilku pojazdów w ciągu ul. Morskiej w rejonie chronionym JRG-1, która prowadzi działania przy innym zdarzeniu drogowym w okolicach Orłowa.

20:20 wyjazd zastępów do zdarzenia.

20:27 Na miejscu. Doszło do kolizji 7 samochodów osobowych, 5 z nich były zaparkowane na oznakowanych miejscach wzdłuż ul. Morskiej. Mężczyzna w wieku 50 lat z nieznanych przyczyn otarł 5 pojazdów po czym gwałtownie skręcił na przeciwny pas ruchu uderzając w jeszcze jeden pojazd. Aktualnie cała szerokość ul. Morskiej przed Uniwersytetem Morskim w kierunku Centrum jest zablokowana. Na miejscu jest Policja, która już prowadzi swoje działania wyjaśniające. Działania przybyłych zastępów ograniczają się do zabezpieczenia m-ca zdarzenia z pachołkami i wprowadzenia ruchu wahadłowego. Dodatkowo z pojazdów stojących na jezdni odłączono  akumulatory.

20:30 w trakcie zbierania wywiadu z kierowca pojazdu, dowódca zauważył objawy udaru mózgu w postaci bełkotliwej mowy, rozpływającej się twarzy i osłabionej pracy mięśni kończyn z jednej strony ciała. Natychmiast poprosił rote o udzielenie poszkodowanemu KPP i zadysponowaniu na miejsce zdarzenia ZRM.

20:35 NA miejscu ZRM S przejmuje poszkodowanego. Nasze działania ograniczyły sie, do zebrania pełnego wywiadu SAMPLE, podaniu tlenu przez maskę w przepływie 8l/min i ułożenia w pozycji siedzącej osoby poszkodowanej. Po chwili ZRM zabrał poszkodowanego na leczenie do szpitala.

20:50 Policja zezwala na usunięcie pojazdów z jezdni celem udrożnienia ruchu na prawym pasie w kierunku centrum. W związku z tym pojazdy zostają zepchnięte na rzeczony parking przy drodze.

21:10 Działania jednostek SP na miejscu kolizji/wypadku zostały zakończone i jednostki wracają do koszar.

Na miejscu:
432[G]21 GBA 2,5/16 MAN TGL
432[G]43 SCRt Scania P370
G0301 - ZRM "S"MB Sprinter.
Policja x3