OSP Jabłonka

Autor Wątek: OSP Jabłonka  (Przeczytany 756 razy)

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
  • Reputacja: 4
Odp: OSP Jabłonka
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Lipiec 2018, 13:53:14 »
Interwencja nr. 18/2018 - Pożar składowiska odpadów - 23:50 [24.07.2018]

Mamy ciepłą, wtorkową noc...naczelnik siedząc na nasłuchu słyszy o pożarze składowiska śmieci w Rabczycy, słyszy rozpoznanie i że siły i środki są niewystarczające...chwilę później na strażnicy załącza się syrena alarmowa...

23:52-Do strażnicy dociera naczelnik i druhowie. Drzwi garażowe zostają otwarte.
23:53-Kierowca odpala Midlinera. Naczelnik odbiera zgłoszenie, druhowie przebierają się w nomexy.

- Rabczyca998 zgłoś się dla Jabłonki
- Zgłaszam się
- Co masz dla nas ?
- Rabczyca, ul. Jeziorna, pożar składowiska śmieci
- Zrozumiałem

23:54-Kierowca wyjechał Midlinerem z garażu, następnie druhowie zamykają drzwi garażowe.
23:55-GBA-Rt alarmowo udaje się do interwencji w obsadzie sześciu druhów.

- Rabczyca998 Jabłonka GBA-Rt zgłasza wyjazd
- Tu Rabczyca, przyjąłem

00:07-GBA-Rt dojeżdża na miejsce zdarzenia. Kierowca wjeżdża przez bramę na teren składowiska i zatrzymuje się za innym wozem.
Naczelnik zgłasza dojazd na miejsce zdarzenia, następnie udaje się do KDR-a po dalsze dyspozycje.

- Rabczyca998 tu Jabłonka, jestem na miejscu
- Zrozumiałem

Sytuacja na miejscu: doszło do pożaru składowanego sprasowanego papieru, płonie cała dość duża sterta. Na miejscu obecnie 12 zastępów (5x GCBA, 6x GBA oraz 1x SLRr), podano już cztery prądy gaśnicze. W drodze zastępy z powiatów Leśnickiego i Zakrzewskiego. Brak hydrantów w pobliżu miejsca zdarzenia, wszystkie ciężkie samochody będą dowozić wodę, za średnich rozwijane są linie gaśnicze.

00:09-Na polecenie KDR-a nasza jednostka rozwija linię gaśniczą i podaje dwa prądy gaśnicze na płonącą stertę.
00:12-Strażacy z innej jednostki sprawili kurtynę wodną, która ma chronić przed promieniowaniem cieplnym stojącą nieopodal halę ponad to hala jest chłodzona jednym prądem gaśniczym.
00:20-Trwa akcja gaśnicza. Na miejsce zdarzenia docierają zastępy SCZ 18 Jelcz oraz GCBA 8/50 Renault Kerax z powiatu Zakrzewskiego.
00:30-Na chwilę obecną na pożar podawane jest dziewięć prądów gaśniczych oraz jeden w obronie hali.
W międzyczasie na miejsce zdarzenia dotarło wsparcie z powiatu Leśnickiego (GCBA 5/32 Scania oraz GBA 2,5/17 Renault Midlum i SPgaz Iveco Eurocargo). Druhowie pracujący bezpośrednio przy płonącej stercie są wyposażeni w AODO. Z racji iż na miejsce przybyło wielu strażaków, co 20 minut możliwe są zmiany.
01:00-Na chwilę obecną siły i środki na miejscu są wystarczające, nadal trwa walka z ogniem...
Ciężkie samochody na okrągło dowożą wodę, punkt czerpania wody znajduje się na oddalonym o około kilometr jeziorze.
01:23-Pożar został wstępnie opanowany, zadysponowane wcześniej dwie koparki przystępują do rozgrzebywania sterty...
Każdy rozgrzebany kawałek sterty jest dokładnie gaszony i przelewany gdyż prawie każda rozgrzebywana kostka papieru dostaje tlenu i żar w środku rozpala ogień na nowo.
02:00-Około jedna czwarta stery została rozgrzebana i przelana. Na miejsce zdarzenia dojeżdża SLOp z KW PSP.
02:30-Nadal trwa przegrzebywanie i dogaszanie pożaru...
02:50-Samochodem SLKw z JRG Rabczyca zostają dowiezione zgrzewki wody oraz ciepłe posiłki, strażacy pracują na zmianę...jedni pracują przy dogaszaniu, w międzyczasie drudzy mają chwilkę na odpoczynek i posiłek.
03:45-Prawie cała sterta została rozgrzebana i przelana, niestety w wyniku wysokiej temperatury kilka razy doszło do ponownego zapłonu.
04:05-Zastępy spoza powiatu odjeżdżają do swoich baz. Teraz działania przybierają charakter dozorowania pogorzeliska oraz dalszego przelewania śmieci.
04:40-KDR wydaje decyzje o powrocie kilku jednostek, w tym naszej. Na miejscu pozostają zastępy z JRG oraz GBA z OSP Rabczyca-Zarzecze oraz GBA Iveco i GCBA Steyr z OSP Milanówek
04:45-Druhowie po chwili odpoczynku zaczynają do zwijania sprzętu i pakowania go do wozu.
04:52-Dzięki uprzejmości chłopaków z Milanówka mamy pełny zbiornik bo dotankowali nas ze swojego GCBA.
04:56-GBA-Rt wyjeżdża z terenu składowiska. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Rabczyca998 zgłoś się dla OSP Jabłonka
- Zgłaszam się
- Zakończyłem działania i wracam do bazy
- Zrozumiałem

05:09-GBA-Rt podjeżdża pod remizę. Druhowie wysiadają i otwierają drzwi garażowe.
05:11-Wóz zaparkowany w garażu. Chłopaki rozkładają węże do suszenia. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Zgłasza się Rabczyca
- Jabłonka w bazie
- Przyjąłem

Naczelnik wypełnia listę wyjazdową, druhowie uporządkowują nomexy i sprzęcior. Po kilkunastu minutach strażnica zostaje zamknięta i niektórzy udają się do domu na bardzo zasłużony odpoczynek.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Raport:

Data zdarzenia: 24,25/07/2018
Godzina alarmowania: 23:50
Godzina powrotu do bazy: 05:11
Łączny czas działań: 5 godzin 21 minut
Typ zdarzenia: Pożar
Opis zdarzenia: Pożar sprasowanego papieru na składowisku odpadów
Miejscowość: Rabczyca, ul. Jeziorna

Zadysponowane służby/zastępy:

KW PSP Kraków:
220[K]90 - SLRr Toyota Land Cruiser

JRG Rabczyca:
581[K]21 GBA 2,5/17 Renault Midliner M210/ISS - ( 6 osób)
581[K]26 GCBA 5/32 Renault Kerax/ISS - (3 osoby)
581[K]91 SLRr Toyota Hilux - (3 osoby)

JRG Zakrzewo:
331[K]26 GCBA 8/50 Renault Kerax/ISS - (3 osoby)
331[K]39 SCZ 18 Jelcz 620/Metalchem - (2 osoby)

JRG Leśnica:
541[K]22 GBA 2,5/17 Renault Midlum - (6 osób)
542[K]25 GCBA 5/32 Scania P400 - (4 osoby)

OSP Siennice:
580[K]03 GBA 2,5/16 Mercedes-Benz Atego 1329/Bocar - (6 osób)

OSP KSRG Turzówka:
589[K]16 GCBA 5/32 Jelcz 442/Osiny - (5 osób)

OSP KSRG Zalesie Dolne:
589[[K]45 GCBA 6/32 Jelcz 004/JZS - (4 osoby)

OSP KSRG Milanówek:
589[K]50 GBA 3,5/27 Iveco EuroCargo ML150E28/Szczęśniak - (6 osób)
589[K]51 GCBA 13/48 Steyr 1490/Rosenbauer - (3 osoby)

OSP Trzemesin:
587[K]12 GCBA 8/32 Tatra 815/Karosa - (4 osoby)

OSP Jabłonka:
589[K]34 GBA-Rt Renault Midliner M210/ISS - (6 osób)

OSP Rabczyca-Zarzecze:
587[K]62 GBA 2,5/17 Renault Midlum 220 dCi/ISS - (5 osób)

OSP Zalesie Dolne:
587[K]67 GBA-Rt 2,5/16 Star-MAN 14.225/Stolarczyk - (6 osób)

« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2018, 09:13:35 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Sierpień 2018, 19:38:02 »
Interwencja nr. 19/2018 - Pożar zboża na pniu - 12:10 [28.07.2018]

Mamy bardzo upalną i gorącą sobotę...jak to przez lato na polach pełno traktorów bo ludzie w polu robią...kilkanaście minut na remizie załącza się syrena, chłopaki porzucają swoje dotychczasowe zajęcia i udają się na alarm...

12:12-Do strażnicy docierają pierwsi druhowie, garaż zostaje otwarty i chłopaki ubierają się w nomexy.
12:14-Kierowca odpala Midlinera i wyjeżdża nim przed garaż. Naczelnik odbiera zgłoszenie.

- Zgłaszam się
- Co się dzieje ?
- Udaj się do miejscowości Pietrzyki na wysokości granicy z waszą gminą, pożar zboża
- Zrozumiałem

12:15-GBA-Rt alarmowo udaje się do zdarzenia w obsadzie pięciu druhów. Dowódca zgłasza wyjazd.
W strażnicy zostają młode chłopaki z MDP, którzy przylecieli na alarm

- Rabczyca998 tu Jabłonka GBA-Rt zgłaszam wyjazd
- Zrozumiałem

12:26-Zastęp na miejscu. Dowódca zgłasza dojazd i udaje się do KDR-a po dalsze dyspozycje.

- Przyjąłem

Sytuacja na miejscu: Doszło do pożaru zboża na powierzchni około 10 hektarów, przy pomocy traktorów z pługami udało się zrobić "pas" dzięki któremu ogień nie będzie się rozprzestrzeniał głębiej w pole. Na miejscu aktualnie jest dziewięć zastępów.

12:28-Na polecenie KDR nasz zastęp podjechał ku chłopcom z Suchej Góry, naszym zadaniem razem z chłopcami z Suchej Góry będzie uchwycenie ognia od strony naszej gminy i pomoc przy dogaszaniu pożaru od strony wsi Pietrzyki. Pożar od strony Łodygów został już opanowany i zastępy które pracują od tamtej strony dogaszają już pożar...
12:30-Druhowie rozwijają linię szybkiego natarcia, kierowca puszcza wodę i na płonące zboże został podany prąd wody. Druhowie z OSP Sucha Góra swoim Magirusem podjechali kawałek dalej i powolutku podjeżdżając autem gaszą pożar z szybkiego natarcia wzdłuż miedzy.
12:38-Na aucie koniec wody ale udało się opanować pożar od naszej strony, kierowca wraz z dowódcą udają się po wodę do najbliższego hydrantu. Druhowie zabierają tłumice i dogaszają pogorzelisko.
12:52-GBA-Rt wraca na miejsce z pełnym zbiornikiem. Chłopaki rozwijają LSN i przelewają jeszcze pogorzelisko...
12:56-Podjeżdża ku nam GCBA z OSP Pietrzyki i przy pomocy działka pomagają nam przelać pogorzelisko.
13:01-Od strony naszej gminy pożar ugaszony, dowódca przez radio pyta KDR-a o dalsze dyspozycje.
13:03-Decyzją KDR-a jednostki gaszące pożar od strony naszej gminy mogą wrócić do baz.
13:05-Chłopaki pakują sprzęt do wozu. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłaszam się
- Działania zakończone, wracamy do bazy
- Przyjąłem

13:09-Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia i udaje się do naszej miejscowości.
13:20-Wóz podjeżdża pod jeden z hydrantów w naszej miejscowości, następnie auto tankowane jest wodą...
13:27-Midliner z pełnym zbiornikiem pod strażnicą, garaż otwarty więc kierowca od razu cofa do garażu.
13:28-Reno w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Zgłaszam się
- Jesteśmy w bazie
- Przyjął

Chłopaki z MDP pomagają druhom przy uporządkowaniu auta i sprzętu, kilkanaście minut później remiza zostaje wyzamykana i wszyscy rozchodzą się...
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2018, 19:43:27 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 36
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Sierpień 2018, 17:31:13 »
Ocena Akcji

Akcje prawidłowo, oczywiście jakieś tam błędy się pojawiły ale nie chce mi się osobno pisać

Za akcje +28 tys

Budżet 156tys

Akcje

Piątek 23:50 Nad twoim regionem nadchodzi oberwanie chmury, SKKP odbiera liczne zgłoszenia o zalanych piwnicach, posesjach, oraz drogach. W wielu miejscach podmyło pobocza i żwir znajduje sie na drogach, dodatkowo są też powalone drzewa. Z każdą minutą coraz więcej OSP jest alarmowanych do lokalnych zdarzeń

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Sierpień 2018, 08:55:46 »
Interwencja nr. 20/2018 - Zalana posesja - 23:50 [24.08.2018]

Kilkanaście minut temu nad nasz region nadchodzi oberwanie chmury, sytuacja w naszym powiecie oraz powiecie ościennym staje się naprawdę trudna. Dyspozytorzy otrzymują dziesiątki zgłoszeń, a to dopiero początek usuwania skutków...

23:50-W naszej miejscowości rozlega się dźwięk syreny alarmowej, druhowie wyrwani ze snu udają się do remizy...
23:52-W gęstych strugach deszczu do remizy przybywa naczelnik oraz dwóch druhów. Otwierają oni garaż oraz odbierają zgłoszenie.

- Zgłaszam się
- Co masz dla mnie ?
- Jabłonka, ul. Owocowa, zalana posesja
- Przyjąłem

23:53-Kierowca odpina kompresor od auta, a następnie odpala wóz i wyjeżdża nim przed garaż.
23:54-Drzwi garażowe zostają zamknięte. Druhowie wsiadają do wozu.
23:55-GBA-Rt alarmowo udaje się do zdarzenia w obsadzie pięciu osób. Dowódca zgłasza wyjazd.

- Rabczyca998 tu Jabłonka GBA-Rt zgłaszam wyjazd
- Zrozumiałem

23:58-GBA-Rt na miejscu. Dowódca zgłasza dojazd i udaje się na rozpoznanie.

- Przyjąłem

00:00-Dowódca melduje rozpoznanie do SKKP. W międzyczasie druhowie szykują potrzebny sprzęt, czyli bosaki i łopaty oraz węże i niagarę.

- Rabczyca998 dla OSP Jabłonka
- Zgłaszam się
- Mamy tu zapchany przydrożny rów i w wyniku tego zalewa nam tu ogródek na posesji, siły i środki wystarczające
- Zrozumiałem

00:02-Dwóch rozwija węże i odpala Niagarkę i pompa zaczyna sobie spokojnie wypompowywać wodę z ogródka.
W międzyczasie reszta chłopaków przy pomocy bosaków i łopat usiłuje udrożnić zapchany rów.
00:09-Udało się rozwalić zator w rowie i woda zaczyna sobie normalnie spływać. Poczekamy jeszcze chwilkę aż Niagara wychlipie jeszcze trochę wody...
00:17-Niagara zostaje wyłączona, na ogródku zostało trochę wody ale tego nie damy już rady wypompować pompą.
00:21-Sprzęt pochowany do auta. Dowódca wsiada do auta i zgłasza zakończenie działań.

- Zgłaszam się
- Przyjąłem ale udaj się na ul. Św. Marka, zalana piwnica
- Zrozumiałem

Kilkanaście sekund później wóz alarmowo odjeżdża z miejsca działań i udaje się we wskazane przez dyspozytora miejsce...

Data zdarzenia: 24/08/2018
Godzina alarmowania: 23:50
Godzina powrotu do bazy: 0:21
Łączny czas działań: 31 minut
Typ zdarzenia: Miejscowe Zagrożenie 
Opis zdarzenia: Zalana posesja
Miejscowość: Jabłonka, ul. Owocowa

OSP Jabłonka:
587[K]34 GBA-Rt 2/17 Renault Midliner M210/Wawrzaszek - (6 osób)
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2018, 21:52:32 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Sierpień 2018, 11:19:00 »
Interwencja nr. 21/2018 - Zalana Piwnica (Jabłonka) - 00:22 [25.08.2018]

Kończąc działania przy zalanej posesji na ul. Owocowej zostajemy przedysponowani do kolejnego zdarzenia, zgłoszenie dotyczy zalanej piwnicy na ul. Św Marka w dolnej części naszej wsi...

00:22-GBA-Rt odjeżdża z miejsca poprzednich działań i alarmowo udaje się do kolejnego zdarzenia.
00:24-Zastęp dojeżdża na miejsce, kierowca skręca z głównej drogi w poboczną uliczkę i podjeżdża pod wskazaną posesję.
00:25-Dowódca zgłasza dojazd i udaje się na rozpoznanie. Chłopaki od razu wyciągają Niagarę oraz dwa odcinki W-75.

- Zgłasza się Rabczyca
- Jesteśmy na miejscu, przystępujemy do działań
- Zrozumiałem

00:27-Niagarka zostaje rzucona na wodę i odpalona, woda jest wypompowywana do studzienki kanalizacyjnej.
Piwnica jest nieduża, a wody jest gdzieś po kolana więc wypompowanie nie powinno długo zająć.
00:35-Pompa na spokojno chlipie sobie wodę...na radiu straszny młyn i druhowie już wiedzą że ta interwencja nie będzie ostatnią tej nocy...
00:57-Piwnica została wypompowana, niagara zostaje zgaszona i wyciągnięta z piwnicy.
01:02-Sprzęt pochowany do auta, dowódca drogą radiową kontaktuje się z SKKP.

- Zgłaszam się
- Zakończyliśmy działania, masz coś jeszcze dla nas ?
- Mam jeszcze dwa zgłoszenia w twojej miejscowości, zanieczyszczona jezdnia w okolicy Lewiatana i powalone drzewo na terenie przedszkola
- Zrozumiałem, udajemy się do drzewa
- Dobra

I jak w poprzedniej sytuacji, GBA-Rt alarmowo udaje się do kolejnego zdarzenia...

Data zdarzenia: 25/08/2018
Godzina alarmowania: 00:22
Godzina powrotu do bazy: 01:02
Łączny czas działań: 40 minut
Opis zdarzenia: Zalana piwnica
Miejscowość: Jabłonka, ul. Św. Marka

OSP Jabłonka:
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2018, 20:53:42 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Wrzesień 2018, 21:19:06 »
Interwencja nr. 22/2018 - Powalone drzewo (Jabłonka) - 01:02 [25.08.2018]

Zostajemy zadysponowani do trzeciej już akcji związanej z usuwaniem skutków oberwania chmury...tym razem zgłoszenie dotyczy powalonego drzewa na terenie przedszkola w naszej miejscowości...

01:02-Midliner odjeżdża alarmowo z miejsca poprzednich działań i udaje się pod budynek przedszkola.
01:05-Wóz na miejscu. Kierowca parkuje nasz rydwan przed bramą przedszkola. Dowódca zgłasza dojazd.

- Zgłaszam się
- Jesteśmy na miejscu, mamy tu powalone drzewo oparte o płot, przystępujemy do działań
- Tu Rabczyca, przyjąłem

01:07-Chłopaki na spokojno wyciągają z auta piłę, odpalają ją i przystępują cięcia niedużej jabłonki.
Kierowca włącza oświetlenie na aucie aby oświetlić teren, chłopaki pomagają sobie również latarkami z hełmów.
01:15-Jabłonka została pocięte na kawałki ok. 40 cm i przeniesione na bok aby nie przeszkadzały na dróżce do przedszkola.
01:17-I rota miotłami zmiata trociny i resztki drzewa z kostki na trawnik...
01:21-Chłopaki chowają sprzęt do wozu. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłaszam się
- Zakończyliśmy działania na przedszkolu i jedziemy do kolejnego zdarzenia
- Przyjąłem

I jak w poprzedniej sytuacji, GBA-Rt alarmowo udaje się do kolejnego zdarzenia...

Godzina alarmowania: 01:22
Godzina powrotu do bazy: 01:21
Łączny czas działań: 19 minut
Opis zdarzenia: Powalone drzewo
Miejscowość: Jabłonka, teren przedszkola

OSP Jabłonka:
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2018, 09:01:54 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Wrzesień 2018, 09:18:03 »
Interwencja nr. 23/2018 - Zanieczyszczona jezdnia - 01:21 [25/08/2018]

Po zakończeniu działań przy powalonym drzewie chłopaki pakują sprzęt do auta i zastęp udaje się do kolejnego zdarzenia...

01:21-Odjeżdża spod przedszkola w naszej miejscowości i udajemy się w okolice supermarketu Lewiatan.
01:24-Docieramy do przysiółku Danielki gdzie doszło do zanieczyszczenia jezdni żwirem z pobocza, dowódca zgłasza dojazd.

- Zgłaszam się
- Jesteśmy przy zanieczyszczonej jezdni, przystępujemy do działań
- Zrozumiałem

01:25-I rota zabiera miotły uliczne i przystępuje do zgarniania żwiru na pobocze, II rota rozwija LSN.
01:26-Przy pomocy delikatnego prądu wody z LSN błoto i żwir są zmywane z jezdni.
01:31-Żwir został zmyty z jezdni. Z tego co słyszymy na radiu to sytuacja w powiecie nadal jest bardzo poważna...
01:34-Sprzęty pochowane do Midlinera. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłaszam się
- Zakończyliśmy działania, masz coś jeszcze dla nas ?
- Na chwilę obecną nic, proszę udać się do remizy i dyżurować
- Przyjąłem

01:35-Zastęp odjeżdża z przysiółku Danieli i kierowca powoli zjeżdża z góry do centrum wsi.
01:40-Wóz pod remizą, strażacy otwierają garaż. Kierowca ustawia auto tyłem do garażu.
01:42-Midliner zaparkowany w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Rabczyca998 tu Jabłonka, jestem w bazie, w razie czego załącz mi syrenę
- Zrozumiałem

Druhowie rozkładają mokre nomexy po grzejnikach oraz z hydrantu przy remizie uzupełniają stan wody na GBA-Rt. Następnie udają się do socjalnego i przy kawce czekają na ewentualne wyjazdy. Niektórzy z nich próbują choć chwilę się zdrzemnąć...

Godzina alarmowania: 01:21
Godzina powrotu do bazy: 01:42
Łączny czas działań: 21 minut
Opis zdarzenia: Zanieczyszczona jezdnia
Miejscowość: Jabłonka, przysiółek Danielki

OSP Jabłonka:

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Wrzesień 2018, 09:20:25 »
Interwencja nr. 24/2018 - Konar drzewa na jezdni - 02:08 [25/08/2018]

Lekko ponad 25 minut temu druhowie wrócili z działań do remizy, niestety nie było im dane długo odpocząć gdyż DSP wydaje swój charakterystyczny dźwięk selektywnego wywoływania, zapala się czerwona dioda i rusza syrena...

02:08-Chłopaki zbiegają do garażu i ubierają nomexy, kierowca odpala Midlinera.
02:09-GBA-Rt wyjechany przed garaż. Naczelnik odbiera zgłoszenie.

- Zgłasza się Rabczyca, udaj się na ul. Brzozową w miejscowości Żabieniec, konar na jezdni
- Zrozumiałem, zgłaszam wyjazd GBA-Rt
- Przyjąłem

02:10-GBA-Rt alarmowo udaje się do zdarzenia w obsadzie sześciu osób.
02:15-Jadąc przez Żabieniec widzimy jak wóz miejscowej OSP stoi przed jakimś budynkiem, chłopaki pompują piwnice.
02:16-Zastęp na miejscu. Dowódca udaje się na rozpoznanie.
02:18-Dowódca podaje rozpoznanie do SKKP. Chłopaki wyciągają z auta piłę i odpalają ją.

- Zgłaszam się
- Jestem na miejscu, mam tu około dwu i półmetrowy konar na jezdni, drzewo z którego spadł nie sprawia większego zagrożenia, przystępujemy do działań
- Przyjął

02:20-Kierowca oświetlił miejsce zdarzenia, chłopaki przystępują do cięcia konaru na mniejsze kawałki (ok. 40-45 cm)
02:22-Podczas gdy jeden z druhów piłą przecina konar, reszta przenosi pocięte kawałki na pobocze.
02:28-Konar usunięty z jezdni. Jeden z chłopaków wchodzi na dach po miotły.
02:30-Dwóch druhów miotłami zmiata z jezdni trociny i resztki drzewa.
02:34-Działania zakończone. Chłopaki chowają sprzęty do wozu.
02:36-Kierowca odjeżdża Midlinerem z miejsca zdarzenia. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłaszam się
- Zakończyłem działania, masz coś jeszcze dla nas ?
- Nie, wracajcie do bazy
- Przyjąłem

02:43-Wóz pod remizą, druhowie otwierają drzwi garażowe.
02:45-Midliner zaparkowany w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Rabczyca998 tu Jabłonka, jestem w bazie
- Przyjąłem

Chłopaki rozkładają nomexy po grzejnikach, następnie zamykają garaż i rozchodzą się do domów na zasłużony odpoczynek, jednocześnie mają nadzieję że już nic nie będzie się dziś działo

Raport ze zdarzenia:

Godzina alarmowania: 02:08
Godzina powrotu do bazy: 02:45
Łączny czas działań: 37 minut 
Opis zdarzenia: Konar na jezdni 
Miejscowość: Żabieniec, ul. Brzozowa

OSP Jabłonka:

« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2018, 09:45:24 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Wrzesień 2018, 13:18:29 »
Interwencja nr. 25/2018 - Plama oleju - 09:18 [13/09/2018]

Mamy czwartek, kilkanaście minut po godzinie dziewiątej...ogólnie na wiosce spokój bo dzieci w szkołach itp. w pewnym momencie na remizie załącza się syrena alarmowa. Druhowie, którzy akurat przebywają we wsi udają się na alarm...

09:20-Do remizy przybiega dwóch druhów, mają klucze więc otwierają drzwi garażowe.
09:21-Jeden z druhów odbiera zgłoszenie. Następnie kierowca wsiada do Mastera i odpala go.

- Zgłaszam się
- Co masz dla nas ?
- Jabłonka, Ul. Widokowa, plama oleju na zakręcie
- Zrozumiałem

09:22-Na alarm przybyło jeszcze dwóch druhów. Kierowca wyjechał Masterem z garażu.
Druhowie zabierają z Midlinera worek sorbentu i wrzucają go na GLM-a...
09:23-Chłopaki zamknęli drzwi garażowe, GLM alarmowo udaje się do zdarzenia w obsadzie czterech osób.

- Rabczyca998 tu Jabłonka, GLM zgłaszam wyjazd
- Przyjąłem

09:25-GLM na miejscu. Kierowca parkuje auto na poboczu. Dowódca udaje się na rozpoznanie.
09:26-Dowódca podaje rozpoznanie do SKKP. W międzyczasie chłopaki wyciągają worek ze sorbentem.

- Zgłaszam się
- Jestem na miejscu, samochód osobowy wjechał na kamień i uszkodził miskę, kierowca zatrzymał auto na poboczu, plama ma około 15 metrów długości, siły i środki wystarczające
- Zrozumiałem

09:27-Ponieważ nie mamy na aucie wózka do sorbentu to chłopaki przy pomocy łopaty posypują plamę sorbetem.
09:29-Plama zasypana, chłopaki ulicznicami dokładnie rozprowadzają sorbent po plamie.
09:35-Chłopaki poczekali chwilę aby olej uległ sorpcji i pakują sprzęt do wozu.
09:37-Dowódca zgłasza zakończenie działań. Kierowca odjeżdża wozem z miejsca zdarzenia.

- Zgłasza się Rabczyca
- Plama zasypana, sorbent pozostawiamy na jezdni, wracam do bazy
- Przyjąłem, po powrocie proszę o telefon
- Okej

09:40-Wóz pod remizą. Chłopaki otwierają drzwi garażowe.
09:42-GLM zaparkowany w garażu. Dowódca telefonuje do SKKP, chłopaki rozbierają się z nomexów.

Kilka minut później druhowie zamykają remizę i wracają do swoich poprzednich zajęć...

Raport ze zdarzenia:

Data zdarzenia: 13/09/2018
Godzina alarmowania: 09:18
Godzina powrotu do bazy: 09:42
Łączny czas działań: 24 minuty 
Opis zdarzenia: Plama oleju o długości 15 m
Miejscowość: Jabłonka, ul. Widokowa

OSP Jabłonka:
587[K]35 GLBM 0,3/0,5 Renault Master/Bibmot - (4 osoby)

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Wrzesień 2018, 22:16:24 »
Witam

Ocena Akcji

No co mam napisać panie, ujdzie w tłumie, mogłeś się bardziej postarać no ale przeżyję 30 tys na plus

Budżet

186 tys

Akcje

Niedziela

10:22 Pies wpadł do studni

Wtorek

9:10 Pożar osobówki pod marketem, po dojeździe zastajesz dwa sąsiednie samochody, które już zajęły się od tego pierwszego.

Piątek

Zabezpieczenie lądowiska dla LPR

Sobota

16:10 Ciągnik przygniótł mężczyznę w lesie, dojazd utrudniony

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Wrzesień 2018, 11:35:52 »
Interwencja nr. 26/2018 - Pies w studni - 10:22 [16/09/2018]

Nadeszła słoneczna i ciepła niedziela, ludzi na wsi dużo bo wszyscy mkną do kościoła na wpół do jedenastą, a inni wracają z poprzedniej mszy...w pewnym momencie na remizie załącza się syrena alarmowa. Po chwili chłopaki zaczynają gromadzić się pod strażnicą

10:23-Do remizy przybywa naczelnik wraz z innym druhem. Otwierają drzwi garażowe.
10:24-Midliner zostaje odpięty od kompresora i odpalony. Naczelnik odbiera zgłoszenie.

- Zgłasza się Rabczyca
- Co masz dla nas ?
- Jabłonka, w przydrożnej studni poniżej granicy z Lipkowem, pies w studni
- Zrozumiałem

10:25-Kierowca wyjeżdża Midlinerem z garażu. Druhowie zamykają drzwi garażowe.
10:26-I już po czterech minutach pełny zastęp alarmowo udaje się do interwencji. Naczelnik zgłasza wyjazd.

- Rabczyca998, Jabłonka GBA-Rt zgłaszam wyjazd
- Zrozumiałem, w drodze macie również Lipkowo
- Przyjąłem

10:29-Zastęp dociera na miejsce zdarzenia, kierowca zatrzymuje wóz na drodze i pozostawia go na błyskach oraz awaryjnych.
10:30-Dowódca zgłasza dojazd i rozpoznanie do SKKP. Na miejsce dociera zastęp SLRwys z OSP KSRG Lipkowo.

- Zgłaszam się
- Jestem na miejscu, w studni znajduje się średnich rozmiarów pies, właściciel zwierzęcia na miejscu
- Przyjąłem

10:32-Po przeanalizowaniu sytuacji razem z druhami z Lipkowa podjęliśmy decyzję o zejściu po drabinie do studni, zapięciu psa w szelki i wyciągnięciu go przy pomocy liny.
10:34-Druhowie składają drabinę nasadkową i wkładają ją do studni. Jeden z chłopaków ubiera się w AODO.
10:37-Jeden z druhów wchodzi w AODO do studni. Pies jest bardzo wystraszony i po chwili udaje się go zapiąć w szelki.
10:41-Pies zapięty w szelki jest wyciągany na linie do góry. Poniżej psa na drabinie idzie ratownik, który go asekuruje.
10:43-Wyczerpana psina została wyciągnięta na powierzchnię i przekazana właścicielowi.
10:45-II rota zabezpiecza studnię przy pomocy taśmy ostrzegawczej aby już żaden czworonóg tam nie wpadł.
I rota zwija sprzęty i chowa je do wozu. SLRwys z OSP KSRG Lipkowo odjeżdża do bazy.
10:47-Chłopaki w wozie. Dowódca zgłasza zakończenie działań, kierowca odjeżdża z miejsca zdarzenia.

- Zgłaszam się
- Pies wyciągnięty, wracamy do bazy
- Przyjąłem

10:50-Midliner pod strażnicą. Chłopaki otwierają drzwi garażowe.
10:52-Renówka zaparkowana w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Zgłaszam się
- 707-28 w bazie
- Zrozumiałem

Chłopaki udają się do socjalnego na kawkę oraz uzupełnić zaległe papiery za akcję itp.

Raport ze zdarzenia:

Data zdarzenia: 16/09/2018
Godzina alarmowania: 10:22
Godzina powrotu do bazy: 10:52
Łączny czas działań: 30 minut 
Opis zdarzenia: Pies w studni
Miejscowość: Jabłonka, ul. Główna

OSP KSRG Lipkowo:
709[S]16 SLRwys Mitsubishi L200 - (4 osoby)

OSP Jabłonka:
707[S]28 GBA-Rt 2/17 Renault Midliner M210 - (6 osób)

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Wrzesień 2018, 12:05:56 »
Interwencja nr. 27/2018 - Pożar samochodu osobowego - 09:10 [18/09/2018]

Mamy wtorkowe rano, pod supermarketem Lewiatan w naszej miejscowości dochodzi do pożaru samochodu osobowego. Dyspozytor po odebraniu zgłoszenia alarmuje naszą jednostkę oraz zastęp 25 z JRG Rabczyca...na remizie załącza się syrena alarmowa...

09:12-Chłopaki zaczynają zbiegać się na alarm. Zostają otwarte drzwi garażowe.
Jeden z chłopaków odpina Midlinera z kompresora i odpala go. Kolejny odbiera zgłoszenie.

- Rabczyca998 dla Jabłonki, zgłoś się
- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Pożar samochodu osobowego pod supermarketem lewiatan, w drodze 25 ode mnie
- Zrozumiałem

09:14-Kierowca wyjeżdża Midlinerem z garażu. Chłopaki zamykają drzwi garażowe.
09:15-GBA-Rt alarmowo udaje się do interwencji w obsadzie pięciu osób. Dowódca zgłasza wyjazd.

- Rabczyca998 tu Jabłonka, zgłaszam wyjazd
- Zrozumiałem

09:17-Wóz na miejscu, kierowca parkuje wóz na wjeździe na parking. Dowódca zgłasza od razu rozpoznanie.

- Rabczyca998 tu Jabłonka, jesteśmy na miejscu, ogniem całkowicie objęty jeden pojazd, a dwa sąsiednie również zaczynają się palić, zadysponowane siły i środki niewytarczające
- Zrozumiałem, dysponuję jeszcze zastęp OSP Lipkowo
- Okej

09:18-Chłopaki zakładają AODO, w międzyczasie dowódca z pozostałym druhem rozwijają linię główną (odcinek W-75 i rozdzielacz), a następnie linię gaśniczą (odcinek W-52, zasysacz liniowy, odcinek W-52 i prądownica pianowa).
09:19-Na miejsce dociera zastęp GCBA z JRG Rabczyca. I rota podaje pianę ciężką na pojazd całkowicie zajęty ogniem.
09:20-Miejsce zdarzenia zostaje zabezpieczone taśmą ostrzegawczą i wyznaczona zostaje strefa bezpieczna. Chłopaki z JRG podają dwa prądy wody na sąsiednie samochody, które uległy zapaleniu od pierwszego auta.
09:25-Nadal trwa akcja gaśnicza, nasi druhowie sprawili zasilanie z pobliskiego hydrantu do naszego wozu.
09:27-Na miejsce zdarzenia dociera zastęp GCBA z OSP KSRG Lipkowo. Pożar został ugaszony, przystępujemy do dogaszania.
09:30-Chłopaki z OSP KSRG Lipkowo rozwijają LSN i przystępują do dogaszania pojazdu, strażacy z JRG schładzają sąsiednie pojazdy.
Na miejsce zdarzenia dociera patrol policji.
09:35-Osobówka dogaszona, pojazd spłonął doszczętnie. Chłopaki z Lipkowa spłukują z parkingu podaną przez nas pianę.
09:37-Chłopaki zwijają sprzęty i chowają je do wozu. Woda w aucie została uzupełniona.
09:43-KDR wypisał papier o przekazaniu miejsca zdarzenia właścicielom pojazdów. Jeszcze chwilę popilnujemy pojazdów.
09:48-Po upewnieniu się że już nie ma żadnego zagrożenia mamy zgodę KDR-a na powrót do bazy.
09:50-Chłopaki w wozie, dowódca zgłasza zakończenie działań. Kierowca odjeżdża spod Lewiatana.

- Zgłaszam się
- Zrozumiałem

09:53-Wóz pod strażnicą. Chłopaki otwierają drzwi garażowe oraz wyciągają z wozu węże, które idą do suszenia.
09:55-Midliner zaparkowany w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Zgłasza się Rabczyca
- Jesteśmy w bazie
- Przyjąłem, dzięki

Druhowie uporządkowują sprzęt oraz rozłożyli mokre węże do suszenia. Następnie wypisują listę wyjazdową, zamykają remizę i rozchodzą się do domów.

Raport ze zdarzenia:

Data zdarzenia: 18/09/2018
Godzina alarmowania: 09:10
Godzina powrotu do bazy: 09:55
Łączny czas działań: 45 minut 
Typ zdarzenia: Pożar   
Opis zdarzenia: Pożar samochodu osobowego, doszło do zapalenia sąsiednich samochodów
Miejscowość: Jabłonka, parking Lewiatan

JRG Rabczyca:
701[S]25 GCBA 5/32 Jelcz 442/JZS - (4 osoby)

OSP KSRG Lipkowo:
709[S]14 GCBA 5/32 Jelcz 442/Osiny - (5 osób)

OSP Jabłonka:
707[S]28 GBA-Rt 2/17 Renault Midliner M210 - (5 osób)

Kia Ceed - Komisariat Policji w Lipkowie
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2018, 08:31:58 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Wrzesień 2018, 09:30:57 »
Interwencja nr. 28/2018 - Zabezpieczenie lądowiska dla LPR-u - 17:12 [21/09/2018]

Piątkowe popołudnie, pogoda jak na wrzesień ładna. Z jakieś 20 min temu przez wieś "leciała" karetka, w pewnym momencie na remizie załącza się syrena alarmowa. Chłopaki porzucają swoje dotychczasowe zajęcia i udają się na alarm do remizy.

17:15-Dopiero na trzeciej syrenie zjawia się ktoś z kluczami. Drzwi zostają otwarte i ci co przybyli wcześniej ubierają się w nomexy.
17:16-Naczelnik odbiera zgłoszenie z SKKP. Następnie kierowca odpina Midlinera od kompresora i odpala go.

- Zgłasza się Rabczyca
- Co masz dla mnie ?
- Jabłonka, boisko LKS, zabezpieczenie LPR
- Zrozumiałem, zgłaszam wyjazd GBA-Rt
- Przyjąłem 

17:17-Chłopaki na szybko wpakowali się do wozu. GBA-Rt alarmowo udaje się do interwencji w obsadzie pięciu osób.
Garaż zostaje otwarty i popilnują go młodzi chłopcy z młodzieżówki.
17:20-Dojeżdżamy ku boisku LKS, chłopaki wyskakują z wozu i otwierają bramę.
17:21-Kierowca wjechał autem na teren LKS-u. Na miejscu stoi karetka z poszkodowanym, który spadł z wysokości.
Dowódca zgłasza dojazd.

- Zrozumiałem

17:22-Chłopaki sprawdzają poprawność płyty boiska do lądowania (czy nie ma niebezpiecznych przedmiotów itp.)
17:30-Boisko przygotowane do lądowania. Nadal trwa oczekiwanie na śmigłowiec.
17:35-Helikopter nadlatuje i przystępuje do lądowania. Chłopaki pilnują aby żaden z gapiów nie wszedł na płytę boiska.
17:37-LPR wylądował. Trwa przekazanie pacjenta z karetki do helikoptera.
17:40-Śmigłowiec rozpoczyna startowanie. Nadal pilnujemy aby gapie nie weszli na boisko.
17:43-LPR odleciał z poszkodowanym na pokładzie. Zwijamy się do wozu.
17:44-Kierowca wyjeżdża z boiska LKS-u. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłaszam się
- Działania zakończone, wracamy do bazy
- Zrozumiałem

17:47-Renówka pod strażnicą, garaż mamy otwarty więc kierowca od razu cofa do niego.
17:48-GBA-Rt w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Zgłaszam się
- Jabłonka, GBA-Rt w bazie
- Przyjął

Chwilę później chłopaki zamykają strażnicę i rozchodzą się do domów

Raport ze zdarzenia:

Data zdarzenia: 21/09/2018
Godzina alarmowania: 17:12
Godzina powrotu do bazy: 17:48
Łączny czas działań: 36 minut
Opis zdarzenia: Zabezpieczenie lądowiska dla LPR-u
Miejscowość: Jabłonka, boisko LKS

OSP Jabłonka:
707[S]28 GBA-Rt 2/17 Renault Midliner M210 - (5 osób)

Ambulans (S) Mercedes-Benz Sprinter - ZZOZ Rabczyca

LPR Ratownik 4 - HEMS Gliwice
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2018, 11:41:03 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline Ochotnik998

• Ogniomistrz
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Wrzesień 2018, 12:34:37 »
Interwencja nr. 29/2018 - Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik - 16:10 [22/09/2018]

Sobotnie popołudnie, dziś rano odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze gdzie nasza jednostka zajęła II miejsce. Druhowie zorganizowali przy remizie grilla dla starszych i młodszych druhów. W pewnej chwili na remizie załącza się syrena alarmowa. Chłopaki natychmiastowo przebierają się w nomexy...

16:11-Naczelnik odbiera zgłoszenie z SKKP, następnie kierowca odpala Midlinera.

- Zgłaszam się
- Co się dzieje ?
- Mam zgłoszenie o wypadku ciągnika w lesie, to ma być gdzieś powyżej leśniczówki w Zalesicach Dolnych, w drodze Zalesice Dolne i sekcja techniczna od nas
- Zrozumiałem

16:12-Kierowca wyjeżdża Midlinerem z garażu. Chłopaki pakują się do auta.
16:13-GBA-Rt alarmowo udaje się do interwencji w obsadzie sześciu osób. Dowódca zgłasza wyjazd.

- Rabczyca998 Jabłonka GBA-Rt zgłaszam wyjazd
- Przyjąłem

16:19-Dojeżdżamy na wysokość leśniczówki w Zalesicach Dolnych, leśnicy otwarli już szlaban do lasu więc wjeżdżamy w las i jedziemy do góry. Na radiu słyszymy jak Zalesice Dolne meldują iż dojazd dużymi autami jest niemożliwy i dyspozytor ma zadysponować GOPR.
16:22-Dojeżdżamy do miejsca gdzie stoi Star z OSP Zalesice Dolne, przy wozie jest tylko kierowca. Dowódca zgłasza dojazd.

- Rabczyca998 Jabłonka na miejscu, dalej udajemy się pieszo
- Zrozumiałem

16:23-Od kierowcy z Zalesic Dolnych dowiadujemy się że od nich wyjechało Pajero w obsadzie czterech chłopa. Pozbierali podstawowy sprzęt burzący oraz zestaw R-1. Z oddali słychać nadjeżdżającą sekcję techniczną z JRG Rabczyca.
16:24-Chłopaki pieszo udają się do miejsca wypadku, razem z nami idą chłopaki z JRG. SLRr z OSP Zalesice Dolne zjeżdża na dół i chłopy z JRG, którzy zostali przy samochodach pakują na niego podstawowy sprzęt ratownictwa technicznego.
16:29-Druhowie docierają ku miejscu wypadku. Sytuacja wygląda bardzo poważnie iż do mężczyzny nie ma dostępu gdyż jest przyciśnięty ciągnikiem od klatki piersiowej w dół. Niestety brak czynności życiowych.
16:32-Aby umożliwić dostęp do mężczyzny musimy podnieść Ursusa przy pomocy SLRr z OSP Zalesice Dolne.
16:37-Przy pomocy stalowej liny z wyciągarki wywrócony traktor został przygotowany do podniesienia. W międzyczasie na miejsce dotarł zastęp 91 z JRG wraz z quadem i wywiózł on na górę ekipę przybyłego pogotowia.
16:43-Udało się podnieść traktor. Ekipa pogotowia ratunkowego od razu przystępuje do działań. Na miejsce dociera GOPR quadem wraz z przyczepką transportową.
16:54-Lekarz stwierdza zgon mężczyzny, z automatu na miejsce zostaje wezwany prokurator, mężczyzna zostaje nakryty workiem gdyż wokoło pełno turystów podróżujących po górach.
17:00-Do czasu przybycia prokuratora nie mamy zbyt dużo roboty. Zastęp 43 oraz 91 z JRG Rabczyca udaje się do koszar, 21 pozostaje na miejscu. Nasza jednostka musi pozostać na miejscu bo będziemy potrzebni do pomocy przy sprowadzeniu traktora z lasu.
17:34-Zastęp SLRr z OSP Zalesice Dolne wywozi na górę przybyłego na miejsce prokuratora.
18:08-Prokurator zakończył swoje czynności. Zwłoki mężczyzny zostają zwiezione przy pomocy quada GOPR z przyczepką transportową i przekazane na dole pracownikom zakładu pogrzebowego.
18:15-Z racji iż nie mamy innego wyjścia traktor będzie ciągnięty na dół przy pomocy SLRr z OSP Zalesice Dolne, a hamowany i asekurowany będzie przy pomocy dwóch lin stalowych obwiązanych do drzewa.
18:38-Traktor został ściągnięty na dół. Zadanie było utrudnione ze względu na fakt iż co kilkanaście metrów musieliśmy podmieniać i podwiązywać liny.
18:40-Chłopaki żegnają się z chłopakami z innych jednostek. Nasz udział w akcji się kończy.
18:42-GBA-Rt odjeżdża z lasu i udaje się w kierunku naszej wioski. Dowódca zgłasza zakończenie działań.

- Zgłaszam się
- Zrozumiałem

18:52-Wóz pod remizą. Garaż mamy otwarty gdyż w remizie było nasze MDP i old-boye.
18:54-GBA-Rt zaparkowane w garażu. Dowódca zgłasza przyjazd do bazy.

- Zgłasza się Rabczyca
- Jabłonka w bazie
- Przyjąłem

Chłopaki sprzątają strażnicę po grillu, następnie strażnica zostaje wyzamykana i wszyscy rozchodzą się

Raport ze zdarzenia:

Data zdarzenia: 22/09/2018
Godzina alarmowania: 16:10
Godzina powrotu do bazy: 18:54
Łączny czas działań: 2 godziny 44 minuty 
Opis zdarzenia: Przygniecenie mężczyzny przez ciągnik ze skutkiem śmiertelnym 
Miejscowość: Zalesice Dolne

JRG Rabczyca:
701[S]21 GBA 2,5/17 Renault Midliner M210/ISS - (4 osoby)
701[S]43 SRt Steyr 13S21/Rosenbauer - (2 osoby)
701[S]91 SLRr Toyota Hilux + quad - (1 osoba)

OSP Jabłonka:
707[S]28 GBA-Rt 2/17 Renault Midliner M210 - (6 osób)

OSP Zalesice Dolne:
707[S]30 GBA 2,5/16 Star 244/Moto-Truck - (5 osób)
707[S]31 SLRr Mitsubishi Pajero - ( 2 osoby)

Opel Corsa - Komenda Powiatowa Policji w Rabczycy
Kia Ceed - Komisariat Policji w Lipkowie

Ambulans (S) Renault Master - ZZOZ Rabczyca

Quad + przyczepka transportowa - GOPR Beskidy

Prokurator

Zakład pogrzebowy
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2018, 12:37:24 wysłana przez Ochotnik998 »

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Wrzesień 2018, 22:27:06 »
Witam

Ocenię przy wolnej chwili

Akcje na ten tydzień

Niedziela i Poniedziałek

Nad twoim regionem przechodzi nawałnica, jest masa powalonych drzew, pozrywane dachy oraz lini energetyczne. Opisz kilkanaście akcji