OSP KSRG Jadowniki

Autor Wątek: OSP KSRG Jadowniki  (Przeczytany 3862 razy)

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 1
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP Jadowniki
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Wrzesień 2017, 12:28:40 »
12:01 Selektywne Alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostaje uruchomione zaczyna wyć syrena alarmowa.

12:02 Do remizy wstawiają się pierwsi druhowie jeden otwiera garaż drugi przechodzi na kanał powiatowy i przyjmuje zgłoszenie.
-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla Jadownik jak będziesz miał obsadę proszę wyjechać alarmowo zastępem GBARt Mercedes do Jadownik ulica Św. Prokopa 4 szkoła podstawowa gniazdo OS.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo.

12:03 do remizy Dobiegają kolejni druhowie którzy przebierają się w Nomexy.

12:05 Zastęp wyjeżdża z remizy.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla Jadownik.

-Zgłaszam ci Alarmowy wyjazd zastępu GBARt Mercedes w sześcioosobowej obsadzie do zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo.

12:07 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam dojazd zastępu na miejsce zdarzenia rozpoznanie za chwile szczegółowe informacje.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie strażacy pomagają przy ewakuacji szkoły.

12:10 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla Jadownik.

-Podaje sytuacje gniazdo os zlokalizowane w szybkie wentylacyjnym owady są bardzo agresywne szkoła została ewakuowana siły i środki wystarczające przystępujemy do neutralizacji owadów.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie.

-Rota I ubiera się w kombinezony pszczelarskie oraz zabiera ze sobą środki owadobójcze i udaje się w miejsce gdzie zostało zlokalizowane gniazdo następnie po dotarciu przystępuje do neutralizacji owadów poprzez spryskanie gniazda.

12:20 Gniazdo zostało spryskane środkami owadobójczymi teraz trzeba czekać na efekt.

12:40 Strażacy ponownie udają się do miejsca gdzie znajduje się gniazdo w celu sprawdzenia.

12:42 Owady zostały zneutralizowane strażacy rozwalają gniazdo dowódca sporządza notatkę oraz przekazuje miejsce zdarzenia.

12:46 Strażacy rozbierają się z kombinezonów pszczelarskich.

12:50 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia KDR zgłasza dyżurnemu SKKP zakończenie działań.

-Zgłaszam ci zakończenie działań owady zostały zneutralizowane za pomocą środków owadobójczych następnie gniazdo zostało rozwalone i wyciągnięte ze szybu wentylacyjnego dyrektora pouczona żeby dziś odwołać zajęcia wywietrzyć dobrze szkole bo dość dużo zostało użytych tych środków owadobójczych żeby czasami nie doszło do żadnego zatrucia notatkę sporządziłem miejsce przekazałem dyrektorce szkoły na nasłuchu wracamy do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

13:00 Zastęp w Remizie KDR zgłasza dyżurnemu SKKP powrót.
-Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik.

-Zgłaszam powrót zastępu GBARt Mercedes do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

13:10 strażacy już przebrani w ubrania cywilne zamykają remizę i rozchodzą się do swoich domów.

18/ Wrzesień 2017r
Nr Wyjazdu: 27
Rodzaj zdarzenia: Miejscowe Zagrożenie Gniazdo OS w szkole podstawowej /Jadowniki Św. Prokopa 4.
Wyjazd Alarmowy: TAK
Wyjazd poza Gminę/Powiat: NIE/NIE
Osoby Poszkodowane/Ofiary Śmiertelne: Nie/Nie
Godzina Alarmowania: 12:01
Godzina Wyjazdu: 12:05
Godzina Dojazdu Na Miejsce: 12:07
Godzina Zakończenia Działań: 12:50
Godzina Powrotu Zastępu Do Remizy: 13:00
Czas Łączny Działań: 59 Minut
Czas wyjazdu zastępu/zastępów:

-GBARt Mercedes 4 Minuty.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia

Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy -Średni Wóz Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/16 Mercedes-Benz 1222
417[K]82
====Obsada 6 Strażaków.

Akcją Dowodził:

Artur Ś.

« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2017, 15:01:11 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Wrzesień 2017, 15:32:17 »
14:59 Selektywne Alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostaje uruchomione zaczyna wyć syrena alarmowa.

15:00 Do remizy wstawiają się pierwsi druhowie jeden otwiera garaż drugi przechodzi na kanał powiatowy i przyjmuje zgłoszenie.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla Jadownik jak będziesz miał obsadę proszę o wyjazd alarmowy zastępem GBARt Mercedes Jadowniki ulica Małopolska 160 pożar sadzy w kominie oraz duże zadymienie w kotłowni.

-Jak mnie zrozumiałeś.

15:01 Do remizy Dobiegają kolejni druhowie którzy przebierają się w Nomexy.

15:03 Zastęp wyjeżdża z remizy KDR zgłasza wyjazd dyżurnemu SKKP.

-Zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GBARt Mercedes w sześcioosobowej obsadzie do zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

15:08 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam dojazd na miejsce rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo czekam na szczegółowe informacje.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie rota I sprawia drabinę DN 2,7 rota druga ubiera aparaty do ochrony drug oddechowych [ADO] kierowca przygotowuje wiaderko z piaskiem oraz sito kominowe.

15:10 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla OSP Jadowniki.

-Podaje sytuacje pożar sadzy w kominie dodatkowo mam zadymienie w kotłowni zadymienie powstało poprzez gniazdo ptaków które utkwiło w kominie brak osób poszkodowanych mieszkańcy znajdują się na zewnątrz siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Rota I bierze wiaderko z piaskiem oraz sito kominowe i wchodzi na dach po drabinie rota II w ubranych wcześniej już aparatach wchodzi do pomieszczenia kotłowni w celu wybrania paleniska z pieca.

15:15 Palenisko wybrane rota II rota I po wcześniejszym założeniu sita kominowego przystępuje do stopniowego wsypywania piasku do przewodu kominowego.

15:30 Strażacy schodzą z dachu i składają drabinę rota II ustawia agregat odymiający i go uruchamia w pomieszczeniu kotłowni w celu jej odymienia dodatkowo w domu zostają pootwierane okna w każdym z pomieszczeń.

15:40 Kotłownia została odymiona strażacy chowają agregat do wozu dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia oraz spisuje dane i poucza właścicielkę o dalszych czynnościach użytkowania.

15:50 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia KDR zgłasza dyżurnemu SKKP zakończenie działań.

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki.

-Zgłaszam ci zakończenie działań paląca się sadza ugaszona pomieszczenie kotłownicze odymione w budynku mieszkalnym zostały po otwierane okna w każdym z pomieszczeń notatkę sporządziłem miejsce przekazałem właścicielce wraz z instrukcjami dalszego bezpiecznego użytkowania poinformowałem ją również o nie korzystaniu z pieca do czasu przeglądu przewodu kominowego przez kominiarzy sprzęt zwinięty na nasłuchu do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

16:00 Zastęp w remizie KDR zgłasza dyżurnemu SKKP powrót.

-Zgłaszam powrót zastępu GBARt do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje za pomoc.

16:10 strażacy już przebrani w ubrania cywilne zamykają remizę i rozchodzą się do swoich domów.

18/ Wrzesień 2017r
Nr Wyjazdu: 28
Rodzaj zdarzenia: Pożar Pożar sadzy w kominie,Silne zadymienie /Jadowniki Małopolska 160
Godzina Alarmowania: 14:59
Godzina Wyjazdu: 15:03
Godzina Dojazdu Na Miejsce: 15:08
Godzina Zakończenia Działań: 15:50
Godzina Powrotu Zastępu Do Remizy: 16:00
Czas Łączny Działań: 1 Godzina. 2 Minuty.

Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach.

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy -Średni Wóz Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/16 Mercedes-Benz 1222
417[K]82
====Obsada 6 Strażaków.

Akcją Dowodził:

Artur Ś.

Offline Misiek0831

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Wrzesień 2017, 23:20:14 »
Dział zakupu pojazdów dostarcza:

GLM Ford Transit +pakiet wyposażenia podstawowego wyposażenia [GLM dla OSP]
koszt: 120 tys
Razem: 120 tys
budżet:14 tys
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Wrzesień 2017, 10:57:33 »

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach z dniem 24.09.2017 wprowadza do podziału bojowego jednostki Leki Samochód Gaśniczy GLM Ford Tranzit i nadaje mu numery operacyjne 419[K]83

Podpis:
Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach
Józef.M
.

« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2017, 10:58:53 wysłana przez przemo1391 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Wrzesień 2017, 00:08:30 »
Wóz wprowadzony do podziału, za poprzednie zdarzenia +15 tyś. Budżet: 29 tyś.

Do opisu:

3/4 dowolne zdarzenia.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Wrzesień 2017, 14:11:19 »
13:27 Selektywne Alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostało uruchomione zaczyna wyć syrena alarmowa.

13:28 Do remizy wstawiają się pierwsi druhowie jeden otwiera garaż drugi przechodzi na kanał powiatowy i przyjmuje zgłoszenie.

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla Jadownik jak będziesz miał obsadę proszę wyjechać nie alarmowo Jadowniki Małopolska 96 Gniazdo Szerszeni.

-Jak mnie zrozumiałeś Jadowniki.

-Tu OSP Jadowniki Zrozumiałem prawidłowo.

13:29 Do remizy Dobiegają kolejni druhowie którzy przebierają się w Nomexy.

13:30 Zastęp wyjeżdża z remizy KDR zgłasza dyżurnemu SKKP wyjazd.

-Zgłaszam ci nie alarmowy wyjazd zastępu GBARt Mercedes w sześcioosobowej obsadzie do zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

13:40 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam dojazd na miejsce zdarzenia rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie w tym czasie rota I ubiera ubrania specjalne typu Pszczelarskie oraz przygotowuje środki owadobójcze oraz worki rota II zabezpiecza miejsce zdarzenia.

13:45 Gniazdo zostało zlokalizowane rota II sprawia drabinę Nasadkową rota I wchodzi na drabinę i przystępuje do usunięcia gniazda KDR podaje rozpoznanie dyżurnemu SKKP.

-Podaje sytuacje gniazdo szerszeni zlokalizowane przy wejściu do budynku mieszkalnego stanowi realne zagrożenie dla mieszkańców w tym małych dzieci które bawią się na podwórku miejsce zabezpieczone mieszkańcy na czas usuwania gniazda opuścili budynek innym wejściem okna w domu szczelnie pozamykane siły i środki wystarczające działamy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

13:50 Gniazdo oraz latające szerszenie zostały spryskane środkiem owadobójczym następnie jeden strażak założył worek na gniazdo drugi strażak odciął gniazdo nożykiem po czym strażak przekazuje worek ze szerszeniami miejscowemu pszczelarzowi po czym miejsce po gnieździe  zostają dokładnie spryskane środkiem owadobójczym.

13:55 Strażacy przebierają się z ubrań pszczelarskich oraz zwijają sprzęt KDR spisuje dane oraz przekazuje miejsce właścicielowi następnie poucza go co robić gdy zauważy dużą ilość szerszeni wokół domu.

14:05 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia KDR zgłasza dyżurnemu SKKP zakończenie działań.

-Zgłaszam ci zakończenie działań gniazdo szerszeni usunięte przekazane miejscowemu pszczelarzowi miejsce po szerszeniach spryskane środkiem owadobójczym dane spisałem miejsce przekazałem pisemnie właścicielowi pouczyłem go co robić na przyszłość gdy zauważy dużą ilość szerszeni koło domu sprzęt zwinięty wracamy na nasłuchu do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

14:15 Zastęp w remizie KDR zgłasza dyżurnemu SKKP powrót.

-Zgłaszam ci powrót zastępu GBARt Mercedes do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

14:30 Strażacy przebierają się z ubrań specjalnych w ubrania cywilne następnie rozchodzą się do swoich domów.

25/ Wrzesień 2017r
Nr Wyjazdu: 29
Rodzaj zdarzenia: Miejscowe Zagrożenie, Usunięcie Gniazda Szerszeni /Jadowniki Małopolska 96
Wyjazd Alarmowy: NIE
Godzina Alarmowania: 13:27
Godzina Wyjazdu: 13:30
Godzina Dojazdu Na Miejsce: 13:40
Godzina Zakończenia Działań: 14:05
Godzina Powrotu Zastępu Do Remizy: 14:15
Czas Łączny Działań: 48 Minut.

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/16 Mercedes-Benz 1222 417[K]82====Obsada 6 Strażaków.

Akcją Dowodził:

-Zbigniew S.

« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2017, 16:51:01 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Wrzesień 2017, 16:48:58 »
16:20 Selektywne Alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostało uruchomione zaczyna wyć syrena alarmowa.

16:21 Do remizy wstawiają się pierwsi drughowie jeden otwiera garaż drugi przechodzi na kanał powiatowy i przyjmuje zgłoszenie.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla OSP Jadowniki jak będziesz miał obsadę proszę udać się alarmowo Jadowniki Staropolska kierunek na Brzesko pogranicze Jadownik a Brzeska plama oleju.

16:22 Do remizy Dobiegają kolejni druhowie którzy przebierają się w Nomexy.

16:23 Zastęp wyjeżdża z remizy KDR zgłasza wyjazd dyżurnemu SKKP.

-Zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GBARt Mercedes w sześcioosobowej obsadzie do zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

16:27 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam dojazd na miejsce zdarzenia rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo czekam na dalsze informacje.

-Kierowca wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne rota I kieruje ruchem wahadłowo od strony Jadownik w stronę Brzeska rota druga bierze wiaderko ze sorbentem oraz piaskiem i przystępuje do neutralizacji plamy.

16:30 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-Podaje sytuacje plama oleju na odcinku 500 metrów plama ciągnie się prawym pasem od Jadownik w stronę Brzeska dla tego ruch odbywa się wahadłowo siły i środki mam wystarczające w tej chwili neutralizujemy plamę brak świadków na okoliczność ustalenia przyczyny powstania plamy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

16:40 Rota II zbiera nasiąknięty sorbent oraz piasek do worka.

16:50 ruch zostaje wznowiony strażacy zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę.

17:00 Kierowca wyłącza sygnalizacje świetlną zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia KDR zgłasza dyżurnemu SKKP zakończenie działań.

-Zgłaszam ci zakończenie działań plama oleju została zneutralizowana ruch odbywa się obydwoma pasami ruchu sprzęt zwinięty notatka sporządzona na nasłuchu wracamy do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

17:08 Zastęp w remizie KDR zgłasza dyżurnemu SKKP powrót.

-Zgłaszam ci powrót zastępu GBARt Mercedes do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

17:20 Strażacy uzupełniają sprzęt następnie  przebierają się z ubrań specjalnych i rozchodzą się do swoich domów.

25/ Wrzesień 2017r
Nr Wyjazdu: 30
Rodzaj zdarzenia: Miejscowe Zagrożenie, Plama Oleju /Jadowniki Staropolska pogranicze z Brzeskiem.
Osoby Poszkodowane:NIE
Osoby Śmiertelne:NIE
Godzina Alarmowania: 16:20
Godzina Wyjazdu: 16:23
Godzina Dojazdu Na Miejsce: 16:27
Godzina Zakończenia Działań: 17:00
Godzina Powrotu Zastępu Do Remizy: 17:08
Czas Łączny Działań: 48 Minut.

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/16 Mercedes-Benz 1222 417[K]82====Obsada 6 Strażaków.

Akcją Dowodził:

-Zbigniew S.

« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2017, 17:52:37 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Wrzesień 2017, 17:51:39 »
19:59 Selektywne Alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostało uruchomione zaczyna wyć syrena alarmowa.

20:00 do remizy wstawiają się pierwsi druhowie jeden otwiera garaż drugi przechodzi na kanał powiatowy i przyjmuje zgłoszenie.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla OSP Jadowniki jak będziesz miał obsadę proszę wyjechać alarmowo zastępem GBARt Mercedes Sterkowiec ulica Galicyjska koło stacji PKP pożar samochodu osobowego.

20:01 Do remizy Dobiegają kolejni druhowie którzy przebierają się w Nomexy.

20:02 Zastęp wyjeżdża z remizy KDR zgłasza wyjazd dyżurnemu SKKP.

-Jak mnie zrozumiałeś.

20:08 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam dojazd na miejsce zdarzenia rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo czekam na szczegółowe informacje.

-Kierowca wyłącza sygnały dźwiękowe pozostawia świetlne oraz uruchamia awaryjne oświetlenie Dowódca udaje się na rozpoznanie rota I podczas jazdy na miejsce zdarzenia ubrała aparaty rozwijają teraz szybkie natarcie i zakładają nakładkę do piany i przystępują do gaszenia palącego się pojazdu rota II za pomocą łomu otwiera bagażnik w celu sprawdzenia czy pojazd nie posiada instalacji LPG.

20:10 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-Podaje sytuacje pożar komory silnika samochodu osobowego na pętli autobusowej pojazd marki Renault Megan kierowca oraz pasażer opuścił pojazd przed powstaniem pożaru kierujący próbował ugasić pojazd gaśnicą ogień zajął mu ubrania zostały natychmiast podjęte kroki stłumienia ognia przez osoby trzecie kierowca ma poparzone dłonie oraz delikatnie klatkę piersiową zadysponuj mi ZRM na miejsce zdarzenia pojazd nie posiada instalacji LPG petla autobusowa jest to osobna zatoczka z dala od drogi więc ruch pojazdów odbywa się normalnie  siły i środki wystarczające w tej chwili trwa akcja gaszenia pojazdu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie ZRM zadysponowane masz na miejsce zdarzenia.

20:11 Rota II udziela poszkodowanemu kierowcy pomocy na poparzone miejsca zostają nałożone gazy ze zimną wodą.

20:15 Pożar opanowany trwa dogaszanie.

20:20 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam dojazd ZRM na miejsce zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Rota II przekazuje poszkodowanego kierowce załodze ZRM która zabiera go do szpitala.

20:25 Pożar ugaszony rota I odłącza akumulator w pojeździe.

20:30 Strażacy zwijają sprzęt dowódca spisuje notatkę oraz przekazuje miejsce zdarzenia pisemnie pasażerce a mianowicie żonie poszkodowanego.

20:40 Kierowca wyłącza sygnały świetlne zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia KDR zgłasza dyżurnemu SKKP zakończenie działań.

-Zgłaszam ci zakończenie działań palący samochód ugaszony akumulator odłączony poszkodowany kierowca zabrany przez ZRM przybyłe na miejsce do szpitala sprzęt zwinięty notatkę sporządziłem miejsce zdarzenia przekazałem pisemnie pasażerowi pojazdu a mianowicie żonie poszkodowanego na nasłuchu wracamy do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

20:45 Kierowca zatrzymuje się przy hydrancie strażak rozwija odcinek w75 od nasady hydrantu do nasady zasilającej wozu odkręca hydrant kierowca uruchamia autopompę trwa zasilanie zbiornika wodą.

20:50 Zbiornik pełen kierowca wyłącza autopompę strażak zakręca hydrant oraz zwija odcinek  i chowa go do skrytki.

21:00 Zastęp w remizie KDR zgłasza powrót dyżurnemu SKKP.

-Zgłaszam ci powrót zastępu GBARt Mercedes po akcji do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

21:10 Strażacy przebierają się z ubrań specjalnych w ubrania cywilne następnie robią sobie nie którzy kawę nie którzy herbatę następnie rozejdą się do swoich domów.

25/ Wrzesień 2017r
Nr Wyjazdu: 31
Rodzaj zdarzenia: Pożar samochodu osobowego /Sterkowiec ulica Galicyjska.
Wyjazd Alarmowy: Tak
Osoby Poszkodowane: Tak Mężczyzna wiek 45 lat kierujący pojazdem poparzenie kończyn górnych oraz klatki piersiowej udzielona mu pomoc do przyjazdu załogi ZRM chłodzenie poparzonych miejsc chłodnymi opatrunkami.
Ofiary Śmiertelne:NIE
Godzina Alarmowania: 19:59
Godzina Wyjazdu: 20:02
Godzina Dojazdu Na Miejsce: 20:08
Godzina Zakończenia Działań: 20:40
Godzina Powrotu Zastępu Do Remizy: 21:00
Czas Łączny Działań: 1 Godzina. 1 Minuta.

Zespoły Ratownictwa Medycznego Pogotowie Ratunkowe w Brzesku.

-S Mercedes Sprinter 318 CDI========3 Osoby.

Akcją Dowodził:

-Zbigniew S.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Wrzesień 2017, 19:02:26 »
22:00 Strażacy mieli już rozchodzić się do swoich domów a tu nagle selektywne alarmowanie jednostki zostało uruchomione zaczyna wyć syrena alarmowa strażacy biegną się przebierać w Nomexy kierowca otwiera garaż dowódca przyjmuje zgłoszenie.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla OSP Jadowniki panowie jak macie obsadę  proszę pozostać w remizie na nasłuchu zabezpieczenie rejonu operacyjnego JRG.

-OSP Jadowniki jak mnie zrozumiałeś.

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo pozostajemy na nasłuchu.

22:01 Syrena alarmowa zostaje wyłączona ze względu na zebraną obsadę w remizie strażacy oczekują na ewentualne wezwania.

22:30 OSP Jadowniki zgłoś się dla Brzesko 998.

-Na odbiorze OSP Jadowniki dla Brzesko 998.

-Proszę wyjechać alarmowo zastępem GBARt Mercedes Brzesko Starowiejska 38 pożar sadzy w kominie.

-Jak mnie zrozumiałeś OSP Jadowniki.

22:31 Strażacy wozie zastęp wyjeżdża z remizy KDR zgłasza wyjazd dyżurnemu SKKP.

-Zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GBARt Mercedes do zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

22:37 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Kierowca wyłącza sygnalizacje dzwiękową pozostawia syganlizacje świetlną oraz uruchamia awaryjne oświetlenie staje wozem jak najbliżej posiadłości dowódca udaje się na rozpoznanie strażacy oczekują na polecenia.

22:40 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-Podaje sytuacje pożar sadzy w przewodzie kominowym silne zadymienie w pomieszczeniu kotłowni jak i również w pomieszczeniach mieszkalnych mieszkańcy opuścili dom tutaj pani nam się uskarża na złe samopoczucie odczuwa zawroty głowy oraz mdłości pozostali domownicy nie uskarżają się na swój stan zdrowia poproszę ZRM na miejsce siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działaj ZRM masz zadysponowane na miejsce.

22:41 Kierowca przygotowuje wiaderko z piaskiem oraz sito kominowe rota I sprawia drabinę nasadkową rota druga ubiera aparaty do ochrony drug oddechowych [ADO] KDR prowadzi rozmowę z poszkodowaną kobietą oraz kontroluje jej stan samopoczucia.

22:42 Rota II udaje się w aparatach do budynku mieszkalnego do pomieszczenia kotłowni.

22:44 Rota II w pomieszczeniu kotłowni przystępuje do wybrania paleniska z pieca kotłowniczego.

22:45 Rota I bierze sito kominowe oraz wiaderko z piaskiem i wchodzą po drabinę na dach.

22:50 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam dojazd ZRM na miejsce zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

22:51 Załoga ZRM przystępuje do udzielania pomocy poszkodowanej kobiecie.

22:55 Palenisko zostało wybrane z pieca rota II daje znać rocie pierwszej że mogą przystąpić do działań więc jeden strażak zakłada sito kominowe drugi ostrożnie i stopniowo wsypuje piasek do przewodu kominowego.

23:10 Sadza przestała się już palić rota I schodzi z dachu i składa drabinę oraz chowa wiaderko oraz sito kominowe do skrytki wozu rota druga otwiera w budynku okna.

23:15 rota I po zwinięciu sprzętu który używała bierze z wozu agregat odymiający który zostaje ustawiony przy wejściu do budynku i zostaje on uruchomiony w celu odymienia budynku poszkodowana osoba zostaje zabrana przez ZRM do szpitala na obserwacje.

23:25 Dom mieszkalny został przewietrzony rota II zwija wentylator rota I sprawdza miernikiem na zawartość tlenku węgla.

23:30 Pomiar nie wykrył stężenia dwutlenku węgla strażacy zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę oraz przekazuje miejsce zdarzenia.

23:40 Kierowca wyłącza sygnały świetlne zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia KDR zgłasza dyżurnemu SKKP zakończenie działań.

-Zgłaszam ci zakończenie działań sadza w przewodzie kominowym się już nie pali palenisko z pieca wybrane osoba poszkodowana przekazana załodze ZRM zabrana do szpitala na obserwacje dom mieszkalny przewietrzony sprawdzono miernikiem na zawartość tlenku węgla pomiar nie stwierdził zagrożenia sprzęt zwinięty notatkę sporządziłem miejsce przekazałem pisemnie właścicielowi pouczyłem go o nie korzystaniu z pieca do czasu przeglądu przewodu kominowego przez firmę kominiarską na nasłuchu wracam do remizy na dalsze zabezpieczanie rejonu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

23:52 Zastęp w remizie KDR zgłasza dyżurnemu SKKP powrót.

-Zgłaszam powrót zastępu GBARt Mercedes do remizy kontynuujemy dalsze zabezpieczanie rejonu operacyjnego.

-Jak mnie zrozumiałeś.

01:00 OSP Jadowniki dla Brzesko 998.

-Na odbiorze OSP Jadowniki dla Brzesko 998.

-Proszę uznać swoje działania za zakończone zastępy z JRG powróciły do Koszar możecie rozejść się do swoich domów dziękuje za pomoc spokojnej nocy.

-Jak mnie zrozumiałeś OSP Jadowniki.

-Zrozumiałem prawidłowo my również życzymy spokojnej nocy.

25/26 Wrzesień 2017r
Nr Wyjazdu: 32,33
Rodzaj zdarzenia: Inne, Zabezpieczenie rejonu operacyjnego JRG /Remiza OSP Jadowniki.
Rodzaj zdarzenia w czasie zabezpieczenia: Pożar sadzy w kominie/Brzesko ulica Starowiejska 38.
Osoby Poszkodowane:Tak Kobieta lat 38 zatrucie tlenkiem węgla objawy zawroty głowy mdłości udzielona pomoc kontrolowanie stanu samopoczucia do czasu przybycia ZRM na miejsce zdarzenia rozmowa udzielanie wsparcia psychicznego przekazanie załodze ZRM kobiety zabrana na obserwacje do szpitala.
Osoby Śmiertelne:NIE
Godzina Alarmowania: 22:00
Godzina Podjęcia Zabezpieczenia: 22:01
Godzina Alarmowania do wyjazdu: 22:30
Godzina wyjazdu do zdarzenia: 22:31
Godzina Dojazdu Na Miejsce: 22:37
Godzina Zakończenia Działań: 23:40
Godzina Powrotu Zastępu Do Remizy: 23:52
Czas Zakończenia zabezpieczania rejonu operacyjnego: 01:00
Czas Łączny Działań: 3 Godziny.

Zespół Ratownictwa Medycznego Pogotowie Ratunkowe w Brzesku

-S Mercedes Sprinter 318 CDI=========3 Osoby.

Akcją Dowodził:

-Zbigniew S.

« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2017, 19:05:03 wysłana przez przemo1391 »

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Wrzesień 2017, 10:19:54 »

DOSTAWA:

- Zestaw PSP R1 w składzie torba R1, deska ortopedyczna BaxStrap, szyny Kramera [szt. 1]
- Defibrylator LIFELINE AED [szt. 1]
- Detektor wielogazowy DRAGER X-am 2500 Ex, O2, CO, H2S-LC [szt. 1]
- Pachołek drogowy [szt. 12]

Koszt: 14 tys.
Udzielony rabat: --
Do zapłaty: 14 tys.
Stan konta: 15 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Wrzesień 2017, 11:07:22 »
Wniosek o wystawienie opini dotyczącej wstąpienia jednostki do struktur KSRG.

Zwracam się z prośbą do moderatora prowadzącego o wystawienie raportu dotyczącego dotychczasowej działalności mojej jednostki OSP Jadowniki, oraz poziomu mojej wiedzy.

Podpis:
przemo1391
[/sub]

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Październik 2017, 16:21:31 »
Raport moderatora prowadzącego  dotyczący działalności jednostki starającej się o wstąpienie do KSRG.

Stwierdzam że gracz posiada wystarczającą wiedzę do wstąpienia do KSRG. Ciągle poszerza swoją wiedzę, chętnie podejmuje się wyzwań oraz stale rozwija swoją Jednostkę.

W związku z powyższym moja opinia jest POZYTYWNA*

St. mod. Michu998

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Październik 2017, 16:22:54 »
Za poprzednie zdarzenia +10 tyś. Budżet: 25 tyś.

Do opisu - 3 dowolne zdarzenia.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Październik 2017, 17:32:26 »
Prosze o urlop na czas nie okreslony powod awaria laptopa

Offline Michu998

• Starszy Moderator