JRG Brzesko

Autor Wątek: JRG Brzesko  (Przeczytany 7050 razy)

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 1
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brzesko
« Odpowiedź #390 dnia: 08 Styczeń 2019, 11:37:36 »
Zdarzenie 04/07.01.2019

10:30 Dyżurny Powiatowego Stanowiska przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Przyborów po przyjęciu uruchamia selektywne alarmowanie OSP Przyborów oraz wrzuca na panel cyfry podaje komunikat oraz włącza dzwonki alarmowe

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd GBARtPr Volvo SRt Scania Przyborów samochód osobowy uderzył w drzewo!!!!!!!
10:31 Strażacy przebrani, wsiadają do wozu. Miejsce zostało wskazane na nawigacji. Dowódca zgłasza wyjazd

-Brzesko 998 tu 411-13 zgłaszam wyjazd dwóch zastępów do zdarzenia

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo  to jest w okolicach dawnego żwirowiska tam teraz są stawy i miejscowe łowisko na miejsce masz jeszcze zadysponowaną Policje ZRM oraz OSP Przyborów

-Zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce zdarzenia

10:35 Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania wywołuje przez radio jednostka OSP Przyborów

-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Przyborów

-Tu Brzesko 998 jak zbierzecie obsadę proszę wyjechać alarmowo GBA Star okolice dawnego żwirowiska obecnie tam są stawy i łowisko mamy tam zdarzenie drogowe pojazd uderzył w drzewo tam na miejsce również jadą zastępy z JRG

-Tu OSP Przyborów zrozumiałem prawidłowo

10:48 Zastępy dojeżdżają na miejsce zdarzenia kierowcy wyłączają sygnały dźwiękowe pozostawiają świetlne na miejscu jest policja oraz ZRM i zastęp z OSP Przyborów który jako pierwszy przybył na miejsce zdarzenia dowódca zgłasza dojazd dyżurnemu SKKP następnie udaje się do kierującego działaniami celem przejęcia dowodzenia

-Brzesko 998 tu 411-13 na miejscu przejmuje dowodzenie

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo

10:50 Dowódca zgłasza meldunek dyżurnemu SKKP

-Brzesko 998 zgłoś się dla 411-13

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla 13

-Potwierdzam ci to co podawała ci miejscowa jednostka OSP która jako pierwsza przybyła na miejsce zdarzenia na wąskiej drodze kierujący samochodem osobowy marki Volkswagen Touran z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wbił się czołowo w drzewo, pojazdem podróżowało dwie osoby kobieta oraz mężczyzna kobieta przytomna w szoku ratownicy stwierdzili złamane nogi i problem z miednicą, mężczyzna został który był zakleszczony w pojeździe został wydobyty i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego oczekujemy na drugą karetkę która zabierze kobietę policja zablokowała całkowicie ruch na czas prowadzonych działań akumulatory zostały odłączone w pojazdach również sprawdzono czy pojazdy nie posiadają instalacji gazowej po sprawdzeniu nie stwierdzono doszło jedynie do wycieków siły i środki ze strony straży wystarczające

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie

10:50 Poszkodowany kierowca który został wydobyty z pojazdu zostaje zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitalny odział ratunkowy szpitala powiatowego w Brzesku rota I z OSP Przyborów zajmuje się pasażerką pojazdu udzielają jej wsparcia psychicznego i oczekują na przybycie drugiego zespołu ratownictwa medycznego celem przekazania poszkodowanej policja prowadzi swoje czynności

11:00 Dojazd drugiej karetki pogotowia ratunkowego na miejsce zdarzenia rota I OSP Przyborów przekazuje poszkodowaną załodze pogotowia

11:05 Poszkodowana kobieta zostaje zabrana również na szpitalny odział ratunkowy strażacy oczekują na zakończenie czynności które prowadzi policja

12:00 Policja zakończyła swoje czynności strażacy pomagają przy załadowaniu pojazdu na lawetę

12:10 Pojazd zostaje zabrany przez pomoc drogową Rota I OSP Przyborów rozprowadza sorbent na plamę oleju

12:30 Plama została zneutralizowana nadmiary sorbentu zmiecione na kupkę i zebrane do wiaderka strażacy zwijają sprzęt dowódca wywołuje przez radio dyżurnego SKKP

-Brzesko 998 zgłoś się dla 13

-Kierujący pojazdem mężczyzna został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala również kobieta która podróżowała pojazdem została zabrana przez drugi zespół do szpitala policja zakończyła swoje czynności następnie plama oleju została zneutralizowana potrzebuje numer zdarzenia oraz godzinę dysponowania miejscowej OSP

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo kolejny numer zdarzenia cztery godzina dysponowania OSP Przyborów dziesiąta trzydzieści

-No zrozumiałem prawidłowo dziękuje

12:31 Kierujący działaniami wypisuje potwierdzenie o udziale w działaniach jednostki OSP Przyborów strażacy zwijają sprzęt

12:45 Strażacy wozach kierowcy wyłączają sygnały świetlne zastęp GBARtPr Volvo 411[K]22 oraz SRt Scania 411[K]45 udają się do Koszar natomiast zastęp GBA Star 417[K]92 udaje się do swojej macierzystej remizy dowódca wywołuje przez radio dyżurnego SKKP

-Zgłaszam ci zakończenie działań na miejscu pozostaje jeszcze policja wypisałem potwierdzenie o udziale w działaniach jednostki OSP Przyborów i przekazałem ich dowódcy na nasłuchu wracamy do Koszar natomiast zastęp z OSP wraca do swojej remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wracajcie

13:05 Zastęp GBARtPr Volvo 411[K]22 oraz SRt Scania 411[K]45 w Koszarach kierowcy parkują wozy w garażach dowódca zgłasza powrót dyżurnemu SKKP a strażacy uzupełniają braki na wozach

-Brzesko 998 tu 411-22 oraz 45 w Koszarach koniec pracy w sieci radiowej

Miejsce działań: Przyborów

Czas działań: 03:10 - 05:00

Typ działań: /Alarmowy/Nie Alarmowy/Ćwiczebny/Gospodarczy/

Rodzaj zdarzenia: / Pożar // Miejscowe zagrożenie / / Inny / Fałszywy Alarm /

Działania: Samochód Osobowy uderzył w drzewo

Nr. działań: 4/2019r.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy z modułem proszkowym GBARt 3/16/250Pr Volvo FL290 4XR3/Bocar 411[K]22

-Samochód Ratownictwa - Technicznego SRt SCANIA P450/SZCZĘŚNIAK 411[K]45

Ochotnicza Straż Pożarna w Przyborowiu

-Średni Samochód Gaśniczy GBA 2,5/16 Star 417[K]92 6 Strażaków

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Ruchu Drogowego

-Renault Master 2.5 dCi/Gruau - 2 Funkcjonariuszy

Zespoły Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego w Brzesku

K001 - 27 S Mercedes Benz Sprinter/AMZ-Kutno Lekarz,Ratownik,Ratownik

K001 - 60 P Mercedes Sprinter 316 CDI Kierowca,Ratownik,Ratownik

Dowodził

JRG Brzesko st. kpt. Grzegorz D Dowódcy zmiany

OSP Przyborów Paweł K
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2019, 11:41:42 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #391 dnia: 08 Styczeń 2019, 12:31:46 »
Zdarzenie 05/07.01.2019

13:10 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o plamie oleju na drodze krajowej numer dziewiędziesiąt cztery w kierunku na Tarnów po przyjęciu zgłoszenia uruchamia selektywne alarmowanie OSP KSRG Jadowniki podaje komunikat wrzuca na panel cyfry oraz włącza dzwonki alarmowe

!!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd GBARt Man Brzesko Droga Krajowa numer dziewiędziesiąt cztery kierunek na Tarnów plama oleju!!!!!!!
13:11 Strażacy przebrani, wsiadają do wozu. Miejsce zostało wskazane na nawigacji. Dowódca zgłasza wyjazd

-Brzesko 998 tu 411-21 zgłaszam alarmowy wyjazd

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo zgłaszający kierujący tirem mówił że plama oleju zaczyna się od stacji Orlen w Brzesku i ciągnie się do remizy w Jadownikach  także zajmijcie się plamą od Brzeska a Jadowniki się zajmą od swojej strony i się gdzieś w połowie spotkacie

-No zrozumiałem prawidłowo zgłaszam ci dojazd  widzę już plamę przystępujemy do neutralizacji w kierunku Jadownik

-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki zbierajcie obsadę GLBARt Alarmowo od waszej remizy w kierunku Brzeska plama oleju od strony Brzeska już zasęp z JRG neutralizuje

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo

13:14 15 dla OSP Jadowniki

-Tu 15 dla OSP Jadowniki

-Powiedz mi co z ruchem od strony Brzeska

-ilu masz ludzi

-Full sześciu

-No to niech jedna rota neutralizuje sintaxem a druga niech kieruje ruchem

-No zrozumiałem prawidłowo co ile puszczamy

-No na razie ode mnie polecą bo mam dość duży korek a potem to zależy od sytuacji w ruchu cały czas kierujący ruchem niech się komunikują przez radio

-No zrozumiałem także dawaj od swojej strony ja już wstrzymałem

-Zrozumiałem

13:15 Ruch zostaje puszczony od strony Brzeska wahadłowo rota z 21 jak i również z OSP Jadowniki neutralizują plamę oleju spryskując ją neutralizatorem Sintax

13:40 Rota z 21 spotyka się z rotą z OSP Jadowniki plama została zneutralizowana przodownik roty 21 melduje o tym kierującemu działaniami ratowniczymi KDR wydaje polecenie uprawnionemu dowódcy z Jadownik żeby udali się wozem w kierunku Brzeska ruch w stronę Tarnowa również zostaje przywrócony

13:45 Zastępy dojechały do strażaków który neutralizowali plamę strażacy chowają sprzęt na swoje miejsce wozie dowódca wywołuje przez radio dyżurnego SKKP

-Brzesko 998 zgłoś się dla 15

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla 15

-Plama oleju została zneutralizowana łączna ciągłość plamy to około sześciu kilometrów ruch w kierunku Tarnowa przywrócony odbywa się płynie wypisze jeszcze potwierdzenie o udziale w działaniach jednostce OSP Jadowniki z racji tego potrzebuje kolejny numer zdarzenia oraz godzinę dysponowania plama oleju wyciekała z pojazdu który jak się okazało znajduje się pod domem ludowym w Jadownikach tak też ustalił kierujący z Jadownik poproszę o podesłanie policji w to miejsce niech ustali kierowce i powiadomi go o awarii i niech zakażą mu dalszej jazdy do czasu naprawienia usterki

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo kolejny numer zdarzenia to pięć godzina dysponowania trzynasta dziesięć powiadamiam policje

-Zrozumiałem prawidłowo dziękuje

13:46 Kierujący działaniami wypisuje potwierdzenie o udziale w działaniach jednostki OSP KSRG Jadowniki

14:00 Strażacy wsiadają do wozów kierowcy wyłączają sygnały świetlne zastęp GBARt Man 2,5/25 Man 411[K]21 udaje się do Koszar natomiast zastęp GLBARt Renault Maskot 419[K]84 OSP Jadowniki udaje się do swojej remizy dowódca zgłasza zakończenie działań dyżurnemu SKKP

-Brzesko 998 zgłoś się dla 15

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla 15

-Zgłaszam ci zakończenie działań jak ci wcześniej mówiłem plama zneutralizowana ruch przywrócony odbywa się płynie pojazd z którego wyciekał olej po ustaleniu przez dowódce z OSP Jadowniki znajduje się w ich miejscowości pod domem ludowym przekazałem im dokument o udziale w działaniach ich jednostki sprzęt zwinięty wracamy do Koszar zastęp z Jadownik wraca do swojej remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wracaj powiadomiłem policje ma się udać na miejsce celem ustalenia kierowcy i przeprowadzenia z nim rozmowy

14:10 Zastęp GBARt 2,5/25 Man 411[K]21 w Koszarach kierowca parkuje wóz w garażu dowódca zgłasza powrót dyżurnemu SKKP a strażacy uzupełniają braki na wozie

-Brzesko 998 tu 411-21 w Koszarach koniec pracy w sieci radiowej

Miejsce działań: Brzesko - Jadowniki remiza Droga Krajowa 94

Czas działań: 13:10 - 14:10

Działania: Plama Oleju

Nr. działań: 5/2019r.

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBARt 2,5/25 MAN TGM 13.290/Stolarczyk 411[K]21

Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach

-Leki Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GLBARt Renault Maskot 419[K]84 6 Strażaków

Dowodził

JRG Brzesko mł. kpt Szymon P Dowódca Zastępu

OSP Jadowniki Artur Ś
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2019, 12:35:01 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #392 dnia: 08 Styczeń 2019, 13:00:06 »
Zdarzenie 06/07.01.2019

16:03 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze kontenera na budowie na ulicy Powstańców Warszawy po przyjęciu podaje komunikat wrzuca cyfry na panel oraz uruchamia dzwonki

!!!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd GBARtPr Volvo GCBARt Man trzydziesty drugi Powstańców Warszawy pożar kontenera na budowie!!!!!!
16:04 Strażacy przebrani wsiadają do wozów  Miejsce zostało wskazane na nawigacji. Dowódca zgłasza wyjazd

-Brzesko 998 tu 411-13 zgłaszam alarmowy wyjazd dwóch zastępów do zdarzenia

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo to jest budowa nowego dworca autobusowego w Brzesku to ma być kontener w którym robotnicy składują swoje rzeczy oraz przesiadują policje masz powiadomioną

-Tu 13 przyjąłem udajemy się na miejsce

16:05 Zastępy na miejscu kierowcy wyłączają sygnały dźwiękowe pozostawiają świetlne dowódca zgłasza dojazd dyżurnemu SKKP następnie udaje się na rozpoznanie

-Brzesko 998 tu 13 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja

I Rota 22 po drodze ubrała aparaty. Po wyjściu z kabiny rozwija linię gaśniczą o rozdzielacza, od rozdzielacza dwa odcinki W-52 połączone i zakręcone prądownicą po czym wchodzą do zadymionego kontenera i próbują ustalić źródło pożaru.

Kierowca GCBARt stoi za pierwszym wozem po czym  rozwija odcinek W75 do GBARtPr i tworzy linie zasilającą. Dowódca pomaga I rocie ubrać Aparaty po czym gdy mają już ubrane dobierają dwa odcinki W-52 i również wchodzą do kontenera.

16:08 I Rota będący w kontenerze przekazała Dowódcy iż pali się biurko i fotel znajdujący się w kontenerze metalowym gdzie pracownicy oprócz składowania potrzebnych części mogli spędzać przerwę. Przyczyną pożaru mógł być pozostawiony czajnik. Obie roty przystępują do gaszenia. Rota z 22 podaje prąd wody zwarty na biurko i wnętrze szafek a Rota z 26 podaje lekko rozproszony prąd wody na fotel dowódca przekazuje informacje dyżurnemu SKKP

-Po rozpoznaniu podaje ci że, mamy tutaj pożar biurka i fotela w tym kontenerze przeznaczonym gospodarczo dla pracowników, oni tutaj również podczas przerwy spędzali i najprawdopodobniej od pozostawionego czajnika na ogniu doszło do zapłonu, obecnie pali się całe biurko i fotel, jest spore zadymienie, wprowadziłem dwie roty w aparatach i podajemy dwa prądy wody, w środku nikogo nie ma właściciel na miejscu w tej chwili patrol policji dojechał na miejsce nie mam żadnych obiektów zagrożonych

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie

16:25  Pożar został opanowany. Strażacy wynoszą na dwór tlący się jeszcze fotel oraz biurko i tam wszystko zostaje dokładnie rozgrzebane i zalane. Dowódca i Kierowca z 22 wystawiają wentylator oddymiający po czym ustawiają go w wejściu do kontenera i zaczynają oddymianie pomieszczenia następnie dowódca podaje informacje dyżurnemu SKKP

-Słuchaj, spalone przedmioty mam na zewnątrz, obecnie są dokładnie przelewane, ustawiliśmy również wentylator aby oddymić pomieszczenie, ja spiszę dane przekaże miejsce działań właścicielowi i dokończymy zalewanie i oddymianie i będziemy wracać

16:35 Przedmioty zostały dokładnie przelane i pozostawione przy kontenerze. Kierowca Mana wylewa ostatki zbiornika żeby zatankować GBARtPr po czym I rota zdejmuje aparaty i zaczepia je na hakach w skrytce oraz zwijają węże i chowają prądownice. Kierowca przyszykowuje  W-75 do tankowania. Kładzie go przy autopompie i przy powrocie zatankuje zbiornik. Kierowca GBARtPr po zatankowaniu swojego zbiornika zamyka roletę i pomaga załodze pochować sprzęt na swoje miejsca dowódca spisuje dane oraz przekazuje miejsce prowadzonych działań policji

16:50 Strażacy wsiadają do wozów kierowcy wyłączają sygnały świetlne zastępy udają się do Koszar dowódca zgłasza zakończenie działań dyżurnemu SKKP

-Zgłaszam ci zakończenie działań dane spisane miejsce prowadzonych działań przekazałem policji na nasłuchu do Koszar

16:55 Kierowca z GCBARt Man 5/32 tankuje zbiornik wodą z hydrantu na placu Koszar

17:10 Wozy w Koszarach kierowcy parkują wozy w garażach kierowca zgłasza powrót dyżurnemu SKKP

-Brzesko 998 tu 411-22 oraz 26 w Koszarach koniec pracy w sieci radiowej

miejsce działań: Brzesko Powstańców Warszawy

Czas działań: 16:03 - 17:10

Działania: Pożar Kontenera

Nr. działań: 6/2019r.

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy z modułem proszkowym GBARt 3/16/250Pr Volvo FL290 4XR3/Bocar 411[K]22

-Ciężki Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GCBARt 5/32 MAN LE 18.280/Stolarczyk 411[K]26

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Prewencji

-Fiat Ducato 2 Funkcjonariuszy

Dowodził

JRG Brzesko mł. kpt Szymon P Dowódca Zastępu

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 97
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #393 dnia: 10 Styczeń 2019, 23:28:23 »
za akcję 25 tys

budżet: 393 tys

na dzisiaj:

Samochód osobowy  uderzył w przydrożne drzewo , doszło do zapłonu z pod maski wydobywa się gęsty czarny dym w pojeździe 4 nieprzytomne osoby.
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #394 dnia: 12 Styczeń 2019, 14:48:22 »
Urlop Na Czas Nie Określony

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #395 dnia: 13 Styczeń 2019, 16:33:05 »
pRZYJĘTO DO WIADOMOŚCI.

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
    • OSP Mircze
« Odpowiedź #396 dnia: 16 Styczeń 2019, 12:31:09 »
Urlop na czas nieokreślony z limitem do 30 dni.

Po tym czasie zgodnie z regulaminem proszę o wiadomość co dalej .

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny