JRG 2 Siedlce

Autor Wątek: JRG 2 Siedlce  (Przeczytany 1931 razy)

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG 2 Siedlce
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Marzec 2018, 15:59:28 »
Za akcję +15 tys

budżet: 35 tys

Co do dzisiejszych opisów :

Akcje jak najbardziej ok ...

Na dzisiaj:
-Plama oleju na długości 1 kilometra.
-Pożar chlewni.
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

wschod998

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Marzec 2018, 18:21:11 »
11:02 - do SK KM PSP w Siedlcach wpłynęło zgłoszenie od Policji o plamie oleju o długości 1 kilometra na wjeździe do Siedlec od strony Warszawy.

11:03 - "UWAGA, UWAGA wyjazd pierwszego w rejon jedynki. Siedlce ul.Warszawska, okolice Mc'Donalda, plama oleju o długości około 1 kilometra.

[ 1 2 3 4 5 ]

11:04 - Siedlce 998 zgłoś dla 382-21
          MSK: zgłaszają się Siedlce 998
          -  Warszawska, plama oleju
          MSK: zrozumiałem, zadysponowana jest również 1-ka z większą ilością sorbentu i OSP Opole.
          - zrozumiałem

11:11 - 998 zgłoś dla 382-21
          MSK: zgłasza się 998
          - na miejscu, za chwile szczegóły, Policja również na miejscu.
          MSK: zrozumiałem

Po dojeździe na miejsce KDR uzyskał informację od obecnych na miejscu policjantów o plamie oleju o długości około 1 kilometra która ciągnie się w kierunku centrum Siedlec. Na miejsce dotarł również zastęp SLRR z JRG 1 który przekazuje większą ilość sorbentu dla zastępu z JRG 2. O d strony Centrum zagrożenie będzie usuwał zastęp GBA z JRG 1. Na miejsce dociera również zastęp OSP Nowe Opole. Dowodzenie nad akcją przejmuje Dowódca JRG 1 który dzieli odcinki dla zastępów. Siły i środki wystarczające. Policja dysponuje kolejny radiowóz który będzie zabezpieczał pracę ratowników.

12:15 - Ratownicy zakończyli swoje działania. Na miejsce dociera przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad któremu KDR przekazuje pisemnie miejsce zdarzenia. Ratownicy zwijają sprzęt.

12:20 - Siedlce 998 zgłoś dla 1-11
          - Zagrożenie zostało usunięte. Wszystkie jednostki wracają do koszar.
          MSK zrozumiałem

12:31 - 998 zgłoś dla 2-21
          PSK: Siedlce 998
          - 2-21 w koszarach
          PSK: zrozumiałem

Meldunek nr.2018/02/0008
Miejsce zdarzenia: Siedlce ul.Warszawska
Rodzaj interwencji: M/Z - Plama oleju
Straty: brak
Osoby poszkodowane: brak
Odległość do miejsca zdarzenia: 5 km.
Czas akcji: 1 godz. 13 min.
siły i środki:
382[M]21  GBA-Rt 2,5/36 - Scania P360 / WISS Wawrzaszek (6 osób)
381[M]22  GBA 2,5/24 - Mercedes Benz Atego 1325 / PS Szcześniak - JRG 1 Siedlce (5 osób)
381[M]91  SLRR - Toyota Hilux - JRG 1 Siedlce (2 osoba)
389[M]42  GBA 2,5/16 - Volvo FL 280 / Bocar - OSP Nowe Opole (5 osób)
+ Policja (2 osoby)
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2018, 18:44:34 wysłana przez wschod998 »

wschod998

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Marzec 2018, 19:08:47 »
18:58 - do SK KM PSP w Siedlcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze chlewni w miejscowości Ozorów.

18:59 - "UWAGA, UWAGA!!! Wyjazd zestawu!!! Ozorów, pożar chlewni.

[ 1 2 3 4 5 ]

W tym samym czasie Oficer Dyżurny MSK dysponuje do zdarzenia OSP: Ozorów Skórzec, Dąbrówka Ług, Dąbrówka Stany, Trzcianka, GCBA z JRG 1 oraz na zabezpieczenie rejonu JRG 2 zostaje zadysponowana OSP Wiśniew.

19:00 - Siedlce 998 zgłoś dla 2-13
          -  Ozorów, pożar chlewni
          MSK: zrozumiałem, OSP masz już zadysponowane.
          - zrozumiałem

19:17 - 998 zgłoś dla 382-13
          - na miejscu, za chwile szczegóły.

Po dojeździe na miejsce KDR zastaje już dwie jednostki OSP które prowadzą działania. Pożarem jest objęte oddzielne pomieszczenie o wymiarach 10x5 (dobudówka) gdzie zgromadzona jest pasza dla zwierząt oraz siano. W hali chlewni o powierzchni około 300m2. znajduje się około 100 świń. Dwa zastępy OSP działające na miejscu zdarzenia podają już dwa prądy wody jeden od zewnątrz i drugi od środka. Energia elektryczna została odłączona przez dowódcę pierwszego zastępu OSP który przybył na miejsce zdarzenia. Po zapoznaniu się z sytuacją na miejscu KDR przekazuje sytuację do MSK i prosi o zadysponowanie Pogotowia Energetycznego. Te siły i środki co są zadysponowane będą wystarczające. 

19:22 - Na miejsce docierają kolejne trzy zastępu OSP. KDR wydaję dyspozycję o zorganizowaniu dowożenia wody z hydrantu oddalonego o około 1 kilometra od miejsca prowadzonych działań. Do tego zadania wyznacza zastęp 26 oraz zastępy OSP Dąbrówka Ług i Dąbrówka Stany. Świnie znajdujące się w hali nie zostają wyprowadzone na zewnątrz budynku na brak bezpośredniego zagrożenia i dużego zadymienia. Ratownikom OSP i właścicielowi poleca otworzyć wszystkie okna oraz wierzeje i cały czas monitorować sytuację w hali gdzie znajdują się zwierzęta. Na miejsce dociera zastęp GCBA z JRG 1. Tym czasem w pomieszczeniu gdzie wybuchł ogień "pożar zostaje zlokalizowany".

19:27 - KDR organizuję podmianę ratowników z OSP ratownikami z PSP którzy wejdą do pomieszczenia i zaczną wynosić całą zawartość pomieszczenia na zewnątrz gdzie zostanie ponownie przelana. KDR poleca ustawić wentylator oddymiający celem oddymienia pomieszczenia.

19:31 - I i II rota z wozy 21 wyposażona w AODO i kamerę termowizyjną z GCBA JRG 1 wychodzi do pomieszczenia i przystępują do pracy. W tym samym czasie rota z 26 przystępuję do wycięcia otworu w dachu przy pomocy piły ratowniczej co ułatwi oddymienie. Kolejnych 4 ratowników z OSP Skórzec czeka w gotowości na podmianę ratowników działających w środku.

20:00 - KDR podmienia ratowników działających w środku 4 ratownikami z OSP Skórzec. Na miejsce dociera Pogotowie Energetyczne które potwierdza brak prądu w budynku.

20:10 - Z pomieszczenia zostały wyrzucone wszystkie spalone elementy. Łącznie było tam około 1 tony paszy i 1 tony siana.

20:25 - KDR wraz z rotą z 26 wyposażeni w kamerę termowizyjną sprawdzają cały obiekt pod kątem żarzewi ognia i wysokiej temperatury. Nadpalone elementy konstrukcji przybudówki zostały rozebrane i przelana.

20:40 - Cały obiekt został sprawdzony i oddymiony. KDR kończy działania i przekazuje miejsce zdarzenia pisemnie właścicielowi z zaleceniem dozoru pogorzeliska przez 12 godzin. Ratownicy zwijają sprzęt.

20:50 - Siedlce 998 zgłoś dla 2-13
          PSK: zgłasza się 998
          - miejsce przekazane, wszystkie jednostki na nasłuchu do koszar

21:12 - 998 zgłoś dla 382-13
          PSK: zgłasza się 998
          - zestaw w koszarach

Meldunek nr.2018/02/0009
Miejsce zdarzenia: Ozorów gm.Skórzec
Rodzaj interwencji: Pożar chlewni
Straty: 20 tyś.
Odległość do miejsca zdarzenia: 17 km.
Czas akcji: 1 godz. 13 min.
siły i środki:
382[M]26  GCBA 8/50 - Renault Kerax 420.26 / ISS Wawrzaszek (3 osoby)
382[M]51  SD 30 - Iveco EuroCargo 160E32 / Magirus (2 osoby)
381[M]25  GCBAPrSn 5/40/250/120 - Volvo FM9 / PS Szczęśniak  (3 osoby)
389[M]33  GBA 3/32 - Scania P360 / ISS Wawrzaszek - OSP Dąbrówka Ług (5 osób)
389[M]72  GBA 2,5/16 - Volvo FL 280 / Bocar - OSP Skórzec (5 osób)
388[M]31  GBA 2,5/16 - Star 244 - OSP Dąbrówka Stany (6 osób)
388[M]34  GBA 2,5/16 - Star 244 - OSP Trzcianka (6 osób)
388[M]35  GCBA 6/32 - Jelcz 315 - OSP Ozorków (4 osoby)
389[M]36  GCBA 5/32 - Man TGM 18.330 - OSP Wiśniew ( 6 osób) - Zabezpieczenie rejonu JRG 2 Siedlce
+ Pogotowie Energetyczne (2 osoby)
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2018, 11:28:45 wysłana przez wschod998 »

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Marzec 2018, 18:48:56 »
za akcję 10 tys

budżet:45  tys

Dwa dowolne zdarzenia

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

wschod998

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Marzec 2018, 10:17:09 »
12:00 - do SK KM PSP w Siedlcach wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z autobusem w Siedlcach na ul.Łukowskiej

12:01 - "UWAGA, UWAGA wyjazd GBA, Siedlce ul.Łukowska przy myjni, kolizja autobusu z osobówką."

[ 1 2 3 4 5 ]

12:02 - Siedlce 998 zgłoś dla 2-21
          - zgłaszam wyjazd ul.Łukowska, kolizja

12:06 - Siedlce 998 zgłoś tu 2-21
          - na miejscu, za chwile sytuacja

Po rozpoznaniu KDR stwierdza kolizję drogową samochodu osobowego marki Fiat Punto z autobusem komunikacji miejskiej. Na miejscu jest już patrol Policji oraz ZRM. Żaden z kierujących, ani pasażerów autobusu nie odniósł obrażeń. Brak wycieków płynów eksploatacyjnych. Autobusem podróżowało łącznie 10 osób + kierowca, zaś w osobówce tylko kierowca. Pojazdy na poboczu drogi. KDR wydaje dyspozycje dla ratowników o odłączenie akumulatorów w pojazdach oraz o zakręceniu instalacji LPG która znajduje się w samochodzie osobowym. Zostaje również rozwinięta LSN. KDR przekazuje sytuacje do MSK. Siły i środki wystarczające.

12:15 - Akumulatory odłączone, LPG zakręcona. KDR w porozumieniu z Policja decyduje o zakończeniu działań ze względu na brak zagrożenia. Pojazdy znajdują się na poboczu. Na miejscu pozostaje jeszcze Policja celem dokończenia swoich czynności. ZRM również wraca. Ratownicy zwijają sprzęt KDR spisuje dane i przekazuje miejsce zdarzenia Policji protokołem.

12:22 - Siedlce 998 zgłoś dla 2-21
          MSK: zgłaszają się Siedlce
          - na miejscu pozostaje Policja, miejsce przekazane, wracamy do koszar

12:30 - 998 zgłoś dla 2-21
          - w koszarach

Meldunek nr.2018/02/0010
Miejsce zdarzenia: Siedlce ul.Łukowska
Rodzaj interwencji: M/Z - Kolizja drogowa
Straty: około 5 tyś. zł.
Odległość do miejsca zdarzenia: 4 km.
Czas akcji: 28 min.
siły i środki:
+ Policja (2 osoby)
+ ZRM (3 osoby)
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2018, 10:20:49 wysłana przez wschod998 »

wschod998

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Marzec 2018, 10:26:45 »
14:11 - do SK KM PSP w Siedlcach wpłynęło zgłoszenie z CPR-u o pieszym potrąconym przez pociąg na Stacji Siedlce.

14:12 - "UWAGA, UWAGA wyjazd Stacja PKP Siedlce wjazd od ul.Składowej pieszy potrącony przez pociąg. Jadą dwa gaśnicze.

[ 1 2 3 4 5 ]

14:13 - Siedlce 998 zgłoś dla 382-13
          - dwa gaśnicze, PKP Siedlce, potrącenie przez pociąg.
          MSK: zrozumiałem, wjazd od ul.Składowej, zgłoszenie z CPR-u, ZRM i Policja w drodze.

14:15 - Siedlce 998 zgłoś dla 13
          - na miejscu, za chwilę sytuacja.

Po dojeździe na miejsce na ratowników czeka już kierownik pociągu który informuję KDR-a że osoba poszkodowana znajduje się pomiędzy dwoma torami. KDR decyduje by ratownicy obrazu zabrali ze sobą Torbę PSP R1, szyny kramera, deskę ortopedyczną oraz AED. Kierownik pociągu nie umie określić co dolega poszkodowanemu z powodu szoku. KDR przekazuje sytuacje do MSK.

14:18 - Ratownicy docierają do poszkodowanego mężczyzna w wieku około 25 lat. Poszkodowany nieprzytomny. Trzech ratowników w rękawiczkach i okularach przystępuje do oceny stanu poszkodowanego i niezwłocznie poszkodowanemu zostaje założona staza taktyczna z powodu amputacji lewej nogi na wysokości kolana. Staza zostaje założona na ludzie. W tym momencie jest potwierdzenie o wstrzymaniu ruch na obu torach przez dyżurnego stacji w Siedlcach.

14:20 - Staza zostaje założona oraz zostaje napisana na niej kartka z obecną datą i godziną 14:21. W tym samym czasie drugi z ratowników udrażnia drogi oddechowe od razu stabilizuje głowę przy pomocy trzeciego ratownika zostaje założony kołnierz ortopedyczny który będzie stabilizował obcinek szyjny poszkodowanego oraz udrażniał mu drogi oddechowe Ratownik cały czas trzyma poszkodowanemu głowę.

14:24 - Po kontroli ABC ratownik wyczuł 2 oddechy u poszkodowanego oraz złamanie prawej ręki. W tym czasie jeden z ratowników zabezpieczył przy pomocy dwóch worków amputowaną goleń. Cały czas jest kontrolowany stan poszkodowanego. Dwóch ratowników przystępuje do stabilizacji złamanej ręki przy pomocy szyn kramera i bandaża. Poszkodowanemu zostaje podany tlen o przepływie 12 l./min.

14:28 - Szyna zostaje wyprofilowana i założona. Cały czas jest kontrolowany stan poszkodowanego. Na miejsce dociera ZRM. Po zapoznaniu się z sytuacją ratownicy przekazują poszkodowanego. KDR przekazuje sytuacje do MSK.

14:33 - Ratownicy pomagają ułożyć mężczyznę na noszach typu deska oraz przetransportować go do karetki. Ratownik medyczny zabiera również amputowaną i zabezpieczoną boleń. Na miejsce przybywa patrol Policji.

14:36 - Poszkodowany w karetce. Ratownicy zwijają sprzęt. Ratownicy dostają od załogi ZRM w zamian sprzęt ponieważ ich sprzęt jedzie z poszkodowanym do szpitala. KDR spisuje dane oraz przekazuje sytuacje Policjantom którzy będą prowadzić swoje czynności na miejscu.

14:43 - Siedlce 998 zgłoś 2-13
          - działania zakończone, poszkodowany w karetce odjechał do szpitala, na miejscu pozostaje Policja, wracamy do koszar.

14:50 - 998 zgłoś dla 2-13
          MSK: na odbiorze 998
          - 21 i 25 w koszarach

Meldunek nr.2018/02/0011
Miejsce zdarzenia: Siedlce ul.Składowa
Rodzaj interwencji: M/Z - Potrącenie przez pociąg
Osoby poszkodowane:
- mężczyzna w wieku około 25 lat, odwieziony przez ZRM do Szpitala w Siedlcach
Odległość do miejsca zdarzenia: 2 km.
Czas akcji: 37 min.
siły i środki:
+ Policja (2 osoby)
+ ZRM S01 (3 osoby)
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2018, 09:57:54 wysłana przez wschod998 »

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Marzec 2018, 21:16:08 »
za akcję +10 tys

budżet: 55 tys

Na dzisiaj:

Rozpylony gaz pieprzowy w sklepie , spora liczba poszkodowanych.

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
  • Jednostka JRG: [klik]
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Marzec 2018, 22:43:13 »

DOSTAWA:

- Kamera Termowizyjna FLIR K65 (szt.1)
- Defibrylator AED Lifeline (szt.1)

- Pachołki drogowe (szt.6)
- Noszak do węży (3xW52) (szt.1)
- Pakiet wężowy (odcinek 42mm. 30m. łącznik C/52, prądownicą AWG 2400, zawór liniowy kulowy 52 + opaski do pakietu) (szt.1)
- Nasadka do podawania piany do LSN (szt.1)

Koszt: 43 tys.
Udzielony rabat: --
Do zapłaty: 43 tys.
Stan konta: 12 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

wschod998

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Marzec 2018, 20:28:28 »
10:11 - do SK KM PSP w Siedlcach wpłynęło zgłoszenie o rozpyleniu prawdopodobnie gazu pieprzowego w sklepie Topaz przy ul.Brzeskiej .

10:12 - "UWAGA, UWAGA Wyjazd dwóch gaśniczych, Sklep Topaz ul.Brzeska, prawdopodobnie rozpylony gaz pieprzowy.

[ 1 2 3 4 5 ]

10:13 - Siedlce 998 zgłoś dla 382-13
          - dwa gaśnicze, Topaz ul.Brzeska.
          MSK: zrozumiałem, mam informację o sporej liczbie poszkodowanych, dodatkowo cała jedynka jedzie do Ciebie oraz 1-11.

10:16 - Siedlce 998 zgłoś dla 13
          - na miejscu, za chwilę sytuacja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępy zastają już zakończoną ewakuację całego sklepu spożywczego. W budynku o powierzchni około 300m2 mężczyzna który został zatrzymany przez personel sklepu rozpylił gaz pieprzowy. Sprej został jednak w sklepie w miejscu gdzie wypadł sprawcy podczas obezwładnienia go przez personel. W momencie zdarzenia w budynku znajdowało się 20 klientów oraz 6 pracowników sklepu + sprawca łącznie 27 osób. 5 osób w tym sprawca uskarża się na problemy z oddychaniem oraz na ból oczów. Na miejsce dociera pierwszy ZRM i Policja. KDR wydaje dyspozycję dla ratowników o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia dla wozu 26. I Rota z 21 w aparatach ODO wyjdzie do budynku i sprawdzi czy nikt nie został w środku, II rota razem z ZRM udzieli pomocy poszkodowanym. Po zabezpieczeniu miejsca zastęp 26 przystąpi do pomocy przy poszkodowanych. KDR przekazuje wstępną sytuację do MSK. Prosi o większą ilość karetek. Na miejsce dociera zestaw z JRG 1 wraz z Dowódcą JRG 1. Na zabezpieczenie rejonu operacyjnego JRG 1 i JRG 2 zadysponowano zastępy OSP.

10:21 - Sprawca zajścia zostaje przekazany Policji w tym momencie jest mu udzielana pomoc przez ZRM. W tym momencie ratownicy wchodzą do budynku celem sprawdzenia go. Ratownicy udzielający pomocy 3 osobą w lepszym stanie na polecenie ZRM przemywają twarz zimną wodą niegazowaną którą wzieli z palety stojącej przez sklepem, zaś dwóm osobą który miały bezpośredni kontakt z gazem ZRM przemywa środkiem do dekontaminacji który mieli w karetce oraz zostaje podany tlen. Na miejsce pocierają kolejne dwie karetki.

10:25 - Rota wychodzi ze środka i potwierdza brak osób w budynku. Informują KDR-a o tym że na spreju który został na miejscu jest napisane gaz pieprzowy. Dwie roty z JRG szykują się do wejścia z czujnikami do budynku.

10:30 - Na miejsce docierają kolejne 2 karetki. W tym momencie wszyscy poszkodowani zostają przekazami pod opiekę ZRM. Czujniki ratowników nic nie wykazał. KDR prosi o zadysponowanie na miejsce Powiatowego Inspektora z Sanepidu i wydaję dyspozycję o otwarciu wszystkich drzwi i okien w budynku. Na miejsce dociera z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Siedlcach który po zapoznaniu się z sytuacją przejmuje dowodzenie oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego.

10:35 - Wszyscy poszkodowani odjeżdżają do Szpitala w Siedlcach na badania u jednej z osób w karetce pojawiła się silna reakcja alergiczna (u sprawcy zamieszania). Ratownicy czekają na przybycie człowieka z sanepidu oraz na właściciela sklepu zabezpieczając miejsce zdarzenia.

10:50 - Na miejsce dociera przedstawiciel sanepidu oraz kolejna załoga Policji. Budynek cały czas jest wietrzony dodatkowo ustawiony został wentylator oddymiający. Na polecenie KDR-a zastępy z JRG 1 wracają do koszar.

11:05 - Po ustaleniach KDR-a z przedstawicielem sanepidu zapada decyzja o zamknięciu sklepu do czasu dezynfekcji całego obiektu i znajdującego się w nim towaru.

11:15 - Na miejsce dociera właściciel sklepu którego KDR informuję o zaleceniach. W tym czasie Rota w ODO sprawdza jeszcze raz cały obiekt i zamyka w nim wszystkie okna i drzwi do czasu przeprowadzenia odpowiednich czynności przez odpowiednią firmę.

11:23 - Dowódca JRG 1 przekazuje pisemnie obiekt z zaleceniem niewchodzenia do środka do czasu przeprowadzenia dezynfekcji obiektu i towaru. Ratownicy zwijają sprzęt.

11:33 - Siedlce 998 zgłoś dla 02
          - działania zakończone, miejsce przekazane, na nasłuchu wszyscy do koszar

11:40 - 998 zgłoś dla 2-13
          MSK: na odbiorze 998
          - 21 i 26 w koszarach

Meldunek nr.2018/02/0012
Miejsce zdarzenia: Siedlce ul.Brzeska
Rodzaj interwencji: M/Z - rozpylony gaz pieprzowy
Osoby poszkodowane:
- 5 osób z objawami podrażnienia oczów i układu oddechowego odwiezione przez ZRM do Szpitala w Siedlcach
Odległość do miejsca zdarzenia: 3 km.
Czas akcji: 1 godz. 27 min.
siły i środki:
381[M]21  GBA 2/17 - Volvo FL 614 / ISS Wawrzaszek - JRG 1 Siedlce (6 osób)
381[M]25  GCBAPrSn 5/40/250/120 - Volvo FM9 / PS Szczęśniak  (3 osoby)
381[M]43  SCRt Renault Kerax 430.19/ISS Wawrzaszek - JRG 1 Siedlce (2 osoby)
381[M]91  SLRR - Toyota Hilux - JRG 1 Siedlce (1 osoba)
380[M]81  SLKw - Renault Trafic - KM PSP Siedlce (2 osoby)
+ Policja x2 (4 osoby)
+ ZRM x5 (15 osoby)
+ Sanepid (1 osoba)

Zabezpieczenie rejonu JRG 1:
389[M]42  GBA 2,5/16 - Volvo FL 280 / Bocar - OSP Nowe Opole (6 osób)

Zabezpieczenie rejonu JRG 2:
389[M]33  GBA 3/32 - Scania P360 / ISS Wawrzaszek - OSP Dąbrówka Ług (5 osób)
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2018, 21:33:10 wysłana przez wschod998 »

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Marzec 2018, 20:32:34 »
+8 tys
budzet: 20 tys

Na dzisiaj:
Drzewo na jezdni uwaga zerwana linia elektryczna.
Drzewo na jezdni.

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

wschod998

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Marzec 2018, 20:44:03 »
11:01 - do SK KM PSP w Siedlcach wpływa zgłoszenie o powalonym drzewie na jezdnie na ul.Grabianowskiej w Siedlcach.

11:02 - "UWAGA, UWAGA WYJAZD GBA, ul.Grabianowska, drzewo na jezdni.

[ 1 2 3 4 5 ]

11:03 - 998 dla 2-21
          - ul.Grabianowska, drzewo na jezdni

11:08 - Siedlce 998 tu 2-21
          - na miejscu, drzewo porwało linię Pogotowie Energetyczne poproszę na miejsce.

Po dojeździe na miejsce KDR stwierdza drzewo sosna około 8 metrów wysokości powalone w poprzek drogi. Drzewo waląc się porwało linię energetyczną. KDR wydaję dyspozycję dla ratowników o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu miernikiem prądu HotStic czy w przewodach jest napięcie. KDR przekazuje sytuację do MSK.

11:11 - Miejsce zdarzenia zabezpieczone. Miernik prądu potwierdził napięcie w przewodach. Ratownicy czekają na Pogotowie Energetyczne.

11:30 - Na miejsce dociera Pogotowie Energetyczne które po chwili odcina napięcie. Ratownicy przystępują do pocięcia drzewa.

11:40 - Elektrycy zabezpieczają zerwaną linię. Ratownicy usunęli zagrożenie. Drzewo pocięte jezdni uprzątnięta z wiórów. Ratownicy zwijają sprzęt KDR spisuje dane.

11:45 - Siedlce 998 zgłoś dla 2-21
          - działania zakończone na nasłuchu wracam do koszar

11:50 - Siedlce 998 tu 2-21
          - w koszarach

Meldunek nr.2018/02/0013
Miejsce zdarzenia: Siedlce ul. Grabianowska
Rodzaj interwencji: M/Z -  Drzewo na jezdni
Straty: 5 tyś
Odległość do miejsca zdarzenia: 2 km.
Czas akcji: 47 min.
siły i środki:
382[M]21  GBA-Rt 2,5/36 - Scania P360 / WISS (6 osób)
+ Pogotowie Energetyczne (2 osoby)
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2018, 21:00:31 wysłana przez wschod998 »

wschod998

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Marzec 2018, 20:55:41 »
12:01 - do SK KM PSP w Siedlcach wpływa zgłoszenie o powalonym drzewie na jezdnie na ul.Garwolińskiej.

12:02 - "UWAGA, UWAGA WYJAZD GBA, Siedlce Garwolińska przy kościele, drzewo na jezdni.

[ 1 2 3 4 5 ]

12:03 - Siedlce 998 zgłoś 2-21
          - Garwolińska, drzewo na jezdni

12:08 - Siedlce 998 tu 2-21
          MSK: zgłasza się Wołomin
          - na miejscu, drzewo na drodze działam.

Po dojeździe na miejsce KDR stwierdza drzewo brzoza około 7 metrów wysokości powalone w poprzek drogi. Brak linii energetycznej oraz telefonicznej. KDR wydaje dyspozycję dla ratowników. jeden ratownik z I roty szykuje pilarkę pozostali zabezpieczają miejsce zdarzenia. KDR przekazuje sytuację do MSK. Siły i środki wystarczające.

12:10 - Ratownik przecina drzewo, pozostali ratownicy odnoszą gałęzie na pobocze w bezpieczne miejsce. KDR wykonuje dokumentację fotograficzną.

12:19 - Drzewo pocięte jezdni uprzątnięta z wiórów do cięciu. Ratownicy zwijają sprzęt KDR spisuje dane.

12:21 - Siedlce 998 dla 2-21
          - działania zakończone, wracam do koszar

12:27 - Siedlce 998 tu 2-21
          - w koszarach
          - zrozumiałem

Meldunek nr.2018/02/0014
Miejsce zdarzenia: Siedlce ul. Garwolińska
Rodzaj interwencji: M/Z -  Drzewo na jezdni
Odległość do miejsca zdarzenia: 3 km.
Czas akcji: 26 min.
siły i środki:

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Marzec 2018, 10:27:15 »
dotacja w kwocie 1 miliona przyznana.

budżet: 1 mln 20 tys

Przy kolejnej dotacji odezwij się do osoby odpowiedzialnej za dział o otwarcie poprzedniego wątku (nie zakładaj nowego)

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Marzec 2018, 11:25:50 »
za akcję 10 tys
budżet: 1 mln 30 tys

Na dzisiaj 3-4 akcję związane z intensywnymi opadami śniegu.

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

wschod998

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Marzec 2018, 19:58:48 »
10:10 - do SK KM PSP w Siedlcach wpłynęło zgłoszenie o dwóch samochodach osobowych w rowie w miejscowości Żelków.

10:11 - "UWAGA, UWAGA wyjazd Jedynki, Zelków, dwie osobówki w rowie.

[ 1 2 3 4 5 ]

10:12 - Siedlce 998 tu 2-21
          - zgłaszam wyjazd Żelków

10:14 - Siedlce 998 tu 2-21
          - wydłużony czas dojazdu z powodu śliskiej nawierzchni
          MSK: 998 zrozumiałem

10:21 - Siedlce 998 tu 2-21
          - na miejscu, Policja na miejscu, za chwile szczegóły

Po dojeździe na miejsce KDR stwierdza dwa samochody osobowe Skodę Fabie oraz Toyotę Yaris w rowie. Kierujący na łuku drogi stracili panowanie nad pojazdami i znaleźli się w rowie. Wycieków oraz osób poszkodowanych brak. KDR wydaje dyspozycję dla ratowników o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Przekazuje sytuacje do MSK, Siły i środki wystarczające.

10:25 - Na miejsce przybywa ZRM lecz nikt nie wymaga opieki medycznej. Po chwili ZRM odjeżdża do innego zdarzenia. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia pachołkami oraz dyskami sygnalizacyjnymi, akumulatory odłączone. Z ustaleń KDR-a z Policją wynika że na miejsce została już zadysponowana przez dyżurnego Policji piaskarka do posypania całej drogi. Na miejsce przybywa laweta.

10:30 - Ratownicy przystępują do wydobycia jednego z samochodu z rowu przy pomocy wyciągarki samochodowej drugi samochód jest już pakowany na lawetę.

10:40 - Ratownicy wyciągnęli samochód z rowu. Na miejsce dociera druga laweta która zabierze pojazd. Ratownicy zwijają sprzęt. KDR spisuje dane.

10:46 -  Siedlce 998 dla 2-21
          - działania zakończone, powoli i ostrożnie wracamy do koszar.

10:59 - 998 tu 382-21
          - 2-21 w koszarach

Meldunek nr.2018/02/0015
Miejsce zdarzenia: Żelków gm.Siedlce ul.Siedlecka
Rodzaj interwencji: M/Z - Kolizja drogowa
Straty: około 10 tyś. zł.
Odległość do miejsca zdarzenia: 5 km.
Czas akcji: 47 min.
siły i środki:
+ Patrol Policji (2 osoby)
+ ZRM S2 (3 osoby)
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2018, 20:04:59 wysłana przez wschod998 »