OSP KSRG Rogoźno

Autor Wątek: OSP KSRG Rogoźno  (Przeczytany 31577 razy)

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 164
  • "By inni mogli żyć..."
Odp: OSP KSRG Rudno
« Odpowiedź #1005 dnia: 16 Kwiecień 2018, 03:28:16 »
Witam.
Zastępuję Twojego moderatora

Ocena akcji

Za wszystkie akcje: +55 tys.

Budżet: 755 tys

Akcje (godziny dowolne):

[16.04.2018r. Poniedziałek] - Samochód wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Szlabany nie zadziałały prawidłowo, a kierujący nie zachował szczególnej ostrożoności
[17.04.2018r. Wtorek] - Zabezpieczenie miejsca wypadku. Mężczyzna przebiegał przez torowisko w miejscu niestrzeżonym, a następnie został przejechany przez pociąg. Na miejscu jest radiowóz. ZRM w drodze
[18.04.2018r. Środa] - Potrącenie dziecka jadącego na rowerze. ZRM dostępne za 20 min
[20.04.2018r. Piątek] - Pożar samochodu ciężarowego

Zgoda na zmianę podziału.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2018, 03:33:42 wysłana przez Sonic X »
Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
  • Jednostka KW: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #1006 dnia: 24 Kwiecień 2018, 21:06:49 »
Prosiłbym o urlop do 20 maja 2018r. z powodu zbliżających się matur.  :P Chciałbym zacząć od nowa bo za duży *bałagan* znowuż mi tu powstał dlatego po renowacji edukacyjnej zacznę działalność. W międzyczasie będę sprzątał niepotrzebne wozy itp. Pozdrawiam (akcję również w wolnych chwilach opiszę do końca wolnego)

Offline Misiek0831

• Administrator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 95
  • Jezeli w czymś pomogłem będę wdzięczny za +
    • OSP Mircze
  • Gadu-Gadu: 914766
« Odpowiedź #1007 dnia: 03 Maj 2018, 13:23:12 »
Do jednostki zostaje dostarczony:

- GCBA 6/40 Man TGM 18.340 / Stolarczyk 7 dni 380 tys
- GBA 2/20 Star 1142 / JZS 7 dni 250 tys

budżet: 125
Traktuj innych tak jak byś chciał aby ciebie traktowano...

Przedstawiciel :  Rosenbauer, METZ

Starszy Brygadier

Ratownik Medyczny

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
Odp: OSP KSRG Rogoźno
« Odpowiedź #1008 dnia: 07 Maj 2018, 13:47:55 »
16.04.2018r. / 13:16 / ALARM

Mamy poniedziałkowe, wczesne popołudnie. W Rogoźnie szum codziennych spraw, który nagle przerywa donośny dźwięk syreny alarmowej. Druhowie pozostawiając wszystkie swoje dotychczasowe czynności pędzą ile sił do remizy. Po dotarciu pierwszych druhów do remizy, otwierają główną bramę, odbierają zgłoszenie i przygotowują się do wyjazdu. 

13:18 Pierwszy z druhów w remizie odbiera zgłoszenie..

- Oborniki 998 do Rogoźna
- Na odbiorze
- Co mamy?
- Wypadek drogowy na przejeździe kolejowym, Tarnowo dwie osoby poszkodowane
- Zrozumiałem, wyjedziemy 529-21
- Przyjąłem

13:20 GBA 2,5/16 Rt w pełnej obsadzie wyjeżdża do zdarzenia.

- Oborniki 998 zgłoś się do 529-21
- Zgłaszam się
- 21 zgłaszam wyjazd, sześć osób, Dowódca na wozie
- Zrozumiałem

W międzyczasie gdy pierwszy zastęp wyjechał alarmowo do zdarzenia, pozostali druhowie w remizie pozostają w gotowości na ewentualną dyspozycje drugiego zastępu z naszej Jednostki.

13:33 Star/Man na miejscu. Tuż przed nami dotarł zastęp SLRt z OSP Gościejewo.

- Oborniki 998 zgłoś do 529-21
- Na odbiorze
- 21 na miejscu, wstępnie podaje Ci zderzenie auta osobowego z pociągiem osobowym, auto znajduje się ok. 15 metrów od asfaltu na polu, ruch całkowicie wstrzymany, mam na miejscu Pogotowie, powiedz mi czy PKP jest poinformowane o zdarzeniu?
- Tak, są poinformowani ruch pociągów także wstrzymany.
- Zrozumiałem, za chwilkę podam Ci szczegóły
- Przyjąłem

Kierowca dojeżdżając lewym pasem do zdarzenia wyłącza sygnalizacje dźwiękową, pozostawia świetlną oraz dodatkowo włącza oświetlenie awaryjne. Po ustawieniu wozu przy lewej krawędzi drogi, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Po wyjściu z kabiny uruchamia pompę od zestawu hydraulicznego i zajmuje się jej obsługą. Dowódca zgłosił dojazd i wstępne rozpoznanie po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie. I Rota zabrała torbę R1 i udała się z Dowódcą do rozbitego auta. II Rota składa narzędzia hydrauliczne i po przygotowaniu, stabilizuje auto gdzie w tym samym czasie załoga z Gościejewa zabezpieczyła teren działań oraz odłączyła akumulator w pojeździe. Następnie nasza rota przystępuje do wycięcia elementów karoserii z rozbitego auta aby móc wydostać osobę poszkodowaną, którą jest 42 letni mężczyzna, przytomny, pod stałą opieką Pogotowia Ratunkowego. Druga osoba poszkodowana to kobieta, lat 34 która skarży się na ból głowy i ścisk w klatce piersiowej. Drugą kobietą zajmuje się nasz kierowca w kabinie naszego wozu.

13:36 Po rozpoznaniu KDR przekazuje obecną sytuacje do Stanowiska Kierowania.

- Zgłaszam się
- Słuchaj, mamy dwie osoby poszkodowane, mężczyzna i kobieta w wieku około 40 lat, kobieta z bólem głowy i ściskiem w klatce piersiowej jest pod opieką naszego ratownika, mężczyzna przytomny najprawdopodobniej z pękniętą miednicą i złamanymi nogami zakleszczony w pojeździe, w chwili obecnej przy użyciu hydrauliki próbujemy wydostać go z wraku auta. Sprawdziliśmy również pasażerów pociągu i nikt nie doznał obrażeń, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, prawidłowo. Powiedz mi czy Policja jest na miejscu?
- Tak, widzę już z daleka jadący Patrol
- Przyjąłem, dzięki

13:41 Na miejsce docierają GBA 2,5/25, SLRt 1/1 i S-18 z Obornik. Dowodzenie akcją przejmuje "1-13" a poszkodowanego mężczyznę którego po wycięciu elementów karoserii udało się wydostać z pojazdu przejmuje załoga Obornickiej "eSki". Po przygotowaniu mężczyzny do transportu, zostają spisane dokumenty i S-18 wraca z poszkodowanym alarmowo do szpitala. Rogozińska "P" zabierze kobietę również do Obornickiego szpitala na badania. 

14:10 Poszkodowani obaj w drodze do szpitala. Na miejscu działania podejmuje Wydział Ruchu Drogowego a nasza załoga przystępuje do zwinięcia narzędzi hydraulicznych. Mija kilkanaście minut, Obornicki SLRt powraca do Jednostki. Dowódca z JRG przekazuje aby na miejscu w razie pomocy pozostała Jednostka OSP z Gościejewa. Nasza załoga po zwinięciu sprzętu wraz z GBA z JRG powracają do swoich Jednostek. Po ok. 40 minutach ruch zostaje przywrócony.

- Oborniki do 21-22
- Zgłaszam się
- 21-22 oraz 29-21 wracają do bazy, na miejscu zostawiam Gościejewo na zabezpieczeniu do końca prac Policji, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, 22 i 21 do bazy

14:40 GBA 2,5/16 Rt w bazie.

- Na odbiorze
- 529-21 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Zrozumiałem

Kierowca parkuje Star/Mana w garażu, wypełnia dokumentacje wyjazdową i porządkuje kabinę oraz użyty w działaniach sprzęt z pomocą załogi. Dowódca sporządza meldunek oraz telefonicznie przekazuje informacje do Stanowiska Kierowania o danych ze zdarzenia. Po ok. godzinie druhowie wracają do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Droga Krajowa nr.11 (Tarnowo)
Czas działań: 1,5h
Typ działań: Wypadek / Miejscowe Zagrożenie
Zgłoszenie: Wypadek drogowy na przejeździe kolejowym, dwie osoby poszkodowane.
Nr. wyjazdu: 042/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG Oborniki:
- 521[P]22 - GBA 2,5/25 Man TGM 13.290 / Stolarczyk - 4 Strażaków
- 521[P]43 - SLRt 1/1 Iveco Turbo Daily / Szybicki - 3 Strażaków

2. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]21 - GBA 2,5/16 Rt Star 12-157 / Stolarczyk - 6 Strażaków
Kierowca - Łukasz G. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Tobiasz F. Maciej U. Przemysław G. Michał P.

3. OSP KSRG Gościejewo:
- 529[P]27 - SLRt 02/4 Peugeot Boxer 2.2 / Iuvo Cars - 4 Strażaków

Policja (3), Pogotowie Ratunkowe (2), PKP (2)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1009 dnia: 07 Maj 2018, 14:09:38 »
17.04.2018r. / 08:11 / ALARM

Wtorkowy poranek nie jest spokojny dla służb ratowniczych w naszym rejonie. Krótko po godzinie ósmej rano rozlega się głośny dźwięk syreny alarmowej w naszym mieście. Druhowie którzy jako pierwsi dotarli do remizy otwierają bramę, odbierają zgłoszenie i przygotowują się do wyjazdu.

08:12 Pierwszy z druhów odbiera zgłoszenie.

- Oborniki 998 zgłoś się do Bazy Rogoźno
- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Potrzebuje zastęp techniczny na niestrzeżony przejazd kolejowy w Garbatce, jest tam potrącenie przez pociąg, Policja na miejscu, Pogotowie w drodze
- Zrozumiałem, udajemy się 529-21
- Prawidłowo

08:15 GBA 2,5/16 Rt w pełnej obsadzie wyjeżdża do zdarzenia.

- Na odbiorze
- 529-21 zgłasza wyjazd, obsada sześć osób
- Zrozumiałem

08:21 Star/Man na miejscu.

- Zgłaszam się
- 29-21 na miejscu, rozpoznanie
- Przyjąłem

Kierowca zjeżdża z asfaltu w piaszczystą drogę, wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne. Podjeżdża ok. 150 metrów od asfaltu do przejazdu kolejowego, ustawia Star/Mana na poboczu drogi z włączonym oświetleniem alarmowym, następnie zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Po wyjściu z kabiny z torbą R1 biegnie do poszkodowanego. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie. I Rota zabezpiecza teren działań, II Rota udała się do pomocy przy osobie poszkodowanej. Po rozpoznaniu, nasi ratownicy stwierdzili zgon osoby poszkodowanej z uwagi na zbyt rozległe obrażenia.

- Zgłaszam się
- Słuchaj, po rozpoznaniu podaje Ci sytuacje, osoba potrącona przez pociąg z uwagi na bardzo rozległe obrażenia nie ma możliwości udzielenia jej pierwszej pomocy, jest to mężczyzna w wieku około 50/60 lat, ciało znajduje się rozczłonowane pod pociągiem, działania na miejscu podejmą Policyjni technicy, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, dziękuje

09:00 Na miejscu są Policyjni technicy którzy dalej zajmą się sprawą. Pogotowie zostaje w razie konieczności na miejscu, poinformowane zostały służby PKP, jedzie na miejsce również Prokurator oraz dojeżdżają dodatkowe siły w postaci Policji. Naszym zadaniem pozostaje jedynie zabezpieczanie miejsca zdarzenia.

11:30 Działania zakończone. Na miejscu ciągle pozostaje Policja tym czasem nasz zastęp może powrócić do bazy.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 29-21 zakończył działania, wracamy do bazy
- Zrozumiałem

11:45 GBA 2,5/16 Rt w bazie.

- Oborniki 998 do 529-21
- Na odbiorze
- 529-21 w bazie
- Przyjąłem

Wóz zostaje zaparkowany w garażu, kierowca z Dowódcą wypełniają dokumentacje wyjazdową i po ok. godzinie każdy wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Niestrzeżony przejazd kolejowy (Garbatka)
Czas działań: 3,5h
Zgłoszenie: Potrącenie mężczyzny przez pociąg ze skutkiem śmiertelnym.
Nr. wyjazdu: 043/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Przemysław G. Paweł F. Michał P. Maciej U.

Policja (5), Pogotowie Ratunkowe (1), PKP (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1010 dnia: 07 Maj 2018, 14:24:29 »
18.04.2018r. / 09:53 / ALARM

Kolejny dzień w naszym mieście, pogoda się coraz bardziej rozpromienia w remizie trwa przegląd naszego SH przez kierowce konserwatora z uwagi na polecenie Naczelnika. W tym czasie w remizie jest kilku druhów, krótko przed godziną dziesiątą załącza się syrena alarmowa na remizie. Wszyscy rzucają się pędem do szatni, przebierają się a Naczelnik odbiera zgłoszenie.

- Oborniki 998 do bazy Rogoźno
- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Udaj się na ulicę Wielka Poznańską koło Muzeum, mamy potrącenie dziecka na rowerze, Pogotowie dojedzie do Ciebie za jakieś 15/20 minut
- Przyjąłem, wyjedziemy 529-21

09:57 Pełna obsada w GBA Rt wyjeżdża alarmowo w kierunku ulicy Wielka Poznańskiej.

- Zgłaszam się
- 529-21 zgłasza wyjazd
- Przyjąłem

09:59 GBA 2,5/16 Rt na miejscu.

- Na odbiorze
- 529-21 na miejscu, Policja również, rozpoznanie
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdża na miejsce zdarzenia, ustawia się przy lewym poboczu drogi, wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne oraz włącza awaryjne. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym, następnie zabezpiecza teren działań. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie, I Rota zabiera torbę R1 i udaje się do poszkodowanego chłopca, II Rota zapewnia wraz z kierowcą wsparcie psychiczne kobiecie która uderzyła w małego rowerzystę. Po rozpoznaniu okazuje się, że chłopiec ma złamaną nogę i jest bardzo wystraszony. Ratownicy podali mu tlen po czym usztywnili nogę. Następnie chłopiec zostaje zabrany do kabiny naszego Star/Mana gdzie oczekuje na przyjazd Karetki Pogotowia. Dowódca spisuje dane po czym w porozumieniu z Policją poucza kierującą samochodem osobowym Kobietę.

10:05 Poszkodowany chłopiec w stanie stabilnym pod opieką naszych ratowników oczekuje na Pogotowie.

- Zgłaszam się
- Poszkodowany chłopak w stanie stabilnym jest pod opieką naszych ratowników, oczekuje z nami na przyjazd Pogotowia, z obrażeń chłopiec ma złamaną nogę oraz był wystraszony, na tą chwilę noga usztywniona i zapewnione wsparcie psychiczne u obu uczestników zdarzenia, Policja na miejscu prowadzi swoje czynności a my tak jak mówiłem oczekujemy za Pogotowiem jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, dzięki

10:13 ZRM na miejscu. Ratownicy Medyczni przejmują chłopca do karetki i odwiozą go do szpitala. Nasz Dowódca przekazał miejsce zdarzenia Policji po czym nasza załoga zakończyła działania i GBA może wracać do bazy.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- Poszkodowany chłopiec przekazany Pogotowiu, miejsce zdarzenia w formie pisemnej przekazane Policji, 21 zakończył działania, wracamy do bazy
- Prawidłowo

10:20 GBA 2,5/16 Rt w bazie.

- Oborniki 998 do 529-21
- Na odbiorze
- 29-21 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Zrozumiałem

Sprzęt uzupełniony, Star/Man zaparkowany w garażu, meldunek wypełniony a druhowie wracają do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 7
Czas działań: 30 min.
Zgłoszenie: Potrącenie rowerzysty przez samochód osobowy. Jedna osoba poszkodowana.
Nr. wyjazdu: 044/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Paweł W. Paweł F. Michał P. Tobiasz F.

Policja (1), Pogotowie Ratunkowe (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1011 dnia: 07 Maj 2018, 14:45:07 »
20.04.2018r. / 10:35 / ALARM 

W piątkowy poranek jak zwykle w Rogoźno wzmożony ruch z racji targowiska. Dopiero co dzwon wybił w pół do 11-stej a w okolicach Galerii Rondo uniósł się czarny dym nad miastem. Minęło zaledwie parę minut i już zaczyna wyć syrena alarmowa na remizie. Po dotarciu pierwszych druhów do remizy odebrane zostaje zgłoszenie i przygotowany zostaje skład do wyjazdu.

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Fabryczna 1, pożar samochodu ciężarowego jest to chłodnia
- Zrozumiałem, wyjedziemy GCBA

10:37 Wyjazd GCBA 6/40 w pełnej obsadzie i GBA 2,5/16 Rt w obsadzie czterech Strażaków.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 29 wyjeżdża, sześć osób z Dowódcą
- Zrozumiałem

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 również zgłasza wyjazd na ulicę Fabryczną
- Zrozumiałem

10:39 GCBA 6/40 na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 29 na miejscu, mam widoczne zadymienie spod kabiny auta ciężarowego, kierowca zdołał opuścić kabinę samodzielnie, przystępujemy do działań
- Zrozumiałem, Policje masz w drodze
- Przyjąłem, dzięki

Kierowca z impetem wjechał alarmowo na rondo po czym po wysepce lewym pasem ominął palącą się ciężarówkę i stanął w poprzek drogi blokując całkowicie ruch. Następnie wyłączył sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Uruchomił autopompę i zajął się jej obsługą. Dowódca zgłosił dojazd i wstępne rozpoznanie po czym udał się do kierowcy ciężarówki. I Rota w ubranych po drodze aparatach ODO rozwija linie szybkiego natarcia z nakładką pianową i przystępuje do położenia warstwy piany na komorę silnika. II Rota podnosi kabinę czym ułatwia działania pierwszej roty.

10:41 GBA 2,5/16 Rt również na miejscu.

- 998 Oborniki zgłoś do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca ustawia się za ciężarówką na lewym pasie, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie oczekuje w wozie. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się do Dowódcy pierwszego zastępu po informacje. I Rota na polecenie swojego dowódcy odłącza akumulator w ciężarówce.

