JRG Brzesko

Autor Wątek: JRG Brzesko  (Przeczytany 6597 razy)

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 36
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Brzesko
« Odpowiedź #330 dnia: 06 Październik 2018, 23:05:57 »
Witam

Ocena Akcji

Akcje jak najbardziej prawidłowo za akcje 56 tys

Budżet

136 tys

Akcje

9:20 Kolizja w centrum miasta z udziałem 3 samochodów, w tym 1 dostawczy.
12:44 Pożar Ciągnika siodłowego (Tir) z naczepą wypełnioną oponami. Pożar prawdopodobnie wybuchł przez zapalenie się hamulców w naczepie.
22:55 Pożar sadzy
22:57 Wyczuwalny zapach gazu w bloku

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #331 dnia: 08 Październik 2018, 12:53:40 »
Zdarzenie 101/06/10/2018

09:20 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie od Policji o kolizji drogowej na ulicy Głowackiego dyżurny ogłasza alarm w jednostce i dysponuje odpowiednie siły i środki

!!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd SLRr Nisan GBARt Man SRt Man ulica Głowackiego kolizja drogowa!!!!!!
09:21 Wyjazd Alarmowy zastępu SLRr Nisan 411[K]90 oraz GBARt Man 411[K]21 SRt Man 411[K]44 do zdarzenia

-Brzesko 998 Tu 411-12 zgłaszam alarmowy wyjazd zastępów do zdarzenia jakieś szczegóły

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo zdarzenie drogowe z udziałem trzech samochodów w tym jeden dostawczy brak osób poszkodowanych zgłoszenie wpłynęło od policji że są tam jakieś wycieki

-Zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce

09:23 Zastęp SLRr Nisan 411[K]90 oraz GBARt Man 411[K]21 SRt Man 411[K]44 Man na miejscu zdarzenia dowódca udaje się na rozpoznanie Kierowcy wyłączają sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne dowódca pobiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie

-Brzesko 998 tu 411-12 zgłaszam dojazd zastępów na miejsce zdarzenia rozpoznanie za chwile sytuacja

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo

09:25  Dowódca po rozpoznaniu podaje informacje kierowcy żeby przyniósł wyważarkę na górę a następnie podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Brzesko 998 zgłoś się dla 12

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla 12

-Podaje ci sytuacje kolizja drogowa  na prawym pasie z udziałem dwóch pojazdów osobowych i jednego dostawczego zdarzenie ma miejsce zaraz przy wylocie z centrum miasta na drogę krajową numer dziewięćdziesiąt cztery policja kieruje ruchem wahadłowo nikt z podróżujących pojazdami nie odniósł obrażeń mam wyciek płynów eksploracyjnych oraz sporo pozostałości po kolizyjnych siły i środki wystarczające przystępujemy do działań

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie a potrzebujesz oba zastępy czy ewentualnie jesteś w stanie któryś odesłać do Koszar

-Wystarczy jeden w zupełności także odsyłam ci do Koszar 44

-Zrozumiałem prawidłowo

Podjęte działania na miejscu zdarzenia:

09:26 Strażacy zastępu 411-21 neutralizują płyny które wyciekły posypują jezdnie sorbentem oraz piaskiem kierowca odłącza akumulatory w pojazdach osobowych które bardziej ucierpiały w kolizji niż dostawczak który jest w stanie sam odjechać zastęp SRt Man 411[K]44 odjeżdża z miejsca zdarzenia i udaje się do Koszar z polecenia kierującego działaniami

-Brzesko 998 zgłoś się dla 411-44

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla 44

-Zgłaszam ci zakończenie działań z polecenia kierującego działaniami wracam do Koszar

09:30 Zastęp SRt Man 411[K]44 w Koszarach

-Brzesko 998 tu 411-44 w Koszarach

-Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo

09:40 Policja prosi strażaków o pomoc w zepchnięciu pojazdów osobowych na zatoczkę przystankową pojazd dostawczy jest na tyle sprawny że sam odjeżdża

09:50 Pojazdy znajdują się na zatoce przystankowej teraz strażacy zbierają nasiąknięty sorbent i piasek

10:00 Strażacy za pomocą mioteł zamiatają jezdnie z pozostałości po kolizyjnych szkło,plastik

10:10 Jezdnia posprzątana ruch przywrócony dowódca spisuje notatkę strażacy chowają sprzęt

10:20 Zastęp SLRr Nisan 411[K]90 oraz GBARt Man 411[K]21 udają się do Koszar

-Zgłaszam ci zakończenie działań płyny zneutralizowane pozostałości po kolizyjne posprzątane pojazdy usunięte z drogi na zatoczkę przystankową ruch odbywa się już dwoma pasami sprzęt zwinięty policja pozostaje do czasu zabrania pojazdów przez lawety kończymy wracamy do Koszar

10:25 Zastęp SLRr Nisan 411[K]90 oraz GBARt Man 411[K]21 w Koszarach

-Brzesko 998 zgłoś się dla 411-12

-Zgłasza się Brzesko 998 dla 411-12

-Zgłaszam powrót 90,21 do Koszar koniec pracy

Meldunek:

Miejsce działań: Brzesko ulica Głowackiego

Czas działań: 09:20 - 10:25

Typ działań: /Alarmowy/Nie Alarmowy/Ćwiczebny/Gospodarczy/

Rodzaj zdarzenia: / Pożar / / Wypadek / / Miejscowe zagrożenie / / Inny / Fałszywy Alarm /

Działania: Kolizja Drogowa

Nr. działań: 101/2018r.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku

Leki Samochód Ratowniczo - Rozpoznawczy SLRr Nissan Pickup 4x4 411[K]90 1 Strażak

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBARt 2,5/25 MAN TGM 13.290/Stolarczyk 411[K]21 - 4 Strażaków

-Samochód Ratownictwa Techniczno - Chemicznego SRt/Chem MAN 10-224/Schmitz 411[K]44 - 3 Strażaków

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Ruchu Drogowego

-Renault Master 2.5 dCi/Gruau - 2 Funkcjonariuszy

-Kia Cee'd CRDI 2.0 - 2 Funkcjonariuszy

Dowodził

JRG Brzesko Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. mgr inż. Jacek R
« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2018, 12:54:43 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #332 dnia: 08 Październik 2018, 13:44:03 »
Zdarzenie 102/06/10/2018

12:44 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego w Miejscowości Bucze na ulicy Na Podlesiu dyżurny ogłasza alarm w jednostce i dysponuje odpowiednie siły i środki zostaje również uruchomione selektywne alarmowanie OSP KSRG Szczepanów

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy GCBA Man pięć przez trzydzieści sześć Bucze na Podlesiu koło pętli autobusowej pożar samochodu ciężarowego!!!!!!
12:45 Wyjazd Alarmowy zastępu GCBA Man 411[K]25 do zdarzenia

-Brzesko 998 tu 411-25 zgłaszam alarmowy wyjazd do zdarzenia Bucze na Podlesiu pożar samochodu ciężarowego

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo na miejsce dysponuje również Szczepanów

W trakcie jazdy na radiu:

12:46 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Szczepanów

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla Szczepanowa jak zbierzecie obsadę proszę wyjechać alarmowo GBARt Man jeden przez dziesięć  Bucze na Podlesiu koło pętli pożar samochodu ciężarowego na miejsce jedzie również zastęp z JRG

-Tu OSP Szczepanów zrozumiałem prawidłowo

12:48 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Szczepanów

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla Szczepanowa

-Zgłaszam alarmowy wyjazd w obsadzie sześcioosobowej do zdarzenia zastępu GBARt Man Bucze Na Podlesiu pożar samochodu ciężarowego

12:53 Zastęp GCBA Man 411[K]25 oraz GBARt Man 419[K]88 na miejscu zdarzenia dowódca pobiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie

-Brzesko 998 tu 411-13 zgłaszam dojazd na miejsce zdarzenia OSP Szczepanów również na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja

Podjęte działania po przybyciu na miejsce zdarzenia

12:55 Rozwinięcie Lini głównej z jednego odcina W75 od nasady wozu GBARt Man 419[K]88 zakończonego rozdzielaczem kulowym rozwinięcie jednej Lini Gaśniczej z dwóch odcinków W52 od nasady rozdzielacza zakończonej prądownicą pianową strażacy ubrani w aparaty do ochrony drug oddechowych przystępują do Podania piany ciężkiej na palący się ciągnik kierowca z 25 robi zasilanie wodne od GCBA do GBARt strażacy z 25 zabezpieczają miejsce zdarzenia dowódca powraca z rozpoznania i podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Brzesko 998 zgłoś się dla 411-13

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla 13

-Podaje ci sytuacje pożar ciągnika siodłowego marki Man pożar rozpoczął się od układu hamulcowego w tej chwili pożarem objęty jest cały ciągnik na całe szczęście naczepa na której znajdują się opony została odłączona przed przybyciem zastępów straży nie ma zagrożenia rozprzestrzenienia się pożaru kierujący również opuścił ciągnik pojazd znajduje się na poboczu drogi ruch na czas prowadzonych działań przez policje która jest na miejscu zdarzenia jest całkowicie wstrzymany w tej chwili podajemy prąd piany ciężkiej na palący się ciągnik ratownicy działają w aparatach do ochrony drug oddechowych

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie

13:20 Pożar ugaszony zostaje rozwinięta Linia szybkiego Natarcia celem spłukania piany z jezdni policja prowadzi czynności

13:30 Piana spłukana strażacy zwijają sprzęt dowódca spisuje notatkę oraz wypisuje potwierdzenie o udziale w działaniach jednostki ze Szczepanowa

-Brzesko 998 zgłoś się dla 13

-Pożar ugaszony jezdnia spłukana z piany poproszę o kolejny numer zdarzenia oraz czas dysponowania Szczepanowa wypiszę im potwierdzenie i oni zostaną celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia do czasu zakończenia dzialań przez policje my natomiast będziemy wracać

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo kolejny numer zdarzenia to sto dwa godzina dysponowania Szczepanowa dwunasta czterdzieści cztery

-Zrozumiałem prawidłowo dziękuje

13:50 Zastęp GCBA Man 411[K]25 udaje się do Koszar

-Zgłaszam ci zakończenie działań na miejscu zostaje policja oraz OSP Szczepanów celem zabezpieczenia my wracamy do Koszar

14:10 Zastęp GCBA Man 411[K]25 na placu Koszar zostaje rozwinięty wąż tłoczny 75 od nasady hydrantu do nasady zasilającej wozu hydrant zostaje odkręcony trwa tankowanie zbiornika

14:20 Tankowanie zakończone wąż zostaje zwinięty kierowca parkuje wóz w garażu Koszar dowódca zgłasza powrót

-Brzesko 998 zgłoś się dl 411-13

-Zgłaszam ci powrót 25 do Koszar

Meldunek:

Miejsce działań: Bucze na Podlesiu

Czas działań: 12:44 - 14:20

Rodzaj zdarzenia: / Pożar / / Wypadek / / Miejscowe zagrożenie / / Inny / Fałszywy Alarm /

Działania: Pożar samochodu ciężarowego

Nr. działań: 102/2018r.

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA 5/36 Man LE 18.280B/BPS Szczęśniak 411[K]25 - 4 Strażaków

Ochotnicza Straż Pożarna w Szczepanowie

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBA 1/10 Man Szmitz 419[K]88 - 6 Strażaków

Dowodził

JRG Brzesko Dowódca Zmiany st. kpt. Grzegorz D

OSP KSRG Szczepanów Dariusz P

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #333 dnia: 08 Październik 2018, 14:23:17 »
Zdarzenie 103/06/10/2018

22:55 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy na ulicy Wiejskiej osiemdziesiąt pięć dyżurny ogłasza alarm w jednostce oraz dysponuje odpowiednie siły i środki

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd alarmowy zastępu GCBARt Man ulica Wiejska osiemdziesiąt pięć pożar sadzy!!!!!!
22:56 Wyjazd alarmowy zastępu GCBARt Man 411[K]26 do zdarzenia

-Brzesko 998 tu 411-26 zgłaszam alarmowy wyjazd do zdarzenia

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo kieruje cie nawigacja tam kobieta ma czekać na was

-Tu 15 zrozumiałem prawidłowo tak doszło na nawigacje kieruje nas udajemy się na miejsce

23:00 Zastęp GCBARt Man 411[K]26 na miejscu zdarzenia Kierowca zabezpiecza miejsce zdarzenia poprzez ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną i światłami awaryjnymi na poboczu drogi przy posesji dowódca pobiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie

-Brzesko 998 tu 411-15 zgłaszam dojazd na miejsce zdarzenia udaje się na rozpoznanie

23:02 Dowódca powraca z rozpoznania podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Brzesko 998 zgłoś się dla 15

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla 15

-Podaje ci sytuacje pożar sadzy w kominie domu jednorodzinnego w domu mieszka małżeństwo mężczyzna lat siedemdziesiąt i kobieta lat sześćdziesiąt osiem oboje opuścili dom po powstaniu zadymienia oraz zauważyli wydobywające się języki ognia z komina nie uskarżają się na swój stan zdrowia siły i środki mam wystarczające przystępujemy do działań

23:03 Kierowca wraz z przodownikiem roty wchodzą do budynku celem wybrania paleniska dowódca wraz z pomocnikiem roty wchodzą na dach budynku i oczekują jak palenisko zostanie wybrane by mogli założyć sito kominowe i wsypywać piasek do przewodu kominowego celem ugaszenia

23:10 Palenisko wybrane przodownik roty daje znać dowódcy że mogą zakładać sito na komin i wsypywać piasek powoli do przewodu

23:20 Sito zostało nałożone oraz piasek pomału został wsypany do przewodu pożar został ugaszony strażacy zwijają sprzęt i schodzą na dół

23:25 Strażacy chowają sprzęt na swoje miejsce a dowódca przekazuje pisemnie miejsce prowadzonych działań oraz wydaje zalecenie o nie korzystaniu z pieca do czasu wykonania przeglądu przez kominiarza

23:35 Zastęp GCBARt Man 411[K]26 udaje się do Koszar

-Zgłaszam ci zakończenie działań paląca się sadza ugaszona miejsce prowadzonych działań pisemnie przekazałem właścicielom oraz wydałem instrukcje o nie korzystaniu z pieca do czasu wykonania przeglądu przez kominiarza sprzęt zwinięty wracamy do Koszar

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wracajcie

23:41 Zastęp GCBARt Man 411[K]26 w Koszarach

-Brzesko 998 zgłoś się dla 411-15

-Zgłaszam ci powrót zastępu 26 do Koszar koniec pracy

Meldunek:

Miejsce działań: Brzesko ulica Wiejska 85

Czas działań: 22:55 - 23:41

Działania: Pożar sadzy w kominie

Nr. działań: 103/2018r.

-Ciężki Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GCBARt 5/32 MAN LE 18.280/Stolarczyk 411[K]26 - 4 Strażaków

Dowodził

JRG Brzesko Dowódca Zastępu asp. Sławomir M
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2018, 14:56:53 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #334 dnia: 08 Październik 2018, 15:05:58 »
Zdarzenie 104/06/10/2018

22:57 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zapachu gazu w bloku na ulicy ogrodowej dziewięć dyżurny ogłasza alarm w jednostce oraz dysponuje odpowiednie siły i środki oraz zostaje uruchomione selektywne alarmowanie OSP KSRG Jadowniki

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd alarmowy GBARtPr Volvo ulica Ogrodowa dziewięć wyczuwalny zapach gazu!!!!!!
22:58 Wyjazd alarmowy zastępu GBARtPr Volvo 411[K]22 do zdarzenia

-Brzesko 998 tu 411-22 zgłaszam alarmowy wyjazd do zdarzenia

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo na miejsce dysponuje ci Jadowniki oraz policje i pogotowie gazowe

-Tu 13 zrozumiałem prawidłowo

Podczas jazdy na radiu:

22:59 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla Jadownik jak zbierzecie obsadę to w pierwszej kolejności wyjazd alarmowy GCBA Jelcz Brzesko ulica ogrodowa dziewięć wyczuwalny zapach gazu natomiast druga obsada GBARt Mercedes ewentualnie Renault Maskot zabezpieczenie rejonu operacyjnego

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo

23:02 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Tu Brzesko 998 dla OSP Jadowniki

-Zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GCBA Jelcz do zdarzenia w obsadzie cztery osoby

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo remiza OSP Jadowniki dla Brzesko 998

-Tu Remiza OSP Jadowniki dla Brzesko 998

-Macie obsadę na zabezpieczenie rejonu

-Tak mam sześć osób na zabezpieczenie na wóz GBARt Mercedes

-Zrozumiałem prawidłowo proszę pozostać na nasłuchu w remizie

23:03 Zastęp GBARtPr Volvo 411[K]22 na miejscu zdarzenia kierowca podjeżdża pod blok i pozostawia włączoną sygnalizacje świetlną oraz uruchamia oświetlenie awaryjne dowódca pobiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie

-Brzesko 998 tu 411-13 zgłaszam dojazd na miejsce rozpoznanie za chwile sytuacja

23:04 Dowódca powraca z rozpoznania podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Mam Policje na miejscu. Mieszkańcy bloku wyszli na zewnątrz przed budynek, są zaniepokojeni siły i środki wystarczające przystępujemy do działań

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo pogotowie gazowe powiadomione oraz na miejsce powinien ci lada moment dolecieć ciężki z OSP Jadowniki

-No zrozumiałem prawidłowo

Podjęte działania na miejscu zdarzenia

-Rota I/21 wchodzi do budynku w AODO i sprawdza stężenie gazu za pomocą miernika wielogazowego.

23:06 Dojazd zastępu GCBA Jelcz 419[K]81 OSP Jadowniki na miejsce zdarzenia

-Brzesko 998 tu 13 zgłaszam ci dojazd ciężkiego z OSP Jadowniki na miejsce zdarzenia

-Strażacy z OSP Jadowniki pozostają do dyspozycji kierującego działaniami

23:14 Kierujący działaniami przekazuje najnowsze informacje dyżurnemu Stanowiska Kierowania

-Na trzecim piętrze w jednym z mieszkań jest stanowczo przekroczone stężenie gazu. chłopaki dzwonią pukają do drzwi ale na razie nic cisza

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo jeśli mierniki wam pokazują to nie ma co trzeba to sprawdzić także siłowo wchodźcie

-Zrozumiałem prawidłowo tak też zrobimy

23:16 Strażacy za pomocą Chuligana wyważają drzwi

23:21 Drzwi wyważone, strażacy wchodzą do środka.

23:23 Kierujący działaniami przekazuje najnowsze informacje dyżurnemu SKKP

-Drzwi zostały otwarte oraz chłopaki weszli do mieszkania i je przeszukali oraz stwierdzili że nikt w mieszkaniu się nie znajduje a przyczyną jest odkręcona butla gazowa chłopaki ją zakręcili teraz ustawiamy wentylator przed wejściem do klatki oraz otwieramy okna na klatce przewietrzymy i na tym będziemy kończyć poproszę o kolejny numer zdarzenia i godzinę dysponowania OSP Jadowniki

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wypisz im od razu w jednej karcie wyjazd i zabezpieczenie rejonu numer zdarzenia sto trzy godzina dysponowania Jadownik dwudziesta druga pięćdziesiąt siedem

-Tu 13 zrozumiałem prawidłowo

23:24 Rota I GCBA Jelcz 419[K]81 OSP Jadowniki bierze wentylator z wozu GBARtPr Volvo 411[K]22 i ustawia przed wejściem na Klatkę schodową Rota I/22 otwiera wszystkie okna.

23:26 Trwa wietrzenie klatki schodowej oraz mieszkania. Nie ma już żadnego zagrożenia

23:30 Zastęp GCBA Jelcz 419[K]81 OSP Jadowniki z polecenia dowódcy wraca do remizy

-Brzesko 998 zgłoś się dla GCBA OSP Jadowniki

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla GCBA

-Zgłaszam ci zakończenie działań z polecenia dowódcy wracamy do remizy

23:35 Brzesko 998 zgłoś się dla GCBA OSP Jadowniki

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla GCBA OSP Jadowniki

-Zgłaszam ci powrót do remizy koniec pracy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo OSP Jadowniki remiza dla Brzesko 998

-Tu OSP Jadowniki remiza dla Brzesko 998

-Dziękuje za zabezpieczenie możecie rozejść się do swoich domów

-Tu Jadowniki zrozumiałem prawidłowo

23:36 Strażacy zwijają sprzęt. Odkładają Aparaty do ochrony drug oddechowych na swoje miejsce w wozie. Dowódca spisuje notatkę z akcji.

23:46 Zastęp GBARtPr Volvo 411[K]22 udaje się do Koszar

-Zgłaszam ci zakończenie działań na miejsce dopiero teraz przybyło pogotowie gazowe mieli jakąś poważną awarie dla tego z takim opóźnieniem dotarli pozostają na miejscu wraz z policją której to przekazałem miejsce prowadzonych działań sprzęt zwinięty wracamy do Koszar

23:51 Zastęp GBARtPr Volvo 411[K]22 w Koszarach

-Brzesko 998 zgłoś się dla 411-13

-Zgłaszam ci powrót 22 do Koszar koniec pracy

Meldunek:

Miejsce działań: Brzesko ulica Ogrodowa 9

Czas działań: 22:57 - 23:51

Działania: Wyczuwalny zapach gazu na klatce schodowej

Nr. działań: 104/2018r.

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy z modułem proszkowym GBARt 3/16/250Pr Volvo FL290 4XR3/Bocar 411[K]22 - 4 Strażaków

Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach

-Ciężki Samochód Gaśniczy  GCBA 6/32 Jelcz 004 419[K]81 - 4 Strażaków

ZABEZPIECZENIE REJONU OPERACYJNEGO

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBARt 2,5/16 Mercedes 1222 Ziegler 419[K]82

-Leki Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GLBARt Renault Maskot 419[K]84

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Prewencji

-Fiat Ducato - 2 Funkcjonariuszy

Pogotowie Gazowe Tarnów odział Bochnia

-Volkswagen Transporter T5 - 2 Pracowników

Dowodził

JRG Brzesko Dowódca Zmiany  st. kpt. Grzegorz D

OSP KSRG Jadowniki GCBA Jelcz Artur Ś

Zabezpieczenie rejonu Przemysław D
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2018, 14:57:04 wysłana przez przemo1391 »

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #335 dnia: 09 Październik 2018, 15:22:31 »
za akcje 4x8 tys

budżet: 168 tys

Witam po urlopie.

na dzisiaj:
Pożar samochodu ciężarowego przewożącego słomę.
Pożar ciężarówki pełnej buraków cukrowych.

Opcjonalnie za dodatkowe wyższe wynagrodzenie przygotuj ćwiczenia dla jednostke OSP KSRG z swojego terenu.

Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #336 dnia: 10 Październik 2018, 16:29:25 »
Wyjazd 105/09/10/2018 - Ćwiczenia jednostek OSP KSRG z Powiatu Brzeskiego

07:30 Dzisiejszego dnia odbywają się ćwiczenia jednostek ochotniczych straży pożarnych włączonych w struktury krajowego systemu ratownictwa gaśniczego wszystkie jednostki są powiadomione i mają się wstawić do punktu koncentracji sił i środków który znajduje się w lesie Szczepanowskim z Brzeskiej Komendy na ćwiczenia wyjeżdża SLRr Nisan 411[K]90 oraz GCBARt Man 411[K]26

-Brzesko 998 tu 411-90 oraz 26 zgłaszam wyjazd na ćwiczenia jednostek OSP KSRG z terenu Powiatu las Szczepanowski punkt koncentracji sił i środków

07:40 Zastęp SLRr Nisan oraz GCBARt Man na miejscu punktu koncentracji sił i środków dowódca oczekuje na przyjazd wszystkuch jednostek OSP które są w strukturach krajowego systemu ratownictwa gaśniczego a jest ich trzynaście

09:00 Wszystkie jednostki wstawiły się do punktu koncentracji sił i środków dowódca wita wszystkich strażaków i przekazuje założenia ćwiczeń a były one następujące

Pierwszym z nich był duży pożar lasu do którego zadysponowano trzynaście jednostek OSP włączonych w struktury krajowego systemu ratownictwa gaśniczego. Działania polegały na wprowadzeniu ratowników z wodnymi liniami gaśniczymi w celu ugaszenia pożaru oraz zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego poprzez zbudowanie linii zasilającej z najbliższego hydrantu i zorganizowanie punktu czerpania wody ze zbiornika wodnego "Uzwica".

W drugim i trzecim epizodzie przećwiczono głównie ratownictwo wysokościowe, techniczne i medyczne. Według założeń epizodu drugiego, na ambonie myśliwskiej znajdował się poszkodowany któremu trzeba było udzielić pomocy i ewakuować na dół. Kolejny epizod polegał na udzieleniu pomocy poszkodowanemu, który został przygnieciony przez powalone drzewo oraz zorganizowaniu i zabezpieczeniu lądowiska LPR

13:00 Po zakończeniu ćwiczeń praktycznych wszystkie jednostki OSP przejechały na plac komendy a następnie na sali konferencyjnej zostały omówione ćwiczenia oraz dowódca wytknął błędy jakie dopuścili się nie którzy druhowie oczywiście wytłumaczył jak prawidłowo to powinno wyglądać

14:00 następnie po omówieniu strażacy oczy mali gorącą Kawę i herbatę i przegryźli słodkości

15:00 Wszystkie jednostki odjeżdżają z terenu komendy i udają się do swoich jednostek dowódca wypełnia raport z przeprowadzonych ćwiczeń i zdaje go na biurko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku

« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2018, 14:57:16 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #337 dnia: 11 Październik 2018, 14:51:30 »
Zdarzenie 106/09/10/2018

15:30 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na drodze krajowej K siedemdziesiąt pięć w miejscowości Okocim dyżurny ogłasza alarm w jednostce oraz dysponuje odpowiednie siły i środki uruchamia również selektywne alarmowanie w jednostce OSP Okocim oraz OSP Poręba Spytkowska

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd alarmowy SLRr Nisan oraz GCBA Man pięć przez trzydzieści sześć Okocim droga krajowa numer siedemdziesiąt pięć pożar samochodu ciężarowego przewożącego słomę!!!!!!
15:31 Wyjazd alarmowy zastępu SLRr Nisan 411[K]90 oraz GCBA Man 411[K]25 do zdarzenia

-Zgłaszam ci wyjazd 90 oraz 25 do zdarzenia

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo na miejsce dysponuje ci Okocim oraz Porębę

-Tu 12 przyjąłem udajemy się na miejsce zdarzenia

Podczas jazdy alarmowej na radiu:

15:33 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Poręba Spytkowska

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla Poręby jak zbierzecie obsadę to wyjedzcie alarmowo na drogę krajową numer siedemdziesiąt pięć w miejscowości Okocim koło skrętu na kocią górę macie tam pożar samochodu ciężarowego który przewoził słomę wyjazd GBARt Mercedes na miejsce również jadą zastępy z JRG

-Tu Poręba przyjąłem

15:34 Zastęp SLRr Nisan 411[K]90 oraz GCBA Man 411[K]25 na miejscu zdarzenia dowódca pobiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie

-Brzesko 998 tu 411-12 zgłaszam dojazd na miejsce zdarzenia podaje ci wstępną sytuacje pożar bel słomy na naczepie pożar prawdopodobnie mógł powstać od gorących spalin pojazdu pożar z otwartym ogniem w każdej chwili ogień może się przemieścić na samochód powiedz mi co mi dysponowałeś na miejsce ruch mam całkowicie zablokowany na czas prowadzonych działań przez policje która przybyła na miejsce zdarzenia przed nami

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo na miejsce ci powinna zaraz dotrzeć poręba bo się już zbierają a daleko do was nie mają Okocim jeszcze się nie zgłaszał

-No zrozumiałem prawidłowo rozwijamy się i będziemy podawać prąd piany oraz jeden prąd gaśniczy w natarciu na miejsce również ma przyjechać gospodarz do którego ta słoma była wieziona z ładowaczem teleskopowym co nam ułatwi działania związku z ciągnięciem bel słomy z naczepy i ich dokładnemu ugaszeniu i przelaniu

-Zostaje rozwinięta linia główna z dwóch odcinków w75 od nasady wozu do rozdzielacza następnie od rozdzielacza zostają rozwinięte dwie linie gaśnicze zakończone jedna prądownicą Turbo Jet na drugą zostaje założona wytwornica Pianowa strażacy ubrani w aparaty do ochrony drug oddechowych podają prąd wody oraz prąd piany ciężkiej na palącą się słomę

15:36 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Poręba Spytkowska

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla Poręby

-Zgłaszam wyjazd alarmowy GBARt Mercedes droga krajowa numer siedemdziesiąt pięć Okocim pożar

15:38 Dojazd GBARt Mercedes 417[K]80 OSP Poręba Spytkowska na miejsce zdarzenia

-Brzesko 998 tu 12 zgłaszam ci dojazd poręby na miejsce zdarzenia co z Okocimiem

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla 12 zrozumiałem prawidłowo Okocim dalej się nie zgłosił więc postanowiłem o wyłączeniu syreny i odwołaniu alarmu a jak sytuacja idzie to jakoś czy potrzebujesz to ci Jadowniki za alarmuje ewentualnie

-Możesz dysponować mi Jadowniki najlepiej ciężkiego bo średni z poręby z robią dodatkowe dwie linie jeszcze również jedna gaśnicza druga Piana a jelcz ich zasili a nasze GCBA zasilane jest od hydrantu

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo już ci ich dysponuje

-Strażacy z Poręby rozwijają Linie główną z dwóch odcinków w75 od nasady wozu zakończoną rozdzielaczem kulowym oraz dwie linie gaśnicze po dwa odcinki w52 jedna linia zakończona prądownicą Turno i podawany prąd wody w natarciu na palącą się słomę druga zakończona wytwornicą Pianową i podawany prąd piany

15:39 Dyżurny Stanowiska Kierowania uruchamia selektywne alarmowanie OSP KSRG Jadowniki

15:40 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki zbierzcie obsadę i alarmowo droga krajowa numer siedemdziesiąt pięć miejscowość Okocim pozar samochodu ciężarowego przewożącego słomę na miejscu działają zastępy z JRG oraz OSP Poręba Spytkowska wyjazd GCBA Jelcz celem zabezpieczenia wodnego

15:42 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci alarmowy wyjazd GCBA Jelcz do zdarzenia obsada sześć osób

15:46 Dojazd GCBA Jelcz 419[K]81 OSP KSRG Jadowniki na miejsce zdarzenia od razu kierowca rozwija zasilanie dla wozu z poręby Spytkowskiej strażacy z OSP Jadowniki pomagają przy rozładowywaniu bel z naczepy z której to ładowaczem są ściągane

-Brzesko 998 tu 12 zgłaszam ci dotarcie GCBA z OSP Jadowniki kierowca zrobił zasilanie dla wozu GBARt z poręby nie ma już dymu dla tego też wydałem polecenie chłopakom o ściągnięciu aparatów trwa akcja dogaszania bele słomy są ściągane z naczepy przez ładowacz czołowy który przybył na miejsce siły i środki mogę ci już powiedzieć w zupełności wystarczające

16:40 Bele słomy zostały całkowicie ściągnięte z naczepy i przetransportowane na pobliskie pole tam zostały przelane staranie wodą strażacy tankują zbiorniki samochodów z pobliskiego hydrantu

-Bele słomy zostały całkowicie ugaszone oraz ściągnięte z naczepy i przetransportowane na pobliskie pole tam zostały staranie przelane jednostki tankują zbiorniki wozów wodą poproszę o numer zdarzenia oraz czas dysponowania poręby i Jadownik my zostaniemy jeszcze na miejscu do czasu do puki pojazd ciężarowy zostanie scholo wany przez ciężki samochód który już jedzie na miejsce następnie będziemy spłukiwać jezdnie i zamiatać z resztek słomy która się rozleciała przy rozładowywaniu i leży na jezdni

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo numer zdarzenia sto pięć godzina dysponowania Poręby piętnasta trzydzieści a godzina dysponowana OSP Jadowniki piętnasta trzydzieści dziewięć

-Tu 12 zrozumiałem dziękuje

16:41 Dowódca wypisuje potwierdzenie o udziale w działaniach jednostek OSP z Poręby oraz Jadownik

16:50 Zastęp GBARt Mercedes 417[K]80 OSP Poręba Spytkowska udaje się do remizy również zastęp GCBA Jelcz 419[K]81 OSP KSRG Jadowniki udaje się do swojej remizy

-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Poręba Spytkowska

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla Poręby

-Zgłaszam ci zakończenie działań z polecenia dowódcy akcji wracam do remizy

-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Zgłasza się Brzesko 998 dla OSP Jadowniki

-Zgłaszam ci zakończenie działań z polecenia dowódcy akcji wracamy do remizy

17:00 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Poręba Spytkowska

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Poręba Spytkowska

-Zgłaszam ci powrót GBARt Mercedes do remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje za pomoc

17:10 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki

-Zgłaszam ci powrót GCBA Jelcz do remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje za pomoc

17:20 Na miejsce prowadzonych działań dotarł ciężki samochód ratownictwa drogowego z pomocy drogowej który został zamówiony przez kierowce ciężarówki trwają działania związane zaczepieniem Lin i z holowaniu pojazdu do Miejscowości Okocim na gospodarstwo gdzie miała być dowieziona słoma która uległa zapaleniu policja robi pilotaż jeden radiowóz z włączonymi sygnałami jedzie przed pomocą drogową drugi jedzie za samochodem ciężarowym który jest holowany trzeci radiowóz zostaje na miejscu a strażacy sprzątają jezdnie ze słomy oraz ją spłukują prądem wody

17:40 Działania zostają zakończone strażacy zwijają sprzęt dowódca spisuje sobie notatkę z miejsca prowadzonych działań

17:50 Ruch zostaje przywrócony zastęp GCBA Man 411[K]25 oraz SLRr Nisan 411[K]90 udają się do Koszar

-Zgłaszam ci zakończenie działań pojazd ciężarowy został z holowany przez ciężki samochód ratownictwa drogowego na gospodarstwo do Okocimia gdzie miała zostać dowieziona słoma która uległa zapaleniu policja zrobiła pilotaż jezdnia została spłukana oraz pozamiatana z resztek słomy sprzęt zwinięty wracamy do Koszar ruch przywrócony

18:00 Zastęp SLRr Nisan 411[K]90 oraz GCBA Man 411[K]25 w Koszarach dowódca zgłasza powrót

-Zgłaszam powrót do Koszar 90 oraz 25 koniec pracy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje

Miejsce działań: Okocim droga krajowa K75

Czas działań: 15:30 - 18:00

Działania: Pożar samochodu ciężarowego przewożącego słomę

Nr. działań: 105/2018r.

-Leki Samochód Ratowniczo - Rozpoznawczy SLRr Nissan Pickup 4x4 411[K]90 - 1 Strażak

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA 5/36 Man LE 18.280B/BPS Szczęśniak 411[K]25 - 4 Strażaków

-Ciężki Samochód Gaśniczy  GCBA 6/32 Jelcz 004 419[K]81 - 6 Strażaków

Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Spytkowskiej

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy  GBARt 3/16 Mercedes Benz 1019 417[K]80 - 6 Strażaków

-Kia Cee'd SW II- 2 Funkcjonariuszy

-Kia Cee'd SW - 2 Funkcjonariuszy

Dowodził

JRG Brzesko Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. mgr inż. Jacek R
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2018, 14:57:25 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #338 dnia: 11 Październik 2018, 15:48:26 »
Zdarzenie 107/09/10/2018

19:30 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na ulicy Solskiego nie opodal jednostki dyżurny ogłasza alarm w jednostce oraz dysponuje odpowiednie siły i środki

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd GCBARt Man pięć przez trzydzieści dwa ulica Solskiego pożar samochodu ciężarowego!!!!!!
19:31 Wyjazd Alarmowy zastępu GCBARt Man 411[K]26 do zdarzenia

-Brzesko 998 tu 411-26 zgłaszam alarmowy wyjazd do zdarzenia

-Zastęp zaraz po wyjechaniu jednocześnie dojeżdża na miejsce zdarzenia zdarzenia ma zaraz miejsce koło jednostki na prawym pasie w kierunku drogi krajowej numer dziewięćdziesiąt cztery dowódca pobiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie strażacy rozwijają linie główną z dwóch odcinków w75 zakończonego rozdzielaczem kulowym oraz dwie linie gaśnicze również z dwóch odcinków w52 zakończoną jedna prądownicą Turbo a druga wytwornicom pianową i niezwłocznie zostaje podany prąd piany ciężkiej na palący się ciągnik a drugi prąd wody zostaje podany na naczepę celem obrony dowódca rozwija linie zasilającą od pobliskie hydrantu

-Brzesko 998 tu 15 na miejscu pożar samochodu ciężarowego przewożącego buraki cukrowe kierowca przed rozprzestrzenieniem się pożaru opuścił go pożar objął cały ciągnik a rozpoczął się od komory silnika w tej chwili podajemy prąd piany ciężkiej siły i środki wystarczające w tej chwili policja na miejscu zabezpiecza nam ruch na czas prowadzonych działań zdarzenie ma miejsce na prawym pasie zaraz przed wylotem z ulicy Solskiego na Drogę Krajową numer dziewiędziesiąt cztery

19:50 Pożar został ugaszony strażacy zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę

20:10 Zastęp GCBARt Man 411[K]26 udaje się do Koszar

-Brzesko 998 zgłoś sie dla 15

-Zgłaszam ci zakończenie pojazd ugaszony sporządziłem notatkę na miejscu pozostaje patrol policji który zabezpiecza miejsce zdarzenia do czasu z holowania pojazdu ruch odbywa się jednym pasem wracamy do Koszar otwórz bramę na plac

20:11 Kierowca rozwija węża w75 od nasady hydrantu do nasady zasilającej wozu hydrant zostaje odkręcony trwa tankowanie zbiornika

20:21 Zbiornik pełen wąż został zwinięty i schowany do odpowiedniej skrytki kierowca parkuje wóz w garażu Koszar dowódca zgłasza powrót

-Brzesko 998 zgłaszam ci powrót 411-26 do Koszar koniec pracy

Miejsce działań: Brzesko ulica Solskiego

Czas działań: 19:30 - 20:21

Działania: Pożar samochodu ciężarowego przewożącego buraki cukrowe

Nr. działań: 107/2018r.

Ciężki Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GCBARt 5/32 MAN LE 18.280/Stolarczyk 411[K]26 - 4 Strażaków

Dowodził

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #339 dnia: 12 Październik 2018, 19:22:46 »
16 tys za akcję+14 tys za ćwiczenia

budżet: 198 tys

Na dzisiaj:

Wypadek drogowy.

Pożar samochodu osobowego.
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #340 dnia: 16 Październik 2018, 16:04:18 »
Zdarzenie 108/12/10/2018

19:22 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Tadeusza Kościuszki dyżurny ogłasza alarm w jednostce oraz dysponuje odpowiednie siły i środki

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd GBARt Man ulica Tadeusza Kościuszki wypadek drogowy!!!!!!
19:23 Wyjazd Alarmowy zastępu GBARt Man 411[K]21 do zdarzenia

-Brzesko 998 tu 411-21 zgłaszam wyjazd do zdarzenia jakieś szczegóły

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo zgłaszający podał tylko tyle że nagle samochód zjechał z pasa drogi usłyszał huk on przejeżdżał nawet się nie zatrzymał innych telefonów nie było także nie wiadomo co i jak policje oraz ZRM masz zadysponowane na miejsce zdarzenie ma miejsce koło sklepu Spar

-Tu 411-15 zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce

19:26 Zastęp GBARt Man 411[K]21 na miejscu kierowca wyłącza sygnały dźwiękowe pozostawia świetlne oraz ustawia pachołki za wozem dowódca pobiera radiostacje nasobną i udaje się na rozpoznanie

-Brzesko 998 tu 411-15 zgłaszam dojazd na miejsce rozpoznanie za chwile sytuacja Policja oraz ZRM również na miejscu

19:28 Dowódca powraca z rozpoznania podaje sytuacje dyżurnemu Stanowiska Kierowania strażacy przygotowują sprzęt potrzebny do działań

-Podaje ci sytuacje dachowanie samochodu osobowego marki Ford Mondeo kierowca opuścił pojazd o własnych siłach odmawia pomocy samochód nie jest zasilany instalacją gazową doszło do wycieku oleju z silnika jak ci wcześniej podawałem na miejscu Policji oraz zespół ratownictwa medycznego który nie jest potrzebny na miejscu i wraca do stacji siły i środki mam wystarczające przystępujemy do działań

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo powiedz mi czy są jakieś utrudnienia w ruchu

-Tak Policja kieruje ruchem wahadłowo

-Strażacy stawiają samochód na koła następnie kierowca  otwiera maskę samochodu i odłącza klemy od akumulatora rota I neutralizuje olej który wyciek posypując jezdnie sorbentem

19:48 Po czynnościach Policji pojazd zostaje załadowany na lawetę przy czym pomagają strażacy

20:00 Pojazd został zabrany strażacy zbierają nadmiar sorbentu z jezdni a następnie sprzątają jezdnie ze szkła oraz plastiku

20:20 Działania zostają zakończone ruch zostaje przywrócony a strażacy chowają sprzęt na swoje miejsce dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia

20:30 Zastęp GBARt Man 411[K]21 udaje się do Koszar

-Zgłaszam ci zakończenie działań olej który wyciekł został zneutralizowany szkło oraz plastik zostały posprzątane pojazd został zabrany przez lawetę ruch przywrócony odbywa się już dwoma pasami notatkę sporządziłem sprzęt zwinięty wracamy do Koszar

20:40 Zastęp GBARt Man 411[K]21 w Koszarach dowódca zgłasza powrót

-Brzesko 998 tu 411-21 zgłaszam powrót do Koszar poproszę o otwarcie bramy numer dwa

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo brama idzie

-Tak idzie dzięki

Miejsce działań: Brzesko ulica Tadeusza Kościuszki

Czas działań: 19:30 - 20:21

Działania: Dachowanie samochodu osobowego

Nr. działań: 108/2018r.

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBARt 2,5/25 MAN TGM 13.290/Stolarczyk 411[K]21 - 4 Strażaków

Zespół Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego w Brzesku

-Mercedes Benz Sprinter/AMZ-Kutno- Ratownik,Ratownik,Lekarz

Dowodził

« Ostatnia zmiana: 16 Październik 2018, 16:38:39 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #341 dnia: 16 Październik 2018, 17:14:54 »
Zdarzenie 109/12/10/2018

22:30 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ulicy Bartosza Głowackiego dyżurny ogłasza alarm  w jednostce oraz dysponuje odpowiednie siły i środki

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd GCBARt Man trzydziestego drugiego ulica Bartosza Głowackiego pożar samochodu osobowego!!!!!
22:31 Wyjazd Alarmowy zastępu GCBARt Man 411[K]26 do zdarzenia

-Brzesko 998 tu 411-26 zgłaszam wyjazd do zdarzenia

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo zdarzenie ma miejsce na ulicy Głowackiego a koło skrętu na Plac Żwirki i Wigury tam też masz przystanek busów

-Tu 15 zrozumiałem wiem gdzie udajemy się na miejsce dzięki za informacje

-Zawsze do usług

22:33 Zastęp GCBARt Man 411[K]26 na miejscu zdarzenia kierowca ustawia pionowo wóz na prawym pasie za palącym się pojazdem pół alarmowo dowódca pobiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie

-Brzesko 998 tu 411-15 zgłaszam dojazd na miejsce rozpoznanie za chwile sytuacja policja również na miejscu

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo czekam na szczegółowe informacje

22:34 Kierowca uruchamia autopompę dowódca powraca z rozpoznania podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Podaje ci sytuacje pożar samochodu marki audi osiemdziesiąt, auto nie ma instalacji gazowej, w środku pusto nikogo nie ma dymi się spod maski wozu, doszło do małego wycieku oleju  na miejscu właściciel auta siły i środki wystarczające przystępujemy do działań policja jak ci wcześniej mówiłem na miejscu policja ruch na drodze zablokowany na czas prowadzonych działań kierowcy objeżdżają miejsce zdarzenia poprzez inne ulice Brzeska oraz plac Żwirki i Wigury

-Rota I w Aparatach do ochrony drug oddechowych rozwija Linie Szybkiego Natarcia podaje piane gaśniczą poprzez szczeliny pod maskę samochodu, policja zabezpieczyła miejsce działań pachołkami oraz kieruje ruchem wahadłowo

22:38 Strażak otwiera samochód i unosi maskę do góry gdzie zostaje zalana pianą cała komora silnika, oraz zostaje wyciągnięty akumulator

22:42 Dowódca zasypuje plamę oleju sorbentem i zamiata jej nadmiar który zostaje zebrany i wsypany do worka oraz zostanie zabrany do JRG gdzie zostanie zutylizowany

23:00 Na miejscu pojawia się laweta która zabiera dowódca sporządza protokół przekazania  samochodu właścicielowi strażacy zwijają sprzęt

23:10 Działania zostają zakończone zastęp GCBARt Man 411[K]26 udaje się do Koszar

-Zgłaszam ci zakończenie działań sporządziłem oraz przekazałem protokół przekazania pojazdu właścicielowi pojazd ugaszony plama oleju która była została zneutralizowana i zebrana pojazd zabrany przez lawetę sprzęt zwinięty wracamy do Koszar poproszę żeby była otwarta brama na plac bo musimy się zasilić

23:20 GCBARt Man 411[K]26 na placu Koszar strażak rozwija węża jedną końcówkę podłącza pod nasadę hydrantu drugą pod nasadę zasilającą wozu następnie odkręca hydrant a kierowca uruchamia autopompę trwa zasilanie zbiornika

23:30 Zbiornik pełen hydrant zakręcony autopompa wyłączona wąż zwinięty i na swoim miejscu wozie wóz zostaje zaparkowany w garażu dowódca zgłasza powrót

-Brzesko 998 tu 411-26 zgłaszam powrót do Koszar

Miejsce działań: Brzesko ulica Bartosza Głowackiego

Czas działań: 22:30 - 23:30

Działania: Pożar samochodu osobowego

Nr. działań: 109/2018r.

-Ciężki Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GCBARt 5/32 MAN LE 18.280/Stolarczyk 411[K]26 - 4 Strażaków

Dowodził

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #342 dnia: 19 Październik 2018, 15:44:13 »
Zdarzenie 110/18/10/2018

08:30 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w budynku na ulicy Plac Kupiecki dyżurny ogłasza alarm w jednostce oraz dysponuje odpowiednie siły i środki

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy GBARt Man oraz SHD Volvo Plac Kupiecki pożar sadzy!!!!!!
08:31 Wyjazd Alarmowy zastępu GBARt Man 411[K]21 oraz SHD Volvo 411[K]53

-Brzesko 998 zgłaszam ci alarmowy wyjazd 21 oraz 53 do zdarzenia

08:35 Zastęp GBARt Man 411[K]21 oraz SHD Volvo 411[K]53 na miejscu zdarzenia dowódca pobiera radiostacje nasobną i udaje się na rozpoznanie kierowca z 53 sprawia podnośnik kierowca z 21 zabezpiecza miejsce zdarzenia Rota z 21 przygotowuje sprzęt

-Brzesko 998 tu 411-15 zgłaszam dojazd na miejsce zdarzenia rozpoznanie za chwile sytuacja mieszkańcy budynku na zewnątrz za chwile więcej informacji

08:37 Dowódca powraca z rozpoznania podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Podaje ci sytuacje pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku murowanego wielorodzinnego dozorca przed przyjazdem naszych zastępów wygasił ogień w piecu i zamknął dopływ powietrza do przewodu kominowego. Brak osób poszkodowanych wszyscy znajdują się po za budynkiem nie uskarżają się na swoje samopoczucie siły i środki mam wystarczające przystępujemy do ugaszenia palącej się sadzy w kominie

08:38 Podnośnik został rozstawiony rota I z 21 wchodzi do Kosza podnośnika ubrana w szelki mechanik unosi ich na dach budynku gdzie następnie przystępują do działań wprowadzenia proszku gaśniczego z gaśniczy śniegowej do przewodu kominowego celem ugaszenia palącej się sadzy

08:50 Paląca się sadza została ugaszona strażacy przystępują do przeczyszczenia komina za pomocą szczotki  do czyszczenia przewodu dymowego którą posiadał w magazynie dozorca

09:10 Komin został przeczyszczony strażacy na dole rozbierają się ze szelek następnie biorą mierniki wielogazowe i wchodzą do budynku celem wykonania pomiaru na zawartość substancji niebezpiecznych.

09:30 Budynek sprawdzony nie wykryto żadnego zagrożenia dowódca sprawdza jeszcze budynek kamerą termowizyjną czy czasem gdzieś nie doszło do rozprzestrzenia się pożaru

09:55 Dowódca nie stwierdził oznak rozprzestrzenienia się pożaru strażacy zwijają sprzęt a dowódca spisuje dane oraz przekazuje miejsce prowadzonych działań dozorcy budynku

10:05 Działania zostały zakończone zastęp GBARt Man 411[K]21 oraz SHD Volvo 411[K]53 udaje się do Koszar

-Zgłaszam ci zakończenie działań paląca się sadza ugaszona przewód kominowy przeczyszczony budynek sprawdzony miernikiem na zawartość substancji niebezpiecznych po wykonaniu  pomiaru nie stwierdziłem zagrożenia również sprawdziłem budynek kamerą termowizyjną nie wykryłem zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia sprzęt zwinięty dane spisałem miejsce prowadzonych działań przekazałem dozorcy wracamy do Koszar

10:10 Zastęp GBARt Man 411[K]21 oraz SHD Volvo 411[K]53 w Koszarach

-Brzesko 998 tu 411-21 oraz 53 w Koszarach koniec pracy

Miejsce działań: Brzesko Plac Kupiecki

Czas działań: 08:30 - 10:10

Działania: Pożar sadzy w kominie

Nr. działań: 110/2018r.

-Samochód Hydrauliczny - Drabina SHD-24 Volvo FL6 411[K]53 - 1 Strażak

Dowodził

JRG Brzesko Sławomir M Dowódca Zastępu
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2018, 15:48:54 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #343 dnia: 19 Październik 2018, 16:42:49 »
Zdarzenie 111/18/10/2018

18:30 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza domu na ulicy 19 Stycznia dyżurny ogłasza alarm w jednostce oraz dysponuje odpowiednie siły i środki również zostaje uruchomiona syrena alarmowa w jednostce OSP KSRG Jadowniki

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy SLRr Nisan GBARt Man oraz GCBA Man pięć przez trzydzieści sześć ulica Dziewiętnastego Stycznia pożar poddasza!!!!!!
18:31 Wyjazd Alarmowy zastępu SLRr Nisan 411[K]90 GBARt Man 411[K]21 oraz GCBA Man 411[K]25

-Brzesko 998 tu 90,21,25 zgłaszam ci wyjazd alarmowy ulica jedenastego Listopada pożar poddasza jakieś szczegóły

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo brak informacji czy są jakieś osoby poszkodowane czy ktoś przebywał w budynku zgłoszenie od sąsiadów na miejsce masz zadysponowaną policje pogotowie ratunkowe

-Tu 12 zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce zdarzenia

-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki proszę zebrać obsadę na zastęp GBARt Mercedes oraz Jelcza pozostać w remizie na nasłuchu zabezpieczenie rejonu operacyjnego

18:34 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki

-Zgłaszam ci sześć osób na Mercedesa oraz cztery na Jelcza do zabezpieczenia rejonu pozostajemy na nasłuchu

18:36 Zastęp SLRr Nisan 411[K][90, GBARt Man 411[K]21 oraz GCBA Man 411[K]25 na miejscu zdarzenia dowódca zabiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie strażacy rozwijają linie główną od 21 z dwóch odcinków węża tłocznego w75 zakończonego rozdzielaczem kulowy oraz dwie linie gaśnicze z dwóch odcinków w52 zakończone prądownicami Turbo kierowca robi zasilanie od 25 do 21

-Brzesko 998 tu 411-12 zgłaszam dojazd na miejsce zdarzenia rozpoznanie za chwile sytuacja Policja oraz ZRM również na miejscu

18:38 Dowódca powraca z rozpoznania podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Podaje ci sytuacje pożar poddasza domu jednorodzinnego murowanego piętrowego rodzina mieszkająca w domu opuściła go przed przybyciem zastępów siły i środki wystarczające przystępujemy do działań

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działacie

Podjęte działania na miejscu zdarzenia

18:39 Rota I z 21 podaje prąd gaśniczy w natarciu rota I 25 przygotowana w aparatach oczekuje jak rota I przytłumi pożar i będzie mogła wejść do środka celem podania prądu od środka

18:50 Pożar przytłumiony rota I z 25 wchodzi do środka celem podania prądu wody od wewnątrz

18:55 Rota z 25 na poddaszu podaje prąd wody w natarciu

19:20 Pożar opanowany trwa dogaszanie rota 25 wyszła z budynku celem wymiany butli w aparatach lecz już nie ma konieczności ich ubierania zostaje ustawiony agregat odymiający przed wejściem do budynku

19:50 Działania zostają zakończone strażacy tankują zbiorniki pojazdów wodą dowódca spisuje notatkę oraz przekazuje pisemnie miejsce prowadzonych działań właścicielom budynku

20:10 Zastęp SLRr Nisan 41[K]90 GBARt Man 411[K]21 oraz GCBA Man 411[K]25 udają się do Koszar

-Zgłaszam ci zakończenie działań pożar ugaszony budynek odymiony sprawdzony kamerą termowizyjną nie stwierdziłem zarzewi ognia w budynku lecz budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkiwania dane spisałem notatka również sporządzona miejsce prowadzonych działań pisemnie przekazane właścicielowi budynku policja pozostaje na miejscu zdarzenia sprzęt zwinięty wracamy do Koszar

20:20 Zastęp SLRr Nisan 411[K]90 GBARt Man 411[K]21 oraz GCBA Man 411[K]25 w Koszarach

-Brzesko 998 tu 411-90,21,25 w Koszarach koniec pracy

20:21 OSP Jadowniki remiza dla Brzesko 998

-Tu OSP Jadowniki dla Brzesko 998

-Dziękuje za zabezpieczenie zastępy powróciły do Koszar możecie się rozejść

Miejsce działań: Brzesko ulica 19 Stycznia

Czas działań: 18:30 - 20:21

Działania: Pożar poddasza

Nr. działań: 111/2018r.

-Leki Samochód Ratowniczo - Rozpoznawczy SLRr Nissan Pickup 4x4 411[K]90 - 1 Strażak

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Prewencji

-Kia Cee'd SW - 2 Funkcjonariuszy

-S Mercedes Benz Sprinter/AMZ-Kutno- Ratownik,Ratownik,Lekarz

Dowodził

ZABEZPIECZENIE REJONU OPERACYJNEGO MIASTA ORAZ POWIATU

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBARt 2,5/16 Mercedes 1222 Ziegler 419[K]82 - 6 Strażaków

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA 6/32 Jelcz 004 419[K]81 - 4 Strażaków

Dowodził

OSP Jadowniki

GBARt Mercedes Zbigniew S

GCBA Jelcz Artur Ś

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #344 dnia: 19 Październik 2018, 17:16:03 »
Zdarzenie 112/18/10/2018

20:30 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Browarnej dyżurny ogłasza alarm w jednostce oraz dysponuje odpowiednie siły i środki

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd alarmowy GBARtPr Volvo oraz SCRt Scania ulica Browarna wypadek drogowy!!!!!!
20:31 Wyjazd Alarmowy zastępu GBARtPr Volvo 411[K]22 oraz SCRt Scania 411[K]45 do zdarzenia

-Brzesko 998 tu 13 sprawdzam słyszalność i jednocześnie wyjazd do zdarzenia

-Tu Brzesko 998 słyszalność na pięć zrozumiałem prawidłowo wypadek drogowy na wysokości Browaru Okocim policja oraz pogotowie powiadomione

-Tu 13 przyjąłem udajemy się na miejsce zdarzenia

20:36 Zastęp GBARtPr Volvo 411[K]22 oraz SCRt Scania 411[K]45 na miejscu dowódca zabiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie Kierowcy ustawiają za sobą GBARtPr, SCRt na poboczu jezdni kolejno za sobą pół alarmowo

-Brzesko 998 tu 13 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja policja oraz pogotowie również na miejscu zdarzenia

20:38 Dowódca powraca z rozpoznania podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Zderzenie dwóch samochodów osobowych fiata panda oraz audi 80 kierowca fiata opuścił pojazd o własnych siłach jest lekko poobijamy pojedzie do szpitala na badania rutynowe  natomiast kierowca i pasażer Audi nie uskarżają się na swój stan zdrowia siły i środki wystarczające ruch na czas prowadzonych działań będzie się odbywał wahadłowo przystępujemy do działań

20:38 Kierowca z 22 oraz 45  zabezpieczają miejsce działań pachołkami, oraz kierują ruchem wahadłowo pozostałych dwóch strażaków z 45 dostaje się do  akumulatorów pojazdów biorących udział w wypadku odkręca i zdejmuje z nich klemy Rota I z 22 neutralizuje wyciek plamy oleju z pojazdów posypując jezdnie sorbentem

20:40 Kierujący Padną zostaje zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego policja przystępuje do wykonywania swoich czynności

-Kierujący pandą został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego na obserwacje oraz dodatkowe badania wyciekające plamy oleju zostały zasypane sorbentem teraz policja wykonuje swoje czynności my kierujemy wahadłowo ruchem po zakończeniu czynności przez policje będziemy przystępować do czynności związanych z usuwaniem skutków wypadku

21:08 Po czynnościach Policji strażacy zamiatają nadmiar sorbentu i wsypują do worka następnie worek zostanie zabrany do JRG celem utylizacji usuwają również pozostałości powypadkowe (szkła oraz plastiku)

21:15  Na miejsce zjawiają się auto lawety przy pomocy strażaków pojazdy zostają umieszczone na lawetach następnie sprzęt zostaje zwinięty, dowódca sporządza protokół przekazania miejsca Policji

21:32 Działania zostają zakończone zastęp GBARtPr Volvo 411[K]22 oraz SCRt Scania 411[K]45 udają się do Koszar

-Zgłaszam ci zakończenie działań nadmiar sorbentu został zebrany pojazdy zostały zabrane przez lawety przybyłe na miejsce zdarzenia jezdnia została uprzątnięta ze szkła oraz plastiku miejsce zdarzenia pisemnie protokołem przekazane policji która jeszcze pozostaje na miejscu ruch wznowiony wracamy do Koszar

21:43 Zastęp GBARtPr Volvo 411[K]22 oraz SCRt Scania 411[K]45 w Koszarach

-Brzesko 998 tu 411-22 oraz 45 w Koszarach koniec pracy

Miejsce działań: Brzesko ulica Browarna

Czas działań: 20:30 - 21:43

Działania: Wypadek Drogowy

Nr. działań: 112/2018r.

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy z modułem proszkowym GBARt 3/16/250Pr Volvo FL290 4XR3/Bocar 411[K]22 - 4 Strażaków

-Samochód Ciężki Ratownictwa - Technicznego SCRt SCANIA P450/SZCZĘŚNIAK 411[K]45 - 3 Strażaków

-Renault Master 2.5 dCi/Gruau- 2 Funkcjonariuszy

-S Mercedes Benz Sprinter/AMZ-Kutno- Ratownik,Ratownik,Lekarz

Dowodził

JRG Brzesko Dowódca Zmiany  st. kpt. Grzegorz D