KP PSP Jawor

Autor Wątek: KP PSP Jawor  (Przeczytany 746 razy)

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: KP PSP Jawor
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Wrzesień 2018, 08:05:01 »
za akcję 20 tys

na dzisiaj:

Samochód osobowy dachował na łuku drogi.

Samochód ciężarowy uderzył w dom mieszkalny.

budżet:1 mln 78 tys
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Wrzesień 2018, 15:58:10 »
10:03 Dyspozytor SKKP Jawor odbiera zgłoszenie o wypadku samochodowym między Mierczycami a Wądrożem. Po uzyskaniu odpowiednich informacji ogłasza alarm w JRG oraz włącza syrenę alarmową w OSP Wądroże.

UWAGA! WYJAZD ZASTĘPÓW GBA, GCBA POWTARZAM! WYJAZD ZASTĘPÓW GBA GCBA, WYPADEK SAMOCHODOWY MIĘDZY MIERCZYCAMI A WĄDROŻEM!

Strażacy zbiegają do garaży, ubierają nomexy. Następnie wsiadają do wozów. Dowódca zgłasza wyjazd

-Jawor998, 41-21 zgłaszam wyjazd.
-Zrozumiałem

-Jawor998, 41-25 wyjeżdżam do wypadku
-Przyjąłem

10:06 Zastępy JRG na miejscu. Działania rozpoczęło już OSP Wądroże. Dowódca 21 przejmuje dowodzenie nad akcją i podaje dyspozytorowi sytuacje.

-Jawor998, tu 41-13. GBA i GCBA na miejscu. Podaje ci sytuacje: Samochód marki Infinity wypadł z drogi Wądroże-Mierczyce. Przekoziołkował nad rowem i "zaliczył" dachowanie na polu. Wądroże zaczęło już działania, siły i środki wystarczające. Policja na miejscu, 1 osoba poszkodowana.
-Zrozumiałem, dzięki. Działajcie. ZRM będzie za 5 minut.

Samochód został zabezpieczony przy pomocy podpór LQS, następnie została wybita szyba od strony pasażera. Do środka wszedł ratownik OSP, wraz z kocem którym nakrył poszkodowaną. Następnie rota II/62 wycięła drzwi pojazdu oraz wyciągnęła poszkodowaną. Zostaje jej udzielana KPP. Nasze działania polegają na udrożnieniu rowu, poprzez wyciągnięcie barierki energochłonnej i położeniu jej po drugiej stronie jezdni (na taki mały placyk zarośnięty trawą, który używany jest przy wyławianiu ryb ze stawu.

10:11 Na miejsce dojeżdża karetka z Legnicy. Poszkodowana zostaje przekazana ratownikom, którzy zabierają ją do szpitala w stanie stabilnym. Policja wykonuje swoje czynności.

-Jawor998, tu 41-13, poszkodowana zabrana do szpitala w Jaworze. Policja wykonuje czynności, następnie przewracamy pojazd na koła i wypychamy go bliżej drogi, aby laweta mogła go sobie zabrać.
-Zrozumiałem.

10:30 Policja zakończyła czynności. Przyczyną wypadku była przekroczona znacznie prędkość, przez co przy ścinaniu zakrętu pojazd stracił przyczepność do jezdni, rozpoczął się niekontrolowany poślizg, wjechanie na piasek i przekoziołkowanie nad rowem, zakończone dachowaniem pojazdu. Za zgodą policji i z pomocą kolegów z OSP strażacy odwracają pojazd na koła, a następnie wypychają go na pobliski mostek wjazdowy na pole. Oczekujemy na przyjazd lawety.

10:33 Na miejsce przyjeżdża pomoc drogowa, pojazd zostaje zabrany na lawete. Dowódca pisze raport z akcji, a strażacy chowają sprzęt.

10:35 Raport spisany. Dowódca zgłasza powrót.

-Jawor998, 441-21 i 25 zakończył. Udajemy się na nasłuchu do koszar.
-Zrozumiałem

10:44 Strażacy dojechali do koszar.

-Jawor998, 441-21 i 25 w koszarach
-Przyjął

Meldunek z akcji:
Godzina alarmowania: 10:03
Godzina dojazdu: 10:06
Godzina zakończenia działań: 10:35
Łączny czas działań: 29 minut
Rodzaj: Miejscowe Zagrożenie - Wypadek drogowy
Numer działań: 010/2018

Siły i środki:
JRG Jawor:
- GBA   2,5/16 Mercedes-Benz Atego 1530/BoCar 441[D]21
- GCBA 5/32 Man TGM 18.330/ISS Wawrzaszek 441[D]25

MS Legnica ul. Cmentarna:
- D0601 Mercedes Benz Sprinter IIb 319 CDI Bluetec/Auto Form

KPP Jawor:
-Kia Ceed SW II B909

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Wrzesień 2018, 15:49:46 »
19:00 Dyspozytor SKKP Jawor odbiera zgłoszenie o wypadku z udziałem ciężarówki. Zgłaszający nie mógł dokładnie określić co się stało. Ze zgłoszenia dyspozytor dowiedział się tylko, że jest to wypadek oraz lokalizacje. Po zapisaniu tych informacji na kartce, ogłasza alarm w JRG oraz włącza syrenę alarmową w OSP Wądroże, oraz wykonuje telefon do naczelnika OSP Mierczyce.

UWAGA! WYJAZD ZASTĘPU GBA, GCBA! WYPADEK Z UDZIAŁEM CIĘŻARÓWKI! MIERCZYCE 10! POWTARZAM! WYJAZD ZASTĘPU GBA I GCBA!

Strażacy ześlizgują się do garaży. Ubierają nomexy.

19:02 Strażacy w nomexach "wskakują" do wozów, kierowcy uruchamiają sygnały świetlno-dźwiękowe, a dowódcy zgłaszają wyjazd.

-Jawor998, 41-13, zgłaszam wyjazd zastępów GBA i GCBA do wypadku.
-Zrozumiałem.

Przejazd alarmowy ulicami: Kościuszki>Strzegomska>Armii Krajowej (za GBA wjeżdża radiowóz, który wyjeżdża akurat z komendy)>Wrocławska>Wiejska>2184D>Dojazd na miejsce zdarzenia

19:09 Zastępy JRG na miejscu. Teren działań został już zabezpieczony przez OSP Mierczyce, do działań przystąpiła OSP Wądroże. Teren został zabezpieczony 600m od zaparkowania GLBA oraz na wysokości bramy wjazdowej/wyjazdowej z stacji benzynowej "TOTAL", tak aby ludzie mogli wjeżdżać tam.

-Jawor998, tu 41-13, GBA i GCBA na miejscu. Podaje ci sytuacje: Cały zestaw, to jest Scania i naczepa typu firanka wjechała w dom jednorodzinny, zamieszkiwany z tego co wiem od tutejszej OSP przez 6 osób. Droga została zablokowana w dwie strony, policja wytyczy objazdy do Wądroża. Siły i środki wystarczające, przystępujemy do działań. Przyślij mi na miejsce jeszcze tylko ZRM.
-Zrozumiałem

Strażacy OSP Wądroże Wlk. Wycieli już drzwi w ciężarówce od strony pasażera, następnie do środka wszedł strażak-ratownik z kocem, przy pomocy którego nakrył głowę poszkodowanego. Następnie drugi strażak OSP wyciął drzwi od strony kierowcy, drzwi zostały odłożone na przód ciężarówki. Następnie kolejny strażak ściągnął osłonę akumulatora, po czym odpiął od niego klemy. Rota I/21 i 25 oraz Rota II/68 wchodzi ostrożnie do budynku, po czym rozpoczyna przeszukiwania.

19:14 Kierowca 25 i 21 "przeparkowują" GBA na miejsce GCBA, a GCBA zostaje przestawione do przodu. Następnie pod przednie koła 25 zostają podłożone kliny, lina z wyciągarki zostaje poluzowana, a hak zaplątany o zderzak tylny naczepy. Następnie kierowca 25 powoli przyciąga zestaw na drogę.

19:16 Na miejsce dojeżdża ZRM. W tym samym czasie zestaw zostaje powoli "wyciągnięty" z budynku na drogę. Poszkodowany zostaje przekazany dla ZRM.

-Jawor998, tu 41-13, Na miejsce dotarła karetka. Zestaw został przyciągnięty bliżej drogi. Na miejsce potrzebujemy jeszcze holownik, w celu odholowania zestawu całego.
-Zrozumiałem, wysyłam.

19:20 Cały zestaw opuścił posesje. hak zostaje odpięty, a następnie GCBA przeparkowane znowu, tym razem bliżej stacji "TOTAL". Hak zostaje znowu zaczepiony, tym razem za przód, a następnie przy pomocy wyciągarki przód zostaje przestawiony w stronę stacji benzynowej. Strażacy, którzy wykonują zadania poszukiwawcze znaleźli całą rodzinę w jednym miejscu. Wszyscy są nieprzytomni.

-Jawor998, 41-13, potrzebujemy jeszcze 6 karetek. Jak możesz, podeślij je na miejsce.
-Zrozumiałem

19:24 Po przestawieniu zestawu hak zostaje odpięty. Rota I i II/62 z deską ortopedyczną wchodzi do budynku, po czym ewakuuje poszkodowanych. Na miejsce docierają kolejne 3 karetki. Pierwsza karetka opuszcza teren w stronę Jawora.

19:26 Na miejsce przyjeżdża holownik, po czym wjeżdża na teren stacji benzynowej, następnie na jej placu wykonuje nawrotkę i wyjeżdża w stronę jawora. Holownik pojedzie do Legnicy okrężną drogą.

19:29 Na miejsce przyjeżdżają kolejne 3 karetki. Wszyscy poszkodowani zostają zabrani do szpitala w Jaworze lub Legnicy.

-Jawor998, tu 41-13, wszyscy poszkodowani przetransportowani. Uprzątniemy szkła, oraz zburzymy część budynku, która sobie wisi.
-Przyjąłem.

Szkła zostają zmiecione w jedno miejsce. A części budynku, głównie dachu po drugiej stronie oraz od strony garażu. Pojazdy stały przed garażem, nie zostały one w jakiś sposób uszkodzone.

19:33 Teren uprzątnięty. Dowódca pisze protokół przekazania miejsca działań. Następnie przekazuje go policji, po czym wracamy do koszar.

-Jawor998 tu 441-21, zakończyliśmy działania razem z 25 na nasłuchu do koszar.
-Przyjąłem

19:39 Strażacy dojechali do koszar.

-Jawor998, GBA, GCBA w koszarach
-Zrozumiałem

Meldunek z akcji:
Godzina alarmowania: 19:00
Godzina dojazdu: 19:09
Godzina zakończenia działań: 19:33
Łączny czas działań:24 minuty
Rodzaj: Miejscowe Zagrożenie - Wypadek drogowy
Numer działań: 011/2018

Siły i środki:
JRG Jawor:

OSP Mierczyce:
- GLBA 0,9/0,7 OPEL MOVANO 447[D]68

OSP Wądroże Wielkie:
- GBA 3,2/24 VOLVO FL 615 449[D]62

- D0604 Mercedes-Benz Sprinter IIb 319 CDI Bluetec/Auto Form
- D0606 Mercedes-Benz Sprinter IIa 319 CDI/Auto Form
- D0608 Mercedes-Benz Sprinter IIa 319 CDI/Auto Form
- D02 Mercedes-Benz Sprinter IIa 319 CDI/Auto Form

KPP Jawor:
-Kia Ceed SW II B910
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2018, 16:22:19 wysłana przez Bober. »

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Wrzesień 2018, 15:29:22 »
Dzisiaj:

Dwa-trzy dowolne zdarzenia.
za akcje 10 tys

budżet:1 mln 88 tys

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Wrzesień 2018, 12:09:00 »
13:33 Dyspozytor SKKP Jawor odbiera zgłoszenie o podłożonej bombie w banku PKO Jawor. Po uzyskaniu informacji ogłasza alarm w JRG oraz alarmuje OSP Jawor na zabezpieczenie rejonu.

UWAGA! WYJAZD ZASTĘPÓW GBA, GCBA, SHD ORAZ DOWÓDCA JRG! BOMBA W BANKU PKO JAWOR! POWTARZAM! GBA, GCBA, SHD I DOWÓDCA JRG! PODŁOŻONA BOMBA W BANKU PKO JAWOR!

Strażacy przy pomocy ześlizgów zjeżdżają do garaży, następnie podbiegają do szafek, skąd biorą górę od nomexu. Hełm biorą w rękę, następnie wsiadają do wozów i dopiero zakładają hełm. Dowódca JRG zgłasza wyjazd.

-Jawor 998, tu 40-11, zgłaszam wyjazd zastępów GBA, GCBA, SHD oraz SLOp.
-Zrozumiałem.

Przejazd alarmowy ulicami: Kościuszki>Chopina>Chrobrego>DK3(E65)>pl. Wolności>Grunwaldzka>Poniatowskiego> Dojazd pod bank.

13:40 Zastępy dojechały na miejsce.

-Jawor 998, tu 40-11, dojechaliśmy na miejsce. Wstępna sytuacja jest taka: Na miejscu mam już 2 patrole policji. Policja zabezpieczyła już całą ulicę Poniatowskiego, objazdy są wytyczone. Rozkładamy się i w razie wybuchu, zaczynamy działać. Przyślij mi na miejsce jeszcze trochę jednostek do pomocy przy ewakuacji pobliskich budynków.
-Zrozumiałem. Dysponuje Wądroże, Mściwojów, oraz wyślę prośbę do Legnicy, czy nie zadysponowali by jednego ciężkiego, gdyby pożar jednak wybuchł.
-Przyjąłem, dzięki.

Rota I/21 wypada z kabiny, biegnie do skrytki z wężami. Następnie bierze 2x W75 oraz rozdzielacz. Węże zostają rozwinięte, podłączone do siebie oraz do autopompy. Rozdzielacz zostaje przyłączony do w75. Następnie wracają się do wozów, biorą 4x w52. Rozwijają je i podłączają po 2 do siebie, następnie jeden wąż zostaje podłączony do lewego zaworu, a drugi do prawego. Kierowca uruchamia autopompę, a następnie udaje się do jej przedziału. Rota I/25 wypada z kabiny, biegnie do skrytki z wężami. Następnie bierze 2x W75 oraz rozdzielacz. Węże zostają rozwinięte, podłączone do siebie oraz do autopompy. Rozdzielacz zostaje przyłączony do w75. Następnie wracają się do wozów, biorą 4x w52. Rozwijają je i podłączają po 2 do siebie, następnie jeden wąż zostaje podłączony do lewego zaworu, a drugi do prawego. Kierowca uruchamia autopompę, a następnie udaje się do jej przedziału. Po zbudowaniu linii gaśniczych roty udają się do pobliskich budynków i ewakuują je.

13:45 Na JRG dojeżdża GBA z OSP Jawor. Natomiast roty 21 oraz 25 dalej ewakuują pobliskie budynki.

13:48 Pod bank podjeżdżają zastępy z OSP Mściwojów (GBA) oraz Wądroże Wlk. (GBA). Strażacy OSP udają się do budynków, gdzie strażacy JRG jeszcze nie byli i je ewakuują.

13:50 Na miejsce przyjeżdżają 2 ciężkie z Legnicy. Strażacy 61-25 oraz 62-25 stają zaraz przy wjeździe na posesję na przeciwko banku.

13:55 Na miejsce dojeżdżają kolejne patrole policji: 2 KPP Jawor oraz 4 KMP Legnica. Wszyscy jeszcze oczekują na sapera z KWP Wrocław.

13:57 Wszystkie pobliskie budynki ewakuowane, ich mieszkańcy zostali wyprowadzeni poza taśmy. Na skrzyżowaniu Poniatowskiego z Zieloną policja prowadzi ruch wahadłowy.

14:05 Na miejsce dojeżdża pirotechnik z KWP. Pirotechnik zostaje ubrany w odpowiedni kombinezon. Następnie wchodzi do banku, w celu sprawdzenia gdzie znajduje się ładunek. Sprawdza dokładnie każdy kąt.

14:20 Bomba została znaleziona. Niestety, na nasze nie szczęście jest to zegarowa. Do detonacji zostały jeszcze niecałe 3 minuty. Pirotechnik ostrożnie cofa się do wyjścia (przodem do bomby), mówiąc przy tym przez radio do policji. Następnie policja przekazuje tą informacje strażakom. Strażacy ubierają w tym czasie aparaty ODO i łapią za prądownice, natomiast strażacy z Legnicy przygotowują już linie zasilające. SHD zostaje rozłożone, do środka wchodzi jeden strazak, zapięty w uprząż. Z GBA OSP Wądroże zostaje zbudowana linia zasilająca SHD.

