OSP KSRG Jadowniki

Autor Wątek: OSP KSRG Jadowniki  (Przeczytany 2821 razy)

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 1
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP Jadowniki
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Sierpień 2017, 14:23:44 »
23:00 Noc spokojna ciepło bezwietrznie nagle rozlega się dźwięk syreny w jednostce OSP Jadowniki który przebija się ponad budynkami.

23:02 Do remizy przybiegają pierwsi strażacy jeden ze strażaków przechodzi na kanał powiatowy i wywołuje stanowisko kierowania.
-Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla Jadownik panowie jak będziecie mieć obsadę proszę wyjechać alarmowo zastępem GBARt Mercedes do Jasienia na ulice Wiedeńską pożar kombajnu na miejsce również macie zadysponowaną jednostkę z Jasienia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo.

23:03 Do remizy dobiegają kolejni strażacy którzy wbiegają do remizy i przebierają się w Nomexy.

23:06 Zastęp wyjeżdża z remizy.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla Jadownik.

-Zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GBARt w 6 osobowej obsadzie do Miejscowości Jasień ulica Wiedeńska pożar kombajnu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo.

23:12 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu OSP Jasień również w tej chwili słychać że jest już nie daleko miejsca zdarzenia pożar kombajnu kombajnista zdążył się ewakuować dodatkowo pożar zajął jakieś 0,2 hektara zboża które jeszcze nie zostało skoszone siły i środki wystarczające przystępujemy do ugaszenia pożaru kombajnu jak i zboża.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działaj.

-Rota druga rozwija linie główna oraz gaśniczą z 2 odcinków w75 od nasady wozu zakończoną Wytwornica pianowa WP2-75 kierowca uruchamia autopompę zostaje podana piana ciężka na palący się kombajn na miejsce dojeżdża jednostka z jasienia druhowie wraz z rotą pierwsza z OSP Jadowniki za pomoc tłumic gaszą palące się zboże kierowca z Jasienia rozwija odcinek w75 od nasady wozu GBA z Jasienia do nasady zasilającej wozu GBARt z Jadownik w celu zasilenia zbiornika wodą.

23:20 Palący się kombajn został ugaszony rota odłącza dopływ elektryczności następnie odłącza wytwornice chowa do skrytki na linie zostaje założona Prądownica Wodna PW75 kierowca podaje wodę strażacy wspomagają strażaków z Jasienia oraz rotę pierwsza w gaszeniu palącego się zboża.

23:30 Pożar ugaszony trwa dokładne przelewanie pogorzeliska.

23:40 Działania zakończone dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia przekazuje miejsce zdarzenia właścicielowi strażacy zwijają sprzęt.

23:50 Zastępy odjeżdżają z miejsca zdarzenia.

-Działania zakończone palący się kombajn oraz zboże ugaszone pogorzelisko staranie przelane wodą zasilanie do kombajna odłączone sprzęt zwinięty udaje się do pobliskiego hydrantu w celu zatankowania zbiornika wodą jednostka z jasienia również udaje się do tankowania ja w razie czego pozostaje na nasłuchu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

23:52 Strażak rozwija odcinek węża w75 od nasady zasilającej wozu do nasady hydrantu kierowca uruchamia autopompę trwa zasilanie zbiornika wodą.

23:57 Zbiornik został uzupełniony kierowca wyłącza autopompę strażak zwinął odcinek węża i schował odcinek do skrytki zastęp udaje się do remizy.

0:10 Zastęp w remizie.

-Zgłaszam ci powrót zastępu do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia:

Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach.

-Średni Wóz Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/16 Mercedes-Benz 1222 417[K]82--------Obsada 6 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Jasieniu

-Średni Samochód Gaśniczy GBA 2,5/16 Iveco Magirus

Akcją Dowodził:

OSP Jadowniki:

-Zbigniew S.

OSP Jasień:

-Janusz K.

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:35:53 wysłana przez przemo1391 »

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Sierpień 2017, 01:17:36 »

DOSTAWA:

- AODO AUER AirGO PRO MaXX, butla stalowa + sygnalizator bezruchu [szt. 2]
- Motopompa P-13/1 typ WT 40X szlamowa[szt. 1]
- Zestaw hydrauliczny Lukas: Agregat hydrauliczny P 610 OG, Narzędzie kombi SC 357, Para węży zasilających 5 m [szt. 1]
- Sorbent Compact, worek 20kg [szt. 1]
- Wyważarka do drzwi [szt.1]
- Miotły [szt. 2]
- Wentylator osiowy Kobra H34 [szt.1]
- Taśma ostrzegawcza z napisem straż [szt.1]
- Selektywny System Alarmowania Jednostek OSP DSP-52BS

Koszt: 76 tys.
Udzielony rabat: 20% (start)
Do zapłaty: 61 tys.
Stan konta: 84 tys. (do weryfikacji przez moderatora)

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Sierpień 2017, 17:46:47 »
Budżet się zgadza, 84tyś.

Za poprzednie zdarzenia +10 tyś = 94 tyś.

Do opisu:

Noc z soboty na niedziele , przechodzi burza, kilka lokalnych podtopień, połamanych drzew i jeden zerwany dach z budynku. (Maksymalnie 6 zdarzeń)

Poniedziałek 09:41 - Zderzenie drogowe pojazdu Służby Więziennej z autem dostawczym firmy kurierskiej. Z wywiadu wynika, że mogą być poszkodowane dwie osoby.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpień 2017, 12:43:29 »
07:00 Noc z Soboty na Niedziele była Bardzo Burzowa strażacy zebrali się w remizie w celu przygotowania sprzętu do ewentualnych wyjazdów.

07:15 Selektywne alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostało uruchomione syrena zaczyna wyć jeden ze strażaków przechodzi na kanał powiatowy i wywołuje stanowisko kierowania.

-Tu Brzesko 998 dla Jadownik jak będziesz miał obsadę proszę wyjechać alarmowo zastępem GBARt do Miejscowości Okocim ulica Goetzów Okocimskich powalone drzewo na drogę.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo.

07:16 Zastęp wyjeżdża z remizy.
-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GBARt w 6 osobowej obsadzie Okocim ulica Goetzów Okocimskich powalone drzewo na jezdnie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

07:21 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-Zgłaszam ci dojazd na miejsce powalone drzewo na drogę blokuje obydwa pasy ruchu siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

07:22 Kierowca zabezpiecza miejsce zdarzenia jeden ze strażaków bierze pilarkę do drewna odpala i tnie drzewo pozostali strażacy przenoszą klocki oraz gałęzie do pobliskiego lasku który znajduje się przy drodze.

07:35 Drzewo pocięte pilarka zostaje zalana paliwem oraz olejem i schowana do skrytki strażacy biorą miotły i sprzątają trociny z jezdni.

07:40 Ruch zostaje wznowiony zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Zgłaszam ci zakończenie działań drzewo zostało usunięta gałęzie oraz pocięta klocki przeniesione do lasku który znajduje się przy drodze jezdnia pozamiatana z trocin my na nasłuchu wracamy do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo mam kolejne zgłoszenie dla was proszę udać się alarmowo Jadowniki ulica Małopolska zalana piwnica.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce.

07:41 Kierowca włącza sygnalizacje dźwiękowa zastęp udaje się do Jadownik na ulice Małopolską.

07:45 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie strażacy oczekują na polecenia.

07:47 Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik.

-Sytuacja następująca piwnica o powierzchni  około 40 m2 zalana  na głębokość około 50-60 cm poprosiłem właściciela żeby odłączył zasilanie w całym budynku siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

07:48 Strażacy przygotowują motopompę szlamową linie ssawną oraz linie tłoczną z 3 odcinków w75.

07:50 Linia ssawna oraz tłoczna sprawiona pompa zostaje uruchomiona trwa wypompowywanie wody . Żona właściciela poczęstowała strażaków herbatą owocową oraz kawałkiem placka.

08:50 Poziom wody jest już zbyt niski by pompa mogła tutaj działać strażacy zwijają sprzęt dowódca spisuje dane właściciela.

08:55 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Działania zakończone woda wypompowana dane spisałem wracamy do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo mam kolejny wyjazd dla was proszę udać się alarmowo na ulice Szkolną Gimnazjum zalana piwnica.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo udaje się na miejsce zdarzenia.

08:56 Kierowca włącza sygnalizacje świetlną i dźwiękowa zastęp udaje się na ulice Szkolną.

08:58 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci dojazd na miejsce rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

09:00 Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik.

-Zalana piwnica o wymiarach 12 m x 12 m głębokość lustra wody 20 cm prąd odłączył już wcześniej palacz/konserwator ,Siły i Środki  wystarczające.Przystępujemy do działania.

-Jak mnie zrozumiałeś.

09:01 Strażacy wyjmują z wozu  motopompę szlamową sprawiają linie sawanną oraz tłoczną z 8 odcinków węża w-75 które poprowadzono do rowu który jest w stanie przyjąć taką ilość wody, Pompę wniesiono do piwnicy i pootwierano wszystkie okna , strażacy wychodzą z piwnicy a jeden po uruchomieniu pompy wychodzi po nich.

09:36 Woda została wypompowana strażacy zwijają sprzęt dowódca spisuje dane.

09:41 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.
-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci zakończenie działań woda z piwnicy wypompowana dane spisane sprzęt zwinięty udajemy się do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 mam kolejny wyjazd dla was proszę udać się alarmowo Jadowniki ulica Staropolska zerwany dach budynku.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce.

09:42 Kierowca włącza sygnalizacje świetlną oraz dźwiękowa zastęp udaje się na ulice Staropolską.

09:43 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

09:45 Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik.

-Sytuacja następująca z budynku mieszkalnego zerwana została cała konstrukcja dachowa kryta blacho dachówką o powierzchni ok. 100 m2, która znalazła się na polu uprawnym kilkadziesiąt metrów od domu. Częściowemu zawaleniu uległy także kominy i popękał strop siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

09:46 Strażacy sprawiają drabinę nasadkową następnie przystępują do zabezpieczenia budynku plandeką wyjścia na strych, tak aby woda w razie opadów deszczu nie przedostała się do pomieszczeń mieszkalnych.

10:10 Budynek zabezpieczony strażacy zwijają sprzęt dowódca spisuje dane.

10:15 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Budynek został zabezpieczony plandeką dokładnie to zostało zabezpieczone wyjście na strych w razie opadów deszczów żeby woda nie przedostawała się do pomieszczeń mieszkalnych Ze względu na rozległość zniszczeń nie było możliwe przykrycie plandekami całego stropu sprzęt zwinięty dane spisałem masz coś dla nas czy możemy wracać do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo tak mam dla was kolejne zgłoszenie zastęp z Jasienia działa na terenie Miasta więc proszę udaj się do Jasienia na ulice Klonową zalana piwnica proszę jechać alarmowo.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo udaje się na miejsce.

10:16 Kierowca włącza sygnały świetlne oraz dźwiękowe zastęp udaje się na ulice Klonową w Jasieniu.

10:22 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

10:24 Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik.

-Sytuacja następująca zalana piwnica w budynku wolno stojącym budynek 2 piętrowy w pomieszczeniu piwnicznym znajduje się około 40 cm wody siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

10:25 Strażacy przygotowują motopompę szlamową linie sawnna oraz linie tłoczną.

10:27 Linia sawnna oraz tłoczna została sprawiona pompa zostaje uruchomiona trwa wypompowywanie wody. Właściciel poczęstował strażaków ciastem zrobionym przez żonę oraz filiżankami dobrej kawy.

11:20 Woda została wypompowana strażacy zwijają sprzęt dowódca spisuje dane.

11:25 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.
-Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik.

-Działania zakończone woda wypompowana sprzęt zwinięty dane sporządziłem mogę wracać do remizy czy masz coś jeszcze dla nas.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 na razie nic nie mam dla was proszę wracać do remizy proszę mi zgłosić powrót ale proszę o pozostanie w remizie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo.

11:35 Brzesko 998 zgłoś się dla dla OSP Jadowniki.

-Zgłaszam ci powrót zastępu do Koszar pozostajemy na nasłuchu w remizie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

15:30 OSP Jadowniki zgłoś się dla Brzesko 998.

-Na odbiorze Jadowniki dla Brzesko 998.

-Proszę udaj się alarmowo do Okocimia na Kasztanki powalone drzewo na linie telefoniczne na miejsce udaje się podnośnik.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo.

15:31 Zastęp wyjeżdża z remizy.
-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GBARt w 6 osobowej obsadzie Okocim Kasztanki powalone drzewo na linie telefoniczne.

-Jak mnie zrozumiałeś.

15:37 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca robi rozpoznanie strażacy blokują drogę w obydwu kierunkach oraz zabezpieczają miejsce zdarzenia.

15:39 Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik.

-Sytuacja następująca powalone drzewo na linie telekomunikacyjne drzewo w 100 procentach zagraża odbywającemu się ruchowi to też podjąłem decyzje o całkowitym zablokowaniu ruchu miejce zdarzenia zostało zabezpieczone drzewo również zostało zabezpieczone poprzez przy użyciu ładowarki od pomocnego rolnika do czasu przyjazdu podnosniku z JRG następnie według uznania KDR z JRG będziemy usuwać drzewo.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo 411-53 powinno u ciebie być za jakieś 2 minuty.

-Zrozumiałem prawidłowo.

15:41 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki 411-53 na miejscu dowódca z JRG przejmuje dowodzenie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

15:42 Dowódca z Jadownik przekazuje dowodzenie dowódcy zastępu z 53 oraz informuje go jakie działania już zostały podjęte.

15:43 Mechanik rozstawia podnośnik jeden ze strażaków z Jadownik ubiera się w szelki bierze pilarkę i wchodzi do Kosza Mechanik wyjeżdża podnośnikiem na odpowiednią wysokość strażak przystępuje do cięcia drzewa.

15:50 Drzewo zalegające na linkach zostało pocięte teraz w całości leży na ziemi mechanik składa podnośnik strażak tnie drzewo na klocki pozostali przenoszą klocki na pobliskie pole.

16:00 Pilarka zostaje zalana paliwem oraz olejem i schowana do skrytki natomiast 2 strażaków w tym czasie wzięło z wozu miotły i sprzątają jezdnie z trocin KDR spisuje notatkę oraz wręcza potwierdzenia o udziałach w akcji jednostki OSP Jadowniki.

16:05 Zastępy odjeżdżają z miejsca zdarzenia.

-Zgłaszam ci zakończenie działań drzewo usunięte z linek telekomunikacyjnych następnie pocięte na klocki jezdnia posprzątana z trocin ruch wznowiony KDR wręczył mi potwierdzenia o udziałach w dzisiejszych akcjach możemy wracać do remizy czy masz coś dla nas.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo nie mam nic dla was proszę wracać do Koszar.

-Tu Jadowniki zrozumiałem prawidłowo.

16:16 Strażacy tankują wóz na stacji paliw.

16:20 Zastęp w remizie.
-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci powrót zastępu do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje za pomoc proszę możecie się rozejść do swoich domów.

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo.

16:30 Strażacy przebierają się z ubrań specjalnych następnie zamykają remizę i udają się do swoich domów.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia:

Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy -Średni Wóz Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/16 Mercedes-Benz 1222 417[K]82-----Obsada 6 Strażaków.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku

-Samochód Hydrauliczny Drabina SHD-24 VOLVO 411[K]53------------------Obsada 2 Strażaków.

Akcją Dowodził:

OSP Jadowniki:

-Zbigniew S.

JRG Brzesko:

-Szymon P.

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:36:49 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sierpień 2017, 20:08:53 »
19:00 Selektywne alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostało uruchomione  zaczyna wyć syrena.

19:01 Do remizy wstawiają się pierwsi druhowie jeden otwiera garaż drugi przechodzi na kanał powiatowy i wywołuje stanowisko kierowania.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla Jadownik jak będziesz miał obsadę proszę wyjechać alarmowo zastępem GBARt do miejscowości Sufczyn droga krajowa 94 wypadek samochodu służby więziennej z samochodem dostawczym firmy kurierskiej z rozmowy z wzywającym są 2 osoby poszkodowane na miejsce masz zadysponowaną policje ZRM oraz jedzie zastęp z JRG.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo.

19:02 Do remizy wstawiają się kolejni strażacy którzy przebierają się w Nomexy.

19:04 Zastęp wyjeżdża z remizy.
-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GBARt w 6 osobowej obsadzie Sufczyn droga krajowa 94 wypadek.

-Jak mnie zrozumiałeś.

19:07 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu udaje się do KDR.
-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca ze strażakami udaje się do KDR.

19:08 W miejscowości Sufczyn podczas wyprzedzania doszło do zderzenia samochodu służby więziennej marki Volkswagen Crafter a pojazdem dostawczym firmy kurierskiej DPD Fiat Ducato łącznie wypadku uczestniczy 3 osoby z czego 2 funkcjonariuszy sw jest poszkodowanych uskarżają się na ból w klatce piersiowej ból kończyn dolnych poszkodowanymi zajmują się lekarze oraz ratownicy ZRM którzy są na miejscu strażacy zastępu GBARt Man 411-21 odłączyli akumulatory w pojazdach ruch zablokowany w oby dwu kierunkach KDR wydał polecenia że mamy zająć się neutralizacją wyciekających płynów oraz pozostałościami powypadkowymi.

19:09 Strażacy biorą z wozu wiaderko sorbentem i piaskiem i neutralizują rozlane płyny.

19:16 Karetki zabierają poszkodowanych funkcjonariuszy Służby więziennej do szpitala na obserwacje.

19:20 Strażacy zbierają nasiąknięty sorbent i piasek do worka.

19:50 Samochody zostają zabrane przez lawety strażacy z OSP Jadowniki oraz z GBARt Man 411-21 biorą z wozu miotły i sprzątają jezdnie ze szkła i plastiku.

20:00 Jezdnia posprzątana ruch zostaje wznowiony  dowódca sporządza notatkę oraz wypisuje potwierdzenie o udziale w akcji jednostki OSP Jadowniki.

20:05 Zastępy odjeżdżają z miejsca zdarzenia.
-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci zakończenie działań potwierdzenie o udziale w akcji otrzymałem na nasłuchu do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

20:12 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla Jadownik.

-Jak mnie zrozumiałeś.

20:13 Strażacy przebierają się w ubrania cywilne.

20:20 Strażacy zamykają remizę i udają się do swoich domów.

Siły i Środki Zadysponowane do Zdarzenia

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBARt 2,5/25 MAN TGM 13.290/Stolarczyk 411[K]21======Obsada 5 Strażaków.

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy -Średni Wóz Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/16 Mercedes-Benz 1222 417[K]82====Obsada 6 Strażaków.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Ruchu Drogowego

-Kija Cid========Obsada 2 Funkcjonariuszy.

Pogotowie Ratunkowe w Brzesku Zespoły Ratownictwa Medycznego

-Zespół Specjalistyczny S Mercedes Sprinter 318 CDI===========Obsada 3 Osoby.

-Zespół Podstawowy P Mercedes Sprinter 318 CDI=========Obsada 3 Osoby.

Akcją Dowodził:

JRG Brzesko:

-Marek K.

OSP Jadowniki:

Zbigniew S.

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:37:26 wysłana przez przemo1391 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Sierpień 2017, 10:40:52 »
Za akcje przyznaje +12 tyś. Budżet: 106 tyś.

Do opisu:

28.08.2017r. - 10:37 - Alarm z czujki p.poż. na terenie jednej z okolicznych firm.

28.08.2017r. - 11:15 - Zostajesz przedysponowany do gniazda os w jednym z budynków jednorodzinnych.

31.08.2017r. - 18:51 - Zgłoszono widoczne zadymienie na terenie jednego z gospodarstw. Po krótkiej chwili Dyżurny potwierdza Ci dyspozycje, pożar ciągnika na gospodarstwie w zagrożeniu budynek mieszkalny oraz budynek gospodarczy. W drodze wsparcie JRG oraz okoliczne OSP.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Sierpień 2017, 11:25:52 »
10:37 Selektywne alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostało uruchomione zaczyna wyć syrena.

10:38 Do remizy wstawiają się pierwsi druhowie jeden otwiera garaż drugi przechodzi na kanał powiatowy i wywołuje stanowisko kierowania.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla Jadownik jak będziesz miał obsadę proszę wyjechać alarmowo zastępem GBARt Mercedes do Brzeska na ulice Głowackiego do marketu budowlanego śnieżka czujka przeciw pożarowa.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo.

10:39 Do remizy wstawiają się kolejni druhowie którzy się przebierają w Nomexy.

10:41 Zastęp wyjeżdża z remizy.
-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GBARt w 6 osobowej obsadzie Brzesko Głowackiego market budowlany śnieżka czujka przeciw pożarowa.

-Jak mnie zrozumiałeś.

10:43 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

10:45 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-W markecie budowlanym śnieżka włączyła się czujka przeciwpożarowa, zgodnie z procedurą ochrona przeprowadziła ewakuację personelu i klientów siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo działajcie.

10:46 Strażacy przeszukują wszystkie pomieszczenia w markecie czy nie ma zadymienia lub ewentualnego pożaru.

11:05 Pomieszczenia w markecie oraz market został sprawdzony nie wykryto żadnych oznak pożaru dowódca spisuje dane.

11:14 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Działania w markecie budowlanym zakończone market oraz pomieszczenia dokładnie sprawdzone brak oznak zadymienia czy ewentualnego pożaru właściciel pouczony o poinformowaniu serwisu dane spisałem wracamy do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem to jak jesteście wolni proszę udać się nie alarmowo do Jadownik na ulice Małopolską 120 gniazdo os w budynku jednorodzinnym.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce zdarzenia.

11:15 Zastęp GBARt Mercedes udaje się nie alarmowo do Jadownik na ulice Małopolską 120.

11:21 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie rota pierwsza ubiera się w kombinezony pszczelarskie po czym przygotowuje sprzęt do akcji rota druga zabezpiecza miejsce zdarzenia poprzez odgrodzenie Terenu taśmą.

11:23 Brzesko 998 dla OSP Jadowniki.

-Sytuacja następująca Gniazdo OS zlokalizowane przy oknie w domu jednorodzinnym gniazdo uczepione przy szpalcie mieszkańcy nie mają ani chwili spokoju ciągle osy próbują atakować wczoraj został użądlony  syn wzywającego który obecnie znajduje się w szpitalu miejsce zdarzenia ogrodzone taśmą mieszkańcy od wczoraj nie przebywają w swoim domu nocowali u sąsiada siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

11:24 jeden strażak z roty pierwszej bierze jedno przęsło drabiny nasadkowej drugi strażak wchodzi na drabinę Za pomocą szpachelki zeskrobuje kokon, pryska miejsce kokona rajdem do worka po czym od razu go związuje, miejsce po nim również, spryskuje dokładnie.

11:40 Sytuacja opanowana, miejsce dokładnie spryskane, zagrożenie usunięte. Worek z rójką zostaje przekazany miejscowemu pszczelarzowi. Strażacy ściągają kombinezony i zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę spisuje dane oraz przekazuje miejsce zdarzenia właścicielowi.

11:45 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.
-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci zakończenie działań na ulic Małopolskiej gniazdo os usunięte miejsce przekazane właścicielowi notatka oraz dane spisane rojek os przekazany miejscowemu pszczelarzowi na nasłuchu do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

11:54 Zastęp w remizie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

Siły i Środki zadysponowane do Zdarzenia

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy -Średni Wóz Ratowniczo-Gaśniczy GBA+Rt 2,5/16 Mercedes-Benz 1222 417[K]82====Obsada 6 Strażaków.

Akcją Dowodził:

-Artur Ś.

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:37:58 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Sierpień 2017, 12:01:10 »
18:51 Selektywne alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostało uruchomione zaczyna wyć syrena.

10:38 Do remizy wstawiają się pierwsi druhowie jeden otwiera garaż drugi przechodzi na kanał powiatowy i wywołuje stanowisko kierowania.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla Jadownik jak będziesz miał obsadę proszę wyjechać Alarmowo zastępem GBARt Mercedes Jadowniki ulica Małopolska 36 zgłaszający przechodzień widzi silne zadymienie na terenie tego gospodarstwa także nie wiadomo czy ktoś pali ognisko jakieś duże najlepiej jak pojedziecie i to sprawdzicie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem.

10:39 Do remizy wstawiają się kolejni druhowie którzy się przebierają w Nomexy.

10:40 Zastęp wyjeżdża z remizy.
-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci wyjazd zastępu GBARt w sześcioosobowej obsadzie Jadowniki ulica Małopolska 36 widoczne silne zadymienie na terenie gospodarstwa.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo potwierdzam ci zgłoszenie podaje ci szczegółową informacje pożar ciągnika na terenie gospodarstwa zagrożony budynek mieszkalny oraz gospodarczy także pośpieszcie się od siebie też wysyłam zastęp.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu OSP Jadowniki zrozumiałem prawidłowo udajemy się na miejsce zdarzenia.

10:42 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki na miejscu pożar ciągnika ciągnik znajduje się w garażu który znajduje się koło budynku gospodarczego natomiast budynek gospodarczy znajduje się w bezpośrednim kontakcie z budynkiem mieszkalnym siły i środki wystarczające zastęp z JRG dojechał na miejsce przekazuje dowodzenie przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

10:43 Dowódca z OSP przekazuje dowodzenie dowódcy z 411-15 dowódca wydaje od razu polecenia rota I z 21 ma ewakuować mieszkańców budynku i zabrać ich w strefę bezpieczną oraz odgrodzić okolicznych gapiów rota II ubiera aparaty do ochrony drug oddechowych [ADO] następnie rozwija linie główną oraz gaśniczą z 2 odcinków w75 zakończoną Wytwornica pianowa WP2-75 kierowca uruchamia autopompę zostaje podana piana ciężka na palący się ciągnik Rota I 411-26 z właścicielem wyprowadzają zwierzęta z budynku gospodarczego rota II 26 stawia kurtyny wodne w celu ochrony budynku mieszkalnego oraz gospodarczego dowódca z 411-15 odłącza zasilanie w budynku mieszkalnym oraz gospodarczym poprzez wyłączenie w skrzynce bezpieczników.

10:45 Dojazd Policji na miejsce zdarzenia.

11:00 Pożar opanowany i ugaszony strażacy zwijają sprzęt użyty podczas akcji dowódca sporządza notatkę oraz wypisuje potwierdzenie o udziale w akcji naszej OSP.

11:10 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Zgłaszam ci zakończenie działań palący ciągnik ugaszony zwierzęta z budynku gospodarczego wyprowadzone otrzymałem potwierdzenie o udziale w akcji z polecenia dowódcy wracam do remizy przy powrocie tankowanie zbiornika.

-Jak mnie zrozumiałeś.

11:12 jeden strażak rozwija węża tłocznego w75 od nasady hydrantu do nasady zasilającej wozu kierowca uruchamia autopompę trwa zasilane zbiornika wodą.

11:17 Kierowca wyłącza autopompę zbiornik pełen strażak zwija i chowa węża do skrytki następnie zastęp udaje się do remizy.

11:20 Zastęp w Koszarach.

-Jak mnie zrozumiałeś.

11:30 Strażacy już przebrani w ubrania cywilne zamykają remizę i rozchodzą się do swoich domów.

-Ciężki Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GCBARt 5/32 MAN 411[K]26========Obsada 4 Strażaków.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Prewencji

-Fiat Ducato======== 2 Funkcjonariuszy.

Akcją Dowodził:

JRG Brzesko:

kpt. Daniel S.

OSP Jadowniki:

Artur Ś.

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:38:31 wysłana przez przemo1391 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Wrzesień 2017, 00:38:18 »
Za poprzednie działania przyznaje + 10tyś. Budżet = 116 tyś.

Do opisu:

Zostajesz zmobilizowany do zabezpieczenia Dożynek Gminnych wraz z sąsiednimi Jednostkami OSP, podczas zabezpieczenie możesz (nie musisz) opisać jedno dowolne zdarzenie.

Pożar sadzy w kominie

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Wrzesień 2017, 11:52:36 »
10:50 Do Remizy wstawia się 6 druhów przebierają się w Nomexy będę udawali się do Miejscowości Szczepanów na zabezpieczenie dożynek[.

11:00 Zastęp wyjeżdża z remizy.

-Zgłaszam ci nie alarmowy wyjazd zastępu GBARt Mercedes w sześcioosobowej obsadzie Szczepanów zabezpieczenie dożynek.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wycofuje wóz z podziału bojowego jednostki.

11:10 Strażacy parkują wóz wyznaczonym dla nich miejscu teraz będą czuwać do końca imprezy nad bezpieczeństwem pożarowym oraz innymi zdarzeniami wraz z jednostką OSP Szczepanów która również jest na dożynkach zastępem GLBARt koło nas również parkuje karetka.

12:00 Rozpoczyna się uroczysta msza św.

13:00 Zakończyła się msza św zaczyna się zabawa.

18:30 dochodzi do pożaru śmietnika rota I OSP Jadowniki rozwija szybkie natarcie i gasi palący się śmietnik.

18:40 Pożar ugaszony rota II przegrzebuje śmieci a rota I przelewa je staranie wodą z Lini szybkiego natarcia.

18:50 Śmieci przegrzebane przelane staranie wodą strażacy zwijają sprzęt następnie dalej zabezpieczają imprezę.

22:00 Impreza dobiega końca zaczyna się pokaz Sztucznych ogni strażacy z OSP Jadowniki jak i również z OSP Szczepanów są w gotowości do ewentualnych działań.

22:10 Jeden z uczestników informuje strażaków o pożarze samochodu na parkingu alarmowo zastęp z Jadownik oraz Szczepanowa udaje się na miejsce.

22:13 zastępy na miejscu trwa rozpoznanie.

22:15 Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik.

-Słuchaj po zakończeniu imprezy doszło do pożaru samochodu marki renault megane na parkingu pojazd jest objęty w całości ogniem pojazd nie posiada instalacji LPG siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Rota I OSP Jadowniki ubiera aparaty do ochrony drug oddechowych [ADO] Rota II OSP Jadowniki tworzy Linie Gaśniczą ze środkiem Pianotwórczym  kierowca uruchamia autopompę rota pierwsza bierze linie gaśniczą i podaje pianę średnią na palący się pojazd rota I i II OSP Szczepanów zabezpiecza miejsce zdarzenia przed gapiami kierowca z OSP Szczepanów rozwija odcinek węża w75 od nasady wozu do nasady zasilającej wozu OSP Jadowniki uruchamia autopompę zostaje utworzona linia zasilająca.

22:20 Pożar opanowany trwa dogaszanie.

22:30 Pożar ugaszony strażacy zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę.

22:35 Brzesko 998 zgłoś się dla OSP Jadowniki.

-Zgłaszam ci zakończenie działań palący samochód został ugaszony sprzęt zwinięty podczas dożynek mieliśmy w sumie dwie interwencje pożar śmietnika i ten samochód dożynki dobiegły końca wracam do remizy Szczepanów również wraca pozostaje cały czas na nasłuchu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

22:36 Zastęp udaje się do remizy.

22:45 Zastęp w remizie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo Jadowniki nie rozbierajcie się jeszcze zaczekajcie chwile.

Siły i Środki Zadysponowane do Zabezpieczenia Dożynek

Ochotnicza Straż Pożarna w Szczepanowie

-Leki Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GLBARt 1/11 Iveco 419[K]87===============Obsada 6 Strażaków.

Pogotowie Ratunkowe w Brzesku Zespoły Ratownictwa Medycznego.

-Zespół Podstawowy S-Mercedes Sprinter 318 CDI=============3 Osoby.

Dowodzili:

OSP Jadowniki:

-Artur Ś.

OSP Szczepanów:

-Jurek R.

22:46 OSP Jadowniki dla Brzesko 998.

-Na odbiorze Jadowniki dla Brzesko 998.

-Proszę udaj się Alarmowo Jadowniki ulica Małopolska 16 pożar sadzy w kominie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

22:47 Zastęp wyjeżdża z remizy.
-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GBARt Mercedes w sześcioosobowej obsadzie Jadowniki ulica Małopolska 16 pożar sadzy w kominie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

22:51 Brzesko 998 tu Jadowniki na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo czekam na dalsze informacje.

-Dowódca robi rozpoznanie rota I bierze agregat prądotwórczy rota II przygotowuje Masz z Halogenami.

22:53 Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik.

-Podaje sytuacje piec kotłowniczy w przewodzie kominowym doszło do zatkania się sadzy i jej zapalenia mieszkańcy regularnie spalają śmieci w piecu a co za czym idzie że to też jest przyczyną zatkania się przewodu kominowego teren miejsce akcji został oświetlony poprzez maszt i halogeny podłączone do agregatu prądotwórczego siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

22:54 Miejsce akcji zostało oświetlone rota I i II sprawiają drabinę DN 2,7

22:56 Drabina sprawiona Rota II bierze z wozu sito kominowe oraz piasek i wchodzi po drabinie na dach rota I udaje się do Kotłowni w celu wybrania paleniska.

23:05 Palenisko dokładnie wybrane rota II zakłada sito kominowe na komin i delikatnie wsypuje piasek do przewodu kominowego.

23:20 Sadzę zostały ugaszone strażacy zwijają sprzęt dowódca sporządza notatkę z miejsca zdarzenia oraz przekazuje miejsce zdarzenia właścicielowi oraz przekazuje mu cenę rady.

23:30 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Zgłaszam ci zakończenie działań na ulic Małopolskiej paląca się sadza ugaszona sprzęt zwinięty miejsce przekazane właścicielowi dane spisałem oraz sporządziłem notatkę pouczyłem właściciela że jeśli będzie dalej palił śmieciami to będzie dochodziło do podobnych sytuacji pouczony o tym że ma wykonać przegląd kominnu na nasłuchu wracam do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo wracaj.

23:34 Zastęp w remizie.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo dziękuje za pomoc.

Siły i Środki Zadysponowane do Pożar sadzy w kominie.

Akcją Dowodził:

-Artur Ś.

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:39:10 wysłana przez przemo1391 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Wrzesień 2017, 17:47:20 »
Za poprzednie działania +8 tyś. Budżet: 124 tyś.

Do opisu:

Duży pożar stogu w Twojej okolicy. Dysponowane spore siły i środki. Po dojeździe okazuje się, że płoną dwa duże stogi w polu z dala od zabudowań.

Następnego dnia pod wieczór udajesz się w to samo miejsce, zgłaszający widzi ponownie dym w okolicy stogów.

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Wrzesień 2017, 12:24:23 »
23:00 Selektywne Alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostało uruchomione zaczyna wyć syrena alarmowa.

23:01 Do remizy wstawiają się pierwsi druhowie jeden otwiera garaż drugi przechodzi na kanał powiatowy i wywołuje stanowisko kierowania.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla Jadownik jak będziesz miał obsadę proszę udać się alarmowo zastępem GBARt Mercedes do Miejscowości Okocim pożar stogu słomy na miejsce udają się zastępy z JRG Brzesko Tarnowa lokalne OSP oraz OSP z poza  powiatu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

23:02 do remizy Dobiegają kolejni druhowie którzy przebierają się w Nomexy.

23:04 Zastęp wyjeżdża z remizy.
-Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam alarmowy wyjazd zastępu GBARt Mercedes w sześcioosobowej obsadzie Okocim pożar stogu słomy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

23:10 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam dojazd na miejsce udaje się do KDR.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Strażacy z OSP Jadowniki udają się do KDR.

23:12 W Miejscowości Okocim na ulicy Gotezów Okocimskich w jednym z gospodarstw doszło do pożaru stogu słomy pali się 180 krągłych bel słomy składowanych na wysokości 6 metrów właściciel gdy zauważył pożar przed przybyciem jednostek ochrony przeciw pożarowych ładowarką teleskopową zepchnął palące się belle na odległość 5 metrów na wolną przestrzeń gdyż obok palącego się stogu znajdowały się kolejne dwa stogi mamy otwarty ogień dym widać na odległość kilu kilometrów dyżurny SKKP w Brzesku do pożaru zadysponował następujące siły i środki JRG Brzesko x3 GBARt GCBA SLrr JRG Tarnów 1 GCBA, GCBM JRG Tarnów 2 GCBA, jednostki OSP z Powiatu Brzeskiego OSP Jadowniki GBA, OSP KSRG Szczepanów GBARt, OSP KSRG Dębno GBA, GCBA, OSP Okocim GBA, OSP Jasień GBA, OSP Poręba Spytkowska GBA, OSP Wokowice GBA, OSP Uszew GBA, OSP z poza Powiatu OSP Wojkowice GCBA,

23:13 Zadania druhów OSP Jadowniki będą polegać na podawaniu dwóch prądu wody w natarciu na palące się stogi słomy pozostałe zadania JRG Brzesko 411-21 dwa prądy wody w natarciu 411-25 podawanie wody z działka samochodu 411-90 dowodzenie akcją JRG Tarnów 1,2 GCBA GCBM zasilanie wozów oraz dowożenie wody z jednostkami OSP które przybyły zastępami GCBA na miejsce akcji pozostałe jednostki OSP zastępami GBA podawanie wody oraz przewalanie oraz przegrzebywanie słomy jeżeli będzie taka możliwość oraz kierowanie ruchem i wyznaczanie objazdów dla pojazdów.

09:00 Pożar opanowany trwa dogaszanie jednostki z JRG Tarnów oraz jednostki OSP oprócz naszej i Okocimia poręby wracają do swoich macierzystych jednostek remiz.

09:50 Pożar ugaszony zastępy z JRG Brzesko również się zwijają KDR przekazuje dowodzenie dowódcy z OSP Jadowniki.

10:00 Strażacy z Jadownik Okocimia Poręby przystępują do przewalanie przegrzebywania oraz dokładnego przelewania pogorzeliska po pożarowego.

18:00 Przegrzebywanie i przelewanie zakończone trwa zwijanie sprzętu.

18:10 Zastępy odjeżdżają z miejsca zdarzenia.

-Zgłaszam ci zakończenie działań w Okocimiu pogorzelisko staranie przelane i przegrzebane sprzęt zwinięty wracamy do remizy poręba Okocim również wracają.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem proszę was o podjechanie pod Komendę w celu wydania wam potwierdzeń o udziale w akcji.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Zrozumiałem prawidłowo.

18:20 Zastępy pod komendą dowódcy swoich jednostek udają się do biura dowódcy zmiany w celu otrzymania potwierdzenia o udziale w akcji kierowcy w tym czasie na placu komendy tankują zbiorniki wozów wodą.

18:30 Zastępy odjeżdżają z Komendy udają się do swoich macierzystych remiz.

18:33 Zastęp w remizie.

18:44 Strażacy już przebrani w ubrania cywilne zamykają remizę i rozchodzą się do swoich domów.

-Leki Samochód Ratowniczo-Rozpoznawczy SLRr Nissan Pickup 4X4 411[K]90=======Oficer Operacyjny.

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBARt 2,5/25 MAN TGM 13.290/Stolarczyk 411[K]21=======Obsada 5 Strażaków

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA 5/36 Man LE 18.280B/BPS Szczęśniak 411[K]25======Obsada 4 Strażaków.

Komenda Miejska numer 1 Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA 8/40 Renault Kerax 420/ISS Wawrzaszek 361[K]29=========Obsada 2 Strażaków.

-Ciężki Samochód Gaśniczy Cysterna GCBM 25 Scania G440/ISS Wawrzaszek 361[K]39======Obsada 1 Strażak.

Komenda Miejska numer 2 Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA 8/50 Renault Kerax 420 dCi/ISS Wawrzaszek 362[K]25====Obsada 2 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Szczepanowie

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBARt 1/10 Man Schmitz 419[K]88=======Obsada 6 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Okocimiu

-Średni Samochód Gaśniczy Daf 417[K]87========Obsada 6 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Jasieniu

-Średni Samochód Gaśniczy GBA Iveco Magirus 417[K]90=======Obsada 6 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dębnie

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBARt Volvo FL 419[K]30=======Obsada 6 Strażaków.

-Ciężki Samochód Gaśniczy GCBA Jelcz 422 Turbo 419[K]31=======Obsada 3 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna Poręba Spytkowska

-Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy GBARt Mercedes 1019 417[K]80========Obsada 6 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Uszwi

-Średni Samochód Gaśniczy GBA Iveco Magirus 419[K]44=======Obsada 6 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna Wokowice

-Średni Samochód Gaśniczy Renalut 230 417[K]88=====Obsada 6 Strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowicach

-Średni Samochód Gaśniczy======Obsada 6 Strażaków.

Akcją Dowodził:

JRG Brzesko

Oficer Operacyjny bryg. mgr inż. Janusz P.

OSP Jadowniki

-Artur Ś.

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:39:47 wysłana przez przemo1391 »

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Wrzesień 2017, 11:12:41 »
19:30 Selektywne Alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostało uruchomione zaczyna wyć syrena alarmowa.

19:31 do remizy wstawiają się pierwsi druhowie jeden otwiera garaż drugi przechodzi na kanał powiatowy i wywołuje stanowisko kierowania.

-Tu Brzesko 998 dla Jadownik jak będziesz miał obsadę proszę wyjechać alarmowo zastępem GBARt Mercedes do Miejscowości Okocim ulica Gotezów Okocimskich tam gdzie miał miejsce wczorajszy pożar stogu słomy zgłaszający widzi ponownie dym w okolicach stogu.

-Jak mnie zrozumiałeś.

19:32 do remizy Dobiegają kolejni druhowie którzy przebierają się w Nomexy.

19:34 Zastęp wyjeżdża z remizy.

-Tu Brzesko 998 dla Jadownik.

-Zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GBARt Mercedes w sześcioosobowej obsadzie Okocim Gotezów Okocimskich sprawdzenie miejsca wczorajszych działań gaśniczych.

19:39 Brzesko 998 tu OSP Jadownik na miejscu rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Dowódca ze strażakami udaje się na rozpoznanie.

19:41 Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik.

-Zgłasza się Brzesko 998 dla Jadownik.

-Podaje sytuacje w miejscu gdzie miały wczoraj działania gaśnicze przy pożarze stogu słomy właściciel dziś robi duże ognisko i spala gałęzie trawę papiery itp ognisko przez nas zostanie ugaszone gdyż nawet jest kontrolowane przez właściciela stanowi realne zagrożenie do stworzenia nowego pożaru stogu słomy który znajduje się nie opodal ogniska siły i środki wystarczające przystępujemy do działań.

-Jak mnie zrozumiałeś.

19:42 Kierowca uruchamia autopompę rota I rozwinęła Linie szybkiego natarcia trwa gaszenie ogniska dowódca spisuje notatkę oraz poucza właściciela o odległości bezpiecznej gdzie może palić ognisko.

19:45 Ognisko zgaszone Rota I zwija Szybkie natarcie.

19:47 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia.

-Tu Brzesko 998 dla OSP Jadowniki.

-Zgłaszam ci zakończenie działań ognisko ugaszone właściciel pouczony o bezpiecznej odległości gdzie może rozpalić ognisko sprzęt zwinięty dane oraz notatkę sporządziłem na nasłuchu wracamy do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

19:48 Jeden ze strażaków rozwija węża w75 od nasady zasilającej wóz do nasady hydrantu kierowca uruchamia autopompę tra zasilanie wodą zbiornika wozu.

19:53 Zbiornik zatankowany wąż zwinięty i schowany do skrytki zastęp udaje się do remizy.

20:03 Zastęp w remizie.

-Zgłaszam ci powrót zastępu GBARt Mercedes do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

20:13 Strażacy już przebrani w ubrania cywilne zamykają remizę i rozchodzą się do swoich domów.

Akcją Dowodził:

Zbigniew S

« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2017, 09:40:08 wysłana przez przemo1391 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Wrzesień 2017, 21:13:51 »
Za poprzednie zdarzenia + 10 tyś. Budżet: 134 tyś.

Do opisu:

- Usunięcie gruzu z jezdni
- Gniazdo os w budynku szkoły podstawowej
- Pożar sadzy w kominie, widoczne również silne zadymienie w kotłowni

Offline przemo1391

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Wrzesień 2017, 22:38:06 »
21:47 Selektywne Alarmowanie jednostki OSP Jadowniki zostaje uruchomione zaczyna wyć syrena alarmowa.

21:48 Do remizy wstawiają się pierwsi druhowie jeden otwiera garaż drugi przechodzi na kanał powiatowy i przyjmuje zgłoszenie.

-Na odbiorze Brzesko 998 dla Jadownik jak będziesz miał obsadę proszę wyjechać alarmowo zastępem GBARt Mercedes Droga Krajowa 94 miejscowość Jastew koło stacji paliw miałem zgłoszenie od kierowców że na jezdni znajduje się gruz i jest zablokowany pas ruchu w stronę Tarnowa policje masz zadysponowaną na miejsce.

-Jak mnie zrozumiałeś.

21:49 do remizy Dobiegają kolejni druhowie którzy przebierają się w Nomexy.

21:51 Zastęp wyjeżdża z Remizy.

-Tu Brzesko 998 dla OSP Jadowniki.

-Zgłaszam ci alarmowy wyjazd zastępu GBARt Mercedes w sześcioosobowej obsadzie DK-94 miejscowość Jastew Gruz na drodze.

-Jak mnie zrozumiałeś.

21:53 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam dojazd na miejsce rozpoznanie za chwile sytuacja.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Tu Brzesko 998 zrozumiałem prawidłowo czekam na szczegółowe informacje.

-Dowódca udaje się na rozpoznanie kierowca zabezpiecza samochodem miejsce zdarzenia wyłącza sygnały dźwiękowe pozostawia świetlne oraz uruchamia dodatkowe oświetlenie rota I bierze lizaki drogowe i kieruje ruchem wahadłowo.

21:55 Brzesko 998 zgłoś się dla Jadownik.

-Podaje sytuacje w miejscowości Jastew koło stacji paliw na prawym pasie w stronę Tarnowa znajduje się dość spora kupa gruzu, Gruz prawdopodobniej znalazł się z ciężarówki wywrotki kierowca  nie zabezpieczył burty i doszło do wysypania miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone siły i środki  wystarczające mam kierowce wywrotki na miejscu który zauważył że nie posiada ładunku nasze działania w tej chwili polegają na kierowaniu ruchem oraz mieszkaniec pobliskiego domu posiada traktor z ładowaczem pomoże przy załadunku gruzu ponownie na wywrotkę jak byś mógł dowiedzieć się co z policją.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Rota I kieruje ruchem wahadłowo rota II za pomocą łopat wrzuca gruz na wywrotkę dodatkowo mieszkaniec pobliskiego domu posiadający traktor z ładowaczem pomaga przy załadunku gruzu.

21:56 Brzesko 998 tu OSP Jadowniki zgłaszam dojazd policji na miejsce zdarzenia.

-Jak mnie zrozumiałeś.

-Policja przystępuje do wyjaśniania okoliczności sprawy rozmawia z kierowcą wywrotki akcja załadunkowa wciąż trwa.

22:30 Gruz został załadowany na wywrotkę strażacy z roty II biorą miotły i sprzątają jezdnie.

22:40 Jezdnia sprzątnięta ruch zostaje wznowiony strażacy zwijają sprzęt dowódca spisuje notatkę z miejsca zdarzenia.

22:50 Zastęp odjeżdża z miejsca zdarzenia KDR informuje SKKP o zakończeniu działań.

-Tu Brzesko 998 zgłaszam się dla Jadownik.

-Zgłaszam ci zakończenie działań gruz został załadowany ponownie na wywrotkę tym razem burta została zabezpieczona także nie ma obaw że znowu dojdzie do jakiegoś incydentu jezdnia została pozamiatana z resztek gruzu policja jeszcze pozostała na miejscu zakańcza z sprawę z kierowcą prawdopodobnie nie obejdzie się bez mandatu ruch wznowiony notatkę sporządziłem na nasłuchu wracamy do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

22:55 Zastęp w remizie KDR zgłasza do SKKP Powrót.

-Zgłaszam powrót zastępu GBARt Mercedes do remizy.

-Jak mnie zrozumiałeś.

23:10 strażacy już przebrani w ubrania cywilne zamykają remizę i rozchodzą się do swoich domów.

17/ Wrzesień 2017r
Nr Wyjazdu: 26
Rodzaj zdarzenia: Miejscowe Zagrożenie Gruz Na Jezdni /Jastew DK-94
Wyjazd Alarmowy: TAK
Wyjazd poza Gminę/Powiat: NIE/NIE
Osoby Poszkodowane/Ofiary Śmiertelne: Nie/Nie
Godzina Alarmowania: 21:47
Godzina Wyjazdu: 21:51
Godzina Dojazdu Na Miejsce: 21:53
Godzina Zakończenia Działań: 22:50
Godzina Powrotu Zastępu Do Remizy: 22:55
Czas Łączny Działań: 1 Godzina. 13 Minut.
Czas wyjazdu zastępu/zastępów:

-GBARt Mercedes 4 Minuty.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Wydział Prewencji

-Kija Cid=========2 Funkcjonariuszy

Akcją Dowodził:

-Zbigniew S.

« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2017, 22:40:16 wysłana przez przemo1391 »