OSP KSRG Jadowniki

Autor Wątek: OSP KSRG Jadowniki  (Przeczytany 3824 razy)

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 1
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP KSRG Jadowniki
« Odpowiedź #195 dnia: 11 Październik 2018, 16:23:04 »
Zdarzenie 072/11/10/2018

18:30 Dyżurny SKKP przyjął zgłoszenie od policji o otwarciu drzwi do mieszkania na ulicy Podgórskiej sto trzydzieści dyżurny uruchamia selektywne alarmowania OSP KSRG Jadowniki zaczyna wyć syrena alarmowa

18:31 Pierwszy strażak w remizie przyjmuje zgłoszenie kolejni się zbiegają i przebierają

-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Zgłasza się Brzesko 998 ponownie dla OSP Jadowniki panowie wyjazd GLBARt Renault Maskot ulica Podgórska sto trzydzieści otwarcie drzwi do mieszkania na prośbę policji wyjazd nie alarmowy

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo

18:33 Wyjazd nie alarmowy zastępu GLBARt Renault Maskot 419[K]84 do zdarzenia

-Zgłasza się Brzesko 998 dla OSP Jadowniki

-Zgłaszam ci wyjazd nie alarmowy GLBARt Renault Maskot Jadowniki ulica Podgórska miejscowe zagrożenie

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo

18:37 Zastęp GLBARt Renault Maskot 419[K]84 na miejscu dowódca pobiera radiostacje nasobną i udaje się na rozpoznanie strażacy przygotowują wyważarkę do drzwi

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja

Podjęte działania na miejscu zdarzenia

18:40 jeden strażak wkłada między drzwi końcówkę wyważarki drugi pobija młotkiem żeby dobrze weszła w szczelinę trzeci strażak pompuje pozostałych dwóch zabezpiecza miejsce zdarzenia przed gapiami dowódca powraca z rozpoznania podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Podaje ci sytuacje policja poprosiła nas o otwarcie mieszkania w mieszkaniu na pewno znajduje się kobieta wieku sześćdziesiąt cztery lata która zasłabła i nie może otworzyć samodzielnie drzwi w tej chwili dojechało pogotowie ratunkowe prowadzimy działania związane z wyważeniem drzwi siły i środki wystarczające

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie

18:45 Drzwi zostały otwarte do mieszkania wchodzą ratownicy pogotowia policja oraz dowódca pozostali strażacy zwijają sprzęt

18:47 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Drzwi zostały wyważone w mieszkaniu w pomieszczeniu pokojowym znajduje się kobieta przytomna straciła przytomność i się przewróciła zajmują się nią ratownicy medyczni z tego co lekarz mówi ma złamaną kończynę dolną lewą policja pozostaje na miejscu celem zabezpieczenia mieszkania kobieta zostanie zabrana do szpitala na obserwacje i dodatkowe badania ja dane sobie spisałem wracamy do remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wracajcie

18:50 Zastęp GLBARt Renault Maskot 419[K]84 udaje się do remizy

18:55 Zastęp GLBARt Renault Maskot 419[K]84 w remizie dowódca zgłasza powrót

-Zgłaszam ci powrót GLBARt Renault Maskot do remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo i dziękuje za pomoc

Meldunek:

Miejsce działań: Jadowniki Podgórska 130

Czas działań: 18:30 - 18:55

Typ działań: /Alarmowy/Nie Alarmowy/Ćwiczebny/Gospodarczy/

Rodzaj zdarzenia: / Pożar / / Wypadek / / Miejscowe zagrożenie / / Inny / Ćwiczenia pokazy /

Działania: Otwarcie drzwi do mieszkania na prośbę policji

Nr. działań: 072/2018r.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia

Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach

-Leki Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GLBARt 1/25  Renault Mascott 160.65/ISS Wawrzaszek 419[K]84 - 6 Strażaków

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Prewencji

-Fiat Ducato FinePix S5600 - 2 Funkcjonariuszy

Zespół Specjalistyczny Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego w Brzesku

-S Mercedes Benz Sprinter/AMZ-Kutno - Lekarz,Ratownik,Ratownik

Dowodził

OSP KSRG Jadowniki Artur Ś

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 36
« Odpowiedź #196 dnia: 28 Październik 2018, 19:19:48 »
Witam

Ocena akcji

Za akcje 31 tys

Budżet

314 tys

Akcje

29.10.18 12:20 Plama oleju na odcinku 6km
30.10.18 20:45 Pożar sadzy w kominie
1.11.18 18:55 Pożar kontenera na cmenatrzu
2.11.18 2:21 Pożar budynku mieszkalnego, dom stoi cały w ogniu, jest problem z zaopatrzeniem wodnym

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #197 dnia: 29 Październik 2018, 20:47:31 »
Zdarzenie 073/29/10/2018

12:20 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie oleju na odcinku sześciu kilometrów w miejscowości Jastew w kierunku Brzeska dyżurny  dysponuje zastęp GBARt 2,5/25 Man 411[K]21 oraz uruchamia selektywne alarmowanie OSP KSRG Jadownik rozlega się dźwięk syreny alarmowej

12:21  Pierwszy strażak w remizie przyjmuje zgłoszenie kolejni się zbiegają i przebierają

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki jak zbierzecie obsadę to wyjedzcie alarmowo GLBARt Renault Maskot mamy plamę oleju na odcinku sześciu kilometrów plama ciągnie się od Jastwi do Brzeska nasz zastęp będzie ją neutralizował od strony Brzeska wy natomiast od Jastwi w kierunku Brzeska

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo zbieramy się i będziemy wyjeżdżać

12:23 Wyjazd Alarmowy zastępu GLBARt Renault Maskot 419[K]84 do zdarzenia

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci alarmowy wyjazd GLBARt Renault Maskot w obsadzie sześcioosobowej do miejscowego zagrożenia miejscowość Jastew

12:27 Zastęp GLBARt Renault Maskot 419[K]84 na miejscu zdarzenia dowódca pobiera radio nasobne i wysiada z wozu po czym podaje meldunek dyżurnemu SKKP strażacy przygotowują opryskiwacz ręczny wraz z neutralizatorem Sintax

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki

-No jestem na miejscu plama oleju na lewym pasie w kierunku Brzeska plama znajduje się od wysokości prywatnej stacji paliw siły i środki wystarczające przystępujemy do działań

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo kanał drugi ratowniczo gaśniczy na potrzeby akcji ty jako KDR na kanale ósmym kontaktujesz się z 15 dogadajcie szczegóły

-Zrozumiałem prawidłowo 15 dla OSP Jadowniki

-Zgłasza się 15 dla OSP Jadowniki

-Jak to robimy dokąd mamy neutralizować i gdzie się spotkamy

-My neutralizujemy od stacji orlen w Brzesku i dojdziemy do waszej remizy a wy od Jastwi również pod remizę i się zejdziemy kierujemy ruchem wahadłowo do czasu przybycia policji jak na razie nie mają wolnego patrolu ratownicy kierujący ruchem kontakt radiowy ze sobą na kanale drugim ratowniczym pozostali również ty tylko zemną na powiatowym się kontaktujesz

-Zrozumiałem prawidłowo działamy

Podjęte działania na miejscu zdarzenia

12:28 Rota I z 21 neutralizuje plamę od strony Brzeska od wysokości stacji paliw Orlen w kierunku remizy OSP Jadowniki kierowca kieruje ruchem wahadłowo od strony Brzeska w kierunku Tarnowa strażacy z OSP Jadowniki rota I neutralizuje plamę od strony Jastwi od wysokości prywatnej stacji paliw do remizy OSP Jadowniki przodownik roty II kieruje ruchem od strony Jastwi w kierunku Brzeska

13:00 Rota I OSP Jadowniki pod remizą OSP dają znać kierowcy oraz pozostałym że mogą wracać kierowca jedzie pomału wozem w kierunku Jadownik przodownik roty II po rozwinięciu szybkiego natarcia zmywa jezdnie

13:20 Zastęp pod remizą dowódca z JRG wypisuje potwierdzenie o udziale w działaniach jednostki OSP KSRG Jadowniki strażak rozwija węża tłocznego w75 podpina jedną nasadę do hydrantu drugą do nasady zasilającej wozu następnie odkręca hydrant kierowca uruchamia autopompę zbiornik jest napełniany wodą

13:30 Zbiornik pełen kierowca wyłącza autopompę strażak zakręca hydrant odłącza węza zwija go i chowa na swoje miejsce wozie po czym kierowca parkuje wóz w garażu remizy dowódca zgłasza zakończenie działań oraz jednoczesny powrót

-Zgłaszam ci zakończenie działań oraz jednocześnie powrót do remizy otrzymałem potwierdzenie o udziale w działaniach od dowódcy z JRG

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje za pomoc

Meldunek:

Miejsce działań: Jastew stacja paliw  - Jadowniki remiza OSP

Czas działań: 12:20 - 13:30

Rodzaj zdarzenia: / Pożar / / Wypadek / / Miejscowe zagrożenie / / Inny / Ćwiczenia pokazy /

Działania: Plama oleju

Nr. działań: 073/2018r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBARt 2,5/25 MAN TGM 13.290/Stolarczyk 411[K]21 - 4 Strażaków

-Leki Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GLBARt 1/25  Renault Mascott 160.65/ISS Wawrzaszek 419[K]84 - 6 Strażaków

Dowodził

JRG Brzesko Zastępca Dowódcy Zmiany st. asp. Nowak T

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #198 dnia: 30 Październik 2018, 10:25:46 »
Zdarzenie 074/30/10/2018

20:45 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie na ulicy Prokopa dziewięć w Jadownikach dyżurny uruchamia selektywne alarmowanie OSP KSRG Jadowniki na remizie zaczyna wyć syrena alarmowa

20:46 Pierwszy strażak w remizie przyjmuje zgłoszenie kolejni się zbiegają i przebierają

-Zgłasza się Brzesko 998 dla OSP Jadowniki jak zbierzecie obsadę proszę wyjechać alarmowo GBARt Mercedes Jadowniki ulica Prokopa dziewięć pożar sadzy w kominie

20:49 Wyjazd Alarmowy Zastępu GBARt Mercedes 419[K]82 do zdarzenia

-Zgłaszam ci alarmowy wyjazd do pożaru zastępu GBARt Mercedes w obsadzie sześcioosobowej

20:50 Zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 na miejscu dowódca zabiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie kierowca staje na mostku posesji pozostawiając wóz na sygnałach świetlnych oraz ustawia pachołki za wozem pozostali przygotowują sprzęt

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja

20:52 Dowódca powraca z rozpoznania i podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Podaje ci sytuacje pożar sadzy w przewodzie kominowym budynek piętrowy murowany mieszkańcy domu starsze małżeństwo opuścili budynek przed naszym przybyciem z komina wydobywają się języki ognia jedna rota wejdzie w aparatach do środka budynku do kotłowni celem wybrania paleniska druga wejdzie po drabinie na dach celem założenia sita na komin stłumienia ognia i wsypaniu piasku do przewodu kominowego następnie odymimy cały budynek

Podjęte działania na miejscu zdarzenia:

20:53 Rota I ubrana w aparaty wchodzi do budynku i udaje się do pomieszczenia kotłowni celem wybrania paleniska z pieca druga rota sprawia drabinę nasadkową i wchodzi na dach budynku ze sitem kominowym oraz z wiaderkiem z piaskiem i czeka na zakończenie działań przez rotę pierwsza

20:54 Rota I w pomieszczeniu kotłowni przystępuje do zamknięcia pieca oraz wybrania paleniska

21:10 Palenisko wybrane rota I otwiera w budynku okna następnie ustawia agregat odymiający przy wejściu do budynku w między czasie rota II która jest na dachu założyła sito na komin oraz przystąpiła do powolnego wsypywania piasku do przewodu kominowego

21:20 W całym budynku zostały po otwierane okna oraz ustawiony został wentylator odymiający celem przewietrzenia rota I ściąga aparaty i chowa je na swoje miejsce wozie

21:30 Pożar został ugaszony strażacy schodzą z dachu chowają sito oraz wiaderko na swoje miejsce w skrytce następnie składają drabinę

21:40 Budynek został przewietrzony rota jeszcze z miernikiem wchodzi do budynku celem wykonania pomiaru na zawartość tlenku węgla

21:50 Pomiar nie wykrył stężenia dwutlenku węgla strażacy chowają sprzęt dowódca spisuje dane oraz przekazuje pisemnie miejsce prowadzonych działań właścicielom

22:00 Zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 udaje się do remizy

-Zgłaszam ci zakończenie działań paląca się sadza została ugaszona budynek przewietrzony oraz wykonaliśmy pomiar na zawartość tlenku węgla pomiar nic nie wykazał dane spisałem miejsce prowadzonych działań przekazałem pisemnie właścicielom sprzęt zwinięty wracamy do remizy

22:05 Zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 w garażu remizy dowódca zgłasza powrót a strażacy uzupełniają sprzęt na wozie

-Zgłaszam ci powrót GBARt Mercedes do remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje

Meldunek:

Miejsce działań: Jadowniki ulica Prokopa 9

Czas działań: 20:45 - 22:05

Działania: Pożar sadzy w przewodzie kominowym

Nr. działań: 074/2018r.

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBARt 2,5/16 Mercedes-Benz 1222 419[K]82 - 6 Strażaków

Dowodził

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #199 dnia: 01 Listopad 2018, 12:37:44 »
Zdarzenie 075/01/11/2018

18:55 Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze kontenera na cmentarzu w miejscowości Jadowniki dyżurny uruchamia selektywne alarmowanie OSP KSRG Jadowniki na remizie zaczyna wyć syrena alarmowa

18:56 Pierwszy strażak w remizie przyjmuje zgłoszenie kolejni się zbiegają i przebierają

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki jak zbierzecie obsadę proszę wyjechać alarmowo GBARt Mercedes na cmentarz do Jadownik ma tam się palić kontener ze śmieciami

19:00 Wyjazd Alarmowy zastępu GBARt Mercedes 419[K]82

-Zgłaszam ci alarmowy wyjazd do pożaru wozu GBARt Mercedes w obsadzie sześcioosobowej

19:03 Zastęp GBARt Mercedes na miejscu kierowca ustawia wóz na parkingu cmentarza pozostawia włączoną sygnalizacje świetlną dowódca wysiada z wozu podaje meldunek dyżurnemu SKKP

-Zgłaszam ci dojazd na miejsce mam pożar kontenera koło bramy cmentarza palą się tworzywa sztuczne siły i środki mam wystarczające przystępujemy do ugaszenia następnie po ugaszeniu będziemy przelewać odpady wodą w celu wykluczenia zarzewi ognia

Podjęte działania na miejscu zdarzenia:

19:03 Została rozwinięta linia szybkiego natarcia przez rotę pierwszą kierowca uruchomił autopompę zostaje podany prąd wody na palący się kontener

19:40 Pożar został opanowany trwa dogaszanie oraz przelewanie śmieci celem wykluczenia zarzewi ognia

20:00 Śmieci zostały dokładnie przelane strażacy zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia oraz przekazuje pisemnie miejsce prowadzonych dziań zarządcy cmentarza którym jest obecny proboszcz miejscowy proboszcz

20:10 Zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 udaje się do remizy

-Zgłaszam ci zakończenie działań pożar ugaszony śmieci staranie przelane miejsce przekazałem zarządcy cmentarza którym jest proboszcz parafii sprzęt zwinięty wracamy do remizy

20:15 Zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 pod remizą strażak rozwija węża w75 od hydrantu do nasady zasilające wozu następnie odkręca hydrant kierowca uruchamia autopompę trwa zasilanie zbiornika wodą

20:25 Zbiornik pełen strażak zakręca hydrant kierowca wyłącza autopompę strażak zwija węża i chowa na swoje miejsce w skrytce następnie kierowca parkuje wóz w garażu remizy dowódca zgłasza powrót dyżurnemu SKKP

-Zgłaszam ci powrót zastępu GBARt Mercedes do remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje

Meldunek:

Miejsce działań: Pożar kontenera ze śmieciami na cmentarzu parafialnym

Czas działań: 18:55 - 20:25

Działania: Pożar sadzy w przewodzie kominowym

Nr. działań: 075/2018r.

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBARt 2,5/16 Mercedes-Benz 1222 419[K]82 - 6 Strażaków

Dowodził

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #200 dnia: 04 Listopad 2018, 21:15:45 »
Zdarzenie 076/02/11/2018

02:21 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania uruchamia selektywne alarmowanie w jednostce OSP KSRG Jadowniki na remizie zaczyna wyć syrena alarmowa

02:22  Pierwszy strażak w remizie przyjmuje zgłoszenie kolejni się zbiegają i przebierają

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla OSP Jadowniki jak zbierzecie obsadę proszę o wyjazd GCBA Jelcz do Okocimia na Klęczany osiemdziesiąt mamy tam pożar budynku mieszkalnego dom stoi cały w ogniu na miejscu już działają zastępy ode mnie z JRG jak i również OSP Okocim oraz OSP Jasień ale mamy problem z wodą a najbliżej jesteście wy jako posiadający ciężki ewentualnie jeśli nie będziecie dawać radę to jeszcze podeśle Dębno z wodą

-Jak mnie zrozumiałeś

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo zbieramy się i zaraz wyjeżdżamy

02:25 Alarmowo z remizy wyjeżdża GCBA Jelcz 419[K]81

-Zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GCBA Jelcz do pożaru miejscowość Okocim obsada sześcioosobowa

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo jak dojedziecie na miejsce udajcie się do Kierującego działaniami

-Zrozumiałem prawidłowo

02:30 Zastęp GCBA Jelcz 419[K]81 na miejscu zdarzenia dowódca wraz ze strażakami udaje się do Kierującego działaniami

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu udajemy się do kierującego działaniami

Podjęte działania na miejscu przez druhów OSP KSRG Jadowniki

02:35 Kierujący działaniami ratunkowymi wydał polecenia druhom OSP Jadowniki o podmianie ratowników którzy działają już długi czas przy gaszeniu budynku kierowca podmienia GCBA Man 411[K]25 który udaje się na zatankowanie wraz z wozem 26 a do pobliski hydrant sprawny znajduje się przy remizie OSP tam jest dwóch druhów z OSP Okocim którzy tankują wozy w sumie podawanych jest cztery prądy gaśnicze trzy bezpośrednio na palący się budynek jeden natomiast w obronie pobliskiego budynku gospodarczego

03:00 Na miejsce dojeżdżają wozy 25 oraz 26 które były się zatankować zostaje zrobiona podmianka teraz kierowca z OSP Jadowniki jedzie Jelczem się zatankować na którym skończyła się woda

03:10 Na miejscu druhowie z OSP Okocim którzy są pod remizą podłączają węża do nasady zasilającej jelcza kierowca uruchamia autopompę trwa zasilanie

03:20 Zbiornik pełen kierowca wyłącza autopompę strażacy odłączają węza od nasady wozu jelcz alarmowo udaj się na miejsce zdarzenia

03:30 Zastęp GCBA Jelcz OSP KSRG Jadowniki 419[K]81 na miejscu pożar został opanowany trwa dogaszanie kierujący działaniami podjął decyzje o odesłaniu naszej jednostki do remizy wypisuje nam jeszcze potwierdzenie o udziale w działaniach

03:40 Zastęp GCBA Jelcz 419[K]81 udaje się z polecenia kierującego działaniami do remizy

-Zgłaszam ci zakończenie działań otrzymałem potwierdzenie o udziale w akcji z polecenia kierującego działaniami wracamy do remizy

03:50 Zastęp GCBA Jelcz 419[K]81 w remizie kierowca parkuje wóz w garażu dowódca zgłasza powrót

-Zgłaszam ci powrót Jelcza do remizy w gotowości

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje za pomoc

Meldunek:

Miejsce działań: Okocim ulica Klęczany 80

Czas działań: 02:21 - 03:50

Działania: Pożar Budynku mieszkalnego

Nr. działań: 076/2018r.

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA 5/36 Man LE 18.280B/BPS Szczęśniak 411[K]25 - 4 Strażaków

-Ciężki Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GCBARt 5/32 MAN LE 18.280/Stolarczyk 411[K]26 - 4 Strażaków

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA 6/32 Jelcz 325/JZS typ 004 419[K]81 - 6 Strażaków

Ochotnicza Straż Pożarna w Okocimiu

-Średni Samochód Gaśniczy GBA 1,6/12 Daf AE45CE 417[K]87 - 6 Strażaków

Ochotnicza Straż Pożarna w Jasieniu

-Średni Samochód Gaśniczy GBA Iveco Magirus 417[K]90 - 6 Strażaków

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Prewencji

-Fiat Ducato - 2 Funkcjonariuszy

Dowodził

JRG Brzesko Dowódcy zmiany: st. kpt. Grzegorz D

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 36
« Odpowiedź #201 dnia: 07 Listopad 2018, 22:24:10 »
Witam

Ocena Akcji

Akcje jak najbardziej prawidłowo +30 tys

Budżet

344 tys

Akcje

Poniedziałek: Ćwiczenia gminne OSP, założenie pożar szkoły alarmowanie o 10:00
Poniedziałek: 19:50 Poszukiwania 90 letniej kobiety w mieście powiatowym, kobieta wyszła z domu o 13 i ślad po niej zaginął
Środa: 14:10 Zabezpieczenie rejonu JRG w związku z dużym pożarem po drugiej stronie powiatu.
Piątek:1:20 Pożar dwóch budynków mieszkalnych oraz 4 stodół wypełnionych słomą i sianem, wszystko to było jedno przy drugim i zajmowało się po kolei, dysponowane są ogromne siły i środki z powiatu oraz z poza powiatu. Jak na złość jest awaria sieci hydrantów a w pobliżu brak cieków wodnych.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #202 dnia: 13 Listopad 2018, 17:40:47 »
Ćwiczenia numer 2/12/11/2018

09:00 Wszyscy Strażacy ochotnicy z terenu gminy Brzesko którzy przybyli na plac Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku a mianowicie są to jednostki:

OSP KSRG Jadowniki zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 obsada 6 osób

OSP KSRG Szczepanów GBA 1/10 Man Szmitz 419[K]88 obsada 6 osób

OSP Okocim GBA 1,6/12 Daf AE45CE 417[K]87 obsada 4 osoby

OSP Poręba Spytkowska GBA 3/16 Mercedes Benz 1019 417[K]80 obsada 6 osób

OSP Mokrzyska , OSP Brzesko, OSP Bucze oraz OSP Wokowice nie wstawili się na ćwiczenia z powodu braku obsady.

Po przybyciu wszyscy udali się do sali szkoleniowej gdzie przywitał wszystkich naczelnik wydziału operacyjno szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Brygadier Wojciech P następnie Brygadier przedstawił plan ćwiczeń

09:50 Jako pierwsze wyjechały do zdarzenia zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku a mianowicie:

-Leki Samochód Ratowniczo - Rozpoznawczy SLRr Nissan Pickup 4x4 411[K]90 - 1 Strażak

-Ciężki Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GCBARt 5/32 MAN LE 18.280/Stolarczyk 411[K]26 - 4 Strażaków

-Samochód Hydrauliczny - Drabina SHD-24 Volvo FL6 411[K]53 - 1 Strażak

Założenie Ćwiczeń W wyniku nieostrożności uczniów doszło do zaprószenia ognia w jednym ze szkolnych pomieszczeń na pierwszym piętrze budynku. Pożarem objęta jest sala lekcyjna   Dyrekcja szkoły powiadomiła Straż Pożarną i przystąpiła do ewakuacji uczniów. Płomienie ognia widoczne są na korytarzu oraz z okna i zagrażają innym pomieszczeniom gdzie ogień może się rozprzestrzenić Budynek wyposażony jest w działającą instalację elektryczną

O Godzinie 10:00 rozlega się głos dyżurnego na radiostacji

-OSP Jadowniki zgłoś się dla Brzesko 998

-Tu OSP Jadowniki zgłaszam się dla Brzesko 998

-Udajcie się alarmowo GBARt Mercedes do szkoły podstawowej numer dwa to jest Brzesko ulica Królowej Jadwigi doszło tam do pożaru na miejscu są zastępy ode mnie oraz jadą inne jednostki z terenu naszej gminy

-Zrozumiałem prawidłowo wyjeżdżam alarmowo w obsadzie sześć osób

10:00 Wyjazd Alarmowy GBARt Mercedes 419[K]82 z placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku na miejsce ćwiczeń

10:03 Zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 na miejscu ćwiczeń dowódca wysiada i udaje się z pozostałymi strażakami do kierującego działaniami

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu udaje się do kierującego działaniami

10:05 Pozostałe jednostki biorące udział w ćwiczeniach są dysponowane co jakiś czas przez kierującego działaniami kierujący działaniami wydał nam zadania a mianowicie  rota I wyposażona w linie gaśniczą i aparaty do ochrony drug oddechowych wchodzi do budynku celem penetracji budynku w poszukiwaniu osób które pozostały w środku oraz otwieraniu okien celem przewietrzenia budynku rota II również wyposażona w aparaty do ochrony drug oddechowych zabezpieczona w szelki wchodzi do Kosza podnośnika celem podania prądu wody bezpośrednio do palącego się pomieszczenia następnie po opanowaniu ognia wejdą przez okno do pomieszczenia celem dogaszenia i penetracji pomieszczenia w którym ma znajdować się jedna osoba poszkodowana i ją ewakuować za pomocą podnośnika kierowca z 26 robi zasilanie dla naszego Mercedesa strażacy z 26 zajmą się z pozostałymi jednostkami oraz zespołem ratownictwa medycznego na udzielaniu pomocy osobą poszkodowanym które zostaną wyprowadzone z budynku

10:10 12 dla Rota I OSP Jadowniki

-Zgłasza się 12 dla Roty I OSP Jadowniki

-Mam czterech poszkodowanych na poziomie suterynowym znajdują się zaraz przy drzwiach ewakuacyjnych są nie przytomne są to trzy kobiety oraz jeden mężczyzna funkcje życiowe wyczuwalne potrzebuje dodatkowe  roty celem pomocy w ewakuacji co do sytuacji pożarowej brak jakichkolwiek oznak widoczności otwartego ognia poza zadymieniem jakie panuje w budynku po przekazaniu osób które znajdują się w budynku będziemy zajmować się otwieraniem okien w budynku celem przewietrzenia i niech któraś jednostka ustawi na poziomie parterowym agregat odymiający i go uruchomi

-Zrozumiałem prawidłowo wysyłam dodatkowych ludzi do ciebie

10:15 Do roty I dotarły dodatkowi Strażacy których wysłał kierujący działaniami przejmują oni poszkodowanych i ich ewakuują na zewnątrz gdzie niezwłocznie zostanie im udzielona pierwsza pomoc

10:20 Poszkodowani zostali przekazani Rota I przystępują do otwierania okien w budynku rota II z podnośnika gasi palącą się sale lekcyjną

10:30 Okna zostały po otwierane rota udaje się na zewnątrz po kolejne instrukcje od kierującego czym mają się zająć

10:40 Rota I na zewnątrz dowódca wydał polecenie żeby pomogli ratownikom w reanimacji jednej z poszkodowanych osób które zostały ewakuowane z budynku przez ratowników przodownik roty wykonuje dwa wdechy pomocnik roty wykonuje trzydzieści uciśnięć rota II opanowała pożar strażacy wchodzą do sali przez okno i penetrują pomieszczenie celem znalezienia poszkodowanej osoby która powinna być w pomieszczeniu z informacji które podał dyrektor placówki

10:45 Pomieszczenie zostało staranie sprawdzone przodownik roty II daje na radiu meldunek kierującemu działaniami

-12 Zgłoś się dla Roty II OSP Jadowniki[/color]

-Zgłasza się 12

-Pomieszczenie sprawdzone nikogo my nie znaleźli opuszczamy budynek brak zagrożenia już pożarowego

-Zrozumiałem prawidłowo wychodźcie

10:46 Rota II w koszu podnośnika zostaje opuszczona na ziemie strażacy ściągają aparaty powietrzne

10:50 Rota I przywróciła funkcje życiowe osobie którą reanimowali osoba została niezwłocznie zabrana przez zespół pogotowia do szpitala

11:00 Kierujący działaniami postanowił o odesłaniu naszego zastępu więc strażacy zwijają swój sprzęt i chowają na swoje miejsce wozie

11:10 Zastęp OSP KSRG Jadowniki GBARt Mercedes 419[K]82 udaje się na plac Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

-Zgłaszam ci zakończenie naszego udziału w ćwiczeniach wracamy na teren Komendy na podsumowanie ćwiczeń

-Zrozumiałem prawidłowo wracaj

11:20 Zastęp GBARt Mercedes 419[K]82 OSP KSRG Jadowniki na placu Komendy Strażacy oczekują na powrót pozostałych jednostek celem podsumowania dzisiejszych ćwiczeń

12:00 Pozostałe zastępy powróciły na teren placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Naczelnik wydziału Operacyjnego Brygadier Wojciech P zaprosił wszystkich strażaków do sali szkoleniowej celem podsumowania dzisiejszych ćwiczeń celem wytypowania ewentualnych błędów i co mogło by zostać lepiej zrobione

13:00 Podsumowanie ćwiczeń zostało zakończone zastępy rozjeżdżają się do swoich macierzystych remiz również nasz zastęp udaje się do remizy

-Zgłaszam ci zakończenie ćwiczeń udajemy się do remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje za udział

13:05 Strażak rozwija węża tłocznego w75 od hydrantu do nasady zasilającej wozu GBARt Mercedes kierowca uruchamia autopompę strażak odkręca hydrant celem zasilenia zbiornika wodą

13:15 Zbiornik pełen strażak zakręca hydrant kierowca wyłącza autopompę strażak zwija węża i chowa go do skrytki następnie kierowca parkuje wóz w garażu remizy dowódca zgłasza powrót a strażacy się przebierają

-Zgłaszam ci powrót GBARt Mercedes do remizy w gotowości

Meldunek:

Miejsce działań: Brzesko Królowej Jadwigi 18 szkoła podstawowa

Czas działań: 09:00 - 13:15

Rodzaj zdarzenia: / Pożar / / Wypadek / / Miejscowe zagrożenie / / Inny / Ćwiczenia /pokazy /

Działania: Ćwiczenia w szkole podstawowej

Nr. działań: 077/2018r.

-Leki Samochód Ratowniczo - Rozpoznawczy SLRr Nissan Pickup 4x4 411[K]90 - 1 Strażak

-Samochód Hydrauliczny - Drabina SHD-24 Volvo FL6 411[K]53 - 1 Strażak

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBARt 2,5/16 Mercedes 1222 Ziegler 419[K]82 - 6 Strażaków

Ochotnicza Straż Pożarna w Szczepanowie

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBARt 1/10 Man Szmitz 419[K]88 - 6 Strażaków

Ochotnicza Straż Pożarna w Okocimiu

-Średni Samochód Gaśniczy GBA 1,6/12 Daf AE45CE 417[K]87 - 4 Strażaków

Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Spytkowskiej

-Średni Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GBA 3/16 Mercedes Benz 1019 417[K]80] - 6 Strażaków

Zespoły Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego w Brzesku

-S Mercedes Benz Sprinter/AMZ-Kutno - Lekarz,Ratownik,Ratownik

-T Fiat Ducato III P30 / AMZ Kutno - Kierowca, Ratownik, Ratownik

Dowodził

JRG Brzesko Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. mgr inż. Jacek R
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad 2018, 17:46:31 wysłana przez przemo1391 »

Offline michalm20

• Starszy Moderator
  • Kapitan
  • *
  • Reputacja: 91
« Odpowiedź #203 dnia: 14 Listopad 2018, 16:58:31 »
Witam ;)

Będę Twoim moderatorem. Jeśli chodzi o mnie to akcję rozdaję zazwyczaj w weekend'y choć może to uleć zmianie - wiadomo, każdy nas ma swoje życie i nikt nie siedzi cały czas na grze. Jeśli miałbyś jakieś pytania czy sprawy to śmiało pisz na PW. Chciałbym aby nasza współpraca przebiegała w miłej i spokojnej atmosferze. Dodatkowo jeśli opisy będą na wysokim poziomie to będzie to obfite dla Twojego budżetu ;)

Powodzenia!

Opisz akcję do końca tygodnia.
3 Sygnały Ostre Bicie OSP To Moje Życie

Moderator OSP

Dział zakupu pojazdów

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #204 dnia: 16 Listopad 2018, 09:37:38 »
Urlop do 16.12.2018

Offline michalm20

• Starszy Moderator
  • Kapitan
  • *
« Odpowiedź #205 dnia: 16 Listopad 2018, 22:03:17 »
Prawidłowo, urlop podpisany.

Moderator OSP

Dział zakupu pojazdów

Offline michalm20

• Starszy Moderator
  • Kapitan
  • *
« Odpowiedź #206 dnia: 25 Listopad 2018, 09:24:30 »
Akcja I:

Brak informacji o zabezpieczeniu miejsca akcji. Wymiary budynku należało podać, na jakiej wysokości pracowała drabina? Czemu nie ma mowy o odłączeniu mediów? + 3 tyś

Za akcję: + 3 tyś
Budżet: 347

Stare akcję anuluję, po urlopie dostaniesz nowe. Urlop do 16.12.2018 r

Moderator OSP

Dział zakupu pojazdów