14:23 Pirotechnik nie zdążył wyjść z budynku, a bomba wybuchła i zniszczyła cały budynek banku, oraz pobliskie budynki (na szczęście wozy strażackie nie oberwały odłamkiem, ze względu, że bomba była po drugiej stronie banku. Strażacy odkręcają sobie wzajemnie powietrze, po czym wchodzą do środka. Dowódcy zastępów otwierają zawory na rozdzielaczach, a kierowcy na autopompach. Woda zostaje podawana do prądownic.

-Jawor 998, tu 40-11! Bomba wybuchła, w związku z czym mamy tutaj pożar. Jak mozesz podeślij cysternę z Świdnicy oraz SPGaz z Wałbrzycha. Dodatkowo podeślij mi na miejsce ZRM, pirotechnik został w środku podczas wybuchu.
-Zrozumiałem, przesyłam informacje.

14:25 Po wejściu do banku, strażacy rozdzielają się rotami i zaczynają poszukiwania pirotechnika, oraz gaszą po drodze płomienie. Strażak, który jest w koszu ochładza dach, aby pożar się czasem na niego nie rozprzestrzenił. Strażacy OSP Mściwojów odcinają media od banku.

14:29 W 1-21 brakło wody. Zbiornik zostaje zasilany przez GCBA z Legnickiej jedynki.

14:33 Średni uzupełniony. Strażacy odpinają od niego w75.

14:35 Na miejsce przyjeżdża SPGaz z Wałbrzycha. W tym czasie z budynku wychodzi rota I/21, po czym podmienia butle na te z SPGaz, a następnie wraca do banku.

14:38 W 41-25 brakło wody. Zbiornik zostaje zasilony przez GCBA z Legnickiej "1".

14:40 Na miejsce dojeżdża cysterna z Świebodzic. Z budynku wychodzi rota I/25 i podmienia butle. Strażacy z Wądroża budują linie główną (2x w75, rozdzielacz), a następnie gasniczą (4x w52, prądownica typu TURBO), oraz zakładają aparaty ODO. Następnie wchodzą do budynku. Cysterna zasila SHD.

14:50 Pirotechnik został znaleziony przez rotę I/21. Na miejsce dojeżdża ZRM, który rozkłada punkt medyczny razem z OSP Mściwojów.

14:54 Pirotechnik ewakuowany na zewnątrz, od razu przekazany dla ZRM oraz OSP. Strazacy wracają do banku gasić pożar.

15:00 Karetka z pirotechnikiem w stanie stabilnym odjeżdża do szpitala w Legnicy. Policja z Legnicy oraz Wrocławia wraca do swoich komend.

15:08 Pożar opanowany. Strażacy wychodzą z budynku, biorą kamery termowizyjne i wracają z powrotem i sprawdzają, czy są gdzieś niedopałki.

15:18 Bank sprawdzony, niedopałków nie ma. Strażacy wychodzą z budynku, biorą wentylator oddymiający, po czym kładą go na wejściu. Dowódca JRG podejmuje decyzje o odesłaniu do koszar SHD i GCBA, wszystkie jednostki OSP, oraz jednostki spoza powiatu.

-Jawor998, tu 441-25, słuchaj, zakończyliśmy działania, na rozkaz KDR'a wraz z 53 do koszar.
-Przyjąłem

-Jawor998, tu 40-11, słuchaj: Pożar ugaszony, oddymiamy bank i wracamy do koszar, miejsce zostanie przekazane policji.
-Zrozumiałem

15:25 Bank oddymiony. Dowódca pisze protokół z przekazania miejsca zdarzenia. Ruch zostaje puszczony jedną stroną. Strażacy 1-21 wyłączają wentylator, po czym go chowają do skrytki.

-Jawor998, tu 40-11, zakończyliśmy działania. Na nasłuchu do koszar razem z 21
-Przyjąłem

15:40 SLOp i GCBA w koszarach

-Jawor998, 40-90 i 1-21 w koszarach
-Zrozumiałem

Meldunek z akcji:
Godzina alarmowania: 13:33
Godzina dojazdu: 13:40
Godzina zakończenia działań: 15:25
Łączny czas działań: 1 godzina 45 minut
Rodzaj: Pożar
Numer działań: 012/2018

Siły i środki:
JRG Jawor:

OSP Jawor:
- GBA 2/24 MAN 14.224 449[D]21 ZABEZPIECZENIE REJONU JRG

OSP Wądroże Wielkie:

OSP Mściwojów:
- GBA 2,5/16 RENAULT D14 449[D]41

JRG 1 Wałbrzych:
- 381[D]50 - SPgaz Mercedes Benz Sprinter 516cdi/Germaz

JRG Świebodzice:
- 562[D]39 SCZ 18 Jelcz C417K/Metalchem

KPP Jawor:
- Kia Ceed SW IIB909
- Fiat Ducato B908
- Volkswagen T6 B900
- Fiat Ducato B907

KMP Legnica:
- BB786 Mercedes Benz Sprinter 316 CDI/AMZ
- Skoda Octavia II(NOZ)

KWP Wrocław:
- B102 Mercedes+Benz Sprinter 316CDI/AMZ
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2018, 15:32:33 wysłana przez Bober. »

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Wrzesień 2018, 19:48:59 »
11:05 Dyspozytor SKKP Jawor odbiera zgłoszenie o rozpyleniu jakiegoś gazu w szkole podstawowej w Budziszowie Wielkim. Po uzyskaniu informacji od dyrektora wnioskuje, że cały budynek jest już w gazie, a po chwili słychać szum (tak jakby, telefon spadł na ziemie) i brak odzewu ze strony dyrektora. Dyspozytor natychmiastowo włącza syrenę w OSP Budziszów, Wądroże Wlk. oraz ogłasza alarm w JRG

UWAGA! WYJAZD ZASTĘPU GBA, GCBA! ROZPYLENIE GAZU PIEPRZOWEGO W PODSTAWÓWCE W BUDZISZOWIE! POWTARZAM! GBA I GCBA DO WYJAZDU! ROZPYLENIE GAZU PIEPRZOWEGO W PODSTAWÓWCE!

Strażacy przy pomocy ześlizgów zjeżdżają do garaży, ubierają nomexy. Następnie wsiadają do wozów. Kierowcy uruchamiają sygnały świetlno-dźwiękowe.

-Jawor998, tu 41-12, zgłaszam wyjazd zastępów GBA i GCBA do budziszowa.
-Zrozumiałem. Na miejsce dysponuje ci policje oraz karetkę.

Przejazd alarmowy ulicami: Kościuszki>Strzegomska>Armii Krajowej>Wrocławska>Wiejska>2184D>A4>DW 345>Dojazd pod gimnazjum.

11:19 Zastępy dojechały już na miejsce.

-Jawor998, tu 41-12, dojechaliśmy na miejsce podaje ci sytuacje: Na miejscu mam już dwie karetki, Wądroże oraz Budziszów, ewakuują ludzi na zewnątrz. Na tą chwilę jest wyewakuowanych około 30 osób. Przyślij mi na miejsce jeszcze Chemika z Legnicy.
-Zrozumiałem. Informuje.

Rota I/21 i 25 w trakcie jazdy wyposażyły się w aparaty ODO. Następnie wypadają oni z kabiny, odkręcają sobie wzajemnie powietrze i wchodzą do budynku, gdzie zaczynają przeszukiwania. Dowódca z kierowcami w tym czasie próbuje uspokoić tłum ludzi.

11:25 Rota I/21 wchodzi do gabinetu dyrektora. Na podłodze zastają leżącego dyrektora, a obok niego telefon. Po sprawdzeniu podstawowych rzeczy (puls, oddech) przystępują do ewakuacji poszkodowanego chwytem rauteka.

11:30 Pluton chemiczny z Legnickiej dwójki jest już na zjeździe z autostrady. Kontaktuje się z 21, w celu uzyskania drogi do dojazdu.

-Jawor 21, tu 362-21, udajemy się do was do szkoły. Możesz powiedzieć mi, jak tam trafić?
-Słuchaj, po zjeździe z autostrady jedziesz w stronę zabudowań. Następnie jedziesz prosto do przystanku autobusowego. Jak zobaczysz przystanek, zacznij stopniowo zwalniać, bo zaraz za nim skręcasz w prawo. Przejeżdżasz obok parku i masz podstawówke
-Zrozumiałem, dzięki.

11:35 Zastępy z Legnickiej dwójki (GBA, SRChem) dojeżdżają na miejsce. Strażacy natychmiastowo ubierają kombinezony chemiczne, po czym przygotowują potrzebny im do tego sprzęt.

12:00 Cała szkoła ewakuowana. Ponad połowa uczniów, jak i nauczycieli leży w namiocie pod opieką ratownictwa medycznego. Co jakiś czas na miejsce przylatuje LPR z Wrocławia, oraz odjeżdżają i przyjeżdżają karetki. Strażacy 62-60 i 62-21 przystępują do działań. Wchodzą oni do środka, po czym szukają źródła.

-Jawor998, tu 41-12, słuchaj. Ewakuowaliśmy całą szkołę, około 500 osób, z czego 25 leży w namiocie.
-Zrozumiałem, działajcie.

12:10 Źródło znalezione. Strażacy biorą tą puszkę, po czym ją wynoszą. Następnie pokazują to policji, która zabezpiecza ją. Już wiadomo, że jest to gaz pieprzowy. Strażacy z Legnicy ściągają kombinezony i wracają do swoich koszar, natomiast my wchodzimy do środka w aparatach, po czym otwieramy drzwi wejściowe na roścież, oraz każde okno w każdej klasie.

12:50 Cały budynek wywietrzony. Lekcje zostały odwołane. Każdy kto jest miejscowy poszedł do domu (lecz wcześniej wiadomo, że został przebadany przez lekarza), a reszta czeka na autobus. Strażacy wchodzą do środka, zamykają okna i chowają AODO. Dowódca zgłasza powrót

-Jawor998, 41-12 zakończył. Udajemy się do koszar.
-Zrozumiałem

13:00 Strażacy dojechali do koszar.

-Jawor998, tu 41-12, GBA GCBA koszary.
-Zrozumiałem

Meldunek z akcji:
Godzina alarmowania: 11:05
Godzina dojazdu: 11:19
Godzina zakończenia działań: 12:50
Łączny czas działań: 1 godzina 31 minut
Rodzaj: Miejscowe Zagrożenie - Rozpylenie Gazu Pieprzowego
Numer działań: 013/2018

Siły i środki:
JRG Jawor:

OSP Wądroże Wielkie:

OSP Budziszów:
- GBA-Rt 1,8/16 MAN 449[D]67

KPP Jawor:
- Fiat Ducato B908

- D0602 Mercedes-Benz Sprinter IIb 319 CDI Bluetec/Auto Form
- D0606 Mercedes-Benz Sprinter IIa 319 CDI/Auto Form

Baza HEMS Wrocław:
- Ratownik 13 Eurocopter EC135P2

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Wrzesień 2018, 08:16:02 »
Dział zakup pojazdów dostarcza:

- SLOp Dacia Duster 35 tys
-  SBUS Volkswagen T5 TDI MultiVan  50 tys
- GBA 2,5/16 Mercedes Atego 1326/Moto-Truck z pakietem podstawowym GBA PSP  298 tys
- GCBM 18/9 Jelcz 316/Metalchem z odpowiednim do tego pakietem 350 tys
- SLRR Nissan NP 300  40 tys
- Łódź ślizgowa, płaskodenna Marine 17H 35 tys

razem: 808 tys
rejstracja: Gratis

budżet: 280 tys

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Wrzesień 2018, 08:26:05 »
Za akcję 10 tys

budżet: 290 tys

Na dzisiaj:

Pożar altany w środku mogą być bezdomni.

Poszukiwania starszej osoby .

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Wrzesień 2018, 10:32:26 »

DOSTAWA:

Pakiet I. Ratownictwo Drogowe
- Agregat hydrauliczny LUKAS P630 SG z funkcja TURBO [szt. 2]
- Nożyce hydrauliczne LUKAS S 312 [szt. 2]
- Rozpieracz ramieniowy LUKAS SP 555 [szt. 2]
- Wąż przedłużający 10 m [szt. 2]
- Klin schodkowy, drewniany [szt. 6]
- Podpora Ratownicza LUKAS PT-1200 MikoRescueTech [szt. 4]

Pakiet II. Ratownictwo Medyczne
- Torba Medyczna PSP R-1 [szt. 2]
- Deska ortopedyczna IRONDUCK (ze ściąganymi klockami)[szt. 2]
- Zestaw szyn typu kramera [szt. 2]

Pakiet III. Ratownictwo chemiczne;
- Ubranie chemiczne TYCHEM [szt. 3]
- Klucze do gazu [szt. 1]

Pakiet IV. Pożar sadzy
- Zestaw kominiarski [szt. 1]
- Sito kominowe [szt. 2]

Oraz szczegółowa:
- Motopompa szlamowa Honda WT40X [szt. 2]

Koszt: 67 tys.
Udzielony rabat: --
Do zapłaty: 67 tys.
Stan konta: 223 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Wrzesień 2018, 19:20:35 »
Witam. Do podziału bojowego wprowadzamy:
- SLOp Dacia Duster 440[D]90
-  SBUS Volkswagen T5 TDI MultiVan  440[D]94
- GBA 2,5/16 Mercedes Atego 1326/Moto-Truck 441[D]22
- GCBM 18/9 Jelcz 316/Metalchem 441[D]39
- SLRR Nissan NP 300  441[D]90
- Łódź ślizgowa, płaskodenna Marine 17H 441-Ł1

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Wrzesień 2018, 19:43:10 »
09:00 Dyspozytor SKKP Jawor odbiera zgłoszenie o pożarze altany. Po dosyć krótkim wywiadzie wie gdzie się pali, więc ogłasza alarm w JRG

UWAGA! WYJAZD ZASTĘPU GBA! POŻAR ALTANKI W PARKU! POWTARZAM! WYJAZD ZASTĘPU GBA, POŻAR ALTANKI W PARKU OD STRONY MICKIEWICZA!

Strażacy zjeżdżają do garaży, ubierają nomexy, następnie wskakują do wozów. Kierowca uruchamia sygnały, a dowódca zgłasza alarmowe opuszczenie koszar.

-Jawor998, tu 41-21, zgłaszam wyjazd do pożaru.
-Zrozumiałem

Przejazd ulicami: Kościuszki>Chopina>Chrobrego>Mickiewicza>Struga>Dojazd do parku

09:06 Zastęp dojechał na miejsce. Kierowca ostrożnie wjeżdża w park, po czym podjeżdża pod palącą się altankę. Z dziur, które występują między płomieniami dowódca zauważa leżące osoby.

-Jawor998, tu 441-21, dojechałem na miejsce, podaje ci sytuacje; Pali się altanka drewniana, wymiary to około 2 x 4 x 3m. W środku z tego co zauważyłem mogą być ludzie, przyślij mi tutaj karetke na miejsce. Do altanki nic nie jest podłączone
-Zrozumiałem. Działajcie

Rota I wypada z kabiny, następnie rozwija LSN. Kierowca uruchamia przystawkę autopompy, po czym udaje się do panelu i odkręca zawór na LSN, a następnie podkręca obroty. Rota I przystępuje do gaszenia pożaru. Dowódca w tym czasie szuka bezpiecznego wejścia do altanki.

09:10 Na miejsce przyjeżdża karetka. Pożar został opanowany na tyle, że można wyciągnąć ze środka poszkodowanych. Przodownik roty wraz z dowódcą akcji wchodzi do środka, a następnie wyciąga poszkodowanych. Z wyglądu można się domyślić, że są to bezdomni. Zostają od razu przekazani dla ZRM. Po przekazaniu przodownik wraca do pomocnika i kontynuują gaszenie.

09:15 Stan bezdomnych jest ciężki. Medycy podłączają do nich tlen w przepływie 20l/min i oczekują na 2gą karetkę

-Jawor998 tu 41-13, słuchaj przyślij mi jeszcze jedną karetkę. Mamy dwójkę poszkodowanych.
-Zrozumiałem

09:20 Pożar został opanowany. W tym czasie na miejsce przyjechała druga karetka. Ratownicy Medyczni dają poszkodowanych na nosze (cały czas podpięci sa do tlenu), a następnie odjeżdżają z miejsca alarmowo do szpitala. Strażacy zwijają sprzęt, a następnie wracają do koszar

-Jawor998, 21 zakończył. Na nasłuchu do koszar.
-Przyjąłem

09:29 Strażacy dojechali do koszar.

-Jawor998, tu 21. Jestem w koszarach
-Przyjął

Meldunek z akcji:
Godzina alarmowania: 09:00
Godzina dojazdu: 09:06
Godzina zakończenia działań: 09:20
Łączny czas działań: 14 minut
Numer działań: 014/2018

Siły i środki:
JRG Jawor:

MS Legnica, ul. Cmentarna:

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Wrzesień 2018, 19:57:21 »
21:09 Dyspozytor SKKP Jawor odbiera zgłoszenie o zaginięciu osoby. Po krótkim wywiadzie, wie już wszystko, co powinien wiedzieć. Ogłasza on alarm w JRG, uruchamia syrenę alarmową w OSP Jawor, Wądroże, w Sadach Dolnych i Górnych.

UWAGA! WYJAZD ZASTĘPU GBA! ZAGINIĘCIE STARSZEJ OSOBY! PUNKT KONCENTRACYJNY JEST W OŚRODKU ZDROWIA W BOLKOWIE!

Strażacy zbiegają do garaży, ubierają nomexy dowódca zgłasza wyjazd.

-Jawor998, 21 zgłaszam wyjazd
-Przyjałem. Na miejsce zadysponowałem ci jeszcze Bolków, Wądroże oraz Jawor.

21:15 Zastęp dojechał na miejsce. Dowódca wychodzi z rotą I z kabiny, następnie wchodzą wszyscy do budynku na świetlice. Zostają tam przekazane informacje takie jak: Opis poszukiwanego, wiek, wzrost, nazwisko, rysopis. Za nim rozpoczniemy poszukiwania oczekujemy jeszcze na jednostki OSP.

21:25 Na miejsce dojechały już wszystkie siły i środki. Osób do poszukiwań jest około 50, więc raczej wystarczy, do przeszukania większej części miasta. Wszystko zostaje omówione jeszcze raz, każda grupa dostaje opis poszukiwanego i rozpoczynają się poszukiwania. Zaczynamy od przeszukiwania parku, następnie zamku, pól itd. Z opisu wiemy, że jest to osoba koło 60 lat, około 170cm wysokości, kobieta. Ma zaburzenia z pamięcią.

22:00 Żadna grupa jeszcze nie znalazła poszukiwanego. Poszukiwania dalej trwają, lecz z godziny na godzine jest coraz ciemniej i zimniej.

00:00 Udało nam się znaleźć poszukiwaną osobę. Przekazujemy to dyspozytorowi, a następnie przystępujemy do udzielania pierwszej pomocy. Kierowca przy użyciu masztu oświetleniowego oświetla nam poszkodowanego, jak i wyposażenie torby. Dowódca w tym czasie zabezpiecza miejsce.

-Jawor998, tu 41-21, znaleźliśmy poszkodowanego. Przystępujemy do udzielania pierwszej pomocy, przyślij mi karetkę na budowe obwodnicy.
-Zrozumiałem, wysyłam

00:20 Na miejsce dojeżdża karetka, która zabiera poszkodowanego. My zwijamy sprzęt i wracamy do koszar.

-Jawor998, tu 21 zakończyłem działania, poszkodowany przetransportowany do szpitala w Legnicy. Wracamy do koszar.
-Zrozumiałem

00:30 Zastęp w koszarach.

-Jawor998, 41-21 w koszarach
-Przyjąłem

Meldunek z akcji:
Godzina alarmowania: 21:09
Godzina dojazdu: 21:15
Godzina zakończenia działań: 00:20
Łączny czas działań: 3 godziny 5 minut
Rodzaj: Miejscowe Zagrożenie - Poszukiwania starszej kobiety
Numer działań: 015/2018

Siły i środki:
JRG Jawor:

OSP Wądroże Wielkie:

OSP Sady Dolne:
- GBA 2.2/27 VOLVO FL 6 449[D]76

OSP Sady Górne:
- GLM 8 - FORD TRANSIT  447[D]81

OSP Bolków:
- GCBA 3,5/3 SCANIA 447[D]73

MS Legnica, ul. Cmentarna:
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2018, 20:01:51 wysłana przez Bober. »

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Wrzesień 2018, 17:03:09 »
13:50 Do SKKP Jawor wpływa zgłoszenie o pożarze traw. Po wywiadzie dyspozytor ogłasza alarm w JRG oraz włącza syrenę alarmową w OSP Wądroże Wlk.

UWAGA! WYJAZD ZASTĘPU GBA DO POŻARU TRAW! WĄDROŻE, OBOK CMENTARZA!

Strażacy zbiegają do garaży, ubierają nomexy. Dowódca zgłasza wyjazd.

-Jawor998, 441-21 zgłaszam wyjazd
-Zrozumiałem

Przejazd ulicami: Kościuszki>Strzegomska>Armii Krajowej>Wrocławska>Wiejska>2184D>Dojazd pod miejsce.

13:56 Zastęp na miejscu. Działania gaśnicze zostały już podjęte przez tutejsza OSP. Rota I wypada z kabiny, następnie rozwija LSN. Kierowca uruchamia autopompę, a następnie otwiera zawór z LSN. Rota I przystępuje do gaszenia.

-Jawor998, tu 41-13, dojechałem na miejsce, podaje ci sytuacje: Pali się sucha trawa, około 10 arów. Wiatr wieje w kierunku północnym, pożar powoli się rozprzestrzenia. Chłopaki z Wądroża tłumią pożar przy użyciu tłumic, natomiast my przelejemy cały teren spalony oraz przekopiemy.
-Zrozumiałem

14:00 Pożar opanowany. Strażacy z wądroża biorą szpadle, po czym przekopują cały teren. Następnie przy użyciu lsn przelewamy go.

14:05 Pogorzelisko przekopane, oraz przelane. Strażacy zwijają sprzęt.

-Jawor998, 441-21 zakończył, wracamy do koszar
-Przyjąłem

14:13 Strażacy w koszarach. Uzupełniają wodę.

-Jawor998, 21 w koszarach
-Zrozumiałem

Meldunek z akcji:
Godzina alarmowania: 13:50
Godzina dojazdu: 13:56
Godzina zakończenia działań: 14:05
Łączny czas działań: 9 minut
Numer działań: 016/2018

Siły i środki:
JRG Jawor:

OSP Wądroże Wielkie:

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Wrzesień 2018, 17:06:06 »
Ocena następnym razem sorki dzisiaj mi brakuje czasu.

NA dzisiaj:

Wypadek ciężarówka ze świniami wypadła z drogi.

Plama oleju na jezdni.

Plama oleju na jezdni na długości 5 km.

Wypadek drogowy dachowanie samochodu osobowego.

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Bober.

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Wrzesień 2018, 18:26:46 »
10:00 Dyspozytor SKKP Jawor odbiera zgłoszenie o wypadku na 104km autostrady A4. Po krótkim wywiadzie ogłasza alarm w JRG Jawor, oraz uruchamia syrenę w OSP Wądroże Wlk.

UWAGA! WYJAZD ZASTĘPÓW GBA I GCBA! WYPADEK CIĘŻARÓWKI NA 104 KILOMETRZE A4!

Strażacy zjeżdżają do garaży, następnie podbiegają do szafek i ubierają nomexy.

10:02 Strażacy w wozach. Dowódca zgłasza opuszczenie koszar

-Jawor998, tu 441-12, zgłaszam wyjazd alarmowy zastępów 21 oraz 25.
-Zrozumiałem. Na miejsce zadysponowaną masz karetkę. Na miejscu jest policja z Legnicy.

Przejazd ulicami: Kościuszki>Strzegomska>Armii Krajowej>Wrocławska>Wiejska>2184D>Wjazd na A4 w Wądrożu Wlk.>Przebijanie się przez korek>Dojechanie na miejsce.

10:15 JRG na miejscu. Działania podjęte zostały już przez OSP (wykonanie dostępu do poszkodowanego oraz jego wyciągnięcie, odpięcie klem akumulatora.

-Jawor998, tu 41-12, dojechaliśmy na miejsce podaje ci sytuacje: Ciężarówka marki MAN zjechała z drogi, przebiła się przez barierę i wpadła do rowu. Przewozi ona trzodę chlewną. Z tego co wiem od policji to wykonany jest już telefon do firmy, w sprawie przeładunku. Najprawdopodobniej kilka świń zdechło w wyniku poobijania się. Cała trzoda jest spanikowana, biega po naczepie jak szalona. Zabezpieczymy naczepę przy użyciu podpór LQS i będziemy czekać na inny zestaw. Przyślij mi na miejsce jeszcze krokodylków. Dwie osoby poszkodowane.
-Zrozumiałem. Dzięki.

Rota I/21 wychodzi z kabiny, następnie udaje się do skrytki z podporami. Podpory zostają rozłożone po prawej stronie, w taki sposób, aby jak najwięcej podpory przylegało do ziemii jaki i naczepy. Rota I/25 również bierze podpory i podkłada je z drugiej strony.

10:17 Na miejsce dociera policja Jaworska. Legnicka drogówka odjeżdża z miejsca zdarzenia. Po rozstawieniu podpór strażacy JRG udają się do poszkodowanych, a następnie pomagają OSP.

10:20 Na miejsce docierają dwie karetki oraz ITD. Poszkodowani zostają przekazani dla ZRM.. Policja Jaworska wykonuje swoje czynności razem z ITD.

10:24 Stan kierowcy ciężarówki się pogorszył. Jedna karetka zabiera pasażera, a dowódca kontaktuje się z SKKP

-Jawor 998, tu 41-12, przyślij mi na miejsce helikopter
-Zrozumiałem.

10:27 Do miejsca wypadku dolatuje LPR. Dowódca nawiązuje z nim kontakt, a następnie wyznacza strażaków do zrobienia lądowiska.

10:33 Helikopter wylądował. Poszkodowany na noszach zostaje przekazany dla LPR, po przekazaniu LPR startuje, a karetka wraca do swoich czynności. Na miejsce przyjeżdża zastępczy zestaw. Trwa przeładowanie trzody.

10:35 ITD zakończyło swoje czynności. Strażacy przy użyciu wyciągarek wyciągają z rowu ciężarówkę, a następnie przy pomocy sorbentu posypują plamy ropopochodne.

10:37 Plamy posypane. KDR decyduje o odesłaniu OSP do remizy. Strażacy oczekują na pochłonięcie plamy przez sorbent.

10:40 Plama została wchłonięta. Strażacy zmiatają sorbent do wiaderka. Na miejsce w tym czasie dojeżdża holownik, który zaholuje zestaw na parking pomocy drogowej.

10:43 Sorbent zmieciony, teren uprzątnięty. Chowamy sprzęt, wsiadamy do wozów, a dowódca zgłasza powrót.

-Jawor998, tu 41-12, zakończyłem działania. Na nasłuchu do koszar.
-Zrozumiałem

10:50 Dojechaliśmy do koszar.

-Jawor998, 1-21 i 1-25 w koszarach
-Przyjąlem

Meldunek z akcji:
Godzina alarmowania: 10:00
Godzina dojazdu: 10:15
Godzina zakończenia działań: 10:43
Łączny czas działań: 28 minut
Rodzaj: Miejscowe Zagrożenie - Wypadek
Numer działań: 017/2018

Siły i środki: