JRG Brodnica

Autor Wątek: JRG Brodnica  (Przeczytany 793 razy)

Offline karabin135

 • Starszy Sekcyjny
 • *
 • Wiadomości: 359
 • Reputacja: 2
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Listopad 2018, 23:34:29 »
11:11 - Do SKKP PSP wpływa informacja o pożarze autobusu komunikacji miejskiej.

UWAGA ! UWAGA ! Pierwszy i drugi, ul. Kamionka, pożar autobusu !

11:12 - Zastępy GBA i GCBA wyjeżdżają alarmowo.

11:15 - Sekcja na miejscu. Autobus stoi na prawym pasie, my stajemy w kolejności za nim. Dowódca na rozpoznanie.

Sytuacja: pali się autobus marki Solaris należący do MPK. Ogień objął głównie komorę silnika i na razie tam się gnieździ. Wszyscy włącznie z kierowcą, który podjął podręczne działania gaśnicze opuścili autobus i nikomu nic się nie stało. Na ten moment ruch blokujemy, za chwilę się wznowi.

11:16 - Rota I z GBA w aparatach ODO rozwija LSN z nakładką i wchodzi do środka autobusu, a następnie otwiera otwory komory silnika i stara się dostać z drugiej strony. Rota I z GCBA również w aparatach rozwija LSN z nakładką z ciężkiego i zajmuje się gaszeniem od zewnątrz, najpierw przez otwory wentylacyjne i inne wolne przestrzenie pakujemy pianę, a po przygaszeniu klapy silnika zostają delikatnie otwierane i wtedy dokładnie zalewamy komorę pianą.

11:18 - Podajemy dwa prądy piany ciężkiej przez szybkie natarcia. Nasze auta na jezdni zostały zabezpieczone pachołkami przez dowódcę z 25. KDR spisuje dane i wysłuch uje świadków zdarzenia.

11:24 - Sytuacja opanowana. Zjawia się policja i zabezpiecza teren. Ruch wahadłowy wrócił.

11:25 - Sprzęt na ciężkim się zwija. Linia ze średniego jeszcze zostaje i będzie schładzała nagrzane elementy.

11:26 - Kierowca i dowódcą z 25 sprawiają stojak hydrantowy do hydrantu podziemnego na jezdni, a następnie rozwijają linie zasilającą z dwóch W-75 najpierw do GCBA, a później do GBA, żeby zatankować.

11:30 - Pożar ugaszony. Zmywamy jeszcze pianę z jezdni do studzienek. Papiery są pisane.

11:40 - Działania kończymy. Auta zatankowane. Sprzęt spakowany. Wracamy do jednostki. Na miejscu pozostaje policja i poczeka, aż uszkodzony autobus zostanie zabrany.

11:45 - Oba samochody na placu komendy. Uzupełniamy pianę, suszymy węże itd.

Raport
Nr interwencji: 20/2018r.
Rodzaj zdarzenia: pożar
Rozmiar zdarzenia: mały
Poszkodowani: brak
Czas działań: 34 min.
Siły i środki:
411[C]21 - GBA (4 osoby) - JRG
411[C]25 - GCBA (4 osoby) - JRG
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2018, 23:35:52 wysłana przez karabin135 »

Offline karabin135

 • Starszy Sekcyjny
 • *
 • Wiadomości: 359
 • Reputacja: 2
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Listopad 2018, 23:49:06 »
23:48 - Do SKKP PSP wpływa informacja o zdarzeniu komunikacyjnym na drodze krajowej.

UWAGA ! Oba do wyjazdu ! Wypadek na wojewódzkiej ! Powtarzam, jadą oba, wypadek na krajówce !!!

23:49 - Wyjazd alarmowy sekcji GBA i GCBA.

23:55 - Sekcja na miejscu. Mamy tutaj mały galimatias. KDR rozpoznaje. Reszta szykuje sprzęt. Na autach załączane jest oświetlenie robocze.

Sytuacja: na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dostawczego Citroena Boxera (kurier) i Renault Magnum z naczepą firanka (przewozi materiały budowlane). Na naczepę Magnumki dodatkowo najechał kolejny bus marki Mercedes Sprinter. W każdym z aut sami kierowcy. Z Mercedesa i Renault wyszli sami, nic poważnego im się nie stało. W Citroenie mamy zakleszczonego kierowcę. Ruch zablokowany całkowicie przez pojazdy biorące udział w zdarzeniu i przez nasze pojazdy.

Zastęp GBA:
Główne działania 4-osobowego zastępu skupią się na wykonaniu dostępu do kierowcy Citroena. Kiedy trzech strażaków ogarnie hydraulikę dowódca wsiada do Citroena od strony pasażera z kołnierzem i zakłada go poszkodowanemu. W pierwszej kolejności auto zostaje ustabilizowane. Szyb nie ma, tylko przednia zniekształcona. Ostro wgniecioną mamy przednią lewą stronę samochodu. Dalsze działania hydrauliką polegają na sprawieniu rozpieracza ramieniowego, wyważenia drzwi od strony zamka, a następnie założeniu łańcuchów i złapaniu nimi słupka A kierowcy, a w następstwie odgięcie słupka i wyciągnięcie go do przodu, na zewnątrz z kokpitu, gdzie został wgnieciony. Po uruchomieniu rozpieracza kolumnowego trafia on w miejsce wyważonych drzwi i również pomaga zrobić szersze dojście do pacjenta. Po tych czynnościach dostęp będzie gotowy i można wyjmować.

Zastęp GCBA:
Jedna rota zajmuje się od razu zabezpieczeniem miejsca zdarzenia przy pomocy pachołków, lamp błyskowych, dysków LED. Kierowca sprawia maszt oświetleniowy na GBA. Po zabezpieczeniu miejsca rota I weźmie się za odłączenie akumulatorów w pojazdach. O ile w Magnumce akumulator na wierzchu i bez problemu idzie zdjąć klemę to w Sprinterze maska się zacięła po uderzeniu w belkę naczepy (cały przód się troszkę zawinął). Tam rota sprawia nożyco-rozpieracz Holmatro z ciężkiego i otwiera maskę combi. Wtedy można odłączyć akumulator. Ze względu na brak dojścia do akumulatora w Citroenie tam sprawiona zostaje linia szybkiego natarcia z GBA z nakładką do piany.
Rota II robi wywiad z kierowcami uczestniczącymi w zdarzeniu, zasypuje rozlane płyny eksploatacyjne, a następnie pomoże zastępowi GBA.

23:57 - Na miejsce dojeżdża ZRM P. Trwa początek wykonywania dostępu do kierowcy. Ratownicy też mają do niego dosyć dobry dostęp, bo nie ma szyby i otwór duży. Robią mu wlew, mogą podać leki, kroplówkę itd. Monitorują funkcje życiowe, współpracują z naszym dowódcą, który siedzi na fotelu pasażera. Zastosowana zostaje tlenoterapia bierna 100% tlenem 15l/min. Poszkodowany okryty kocem.

23:59 - Policja na miejscu, zabezpiecza teren i przepytuje kierowców.

00:05 - Dostęp wykonany. Oba zastępy wraz z ZRM ewakuują kierowcę na deskę ortopedyczną, a następnie po ustabilizowaniu przenoszą do karetki.

00:08 - Ranny w ambulansie. Tam jest opatrywany i przygotowywany do transportu. My trochę ogarniamy zabawki. Teraz czas na odłączenie aku w Citroenie.

00:14 - Karetka odjeżdża. My chowamy hydraulikę i medykę. Zabezpieczamy teren. Przemiatamy płyny eksploatacyjne i dosypujemy sorbentu.

00:20 - Miejsce jest oświetlone masztem z 21. Policja prowadzi swoje czynności.

00:40 - Działania kończymy. Pomagamy załadować wraki busów na lawety. Ciężarówka zostanie odholowana.

01:00 - Jezdnia posprzątana. Auta zabrane. Droga zdatna do użytku. Wracamy do bazy.

01:07 - Sekcja w koszarach. Porządkujemy się po akcji.

Raport
Nr interwencji: 21/2018r.
Rodzaj zdarzenia: miejscowe zagrożenie
Rozmiar zdarzenia: małe
Poszkodowani: 1 osoba przekazana PR -> hospitalizowana
Czas działań: 79 min.
Siły i środki:
411[C]21 - GBA (4 osoby) - JRG
411[C]25 - GCBA (4 osoby) - JRG
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2018, 23:52:45 wysłana przez karabin135 »

Offline A.Głodek

 • Starszy Moderator
 • Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.273
 • Reputacja: 72
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Listopad 2018, 22:49:55 »
Rozumiem brak czasu, absolutnie nie chodziło mi o tłumaczenie się z każdej jednej akcji czy zmiany. Po prostu lubię obustronną współpracę mod/gracz - potrzebujesz czasu - pisz w jednostce/na PW/gdziekolwiek, że chcesz tyle i tyle wolnego na opis i tyle masz. Możemy się umówić na dogodny sposób, w razie czego daj znać. ;-)

+ 10 tys.
= 935 tys.

Wszystkie ZRM w rejonie mają dzisiaj przysłowiowy "sajgon". W trzech poniższych zdarzeniach, wolny ZRM może dotrzeć za około 25-30 minut. ;-)

11:12 - izolowane zdarzenie medyczne, rowerzysta stracił przytomność w trakcie jazdy i upadł na chodnik.
13:54 - izolowane zdarzenie medyczne, najprawdopodobniej uraz w obrębie jamy brzusznej.
14:23 - izolowane zdarzenie medyczne, poszkodowany z dusznością.

+ zaległa akcja do dokończenia

Offline karabin135

 • Starszy Sekcyjny
 • *
 • Wiadomości: 359
 • Reputacja: 2
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Listopad 2018, 23:07:57 »
11:12 - Do SKKP PSP wpływa informacja o utracie przytomności przez cyklistę.

UWAGA ! UWAGA ! Pierwszy do wyjazdu ! Brak karetki, poszkodowany rowerzysta, ul. Generała Kniaziewicza !!!

11:13 - Wyjazd alarmowy GBA w obsadzie 4 osób.

11:17 - Zastęp na miejscu. Poszkodowany na chodniku po prawej stronie. Kierowca zatrzymuje się samochodem na prawym pasie i dodatkowo załącza światła awaryjne. Następnie po opuszczeniu samochodu zabezpiecza go czterema pachołkami.

Sytuacja: na chodniku zastajemy rower i leżącego mężczyznę w wieku około 30 lat oraz trzech świadków zdarzenia, którzy podjęli czynności pierwszej pomocy. Pan nieprzytomny z z drożnymi drogami i zachowanymi funkcjami. Oddech koło 15, puls na poziomie 50, nawrót kapilarny do 3 sekund. Badanie urazowe wykazało stłuczenie głowy w okolicy kości skroniowej i ciemieniowej z otwartą raną.

Osoby postronne założyły opatrunek jałowy z gaz i bandaża na ranę głowy. My zajmujemy się stabilizacją ręczną odcinka kręgosłupa i założeniem kołnierza ortopedycznego. Pan zostaje zrolowany przez 4 strażaków na deskę, tam stosujemy tlenoterapie bierną 10l/min. przez maskę z rezerwuarem. Po ustabilizowaniu zapewniamy komfort termiczny kocem życia. Ciągle monitorowane są funkcje życiowe.

11:35 - Po dłuższym oczekiwaniu na miejsce dojeżdża ZRM i przejmuje od nas pacjenta. Zaraz po podstawowym zmierzeniu parametrów SpO2 100%, RR 130/83 mmHg, glikemia 289 mg/dL wiadomo co jest przyczyną i ratownicy mogą się zająć odpowiednio pacjentem.

11:40 - Pomogliśmy przenieść gościa do karetki, tam przygotowują go do transportu. KDR pisze notatkę, reszta załogi chowa R-1.

11:45 - My odjeżdżamy do bazy, a karetka do szpitala.

11:52 - Zastęp w koszarach, uzupełniamy się.

Raport
Nr interwencji: 22/2018r.
Rodzaj zdarzenia: miejscowe zagrożenie
Rozmiar zdarzenia: małe
Poszkodowani: 1 osoba przekazana PR -> hospitalizowana
Czas działań: 40 min.
Siły i środki:
411[C]21 - GBA (4 osoby) - JRG

Offline karabin135

 • Starszy Sekcyjny
 • *
 • Wiadomości: 359
 • Reputacja: 2
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #49 dnia: 08 Listopad 2018, 09:32:41 »
13:54 - Do SKKP PSP wpływa informacja o urazie jamy brzusznej.

UWAGA ! Pierwszy do wyjazdu ! Brak karetki, uraz brzucha, ul. Iwanowskiej !!!

13:55 - Zastęp GBA udaje się alarmowo do zdarzenia.

13:58 - Jesteśmy pod blokiem, kierowca zatrzymuje się na parkingu. Załoga bierze torbę medyczną i udaje się na rozpoznanie.

Sytuacja: w mieszkaniu wita nas małżeństwo, dziecko leży na ziemi z raną brzucha, trochę krwi, ogólnie panika. Jeden strażak zajmuje się uspokojeniem rodziców. Pozostali ruszają do poszkodowanego. Chłopiec lat 6, w dobrym kontakcie. Funkcje w normie. Szybki wywiad stwierdza, że w trakcie jazdy na roweru po mieszkaniu kierownica niefortunnie się skręciła, a ostre zakończenie rączki odwróciło się w stronę cyklisty i ten nadział się na nią delikatnie. W ranie nic nie ma. Chłopcu podnosimy kolana do góry, aby był w pozycji półleżącej. Tułów na płasko, nogi odwrócone V. Zakładamy opatrunek jałowy z gaz i bandaży dzianych na ranę. Wsparcie psychiczne. Nawrót kapilarny do 3 sekund. Monitorujemy pacjenta.

14:05 - Rana zaopatrzona. Sytuacja okiełznana. Kierowca idzie do GBA po koc, aby później znieść w nim poszkodowanego. KDR pisze dane.

14:20 - Pod blok zajechała karetka, przybiegają ratownicy i przejmują chłopca.

14:28 - Po kilku czynnościach pomagamy znieść go do karetki w kocu, aby było łatwiej.

14:30 - Pacjent w karetce. Dowódca pisze notatkę.

14:36 - ZRM odjeżdża do szpitala.

14:40 - Działania kończymy. Wracamy do jednostki.

14:45 - GBA w koszarach.

Raport
Nr interwencji: 23/2018r.
Rodzaj zdarzenia: miejscowe zagrożenie
Rozmiar zdarzenia: małe
Poszkodowani: 1 osoba przekazana PR -> hospitalizowana
Czas działań: 51 min.
Siły i środki:
411[C]21 - GBA (4 osoby) - JRG

Offline karabin135

 • Starszy Sekcyjny
 • *
 • Wiadomości: 359
 • Reputacja: 2
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Listopad 2018, 09:51:27 »
14:23 - Do SKKP PSP wpływa informacja o pacjencie z dusznością.

UWAGA ! UWAGA ! Drugi do wyjazdu ! Brak karetki, osoba z dusznościami, ul. XYZ !!!

14:24 - Wyjazd ciężkiego w obsadzie 4 osób do zdarzenia.

14:30 - Dojazd na miejsce. Udajemy się na rozpoznanie. Kierują nas świadkowie zdarzenia. Zdarzenie ma miejsce w sklepie.

Sytuacja: facet lat koło 50, duszności, lekkie bóle w klatce piersiowej. Standardowe zachowanie dla zawału lub czegoś podobnego. Wsparcie psychiczne. Stosujemy tlenoterapie bierną 100% tlenem. Pan może chodzić o własnych siłach. Nic więcej tutaj nie zdziałamy.

14:35 - KDR po krótkiej konsultacji z SKKM zdecydował przewieźć pacjenta do szpitala naszym autem. Wprowadzamy go do przedziału załogi, tam rota będzie się nim zajmowała.

14:38 - Udajemy się alarmowo do szpitala.

14:44 - Jesteśmy pod SORem, informacja była wcześniej przekazana telefonicznie do szpitala. Przekazujemy pacjenta.

14:46 - Pacjent przekazany, KDR pisze notatkę.

14:50 - Wracamy do jednostki.

14:58 - Zastęp w koszarach.

Raport
Nr interwencji: 24/2018r.
Rodzaj zdarzenia: miejscowe zagrożenie
Rozmiar zdarzenia: małe
Poszkodowani: 1 osoba przekazana PR -> hospitalizowana
Czas działań: 35 min.
Siły i środki:
411[C]25 - GCBA (4 osoby) - JRG

Offline A.Głodek

 • Starszy Moderator
 • Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.273
 • Reputacja: 72
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Listopad 2018, 11:09:04 »
+ 21 tys.
= 956 tys.

11:08 - wpływa zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia CO.
18:23 - wpływa zgłoszenie o pożarze mieszkania na trzecim piętrze bloku mieszkalnego.
20:19 - wpływa zgłoszenie o kolizji z udziałem siedmiu samochodów osobowych.

Offline michalm20

 • Starszy Moderator
 • Kapitan
 • *
 • Wiadomości: 1.886
 • Reputacja: 91
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Listopad 2018, 22:20:21 »
Dział zakup pojazdów dostarcza do jednostki:

GCBA 5/35  MAN TGM 18.340/Stolarczyk (4x2) - 495 tyś
SD-30  Mercedes-Benz Atego 1629/Metz - 400 tyś

Koszt dostawy: 674 tyś
Rejestracja: 10 tyś
Łączny koszt: 905 tyś
Budżet: 51 tyś
3 Sygnały Ostre Bicie OSP To Moje Życie

Moderator OSP

Dział zakupu pojazdów

Offline karabin135

 • Starszy Sekcyjny
 • *
 • Wiadomości: 359
 • Reputacja: 2
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Listopad 2018, 14:49:24 »
Proszę o jedną zmianę wolną i o sprzedaż: GBA 3,5/27 Iveco Eurocargo + pakiet podstawowy - 420 tys.

Offline A.Głodek

 • Starszy Moderator
 • Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.273
 • Reputacja: 72
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #54 dnia: 13 Listopad 2018, 16:56:58 »
Prawidłowo.

+ 420 tys.
= 471 tys.

Offline karabin135

 • Starszy Sekcyjny
 • *
 • Wiadomości: 359
 • Reputacja: 2
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Listopad 2018, 13:50:32 »
Niestety nie dam rady na razie. Studia zaocznie i się mało czasu zrobiło. Wolne na dwie zmiany. Jak będą opisy to znaczy, że wróciłem ;)

Offline A.Głodek

 • Starszy Moderator
 • Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.273
 • Reputacja: 72
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brodnica
« Odpowiedź #56 dnia: Dzisiaj o 12:11:06 »
Prawidłowo.