OSP KSRG Prochowice

Autor Wątek: OSP KSRG Prochowice  (Przeczytany 2538 razy)

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
  • Reputacja: 0
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP KSRG Prochowice
« Odpowiedź #150 dnia: 07 Sierpień 2018, 15:45:29 »
- 04.08.2018r. - 13:15 - Dyspozytor SKKM Legnica odbiera zgłoszenie o gnieździe szerszeni przy urzędzie miasta i gminy. Po uzyskaniu odpowiednich informacji włacza syrenę alarmową w OSP KSRG Prochowice.

13:18 Do remizy przybiega naczelnik oraz kierowca. Naczelnik otwiera remizę i udaje się w kierunku DSP, gdzie odbiera zgłoszenie. Kierowca w tym czasie ubiera nomex.

-Legnica 998, zgłoś dla OSP Prochowice
-Zgłaszam. Prochowice, udajecie się średnim do urzędu miasta i gminy. Dostałem informacje o gnieździe szerszeni.
-Zrozumiałem. Do 5 minut zgłoszę Ci wyjazd.

13:20 Do remizy przybiegło jeszcze 2 strażaków oraz 2 członków MDP. Strażacy ubierają nomexy, a kierowca otwiera garaż, następnie odpala renaulta.

13:23 Wszyscy strażacy ubrani w nomexy. Po drodze przodownik roty I zgarnia kombinezon z wieszaka i wkłada go do GBA.

-Legnica 998, 369-50 zgłaszam wyjazd do usunięcia gniazda szerszeni. Obsada 4 osoby.
-Zrozumiałem.

13:25 Strażacy na miejscu. Przodownik w czasie jazdy ubrał już kombinezon. Rota I wypada z wozu, po czym udaje się do skrytek i bierze środek owadobójczy oraz worek.

-Legnica 998, Prochowice na miejscu.
-Przyjąłem

13:27 Rota I obok gniazda. Pomocnik podaje sytuacje dla dowódcy, a przodownik spryskuje spray'em gniazdo.

-Legnica 998, zgłoś dla 369-50
-Zgłaszam
-Słuchaj, nad oknem urzędu gminy i miasta mam gniazdo szerszeni, okno znajduje się na parterze więc ściągniemy je z góry. Jak zrozumiałeś?
-Zrozumiałem prawidłowo.

13:30 Gniazdo spryskane. Pomocnik podaje przodownikowi nożyk, a worek ustawia pod gniazdem. Następnie przodownik ucina gniazdo, które wpada do worka. Worek zostaje szczelnie zawiązany i włożony do skrytki.

-Legnica 998, 369-50 zakończyliśmy działania, udajemy się do lasu gdzie wypuścimy owady.
-Zrozumiałem.

13:33 Strażacy w lesie, przodownik wychodzi w kombinezonie, otwiera skrytkę po czym bierze worek i wyrzuca go do lasu.

-Legnica 998, 369-50 zakończylismy działania, udajemy się do remizy.
-Zrozumialem

13:37 Strażacy w remizie.

-Legnica 998, 369-50 w remizie.
-Przyjąłem

Raport z wyjazdu
Godzina alarmowania: 13:15
Godzina zakończenia działań: 13:37
Łączny czas: 0 godzin/a/y 22 minut/y
Lokalizacja(miejscowość, ulica, numer budynku/lokalu): Prochowice, Rynek, 1

Siły i Środki:
OSP KSRG Prochowice:
- GBA 2,5/16 369[D]50 Renault Range D14 HIGH 4x4/WISS
Hej Miedź!
~18:45, 2018-10-13

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #151 dnia: 23 Wrzesień 2018, 17:12:46 »
Jednak wracam do gry, dobrze że wątek nie usunięty. Można prosić o rozdanie nowych akcji?
Hej Miedź!

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #152 dnia: 23 Wrzesień 2018, 21:51:12 »
Skąd ja to wiedziałem...

Do opisu: 5 zdarzeń związanych z silnymi wichurami.

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #153 dnia: 24 Wrzesień 2018, 16:05:54 »
23.09.2018r. Godzina 17:00 Nad naszym miastem jak i gminą zaczyna wiać coraz mocniej. Naczelnik domyśla się już, że noc będzie na samych wyjazdach, więc postanawia wsiąść do swojego auta i pojechać do remizy. Podczas jazdy dzwoni do wszystkich druhów, który może to przyjedzie. Po dojeździe do remizy, remiza zostaje otwarta a naczelnik zaczyna sprawdzać stan pił i pomp. W między czasie na radiostacji słychać tylko wyjazdy do powalonych drzew i tym podobnych akcji. Do remizy zjeżdżają się druhowie, którzy pomagają w sprawdzaniu sprzętu.

17:30 Podczas sprawdzania węży nad Prochowicami rozlega się dźwięk syreny alarmowej. Naczelnik ze strażakami chowa sprzęt na swoje miejsce, wszyscy ubierają nomexy, a następnie naczelnik udaje się do DSP odebrać zgłoszenie. Po odebraniu syrena zostaje skasowana.

-Legnica998, zgłoś dla Prochowic
-Legnica na odbiorze. Ile osób?
-14 z dowódcą.
-W takim razie udajecie się jednym zastępem do Lisowic Zajazd Weranda zalana piwnica, drugim na 2 Armii Wojska Polskiego, 42, zalane podwórko.
-Zrozumiałem. GBA na Wojska Polskiego, GCBA Lisowice.

Druhowie wsiadają do wozów, kierowcy włączają sygnały. GBA wyjeżdża z remizy w prawo, na drugim skrzyżowaniu w lewo i prosto. Jedziemy tak dobre 5 minut i GBA na miejscu. GCBA natomiast wyjeżdża w lewo, następnie ciągle prosto Wrocławską, na skrzyżowaniu w lewo na ul. Legnicką z Legnickiej na DK 36 i ciągle prosto. Na trzecim zjeździe skręcamy w prawo i GCBA na miejscu.

Działania GBA

17:32 GBA na miejscu. Rota I z dowódcą udają się na rozpoznanie, natomiast rota II i kierowca przygotowują szlamową i pływającą. Następnie do szlamowej przygotowywana jest linia ssawna, oraz tłoczna która zostaje podłączona do Niagary. Niagara zostaje położona na wodzie.

-Legnica998, tu Prochowice 50. Dojechaliśmy na miejsce, za chwilę sytuacja.
-Zrozumiałem

17:35 Po rozpoznaniu. Kierowca wraz z rotą II uruchamia motopompy, od razu podkręca obroty, by woda została zasysana. Od niagary oczywiście jest rozłożona linia złożona z 3 odcinków w75, a koniec położony jest przy kanale drogowym. Wody powoli ubywa.

-Legnica998, Tu prochowice 50, podaje ci sytuacje; Zalana posesja, około 20cm wody. Siły i środki wystarczające. Przystępujemy do działań
-Zrozumiałem, dzięki.

17:45 Woda wypompowana tyle ile motopompy dały radę. Strażacy zwijają sprzęt i chowają na miejsce. Następnie wracają do remizy.

-Legnica998, 369-50 Zakończył, na nasłuchu do remizy.
-Zrozumiałem.

17:55 GBA w remizie. Strażacy wyciągają węże, po czym je rozkładają.

-Legnica998, 69-50 w remizie
-Przyjął

DZIAŁANIA GCBA
17:40 Zastęp na miejscu. Rota I bierze motopompę pływającą Niagara, po czym zanosi ją do piwnicy. Idzie z nimi również dowódca w celu rozpoznania. Rota II w tym czasie przygotowuje linię tłoczną, która składa się z 5 odcinków w75, a koniec położony jest na krawęzniku. Teren zostaje zabezpieczony oczywiście przy użyciu pachołków.

-Legnica998, 69-51 na miejscu, udaje się na rozpoznanie.
-Zrozumiałem.

17:43 Dowódca już wszystko wie. Wraz z rotą I wychodzi z pomieszczenia, po czym rota I zakłada aparaty ODO i wraca do piwnicy, następnie uruchamia pompę i ustawia większe obroty.

-Legnica998, tu 69-51 - podaje ci sytuacje: Zalana piwnica, wody około 30cm. To co damy radę wypompować to wypompujemy, resztę standardowo, własciciel z wiadereczkiem.
-Zrozumiał.

17:52 Woda wypompowana, zostało około 3 cm. Strażacy wyłączają motopompę, rozłączają odcinki i chowają wszystko na miejsce. Dowódca zgłasza powrót

-Legnica998, 69-51 zakończył. Udajemy się do koszar.
-Zrozumiałem

17:58 Zastęp w koszarach.

-Legnica998, tu 69-51 w remizie
-Przyjął

Raport z wyjazdu
Godzina alarmowania: 17:30
Godzina zakończenia działań: 17:55/17:58
Łączny czas: 0 godzin/a/y 25 minut/28 minut
Lokalizacja(miejscowość, ulica, numer budynku/lokalu): Prochowice, 2 Armii Wojska Polskiego, 42/Lisowice, ----, 3

Siły i Środki:
OSP KSRG Prochowice:
- GBA 2,5/16 369[D]50 Renault Range D14 HIGH 4x4/WISS / 369[D]51 GCBA 5/35 MAN TGM 18.290/Stolarczyk
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #154 dnia: 25 Wrzesień 2018, 17:54:19 »
Poniedziałek 24.09.2018r, 18:05 Kilka minut temu wróciliśmy do remizy. Nomexy rozłożone sa na suszarni, węże suche włożone do wozów. Pijemy sobie herbatę i kawę. Spokój przerywa dźwięk syreny alarmowej. Wszyscy odrywają się od stołu, biegną czym prędzej do suszarni i ubierają nomexy. Kierowca przygotowuje już GBA do wyjazdu, a naczelnik odbiera zgłoszenie.

-Legnica 998, tu OSP Prochowice, obsada na dwa zastępy, co masz dla nas?
-Legnica na odbiorze. Prochowice, udajecie się jednym zastępem do Kwiatkowic 30a. Zalana piwnica.
-Zrozumiałem

Strażacy wskakują do "renatki", kilka sekund później dowódca mówi:

-Legnica 998, tu Prochowice 50. Zgłaszam wyjazd do Kwiatkowic 30a.
-Przyjąłem

Po zgłoszeniu wyjazdu kierowca uruchamia sygnały świetlno-dźwiękowe i wyjeżdża w prawo na Wrocławską, następnie na skrzyżowaniu pierwszym w lewo na Reymonta, znowu w prawo na Jagiellońską i jedziemy tak z dobre 5 minut. Widoczność słaba, ale to nam nie przeszkadza. Ciśniemy równo do tych Kwiatkowic, po kilku minutach jesteśmy na miejscu. Dowódca zgłasza dojazd, zabiera ze sobą radio nasobne i udaje się do właściciela.

-Legnica998, 369-50 na miejscu. Za chwilę sytuacja
-Przyjał, jaka jednostka?
-Prochowice
-Zrozumiałem, dzięki.

18:17 Dowódca po rozpoznaniu podaje sytuację do dyspozytora, a następnie wydaje polecenie: Rota I w aparatach ODO bierze Niagarę, rota II rozwija 3 odcinki w75, a ostatni odcinek zostaje położony na drodze. Niagara zostaje zaniesiona do piwnicy, w75 podłączone do niagary. Niagara zostaje odpalona, od razu zwiększone obroty i woda zostaje zasysana.

-Legnica998, tu 9-50, podaje ci sytuacje: Zalana piwnica, około 50 "centów" wody. Tyle ile damy radę to wypompujemy, resztę wypompuje sobie właściciel z wiaderkiem
-Przyjął.

18:25 Woda wypompowana. Strażacy wyłączają Niagarę, węże również, a następnie je odwadniają. Po odwodnieniu składają i chowają wszystko na miejsce.

-Legnica998, 9-50 zakończył, wracamy do remizy na nasłuchu
-Zrozumiałem

18:30 Dojechaliśmy do remizy. Nomexy lecą spowrotem na suszarnie, wyciągnięte zostają mokre a włożone suche odcinki.

-Legnica998, Prochowice gotowe do działań.
-Przyjąłem

Raport z wyjazdu
Godzina alarmowania: 18:05
Godzina zakończenia działań: 18:30
Łączny czas: 25 minut
Lokalizacja(miejscowość, ulica, numer budynku/lokalu): Kwiatkowice, ----, 30a

Siły i Środki:
OSP KSRG Prochowice:
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #155 dnia: 25 Wrzesień 2018, 18:06:23 »
19:05 Siedzimy dalej na remizie, Ci co mają obowiązki się rozeszli. Na remizie zostało 9 druhów w tym 2 kierowców, naczelnik i z-tępca naczelnika. Pijemy standardowo kawę lub herbate. Spokój znowu przerywa dźwięk syreny alarmowej. Naczelnik udaje się odebrać zgłoszenie, a reszta ubiera nomexy i przygotowuje GBA do wyjazdu.

-Legnica998, tu Prochowice. Co się znowu dzieje?
-Się dzieje to, że masz powalone drzewo w parku obok zamku. Wyjedź GBA.
-Przyjął.

Po odebraniu zgłoszenia dowódca powiedział powód alarmowania, ubrał nomex i wsiadł na miejsce dowódcy. GBA obsadzone w 6 strażaków.

-Legnica998, GBA prochowice wyjeżdżam do tego drzewka.
-Przyjął.

Wyjeżdżamy z remizy w lewo na Wrocławską, ciągle jedziemy prosto Pocztową, następnie skręcamy na Ciepłą i lecimy cały czas prosto dojeżdżając do Zamkowej. Na drodze między parkiem leży drzewo. Kierowca podjeżdża do niego, następnie Rota I wypada z kabiny, po czym bierze pilarkę, odpala ją i przecina drzewo. Rota II przygotowuje miotłę do sprzątnięcia trocin na bok.

-Legnica998, tu 69-50 słuchaj, Dąb spadł sobie na drogę. Weźmiemy zetniemy go na 4 kawałki i na bok damy.
-Zrozumiałem.

19:10 Dąb przecięty na 4 kawałki. Z pomocą kierowcy i dowódcy przekładamy te kawałki na bok. Rota II zmiata trociny na bok. Po zmieceniu chowa miotłę na miejsce i wszyscy wskakujemy do GBA

-Legnica998, 69-50 zakończył. Na słuchu do koszar
-Przyjął

19:15 Zastęp w remizie.

-Legnica998, Prochowice w remizie. Gotowe do wyjazdów.
-Zrozumiałem.

Raport z wyjazdu
Godzina alarmowania: 19:05
Godzina zakończenia działań: 19:15
Łączny czas: 10 minut
Lokalizacja(miejscowość, ulica, numer budynku/lokalu): Prochowice, Zamkowa, ----

Siły i Środki:
OSP KSRG Prochowice:
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #156 dnia: 25 Wrzesień 2018, 18:44:15 »
21:00 Przez dłuższy czas nie było zgłoszeń, więc postanowiliśmy się powoli zbierać z remizy. Dobrze nie odeszliśmy z placu, a już zaczyna się jęk syreny. Wszyscy natychmiastowo wracają do remizy, ubierają nomexy a dowódca odbiera zgłoszenie.

-Legnica998, tu Prochowice, co masz dla nas?
-Słuchaj, DK 36, nad Gogołowicami wypadek drogowy. 3 auta w tym jedno ciężarowe, przewrócone na bok. Na miejsce wysyłam ci jeszcze dwójkę i techniczny z jedynki.
-Zrozumiałem.

Po odebraniu zgłoszenia dowódca udał się do szatni, powiedział powód alarmowania i ubrał nomex. Następnie wszyscy wsiedliśmy do GBA i ruszyliśmy jak najszybciej do akcji.

-Legnica998, 369-50 zgłaszam wyjazd. Obsada 6 osób, 3 w pogotowiu.
-Zrozumiałem.

Wyjeżdżamy z remizy w lewo na Wrocławską, skręcamy w lewo na Jaworowską i w prawo na DK36. Jedziemy tak w kierunku Lubina z dobre 10 minut. Po 10 minutach widzimy już korek i to całkiem spory. Dowódca gwałci przycisk horna, a kierowca lekko zwalnia. Kierowcy uprzejmi uciekają na lewo i prawo, więc możemy lekko przyśpieszyć. Po przebiciu się przez korek, co zajęło nam z dobre 5 minut dojechaliśmy na miejsce. Kierowca wysuwa maszt świetlny, następnie skierowuje promień światła w stronę wypadku. Dowódca udaje się na rozpoznanie, rota I zabezpiecza teren, a rota II przygotowuje zestaw hydrauliczny.

-Legnica 998, 369-50 na miejscu, za chwilę sytuacja. Chwilowo ci powiem, że możesz poinformować technika i dwójke, że będą mieli problemy z przebiciem sie, bo korek z dobre 5 "kilosów"
-Zrozumiałem, dzięki.

21:15 Dowódca po rozpoznaniu podaje sytuację dyspozytorowi, a rota I wraz z rotą II przygotowuje się do wycinania dachów w pojazdach. Na miejsce przyjeżdżają 2 karetki. Ratownicy medyczni rozkładają namiot.

-Legnica 998, dla Prochowic 50, podaje ci sytuacje: Wypadek drogowy, 6 aut brało udział w tym 1 ciężarówka z naczepą typu plandeka. Poszkodowanych dobre 10 osób. Przystępujemy do działań.
-Zrozumiałem.

21:18 Pierwszy pojazd rozcięty, kierowca wraz z dowódcą wyciągają z niego poszkodowanych, po czym kładą na desce ortopedycznej i przenoszą do namiotu, gdzie zostaje przekazany dla ZRM.

21:20 Na miejsce dojeżdżają zastępy z JRG i policja z Legnicy. Dowódca 2-21 przejmuje dowodzenie. Strażacy JRG również rozkładają zestaw hydrauliczny i pomagają nam wycinać dachy w pojazdach. Sprawa komplikuje się przy ciężarówce, ponieważ leży ona na dachu. Kierowca 2-21 rozbija delikatnie dolną część szyby, na tyle, aby mógł wejść do środka. Po wejściu bierze koc, którym nakrywa głowę poszkodowanego. Reszta strażaków 2-21 przecina przednie "ramiona", następnie wygina tyle ile się da do góry . Po wygięciu poszkodowany zostaje wyciągnięty i przekazany do namiotu.

21:26 Wszystkie pojazdy mają powyginane do góry dachy. Poszkodowanych 15 osób. KDR podaje to dyspozytorowi, natomiast policja ustala przyczyny.

-Legnica998, tu 362-10, słuchaj: Wszyscy poszkodowani zostali przekazani pod opiekę ZRM. Oczekujemy jak policja zakończy działania i sprzątamy teren.
-Zrozumiałem

21:35 Policja zakończyła działania. Przy pomocy ramienia hydraulicznego z 1-43 zestaw zostaje postawiony na koła, natomiast reszta sprząta szkła i posypuje plamy oleju sorbentem. Na miejsce dojeżdżają kolejne karetki, które zabierają poszkodowanych do szpitala w Lubinie i Legnicy.

21:44 Plamy posypane, szkło zmiecione.

21:50 Sorbent wchłonął olej. Zostaje on zmieciony do wiaderka. Technik z jedynki odjeżdża do koszar.

22:00 Działania zakończone. Miejsce przekazane pisemnie policji.  Poszkodowani wszyscy przetransportowani.

-Legnica998, 369-50 zakończył, wracamy do remizy
-Zrozumiałem

22:15 Zastęp w koszarach.

-Legnica 998, 369-50 w remizie.
-Przyjał

Raport z wyjazdu
Godzina alarmowania: 21:00
Godzina zakończenia działań: 22:15
Łączny czas: 1 godzina 15 minut
Lokalizacja(miejscowość, ulica, numer budynku/lokalu): ---, Droga Krajowa nr. 3, ----

Siły i Środki:
OSP KSRG Prochowice:

JRG 1 Legnica:
- 361[D]21 - GBA 3/28 Mercedes Benz Atego 1530/BoCar
- 361[D]43 - SRt Scania P370 CB 4×4/BPS

JRG 2 Legnica:
- 362[D]21 - GBA 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1530 4x4/BoCar
- 362[D]22 - GBAPr 2/26 + 750 Renault Midlum 300.14 DXi/WISS

MS Legnica ul. Cmentarna:
- D0601 Mercedes Benz Sprinter IIb 319 CDI Bluetec/AutoForm
- D0602 Mercedes-Benz Sprinter IIb 319 CDI Bluetec/AutoForm
- D0604 Mercedes-Benz Sprinter IIb 319 CDI Bluetec/AutoForm
- D0606 Mercedes-Benz Sprinter IIa 319 CDI/AutoForm
- D0608 Mercedes-Benz Sprinter IIa 319 CDI/AutoForm
- D06 D02 Mercedes-Benz Sprinter IIa 319 CDI/AutoForm

MS Chojnów ul. Fabryczna przy JRG nr 3:
- D0603 Mercedes Benz Sprinter IIb 319 CDI Bluetec/AutoForm

KMP Legnica:
Wydział Ruchu Drogowego:
- DJA 36AK Opel Astra J(NOZ)
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2018, 16:25:49 wysłana przez Pajacyk1234 »
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #157 dnia: 02 Październik 2018, 16:24:54 »
29.09.2018r Sobota 07:58 Poranna sobota. Nad Prochowicami wisi słońce, które w ogóle światła nie daje, na dworze nikogo nie widać bo jakby nie patrzeć to wiatr jest. Wszyscy sprzątają w domach, garażach i innych swoich "posesjach". Nie którzy jeszcze wykopują kartofle. Spokój i prace przerywa jęk syreny alarmowej, która wzbija się nad miasto. Strażacy rzucają dotychczasowe zajęcia i mkną jak najszybciej do remizy.

Kilka sekund później na teren remizy wjeżdża passat naczelnika. Z bramy wyjazdowej z terenu remizy został wciśnięty już guzik, aby brama od GBA została otwarta. Auto ustawione przy ogrodzeniu, zgaszone naczelnik wysiada z niego i biegnie szybko do DSP. Następnie odbiera zgłoszenie. W między czasie do remizy przybiega reszta druhów.

-Legnica 998, zgłoś dla Prochowic!
-Legnica na odbiorze. Prochowice, wyjeżdżacie ciężkim na Kościuszki, pożar odpadów.
-Zrozumiałem. Czekam na obsadę i wyjeżdżamy.
-Przyjął, na miejsce wysłałem ci jeszcze sekcje z dwójki i Kunice.

Minęło kilka minut, a wszyscy już w nomexach, gotowi do wyjazdu lecz jest nas tylko na jeden zastęp pełny, a z racji, że jest 2 kierowców to bierzemy jeszcze naszą renatkę, którą bedziemy zasilać wozy. Trzy osoby wskakują do GBA i GCBA, kierowcy włączają sygnały, dowódca zgłasza wyjazd.

- Legnica 998, Zgłoś dla Prochowic
-Legnica na odbiorze
- Wyjeżdżam do pożaru odpadów na dwa zastępy, po 3 osoby z dowódcą.
-Zrozumiałem

Wyjeżdżamy z remizy, skręcamy w lewo, na pierwszym w prawo, jedziemy chwilę prosto, po łuku w lewo. Dojeżdżamy do wjazdu na jedną z głównych ulic miasta. Skręcamy w prawo i ciśniemy ile fabryka dała środkiem drogi. Lecimy tak aż przejedziemy most nad Kaczawą i zaraz za mostem kręcimy pierwszą w prawo. Jedziemy chwilę tą Kościuszkową, następnie skręcamy w lewo i ciągle prosto do składowiska. Godzina 8 "z hakiem" na zegarku, my na miejscu. Nawet sprawnie wyszedł ten przejazd, co jest dla nas na "+". Po zatrzymaniu się wozów, GBA zostaje lekko wycofane za teren pożaru i zostaje w nim tylko kierowca, a rota I (strazak + dowódca GBA) leci na GCBA, gdzie wyciąga i rozwija 2 odcinki w75. Na koniec w75 zostaje podłączony rozdzielacz, a do rozdzielacza po 3 odcinki w52 (na lewą stronę i prawą). Na koniec odcinków w75 podłączone są oczywiście prądownice typu TURBO. Kierowca uruchamia przystawkę autopompy, po czym udaje się do panelu gdzie odkręca zawór i woda zaczyna zapełniać węże. Dowódca GCBA odkręca lewy i prawy zawór na rozdzielaczu. Wszyscy, którzy gaszą mają założone oczywiście aparaty ODO.

-Legnica 998, Prochowice na miejscu, podaje ci sytuację: Zadymienie widać już z Kochanowskiego, więc problemu z dojazdem nie będzie dla Kunic czy dwójki. Pożar jest już dosyć rozwinięty, w zagrożeniu są kolejne 2 hałdy. Jak dojedzie Kunice i dwójka siły raczej będą wystarczające.
-Zrozumiałem, średni gasi czy zasilanie?
-Czeka na zasilanie, problem lekki jest z wodą, bo nie ma hydrantu o dziwo, więc będziemy czerpać wodę z Kaczawy.
-Przyjął, dwójka będzie do 10 minut, bo korek jest, a Kunice już do was leci.

Jest koło 8:10, na miejsce dojeżdża jeden druh po cywilnemu, z racji że będzie i tak trzeba Niagarę wstawić do wody to kierowca razem z druhem bierze ją oraz linkę, po czym zanosi do wody. Gdy dojdą do wody, pompa położona zostaje na trawie, do trawy przywiązana zostaje linka, aby nie odpłynęła nam. Kierowca biegnie do wozu po 2 odcinki w75, bo jednak z wejściem problem był bo lekko nogi się osuwały, to co dopiero wjechać. Po dobiegnięciu do wozu bierze te odcinki i wraca do pompy.  Po dojściu do niej wszystko rozwinięte zostaje i wyłożone w kierunku drogi. Po rozwinięciu i podłożeniu zauważone zostaje, że węży jest "na styk", gdyż jak się podłączy do wozu to będzie jednak troche luzu, więc nie będą wisieć.

08:13 Na miejsce dojeżdża średni z Kunic. Ustawia się on koło naszej renatki.

08:20 Dowódca GCBA woła GBA przez radio, aby podjechało bo woda wylana. GBA podjeżdża pod GCBA, po czym rozwinięty jest na szybko 1 odcinek w75, a następnie podłączony do tłocznej w GBA oraz do ssawnej w GCBA. woda wypełnia wąż, po czym woda zostaje przelewana do GCBA. Przelewamy tą wodę tak około 4 minuty. Gdy zwijamy wąż na miejsce dojeżdża 21, 25 z dwójki. 21 ustawia się obok GBA z Kunic, a nasza renatka wycofuje się do węża. Po podjeździe (nawet nie zamykaliśmy przedziału autopompy, bo średni nam by się to opłaciło, bo około 100m dzieliło nas od miejsca do wody) wąż szybko podłączony, motopompa włączona i od razu ustawiona na najwyższe obroty, mało co silnika nie wypluła, ale wodę zassała i podała do węży, które zostały nią wypełnione.

Minęło kilka chwil i zbiornik zapełniony. Renatka wraca na swoje miejsce. Rola średnich będzie wyglądała tak aż do ugaszenia pożaru.

Jest już około 12 w południe, pożar w miarę opanowany. Kunice ostatni raz przelewają swoją wodę do GCBA Legnickiego, po przelaniu podjeżdżają pod wąż od pompy i uzupełniają wodę. Na polecenie KDR'a od razu pojadą do remizy, natomiast my i dwójka zostaje na miejscu, aby jeszcze raz przelać całą hałdę, która się spaliła a zarazem okoliczne, aby nie jeździć tu po 3 razy.

Koło 12:15 pożar całkowicie ugaszony, hałdy jeszcze raz przejrzane kamerą termowizyjną. Dowódca 2-21 pisze protokół z przekazania miejsca zdarzenia ochroniarzowi, natomiast reszta odłącza i odwadnia węże. Następnie je chowają i wsiadają do wozów (Niagara również schowana)

-Legnica 998, tu 69-50, zakończyliśmy działania razem z 51 na nasłuchu do remizy.
-Przyjął

12:25 Zastępy w remizie, uzupełniają wodę, następnie cofają do garaży i wymieniają węże na suche.

-Legnica 998, Prochowice w remizie, możesz dysponować
-Zrozumiałem

Raport z wyjazdu
Godzina alarmowania: 07:58
Godzina zakończenia działań: 12:25
Łączny czas: 3 godziny 28 minut
Lokalizacja(miejscowość, ulica, numer budynku/lokalu): Prochowice, Kościuszki, 8

Siły i Środki:
OSP Prochowice:
- GBA 2,5/16 Renault Range D14 HIGH 4x4/WISS 369[D]50
- GCBA 5/35 MAN TGM 18.290/Stolarczyk 369[D]51

OSP Kunice
- 369[D]40 GBA 2,5/16 MERCEDES ATEGO 1530/Bocar

JRG 2 Legnica:
- 362[D]21 GBA 2,5/28 Mercedes Benz Atego 1630 4x4/Bocar
- 362[D]25 GCBA 8/50 Mercedes Benz Actros 3341 6x6/Germaz

Możliwość opisania akcji była "ogłoszona" na chatboxie
[/size]
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2018, 16:29:20 wysłana przez Pajacyk1234 »
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #158 dnia: 02 Październik 2018, 16:28:03 »
Proszę któryś raz z kolei o włączenie do PB:

SLRw Daewoo Lublin II 4x2/JZS 369[D]52
Łódź Orka 2 + przyczepa transportowa 369-Ł2

Powyższe pojazdy zostały zakupione w lipcu, oraz posiadam kupiony pakiet podstawowy SLRw (również lipiec, strona 10)
Hej Miedź!

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
« Odpowiedź #159 dnia: 09 Październik 2018, 07:42:12 »
Pojazdy wprowadzone do Podziału Bojowego. Za poprzednie zdarzenia +10 tyś.

Do opisu:

- Poszukiwania dwóch osób w młodym wieku. Do przeszukania akwen wodny.

- Auto osobowe w rowie.

- Pożar kontenera ze śmieciami na cmentarzu

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #160 dnia: 09 Październik 2018, 16:26:29 »
06.10.2018r Jesień już pełną parą, na dworze dobre 5 stopni. Nikomu nie chce się wychodzić z domu, to co dopiero mówić o wyjeździe gdzieś. Kilka minut po godzinie 9, sobotny ranek przerywa dźwięk syreny alarmowej. Większość wskakuje w auta i udaje się w stronę remizy. Po drodze oczywiście zabiera druhów, którzy biegną na alarm. Na dworze jest lekka mgiełka.

Około 9:10 W remizie jest już 10 druhów. Wszyscy ubierają nomexy, a dowódca odbiera zgłoszenie.

-Legnica998, dla Prochowic odbiór
-Legnica na odbiorze, Prochowice udajecie się "wodnikiem" i GBA na jezioro Kunickie. Informacja o zaginięciu dwóch młodocianych.
-Zrozumiałem, jest na tą chwilę 10 osób.

Po odebraniu zgłoszenia gruszka zawieszona, dowódca ubiera się w nomex i mówi powód alarmowania. Kierowcy przygotowują 51 i 50 do wyjazdu. Do 69-52 podłączona zostaje Orka.

Minęły 3 minuty po odebraniu zgłoszenia, a już rozpoczyna się 4 i ostatni cykl syreny, my już praktycznie gotowi do wyjazdu. Nikt nie przybył, więc wszyscy wsiadamy do SLRw i GBA. Kierowcy uruchamiają dźwiękowe i udajemy się jak najszybciej na miejsce.

-Legnica 998, Prochowice 50, 52 zgłaszam wyjazd.
-Przyjął, na miejsce dysponuje ci jeszcze wodnych z jedynki.
-Zrozumiałem

Więc wyjeżdżamy z remizy w lewo, oczywiście wodnik przepuszcza GBA, z racji na jego gabaryty, przez co jest bardziej widoczny we mgle. Po wyjeździe z remizy przelatujemy przez końcówkę Wrocławskiej i wjeżdżamy na Pocztową, nastepnie po winklu w prawo na ciepłą i na skrzyżowaniu w lewo. Lecimy chwile ul. Legnicką, po czym wjeżdżamy na DK 94 i lecimy tak do Kunic. W Kunicach skręcamy w drugą lewą i lecimy tak do samego końca, aż dojedziemy do budki z wypożyczalnią kajaków, rowerów wodnych itp.

Około 9:37 jesteśmy na miejscu. Wodnik od razu wjeżdża jak najbliżej wody, przy czym ma lekkie problemy, ze względu na piach. Gdy lublin się chwilowo zatrzyma (aby wbić wsteczny) rota I/51 wypada z kabiny, po czym udaje się do niego by ubrać strój nurka. Po ubraniu SLRw wcofuje lekko do wody, tak aby łódź mogła wodować. Po w cofaniu łódź zostaje odbezpieczona. Do środka wchodzi rota I/51 i strażak z 50 za stery (ubrany w kapok). Nastepnie łódka odpływa od "plaży", a Lublin z przyczepą wyjeżdża na drogę.

-Legnica 998, 369-50 i 52 na miejscu. Zaczynamy przeszukiwania jeziora.
-Zrozumiałem. Jedynka powinna być u was do 3 minut.

Minęło koło 3 minut, w oddali widać już GBA, SRw i słychać SLRr, więc będziemy mieli o tyle lżej, że przeszukiwania zacznie bardziej wyszkolona grupa.

GBA SRw i SLRr z jedynki dojechało na miejsce. SLRr leciał z przyczepką, więc musi teraz ją zwodować. SLRr włącza sobie napęd 4x4 i wcofuje do wody, następnie rota I/1-21 ubiera strój nurka, następnie łódź zostaje zwodowana, do łodzi wskakują nurkowie oraz jeden strażak w kapoku. Następnie odpływają od brzegu i zaczynają przeszukiwania w drugą stronę.

W czasie poszukiwań na miejsce dociera karetka.

Minęła dobra godzina poszukiwania i dopiero nurkowie znajdują dwie osoby. Przodownik roty I/51 melduje to na radiu, następnie pomocnik roty wyciąga sonar podwodny, następnie go odpala i wypuszcza na powierzchnię. Po wypłynięciu sonaru, strażak z łódki podpływa nią obok sonaru, a rota I wyciąga osoby na łódkę, z pomocą strażaka z łódki, który wciąga osoby na łódkę.

-361-12, tu 369-Ł1 słuchaj, mamy dwie osoby, w wieku około 11 i 15 lat. Chłopak i dziewczyna, wyciągnięte na łódkę. Jak możesz przygotuj punkt medyczny.
-Zrozumiałem. Na miejscu jest już karetka.

Po zgłoszeniu nurkowie przystępują do wstępnych badań (puls, oddech), a strażak w kapoku odpływa łódką na brzeg. Po dopłynięciu do brzegu, poszkodowani zostają przekazani dla ZRM. Następnie Lublin wcofuje powoli pod łódkę, łódka zostaje wprowadzona na przyczepę i zabezpieczona. Rota I ściąga akwalung i osprzęt, po czym chowa na miejsce. Po odłożeniu sprzętu wszyscy zajmujemy się drugą osobą.

Stan:
Ciężki, brak pulsu i oddechu. Wypiła trochę wody. Brak urazów.

Po przeprowadzeniu badań, przystępujemy do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej w częstotliwości 30 uciśnięć dwa wdechy. KDR odsyła SLRw do remizy.

-Legnica998, 369-52 na polecenie KDR'a do remizy.
-Zrozumiałem.

Minęło koło 5 minut, stan dalej się nie poprawił. Na miejsce dojeżdża drugi ZRM. Przejmuje on dziewczynę, a my zawijamy się do remizy.

-Legnica 998, 369-50 zakończył, wracamy do remizy.
-Zrozumiałem.

W połowie drogi GBA, SLRw jest już w remizie, kombinezon do nurkowania zostaje wyłożony na suszarni.

-Legnica 998, 69-52 w remizie.
-Przyjął

Jest już koło 10:50, GBA w remizie.

-Legnica 998, 369-50 w remizie
-Zrozumiałem

Raport z wyjazdu
Godzina alarmowania: 09:06
Godzina zakończenia działań: 10:50
Łączny czas: 1 godzina 44 minuty.
Lokalizacja(miejscowość, ulica, numer budynku/lokalu): Kunice, ---, ---

Siły i Środki:
OSP Prochowice:
- SLRw Daewoo Lublin II 4x2/JZS 369[D]52

OSP Kunice
- 369[D]40 GBA 2,5/16 MERCEDES ATEGO 1530/Bocar

JRG 1 Legnica:
- 361[D]22 GBA 2/24 Star 12.227 4x4/AutoSHL
- 361[D]71 SRw Mercedes Benz Atego 1226 4x4/BPS
- 361-Ł1 Łódź ratownicza Whaly 435
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #161 dnia: 11 Październik 2018, 17:41:27 »
10.10.2018r Nad miastem wisi sobie słońce, mimo tego na dworze jest zimno. Nikomu się z domów wychodzić nie chce. Kilka minut po godzinie 10 strażacy OSP odbierają sms'y, po 30 sekundach od sms'ów słychać już syrenę alarmową. Wszyscy po odczytaniu SMS'ów lecą jak najszybciej lecą do remizy.

Minęła chwila, a w remizie jest już naczelnik i kierowca. Kierowca ubiera nomex, a naczelnik odbiera zgłoszenie

-Legnica 998, tu Prochowice, zgłoś
-Legnica na odbiorze. Udajcie się zastępem GBARt do Mierzowic. Dostałem informacje o aucie osobowym, które wpadło do rowu.
-Przyjął, jak będę miał obsadę to wyjeżdżam.

Po odebraniu, gruszka zostaje zawieszona na DSP, a naczelnik udaje się do szatni, ubiera nomexa i mówi kierowcy powód alarmu. Kierowca odpala GBARt, a następnie otwiera bramę.

Minęło kilka chwil, do remizy przybiegło jeszcze 2 druhów. W sumie jest 4 z dowódcą, więc możemy wyjeżdżać. Wszyscy ubierają spodnie i buty, kurtkę oraz hełm biorą do wozu. Kilka sekund później wszyscy siedzą w GBA, więc dowódca zgłasza wyjazd, kierowca uruchamia sygnały. Akurat rozpoczyna się jęk 3 cyklu.

-Legnica 998, 369-50 zgłaszam wyjazd do auta osobowego w rowie.
-Przyjął, w ile osób wyjechałeś?
- 4 osoby razem z dowódcą
-Przyjął.

Po wyjeździe z remizy skręcamy w lewo, następnie w prawo na Reymonta i lecimy cały czas prosto. Następnie skręcamy lekko w lewo i cały czas prosto.

Na zegarku jest już 10:16, my na miejscu zdarzenia. Widzimy auto osobowe, które jest w rowie. Na miejscu jest już policja, pogotowie zabrało osobę poszkodowaną na badania.

-Legnica 998, 69-50 na miejscu, słuchaj, zgłoszenie potwierdzone, auto osobowe w rowie, osoba poszkodowana zabrana już została przez pogotowie. Na miejscu mam już policję, usuniemy plamę oleju, uprzątniemy ewentualne plastiki i będziemy zwijać. Siły i środki wystarczające
-Przyjął

Po zahamowaniu GBARt, kierowca wychodzi z kabiny, po czym zabezpiecza teren. Rota I bierze sorbent, przy pomocy którego posypuje plamę oleju.

Po rozsypaniu sorbentu rota I bierze wiaderko oraz miotłę. Teren zabezpieczony, więc kierowca zabiera plastiki, które przerzuca na drugą stronę rowu.

Minęło około 5 minut. Sorbent wchłonął olej, więc zostaje zmieciony do wiaderka. Po zmieceniu, wiaderko zostaje szczelnie zamknięte i schowane do skrytki. Wszyscy chowają sprzęt na miejsce, następnie wsiadają do GBA, dowódca pisze protokół z przekazania miejsca zdarzenia. Następnie przekazuje policjantom i wraca do GBA, po czym zgłasza powrót.

-Legnica998, Prochowice GBA zakończył, udajemy się do koszar.
-Przyjąłem

Wracamy tak samo jak jechaliśmy, tyle że już trochę wolniej. Ruch jest mały, więc idzie nam to i tak szybko. Po dojechaniu do remizy GBA zostaje zaparkowane w garażu, a strażacy uzupełniają sprzęt, który został zużyty.

-Legnica998, Prochowice 50 w remizie
-Przyjął

Raport z wyjazdu
Godzina alarmowania: 10:06
Godzina zakończenia działań: 10:35
Łączny czas: 29 minut
Lokalizacja(miejscowość, ulica, numer budynku/lokalu): ---, Droga Powiatowa 1244D, ---

Siły i Środki:
OSP Prochowice:

Komenda Miejska Policji Legnica:
- DL 575684 BMW 300i xDrive(NOZ) WRD
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #162 dnia: 12 Październik 2018, 14:24:27 »
12.10.2018r. Mimo jesieni słońce pięknie świeci, większość dzieci jest w szkole. Wszyscy druhowie robią prace porządkowe na podwórku, w domu. Przedpołudniowy spokój naczelnika przerwał smród dymu palących się śmieci, od strony cmentarza. Naczelnik postanawia wsiąść do swojej audicy, po czym leci jak najszybciej na cmentarz. W trakcie drogi obdzwania kilku druhów, aby udali się do remizy.

Minęła chwila, a naczelnik już pod bramą cmentarza. Przypuszczenia potwierdzone - pożar śmieci w kontenerze na cmentarzu. Z racji, że remiza jest nie daleko, to naczelnik biegnie w stronę remizy, od bramy wyjazdowej przy pomocy pilota brama od GBA zostaje otwarta. Naczelnik wpada do remizy, następnie zgłasza pożar dla SKKM i włącza selektywną.

-Legnica 998, tu Prochowice
-Legnica na odbiorze, co jest?
-Słuchaj, mam pożar kontenera ze śmieciami na cmentarzu.
-Zrozumiałem. Jak będziesz wyjeżdżał daj znać.

Minęło kilka sekund a do remizy przybiegają druhowie. Naczelnik po odebraniu zgłoszenia zawiesza gruszkę i udaje się do szatni z pozostałymi, po czym ubierają nomexy.

Po ubraniu nomexów, naczelnik odpala GBA i wyjeżdża nim przed garaż. Do remizy w tym czasie wbiega kierowca wraz z synem. Udają się oni do szatni, następnie ubierają buty i spodnie, a kurtkę z hełmem biorą do wozu. Jest nas łącznie 5, więc wyjeżdżamy bez zastanowienia.

-Legnica 998, 369-50 zgłaszam wyjazd do pożaru kontenera ze śmieciami. Cmentarz Prochowice
-Zrozumiałem

Wyjeżdżamy z remizy w lewo, z racji że cmentarz jest dość blisko, to nawet się nie rozpędzamy. Po wyjeździe z remizy od razu skręcamy drugi raz w lewo w kierunek bramy wjazdowej. Brama jak zwykle - przymknięta, więc naczelnik wyskakuje z wozu, po czym otwiera jak najszybciej bramę i kierowca wjeżdża na teren cmentarza, naczelnik wsiada i podjeżdżają bliżej.

Przejechaliśmy jeszcze 15m. Na zegarku 10:15, my na miejscu. Rota I wypada z kabiny, następnie otwiera skrytkę i rozwija LSN. Kierowca uruchamia przystawkę autopompy, po czym udaje się do jej panelu. Po dotarciu do panelu obroty zostają zwiększone, oraz otwarty zawór LSN.

-Legnica 998, 369-50 na miejscu, słuchaj: Pożar kontenera metalowego z bio odpadami. Wymiary to 1x2x5m. Przystępujemy do gaszenia
-Zrozumiałem

Minęło około 10 minut i śmieci ugaszone. Przodownik roty bierze widły, a następnie profilaktycznie przegrzebuje śmieci, a pomocnik je przelewa.

5 minut później śmieci przelane dokładnie, wszystko zostaje odłożone na miejsce, autopompa wyłączona. Wracamy do remizy.

-Legnica 998, 369-50 zakończył, na nasłuchu do remizy.
-Zrozumiałem

10:33 Zastęp w remizie. Uzupełniamy zbiornik i udajemy się do domów.

-Legnica998, 369-50 w remizie
-Zrozumiałem

Raport z wyjazdu
Godzina alarmowania: 10:12
Godzina zakończenia działań: 10:33
Łączny czas: 21
Lokalizacja(miejscowość, ulica, numer budynku/lokalu): Prochowice, ul. Wrocławska, ---

Siły i Środki:
OSP Prochowice:
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #163 dnia: 12 Październik 2018, 20:20:40 »
SLRw Daewoo Lublin II 4x2/JZS
Łódź Orka 2 + przyczepa transportowa

razem: 110 tys

rejstracja: Gratis

budżet:;14 tys

Budżet wynosi 24 tyś. (tak dla jasności (14 tyś zostało po zakupie SLRw i łodzi + 10tyś za akcje)
Hej Miedź!

Offline Misiek0831

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
« Odpowiedź #164 dnia: 14 Październik 2018, 15:28:25 »
przyznano dotacje w kwocie 165 tys

budżet: 179 tys
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny