KM PSP Królewiec

Autor Wątek: KM PSP Królewiec  (Przeczytany 23031 razy)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
  • Jednostka KW: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: JRG 2 Krosno
« Odpowiedź #615 dnia: 18 Wrzesień 2018, 20:32:48 »
10:41

W koszarach trwają ćwiczenia dziś teoretyczne, na następnej zmianie praktyczne, dotyczące komory dymowej. Cała zmiana szkoli się w sprawnym ubieraniu AOUO oraz ewentualne możliwości jakie mogą ich spotkać w komorze dymowej. Ćwiczenia przerywa im drugi już podczas naszej zmiany alarm..

[1][2][3][4][5][6]

Uwaga! Pierwszy, technik, Dowódca do wyjazdu! Wypadek drogowy na ulicy Kazimierza Wielkiego przy komisariacie Policji! Powtarzam! Wypadek drogowy na ulicy Kazimierza Wielkiego przy komisariacie Policji!

10:41 Wyjazd GBA, SLRtBa i SLRr..

- 998 do 342-21
- Zgłaszam się
- 21 zgłaszam wyjazd
- Zrozumiałem

- 998 do 342-43
- Zgłaszam dla 43
- 43 również zgłasza wyjazd
- I 90 także wyjeżdża alarmowo do zderzenia na ulicy Kazimierza Wielkiego
- Zrozumiałem, 43 i 90 również wyjazd

10:45 GBA 2,5/20 na miejscu.

- 998 zgłoś się dla 2-21
- Zgłaszam się
- 21 na miejscu, wstępnie podaje Ci zderzenie dwóch aut ciężarowych i auta osobowego, zamknięty całkowicie ruch w obu kierunkach, zaraz dokładniejsza sytuacja
- Zrozumiałem, czekam

Kierowca dojeżdża na miejsce zdarzenia lewym pasem, dojeżdżając wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne. Ustawia się we wskazanym przed Dowódce miejscu, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Dowódca z racji godziny w centrum miasta praktycznie nie zdejmuje palca z przycisku trąby pneumatycznej. Po dojeździe na miejsce zgłasza dojazd i wstępne rozpoznanie do SK po czym zabiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie sytuacji. I Rota w ubranych po drodze rękawiczkach lateksowych zabiera torbę R1 i biegnie do rozbitej osobówki, kierowca biegnie z Dowódcą rozpoznać sytuacje w dwóch autach ciężarowych.

10:46 SLRtBa 1/1 również na miejscu.

- 998 zgłoś się do 342-43
- Zgłaszam się
- 42-43 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca ustawia się na lewym pasie przy jednej z rozbitych ciężarówek. Wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne oraz włącza awaryjne. Dodatkowo zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Dowódca zgłosił dojazd po czym cała załoga w ubranych rękawiczkach lateksowych zabiera torbę R1 i udaje się zgodnie z poleceniami KDR-a.

10:47 SLRr z Dowódcą na miejscu.

- 998 do 342-90
- Zgłaszam się dla 90
- Na miejscu, przejmuje dowodzenie działaniami, za chwilkę podam Ci konkretną sytuacje
- Zrozumiałem

Po dojeździe na miejsce zastaliśmy jedno auto ciężarowe leżące na prawym boku, drugie auto ciężarowe stojące na wprost niego oraz auto osobowe wizualnie pokazujące uderzenie obydwu aut ciężarowych i w efekcie osobowe zatrzymało się rozbijając doszczętnie o latarnie. Kierowcy obu aut ciężarowych wyszli o własnych siłach ze swoich pojazdów i obydwoje przed naszym dojazdem odłączyli akumulatory. Kierujący autem osobowym jest przytomny i nawiązuje kontakt z Ratownikami ale auto jest na tyle pogięte, że uwolnienie go wymaga użycia narzędzi hydraulicznych. Kierowca z GBA ponownie dziś uruchamia agregat, I Rota przygotowuje narzędzia hydrauliczne, tym razem nożyce a załoga z zastępu technicznego stabilizuje auto oraz odłącza w nim akumulator. Przez jedno z wybitych okien jeden z ratowników usztywnia kręgi szyjne poszkodowanej osobie oraz okrywa ją kocem aby ten nie ucierpiał podczas wycinania pogiętej blachy. Strażacy są w ciągłym kontakcie z osobą poszkodowaną. Na miejscu są dwa Patrole Policji oraz dojechał właśnie ZRM..

- 998 do 2-90
- Zgłasza się 998
- Słuchaj, w zdarzeniu brały udział dwa auta ciężarowe i jedno osobowe, łącznie trzy osoby, z czego dwie wyszły ze swoich pojazdów o własnych siłach i w chwili obecnej trwa ich badanie, trzecia osoba to kierowca osobówki, przytomny, rozmawia cały czas z nami, mimo  to nie możemy go wydostać ze szczątek auta, przystępujemy do wycięcia dachu, będę potrzebował na miejsce ciężki sprzęt z JRG-1 do pomocy w sprzątnięciu ciężarówek oraz proszę o zadysponowanie na miejsce jeszcze jednej karetki Pogotowia.
- Zrozumiałem, dysponuje

11:00 Policja wyznaczyła objazdy z powodu wypadku w centrum miasta. Na miejsce udają się dwa zastępy z JRG-1 (GBAPr i SCRd), w tym czasie w rozbitym aucie osobowym został wycięty dach i ratownicy mogą swobodnie uwolnić osobę poszkodowaną. Po wyciągnięciu osoby na deskę ortopedyczną, poszkodowany zostaje od razu zabrany do karetki, gdzie jest opatrzony i w trybie pilnym przetransportowany do szpitala. Pozostała dwójka biorąca udział w zdarzeniu została przebadana przez lekarza Pogotowia Ratunkowego z diagnozą braku konieczności hospitalizacji.

11:15 Osoba poszkodowana z auta osobowego stabilnie umocowana w karetce, jest w drodze do szpitala. W tym czasie działania na miejscu prowadzi Policja. Jedna ciężarówka przemieszczała się bez ładunku, druga to przewoźnik Poczty Polskiej. Obie firmy zostały już poinformowane o zdarzeniu.

- 998 do 342-90
- Zgłaszam się
- Poszkodowana osoba z zakleszczonego auta jest już w drodze do szpitala, stan stabilny. Na tą chwile na miejscu działania prowadzi Policja, jedna ciężarówka jechała pusta, druga transportowała paczki Poczty Polskiej, obie firmy są poinformowane, na tą chwilę działania skupiają się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia
- Zrozumiałem, za parę minut powinna dotrzeć do Ciebie sekcja z jedynki
- Przyjąłem

11:20 Na miejscu GBAPr i SCRd z JRG-1 Krosno. Załoga przygotowuje się do użycia ciężkiego pojazdu ratownictwa technicznego do usunięcia obu ciężarówek z drogi. Auto osobowe jest bardzo dotkliwie zniszczone w związku z tym pierwsza laweta jaka pojawiła się na miejscu zabiera dosłownie resztki z tego co zostało po Fordzie Mondeo. Nasza załoga neutralizuje plamę płynów ropopochodnych i sprząta resztki po osobówce za zgodą Policji.

11:40 Działania Policji zakończone. Pogotowie Ratunkowe powróciło do bazy. Mamy zgodę na usunięcie pojazdów z drogi w związku z tym nasi kierowcy przeparkowują trzy nasze wozy biorące udział w akcji w bezpieczne miejsce a do działań wkracza SCRd z JRG-1..

12:00 Pierwsza podjęta została ciężarówka leżąca na boku. Za pomocą żurawia została uniesiona na koła następnie przy pomocy wciągarki autolawety została wsunięta przednią osią na hol i zostanie odwieziona do warsztatu. W przypadku drugiej ciężarówki, która jest przewoźnikiem Poczty Polskiej i stoi z nieuszkodzonym ładunkiem, zostaje ona podczepiona pod hol ciężarówek w SCRd i zostaje odwieziona ok. 500 metrów na Policyjny Parking gdzie poczeka na przeładunek. Cała operacja trwa około godziny.

12:50 Po usunięciu rozbitych pojazdów, skrzyżowanie zostaje wyczyszczone z pozostałości powypadkowych, płyny ropopochodne zostają zneutralizowane, Dowódcy wypełniają dokumentacje i miejsce zdarzenia w formie pisemnej zostaje przekazane Policji.

13:10 Nasze zastępy wracają do koszar, zastępy z JRG-1 po krótkiej chwili również. Na miejscu zostaje Policja. 

- 998 do 342-90
- Zgłaszam się do 2-90
- Działania zakończone, rozbite pojazdy usunięte, miejsce zdarzenia w formie pisemnej przekazane Policji, 342-90, 342-21 i 342-43 wracają do koszar, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, 21, 43 i 90 do koszar

13:20 Trzy zastępy powróciły do koszar. Strażacy uzupełniają płyny w użytym podczas działań sprzęcie, uzupełniają braki w torbie R-1 i porządkują resztę sprzętu. Po ogarnięciu i analizie tego nietypowego zdarzenia wracamy do tematu komory dymowej..

Meldunek:
Miejsce działań: Krosno, ul. Kazimierza Wielkiego
Czas działań: 10:41 - 13:20
Typ działań: Miejscowe Zagrożenie
Zgłoszenie: Wypadek drogowy dwóch aut ciężarowych i jednego auta osobowego. Trzy osoby poszkodowane.
Nr. wyjazdu: 189/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG-2 Krosno:
- 342[R]21 - GBA 2,5/20 Mercedes Benz Atego 1325 / PS Szcześniak - 4 Strażaków
- 342[R]43 - SLRtBa 1/1 Iveco Turbo Daily 70C17 / WISS - 3 Strażaków
- 342[R]90 - SLRr Mitsubishi L200 / Szybicki - 2 Strażaków

2. JRG-1 Krosno:
- 341[R]21 - GBAPr 2,5/25+250 Man TGM 15.290 / Moto-Truck - 4 Strażaków
- 341[R]49 - SCRd Volvo FL10H / EuroKran - 2 Strażaków

Policja (3), Pogotowie Ratunkowe (2), Pomoc Drogowa (2)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #616 dnia: 18 Wrzesień 2018, 21:20:18 »
14:48

Dziś od rana sporo się działo na zmianie. Najpierw kolizja, potem ćwiczenia, potem poważny wypadek.. Strażacy po uporządkowaniu po wypadku w okolicy Policji jeszcze omawiali działania taktyczne przy tym zdarzeniu a potem kończyli omówienie komory dymowej. Niedawno był obiad a teraz jest trochę odpoczynku przed wieczornym tematem jakim jest przyszły wyjazd na komorę dymową i ćwiczenia na obiekcie. Tuż przed piętnastą przerywa nam założenia kolejny alarm..

[1][2][3][4][5][6]

Uwaga! GBA do wyjazdu, powtarzam GBA do wyjazdu! Wypadek paralotniarza około dwóch kilometrów od lotniska, powtarzam wypadek paralotniarza około dwóch kilometrów od lotniska!

14:49 Wyjazd GBA 2,5/20..

- 998 zgłoś się do 342-21
- Zgłaszam się
- 342-21 wyjazd
- Zrozumiałem, na miejscu będziesz miał zastęp Wojskowej Straży Pożarnej oraz zastęp z JRG-1
- Przyjąłem, prawidłowo

14:54 GBA 2,5/20 wjeżdża na teren lotniska i udaje się w wyznaczonym kierunku.

- 998 zgłoś się dla 342-21
- Na odbiorze
- Jesteśmy na terenie lotniska, udaje się do wschodniej bramy zgodnie ze wskazówkami, tak?
- Tak, dokładnie
- Przyjąłem

14:58 GBA 2,5/20 na miejscu.

- Zgłaszam się
- 21 na miejscu, rozpoznanie
- Zrozumiałem

Kierowca ustawia się za pojazdem Wojskowej Straży Pożarnej. Wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, następnie zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się do Dowódcy z WSP po rozpoznanie. I Rota zabrała torbę R-1 i udała się do pomocy. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy mężczyznę z osprzętem paralotni ze złamanymi kończynami nożnymi, licznymi przetarciami oraz bardzo dużym szokiem. Strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej usztywnili złamane kończyny mężczyzny oraz zapewnili tlenoterapię. W oddali słychać już dojeżdżający zespół Pogotowia Ratunkowego oraz zastęp z JRG-1.

- 998 do 342-21
- Zgłaszam się
- Mamy mężczyznę w wieku ok. 40 lat z wywiadu wynika, że stracił panowanie nad swoim sprzętem uderzył w drzewo przez co złamał nogę i twardo wylądował nieopodal pasa startowego naszego lotniska, w efekcie ma złamane obie nogi, jest w dużym szoku, w chwili obecnej złamania zostały usztywnione, zastosowana tlenoterapia, za chwilę osoba zostanie przekazana Pogotowiu Ratunkowemu jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, informuj na bieżąco o stanie poszkodowanego
- Przyjąłem

15:01 Pogotowie Ratunkowe na miejscu. Załoga raz dwa przetransportowuje osobę poszkodowaną do karetki i tam stabilizuje go na czas jazdy do szpitala. Na miejscu pojawiła się również Policja, która pojedzie również do szpitala. Paralotnia zostanie przekazana pracownikom lotniska. Decyzją Stanowiska Kierowania zastęp GBAPr z JRG-1 po dojeździe zostaje zawrócony do koszar. Nasz Dowódca spisze dane i również będziemy wracać do bazy. Na miejscu pozostanie GCBA z Wojskowej Straży Pożarnej.

15:10 Pogotowie Ratunkowe w drodze do szpitala. Dalsze czynności na miejscu poprowadzi Policja. Do zabezpieczenia zostaje GCBA z WSP, nasz zastęp może wracać do koszar.

- 998 do 342-21
- Zgłaszam się
- Działania zakończone, osoba poszkodowana w stanie stabilnym jest w drodze do szpitala, tutaj na miejscu zdarzenia zostaje Policja i zastęp z Wojskowego Oddziału, my wracamy na nasłuchu do koszar, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, 2-21 do koszar

15:35 GBA 2,5/20 w bazie.

- 998 zgłoś do 342-21
- Zgłaszam się
- 21 w bazie
- Zrozumiałem

Kierowca parkuje GBA w garażu po czym wypełnia dokumentacje wyjazdową. Dowódca sporządza notatkę z wyjazdu. Cała załoga wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Krosno, Lotnisko
Czas działań: 14:48 - 15:35
Zgłoszenie: Wypadek paralotniarza. Jedna osoba poszkodowana.
Nr. wyjazdu: 190/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG-2 Krosno:

2. JRG-1 Krosno:

3. Wojskowa Straż Pożarna Krosno:
- 346[R]31 - GCBA 4/24 Star 15-225 / SHL Kielce - 6 Strażaków

Policja (1), Pogotowie Ratunkowe (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #617 dnia: 18 Wrzesień 2018, 21:47:19 »
18:35

Minęło troszkę czasu od ostatniego wyjazdu więc załoga mogła poświęcić ten czas na siłownie bądź rozwój własny. Dopiero co dzwon wybijał wpół do siódmej i rozlega się alarm w koszarach. Na tablicy zapala się standardowo jedynka więc pierwsza czwórka pędem biegnie do garażu i przygotowuje się do wyjazdu. Paręnaście minut wcześniej słychać było sygnały pędzącej karetki Pogotowia Ratunkowego w mieście więc załoga może się domyślać co tym razem..

[1][2][3][4][5][6]

Uwaga! Wyjazd GBA, ulica Wojska Polskiego 32! Otwarcie mieszkania! Powtarzam, ulica Wojska Polskiego 32! Otwarcie mieszkania!

18:36 Czteroosobowa obsada zasiadła w naszym pierwszo-rzutowym wozie i alarmowo pędzi w kierunku ulicy Wojska Polskiego.

- Zgłaszam się
- 21 zgłaszam wyjazd, ulica Wojska Polskiego 32
- Zrozumiałem

18:42 GBA 2,5/20 na miejscu.

- 998 zgłoś się dla 342-21
- Zgłaszam się
- 342-21 na miejscu, przystępuje do działań
- Zrozumiałem, prawidłowo

Kierowca dojeżdżając na miejsce wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne. Zjeżdża na lewy pas i ustawia się wozem vis a vis karetki Pogotowia Ratunkowego. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia bieg jałowy. Dodatkowo włącza oświetlenie awaryjne i oczekuje w wozie. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie sytuacji. I Rota przygotowuje zestaw do wyważania drzwi po czym udaje się na miejsce aby dokonać swoich działań. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że jest to dom jednorodzinny. Z wywiadu wynika, że w środku może być mężczyzna w średnim wieku, który nie odpowiada od rana. I Rota przy użyciu wyważarki sforsowała drzwi po czym załoga Pogotowia Ratunkowego i nasza weszła do środka. Po chwili odnaleziono zwłoki mężczyzny.

- 998 zgłoś się do 342-13
- Zgłaszam się
- Po dokonaniu wejścia do domu odnaleźliśmy zwłoki mężczyzny, na oko 35/40 lat, poproszę o zawiadomienie Policji, jeśli będzie taka konieczność pozostaniemy na miejscu w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia
- Zrozumiałem, na pewno pozostaniecie do przyjazdu Policji, potem skonsultuj się z nimi czy będą potrzebowali was na miejscu, tak?
- Przyjąłem, prawidłowo

19:00 Patrol Policji na miejscu. Nasz Dowódca po wstępnej relacji uzgadnia, że nasz zastęp nie będzie potrzebny na miejscu podczas prowadzonego dochodzenia w związku z czym załoga zwija sprzęt a Dowódcy wypełnia dokumentacje.

- 998 do 342-13
- Na odbiorze
- Słuchaj, Policja na miejscu, po rozmowie wiem, że nie będziemy potrzebni na miejscu w związku z czym wypisze papiery i będziemy wracać do koszar
- Przyjąłem, masz jakieś informacje o osobie znalezionej?
- Z tego co wstępnie ustaliliśmy mężczyzna mógł dostać rozległego zawału, więcej technicy będą ustalić
- Przyjąłem, prawidłowo

19:15 GBA 2,5/20 po zakończonych działaniach wraca do Jednostki.

- 998 do 342-21
- Zgłaszam się
- Działania zakończone, miejsce zdarzenia w formie pisemnej przekazane Policji, wracamy do koszar
- Przyjąłem

19:35 Zastęp GBA w bazie.

- 998 do 342-21
- Zgłaszam się
- 342-21 w bazie
- Zrozumiałem

Kierowca zaparkował GBA w garażu i wypełnił kartę wyjazdową. Dowódca również wypełnił swoją biurokracje i po kilku minutach cała załoga wraca do swoich wolnych zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Krosno, ul. Wojska Polskiego 32
Czas działań: 18:35 - 19:35
Zgłoszenie: Otwarcie mieszkania na prośbę Pogotowia Ratunkowego. Znalezione ciało jednej osoby.
Nr. wyjazdu: 191/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG-2 Krosno:

Pogotowie Ratunkowe (1), Policja (4)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #618 dnia: 18 Wrzesień 2018, 23:49:24 »
21:21

W koszarach już prawie cisza nocna, chłopaki wykąpani, w łóżkach oglądają jakieś pierdoły w telewizji.. Każdy odpoczywa i ma czas dla siebie. Zapowiadało się spokojnie po dość intensywnym dniu ale to jednak nie koniec służby. W koszarach zapalają się światła, dzwonki i unosi się donośni głos Dyżurnego..

[1][2][3][4][5][6]

Uwaga! Wyjazd GBA i GCBA! Pożar silnika maszyny tłoczącej w transformatorowni! Powtarzam, wyjazd GBA i GCBA!!

21:22 Transformatorownia można by rzec na drugiej stronie ulicy, lecz wjazd od strony portu więc jednak trzeba dojechać. Chłopaki na wozach i w drogę!

- Zgłaszam się
- 342-21, 342-25 wyjazd, transformatorownia
- Zrozumiałem

21:23 GBA 2,5/20 i GCBA 5/32 na miejscu. W drodze również zastęp GBAPr z JRG-1..

- Na odbiorze
- 342-21, 25 na miejscu, wstępnie podaje Ci informacje, że mamy zadymienie wychodzące z hali produkcyjnej, za chwile dokładniejsza sytuacja
- Przyjąłem

Kierowca GBA wjeżdżając na teren fabryki wyłączył sygnały dźwiękowe i pozostawił świetlne. Ustawił się przy głównym wejściu na hale, zaciągnął hamulec ręczny i pozostawił wóz na biegu jałowym. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie sytuacji. I Rota w ubranych po drodze aparatach OUO rozwija linie szybkiego natarcia i udaje się w miejsce wskazane przez Dowódce. Okazuje się, że ogień powstał przy głównych transformatorach będących na zewnątrz w pobliżu hali.

Kierowca GCBA wjeżdża również na teren fabryki i ustawia się za pierwszym wozem. Wyłącza sygnalizacje dźwiękową, pozostawia świetlną i włącza oświetlenie pola pracy. Dowódca z załogą udają się do Dowódcy pierwszego zastępu po informacje o zastanej sytuacji. Dowódca pierwszego zastępu zabiera kamerę termowizyjną i biegnie na hale zlokalizować ewentualne źródło odrębne od powstałego pożaru ponieważ czujniki na hali zaalarmowały. Tymczasem pierwsza rota z GBA przystąpiła do pokrycia pianą płonącego silnika.

21:23 Dyżurny Stanowiska Kierowania w Krośnie odebrał kolejne zgłoszenie i niestety równie poważne jak to, które odebrał zaledwie dwie minuty temu. To zgłoszenie dotyczy pożaru mieszkania socjalnego w jednym z bloków przy ulicy Mikołaja Reja pod numerem 9, z relacji zgłaszającego wynika, że widoczne są płomienie, gęste zadymienie i wołania o pomoc z zewnątrz budynku.

- 342-13 do 998
- Zgłasza się 13
- Słuchaj, mam poważne zgłoszenie dotyczące pożaru mieszkania na ulicy Reja 9, z wywiadu wynika, że widoczne są płomienie z mieszkania na drugim piętrze, gęste zadymienie i wołanie o pomoc, powiedz mi czy jesteś w stanie udać się tam zastępem GCBA, rozwinęli się już chłopaki?
- Nie, GCBA mogę puścić Ci na miejsce, ale musi ktoś do mnie dojechać tutaj, jeżeli ktoś jest nieopodal
- Do Ciebie na miejsce dotrze proszek z jedynki, tym czasem proszę zastęp 342-25 alarmowo na ulicę Reja 9, groźny pożar mieszkania!
- 342-25 zrozumiałem, wyjeżdżamy, ulica Reja 9, powiedz mi czy ktoś tam się udaje na miejsce?
- Tak, wysyłam zastęp z WSP oraz zastępy z jedynki do pomocy
- Przyjąłem, dziękuje

Ciężki Man alarmowo pognał w kierunku ulicy Reja.. w tym czasie przy pożarze na terenie fabryki rozstawiono maszt oświetleniowy z GBA dla ułatwienia pracy Strażaków. Płomienie udało się opanować, zasilanie zostało odcięte, trwa sprawdzanie kamerą termowizyjną hali pod kątem zarzewi ognia. Brak informacji o osobach poszkodowanych.

21:27 GCBA 5/32 dociera na ulicę Reja 9 jako pierwsze.

- 998 zgłoś się do 342-25
- Zgłaszam się dla 25
- Na miejscu, mam widoczne płomienie wychodzące z mieszkania na drugim piętrze, wstępnie mogę Ci podać, że trwa ewakuacja mieszkańców, za chwilę dokładniejsza sytuacja, na pewno będę potrzebował drabinę na miejsce i większe siły i środki
- W ciągu kilku minut dojedzie do Ciebie zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej i jadą Ciebie dwa zastępy z JRG-1, po rozpoznaniu daj mi informacje czy to Ci wystarczy
- Zrozumiałem

Kierowca ustawia się pod wskazanym adresem. Wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, dodatkowo uruchamia oświetlenie pola pracy. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Przed wyjściem z kabiny uruchamia autopompę a następnie zajmuje się jej obsługą. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie sytuacji. Przodownik roty podczas jazdy ubrał się w aparat OUO, po dojeździe na miejsce rozwija z pomocą kierowcy linie szybkiego natarcia i udaje się do budynku celem usprawnienia ewakuacji mieszkańców. Dowódca pozostaje w ciągłym kontakcie radiowym z przodownikiem roty.

21:28 Na miejsce pożaru silnika w fabryce dociera GBAPr z JRG-1.. Sytuacja przy tym zdarzeniu udało się opanować. W chwili obecnej trwa oddymianie hali i schładzanie spalonego silnika. Z Mana z "jedynki" została pociągnięta linia zasilająca do naszego GBA. Nasza załoga mogła zdjąć AOUO, następnie wyjąć wentylator oddymiający i wstawić go na hali. Po ponownym sprawdzeniu hali kamerą termowizyjną nie stwierdzono zagrożenia.

21:30 Do pożaru mieszkania na ulicy M. Reja 9 dociera zastęp GCBA 4/24 z Wojskowej Straży Pożarnej. Nasz Dowódca od razu przekazuje sytuacje aby rota w AOUO z linią gaśniczą udała się do mieszkania. Gdy rota dociera na górę nasz Strażak pomaga im dostać się do mieszkania po czym osłania ich rozwartym prądem wody w momencie gdy rota z WSP zwartym prądem wody zaczyna gasić płonące całe mieszkanie. Strażak z naszej załogi ewakuował jedną osobę z piętra wyżej, której dym odciął drogę ucieczki. Po korespondencji z Dowódcą, druga rota z WSP w AOUO też wchodzi do budynku zabezpieczona liną po czym udaje się na górę celem przeszukania budynku pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych.

- 998 do 342-25, odbiór
- Zgłaszam się do 25
- Mam pożarem objęte całe mieszkanie, nie jestem w stanie stwierdzić czy ktoś jest w środku, na tą chwilę na jeden prąd wody próbujemy opanować ogień na wejściu do mieszkania, w natarciu osłaniamy możliwość dojścia w ogóle do drzwi, ewakuowaliśmy mieszkańców, teraz też rota z Wojska w aparatach przeszukuje ostatnie piętro, ale ogień na tyle wychodzi z mieszkania, że bardzo ciężko jest zejść na dół, potrzebna jest drabina
- Drabina jedzie z jedynki, za parę minut powinna być u Ciebie, Pogotowie i Policja również jest w drodze, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, na tą chwilę bezpośrednio poszkodowanych nie mam na miejscu
- Przyjąłem

21:35 Po przeszukaniu trzeciego piętra znaleziono jeszcze jedną uwięzioną osobę, jak się okazało, droga ewakuacji jest odcięta przez wychodzące płomienie z mieszkania więc, strażacy wyprowadzają tę osobę do okna i oczekują za drabiną. W chwili obecnej nasz Strażak z Dowódcą zastępu 346-31 w AOUO z drugą linią wchodzi do budynku aby wzmocnić natarcie na płonące mieszkanie.

21:43 Na miejsce docierają zastępy GCBA 5/32 i SD-30 z JRG-1 Krosno. Zasilanie mamy pociągnięte z GCBA z WSP więc kolejna linia zasilająca będzie ze Scanii do Star/Mana i na ostatecznie do naszego Mana. Załoga z JRG-1 w pierwszej kolejności lokalizuje hydrant w pobliżu miejsca zdarzenia. Drabina zostaje wstawiona w odpowiednie miejsce po czym w mgnieniu oka zostaje rozstawiona. Jeden ze Strażaków wsiada do kosza i unosi się na wysokość trzeciego piętra kamienicy po czym ewakuuje osobę poszkodowaną na zewnątrz. Rota wewnątrz pod osłoną dwóch prądów wody wydostaje się z budynku przez klatkę schodową. Dyżurny Stanowiska Kierowania zabezpieczając w tym momencie całkowicie rejon JRG-1 alarmuje Jednostkę OSP Krosno na zabezpieczenie rejonu. W tym czasie dostaje również kolejne zgłoszenie tym razem od Pogotowia Ratunkowego celem pomocy w zniesieniu pacjenta do karetki. Dyżurny Stanowiska Kierowania po przeprowadzeniu wywiadu odnośnie stanu osoby poszkodowanej poprosił o kilka minut w związku z tym, że wszystkie okoliczne zastępy działają przy dwóch poważnych zdarzeniach..

- 342-21 do 998
- Zgłasza się 2-21
- Powiedz mi jak wyglądacie u was?
- Sytuacja opanowana, hala została oddymiona, kończymy schładzanie silnika
- Mam prośbę od Pogotowia Ratunkowego o pomoc w zniesieniu pacjenta do karetki na osiedlu Przemysława II pod czwórką, będziesz w stanie się tam udać w przeciągu 10 minut?
- Słuchaj, zwijam sprzęt, zatankowany jestem bo mam zasilanie z 1-21 i mogę się udać w to miejsce, tutaj zostanie proszek z jedynki żeby spisać papiery i oni się muszą zatankować więc zostaną jeszcze na terenie firmy przez kilkanaście minut a my się zwijamy i podjedziemy na to osiedle
- Przyjąłem, dzięki

21:45 Dowódca akcji ma potwierdzoną informacje, że wszystkie osoby zostały ewakuowane z budynku przy ulicy Mikołaja Reja 9. Pożar został po części ugaszony, w tej chwili trwa akcja gaszenia pozostałości oraz dokładnego zalewania spalonych pomieszczeń. Media w budynku odłączone więc organizowane zostanie światło oraz podmianka ratowników z racji na wyczerpanie. Załoga na dole przyszykowuje również wentylator oddymiający aby usprawnić działania Strażaków.

21:48 GBA 2,5/20 wyjeżdża alarmowo z terenu fabryki na osiedle Przemysława II pod numer 4 do pomocy ZRM.

- Zgłaszam się
- 342-21 zakończył działania na fabryce, udaje się na osiedle Przemysława II do pomocy Pogotowiu jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo

21:51 GBA 2,5/20 na miejscu.

- Zgłaszam się
- 21 na miejscu, przystępujemy do działań
- Zrozumiałem

Kierowca podjeżdża pod wskazany adres, wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne. Następnie oczekuje w wozie. Dowódca zgłosił dojazd po czym wraz z załogą udał się do pomocy w zniesieniu poszkodowanego na dół do karetki. Całe działania trwają ok. 20 minut więc po zniesieniu poszkodowanego do karetki, dowódca spisuje dane i działania dobiegają końca, załoga powraca do wozu.

- Zgłaszam się
- Zakończyłem działania na osiedlu Przemysława, powiedz mi czy mam się udawać na ulicę Reja do pomocy?
- Póki co wracaj do koszar na nasłuchu, skontaktuje się z Dowódcą i dam Ci znać
- Przyjąłem,21 na nasłuchu wraca do koszar

22:10 GBAPr z JRG-1 również zakończył działania na terenie fabryki i podjechał pod naszą Jednostkę w celu zatankowania zbiornika wodnego. Nasz GBA powrócił do koszar więc kierowca z Dowódcą wypełniają dokumentacje i załogi ucinają pogawędkę pod Jednostką przy wozach.

- 342-25 do 998
- Zgłasza się 2-25
- Powiedz mi jak wygląda sytuacja u Ciebie?
- Opanowaliśmy pożar, w chwili obecnej trwa dogaszanie, mamy całe mieszkanie doszczętnie spalone, przeszukujemy pogorzelisko kamerą termowizyjną żeby wykluczyć ewentualne osoby które mogły być w mieszkaniu, będę chyba jednak potrzebował dowozu butli ponieważ mieliśmy silne zadymienie i zapas szybko nam się wyczerpał, będziesz w stanie nam coś zorganizować?
- Tak, podeślę Ci zastęp z butlami na miejsce
- Przyjąłem, dzięki

22:15 Słysząc korespondencje, strażacy w porozumieniu między sobą wyznaczają jednego, który pojedzie Mitsubishii dowieźć butle na miejsce pożaru mieszkania.

- 998 zgłoś się do 342-90
- Zgłaszam się
- 342-90 zgłaszam wyjazd na ulicę Mikołaja Reja 9 , w celu dowozu butli do aparatów
- Zrozumiałem, udajesz się niealarmowo
- Przyjąłem

22:25 SLRr na miejscu.

- Na odbiorze
- 42-90 na miejscu
- Zrozumiałem

Butle zostają podmienione i strażacy w nowych, pełnych butlach ponownie ruszają na górę aby dokończyć sprzątanie po pożarze. Zużyte butle zostają zapakowane do SLRr i zostają odwiezione do koszar do nabicia. Wszystkie ubytki zostały uzupełnione zapasem z naszej rezerwy.

23:00 GBAPr z JRG-1 wraca do koszar więc GBA z OSP Krosno również wraca do swoich koszar po zabezpieczaniu rejonu. Przy ulicy Reja w Krośnie sytuacja opanowana więc zastęp GCBA z Wojska powraca do koszar, SD z "Jedynki" również wraca do bazy. Działania w mieszkaniu to wyniesieni wszystkich przedmiotów na zewnątrz, dokładne przelanie ich oraz kontrola kamerą termowizyjną spadku temperatury w budynku. Zastęp SLRr również wraca do koszar.

- 998 do 342-90
- Zgłaszam się
- 342-90 wraca do bazy
- Zrozumiałem

23:15 SLRr w bazie.

- Na odbiorze
- 2-90 w bazie, poproszę o otwarcie tylnej bramy
- Przyjąłem

SLRr zostaje zaparkowany z tyłu w swoim garażu. Butle zostają odniesione do nabicia.

00:05 Działania przy pożarze mieszkania zakończone. Zagrożenie zostało usunięte, nikt bezpośrednio nie ucierpiał. Załoga Pogotowia Ratunkowego nie zabierała nikogo do szpitala. Pomieszczenia ugaszone i dokładnie przelane po czym sprawdzone kamerą termowizyjną. Budynek w formie pisemnej przekazany właścicielowi. Policja i Pogotowie Energetyczne pozostanie jeszcze na miejscu tym czasem zastęp GCBA 5/32 z JRG-1 i nasz ciężki zastęp wracają do swoich Jednostek.

- Zgłaszam się
- 342-25 zakończył działania, wracamy do bazy
- Zrozumiałem

00:20 GCBA 5/32 w bazie.

- Zgłaszam się
- 342-25 w bazie
- Zrozumiałem

Kierowca parkuje Mana w garażu po czym wypełnia dokumentacje wyjazdową. Dowódca sporządza meldunek a załoga porządkuje użyty w działaniach sprzęt. Po ok. godzinie cała załoga udaje się na zasłużony odpoczynek w nadziei, że żaden alarm już im go nie przerwie do rana..

Meldunek:
Miejsce działań: Krosno, ul. Portowa 1
Czas działań: 21:21 - 22:10
Typ działań: Pożar
Zgłoszenie: Pożar silnika spalinowego w fabryce. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 192/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG-2 Krosno:
- 342[R]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 3 Strażaków

2. JRG-1 Krosno:

Meldunek:
Miejsce działań: Krosno, ul. Mikołaja Reja 9
Czas działań: 21:23 - 00:20
Typ działań: Pożar
Zgłoszenie: Pożar mieszkania na drugim piętrze kamienicy wielorodzinnej. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 193/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG-2 Krosno:
- 342[R]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 3 Strażaków

2. JRG-1 Krosno:
- 341[R]25 - GCBA 5/32 Scania P410 / WISS - 5 Strażaków
- 341[R]51 - SD-30 Iveco 160E30 / Magirus - 1 Strażak

3. WSP Krosno:
- 346[R]31 - GCBA 4/24 Star 15-225 / SHL Kielce - 6 Strażaków

Policja (2), Pogotowie Ratunkowe (1), Pogotowie Energetyczne (1)

Meldunek:
Miejsce działań: Krosno, os. Przemysława II 4/12
Czas działań: 22:00 - 22:10
Zgłoszenie: Pomoc ZRM w zniesieniu pacjenta do Karetki.
Nr. wyjazdu: 194/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG-2 Krosno:

Pogotowie Ratunkowe (1)

Offline Sonic X

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 164
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #619 dnia: 19 Wrzesień 2018, 23:14:38 »
Witam.

Ocena akcji.

Za wszystkie akcje: +35 tys.

Budżet: 1mln 928 tys

Akcje (godziny dowolne):

- Niebezpiecznie zwisający konar drzewa nad chodnikiem

- W jednym z hipermarketów uruchomiła się czujka p.poż

- Wypadek na przejeździe kolejowym. Samochód osobowy z nieznanych przyczyn zatrzymał się na torach, a następnie uderzył w niego pociąg
Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
  • Jednostka JRG: [klik]
« Odpowiedź #620 dnia: 25 Wrzesień 2018, 19:20:24 »
Co z opisami?

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
« Odpowiedź #621 dnia: 28 Wrzesień 2018, 11:51:59 »
Halo, halo.. :-)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #622 dnia: 30 Wrzesień 2018, 15:08:46 »
Haluuuu, haluuuuu ...

Melduje się Kapitanie! Jak widać z czasem u mnie bez zmian, z pomysłami też  :P Daj mi kierowniku jeszcze ze dwa dni, opisze tamte zdarzenia, zostawie ten sprzęt i zrobię Komendę Miejską żeby wylądować te wszystkie pomysły :p Ile mozna podział zmieniać :p

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
« Odpowiedź #623 dnia: 02 Październik 2018, 14:42:52 »
Aż strach liczyć te podziały.. prawidłowo. ;-)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
Odp: KM PSP Słupsk
« Odpowiedź #624 dnia: 14 Październik 2018, 22:48:52 »
Na razie urlop na czas nieokreślony. Tak normalnie nie mam czasu a teraz jadę na dwie roboty więc tym bardziej... W międzyczasie ogarnę zaległości. ;)

Offline A.Głodek

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
Odp: KM PSP Królewiec
« Odpowiedź #625 dnia: 17 Październik 2018, 14:54:47 »
Prawidłowo.

Offline Misiek0831

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 96
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
Odp: KM PSP Królewiec
« Odpowiedź #626 dnia: 17 Październik 2018, 20:05:29 »
1 milion dotacji przyznano

budżet: 2 mln 928 tys
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny