KM PSP Miastko

Autor Wątek: KM PSP Miastko  (Przeczytany 6283 razy)

Offline Trzynasty

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 1
Odp: KM PSP Miastko
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Maj 2017, 23:35:53 »
17.11 Dzik wpadł do studzienki kanalizacyjnej.
17.12 Alarm w JRG
17.14 Strażacy w wozie na miejsce udaje się zastęp 43

Miasto 998 zgłoś do 1-43
-Zgłaszam się
-43 praca w sieci ul. Kętrzyńska dzik w studzience kanalizacyjnej
-Zrozumiałem, prawidłowo

17.26 Zastęp na miejscu dowódca wraz ze strażakami udaje się na rozpoznanie

Miastko 998 zgłoś do 1-43
-Zgłaszam się
-43 na miejscu za chwilę sytuacja
-Zrozumiałem

17.27 Dowódca po rozpoznaniu
Miastko 998 zgłoś do 1-15
-Zgłaszam się
-Podaję sytuację : rzeczywiście dzik wpadł do otworu w ziemi, który przypomina nie studzienkę ale jakąś starą studnię o głębokości około 3 m, na miejscu mam straż miejską i weterynarza. Weterynarz uśpi zwierzę następnie jeden ze strażaków wejdzie po drabinie do studzienki obwiąże wieżę pasami i podczepi do haka HDS-u, zwierzę zostanie wyciągnięte przy użyciu Żurawia
-Zrozumiałem, prawidłowo

Strażacy szykują sprzęt - drabinę, pasy w tym samym czasie weterynarz przygotowuje środek usypiający

17.30 Sprzęt naszykowany, kierowca ustawia pojazd w pobliżu studzienki tak aby można użyć HDS-u
17.34 Pojazd ustawiony, weterynarz przygotowany do uśpienia dzika
17.35 Dzik dostał środek nasenny, czekamy ok 15 min aż zaśnie
17.50 Dzik uśpiony, strażacy przystawiają drabinę, jeden ze strażaków wchodzi do studzienki
17.51 Strażak koło dzika, podane zostają mu pasy
17.52 Strażak obwiązuje dzika pasami
17.59 Dzik bezpiecznie obwiązany, podczepiony pod HDS zaczęła się akacja wyciągania dzika
18.04 Dzik wyciągnięty strażak wychodzi ze studni
18.06 Strażacy wraz ze strażnikami przenoszą zwierzę do wozu weterynarza, który weźmie go do kliniki
18.08 Dzik w pojeździe, strażacy zwijają sprzęt , straż miejska zabezpiecza studzienkę, czeka na kogoś z miasta kto się tym zajmie
18.12 Działania PSP zakończone zastęp wraca do koszar
Miastko 998 zgłoś do 1-15
Zgłaszam się
Działania zakończone dzik zabrany przez weterynarza , straż miejsca zabezpiecza studzienkę czeka na przyjazd kogoś z miasta kto się tym zajmie my na nasłuchu wracamy do koszar
-Zrozumiałem, prawidłowo

18.28 Zastęp w koszarach koniec pracy w sieci
-Zgłaszam się
-43 w  koszarach koniec pracy w sieci
-Zrozumiałem, prawidłowo

Offline Trzynasty

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Maj 2017, 14:24:31 »
11:00 Ćwiczenia powiatowe z udziałem jednostek KSRG.
11.01 Strażacy zbierają się do wyjazdu na miejsce ćwiczeń
11.03 Zastępy 21,25 wyjeżdżają do punktu koncentracji SiS , który znajduje  się w Dobrym

Miastko 998 zgłoś do 1-21
-Zgłasza się Miastko
-Wyjeżdżamy do Dobrego na ćwiczenia
-Zrozumiałem, prawidłowo

11.20 Zastępy na miejscu w punkcie koncentracji SiS na miejscu znajdują się wszystkie OSP KSRG z powiatu czyli :
OSP Dobre, OSP Mała Wieś, OSP Rudna, OSP Miasteczko , OSP Rzepin

Trwa odprawa przed ćwiczeniami
Założenie : Pożar hali produkcyjnej fabryki uszczelek w Dobrym, w środku znajdują się poszkodowani, pożarem objęta jest część hali o wymiarach 100x200x15m. W środku panuje duże  zadymienie. Na czas ćwiczeń wydzielono specjalny kanał-04, wszystkie jednostki biorące udział w ćwiczeniach przestawiły radiostacje

11.30 Rozpoczynają się ćwiczenia. W pierwszym rzucie na miejsce udaje się miejscowa jednostka OSP KSRG Dobre w sile dwóch zastępów
11.34 Na miejsce udaje się sekcja z JRG Miastko, rota I i II 21 zakładają AODO po drodze
11.38 Zastępy na miejscu dowódca na rozpoznanie, rota I i II  z 21 szykują linie gaśniczą , rota I-25 zabezpieczenie miejsce zdarzenie, następnie budowa linii zasilającej i rozpoznanie wodne.

-Zgłaszam się
- 21,25 na miejscu, na miejscu także miejscowa OSP ,za chwilę sytuacja
-Zrozumiałem, prawidłowo

11.39 Dowódca po rozpoznaniu
-Miastko 998 zgłoś do 1-13
-Zgłaszam się : Podaję sytuację doszło do pożaru hali produkcyjnej zakładu produkującego uszczelki, pożarem objęte jest połowa hali produkcyjnej o wymiarach 100x200x15m , od północnej ściany zajmuje się powoli dach, w środku prawdopodobnie znajduje się  7 osób , panuje duże zadymienie. Prąd  został już odłączony, na miejscu miejscowa OSP w sile GBA i GCBA rozpoczęła już akcję ratowniczo-gaśniczą, przejmuję dowodzenie. SIS nie wystarczające na miejsce potrzebuje z dwie drabiny i przynajmniej 10 gaśniczych oraz kilka ZRM
-Zrozumiałem, prawidłowo wysyłam kolejne SiS
-Zrozumiałem

Miejsce akcji zabezpieczone, rota I i II w AODO z linią gaśniczą wchodzą do budynku, rota I-25 buduje linie zasilającą 21  i GCBA z OSP, następnie udaje się na rozpoznanie wodne

OSP wprowadziła także dwie roty z linią gaśniczą
Ponad to kolejne dwie roty z OSP przygotowują punkt medyczny, czekają na poszkodowanych z przygotowanym sprzętem

11.43 Na miejsce dociera OSP KSRG Mała wieś w sile GCBA SD w sile 9 strażaków, zastępy jadą od północnej części budynku, gdzie sprawią SD i będą podawać prąd wody z kosza SD na palący się dach ponad to dwie roty w AODO będą podawać dwa prądy wody z zewnątrz na palący się budynek

Roty które weszły do budynku zlokalizowały pierwszych trzech poszkodowanych, wynoszą ich do punkty pomocy medycznej
Na miejsce dotarł pierwszy ZRM,  zajmie się koordynacją działań medycznych

11.45 Na miejsce dociera OSP KSRG Miasteczko w sile GCBA GBA SH-18, GCBA i SH udaje się na pólnocno zachodnią część budynku, strażacy podadzą prąd wody z kosza oraz jeden prąd z zewnątrz, reszta strażaków będzie podmieniać pracujących ratowników z OSP KSRG Mała Wieś

Zastęp GBA udaje się do OSP Rudna, dwie wraz z rotą I-25 podmienią pracujących w budynku ratowników, zastęp GBA natomiast wraz z GBA z OSP Dobre będzie dowozić wodę

OSP KSRG Miasteczko przyjechało w sile 13 strażaków

Ponad to roty wyprowadziły trzech poszkodowanych przejęli ich strażacy i ratownicy z punktu medycznego w między czasie zlokalizowano kolejnych dwóch, trwa ich ewakuacja

11.48 Poszkodowani ewakuowani z budynku, roty wracają do środka, dalej  szukają dwóch poszkodowanych
11.50 Na miejsce docierają zastępy z OSP Rrzepin GBA oraz GCBA, strażacy w  sile 9 strażaków - dwie roty będą stanowiły podmianę dla ratowników, oba zastępy będą dowoziły wodę
11.51 Nam miejsce docierają kolejne dwa ZRM-y w tym pierwszy specjalistyczny oraz policja
11.54 Strażacy zlokalizowali ostatnich dwóch poszkodowanych, trwa ich ewakuacja
11.56 Poszkodowani ewakuowani , roty wracają do budynku w celu prowadzenia akcji gaśniczej
12.04 Podmiana ratowników pracujących w budynku

Stan poszkodowanych :
4 czerwonych - są to osoby nieprzytomne z poparzeniami ok 50% ciała drugiego i trzeciego stopnia, podtrute dymem
3 żółtych - poparzenie 1 i 2 stopnia w różnym stopniu nie przekraczającym 20% ciała, podtruci dymem, przytomni

Miastko 998 zgłoś do 1-13
-Zgłaszam się
-Na miejscu mam 3 ZRM-y, mamy 7 poszkodowanych 4 czerwonych , trzech żółtych, udzielana jest im pomoc w punkcie medycznym
-Zrozumiałem, prawidłowo

12.07 Na miejsce docierają kolejne dwa ZRM-y P i S, najbardziej poszkodowane trzy osoby zabierane są do szpitala, karetki sukcesywnie będą wracać i zabierać kolejnych poszkodowanych

Na północnej stronie budynku dokonywana jest podmiana strażaków pracujących w koszach ze względu na wysoką temperaturę

12.30 Kolejna podmiana strażaków pracujących w środku budynku, ponownie wchodzą roty które pracowały tam na początku, na miejsce pożaru ze względu że w pobliżu są tylko dwa hydranty sukcesywnie dowożona jest woda przez 5 zastępów 3 GBA i dwa GCBA

12.33 Wróciły dwie karetki specjalistyczne, na miejscu pracują 3 podstawowe, wszyscy poszkodowani zostaną teraz zabrani do szpitali
12.38 Podmiana strażaków na północy i w zachodnio północnej części budynku pożar "złapany" trwa dogaszanie
13.03 Akacja gaśnicza zakończona , strażacy sprawdzają pogorzelisko
13.20 Nie znaleziona żadnych ofiar w budynku trwa oddymianie hali, strażacy zwijają sprzęt
13.40 Hala oddymiona sprzęt zwinięty działania na miejscu ćwiczeń zakończone, zastępy powoli wracają na miejsce koncentracji SiS , na posiłek i odprawę końcową

Zgłaszam się
-Działania na miejscu zakończone, zastępy wracają do punktu koncentracji SiS
-Zrozumiałem

14.00 Wszystkie zastępy w punkcie koncentracji SiS
15.15 Ćwiczenia zakończone , zastępy wracają do jednostek
Zgłaszam się
Ćwiczenia zakończone , wszystkie jednostki na normalnym kanale, wracamy do koszar
-Zrozumiałem, prawidłowo
15.36 Zastępy w jednostce gotowe do akcji
-Zgłaszam się
-21,25 w koszarach koniec pracy w sieci
-Zrozumiałem, prawidłowo

SiS:

KM PSP Miastko
301[X]21 GBA   2,5/30   Renault Midlum
301[X]25 GCBA   8,4/50   Mercedes Actros

OSP KSRG Dobre
309[X]01 - GCBA 5/36 MAN TGM 18.340/Stolarczyk
309[X]02 -  GBA 2,5/16 Star 244/Bonex
OSP KSRG Mała Wieś
309[X]04 GCBA 5/32 Scania P400/ISS Wawrzaszek
309[X]06 SD-30 Magirus Deutz Mercur150D11
OSP KSRG  Miasteczko
309[X]11 GBA 3/29 MAN TGM 13.290 BL/MotoTruck
309[X]12 GCBA 5/32 Man TGM 18.340/MotoTruck
309[X]13 SH 18 Star 200/Bumar
OSP KSRG Rzepin
309[X]14 GBA 2/30 - Renault Midliner M210/ISS Wawrzaszek
309[X]15 GCBA 9,4/64 Man TGS 26.440/Stolarczyk
OSP KSRG Rudna
309[X]08 GBA 3/16 Scania P360/Wawrzaszek
309[X]09 GCBA 5/32 Jelcz 442 4x4/JZS

Offline Trzynasty

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Maj 2017, 14:31:10 »
Nie wiem czy to tu mam napisać czy gdzie ale z okazji dnia strażaka można było wóz wybrać to chciałbym
- SH 37 Mercedes Benz Econic/Bronto Skylift

Offline Trzynasty

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Maj 2017, 17:30:11 »
17:14 Pożar w domu dziecka. Pożarem objęte jest kilka pomieszczeń.
17:15 Alarm w JRG
17.16 Strażacy w wozach na miejsce udaje się 21,22,25

-Zgłaszam się
-21,22,25 praca w sieci ul. Wiejska 11 rozwinięty pożar domu dziecka
-Zrozumiałem, prawidłowo na miejsce udają inne służby
-Zrozumiałem

Rota I i II -21 po drodze zakłada AODO

17.24 Zastępy na miejscu dowódca na rozpoznanie , rota I i II zajmują się budową linii gaśniczej, zastęp 22 bierze torby medyczne i udaje się z dowódcą, zastęp 25 zabezpiecza miejsca zdarzenia

Zgłaszam się
-21,22,25 na miejscu udaje się na rozpoznanie z zewnątrz widzę rozwinięty pożar budynku, na miejscu potrzebuje dodatkowe SiS
-Zrozumiałem ,prawidłowo na miejsce udaje się OSP KSRG Dobre oraz OSP KSRG Mała Wieś.
-Zrozumiałem

17.25 Dowódca po wstępnym rozpoznaniu

-Zgłasza się 998
-Słuchaj podaję sytuację mam tu rozwinięty pożar w zachodniej części budynku. Podczas naszego przyjazdu trwała ewakuacja właśnie wyszło z budynku ostatnie dziecko. W środku prawdopodobnie znajdują się jeszcze dwie osoby. Z tego co się dowiedziałem pożar zaczął się w kuchu obecnie przynajmniej trzy pomieszczenia są zajęte ogniem, który bardzo szybko się rozprzestrzenia. Prąd i gaz wyłączył konserwator przed naszym przyjazdem. Aktualnie mam przynajmniej 8 poszkodowanych 7 dzieci i jeden opiekun. Na razie wprowadzam do budynku dwie roty w AODO z linią gaśniczą, w celu zlokalizowania poszkodowanych. Czekam na dojazd jednostek kolejnych OSP i ZRM. Na miejscu razem z nami dojechał 1 ZRM wraz z moim z 22 organizuje punkt medyczny. Pozostali pracownicy i dzieci które nie ucierpiały w bezpiecznej odległości w wyznaczonej strefie, ewakuowali się przed naszym przyjazdem
-Zrozumiałem, prawidłowo

Rota I i II z 21 z linią gaśniczą wchodzą do budynku
Zastęp 22 w sile 4 strażaków wraz ZRM-P w trzyosobowej obsadzie zajmują się poszkodowanymi - ratownicy prowadzą triage, trwa badanie poszkodowanych
Zastęp 25 zabezpieczył słupkami i taśmą miejsce zdarzenia,  buduje linie zasilającą dla 21, następnie strażacy udadzą się na rozpoznanie wodne w celu zlokalizowania hydrantu.

17.26 Rota I i II w budynku
17.30 Stan poszkodowanych
Po wstępnym badaniu:
Czerwonych - 0
Żółtych - 4 , najciężej poszkodowany opiekun, poparzenia drugiego stopnia kończyn dolnych, pierwszego kończyn dolnych i brzucha, podtrucie dymem, reszta poszkodowanych żółtych to trójka dzieci w wieku od 10 do 13 lat, które nawdychały się dużo dymu
Zielonych -3  - trójka dzieci w wieku 13-15 lat, podtrute dymem
Na miejsce dociera drugi ZRM- P

Zastęp 25 zlokalizował aktywny hydrant, zbudowano linie zasilającą GCBA
17.31 Strażacy zlokalizowali dwóch poszkodowanych, oboje nieprzytomni, doznali poparzeń , trwa akacja wyciągania ich z budynku,
Rota I-25 udaje się do wejścia do budynku w celu przejęcia poszkodowanych
17.33 Poszkodowani wyciągnięci, w punkcie medycznym pod opieką ratowników
Na miejsce dociera ZRM-S
Rota I -21 wraca do budynku i zaczyna podawać pierwszy prąd wody
Rota II - biegnie po prądownicę i odcinki W-52 i zbuduje drugą linię, a następnie dołączy do roty I
17.34 Na miejsce dociera OSP KSRG Dobre  dwoma zastępami GBA i GCBA w sile 10 strażaków
Jedna rota poda prąd wody z zewnątrz budynku - ocieplenie również zajęte ogniem
Rota II- z GBA udaje się do punktu medycznego gdzie będzie pomagać ratownikom i zastępowi 22
Zastęp GCBA z OSP zakłada AODO , ratownicy podmienią za chwilę roty z 1-21 pracujące w środku budynku
17.40 Strażacy z GCBA z OSP Dobre podmieniają dwie rotyz 1-21  pracujące w budynku
Jednocześnie MSK zadysponowało OSP KSRG Miasteczko na zabezpieczenie rejonu miasta.

17.42 Aktualizacja stanu poszkodowanych
Doszło dwóch kolejnych poszkodowanych - obu czerwonych, obie osoby są nieprzytomne z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia ok 40% ciała gównie kończyn dolnych górnych i tułowia, zajmują się nim załogi pogotowia
-Miastko 998 zgłoś do 1-13
-Zgłaszam się
- Wszystkich poszkodowanych mam już w punkcie medycznym łącznie 9 osób
2 czerwonych - dorośli, nieprzytomni poparzenia ok40% ciała, czterech żółtych, jeden dorosły z poparzeniami drugiego stopnia i podtruty dymem, trójka dzieci w wieku 10-13 lat podtruta dymem, 3 zielonych - same dzieci w wieku 13-15 lat, podtrute dymem. Dokładniejsze informacje przekaże ci telefonicznie
-Zrozumiałem, prawidłowo

17.44 Na miejsce dociera sekcja z OSP KSRG Mała Wieś dwoma zastępami GCBA i GBA w sile 8 strażaków, rota I -  GBA wesprze punkt medyczny, rota II - GBA poda drugi prąd wody z zewnątrz na palący się budynek, zastęp GCBA buduje linie zasilającą dla GBA i zajmie się zasilaniem wodnym.
17.45 Na  miejsce docierają kolejne dwa ZRM-y P i S, dwie karetki specjalistyczne zabiorą dwóch najciężej poszkodowanych do szpitala
18.00 Otwartego ognia już nie ma jednak płomienie przedostały się prawdopodobnie do między ścianę wewnątrz ,a także pod elewację, strażacy biorą sprzęt burzący w tym piły z zewnątrz oraz kamery termowizyjne wykonają otwory w ścianach, wcześniej lokalizując pożar kamerami termowizyjnymi.
Ratownicy z OSP pracujący w środku zostają podmienieni przez Rota I i II z 1-21
18.10 Zlokalizowano ukryte ogniska pożaru trwa akacja ich dogaszania, na miejsce dojechały dwa ZRM- P z ościennych powiatów, łącznie na miejscu jest 5 karetek, które zabiorą wszystkich poszkodowanych do szpitali
18.25 Ostatni poszkodowany zabrany z miejsca zdarzenia
-Zgłaszam się
-Ostatni ZRM odjechał właśnie z ostatnią dwóją poszkodowanych
-Zrozumiałem, prawidłowo
18.30 Pożar ugaszony , strażacy zaczną teraz prace burząco-rozbiórkowe , wyniosą z budynku spalone, tlące się elementy oraz usuną tlącą się elewacje(styropian  itp._
19.15 Prace rozbiórkowe zakończone, zastęp 1-22 ustawia dwa wentylatory w celu oddymienia pomieszczeń
Na miejsce przyjechał burmistrz wraz z członkami rady kryzysowej, zajmą się pomocą podopiecznym
Strażacy z OSP zwijają sprzęt i wracają do jednostek
-Zgłaszam się
-Na moje polecenie wszystkie jednostki OSP zwijają swój sprzęt i wracają do koszar
-Zrozumiałem, prawidłowo
19.40 Działania PSP zakończone, pomieszczenia oddymione strażacy zwijają sprzęt , dowódca przekazuje miejsce akcji policji oraz dyrektorowi placówki
-Zgłaszam się
-Działania zakończone, miejsce akcji przekazane wracamy do koszar
-Zrozumiałem, prawidłowo
19.56 Zastępy w koszarach koniec pracy w sieci
-Zgłaszam się
-21,22,25 w koszarach koniec pracy w sieci
-Zrozumiałem, prawidłowo
------------------------------------------
W akcji brały udział zastępy

KM PSP Miastko
301[X]22 GLBARt 1/2,5   Renault Mascott

OSP KSRG Dobre

OSP KSRG Mała Wieś
309[X]04 GCBA 5/32 Scania P400/ISS Wawrzaszek
309[X]05 GBA 2/17 Renault Midliner 4x2/ISS Wawrzaszek

Zabezpieczenie miasta
309[X]12 GCBA 5/32 Man TGM 18.340/MotoTruck

« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2017, 21:55:20 wysłana przez Trzynasty »

Offline Trzynasty

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Maj 2017, 14:46:59 »
W sobotę 13.05 w Miastko no miejskim rynku odbyły się powiatowe obchody dnia strażaka. Na obchodach zjawili się przedstawicie wszystkich jednostek ochotniczych z powiatu oraz strażacy pełniący służbę tego dnia w JRG. Obchody zaczęły się o godzinie 11.00 uroczystą mszą w katedrze miejskiej, następnie na rynku pojawił się Komendant Wojewódzki, który przekazał nagrody i wyróżnienia strażakom zawodowym jak i ochotnikom. Po uroczystych obchodach zaczęły się pokazy dla ludzi zgromadzonych na rynku.  Strażacy z JRG Miastko  wykonali pokaz ratownictwa technicznego, którego założeniem było uwolnienie poszkodowanych z pojazdu który uderzył w słup, w którym zapaliła się komora silnika. Później odbyły się pokazy gaśnicze przygotowane przez Strażaków z OSP KSRG Dobre i Miasteczko między innymi pokazano co się dzieje, który palący tłuszcz próbuje się gasić wodą. Przewidziano także atrakcje dla najmłodszych, dzieci mogły zbijać prądami wody słupki na przygotowanych do tego stanowisko. Strażacy z OSP KSRG Mała Wieś przeprowadzali zajęcia pierwszej pomocy dla chętnych, uczono między innymi resuscytacji, układania w pozycji bezpiecznej czy zakładania różnych rodzajów opatrunków. Przez cały czas każdy mógł usiąść w wozie strażackim, zobaczyć co znajduje się na jego wyposażeniu  czy ubrać się w ubiór strażaka. Obchody zakończyły się o godzinie 19.

SiS

JRG Miastko:
301[X]22 GLBARt 1/2,5   Renault Mascott
301[X]43 SCRt   Mercedes 1726

OSP KSRG Dobre

OSP KSRG Mała Wieś
309[X]06 SD-30 Magirus Deutz Mercur150D11
309[X]07 SLRr Mercedes-Benz 290GD

OSP KSRG Rudna
309[X]10 SLRr Ford Ranger Limited /Frank-Cars

OSP KSRG  Miasteczko

OSP KSRG Rzepin
309[X]15 GCBA 9,4/64 Man TGS 26.440/Stolarczyk

OSP Rucka
308[X]02 SLRt Ford Transit

OSP Krudów 
308[X] GCBA 5/32 Jelcz 004/BoCar

OSP Rzecko
308[X] GBA 2,5/16 Star 266/JZS

OSP Mokra
308[X] GBM 2/8 – Star 200/Osiny

OSP Modra
308[X] GCBA 5/32 Jelcz 004

OSP Rzecze
308[X] GCBA 5/32 Jelcz 442 014R/JZS

Offline DBMaciek

• Moderator
  • Młodszy Kapitan
  • *
  • Reputacja: 33
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Maj 2017, 23:14:41 »
Witam :),

Wybrakowanie trwało do 12 maja.
Wcześniej - Doktor Bulgot

Moja galeria na Fb[/center]

Offline Trzynasty

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Maj 2017, 23:53:17 »
No wiem już mnie uświadomili ;)

Offline DBMaciek

• Moderator
  • Młodszy Kapitan
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Maj 2017, 01:02:36 »

za akcje: + 25 tys

Budżet: 113 + 35 = 148 tys PLN

Akcja na dzisiejszą zmianę :

Wybuch ma terenie zakładu przemysłowego. Doszło do pożaru i zawalenia się budynku. Pod gruzami może być nawet 15 osób. Okoliczne obiekty uszkodzone.

Offline Trzynasty

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Maj 2017, 11:17:45 »
Widzę akcja zaczerpnięta ze zdarzenia w Mąkolnie ;)

10.01 Wybuch ma terenie zakładu przemysłowego. Doszło do pożaru i zawalenia się budynku. Pod gruzami może być nawet 15 osób. Okoliczne obiekty uszkodzone.
10.02 Alarm w JRG
10.03 Strażacy w wozach na miejsce udaje się pluton w składzie : 21,22,43 , dodatkowo z dyżurny dzwoni do 3 trzech strażaków pełniących dyżur domowy

-Zgłasza się Miastko
-21,22,43 praca w sieci wybuch na terenie zakładu przemysłowego w Kruchej( tuż pod Miastkiem)
-Zrozumiałem, prawidłowo

Jednocześnie dyspozytor MSK dysponuje na miejsce zdarzenia : JRG Mięków w sile GBA,SD , OSP KSRG Rudna  - GCBA GBA i SLLr, OSP KSRG Miasteczko - GBA GCBA oraz OSP KSRG Mała Wieś na zabezpieczenie rejonu w sile GBA GCBA.

10.11 Zastępy na miejscu, dowódca z rota I-21 na rozpoznanie, rota II-21 zabezpiecza miejsce zdarzenia, zastęp 22 - organizuje punkt medyczny. Zastęp 43 szykuje sprzęt techniczny

-Zgłaszam się
- 21,22,43 na miejscu, potwierdzam zawalenie budynków udaje się na rozpoznanie
-Zrozumiałem, prawidłowo

10.12 Dowódca po wstępnym rozpoznaniu
-Zgłaszam się
-Podaję sytuację : W hali produkcyjnej części do samochodów doszło do wybuchu prawdopodobnie gazu w wyniku czego 3/5 hali produkcyjnej o wymiarach 70x100x10 m zawaliło się, w wyniku wybuchu w pozostałej części budynku która jeszcze stoi doszło do pożaru. Na terenie zakładu znajdowało się 30 pracowników, 19 ewakuowało się przed naszym przyjazdem z tego trzech jest poszkodowanych, pozostali prawdopodobnie uwięzieni pod gruzami, w części objętej pożarem nikogo nie ma. Takie informacje przekazał mi kierownik zakładu. Gruzowisko jest bardzo nie stabilne. Przystępujemy do działań, SiS nie wystarczające. Zadysponuj mi na miejsce SGRp, SGRt i ludzi do odgruzowywania. Na miejsce potrzebuje także jak najwięcej karetek.  Zlokalizowaliśmy w kierownikiem główny zawór gazu, gaz został już zakręcony. Wszyscy ewakuowani w bezpiecznej odległości
-Zrozumiałem, prawidłowo dysponuje dodatkowe SiS

Dyspozytor dysponuje na miejsce akcji SGRt z KP PSP Krychów w sile  GBA,SCRt,SCkw, SLLr , SGRp KP PSP Rzecze w Sile SRp,SLrp, SCKN+K1, SLLR+P1, GBA, SLDł z KP PSP Mietków OSP Krudów w sile GCBA , OSP Rucka - SLRt , OSP Rzecze I GCBA.

Jednocześnie tworzy trzy grupy, które będą realizować zadania na miejscu zdarzenia:
Grupa pierwsza działania ratownicze na gruzowisku - zastęp 43, rota w AODO w pierwszej kolejności przejdzie w okół gruzowiska i sprawdzi stężenie gazu, następnie strażacy przystąpią do działań ratowniczych na gruzowisku w celu zlokalizowania i wydobyciu poszkodowanych, na  tę chwile do tej grupy dołączy jeden strażak z 22

Grupa II gaśnicza - Zastęp 21, rota I - zasilanie wodne GBA, rota II - w AODO zbuduje linie gaśniczą od GBA i poda jeden prąd wody na paląc się budynek, po znalezieniu aktywnego hydrantu i zbudowaniu linii zasilającej, rota I poda drugi prąd wody

Grupa III medyczna- Zastęp 22 organizacja punktu medycznego i udzielenie pomocy poszkodowanym, przed przyjazdem ZRM, później wspieranie działań ZRM.

Strażacy przystępują do działań

10.14 Linia gaśnicza zbudowana, pierwszy prąd wody podawany na palący się budynek.
10.15 Linia zasilająca zbudowana, GBA zasilone w wodę, rota II będzie teraz podawać drugi prąd wody na palący się budynek

Grupa III wydzieliła strefę 20 x 30 taśmą w której będą opatrywani ranni, zajmuje się trzema poszkodowanymi, dwóch zielonych jeden żółty( zieloni lekko podtruci dymem, żółty w szoku, podtruty dymem z poparzeniami kończyn górnych drugiego stopnia. Strażacy podadzą tlen poszkodowanym, opatrzą opatrunkami hydrożelowymi kończyny górne poszkodowanego i zapewnią pomoc psychologiczną.

Grupa I w dalszym ciągu sprawdza miernikami poziom gazu, na razie detektory wskazały minimalne stężenie

10.17 Na pożar podawane są dwa prądy wody
10.21 Pomiary nie wykazały niebezpiecznego stężenia gazu, grupa I z łopatami, podstawowym sprzętem burzącym, piłami do cięcia betonu udaje się na gruzowisko i zaczyna akcje ratowniczą( w pierwszej kolejności strażacy przy użyciu megafonu spróbują skontaktować się z poszkodowanymi). Prowadzenie akcji  ratowniczej przy budynku objętym pożarem na razie jest nie możliwe ( za duże ryzyko )
10.22 Na miejsce dociera  OSP KSRG Rudna - GBA GCBA SLLr - 12 strażaków. Zastęp  GCBA wraz z 4 strażakami przydzielony zostaje do grupy II - gaśniczej, pozostałych 8 strażaków z GBA i SLlr przydzielonych jest do grupy I - ratowniczej i udają się do strażaków prowadzących działania za gruzowisku. Na miejsce docierają pierwsze dwa ZRM- S i P, lekarz przybyły na miejsce zostaje koordynatorem działań medycznych
Na miejsce z JRG Miastko wyjeżdża GCBA, którego obsadę stanowią strażacy z dyżuru domowego.

Koordynator działań medycznych poinformował dowódcę,że na miejsce lecą cztery załogi LPR.

10.25 Na miejsce dociera sekcja GBA, GCBA z OSP KSRG Miasteczko oraz GCBA z JRG Miastko. OSP W sile 9 strażaków.
GCBA z JRG Miastko i GCBA z OSP Miasteczko dostają zadanie przygotowania lądowiska dla Lotniczego Pogotowia.
Na miejsce dotarła policja, która zablokowała dojazd dla pojazdów innych niż biorące udział w akcji na głównej drodze.
Strażacy z GBA z OSP Miastko zostają przydzieleni do grupy  I, na miejsce docierają kolejne dwie karetki P - jedna karetka P zabierze poszkodowanego żółtego i zielonego do szpitala, drugi poszkodowany nie wymaga hospitalizacji.

10.27 Na miejsce dociera sekcja z Mięków w sile GBA, SD - GBA przydzielone do grupy I - ratowniczej, SD do grupy drugiej gaśniczej, strażacy podadzą prąd wody z kosza na palącą się elewacje
10.30 Strażacy zlokalizowali trzech poszkodowanych pod gruzami, przystępują do stabilizacji gruzowiska i odgruzowywaniu, ze względu na to że jest ono bardzo ruchome trzeba odgruzowywać ręcznie, większe kawałki blachy i betonu tną piłami.
10.36 Lądowisko dla LPR przygotowane na polu przy fabryce,  strażacy przy pomocy wozów i taśmy wydzieli plac na którym helikoptery będą mogły bezpiecznie lądować
10.40 Na miejsce dociera pierwsza załoga LPR-u, jednocześnie na miejsce docierają kolejne dwie karetki S
10.42 Na miejsce dociera OSP Kurdów i Rucka
10.43 Strażacy wydobyli pierwszego poszkodowanego z gruzowiska - wstępny stan : czerwony przejmuje go lekarz i strażacy z grupy medycznej i transportują do punktu medycznego.
10.45 Na miejsce dociera zastęp SLRt z OSP Rucka i GCBA z OSP Rzecze, strażacy  podmienią ratowników z grupy I, zaraz po wydobyciu dwóch kolejnych poszkodowanych, którzy od początku pracują w mocnym słońcu na gruzowisku
10.50 Na miejsce dociera OSP Krudów  zastępem GCBA w sile czterech strażaków, przydzieleni zostają do grupy medycznej
10.51 Pożar budynku ugaszony, strażacy chwilę odpoczną następnie będą prowadzić prace przy gruzowisku
10.52 Na miejsce dociera SGRT z KP PSP Krychów w sile GBA,SCRT, SKw, SLLR w sile 11 strażaków , strażacy będą koordynowali działania ratowniczne na gruzowisku, ponad to przy użyciu specjalistycznych urządzeń będą kontrolować stan części hali która się nie zawaliła - każdy jej ruch, osunięcie się będzie oznaczało przerwanie prac na gruzowisku ze względu na niebezpieczeństwo ratowników, cały czas regularnie prowadzone są pomiary stężenia gazu.
10.55 Wydobyto drugą ofiarę - poszkodowany nie oddycha- trwa resuscytacja i transport do punktu medycznego- resuscytacja prowadzona przy użyciu urządzenia typu Lucas 2.
11.03 Na miejsce docierają zastępy z KP PSP Mietków w sile GBA i SLDł - przy SLDŁ i SLLR z SGRTech organizowany jest nowy punkt dowodzenia.
Na miejsce dociera kolejny śmigłowiec LPR
11.06 Na miejsce dociera SGPR z KP PSP Rzecze Wielkie w sile  SRp,SLrp, SCKN+K1, SLLR+P1 w sile 16 strażaków i 8 psów ratowniczych, dowódca SGPR przejmuje dowodzenie akcją na gruzowisku, na miejsce przybył Komendant Miejski KM PSP Miastko, wraz dowódcą zamiany z Miastka, dowódcą SGPR i SGRT koordynują akcją na gruzowisku/
11.09 Wydobyto kolejnego poszkodowanego - stwierdzono funkcje życiowe poszkodowany ma liczne złamania i poparzenia jego stan jest bardzo ciężki, ponad to na gruzowisko weszły psy ratownicze
11.11 Na miejsce dociera kolejny śmigłowiec LPR
11.14 Karetka specjalistyczna zabiera do szpitala pierwszego wydobytego poszkodowanego
11.23 Jeden ze śmigłowców zabiera 3 wydobytego poszkodowanego do szpitala
11.27 Na miejsce dociera kolejne śmigłowiec, ze względu na stan wydobytych poszkodowanych na miejsce leci jeszcze jedna 5  zadysponowana maszyna LPR
11.36 Psy zlokalizowały kolejnych poszkodowanych, trwa akcja odgruzowywania. Jednocześnie grupa strażaków z SGRT  i SGPR przy użyciu specjalistycznych podpór stabilizuje część budynku która się nie zawaliła.
SGPr dostarczyła także specjalistyczne kamery i czujniki dźwięku, których strażacy używają do lokalizowania poszkodowanych
11.55 Wydobyto dwóch poszkodowanych jeden w  stanie krytycznym u drugiego niestety lekarz stwierdził zgon - jest to pierwsza ofiara śmiertelna
12.00 Na miejsce dociera ostatni 5 śmigłowiec LPR
12.03 Niestety u poszkodowanego u którego prowadzono RKO lekarz stwierdził zgon jest to druga ofiara śmiertelna
12.10 Strażacy musieli przerwać pracę i wycofać się z gruzowiska, niezawalona część budynku zaczęła  się osuwać
12.25 Niezawalony budynek zabezpieczony, strażacy ponownie wracają na gruzowisko, SGPR prowadzi działania, zarządzono absolutną ciszę na terenie akcji strażacy wywołują poszkodowanych przez megafon i przy użyciu sprzętu specjalistycznego - w tym czujników dźwięku sprawdzają czy jest jakiś odzew
12.27 Zlokalizowano kolejnego poszkodowanego, kolejny śmigłowiec zawiera ciężko ranną ofiarę do specjalistycznej placówki
12.40 Wydobyto poszkodowanego, bezpośrednio koło tej osoby znaleziono jeszcze dwie inne ofiary u których niestety lekarz stwierdził po wydobyciu zgon na miejscu, wydobyta osoba jest pierwszą przytomną wydobytą z gruzowiska, zostanie  po opatrzeniu i dokładnym badaniu i ustabilizowaniu do transportu w punkcie medycznym zabrana karetką do szpitala
12.55 Psy ratownicze zlokalizowały w dwóch różnych miejscach kolejne ofiary, jednocześnie dwie grupy strażaków pracują nad uwolnieniem poszkodowanych
13.30 Wydobyto kolejne cztery osoby - żywe, dwie przytomne dwie nieprzytomne, jedna bez akcji serca ale z własnych wyczuwalnym oddechem, wszyscy czerwoni. Na miejsce wróciły dwie karetki S. Poszkodowani trafią teraz do punktu medycznego skąd, dwóch zostanie zabranych przez załogi LPR-u, a dwóch przez karetki. W ciąż trwa akcja poszukiwawcza 3 osób
14.11 Strażacy kamerą lokalizowali kolejną osobę niestety nie daje ona żadnych oznak życia, znajduje około 4 metry pod zbitą warstwą gruzu  i metalowych prętów, trwa akcja wydobycia
Na miejsce przyjechał burmistrz, prokurator i inspektor budowlany
14.59 Dostano się do poszkodowanego, niestety lekarz po wydobyciu stwierdził zgon
15.11 Wszyscy poszkodowani ze strefy medycznej zabrani do szpitala
15.40 Zlokalizowano ostatnich dwie ofiary, znajdują się w bardzo trudnej lokalizacji przy części budynku, który się nie zawalił, z tego względu strażacy muszą uważać na każdy ruch i byc przygotowani do natychmiastowej ewakuacji
17.00 Wydostano ostatnie dwie ofiary, lekarz stwierdził ich zgon.
17.10 Akcja ratownicza oficjalnie zakończona, bilans 8 ofiar śmiertelnych 7 w stanie krytycznym, 1 w średnim i 2 lekko poszkodowane. Strażacy zwijają sprzęt i jednostki powoli będą odjeżdżać z miejsca zdarzenia, na miejscu pozostaną strażacy z JRG Miastko  i OSP KSRG Miasteczko , będą zabezpieczać pracę śledczych i oświetlą miejsce zdarzenia po zmroku
21.30 Działania śledczych na dzień dzisiejszy zakończone , zastępy wracają do koszar
-Zgłaszam się
-Działania zakończone, wracamy do koszar OSP także wraca do remizy
-Zrozumiałem
21.45 Zastępy w koszarach, strażacy uzupełniają i czyszczą sprzęt
-Zgłaszam się
-21,22,25,43 w koszarach koniec pracy w sieci
-Zrozumiałem, prawidłowo
==============================================================
SiS

JRG Miastko

301[X]22 GLBA 1/2,5   Renault Mascott
301[X]43 SCRt   Mercedes 1726

JRG Wysoko
311[X]21 GBA 2,5/16/40 Volvo FL 4XR3
311[X]51  SD 42 IVECO MAGIRUS EuroCargo 160 E 30

JRG Krychów
321[X]21 GBA 2/20 Star Man 14.225
321[X]43 SCRt Volvo FM7
321[X]81 SCKw Star 1466/Stolarczyk
321[X]90  SLOp Nissan Navara

KP i JRG Mięków
330[X]98 SLDł Mercedes-Benz Sprinter
331[X]22 GBA 2/20 Star Man 14.225

JRG Rzecze Wielkie
341[X]71 SLrp MB Sprinter
341[X]72 SRp Mercedes - Benz, Atego 1328 AF
341[X]81 SCKn Renault Kerax 385.32
341[X]82 SCKw SCANIA CB 4x4 MHZ
341[X]90 SLRr Land Rover Freelander 2
341[X]K1 Kontener dla grupy poszukiwawczej
341[X]K2 Kontener Kwatermistrzowski
341[X]P1 Przyczepka do transportu kontenerów 
341[X]P2 Przyczepka grupy poszukiwawczej

OSP KSRG Rudna
309[X]09 GCBA 5/32 Jelcz 442 4x4/JZS
309[X]10 SLRr Ford Ranger Limited /Frank-Cars

OSP KSRG  Miasteczko

309[X]12 GCBA 5/32 Man TGM 18.340/MotoTruc

OSP Rucka
308[X]02 SLRt Ford Transit

OSP Krudów
308[X]04  GCBA 5/32 Jelcz 004/BoCar

OSP Rzecze
308[X]12 GCBA 5/32 Jelcz 442 014R/JZS

5x LPR
ZRM x6 - 4 S i 2 P
5x Policja
Pogotowie Gazowe x2
Pogotowie Energetyczne x1
Grupa śledcza
Prokurator
Straż miejska x3

« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2017, 00:40:21 wysłana przez Trzynasty »

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 113
  • /
    • Prywatna Galeria Ratownicza
  • Gadu-Gadu: 5233938
  • Jednostka ZSR: [klik]
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Maj 2017, 09:49:27 »
W zastępstwie za moderatora i z przeprosinami za zwłokę.

Kierującym działaniem ratowniczym jest tutaj komendant miejski w Miastku. Dowódcy grup dowodzą na miejscu w zakresie działań swoich grup. Zamiast grup I, II i III chodziło pewnie o odcinki bojowe. Zabrakło mi tutaj grupy operacyjnej SKKW PSP. Nie zaleca się zabezpieczania lądowisk hems taśmą, ze względu na ryzyko poderwania, wciągnięcia w tryby maszyny itd. A tak to całkiem ładnie :) - 10 tys.

148 tys. + 10 tys. = 158 tys.

Do opisu dwa pożary w lesie. Jeden duży i jeden mały/średni.
nadbryg. Komendant Główny PSP, Administrator. Przekazania i ZSR

wszelka władza pochodzi od Boga i bunt wobec władzy ustanowionej nie może być usprawiedliwiona!

Offline Misiek0831

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Maj 2017, 17:00:30 »
Dotacja w kwocie 1 miliona
budżet: 1 milion 158 tys
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Trzynasty

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Maj 2017, 20:57:32 »
09.33 Do MSK wpływa zgłoszenie o pożarze lasu niedaleko Małej Wsi, pali się młodnik
09.34 Alarm w JRG
09.35 Na miejsce udaje się zastęp GBA

-Zgłasza się 998
-21 praca w sieci pożar młodnika w lesie pod Małą Wsią
-Zrozumiałem, prawidłowo na miejsce udaje się sekcja GCBA i GBAM z OSP KSRG Rzepin
-Zrozumiałem
09.53 Zastęp na miejscu dowódca na rozpoznanie, rota I szykuje linie gaśniczą

-Zgłaszam się
-21 na miejscu udaje się do  dowódcy z OSP
-Zrozumiałem

09.54 Dowódca po rozpoznaniu

-Zgłaszam się
-Podaję sytuację: Doszło do pożaru młodnika o powierzchni ok 200 m2 , na miejscu OSP podała trzy prądy wody( jeden z SN) , pożar rozprzestrzenił się na dwa drzewa po za młodnik, sytuacja opanowana ogień się bardziej nie rozprzestrzeniania podamy, przejmuje dowodzenie
-13 zadzwoń do mnie do przerywa korespondencje

13 dzwoni do dyżurnego,
Rota I i II budują linie gaśniczą i podadzą dwa prądy wody na palące się drzewa
Jedna rota z OSP buduje linie zasilającą dla 21 od GCBA

09.56 Linia zbudowana strażacy podają dwa prądy wody.
GBA zasilone w wodę
10.20 Pożar ugaszony, strażacy przelewają pogorzelisko wodą
10.39 Działania zakończone strażacy zwijają sprzęt
Dowódca ponownie dzwoni do oficera a przekazać że zastępy zakończyły działania
10.43 Zastępy wracają do jednostek, GBA uzupełni wodę pod jednostką OSP Rzepin( po drodze)
11.23 Zastęp w koszarach koniec pracy w sieci
-Zgłaszam się
-21 w koszarach koniec pracy w sieci
-Zrozumiałem, prawidłowo

Offline Trzynasty

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Maj 2017, 18:34:44 »
14.55 Do MSK wpływa zgłoszenie o pożarze lasu w Miękini, granica rejonu operacyjnego z KP PSP Wysoko
14.56 Alarm w JRG na miejsce udaje się sekcja gaśnicza 21,25
-Zgłaszam się
-21,25 praca w sieci pożar lasu w Miękini
-Zrozumiałem, prawidłowo, na miejsce udaje się także OSP Krudów w sile GCBA GBA, OSP KSRG Rzepin w sile GBAM GCBA i OSP KSRG Rudna w sile  GBA GCBA oraz GBA  z JRG Wysoko
-Zrozumiałem
15.16 Zastępy na miejscu, dowódca na rozpoznanie
-Zgłaszam się
21,25 na miejscu udaje się na rozpoznanie
-Zrozumiałem, prawidłowo

Zastępy na miejscu, dowódca na rozpoznanie

15.17 Miastko 998 zgłoś do 1-13
-Zgłaszam się
- Podaję sytuację : Doszło do pożaru w nadleśnictwie Miękinia, pali się około 7 ha lasu, pożar szybko się rozprzestrzenił ze względu na dosyć silne podmuchy wiatru, na miejscu mam 6 zastępów z OSP  wiatr spycha pożar na północ. Zastępy 4 zastępy gaszą pożar od czoła pożaru aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się na pobliskie pola od wschodu i zachodu pożar oddzielają dwie odnogi rzeki Rudej. Na miejscu potrzebuje jeszcze tak z 3 zastępy.
-Zrozumiałem, na miejsce lecie jeszcze jeden dromader
-Zrozumiałem

Dyspozytor dysponuje GCBA z KP PSP Wysoko oraz sekcja GBA GCBA z OSP KSRG miasteczko

Strażacy z JRG będą gasić pożar od południa od wraz z ochotnikami z Krudowa, od północy działają strażacy z OSP KSRG Rzepin i Rudna,

Grupa działająca na południu:
GCBA z JRG  ii OSP staną nie daleko rzeki, skąd będą zasilane w wodę o nich zasilane będą GBA z OSP i JRG, strażacy z tych zastępów organizują punkt czerpania wody i linie zasilające, jednocześnie, strażacy z dwóch GBA zbudują linie gaśniczą i będą podawać dwa prądy wody na palącą się ściółkę krzaki i drzewa

Grupa działająca na północy : OSP KSRG Rzepin i Rudna, zastępy z GCBA  w sile 6 strażaków organizują punkt poboru wody i linie zasilające dla dwóch GBA,  pozostali strażacy w sile 14 podają 6 prądów wody na palący się las.

15.23 Na miejsce dociera zastęp z JRG Wysoko, jedzie na północną stronę pożaru, gdzie sytuacja jest znacznie trudniejsza do opanowania, ze względu na wiatr pożar szybciej się tam rozprzestrzenia

15.40 Na miejsce dociera OSP KSRG Miasteczko , strażacy podadzą kolejne 2 prądy wody od południa, strażacy z południa przesuwają się w stronę północną
15.46 Na miejsce dociera GCBA z JRG Wysoko, strażacy jadą do grupy działającej na północy, cały czas strażacy wraz z leśniczymi monitorują czy pożar przypadkiem nie przeniósł się za brzegi rzeki
15.53 Samolot dokonuje pierwszego zrzutu
16.00 Sytuacja opanowana pożar przestał się rozprzestrzeniać, strażacy przesuwają się w głąb lasu z dwóch przeciwnych stron
16.30 Samolot dokonuje kolejnego zrzutu
17.00 Kolejny ostatni już zrzut wody z samolotu
17.58 Działania gaśnicze zakończone na miejscu zostanie 6 zastępów OSP, które przeleją jeszcze raz pogorzelisko, pozostałe zastępy wracają do koszar
-Zgłaszam się
-Działania zakończone, pożar ugaszony, na miejsce zostają OSP KSRG z naszego powiatu, przeleją jeszcze raz pogorzelisko, reszta zastępów wraca do koszar
-Zrozumiałem, prawidłowo
18.32 Zastępy w koszarach koniec pracy w sieci
Zgłaszam się
-21,25 w koszarach koniec pracy w sieci
-Zrozumiałem, prawidłowo

« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2017, 22:34:43 wysłana przez Trzynasty »

Offline DBMaciek

• Moderator
  • Młodszy Kapitan
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Maj 2017, 22:54:08 »

za akcje + 14 tys

Budżet: 1158 tys + 14 = 1172 tys PLN

Akcja na dzisiejszą zmianę :

Dziewczynka przygnieciona przez powalone drzewo w miejscowym parku.

Offline Trzynasty

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Maj 2017, 22:04:41 »
15.11 Dziewczynka przygnieciona przez powalone drzewo w miejscowym parku.
15.12 Alarm w JRG
15.13 Strażacy w wozach na miejsce udaje się sekcja 21,43

-Zgłaszam się
-21,43 praca w sieci
-Zrozumiałem, prawidłowo

15.17 Zastęp na miejscu dowódca, na rozpoznanie , rota I-21 bierze sprzęt medyczny rota, II-21 szykuje sprzęt techniczny, zastęp 43 zabezpiecza miejsce zdarzenia.

-Zgłaszam się
-13 na miejscu za chwilę sytuacja
-Zrozumiałem, prawidłowo

15.18 Dowódca po rozpoznaniu
-Zgłaszam się
-Podaję sytuację: Podczas spaceru na około 16 letnią dziewczynę spadł duży konar drzewa ok 6 metrowy, poszkodowana nieprzytomna. Przystępujemy do działań, za chwilę bardziej szczegółowe informacje. Na miejsce potrzebuję ZRM i policję
-Zrozumiałem, ZRM  będzie u ciebie do najpóźniej do 15 min
-Zrozumiałem, prawidłowo

Rota I zajmuje się poszkodowaną, zakładają jej kołnierz, próbują nawiązać kontakt z poszkodowaną, na razie nie mogą nic więcej zrobić, rota II zabezpiecza konar podporami i klinami drewnianymi aby bardziej się nie osuwał ( konar nie jest całkowicie złamany). Zastęp 43 po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pomoże rocie II-21

15.19 Miejsce zdarzenia zabezpieczone, zastęp 43 szykuje zestaw z poduszkami pneumatycznymi, które posłużą do podniesienia drzewa.
15.21 Drzewo zabezpieczone, strażacy przystępują do podnoszenia drzewa, rota I-21 szykuje deskę na którą poszkodowana zostanie przełożona i na niej zostanie wysunięta  z pod drzewa.
15.23 Strażacy ustawią poduszki
15.25 Poduszki ustawione, strażacy podnoszą drzewo
15.27 Dziewczyna na desce  w bezpiecznym miejscu, strażacy udzielają jej pomocy, rota II-21 ustawia parawan ( zgromadziło się dużo gapiów), zastęp 43 zwija sprzęt
15.30 Stan poszkodowanej: Dziewczyna lat ok 16 - nieprzytomna - uraz tłuczony głowy, podejrzenie urazu kręgosłupa, prawdopodobnie złamane dwie kończyny dolne, liczne otarcie i możliwość urazów wewnętrznych. Strażacy opatrzą jałową gazą i bandażem uraz głowy oraz zabezpieczą szynami obie kończyny dolne, cały czas będą monitorować stan poszkodowanej do przyjazdu karetki

-Zgłaszam się
-Słuchaj dziewczyna wydobyta, czekamy na pogotowie, tak jak mówiłem poszkodowana lat ok 16 nieprzytomna z urazem głowy, podejrzeniem uraz kręgosłupa i urazem obu kończyn dolnych
-Zrozumiałem, prawidłowo

15.31 Na miejsce dociera policja
15.36 Na miejsce dociera ZRM-S, ratownicy przejmują poszkodowaną
15.43 Strażacy pomagają przetransportować poszkodowaną do karetki
15.45 Poszkodowana w karetce zostanie zabrana do centrum urazowego
15.46 Zastęp 43 zwiją sprzęt i wraca do koszar, na miejscu zostaje 21, który po działaniach policji potnie konar i usunie z drogi

-Zgłaszam się
-Na polecenie KDR-a wracam do koszar
 -Zrozumiałem , prawidłowo

16.11 Policjanci zakończyli działania,  Rota I z przy użyciu pił łańcuchowych tnie drzewo na kawałki, rota II usuwa pocięte kawałki pod drzewo na trawnik
16.23 Działania zakończone zastęp wraca do koszar
-Zgłaszam się
-Zakończyliśmy działania , drzewo usunięte, wracamy do koszar
-Zrozumiałem, prawidłowo
16.32 Zastęp w koszarach gotowy do kolejnej akcji
-Zgłaszam się
-21 w koszarach koniec pracy w sieci
-Zrozumiałem, prawidłowo
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2017, 21:59:10 wysłana przez Trzynasty »