JRG Brzesko

Autor Wątek: JRG Brzesko  (Przeczytany 6563 razy)

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 1
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Bochnia
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Sierpień 2017, 08:49:22 »
08:20 Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w Miejscowości Krzeczów 50 dyżurny po zebraniu szczegółowych informacji ogłasza alarm w jednostce.

Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu GBARt Krzeczów 50 pożar sadzy w kominie !!!!!!!!!!!!!!!
08:21 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu Krzeczów 50 pożar sadzy w kominie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo.

08:25 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie strażacy zgodnie z poleceniami dowódcy biorą sito kominowe drabinę nasadkową oraz wiadro z piaskiem następnie przygotowują sprzęt do działań.

08:27 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Na odbiorze Bochnia 998 dla 13.

-Słuchaj pożar sadzy w kominie pożar wychodzi ponad koronę komina Mieszkańcy opuścili już budynek. Nie skarżą się na nic. Zostali odprowadzeni w bezpieczny zakątek posesji. Prąd jest wciąż podłączony. Energetycy już dojeżdżają na miejsce zdarzenia siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo działaj.

08:28 Pogotowie energetyczne na miejscu elektrycy odłączają dopływ prądu do domu Strażacy przystępują do działań. Pierwsza rota w aparatach z sitem i gaśnicą proszkową wchodzi po drabinie na dach budynku, po czym udaje się w pobliże komina. Dach ma niewielki spadek, więc wchodzi się stosunkowo łatwo.
Rota numer dwa z hydronetką (także w aparatach) prowadzić będzie działania w kotłowni. Polegające na zamknięciu komina, wygaszeniu, wygarnięciu paleniska.

08:30 Rota druga wynosi wiadrami gorący popiół, który następnie zalewany jest wodą z hydronetki. W tym samym czasie rota pierwsza podaje proszek gaśniczy do wnętrza komina. Słup ognia bijący na kilka metrów ponad koronę stopniowo zmniejsza się. Na koniec strażak zakłada na komin sito, na którym zatrzymują się kawałki sadz. Co jakiś czas sito jest zdejmowane, a do środka podawany jest proszek gaśniczy. I tak do wyczerpania 6 kilowej butli.

08:45 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Sytuację mamy już opanowaną teraz kamerką termowizyjną,  sprawdzimy ściany czy nie ma pęknięć następnie  będziemy kończyć nasze działania.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Rota druga zagląda teraz do każdego pomieszczenia w budynku. Sprawdzają czy na ścianach nie ma pęknięć, otwierają też napotkane okna.

09:00 W budynku nie stwierdzono nieszczelności. dowódca wchodzi do budynku z kamerą termowizyjną i dokładnie sprawdza ściany. Cieplejszych miejsc poza kominem nie stwierdzono strażacy zwijają sprzęt dowódca zalecił właścicielowi wstrzymanie się z dalszą eksploatacją pieca c.o. do czasu kontroli kominiarskiej. oraz spisuje dane.

09:15 Ponownie dowódca sprawdza kamerą termowizyjną ściany temperatura się znacznie obniżyła jest ok.

09:30 sprzęt zwinięty zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.
-Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Działania zakończone pożar ugaszony ściany sprawdzone kamerom termowizyjną właściciel pouczony o nie używaniu pieca do czasu przeprowadzenia kontroli przez kominiarzy dane spisałem na nasłuchu wracam do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

09:40 Zastęp w Koszarach strażacy uzupełniają sprzęt.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam ci powrót zastępu do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bochni

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/24 Mercedes Atego 401[K]21=======Obsada 5 Strażaków.

Pogotowie Energetyczne

-Volkswagen Transporter===========Obsada 2 Elektryków.

Akcją Dowodził:

kpt. Dominik.W – Dowódca Zmiany.

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:33:28 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Sierpień 2017, 09:21:42 »
17:40 Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni wpłynęło zgłoszenie z komisariatu policji o prośbie w usunięciu kajdanek zatrzymanemu mężczyźnie dyżurny po zebraniu szczegółowych informacji ogłasza alarm w jednostce.

Uwaga Uwaga wyjazd Nie Alarmowy zastępu SLRtBA Bochnia ulica Krakowska 39 Komenda Powiatowa Policji usunięcie kajdanek zatrzymanemu mężczyźnie !!!!!!!!
17:41 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-15 zgłaszam ci Nie Alarmowy wyjazd Bochnia ulica Krakowska 39 Komenda Powiatowa Policji usunięcie kajdanek mężczyźnie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

17:47 Bochnia 998 tu 401-15 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo czekam na szczegółowe informacje.

-Dowódca wraz ze strażakami udaje się na komendę w celu rozpoznania.

17:50 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-15.

-Na odbiorze Bochnia 998 dla 15.

-Podaje sytuacje funkcjonariusze tutejszej prewencji zatrzymali 2 młodocianych mężczyzn wieku 19 i 20 lat na przystanku autobusowym
mężczyźni posiadali przy sobie substancje zabronione doszło do szarpaniny pomiędzy młodocianymi a funkcjonariuszami młodociani zostali obezwładnieni i skuci kajdankami następnie przywiezieni na tutejszą komendę podczas rozkucia jednego z mężczyzn funkcjonariusz zauważył że nie posiada kluczyka musiał go zgubić podczas szarpaniny siły i środki mam wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo działaj.

17:51 jeden ze strażaków  delikatnie i stopniowo tnie kajdanki Boszem drugi strażak co jakiś czas schładza rękę mężczyzny.

18:10 Kajdanki zostały usunięte dowódca sporządza notatkę strażacy zwijają sprzęt.

18:15 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.
-Bochnia 998 zgłoś się dla 401-15.

-Działania zakończone mężczyźnie zostały usunięte kajdanki notatkę spisałem na nasłuchu wracamy do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

18:20 Zastęp w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-15 zgłaszam ci powrót zastępu do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Leki Samochód Ratownictwa-Technicznego SLRtBA 1/2,5 Renault Mascott 401[K]43=======Obsada 4 Strażaków.

Akcją Dowodził:

mł. kpt. Artur. S – Zastępca Dowódcy Zmiany

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:33:17 wysłana przez przemo1391 »

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Sierpień 2017, 13:22:16 »

DOSTAWA:

Kamera termowizyjna x2
Sito kominowe x2
Hydronetka x2
Gaśnica proszkowa x2
Tłumica x4
Zestaw PSP-R1
Wybijak do szyb/nóż do cięcia pasów

Koszt: 26 tys.
Udzielony rabat: --
Do zapłaty: 26 tys.
Stan konta: 16 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Offline DBMaciek

• Moderator
  • Młodszy Kapitan
  • *
  • Reputacja: 33
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Sierpień 2017, 23:22:06 »
Witam :),

podliczę jutro

Na dziś:

Czołowe zderzenie w centrum miasta.
Królik utknął w kominie. To nie alarm fałszywy.
Wcześniej - Doktor Bulgot

Moja galeria na Fb[/center]

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Sierpień 2017, 11:06:08 »
10:35 Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni wpłynęło zgłoszenie o wypadku 2 samochodów osobowych na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego dyżurny po zebraniu szczegółowych informacji ogłasza alarm w jednostce.

!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu GBARt i SLRtBA Bochnia ulica Króla Kazimierza Wielkiego wypadek dwóch samochodów osobowych !!!!!
10:36 zastępy wyjeżdżają z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam ci alarmowy wyjazd ulica Króla Kazimierza Wielkiego wypadek dwóch samochodów osobowych.

-Jak mnie zrozumiałeś.

10:40 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja policja również na miejscu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie strażacy zastępu 43 pomagają w zabezpieczeniu policji przed gapiami rota I 21 odłącza akumulatory w pojazdach rota II z torbą PSP R1 udaje się do biorących wypadku kierowców oraz pasażerów.

10:42 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Sytuacja następująca doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Renault Scenic oraz Volkswagen Pasat pojazdy nie posiadają instalacji LPG kierujący pasatem uskarża się na ból lewej kończyny dolnej oraz odcinka szyjnego  kierujący scenica oraz pasażer na nic się nie uskarżają zadysponuj mi pogotowie na miejsce droga całkowicie zablokowana chłopaki z 43 zabezpieczają miejsce przed gapiami rota I z 21 odłączyła już akumulatory w pojazdach nasze działania będą polegały jeszcze na neutralizacji rozlanych płynów eksploracyjnych na udzieleniu pomocy kierującemu Volkswagena do czasu przyjazdu ZRM oraz na posprzątaniu pozostałości powypadkowych.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo dysponuje ci pogotowie na miejsce.

10:43 Rota I 21 bierze torbę PSP R1 deskę i przystępuje do ułożenia kierującego Volkswagena na deskę zostaje założony kołnierz oraz dolna kończyna lewa zostaje usztywniona szyną rota II 21 neutralizuje sorbentem oraz piaskiem płyny eksploatacyjne.

10:45 Dojazd ZRM na miejsce zdarzenia.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam ci dojazd karetki ZRM na miejsce zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

10:46 Rota I 21 przekazuje poszkodowanego zespołowi ZRM.

10:47 Karetka odjeżdża z Poszkodowanym do szpitala.

11:00 Rota II 21 zbiera nasiąknięty sorbent oraz piasek do worka.

11:20 Policja zakończyła czynności strażacy pomagają w załadowaniu pojazdów na lawety.

11:30 Pojazdy zostały usunięte strażacy biorą miotły z wozów i sprzątają jezdnie z pozostałości powypadkowych [szkła,plastiku]

11:40 Strażacy zwijają sprzęt użyty podczas akcji dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia.

11:50 Zastępy odjeżdżają z miejsca zdarzenia.

-Zgłaszam ci zakończenie działań akumulatory w pojazdach odłączone wyciekające płyny zneutralizowane poszkodowanemu została udzielona pomoc do czasu przybycia ZRM przekazany zabrany do szpitala pojazdy usunięte pozostałości powypadkowe posprzątane ruch wznowiony sprzęt zwinięty notatkę sporządziłem 43 wraca do Koszar ja udaje się na SOR w Bochni w celu odebrania deski następnie będę wracał do Koszar cały czas pozostaje na nasłuchu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

11:51 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-43.

-Na odbiorze Bochnia 998 dla 43.

-Z polecenia dowódcy akcji wracam do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

11:55 Zastęp 401-21 dojechał pod szpital dowódca udaje się na szpitalny odział ratunkowy po deskę.

11:58 Zastęp w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-43 w Koszarach.

-Jak mnie zrozumiałeś.

12:00 Dowódca schował deskę do skrytki zastęp 401-21 udaje się do Koszar.

12:06 Zastęp w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam powrót do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/24 Mercedes Atego 401[K]21=======Obsada 5 Strażaków.

-Leki Samochód Ratownictwa-Technicznego SLRtBA 1/2,5 Renault Mascott 401[K]43=======Obsada 4 Strażaków.

Komenda Powiatowa Policji w Bochni Wydział Ruchu Drogowego+Ogniowo Wypadkowe

-Renault Masters========= 2 Funkcjonariuszy.

Pogotowie Ratunkowe w Bochni Zespoły Ratownictwa Medycznego

-S Volkswagen Crafter/WAS============Obsada 3 Osoby.

Akcją Dowodził:

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:33:05 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Sierpień 2017, 11:29:43 »
17:50 Do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o króliku który utknął w kominie w miejscowości Krzeczów 94 dyżurny po zebraniu informacji wyświetla numer na tablicy wyjazdowej oraz podaje komunikat głosowy.

!!!Uwaga Uwaga wyjazd nie Alarmowy zastępu GBARt miejscowość Krzeczów 94 królik utknął w kominie!!!
17:51 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam nie alarmowy wyjazd Krzeczów 94 królik utknął w kominie masz jakieś szczegółowe informacje.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo z rozmowy z wzywającą królik z pokoju który znajduje się na strychu wszedł na dach następnie właścicielka szukała królika i dobiegało piszczenie i usłyszeli że dobiega z komina także na pewno nie jest to zgłoszenie fałszywe bo zgłaszająca przystawiła telefon do pieca i słyszałem także jedzie na miejsce zdarzenia może uda wam się dojechać na czas i go wydostać.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem udajemy się na miejsce.

17:55 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie strażacy oczekują na polecenia.

17:57 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Sytuacja następująca Królik znajduje się kominie na głębokości 3 metrów żyje cały czas piszczy to jest królik hodowli domowej siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie.

17:58 Rota I 21 sprawia drabinę nasadkową przez którą strażacy z roty drugiej wejdą na dach rota II 21 bierze ze sobą Bosak podręczny.

18:00 Drabina sprawiona dwóch ratowników z bosakiem podręcznym wchodzi po drabinie na dach gdzie jest zlokalizowany komin i przystępują do wyciągnięcia królika z kominu chociaż nie jest to tak łatwe zadanie.

18:20 Po wielokrotnych próbach królik zostaje wyciągnięty ratownicy schodzą z dachu przekazują królika właścicielce następnie zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia.

18:30 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Zgłaszam ci zakończenie działań królik został wyciągnięty za pomocą bosaka podręcznego po parunastu próbach został przekazany właścicielce jest wystraszony właścicielka zabierze go do weterynarza żeby go przepadał notatkę sporządziłem sprzęt zwinięty na nasłuchu wracamy do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

18:35 Zastęp w Koszarach.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia.

Akcją Dowodził:

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:32:54 wysłana przez przemo1391 »

Offline DBMaciek

• Moderator
  • Młodszy Kapitan
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Wrzesień 2017, 00:33:59 »
Witam  :),

za akcje  + 35 tys

Budżet: 16 + 35 = 51 tys PLN

Akcje na dzisiejszą zmianę :

Pożar dzikiego wysypiska śmieci znajdującego się w  lesie.

Kolizja drogowa.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Wrzesień 2017, 09:02:37 »
09:10 Do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze wysypiska śmieci w lesie w miejscowości Krzeczów dyżurny po zebraniu informacji alarmuje pobliskie OSP selektywnie oraz w jednostce wyświetla numer na tablicy wyjazdowej oraz podaje komunikat głosowy.

Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu GBARt i GCBA Krzeczów Pożar dzikiego wysypiska śmieci!!!!!!]

09:11 Zastępy wyjeżdżają z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam alarmowy wyjazd Krzeczów pożar dzikiego wysypiska śmieci.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo na miejsce udaję ci się zastęp z Rzezawy Bratucic i Krzeczów.

-Jak mnie zrozumiałeś 13.

-Zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce zdarzenia.

09:14 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu pożar śmieci na dzikim wysypisku znajdującym się koło lasu brak zagrożenia rozprzestrzenienia się pożaru na pobliski las brak osób poszkodowanych oraz postronnych siły i środki wystarczające w tej chwili jednostki OSP dojechały na miejsce przystępujemy do działań ewentualnie jak byś mi profilaktycznie zadysponował na miejsce policje.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo działaj dysponuje policje na miejsce.

09:15 Rota I 21 ubiera aparaty do ochrony drug oddechowych [ADO] w tym czasie rota II 21 sprawia linie główną z dwóch odcinków węża w75 od nasady wozu do nasady rozdzielacza oraz jedną linie gaśniczą z dwóch odcinków węża w52 zakończoną Prądownica Wodna typu Turbo PWT 52 rota II GCBA OSP Rzezawa rozwija drugą linie gaśniczą od rozdzielacza zakończoną Prądownica Wodna typu Turbo PWT 52 rota I 25 rozwija jeden odcinek węża w75 podłącza od nasady wozu 25 do nasady zasilającej wozu 21 kierowcy uruchamiają autopompy 21 podaje wodę w celu gaszenia pożaru 26 podaje wodę w celu zasilenia wozu 21

09:45 Pożar opanowany trwa dogaszanie Roty się wymieniają ci co już działali idą odpocząć ci co nie pracowali wkraczają do działań.

10:00 Pożar opanowany trwa dogaszanie.

10:05 Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam ci dojazd policji na miejsce zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo co oni tak długo jechali do was.

-Nie mieli wolnych radiowozów podobno tyle interwencji mieli.

-Zrozumiałem prawidłowo.

10:15 Pożar ugaszony strażacy przystępują do przegrzebania i przelania resztek tlących się śmieci.

11:00 Śmieci zostały staranie przegrzebane oraz przelane wodą strażacy zwijają sprzęt dowódca wypisuje potwierdzenia o udziale w akcji jednostek OSP oraz przekazuje miejsce policji.

11:10 Zastępy odjeżdżają do Koszar.

-Zgłaszam ci zakończenie działań pożar został ugaszony śmieci zostały staranie przegrzebane oraz przelane wodą sprzęt zwinięty miejsce przekazałem policji która oczekuje na straż leśną wypisałem potwierdzenia o udziale w akcji jednostek OSP udaje się do tankowania dwoma zastępami następnie udamy się do Koszar pozostaje cały czas na nasłuchu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

11:12 strażak rozwija jeden odcinek węża w75 od nasady hydrantu do nasady zasilającej wozu 21 kierowca uruchamia autopompę trwa zasilanie wodą zbiornika.

11:17 Kierowca wyłącza autopompę strażak przepina węża do nasady wozu zasilającej wozu 25 kierowca uruchamia autopompę trwa zasilanie wodą zbiornika.

11:22 Kierowca wyłącza autopompę strażak zwija węża i chowa do skrytki zastępy udają się do Koszar.

11:27 Zastępy w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam powrót zastępów do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo 25 niech się rozbiera ty czekaj będziecie mieć wyjazd.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia Pożar na Dzikim Wysypisku Śmieci

-Ciężki Wóz Gaśniczy GCBA 5/32 Renault Kerax 4x2 401[K]25===========Obsada 4 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rzezawie

-Ciężki Samochód Gaśniczy Jelcz 409[K]33===============Obsada 6 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Bratucicach

-Średni Samochód Gaśniczy GBA 2,5\16 6 osób Star 244 408[K]81==========Obsada 6 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Krzeczowie.

-Leki Samochód Gaśniczy GLM 8 Żuk==========Obsada 5 Strażaków.

Komenda Powiatowa Policji w Bochni Wydział Prewencji

-Fiat Ducato==========2 Funkcjonariuszy.

Akcją Dowodził:

11:30 401-13 dla Bochnia 998.

-Na odbiorze 13 dla Bochnia 998.

-Udaj się Alarmowo Bochnia ulica Brodzińskiego Kazimierza Kolizja drogowa.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu 401-13 zrozumiałem prawidłowo zgłaszam wyjazd.

11:33 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja zadysponuj policje na miejsce.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo policja zadysponowana jest już w drodze.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie Rota I zabezpiecza miejsce zdarzenia rota II przystępuje do neutralizacji wyciekających płynów kierowca odłącza akumulatory w pojazdach.

11:35 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Podaje Sytuacje doszło do zderzenia Bocznego dwóch samochodów osobowych Renault Megane oraz Mazda 323 kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach nie uskarżają się na żaden ból ruch całkowicie wstrzymany policja w tej chwili dojechała na miejsce siły i środki wystarczające działamy.

-Strażacy w dalszym ciągu działają policja przystępuje do wyjaśniania okoliczności kolizji.

-Jak mnie zrozumiałeś.

11:40 Rota II zbiera nasiąknięty sorbent oraz piasek do worka.

11:50 Policja zakończyła czynności podejmuje decyzje o przepchaniu pojazdów na pobliski parking w celu udrożnienia ruchu.

12:00 Pojazdy Usunięte Strażacy biorą ze skrytki miotły sprzątają jezdnie z pozostałości powypadkowych czyli [Szkło,Plastik]

12:10 Jezdnia posprzątana ruch zostaje wznowiony dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia strażacy zwijają sprzęt.

12:15 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Zgłaszam ci zakończenie działań w pojazdach akumulatory zostały odłączone wyciekające płyny zneutralizowane pojazdy usunięte na prośbę policji na pobliski parking jezdnia posprzątana ruch wznowiony notatkę sporządziłem sprzęt zwinięty na nasłuchu wracam do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

12:20 Zastęp w Koszarach.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia.

Komenda Powiatowa Policji w Bochni wydział Ruchu Drogowego

-Kija Cid==============2 Funkcjonariuszy.

Akcją Dowodził:

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:32:40 wysłana przez przemo1391 »

Offline DBMaciek

• Moderator
  • Młodszy Kapitan
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Wrzesień 2017, 08:01:53 »
Witam  :),

do opisu:

Otwarcie drzwi do mieszkania. Prawdopodobnie zgon.
Pożar kosza na śmieci na przystanku.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Wrzesień 2017, 17:12:38 »
17:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni odebrał zgłoszenie o otwarciu drzwi do mieszkania w Bochni przy ulicy Brzeskiej 21 dyżurny po zebraniu wszystkich informacji podaje komunikat oraz wyświetla numer na tablicy wyjazdowej.

!!!!Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu GBARt Bochnia ulica Brzeska 21 otwarcie drzwi do mieszkania!!!!
17:01 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam alarmowy wyjazd Bochnia Brzeska 21 otwarcie drzwi do mieszkania proszę o jakieś informacje jak posiadasz.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 to jest blok mieszkalny 3 klatka piętro 1 alarmowała nas córka nie może się skontaktować ze swoim ojcem od 4 dni sąsiedzi również go nie widzieli policje i pogotowie masz zadysponowaną na miejsce powinni być już przed tobą mężczyzna choruje na cukrzyce prawdopodobnie może być zgon.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu 401-13 zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce zdarzenia.

17:03 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu policja pogotowie również na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo czekam na dalsze informacje.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie rota I bierze ze skrytki Młot oraz Wyważarkę do drzwi i udaje się na 1 piętro pod drzwi do mieszkania.

17:04 jeden ze strażaków przykłada wyważarkę do drzwi drugi strażak wbija końcówkę wyważarki w szczelinę drzwi kolejny strażak zaczyna pompować.

17:10 Drzwi z trudem ale ustąpiły policja z pogotowiem oraz dowódca wchodzą do mieszkania strażacy zwijają sprzęt.

17:11 Bochnia 998 zgłoś się dla 13.

-Podaje sytuacje mężczyzna wiek 70 lat który choruje na cukrzyce był nie widziany przez sąsiadów od 4 dni córka jego również nie mogła się z nim skontaktować podjęta została decyzja o wyważeniu drzwi w drzwi zostały otwarte w środku faktycznie znaleziono mężczyznę lekarz po zbadaniu stwierdził zgon na miejscu pozostaje policja spisuje dane następnie wracam do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

17:12 Dowódca spisuje dane strażacy wsiadają do wozu.

17:17 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

17:21 Zastęp w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam powrót zastępu do Koszar proszę o otwarcie bramy numer jeden.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo idzie brama.

-Tak idzie dziękuje.

-Fiat Ducato========2 Funkcjonariuszy

Akcją Dowodził:

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:32:27 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Wrzesień 2017, 17:29:05 »
17:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni odebrał zgłoszenie o pożarze śmietnika na przystanku autobusowym Bochnia Plac Generała Puławskiego dyżurny po zebraniu wszystkich informacji podaje komunikat oraz wyświetla numer na tablicy wyjazdowej.

!!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu GBARt Bochnia ulica Plac Generała Puławskiego pożar śmietnika na przystanku autobusowym!!!!!!
17:31 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam alarmowy wyjazd zastępu Bochnia Plac Generała Puławskiego pożar śmietnika na przystanku autobusowym.

-Jak mnie zrozumiałeś.

17:34 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu pożar śmieci w pojemniku metalowym otwarty ogień siły i środki wystarczające przystępujemy do działań zadysponuj policje na miejsce.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo działaj policje masz zadysponowaną.

-Rota I zabezpiecza miejsce zdarzenia odsuwa gapiów kierowca uruchamia autopompę rota II rozwija szybkie natarcie przystępuje do gaszenia palących się śmieci.

17:36 Dojazd Patrolu Policji na miejsce zdarzenia.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam dojazd patrolu policji na miejsce zdarzenia.

17:40 Pożar opanowany trwa dogaszanie.

17:45 Rota II wysypuje śmieci z pojemnika przegrzebuje je rota I za pomocą Lini szybkiego natarcie przelewa je dokładnie wodą.

17:50 Strażacy zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę przekazuje miejsce zdarzenia policji.

18:00 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam ci zakończenie działań pożar ugaszony śmieci wysypane z pojemnika przegrzebane i przelanie staranie wodą miejsce zdarzenia przekazałem policji która będzie ustalać przyczyny pożaru notatkę własną sporządziłem na nasłuchu wracam do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

18:06 Zastęp w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam powrót zastępu do Koszar proszę o otwarcie bramy numer jeden.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo otwiera się brama.

-Tak otwiera się dziękuje.

Komenda Powiatowa Państwowej Staży Pożarnej w Bochni

Akcją Dowodził:

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:32:17 wysłana przez przemo1391 »

Offline DBMaciek

• Moderator
  • Młodszy Kapitan
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Wrzesień 2017, 00:22:30 »
Witam :),

Budżet: 51 + 24 = 75 tys PLN

Do opisu 3 dowolne akcje.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień 2017, 19:43:36 wysłana przez DBMaciek »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Wrzesień 2017, 11:41:47 »
08:15 Dyżurny SKKP w Bochni odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ulicy Św Leonarda dyżurny po zebraniu wszystkich informacji podaje komunikat głosowy oraz wyświetla numer na tablicy alarmowej.

!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu GBARt Bochnia ulica Św Leonarda pożar samochodu osobowego!!!!!
08:16 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam alarmowy wyjazd zastępu Bochnia ulica Św Leonarda pożar samochodu osobowego jakieś szczegółowe informacje.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 słuchaj pożar osobówki z rozmowy ze zgłaszającym jest tak że pojazd znajduje się w zatocze przystankowej nie ma zagrożenia dla ruchu właściciela pojazdu nie ma nie także nie powiem ci czy pojazd posiada instalacje LPG.

-Zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce.

08:18 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu pożar samochodu osobowego marki Ford focus pożar komory silnika pojazd znajduje się w zatocze autobusowej brak własciela w tej chwili ci nie jestem w stanie określić czy pojazd posiada instalacje LPG otwieramy bagażnik oraz przystępujemy do ugaszenia pojazdu brak osób poszkodowanych zadysponuj policje na miejsce.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo dysponuje policje na miejsce.

-rota I rozwija szybkie natarcie zakłada nakładkę pianową kierowca uruchamia autopompę trwa gaszenie palącego się pojazdu jeden ze strażaków z roty II otwiera bagażnik w celu sprawdzenia czy znajduje się instalacja LPG drugi strażak z roty II z dowódcą zabezpieczają miejsce zdarzenia przed gapiami.

08:19 Pojazd posiada instalacje LPG strażak zakręca butle.

08:20 Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam dojazd patrolu policji na miejsce zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Policja przystępuje do ustalanie właściciela pojazdu oraz próby skontaktowania się z nim.

08:25 Pojazd ugaszony rota I odłącza akumulator w pojeździe.

08:27 Strażacy zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę oraz przekazuje miejsce zdarzenia policji.

08:35 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Zgłaszam ci zakończenie działań pojazd został ugaszony akumulator odłączony instalacja LPG którą posiadał pojazd została zakręcona właściciela do czasu naszego odjazdu nie było oraz nie udało się jeszcze policji z nim skontaktować więc przekazałem miejsce zdarzenia pisemnie policji notatkę sporządziłem na nasłuchu wracamy do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

08:40 Zastęp w Koszarach strażak rozwija węża od nasady hydrantu do nasady zasilającej wozu kierowca uruchamia autopompę trwa zasilanie wodą zbiornika wozu.

08:45 Zbiornik zasilony kierowca wyłącza autopompę strażak zwija węża i chowa do skrytki.

08:46 Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam powrót zastępu do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Komenda Powiatowa Państwowej Staży Pożarnej w Bochni

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/24 Mercedes Atego 401[K]21=======Obsada 6 Strażaków.

Komenda Powiatowa Policji w Bochni wydział Prewencji

Akcją Dowodził:

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Wrzesień 2017, 14:20:04 »
11:43 Dyżurny SKKP w Bochni odebrał zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów osobowych na ulicy Trudnej po zebraniu szczegółowych informacji podaje komunikat głosowy oraz wyświetla numer na tablicy alarmowej.

!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu SLRtBA Bochnia ulica Trudna kolizja dwóch samochodów osobowych!!!
11:44 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-15 zgłaszam alarmowy wyjazd zastępu Bochnia ulica Trudna kolizja dwóch samochodów osobowych jakieś szczegółowe informacje poproszę.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 Arturku to ma być na prawym pasie na trudnej koło studia tańca Agata.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu 401-15 zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsc zdarzenia a są jacyś poszkodowani coś na temat ruchu.

-Tu Bochnia zgłaszająca przejeżdżała koło tej kolizji także nie wie co do poszkodowanych ruch jest utrudniony policje masz zadysponowaną co do ZRM to już według twojego uznania jak będziesz na miejscu zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś 15.

-No Zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce.

11:47 Bochnia 998 tu 401-15 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja policja również na miejscu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo czekam na dalsze informacje.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie policja kieruje ruchem wahadłowo rota I odłącza akumulatory w pojazdach rota druga otwiera bagażniki w celu sprawdzenia czy pojazdy posiadają instalacje LPG.

11:48 Jeden z pojazdów posiada instalacje strażacy zakręcają butle.

11:49 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-15.

-Podaje ci sytuacje kolizja dwóch pojazdów osobowych marki ford Focus oraz Renault Clio kierowcy oraz pasażerowie opuścili pojazdy o własnych siłach forda prowadził mężczyzna nie uskarża się na żaden ból Renault prowadziła kobieta oraz miała pasażera swojego syna wiek 15 lat chłopak uskarża się na ból w klatce piersiowej nudności zadysponuj pogotowie na miejsce ruch odbywa się wahadłowo siły i środki wystarczające.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo pogotowie zadysponowane.

-rota I bierze torbę PSP R1 w celu podania tlenu chłopakowi rota II posypuje sorbentem oraz piaskiem rozlane płyny.

11:55 Bochnia 998 tu 401-15 ZRM na miejscu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

11:56 Rota I przekazuje chłopaka załodze ZRM.

12:00 Rota II zbiera nasiąknięty sorbent oraz piasek do worka.

12:10 Rota I kieruje ruchem policja ustala przyczyny kolizji.

12:11 ZRM odjeżdża z Poszkodowanym do szpitala.

12:40 Policja pozwala usunąć pojazdy z jezdni strażacy pomagają w załadowaniu na lawety.

12:50 Strażacy sprzątają jezdnie z pozostałości powypadkowych szkło i plastik.

13:00 Strażacy zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia ruch zostaje wznowiony.

13:10 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.
-Bochnia 998 zgłoś się dla 401-15.

-Zgłaszam ci zakończenie działań akumulatory w pojazdach odłączone instalacja LPG w jednym z pojazdów odłączona poszkodowany chłopak zabrany przez ZRM do szpitala na obserwacje płyny zneutralizowane jezdnia posprzątana pojazdy usunięte ruch wznowiony notatkę sporządziłem na nasłuchu wracamy do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

13:15 Zastęp w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-15 zgłaszam ci powrót zastępu do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Siły i Środki Zadysponowane Do Zdarzenia

Komenda Powiatowa Policji w Bochni Wydział Ruchu Drogowego+Ogniowo Wypadkowe

-Renault Masters========= 2 Funkcjonariuszy.

Akcją Dowodził:

mł. kpt. Artur. S – Zastępca Dowódcy Zmiany

« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień 2017, 14:21:19 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Wrzesień 2017, 09:09:56 »
20:30 Dyżurny SKKP w Bochni odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania na ulicy Karoliny po zebraniu szczegółowych informacji podaje komunikat głosowy oraz wyświetla numer na tablicy alarmowej.

!!!!!Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu GBARt, GCBA, SHD Bochnia Karolina pożar mieszkania!!!!!

20:31 Zastępy wyjeżdżają z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam alarmowy wyjazd zastępów Bochnia Św Karoliny Pożar mieszkania poproszę o szczegółowe informacje.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 Dominik ulica Karolina po lewej jest sklep spożywczy za sklepem masz zaraz blok to jest numer 7 na pewno jest to piętro 2 nie wiemy w której klatce jest pożar bo zgłaszający nie jest tutejszy a dym wydobywa się od drugiej strony bloku czyli od strony balkonowej Policje ZRM masz zadysponowaną na miejsce.

-Tu 401-13 zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce zdarzenia.

20:34 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja policja oraz ZRM również na miejscu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie rota I 21 zabezpiecza miejsce zdarzenia Taśmą rota I 25 buduje linie główna od 21 rota II 21 buduje linie gaśniczą kierowca 25 robi zasilanie dla wozu 21.

20:36 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Podaje sytuacje mieszkanie na drugim piętrze w środkowej klatce w bloku numer 7 zadymienie duże brak możliwości rozstawienia podnośnika odsyłam go do koszar w mieszkaniu zamieszkuje rodzina wiek 40 lat mężczyzna 41 oraz dziecko 5 lat sąsiedzi nie są wstanie określić czy mogą znajdować się w mieszkaniu siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

20:37 Bochnia 998 tu 401-53 z polecenia dowódcy akcji wracam do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

20:37 Rota I po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ubiera aparaty do ochrony drug oddechowych ADO i z Linią Gaśniczą udaje się pod drzwi mieszkania Rota II 21 ubiera aparaty do ochrony drug oddechowych oraz bierze wyważarkę do drzwi i udaje się pod mieszkanie.

20:40 Rota II 21 przystępuje do otwarcia drzwi do mieszkania wkłada wyważarkę w szczelinę końcówkę zostaje dobita młotem kolejny strażak pompuje.

20:45 Drzwi puściły rota I 21 wchodzi do mieszkania z linią gaśniczą w celu sprawdzenia czy są poszkodowani oraz na zlokalizowaniu pożaru i jego ugaszeniu.

20:45 Zastęp w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-53 zgłaszam powrót zastępu do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

20:46 Dowódca do Roty I zgłoś się.

-Zgłaszam się.

-Mamy poszkodowanego mężczyzna nie przytomny brak oddechu powiadom załogę ZRM żeby się przygotowali do akcji rota druga niech czeka przy drzwiach w celu przejęcia poszkodowanego nikogo więcej prócz mężczyzny nie ma w domu pożarem objęty jest cały jeden pokój.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo rota II czeka pod drzwiami.

20:47 Rota I przekazuje poszkodowanego mężczyznę rocie II następnie rota I wraca w celu ugaszenia pożaru.

20:48 Załoga ZRM przystępują do reanimacji mężczyzny.

20:49 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Podaje sytuacje pożar pokoju w mieszkaniu trwa akcja gaszenia w drugim pomieszczeniu pokojowym znaleziono mężczyznę jest to mieszkaniec mieszkania brak oddechu został przekazany zespołowi ZRM który podjął czynności resuscytacyjne kobiety oraz dziecka nie ma w mieszkaniu działamy dalej.

-Jak mnie zrozumiałeś.

20:55 Pożar złapany trwa dogaszanie.

21:05 Pożar ugaszony Rota I 25 ustawia Agregat odymiający w celu odymienia klatki schodowej rota II 21 wynosi meble dywany ubrania które uległy spaleniu a rota I będzie przelewała je wodą.

21:30 Mężczyźnie została przywrócona akcja serca oraz oddech zostaje zabrany do szpitala przez ZRM.

21:40 Dowódca za pomocą Kamery Termowizyjnej sprawdza mieszkanie czy nie ma zarzewi ognia.

21:50 Działania zakończone strażacy zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę oraz spisuje dane i przekazuje pisemnie miejsce zdarzenia policji.

21:50 Zastępy odjeżdżają z miejsca zdarzenia.

-Zgłaszam ci zakończenie działań pomieszczenie pokojowe ugaszone meble ubrania oraz parkiet zerwany wyrzucony na pole przelane staranie wodą mieszkanie sprawdzone kamerą termowizyjną brak zarzewi ognia klatka schodowa odymiona znalezionemu mężczyźnie zostały przywrócone funkcje życiowe został zabrany przez ZRM do szpitala sprzęt zwinięty miejsce przekazałem pisemnie policji notatkę własną oraz dane spisałem na nasłuchu wracamy do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

21:55 zastępy 21,25 na placu Komendy strażacy rozwijają po jednym odcinku węża w75 od nasady hydrantu do nasad zasilających wozy kierowcy uruchamiają autopompy trwa zasilanie zbiorników wodą.

22:05 Zbiorniki napełnione kierowcy wyłączają autopompy strażacy zwijają węże i chowają do skrytki.

22:07 Zastępy w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam powrót zastępów do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/24 Mercedes Atego 401[K]21=======Obsada 6 Strażaków.

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA 5/32 Renault Kerax 4x2 401[K]25============Obsada 4 Strażaków.

-Samochód Hydrauliczny-Drabina SH-24 Volvo FL6 401[K]53===========Obsada 2 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rzezawie======Zabezpieczenie rejonu operacyjnego JRG.

-Ciężki Samochód Gaśniczy Jelcz 409[K]33===============Obsada 6 Strażaków.

Zespoły Ratownictwa Medycznego Pogotowie Ratunkowe w Bochni

Akcją Dowodził: