OSP KSRG Rudno

Autor Wątek: OSP KSRG Rudno  (Przeczytany 29121 razy)

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 164
  • "By inni mogli żyć..."
Odp: OSP KSRG Rudno
« Odpowiedź #1005 dnia: 16 Kwiecień 2018, 03:28:16 »
Witam.
Zastępuję Twojego moderatora

Ocena akcji

Za wszystkie akcje: +55 tys.

Budżet: 755 tys

Akcje (godziny dowolne):

[16.04.2018r. Poniedziałek] - Samochód wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Szlabany nie zadziałały prawidłowo, a kierujący nie zachował szczególnej ostrożoności
[17.04.2018r. Wtorek] - Zabezpieczenie miejsca wypadku. Mężczyzna przebiegał przez torowisko w miejscu niestrzeżonym, a następnie został przejechany przez pociąg. Na miejscu jest radiowóz. ZRM w drodze
[18.04.2018r. Środa] - Potrącenie dziecka jadącego na rowerze. ZRM dostępne za 20 min
[20.04.2018r. Piątek] - Pożar samochodu ciężarowego

Zgoda na zmianę podziału.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2018, 03:33:42 wysłana przez Sonic X »
Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna

Offline Michu998

• Starszy Moderator
  • Aspirant
  • *
  • Reputacja: 8
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie 1847-2016
  • Jednostka KW: [klik]
  • Jednostka OSP: [klik]
Odp: OSP KSRG Rudno
« Odpowiedź #1006 dnia: 16 Kwiecień 2018, 23:27:49 »
23:08 - ALARM OSP!!!

W poniedziałkowy dość chłodny wieczór zaalarmowana została syrena alarmowa na remizie OSP w Rudnie. Druhowie czym prędzej udają się do Jednostki, po czym otwierają główną bramę, odbierają zgłoszenie i przygotowują się do wyjazdu.

23:11 Część załogi przygotowana do wyjazdu wsiada do naszego GBA, pozostali przyszykowują się na wyjazd drugiego wozu..

- 998 Ostrów do OSP Rudno
- Zgłaszam się
- Co mamy?
- Udaj się jak będziesz miał obsadę dwoma wozami, przejazd kolejowy w kierunku Mikołajewa, zderzenie osobówki z pociągiem
- Przyjąłem, wyjedziemy 21 i 26
- Zrozumiałem, dziękuje

23:12 Wyjazd GBA 2,5/16 w pełnej obsadzie.

- 998 Ostrów zgłoś do 539-21
- Na odbiorze
- 21 zgłasza wyjazd, sześć osób, Dowódca na wozie
- Przyjąłem

23:16 Wyjazd SLRt 02/4 ..

- Ostrów 998 do 539-26
- Zgłaszam się
- 26 zgłasza wyjazd do wypadku
- Przyjąłem, ile masz osób?
- 3 osoby, dowódca na wozie
- Prawidłowo

23:18 Jako pierwszy na miejsce dociera GBA z naszej Jednostki.

- 998 Ostrów zgłoś się do 539-21
- Zgłaszam się
- 21 na miejscu, przystępuje do rozpoznania
- Przyjąłem

Kierowca dojeżdżając na miejsce zdarzenia zjeżdża na lewy pas, wyłącza sygnały dźwiękowe i pozostawia świetlne, dodatkowo włącza oświetlenie pola pracy i awaryjne. Zaciąga hamulec ręczny i pozostawia wóz na biegu jałowym. Dowódca zgłasza dojazd po czym zabiera radio nasobne i biegnie na rozpoznanie. I Rota zabiera torbę R1 i również biegnie na rozpoznanie z Dowódcą. II Rota zabezpiecza teren działań z kierowcą, po czym zabiera skrzynkę z narzędziami i biegną odpiąć akumulatory.

23:21 SLRt również na miejscu, tuż za nim z drugiej strony dojeżdżają zastępy z JRG oraz zastęp z OSP Torowice.

- 998 Ostrów do 539-26, odbiór
- Zgłaszam do 26
- Na miejscu
- Zrozumiałem

Kierowca Forda dojeżdżając na miejsce wyłącza sygnały dźwiękowe, pozostawia świetlne, na polecenie Dowódcy zjeżdża na pobocze i ustawia się przodem w kierunku lasu. Po wyjściu z kabiny rozstawia maszt oświetleniowy i kieruje go na teren pracy. Dowódca z załogą zabiera torbę R-1 i biegnie pomóc działania załogi z pierwszego zastępu. Dowódca 21 przekazuje aby załogi przygotowały stabilizatory oraz hydraulikę, tak więc po chwili wrak auta jest ustabilizowany, prąd odcięty, pociąg ewakuowany i ratownicy po zabezpieczeniu poszkodowanego z auta przystępują do cięcia karoserii.

23:25 Na miejscu zjawiły się 531-22 i 531-26, Dowodzenie akcją przejął KDR z GBA.. Trwa akcja z wykorzystaniem hydrauliki z naszego GBA.. Dowódca w korespondencji poprosił o ściągnięcie na miejsce dwóch autobusów MPK aby przejęła osoby postronne z pociągu. Na miejscu działają również trzy Patrole Policji, jedna załoga ZRM, kolejne są w drodze oraz zastęp SLRt z Torowic.

C.D.N.