OSP Olkowice

Autor Wątek: OSP Olkowice  (Przeczytany 2150 razy)

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 38
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP Olkowice
« Odpowiedź #60 dnia: 08 Styczeń 2020, 00:39:48 »
Ocena Akcji później do tego czasu opisz

Poniedziałek 12:00 Wypadek drogowy, zderzenie czołowe dwóch osobówek, 3 osoby są  zakleszczone wewnątrz pojazdu, na miejsce jedzie jeden ZRM, wsparcie z innych OSP dostępne dopiero za około 40min ze względu na inne zdarzenia, JRG dostępne za 30 minut

Wtorek 5:10 Wypadek drogowy, doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym przewożącym cysternę w pełni wypełnioną oznaczenie na tablicy ADR 33/1203. Doszło do rozszczelnienia zbiornika i zawartość zaczyna wyciekać, co najmniej 3 osoby poszkodowane, kierowca cysterny zakleszczony w kabinie ciężarówki. Dodatkowo w osobówce pod wpływem zderzenia zaczyna zwierać instalację elektryczną, brak dostępu do akumulatora

Offline karol500

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #61 dnia: 08 Styczeń 2020, 12:16:19 »
Poniedziałek 12 00 Wypadek drogowy Lekarcice

W związku  z  licznymi wezwaniami na terenie naszej  gminy  i powiatu zostaliśmy postawieni przez SK w stan gotowości. Mamy w remizie  6 osobową obsadę  oglądamy nasz nowy samochód myślimy jak rozmieścić na nim sprzęt.Gdy wtem odzywa się Stanowisko  Kierownika
407-21 zgłoś dla 998
407-21 zgłaszam dla 998
Weź hydraulikę i udaj się jak najszybciej do lekarcic na drogę lokalną zderzenie 2 czołowe osobówek 3 poszkodowanych w drodze ZRM.
Przyjąłem pakuje sprzęt  i wyjeżdżam
Przebieramy się i szybko wrzucamy na żuka hydraulikę oraz zestaw medyczny.
12 05 wyjaz alarmowy zastępu.Dowódca zgłasza wyjazd
998 zgłaszam 7-21 wyjazd do wypadku obsada pełna
Przyjąłem
12 10 zastęp  na miejscu.Dowódca idzie na rozpoznanie.kierowca staje samochodem w poprzek drogi ratownicy rozkładają pahołki oraz przygotowują pole sprzętowe po czym przy pomocy hooligana udadzą się odłączyć akumulatory.
998 7-21na miejscu za chwilę  więcej informacji.
Przyjąłem
12 15 Powrót  dowódcy z rozpoznania przystępujemy do działań.
Białobrzegi998 zgłoś  dla 7-21
998 zgłaszam dla 7 21
-Na miejscu  mam zderzenie czołowe forda focusa którym podróżowała 1 osoba z fiatem 500 którym jechało 2 osoby cała 3 jest zakleszczona,siła uderzenia  była na tyle  duża  że pojazdy są odrzucone  na  ok 10 m od siebie brak instalacji  LPG w pojazdach akumulatory  odłączyłem.Mam wycieki płynów  eksploatacyjnych pojazdy stoją na kołach.SiS niewystarczające Przystępuję do działań
-Przyjąłem dysponuję ci jeszcze 2 ZRM i Policję na inne zastępy  musisz  poczekać ,czy pierwszą karetkę masz już  na miejscu
-Jeszcze nie ale już ją słyszę
Przystępujemy  do  działań.Rota 1 przy pomocy klinów i klocków  przystępuje do ustabilizowania obydwu pojazdów.Stosujemy stabilizację  4 punktową.Rota 2 przy pomocy piły szablastej usuwa szyby.Kierowca wraz z dowódcą spinają zestaw hydrauliczny.W 1 fazie będzimy działać przy pomocy nożyc i rozpieracza ramieniowego.Na razie jedynym  zabezpieczeniem ppoż są 2 gaśnice GP-6X.
12 17 ZRM S na miejscu  lekarz  wraz z ratownikami wchodzą przez tyły do pojazdów  i sprawdzają stan poszkodowanych oraz stabiliizują odcinki szyjne kręgosłupa przy pomocy  kołnierzy ortopedycznych poszkodowani są przytomni 2 z forda kontaktuje zaś z kierowcą z fiata kontakt jest utrudniony .
12 20 Pojazdy ustabilizowane.Teraz rota 1 bierze nożyce i przystępuje do odcięcia słupków A i B w fordzie natomiast rota 2 przy pomocy rozpieracza zaczyna  wyważać drzwi przednie.Gdy dach zostaje odcięty przepinamy zamiast nożyc rozpieracz kolumnowy przy pomocy którego odginamy dach.Dowódca wraz z 1 z ratowników medycznych  osłaniają pasażerów przy pomocy osłon,poduszki wystrzeliły wcześniej więc  nie ma potrzeby zabezpieczenia ich.
12 30 Dostęp do poszkodowanych jest już swobodny.teraz ostrożnie  wyciągamy poszkodowanych na deski ortopedyczne i odnosimy ich w bezpieczne miejsce po czym dowódca wraz z kierowcą przejmują pasażera a medycy biorą kierowcę
Pasażer
Kobieta 22 lata
Przytomna
Funkcje życiowe  zachowane
Obrażenia
Złamana noga prawa
Prawdopodobnie uszkodzony kręgosłup
Rozcięta ręka lewa od nadgarstka  do łokcia
Rozcięty luk brwiowy oraz wiele mniejszych ran
Ogólnie zdenerwowana i w szoku
Wdrożone działania
Usztywnienie złamanej kończyny przy pomocy szyny krammera
Zaopatrzenie ran
Monitorowanie  funkcji życiowych
Zastosowanie tlenoterapii biernej 15l/min
Zapewnienie komfortu termicznego i psychicznego
Ułożenie na desce i przygotowanie do transportu
Poszkodowany 2
Mężczyzna lat 19
Przytomny
Funkcje życiowe zachowane
Obrażenia
Złamana prawa noga
Złamana lewa ręka
Rozcięta głowa
Drobniejsze rany i otarcia
W szoku i zdenerwowany
Wdrożone działania
Usztywnienie złamanych kończyn przy pomocy szyn krammera
Zaopatrzenie  ran
Zapewnienie komfortu psychicznego i termicznego
Umocowanie na desce i przygotowanie do transportu
Tlenoterapia nie została wdrożona zuwagi na sprzeciw poszkodowanego
Teraz przenosimy zestaw hydrauliczny do fiata 500 gdzie rota 1 przy pomocy rozpieracza otwiera drzwi od strony kierowcy.Następnie przy pomocy piły  szablastej  odcinamy pedały między którymi uwięzione są nogi poszkodowanego.Z uwagi na brak wolnych desek ortopedycznych poszkodowanemu zostaje  założona kamizelka KED.
7-21 zgłoś dla998
7-21 dla998
Udaje się już do ciebie sekcja ode mnie i zastęp z Pni będą za hakieś 10-15 minut.
Przyjąłem  co z karetkami?
1 w drodze zaraz powinna być druga przedysponowana do NZK jaką masz sytuację  z poszkodowanymi
2 zaopatrzonych 3 będzimy wyciągać jak będzimy mieli deskę,przytomi w stanie stabilnym
Przyjąłem działajcie dalej
Rota 2 zaczyna znosić  elementy karoserii  w jedno miejsce,rota 1 zajmuje się kierowcą fiata zaś kierowca z dowódcą udzielają pomocy 1 poszkodowanej.
Poszkodowany 3
Mężczyzna  lat  50
Przytomny
Kontakt słowny utrudniony
Funkcje życiowe  zachowane
Obrażenia
Złamana lewa ręka złamanie otwarte
Rozcięcie głowy
Drobne skaleczenia na ciele
Zdenerwowany  uskarża się na ból w klatce  piersiowej
Podjęte działania (w samochodzie)
Usztywnienie kręgosłupa przy pomocy kamizelki KED
Unieruchomienie złamanej kończyny przy pomocy szyny krammera
Zaopatrzenie ran
Tlenoterapia bierna 15l/min
Zastosowanie komfortu  psychicznego i termicznego
12 35 Dojazd ZRM P przejmują od nas kierowcę fiata i przekładają go na deskę.Na miejscu pojawia się  również  policja która rozpoczyna swoje czynności.Nasi strażacy zwijają zestaw  hydrauliczny.
12 42 Dojaz na miejsce 401M25 i 401M40 z JRG d-ca zmiany przejmuje  dowodzenie zaś ratownicy z JRG rozwijają LSN z nakładką pianową.ZRM P odjeżdża z kierowcą  Fiata.
12 44 Dojazd 409M47 z OSP Pnie. Oni przystępują do zasypania sorbentem płynów eksploatacyjnych.
12 50 Dojazd  na miejsce ZRM P Przejmują  kierowcę forda i przygotowują się do transportu.Wymieniamy się z nimi deskami szynami oraz maseczkami tlenowymi.
13 02 Odjazd obydwu zespołów.poszkodowanych  nie ma już na miejscu.Sprzątamy na miejscu zdarzenia l szkło i zneutralizowane wycieki i plastiki działamy za zgodą policji.
13 25 Wszystko sprząte.Zwijamy sprzęt  i  wraz z JRG Opuszczamy miejsce zdarzenia zostaje zastęp  z  Pni.
13 50 Nasz sprzęt  zebrany.Rozmawiamy jeszcze  chwilę  i  odjeżdżamy.
14 00 Odjazd z miejsca  zdarzenia.
Białobrzegi998 zgłoś się dla 407-21
-Białobrzegi998 zgłaszam się dla 407-21
Zgłaszam odjazd zastępu z miejsca zdarzenia.
-Przyjąłem
14 10 W remizie.

Czas Akcji
2 h 10 min

SiS
OSP
407-21 6/6
OSP KSRG Pnie
409-47 4/6
JRG Białobrzegi
401-25 4/6
401-40 3/6
Policja 2/5
ZRM P 3/3
ZRM P 2/3
ZRM S 3/3

Użyty sprzęt
1x Zestaw  hydrauliczny  Weber Hydraulik
1x Piła szablasta Makita
3x System stabilizacji SW 350
1x Mata narzędziowa
2x Osłony przed odłamkami szkła
1x zestaw PSP R1
2x Szczotka
2x GP-6X
1x Kamizelka  KED
1x Hooligan
1x Zestaw  stabilizacyjny DZS-84
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2020, 21:56:18 wysłana przez karol500 »
OSP KSRG PNIE
1957-2007

Offline karol500

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Styczeń 2020, 21:58:02 »
Wtorek 5 10 Wypadek drogowy Promna kolonia

5 10 Zaczyna wyć syrena alarmowa na naszej strażnicy.
5 12 W remizie  jest już  kierowca  z dowódcą odbierają zgłoszenie i przebierają  się
-Co masz dla mnie
-Udaj się do wypadku  w Promnie kolonii droga lokala wypdek cysterny  z osobówką zderzenie  czołowe.
-Przyjąłem
Wkładamy na wóz hydraulikę  wraz z całym  osprzętem i zestaw medyczny.
5 17 Wyjazd  zastępu w pełnej  obsadzie.
Zgłaszam wyjazd zastępu w pełnej obsadzie.Jakie SiS w drodze?
-Przyjąłem sekcja ode mnie i zastępy z KSRG z całej gminy ponadto
Pogotowie Policja .
5 27 Dojazd  zastępu na miejscu.Dowódca udaje  się  do  KDR po rozkazy.Kierowca zgłasza dojazd.
-Na miejscu  udaje się  do KDR po rozkazy.
-Przyjąłem
5 25 Dojazd na miejsce zastępu OSP Promna.
5 30 zgodnie z decyzją  KDR naszym zadaniem będzie ograniczenie wycieku z instalacji  cysterny przewożącej benzynę oraz udzielenie pomocy medycznej jednemu z poszkodowanych.Doszło do zderzenia  czołowego Audi A3 którym podróżowało 3 osoby ze Scanią P400 która przewoziła 12 tys l bezyny,doszło do uszkodzenia jednej z rur w ibstalacji cysterny. W audi nie było instalacji  LPG ale nie ma możliwości odłączenia akumulatorów w pojazdach,na dodatek instalacja w osobówce zaczyna iskrzyć więc ratownicy z zastępu  z Pni walczą z tym przy pomocy gaśnic proszkowych.Ruch jest zamknięty w obu kierunkach.Doszło do wycieku płynów  eksploatacyjnych z pojazdów.Na miejscu  jest już sekcja z JRG oraz zastęp  z OSP KSRG  Pnie.JRG stabilizuję pojady gdyż kierowcy cysterny  i Audi są zakleszczeni.Na miejscu  jest  również  Policja.2 pasażerowie z osobówki opuścili pojazd o własnych siłach.Pod pojazdy została położona poduszka Piany ciężkiej.
Rota 1 Sprawia zestaw hydrauliczny z rozpierakiem ramieniowym i udaje się do uszkodzonej rury którą zgniata a następnie  owija to grubą warstwą folli strech tamując tym sposobem wyciek benzyny której wyciekło ok 1000 l podstawiamy jeszcze pod miejsce uszkodzenia wannę wychwytową z 1 z samochodów JRG.Po ok 10 minutach wyciek zostaje  ograniczony.
W tym samym czasie  rota 2 Przejmuje poszkodowaną z osobówki która wyszła o własnych  siłach.
Poszkodowana 1
Kobieta lat 34
Przytomna
Funkcje życiowe zachowane w normnie
Obrażenia
Złamana lewa ręka
Rozcięta głowa
Liczne mniejsze rany
W szoku przestraszona
Podjęte  działania
Usztywnienie kręgosłupa  szyjnego i  załorzenie kołnierza ortopedycznego
Usztywnienie złamanej ręki przy  pomocy  szyny krammera
Zaopatrzenie ran i zranień
Zapewnienie komfortu psychicznego i termicznego
5 35 Dojazd na miejsce 2 ZRM czekają oni na zakleszczonych poszkodowanych i sprawdzają stan  naszej poszkodowanej oraz pacjenta roty z pni który ma porównywalne obrażenia do naszej pacjentki.
5 45 Nasza poszkodowana zaopatrzona.Wydobywany jest również  kierowca z ciężarówki.Jego stan jest ciężki m.in ma złamaną nogę i żebra oraz liczne otarcia
5 50 Wydobyto również kierowcę z osobówki który jest nieprzytomny ma złamane obie ręce i prawdopodobnie uszkodzony kręgosłup.Zajmuje się nim załoga  karetki.
5 55 Odjazd z miejsca karetki z kierowcą ciężarówki.
6 00 Dojazd  na miejsce D cy JRG Przejmuje on dowodzenie.Powiadomiony jest  już  właściciel  cysterny który wysłał już pojazd celem przeładowania ładunku.
6 10Z miejsca wypadku odjeżdża  również  karetka z drugim kierowcą.Strażacy powoli przystępują do sprzątania  szkła i plastiku z jezdni w czym pomaga nasza rota.W jedno miejsce składamy również  wycięte elementy karoserii pojazdów.
6 13 Na miejscu zjawia się kolejna  załoga ZRM.Zajmuje się ona w pierwszej  kolejności  poszkodowanym zaopatrywanym przez rotę z Pni.
6 20 Odjazd ZRM z poszkodowanym.
6 30 Na miejsce dociera kolejny zespół  PRM przekazujemy im naszą poszkodowaną.
6 45 Odjazd zespołu RM.Zwijamy swój  sprzęt  i  na polecenie KDR mamy wracać do remizy.
6 55Odjazd zastępu z miejsca  zdarzenia.
Zgłaszam odjazd zastępu z miejsca zdarzenia.
-Przyjąłem
7 10 W remizie.

Czas Akcji
2 h

SiS
OSP Olkowice
407-21 6/6
OSP KSRG Pnie
409-47 6/6
JRG Białobrzegi
401-25 4/6
401-40 3/6
401-90 1/5
OSP Promna
407-74 4/6
Policja 2/5
ZRM P 3/3
ZRM P 2/3
ZRM S 3/3
ZRM P 3/3
Właściciel  cysterny

Użyty sprzęt
1x Zestaw  hydrauliczny  Weber Hydraulik
1x zestaw PSP R1
2x Szczotka
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2020, 17:41:43 wysłana przez karol500 »
OSP KSRG PNIE
1957-2007

Offline karol500

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: 17 Styczeń 2020, 20:50:30 »
Z dniem  dzisiejszym  tj.17.01.2019 Proszę  o  wprowadzenie do Podziału  Bojowego pojazdu:
-407[M]22 GLBA 1,5/10 Mitsubishi Canter/PS Szczęśniak   Pojazd  w jednostce od 2.01.2019 117 tyś
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2020, 20:51:50 wysłana przez karol500 »
OSP KSRG PNIE
1957-2007

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Styczeń 2020, 23:28:10 »
Ocena w wolnej chwili

Niedziela

3:20 Wpływa zgłoszenie o dużej ilości szkła na drodze na zakręcie
19:10 Pożar sadzy w przewodzie kominowym

Wtorek

12:10 Poszukiwania zaginionej osoby (dziecko chore na autyzm)

Środa

23:20 Potrącona sarna, Policja na miejscu, doszło do wycieków płynów z samochodu

Czwartek

7:10 Plama oleju na odcinku 200m

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Styczeń 2020, 23:28:38 »
Wóz w PB można dysponować

Offline karol500

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: 21 Styczeń 2020, 17:42:47 »
Niedziela 3:20 Wpływa zgłoszenie o dużej ilości szkła na drodze na zakręcie Broniszew

3 20 Zaczyna wyć syrena alarmowa
3 22 W remizie zjawia się kierowca który otwiera garaż przebiera się i odbiera zgłoszenie
Białobrzegi998 zgłoś się dla 407-22
-Białobrzegi998 zgłaszam się dla 407-22
-Co masz dla mnie
-Jedź do broniszewa tam na zakręcie od strony lokalówki jest duża ilość szkła.
Przyjąłem
3 24 Mamy już w remizie 5-cio osobową obsadę,więcej nas nie trzeba.Dowódca zgłasza  pierwszy wyjazd naszego nowego samochodu
Białobrzegi998 zgłoś się dla 407-22
-Białobrzegi998 zgłaszam się dla 407-22
-Zgłaszam wyjazd zastępu do szkła na zakręcie obsada 5 osób dowódca na wozie
-Przyjąłem
3 30 Zastęp na miejscu,kierowca rozkłada maszt oświetleniowy a ratownicy przy pomocy pachołków zabezpieczają miejsce zdarzenia dowódca idzie na rozpoznanie.
998 7-22 Na miejscu za chwilę  więcej informacji.
Przyjąłem
3 34 Powrót dowódcy z rozpoznania.
Białobrzegi998 zgłoś dla 7-22
998 zgłaszam dla 7-22
-na miejscu mam potłuczone szkło na powierzchni ok 30 mkw,szkło jest rozsypane na długości ok 10 m szkło pochodzi najprawdopodobniej z jakiegoś transportu.Brak osób poszkodowanych.Ruchu wstrzymany.Powiadom zarządcę drogi. SiS wystarczające Przystępuje do działań
-Zrozumiałem
Przystępujemy do działań.Z dachu samochodu zdejmujemy 2 szczotki i 2 łopaty,następnie zmiatamy szkło na łopaty z których wysypujemy wszystko do worków plastikowych,które po załadowaniu ustawiamy na poboczu.
3 50 Szkło zostało uprzątnięte,teraz jeszcze raz zmiatamy drogę w celu usunięcia ewentualnych odłamków szkła.
4 10 Działania zakończone.Zwijamy sprzęt i wracamy do remizy.
Białobrzegi998 zgłoś dla 7-22
998 zgłaszam dla 7-22
-Zakończyłem działania wracam do bazy
-Przyjął
4 20 W remizie

Czas Akcji
1h

SiS
OSP Olkowice
407-22 5/7

Użyty sprzęt
2 Łopaty
2 Szczotki
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 18:19:23 wysłana przez karol500 »
OSP KSRG PNIE
1957-2007

Offline karol500

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Styczeń 2020, 17:43:23 »
Niedziela 19:10 Pożar sadzy w przewodzie kominowym Broniszew
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2020, 17:44:28 wysłana przez karol500 »
OSP KSRG PNIE
1957-2007

Offline karol500

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: 21 Styczeń 2020, 17:45:49 »
Wtorek 12:10 Poszukiwania zaginionej osoby Promna
OSP KSRG PNIE
1957-2007

Offline karol500

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: 21 Styczeń 2020, 17:47:11 »
Środa23:20 Potrącona sarna, Policja na miejscu, doszło do wycieków płynów z samochodu Olkowice
OSP KSRG PNIE
1957-2007

Offline karol500

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: 21 Styczeń 2020, 17:49:57 »
Czwartek 7:10 Plama oleju na odcinku 200m Olkowice
OSP KSRG PNIE
1957-2007