OSP Wądroże Wielkie

Autor Wątek: OSP Wądroże Wielkie  (Przeczytany 233 razy)

Bober.

• Gość
Odp: OSP Wądroże Wielkie
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Sierpień 2018, 21:33:38 »
29.08.2018r Spokojny dzień, na dworze lekki wiaterek. Ludzie siedzą na podwórkach, grillują, dzieci cieszą się ostatnimi dniami wakacji. O godzinie 13:02 spokój przerywa dźwiek syreny alarmowej. Strażacy przerywają swoje obowiązki i pędzą czym szybciej do remizy.

13:05 Do remizy przybiega 2 strażaków, w tym kierowca. Jeden otwiera remizę, następnie udaje się odebrać zgłoszenie, a kierowca przygotowuje wóz do wyjazdu.

-Jawor 998, zgłoś dla OSP Wądroże
-998 na odbiorze. Wądroże, udajcie się średnim w stronę Budziszowa przez A4, doszło do pożaru ciężarówki. Na miejsce wysyłam już Budziszów i 2 zastępy ode mnie oraz policje
-Przyjąłem.

Po odebraniu zgłoszenia dowódca udaje się do szatni ubrać nomex i przekazać powód alarmu kierowcy.

13:08 W między czasie przybiegło jeszcze 4 strażaków. Ubrali oni nomexy i wsiedli do GBA. Kierowca uruchomił sygnały świetlno-dźwiękowe i ruszyliśmy do akcji

-Jawor 998, 447-61 zgłaszam wyjazd
-Przyjąłem

13:13 Strażacy dojechali na miejsce. Jeden pas w stronę Wądroża został zablokowany, oraz dwa pasy w stronę Wrocławia. Pożar został już opanowany. Rota I/61 rozwija odcinek W75, po czym przyłącza do niego rozdzielacz, a rota II rozwija odcinek w52, do którego przyłącza prądownice. Kierowca uruchamia autopompę, po czym otwiera zawór. Strażacy przy pomocy mocnego strumienia "sprzątają" plastiki, które przykleiły się do asfaltu.

-Jawor 998, 447-61 na miejscu.
-Zrozumiałem

13:16 Na miejsce dojeżdżają 2 zastępy z JRG oraz policja. ustawiają się oni zaraz za naszym starem.

13:18 KDR podejmuje decyzje o przysłaniu na miejsce technika z Legnicy, który pomoże w rozłączeniu zestawu, oraz kierowca dzwoni do szefa zgłosić pożar, oraz zapytać o inną ciężarówkę po naczepę, która uległa jedynie "osmoleniu", po za tym wszystko działa.

13:24 Na miejsce przyjeżdża 43 z Legnicy, który za pomocą HDS'u rozłącza zestaw. Strażacy jeszcze przelewają osmoloną część naczepy.

13:28 Na miejsce przyjeżdża Szwarc z Legnicy, który zabiera ciężarówkę, oraz nowa ciężarówka po naczepe.

-Jawor 998, 447-61 zakończył. Na nasłuchu do remizy.
-Przyjąłem

13:36 Strażacy w remizie, zapełniają zbiornik i chowają stara.

-Jawor998, 447-61 w remizie
-Zrozumiałem

Meldunek z akcji:
Godzina włączenia syreny: 13::02
Godzina dojazdu: 13:13
Godzina zakończenia działań: 13:28
Łączny czas działań:  15 minut
Numer działań: 007/2018
Rodzaj: Pożar

Siły i środki zadysponowane:

JRG Jawor:
- GBARt   2,5/16 Mercedes-Benz Atego 1530/BoCar 441[D]21
- GCBA 5/32 Man TGM 18.330/ISS Wawrzaszek 441[D]25

OSP Wądroże:
- GBA   2,5/16 Star 244/JZS 447[D]61

OSP Budziszów:
- GBA-Rt 1,8/16 MAN 449[D]67

KPP Jawor:
- Kia Ceed SW II B909

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 36
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Wrzesień 2018, 23:19:38 »
Witam

Ocena Akcji

1) Okej +6
2) Z tym działkiem to pojechałeś konkret, brak wsparcia a ty w ciągu minuty pozbywasz się wody i co dalej będziesz klepał tłumicami?
Wszyscy uparci na te działka a wystarczyło by od autopompy po przełączniku podłączyć odcinek W52 i prądownicę, min 1 strażak na dach i kierowca na włączonej przystawce jedzie a ty gasisz pożar, oszczędność wody i działania skuteczne. + 2 tys

3) Po kiego grzyba do drzewa na drodze wysłana jest Policja, która i tak w więkoszści przypadków dojeżdża po godzinie? A zarządca drogi? Myślisz że będzie gnał na złamanie karku żeby przejąć parę klocków i gałęzi? Po dojeździe zamykasz drogę na czas działań, następnie tniesz drzewo i pilarka ma być gotowa do działań a nie że na miejscu będziesz sprawdzał jej stan techniczny. Tniesz drzewo układasz na poboczu czy nawet w rów wrzucasz, trociny na pobocza a nie bawienie w worki itp i kończysz działania. I do remizy wracasz a nie robisz z byle drzewa akcji jak przy pożarze domu. +2

4) I już pierwsze co to o 22:17 wróciłeś z poprzedniej akcji więc minęło dobre 40 min i Dyżurny SKKP serio was woła przez radio? Ja myślę że od razu by selektwną puścił, a jak będziecie na remizie to zawsze możecie ją skasować, bądź też zostawić. ( U nas na powiecie po 10 min od powrotu puszcza selektwną, a i zdarzyło się że widział że siedzimy na OSP i też włączył syrenę bo jemu tak lepiej).
Druga sprawa, masz zgłoszenie o zalanej piwnicy w szkole więc chyba wiadomo że ktoś tam jest bo wróżka dyrektorce się nie objawiła w sypialni i powiedziała że masz zalaną piwnicę. Więc zbędne to że kogoś powiadamiać.
Trzecia sprawa, już widzę jak dyżurny gada wam że trza było wyważyć drzwi. Myślę że drzwi kosztują parę tysięcy a szkody z zalanej piwnicy i tak pokryje ubezpieczenie więc macie problem wtedy, ehh. Za akcje +2 i to naciągane

5) No powiem ci że dobry jesteś znów działko i 10 minut wodę podajesz z GBA 2,5, kurde chciałbym tak w realu, bo pożar budynku byśmy sami ogarnęli bez pomocy sąsiednich OSP i JRG. Dalej już nie chce pisać +2

6) I znów DZIAŁKO, czy ty na wozie nie posiadasz węży? wszystko będziesz z DZIAŁKA lał!!!? Stóg zlałeś działkiem od góry i woda zlała się powierzchownie a w środku dalej się pali a ty zostajesz ponownie bez wody. I gdzie działania, w celu rozrzucenia stogu tak aby mieć pewność że się już nie pali? +1 na zachętę

7) Kto opanował pożar? Gdzie jakiekolwiek rozpoznanie, jaka ciężarówka typ Ciągnik siodłowy, solówka, co przwoził jakieś ADR, czy odpady bo nic na ten temat nie wiem. Ogólnie myślę że pożaru ciężarówki gaśnicami 1kg raczej nie opanujesz a zanim dojechałeś to prawie 10 min. Od czego w ogóle się paliło, komora silnika, hamulce, elektronika?
Następnie po co budowałeś linię główną i rozdzielacze itp. Lepiej redukcję i od razu z W52 i jedziesz z koksem. Następnie ty skup się na swoich działaniach a nie co kierowca zestawu robi, dla mnie on może i się na ten wrak za przeproszeniem odlać. +1

Dalszych akcji, które nie były rozdane w ostatnim moim poście, nie powinienem zaliczyć bo nie rozdawałem akcji ale już trudno. Więc mówię że jeżeli masz chęć opisu akcji poza tym co rozdam to proszę o info i zgodę dam bądź nie, nie bawimy sie tu w samowolkę, tylko wszystko uzgadniamy z moderatorami, ja również wszystko ustalam z moim moderatorem i albo przystaje bądź nie a ja muszę się słuchać. Ale to tak dla przypomnienia, bo kolega nowy to może nie wiedzieć.

I kolego nie przejmuj się że otrzymałeś krytykę za akcje, każdy zaczynał, ja również i uwierz że też dostawałem baty od moderatorów, ale uwagi bierzesz do serca, i przy następnych akcjach po prostu eliminujesz błędy. Jak czegoś nie wiesz to proszę napisać do mnie wiadomość i chętnie pomogę w opisie czy udzieleniu rad.

Za akcje 16 tys

Budżet

238 tys

Akcje

Poniedziałek

3:33 Pożar stodoły, wypełnionej sianem

Środa

5:22 Pożar altanki
12:00 Pożar ściółki leśnej na pow 1ha
17:50 Pożar ścierniska na pow 1ha

Piątek

22:10 Poszukiwania chorego psychicznie mężczyzny lat 20 (Jest niegroźny po prostu nie do końca świadomy swoich czynów)

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Wrzesień 2018, 19:14:56 »
Poniedziałek 03.09.2018r. 3:33 Cała wioska już śpi, przez wioskę przejedzie auto co około 10 minut. Ciszę nocną przerywa dźwięk syreny alarmowej na remizie. Strażacy, którzy się obudzili ubierają się i szybko lecą z latarkami do remizy.

3:36 Naczelnik i kierowca docierają do remizy. Wszyscy oczywiście zaspani. Dowódca udaje się do stacji a kierowca przygotowuje star'a  do wyjazdu i otwiera garaż. Następnie ubiera nomex.

-Jawor998, zgłoś dla OSP Wądroże
-Jawor na odbiorze, udajecie się do Wądroża. Na przeciwko jakiegoś neoplana dostałem informację o pożarze stodoły. Jak zbierzesz obsadę to zgłoś wyjazd.
-Przyjąłem. Jak będzie obsada wyjeżdżamy. Zadysponujesz mi jeszcze na miejsce coś od ciebie?
-Ode mnie leci drugi oraz ciężki.
-Przyjął

3:40 Do remizy w tym czasie przybiegło jeszcze 2 strażaków, także obsada do wyjazdu minimalna. Wszyscy w nomexach wsiadają do GBA i opuszczamy alarmowo remizę, budząc przy tym ćwierć wioski.

-Jawor998, 447-61 zgłaszam wyjazd do pożaru. Obsada 4 osoby z dowódcą
-Przyjąłem.

3:42 Strażacy dojechali na miejsce. Kierowca zabezpiecza całkowicie drogę w obie strony, a rota I buduje linię główną i gaśniczą oraz zasilającą.

-Jawor998, 47-61 dojechałem na miejsce, podaje ci wstępną sytuacje; Z tego co widzę przez dym to w środku może być słoma lub siano. Stodoła jest opuszczona, przyślij mi na miejsce policję. Blokujemy tymczasowo ruch w obie strony, ze względu że nie ma szans na robienie wahadła, z powodu obsady. Na miejscu dodatkowo mamy 3 hydranty, także akurat na każdy wóz będzie zasilanie. Przystępujemy do działań.
-Przyjąłem. Trzy minuty i ode mnie na miejscu.

3:45 Słowo dyspozytora się rzekło. JRG dojechało na miejsce. Dowódca 21 przejmuje dowodzenie nad akcją. JRG rozwija linie główną i gaśniczą oraz zasilającą. i pomaga przy gaszeniu OSP.

-Jawor998, tu 41-13 odbiór
-998 na odbiorze
-Podaje ci sytuacje: Pożar opuszczonej stodoły, konstrukcja ceglana, belki dachu są tylko drewniane. Siły i środki wystarczające, przystępujemy do działań.
-Przyjąłem.

3:50 Na miejsce dojeżdża patrol policji. Policjanci odbezpieczają jeden pas ruchu i przy nadjeździe samochodu będzie robione wahadełko.

4:20 Pożar opanowany, ugaszony całkowicie. Przypuszczenia naczelnika potwierdzone, w środku było siano.

-Jawor998, tu 41-13, słuchaj. Pożar ugaszony, stodoła wypełniona była sianem. Miejsce przekazujemy policji i wracamy do koszar, a Wądroże do remizy.
-Zrozumiałem

4:22 Strażacy w remizie.

-Jawor998, 47-61 w koszarach
-Przyjąłem

Meldunek z akcji:
Godzina włączenia syreny: 3:33
Godzina dojazdu: 3:42
Godzina zakończenia działań: 4:20
Łączny czas działań:  38 minut
Numer działań: 008/2018

JRG Jawor:
- GBARt   2,5/16 Mercedes-Benz Atego 1530/BoCar 441[D]21

OSP Wądroże:

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Wrzesień 2018, 19:27:50 »
Środa 05.09.2018 5:22 Dużo osób budzi się do pracy, pogoda spokojna, jak to z rana. Lekki wiaterek. Poranny spokój przerywa dźwięk syreny alarmowej.

5:24 Do remizy przybiega naczelnik, kierowca oraz 4 strażaków. Obsada pełna, wszyscy ubierają nomexy, kierowca przygotowuje wóz i otwiera bramy, następnie udaje się do szatni. Naczelnik odbiera zgłoszenie

-Jawor998, tu Wądroże, zgłoś
-Zgłaszam. Wądroże, wyjeżdżacie na skup palet, pożar altanki.
-Przyjąłem

5:26 Wszyscy w nomexach, wsiadają do GBA. Dowódca zgłasza wyjazd

-Jawor998, 47-61 zgłaszam wyjazd w obsadzie 6 osób
-Przyjąłem

5:29 Strażacy na miejscu. Rota I bierze przełącznik w75/w52 i 1 odcinek w52. Następnie podłącza przełącznik do autopompy, a odcinek do przełącznika. Rota II/61 bierze pradownice i podłącza do w52 oraz przystępuje do gaszenia.

-Jawor998, Wądroże 61 na miejscu, podaje ci sytuacje: Pali się altanka ogrodowa, drewniana. Wymiary to około 2x2x4m. Siły i środki wystarczające, właściciel na miejscu. W zagrożeniu jest tylko budka.
-Przyjąłem.

5:35 Pożar ugaszony, nie zdążył się rozprzestrzenić. Strażacy zwijają sprzęt, dowódca pisze protokół z przekazania miejsca.

-Jawor998, 447-61 zakończył, wracamy do remizy na nasłuchu
-Przyjąłem

5:38 Strażacy w remizie.

-Przyjął

Meldunek z akcji:
Godzina włączenia syreny: 5:22
Godzina dojazdu: 5:29
Godzina zakończenia działań: 5:35
Łączny czas działań:  6 minut
Numer działań: 009/2018

OSP Wądroże:

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Wrzesień 2018, 20:55:54 »
Środa 05.09.2018 12:00 Słoneczne południe, większość osób jest już w pracy oraz w szkole. Przez wioskę robi się ruch jak nigdy. Nad wioską rozbrzmiewa dźwięk syreny alarmowej

12:03 Jako pierwszy do remizy dociera prezes OSP. Otwiera on remizę, garaż i odpala stara. Następnie odbiera zgłoszenie

-Jawor998, zgłoś dla OSP Wądroże
-Jawor na odbiorze. Udajecie się alarmowo na Papajke. Dostałem zgłoszenie o pożarze ściółki leśnej.
-Zrozumiałem, jak będzie obsada zgłosze wyjazd

Po odebraniu zgłoszenia ubrał nomex i wyprowadził stara przed remizę.

12:05 Do remizy przybiega kierowca. Prezes mówi mu powód alarmu. Następnie ten ubiera nomex i wsiada na miejsce kierowcy.

12:09 Do remizy dociera jeszcze 4 chłopaków, którzy pewnie gdy dostali sms'a o alarmie zwiali ze szkoły. Plecaki zostawili w autach, weszli do szatni ubrali nomexy i wsiedli do GBA.

-Jawor998, 47-61 zgłaszam wyjazd do pożaru. Obsada 6 osób
-Przyjąłem.

12:13 Strażacy dojeżdżają na "kocie łby". Z drogi głównej która prowadzi do Wądroża widać było już duże, gęste kłęby dymu. Dowódca zgłasza dojazd i już się domyśla, że dojazd będzie utrudniony.

-Jawor998, tu 47-61, dojechaliśmy na miejsce. Z drogi widać już zadymienie, przyślij mi jak możesz jeszcze ciężkiego.
-Zrozumiałem, dysponuje

12:16 Kierowca wjeżdża na miejsce, gdzie można robić ogniska. Dowódca zabiera ze sobą rotę I, która ma tłumice i udaje się na rozpoznanie. Kierowca z przodownikiem roty II udają się trochę na lewo i prawo, sprawdzić czy będzie jakiś dojazd.

12:19 Dowódca doszedł na miejsce pożaru podaje dyspozytorowi sytuację, kierowca z przodownikiem roty II sprawdzili trochę terenu, dojazd utrudniony.  Wrócili oni do wozu

-Jawor998, tu 47-61 podaje ci sytuacje; z tego co widze to pali się ściółka leśna, około 1ha. Dojazd jest utrudniony. Spróbuje z rotą jakoś przytrzymać ten pożar, aby nie rozprzestrzenił się za bardzo. Kierowca z drugą rotą spróbują dojechać na miejsce.
-Przyjąłem.

Rota II z kierowcą będzie próbowała przedostać się GBA do pożaru, albo bliżej podjechać. Nie chcą też "pchać" się na górę przez drzewa i inne krzewy, ponieważ jest ona zabytkowa i nie chcą nic uszkodzić, co może przynieść karę.

12:22 Na miejsce dojeżdża GCBA. Strażacy z JRG biorą hydronetki na plecy i udają się do pożaru. W tym czasie kierowca znalazł dróżkę, którą zrobiły quady wjeżdżając tam. Załącza kierowca napęd na 4 "buty", składa lusterko lewe, a rota II prawe i leci starem pod górke. Po lekkim przykopaniu się polska moc dała radę i wjechała na górę. Następnie jedzie powoli po łuku w prawo i dojeżdża na miejsce. Rota II wypada z kabiny, bierze przełącznik w75>w52 i 3x odcinek w52.

12:25 Następnie odcinek zostaje rozwinięty, połączony w jedność i podłączony do autopompy. Na koniec odcinka w52 zostaje założona prądownica typu TURBO. Kierowca uruchamia autopompę i otwiera zawór. Strażacy przystępują do gaszenia ognia strumieniem wody. W tym czasie strażacy z JRG doszli na miejsce i zaczynają gasić pożar z pomocą hydronetek. KDR podejmuje decyzje o podjechaniu GCBA na miejsce pożaru. Do pomocy wyjdzie rota I/61, która odłożyła tłumice.

12:30 GCBA przy pomocy roty I wjeżdża na górę. GCBA będzie zasilało zbiornik naszego GBA.

12:33 Zaczyna wiać wiatr, co się wiąże ze zmianą kierunku rozprzestrzeniania się ognia. Ogień przechodzi w głąb grodziska. KDR podejmuje decyzję, aby rota II/61 udała się na najdalej wysunięty "punkt" ognia i zaczęła tam stosować obronę. Dodatkowo rota I/61 ma wziąć tłumice i tłumić mniejsze płomienie.

13:04 Pożar opanowany. Rota I/61 odkłada tłumice, a bierze szpadel po czym "przekopuje" ściółkę leśną, a rota II przelewa ją wodą.

13:09 Ściółka leśna obrócona, zlana wodą na terenie, gdzie pożar jeszcze nie doszedł. Strażacy odłączają węże, następnie je odwadniają, zwijają i chowają na miejsce. Zamykają skrytki wsiadają do wozów i wracają do swoich baz.

-Jawor998, 47-61 zakończył. Udajemy się do koszar.
-Zrozumiałem

13:12 Strażacy dojechali do remizy. Prezes pisze kartkę chłopakom, że uciekli ze szkoły, by nieść pomoc innym (takie małe usprawiedliwienie ucieczki). Następnie wyciąga użyte węże i myje je pod ciśnieniem, następnie kładzie obok remizy na czas wyschnięcia.

-Jawor998, 47-61 w koszarach. Pełna gotowość bojowa.
-Przyjąłem

13:20 Węże wychły. Prezes z kierowcą zwijają je i odkładają na miejsce. Następnie zamykają remizę i wracają do swoich obowiązków.

Meldunek z akcji:
Godzina włączenia syreny: 12:00
Godzina dojazdu: 12:09
Godzina zakończenia działań: 13:09
Łączny czas działań: 1 godzina
Numer działań: 010/2018

OSP Wądroże:

JRG Jawor:

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Wrzesień 2018, 21:05:32 »
Środa, 05.09.2018r. 17:50 Na dworze robi się już powoli ciemno. Wszyscy siedzą już w domach. Chłopcy co zwiali ze szkoły na alarm mają trochę problemów, ale pokazują sms'a że dostali alarm o tej godzinie i wszystko jest ok. Spokój przerywa dźwięk syreny alarmowej.

17:53 Do remizy dociera kierowca, naczelnik oraz 2 strażaków. Wszyscy ubierają nomexy, kierowca otwiera garaż i przygotowuje star'a do wyjazdu.

-Jawor998, tu Wądroże, odbiór!
-Jawor na odbiorze! Wądroże! Udajecie się średnim na pole za boiskiem gminnym, pożar ściółki
-Zrozumiałem! Do 2 minut zgłosze wyjazd

Po odebraniu zgłoszenia powiedział wszystkim zgromadzonym powód syreny i ubrał nomex.

17:55 Do remizy nikt nie przybiegł. Wszyscy siedzą już w starze, kierowca włącza górę i udaje się alarmowo na pożar.

-Jawor998, 47-61 udajemy się do zdarzenia. Obsada 4 osoby.
-Zrozumiałem

17:57 Strażacy dojechali na miejsce. Rota I/61 wypada z kabiny, bierze 1x w52 oraz przełącznik. Przełącznik zostaje podłączony do autopompy, następnie w52 do przełącznika, a na koniec w52 prądownica typu Turbo. Przodownik wchodzi na dach, kierowca uruchamia wodę i otwiera zawór. Następnie wraca do kabiny i powoli jedzie obok pożaru, a przodownik roty gasi.

-Jawor998, 47-61 dojechaliśmy na miejsce. Podaje ci sytuacje: Pali się ściernisko na powierzchni 1ha. Jak możesz przyślij jeszcze średni.
-Zrozumiałem. Dysponuje ci na miejsce 22.

18:02 Na miejsce dojeżdża 1-22. Dowódca 22 przejmuje dowodzenie nad akcją. Strażacy z JRG rozwijają linie szybkiego natarcia, kierowca włącza autopompę i jadą powoli obok pożaru jak 7-61.

18:15 Pożar ugaszony. Rota II/61 bierze szpadel i przekopuje pogorzelisko. Następnie zostaje przelane ponownie.

18:18 Pogorzelisko przelane. Strażacy rozłączają węże, odwadniają i chowają na miejsce.

-Jawor998, 47-61 zakończył. Wracamy do remizy.
-Przyjął

18:20 Strażacy w remizie. Przebrali się w ubrania i odjechali do domów

-Jawor998, 47-61 w remizie
-Zrozumiałem

Meldunek z akcji:
Godzina włączenia syreny: 17:50
Godzina dojazdu: 17:57
Godzina zakończenia działań: 18:18
Łączny czas działań: 21 minut
Numer działań: 011/2018

OSP Wądroże:

JRG Jawor:
- GBARt 2,5/16 Mercedes Atego 1326 441[D]22

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Wrzesień 2018, 21:21:40 »
Piątek 07.09.2018 22:10 Dyżurny SKKP Jawor uruchamia syrenę selektywną w OSP Wądroże Wlk. nie

22:14 Do remizy dociera 4 strażaków w tym naczelnik. Wszyscy ubierają nomexy, a naczelnik odbiera zgłoszenie.

-Jawor998, zgłoś dla OSP Wądroże.
-Jawor na odbiorze. Wądroże, udajecie się alarmowo pod szpital do Jawora. Więcej informacji na miejscu.
-Przyjąłem

22:18 Do remizy w tym czasie przybiegło jeszcze 2 strażaków. Wsiedli oni do GBA i udali się pod szpital.

-Jawor998, 47-61 udajemy się alarmowo pod szpital do Jawora. Obsada 6 osób.
-Zrozumiałem.

22:25 Dojeżdżamy na miejsce. Na parkingu apteki szpitalnej widać radiowóz policyjny. Kierowca podjeżdża na parking. Wszyscy wysiadają z wozu i udają się do KDR'a.

-Jawor998, 47-61 jesteśmy na miejscu. Udajemy się do kdr'a
-Przyjąłem

22:26 Wszystkie siły i środki z całego powiatu ściągnięte.  KDR przedstawia teren przeszukiwań. Dodatkowo personel szpitala podaje wszystkim miejsce zamieszkania mężczyzny, oraz w co był ubrany itp.

22:28 Po podzieleniu na grupy Wszyscy zaczynamy poszukiwania na wschód od szpitala. Każda grupa wyposażona jest w: 1 latarkę, 1 zdjęcie mężczyzny, torbę PSP R1. Grupy rozdzielają się na końcu ulicy szpitalnej. Od personelu szpitala wiemy, że mężczyzna mieszka w Niedaszowie, oraz tam pracuje.

22:40 Dojechaliśmy na koniec ulicy szpitalnej. Wszyscy się rozdzielamy jednostkowo (policja patrolowo). My udajemy się w kierunku Niedaszowa. Oczywiście na włączonych błyskach oraz lampie roboczej, która umiejscowiona jest po prawej stronie wozu,

22:50 Dojechaliśmy do Niedaszowa. Po drodze żadnej żywej duszy. Nawracamy się i udajemy spowrotem do Jawora przeszukiwać Jawor. Jako, że nasza lampa bardzo mocno daje po oczach, gdy nadjeżdża samochód z naprzeciwka lampa zostaje wyłączana.

22:55 Dojechaliśmy do skrzyżowania. Jawor - Zębowice.

-41-13 zgłoś dla Wądroże 61
-41-13 na odbiorze
-Jakaś grupa jest w Zębowicach?
-Na Zębowice nikt nie pojechał. Jak mozecie to udajcie się tam.
-Zrozumiałem.

23:00 Jesteśmy w Zębowicach. Przejeżdżamy tak całą wioskę. Przy każdej ciemnej uliczce zatrzymujemy się, wysiada rota I lub II z latarką i je dokładnie sprawdza.

23:05 Zębowice przeszukane, wracamy do jawora i przeszukujemy Jawor.

-41-13 tu 47-61 przeszukaliśmy Zębowice. Udajemy się do Jawora.
-Zrozumiałem. Pojedźcie w stronę Legnicy.
-Przyjąłem.

23:10 Po drodze mijamy cmentarz. Zatrzymujemy się na nim i wychodzimy przejść po cmentarzu, sprawdzić czy nie ma tam poszukiwanego.

23:18 Cmentarz przeszukany. Wracamy do wozu i udajemy się w stronę Legnicy. Z korespondencji słyszymy, że na miejsce zadysponowane są siły i środki z Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Świdnicy i Świebodzic.

23:25 Dojechaliśmy do granicy powiatu Jawor-Legnica. Nie znaleźliśmy nikogo po drodze. Wracamy się do Jawora.

-41-13, dla 47-61 zgłoś
-13 na odbiorze. Macie go?
-Niestety nie. Udajemy się spowrotem do Jawora.
-Przyjął. Wracajcie do punktu koncentracji.

23:35 Dojechaliśmy do punktu. Trwa ponowne przegrupowanie. Z Wrocławia ściągnięto psa z przewodnikiem, który pomoże szukać mężczyzny.

23:39 Wyruszamy ponownie na przeszukiwania. Udajemy się w stronę Godziszowej.

23:49 Godziszowa cała przeszukana. Nikogo nie ma. Na dworze jest już ciemno, ale na szczęście nie jest zbyt zimno, aby mógł zmarznąć. Dowódca podejmuje decyzje o ostatniej zbiórce koło apteki.

23:55 Wszyscy koło apteki. Dowódca z powodu ciemności rezygnuje z dalszych poszukiwań. Wszyscy strażacy wracają do swoich remiz. Jedynie policja kontynuuje poszukiwania.

-Jawor998, 47-61 zakończyliśmy, wracamy do koszar.
-Zrozumiałem

00:05 W przydrożnym rowie na trasie Wądroże Wielkie - Mierczyce zauważyliśmy jakieś nogi wystające lekko z rowu. Włączamy błyski, wysiadamy z latarkami. Przy sobie mamy dalej opis poszukiwanego. Dowódca wchodzi ostrożnie do rowu i zauważa, że w rowie leży poszukiwany. Natychmiastowo rota I przynosi torbę R1 i udziela mu podstawowej pomocy.

-Jawor998, dla 47-61 zgłoś
-Jawor na odbiorze
-Znaleźliśmy osobę poszukiwaną. Leży w rowie na drodze Wądroże - Mierczyce. Przystępujemy do udzielania pomocy. Przyślij mi tutaj pogotowie
-Przyjąłem, dysponuje.

Rota II przy pomocy pachołków zabezpiecza teren. Kierowca wraz z dowódcą wynosi poszkodowanego z rowu.

00:15 Na miejsce przyjeżdża karetka, która zawrócona została spod Legnicy.  Poszkodowany w stanie ciężkim zostaje przetransportowany do szpitala w Legnicy.

-Jawor998, 47-61 zakończył, wracamy do remizy. Poszukiwany zabrany do szpitala.
-Przyjąłem.

00:20 Strażacy w remizie. Odkładamy latarki do ładowarki i wracamy do domów.

-Jawor 998, 47-61 w remizie
-Przyjął

Meldunek z akcji:
Godzina włączenia syreny: 22:10
Godzina dojazdu: 22:25
Godzina zakończenia działań: 00:15
Łączny czas działań: 1 godzina 40 minut
Numer działań: 012/2018
Rodzaj: Miejscowe Zagrożenie - Poszukiwania osoby

KP PSP Jawor:
- SLOp Ford Focus 440[D]91
- Mikrobus Volkswagen T5 TDI MultiVan 440[D]94

JRG Jawor:
- SLRR Nissan NP 300 441[D]90

OSP Wądroże:

OSP Granowice:
- GBA 2,5/16 MERCEDES ATEGO 449[D]63

OSP Mierczyce:
- GLBA 0,9/0,7 OPEL MOVANO 447[D]68

OSP Męcinka:
- GLBA 0,2/01 FORD TRANSIT 449[D]30

OSP Małuszów:
- GBA 2/16 RENAULT MIDLINER S180 449[D]33

OSP Paszowice:
- SLOp HYUNDAI GALLOPER 449[D]36

OSP Mściwojów:
- SLOp VW TRANSPORTER 449[D]43

OSP Marcinowice:
- GLBA 0,1/0,1 FORD TRANSIT 449[D]45

OSP Kaczorów:
- GLBM 0,2/0,1 FORD TRANSIT 449[D]78

OSP Stare Rochowice:
- GCBA 3,4/20 SCANIA 449[D]79

OSP Jawor:
- SLRt - LUBLIN 3 449[D]22

OSP Pomocne:
- GLBA 1/8 FUSO 447[D]29

OSP Bolków:
- SLRR PEUGEOT 447[D]74

OSP Lipa:
- GLM 8 – FORD TRANSIT 208 447[D]72

OSP Wolbromek:
- GLM 8 – FORD TRANSIT 447[D]71

OSP Wierzchosławice:
- GLM 8 – FIAT DUCATO 447[D]70

MS Legnica ul. Cmentarna:
- D0601 Mercedes Benz Sprinter IIb 319 CDI Bluetec/Auto Form
- D06 Mercedes-Benz Sprinter IIa 319 CDI/Auto Form
- D06 Honda CBF 600S

KPP Jawor:
- Kia Ceed SW II B908
- Kia Ceed SW II B900
- Kia Ceed SW II B909
- Fiat Duacto B910
- Volkswagen T6 B906
- Fiat Ducato

KMP Legnica:
- RSD Fiat Ducato IV 3.0(NOZ)
- Dacia Dokker(NOZ)

KWP Wrocław:
- Opel Astra B009

KP PSP Świdnica:
- 560[D]81 SLKw Ford Transit
- 560[D]90 SLOp Ford Fusion

JRG Świdnica:
- 561[D]72 SLRWys Ford Ranger/Frank-Cars
- 561[D]90 SLOp Ford Ranger

JRG Świebodzice:
- 562[D]21 - GBARt 3/36 Scania P360 4x4/WISS

KM PSP Wałbrzych:
- 380[D]55 - SLBus Volkswagen Transporter T4
- 380[D]91 - SLOp Toyota Auris

JRG 1 Wałbrzych:
- 381[D]21 - GBA 2,5/24 Renault Midlum 220.14 dCi/ISS Wawrzaszek

KP PSP Jelenia Góra:
- 340[D]92 - SLRr Renault Trafic 115dCi/PS Szczęśniak

JRG 1 Jelenia Góra;
- 341[D]90 SLOp Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI 4x4/ PS Szczęśniak
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2018, 22:51:11 wysłana przez Bober. »

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Wrzesień 2018, 22:10:57 »
Witam

Ocena Akcji

1) Yyy jak rota I buduje linie główną i gasniczą, to kto gasi pożar, kiedy rota udała się budować zasilanie?, myślę że zasilaniem w tym momencie może zająć się kierowca oraz ewentualnie dowódca.
Druga sprawa szybko ci poszło z tym ugaszeniem pożaru, w ok 40 minut pożar został całkowicie ugaszony? Heh my dłużej gasiliśmy pożar szałasiku bo  godzina lekko z dogaszaniem. No i gdzie przerzucenie i dogaszenie siana? Ehh +3 dam ale to tak naciągane.

2) Słuchaj to jest opis akcji? Przecież moja ocena zawiera więcej informacji jak twój opis pożaru altanki, po pierwsze że ty nawet nie posiadasz sprzętu do samodzielnych działań, to z automatu na miejsce jedzie JRG, po drugie nie jesteś w KSRG, więc również z automatu JRG, tym bardziej że to pożar. Po trzecie twoja jednostka nie może wypisać przekazania miejsca bo do tego uprawnienia mają tylko podmioty KSRG. No i gdzie info czy był prąd? Często do altanek są podłączone media więc... AKCJI NIE ZALICZAM DO POPRAWY

3) Już dostając zgłoszenie że pali się ściółka leśna i to na dużym obszarze to Dyzurny wysyła od razu większe siły i środki, wiec jak to możliwe że ty sam jesteś alarmowy i dopiero ściągasz. JRG pamiętaj że do akcji z pożarami, wypadkami i ogólni zagrożeniem dużym leci z automatu a tym bardziej że nawet w KSRG nie jesteś. Ehh dzialania bardzo chaotycznie opisane, ciężko skumać kto co robi.

Od razu mówię siły i środki są za MAŁE, jak na pożar hektaru lasu, i powinny być linie rozciągnięte na czoło pożaru i tam go opanować, a to co mniejsze to tłumicami, i ewentualnie też łopaty i przekopać trochę teren. Następnie po opanowaniu rozprzestrzenienia się pożaru przelewać obszar spalony. +1

4) Mówię od razu no nie zaliczę tego, bo masz całkowity brak SIŁ I ŚRODKÓW, i JRG JEDZIE Z AUTOMATU DO TAKICH ZDARZEŃ I Z PEWNOŚCIĄ SĄSIEDNIE OSP TEŻ BĘDĄ ALARMOWANE, masz wątpliwość to napisz do mnie a pomogę a nie siedzieć na chacie i pisać że potrzebna ci kasa na auto, bo bądź pewien że jeżeli nie poprawsz się z opisami to nawet nie proś we wnioskach o kolejny wóz bo już załatwię ci opinię negatywną DO POPRAWY

5) Chłopie jak dyspozytor może nie powiedzieć Ci powodu alarmowania, tylko przyjedź do szpitala tam więcej info... Przecież tak to se możesz na kawę z kumplem się umówić a nie wyjazd do akcji. Z resztą akcję NIE ZALICZAM ponieważ jak możesz używać Torby PSP R1 skoro ty jej nawet nie kupiłeś do jednostki więc co Hokus Pokus, Czary Mary? DO POPRAWY

Aha i jeszcze jedno pytanie? Skąd masz w jednostce SLRt Mercedesa, skoro go nawet nie kupiłeś? Ty chcesz ze mnie robić idotę czy jak, pojazd ma zostac usuniety do czasu aż go nie kupisz inaczej nałożę karę na jednostkę.

Za akcje 4 tys

Budżet 242 tys

Akcje

Opisać akcje, które nie zaliczyłem, nie wiesz czegoś to pisz na PW, ja chętnie służę pomocą, i uwaga na przyszłość, nie rób mnie w konia z wyposażeniem bo ja dobrze wiem co masz a czego nie

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Wrzesień 2018, 16:24:04 »
Piątek 07.09.2018 22:10 Dyżurny SKKP Jawor uruchamia syrenę selektywną w OSP Wądroże Wlk. nie

22:14 Do remizy dociera 4 strażaków w tym naczelnik. Wszyscy ubierają nomexy, a naczelnik odbiera zgłoszenie.

-Jawor998, zgłoś dla OSP Wądroże.
-Jawor na odbiorze. Wądroże, udajecie się alarmowo pod szpital do Jawora. Więcej informacji na miejscu.
-Przyjąłem

22:18 Do remizy w tym czasie przybiegło jeszcze 2 strażaków. Wsiedli oni do GBA i udali się pod szpital.

-Jawor998, 47-61 udajemy się alarmowo pod szpital do Jawora. Obsada 6 osób.
-Zrozumiałem.

22:25 Dojeżdżamy na miejsce. Na parkingu apteki szpitalnej widać radiowóz policyjny. Kierowca podjeżdża na parking. Wszyscy wysiadają z wozu i udają się do KDR'a.

-Jawor998, 47-61 jesteśmy na miejscu. Udajemy się do kdr'a
-Przyjąłem

22:26 Wszystkie siły i środki z całego powiatu ściągnięte.  KDR przedstawia teren przeszukiwań. Dodatkowo personel szpitala podaje wszystkim miejsce zamieszkania mężczyzny, oraz w co był ubrany itp.

22:28 Po podzieleniu na grupy Wszyscy zaczynamy poszukiwania na wschód od szpitala. Każda grupa wyposażona jest w: 1 latarkę, 1 zdjęcie mężczyzny, torbę PSP R1. Grupy rozdzielają się na końcu ulicy szpitalnej. Od personelu szpitala wiemy, że mężczyzna mieszka w Niedaszowie, oraz tam pracuje.

22:40 Dojechaliśmy na koniec ulicy szpitalnej. Wszyscy się rozdzielamy jednostkowo (policja patrolowo). My udajemy się w kierunku Niedaszowa. Oczywiście na włączonych błyskach oraz lampie roboczej, która umiejscowiona jest po prawej stronie wozu,

22:50 Dojechaliśmy do Niedaszowa. Po drodze żadnej żywej duszy. Nawracamy się i udajemy spowrotem do Jawora przeszukiwać Jawor. Jako, że nasza lampa bardzo mocno daje po oczach, gdy nadjeżdża samochód z naprzeciwka lampa zostaje wyłączana.

22:55 Dojechaliśmy do skrzyżowania. Jawor - Zębowice.

-41-13 zgłoś dla Wądroże 61
-41-13 na odbiorze
-Jakaś grupa jest w Zębowicach?
-Na Zębowice nikt nie pojechał. Jak mozecie to udajcie się tam.
-Zrozumiałem.

23:00 Jesteśmy w Zębowicach. Przejeżdżamy tak całą wioskę. Przy każdej ciemnej uliczce zatrzymujemy się, wysiada rota I lub II z latarką i je dokładnie sprawdza.

23:05 Zębowice przeszukane, wracamy do jawora i przeszukujemy Jawor.

-41-13 tu 47-61 przeszukaliśmy Zębowice. Udajemy się do Jawora.
-Zrozumiałem. Pojedźcie w stronę Legnicy.
-Przyjąłem.

23:10 Po drodze mijamy cmentarz. Zatrzymujemy się na nim i wychodzimy przejść po cmentarzu, sprawdzić czy nie ma tam poszukiwanego.

23:18 Cmentarz przeszukany. Wracamy do wozu i udajemy się w stronę Legnicy. Z korespondencji słyszymy, że na miejsce zadysponowane są siły i środki z Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Świdnicy i Świebodzic.

23:25 Dojechaliśmy do granicy powiatu Jawor-Legnica. Nie znaleźliśmy nikogo po drodze. Wracamy się do Jawora.

-41-13, dla 47-61 zgłoś
-13 na odbiorze. Macie go?
-Niestety nie. Udajemy się spowrotem do Jawora.
-Przyjął. Wracajcie do punktu koncentracji.

23:35 Dojechaliśmy do punktu. Trwa ponowne przegrupowanie. Z Wrocławia ściągnięto psa z przewodnikiem, który pomoże szukać mężczyzny.

23:39 Wyruszamy ponownie na przeszukiwania. Udajemy się w stronę Godziszowej.

23:49 Godziszowa cała przeszukana. Nikogo nie ma. Na dworze jest już ciemno, ale na szczęście nie jest zbyt zimno, aby mógł zmarznąć. Dowódca podejmuje decyzje o ostatniej zbiórce koło apteki.

23:55 Wszyscy koło apteki. Dowódca z powodu ciemności rezygnuje z dalszych poszukiwań. Wszyscy strażacy wracają do swoich remiz. Jedynie policja kontynuuje poszukiwania.

-Jawor998, 47-61 zakończyliśmy, wracamy do koszar.
-Zrozumiałem

00:05 W przydrożnym rowie na trasie Wądroże Wielkie - Mierczyce zauważyliśmy jakieś nogi wystające lekko z rowu. Włączamy błyski, wysiadamy z latarkami. Przy sobie mamy dalej opis poszukiwanego. Dowódca wchodzi ostrożnie do rowu i zauważa, że w rowie leży poszukiwany.

-Jawor998, dla 47-61 zgłoś
-Jawor na odbiorze
-Znaleźliśmy osobę poszukiwaną. Leży w rowie na drodze Wądroże - Mierczyce. Przyślij mi tutaj pogotowie i Mierczyce
-Przyjąłem, dysponuje.

Rota II przy pomocy pachołków zabezpiecza teren. Kierowca wraz z dowódcą wynosi poszkodowanego z rowu.

0:010 Na miejsce dojeżdża zastęp z Mierczyc. Strażacy GLBA od razu przystępują do udzielania pomocy poszukiwanemu, a my im pomagamy.

00:15 Na miejsce przyjeżdża karetka, która zawrócona została spod Legnicy.  Poszkodowany w stanie ciężkim zostaje przetransportowany do szpitala w Legnicy.

-Jawor998, 47-61 zakończył, wracamy do remizy. Poszukiwany zabrany do szpitala.
-Przyjąłem.

00:20 Strażacy w remizie. Odkładamy latarki do ładowarki i wracamy do domów.

-Jawor 998, 47-61 w remizie
-Przyjął

Meldunek z akcji:
Godzina włączenia syreny: 22:10
Godzina dojazdu: 22:25
Godzina zakończenia działań: 00:15
Łączny czas działań: 1 godzina 40 minut
Numer działań: 012/2018 - POPRAWA
Rodzaj: Miejscowe Zagrożenie - Poszukiwania osoby

KP PSP Jawor:
- SLOp Ford Focus 440[D]91
- Mikrobus Volkswagen T5 TDI MultiVan 440[D]94

JRG Jawor:
- SLRR Nissan NP 300 441[D]90

OSP Wądroże:

OSP Granowice:
- GBA 2,5/16 MERCEDES ATEGO 449[D]63

OSP Mierczyce:
- GLBA 0,9/0,7 OPEL MOVANO 447[D]68

OSP Męcinka:
- GLBA 0,2/01 FORD TRANSIT 449[D]30

OSP Małuszów:
- GBA 2/16 RENAULT MIDLINER S180 449[D]33

OSP Paszowice:
- SLOp HYUNDAI GALLOPER 449[D]36

OSP Mściwojów:
- SLOp VW TRANSPORTER 449[D]43

OSP Marcinowice:
- GLBA 0,1/0,1 FORD TRANSIT 449[D]45

OSP Kaczorów:
- GLBM 0,2/0,1 FORD TRANSIT 449[D]78

OSP Stare Rochowice:
- GCBA 3,4/20 SCANIA 449[D]79

OSP Jawor:
- SLRt - LUBLIN 3 449[D]22

OSP Pomocne:
- GLBA 1/8 FUSO 447[D]29

OSP Bolków:
- SLRR PEUGEOT 447[D]74

OSP Lipa:
- GLM 8 – FORD TRANSIT 208 447[D]72

OSP Wolbromek:
- GLM 8 – FORD TRANSIT 447[D]71

OSP Wierzchosławice:
- GLM 8 – FIAT DUCATO 447[D]70

MS Legnica ul. Cmentarna:
- D0601 Mercedes Benz Sprinter IIb 319 CDI Bluetec/Auto Form
- D06 Mercedes-Benz Sprinter IIa 319 CDI/Auto Form
- D06 Honda CBF 600S

KPP Jawor:
- Kia Ceed SW II B908
- Kia Ceed SW II B900
- Kia Ceed SW II B909
- Fiat Duacto B910
- Volkswagen T6 B906
- Fiat Ducato

KMP Legnica:
- RSD Fiat Ducato IV 3.0(NOZ)
- Dacia Dokker(NOZ)

KWP Wrocław:
- Opel Astra B009

KP PSP Świdnica:
- 560[D]81 SLKw Ford Transit
- 560[D]90 SLOp Ford Fusion

JRG Świdnica:
- 561[D]72 SLRWys Ford Ranger/Frank-Cars
- 561[D]90 SLOp Ford Ranger

JRG Świebodzice:
- 562[D]21 - GBARt 3/36 Scania P360 4x4/WISS

KM PSP Wałbrzych:
- 380[D]55 - SLBus Volkswagen Transporter T4
- 380[D]91 - SLOp Toyota Auris

JRG 1 Wałbrzych:
- 381[D]21 - GBA 2,5/24 Renault Midlum 220.14 dCi/ISS Wawrzaszek

KP PSP Jelenia Góra:
- 340[D]92 - SLRr Renault Trafic 115dCi/PS Szczęśniak

JRG 1 Jelenia Góra;
- 341[D]90 SLOp Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI 4x4/ PS Szczęśniak

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Wrzesień 2018, 16:30:02 »
Środa, 05.09.2018r. 17:50 Na dworze robi się już powoli ciemno. Wszyscy siedzą już w domach. Chłopcy co zwiali ze szkoły na alarm mają trochę problemów, ale pokazują sms'a że dostali alarm o tej godzinie i wszystko jest ok. Spokój przerywa dźwięk syreny alarmowej.

17:53 Do remizy dociera kierowca, naczelnik oraz 2 strażaków. Wszyscy ubierają nomexy, kierowca otwiera garaż i przygotowuje star'a do wyjazdu.

-Jawor998, tu Wądroże, odbiór!
-Jawor na odbiorze! Wądroże! Udajecie się średnim na pole za boiskiem gminnym, pożar ściółki
-Zrozumiałem! Do 2 minut zgłosze wyjazd

Po odebraniu zgłoszenia powiedział wszystkim zgromadzonym powód syreny i ubrał nomex.

17:55 Do remizy nikt nie przybiegł. Wszyscy siedzą już w starze, kierowca włącza górę i udaje się alarmowo na pożar.

-Jawor998, 47-61 udajemy się do zdarzenia. Obsada 4 osoby.
-Zrozumiałem. Na miejsce dysponuje ci Mierczyce i średni ode mnie.

17:57 Strażacy dojechali na miejsce. Rota I/61 wypada z kabiny, bierze 1x w52 oraz przełącznik. Przełącznik zostaje podłączony do autopompy, następnie w52 do przełącznika, a na koniec w52 prądownica typu Turbo. Przodownik wchodzi na dach, kierowca uruchamia wodę i otwiera zawór. Następnie wraca do kabiny i powoli jedzie obok pożaru, a przodownik roty gasi.

-Jawor998, 47-61 dojechaliśmy na miejsce. Podaje ci sytuacje: Pali się ściernisko na powierzchni 1ha. Jak możesz przyślij jeszcze średni.
-Zrozumiałem. Dysponuje ci na miejsce 22.

18:00 Na miejsce przyjeżdża GLBA z Mierczyc. Strażacy natychmiastowo wyciągają tłumice, rozwijają LSN. Następnie mniejsze płomienie zostają stłumione, a przy pomocy LSN gaszą większe.

18:02 Na miejsce dojeżdża 1-22. Dowódca 22 przejmuje dowodzenie nad akcją. Strażacy z JRG rozwijają linie szybkiego natarcia, kierowca włącza autopompę i jadą powoli obok pożaru jak 7-61.

18:15 Pożar ugaszony. Rota II/61 bierze szpadel i przekopuje pogorzelisko. Następnie zostaje przelane ponownie.

18:18 Pogorzelisko przelane. Strażacy rozłączają węże, odwadniają i chowają na miejsce.

-Jawor998, 47-61 zakończył. Wracamy do remizy.
-Przyjął

18:20 Strażacy w remizie. Przebrali się w ubrania i odjechali do domów

-Jawor998, 47-61 w remizie
-Zrozumiałem

Meldunek z akcji:
Godzina włączenia syreny: 17:50
Godzina dojazdu: 17:57
Godzina zakończenia działań: 18:18
Łączny czas działań: 21 minut
Numer działań: 011/2018 - POPRAWA

OSP Wądroże:

JRG Jawor:

OSP Mierczyce:
GLBA 0,9/0,7 Opel Movano 447[D]68

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Wrzesień 2018, 16:35:28 »
Środa 05.09.2018 5:22 Dużo osób budzi się do pracy, pogoda spokojna, jak to z rana. Lekki wiaterek. Poranny spokój przerywa dźwięk syreny alarmowej.

5:24 Do remizy przybiega naczelnik, kierowca oraz 4 strażaków. Obsada pełna, wszyscy ubierają nomexy, kierowca przygotowuje wóz i otwiera bramy, następnie udaje się do szatni. Naczelnik odbiera zgłoszenie

-Jawor998, tu Wądroże, zgłoś
-Zgłaszam. Wądroże, wyjeżdżacie na skup palet, pożar altanki.
-Przyjąłem

5:26 Wszyscy w nomexach, wsiadają do GBA. Dowódca zgłasza wyjazd

-Jawor998, 47-61 zgłaszam wyjazd w obsadzie 6 osób
-Przyjąłem. Na miejsce dysponuje ci jeszcze drugi ode mnie.

Po wyjeździe z remizy kierowca włącza sygnalizacje swietlno-dzwiekową i skręca w lewo, następnie w prawo na drogę 2184D i jedziemy tak przez kilka minut w stronę autostrady. Zjeżdżamy na zjazd, jedziemy około 100m zjazdem, skręcamy w prawo i dojeżdżamy na miejsce.

5:29 Strażacy na miejscu. Rota I bierze przełącznik w75/w52 i 1 odcinek w52. Następnie podłącza przełącznik do autopompy, a odcinek do przełącznika. Rota II/61 bierze pradownice i podłącza do w52 oraz przystępuje do gaszenia. Rota I odcina media od budki.

-Jawor998, Wądroże 61 na miejscu, podaje ci sytuacje: Pali się altanka ogrodowa, drewniana. Wymiary to około 2x2x4m. Żadne media do niej nie są przyłączone. Jak przyjedzie drugi to siły wystarczające., właściciel na miejscu. W zagrożeniu jest tylko budka, do której jest podłączony prąd. Przystępujemy do działań.
-Przyjąłem.

5:30 Zastęp z Jawora dojeżdża na miejsce. Dowódca 22 przejmuje dowodzenie. Strażacy z jawora przy użyciu LSN pomagają nam gasić altankę.

5:35 Pożar ugaszony, nie zdążył się rozprzestrzenić. Strażacy zwijają sprzęt, dowódca pisze protokół z przekazania miejsca.

-Jawor998, 447-61 zakończył, wracamy do remizy na nasłuchu
-Przyjąłem

5:38 Strażacy w remizie.

-Przyjął

Meldunek z akcji:
Godzina włączenia syreny: 5:22
Godzina dojazdu: 5:29
Godzina zakończenia działań: 5:35
Łączny czas działań:  6 minut
Numer działań: 009/2018 - POPRAWA

OSP Wądroże:

JRG Jawor:

Następne opisy postaram się, aby były lepsze
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2018, 16:37:46 wysłana przez Bober. »

Offline Misiek0831

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Wrzesień 2018, 08:18:41 »
Dział zakup pojazdów dostarcza:

SLRt Mercedes-Benz Sprinter 519 CDi

razem: 121 tys

budżet: Proszę moderatora o uzupełnienie.
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Wrzesień 2018, 22:04:54 »

DOSTAWA:

- Agregat hydrauliczny LUKAS P630 SG z funkcja TURBO [szt. 2]
- Nożyce hydrauliczne LUKAS S 312 [szt. 2]
- Rozpieracz ramieniowy LUKAS SP 555 [szt. 2]
- Wąż przedłużający 10 m [szt. 2]
- Klin schodkowy, drewniany [szt. 6]
- Podpora Ratownicza LUKAS PT-1200 MikoRescueTech [szt. 4]
- Sorbent Copmact, worek 20kg [szt. 2]
- Miotła uliczna, szeroka [szt. 1]
- Torba Medyczna PSP R-1 [szt. 2]
- Deska ortopedyczna IRONDUCK (ze ściąganymi klockami)[szt. 2]
- Zestaw szyn typu kramera [szt. 2]
- Zestaw kominiarski [szt. 1]
- Sito kominowe [szt. 1]
- Wyważacz do drzwi LUKAS HT 90 [szt. 1]
- Przecinaczka pedałów LUKAS LC 75/40 [szt. 1]
- Pompa ręczna LUKAS [szt. 1]
- Wąż 2m [szt. 1]
- Waliza (do schowania sprzętu) [szt. 1]
- Miernik Multi Gas Clip SIMPLE [szt. 1]
- Detektor Prądu Przemiennego Fire Craft trACer [szt. 1]
- Kamera termowizyjna FLIR E40bx [szt. 1]
- Radiotelefon Motorola GM 360 255 kan. [szt. 1]
- Pachołek drogowy [szt. 12]
- Parawan składany z napisem "STRAŻ" [szt. 2]
- Pilarka Łańcuchowa do drewna Stihl MS 341 [szt. 1]
- Piła tarczowa do stali i betonu Stihl TS 400 [szt. 1]
- Radiotelefon Motorola GP 360 [szt. 4]
- Drabina nasadkowa DN-2,7 [szt. 1]
- Linka strazacka ratownicza LSR-20 [szt. 2]
- Hooligan [szt. 1]
- Bosak podręczny [szt. 1]
- Siekiero-łom [szt. 1]
- Sagan [szt. 1]
- Łom [szt. 1]
- Łopaty [szt. 2]
- Miotły [szt. 2]
- Klucz do hydrantów podziemnych [szt. 1]
- Klucz do hydrantów nadziemnych [szt. 1]
- GP-6X [szt. 1]
- Kanistry i pojemniki na paliwa i środki smarne do sprzętu silnikowego [ 1 kpl.]
- Motopompa szlamowa Honda WT40X [szt. 2]

Koszt: 96 tys.
Udzielony rabat: 5%
Do zapłaty: 91 tys.
Stan konta: 30 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Wrzesień 2018, 07:38:47 »
Proszę o wprowadzenie do PB pojazdu: SLRt Mercedes-Benz Sprinter 519 CDi 447[D]62

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Wrzesień 2018, 22:26:48 »
Witam

Ocenię przy wolnej chwili

Akcje na ten tydzień

Niedziela i Poniedziałek

Nad twoim regionem przechodzi nawałnica, jest masa powalonych drzew, pozrywane dachy oraz lini energetyczne. Opisz kilkanaście akcji

Wóz w Podziale, można dysponować