OSP KSRG Jadowniki

Autor Wątek: OSP KSRG Jadowniki  (Przeczytany 2885 razy)

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 1
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP KSRG Jadowniki
« Odpowiedź #195 dnia: 11 Październik 2018, 16:23:04 »
Zdarzenie 072/11/10/2018

18:30 Dyżurny SKKP przyjął zgłoszenie od policji o otwarciu drzwi do mieszkania na ulicy Podgórskiej sto trzydzieści dyżurny uruchamia selektywne alarmowania OSP KSRG Jadowniki zaczyna wyć syrena alarmowa

18:31 Pierwszy strażak w remizie przyjmuje zgłoszenie kolejni się zbiegają i przebierają

-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Zgłasza się Brzesko 998 ponownie dla OSP Jadowniki panowie wyjazd GLBARt Renault Maskot ulica Podgórska sto trzydzieści otwarcie drzwi do mieszkania na prośbę policji wyjazd nie alarmowy

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo

18:33 Wyjazd nie alarmowy zastępu GLBARt Renault Maskot 419[K]84 do zdarzenia

-Zgłasza się Brzesko 998 dla OSP Jadowniki

-Zgłaszam ci wyjazd nie alarmowy GLBARt Renault Maskot Jadowniki ulica Podgórska miejscowe zagrożenie

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo

18:37 Zastęp GLBARt Renault Maskot 419[K]84 na miejscu dowódca pobiera radiostacje nasobną i udaje się na rozpoznanie strażacy przygotowują wyważarkę do drzwi

-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo

Podjęte działania na miejscu zdarzenia

18:40 jeden strażak wkłada między drzwi końcówkę wyważarki drugi pobija młotkiem żeby dobrze weszła w szczelinę trzeci strażak pompuje pozostałych dwóch zabezpiecza miejsce zdarzenia przed gapiami dowódca powraca z rozpoznania podaje sytuacje dyżurnemu SKKP

-Podaje ci sytuacje policja poprosiła nas o otwarcie mieszkania w mieszkaniu na pewno znajduje się kobieta wieku sześćdziesiąt cztery lata która zasłabła i nie może otworzyć samodzielnie drzwi w tej chwili dojechało pogotowie ratunkowe prowadzimy działania związane z wyważeniem drzwi siły i środki wystarczające

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie

18:45 Drzwi zostały otwarte do mieszkania wchodzą ratownicy pogotowia policja oraz dowódca pozostali strażacy zwijają sprzęt

18:47 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki

-Drzwi zostały wyważone w mieszkaniu w pomieszczeniu pokojowym znajduje się kobieta przytomna straciła przytomność i się przewróciła zajmują się nią ratownicy medyczni z tego co lekarz mówi ma złamaną kończynę dolną lewą policja pozostaje na miejscu celem zabezpieczenia mieszkania kobieta zostanie zabrana do szpitala na obserwacje i dodatkowe badania ja dane sobie spisałem wracamy do remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wracajcie

18:50 Zastęp GLBARt Renault Maskot 419[K]84 udaje się do remizy

18:55 Zastęp GLBARt Renault Maskot 419[K]84 w remizie dowódca zgłasza powrót

-Zgłaszam ci powrót GLBARt Renault Maskot do remizy

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo i dziękuje za pomoc

Meldunek:

Miejsce działań: Jadowniki Podgórska 130

Czas działań: 18:30 - 18:55

Typ działań: /Alarmowy/Nie Alarmowy/Ćwiczebny/Gospodarczy/

Rodzaj zdarzenia: / Pożar / / Wypadek / / Miejscowe zagrożenie / / Inny / Ćwiczenia pokazy /

Działania: Otwarcie drzwi do mieszkania na prośbę policji

Nr. działań: 072/2018r.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia

Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach

-Leki Samochód Ratowniczo - Gaśniczy GLBARt 1/25  Renault Mascott 160.65/ISS Wawrzaszek 419[K]84 - 6 Strażaków

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Prewencji

-Fiat Ducato FinePix S5600 - 2 Funkcjonariuszy

Zespół Specjalistyczny Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego w Brzesku

-S Mercedes Benz Sprinter/AMZ-Kutno - Lekarz,Ratownik,Ratownik

Dowodził

OSP KSRG Jadowniki Artur Ś