KP PSP Królewiec

Autor Wątek: KP PSP Królewiec  (Przeczytany 26963 razy)

Offline Michu998

 • Starszy Moderator
 • Aspirant
 • *
 • Wiadomości: 1.484
 • Reputacja: 8
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
KP PSP Królewiec
« dnia: 04 Wrzesień 2015, 23:27:47 »
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Królewcu

Akcje Ratowniczo-Gaśnicze - Organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczo - gaśniczych i gaszenie pożarów. Ratowanie zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt i mienia obywateli. Ratownictwo Chemiczne - Organizowanie i prowadzenie akcji ratownictwa chemiczno- ekologicznego oraz działania podczas innych klęsk żywiołowych w tym powodzi. Ratownictwo Techniczne - Organizowanie i prowadzenie akcji ratownictwa technicznego podczas katastrof, wypadków i innych miejscowych zagrożeń. Szkoleniowo-wychowawcze - Prowadzenie działalności szkoleniowo - wychowawczej oraz organizowanie ćwiczeń, zawodów strażackich, szkoleń i spotkań z młodzieżą.
Rozpoznawanie Zagrożeń - Rozpoznawanie zagrożeń i ich likwidacja oraz nadzór i egzekucja przestrzegania przepisów przeciw-pożarowych i innych w zakresie bezpieczeństwa. Ustalanie Przyczyn Zagrożeń - Wstępne ustalanie przyczyn powstania pożarów i innych miejscowych zagrożeń, przyczyn ich rozwoju oraz współpraca z innymi służbami w tym zakresie.

Wyposażenie Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu:

- 300[P]90 - SLKw Volkswagen T4 / Auto-SHL


Volkswagen T4, specjalistyczny pojazd kwatermistrzowski, będący na wyposażeniu Komendy Miejskiej Wóz wykorzystywany w celach organizacyjnych przez pracowników Komendy. Na swoim wyposażeniu posiada torbę R-1 dzięki czemu można udzielać KPP oraz dwie gaśnice na wypadek konieczności podjęcia działań. Pojazd od nowości służy w pożarnictwie, z początku jego zastosowaniem było miano "SDiŁ'a" następnie przeszedł do rangi, po prostu kwatermistrza.

- 300[P]91 - SLOp Peugeot Partner Tepee

Wyposażenie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu:

- 220[P]90 - SLOp Peugeot Partner Tepee

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 1 w Poznaniu:

- 301[P]21 - GBA 2,5/24 Renault Midlum 300.14 DXi / WISS

- 301[P]21 - GBA 2/32 Star 14-227 / WISS*


Star czy popularniej ; Star/MAN pełniący służbę w JRG nr.1 na Nowym Mieście. Od 2004r. gdzie zastąpił w Podziale Bojowym wysłużonego już Stara 244. Pojazd został wyposażony w podstawową armaturę gaśniczą, zestaw usuwania miejscowych zagrożeń, zestaw narzędzi hydraulicznych marki Lucas, więc pojazd może być wysyłany do każdego rodzaju zdarzeń. Dodatkowo Strażacy wyposażyli pojazd w zestaw ratownictwa wodnego. Od momentu wprowadzenia do Podziału Bojowego ciężkiej Scanii, ten pojazd nieco odpoczął z uwagi na doposażenie drugiego auta i większe możliwości. Mimo to, Star/Man ciągle dzielnie sobie radzi. Trwają przygotowania w Komendzie do wymiany tego pojazdu na fabrycznie nowe auto. 

- 301[P]25 - GCBA 5/32 Scania P400 CB (4x4) / WISS


Ciężka ratowniczo-gaśnicza Scania w zabudowie firmy WISS Wawrzaszek z Bielska Białej. Wóz wyprodukowany w 2012r. tak i oto fabrycznie nowy trafił do Jednostki nr.1 w Poznaniu. Celem było odciążenie obecnego pierwszego rzutu czyli Star/Mana. Po przejęciu niektórych jego obowiązków, z czasem Scania nieformalnie przejęła rolę pierwszego wyjazdu. Zdarzają się sytuacje, że wyjeżdża ona w sekcji wraz z ratownictwem drogowym. Posiada bowiem również na wyposażeniu zestaw narzędzi hydraulicznych firmy Holmatro. Podstawową armaturę gaśniczą, osprzęt pomiarowy, niezbędny na wozie gaśniczym oraz sprzęt do usuwania miejscowych zagrożeń. Scania w podziale zastąpiła ciężkiego, kultowego Jelcza 010 czym wprowadziła duży zastrzyk elektroniki

- 301[P]26 - GCBA 8/50 Renault Kerax 430.26 DXi / WISS


Drugi ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy należący do JRG nr.1 to Renault Kerax w zabudowie firmy ISS Wawrzaszek, Bielsko-Biała. Pojazd wyprodukowany w 2010r. zakupiony również jako fabrycznie nowy z zamysłem ochrony p.poż. pobliskich, licznych zakładów produkcyjnych, placówek oświatowych oraz zabudowań mieszkalnych i obszarów leśnych. Nasze "26" to głównie zaplecze wodne i armatura gaśnicza. Celem tego pojazdu jest dostarczyć dużą pojemność wody w jednym rzucie oraz doposażyć w sprzęt gaśniczy. Ponadto na wyposażeniu pojazdu znajduje się również zestaw ratownictwa medycznego, niezbędny na wozach Straży Pożarnej. Pomimo przystosowania terenowego pojazd świetnie sprawuje się także w mieście.

- 301[P]40 - GLBA(Rt) 1/2,5 Renault Mascott 160.65 / WISS


Kolejny Renault w Podziale Bojowym to specjalistyczny pojazd ratownictwa-technicznego. Wyprodukowany w 2004r. jeszcze w tym samym przekazany do Poznania. Pojazd docelowo miał pełnić rolę "technika" i "chemika" aczkolwiek pojawił się jego starszy kolega; Iveco i "41-40" pozostał przy roli ratownictwa technicznego. Podczas wieloletniej służby w Krośnie brał udział w niezliczonej liczbie miejscowych zagrożeń, w zdarzeniach drogowych, które pozostaną na długo w pamięci Krośnian i w wielu, wielu innych akcjach. Niestety, czas go goni, pojazd zaczyna mieć problemy z korozją, dodatkowo silnik przy tym specyficznym trybie użytkowania również woła już o pomoc, więc można się spodziewać iż zostaną poczynione kroki aby wymienić ten pojazd. Głównym wyposażeniem pojazdu są narzędzia hydrauliczne zestawu firmy Lucas aczkolwiek posiada również podstawową armaturę gaśniczą i można nim gasić pożary o mniejszych objętościach.

- 301[P]49 - SCRd Volvo FL10 / EuroKran


Piękna bestia ze znaczkiem VOLVO to pojazd ratownictwa drogowego. Pojazd z 1997r. po jednym dość poważnym remoncie radzi sobie niemalże lepiej niż fabrycznie nowe pojazdy. Na wyposażeniu posiada zestaw hydrauliczny firmy Holmatro oraz zestaw ratownictwa medycznego, poza tym osprzęt do ciężkiego ratownictwa drogowego. Haki holownicze, liny, zblocza itp. Głównym przeznaczeniem Volva jest zabezpieczenie dwóch dróg ekspresowych, które przechodzą przez nasz rejon. Jest do droga krajowa nr. 92 która przebiega przez środek miasta przecinając Nowe Miasto i Berdychowo a także droga krajowa nr. 5 będąca w bliskiej odległości Kolbuszowej. 

- 301[P]51 - SD-30 Iveco 160E30 / Magirus


Specjalistyczny pojazd z autodrabiną o zasięgu 30 metrów na podwoziu Iveco w zabudowie firmy Magirus. To nasza "drabina" , pojazd wyposażony w osprzęt ratownictwa wysokościowego, podstawową armaturę gaśniczą a także osprzęt ratownictwa medycznego. Cechą nieocenioną tego pojazdu jest łamane ostatnie przęsło co jak sami Strażacy przyznają jest zbawieniem w trudno dostępnej zabudowie miasta. Niezliczone kombinacje wykorzystania tej drabiny nie raz zostały przećwiczone i znalazły swoje odzwierciedlenie podczas działań ratowniczych. Pojazd w 2010r. wymienił starszego brata o starszym podwoziu, który przez pewien okres stał w roli rezerwy, następnie został na stałe przekazany na podział JRG nr.2 i służy mieszkańcom Berdychowa do dziś.

- 301[P]60 - SLRChem Iveco Turbo Daily  49-10 / Schmitz


Mały, śmieszny, nieporęczny na podwoziu Iveco. Niska zabudowa, w dodatku bardzo sklepiona, niczym samoróbka, bardzo niewygodna do działań. To właśnie chemiczne Iveco JRG-1. Pojazd wyposażony jest w bogaty sprzęt ratownictwa chemicznego oraz zapewnia zabezpieczenie naszemu obszarowi aczkolwiek wykonanie zabudowy na sprzęt po czasie okazało się bardzo nieporęczne, ponadto rama pojazdu ma już swoje lata, więc lista rzeczy do wymiany stale rośnie a jest to pojazd na którego specyfikacje jest zapotrzebowanie więc tutaj priorytetowo prowadzone są rozmowy w sprawie kupna nowego wozu Ratownictwa Chemicznego.

- 301[P]90 - SLRr Jeep Cheeroke / ISS Wawrzaszek


Kolejny rodzynek w JRG-1 to pojazd ratowniczo-rozpoznawczy. Terenowy Jeep Cheeroke w zabudowie lat 90-tych. Pojazd jak na swój wiek trzyma się niemalże bardzo dobrze. Stale konserwowany przez Strażaków, nie dawno przeszedł wymianę akumulatorów, płynów eksploatacyjnych oraz został doposażony w nową wyciągarkę elektryczną. Jeep ma przeznaczenie dowozu sprzętu, KDR-a, bądź dojazdu w trudny teren dla dużego wozu. Na swoim wyposażeniu na stałe posiada zestaw ratownictwa medycznego. Pozostałe wyposażenie tego pojazdu to, to na co akurat najdzie potrzeba, w danej chwili pojazd jest doposażany. Jeżeli zostanie wylosowany następca tego wozu, ten z pewnością znajdzie jeszcze swoje miejsce w Szczecinie.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr.2  Poznaniu

- 302[P]21 - GBA 2,5/20 Mercedes-Benz Atego 1329 / PS Szcześniak


Pierwszy rzut JRG nr.2 to Mercedes-Benz Atego w zabudowie firmy PS Szcześniak. Wóz w 2006r. zasilił szeregi Grunwaldzkiej "dwójki". Wyposażony w osprzęt ratownictwa technicznego, miejscowych zagrożeń, jak również armaturę gaśniczą, umożliwia wykorzystanie pojazdu do każdego rodzaju zdarzenia. Podwozie uterenowione aczkolwiek sprawdza się za równo w terenie jak i w mieście. Dodatkowo na pojeździe zamontowano zestaw ratownictwa wodnego.

- 302[P]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk

- 302[P]26 - GCBA 9,5/64 Man TGS 26.440 / Stolarczyk

- 302[P]51 - SD-30 Iveco 150E27 / Magirus

- 302[P]90 - SLRr Mitsubishi L200 / Szybicki

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 3 w Poznaniu:

- 303[P]21 - GBA 3,5/27 Iveco EuroCargo ML150E28 / Szcześniak

- 303[P]25 - GCBA 5/40 Mercedes-Benz Atego 1530 / Moto-Truck

- 302[P]43 - SLRtBa 1/1 Iveco Turbo Daily 70C17 / WISS

- 303[P]90 - SLOp Peugeot Partner Tepee
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2019, 18:47:57 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

 • Starszy Moderator
 • Aspirant
 • *
 • Wiadomości: 1.484
 • Reputacja: 8
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
KP PSP & JRG Oborniki
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2015, 23:34:49 »
W budowie.
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2019, 15:19:55 wysłana przez Michu998 »

Offline Skubu

 • Zasłużony
 • Starszy Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.413
 • Reputacja: 39
 • Gadu-Gadu: 921164
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień 2015, 11:58:43 »
Moderator: A.Głodek
Podział bojowy:

Komenda Powiatowa:
- 340[R]90 - SLKw Volkswagen T4

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr.1 w Krośnie :

- 341[R]21 - GBA 2/32 Star 14-227 / ISS Wawrzaszek
- 341[R]25 - GCBA 5/32 Scania P400 CB (4x4) / ISS Wawrzaszek
- 341[R]26 - GCBA 8/50 Renault Kerax 430.26 / ISS Wawrzaszek
- 341[R]40 - GLBA 1/2,5 Renault Mascott 160.65 / ISS Wawrzaszek
- 341[R]49 - SCRd Volvo FL10 / EuroKran
- 341[R]51 - SD-30 Iveco 160E30 / Magirus
- 341[R]60 - SLRChem Iveco Turbo Daily 35-10 / Schmitz
- 341[R]90 - SLRr Jeep Cheeroke / ISS Wawrzaszek

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr.2 w Krośnie :

- 342[R]21 - GBA 2,5/20 Mercedes-Benz Atego 1326 / PS Szcześniak
- 342[R]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk
- 342[R]26 - GCBA 9,5/64 Man TGS 26.440 / Stolarczyk
- 342[R]43 - SLRtBa 1/1 Iveco Turbo Daily 70C17 / WISS
- 342[R]51 - SD-30 Iveco 150E27 / Magirus
- 342[R]90 - SLRr Mitsubishi L200 / Szybicki

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Kolbuszowej:

- 451[R]21 - GBA 2,5/24 Renault Midlum 300.14 DXi / WISS
- 451[R]22 - GBA 3,5/27 Iveco ML150E28 / PS Szcześniak
- 451[R]25 - GCBA 5/40 Mercedes-Benz Atego 1529 / Moto-Truck
Dotacje:
1 mln. - 05.10.2015 r.
500 tys. - 06.06.2016 r.
1 mln. - 16.01.2017 r.
900 tys. - 16.07.2017 r.
Ostrzeżenia:
Inne:
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2018, 09:24:03 wysłana przez A.Głodek »
Służby Ratownicze to właśnie oni walczą o życie innych narażając własne.
gg:921164

Ratownik Medyczny

Offline Skubu

 • Zasłużony
 • Starszy Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.413
 • Reputacja: 39
 • Gadu-Gadu: 921164
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień 2015, 12:00:43 »
Akcje ocenie dzisiaj


Akcje na dziś:

22:59 Wypadek drogowy DW pojazd osobowy zostaje uderzony w tył zatrzymuje się na boku kierowca poszkodowany. Sprawca ucieka z miejsca zdarzenia pojazdem.
23:11 4km dalej na drodze DW płonie samochód rozbity z przodu
Służby Ratownicze to właśnie oni walczą o życie innych narażając własne.
gg:921164

Ratownik Medyczny

Offline Michu998

 • Starszy Moderator
 • Aspirant
 • *
 • Wiadomości: 1.484
 • Reputacja: 8
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrzesień 2015, 17:12:28 »
22:59 Wypadek drogowy DW pojazd osobowy zostaje uderzony w tył zatrzymuje się na boku kierowca poszkodowany. Sprawca ucieka z miejsca zdarzenia pojazdem. (23:11) 4km dalej na drodze DW płonie samochód rozbity z przodu.

22:59 Dyżurny odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na DW 188 za stacją benzynową. Dyżurny po odebraniu zgłoszenia natychmiast zadysponował zastęp SRtBa 1,3/16 z JRG 2 Piła oraz poinformował Pogotowie Ratunkowe i Policje.

Uwaga! Uwaga! Wyjazd alarmowy zastępu technicznego do wypadku drogowego na drodze Wojewódzkiej 188 w okolicach stacji benzynowej! Aleje Powstańców Wielkopolskich!

23:00 Załoga na 43 gotowa. Kierowca odpala wóz, Dowódca zgłasza wyjazd i zastęp alarmowo wyjeżdża.

- 52-10 dla 52-43
- Zgłaszam się dla 43
- Alarmowo udajemy się do wypadku na Alejach Powstańców, masz więcej informacji?
- Poszkodowany jest kierowca auta osobowego, sprawca zbiegł z miejsca,  Pogotowie i Policja poinformowane
- Prawidłowo

23:11 Dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie tym razem o płonącym aucie dostawczym ok. 4 km dalej od wypadku przy którym działa zastęp techniczny.  Po chwili ciężki wóz już jest gotowy do wyjazdu.

- 52-10 dla 52-25
- Zgłaszam
- Alarmowo, Aleje Powstańców, pożar dostawczaka
- Przyjął

23:14 Zastęp SRtBa na miejscu.

- 52-10 dla 52-43
- Dla 43
- Jestem na miejscu, mam auto osobowe na poboczu, wozem ustawimy się przy przystanku autobusowym więc ruch będzie odbywał się normalnie, zaraz więcej informacji
- Przyjąłem, słuchaj dostałem zgłoszenie o palącym się aucie dostawczym ok. 4 km dalej od zdarzenia przy którym działasz, zadysponowałem tam na miejsce zastęp ciężki oraz do pomocy do Ciebie jedzie GBA z jedynki
- Zrozumiałem, do mnie dojechał już Patrol Policji
- Prawidłowo

Kierowca podjeżdża za auto rozbite na poboczu po czym wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne oraz włącza awaryjne. Po wyjściu z kabiny zabiera skrzynkę z narzędziami i biegnie odłączyć akumulator w pojeździe. Dowódca zabiera radio nasobne i biegnie do kierowcy auta sprawdzić jego stan. Przodownik I-szej roty biegnie z dowódcą sprawdzić stan poszkodowanego.

23:16 Policjanci zabezpieczają teren działań. Ze wstępnych oględzin wynika, że kierowca auta osobowego ma rozcięcie na głowie od uderzenia w kierownice oraz skarży sie na ból pleców, Strażacy w sztywnej pozycji utrzymują poszkodowanego do przyjazdu Pogotowia Ratunkowego które słychać już w oddali.

- 52-10 dla 52-43
- Na odbiorze dla 43
- Mam poszkodowanego, mężczyzna w wieku ok. 50 lat, skarży sie na ból pleców oraz ma rozcięcie na głowie najprawdopodobniej od uderzenia w kierownice, poszkodowany pod opieką naszą ciągle w pozycji sztywnej oczekuje na Karetke Pogotowia która już nadjeżdża.
- Przyjąłem

23:18 Pogotowie na miejscu. Medycy zajmują się poszkodowanym.  Usztywniają mu plecy za pomocą szyny kramera oraz opatrują rozcięcie na głowie.

23:20 Na miejsce pożaru dojechał ciężki zastęp.

- 52-10 dla 52-25
- Zgłaszam się dla 25
- Jestem na miejscu, mam pożar dostawczego Mercedesa Sprintera, ma on rozbity przód z którego wydobywają się płomienie. Auto stoi na prawym pasie, my wozem zablokowaliśmy ruch w obie strony. Przystępujemy do podania jednego prądu piany. Pożar z komory silnika przeniósł się na kabinę więc przydałoby się jakieś wsparcie, nie ma osób poszkodowanych
- W drodze jest GBA z Jedynki, to Ci wystarczy?
- Tak, powinno wystarczyć. Tutaj od świadków wiem, że kierowca Mercedesa próbował uciekać ale inni kierowcy go złapali, obecnie jest zamknięty i pilnowany w jednym z samochodów świadków, proszę o podesłanie na miejsce Policji
- Przyjąłem w drodze.

23:26 Na miejsce płonącego dostawczaka dojechał GBA z jedynki. Załoga wspomaga podaniem prądu wody na palącą się kabinę pojazdu. Na miejsce jest również Patrol Policji który zwija kierowce mercedesa.

23:30 Poszkodowany z osobówki w stanie stabilnym zostaje zabrany alarmowo do szpitala w Pile. Policja wkracza do swoich działań.

- 52-10 dla 52-43
- Zgłaszam się dla 43
- Poszkodowany zabrany do szpitala w stanie stabilnym , Policja przeprowadza swoje czynności, my zabezpieczamy miejsce działań i będe przekazywał miejsce Policji
- Przyjąłem

- 52-25 dla 52-10
- 25 dla 10
- Jak sytuacja?
- Pożar opanowany, maska otwarta, trwa dogaszanie, Policja jest na miejscu, mają już w radiowozie kierowce auta dostawczego, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo

23:55 Działania zastępu SRtBa zakończone, miejsce sprzątnięte, auto na poboczu nie zagraża innym uczestnikom, Dowódca przekazał miejsce Policji która poczeka do przyjazdu lawety. Na miejscu jest osoba uprawniona do przejęcia auta.

- 52-10 dla 52-43
- Zgłaszam się
- Zakończyliśmy działania, miejsce przekazałem Policji, dane spisałem, na nasłuchu wracam do Jednostki
- Prawidłowo

00:10 Auto ugaszone i przelane, z akumulatora nic nie zostało, auto jechało z pustą paką ładowną. Ze wstępnych podejrzeń przyczyną wypadku mogło być nie dostosowanie prędkości dostawczaka do panujących warunków i uderzenie w tył osobówki. Po badaniu alkomatem wynika, że jest trzeźwy. Dalej sprawe poprowadzi Policja. Zastęp GBA z Jedynki wraca do Bazy. Kierowca przeparkowuje Jelcza po czym ruch zostaje puszczony wahadłowo. Do przyjazdu lawety będziemy z Policją zabezpieczać miejsce zdarzenia.

00:13 SRtBa w bazie.

- 52-10 dla 52-43
- Zgłaszam się dla 52-43
- 43 w bazie
- Przyjąłem

Kierowca parkuje wóz w garażu po czym wypełnia kartę pojazdu, dowódca spisuje meldunek. Po wypełnieniu papierków załoga czyści sprzęt  oraz wóz z zewnątrz i po wykonaniu prac wraca do swoich zajęć.

00:30 Na miejsce dojechała laweta. Za zgodą Policji auto zostaje zabrane na teren firmy holującej w Pile. Dowódca spisał dane po czym razem z Policją odjeżdżają z miejsca zdarzenia.

- 52-10 dla 52-25
- Zgłaszam się
- Zakończyłem działania, dane spisałem, auto zwinięte, ruch udrożniony, wracam do Jednostki
- Prawidłowo

00:45 GCBA 4/32 w bazie

- 52-10 dla 52-25
- Na odbiorze
- 25 w bazie
- Zrozumiałem

Kierowca wypełnia kartę pojazdu, załoga czyści wóz. Kierowca z pomocą dwójki Druhów z obsady tankuje pianę w Jelczu po czym również wracają do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Piła al. Powstańców Wielkopolskich (DW.180)
Czas działań: 1h i 14 minut
Typ działań: Wypadek/MZ
Działania: Usuwanie skutków wypadku drogowego (najechanie) 1 osoba poszkodowana.
Wyjazd: 001/2015r.
SiS:

JRG 2 Piła:
552[P]43 - SRtBa 1,3/16 Star 8.157 - 3 Strażaków
Kierowca - Michał K. Dowódca - Michał P.
Rat.: Mikołaj K.

Policja:
U661 - VW T5 - 2 osoby (Piła)

Pogotowie Ratunkowe:
S1 - VW Crafter - 3 osoby (Piła)

Meldunek:
Miejsce działań: Piła al. Powstańców Wielkopolskich (DW.180)
Czas działań: 1h i 53 minuty
Typ działań: Pożar/MZ
Działania: Pożar komory silnika i kabiny auta dostawczego (Mercedes Benz Sprinter)
Wyjazd: 002/2015r.
SiS:

JRG 2 Piła:
552[P]25 - GCBA 4/32 Jelcz 422 - 3 Strażaków
Kierowca - Gracjan G. Dowódca - Dominik J.
Rat.: Kajetan S.

JRG 1 Piła:
551[P]21 - GBA 2/24 Renault Midliner - 6 Strażaków

Policja:
U664 - Kia cee'd - 2 funkcjonariuszy

Offline Skubu

 • Zasłużony
 • Starszy Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.413
 • Reputacja: 39
 • Gadu-Gadu: 921164
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2015, 19:24:45 »
Akcja 1 3tys
Akcja 2 3 tys

budżeT:145+6=151tys

Będe się starał dopasowywać bardziej akcje do rejonu działania.

Akcje na dziś:

10:17 Odebrano zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Kruszki
18:10 Uderzenie pojazdu osobowego w drzewo Miejscowość Piła ul Wawelska.
Służby Ratownicze to właśnie oni walczą o życie innych narażając własne.
gg:921164

Ratownik Medyczny

Offline Michu998

 • Starszy Moderator
 • Aspirant
 • *
 • Wiadomości: 1.484
 • Reputacja: 8
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień 2015, 22:43:57 »
10:17 Odebrano zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Kruszki


10:17 Dyżurny po odebraniu zgłoszenia o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Kruszki zadysponował Jednostki OSP : Łobżenica, Wyrzysk, Zelgniewo i Osiek nad Notecią oraz wysyła dwa zastępy z JRG 2 Piła.

Uwaga, Uwaga! Wyjazd alarmowy zastępu ciężkiego i podnośnika do miejscowości Kruszki, pożar budynku gospodarczego!

10:18 Załoga na GCBA 4/32 i SH-32 gotowa. Oba zastępy alarmowo wyjeżdżają.

- 552-10 dla 552-25
- Zgłaszam się dla 25
- Alarmowo, Kruszki 25 i 53, pożar budynku gospodarczego
- Przyjął


10:24 Na miejscu pierwszy zastęp. GBA i GCBA z OSP KSRG Łobżenica. Ze wstępnego rozpoznania wynika na to, że pali się poddasze murowanej stodoły o drewnianej konstrukcji dachowej. W korespondencji między KDR-em a Dyżurnym wynika, że zadysponowana zostaje Drabina z JRG 1 oraz dodatkowo SH-18 z OSP KSRG Wyrzysk. Na miejsce również zadysponowany został Oficer wozem 551-90.

10:38 Zastępy 552-25 i 552-53 na miejscu.

- 552-10 dla 552-25
- Zgłaszam się dla 25
- 25 i 53 na miejscu, jest już Łobżenica dwoma i jeden ciężki z Wyrzyska. Wstępnie podam Ci pożar poddasza o konstrukcji drewnianej budynku gospodarczego, tak jak podał Ci KDR z Łobżenicy prąd mają już odcięty, my będziemy już podawać prąd wody z podnośnika
- Przyjąłem, sprawdź poszkodowanych


Pierwszy kierowca wjeżdża Jelczem w polną drogę po czym wjeżdża na posesje gdzie pali się budynek gospodarczy. Wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne. Po wyjściu z kabiny zajmuje się obsługą autopompy. Dowódca zgłasza dojazd po czym zabiera radio nasobne i biegnie na rozpoznanie po czym przejmuje dowodzenie. Przodownik I-szej roty rozwija dwa odcinki W-75 po czym łączy i jedną końcówkę podłącza do Jelcza a drugą do Podnośnika.

Drugi kierowca wjeżdża Volvem za ciężkim, wyłącza sygnały i na błyskach ustawia się przy palącym się budynku. Kierowca po ustawieniu pojazdu rozstawia podnośnik i ustawia kosz do wejścia dla Strażaków. Dowódca z SH oraz przodownik roty z GCBA przygotowują się do wejścia do kosza. 

- 552-10 dla 552-13
- Zgłaszam dla 13
- Słuchaj w obecnej sytuacji mam pożar szybko rozprzestrzeniający się pożar poddasza na którym znajduje się słoma no i konstrukcja jest dachowa tak jak podano Ci wcześniej. Nie ma osób poszkodowanych, media odcięte. Łobżenica podaje trzy prądy wody jeden z drabiny nasadkowej i opanowują pożar od strony budynku mieszkalnego, rozstawili również kurtyne wodną, my będziemy zalewać środek
- Przyjął, potrzebujesz dodatkowe siły i środki?
- Tak, nie ma tutaj w pobliżu sprawnego hydrantu więc podsyłaj zastępy z wodą
- A podnośnik z Wyrzyska dotarł?
- Nie jeszcze
- Prawidłowo


10:47 Z naszego SH został podany 6 prąd wody w natarciu na poddasze. Strażacy w koszu zrobili niewielki otwór w dachu przez który opanowują pożar. Zasilanie do SH jest podawane z naszego Jelcza. GBA z Łobżenicy jest zasilany na zmianę przez GCBA z Łobżenicy i GCBA z Wyrzyska. Zastępy udają się na tankowanie do oddalonego hydrantu o ok. 4 km pod sklep.

10:51 Na miejscu GCBA 6/32 z OSP KSRG Wyrzysk i chwile po nim dojeżdża SH-18 z Wyrzyska. SH zostaje rozstawiony z drugiej strony budynku, drugi GCBA z Wyrzyska zasila go.

10:56 Na miejsce dociera OSP KSRG Osiek nad Notecią dwoma zastępami GBA (GBA 2,5/16 i GBM 2,5/8) Załoga z pierwszego GBA rozstawiają drabinę i z drabiny podają kolejny prąd wody. Załoga z GBM dojeżdża do SH i GCBA z Wyrzyska i pomaga im opanować pożar z drugiej strony budynku.

11:05 Na miejscu SD-37 i SLRr z JRG 1 Piła. Dowodzenie akcją przejmuje Oficer. Drabina ustawia się po drugiej stronie budynku gdzie działają zastępy z OSP. Dojechał również ciężki zastęp z OSP Zelgniewo który zasila drabinę z Jedynki podczas gaszenia poddasza.

11:11 W naszym Jelczu kończy się woda. W miejsce jego wjeżdża Jelcz (GCBA 5/32) z OSP Wyrzysk który właśnie wjechał z tankowania. Nasz kierowca i dowódca z 25 udają się alarmowo na tankowanie. 

11:21 GCBA 4/32 wraca alarmowo z tankowania. Podmienia się z Jelczem z Łobżenicy.

11:30 Trzy roty w aparatach wchodzą z linią gaśniczą do budynku, ewakuowane zostały kury już przed przyjazdem Straży, budynek został przeszukany i nie znaleziono żadnej osoby. Obecnie roty w środku zalewają przez otwory w suficie poddasze i rozgrzebują słomę żeby ją dokładniej zalać. Roty w koszach przystępują do rozbiórki dachu aby zalać go również od góry.

11:34 Na miejsce dojeżdża 661[P]39 SCZ 18/8 Jelcz 417 z JRG Złotów. Ciężkie zastępy tankują się z cysterny.

11:46 Sytuacja opanowana. Trwa rozbiórka dachu oraz rozgrzebywanie słomy która zostaje dokładnie zalana i wyrzucona na dwór gdzie zostaje ponownie przelana. Załoga w SH-18 przelewa dokładnie konstrukcje dachową i wycina belki które spaliły. Z drugiej strony budynku belki wycina nasza rota w SH.

12:05 Konstrukcja dachowa została dokładnie zalana, wypalone kawałki wycięte. Słoma jest ciągle wyrzucana i na dole dokładnie przelewana.  GCBA z OSP Zelgniewo zostaje odesłane do Jednostki. GBM z OSP Osiek również.

12:19 Sytuacja została opanowana. Teraz tylko zostaje przelać dokładnie i rozebrać do końca konstrukcje dachową. Dowódca akcji przekazuje obecną sytuacje do Dyżurnego po czym na miejscu mają zostać zastępy z OSP Wyrzysk oraz OSP Łobżenica. Zostanie również cysterna do pomocy przez jakąś godzinę. Reszta zastępów zostaje odesłana do swoich Jednostek. Strażacy rozpoczynają zwijanie sprzętu. Zwinięty zostaje podnośnik. Dowódca spisuje dane a kierowca tankuje jeszcze zbiornik w Jelczu.

12:35 GCBA 4/32 i SH-32 wracają na nasłuchu do Koszar.

- 552-10 dla 552-25
-  Zgłaszam się dla 25
- Działania zakończone, dane spisałem, na miejscu zostaje Łobżenica, Wyrzysk i Beczka ze Złotowa. 25 i 53 na nasłuchu do Koszar
- Przyjął


13:10 Oba zastępy w Jednostce.

- 552-10 dla 552-25
- Na odbiorze
- 552-25 i 552-53 w bazie
- Zrozumiałem


- Kierowcy parkują wozy przed garażami. Wypełniają karty pojazdów po czym porządkują w kabinach, myją wozy z zewnątrz i wewnątrz. Załoga porządkuje sprzęt i przygotowuje wozy do kolejnej akcji. Po ok. godzinie wozy gotowe i lśniące. Kierowcy parkują w garażach i zamykają bramy. Załogi wracają do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Kruszki 13B
Czas działań: 2h i 54 minuty
Typ działań: Pożar/MZ
Działania: Pożar poddasza budynku gospodarczego.
Wyjazd: 003/2015r.
SiS:

JRG 2 Piła:
552[P]25 - GCBA 4/32 Jelcz 422 / JZS - 3 Strażaków
Kierowca - Michał K. Dowódca - Bartłomiej R.
Rat.: Dominik J.

552[P]53 - SH-32 Volvo FL280 / Bumar - 2 Strażaków
Kierowca - Gracjan G. Dowódca - Michał P.

JRG 1 Piła:
551[P]51 - SD-37 Iveco EuroCargo 160E32 / Magirus - 2 Strażaków
551[P]90 - SLRr Mitshubishi L200 - 1 Strażak

JRG Złotów:
661[P]39 - SCZ 18/8 Jelcz 417 / MetalChem - 2 Strażaków

OSP KSRG Łobżenica:
559[P]08 - GBARt 2,5/16 Man TGL 12.240 - 6 Strażaków
559[P]07 - GCBM 10/4 Jelcz P420 Hydromil - 3 Strażaków

OSP KSRG Wyrzysk:
559[P]26 - GCBA 5/32 Jelcz 010/422 - 4 Strażaków
559[P]25 - GCBA 6/32 Jelcz 004 - 2 Strażaków
559[P]27 - SH-18 Star 200 - 2 Strażaków

OSP KSRG Osiek nad Notecią:
559[P]30 - GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 - 6 Strażaków
559[P]28 - GBM 2,5/8 Star 200 - 4 Strażaków

OSP Zelgniewo:
557[P]21 - GCBA 6/32 Jelcz 004 - 3 Strażaków

Offline Michu998

 • Starszy Moderator
 • Aspirant
 • *
 • Wiadomości: 1.484
 • Reputacja: 8
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Wrzesień 2015, 23:48:49 »
18:10 Uderzenie pojazdu osobowego w drzewo Miejscowość Piła ul Wawelska.

18:10 Po odebraniu zgłoszenia o wypadku drogowym w Pile na ul. Wawelskiej 4, Dyżurny zadysponował Karetkę Pogotowia, Patrol Policji oraz zastęp SRtBa 1,3/16 z JRG 2 Piła.

Uwaga, Uwaga! Wyjazd alarmowy zastępu technicznego, wypadek, ulica Wawelska 4!

Po chwili trójka Strażaków gotowa do wyjazdu.

- 552-10 dla 552-43
- Na odbiorze
- Zgłaszam Ci wyjazd alarmowy zastępu 552-43 do wypadku drogowego w Pile na Wawelskiej 4
- Prawidłowo, w drodze masz Policje i Pogotowie


18:19 Zastęp SRtBa na miejscu.

- 552-10 dla 552-43
- Zgłaszam sie dla 43
- Jestem na miejscu, mam auto osobowe marki Vw Touran wbite czołowo w drzewo, jedna osoba poszkodowana, podejrzewam złamane nogi i problem z miednicą, mężczyzna jest zakleszczony w pojeździe, jakbyś mógł mi przysłać drugi zastęp od nas do pomocy
- Zrozumiałem, dysponuje 552-25. Powiedz mi czy auto ma instalacje gazową i czy są jaieś wycieki?
- Nie ma instalacji LPG, wycieki są. Autem poruszały sie dwie osoby, jedna ma tylko powierzchowne obrażenia
- Zrozumiałem, karetka za kilka minut powinna być


18:21 Załoga na 25 gotowa do wyjazdu.

- 552-10 dla 552-25
- Na odbiorze
- Zgłaszam wyjazd 25 do pomocy 43 przy wypadku drogowym na Wawelskiej
- Przyjął


18:22 Kierowca zabezpiecza teren działań pachołkami, następnie do przyjazdu Policji nadzoruje ruch który o tej porze nie jest spory. Dowódca zabrał radio nasobne i przeprowadza rozpoznanie. Przodownik I-szej roty przygotowuje narzędzia hydrauliczne.

18:26 Na miejscu GCBA 4/32.

- 552-10 dla 552-25
- Zgłaszam
- 25 na miejscu
- Prawidłowo


18:23 Kierowca ustawia Jelcza za rozbitym autem. Wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne oraz awaryjne. Po wyjściu z kabiny biegnie odłączyć akumulator w rozbitym pojeździe. Dowódca zabiera radio nasobne i biegnie do dowódcy z zastępu 43. Przodownik I-szej roty zakłada kołnierz ortopedyczny poszkodowanemu oraz przykrywa go kocem żeby ochronić przed kawałkami karoserii i szkła. Poszkodowany jest przytomny.

18:25 Przodownik I-szej roty z SRtBa rozpoczyna wycinanie pedałów oraz drzwi aby móc wydostać poszkodowanego.

18:27 Na miejsce dojeżdża Karetka S1 z Piły. Medycy przygotowują sprzęt na przyjęcie poszkodowanego. Lekarz sprawdza stan Kobiety która również podróżowała autem.

- 552-10 dla 552-43
- Zgłaszam dla 43
- Mam na miejscu Pogotowie już, poszkodowany jest ustabilizowany, trwa wycinanie elementów karoserii by móc go wydostać, akumulator odłączony, medycy są już przygotowani. Lekarz sprawdził stan pasażerki, jest stabilny i nie potrzebuje hospitalizacji
- Zrozumiałem


18:34 Poszkodowany zostaje wyciągnięty na deskę ortopedyczną na której od razu zostaje opatrzony. Złamane nogi zostają usztywnione, miednica również zostaje usztywniona oraz plecy. Medycy zajmują sie również rozcięciem na ręce.

18:45 Poszkodowany zostaje przełożony na nosze i wsunięty do Karetki która po chwili odwozi go do Szpitala w Pile. Na miejsce dojeżdża Policja która przystępuje do swoich działań. Strażacy rozpoczynają zwijanie sprzętu. Na miejsce zostaje wezwana laweta.

19:07 Działania zakończone. Laweta zabiera auto za zgodą Policji. Strażacy neutralizują plamę oleju po czym chowają sorbent i miotły na wóz. Dowódca spisał dane po czym zostawił miejsce Policji.

- 552-10 dla 552-43
- Na odbiorze
- Działania zakończone, dane spisałem, auto sprzątnięte, na miejsce zostaje Policja, 43 z 25 wracamy
- Przyjął


19:16 SRtBa 1,3/16 i GCBA 4/32 w bazie.

- 552-10 dla 552-43
- Zgłaszam się dla 52-43
- 43 i 25 w bazie
- Zrozumiałem, dzięki


Kierowcy parkują wozami w garażach. Wypełniają karty pojazdów po czym porządkują w kabinach. Załogi porządkują sprzęt i po ok. 20 minutach Strażacy wracają do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Piła ul. Wawelska 4
Czas działań: 1h i 6 minut
Typ działań: Wypadek/MZ
Działania: Auto osobowe uderzyło czołowo w drzewo. Poszkodowana 1 osoba.
Wyjazd: 004/2015r.
SiS:

JRG 2 Piła:
552[P]43 - SRtBa 1,3/16 Star 8.157 - 3 Strażaków
Kierowca - Adrian J. Dowódca - Mikołaj K.
Rat.: Kajetan S.

552[P]25 - GCBA 4/32 Jelcz 422 - 3 Strażaków
Kierowca - Michał K. Dowódca - Bartłomiej R.
Rat.: Dominik J.

Policja:
U669 - Kia cee'd - 2 funkcjonariuszy

Pogotowie Ratunkowe:
S1 - Volkswagen Crafter -  3 osoby

Offline Flux

 • Zasłużony
 • Nadbrygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.484
 • Reputacja: 54
 • Gadu-Gadu: 32199897
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Wrzesień 2015, 13:55:16 »


DOSTAWA:


- AODO AUER AirGO PRO MaXX, butla stalowa + sygnalizator bezruchu[szt. 2]
- Zestaw PSP-R1 + kołnierz ortopedyczny [szt.2] (zestaw zawiera torba +szyny+deska)
- Deska ortopedyczna Medline [szt.2]
- Szyny ortopedyczne Kramer (torba) [szt.2]
- Sorbent Compact worek 50 kg [szt.2]
- Agregat prądotwórczy Dekatech AP 1200 [szt.1]
- Wentylator oddymiający MW 22000 [szt.1]
- Sito kominowe [szt.1]
- Kamera termowizyjne Ti300 [szt.1]
- Detektor wielogazowy Drager X-am 5000 [szt.1]


Koszt: 46 tys.
Udzielony rabat: -
Do zapłaty: 46 tys.
Stan konta: 105 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Dobry Ratownik to żywy Ratownik.
Zasłużony, Moderator, Webmaster, Administrator, Komendant, Gracz, i co tam sobie jeszcze wymyślicie.

Offline Skubu

 • Zasłużony
 • Starszy Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.413
 • Reputacja: 39
 • Gadu-Gadu: 921164
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Wrzesień 2015, 11:39:48 »
Przepraszam za opóźnienia dziecko mi sie pochorowało

Akcje na dziś:
13:22 Plama oleju
Służby Ratownicze to właśnie oni walczą o życie innych narażając własne.
gg:921164

Ratownik Medyczny

Offline Michu998

 • Starszy Moderator
 • Aspirant
 • *
 • Wiadomości: 1.484
 • Reputacja: 8
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Wrzesień 2015, 20:54:37 »
13:22 - Zgłoszenie o plamie oleju na odległości 5km. na DK-10 - Okolice miejscowości Miasteczko Krajeńskie - Białośliwie.


13:22 Dyspozytor po odebraniu zgłoszenia o plamie oleju na odległości ok. 5 km na DK-10 zaalarmował Jednostki OSP Miasteczko Krajeńskie i OSP Białośliwie oraz zadysponował zastęp SRtBa 1,3/16 z JRG 2 Piła.

Uwaga, Uwaga! Wyjazd alarmowy zastępu technicznego na DK-10 okolice Miasteczka Krajeńskiego i Białośliwia!

13:23 Zastęp techniczny alarmowo wyjeżdża.

- 552-10 dla 552-43
- Zgłaszam dla 43
- Alarmowo, DK-10 plama oleju
- Prawidłowo


13:35 Zastęp SRtBa na miejscu.


- 552-10 dla 43
- Zgłaszam się
- Jestem na miejscu jadąc od strony Piły, plama ciągnie się od Śmiłowa w stronę miejscowości Wyrzysk, z tego co wiem zastępy z Białośliwia są na miejscu po drugiej stronie, słuchaj ja bym prosił o podesłanie na miejsce Astry z workami sorbentu bo może nam zabraknąć, plama się rozciąga po całym pasie. Ruch odbywa się wahadłowo z pomocą Policji
- Prawidłowo, wysyłam SLOp'a


13:36 Dyspozytor wywołuje Strażaka z obsady z SH po czym z pomocą drugiego ładują worki z magazynu do Astry po czym jeden Strażak alarmowo udaje się nią na DK-10 gdzie jest plama oleju.

- 552-10 dla 552-90
- Na odbiorze dla 90
- No udaje się na miejsce rozlania plamy oleju na DK-10 ze wsparciem
- Prawidłowo


13:39 Dowódca z przodownikiem pierwszej roty neutralizuje plamę oleju. Zastępy GBA i SLRt z Białośliwia neutralizuje plamę od drugiej strony a zastęp z Miasteczka Krajeńskiego udaje się w połowę drogi, od łuku.

13:55 SLOp na miejscu.

- 552-10 dla 52-90
- Zgłaszam się
- 90 na miejscu
- Przyjął


13:57 Z Astry do Star/Mana został przełożony jeden worek sorbentu, następnie Strażak uda się do Zastępów OSP zasilić ich sorbentem. Załoga z technicznego neutralizuje plamę oleju. Policja panuje nad ruchem.

14:01 Astra przy OSP z Miasteczka Kr. Strażak zostawia im dwa worki sorbentu po czym udaje się do miejsca gdzie działa OSP Białośliwie.

- 52-10 dla 52-90
- Na odbiorze dla 90
- Słuchaj obsadziłem sorbentem 43, zastęp z Miasteczka i teraz Białośliwie, plama wyciekała z cysterny wojskowej, obecnie stoi ona na poboczu i wyciek jest już zabezpieczony, tym co mamy tutaj damy rade to zneutralizować, ruch jest ciągle puszczany wahadłowo, na miejscu dwa patrole policji
- Zrozumiałem czyli siły i środki masz ostatecznie wystarczające?
- Tak, dokładnie
- Prawidłowo


14:25 Plama została zneutralizowana na odcinku 3,5 km, od strony Piły załoga z 52-43 i z Miasteczka Kr. neutralizuje w naszym kierunku plamę, OSP Białośliwie, pomogło w zabezpieczeniu zbiornika oraz neutralizacji na odcinki 1 km.

14:40 Plama została zneutralizowana. Dowódca rozpoczyna spisywanie danych. Załogi zwijają sprzęt. Ruch zostaje puszczony.

- 52-10 dla 52-43
- Na odbiorze dla 43
- Działania zakończone, odcinek 5 km plamy został zneutralizowany, spisuje dane, ruch został puszczony i zaraz 43 i 90 wracamy do Jednostki
- Prawidłowo14:47 SRtBa 1,3/16 oraz SLOp wracają do Koszar. Zastępy z OSP po ok. 10 minutach również wracają.

15:00 Oba zastępy w Jednostce.

- 52-10 dla 52-43
- Zgłaszam
- 52-43 i 90 w bazie
- Zrozumiałem


Kierowca Star/Mana uzupełnia sorbent na wozie, następnie wypełnia kartę pojazdu, reszta załogi porządkuje w wozie po czym wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: DK-10 Miasteczko Krajeńskie - Białośliwie
Czas działań: 1h i 38 minut
Typ działań: MZ
Działania: Plama oleju na odległości ok. 5 km
Wyjazd: 005/2015r.
SiS:

JRG 2 Piła:
552[P]43 - SRtBa 1,3/16 Star 8.157 - 3 Strażaków
Kierowca - Gracjan G. Dowódca - Bartłomiej R.
Rat.: Mikołaj K.

552[P]90 - SLOp Opel Astra Classic - 1 Strażak
Kierowca - Michał K. Dowódca:--
Rat.:--

OSP Białośliwie:
559[P]01 - GBA 2,5/16 Star 12-185 - 6 Strażaków
559[P]02 - SLRt Ford Transit 125T350 - 3 Strażaków

OSP Miasteczko Krajeńskie:
559[P]13 - GBA 2,5/16 Star 12-157 - 5 Strażaków

Policja:
U669 - Kia cee'd - 2 funkcjonariuszy
U667 - Kia cee'd - 2 funkcjonariuszy
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2015, 21:24:20 wysłana przez MichałRogo998 »

Offline Skubu

 • Zasłużony
 • Starszy Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.413
 • Reputacja: 39
 • Gadu-Gadu: 921164
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Wrzesień 2015, 20:02:05 »
Slużba bez zdarzeń
Służby Ratownicze to właśnie oni walczą o życie innych narażając własne.
gg:921164

Ratownik Medyczny

Offline Skubu

 • Zasłużony
 • Starszy Brygadier
 • *
 • Wiadomości: 1.413
 • Reputacja: 39
 • Gadu-Gadu: 921164
 • Jednostka JRG: [klik]
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Wrzesień 2015, 10:20:12 »
za akcje 10 tys

budżet:105+10=115tys

Akcje na dziś:

13:05 Zgłoszenie o mężczyznie w wodzie na zbiorniku Koszyce
18:29 Uderzenie pociągu osobowego w samochód ul. Walki młodych
Służby Ratownicze to właśnie oni walczą o życie innych narażając własne.
gg:921164

Ratownik Medyczny

Offline Michu998

 • Starszy Moderator
 • Aspirant
 • *
 • Wiadomości: 1.484
 • Reputacja: 8
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Wrzesień 2015, 16:24:28 »
13:05 Zgłoszenie o mężczyźnie w wodzie na zbiorniku Koszyce.

13:05 Wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie topiącym się na zbiorniku w Koszycach. Dyspozytor zadysponował zastęp GBA 2/24 i SLRr + Łódź z JRG 1 Piła oraz SRtBa 1,3/16 z JRG 2 Piła.

Uwaga, Uwaga! Wyjazd alarmowy zastępu technicznego, zbiornik Koszyce, topiący się mężczyzna!

13:06 Załoga gotowa na dole, Star/Man odpalony, Strażacy wsiadają po czym zastęp alarmowo udaje się do Koszyc.

- 52-10 dla 52-43
- Zgłaszam się dla 43
- Alarmowo udaje się nad jezioro Koszyckie, topiący się mężczyzna
- Zrozumiałem, w drodze średni i lekki z łodzią z jedynki do pomocy
- Prawidłowo


13:14 Zastęp dojechał na miejsce.

- 52-10 dla 43
- Na odbiorze
- Na miejscu
- Przyjął

Kierowca wjeżdża na teren plaży po czym dojeżdża do samej plaży i zatrzymuje wóz za GBA z jedynki. Wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne. Po wyjściu z kabiny zabezpiecza teren działań taśmą. Dowódca zgłasza dojazd po czym zabiera radio nasobne i udaje sie do dowódcy z Jedynki na rozpoznanie. Przodownik pierwszej roty wyciąga torbę R1 i biegnie do ratowników na mostek.

13:17 Ze wstępnego rozpoznania wynika, że mężczyzna bez zabezpieczeń chciał przepłynąć całe jezioro w rzesz mniej więcej w połowie drogi dostał skurczu i zaczął się topić. Sprawiona została łódka z JRG 1 Piła po czym w sile dwóch płetwonurków, sternika i jednego ratownika naszego z Torbą R1 odpływa w stronę topiącego się mężczyzny. W drodze na miejsce jest również Pogotowie Ratunkowe.


- 52-10 dla 52-43
- Zgłaszam
- Słuchaj w łódce z jedynki popłynął również nasz jeden z Torbą, mężczyzna podczas przepływania jeziora w rzesz dostał skurczu, do pomocy mamy ratowników WOPR oraz Pogotowie Ratunkowe, akcją dowodzi jedynka
- Przyjąłem


13:24 Łódka znajduje się przy topiącym się mężczyźnie, nurkowie schodzą do wody po czym holują go pod samą łódkę i z pomocą sternika i naszego ratownika wciągają go na łódkę, tam zostaje naciągnięta noga po czym zostaje on okryty kocem a sternik udaje się w stronę brzegu i przekazuje radiem informacje do dowódcy akcji, że mężczyzna bezpieczny w łódce.

13:29 Na miejsce dojechało Pogotowie.

13:33 Łódka na brzegu, załoga z Jedynki ją zwija, mężczyzna zostaje przekazany Ratownikom Medycznym po czym zostanie zabrany do szpitala na kontrole. Dowódca rozpoczyna spisywanie danych. Policja będąca na miejscu sprawdzi jego trzeźwość. Oprócz strachu i skurczu nie ma obrażeń.

13:45 Pogotowie odjeżdża do Szpitala. Poszkodowany okazał się trzeźwy. Na miejscu zostaje jedynka, nasz zastęp zostaje odwołany do Jednostki. Dowódca spisał dane, Torba zostaje schowana i załoga wraca do koszar.

- 52-10 dla 52-43
- Na odbiorze
- Zakończyłem działania, dane spisałem, poszkodowany na kontrole został odwieziony do szpitala, na miejscu zostaje jedynka, my wracamy
- Prawidłowo


14:00 552-43 w Jednostce.

- 52-10 dla 52-43
- Zgłaszam się dla 43
- W bazie
- Prawidłowo


Kierowca parkuje wóz, wypełnia kartę pojazdu, dowódca wypełnia meldunek po czym załoga udaje się do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Koszyce - Jezioro
Czas działań: 55 minut
Typ działań: MZ
Działania: Topiący się mężczyzna na jeziorze (skurcz)
Wyjazd: 006/2015r.
SiS:

JRG 2 Piła:
552[P]43 - SRtBa 1,3/16 Star 8.157 - 3 Strażaków
Kierowca: Michał K. Dowódca - Michał P.
Rat.: Dominik J.

JRG 1 Piła:
551[P]21 - GBA 2/24 Renault Midliner - 6 Strażaków
551[P]90 - SLRr Misthubishi L200 + 551-Ł1 - 2 Strażaków

Policja (1), Pogotowie Ratunkowe (1), WOPR (1)

Offline Michu998

 • Starszy Moderator
 • Aspirant
 • *
 • Wiadomości: 1.484
 • Reputacja: 8
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
 • Jednostka KW: [klik]
 • Jednostka OSP: [klik]
Odp: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 w Pile
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Wrzesień 2015, 11:40:17 »
18:29 Uderzenie pociągu osobowego w samochód ul. Walki młodych

18:29 Wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym pociągu osobowego z autem osobowym przy ul. Walki Młodych. Od razu zostały zadysponowane zastępy 551[P]21 i 551[P]44 z JRG 1 Piła oraz 552[P]43 i 552[P]25 z JRG 2 Piła.

Uwaga, uwaga! Wyjazd alarmowy zastępu technicznego i ciężkiego, Piła, ulica Walki Młodych, zderzenie osobówki z pociągiem!

18:31 SRtBa 1,3/16 oraz GCBA 4/32 alarmowo udają się na ulice Walki Młodych.

- 52-10 dla 52-43
- Na odbiorze
- Zgłaszam wyjazd 52-43 i 52-25 do wypadku drogowego, Piła, Walki Młodych
- Przyjąłem, w drodze masz jedynke


18:39 Zastępy na miejscu.

- 52-10 dla 52-43
- Zgłaszam się
- 43 i 25 na miejscu, są już również zastępy z jedynki, udaje się do dowódcy akcji
- Przyjąłem


Kierowca Star/Mana omija korek i podjeżdża do samego przejazdu kolejowego, zatrzymuje wóz, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne oraz włącza awaryjne. Po wyjściu z kabiny rozstawia pachołki drogowe zamykając tym ruch. Dowódca zgłasza dojazd po czym zabiera radio nasobne i biegnie do dowódcy z GBA z "1" po sytuacje. Przodownik I-szej roty zabiera Torbę R1 i biegnie z dowódcą po rozpoznanie obecnej sytuacji.

Kierowca Jelcza podjeżdża za pierwszym wozem, wyłącza sygnały dźwiękowe i włącza awaryjne. Po wyjściu z kabiny wycofuje pojazdy stojące przy przejeździe aby zrobić miejsce dla karetki. Dowódca zabiera radio nasobne oraz deskę ortopedyczną a przodownik roty I-szej Torbę R1 i biegną do rozbitego auta.

18:43 Kierujący samochodem osobowym marki Fiat Punto jadąc ze zbyt dużą prędkością nie wyhamował i uderzył w opuszczone szlabany po czym wtoczył się wprost pod przejeżdżający pociąg regionalny EN57-621. Auto zostało przepchnięte przez ok. 500 metrów. Prowadzący osobówkę jest przytomny, ma obrażenia wielonarządowe i jest zakleszczony w pojeździe. Z GBA z jedynki została puszczona linia gaśnicza w razie zapłonu oraz załoga stamtąd odpina akumulator oraz sprawdzają czy auto ma instalacje gazową (nie). Z zastępu technicznego pilskiej jedynki zostały użyte narzędzia hydrauliczne. Strażacy najpierw ustabilizowali auto następnie nasz jeden Strażak zabezpiecza poszkodowanego w środku kocem po wcześniejszym założeniu mu kołnierza ortopedycznego. W momencie gdy poszkodowany jest bezpieczny ratownicy z jedynki przystępują do wycięcia drzwi i dachu w pojeździe.

18:51 Dach oraz drzwi wycięte. Jeden ratownik podstawia deskę ortopedyczną z naszego technika na próg auta, pozostali ratownicy sztywno przekładają poszkodowanego na deskę i zostaje on odniesiony na asfalt gdzie zostaje mu udzielona pierwsza pomoc. Dojeżdża Zespół Medyczny który pomaga przy poszkodowanym. Na początek zostaje przeprowadzone badanie urazowe, następnie poszkodowanemu zostaje podany tlen, ratownicy rozpoczynają usztywniać złamaną prawą rękę oraz nogę. Załoga z Karetki zajmuje się pękniętą miednicą oraz zostaje założony codofix z opatrunkiem na ranę na głowię.

18:59 Sprzęt hydrauliczny zostaje zwinięty do wozu, linia gaśnicza również. Policjanci będący na miejscu wkraczają do swoich działań. Dowódca akcji przekazuje informacje do PSK.

19:15 Poszkodowany został opatrzony, zostaje on wniesiony do karetki po czym Strażak zamienia deskę ortopedyczną z karetki na Star/Mana. Pogotowie Ratunkowe odjeżdża alarmowo do szpitala.

19:21 GCBA 4/32 zostaje odesłane do Jednostki. Po przeprowadzeniu działań Policyjnych załoga w sile 3 zastępów pomoże w usunięciu auta z torów.

- 52-10 dla 52-25
- Zgłaszam się dla 25
- No słuchaj, poszkodowany został zabrany do szpitala w stanie stabilnym, trwają czynności Policji, na miejscu zostają dwa z jedynki i 43, ja wracam do koszar
- Przyjąłem


19:26 Policja zakończyła działania. Skład zostaje wycofany i przestawiony na boczne tory. Nasza załoga zabiera sorbent po czym neutralizuje wycieki z auta. 551-44 za pomocą wyciągarki wyciągnie auto na jezdnie po czym zostanie ono wciągnięte na lawetę i odwiezione na teren zakładu. Ruch ciągle wstrzymany.

19:35 GCBA 4/32 w bazie.

- 52-10 dla 52-25
- Na odbiorze
- 25 w bazie
- Zrozumiał


19:39 Auto zostało wyciągnięte na jezdnie po czym zepchnięte na pobocze tak aby nie zagrażało innym. Dowódca spisał dane po czym załoga wsiada do wozu, kierowca wyłącza awaryjne i błyski po czym odjeżdża do Jednostki. Na miejscu zostaje Policja, pracownicy PKP oraz dwa zastępy z JRG-1. Nikt z pociągu nie ucierpiał.

- 52-10 dla 52-43
- Zgłaszam się
- Zakończyliśmy działania, na miejscu zostają pracownicy PKP, Policja i dwa zastępy jeszcze z jedynki, my wracamy
- Prawidłowo


19:57 SRtBa 1,3/16 w bazie.

- 52-10 dla 52-43
- Zgłaszam się
- 52-43 w bazie
- Przyjął


Kierowca parkuje wóz w garażu, wypełnia kartę pojazdu, porządkuje w kabinie, dowódca spisuje meldunek, załoga porządkuje sprzęt po czym cała trójka wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Piła ul. Walki Młodych (Przejazd kolejowy)
Czas działań: 1h i 48 minut
Typ działań: Wypadek/MZ
Działania: Zderzenie osobówki z pociągiem. 1 osoba poszkodowana-stabilna.
Wyjazd: 007/2015r.
SiS:

JRG 2 Piła:
552[P]43 - SRtBa 1,3/16 Star 8.157 - 3 Strażaków
Kierowca - Michał K. Dowódca: Michał P.
Rat.: Dominik J.

552[P]25 - GCBA 4/32 Jelcz 422 - 3 Strażaków
Kierowca - Adrian J. Dowódca - Bartłomiej R.
Rat.: Kajetan S.

JRG 1 Piła:
551[P]21 - GBA 2/24 Renault Midliner - 6 Strażaków
551[P]44 - SRt Renault Midlum 300.14 dxi - 3 Strażaków

Policja (2), Pogotowie Ratunkowe (1), PKP (3), Pomoc Drogowa (1)
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2015, 14:08:15 wysłana przez MichałRogo998 »