Komenda Powiatowa PSP w Nowym Mieście

Autor Wątek: Komenda Powiatowa PSP w Nowym Mieście  (Przeczytany 5862 razy)

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 113
  • /
    • Prywatna Galeria Ratownicza
  • Gadu-Gadu: 5233938
  • Jednostka JRG: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
  • Jednostka ZSR: [klik]
Odp: Komenda Powiatowa PSP w Nowym Mieście
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Luty 2017, 23:32:00 »
Zgodnie z dyspozycją moderatora trzy dowolne...

Godzina 9:24 Pożar 11-kilogramowej butli z gazem propan-butan.
Godzina 19:00 Tlenek węgla w domu jednorodzinnym. ZRM na miejscu.
Godzina 6:32 Wypadek drogowy, zderzenie dwóch aut osobowych. Jedno poza jezdnią, zaczyna się palić.
nadbryg. Komendant Główny PSP, Administrator. Przekazania i ZSR

wszelka władza pochodzi od Boga i bunt wobec władzy ustanowionej nie może być usprawiedliwiona!

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • /
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Luty 2017, 23:36:27 »
[007/2017]

17.02.2017 / Godzina 9:24 Pożar 11-kilogramowej butli z gazem propan-butan.

Dyżurny operacyjny przyjmuje z WCPR w Wirtulandzie formatkę ze zgłoszeniem o zdarzeniu na ulicy Kwiatowej w Nowym Mieście. Załącza alarmowanie na podziale bojowym.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

UWAGA!!! 1! 2! WYJAZD ALARMOWY!!! Nowe Miasto, ulica Kwiatowa xx!!! Pożar butli z gazem propan-butan!!!

Godzina 9:25 Załoga gotowa do wyjazdu.

Nowe Miasto 998. 501-21 zgłasza wyjazd. Kwiatowa.
Przyjąłem.
---
1-25 zgłasza wyjazd.
Zrozumiałem.
---
501-21 dla 998 Nowe Miasto!
21!
Informacja sprzed chwili. Butla została wyniesiona na zewnątrz. W dalszym ciągu jest płomień. Poszkodowana jest kobieta. Dysponuję do pomocy zespół ratownictwa medycznego i policję.
Zrozumiałem. Wiesz coś więcej o obrażeniach?
Wiem tylko, że poparzona. Nic dokładnie nie wiem.
Przyjąłem. Za chwilę będziemy na miejscu.

Godzina 9:27 Dojazd zastępów na miejsce zdarzenia. Wozy zatrzymano na jezdni przy posesji.

Nowe Miasto 998. 501-21 i 25 na miejscu. Sytuacja za chwilę.
Przyjąłem.

W pierwszej kolejności ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wstrzymano ruch na ulicy Kwiatowej w pobliżu posesji. Teren wygrodzono taśmą. Rozwijana jest linia gaśnicza od samochodu GBA (linia główna z odcinków W-75, po rozdzielaczu dwie linie z odcinków W-52 zakończone prądownicami wodnymi PWT-52. Dowódca zmiany z zastępcą na rozpoznaniu.

Nowe Miasto 998 dla 1-13!
Zgłasza się Nowe Miasto.
Pożar 11-kilogramowej butli z gazem propan-butan. Jak mówiłeś wyniesiona na zewnątrz. W tej chwili chłodzimy butlę oczekujemy na wypalenie się gazu. Ponadto. Jedna osoba poszkodowana z oparzeniami I i II stopnia kończyn górnych w przedramieniu. Poza tym 4 osoby - w tym dwoje dzieci - ewakuowały się na zewnątrz, bez obrażeń. Wprowadzę jedną rotę do budynku, żeby sprawdzili czy nic się tam nie dzieje. Czekamy na policję i pogotowie.
Zrozumiałem. Pogotowie i policja w drodze. Podesłać Ci coś jeszcze?
Nie, damy radę. Siły i środki wystarczające.
Zrozumiałem.

Pierwszy ratownik z pierwszą linią gaśniczą zajmuje się chłodzeniem płonącej butli z gazem. Dodatkowym czynnikiem chłodzącym jest zalegający na posesji śnieg, na który rzucono butlę. Zastępca dowódcy zmiany z drugim ratownikiem po sprawieniu drugiej linii gaśniczej w aparatach ochrony układu oddechowego udają się do budynku i sprawdzają czy nie doszło tam przypadkiem do przerzutu ognia na jakieś elementy wyposażenia. Sprawdzono też pomieszczenia pod kątem tlenku węgla. Znaleziono oczywiście nic ciekawego i rota została wycofana do pomocy na zewnątrz.
W tym czasie kdr do przyjazdu zespołu PRM zajął się opatrywaniem poszkodowanej kobiety opatrunkami hydrożelowymi. Udzielał również wsparcia psychologicznego i cieplnego. Kierowca GBA obsługuje autopompę.
Policjanci po przybyciu zajmują się osobami, które nie zostały poszkodowane. Po wyjściu roty ewakuowani wchodzą do środka po ciepłą odzież wierzchnią.

Godzina 9:35 ZRM "P" na miejscu. Ratownicy przejmują poszkodowaną kobietę. Po wdrożeniu podstawowych procedur zabierają na SOR szpitala powiatowego. Strażacy w dalszym ciągu chłodzą butlę. Podłączono zasilanie od najbliższego hydrantu.

Godzina 10:05 Gaz z butli wypalił się. Po uzupełnieniu wody w zbiorniku można zwijać linie. Do pracy przystąpią policjanci i inni biegli. Kierujący działaniem ratowniczym przystępuje do zbiera potrzebne mu informacje oraz wystawia przekazanie terenu działań.

Godzina 10:25 Strażacy kończą działania. Odjazd do bazy.

Nowe Miasto 998. Zgłoś się dla 501-21!
Nowe Miasto się zgłasza.
Miejsce zdarzenia przekazane właścicielowi. Policjanci przystępują do czynności dochodzeniowych. My wracamy do jednostki.
Zrozumiałem.
---
Nowe Miasto 998 dla 501-25.
Zgłaszam się.
Kończymy działania, wracamy do jednostki.
Przyjąłem.

Godzina 10:30

501-21 i 25 w Komendzie. Proszę bramy.
Przyjąłem, otwieram.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2017, 15:39:56 wysłana przez Ryki112 »

wszelka władza pochodzi od Boga i bunt wobec władzy ustanowionej nie może być usprawiedliwiona!

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • /
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Luty 2017, 23:53:48 »
[008/2017]

17.02.2017 / Godzina 19:00 Tlenek węgla w domu jednorodzinnym. ZRM na miejscu.

Dyżurny operacyjne przyjmuje zgłoszenie od dyspozytora medycznego PRM w Wirtulandzie o tlenku węgla obecnym w pomieszczeniach domu jednorodzinnego w miejscowości Chrząszczyrzewoszyce (Gmina Witoszyce). Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego prosi o wsparcie. Dyżurny załącza alarm na podziale bojowym.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

UWAGA!!! 1! WYJAZD ALARMOWY!!! Chrząszczyrzewoszyce xx, Gmina Witoszyce!!! Tlenek węgla w budynku mieszkalnym!!!

Godzina 19:01 Załoga gotowa do wyjazdu.

Nowe Miasto 998. 501-21 zgłaszam wyjazd. Powtórz jeszcze raz adres.
Przyjąłem. Chrząszczyrzewoszyce xx. Na miejscu jest zespół pogotowia ratunkowego. W budynku mieszkalnym stwierdzili obecność tlenku węgla.
Prawidłowo.

Godzina 19:03 Po kolejnej informacji od dyspozytora pogotowia dyżurny ponownie załączył alarm na podziale bojowym, a także w OSP Chrząszczyrzewoszyce.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

UWAGA!!! 3! WYJAZD ALARMOWY!!! Chrząszczyrzewoszyce xx, Gmina Witoszyce!!! Tlenek węgla w budynku mieszkalnym!!!

Następnie wywołał zastęp 21.

501-21 dla Nowe Miasto 998.
1-21 na odbiorze.
Mam informację z pogotowia, że tam jest pięć osób poszkodowanych. Dosyłam Ci drugi zastęp i OSP Chrząszczyrzewoszyce. W drodze są dodatkowo dwa zrm i policja.
Prawidłowo.

Godzina 19:04 Wyjazd drugiego zastępu. Dyżurny alarmuje OSP Nowe Miasto do zabezpieczenia rejonu operacyjnego.

998 Nowe Miasto. 501-43 zgłasza wyjazd. Chrząszczyrzewoszyce xx.
Zrozumiałem.

Godzina 19:10 Zastęp JRG na miejscu. Wóz stoi przed posesją z włączonymi światłami. Słychać też sygnały wozu jednostki OSP.

Nowe Miasto 998. 501-21 na miejscu. Sytuacja za chwilę, wstępnie widzę dwie osoby w trakcie resuscytacji.
Zrozumiałem. Czekam na rozpoznanie.

Dowódca zmiany z pierwszym ratownikiem przeprowadzają rozpoznanie. Kierowca z drugim ratownikiem pobierają torbę PSP-R1 i udają się do pomocy zespołowi PRM przy rescuscytacji (obsługa worka samorozprężalnego na przemian z uciskaniem klatki piersiowej). Po dojeździe OSP ratownicy zajmą się pomocą w ogarnięciu poszkodowanych. Chodzi o prowadzenie tlenoterapii, zapewnienie wsparcia psychicznego i komfortu cieplnego. Po rozpoznaniu ratownik dołącza do opieki nad poszkodowanymi.

Godzina 19:12

Nowe Miasto 998 dla 501-13!
Nowe Miasto się zgłasza!
Mamy pięć osób poszkodowanych, w tym dwie nieprzytomne w trakcie resuscytacji. Nasi strażacy wspomagają tutaj zespół pogotowia. Ponadto trzy osoby przytomne z objawami podtrucia. Podajemy tlen. Pomiarów jeszcze nie robiliśmy, czekam na dojazd większych sił i środków. OSP na miejscu.
Zrozumiałem. Czyli dodatkowe zespoły pogotowia nie dojechały jeszcze?
Do tej pory nie dojechały.
Zrozumiałem. Spróbuję pospieszyć.

Godzina 19:14 Dojazd zastępu SLRt

Nowe Miasto 998. 501-43 na miejscu.
Zrozumiałem.

Z polecenia KDR-a zastępca dowódcy zmiany i kierowca SLRt ubierają aparaty ochrony układu oddechowego i z detektorem wielogazowym udają się do budynku w celu przeprowadzenia pomiarów, a także poszukiwania źródła ulatniającego się czadu.
Przed budynkiem ciągle trwa walka o życie dwojga poszkodowanych. Medycyny ze strażakami ramię w ramię robią co tylko mogą, by przywrócić funkcje życiowe poszkodowanym.

Godzina 19:20 Dojazd dwóch kolejnych zespołów PRM. Medycy przejmują lżej poszkodowane osoby.

Rota pracująca w budynku przeprowadziła pomiary tlenku węgla w pomieszczeniach. Wskazania różne, natomiast najwięcej tlenku węgla stwierdzono w kotłowni i w pomieszczeniu kuchennym bezpośrednio nad nią. Piec wygaszono, palenisko wygarnięto. Wszystko wyniesiono na zewnątrz i zalano wodą pobraną ze studni. Ratownicy w trakcie pomiarów otwierali okna by usprawnić wietrzenie pomieszczeń. Dodatkowo na zewnątrz ustawiono wentylator.

Godzina 19:35 Pierwsze dwie osoby jadą alarmowo do szpitala na obserwację. Doktór przerywa nieskuteczną resuscytację mężczyzny w wieku 60-lat. Druga resuscytacja niedługo później kończy się powodzeniem. Kobieta w wieku 55 lat nie odzyskała przytomności. Również jedzie na SOR szpitala powiatowego. Trzeci zespół zabierze ostatniego poszkodowanego, przytomnego w dosyć dobrej formie, pierw doktór wystawi akt zgonu.

Godzina 19:39

Zgłaszam się.
Będziemy mieli jeden zgon. Dane podam Ci później telefonicznie. Ponadto, cztery osoby poszkodowane jadą do szpitala. Jedna po resuscytacji, nieprzytomna, pozostałe trzy przytomne. W tej chwili mam już zrobione pomiary. Największe stężenie było w kotłowni. Piec został wygaszony, palenisko wygarnięte. Obecnie wietrzymy pomieszczenia.
Zrozumiałem. Czekam na telefon.

KDR po zebraniu wszystkich danych wykonał telefon do Stanowiska Kierowania w celu przekazania informacji, których nie puszcza się w eter. Dodał również.

Godzina 20:00 Kolejny pomiar wykazał brak obecności tlenku węgla w pomieszczeniach. Strażacy zakończyli działania pozostawiając jeszcze otwarte okna. Policjanci rozstawili parawan osłaniający truposza. Na transicie uruchomiono maszt oświetleniowy, w celu oświetlenia terenu działań prowadzonych przez policję i prokuratora.

Godzina 20:15 Prokurator na miejscu wykonuje swoje czynności. Dowódca zmiany spisał wszystkie dane i wraca ze swoim zastępem do komendy. Jednostka OSP również. Zastęp SLRt zostaje do zakończenia działań.

Nowe Miasto 998 dla 501-21!
Na odbiorze Nowe Miasto.
Zgłaszam zakończenie działań na miejscu. Zastęp SLRt zostaje do zakończenia czynności prokuratorskich. OSP również kończy.
Zrozumiałem. Wracajcie.

Godzina 20:30

Nowe Miasto 998. 501-21 na miejscu w Komendzie.
Przyjąłem.

Godzina 21:30 Zwłoki denata zabezpieczono i zabrano do zakładu medycyny sądowej. Zastęp 43. zwija się do komendy.

Nowe Miasto 998 dla 501-43!
Zgłaszam się.
Zakończyłem działania w Chrząszczyrzewoszycach. Wracamy do jrg.
Zrozumiałem.

Godzina 21:45

Nowe Miasto 998. 501-43 w komendzie, prosi bramę 3.
Przyjąłem, otwieram.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2017, 22:58:19 wysłana przez Ryki112 »

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • /
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Luty 2017, 23:54:01 »
[009/2017]

18.02.2017 / Godzina 6:32 Wypadek drogowy, zderzenie dwóch aut osobowych. Jedno poza jezdnią, zaczyna się palić.

WCPR w Wirtulandzie rozsyła formatkę z informacją o wypadku drogowym na drodze krajowej 99 /195 km/. Doszło tam do zderzenia się dwóch aut osobowych. Dyżurny załącza alarm na podziale bojowym.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

UWAGA!!! 1! 3! WYJAZD ALARMOWY!!! 195 kilometr drogi krajowej 99. Wypadek drogowy, zderzenie dwóch aut osobowych!!!

Godzina 6:34 Wyjazd zastępów do zdarzenia.

Nowe Miasto 998. 501-43 zgłasza wyjazd.
Zrozumiałem.
---
998 Nowe Miasto 501-21 zgłasza wyjazd.
Przyjąłem.
---
501-43 i 21. Jak wyjedziecie z miast kierujcie się w stronę Warszawy. Do pomocy dysponuję Wam OSP z Witoszyc.
21. przyjął.
43. również.

Godzina 6:42 Dojazd zastępów na miejsce zdarzenia.

Nowe Miasto 998. 501-43 na miejscu. Mamy tu zderzenie dwóch aut osobowych. Jedno poza drogą, objęte pożarem. Pas w kierunku Warszawy zablokowany.
Zrozumiałem.
---
998 Nowe Miasto. 501-21 na miejscu. Za chwilę pełna sytuacja.
Zrozumiałem.

Dowódcy udają sie na rozpoznanie. Kierowcy zabezpieczają miejsce rozstawiając pachołki. Rota dostała polecenie rozwinięcia linii gaśniczej z redukcją na nasadzie tłocznej samochodu GBA, zakończonej prądownicą pianową.

Godzina 6:44

998 Nowe Miasto dla 501-13.
Nowe Miasto na odbiorze.
Zderzenie dwóch samochodów osobowych. Jedno częściowo blokuje pas ruchu w stronę Warszawy, drugie poza drogą, stoi w ogniu. Dwie osoby poszkodowane pod opieką zespołów PRM, prawdopodobnie pojadą do szpitala. Z moich ustaleń innych uczestników nie było. Rozwinęliśmy linię gaśniczą, podajemy prąd piany ciężkiej w natarciu na płonące auto. Witoszyce i ruch drogowy na miejscu.
Zrozumiałem. Jakieś utrudnienia w ruchu występują?
W tej chwili blokujemy pas w kierunku Warszawy, ruch odbywa się wahadłowo, pod nadzorem policjantów.
Zrozumiałem.

Druhowie z OSP mają rozwinąć linię gaśniczą wodną, z której będą później dogaszać auto. Po zabezpieczeniu miejsca, zastępca dowódcy zmiany i kierowca SLRt zajmują się neutralizacją wycieku płynów eksploatacyjnych sorbentem.

Godzina 7:00 Kierowcy aut zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania. Strażacy ugasili pożar auta, który obejmował komorę silnika i wnętrze pojazdu. Teraz ochotnicy dogaszają auto, usuwają nadpalone wyposażenie. Rozlane płyny zneutralizowano. Po wystawieniu przekazania strażacy będą kończyli akcję.

Godzina 7:20 Działania zakończone, dane spisane, miejsce przekazane. Ratownicy zwinęli cały sprzęt, wracamy do koszar kończyć służbę.

Nowe Miasto zgłasza się.
Zakończyliśmy działania przy wypadku. Wracamy do JRG.
Zrozumiałem. Spisałeś wszystko?
Tak wszystko spisane. Aha. W tej chwili ruch odbywa się już płynnie.
Prawidłowo.
---
Nowe Miasto dla 1-43!
Zgłasza się Nowe Miasto.
Działania zakończone, wracamy do bazy.
Przyjąłem.

Godzina 17:32

Nowe Miasto 998. 501-21 i 43 w Komendzie.
Przyjąłem
.
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2017, 18:39:35 wysłana przez Ryki112 »

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 36
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Luty 2017, 18:21:14 »
Dobra Ryki bo tutaj powstał mały bajzel więc wypisz co mam uaktualnić w poście moderatora
Następna sprawa jeszcze raz co mam sprzedać czy wycenić i co ocenić bo wiesz że ciężko jest pozbierać po kimś jednostki i to później ogarnąć kiedy jeszcze tyle spraw na głowie

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • /
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Luty 2017, 18:44:21 »
Do oceny:
http://esluzba.com.pl/index.php?topic=15957.msg210929#msg210929
http://esluzba.com.pl/index.php?topic=15957.msg211200#msg211200
http://esluzba.com.pl/index.php?topic=15957.msg211201#msg211201
http://esluzba.com.pl/index.php?topic=15957.msg211202#msg211202
http://esluzba.com.pl/index.php?topic=15957.msg211269#msg211269
http://esluzba.com.pl/index.php?topic=15957.msg211270#msg211270
http://esluzba.com.pl/index.php?topic=15957.msg211271#msg211271

Do posta moderatorskiego trzeba wpisać pojazdy i przyczepkę agregat proszkowy:

501[Y]21 - GBA 2,5/24 Renault Midlum --> 320 tys. 19.01.2017/ start jednostki
501[Y]25 - GCBA 6/32 Jelcz 004 --> 265 tys. 19.01.2017/ start jednostki
501[Y]43 - SLRt Ford Transit --> 210 tys. 19.01.2017/ start jednostki
501[Y]51 - SD-37 Iveco Magirus --> 380 tys. 19.01.2017/ start jednostki
501-P01 - Przyczepka agregat proszkowy AP-250 -->   75 tys. 19.01.2017/ start jednostki
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2017, 18:54:16 wysłana przez Ryki112 »

Offline 112OSP998

• Starszy Moderator
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 36
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Luty 2017, 00:11:06 »
Ocena Akcji

Akcje prawidłowo daję 56 tys za wszystkie

Budżet 62 tys

Wozy wpisane do PB można dysponować

Akcje

Alarm bombowy w budynku Sądu
Roztopy śniegu, doszło do zalań trzech różnych ulic można powiedzieć że w jednym czasie
Kolizja z udziałem autobusu oraz pługopiaskarki

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • /
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Luty 2017, 09:21:13 »
[010/2017]

20.02.2017 / Godzina 8:02 Alarm bombowy w budynku Sądu

Dyżurny operacyjny otrzymuje informację o zdarzeniu od dyżurnego KPP Nowe Miasto.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

UWAGA!!! 1! WYJAZD ALARMOWY!!! Nowe Miasto. Sąd Rejonowy, alarm bombowy w budynku!!!

Strażacy byli jeszcze na garażach. Przygotowują się do wyjazdu. Następnie załoga pierwszego zastępu zajmuje miejsca na samochodzie i udaje się alarmowo na miejsce.

Godzina 8:03 Wyjazd.

Nowe Miasto 998. 501-21 zgłasza wyjazd do Sądu.
Zrozumiałem. Policjanci mają być już na miejscu.
Prawidłowo.

Godzina 8:04 Dojazd zastępu na miejsce.

Nowe Miasto 998. 501-21 na miejscu. Przystępujemy do działań, sytuacja za chwilę.
Prawidłowo.

Dowódca z przodownikiem roty na rozpoznaniu. Reszta oczekuje przy wozie na parkingu przed budynkiem. Działania zastępu ograniczać się będą wyłącznie do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i działań policji. Na razie nie ma jeszcze decyzji kierownictwa sądu o ewakuacji.

Z uzyskanych informacji wynika, że w sekretariacie Sądu odebrano wiadomość e-mail z informacją o podłożonej bombie, która ma wybuchnąć o godzinie 11.

Godzina 8:06

Nowe Miasto 998! Zgłoś się dla 501-13!
Na odbiorze 998.
Słuchaj, w sekretariacie Sądu odebrali e-mail z informacją o podłożonej bombie, która ma wybuchnąć o godzinie 11. W tej chwili nie ma jeszcze decyzji Prezesa Sądu Rejonowego o ewakuacji budynku. Na miejscu mam dwa patrole policji. Oczekujemy jeszcze na pirotechnika policyjnego i pieska.
Zrozumiałem. Jak będzie decyzja w sprawie ewakuacji pamiętaj, aby przekazać.
Oczywiście, pamiętam.

Godzina 8:30 Prezes Sądu, po konsultacji z kierownikami poszczególnych komórek organizacyjnych zdecydował, że na razie ewakuacji Sądu nie będzie. Jak stwierdził nie widzi teraz takiej potrzeby. Policjanci przystępują do sprawdzania budynku i terenu wokół.

Nowe Miasto 998. Zgłoś się dla 501-13!
Zgłaszam się.
Decyzja Prezesa Sądu jest taka, że na razie ewakuacji budynku nie będzie. Policjanci przeszukują już obiekt, my zabezpieczamy miejsce działań.
Zrozumiałem. Jakby coś się zmieniało dawaj znać.
Prawidłowo.

Sprawdzeniu podlega każde pomieszczenie. W przypadku sal rozpraw, na których odbywają się właśnie rozprawy zarządzane są stosowne przerwy.
Strażacy przez cały ten czas nudzą się w wozie.

Godzina 10:00 Poszukiwania trwają. Obecnie zarządzono przerwę w pracy Sądu związaną z koniecznością wyłączenia mediów w budynku. Wszyscy wychodzą na zewnątrz.

Zgłaszam się.
Mamy teraz decyzję o wstrzymaniu pracy Sądu, z tego względu, że trzeba będzie wyłączyć media. Tak więc wszyscy opuszczają budynek. Jak przyjąłeś?
Zrozumiałem, prawidłowo. Ile osób do ewakuacji?
Wstępnie, około 100-130 osób.
Zrozumiałem.

Godzina 10:40 Jako ostatni z budynku wychodzą policjanci, którzy zakończyli przeszukanie wynikiem negatywnym (tzn. bomby nie znaleźli). Odłączane są wszystkie media.

O godzinie 11:00 zgodnie z przypuszczeniem do niczego nadzwyczajnego nie doszło, więc po odczekaniu 30 minut wznowiono pracę Sądu.

Godzina 11:02

501-13! Zgłoś się dla Nowe Miasto 998!
Zgłaszam się!
Jak tam sytuacja?
Nic nie wybuchło. Odczekamy ok. 20-30 minut i będziemy kończyli.
Przyjąłem.

Godzina 11:20 Po zebraniu wszystkich danych zastęp kończy działania. Pozostałe służby również. Sąd wznawia pracę.

Zgłasza się 998!
Kończymy działania na miejscu. Sąd wznawia pracę.
Zrozumiałem. Wracacie.

Godzina 11:22

998 Nowe Miasto. 501-21 w Komendzie.
Zrozumiałem.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2017, 20:29:12 wysłana przez Ryki112 »

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • /
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Luty 2017, 09:21:27 »
[011-013/2017]

20.02.2017 / Roztopy śniegu, doszło do zalań trzech różnych ulic można powiedzieć że w jednym czasie

011 / Godzina 15:24 Zgłoszenie o zalanym skrzyżowaniu ulic Dolnej i Krańcowej. W zagłębieniu zebrała się woda pochodząca z roztopu śniegu i opadu deszczu.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

UWAGA!!! 1! WYJAZD ALARMOWY!!! Nowe Miasto, skrzyżowanie Dolna-Krańcowa!!! Droga zalana wodą!!!

Godzina 15:25 Zastęp gotowy do wyjazdu.

Nowe Miasto 998. 501-21 zgłasza wyjazd.
Przyjąłem.

Godzina 15:27 Zastęp dojeżdża na miejsce zdarzenia. Jak się okazuje woda zebrała się na samym środku skrzyżowania. Znajduje się ono w zagłębieniu. Kanalizacja nie przyjmuje (raczej oddaje) wody.

Dowódca z przodownikiem na rozpoznaniu. Pozostali zabezpieczają miejsce. Wóz ustawiono w poprzek jezdni ulicy Dolnej. Ustawiono również pachołki drogowe. Ponadto mamy patrol policji, który również pomaga w zabezpieczeniu miejsca. Następnie pomocnik z kierowcą przygotowują sprzęt (Niagara-1 i odcinki W-75).

Godzina 15:28

Nowe Miasto 998 dla 21-13!
Zgłaszam się.
Mamy tutaj wodę nagromadzoną w niecce, na samym środku skrzyżowania. Około 30 centymetrów. Na miejscu mam policję, ruch wstrzymany. Będziemy działali Niagarą. W razie możliwości zadysponuj mi jeszcze OSP z pompą szlamową. Ponadto trzeba będzie powiadomić PWiK, bo mi tutaj woda ze studzienki wybija.
Przyjąłem. Na razie działajcie sami, dlatego że OSP zadysponowałem do innego zdarzenia, natomiast mam też sporo zgłoszeń z powiatu. Później zobaczymy jaka będzie sytuacja to się coś podeśle.
Przyjąłem.

Do motopompy podłączono odcinki W-75. Linię wężową skierowano wzdłuż ulicy Krańcowej do znajdującego się w odległości ok. 75 metrów od miejsca zdarzenia rowu melioracyjnego wzdłuż ulicy Długiej. Sporo w nim wody, ale mimo wszystko jest drożny. Po ustawieniu na tafli wody kierowca uruchomił pompę. Nieco wcześniej ratownicy ubrani w wodery zdjęli pokrywę studzienki.
Na efekty trzeba jednak dosyć długo czekać.

Godzina 16:10 Sytuacja zaczyna się w końcu stabilizować. Studzienka na skrzyżowaniu zaczyna przyjmować wodę. To za sprawą interwencji PWiK, polegającej na poprawieniu drożności kanału.
501-13 dla Nowe Miasto 998!
Zgłaszam się.
Mogę zadysponować do Ciebie zastęp OSP Nowe Miasto z motopompą szlamową.
W tej chwili nie ma już takiej potrzeby. Interwencja PWiK nieco pomogła. Studzienka odbiera już wodę, ponadto kontynuujemy pompowanie do rowu na Długiej. Za jakieś 30 minut powinniśmy już kończyć.
Zrozumiałem.

Godzina 17:00 KDR podejmuje decyzję o zakończeniu pompowania. Woda swobodnie spływa do kanalizacji.

Godzina 17:35 Woda ze skrzyżowania spłynęła do studzienki. Strażacy nakładają pokrywę. Następnie zwijają sprzęt.

Zgłasza się 998 Nowe Miasto.
Resztka wody spłynęła już do kanalizacji. Na skrzyżowaniu został już tylko muł naniesiony wraz z wodą. Służby miejskie mają się tym niebawem zająć. Ruch nadal wstrzymany, policjanci zostają na miejscu, my kończymy i wracamy do JRG.
Prawidłowo.

Miejsce zdarzenia przekazano policjantom.

Godzina 17:45

998 Nowe Miasto. Zgłoś się dla 501-21!
Zgłaszam się.
Działania zakończone, sprzęt zwinięty. Wracamy do jednostki.
Zrozumiałem.

Godzina 17:48

Nowe Miasto 998! 501-21 w Komendzie.
Przyjąłem.

012 / Godzina 15:25 Ulicą Zbrojną płynie rwący potok. Studzienki nie odbierają wody.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

UWAGA!!! 2! WYJAZD ALARMOWY!!! Nowe Miasto, ulica Zbrojna!!! Zalana jezdnia!!!

Godzina 15:26 Załoga przygotowana do wyjazdu. Można ruszać.

998 Nowe Miasto. 501-25 zgłaszam wyjazd.
Zrozumiałem.

Godzina 15:30 Zastęp dociera na miejsce.

Nowe Miasto 998. 501-25 na miejscu. Mamy tutaj zalaną połowę szerokości jezdni na odcinku ok. 50 metrów. W zagłębieniach zebrała się woda. Będziemy działali Niagarą.
Zrozumiałem. Dużo tej wody jest?
Ok. 15 centymetrów.
Przyjąłem. Działajcie. Zgłoście zakończenie, może będę miał coś jeszcze dla was.
Prawidłowo.

Kiedy dowódca rozmawiał z dyżurnym, kierowca zabezpieczał miejsce działań rozstawiając pachołki. Teraz obaj ściągają z wozu Niagarę i dwa odcinki W-75. Po złączeniu wszystkiego do kupy, a także po ujawnieniu najbliższej studzienki strażacy przystąpili do pompowania wody.

Działania przebiegły sprawnie. Wystarczyło ok. 40 minut działań i woda znikła. Co istotne nie napływała już.

Godzina 16:10 Wodę odpompowano. Motopompę zapakowano na wóz. Węże zwinięto. Gotowi do odjazdu.

998 Nowe Miasto! Zgłoś się dla 501-25!
Zgłaszam się.
Na Zbrojnej działania zakończone. Pewnie masz coś jeszcze?
Ano mam. Podjechać trzeba do miejscowości Piaski Nowomiejskie. Tam woda z pól przelewa się przez drogę gminną. Na miejscu jest zastęp naszej OSP. Po drodze zajedźcie jednak do Komendy. Weźmiecie zapas paliwa i jednego strażaka.
Zrozumiałem.

[013/2017]

Godzina 16:16 Zastęp odwiedził już Komendę, teraz dociera na miejsce.

Nowe Miasto 998. 501-25 na miejscu.
Zrozumiałem.

Po krótkim rozpoznaniu KDR melduje dyżurnemu.

998 dla 501-25!
Zgłaszam się.
Słuchaj. Woda tutaj napływa pod drogę gminną, póki co jej nie zalewa jeszcze. Rozwiniemy się z Niagarą i wspomożemy przepompowanie wody na drugą stronę. Myślę, że powinniśmy dać radę razem z OSP.
Prawidłowo. Powiedz mi tylko, czy ta woda jeszcze tam napływa?
Zastęp z OSP pompuje tutaj już kilkadziesiąt minut, i naczelnik mówi mi tutaj, że przez ten czas mało co zeszło. Prawdopodobnie ciągle napływa z pagórków.
Zrozumiałem.

Z chwilą naszego przyjazdu druhowie (zastęp GBARt 2,5/16) walczyli na dwie pompy, Niagarą i szlamową Hondą. Dotychczasowe działania ograniczyły spiętrzanie się wody. Druhowie uzupełniają paliwo w motopompach.

Zastęp JRG uruchamia swoją Niagarę, do której podłączono wcześniej dwa W-75. Na jezdni rozłożono kolejne mostki przejazdowe, na które najeżdżać mają kierujący innymi pojazdami (oczywiście trzeba pilnować). Działania potrwają pewnie kilka godzin. W tym czasie niewielki ruch pojazdów drogą gminną odbywa się naprzemiennie jedną połową jezdni. Średnio co godzinę zaglądamy do zbiorników pomp, aby uzupełniać paliwo.
Po zapadnięciu zmroku uruchomiono najaśnice na maszcie oświetleniowym zasilanym z agregatu na samochodzie OSP.

Godzina 19:55 Dostrzeżono wyraźne opadanie poziomu wody. Po odpompowaniu w miarę bezpiecznej ilości zaprzestano dalszych działań. Sprzęt zostaje zwinięty i załadowany na samochody. Dowódca zastępu GCBA spisał dane wszystkie dane, w tym uczestników akcji i zameldował koniec działań.

Nowe Miasto 998. Zgłoś się dla 501-25!
Zgłaszam się!
Działania zakończone. Odpompowaliśmy wodę na tyle, żeby nie zagrażała przelaniem się przez jezdnię. Wracamy do jednostki.
Przyjąłem. Natomiast udajcie się teraz do miejscowości Koziołki. Mam informację, że doszło tam do zderzenie pługopiaskarki z autobusem. Ja wysyłam ratownictwo i OSP Koziołki.
Zrozumiałem. Jedziemy.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2017, 23:38:16 wysłana przez Ryki112 »

Offline Ryki112

• Zasłużony
  • Nadbrygadier
  • *
  • /
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Luty 2017, 09:21:45 »
[014/2017]

20.02.2017 / Godzina 19:55 Kolizja z udziałem autobusu oraz pługopiaskarki

Zanim dyżurny załączył alarm na podziale odebrał meldunek od wzmocnionego zastępu GCBA, by następnie zadysponować go do nowego zdarzenia.

Nowe Miasto 998. Zgłoś się dla 501-25!
Zgłaszam się!
Działania zakończone. Odpompowaliśmy wodę na tyle, żeby nie zagrażała przelaniem się przez jezdnię. Wracamy do jednostki.
Przyjąłem. Natomiast udajcie się teraz do miejscowości Koziołki. Mam informację, że doszło tam do zderzenie pługopiaskarki z autobusem. Ja wysyłam ratownictwo i OSP Koziołki.
Zrozumiałem. Jedziemy.

Po czym załączył alarm w Koziołkach oraz na podziale bojowym.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

UWAGA!!! 3 w obsadzie 1 zastępu! WYJAZD ALARMOWY!!! Koziołki, kolizja autobusu z pługopiaskarką!!!

Godzina 19:56 Wyjazd 43.

Nowe Miasto 998! 501-43 zgłaszam wyjazd. Jakieś informacje?
Przyjąłem. Zgłoszenie słuchaj jest z policji. Próbujemy coś ustalić więcej. 25 nasz już tam jedzie na miejsce i Koziołki alarmowałem.
Prawidłowo.

Godzina 19:58 Informacja wstępna dla zastępów.

501-43! Zgłoś się dla Nowe Miasto 998!
Zgłasza się 43.
Słuchaj, po zderzeniu się pojazdów, bus marki mercedes sprinter zjechał do rowu. Z tego co mi podano wszyscy są poza pojazdem.
Przyjąłem.

Godzina 20:02 Dojazd na miejsce zastępu 43.

998 Nowe Miasto! 501-43 na miejscu. Patrol policji i 2 zrm na miejscu. Sytuacja za chwilę.
Przyjąłem. OSP i zastęp 25 powinny zaraz dojechać.
Prawidłowo.

Dowódca zmiany i przodownik roty przeprowadzają rozpoznanie. Miejsce zdarzenia zabezpieczono ustawiając samochody służb ratowniczych z włączonymi światłami. Dalsze działania polegają na wykonaniu dostępu do akumulatora i jego odłączeniu oraz wyjęciu.

Godzina 20:04 Meldunek KDR-a.

Nowe Miasto 998 dla 501-13!
Nowe Miasto dla 13.
OSP Koziołki dojechała, mam trzy zespoły ratownictwa medycznego i dwie załogi policji. Sytuacja następująca. Bus pasażerski mercedes sprinter i pługopiaskarka jelcz. Po zderzeniu bus wypadł z drogi i po dachowaniu zatrzymał się w rowie na prawym boku. Poszkodowanych 10 osób, kierowca i dziewięcioro pasażerów. Wszyscy poza pojazdem, przytomni, pod opieką ratownictwa medycznego. Z autobusu mamy wycieki. Jelcz bez poważniejszych szkód, kierowca bez obrażeń.
Zrozumiałem. Jak tam ruch w miejscu zdarzenia?
Droga całkowicie zablokowana. Informacyjnie, w drodze są jeszcze dwie karetki.
Przyjąłem. Podesłać Ci coś jeszcze?
Siły i środki wystarczające. Jelcz niech doleci.
Prawidłowo.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia są pod opieką zespołów ratownictwa medycznego. Po odłączeniu zasilania ratownicy będą pomagać przy transporcie poszkodowanych do karetek.. Po dojeździe OSP oświetlono miejsce działań z najaśnic na maszcie teleskopowym. Wstępnie, obrażenia jakich doznali poszkodowani są niegroźne. Na miejscu zostanie zastęp OSP do kierowania ruchem, a następnie uprzątnięcia drogi z pozostałości pokolizyjnych.

Godzina 20:30 Zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego udają się na SOR Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście i Szpitala Wojewódzkiego w Wirtulandzie. Dowódca zmiany spisał dane. Przekazuje miejsce zdarzenia do dyspozycji policji, która podejmuje czynności dochodzeniowe.

Godzina 20:45

Nowe Miasto 998 dla 501-43!
Zgłaszam się.
Słuchaj. Ze wstępnych ustaleń to było zderzenie czołowe busa pasażerskiego z pługopiaskarką. Bus w rowie, pługopiaskarka blokuje częściowo jeden pas ruchu. Do szpitali w Nowym Mieście i Wirtulandzie pojechało 10 osób z busa. Kierowca i pasażerowie. Kierowca pługopiaskarki został na miejscu. Wszyscy przytomni. Na miejscu zostawiam zastęp OSP Koziołki, my z 25 wracamy już do komendy.
Zrozumiałem. Spisałeś wszystkie dane?
Tak wszystko spisane. OSP również.
Prawidłowo.
---
Nowe Miasto 998 dla 501-25!
Zgłaszam się.
Zakończyliśmy działania. Wracamy do jednostki.
Prawidłowo.

Godzina 21:00

Nowe Miasto 998. 501-43 i 25 w Komendzie. Bramki proszę.
Przyjąłem.

Działania zastępu OSP Koziołki zakończyły się o godzinie 21:30. Polegały na kierowaniu ruchem wahadłowym i uprzątnięciu z jezdni rozsypanych elementów pojazdów i uszkodzonego pługa.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2017, 12:56:18 wysłana przez Ryki112 »

Offline Misiek0831

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
  • Jednostka KW: [klik]
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Luty 2017, 09:26:32 »
Przyznano dotację w kwocie 1 miliona...
budżet: 1 mln 62 tys
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2017, 17:34:50 wysłana przez Misiek0831 »
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Luty 2017, 13:12:21 »

DOSTAWA:

- Ubranie koszarowe [3]
- Ubranie bojowe SX-2 [3]
- Rękawice strażackie GSP [3]
- Buty strażackie specjalne Strażak-1 [3]
- Hełm strażacki ZS-09 [3]
- Sorbent Compact 20 kg

Koszt: 10 tys.
Udzielony rabat: --
Do zapłaty: 10 tys.
Stan konta: 1 mln 52 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2017, 20:04:48 wysłana przez A.Głodek »

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Marzec 2017, 09:56:36 »

DOSTAWA:

- Ciężki zestaw narzędzi hydraulicznych LUKAS:
  - Agregat P 650 4G
  - Nożyce S 700
  - Rozpieracz Ramieniowy SP 310
  - Rozpieracz Kolumnowy R 420
  - Rozpieracz Kolumnowy R 410
  - Zestaw HTS 125 /LSH
  - Zwijadła pojedyncze SHR
  - Węże przedłużające x2
  - Podkład pod schodek
  - Podkłady i kliny LSS II
  - Wspornik LRS-C
  - Zestaw końcówek do rozpieracza kolumnowego.
- Znak WYPADEK [2]
- Łom [1]
- Siekierołom [1]
- Siekiera
- Pachołki [6]
- Lampa ostrzegawcza pomarańczowa [4]
- Sorbent 20kg [1]
- Wóżek do sorbentu [1]
- Zestaw kominiarski [1]
- Wąż tłoczny powlekany W75 [2]
- Zbieracz 2x75/110Pn [1]
- Przełącznik 110/75 [1]
- SINTAN 20l [1]
- Opryskiwacz [1]
- Motopompa szlamowa Honda WT-40X [1]
- Podpinka wężowa [4]
- Prądownica pianowa do LSN [1]
- Drabina nasadkowa 2,7m [2]
- Wąż ssawny W110 [2]
- Wąż ssawny do motopompy ze smokiem ssawnym [1]
- Tłumica [4]
- Szczotka z włosiem sztywnym, szeroka [1]
- Widły [1]
- Kilof [1]
- Bosak ciężki [1]
- Bosak sufitowy [1]
- Wentylator oddymiajacy Kobra [1]

- Pakiet GCBA dla PSP
- PSP-R1
- PSP-R0 [2]

- maska 3S-PS [14]
- Ubranie koszarowe [6]
- Ubranie bojowe SX-2 [6]
- Rękawice strażackie GSP [6]
- Buty strażackie specjalne Strażak-1 [6]
- Hełm strażacki ZS-09 [6]
- sygnalizator bezruchu Motion SCOUT - MSA Auer [10]

Koszt: 216 tys.
Udzielony rabat: 10%
Do zapłaty: 194 tys.
Stan konta: 858 tys.

Offline Ibra9

• Zasłużony
  • Młodszy Aspirant
  • *
  • Reputacja: 81
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Marzec 2017, 14:14:31 »
Dział zakup pojazdów dostarcza:

- GCBA 5/40  Mercedes Benz Actros 1841 AK/ISS Wawrzaszek - 296 tyś
- SLRr Nissan Navara/Szczęśniak - 56 tys
- SLOp Subaru Forester IV - 55 tyś
- Łódź motorowa Pioner Multi (wraz z przyczepką transportową) - 27 tyś 

Cena sprzętu: 434 tyś
Cena sprzętu po rabacie (5%): 412 tyś
Koszt rejestracji: 20 tyś

POJAZD GCBA 5/40 DOSTARCZONY BEZ WYPOSAŻENIA, NIE MOŻE BRAĆ UDZIAŁU W AKCJACH RATOWNICZO-GAŚNICZYCH.

Budżet jednostki: 426 tyś

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Marzec 2017, 11:11:40 »

DOSTAWA:

- rolki serwisowe [16]
- aparat powietrzny AirMaXX v.4 (noszak AirMaXX, automat LA96, butla kompozytowa 6,9l/300bar, pokrowiec) [20]
- Kamera termowizyjna T4MAX BULLARD [2]

Koszt: 145 tys.
Udzielony rabat: 10%
Do zapłaty: 131 tys.
Stan konta: 295 tys.