OSP KSRG Prochowice

Autor Wątek: OSP KSRG Prochowice  (Przeczytany 3606 razy)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
  • Jednostka KW: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP Górale
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Listopad 2017, 12:39:10 »
Ocena następnym razem. Do opisu:

- Widoczne zadymienie na poddaszu budynku (pożar sadzy)
- Zgłoszenie od ZRM o pomocy przy zniesieniu pacjenta

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
  • Reputacja: 0
  • Jednostka JRG: [klik]
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Listopad 2017, 16:12:20 »
008/2017

10:00 do PSK w Boćkowie wpływa zgłoszenie od ZRM o pomocy przy zniesieniu pacjenta. Dyspozytor wysyła SMS'y oraz włącza syrenę w OSP Górale

!!! ALARM OSP !!!
10:01 Pierwsi strażacy wbiegają do remizy. Ubierają się w nomexy. Dowódca OSP kontaktuje się z PSK

-Boćkowo998, tu OSP Górale, co masz dla nas?
-Boćkowo na odbiorze. Udajecie się alarmowo do Górali 25, musicie pomóc znieść pacjenta z domu. We 2ke nie dają rady. Na miejscu jest 90tka z Wilkowic
-Zrozumiałem

10:05 Strażacy ubrani. Dowódca zgłasza wyjazd

-Boćkowo998, 567-69 wyjazd do zdarzenia
-Zrozumiałem

10:10 Strażacy na miejscu. Dowódca wybiega z wozu, bierze przenośne radio.

-Boćkowo998, górale 69 na miejscu. Udaje się na rozpoznanie
-Przyjąłem

10:15 Dowódca wraz z 4 strażakami doszedł do mieszkania, w którym trzeba pomóc.
-Boćkowo998, Górale 69 podaje ci sytuacje: ZRM potrzebuje pomocy przy zniesieniu po schodach na desce ortopedycznej pacjenta, około 130 kg. Przystępujemy do pomocy
-Przyjąłem

10:17 Strażacy schodzą razem z ZRM i pacjentem na dół, kładą go na nosze. Karetka zabiera go do szpitala

-Boćkowo998, tu Górale 69, zakończyliśmy działania, wracamy do koszar.
-Przyjąłem

10:27 Strażacy w remizie

-Boćkowo998, OSP Górale w remizie, gotowi do następnych działań.
-Przyjąłem

___________________________________________________________________________________________________________________

Podsumowanie:

Czas akcji:
7 minut

Rodzaj:

Inne

Siły i środki:

KM PSP Wilkowice:

Kia Sportage 560[D]90

OSP Górale:

Mercedes Benz 1222/Ziegler 567[D]69
Hej Miedź!
~18:45, 2018-10-13

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Listopad 2017, 16:25:43 »
009/2017

13:00 do PSK Boćkowo wpływa zgłoszenie o pożarze sadzy. Dyspozytor włącza syrenę i wysyła sms'y do druhów OSP

!!!ALARM OSP!!!
13:01 Pierwsi strażacy dobiegają do remizy. Jeden się kontaktuje z PSK, drugi przygotowuje wóz do wyjazdu, reszta się przebiera

-Boćkowo998, zgłoś dla Górali
-Boćkowo na odbiorze. Górale, udajecie się alarmowo do Boćkowa 40. Pożar sadzy, brak dostępnych jednostek z PSP. W drodze przedysponuję SD.
-Zrozumiałem

13:04 Strażacy ubrani, wóz przygotowany. Dowódca zgłasza wyjazd

-Boćkowo998, Górale 69, wyjazd do pożaru sadzy
-Przyjąłem

13:30 Strażacy na miejscu.

-Boćkowo998, 567-69 na miejscu, podaję ci sytuację: z poddasza widoczne duże zadymienie, wysyłam tam rotę 1szą w aparatach i liniami. Oczekujemy na SD.
-Przyjąłem

13:30 Rota 1sza wybiega z wozu, otwiera skrytki. Wyciąga i zakłada aparaty ODO, buduje linie gaśnicze. Rota 2ga wybiega z wozu, jeden z roty 2giej buduje linie zasilającą, drugi zabezpiecza teren. Po ubraniu aparatów ODO i zbudowaniu linii gaśniczych wchodzi do środka budynku.

13:32 SD dojechało na miejsce. Strażacy z niego rozkładają drabinę i wyciągają sito kominowe

13:34 Rota 1sza OSP weszła do budynku, czeka aż będzie sygnał, że można wygasić piec.

13:35 Drabina rozłożona, strażak z sitem kominowym wchodzi do kosza.

13:37 Drabina nad kominem. Strażak zakłada sito kominowe na nie, dowódca OSP daje sygnał przez radio do roty 1szej, że może już wygaszać piec, ona to wykonuje.

13:50 Piec wygaszony. Strażacy zwijają sprzęt.

-Boćkowo998, 567-69 zakończył, wraca do remizy
-Zrozumiałem

14:10 Strażacy w remizie.

-Boćkowo998, 567-69 remiza
-Przyjąłem
____________________________________________________________________________________________________________

Podsumowanie:

Czas akcji:

20 minut

Rodzaj:

Pożar

Siły i środki:

OSP Górale:

Mercedes-Benz/Ziegler 1222 567[D]69

JRG 2 Boćkowo:

562[D]51 SD-37 Iveco Magirus
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Listopad 2017, 18:49:45 »
Akcje wykonane :) Proszę również o ocenę akcji poprzednich: 6, 7
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Listopad 2017, 18:23:13 »
.
Hej Miedź!

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Listopad 2017, 16:48:39 »
Za akcje przyznaje +5 tyś. Budżet: 63 tyś.

W ostatnich działaniach.. Jaką rolę odegrała linia gaśnicza? Jak wygasiłeś piec?

Środa (22.10.2017r.) - 06:01 - Auto osobowe z niewyjaśnionych przyczyn zjechało do rowu, po dojeździe okazuje się, że w środku nikogo nie ma.

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Listopad 2017, 17:53:46 »
010/2017

Środa 22.10.2017r 06:01 Dyspozytor PSK w Boćkowie odbiera zgłoszenie o wypadku samochodowym. Dyspozytor włącza syrenę alarmową w OSP Górale, wysyła SMS'y.

!!! ALARM OSP !!!
06:03 Pierwsi strażacy zbiegają się do remizy. Jeden przygotowuje wóz do wyjazdu. Drugi się kontaktuje z PSK, a reszta ubiera nomexy

-Boćkowo998, dla OSP Górale zgłoś
-Boćkowo na odbiorze. Górale, udajesz się alarmowo na autostradę A6. Tam masz wypadek samochodowy. Auto leży w rowie, jak mnie zrozumiałeś?
-Zrozumiałem, prawidłowo.

06:05 Strażacy ubrani w nomexy. Wóz przygotowany. Kierowca rusza z lekkim piskiem opon, a w remizie zostały ślady tylko "laczek" od merola.

-Boćkowo998, Górale 69 zgłasza wyjazd. Jakieś szczegóły?
-Zrozumiałem. Zgłaszający nic szczególnego nie podał. W drodze masz jeszcze policję oraz ZRM.
-Przyjąłem, bez odbioru

06:15 Strażacy na miejscu. Dowódca udaje się na rozpoznanie

-Boćkowo998, dla 567-69, jesteśmy na miejscu, podaję ci wstępną sytuację: Auto leży w rowie. Przed autem jest plama oleju na około 8m. Przyślij jeszcze jak możesz techniczne.
-Zrozumiałem. Dysponuję

06:15 Rota 1sza wybiega z wozu, udaje się w kierunku auta. Rota 2ga wychodzi z wozu, bierze worek z sorbentem i posypuje plamę oleju.

06:17 Rota 1sza doszła do samochodu. Patrzą dokładnie do środka samochodu, czy poszkodowany nie leży czasem na "podłodze" samochodu, lub z tyłu. Po obejściu całego samochodu, wracają do dowódcy z informacją, że poszkodowany uciekł. Dowódca powiadamia o tym dyspozytora. Po powiadomieniu dyspozytora o ucieczce, dowódca pyta świadków, czy nie widzieli żeby uciekał. Świadkowie odpowiadają, że nie. Przy okazji biorą pachołki i zabezpieczają teren. Rota 2ga posypała plamę oleju. Wraca do wozu odłożyć sorbent.

-Boćkowo998, dla 567-69, słuchaj, poszkodowanego nie ma w samochodzie, również żaden ze świadków nie wie gdzie może być. Widocznie wypadek był dużo wcześniej, każdy sobie olewał ten samochód i jechał dalej. Potrzebujemy więcej jednostek do poszukiwań.
-Zrozumiałem. Dysponuję jeszcze Bierną i okoliczne jednostki. Bez odbioru

06:19 Policja razem z technikiem dojeżdżają na miejsce. Policjant puszcza ruch wahadłowo, drugi bierze pachołki, biegnie z nimi na najbliższy zjazd z autostrady (około 100m przed wypadkiem (od strony Górali)). Po dobiegnięciu na najbliższy zjazd, ustawia pachołki tak, żeby pokrywały dwa pasy ruchu. Gdy pierwszy puszcza ruch wahadłowo, drugi staje tam i kieruje równiez ruchem, pokazując na zjazd z autostrady. Rota 2ga w tym czasie bierze miotły, i zmiata sorbent do wiaderka. Na miejsce dojeżdża ZRM

06:23 Na miejsce dojeżdża zastęp z Biernej, Męcina, Pomorza oraz SLOp z Wilkowic. Tamtejszy KDR wyznacza tereny poszukiwania.

06:25 Cały ruch, co utworzył dotychczasowy korek przejechał przez kierowanie wahadłowe. Policjant bierze radiowóz, udaje się na zabezpieczony teren przez pachołki, i parkuje przed pachołkami w poprzek jezdni. Policja wzywa dodatkowe wsparcia do poszukiwań.

06:28 Tereny wyznaczone, strażacy rozpoczynają poszukiwania.

06:34 Na miejsce dojeżdża pozostała część komendy powiatowej, oraz kilka jednostek z miejskiej z Wilkowic. KDR wzywa wszystkich przez radio do siebie.

06:37 Wszyscy są już obok KDR'a. On wyznacza ponownie tereny poszukiwań. Strażacy biorą torbę R1, udają się razem z policjantami na poszukiwania (dalsze).

07:10 Pobliski teren sprawdzony. Wszyscy wracają do KDR'a z wiadomościami, że nie znaleźli jeszcze poszkodowanego. KDR wzywa dodatkowe wsparcie na poszukiwania. Wszyscy również na nie oczekują

07:20 Pozostałe wspracie, dojeżdża na miejsce. KDR Wyznacza teren poszukiwań ponownie. Wszyscy są podzieleni na kilkanaście grup 6ścio osobowych.

08:00 Poszkodowany nie znaleziony dalej. Grupy meldują to KDR'owi. KDR każe im szukać dalej

Poszukiwania trwały tak jeszcze 10 godzin, gdy nagle...

18:00 Jedna z grup, znalazła poszkodowanego. Na szczęście mieli ze sobą torbę r1. Natychmiastowo przystępują do wstępnego udzielania pierwszej pomocy. Inna osoba z grupy, melduje to KDR'owi, mówią szczególne informacje gdzie są. Mówią oni również, że dojazd jest utrudniony, więc karetka nie wjedzie. ZRM bierze deskę ortopedyczną, plecak i torbę i biegnie do grupy.

18:10 Strażacy OSP Górale, mają jeszcze 5 minut dostępnych działań. Na szczęście ZRM dobiega do nich w ostatniej chwili. Poszkodowany zostaje im przekazany. Grupa zgłasza to KDR'owi, a ten zgłasza to dyspozytorowi Wilkowic

(korespondencja KDR'a z SKKM w Wilkowicach)

-Wilkowice998, dla 1-13, poszkodowany na szczęście znaleziony. Przekazany ZRM. Jest mu udzielana teraz  pierwsza pomoc.
-Zrozumiałem.

18:15 Górale wraca do wozu, razem z ZRM. Po drodze pomagali im przy niesieniu poszkodowanego. (Tak, OSP Górale, było w tej grupie, co znaleźli pana)

18:20 Górale w wozie. Sprzęt schowany. Dowódca zgłasza powrót

-Boćkowo998, dla Górale 69. Poszkodowany znaleziony, zabrany do szpitala w stanie już stabilnym. Wracamy do remizy.

18:35 Strażacy w remizie.

-Boćkowo998, dla OSP Górale. Jesteśmy w remizie.
-Zrozumiałem.

____________________________________________________________________________________________________________

Podsumowanie:

Czas akcji:
12 godzin 5 minut

Rodzaj:

Wypadek, inne

Siły i środki:

OSP Górale:

Mercedes Benz/Ziegler 567[D]69

OSP KSRG Bierna:
SLRt Renault Mascott/ISS Wawrzaszek 569[D]43

OSP KSRG Pomorze
GBA-Rt Scania P360/Stolarczyk 569[D]21

OSP KSRG Męcin
GCBA-Rt ScaniaP380/Stolarczyk 569[D]30

JRG 2 Boćkowo:
562[D]43  SRt Mercedes Saurus

KM PSP Wilkowice:

Kia Sportage 560[D]90

KPP Boćkowo:

Opel Astra (nie oznakowany)
Alfa Romeo 159 WRD
Renault Master APRD
Kia Ceed SW II
Kia Ceed SW I
Fiat Ducato
Fiat Ducato
Skoda Super B
Kia Sorento
Mercedes-Benz Sprinter

KMP Wilkowice:

Alfa Romeo 159 WRD
Kia Ceed SW II
Skoda SuperB

PSPR:

Mercedes-Benz Sprinter "S2"

(Radowozów z KPP Boćkowo wypisałem tyle (fikcyjna komenda), gdyż gdy są poszukiwania wszystkie jednostki są alarmowane :))
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2017, 17:54:58 wysłana przez Pajacyk1234 »
Hej Miedź!

Offline Misiek0831

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Listopad 2017, 11:02:54 »
Dział zakup pojazdów dostarcza:

SLRt Lublin II 60 tys +pakiet podstawowy SLRT dla OSP

rejstracja: gratis
budżet: 3 tys
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Listopad 2017, 11:21:40 »
Proszę o wprowadzenie do PB pojazdu:

SLRt Daweoo Lublin II oraz nadanie mu numerów operacyjnych: 567[D]70
Hej Miedź!

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Listopad 2017, 22:58:16 »
Ocena: Co stało się dalej z autem? Odłączyłeś akumulator? Auto miało instalacje LPG? Ustabilizowałeś w jakiś sposób pojazd? Co do samych poszukiwań.. Skoro dojście do poszkodowanego było utrudnione to pomogłeś Ratownikom Medycznym przetransportować poszkodowanego do karetki? +6 tyś. Budżet: 9 tyś.

Do opisu:

- 29.11.2017r. - 13:11 - Zgłoszenie o naderwanym konarze drzewa nad drogą Gminną.

* SLRt wprowadzony.

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Listopad 2017, 16:53:56 »
011/2017

- 29.11.2017r. - 13:11 - Zgłoszenie o naderwanym konarze drzewa nad drogą Gminną.  Dyspozytor PSK alarmuje OSP Górale w postaci sms'ów oraz syreny.

!!! UWAGA ALARM OSP !!!

13:12 Pierwsi strażacy zbiegają się do remizy. Dowódca kontaktuje się z PSK, kierowca przygotowuje wóz do wyjazdu.

-Boćkowo998, dla Górali zgłoś
-Boćkowo na odbiorze. Górale, udajcie się na drogę w kierunku Rewersowa. Tam jest naderwany konar. Policje masz na miejscu.
-Zrozumiałem. Za chwilę wyjeżdżamy

13:14 "Komplet" strażaków jest ubranych w nomexy. Dowódca zgłasza wyjazd

-Boćkowo998, dla Górali 70, zgłaszam wyjazd do naderwanego konara.
-Zrozumiałem.

13:25 Strażacy dojechali na miejsce. Policja kieruje ruchem. Strażacy wybiegają z SLRt'ka, otwierają skrytki. Jeden wyciąga piłę, drugi wchodzi na dach. Po wejściu na dach odbezpiecza drabinę i podaje ją strażakom na dole, Ci odbierają ją, i podstawiają pod drzewo. Strażak z piłą przepala ją.

-Boćkowo998, 567-70 Na miejscu, podaje ci sytuacje; Naderwany konar na drzewie. Przyślij jak możesz zarządce dróg. Konar zetniemy z drabiny. Przystępujemy do działań, odbiór.

13:27 Strażak z drabiną po przepaleniu pilarki, wchodzi na drabinę i odcina konar. Konar spada na dół. Strażak schodzi z drabiny, tnie konar na mniejsze kawałki. Po ścięciu konara, drugi strażak bierze miotłę, trzeci worek i zmiatają trociny do niego.

13:30 Na miejsce dojeżdża zarządca dróg. Trociny zmiecione, trafiają do niego. Strażacy odkładają sprzęt

-Boćkowo998, dla Górali 70, zakończyliśmy działania wracamy do siebie.
-Zrozumiałem.

13:34 Strażacy w remizie

-Boćkowo998, 567-70 W remizie.
-Zrozumiałem

___________________________________________________________________________________________________________________

Podsumowanie:
Czas akcji:

5 minut

Rodzaj:

Powalone Drzewo

Poszkodowani;
Czarni - 0
Czerwoni - 0
Żółci - 0
Zieloni - 0
Ogółem - 0

Wyjazd alarmowy: TAK/NIE
Wyjazd poza gminę: TAK/NIE

SiS:

OSP Górale:

567[D]70 SLRt Daewoo Lublin II/JZS

KPP Boćkowo:

Opel Astra
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2017, 19:27:16 wysłana przez Pajacyk1234 »
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Grudzień 2017, 15:20:04 »
012/2017
10:00 Do PSK w Boćkowie wpływa zgłoszenie o 3 powalonych drzewach. Dyspozytor natychmiast załącza syrenę alarmową oraz wysyła SMS'y do strażaków OSP Górale

!!! UWAGA ALARM OSP !!![/b]

10:01 Pierwsi strażacy zbiegają się do remizy. Kierowca przygotowuje wóz do wyjazdu. Dowódca kontaktuje się z PSK

-Boćkowo998, dla Górali zgłoś
-Boćkowo na odbiorze. Górale, udajecie się na ul. Adama Mickiewicza w Góralach. Tam jest powalone drzewo. Jak będziesz miał osoby do dwóch zastępów, zgłoś bo mam jeszcze 2 wezwania.
-Przyjąłem.

10:04 Strażacy ubrani w nomexy. Dodatkowo przyszło trzech ochotników, którzy zostają "przyłączeni" do SLRt oraz kontaktują się z PSK.

-Boćkowo998, dla Górali 69, słuchaj, mam na remizie jeszcze 3 druhów. Ja GBA zgłaszam wyjazd.
-Zrozumiałem, policja w drodze.

-OSP Górale dla Boćkowa zgłoś
-Górale na odbiorze, co masz dla nas?
-Górale, udajecie się na ul. Cygańską, tam jest naderwany konar na wysokości około 20m. W drodze jest ode mnie jeszcze podnośnik.
-Zrozumiałem. 1 minuta i zgłaszam ci wyjazd

10:05 Strażacy zapakowani do SLRt. Dowódca SLRt zgłasza wyjazd

-Boćkowo998, dla Górali 70. Zgłaszam wyjazd do naderwanego konara.
-Zrozumiałem

10:09 GBA na miejscu. Strażacy wybiegają z wozu, otwierają skrytki, po czym wyciągają piły i sprawdzają ich stan techniczny. Po sprawdzeniu stanu, tną drzewo na mniejsze kawałki, a reszta zabezpiecza teren, gdzie w między czasie na miejsce dojeżdża policja, a dowódca podaje sytuacje.

-Boćkowo998, dla 567-69, jesteśmy na miejscu. Podaje ci sytuacje: Powalilo się drzewo na drogę. Przyślij na miejsce zarządce dróg, a my przystępujemy do działań.
-Zrozumiałem

10:12 Strażacy GBA ścieli drzewo, przerzucili je na pobliższe pobocze, a trociny zmietli do worka. Na miejsce dojechał zarządca dróg i worek z trocinami został mu przekazany.

-Boćkowo998, Górale 69 zakończył, na nasłuchu wracamy do remizy.
-Górale 69, nie wracacie do remizy, udajecie się alarmowo na wylotówkę w stronę Biernej. Tam jest powalone drzewo, z Biernej niestety, nie ma kto wyjechać, gdyż wszyscy są w pracy.
-Zrozumiałem, udajemy się.

10:13 SLRt przyjechał na miejsce. Strażacy wybiegają z SLRt, otwierają skrytki i wyciągają piły, po czym sprawdzają stan techniczny. Na miejsce dojeżdża również SD z Boćkowa, zarządca dróg oraz policja. Po dojeździe SD, drabina zostaje od razu rozkładana, a policjanci zabezpieczają teren.

-Boćkowo998, Górale 70 na miejscu. Podaje ci sytuacje; Naderwany konar nad drogą. Na miejsce dojechało również SD, także przystępujemy do działań.
-Przyjął 998.

10:14 Strażak z piłą wchodzi do kosza, gdzie przed wejściem zostaje zapięty w uprząż. Po wejściu do kosza, kierowca SD kieruje drabine pod konar. Drabina ustawiona, a strażak ścina konar, który spada pół na droge, pół na trawnik. Drabina zostaje opuszczona, więc strażak wychodzi z kosza i ścina drzewo na mniejsze kawałki.

10:17 Po ścięciu drzewa, trociny zostają przeniesione, a kawałki przerzucone na łąkę. Po zmieceniu trocin, worek zostaje szczelnie zawiązany, a trociny przekazane zarządcy dróg. Strażacy chowają sprzęt.

-Boćkowo998, Górale 70 zakończył, na nasłuchu do remizy.
-Zrozumiałem

10:20 GBA na miejscu. Strażacy wykonują te same czynności co na poprzedniej akcji.

-Boćkowo998, GBA Górale na miejscu. Podaje ci sytuacje; Na miejscu jest już policja, teren zabezpieczony. Drzewo leży na drodze. Przyślij zarzadce dróg na miejsce. Przystępujemy do działań.
-Zrozumiałem

10:23 Na miejsce dojeżdża zarządca dróg.

10:25 Drzewo ścięte, trociny zamiecione do worka, a worek przekazany zarządcy. Strażacy przerzucają drzewo na łąke, odkładają piły. Dowódca zgłasza powrót, a SLRt jest w remizie.

-Boćkowo998, dla 7-69, zakończyliśmy działania, wracamy do remizy.
-Przyjąłem.

-Boćkowo998, Górale 70 w remizie.
-Przyjałem, prawidłowo.

10:28 GBA w remizie.

-Boćkowo998, Górale 69 w remizie
-Zrozumiałem.

Czas akcji:

1. 3 minuty
2. 4 minuty
3. 5 minut

Rodzaj:
Powalone drzewo

Poszkodowani;
Czarni - 0
Czerwoni - 0
Żółci - 0
Zielony - 0
Ogółem - 0

SiS:

1. OSP Górale:

KPP Boćkowo:
Opel Astra (nieoznakowany)

2. OSP Górale:

KPP Boćkowo:

Skoda Yeti

3. OSP Górale:

KPP Boćkowo:

Kia Ceed

« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2017, 19:19:27 wysłana przez Pajacyk1234 »
Hej Miedź!

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Grudzień 2017, 22:55:29 »
Za zdarzenia przyznaje +10 tyś. Budżet: 13 tyś.

Do opisu:

10.12.2017r. - Atak zimy, od godzin wieczornych do późnego poranka następnego dnia silne opady śniegu, wezwania dotyczą miejscowych zagrożeń, aut po rowach i licznych kolizji. (Maks. 5 zdarzeń)

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Grudzień 2017, 17:57:20 »
013/2017
[/b]

10.12.2017r. 00:05 Do PSK w Boćkowie wpływa zgłoszenie o powalonym drzewie. Dyspozytor uruchamia syrenę alarmową w OSP Górale i wysyła SMS'y do strażaków

!!! UWAGA ALARM OSP !!!
00:09 Pierwsi strażacy zbiegają się do garaży. Dowódca zgłasza się do PSK

-Boćkowo998 dla Górali
-Boćkowo na odbiorze. Udajecie się SLRt, na wylotówke w stronę Biernej. Jak będzie za dużo, wyjedzcie GBA.
-Przyjąłem

00:12 Do remizy zbiegło się 3 strażaków dowódca zgłasza wyjazd SLRt

-Boćkowo998, dla 7-70, wyjazd do powalonego drzewa. Na miejscu jest policja?
-Zrozumiałem, na miejscu policja oraz zarządca dróg

00:15 Strażacy na miejscu, od razu wybiegają z wozu, biorą piły po czym tną drzewo na mniejsze kawałki.

-Boćkowo998, Górale 70 na miejscu. Słuchaj; Powalone drzewo uniemożliwia ruch drogowy w dwie strony. Na miejscu policja i zarządca dróg.
-Przyjąłem

00:18 Drzewo pocięte. Strażacy biorą miotłe i worek i zmiatają trociny do worka.

00:22 Trociny zmiecione, worek oddany zarzadcy dróg. Strażacy odkładają sprzęt, dowódca zgłasza powrót

-Boćkowo998, dla Górali 70, słuchaj, zakończyłem działania wracam do koszar.
-Przyjąłem

00:26 Strażacy w remizie

-Boćkowo998, 7-70 w remizie
-Zrozumiałem

Podsumowanie:

Czas akcji:
7 minut

Rodzaj;

Powalone Drzewo

Poszkodowani;
Czarni - 0
Czerwoni - 0
Żółci - 0
Zielony - 0
Ogółem - 0

SiS:

1. OSP Górale:

KPP Boćkowo:

Skoda Yeti

« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2017, 20:40:12 wysłana przez Pajacyk1234 »
Hej Miedź!

Offline Pajacyk1234

• Starszy Strażak
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Grudzień 2017, 19:55:12 »
Akcje opisane :) (Wiem, że mało ale czas nie pozwala na więcej :c)
Hej Miedź!