Odp: O.S.P KSRG Rabka-Zdrój (Centrum)

Autor Wątek: Odp: O.S.P KSRG Rabka-Zdrój (Centrum)  (Przeczytany 15277 razy)

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 38
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #390 dnia: 04 Sierpień 2019, 23:26:20 »
30.07.2019r MZ

Tak więc minął ponad tydzień od ostatniego wyjazdu do akcji, ogólnie nasz rejon codziennie nawiedzają jakieś opady deszczu, które są czasem chwilowe i intensywne, jednak nadszedł wtorek, od rana przypieka słońce, tworzą sie również czarne chmury, które nie wróżą nic dobrego. No i po godzinie 15 przez nasze miasto przechodzi bardzo mocna ulewa z kilkoma mocnymi wyładowaniami. Drogi zamieniły się w rwące rzeki...

16:03 Dyżurny SKKP odbiera zgłoszenie o powalonym drzewie na drodze w kierunku Ponic. Po przyjęciu zgłoszenia alarmuje selektywnie OSP Rabka.

Tak więc część strażaków nadal pracuje mimo tej pogody, jednak niekórzy już wrócili a część przerwała pracę z powodu pracy. Deszcz już ustąpił jednak nadal lekko pada i znów wyszło słońce. Nad Rabką wznosi się Syrena Alarmowa, co nawet jakoś bardzo nie zdziwiło strażaków.

Po minucie do remizy dobiega Naczelnik, który otwiera bramy i udaje się do szatni gdzie zakłada swój Nomex, chwilę po nim dojeżdża Z-ca naczelnika oraz Prezes, wszyscy od razu wbiegają do szatni i ubierają się w Nomexy, Naczelnik odbiera zgłoszenie.

-Nowy Targ 998 dla Rabki !!!
-Zgłasza się Nowy Targ 998, OSP Rabka udaj się w kierunku Ponic powalone drzewo
-Zrozumiałem

Do Scanii za fajerę wsiada Z-ca Naczelnika, a dowódcę Naczelnik. Do remizy dojeżdżają po ponad 2 minutach bracia Paweł i Romek, oraz druhowie Wojciech i Piotrek. Więc pierwsza szóstka zajmuje miejsca w wozie, który jest gotowy już w trakcie 3 syreny.

16:05 Wyjazd GBARt w 6[ALARMOWO]

-Nowy Targ 998 tu Rabka 90 wyjazd
-Zrozumiałem

Po wyjeździe nasz zastęp ma do przejechania około 4km, jednak ruch jest dość spory na mieście więc w ruch idą poganiacze i przeciskanie się środkiem pomiędzy samochodami, jednak już po przejechaniu skrzyżowania ze sygnalizacją ruch zmalał i pozostała część drogi przebiegła dość szybko.

16:10 Dojazd na miejsce

-Nowy Targ 998 tu Rabka 90 na miejscu, drzewo na drodze, blokuje pas w kierunku Ponic, przystępujemy do działań
-Zrozumiałem

Po dojeździe nasz wóz zatrzymuje się tuż przed drzewem, załoga opuszcza pojazd, przodownik roty I zabiera pilarkę Makita i ją odpala, w tym czasie kierowca zajmuje się kierowaniem ruchem wahadłowo. Pozostała część załogi będzie przerzucać pocięte drzewo do rowu.

Do pocięcia mamy niedużego świerka więc robota pójdzie szybko i sprawnie, wpierw obcięte zostają gałęzi, które odbierają ratownicy i wrzucają do rowu, gdy zostaje nam sam pień zostaje przecięty na około 2m kawałki i również przerzucony do rowu, droga przejezdna, jednak my jeszcze bierzemy miotły i zmiatamy z drogi trociny i drobne gałązki. Po około 15min działania zostają zakończone

16:33 Koniec działań i odjazd GBARt do koszar

-Nowy Targ 998 tu Rabka 90 zakończyłem działania wracamy do koszar
-Zrozumiałem

16:42 Powrót do remizy GBARt

-Nowy Targ 998 tu Rabka 90 w koszarach
-Zrozumiałem

Po powrocie chłopaki już wyjmują użyty sprzęt podczas działań w tym wypadku pilarkę, która zostaje umyta oraz uzupełniona w paliwo i olej, miotły również zostają wyczyszczone, trwa mycie wozu. Międzyczasie SKKP odbiera kolejne zgłoszenie tym razem o żwirze na drodze na DK 28 w kierunku na Mszanę. Po przyjęciu zgłoszenia selektywnie alarmuje OSP Rabka

16:58 Podczas prac porządkowych po wyjeździe ponownie dzisiaj DSP zagrało melodyjkę a po chwili już nasza Syrena Alarmowa ponownie wchodzi na obroty, chłopaki od razu przerywają dotychczasowe zajęcia. Naczelnik odbiera z DSP zgłoszenie

-Zgłaszam się, OSP Rabka wyjedź jednym zastępem na DK 28 kierunek na Mszanę, żwir na drodze
-Zrozumiałem !

Gdy już wiadomo do czego jedziemy to Naczelnik kasuje syrenę bo cały zastęp jest już gotowy, szybko pakujemy się do wozu, kierowca odpala Scanię i po chwili już wyjeżdżamy.

17:00 Wyjazd GBARt w 6[ALARMOWO]

-Nowy Targ 998 tu Rabka 90 wyjazd
-Zrozumiałem

Po wyjeździe ruch jak to w sezonie turystycznym jest duży więc ponownie pozostaje nam się przebijać między samochodami na sygnałach i wspomagając się poganiaczem. Do przejechania mamy około 2km

17:03 Dojazd na miejsce

-Nowy Targ 998 tu Rabka 90 na miejscu, słuchaj żwir na drodze wyniesiony z polnej drogi, żwir na około 150m. To co z grubsza usuniemy łopatami resztę spłukamy wodą ten drobniejszy z błotem
-Zrozumiałem

Po dojeździe od razu rota I zabrała z wozu dwie łopaty i rozpoczęła usuwania grubych kamieni przerzucając je na pobocza, w tym czasie rota II zajęła się już kierowaniem ruchem wahadłowo, kierowca załączył przystawkę i udał się do panelu autopompy, a dowódca w tym czasie już rozwinął LSN. Po chwili woda została podana i dowódca prądem zwartym usuwa drobny żwir z błotem na pobocza w jedno miejsce, z którego już łopatami to się przerzuci dalej. Po jakimś czasie jeszcze przejeżdżamy dalej i ponownie działamy w ten sam sposób. Z pobocza drogi na koniec błoto z drobnym żwirem zostaje przerzucone łopatami poza drogę. Działania kończą się po 20 minutach, łopaty zostają opłukane z brudu i włożone na miejsce, SN zostaje pozwijane. Zastęp pakuje się do wozu.

-Nowy Targ 998 dla Rabki 90
-Zgłaszam się dla 90
-Koniec działań odjazd do koszar
-Słuchaj mam jeszcze jedno zgłoszenie o zapchanym przepuście na Ul Kościuszki
-Zrozumiałem już się tam udajemy
-Prawidłowo

17:27 Odjazd alarmowy do kolejnego zgłoszenia

17:32 Przyjazd na miejsce

-Nowy Targ 998 tu Rabka 90 na miejscu, widzimy zapchany przepust drobnymi gałązkami oraz trawą i śmieciami, woda się spiętrzyła i wylewa nadal na drogę, przystępujemy do udrożnienia przepustu
-Zrozumiałem

Po dojeździe zastęp opuszcza wóz, rota I zakłada pasy bojowe i zostaje przywiązana linką ratowniczą do naszego wozu w asekuracji dowódcy i kierowcy, rota II w tym czasie wyciąga bosaka i widły, które podaje rocie I, która następnie rozpoczyna usuwanie syfu z przepustu tym samym go udrażniając. Po 15 minutach przepust drożny woda opada, chłopaki kończą działania i sprzęt wkładają na swoje miejsce

17:49 Koniec działań i odjazd do remizy

-Nowy Targ 998 tu Rabka 90 koniec działań wracamy do koszar
-Zrozumiałem OSP Rabka

17:54 Powrót do remizy

-Nowy Targ 998 tu Rabka 90 w koszarach
-Zrozumiałem

Po powrocie do remizy od razu trwa mycie podręcznego sprzętu, który został użyty, dodatkowo uzupełniono zbiornik w Scanii i przystąpiono do jej mycia w wewnątrz i zewanątrz.
Gdy wóz jest w pełni gotowy do wyjazdu, zostaje wprowadzony do garażu, chłopaki zdejmują Nomexy i odkładają na swoje miejsca w szatni po czym udają się do socjalnego na kawkę

30/Lipiec 2019r
Nr Wyjazdu: 87-89
Rodzaj zdarzenia: Usuwanie skutków burzy/Ponice, DK28, Kasprowicza
Wyjazd poza Gminę/Powiat:NIE/NIE
Godzina Alarmowania: 16:03
Godzina Wyjazdu:

GCBA -
GBARt - 16:05
SLRt -
SH -

Czas Wyjazdu:

GCBA-
GBARt- 2min
SLRt -
SH -

Godzina Powrotu:

GCBA -
GBARt - 17:54
SLRt -
SH -

SiŚ

OSP KSRG Rabka-Zdrój

499[K]90 GBARt 3/32 Scania P370 4x4/Szczęśniak (6)

Udział w akcji brali:

Dowódca: Tomasz M
Kierowca: Rafał K
Rota I: Zbigniew W, Roman L
Rota II: Paweł L, Piotr W

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 38
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #391 dnia: 05 Sierpień 2019, 01:11:50 »
30.07.2019r Pożar

A wiec dzisiejsze popołudnie okazało się dla naszej jednostki bardzo pracowite, ponieważ w ciągu 2 godzin wpadły nam trzy zgłoszenia, jednak chyba to nie koniec zmiennej pogody na dziś ponieważ już około 19 znów przyszedł kolejny porządny deszcz a z nim burza, kilkanaście wyładowań piorunów i dochodzi do nieszczęścia ponieważ w Skawie w zabudowania gospodarcze uderzył piorun co spowodowało pożar.

19:45 Dyżurny SKKP odbiera liczne zgłoszenia o pożarze zabudowań gospodarczych w miejscowości SkawaXXX z informacji uzyskanych od zgłaszających pożar jest już w fazie mocno rozwiniętej w bliskim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Po przyjęciu zgłoszenia Dyżurny natychmiast selektywnie alarmuje OSP Skawa, Rabka, Spytkowice, Raba Wyżna oraz Zaryte. Dodatkowo na miejsce wysyła od siebie 491-25 oraz 53.

Podczas gdy cała nasza szóstka siedzi na remizie po poprzednich zdarzeniach i radio ponieważ znów przyszła burza z ulewą na DSP poszła selektywna i kolejna to już była do nas, po raz trzeci tego dnia Syrena Alarmowa wznosi się nad Rabką, a następnie lecą już kolejne selektywne, więc już wiemy że chyba to coś większego jak kolejny przepust czy piwnica, chłopaki od razu wskakują w swoje Nomexy, Naczelnik odbiera z DSP zgłoszenie

-Na odbiorze Nowy Targ dla Rabki, udaj się dwoma gaśniczymi do Skawy XXX Pożar zabudowań gospodarczych!
-Zrozumiałem!!!

Gdy tylko pada hasło "POŻAR" załoga natychmiast pakuje się do Jelcza, który zostaje odpalony, skład zasiada w taki sam sposób jak na poprzednich akcjach. Trwa nabijanie powetrza po przez obroty maksymalne w Jelczu co też powoduje że w garażach jest siwo od dymu.
W trakcie do remizy dociera kierowca Grzesiek, który już wie że ma odpalać Scanię  więc do niej wskakuje. GCBA gotowy do wyjazdu w ciągu 1,5 minuty

19:46 Wyjazd GCBA w 6[ALARMOWO]

-Nowy Targ 998 tu Rabka 91 zgłaszam wyjazd
-Zrozumiałem 91, wyjazd

Po wyjeździe od razu kierujemy się w kierunku starej Zakopianki przedzierając się przez opustoszałe ulice miasta a następnie od razu skręcamy na Skawę i lecimy w kierunku pożaru, do przejechania mamy ponad 4km. W tym czasie do remizy dojechali kolejni strażacy w tym Boguś z synem, a następnie Wojtek oraz Sebek i Kuba, wszyscy pakują się do szatni i zakładają Nomexy a następnie wskakują do Scanii jako kierowca wsiada jednak Bogdan, a dowódca Kuba, pozostali siadają na tyły... w trakcie 3 syreny zastęp GBARt jest już gotowy do wyjazdu

19:47 Wyjazd GBARt w 6[ALARMOWO]

-998 Nowy Targ OSP Rabka średnim wyjeżdża
-Zrozumiałem, 90 wyjazd

Scania jak i Jelcz leci tą samą drogą, jednak do remizy docierają kolejni strażacy w tym Michał i Kamil oraz Szymon i Staszek, chłopaki od razu się ubierają w Nomexy i wołają na radio z DSP SKKP

-Nowy Targ dla OSP Rabka !!!
-Zgłaszam się dla Rabki!
-Mamy skład na lekkiego wyjeżdżać?!!!
-Możecie wyjechać
-Zrozumiałem

Skład natychmiast pakuje się do Forda, który zostaje odpalony, jako kierowca wsiada Szymon, reszta załogi już obstawia pozostałe miejsca...

19:49 Wyjazd SLRt w 4[ALARMOWO]

-Nowy Targ tu Rabka SLRt wyjeżdza
-Zrozumiałem 92 wyjazd

Jako że kierowca Jelcza w tym wypadku Z-ca Naczelnika tnie równo przez Skawę to po 5 minutach nasz zastęp jest już na miejscu

19:51 Dojazd na miejsce GCBA

-Nowy Targ 998 tu Rabka 91 na miejscu, słuchaj pożar zabudowań gospodarczych drewniano murowanych, pożar otwarty, odłącz mi prąd od razu, w zagrożeniu budynek mieszkalny, nie wiem na tą chwilę co z w stodole oraz czy ewakuowano już inwenatarz !!! Siły i Środki niewystarczające Skawa dojeżdża już
-Zrozumiałe 91

W trakcie kiedy Dowódca przekazywał sytuację, kierowca zatrzymał pojazd na drodze przed budynkiem, oraz od razu uruchomił przystawkę autopompy po czym udał się do panelu. Rota I i II w AODO ubranych podczas jazdy od razu po zatrzymaniu wozu udała się do skrytek i zabrała 2 odcinki W75 i rozdzielacz budując linię od wozu w kierunku pożaru. Rota I od razu zabiera 3 odcinki W52 i prądownicę PROJET i buduje pierwszą linię gaśniczą a następnie linia zostaje nawodniona i podany zostaje pierwszy prąd wody w natarciu na płomienie. Dowódca udaje się na dokładne rozpoznanie...

Jak się okazuje z rozpoznania, płonie budynek gospodarczy konstukcji murowano-drewanianej w kształcie litery "L" w bliskiej odległości od zabudowań znajduje się budynek mieszkalny, w którym mieszka rodzina u której doszło do pożaru, właściciel widząc pożar od razu wyłączył na bezpiecznikach prąd w budynku jednym i drugim, oraz przystąpił do ewakuacji inwentarza, którym było 5 szt bydła oraz 2 szt trzody. Brak osób poszkodowanych wewnątrz znajdował się ciągnik Ursus C360 oraz sprzęt rolniczy a na poddaszu siano. Budynek gospodarczy w całości objęty płomieniami otwartymi, które sięgają kilku metrów...

Rota II po zbudowaniu linii głównej również zabiera 3 odcinki W52 i prądownicę PROJET i buduje od rozdzielacza kolejną linię gaśniczą i podaje kolejny prąd wody na płomienie w okolicach gdzie jest blisko budynek mieszkalny celem jego obrony.

Tuż po naszym dojeździe na miejsce docierają zastęp GCBA i GBA ze Skawy, chłopaki zatrzymuja sie za naszym Jelczem, od razu z ciężkiego Mana budują kolejne dwie linie gaśnicze i chłopaki w AODO jeden prąd wody podają w natarciu na zabudowania celem zbicia płomieni a drugi podają w obronie studząc budynek mieszkalny. Dodatkowo z Mana ze Skawy do naszego Jelcza zbudowano zasilanie wodne odcinkiem W75. Strażacy z GBA od razu podłączyli zasilanie dla swojego ciężkiego i wyjęli z wozu pompę NIAGARĘ, z którą udali się do stawu, który jest naprzeciw miejsca pożaru tym samym budując zasilanie wodne dla swojego Stara.

19:52 Dojazd na miejsce naszego GBARt

-998 Nowy Targ średni z Rabki na miejscu
-Zrozumiałem 90 na miejscu

Po dojeździe naszego drugiego zastępu, od razu chłopaki rozwijają linię zasilającą dla naszego Jelcza z odcinka W75 stojąc obok Jelcza. Kierowca uruchamia przystawkę i udaje się do panelu autopompy, zasilanie z Mana zostaje odpięte od Jelcza. Rota I i II ubrana już w aparaty buduje kolejną linię główną z 3 odcinków W75 i rozdzielacza i następnie wracają po kolejne dwa odcinki W52 na każdą rotę i budują dwie linie gaśnicze zakończone prądownicami PROJET. jednak do czasu wsparcia wodnego nie zostaje podana woda na linie gaśnicze, tylko zasilamy naszego Jelcza w wodę.

Kolejna jednostka, która dojechała na miejsce to Jelcz z OSP Spytkowice, chłopaki podłączają zasilanie bezpośrednio do Mana ze Skawy, do drugiej nasady zasilającej oraz budują 3 linię gaśniczą od środkowej nasady rozdzielacza i podają kolejny prąd wody w natarciu na dach, natomiast chłopaki ze Skawy i od nas po jednym prądzie wprowadzają do wnętrza przez okna bądź miejsca gdzie znajdowały się wrota do wnętrza.

19:53 Dojazd na miejsce SLRt

-Nowy Targ Rabka SLRt na miejscu
-Zrozumiałem, 92 na miejscu

Po dojeździe naszego lekkiego, załoga tego zastępu od razu dostała zadanie budowy punktu czerpania wody, więc ze skrytki wyciągnięto motopompę Tohatsu i zaniesiono ją ku stawie, następnie chłopaki wrócili do wozu i zabrali 2 odcinki ssawne oraz kosz a także 4 odcinki W75, podczas gdy jedna rota budowała linię ssawną do motopompy w tym czasie od dwóch nasad tłocznych zbudowano dwie linie zasilające w tym jeden podłączony do naszego GBARt a drugi na tą chwilę zamknięty. Na znak dowódcy tego zastępu operator odpala motopompę i zasysa wodę co powoduje nawodnienie linii i zasilanie naszego wozu, teraz już podane zostają kolejne dwa prądy wody w natarciu do wnętrza zabudowań przez roty z naszej Scanii.

Kolejna jednostka, która dotarła na miejsce to OSP Zaryte GCBA, który zatrzymał się za naszą Scanią i już buduje zasilanie wodne do Scanii, w tym momencie następuje podłączenie do Tatry do dwóch nasad zasilających linie od motopompy i zasilanie ich wozu, a oni zasilają już tylko naszą Scanię.

Natomiast za Spytkowicami docierają dwa zastępy GBA z Raby, które budują do nich zasilanie wodne i dostają zadanie przystawienie dwóch drabin wysuwnych do budynku, w miejscu gdzie płomienie zostały stłumione i ich celem jest otwarcie dachu i padanie tam dwóch prądów wody na poddasze, gdzie znajduje się siano.

Jednak z powodu niewystarczających sił i środków obecny KDR, którym jest nasz Naczelnik, telefonicznie przekazuje dalszą sytuacją i prosi o zadysponowanie kolejnych zastępów.

Dyżurny po otrzymaniu takiej informacji selektywnie alarmuje Rokiciny oraz Ponice. Działania trwają już około 20 minut więc roty pracujące przy budynku, zostają podmienione przez innych ratowników w aparatach a nasi oraz Skawa schodzą ku samochodom celem wymiany butli i odpoczynku.

Po 35 minutach od zgłoszenia na miejscu pojawia się 491-25 i 53, jednak podnośnik zostaje odesłany z powodu braku dojazdu, pozostaje 25, którym dowodzi z-ca dowódcy zmiany, przejmując dowodzenie na miejscu działań. Na miejsce udaje się również Oficer Operacyjny Powiatu oraz ściągnięty został D-ca JRG.

Po 45 minutach akcji na miejscu jest GBA z Rokicin, oraz GCBA z Ponic, Oba te zastępy mają zadanie zasilania wodnego wcześniej przybyłych zastępów, które jechały od strony Chyżnianki, oraz zadaniem ostatnich zastępów jest dowóz wody z hydrantu przy miejscowej OSP. Na miejscu również Policja, która zabezpiecza miejsce działań oraz prowadzi swoje czynności a także dociera PE, który odłącza budynek od prądu.

Po godzinie działań udaje się opanować płomienie, w tym momencie roty z liniami wchodzą już do wnętrza zabudowań, na tą chwilę na dolne części i dogaszają ciągnik oraz maszyny i inne rzeczy znajdujące się w tym miejscu.
Natomiast druga część strażaków rozebrała już poszycie dachowe usuwając blachę i robiąc dostęp do poddasza w pełni wypełnionego sianem, które nadal mocno się pali, wydzielając duże ilosci dymu.

Z naszych wozów zabrane zostają dwie lance gaśnicze na nasadę 52 i przepięto dwie prądownice z zastępu Skawy a nasze 4 roty w aparatach wchodzą na poddasze po drabinach z dwoma liniami zakończonymi lancami oraz z 4 szt wideł i rozpoczynamy przelewanie siana wbijając do niego lance, a następnie to siano widłami zostaje wyrzucane z poddasza na plac i zostaje tam przelewane za pomocą linii gaśniczych. I tak działania trwają, po 30 minutach następuje podmiana ratowników przy zrzucaniu siana. Z racji mroku Skawa oraz z naszej Scanii uruchomiono pneumatyczne maszty oświetleniowe i skierowano je w miejsce działań. Po około 2 godzinnych działaniach na miejscu Oficer Operacyjny z KP PSP oraz Dowódca JRG, dowodzenie przejmuje Oficer Operacyjny

Nadal trwa zrzucanie siana i przelewanie pogorzeliska oraz rozpoczęły się prace rozbiórkowe części drewnianej. Już niema konieczności używania aparatów, więc jednocześnie może znajdować się większa ilość ludzi przy budynku co przyspieszy działania.

Przed godziną 1 w nocy, całość siana usunięta teraz lance zostają wbite w stóg siana, który jest na dole i trwa jeszcze jego dokładne przelewanie podając wodę do wnętrza stogu. Zastępy powoli zbierają swoje sprzęty, KDR sprawdza jeszcze budynek po czym stwierdza że został on ugaszony. Miejsce przekazane Policji, która wkracza do swoich działań.

My mamy już sprzęt na wozach, wozy równiez uzupełnione w wodę. Chłopaki pakują się do wozów po czym zgłaszamy odjazd do remizy.

1:03 Zakończenie działań i odjazd GBARt GCBA i SLRt

-Nowy Targ 998 dla Rabki
-Zgłaszam się dla OSP Rabka
-Odjazd do koszar 90 91 92
-Zrozumiałem, odjazd zastępow

1:11 Powrót do remizy GBARt GCBA i SLRt

-Nowy Targ 998 tu Rabka 91 92 i 90 w koszarach
-Zrozumiałem, zastępy z Rabki w koszarach

Po powrocie niema lekko, wozy trzeba przygotować do kolejnych działań, jednak ludzi jest dużo to szybciej pójdzie, jedni mokre odcinki już myją i wciągają na wieżę, kolejni myją i sprawdzają użyty podczas działań sprzęt, taki jak widły, prądownice, lance oraz bosaki, siekiery i hooligany. Kolejni mają zadanie nabić butle od aparatów, oraz wyczyścić noszaki oraz je posprawdzać. I ostatni mają zadanie umycia dokładnego sprzętu mechanicznego jak Pompa Tohatsu oraz wnętrze skrytek, kabiny oraz ogólnie pojazdy z zewnątrz.
Działania te trwają około 3 godzin po czym sprzęt jest już na swoich miejscach, węże suche włożone na wozy, a umyte pojazdy wprowadzono do garaży. Chłopaki zdejmują Nomexy i odkładają je do suszarki, szybki papieros i rozchodzimy się bo rano praca czeka każdego...

3:25 Zamknięcie remizy i rozejście się

30/Lipiec 2019r
Nr Wyjazdu: 90
Rodzaj zdarzenia: Pożar zabudowań gospodarczych/Skawa
Wyjazd poza Gminę/Powiat:TAK/NIE
Godzina Alarmowania: 19:45
Godzina Wyjazdu:

GCBA - 19:46
GBARt - 19:47
SLRt - 19:49
SH -

Czas Wyjazdu:

GCBA- 1min
GBARt- 2min
SLRt - 4min
SH -

Godzina Powrotu:

GCBA - 1:11
GBARt - 1:11
SLRt - 1:11
SH -

SiŚ

OSP KSRG Rabka-Zdrój

499[K]90 GBARt 3/32 Scania P370 4x4/Szczęśniak (6)
499[K]91 GCBA 5/32 Jelcz 442/JZS (6)
499[K]92 SLRt Ford Transit 125 T350/Frank-Car (4)

KP PSP Nowy Targ

490[K]98- SLDiŁ Land Rover Discovery 3

JRG Nowy Targ

491[K]25- GCBA 5/32 MAN TGM 18.330/Stolarczyk
491[K]53- SCH 30 Volvo FM 12/Bumar
491[K]90- SLRr Nissan PickUp

OSP Skawa

497[K]42- GCBA 4,5/32 MAN TGM 18.340/Bocar
498[K]56- GBA 2,5/16 Star 244/JZS

OSP KSRG Raba Wyżna

499[K]66- GBAM 2,5/16+12 Star 244/Osiny
499[K]72- GBA 2,5/24 Mercedes Benz Atego/Bocar