10:45 Po podniesieniu kabiny, za pomocą hooligana przodownik roty w aparacie odrywa otulinę z komory silnika a pomocnik zwartym prądem piany pokrywa całą komorę silnika. Przewożony towar ani kabina nie ucierpiała.

- Oborniki 998 zgłoś się do 529-29
- Zgłaszam się
- Po podniesieniu kabiny zerwaliśmy otulinę z silnika od której pożar się rozpoczął, pokryliśmy komorę silnika pianą, nie ma osób poszkodowanych, nie ucierpiał również towar ani dokumentacja, tutaj kierowca poinformował już właściciela pojazdu także na miejscu działa już Policja
- Przyjąłem, dziękuje

Załoga z GBA Rt zamknęła pachołkami drogowymi całkowicie ruch na ulicy Fabrycznej. Działania gaśnicze dobiegły końca. Dowódca sporządza dokumentacje a załoga zwija sprzęt. Obecny na miejscu Patrol Policji prowadzi swoje działania. Nasza załoga po zwinięciu szybkiego natarcia ściąga i odkłada na miejsce aparaty ODO w GCBA.

11:15 Dowódca pisemnie przekazuje miejsce działań Policji. Sprzęt zwinięty, GCBA i GBA wracają do bazy.

- Oborniki 998 do 29-29
- Zgłaszam się
- Miejsce w formie pisemnej przekazane Policji, działania zakończone, 529-29 i 529-21 wracają do bazy
- Zrozumiałem

11:30 GBA 2,5/16 Rt i GCBA 6/40 w bazie.

- Zgłaszam się
- 529-21 w bazie
- Przyjąłem
- Oborniki 998 do 529-29 również w bazie
- Przyjąłem, dzięki 29 i 21 w bazie

Star/Man zostaje zaparkowany w garażu, dowódca wypełnia dokumentacje i wraca do swoich zajęć. Man zostaje zatankowany, załoga porządkuje linie szybkiego natarcia po czym również zostaje zaparkowany do garażu i druhowie po ok. godzinie wracają do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Droga Wojewódzka nr.241 (Rogoźno, ul. Fabryczna 1)
Czas działań: 1 h
Typ działań: Pożar / Miejscowe Zagrożenie
Zgłoszenie: Pożar komory silnika w samochodzie ciężarowym. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 045/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]29 - GCBA 6/40 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 6 Strażaków
Rat.: Paweł F. Maciej U. Łukasz F. Michał P.

- 529[P]21 - GBA 2,5/16 Rt Star 12-157 / Stolarczyk - 4 Strażaków
Kierowca - Roman J. Dowódca - Paweł W.
Rat.: Michał P. Monika J.

Policja (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1012 dnia: 07 Maj 2018, 15:27:15 »
29.04.2018r. / 18:00 / Wyjazd na ćwiczenia

W niedzielne popołudnie do naszego Naczelnika telefonicznie wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej PSP w Obornikach o ćwiczeniach przetłaczania wody na terenie leśnym w Boruchowie. Nasz Naczelnik dostał informacje o konieczności przygotowania dwóch załóg i gotowości do wyjazdu o godzinie 18:00.

17:30 W remizie zebrali się druhowie, Naczelnik podzielił przybyłych Druhów na dwie obsady. W pierwszym założeniu miał jechać GCBA 6/40 i GBA 2/20 ale po krótkiej konfrontacji pojedzie GBA 2,5/16 Rt który pozostanie w gotowości w przypadku jakiegoś zgłoszenia. Po przygotowaniu druhowie oczekują w remizie na dyspozycje radiową. Man i Star/Man zostały wyprowadzone przed bramę i oczekują na wyjazd.

18:02 Dyżurny Stanowiska Kierowania wywołuję naszą Jednostkę drogą radiową...

- Baza Rogoźno do Obornik
- Zgłasza się baza Rogoźno
- Udajcie się dwoma zastępami, Boruchowo, ćwiczenia przetłaczania wody na terenie leśnym, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, wyjeżdżamy 529-29 i 529-21, przy czym 529-21 pozostaje w gotowości w przypadku zdarzenia
- Zrozumiałem, dziękuje

18:20 GCBA 6/40 i GBA 2,5/16 Rt na miejscu. Razem z nami na miejsce dotarły GBA 2,5/25 i GCBA 5/32 z JRG Oborniki. Dowódca z JRG po krótkiej odprawie rozstawia wozy po lesie, załogi zaczynają się rozwijać. Założenie jest takie aby nasz GCBA zassał wodę z pobliskiego akwenu wodnego, przetłaczał ją na GCBA z JRG, który dalej podawałby na GBA z JRG i na kolejne zastępy będące na miejscu. Załoga z naszego GCBA rozwinęła odcinek W-75 do akwenu, jedna końcówka do nasady a drugą do pompy pływającej Niagara a kolejne trzy odcinki do ciężkiego Mana z Obornik.

18:40 Woda puszczona, w między czasie dodatkowe linie osłaniające zostają puszczone z obu ciężkich wozów w momencie gdy GBA podaje wodę przez działko.

19:00 Podczas leśnych działań na radiu słuchać dyżurnego Stanowiska Kierowania z Obornik, który wywołuje nasz zastęp będący w gotowości..

- 529-21 Rogoźno do Obornik
- Zgłaszam się 21
- Alarmowo, ulica Wojska Polskiego 3, mam zgłoszenie o zadymieniu z piwnicy w budynku wielorodzinnym, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, wyjeżdżamy

Na terenie ćwiczeń drobne zamieszanie, załoga ze Star/Mana pędem biegnie do wozu, kierowca odpala silnik i przygotowuje wóz do wyjazdu, jeden ze Strażaków z obsady 21 wskakuje do 529-29 na polecenie Naczelnika zabiera kamerę termowizyjną do 529-21 i GBA 2,5/16 Rt alarmowo leci do Rogoźna, w tym czasie Dowódca GBA z JRG Oborniki zgłasza się do Stanowiska Kierowania i po korespondencji wszystkie zastępy się zwijają "alarmowo", 521-22 i 529-29 również mają dyspozycje na ulicę Wojska Polskiego do Rogoźna a 521-25 wraca na zabezpieczenie rejonu.

19:09 GCBA 6/40 i GBA 2,5/25 wyjeżdżają z ćwiczeń alarmowo do Rogoźna, gdzie mamy zgłoszenie o zadymieniu w budynku wielorodzinnym.

- Oborniki do 21-22
- Na odbiorze
- 21-22 i 529-29 alarmowo, Wojska Polskiego, Rogoźno
- Zrozumiałem , a 25 wraca tak?
- Tak, 21-25 wraca do Jednostki
- Przyjąłem

19:21 GBA 2,5/16 Rt na miejscu.

- 998 Oborniki zgłoś do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 na miejscu, idę na rozpoznanie
- Zrozumiałem

Kierowca rozpędzonym Star/Manem wjeżdża pod drzwi wejściowe budynku wielorodzinnego, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, następnie zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Dowódca zgłosił dojazd, zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie, w tym czasie I Rota ubiera aparaty ODO umiejscowione w skrytce a II Rota rozpoznaje z Dowódcą wszystkie możliwe drzwi wejściowe do budynku oraz konkretnie skąd wychodzi zadymienie. Jest informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym.

- Zgłaszam się
- Mamy informacje o pożarze sadzy w przewodzie kominowym więc podeślij mi drabinę na miejsce jak będzie obsada
- Zrozumiałem

W czasie dojazdu na miejsce naszego GCBA, naczelnik telefonicznie poinformował "dyżurującego" kierowce w Rogoźnie aby udał się do remizy w razie konieczności wyjazdu któregoś z wozów z remizy. Ten słysząc korespondencje o pożarze sadzy przewodzie kominowym sam zgłasza gotowość i wyjeżdża drabiną.

- Zgłaszam się
- Słyszałem korespondencje, w związku z czym wyjeżdżam drabiną tak?
- Tak, fajnie, zrozumiałem

19:30 SCD-37 na miejscu.

- 998 Obornik zgłoś się do 529-51
- Na odbiorze
- 529-51 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdża drabiną pod sam budynek, wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym, następnie załącza pompę i przystępuje do rozstawienia drabiny. W tym czasie rota z GBA Rt w aparatach po sprawdzeniu piwnicy przekazała, że dym wychodzi z tak zwanej "wyczystki" kominowej, po sprawdzeniu kamerą termowizyjną nie stwierdzono innych zarzewi ognia. Po wyjściu na zewnątrz rota przygotowuje się do wejścia  po drabinie do komina.

- Zgłaszam się
- Rozpoznaliśmy, że dym z piwnicy wychodzi od wyczystki od komina, po sprawdzeniu kamerą termowizyjną nie stwierdzam innego źródła zagrożenia, rozstawiamy drabinę i będziemy przesypywać komin piachem
- Zrozumiałem, czy jakieś osoby poszkodowane?
- Nie, nie ma osób poszkodowanych
- Przyjąłem, dziękuje

19:42 GBA 2,5/25 z JRG Oborniki i nasz GCBA 6/40 na miejscu..

- Oborniki do 21-22
- Zgłaszam się
- 21-22 i 529-29 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca naszego GCBA ustawia się w konwoju za Obornickim GBA, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia bieg jałowy. Dowódca zabiera radio nasobne i udaje się z pierwszą rotą na rozpoznanie, II Rota zabezpiecza teren działań a kierowca zabiera sito kominowe i przekazuje rocie ubranej w aparaty ODO z 21 która po chwili wchodzi na drabinę do komina. Po wejściu zakładają sito na komin i przesypują cały przewód piachem. Po chwili na górę idzie również Strażak z JRG z zestawem do czyszczenia kominów. Dowodzenie akcją przejął "1-13" z JRG.

20:15 Zauważalny spadek temperatury po odczycie z kamery termowizyjnej pozwala na zwolnienie tempa działań. Wyczystka zostaje wybrana poprzez jednego ze Strażaków z JRG w aparacie ODO, następnie do budynku wstawiony został wentylator oddymiający z naszego GCBA. Przewód kominowy został dokładnie wyczyszczony kulą z włosiem oraz wyciorem.

20:30 Strażacy schodzą z drabiny, operator składa ramię. Zagrożenie zostało usunięte, budynek jest wietrzony, a Dowódca akcji wypisuje upomnienie o wezwanie kominiarza do właściciela budynku.

20:50 Temperatura spadła, po ostatnim zmierzeniu temperatury kamerą termowizyjną nie stwierdza się zagrożenia. Dowódcy spisują dane, załogi zwijają swój sprzęt. Działania powoli dobiegają końca. Po zwinięciu sprzętu Dowódca zastępu z JRG w formie pisemnej przekazuje miejsce działań właścicielowi budynku pozostawiając pouczenie. Sprzęt został zwinięty, działania zakończone, tak więc zastępy mogą wracać do swoich Jednostek.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-51
- Zgłaszam się
- 529-51 zakończył działania, wracam do bazy
- Zrozumiałem

- Oborniki 998 zgłoś się do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 i 529-21 zakończyły działania, wracamy do bazy
- Przyjąłem

20:56 SCD-37 w bazie. Kierowca parkuje Jelcza w garażu i wypełnia dokumentacje wyjazdową.

- Zgłaszam do 51
- 529-51 w bazie
- Zrozumiałem

21:00 GBA 2,5/16 Rt i GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 i 529-21 w bazie, zaraz przedzwonię
- Prawidłowo, dzięki

Kierowca GBA Rt parkuje wóz w garażu, załoga porządkuje użyte z tego wozu aparaty ODO po czym odkłada je na miejsce. Po ogarnięciu GCBA kamera wraca na swoje miejsce, Dowódca sporządza meldunek i telefonicznie przekazuje dane do Stanowiska Kierowania, cała ekipa ogarnęła wozy i sprzęt po czym po kawie i pogaduchach każdy wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Wojska Polskiego 3
Czas działań: 2 h
Typ działań: Pożar / Miejscowe zagrożenie
Zgłoszenie: Pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnego. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 046/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG Oborniki:

2. OSP KSRG Rogoźno:
Kierowca - Roman J. Dowódca - Przemysław G.
Rat.: Łukasz F. Michał P. Marcin K. Monika J.

Rat.: Krzysztof P. Paweł F. Michał P. Maciej U.

- 529[P]51 - SCD-37 Jelcz 420P / Magirus - 1 Strażak
Kierowca - Mateusz K. Dowódca -
Rat.:

Policja (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1013 dnia: 07 Maj 2018, 15:37:24 »
01.05.2018r. / 11:12 / ALARM

We wtorkowe, majówkowe przedpołudnie załączona zostaje syrena alarmowa w naszej remizie. Po dotarciu druhów do remizy otwierają oni główną bramę, przebierają się i odbierają zgłoszenie.

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Pomoc Pogotowiu Ruda 9
- Przyjąłem, wyjedziemy 529-21

11:16 Wyjazd GBA 2,5/16 Rt w pełnej obsadzie do zdarzenia.

- Zgłaszam się
- 21 zgłasza wyjazd, Ruda 9, sześć osób z Dowódcą
- Zrozumiałem

11:24 Star/Man na miejscu.

- Na odbiorze
- 529-21 na miejscu, przystępujemy do działań
- Zrozumiałem

Kierowca ustawia się przy karetce pogotowia, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, następnie oczekuje w wozie. Dowódca zgłosił dojazd, zabrał radio nasobne i udał się z załogą do wyznaczonego domu. Na prośbę ratowników medycznych nasza załoga pomaga wynieść 140 kg. pacjenta do karetki pogotowia. Mężczyzna ze względu na zły stan zdrowotny musi zostać zabrany do szpitala.

11:30 Poszkodowany w karetce. Dowódca wypełnia dokumentacje po czym działania dobiegają końca. Po wypełnieniu dokumentów, załoga wraca do wozu i GBA wraca do Jednostki.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 zakończył działania, 140 kg pacjent przetransportowany do karetki w stanie stabilnym, 529-21 wraca do bazy
- Zrozumiałem

11:40 GBA 2,5/16 Rt w bazie.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 w bazie, za chwilkę przedzwonię
- Przyjąłem

Kierowca parkuje Star/Mana w garażu i wypełnia dokumentacje, dowódca sporządza meldunek i po ok. godzinie każdy z druhów wraca do swoich zajęć.

Meldunek:
Miejsce działań: Ruda 9
Czas działań: 30 min.
Typ działań: Miejscowe zagrożenie
Zgłoszenie: Pomoc ZRM w transporcie 140kg. pacjenta do karetki. 
Nr. wyjazdu: 047/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Tobiasz F. Przemysław G. Paweł F. Michał P.

ZRM (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1014 dnia: 07 Maj 2018, 15:57:12 »
02.05.2018r. / 14:31 / ALARM

W majówkową środę w remizie trwają prace gospodarcze do zbliżającego się Dnia Strażaka. Nagle na radiu słychać zgłaszającą się sąsiednią Jednostkę OSP i rejonową JRG wyjeżdżające do pożaru stogu w miejscowości usytuowanej blisko naszej miejscowości. Natura Strażaka wygrała , miotły w kąt, załoga do szatni i każdy oczekuje na sakramentalne słowa dobiegające z radiostacji.. Po kilku minutach słychać Dowódcę zastępu z sąsiedniej OSP.. "Mamy stóg 40 balotów, ładowarka na miejscu ale potrzebny zasób wodny, przyślij mi ciężki wóz z Rogoźna do pomocy..." W pół tego zdania wszyscy oczekujący w szatni rzucili się do Nomexów, naczelnik nie zdążył się jeszcze zgłosić a syrena już weszła na obroty. Kierowca biegnie odpalić Mana ..

- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Pożar stogu, Nienawiszcz, GCBA
- Zrozumiałem, udamy się 29

14:34 GCBA 6/40 w pełnej obsadzie wyjeżdża do zdarzenia.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 529-29 zgłasza wyjazd, sześć osób, Dowódca na wozie
- Przyjąłem

14:42 Dowódca naszego zastępu w drodze instruuje się od Dowódcy 529-24 odnośnie dojazdu.

- 529-24 do 529-29
- Zgłasza się 24
- Podaj mi którędy tu do was najszybciej dojechać?
- 29 jedź koło Holendra w Studzieńcu prosto cały czas polną drogą to nas po 500 metrach zobaczysz
- Przyjąłem, dzięki

14:48 GCBA 6/40 na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca zjeżdżając z asfaltu na żwir wyłącza sygnały dźwiękowe. Z włączoną sygnalizacją świetlną dojeżdża te 500 metrów drogą polną do palącego się stogu gdzie działa zastęp GBA 3,5/25 z OSP Parkowo. Po dojeździe ustawia się w pobliżu ich wozu, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym, następnie uruchamia autopompę i zajmuje się jej obsługą. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się do załogi z OSP Parkowo. I Rota rozwija odcinek W-75 zasilający do 529-24, II Rota zabiera naszą prądownicę Rosenbauer po czym udaje się na drugą pomocniczą linię gaśniczą do roty z Parkowa. Po rozpoznaniu wynika na to, że załoga z OSP Parkowo rozwinęła linię gaśniczą z dwoma prądami wody i trzeci na działko dachowe, z naszymi dwiema rotami na zmianę dogaszają pozostałości po stogu. Na miejscu działa również ładowarka która przerzuca słomę i ułatwia dogaszanie pogorzeliska. Nasz Dowódca przekazuje kierowcy aby dowoził wodę na miejsce zdarzenia.

- Oborniki 998 zgłoś do 29-29
- Zgłaszam się
- Słuchaj, zasilamy zastęp z Parkowa, z pomocą ładowarki dogasimy pogorzelisko, my GCBA będziemy dowozić wodę z pobliskiego hydrantu także jak Ci Dowódca z Parkowa przekazał, siły i środki wystarczające, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, dojedzie do Ciebie za chwilę także GCBA ode mnie żeby wam sprawniej poszło z dowozem wody
- Przyjąłem, dzięki

15:00 GCBA 5/32 z JRG Oborniki na miejscu. Dowódca "1-14" przejmuje dowodzenie. Nasz Kierowca z Dowódcą jadą zatankować zbiornik do asfaltu koło zakładu fabryki w Studzieńcu i tak na zmianę nasz GCBA z zastępem z JRG dowożą wodę. Działania trwają prawie pięć godzin, po których Dowódca przekazuje aby zastęp z OSP Parkowo udał się do hydrantu zatankować a dwa ciężkie Many wjeżdżają w pogorzelisko i przy użyciu zraszaczy i dwóch dział wodno-pianowych dogaszają ostatecznie pogorzelisko.

18:45 Dogaszanie pogorzeliska dobiegło końca. Na miejscu jest Policja i zwija się OSP Parkowo tym czasem nasz GCBA i GCBA z JRG wracają do swoich Jednostek.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 zakończył działania, z zatankowanym zbiornikiem wracamy do bazy
- Zrozumiałem, dzięki

19:00 GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- W bazie, za chwilkę przedzwonię
- Zrozumiałem

Kierowca parkuje wóz w garażu, po czym wypełnia dokumentacje i porządkuję z załogą jeden odcinek W-75 użyty w działaniach i prądownicę Rosenbauer. Po powrocie wraz z tymi którzy pozostali w bazie druhowie wracają do sprzątania obiektu OSP na Dzień Strażaka.

Meldunek:
Miejsce działań: Studzieniec / Nienawiszcz 
Czas działań: 5,5h
Typ działań: Pożar
Zgłoszenie: Pożar stogu (40 balotów) trzciny energetycznej. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 048/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG Oborniki:
- 521[P]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 3 Strażaków

2. OSP KSRG Parkowo:
- 529[P]24 - GBA 3,5/25 Man TGM 13.290 / Stolarczyk - 6 Strażaków

3. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Przemysław G. Bartłomiej R. Maciej U. Tobiasz F.

Policja (1)
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2018, 16:14:00 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1015 dnia: 07 Maj 2018, 16:13:36 »
02.05.2018r. / 19:10 / ALARM

Minęło zaledwie kilka minut od powrotu GCBA z poprzedniego pożaru, niektórzy z Druhów nie zdążyli się nawet przebrać a na radiu słychać dyżurnego Stanowiska Kierowania, który wywołuje naszą Jednostkę..

- Zgłaszam się
- GCBA alarmowo, ulica Konieczyńskich, pożar balotu słomy
- Zrozumiałem,wyjazd 529-29

19:14 GCBA 6/40 alarmowo wyjeżdża do pożaru balotu.

19:19 Nasz ciężki Man podczas dojazdu do pożaru balotu ugrzązł w błocie na polnej drodze. Dowódca zastępu decyduje się o dyspozycji drugiego zastępu z naszej Jednostki od drugiej strony po wcześniejszej konsultacji telefonicznej z dyżurnym.

- Baza Rogoźno zgłoś do 29
- Zgłaszam się
- Udajcie się 529-26 do pożaru balotu ale od ulicy Południowej, jak zrozumiałaś?
- Prawidłowo

19:21 Wyjazd GLB 02/4 Rt/Rw do pożaru balotu.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-26
- Zgłaszam się
- 26 zgłasza wyjazd do pożaru balotu na ulicę Południową
- Zrozumiałem

19:28 GLB 02/4 Rt/Rw na miejscu.

- Zgłaszam się
- 529-26 na miejscu, pali się jeden balot słomy pojedynczy na polu, przystępujemy do działań
- Przyjąłem

Kierowca dojeżdża na miejsce i ustawia się w bezpiecznej odległości od balotu, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, następnie zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Po wyjściu z kabiny uruchamia agregat i zajmuje się jego obsługą. Dowódca zgłosił dojazd. I Rota rozwinęła linię szybkiego natarcia i zwartym prądem wody zagasiła palący się balot. Na miejsce dotarł Dowódca 529-29 który przekazał załodze zaistniałą sytuacje. Zjawił się również Patrol Policji.

19:40 W Fordzie skończyła się woda ale z daleka widać już dojeżdżające GCBA. Dowódca z 529-29 przekazuje załodze z Forda aby zwinęła swój sprzęt i udała się do remizy zatankować wodę a pozostałości dogasi załoga z GCBA.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 29 na miejscu, przystępujemy do dogaszenia pozostałości
- Zrozumiałem

19:55 Załoga z GCBA rozwinęła szybkie natarcie i zwartym prądem dogasiła pozostałości a widłami przerzuciła resztki. Tym czasem załoga z GLB zwinęła sprzęt i wraca do bazy.

- Zgłaszam się
- 529-26 zakończył działania wracamy do bazy
- Zrozumiałem

20:03 GLB 02/4 Rt/Rw w bazie.

- Na odbiorze
- 529-26 w bazie
- Przyjąłem

Kierowca tankuje zbiornik wodny w Fordzie, załoga porządkuje wóz wewnątrz i zewnątrz. Po zatankowaniu GLB wraca do garażu, kierowca rozpisuje kartę i załoga wraca do swoich zajęć. Tym czasem załoga GCBA zakończyła działania na ulicy Południowej i również wraca do bazy o czym Dowódca zastępu przekazał SK telefonicznie.

20:20 GCBA 6/40 w bazie.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 29 w bazie
- Zrozumiałem

Kierowca zaparkował wóz przed bramą, następnie zatankował zbiornik do pełna i rozpisał kartę wyjazdową. Po kilkunastu minutach z kierowca z jednym z druhów udali się GCBA na pobliską myjnie bezdotykową aby doprowadzić Mana do ładu po dzisiejszych działaniach. Naczelnik przekazuje telefonicznie wszystkie dane z obu zdarzeń z dzisiejszego dnia.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Południowa
Czas działań: 1 h
Zgłoszenie: Pożar pojedynczego balotu słomy na polu. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 049/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Przemysław G. Bartłomiej R. Maciej U. Tobiasz F.

- 529[P]26 - GLB 02/4 Rt/Rw Ford Transit / Frank-Cars - 4 Strażaków
Kierowca - Łukasz F. Dowódca - Monika J.
Rat.: Michał P. Michał K.

Policja (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1016 dnia: 07 Maj 2018, 16:27:13 »
03.05.2018r. / 01:48 / ALARM

Głęboka noc nie daje jednak spokoju naszym Strażakom. Tuż przed godziną drugą w nocy załączona zostaje syrena alarmowa na remizie. Druhowie pędzą do remizy, odbierają zgłoszenie i przygotowują się do wyjazdu..

- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Nienawiszcz, dogaszenie pogorzeliska po pożarze wczorajszym w ciągu dnia, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, wyjedziemy GCBA

01:51 Wyjazd GCBA 6/40 w pełnym składzie do dogaszenia pogorzeliska.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 zgłasza wyjazd, sześć osób, Dowódca na wozie
- Zrozumiałem

02:04 GCBA na miejscu, działają już dwa zastępy GBA z dwóch sąsiednich Jednostek.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 29 na miejscu
- Przyjąłem

Kierowca zjeżdżając z asfaltu wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne, dojeżdża na miejsce zdarzenia, dodatkowo włącza oświetlenie pola pracy. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się do Dowódcy akcji z OSP Parkowo. I Rota rozwinęła odcinek W-75 i zasila zastęp GBA z Parkowa. Naszym zadaniem jest jedynie dowóz wody na miejsce pogorzeliska.

03:30 Działania zakończone, nasz kierowca zatankował GCBA do pełna po czym zabrał załogę i wracają do bazy.

- Oborniki 998 do 529-29
- Zgłaszam się
- 529-29 zakończył działania, wracamy do bazy
- Zrozumiałem

03:55 GCBA w bazie, kierowca wypełnia dokumentacje wyjazdową po czym porządkuje wóz z załogą, dowódca sporządza meldunek i telefonicznie przekazuje informacje do Stanowiska Kierowania. Po ok. godzinie każdy wraca do domu.

- Oborniki 998 do 529-29
- Na odbiorze
- 29 w bazie
- Przyjąłem

Meldunek:
Miejsce działań: Studzieniec / Nienawiszcz
Zgłoszenie: Dogaszenie pogorzeliska po pożarze stogu trzciny energetycznej. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 050/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Parkowo:

2. OSP Budziszewko:
- 527[P]30 - GBA 3/16 Star 266 / Moto-Truck - 5 Strażaków

3. OSP KSRG Rogoźno:
Rat.: Przemysław G. Paweł F. Łukasz F. Tobiasz F.

Policja (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1017 dnia: 07 Maj 2018, 16:53:54 »
05.05.2018r. / 05:51 / ALARM

Wczesnym rankiem zostaje zaalarmowana nasza Jednostka, po dotarciu pierwszych druhów do remizy odbierają zgłoszenie i przygotowują się do wyjazdu, na radiu słychać duży szum i panikę co dowodzi o poważnej sytuacji...

- Słucham
- Co mamy?
- Pożar świniarni, miejscowość Wychowaniec, GCBA jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo, wyjedziemy GCBA

05:56 GCBA 6/40 w pełnym składzie wyjeżdża do zdarzenia. Tym czasem potrzebna będzie również drabina.

- Oborniki 998 do 529-29
- Słucham
- 29 zgłasza wyjazd, sześć osób z Dowódcą
- Zrozumiałem

- Zgłaszam się
- Masz obsadę na drabinę?
- Tak, są trzy osoby
- W takim razie udaj się alarmowo również do pożaru świniarni, miejscowość Wychowaniec
- Zrozumiałem, wyjazd 529-51

06:40 GCBA 6/40 na miejscu.

- Oborniki 998 zgłoś do 529-29
- Zgłaszam dla 29
- Na miejscu, przystępujemy do działań
- Zrozumiałem

Kierowca wyhamowuje rozpędzone GCBA dojeżdżając do miejscowości Wychowaniec oddalonej o 31 km od naszego Rogoźna. Wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, uruchamia autopompę i zajmuje się jej obsługą. Dowódca zgłosił dojazd następnie zabrał radio nasobne i udał się do KDR-a po informacje, I Rota w AODO przejmuje linię gaśniczą od JRG z Szamotuł i przystępuje do podania prądu do palącego się jednego z biur. II Rota lokalizuje w pobliżu kolejne hydranty. KDR przekazuje nam, że kluczowe dla naszego zastępu w tym momencie będzie dowożenie wody dla zastępów z Obornik które przetłaczają wodę do kolejnych wozów.

06:47 SCD-37 na miejscu.

- Słucham
- 529-51 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca wjeżdża na teren świniarni gdzie trwa ogromny pożar, KDR ustawia go przy bramie wjazdowej. Wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne, następnie włącza pompę, zakłada z załogą kosz i przygotowuje drabinę do użycia. Po paru minutach rota z GCBA w aparatach wchodzi do kosza z podłączonym zasilaniem z GCBA jednej z OSP z Powiatu Szamotulskiego po czym operator unosi kosz na górę i nasza załoga podaje trzeci prąd wody z góry na pożar ogromnego budynku świniarni. Kierowca GCBA z Dowódcą i jednym ze Strażaków dostaje polecenie dowozu wody.

- KDR Oborniki do 529-29 Rogoźno
- Zgłasza się 01
- Podaj mi gdzie najbliżej mogę się udać po wodę?
- W okolicy mamy punkt, udaj się w kierunku Szamotuł tam będzie stacja benzynowa i stamtąd dowozicie nam wodę, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo zrozumiałem

07:00 Od wczesnych godzin porannych trwa ogromny pożar w świniarni w miejscowości Wychowaniec. Na miejsce ciągle dojeżdżają kolejne Jednostki. Ściągane są zastępy z Powiatu Obornickiego, Poznańskiego, Szamotulskiego i Wągrowieckiego. Dowódca akcji poprosił o zadysponowanie cysterny gaśniczej z JRG Wągrowiec. Ponadto krótko po godzinie siódmej rano wybuchł drugi pożar budynku transformatora w miejscowości Wargowo przy trasie DK-11 również w Powiecie Obornickim. Dyżurny SK w Obornikach zadysponował na miejsce GCBA 6/40 z OSP Kiszewo, które zabezpiecza teren Obornik oraz w porozumieniu z Powiatem Poznańskim do zdarzenia jadą również dwie Jednostki OSP z Powiatu Poznańskiego i kontener z JRG-7 Poznań.
Konkretne działania skupiające się wobec naszych dwóch zastępów GCBA 6/40 i SCD-37 na pożarze w Wychowańcu przez cały przebieg akcji skupiają się na dowożeniu wody przez GCBA i ciągłym schładzaniu resztek budynku z kosza naszej drabiny.  Działania trwają do późnych godzin popołudniowych.

11:52 Podczas działań w Wychowańcu, wpłynęło zgłoszenie do SK w Obornikach o widocznym dymie unoszącym się nad lasem w okolicy miejscowości Parkowo / Słomowo. Dyżurny alarmuje w pierwszej kolejności OSP w Parkowie. Po kilku minutach nasz Naczelnik będąc w remizie z załogą telefonuje do SK do Obornik z informacją, że jesteśmy w gotowości do wyjazdu. Po wyjeździe 529-24 z Parkowa, przychodzi kolej na nas..

- Zgłasza się baza Rogoźno
- Alarmowo, kierunek Słomowo, widoczny dym nad lasem
- Przyjąłem, wyjeżdżamy 529-22

12:15 Jadąc razem z zastępem z Parkowa dojechaliśmy już za Pacholewo, zbliżamy się do Powiatu Poznańskiego, Gmina Murowana Goślina.

- 29-22 do Obornik
- Zgłasza się 9-22
- Mam informacje, że to jest na Gminie Murowana Goślina, miejscowość Białężyn, w porozumieniu z Poznaniem jadą tam także Jednostki od nich tak więc dojedziecie na miejsce i jak nie będzie konieczności, żeby któraś Jednostka od nas została to niech się ktoś wróci do bazy, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem aczkolwiek już teraz z wysokości Pacholewa dojeżdżamy do Białężyna i widać silne zadymienie tak więc poinformuje Cię jak będziemy na miejscu jak wygląda sytuacja
- Prawidłowo

12:21 GBA 3,5/25 z OSP Parkowo i GBA 2/20 od nas dojechały na miejsce. Przed nami dotarł jedynie GBA 4,7/40 z OSP Białężyn.

- Oborniki 998 do 529-22
- Na odbiorze
- 529-22 i 529-24 na miejscu, pali się spory obszar trzciny energetycznej, pożar wchodzi w las, przed nami dotarł zastęp z Białężyna, powiedz mi czy masz informacje czy ktoś jeszcze do nas jedzie?
- Mam na pewno informacje, że OSP Nieszawa była zaalarmowana, Murowana Goślina i jedzie do was jeden ciężki zastęp z Poznania
- Przyjąłem, będę informował

Dojeżdżając na miejsce kierowca wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne. Ustawia wóz na poboczu drogi, zaciąga hamulec ręczny i oczekuje w wozie. Dowódca zgłosił dojazd, zabrał radio nasobne i udał się z pierwszą rotą na rozpoznanie, po którym podjęto decyzje o tym, że dwa średnie MANy będą gasić pożar. Nasz Dowódca przekazuje kierowcy aby podjechał do pobliskiego akwenu wodnego tyłem i naszym zadaniem będzie budowa punktu poboru wody. Kierowca wjeżdża tyłem w polną drogę po czym uruchamia autopompę i zajmuje się jej obsługą. Załoga rozwija odcinki W-75 do Mana z Parkowa, który dalej będzie zasilał Mana z Białężyna oraz jeden odcinek do pompy pływającej Niagara, którą umiejscawiamy z pobliskim stawie. Kierowca przetłacza wodę do działających po drugiej stronie drogi zastępów. W chwili obecnej palą się 2/3 hektary pola trzciny energetycznej oraz ściółka leśna w pobliskim lesie.

- Oborniki 998 do 529-22
- Zgłaszam się
- Zbudowaliśmy punkt poboru wody z pobliskiego stawu, w chwili obecnej trwają działania w obronie lasu i w dogaszeniu pola, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo

12:30 Na miejsce dojeżdża zastęp GBA 2,5/16 z OSP Nieszawa i GCBA 6/40 z OSP Murowana Goślina. Star/Man z Nieszawy zostaje skierowany daleko w pole aby bronić las przed rozprzestrzenieniem się ognia, zasilanie do ich zastępu rozwija załoga z Białężyna. Ciężki Man z Murowanej Gośliny zostaje wysłany od strony zabudowań gdzie załoga w pojedynkę dogasza pogorzelisko jednym prądem wody i tłumicami.

12:45 Powracając do dużego pożaru w miejscowości Wychowaniec, działania naszej drabiny dobiegły końca. Po wykonaniu wszystkich zadań jakim było ugaszenie pożaru prądem podanym z góry, schłodzenie zawalonej konstrukcji dachowej oraz wycięcie pewnych elementów konstrukcji KDR odsyła SCD-37 do bazy. GCBA wykonuje ostatni kurs po wodę po czym również zostanie odesłany do bazy.

- 998 Oborniki do 529-51
- Zgłaszam się
- 529-51 zakończył działania, wracamy do bazy
- Zrozumiałem, 51 do bazy

13:10 Dyżurny Stanowiska Kierowania w Obornikach odebrał zgłoszenie o zderzeniu drogowym dwóch aut osobowych w Obornikach na ul. 11 listopada (skrzyżowanie w pobliżu Starostwa). Na miejsce zadysponował zastęp GCBA 6/40 z OSP Kiszewo, który zabezpiecza rejon JRG w Obornikach. Jednakże Dowódca 529-03 zgłosił, że w wyniku zdarzenia powstał spory wyciek płynów eksploatacyjnych a ta Jednostka na wyposażeniu swojego Mana nie posiada sorbentu. Nasz GCBA zakończył akurat działania w Wychowańcu a Dowódca 529-29 zgłaszał powrót do bazy..

- 998 Oborniki do 529-29
- Zgłaszam dla 29
- No zrozumiałem, powiedz mi czy wy macie na 29 sorbent?
- Tak, mamy
- W takim razie alarmowo, Oborniki ulica 11 listopada przy Starostwie, neutralizacja płynów ropopochodnych po zdarzeniu
- Przyjąłem, udajemy się

13:20 Podczas gdy SCD-37 wraca do bazy, GCBA 6/40 pędzi alarmowo przedysponowany do kolizji w Obornikach, GBA 2/20 kończy działania przy pożarze trzciny energetycznej. Na miejsce dotarł tam GCBA 5/32 z JRG-5 Poznań, dowodzenie akcją przejął 5-14 i w porozumieniu z Dowódcami zastępów podjęto decyzje o zakończonych działaniach. Pożar został ugaszony, pogorzelisko przelane. Załoga z GBA 2/20 zwija odcinki W-75, kierowca uzupełnia płyny w pompie pływającej po czym po wyczyszczeniu odkłada ją do skrytki. Dowódca sporządził dokumentacje. Na miejscu pozostanie jeszcze GCBA z Murowanej Gośliny i GBA z Białężyna, ich zadaniem będzie przelewanie pogorzeliska jeszcze przez jakiś czas aby mieć pewność, że pożar nie rozpali się od nowa.

13:35 GBA 2/20 wraca do bazy.

- Oborniki 998 do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 zakończył działania w Białężynie, dane mam spisane, wracamy na nasłuchu do bazy
- Przyjąłem, 29-22 do bazy

13:39 GCBA 6/40 dojeżdża na ulicę 11 listopada w Obornikach.

- 998 Oborniki do 529-29
- Na odbiorze
- 29 na miejscu, przystępujemy do neutralizacji plamy
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdżając na miejsce zdarzenia przez zatłoczone centrum Obornik ustawia się na środkowym pasie prowadzącym do skrętu w lewo w osiedle. Wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, dodatkowo włącza oświetlenie awaryjne. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie wychodzi z wozu i sprawdza czy w autach zostały odłączone akumulatory i czy któryś z pojazdów posiada instalacje LPG, Dowódca zgłasza dojazd, zabiera radio nasobne i udaje się na rozpoznanie sytuacji do Dowódcy z OSP Kiszewo. I Rota po wyjściu z wozu wyciąga wiadro z sorbentem z wozu i rozpoczyna neutralizacje szerokiej i długiej na ok. 50-60 metrów plamy płynów eksploatacyjnych. II Rota zabezpiecza teren działań wokół naszego GCBA pachołkami drogowymi.

13:42 Nasz Dowódca sporządza dokumentacje oraz przekazuje informacje do Stanowiska Kierowania drogą radiową.

- 998 Oborniki zgłoś do 529-29
- Zgłaszam się
- Słuchaj, tutaj na kolizji zneutralizowaliśmy plamę, spiszę dane osób biorących udział w zdarzeniu, po rozpoznaniu nikt nie doznał obrażeń, Policja jest na miejscu także wypiszę również przekazanie miejsca zdarzenia im, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, prawidłowo. Jak zakończycie działania to podjedźcie do nas do Jednostki dobra?
- Przyjąłem, podjedziemy

14:00 SCD-37 w bazie, tuż za nim wjeżdża GBA 2/20..

- Słucham
- 529-51 w bazie
- Prawidłowo

- Oborniki 998 do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 również w bazie
- Przyjąłem

Kierowca drabiny parkuje wóz przed garażem, wypełnia dokumentacje i wraz z załogą porządkuje podest oraz użyty z drabiny sprzęt. Kierowca Star/Jelcza parkuje również przed garażem, wypełnia dokumentacje po czym wraz z załogą myją wszystkie użyte odcinki węży w działaniach oraz resztę użytego podczas działań sprzętu. Po wykonaniu tej czynności, kierowca GBA wylewa wodę ze zbiornika po czym tankuje z hydrantu naszego pod remizą aby przepłukać zbiornik i ostatecznie tankuje wóz do pełna. Po sprzątnięciu, kierowcy GBA 2/20 i SCD-37 jadą na pobliską myjnie bezdotykową wyszorować wozy na wieczorne ognisko z okazji Dnia Strażaka. Wyjazd zastępów zgłasza Naczelnik telefonicznie. Tym czasem zastęp GCBA 6/40 zakończył działania na kolizji, miejsce zdarzenia w formie pisemnej zostało przekazane Policji i zastęp wraca do bazy, po drodze wjeżdżając do Komendy PSP w Obornikach.

- Zgłaszam się
- Zrozumiałem

14:35 GCBA 6/40 w bazie, pozostałe zastępy również powróciły do bazy.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-29
- Na odbiorze
- 529-29 w bazie
- Zrozumiałem, 29 w bazie

Kierowca parkuje GCBA przed bramą, wypełnia dokumentacje i porządkuje z załogą kabinę oraz użyty w działaniach sprzęt. Naczelnik w porozumieniu z Dowódcami poszczególnych zastępów wypełnia meldunki z działań po czym telefonicznie przekazuje je do Stanowiska Kierowania. Druhowie pozostają w remizie, na amfiteatrze z tyłu za remizą przygotowywane jest ognisko dla Druhów i ich rodzin z okazji Dnia Strażaka.

Meldunek:
Miejsce działań: Wychowaniec, gm. Oborniki
Czas działań: 8 h
Zgłoszenie: Pożar budynku świniarni. Straty - 4500 sztuk trzody chlewnej oraz budynek biurowy z potężną halą. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 051/2018r.
Siły i Środki:

1. W działaniach udział brały Jednostki Straży Pożarnej z terenu Powiatu Szamotulskiego, Poznańskiego, Obornickiego oraz cysterna gaśnicza z JRG Wągrowiec.

2. OSP KSRG Rogoźno:
Kierowca - Łukasz G. Dowódca - Tomasz R.
Rat.: Łukasz F. Michał P. Maciej U. Paweł F.

- 529[P]51 - SCD-37 Jelcz 420P / Magirus - 3 Strażaków
Kierowca - Marek R. Dowódca - Monika J.
Rat.: Kajetan S.

Meldunek:
Miejsce działań: Białężyn, gm. Murowana Goślina, pow. Poznański
Zgłoszenie: Pożar 3ha trzciny energetycznej oraz 1ha ściółki leśnej. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 052/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG-5 Poznań:
- 305[P]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 5 Strażaków

2. OSP KSRG Parkowo:

3. OSP KSRG Rogoźno:
- 529[P]22 - GBA 2/20 Star 1142 / JZS - 5 Strażaków
Kierowca - Mateusz K. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Krzysztof P. Michał K. Przemysław G.

4. OSP Białężyn:
- 317[P]45 - GBA 4,7/40 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 6 Strażaków

5. OSP Nieszawa:
- 317[P]41 - GBA 2,5/16 Star 14-225 / SHL Kielce - 6 Strażaków

6. OSP KSRG Murowana Goślina:
- 339[P]13 - GCBA 6/40 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 3 Strażaków

Meldunek:
Miejsce działań: Oborniki, ul. 11 listopada
Czas działań: 1h
Typ działań: Kolizja / Miejscowe zagrożenie
Zgłoszenie: Neutralizacja wycieku płynów ropopochodnych powstałych po zderzeniu dwóch aut osobowych. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 053/2018r.
Siły i Środki:

1. OSP KSRG Kiszewo:
- 529[P]03 - GCBA 6/40 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 6 Strażaków

2. OSP KSRG Rogoźno:
Kierowca - Łukasz G. Dowódca - Tomasz R.
Rat.: Łukasz F. Michał P. Maciej U. Paweł F.

Policja (1)
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2018, 13:00:14 wysłana przez Michu998 »

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1018 dnia: 08 Maj 2018, 12:33:05 »
05.05.2018r. / 15:27 / ALARM

W remizie ciągle pełno ludzi, część druhów przygotowuje amfiteatr do wieczornego ogniska, część sprząta jeszcze GCBA po pożarze, część sprząta remizę itp itd. Około godziny od uspokojenia się sytuacji wyjazdowej, spokój zostaje przerwany. Zapala się czerwona lampka i zaczyna wyć syrena na wieży naszej OSP. W tym samym czasie słychać Karetkę Pogotowia wyjeżdżającą "na bombach" z bazy w kierunku ronda na Rudzie. Druhowie pędzą do szatni, przebierają się a Naczelnik odbiera zgłoszenie.

- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Rogoźno, ul. Piłsudskiego to jest skrzyżowanie koło Orlenu, kolizja drogowa dwóch aut osobowych, jak zrozumiałeś?
- Zrozumiałem, prawidłowo

15:30 Sześcioosobowa załoga wyjeżdża do zdarzenia naszym GBA 2,5/16 Rt, pozostali wracają do swoich zajęć na terenie Jednostki.

- Zgłaszam się
- 529-21 zgłasza wyjazd, obsada sześć osób
- Przyjąłem

15:36 GBA 2,5/16 Rt na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 21 na miejscu, podaje Ci dwa rozbite auta osobowe, zamykamy ruch całkowicie, Pogotowie jest również na miejscu, zaraz podam Ci dokładniejszą sytuacje
- Zrozumiałem

Kierowca dojeżdżając na miejsce wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne. Wjeżdża wozem na ulicę Piłsudskiego i blokuje całkowicie ruch. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Po wyjściu z wozu na polecenie Dowódcy zabiera skrzynkę z narzędziami i udaje się odłączyć akumulatory w obu pojazdach. Dowódca zgłosił dojazd, następnie zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie. I Rota udała się z Dowódcą, z uwagi na to, że na miejscu działa ZRM rota udaje się bez torby R1, II Rota zabezpiecza teren działań wokół zdarzenia pachołkami drogowymi. Obecna na miejscu załoga ZRM zajęła się poszkodowanym kierowcą Volva. Mężczyzna ma ranę na głowie, skarży się na ból głowy oraz na słabe samopoczucie. Po opatrzeniu ran, mężczyzna zostanie zabrany do szpitala. Policja na miejscu przystępuje do działań. Nasza załoga po odłączeniu akumulatorów, przystępuje do neutralizacji płynów ropopochodnych oraz sprzątnięciu resztek karoserii i szkła z asfaltu. Oba pojazdy znajdują się na poboczu drogi.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- W wyniku kolizji poszkodowany został jeden mężczyzna, w stanie stabilnym za parę minut zostanie zabrany do szpitala, odłączyliśmy akumulatory w pojazdach, zneutralizowaliśmy wycieki, na tą chwilę zabezpieczamy teren działań na czas pracy Policji, oba pojazdy znajdują się na poboczu drogi, jak zrozumiałeś?
- Prawidłowo

15:41 Na miejsce dociera GBA 2,5/25 z JRG Oborniki. 21-13 przejmuje dowodzenie. Po spisaniu danych oraz przekazaniu miejsce zdarzenia Patrolowi Policji działania dobiegają końca z uwagi na brak zagrożenia. Dowódcy spisują dane i przekazują miejsce zdarzenia w formie pisemnej Policji. Nasza załoga zwija sprzęt do GBA.

15:59 Działania zakończone, nasz zastęp i GBA z Obornik wracają do bazy. Dowódca 21-22 zgłasza powrót obu zastępów.

16:05 GBA 2,5/16 Rt w bazie.

- Oborniki 998 do 529-21
- Zgłaszam się
- 529-21 w bazie, dane przekazałem Twojemu Dowódcy
- Zrozumiałem, dzięki

Kierowca parkuje Star/Mana w garażu i wypełnia dokumentacje, Dowódca sporządza meldunek a załoga uzupełnia sorbent na wozie. Po kilkunastu minutach druhowie wracają do swoich zajęć. GCBA również już sprzątnięty więc wszystkie wozy zostają zaparkowane do swoich garaży i druhowie rozpoczynają ognisko.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Piłsudskiego
Typ działań: Kolizja / Miejscowe zagrożenie
Zgłoszenie: Kolizja dwóch aut osobowych, którymi podróżowało łącznie 8 osób. Jedna z nich została przewieziona do szpitala.
Nr. wyjazdu: 054/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG Oborniki:
- 521[P]22 - GBA 2,5/25 Man GM 13.290 / Stolarczyk - 4 Strażaków

2. OSP KSRG Rogoźno:
Kierowca - Mateusz K. Dowódca - Sebastian R.
Rat.: Bartłomiej R. Michał P. Marcin K. Krzysztof P.

Policja (2), Pogotowie Ratunkowe (1)

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
« Odpowiedź #1019 dnia: 08 Maj 2018, 12:59:34 »
05.05.2018r. / 21:55 / ALARM

Trwa ognisko z okazji Dnia Strażaka na terenie remizy. Druhowie z rodzinami, zaproszeni goście itp. Pogoda sprzyja tak więc uroczystość trwa w najlepsze. Spokój zostaje jednak przerwany tuż przed godziną dwudziestą drugą, załączeniem syreny alarmowej na naszej remizie. Podział Bojowy rzuca się pędem do szatni, Naczelnik odbiera zgłoszenie, jest to bardzo pracowity dzień dla naszych Druhów...

- Zgłaszam się
- Co masz dla nas?
- Rogoźno, ulica Fabryczna 1, mam zgłoszenie o pożarze galerii Rondo, jedziecie to sprawdzić
- Zrozumiałem, jakie zastępy mają jechać?
- Ciężki i drabina, jak będziesz miał obsadę to możesz puścić także GBA
- Zrozumiałem

21:58 GCBA 6/40 jako pierwszy w pełnej obsadzie alarmowo wyjeżdża, tuż za nim pozostawiając za sobą chmurę dymu wyjeżdża drabina..

- Zgłaszam się
- 529-29 zgłasza wyjazd, Fabryczna 1
- Zrozumiałem

- Oborniki 998 do 529-51
- Na odbiorze
- 529-51 zgłasza wyjazd
- Przyjąłem

22:00 Wyjazd GBA 2/20..

- 998 Oborniki do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 zgłasza wyjazd, pożar galerii
- Zrozumiałem

22:01 GCBA 6/40 na miejscu.

- Zgłaszam się do 29
- Na miejscu, podaje Ci pożar małego śmietnika przy bramie magazynowej budynki Galerii Rondo, przystępujemy do zagaszenia tego śmietnika oraz przeszukania dalszej części obiektu pod kątem ewentualnych zarzewi ognia
- Zrozumiałem, prawidłowo. Komunikat dla zastępów 521-22 i 521-25 brak zagrożenia, wracacie do Jednostki

Kierowca wjeżdża alarmowo pod wskazane miejsce, ustawia się bokiem na chodniku po czym wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne i dodatkowo włącza oświetlenie pola pracy. Przed wyjściem z kabiny zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie uruchamia autopompę i zajmuje się jej obsługą. Dowódca zgłosił dojazd po czym zabrał radio nasobne i udał się na rozpoznanie sytuacji. I Rota w ubranych po drodze aparatach ODO rozwija linie szybkiego natarcie i zwartym prądem wody zalewają dokładnie cały śmietnik. II Rota na polecenie Dowódcy zabiera kamerę termowizyjną i udaje się na rozpoznanie obiektu od frontu pod kątem zarzewi ognia.

22:02 SCD-37 na miejscu.

- Oborniki 998 do 529-51
- Zgłaszam
- 529-51 na miejscu
- Przyjąłem

Kierowca ustawia się obok pierwszego zastępu, zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Następnie uruchamia pompę i biegnie rozstawiać podpory. Dowódca zgłasza dojazd po czym wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne. Zabiera radio nasobne i udaje się do Dowódcy pierwszego zastępu po rozpoznanie. Przodownik roty udaje się z Dowódcą.

22:03 GBA 2/20 na miejscu.

- 998 Oborniki zgłoś do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca ustawia się za dwoma naszymi wozami. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Przed wyjściem z kabiny wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne oraz zgłasza dojazd na miejsce zdarzenia. Po wyjściu z wozu udaje się do KDR-a po informacje o zdarzeniu.
Ze wstępnych ustaleń prócz pożaru śmietnika nie odnaleziono pozostałych zarzewi ognia, mimo to KDR przekazuje aby rozstawić drabinę pod okna na pierwszym piętrze. Gdy operator sprawił ramię, I Rota z GCBA w aparatach z kamerą termowizyjną udają się pod drabinie na górę i sprawdzają pozostałe pomieszczenia.

- Na odbiorze
- Słuchaj, poza pożarem tego małego śmietnika nie stwierdzam na tą chwilę zagrożenia, przy użyciu SCD-37 sprawdzamy kamerą termowizyjną pomieszczenia na pierwszym piętrze, jeżeli tam nic nie stwierdzimy, kończymy działania
- Zrozumiałem, czekam na informacje

22:15 Po sprawdzeniu całego obiektu nie stwierdzono zagrożenia. Dowódca przystępuje do spisania danych. Operator składa drabinę, a zastęp GBA 2/20 na polecenie KDR-a wraca do bazy.

- Zgłaszam się
- Sprawdziliśmy cały obiekt po czym nie stwierdzam zagrożenia, spiszę dane i będziemy wracać do bazy. Na miejscu mam dozorcę więc jemu przekażę miejsce zdarzenia. Odsyłam do bazy GBA
- Zrozumiałem, GBA wraca

22:20 Star/Jelcz w bazie. A pozostałe dwa wozy zakończyły działania.

- 998 Oborniki zgłoś się do 529-22
- Zgłaszam się
- 529-22 w bazie
- Zrozumiałem

- 998 Oborniki do 529-29
- Na odbiorze
- 529-29 i 529-51 zakończyły działania, wracamy do bazy
- Zrozumiałem

22:25 GCBA 6/40 i SCD-37 w bazie.

- Zgłaszam się
- 529-29 i 529-51 w bazie, za chwilkę do Ciebie przedzwonię
- Przyjąłem, dzięki

Kierowcy parkują oba wozy w swoich garażach i wypełniają dokumentacje wyjazdową. Dowódca GCBA sporządza meldunek a załoga porządkuje użyte w działaniach aparaty ODO. Po kilkunastu minutach wszyscy druhowie wracają na ognisko.

Meldunek:
Miejsce działań: Rogoźno, ul. Fabryczna 1
Zgłoszenie: Pożar Galerii Rondo ; Po rozpoznaniu, doszło do pożaru małego betonowego śmietnika będącego w pobliżu bramy magazynowej. Brak osób poszkodowanych.
Nr. wyjazdu: 055/2018r.
Siły i Środki:

1. JRG Oborniki: *Zawrócone z trasy*
- 521[P]25 - GCBA 5/32 Man TGM 18.340 / Stolarczyk - 3 Strażaków

2. OSP KSRG Rogoźno:
Kierowca - Łukasz G. Dowódca - Tobiasz F.
Rat.: Łukasz F. Michał P. Bartłomiej R. Monika J.

- 529[P]51 - SCD-37 Jelcz 420P / Magirus - 3 Strażaków
Kierowca - Marek R. Dowódca - Michał K.
Rat.: Kacper B.

- 529[P]22 - GBA 2/20 Star 1142 / JZS - 1 Strażak
Kierowca - Mateusz K. Dowódca -
Rat.:

Policja (1)