Komenda Powiatowa PSP w Nowym Mieście

Autor Wątek: Komenda Powiatowa PSP w Nowym Mieście  (Przeczytany 5863 razy)

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Komenda Powiatowa PSP w Nowym Mieście
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Wrzesień 2017, 18:55:31 »
22:16 - ciągnik siodłowy uderzył w tył autobusu miejskiego, z którego na przystanku wysiadali pasażerowie. Na zewnątrz pojazdu jest około 10 osób, w środku 10-15.

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 113
  • /
    • Prywatna Galeria Ratownicza
  • Gadu-Gadu: 5233938
  • Jednostka ZSR: [klik]
« Odpowiedź #61 dnia: 03 Wrzesień 2017, 22:15:57 »
[29/2017]

3.09.2017 / Godzina 22:16 ciągnik siodłowy uderzył w tył autobusu miejskiego, z którego na przystanku wysiadali pasażerowie. Na zewnątrz pojazdu jest około 10 osób, w środku 10-15.

SKKP w Nowym Mieście otrzymuje zgłoszenie o wypadku w miejscowości Bąków (gm. Nowe Miasto). Ciągnik siodłowy uderzył w tył autobusu miejskiego kursującego w strefie podmiejskiej. W Komendzie ogłoszony został alarm. Dodatkowo dysponowane są jednostki OSP.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5| 6 |

UWAGA!!! 1! 2! 4! WYJAZD ALARMOWY!!! Bąków, przystanek MZK!!! Zderzenie ciągnika siodłowego z autobusem miejskim!!!

Godzina 22:17 Wyjazd zastępów JRG KP PSP Nowe Miasto.

Nowe Miasto 998. 501-21, 26 i 43 wyjazd do zdarzenia, Bąków. Jakieś informacje?
Zrozumiałem. Zderzenie ciągnika siodłowego z autobusem MZK na przystanku. Mam informację o ok. 30 osobach w autobusie i na przystanku. Także dysponuję Ci OSP, a w razie potrzeby Pluton "MEDYK".
Prawidłowo.

Godzina 22:21 Dojazd zastępów JRG na miejsce wypadku.

998 Nowe Miasto. 501-43 na miejscu. Zderzenie ciężarówki z autobusem miejskim. Na miejscu policja i jeden zrm. Więcej za chwilę.
Przyjąłem.
---
998. 501-21 na miejscu.
Zrozumiałem.
---
26. również na miejscu.
Przyjąłem.

Dowódcy zastępów przeprowadzają rozpoznanie. Wynika z niego, że doszło do najechania ciągnika siodłowego na tył autobusu miejskiego, który stał na przystanku. Według kierowcy w momencie zdarzenia na pokładzie miał ok. 15 pasażerów, na przystanku było 10 osób. Kierowca ciężarówki jechał sam. Wszyscy samodzielnie opuścili pojazdy.
Obrażeń ciała doznało troje pasażerów autobusu, którzy w chwili zdarzenia wysiadali z pojazdu. Osoby te doznały obrażeń głowy w wyniku upadku lub uderzenia w elementy konstrukcji pojazdu. Jedna z pasażerek ma uraz kończyny górnej (prawdopodobnie złamanie). Wszyscy już pod opieką zrm.

998 Nowe Miasto! Zgłoś się dla 501-13!
Nowe Miasto dla 13!
Najechanie ciągnika siodłowego na tył autobusu miejskiego na przystanku. W autobusie było 15 pasażerów i kierowca, 10 osób na przystanku. Kierowca ciężarówki jechał sam. Mamy trzy osoby poszkodowane z autobusu. Wszyscy pod opieką zm. Na miejscu mam teraz dwie karetki i załogę policji. My zajmujemy się zabezpieczeniem miejsca, odłączeniem zasilania w pojazdach i drobnymi wyciekami.
Zrozumiałem. Jak będziesz wiedział ile osób będzie zabieranych do szpitala to przekaż.
Na tą chwilę co najmniej 3 osoby będą zabierane. Pozostali zostają na miejscu do dyspozycji policji.
Zrozumiałem. 02 wybiera się do Ciebie. Zadysponować coś jeszcze?
Siły i środki na miejscu są wystarczające.
Prawidłowo.

Droga jest zablokowana poprzez ustawienie wozów ratowniczych i pojazdów policji. Rozstawiono również pachołki. Strażacy odłączają akumulatory w pojazdach, wyciągają na zewnątrz i odkładają w bezpieczne miejsce. Uczestników zdarzenia, którzy nie wymagają pomocy medycznej zebrano w jednym miejscu, by mieć ich na uwadze.

Godzina 22:25 Na miejscu mamy zastęp OSP z Nowego Miasta. Już wyjeżdża do nas komendant.

998 Nowe Miasto! 500-90 zgłaszam wyjazd. Bąków, wypadek drogowy.
Zrozumiałem.

Godzina 22:30 500-02 na miejscu. Orientuje się w sytuacji.

998 Nowe Miasto. 500-90 na miejscu.
Zrozumiałem.

W tym czasie z miejsca zdarzenia odjeżdża pierwszy zrm z osobą poszkodowaną. Dojechał również trzeci zespół. Strażacy w tym czasie neutralizują niewielkie wycieki płynów. MZK organizuje drugi autobus, w którym pasażerowie zaczekają na zakończenie działań. Droga w dalszym ciągu zamknięta.

Godzina 22:35

998 Nowe Miasto. Zgłoś się dla 500-02!
Zgłaszam się!
Podaję ci sytuację na ten moment. Mamy trzy osoby poszkodowane. Pasażerowie autobusu miejskiego. Jedna osoba pojechała już do szpitala. Pozostałe 24 osoby bez obrażeń zostają na miejscu. Policja zadysponowała już autobus zastępczy dla pasażerów. Akumulatory odłączony, chłopaki zneutralizowali wycieki płynów. Teraz zabezpieczamy miejsce i udzielamy wsparcia uczestnikom pozostałym na miejscu wypadku.
Zrozumiałem. Będziesz mógł odesłać jeden zastęp do komendy czy organizować dyżur domowy?
Za chwilę odeślę Ci "dwójkę".
Prawidłowo.

Godzina 22:40 Drugi zastęp już się zwinął. Gotów do odjazdu. Z miejsca odjeżdża też druga i trzecia karetka.

998 Nowe Miasto. Zgłoś się dla 501-26!
Nowe Miasto dla 26!
Zgłaszam zakończenie działań, wracamy do jednostki.
Zrozumiałem.

Policja rozpoczyna czynności dochodzeniowe. Działania strażaków polegają na zabezpieczeniu miejsca.

Godzina 22:55 Dojazd autobusu zastępczego MZK. Chwilę później jeden pas ruchu został odblokowany, puszczono ruch wahadłowo.

Godzina 0:00 Po zakończeniu czynności, zabezpieczeniu rzeczy należących do pasażerów autobusu dostajemy zgodę na sprzątanie. Pojazdy zostały odholowane, my usuwamy z jezdni pozostałości po kolizji oraz rozsypany sorbent. 500-02 wraca do komendy.

Godzina 0:30 Zakończenie działań.

998 Nowe Miasto! Zgłoś się dla 501-13!
Zgłaszam się.
Zakończyliśmy działania na miejscu. Ruch na drodze przywrócony. Wracamy do jednostki.
Zrozumiałem.

Godzina 0:35 Zastępy w Komendzie.

998 Nowe Miasto. 501-21 i 43 w Komendzie.
Przyjąłem.
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2017, 15:58:54 wysłana przez Ryki112 »
nadbryg. Komendant Główny PSP, Administrator. Przekazania i ZSR

wszelka władza pochodzi od Boga i bunt wobec władzy ustanowionej nie może być usprawiedliwiona!

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Październik 2017, 17:08:11 »
Prawidłowo.

+ 9 tys.
= 102 tys.

20:59 - wyczuwalny zapach gazu na klatce schodowej bloku mieszkalnego.
00:38 - pożar kontenera na śmieci.

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • /
« Odpowiedź #63 dnia: 30 Październik 2017, 22:33:26 »
[30/2017]

30.10.2017 / Godzina 20:59 wyczuwalny zapach gazu na klatce schodowej bloku mieszkalnego.

SKKP w Nowym Mieście przyjmuje zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu na klatce schodowej w jednym z bloków na Osiedlu "Fabryczna". W Komendzie ogłoszony został alarm dla plutonu gaśniczego w składzie GBA 2,5/24; GCBA 5/40; SD-37.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

UWAGA!!! 1! 2! 5! WYJAZD ALARMOWY!!! Nowe Miasto, Osiedle "Przemysłowa", blok 4!!! Wyczuwalny zapach gazu na klatce schodowej!!!

Godzina 21:00 Szybki zjazd na dół, przebranie i wyjazd zastępów. Dyżurny powiadamia o zdarzeniu policję oraz pogotowie gazowe.

Nowe Miasto 998! 501-21 zgłaszam wyjazd. Osiedle "Przemysłowa" 4.
Przyjąłem. "Przemysłowa" 4, w środkowej klatce. Policja i pogotowie gazowe powiadamiane.
Zrozumiałem.
---
998 Nowe Miasto 26. wyjeżdża.
Przyjąłem.
---
998. 501-51 zgłaszam wyjazd.
Przyjąłem.

Godzina 21:04 Dojazd zastępów na miejsce. Obecny jest już patrol policji.

Nowe Miasto 998! 501-21 na miejscu. Patrol policji na miejscu. Za chwilę sytuacja.
Zrozumiałem.
---
998. 501-26 na miejscu.
Przyjąłem.
---
501-51 na miejscu.
Przyjąłem.

Dowódcy przeprowadzają rozpoznanie. Zabrali ze sobą detektory wielogazowe. Pozostali zabezpieczają teren działań. Po wejściu do klatki schodowej dało się wyczuć nieprzyjemny zapach nawaniacza gazu, ale pomiar nie wykazał przekroczenia dgw.
Strażacy razem z policjantami szukają źródła zapachu, rozpoczynając od sprawdzenia instalacji w piwnicy budynku, a następnie na wszystkich kondygnacjach i w mieszkaniach.

Godzina 21:06

998 Nowe Miasto dla 01-13!
Zgłaszam się.
Podaję Ci sytuację na ten moment. Blok mieszkalny, trzypiętrowy. Po wejściu do środkowej klatki, rzeczywiście odczuwalny jest zapach nawaniacza stosowanego z gazem ziemnym, natomiast nie stwierdziliśmy na detektorach przekroczenia dgw. Sprawdzamy teraz budynek, szczelność instalacji na wszystkich kondygnacjach oraz w mieszkaniach, jednocześnie wietrzymy klatkę. Powiedz mi co z gazownikami?
Dyspozytorka z gazowni powiedziała mi, że zespół już wyjechał, powinni być za chwilę.
Przyjąłem. Póki co bez żadnych niepokojących objawów.
Prawidłowo. Siły i środki masz wystarczające?
Oczywiście wystarczające. Odeślę Ci niedługo drabinę i dwójkę.
Przyjąłem.

Godzina 21:09 Niewiele czasu zajęło służbom ustalenie źródła całego zamieszania (a zarazem sprawcy). Niepokorny Zdzichu spod piętnastki wymieniał butlę gazową 11kg (od dawna nie przyjmuje wyjaśnień, że nie wolno). Nie dokręcił zaworu i resztki uwolniły się na zewnątrz. Sprawa została przekazana policji, a my kontynuujemy działania, żeby wszystko zweryfikować.

998 Nowe Miasto dla 13!
Zgłaszam się!
Źródłem gazu była prawdopodobnie butla propan-butan. Taka 11-kilogramowa, którą wymieniał jeden z mieszkańców. Pogotowie gazowe niech dojedzie dla pewności. My kontynuujemy sprawdzanie i wietrzenie budynku. Póki co wszystko w porządku.
Dobra, zrozumiałem. Zespół powinien być za chwilę.
Słyszę sygnały, chyba dojeżdżają.
Przyjąłem.

Po dojeździe na miejsce zespół pogotowia gazowego zajął się sprawdzeniem szczelności instalacji w budynku. Pomiary sprzętem detekcyjnym nie wykazały niczego niepokojącego.

Godzina 21:20 Sprawdzenia jeszcze trwają, jednak kdr zdecydował o odesłaniu "dwójki" i "piątki".

998 Nowe Miasto. Zgłoś się dla 501-51!
Zgłaszam się.
Decyzją kdr kończymy działania, wracamy do komendy.
Zrozumiałem.
---
998 Nowe Miasto dla 501-26!
Zgłaszam się.
My również kończymy, wracamy do jednostki.
Przyjąłem.

Godzina 21:25

998. 501-51 w komendzie.
Zrozumiałem.
---
998. 26 w jednostce
Zrozumiałem.

Godzina 22:00 Strażacy i gazownicy sprawdzili wszystkie pomieszczenia oraz instalację od dołu do góry nie stwierdzając zagrożenia. Obiekt został przewietrzony. Po zwinięciu sprzętu działania zastępu zakończono.

998 Nowe Miasto dla 1-13!
Nowe Miasto dla 13.
Sprawdziliśmy razem z gazownikami cały budynek. Żadnych nieszczelności nie stwierdziliśmy, budynek został przewietrzony i przekazany.
Zrozumiałem, czyli za chwilę kończycie?
Tak, za chwilę zgłoszę koniec działań.
Przyjąłem.

Godzina 22:10 Koniec działań.

998 Nowe Miasto! Zgłoś się dla 501-21!
Zgłaszam się.
Zgłaszam zakończenie działań. Wracamy do jednostki.
Zrozumiałem.

« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2017, 22:33:17 wysłana przez Ryki112 »

wszelka władza pochodzi od Boga i bunt wobec władzy ustanowionej nie może być usprawiedliwiona!

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • /
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Listopad 2017, 20:33:24 »
[31/2017]

31.10.2017 / Godzina 00:38 pożar kontenera na śmieci.

Dyżurny KPP przekazuje do SKKP PSP zgłoszenie o pożarze kontenera na śmieci na cmentarzu komunalnym. W Komendzie ogłoszono alarm dla pierwszego zastępu.

UWAGA!!! Zastęp pierwszy! WYJAZD ALARMOWY!!! Nowe Miasto, ul. Wiązów. Cmentarz komunalny, brama północna!!! Pożar kontenera na śmieci!!!

Godzina 0:40 Załoga pierwszego zastępu zjechała na dół i przygotowała się do wyjazdu.

998 Nowe Miasto. 501-21 zgłasza wyjazd. Ulica Wiązów, cmentarz.
Przyjąłem. Na pomoc jedzie do was też patrol policji.
Przyjąłem.

Godzina 0:43 Zastęp dojeżdża na miejsce.

998 Nowe Miasto. 501-21 na miejscu. Mamy pożar metalowego kontenera na śmieci, pojemność ok. 1000 litrów przy bramie głównej, północnej.
Zrozumiałem. Policja na miejscu?
Nie jeszcze ich tutaj nie ma.
Przyjąłem.

Zabezpieczenie miejsca zdarzenia ograniczamy do pozostawienia wozu z włączonymi światłami. Przed rozpoczęciem działań strażacy napotykają na małe utrudnienie, w postaci bramy wjazdowej zamkniętej na łańcuch i kłódkę. Ratownicy rozwijają więc linię szybkiego natarcia. W tym samym czasie dowódca zastępu przecina kłódkę nożycami do prętów.

998 Nowe Miasto dla 501-13!
998 dla 13!
Słuchaj, brama wjazdowa na cmentarz jest zamknięta łańcuchem na kłódkę, także będziemy to przecinali. Ponadto rozwijamy szybkie natarcie i podamy prąd wody w natarciu. Siły i środki wystarczające.
Zrozumiałem.

Po otwarciu bramy dowódca z drugim ratownikiem odsuwają niezajęte pożarem kontenery. Następnie przewracają ten, którego zawartość się pali i rozgarniają wysypane śmieci. Są to przeważnie tworzywa sztuczne w postaci zużytych wkładów, wiązanek i wieńców oraz inne ozdoby.
Przodownik zalewa wszystko prądem wody z linii szybkiego natarcia co pozwoliło na w miarę szybką lokalizację pożaru.
Śmieci są rozgarniane widłami i dalej przelewane wodą. I tak do usunięcia wszystkich zarzewi.

Godzina 0:55 Działania gaśnicze można zakończyć. Ratownicy zmiatają rozsypane śmieci na jedną stertę. W międzyczasie dojechał patrol policji. O zdarzeniu powiadomiono zarządcę cmentarza. Rano przyjedzie ekipa, która uprzątnie cały bałagan. Ratownicy zwijają już linię.

Nowe Miasto 998 dla 1-13!
Nowe Miasto dla 13.
Sytuacja opanowana, powoli kończymy działania. Patrol policji przed chwilą dojechał na miejsce.
Zrozumiałem. Powiadomiłem zarządcę cmentarza. W ciągu dnia będą sprzątali.
Prawidłowo.

Godzina 1:04 Szybkie tankowanie z sieci hydrantowej. Sprzęt zwinięty, działania zakończone. KDR wystawił przekazanie miejsca zdarzenia policjantom. Można wracać do komendy.

Nowe Miasto 998. 501-21 zakończył działania, wracamy do jednostki.
Zrozumiałem.

Godzina 1:09

Nowe Miasto 998. 501-21 w komendzie.
Przyjąłem.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2017, 23:44:22 wysłana przez Ryki112 »

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Listopad 2017, 13:28:55 »
+ 12 tys.
= 114 tys.

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Listopad 2017, 20:45:50 »
14:39 - pożar mieszkania w bloku socjalnym, wewnątrz są dwie osoby.
20:44 - uruchomiony alarm ppoż. w jednym z zakładów przemysłowych.

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • /
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Listopad 2017, 00:01:45 »
[32/2017]

23.11.2017 / Godzina 14:39 pożar mieszkania w bloku socjalnym, wewnątrz są dwie osoby.

Wojewódzkie CPR przesyła formatkę z informacją o pożarze mieszkania w blogu socjalnym na Wólce w Nowym Mieście. Według informacji wewnątrz znajdują się dwie osoby. Po odebraniu zgłoszenia, dyżurny dysponuje pluton do zdarzenia.

UWAGA!!! 1! 2! 5! WYJAZD ALARMOWY!!! Nowe Miasto, Wólka 54D!!! Pożar mieszkania na piętrze!!!

Obsada zmiany porzuciła wykonywane obowiązki i przygotowuje się do wyjazdu.

Godzina 14:40 Wyjazd do zdarzenia.

998 Nowe Miasto! 501-21 zgłasza wyjazd Wólka 54D, pożar mieszkania.
Przyjąłem.
998. 1-26 zgłasza wyjazd.
Przyjąłem.
Nowe Miasto 998. 501-51 zgłasza wyjazd.
Zrozumiałem.
---
501-21! Zgłoś się dla 998!
Zgłaszam się.
Pożar jest w mieszkaniu na piętrze, środkowa klatka. W środku mają być dwie osoby. Alarmuję wam OSP do pomocy. Policja i pogotowie powiadomione.
Przyjąłem.

Godzina 14:43 Zastępy JRG na miejscu. OSP zastępem GBARt 2,5/16 w drodze.

998 Nowe Miasto! 501-21 na miejscu. Przez uchylone okno w mieszkaniu widać małe zadymienie. Patrol policji na miejscu. Sytuacja za chwilę.
Zrozumiałem.
---
998. 501-26 na miejscu.
Przyjąłem.
---
51 również.
Przyjąłem.

Dowódcy przeprowadzają wstępne rozpoznanie. Wynika z niego tyle, że z mieszkania na pierwszym piętrze na zewnątrz wydobywa się smużka dymu. Innych oznak pożaru brak. KDR wysyła rotę z pierwszego zastępu do budynku w celu przeprowadzenia szczegółowego rozpoznania. Ratownicy ubrali już aparaty ochrony układu oddechowego. Kolejni ratownicy sprawiają linię gaśniczą od samochodu GBA, która zostanie podłączona do suchego pionu SD-37.
Załoga SD sprawdza możliwość rozstawienia drabiny mechanicznej, po czym przygotowuje ją do użytku. Linia gaśnicza podłączona do SD-37, montaż dwp z nasadą 52 w koszu. Do nasady podpięty zostaje odcinek W-52 zakończony prądownicą wodną.

Godzina 10:45 Rota I w koszu SD jedzie na górę. W tym czasie drugi zastęp udaje się na klatkę schodową. Strażacy zabrali torby PSP-R1.

Godzina 10:46 Ratownikowi z kosza udaje się przełożyć rękę i otworzyć okno. Rota wchodzi do środka. Kierowca GBA nawadnia linię egaśniczą.
Rota w mieszkaniu rozpoznaje sytuację. Jak się okazuje przyczyną zamieszania jest garnek na kuchence gazowej. Przodownik roty zakręca gaz. Ratownicy przeszukują wszystkie pomieszczenia. Już w przedpokoju trafiają na leżącą nieprzytomną kobietę, która jest ewakuowana na klatkę schodową.

Godzina 14:47 Po otwarciu mieszkania rota przekazuje poszkodowaną oczekującym tam ratownikom i wraca, by kontynuować działania. W jednym z pokoi na łóżku znajdują przytomnego, wystraszonego mężczyznę. On również jest ewakuowany na zewnątrz i trafia pod opiekę drugiego zastępu.
Rota wraca do mieszkania, by dokończyć przeszukiwanie. Więcej poszkodowanych nie znaleziono, więc ratownicy przystępują do chłodzenia garnka wodą z kranu. Otwierane są wszystkie okna w mieszkaniu, w celu przewietrzenia lokalu.
Dojazd zastępu OSP.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2018, 00:15:59 wysłana przez Ryki112 »

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • /
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Listopad 2017, 00:01:57 »
20:44 - uruchomiony alarm ppoż. w jednym z zakładów przemysłowych.

Offline Sonic X

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 164
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Grudzień 2017, 12:02:24 »

Zdrowych, wesołych i pogodnych świąt przeżywanych w cieple rodzinnej atmosfery oraz szczęścia i pomyślności w nowym, 2018 roku składa grono moderatorów i administratorów portalu www.esluzba.com.pl

Jako skromny prezent, na konto jednostki wpływa 75 tys

Budżet: 189 tys

Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna