JRG Brzesko

Autor Wątek: JRG Brzesko  (Przeczytany 6562 razy)

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG Bochnia
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpień 2017, 13:05:59 »

DOSTAWA:

- AODO AUER AirGO PRO MaXX, butla stalowa + sygnalizator bezruchu [szt.2]
- Zestaw hydrauliczny Lukas: Agregat hydrauliczny P 610 OG, Narzędzie kombi SC 357, Para węży zasilających 5 m [szt. 1]
- Sorbent Compact, worek 20kg [szt. 1]
- Wyważarka do drzwi [szt.1]
- Miotły [szt. 2]
- Wentylator osiowy Kobra H34 [szt.1]
- Taśma ostrzegawcza z napisem straż [szt.1]

Koszt: 61 tys.
Udzielony rabat: --
Do zapłaty: 61 tys.
Stan konta: 62 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Offline DBMaciek

• Moderator
  • Młodszy Kapitan
  • *
  • Reputacja: 33
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Sierpień 2017, 00:36:04 »
Witam :),

Na dziś :

3 dowolne zdarzenia
Wcześniej - Doktor Bulgot

Moja galeria na Fb[/center]

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Sierpień 2017, 09:48:36 »
09:12 Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na ulicy Benesza dyżurny po zebraniu wszystkich szczegółowych informacji ogłasza alarm w jednostce.

Uwaga Uwaga wyjazd alarmowy zastępów GBARt GCBA Bochnia ulica Benesza pożar mieszkania !!!!!!!!!
09:13 Zastępy wyjeżdżają z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam alarmowy wyjazd zastępów Bochnia ulica Benesza pożar mieszkania proszę o szczegółowe informacje.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 słuchaj od zgłaszający mówi że otwartego ognia nie widać jest to mieszkanie na parterze silne zadymienie prawdopodobnie w mieszkaniu może znajdować się lokator policje zadysponowana wraz z pogotowiem.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu 401-13 zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce.

09:16 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu policja pogotowie również na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie rota druga z 21 buduje linie główną z 2 odcinków w75 od nasady wozu zakończoną rozdzielaczem oraz jedną linie gaśniczą z 2 odcinków w52 od rozdzielacza zakończoną Prądownica Wodna typu Turbo PWT 52 rota pierwsza ubiera aparaty do ochrony drug oddechowych wchodzi do klatki i otwiera na każdym z 4 pięter okna rota pierwsza z 26 zabezpiecza miejsce zdarzenia odsuwa gapiów  kierowca z 26 rozwija odcinek w75 od nasady wozu do nasady zasilającej 21.

09:18 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Na odbiorze Bochnia 998 dla 13.

-Sytuacja następująca silne zadymienie na klatce schodowej w mieszkaniu znajduje się lokator mam z nim kontakt nie da rady otworzyć drzwi prawdopodobnie jest pod wpływem bierzemy wyważarkę przystępujemy do otwarcia mieszkania wyniesieniu poszkodowanego przekazaniu go zespołowi ZRM następnie na zlokalizowaniu źródła zadymienia i odymieniu mieszkania oraz klatki schodowej.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo działaj.

-Rota pierwsza w aparatach biorą wyważarkę do drzwi wbijają końcówkę jeden ze strażaków pompuje trwa forsowanie drzwi.

09:20 Drzwi puściły rota wchodzi do mieszkania znajduje poszkodowanego wynosi go na zewnątrz i przekazuje zespołowi ZRM.

09:21 Rota z linią wchodzi do mieszkania i lokalizuje źródło zadymienia.

09:22 źródło zlokalizowane pali się materac oraz papiery kierowca uruchamia autopompę zostaje podana woda.

09:24 Pożar ugaszony okna w mieszkaniu zostały po otwierane strażacy wychodzą zaczynają zwijać linie rota pierwsza z 26 bierze ze skrytki 21 Wentylator osiowy Kobra H34 ustawia go przed klatką uruchamia w celu odymienia klatki schodowej.

09:25 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Poszkodowany został wyniesiony przekazany ZRM jest pod znacznym wpływem alkoholu zostanie zabrany do szpitala źródło zadymienia zostało zlokalizowane i ugaszone okna w mieszkaniu w celu odymienia zostały otwarte ustawiliśmy wentylator na klatce schodowej i odymiamy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

09:35 Klatka schodowa została odymiona karetka odjeżdża z poszkodowanym do szpitala trwa zwijanie sprzętu dowódca sporządza notatkę oraz przekazuje miejsce zdarzenia policji.

09:40 Zastępy odjeżdżają z miejsca zdarzenia.
-Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Działania zakończone mieszkanie oraz klatka schodowa odymiona poszkodowany zabrany przez ZRM do szpitala notatkę sporządziłem przekazałem miejsce zdarzenia obecnemu na miejscu zdarzenia patrolowi policji który pozostaje na miejscu w celu zabezpieczenia mieszkania sprzęt zwinięty na nasłuchu wracamy do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

09:47 Wozy w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam ci powrót zastępów do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bochni

-Średni Wóz Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/24 Mercedes Atego 401[K]21-------------Obsada 5 Strażaków.

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA 5/32 Renault Kerax 4x2 401[K]25-------------Obsada 4 Strażaków.

Komenda Powiatowa Policji w Bochni Wydział Prewencji

-Fiat Ducato----------------2 Funkcjonariuszy.

Pogotowie Ratunkowe w Bochni

-Zespół Specjalistyczny S Volkswagen Crafter/WAS----------------3 Osoby.

Akcją Dowodził:

kpt. Dominik.W – Dowódca Zmiany.

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:29:18 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Sierpień 2017, 10:13:49 »
13:50 Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni wpłynęło zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych w Bochni na placu Św Kingi dyżurny po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji ogłasza alarm w jednostce.

Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu SLRtBA Bochnia plac św Kingi kolizja 2 samochodów osobowych
13:51 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-15 zgłaszam alarmowy wyjazd Bochnia plac Św Kingi kolizja 2 samochodów osobowych.

-Jak mnie zrozumiałeś.

13:55 Bochnia 998 tu 401-15 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie strażacy czekają na polecenia.

13:57 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-15.

-Na odbiorze Bochnia 998 dla 15.

-Sytuacja następująca kolizja samochodów osobowych marki Volkswagen Turan Citroen Berlingo kierującym oraz pasażerom nic nie jest nie uskarżają się na żaden ból opuścili pojazdy o własnych siłach do kolizji doszło na prawym pasie jest to zderzenie boczne dwa patrole policji w tej chwili dojechały na miejsce zdarzenia będą kierować ruchem oraz wyjaśniać okoliczności kolizji z pojazdów wyciekają płyny oraz jest dużo pozostałości po kolizyjnych tzn. szkła i plastiku Siły i Środki mam wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Rota pierwsza odłącza akumulatory w pojazdach rota druga bierze ze skrytki wiaderko ze sorbentem i piaskiem i posypuje drogę gdzie jest rozlany olej oraz płyny eksploatacyjne.

14:05 Rota druga zbiera nasiąknięty sorbent i piasek do worka.

14:15 Strażacy pomagają w usunięciu pojazdów na pobliski parking w celu posprzątania jezdni i przywrócenia ruchu.

14:25 strażacy biorą z wozu miotły i sprzątają jezdnie z pozostałości powypadkowych tzn szkła i plastiku.

14:35 Strażacy zwijają sprzęt użyty podczas akcji dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia.

14:40 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.
-Bochnia 998 zgłoś się dla 401-15.

-Na odbiorze Bochnia 998 dla 15.

-Działania zakończone akumulatory odłączone płyny zneutralizowane pojazdy usunięte z pasa ruchu na pobliski parking jezdnia posprzątana z pozostałości po kolizyjnych ruch wznowiony sprzęt zwinięty wracam na nasłuchu do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

14:50 Wóz w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-15 zgłaszam ci powrót zastępu do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Samochód Leki Ratownictwa-Technicznego SLRtBA 1/2,5 Renault Mascott 401[K]43----------------Obsada 4 Strażaków.

Komenda Powiatowa Policji w Bochni Wydział Ruchu Drogowego+Ogniwo Wypadkowe.

-Renault Masters---------------2 Funkcjonariuszy.

-Kija Cid---------------2 Funkcjonariuszy.

Akcją Dowodził:

mł. kpt. Artur. S – Zastępca Dowódcy Zmiany

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:29:44 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Sierpień 2017, 10:31:45 »
18:00 Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy w miejscowości Krzeczów dyżurny po zebraniu wszystkich szczegółowych informacji ogłasza alarm w jednostce.

Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu GBARt Miejscowość Krzeczów 150 Pożar traw !!!!!!!!!!!!!!
18:01 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam alarmowy wyjazd zastępu Krzeczów 150 pożar trawy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

18:07 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie strażacy oczekują na polecenia.

18:09 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Sytuacja następująca pożar trawy na nie dużym obszarze został ugaszony przed naszym przybyciem przez właściciela który został poinformowany że na jego terenie doszło do pożaru  z jego relacji wynika że ma tutaj zatargi z paroma młodocianymi osobami zadysponuj policje na miejsce nasze działania będą polegały na przelaniu pogorzeliska staranie wodą.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo działaj policje masz zadysponowaną na miejsce zdarzenia.

18:10 Rota pierwsza rozwija linie szybkiego natarcia kierowa uruchamia autopompę podana zostaje woda strażacy staranie przelewają pogorzelisko.

18:20 Pogorzelisko staranie przelane rota zwija linie szybkiego natarcia kierowa wyłącza autopompę dojeżdża na miejsce patrol policji dowódca sporządza notatkę.

18:25 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Działania zakończone pogorzelisk staranie przelane wodą notatkę sporządziłem policja na miejscu zdarzenia będzie wyjaśniać okoliczności powstania pożaru wracamy na nasłuchu do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

18:35 Wóz w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam ci powrót zastępu do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia:

-Średni Wóz Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/24 Mercedes Atego 401[K]21-------------Obsada 5 Strażaków.

-Kija Cid--------------------2 Funkcjonariuszy.

Akcją Dowodził:

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:29:56 wysłana przez przemo1391 »

Offline DBMaciek

• Moderator
  • Młodszy Kapitan
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Sierpień 2017, 00:40:36 »

za akcje + 24 tys x2

Budżet: 62+24 = 86 tys PLN

Akcje na dzisiejszą zmianę :

Wpływa zgłoszenie o gnieździe rozdraznionych szerszeni na poddaszu kamienicy.
Samochód dostawczy uderzył w dystrybutor na stacji paliw. Jest wyciek.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Sierpień 2017, 10:32:17 »
10:11 Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni wpłynęło zgłoszenie o rozdrażnionych szerszeniach na poddaszu kamienicy na ulicy Białej dyżurny po zebraniu wszystkich informacji ogłasza alarm w jednostce.

Uwaga Uwaga wyjazd nie alarmowy zastępu GBARt Bochnia ulica Biała rozdrażnione szerszenie na poddaszu kamienicy
10:12 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam ci nie alarmowy wyjazd zastępu Bochnia ulica Biała szerszenie na poddaszu kamienicy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

10:18 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie rota pierwsza zabezpiecza miejsce zdarzenia oraz informuje mieszkańców żeby pozamykali okna w mieszkaniach oraz nie opuszczali lokali do czasu usunięcia gniazda  rota druga ubiera kombinezony ochronę biorą środek owadobójczy worek i udają się na poddasze w celu zlokalizowania gniazda i jego usunięcia.

10:20 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Sytuacja następująca gniazdo szerszeni na poddaszu szerszenie są rozwścieczone poinformowaliśmy mieszkańców żeby nie opuszczali swoich mieszkań oraz pozamykali okna w mieszkaniach gniazdo zlokalizowane chłopaki je usuwają.

-Jak mnie zrozumiałeś.

10:21 Gniazdo zlokalizowane jeden ze strażaków spryskuje środkiem owadobójczym gniazdo oraz szerszenie które latają następnie zakłada worek na gniazdo drugi ze strażaków odcina gniazdo.

10:26 Gniazdo usunięte strażacy się rozbierają z kombinezonów i chowają je do skrytki dowódca sporządza notatkę.

10:31 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Działania zakończone gniazdo szerszeni zlokalizowane i usunięte na nasłuchu wracamy do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

10:37 Zastęp w Koszarach.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Akcją Dowodził:

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:30:13 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Sierpień 2017, 10:57:18 »
15:00 Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni wpłynęło zgłoszenie o samochodzie dostawczym który uderzył w dystrybutor na stacji paliw w miejscowości Gorzków dyżurny po zebraniu wszystkich szczegółowych informacji ogłasza alarm w jednostce.

Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu GBARt Gorzków stacja paliw Orlen samochód dostawczy uderzył w dystrybutor jest wyciek !!!!!
15:01 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam alarmowy wyjazd zastępu Miejscowość Gorzków stacja paliw Orlen Samochód dostawczy uderzył w dystrybutor.

15:03 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca robi rozpoznanie rota pierwsza  zabezpiecza miejsce zdarzenia.

15:05 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Sytuacja następująca kierowca dostawczego samochodu renault Masters z nie wyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dystrybutor z paliwem doszło do nie wielkiego wycieku jego wymiary to około 2x1m.,obsługa stacji zakręciła główny zawór do dystrybutora z PB 95 siły i środki wystarczające Brak osób poszkodowanych przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

15:06 rota druga neutralizuje plamę benzyny za pomocą sorbentu.

15:26 Rota pierwsza zabezpiecza dystrybutor  taśmą ostrzegawczą dystrybutor jest nieczynny dopóki na miejscu nie zjawi się serwis rota druga zbiera nasiąknięty sorbent do worka.

15:35 Strażacy zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia.

15:40 Zastęp odjeżdża z miejsce zdarzenia.

-Zgłaszam ci zakończenie działań benzyna która wyciekła została zneutralizowana dystrybutor został zabezpieczony taśmą sprzęt zwinięty notatkę sporządziłem na nasłuchu wracamy do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

15:48 Zastęp w Koszarach.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Akcją Dowodził:

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:30:31 wysłana przez przemo1391 »

Offline DBMaciek

• Moderator
  • Młodszy Kapitan
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Sierpień 2017, 00:20:44 »

za akcje + 11 tys x2

Budżet: 86 + 22 = 108 tys PLN

Na dziś:

Poszukiwania 88-letniej mieszkanki Twojej miejscowości. Pani ma problemy z pamięcią.
Pożar w sklepie odzieżowy. Zgłoszenie potwierdzone przez Policję.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Sierpień 2017, 09:40:35 »
09:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni odebrał zgłoszenie od policji o pomocy w poszukiwaniu zaginionej kobiety w miejscowości Krzeczów dyżurny po zebraniu wszystkich informacji ogłasza alarm w jednostce oraz dysponuje dodatkowe siły i środki z jednostek OSP z terenu gminy Rzezawa oraz Bochnia tzn.

-OSP Rzezawa GLM 8 Żuk

-OSP Borek GLM 8 Iveco.

-OSP Bratucice GBA 2.5/16 Star.

-OSP Krzeczów GLM 8 Żuk.

-OSP Jodłówka GLM 8 Żuk.

-OSP Łazy GLBA 1/0,7 Renault

Uwaga Uwaga wyjazd nie alarmowy zastępu GBARt Miejscowość Krzeczów parking koło kościoła punkt koncentracji sił i środków  poszukiwania zaginionej kobiety
09:01 Zastęp wyjeżdża z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam nie alarmowy wyjazd Krzeczów parking koło kościoła punkt koncentracji siły i środków poszukiwania zaginionej kobiety.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo na miejsce masz zadysponowane również jednostki OSP z gminy Bochnia oraz Rzezawa.

09:05 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu udaje się do funkcjonariuszy policji na miejscu mam OSP Jodłówka, OSP Rzezawa, OSP Krzeczów , OSP Łazy ,OSP Borek , OSP Bratucice

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca ze strażakami udają się do policjantów.

09:10 Strażacy podzieleni na grupy wchodzą w las dowódca pozostaje na miejscu koncentracji sił i środków podaje rozpoznanie do SKKP.

09:15 Bochnia 998 zgłoś się dla 401-13.

-Na odbiorze Bochnia dla 13.

-Sytuacja następująca kobieta wiek 88 lat mieszkanka miasta Bochnia  wyszła z domu w dniu wczorajszym w godzinach pooranych widziana ostatnio w miejscowości Krzeczów kobieta ma delikatne zaniki pamięci siły i środki wystarczające poszukiwania trwają jedna grupa będzie szła w stronę Jodłówki druga w stronę Cerekiew będę ci przekazywał na bieżąco informacje.

-Jak mnie zrozumiałeś.

10:00 Strażacy sprawdzają każdy centymetr lasu na razie niestety bez skutecznie.

10:40 Las dokładnie sprawdzony brak osoby zaginionej strażacy wraz z policjantami wracają do punktu koncentracji sił i środków.

10:50 401-13 zgłoś się dla OSP Rzezawa.

-Na odbiorze 13 dla Rzezawy.

-Mamy zaginioną znajdowała się na terenie jeden posesji z rozmowy z właścicielką zachowywała się na zabłąkaną więc ją przygarnęła miała zawiadomić policje ale akurat natknęła się na nas i zapytała się czego szukamy pokazaliśmy jej zdjęcie i rozpoznała kobieta jest w dobrym stanie odzyskała świadomość powiedziała jak ma na imię nazwisko gdzie mieszka policja wezwała już karetkę na miejsce my wracamy do punktu koncentracji sil i środków.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu 401-13 kierowcy samochodami właśnie jadą po was.

-Zrozumiałem.

10:51 Bochnia 998 dla 401-13.

-Przekazuje ci bieżącą informacje działania zakończone las przeszukany nic nie znaleźli chłopaki pod dowództwem OSP Rzezawa w miejscowości Jodłówka z jednej z posesji wyszła kobieta i zapytała się czego szukają strażak pokazał zdjęcie zaginionej kobiety kobieta ją rozpoznała i oświadczyła że znajduje się u niej kobieta że była zabłąkana nie potrafiła powiedzieć gdzie mieszka jak ma na imię nazwisko kobieta miała dziś właśnie zgłosić tą sprawę na policje na szczęście spotkała strażaków policja zadysponowała pogotowie strażacy z jednostek OSP wracają do punktu koncentracji sił i środków.

-Jak mnie zrozumiałeś.

11:00 Strażacy meldują się w punkcje koncentracji sił i środków trwa podsumowanie akcji dostają podziękowania od policji oraz dowódcy.

11:10 Dowódca sporządza notatkę oraz wypisuje potwierdzenia o udziale w akcji jednostek OSP.

11:20 Zastęp odjeżdża z miejsca koncentracji sił i środków.

-Działania zakończone kobieta zabrana do szpitala na badania notatkę sporządziłem wypisałem potwierdzenia jednostką OSP o ich udziale w akcji na nasłuchu wracam do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

11:25 Zastęp w Koszarach.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzezawa

-OSP Rzezawa GLM 8 Żuk=========Obsada 6 Strażaków.

-OSP Borek GLM 8 Iveco.==========Obsada 6 Strażaków.

-OSP Bratucice GBA 2.5/16 Star========Obsada 4 Strażaków.

-OSP Krzeczów GLM 8 Żuk.========== Obsada 6 Strażaków

-OSP Jodłówka GLM 8 Żuk==========Obsada 6 Strażaków.

Komenda Powiatowa Policji w Bochni wydział Prewencji+Wydział Śledczy

-Kija Cid========Obsada 2 Funkcjonariuszy.

-Fiat Ducato========Obsada 6 Funkcjonariuszy.

-Fiat Ducato========Obsada 2 Funkcjonariuszy.

Akcją Dowodził:

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:31:34 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Sierpień 2017, 10:30:26 »
14:50 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej straży pożarnej w Bochni odebrał zgłoszenie od policji o pożarze sklepu odzieżowego w Bochni na ulicy Kościuszki 3 dyżurny po zebraniu szczegółowych informacji ogłasza alarm w jednostce.

Uwaga Uwaga wyjazd Alarmowy zastępu GBARt I GCBA Bochnia ulica Kościuszki 3 pożar sklepu odzieżowego!!!!!!!!!!!!
14:51 Zastępy wyjeżdżają z Koszar.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępów Bochnia Kościuszki 3 pożar sklepu odzieżowego poproszę o szczegółowe informacje.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zgłoszenie jest od policji pracownicy jak wynika z informacji są na zewnątrz pożar objął całe pomieszczenie na miejsce masz wezwane pogotowie energetyczne.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu 401-13 zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce.

14:53 Bochnia 998 tu 401-13 na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie rota z 21 ubiera aparaty do ochrony drug oddechowych rota druga rozwija im linie szybkiego natarcia.

14:55 Rota pierwsza gasi palący się sklep rota pierwsza 25 rota druga 21 25 ewakuują mieszkańców kamienicy w której znajduje się sklep dowódca przekazuje informacje do SKKP.
-Bochnia 998 dla 411-13.

-Sytuacja następująca pożar sklepu odzieżowego do pożaru doszło poprzez butle gazową na początku sytuacja wyglądała bardzo groźnie wybuchu jako tako nie było 4 pracownice sklepu ewakuowały się przed naszym przybyciem nie uskarżają się na swój stan zdrowia jednakże proszę profilaktycznie karetkę pogotowia na miejsce zdarzenia w tej chwili pogotowie energetyczne na miejscu odłączy dopływ Energi trwa gaszenie palącego się pomieszczenia oraz ewakuacja mieszkańców kamienicy w której znajduje się sklep silne zadymienie siły i środki wystarczające działamy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Bochnia 998 zrozumiałem prawidłowo pogotowie zadysponowane na miejsce.

15:00 Mieszkańcy kamienicy na zewnątrz strażacy przeprowadzają wywiad czy nie uskarżają się na swój stan zdrowia.

15:10 Bochnia 998 tu 401-13 pogotowie na miejscu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

15:11 Pracownice sklepu przekazane zalodzę ZRM lekarz przeprowadza badanie.

15:15 Pożar opanowany trwa dogaszanie lokatorzy kamienicy w stanie dobrym.

15:20 Pożar ugaszony strażacy wynoszą butlę z gazem jeden ze strażaków schładza ją wodą z Lini szybkiego natarcia pozostali strażacy wynoszą spalone ubrania oraz wyposażenie sklepu.

15:40 Karetka odjeżdża z miejsca zdarzenia pracownice sklepu nie wymagają opieki szpitalnej.

16:00 Strażacy w aparatach do ochrony drug oddechowych wchodzą do kamienicy i sprawdzają mieszkania  na obecność stężenia tlenku węgla.

16:10 stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla strażacy otwierają okna na klatce schodowej kamienicy oraz w mieszkaniach dodatkowo zostaje ustawiony i uruchomiony przed kamienicą Wentylator osiowy Kobra H34.

16:30 Trwa ponowne sprawdzanie kamienicy oraz mieszkań po przewietrzeniu na obecność tlenku węgla.

16:40 Czujnik nie wykrył stężenia tlenku węgla strażacy zwijają sprzęt użyty podczas akcji dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia przekazuje miejsce zdarzenia właścicielce.

16:50 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.
-Bochnia 998 tu 401-13 działania zakończone pożar ugaszony butla wyniesiona na zewnątrz i schłodzona następnie spalona odzież oraz wyposażenie sklepu które uległo spaleniu również wyniesione na zewnątrz przelane staranie wodą pracownice sklepu pozostały na miejscu nie wymagają opieki szpitalnej miejsce przekazałem właścicielce która przybyła na miejsce mieszkania zostały sprawdzone na zawartość tlenku węgla czujnik wykrył silne stężenie  na korytarzu kamienicy oraz w mieszkaniach korytarz oraz mieszkania zostały przewietrzone ponownie sprawdzono czujnikiem na zawartość tlenku węgla nie został wykryty lokatorzy mogą z powrotem wrócić do swoich mieszkań ja na nasłuchu wracam do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

16:52 strażak rozwija węża w75 jedną końcówkę podłącza pod nasadę hydrantu drugą do nasady zasilającej wóz GBARt kierowca uruchamia autopompę trwa zasilanie zbiornika wodą.

16:57 Kierowca wyłącza autopompę strażak zwinął węża schował do skrytki zastępy udają się do Koszar.

17:00 Zastępy w Koszarach.
-Bochnia 998 tu 401-13 zgłaszam ci powrót zastępów do Koszar.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/24 Mercedes Atego 401[K]21=============Obsada 5 Strażaków.

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA 5/32 Renault Kerax 4x2 401[K]25=============Obsada 4 Strażaków.

-Fiat Ducato=======Obsada 2 Funkcjonariuszy.

Pogotowie Ratunkowe w Bochni Zespoły Ratownictwa Medycznego

-S Volkswagen Crafter/WAS============Obsada 3 Osoby.

Pogotowie Energetyczne

-Volkswagen Transporter===========Obsada 2 Elektryków.

Akcją Dowodził:

kpt. Dominik.W – Dowódca Zmiany.[/size]

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:31:49 wysłana przez przemo1391 »

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Sierpień 2017, 15:20:40 »
Dział zakup pojazdów dostarcza

Samochód Leki Ratowniczo-Rozpoznawczy SLRr Nissan Pickup 4x4  49 tys

budżet: 59 tys
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Sierpień 2017, 15:41:44 »

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni z dniem 22.08.2017 prosi o wprowadzenie do podziału bojowego lekkiego samochodu ratowniczo rozpoznawczego SLRr Nissan Pickup 4x4 401[K]90

Podpis:
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni
st. bryg. mgr inż. Krzysztof K
.

« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2017, 20:39:51 wysłana przez przemo1391 »

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Sierpień 2017, 20:59:53 »

DOSTAWA:

- pilarka STIHL do drewna
- przecinarka do stali i betonu
- zestaw ratownictwa medycznego PSP R1
- stojak hydrantowy
- 5 odcinków W52
- 5 odcinków w75
- 1 odcinek w110
- kurtyna wodna
- taśma ostrzegawcza z napisem straż [1 szt.]
- pachołki [10 szt.]
- lizak do kierowania ruchem [2 szt.]
- latarka ISKRA LED [5 szt.]
- komplet kluczy
- obcążki

Koszt: 17 tys.
Udzielony rabat: --
Do zapłaty: 17 tys.
Stan konta: 42 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Offline DBMaciek

• Moderator
  • Młodszy Kapitan
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Sierpień 2017, 00:49:44 »

ocena następnym razem

Na dziś:

Pożar sadzy w przewodzie kominowy.
Zgłoszenie do rozcięcia kajdanek. Zgłoszenie z komisariatu. Policjant złamał kluczyk w zamku kajdanek.