KM PSP i JRG Królewiec

Autor Wątek: KM PSP i JRG Królewiec  (Przeczytany 2376 razy)

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 2
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: KP PSP i JRG Racibórz
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Listopad 2018, 20:00:26 »
Przepraszam za opóźnienie. Zgłaszam gotowość bojową

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Listopad 2018, 20:42:05 »
INTERWENCJA NR: 0019/2018
- POŻAR -
10:06 - Pożar lokomotywy elektrycznej typu Pesa.

Po godzinie 10:00 SKKP w Raciborzu odbiera zgłoszenie od maszynisty o pożarze instalacji elektrycznej we wnętrzu pociągu. Pociąg zatrzymał się awaryjnie między Bieńkowicami a Sudołem. Maszynista zgłosił sytuację na PKP. Tabor składał się z pustych kontenerów towarowych.

10:06 - SKKP w Raciborzu dysponuje na miejsce zdarzenia: 561-21, 561-22, ponadto alarmuje OSP z Sudołu i Brzezia (Ci  drudzy na zabezpieczenie powiatu).
10:06 - Oba zastępy z JRG Racibórz alarmowo opuszczają teren jednostki. Pada meldunek:

- 998 Racibórz, zgłoś się dla 13.
- Racibórz na odbiorze dla 13.
- 21 i 22, zgłaszam wyjazd alarmowy do pożaru lokomotywy elektrycznej.
- Zrozumiałem. Według wstępnych informacji zapaliła się rozdzielka elektryczna w lokomotywie. Maszynista ewakuował się z pociągu, a awarię zgłosił na PKP. Pociąg jest elektryczny, a skład towarowy. Na miejsce dysponuję OSP Sudół.
- Przyjąłem.

10:09 - Zastęp 569[S]34 na miejscu zdarzenia.

- 998 Racibórz, zgłoś się dla 569[S]34.
- Zgłasza się Racibórz.
- Jestem na miejscu. W kabinie pociągu pali się rozdzielka elektryczna. Pożar ugasimy przy pomocy gaśnicy proszkowej. Łącznie z Twoimi nadjeżdżającymi zastępami SIS mam wystarczające. Maszynista odłączył się od trakcji. Ruch pociągów na linii został wstrzymany.
- Przyjąłem.

10:09 - Rota strażaków w AODO wchodzi do lokomotywy i gaszą pożar przy użyciu gaśnicy.
10:11 - Na miejscu zdarzenia dwa zastępy JRG Racibórz. Trzynasty przejmuje dowodzenie.

- Zgłasza się Racibórz.
- Jesteśmy na miejscu. Udajemy się na rozpoznanie.
- Przyjąłem.

10:13 - Pada meldunek:

- Zgłasza się Racibórz.
- Sytuacja zostaje powoli opanowana. Sudół ugasił już przy użyciu gaśnicy proszkowej panel kontrolek. Maszynista wezwał już wsparcie techniczne ze strony PKP, skład zostanie przepchany na najbliższą bocznicę, tak aby udrożnić ruch. My po ugaszeniu sprawdzimy jeszcze maszynę i będziemy wracać do koszar.
- Przyjąłem.

10:15 - Pożar ugaszony. Przy użyciu kamery termowizyjnej strażacy sprawdzają pozostałe panele elektryczne.
10:22 - Strażacy nie zneutralizowali pożaru na innych panelach. Powrót do koszar.

- Zgłasza się Racibórz.
- Działania zakończone. Sprawdziliśmy dla bezpieczeństwa inne panele przy użyciu kamery jednak nie wskazaliśmy żadnego innego źródła pożaru. Maszynista poczeka sobie na służby techniczne PKP. Póki co ruch pociągów wstrzymany.
- Przyjąłem.

10:34 - W koszarach. Pełna gotowość bojowa.

- 998 Racibórz, 21 i 22 w koszarach.
- Przyjąłem.

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Listopad 2018, 21:28:22 »
INTERWENCJA NR: 0020/2018
- POŻAR -
12:00 - Pożar skrzynki z bezpiecznikami koło przejazdu kolejowego .

O godzinie 12:00 SKKP odbiera zgłoszenie o pożarze skrzynki z bezpiecznikami przy przejeździe kolejowym na ulicy Łąkowej.

12:00 - Na miejsce został zadysponowany zastęp: 561-21. Po chwili GBA opuszcza koszary. Pada meldunek:
- Zgłasza się Racibórz.
- Zgłaszam wyjazd z koszar.
- Przyjąłem.

12:06 - 561-21 na miejscu. Meldunek:
- Zgłasza się Racibórz dla 13.
- Jestem na miejscu. Mam tutaj zadymienie ze skrzynki z bezpiecznikami podlegającej pod dyżurkę z PKP. SIS wystarczające. Przystępujemy do działań.
- Przyjąłem.

DZIAŁANIA:
Rota pierwsza otwiera skrzynkę, a następnie przy użyciu gaśnicy proszkowej gasi pożar. Kierowca zastępem podjeżdża na pobocze, tak aby nie utrudniać ruchu.

12:11 - Pożar ugaszony. Powrót zastępu do koszar.
- Pożar mamy ugaszony, wracamy do koszar.
- Przyjąłem.

12:17 - W koszarach.
- 998 Racibórz, 561-21 w koszarach.
- Przyjąłem.

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Listopad 2018, 18:14:40 »
INTERWENCJA NR: 0021/2018
- POŻAR -
15:40 - Pożar opon koło warsztatu samochodowego.

O godzinie 15:40 SKKP odbiera zgłoszenie o pożarze sterty opon zaraz obok warsztatu samochodowego. Zdarzenie ma miejsce w Raciborzu, przy ulicy Opawskiej. Według zgłaszającego pali się sterta opon 4x5. Ogień szybko się rozprzestrzenia. Sterta znajduje się przy warsztacie. Pracownicy przeprowadzają ewakuację ludzi, samochodów i butli.

[1] [2] [3] [4] [5] [6]

UWAGA, UWAGA! DO WYJAZDU PRZYGOTOWUJE SIĘ 21, 22. Pożar sterty opon na Opawskiej!

15:40 - Wyjazd obu zastępów z koszar. SKKP wysyła na terminale trasę dojazdu. Meldunek:
- Zgłasza się Racibórz.
- Zgłaszam wyjazd 21 i 22 z koszar do pożaru opon.
- Przyjąłem. Według zgłaszającego pali się sterta opon 4x5, w zagrożeniu stoi warsztat z samochodami. Na miejsce wysyłam Sudół oraz Brzezie.
- Zrozumiałem prawidłowo.

15:46 - 561-21 oraz 561-22 na miejscu. Meldunek:
- Jestem na miejscu. Tak jak mówiłeś, pali się sterta 5x4, w odległości 20 metrów znajduje się warsztat. Pracownicy są w trakcie wyciągania pojazdów z warsztatu, butlle z acetylenem zostały już wyciągnięte. Brak poszkodowanych. Przystępujemy do działań.
- Przyjąłem.

ROZPOZNANIE:
Płonie sterta zużytych opon, wymiary 4x5 i wysokość 2 metrów. W odległości 20 metrów od miejsca zdarzenia, znajduje się warsztat samochodowy zbudowany z konstrukcji stalowej. W środku znajdowały się butle z acetylenem oraz pojazdy. Do naszego przyjazdu pracownicy ewakuowali już butle, na tą chwile zostały im tylko 2 pojazdy.

DZIAŁANIA:
Działaniem strażaków jest rozwinięcie linii gaśniczej, zbudowanej z odcinków W-52 oraz prądownicy piany ciężkiej. Strażacy pracują w AODO ze względu na silne zadymienie trującymi gazami. Ponadto miejsce zdarzenia zostaje zabezpieczone, pracownicy warsztatu oraz inni cywile wyproszeni poza strefę niebezpieczną.

15:48 - W chwili obecnej podajemy prąd piany.  Cywili mamy wyproszonych poza strefę niebezpieczną. Nikt nie potrzebuje pomocy medycznej. Na miejsce dociera GCBA z OSP Sudół. Ze względu na brak zbiornika ze środkiem pianotwórczym, strazacy z OSP mają na celu rozwinięcie kurtyny wodnej, dzielącej pożar od warsztatu. Ich zadaniem jest również stworzenie linii zasilającej pojazd 561-21 z Raciborza. Po chwili meldunek:
- Na miejscu mam GCBA z Sudoła. Okazuje się że jelcz od chłopaków nie posiada środka pianotwórczego, dlatego podjąłem decyzje o rozstawieniu kurtyny wodnej odcinającej warsztat. Podeślij mi dodatkowo dwa ciężkie z środkiem pianotwórczym.
- Przyjąłem, słuchaj na miejsce leci już GCBA z Brzezia, zadysponować ci jeszcze 2 dodatkowe ciężkie tak?
- Tak, podeślij jak możesz.
- Prawidłowo.

15:50 -

- 561-13 zgłoś się dla 998 Racibórz.
- Zgłasza się 13.
- Na miejsce leci już ciężki gaśniczy z Rudnika oraz Bojanowa.
- Przyjąłem.

15:52 - Na miejscu 569[S]29 GCBA 5/32 z OSP Brzezie. Strażacy rozwijają drugą linię gaśniczą. Ich zadaniem będzie również stworzenie zasilania wodnego z hydrantu do 561-21.
- Zgłaszam się.
- Na miejscu mam ciężki z Brzezia. Rozwijamy drugą linię gaśniczą, przez którą podamy ciężką pianę na stertę. Podeślij mi również policję w celu ustalenia przyczyny pożaru, mogło tu dojść do podpalenia.
- Prawidłowo, wysyłam tam policję.

15:56 - Na miejscu patrol policji.
15:58 - Na miejsce zdarzenia dociera 569[S]43 GCBA 6/32 z OSP Bojanów. Strażacy z DWP umieszczonego na samochodzie podadzą pianę bezpośrednio na pożar.
16:00 - Na miejscu 569[S]19 GCBARt 5/32 z Rudnika. KDR uznał SIS jako wystarczające, melduje:
- Zgłasza się Racibórz.
- SIS wystarczające. Pożar powoli opanowujemy.
- Prawidłowo.

16:26 - Pożar ugaszony. Cała sterta została pokryta pianą, co zdusiło pożar. Strażacy zwijają sprzęt.
- Zgłasza się Racibórz.
- Pożar mamy ugaszony, zwijamy się i wracamy do koszar. Miejsce przekażę policji. Przyczyna pożaru zostanie zbadana z monitoringu.
- Prawidłowo.

16:38 - Zastępy wracają do koszar.
- 998 Racibórz, 561-21 wraca do koszar.
- Prawidłowo.

- 998 Racibórz, 561-22 również wraca do koszar.
- Prawidłowo.

16:49 - W koszarach.
- 998 Racibórz, 21, 22 w koszarach.
- Przyjąłem.

SIŁY I ŚRODKI:
561[S]21 GBA 2,5/36 Scania P360/WISS
561[S]22 GBA 2,5/16 Iveco EuroCargo 150-320/PS Szczęśniak
569[S]34 GCBA 6/32 Jelcz 004/Osiny
569[S]29 GCBA 5/32 Jelcz 442/JZS
569[S]43 GCBA 6/32 Jelcz 004/JZS
569[S]19 GCBARt 5/32 Mercedes-Benz Axor 1833/BoCar
H341 Kia Ceed

Łącznie:
Strażaków: 30
Policjantów: 2

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Listopad 2018, 18:54:20 »
INTERWENCJA NR: 0022/2018
- ĆWICZENIA -
19:00 - Zabezpieczenie lądowiska dla LPR.

Dnia dzisiejszego o godzinie 19:00 odbędzie się lot próbny Ratownika 4 z LPR Gliwice. Lot ma na celu szkolenie młodych pilotów LPR na różnych obiektach, w śród nich znalazło się nasze lądowisko przy szpitalu na ulicy Gamowskiej. Władze szpitala poprosiły naszą jednostkę o zabezpieczenie lądowiska. Wyjazd będzie alarmowy, zostanie zmierzony czas dotarcia naszego wozu na lądowisko. 

[1] [2] [3] [4] [5] [6]

UWAGA, UWAGA! DO WYJAZDU PRZYGOTOWUJE SIĘ 21. Zabezpieczenie lądowiska LPR przy szpitalu!

18:50 - Wyjazd zastępu z koszar. SKKP wysyła na terminale trasę dojazdu. Meldunek:
- Zgłasza się Racibórz.
- Zgłaszam wyjazd 21 do zabezpieczenia lądowiska LPR.
- Przyjąłem. 

18:53 - 561-21 na miejscu. Meldunek:
- Jestem na miejscu. Udaje się na rozpoznanie.
- Przyjąłem.

ROZPOZNANIE:
Po przyjeździe strażaków na miejsce, okazuje się że akcja ma charakter ćwiczeń. Został dokonany pomiar czasu przyjazdu samochodu z koszar aż pod lądowisko. Odcinek 1,8 km został pokonany przez strażaków w 3,5 minuty.  Na miejscu dowiedzieliśmy się że śmigłowiec przyleci o godzinie 19:00. Na miejscu zdarzenia znajdują się przedstawiciele szpitala, oraz pracownik wydziału szkoleń oraz dowódca JRG.

DZIAŁANIA:
Naszym zadaniem będzie zabezpieczenie lądowiska. Rota 1 udaje się na płytę lądowiska, aby sprawdzić czy znajdują się na niej jakieś elementy które mogą wpaść w wirnik. Kierowca 21 ustawia pojazd przy lądowisku, pozostawia włączone oświetlenie ostrzegawcze, oraz uruchamia oświetlenie robocze pojazdu. Samo lądowisko jest oświetlone z latarni. Przodownik roty 2 zakłada kamizelkę ostrzegawczą, wyposaży się również w dwie latarki (z czerwonymi nakładkami) oraz radiotelefon.

15:55 - Pada meldunek:
- Lądowisko mamy zabezpieczone, mam również wyznaczoną osobę która pomoże Ratownikowi 4 w lądowaniu. Oczekujemy na przylot. Planowo śmigłowiec ma nadlecieć o 19.
- Prawidłowo.

19:00 - Śmigłowiec ukazał się na niebie.
- Ratownik 4 zgłoś się dla 561-21.
- Zgłasza się Ratownik 4.
- Jesteśmy na twojej godzinie drugiej, na miejscu masz oświetloną płytę lądowiska, zaraz obok nasz wóz na kogutach.
- Przyjąłem, widzę was.

- 561-21 dla Ratownika 4.
- Zgłasza się 21.
- Przystępujemy do lądowania.
- Prawidłowo, wiatr macie w kierunku północnym, dosyć silny.
- Przyjąłem/

19:01 - Śmigłowiec znajduje się nad płytą lądowiska. Strażak specjalnymi gestami rąk pomaga mu w lądowaniu.
- Zgłasza się 21.
- Ratownik 4 na płycie. Wyłączamy silniki.
- Prawidłowo.

19:04 -
- Zgłasza się 21.
- Uruchamiamy silniki, przygotowujemy się do startu.
- Prawidłowo, wiatr taki sam, północny, dosyć silny.
- Zrozumiałem.

19:05 - Faza startu zakończona, śmigłowiec wzniósł się w powietrze.
- Zgłasza się 21.
- Dziękuję Ci za pomoc.
- Nie ma sprawy, udanego lotu.
- Dzięki.

19:08 - Zastępy wracają do koszar.
- 998 Racibórz zgłoś się dla 561-13.
- Zgłasza się 998.
- Działania zakończone, będziemy wracać do koszar.
- Prawidłowo.

19:12 - W koszarach.
- 998 Racibórz, 21 w koszarach.
- Przyjąłem.

SIŁY I ŚRODKI:
Ratownik 4 - Eurocopter EC135P2+ - LPR Oddział Gliwice

Łącznie:
Strażaków: 6
Załoga LPR: 2 pilotów, lekarz, ratownik

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Listopad 2018, 19:34:17 »
Zgłaszam pełną gotowość bojową.

Offline SylwekOSP

• Starszy Moderator
  • Starszy Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 77
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Listopad 2018, 21:00:38 »
Witam, ocena przez moda prowadzącego, tymczasem akcje na teraz :

- 9.00 kolizja 2 samochodów
- 17.11 Pożar sadzy w kominie
- 04.00 pożar samochodu
Jeśli pomogłem uracz + :))

Strażakiem  się jest a nie bywa.

Nigdy nie zabieraj człowiekowi wszystkiego co ma , bo wtedy nie będzie miał niczego do stracenia i będzie zdolny do wszystkiego.

Facebook
https://www.facebook.com/pages/Zdj%C4%99cia-NIEWIADOMSKI-ego-pochodzenia/125916597603668

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Listopad 2018, 17:24:14 »
INTERWENCJA NR: 0023/2018
- MIEJSCOWE ZAGROŻENIE -
09:00 - Kolizja dwóch samochodów.

Dnia 19 Listopada o godzinie 09:00 SKKP w Raciborzu otrzymuje wiadomość o kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulicy Bosackiej-Armii Krajowej. Jest to bardzo słynne skrzyżowanie w Raciborzu, na którym dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Brak osób poszkodowanych. Policja udaje się na miejsce zdarzenia. 

[1] [2] [3] [4] [5] [6]
UWAGA, UWAGA! DO WYJAZDU PRZYGOTOWUJE SIĘ 21. Kolizja na Bosackiej, koło mechanika!

09:00 - Wyjazd zastępu z koszar. SKKP wysyła na terminale trasę dojazdu. Meldunek:
- Zgłasza się Racibórz.
- Zgłaszam wyjazd 21 do kolizji na Bosackiej.
- Przyjąłem. Według zgłaszającego, brak osób poszkodowanych. Na miejsce udaje się już policja.
- Zrozumiałem. 

09:04 - Pomimo krótkiej trasy (ok 1 km.) zastęp 561-21 na miejscu, opóźnienie przez spore korki. Meldunek:
- Jestem na miejscu. Udaje się na rozpoznanie.
- Przyjąłem.

ROZPOZNANIE:
Po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia zastaliśmy dwa pojazdy, GOLF 4 i Audi A3. Golf jadący od strony mostu skręcał w ulicę Zamkową, wymuszając przy tym pierwszeństwo prawidłowo jadącemu Audi A3. Pojazdy zderzyły się czołowo-bocznie. W Volkswagenie jechały dwie osoby, natomiast w Audi jedna. Cała trójka czuje się dobrze, nie wymagają pomocy medycznej. Brak wycieku oleju. Zostały uszkodzone jedynie światła obu pojazdów, dlatego trzeba będzie odciąć akumulatory. Pojazdy nie posiadają instalacji LPG. Powstał ogromny korek. Patrol prewencyjny na miejscu, policjanci zabezpieczają obecnie miejsce zdarzenia, następnie będą przeprowadzać ruch wahadłowy, aby choć w małym stopniu udrożnić ruch. Patrol drogówki dojedzie na miejsce w najbliższym czasie.

DZIAŁANIA:
Naszym zadaniem jest odcięcie akumulatorów obu pojazdów. Pojazdów póki co nie możemy ruszać, do czasu przyjazdu WRD.

09:05 - Pada meldunek:
- Mam tutaj czołowo-boczne zderzenie Golfa i Audi, trzy osoby brały udział w zdarzeniu, żadna nie wymaga pomocy. Nasze wstępne działania polegają na odcięciu akumulatorów. Na miejscu mam patrol prewencji, chłopaki zabezpieczyli miejsce i rozpoczynają kierować ruchem wahadłowo. Będziemy czekali na drogówkę.

09:08 - Na miejscu patrol drogówki z raciborskiej komendy policji. Funkcjonariusze prowadzą dokumentację.
- 990 zgłoś się dla 561-13.
- Zgłasza się 998 Racibórz.
- Na miejscu mam drogówkę. Funkcjonariusze prowadzą swoje czynności, my czekamy na ich sygnał, aby sprzątnąć pojazdy na pobocze w celu udrożnienia ruchu.
- Przyjąłem.

09:16 - Policjanci pozwolili nam na przepchanie samochodów na ulicę Zamkową. Ruch będzie zamknięty na czas naszych działań. Rozpoczynamy od Golfa.   
- Racibórz 998 zgłoś się dla 561-13.
- Zgłasza się 998 dla 13.
- Rozpoczynamy usuwanie samochodów ze skrzyżowania.
- Zrozumiałem.

09:23 - Oba pojazdy na poboczu. Strażacy przy użyciu szczotek drogowych i łopat zbierają potłuczone zderzaki i wrzucają je do worka.
- Pojazdy znajdują się na parkingu przy Zamkowej. Usuwamy teraz śmieci powypadkowe z jezdni i będziemy wracać do koszar.

09:30 - Działania zakończone. Sprzęt schowany. Dowódca spisał dane od policji. Wracamy do koszar.
- Zgłasza się 998.
- Działania zakończone, wracamy do koszar.
- Prawidłowo.

09:34 - W koszarach.
- 998 Racibórz, 21 w koszarach.
- Przyjąłem.

SIŁY I ŚRODKI:
H456 Kia Ceed
H665 Fiat Ducato "WRD"

Łącznie:
Policjanci: 4

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Listopad 2018, 18:30:44 »
INTERWENCJA NR: 0024/2018
- POŻAR -
17:11 Pożar sadzy w kominie.

Dnia 19 Listopada o godzinie 17:11 SKKP w Raciborzu otrzymuje wiadomość o pożarze sadzy w kominie. Zdarzenie ma miejsce w budynku jednorodzinnym, przy ulicy Franciszka Siwonia w Raciborzu. Na zabezpieczenie powiatu wezwano jednostkę OSP Brzezie (GBA, GLBARt). 

[1] [2] [3] [4] [5] [6]
UWAGA, UWAGA! DO WYJAZDU PRZYGOTOWUJE SIĘ 21, 22 i 51. Pożar sadzy w kominie na ulicy Siwonia!

17:11 - Wyjazd zastępów z koszar. SKKP wysyła na terminale trasę dojazdu. Meldunek:
- 998 Racibórz, 561-21, 22 oraz 51, wyjazd alarmowy z koszar do pożaru na Siwonia.

17:15 - Zastępy na miejscu zdarzenia. KDR melduje:
- Jesteśmy na miejscu, 3 zastępami. Udaje się na rozpoznanie.
- Przyjąłem.

ROZPOZNANIE:
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zlokalizowali już dom z którego przez komin wydobywają się iskry. Właściciela mam na miejscu. KDR postanowił ewakuować mieszkańców budynku. Sam budynek jest murowany, dwukondygnacyjny, o płaskim dachu pokrytym papą. Wejście na dach prowadzi po zewnętrznej drabinie, zamontowanej na elewacji. Mieszkańcy nie wymagają pomocy medycznej. Pojazdy 21 i 22 zaparkowane na ulicy Siwonia, natomiast SD podjeżdża na ulicę Cecylii (ponieważ tam nie ma kabli, więc możemy się swobodnie rozstawić). Rozpoczynamy działania.   

DZIAŁANIA:
Kierowca SD rozstawia pojazd na ulicy Cecylii. Droga będzie zamknięta (jest to osiedlowa droga, także nie trzeba prowadzić objazdów). Rota 1 z 21 zakłada AODO. Strażacy wyposażeni w latarki, sprzęt łączności oraz dwa wiadra udają sie do piwnicy. Ich zadaniem jest zasypanie paleniska piaskiem. Piec zostanie całkowicie pootwierany. Rota druga w sprzęcie AODO, przygotowuje sito kominowe oraz piasek. Rota po rozstawieniu SD wejdzie na dach, założy sito oraz zasypie przewód kominowy piaskiem. Rota dodatkowo będzie zabezpieczana przy użyciu liny i szelek bezpieczeństwa. Kierowca i dowódca z 22 mają na zadanie zabezpieczenie miejsca postoju wozów pachołkami. Kierowca pozostanie na ulicy Siwonia i będzie prowadził samochody wahadłowo. Dowódca natomiast ustawi w drzwiach do mieszkania wentylator oddymiający. Rota z 22 w AODO wejdzie do budynku. Strażacy odciągną łatwopalne rzeczy od przewodu kominowego. Sam przewód będzie systematycznie sprawdzany przy pomocy kamery termowizyjnej. Strażacy otworzą również okna, w celu przewietrzenia.

17:17 - Pada meldunek:
- Pożar sadzy w kominie, w budynku jednorodzinnym, dwukondygnacyjnym z płaskim dachem. Rodzinę ewakuowałem, nikt nie potrzebuje pomocy medycznej. Brak zagrożeń, SIS wystarczające. Przystępujemy do działań.

17:20 - Na tą chwilę strażacy zabezpieczyli miejsce postoju wozów, przed drzwiami do budynku uruchomiono wentylator oddymiający. Rota pierwsza z 21 ugasiła już palenisko w piecu. Przewód kominowy na piecu został całkowicie otwarty, tak samo jak drzwiczki z pieca. W chwili obecnej Rota druga z 21 wjeżdża w koszu na dach budynku, gdzie rozpocznie gaszenie przewodu.
17:24 - Pożar ugaszony. Rota z 22 kontroluję teraz temperaturę w przewodzie kominowym przy użyciu kamery termowizyjnej.
- 998 zgłoś się dla 561-13.
- Pożar ugaszony, sprawdzamy teraz temperaturę w przewodzie kominowym przy użyciu kamery, jeśli będzie bezpieczna, kończymy działania. Właściciela budynku upomniałem o korzystaniu systematycznie z wizyt kominiarza.
- Przyjąłem.

17:32 - Temperatura w przewodzie jest już bezpieczna. Strażacy zwijają sprzęt. Miejsce zdarzenia przekazane właścicielowi. 
- Racibórz 998 zgłoś się dla 561-13.
- Działania zakończone, temperatura w przewodzie kominowym spadła do bezpiecznej. Miejsce przekazałem właścicielowi. Zwijamy sprzęt i będziemy wracać do koszar.
- Zrozumiałem.

17:38 - Powrót zastępów do koszar.
- Zgłaszam powrót do koszar zastępów: 21, 22 i 51.

17:48 -  W koszarach.
- 998 Racibórz, tu 13. 21, 22 i 51 w koszarach.
- Przyjąłem trzynasty.

SIŁY I ŚRODKI:
561[S]22 GBA 2,5/16 Iveco EuroCargo 150-320/PS Szczęśniak
561[S]51 SD 37 Iveco 150E28/Magirus

Łącznie:
Strażaków: 11

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Listopad 2018, 20:24:26 »
INTERWENCJA NR: 0025/2018
- POŻAR -
04:00 Pożar samochodu.

Dnia 20 Listopada o godzinie 04:00 SKKP odbiera zgłoszenie od kierowcy, któremu zapaliła się komora silnikowa. Zdarzenie ma miejsce tuż nieopodal naszej jednostki. Odrostrada, na wysokości stacji BP.

[1] [2] [3] [4] [5] [6]
UWAGA, UWAGA! DO WYJAZDU PRZYGOTOWUJE SIĘ 21 i 25. Pożar komory silnika na Odrostradzie!

04:01 - Wyjazd zastępów z koszar. SKKP wysyła na terminale trasę dojazdu. Meldunek:
- 998 Racibórz, 561-21 i 561-25, wyjazd alarmowy z koszar do pożaru samochodu na Odrostradzie.

04:03 - Zastępy na miejscu zdarzenia. KDR melduje:
- 21 i 25 na miejscu. Mam tutaj widoczny dym spod maski samochodu Kia. Pojazd znajduje się na prawym pasie dwupasmówki. Płomieni żadnych nie widać. Brak osób poszkodowanych. SIS wystarczające, przystępujemy do działań.
- Przyjąłem.

ROZPOZNANIE:
W czasie jazdy kierowca samochodu Kia Sportage zauważył dym wydobywający się spod maski samochodu. Kierowca w stresie nie wiedział co robić i nie przystąpił do gaszenia przy użyciu gaśnicy. Płomieni nie widać, jedynie silny dym. Pojazd nie posiada LPG. Przystępujemy do działań.

DZIAŁANIA:
Strażacy stanęli zastępami 15 metrów za płonącym pojazdem, blokując przy tym prawy pas. Rota pierwsza z 21 w AODO rozwija linię gaśniczą zbudowaną z dwóch odcinków W-52 i prądownicy wodno-pianowej. Pomocnik otworzy maskę, a następnie przodownik rozpocznie gaszenie. Rota druga zabezpiecza miejsce zdarzenia oraz miejsce postoju wozów pachołkami. Droga jest dwupasmowa, ruch jest niewielki.

04:05 - Na miejscu patrol policji.
- Na miejscu mamy policję. W chwili obecnej podajemy już pianę ciężką na palącą się komorę silnika. Jak zrozumiałeś?

04:13 - Pożar ugaszony. Rota pierwsza odcina akumulator. 
- Pożar mam ugaszony, akumulator odcięty. Nasze działania zakończone. Kierowca załatwia już pomoc drogową. My będziemy za niedługo wracać. Policja zostanie na zabezpieczeniu pasa.

04:17 - Sprzęt zwinięty. Dowódca spisał dane do raportu. Oba zastępy mogą wracać do koszar.
- Zgłaszam powrót do koszar zastępu 21 i 25. Jak zrozumiałeś?

04:21 -   W koszarach.
- 998 Racibórz, tu 13. 561-21 i 561-25 w koszarach.
- Przyjąłem trzynasty.

SIŁY I ŚRODKI:
561[S]25 GCBA 9,5/50 Scania P410/WISS
H345 Kia Ceed

Łącznie:
Strażaków: 7

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 164
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Listopad 2018, 00:05:39 »
Witam.

Ocena akcji.

Za wszystkie akcje: +37 tys.

Budżet: 255 tys.

Akcje (godziny dowolne):

- Dowolne zdarzenie

- Dowolne zdarzenie

- Dowolne zdarzenie
Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Listopad 2018, 09:53:24 »
INTERWENCJA NR: 0026/2018
- POŻAR -
11:00 Zadymienie mieszkania na 3 piętrze.

Dnia 22 Listopada o godzinie 11:00 SKKP odbiera zgłoszenie o zadymieniu mieszkania na 3 piętrze. Zgłoszenie przyszło od sąsiadów, którzy zauważyli dym i śmierdzącą woń na klatce schodowej. Mieszkanie jest zamknięte nikt w środku się nie odzywa.

[1] [2] [3] [4] [5] [6]
UWAGA, UWAGA! DO WYJAZDU PRZYGOTOWUJE SIĘ 21, 25 i 51. Zadymienie mieszkania na Katowickiej!

11:01 - Wyjazd zastępów z koszar. SKKP wysyła na terminale trasę dojazdu. Meldunek:
- 998 Racibórz, 561-21, 25 oraz 51, wyjazd alarmowy z koszar do zadymienia na Katowickiej.
- Zrozumiałem prawidłowo. Na miejsce udaje się karetka pogotowia oraz policja.
- Prawidłowo.

11:05 - Zastępy na miejscu zdarzenia. KDR melduje:
- 21, 25 i 51 na miejscu. Rozpoznanie. Za chwilę sytuacja.
- Przyjąłem.

ROZPOZNANIE:
Przed klatką czekali na nas sąsiedzi. Wskazali nam które to mieszkanie. Po zaparkowaniu wozów na drodze dojazdowej pod blok, strażacy wychodzą z wozów. Roty z 21 założyły wcześniej AODO. Według sąsiadów mieszkanie jest zamknięte, nikogo w środku nie ma. Ustaliliśmy już z zewnątrz które okna są z tego mieszkania. Niestety przez ciasne uliczki nie ma opcji aby rozłożyć SD. Musimy przeprowadzić działania od środka wyburzając drzwi.  Na samej klatce mamy niewielkie zadymienie, jednak bardzo śmierdzi.

DZIAŁANIA:
Obie roty z 21 w AODO. Rota pierwsza rozwinie linię główną, rozdzielacz znajduje się przed klatką. Następnie Rota rozwinie linię gaśniczą, zbudowaną z odcinków W-52 oraz prądownicy wodno-pianowej. Rota druga przygotowuje sprzęt wyburzający (wyważarka, młot, huligan) oraz sprzęt medyczny (torba PSP R1 i deska). Obie roty jednocześnie wejdą pod wskazane mieszkanie. Zostaną wyważone drzwi, a następnie do środka wejdzie rota w AODO. Strażacy z 25 ustawiają przed drzwiami do klatki wentylator oddymiający. Ta sama dwójka założy AODO i uda się do klatki. Ich zadaniem będzie otwarcie okien na klatce oraz jednoczesna ewakuacja ludzi poza budynek.

11:07 - KDR melduje sytuację. Równocześnie na miejscu policja i ZRM.
- Mamy niewielkie zadymienie z jednego mieszkania na 3 piętrze. Mieszkanie zamknięte, nikt nie odpowiada w środku. Dwie roty udają się obecnie pod mieszkanie z linią gaśniczą, sprzętem burzącym i medycznym. SIS póki co wystarczające. Jak zrozumiałeś?

11:12 - Mieszkanie otwarte, do środka wchodzi rota z linią gaśniczą. Po chwili przodownik melduje KDR o braku osób w mieszkaniu. Źródłem zadymienia okazała się spalona potrawa w garnku. Zalewamy garnek w wodzie z kranu, wyłączamy kurek gazu. Zespół PR odjeżdża do bazy. Otworzymy również okna w mieszkaniu aby je przewietrzyć.   
- Źródłem zadymienia była spalona potrawa. W mieszkaniu nikogo nie było. Obecnie zalewamy garnek w wodzie, zakręcamy kurki i wietrzymy mieszkanie. Mieszkanie przekażemy policji.

11:32 - Nasze działania zakończone. Mieszkanie przewietrzone, gaz zakręcony a potrawa z garnkiem schłodzona. Dowódca pisemnie przekazał miejsce policjantom.
- Nasze działania zakończone, mieszkanie pisemnie przekazane policji. 21, 25 i 51 do koszar. Jak zrozumiałeś?

11:38 -   W koszarach.
- 998 Racibórz, tu 13. 561-21, 561-25 oraz 561-51 w koszarach.
- Przyjąłem trzynasty.

SIŁY I ŚRODKI:
561[S]25 GCBA 9,5/50 Scania P410/WISS
561[S]51 SD 37 Iveco 150E28/Magirus
H345 Kia Ceed
"P-2" Renault Master 

Łącznie:
Strażaków: 8
Ratownicy Med. 2

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Listopad 2018, 10:00:20 »
INTERWENCJA NR: 0027/2018
- MIEJSCOWE ZAGROŻENIE -
12:30 Plama oleju na parkingu sklepu Auchan.

Dnia 22 Listopada o godzinie 12:30 SKKP odbiera zgłoszenie o plamie oleju na parkingu sklepu Auchan. Plama jest miejscowa.

[1] [2] [3] [4] [5] [6]
UWAGA, UWAGA! DO WYJAZDU PRZYGOTOWUJE SIĘ 21. Plama oleju na parkingu Auchan!

12:31 - Wyjazd zastępu z koszar. SKKP wysyła na terminale trasę dojazdu. Meldunek:
- 998 Racibórz, 561-21 wyjazd alarmowy z koszar do plamy oleju na parkingu w Auchan.

12:37 - Zastęp na miejscu zdarzenia. KDR melduje:
- 21 na miejscu, pracownik ochrony wskazał mi miejsce. Na jednym stanowisku parkingowym mam niewielką plamę oleju, ok 2 m2. Przystępujemy do działań. SIS wystarczające.
- Przyjąłem.

ROZPOZNANIE:
Na jednym ze stanowisk mamy plamę oleju, około 2m2.

DZIAŁANIA:
Strażacy zabezpieczą wyciek sorbentem, następnie przy użyciu szczotek rozprowadzą go po plamie. Na koniec za pomocą łopat pozbierają sorbent i wrzucą do worka.

12:52 - Działania zakończone. Powrót do koszar.
- Plama usunięta. Wracamy do koszar.

13:12 - W koszarach.
- Przyjąłem trzynasty.

SIŁY I ŚRODKI:

Łącznie:

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Listopad 2018, 10:26:57 »
INTERWENCJA NR: 0028/2018
- POŻAR -
22:36 Pożar śmietnika na jednym z osiedli.

Dnia 22 Listopada o godzinie 22:36 SKKP odbiera zgłoszenie o pożarze śmietnika na osiedlu Czarneckiego.

[1] [2] [3] [4] [5] [6]
UWAGA, UWAGA! DO WYJAZDU PRZYGOTOWUJE SIĘ 21. Pożar śmietnika na Czarneckiego!

22:36 - Wyjazd zastępu z koszar. SKKP wysyła na terminale trasę dojazdu. Meldunek:
- 998 Racibórz, 561-21 wyjazd alarmowy z koszar. Pożar śmietnika na Czarneckiego.

22:39 - Zastęp na miejscu zdarzenia. KDR melduje:
- 21 na miejscu. Pożar żółtego kontenera zamkniętego, z makulaturą. Kontener cały w ogniu, górna część się już stopiła. Średnica kontenera to 1,5 metra. Rozpoczynamy dzialania. SIS wystarczające.
- Przyjąłem.

ROZPOZNANIE:
Na miejscu zastaliśmy rozwinięty pożar żółtego kontenera na makulaturę. Kontener w podstawie ma koło, o średnicy 1,5 metra. Znajduje on się przed altanką śmietnikową. W niedalekim położeniu znajduje się samochód.

DZIAŁANIA:
Strażacy ugaszą pożar przy pomocy SN oraz jednej linii gaśniczej. Ze względu na zadymienie, pracujemy w AODO. Miejsce postoju wozu zabezpieczone pachołkami. Przy pomocy SN stłumimy płomienie oraz częsciowo będziemy schładzać pojazd obok. Dopiero po rozwinięciu linii gaśniczej zalejemy kontener.

22:44 - Płomienie mamy opanowane. Strażacy w chwili obecnej zalewają kontener. Dowódca udaje się aby zobaczyć z bliska stojącą obok osobówkę, czy nie ucierpiała. Jest to pojazd marki Ford Focus. Po krótkich oględzinach okazało się że pojazd nie ucierpiał.

22:53 - Działania zakończone. Kontener zalany. Zwijamy sprzęt i wracamy do koszar.
- Działania zakończone. Wracamy do koszar.

22:55 - W koszarach.
- Przyjąłem trzynasty.

SIŁY I ŚRODKI:

Łącznie:

Offline n0thing

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Listopad 2018, 10:46:08 »
Witam. Proszę o pozwolenie na zmianę nazwy jednostki.
Nowa nazwa: KM PSP Królewiec

Podział bojowy i nowe numery operacyjne:

PODZIAŁ BOJOWY:
331[S]21 GBA    2,5/36 Scania P360 /WISS --> 320 tys.  [start]    24.08.2018 r.
331[S]22 GBA   2,5/16   Iveco Eurocargo   --> 300 tys.  [start]    24.08.2018 r.
331[S]25 GCBA 9,5/50 Scania P410 /WISS   -->  600 tys.  [produkowane]    09.09.2018 r.
331[S]43 SCRt Scania P450/PS Szczesniak   --> 350 tys.  [produkowane]    09.09.2018 r.
331[S]51 SD-37   Iveco Magirus   --> 380 tys.  [start]    24.08.2018 r.
331[S]81 SKw Scania P320/WISS    --> 45 tys.  [produkowane]    09.09.2018 r.
331[S]82 SCKn Mercedes Actros   --> 0 tys.  [KG PSP]    29.11.2018 r.
330[S]90 SLOp Mitsubishi L200   --> 54 tys.  [ZSOIISJ]    06.09.2018 r.
331[S]Ł1 Ponton ratowniczy + przyczepka   --> 30 tys.  [ZSOIISJ]    06.09.2018 r.
DOTACJE
960 tys - 24 Wrzesień 2018

Jednostka będzie fikcyjna, jednak będziemy działać i wzorować się na terenie powiatu Bielskiego (województwo śląskie).

aktualizacja na dzień 29.11.2018 rok
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2018, 18:41:52 wysłana przez n0thing »